EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle biraz telaşlı bir dönem sonu olduğunu söyleyebilirim. Son iki senedir uygulamaya koyduğumuz programlara şöyle bir bakarsak; birinci dönem bu programları başarıyla uyguladığımızı söyleyebilirim. Bilişim Garaj Akademisi Çalışmaları: (3.4.sınıflar) Bilgisayar öğretmenleri tarafından Bilgisayar Laboratuvarında uygulandı. Bu çalışmalar Düşünme Becerileri, Matematik ve Fen Bilimleri derslerini desteklemektedir. Khan Academy: (3.4. sınıflar) Online matematik çalışmaları. Öğrencilerimize tatilde her gün 10 dakika kullanmalarını önerdik. Öğrenci bazında takipler sınıf öğretmenlerimiz ve matematik bölümü tarafından yapılmaktadır. Mind Lab Dersleri: (Tüm sınıflar) Geçen seneden beri Mind Lab oyunları, öğrenciler tarafından sevilerek uygulanmaktadır. Bu oyunları Düşünme Becerileri dersini tamamlayan bir program olarak da görebiliriz. 3-D Dersliği: ( sınıflar) 1. sınıflar 3D dersliğini 2. dönem kullanmaya başlayacaklar. Bazı soyut veya kavraması zor olan kavramların öğrenilmesine çok büyük katkısı olmaktadır. Kan Dolaşımı, Solunum Sistemi, Meridyen-Paralel konuları gibi. Öğrencilerimiz bugün karnelerini aldılar. Sınıfları gezdiğim zaman aralarında mutsuz çocuğa rastlamadım. Yaşasın okuldan kurtulduk diyene de. Bu çok güzel. Okula severek, öğrenme amaçlı gelmeleri tabi ki bizim hedefimiz. Tatilde çocuklarınızla birlikte seyahat etmek ya da İstanbul içinde gezmek için şansınız olabilir. Bu geziler sırasında onlara bakmak ile görmek arasındaki farkı anlatamayız belki ama bakmalarını değil görmelerini sağlayabiliriz. Gezilen yerlerle ilgili ilginç olanları onlara anlatabilir, soru sormaya teşvik edebilir, kalıcı öğrenme sağlayabiliriz. Onlara öğrenme ortamının her yere taşınabileceği konusunda yardımcı olabiliriz. Kitap okuma konusunu ise hiç atlamayalım. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla, Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır. Yarıyıl tatili 08 Şubat Pazar akşamı sona erecektir. 09 Şubat Pazartesi 2.Dönem Eğitim-Öğretim başlayacaktır. 4C sınıfından öğrencimiz Arda Ayas Olumlu Davranış Kartı aldığından dolayı Okul Müdürümüz Belma Asam tarafından tebrik edilmiştir.

4 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 3 UÇAN YUMURCAKLAR Tüm dünyada kendi türündeki tek şov olarak bilinen ve TİM Show Center'da daha önceki yıllarda 2 kere sergilenip büyük beğeni toplayan "Uçan Yumurcaklar", Ocak tarihleri arasında sadece 6 gösteriyle yeniden TİM Show Center'da! İnanılmaz! Ama bu çocuklar gerçekten uçuyor. Sömestr tatilinde çocuklar çok eğlenecek. Yer çekimine meydan okuyor, sahnede adeta uçuyorlar, şarkıları ve danslarıyla sizi bambaşka bir hayale sürüklüyorlar. Uçan Yumurcaklar'ın muhteşem akrobasi gösterisiyle büyülü bir dünyanın kapılarını açmaya hazırlanın! Hayranlıkla izleyeceğiniz bu olağanüstü şov, Ocak tarihleri arasında TİM Show Center da... BREMEN MIZIKACILARI Yıllarca değirmene un taşıyıp sahibine yardımcı olan bir eşek varmış. Yaşlandığı için kovulmuş. Eşek işe yaramayacağı için çok üzülse de bir hayalini gerçekleştirebileceğini fark edip yollara düşmüş. Uzun yolculuğu sırasında, kendi gibi yaşlandığı için kovulan hayvanlarla tanışmış köpek, kedi, horoz onlara hayalini anlatmış. Bu hayali birlikte gerçekleştirmek için yola koyulmuşlar. Çok yorulup acıkan dört kafadar tepenin ardında ışığı yanan bir ev görmüşler. Eve yaklaştıklarında konuşmalardan evde yaşayanların iyi adamlar olmadığını fark etmişler Dört kafadar el ele verip yeni planlar yapmışlar. Yöneten: Salim Dörtcan 24 Ocak Şubat 2015 (Sömestr tatili) tarihleri arasındaki oyunların bilet fiyatları %25 indirimli olarak satışa sunulmaktadır. Ortaköy Kültür Merkezi, Halis Kurtça Kültür Merkezi, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi 27 Ocak 2015 Salı günü Bir dostluk ve eğlence kampına katılan Lokum ve arkadaşları, katıldıkları bu kampta son derece eğlenceli vakit geçirirken, birden bire başlarına gelen esrarengiz olayları, çözmeye çalışırlar. Eğlenceli, neşeli bol müzikli bir macera sizleri bekliyor. Yazan ve Yöneten: Özlem Tezel Oyuncular: Emre Baycan, Murat Kalyoncu, Hilal Topaloğlu, Gözde Çavlun, Eren Demirbaş Kozyatağı Kültür Merkezi Külkedisi Harikalar Diyarında Çocuk Müzikali 27 Ocak 2015 Salı Külkedisi babasını kaybettikten sonra, üvey annesi ve ablalarıyla yaşamaktadır. Ancak işler babasının sağlığındaki gibi değildir artık. Kendisine hizmetçilik yaptırılmakta ve tavan arasında küçük bir odada yaşamaktadır. Bir gün yine odasında otururken iki minik fareyle tanışır ve onlarla dost olur. Ülkenin kralı oğlunu evlendirebilmek için bir balo tertipler. Külkedisi baloya gidemediği için çok üzgündür. Fakat iyilik meleği kendisine yardım eder. Baloya gider ve daha önce ormanda karşılaştığı prensle karşılaşır. Saat 12 yi gösterdiğinde büyü bozulur ve Külkedisinden geriye bir cam ayakkabı kalır prensin elinde. Prens Külkedisini bulabilmek için türlü maceralar yaşa. Ve mutlu son. Akatlar Kültür Merkezi

5 Sayfa Toplama ve çıkarma işlemlerini öğreniyoruz. Ortaokullu ağabey ve ablalarımızın hazırladığı kitap kahramanları bizi ziyarete geldiler. Kitap fuarını çok sevdik ve eğlenceli kitaplar aldık.

6 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 5

7 Sayfa Mind-Lab derslerimizde yeni oyunlar öğrenmeye devam ediyoruz.

8 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 7 Bu hafta canı tatlı, çiçeği burnunda ve burnu büyümek deyimleri ile Bal tutan parmağını yalar. ve Aslan yattığı yerden belli olur. atasözlerini öğrendik.

9 Sayfa Geometrik şekillerde kenar ve köşe kavramlarını öğrenirken Kız Kulesi ni de tasarladık.

10 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 9 Bu hafta yine güne hazırlık saatlerimizde beden perküsyonu yaparak güne enerjik ve mutlu başladık. Fen Bilimleri dersimizde Ses ve Sesin Yayılması konusu ile ilgili eğlenceli videolar izledik.

11 Sayfa Organik atık kutusunda topladığımız atıkları kompost makinesine aktararak gübre oluşturmaya çalıştık. Kitap fuarı ziyareti yaptık ve keyifle okuyacağımız kitaplar seçtik.

12 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 11 Kuvvet ve Hareket, Doğal Çevreyi Koruma, Sıvı Ölçüleri ve Bilinçli Tüketici konularıyla ilgili poster çalışmaları yaptık. Çalışmalarımızı panolarımıza astık ve arkadaşlarımıza sunum yaptık.

13 Sayfa Her sabah güne kitap okuyarak başlıyoruz. 5. sınıftaki arkadaşlarımız bizlere masal kahramanlarını tanıttılar. Onları dinlemek oldukça keyifliydi.

14 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 13 Bu hafta İngilizce derslerimizde geçen haftalarımızdan süregelen ünitemize devam ederken bir yandan da portfolyo çalışmalarımıza ağırlık verdik. Akıllı tahta aktivitelerimizle okuma ve yazma çalışmalarımızı eğlenceli hale getirerek öğrendiklerimizi pekiştirdik. Banyo yapmak, yemek yemek, temizlik yapmak... gibi hareket bildiren kelimelerimizi öğrendik. Resimlerde gördüklerimizi yazıya dökerek hazırladığımız portfolyo çalışmamızda öğrendiklerimizi sergiledik. İngilizce dersi ile ilgili olan düşüncelerimizi yansıtabileceğimiz bir portfolyo çalışması da hazırladık. The Three Bears isimli online hikayemizi okuduk ve sonrasında kendimizi karakterlerden birinin yerine koyarak kendi hikayemizi kurguladık ve çok eğlendik. Skills derslerimizde ise R ve Sh seslerini öğrendik. Phonics kitabımızdaki aktivitelerimizi tamamladık ve Sh sesini içeren kelimelerin bazılarını kapsayan bir küçük kitapçık hazırladık. Havanın güzelliğinden yararlanarak derslerimizin bazılarını bahçeye taşıdık ve The Big Fire isimli kitabımızı okuduk ve üzerinde konuştuk. Keyifli bir yarı yıl tatili geçirmenizi dileriz.

15 Sayfa Bu hafta öğrencilerimiz ile protfolyo çalışmalarımızın ardından sayılar ve matematikle ilgili ünitemize başladık. Öğrencilerimizin matematik derslerinde işledikleri konuları İngilizce derslerinde de karşılarında görünce hem şaşırdılar hem de bu çalışmaları İngilizce olarak da yapma fikri çok ilgilerini çekti. Sayıların hayatımızdaki yerinden, nerelerde işe yaradıklarından, bize nasıl yardımcı olduklarından bahsettik. Büyük sorumuz üzerinde düşündük, fikirlerimizi paylaştık. Neler bildiğimizden ve neler öğrenmek istediğimizden bahsettik. Toplama işlemleri yaptık ve bu problemleri okuduk, öğrendiğimiz matematik terimlerini kullandık. Tek ve çift sayıları öğrendik, saydık. Sayma ve toplama yarışmaları yaptık. Skils derslerimizde ise Writing and Spelling kitabımızdan işlediğimiz ünitelere ait çalışmaları tamamladık. Bir metin okuduk ve bu metne ait değerlendirme çalışmaları yaptık. English English Everywhere kitabımızdan da sayılar konusuna ait sayfaları tamamladık yılı 1.eğitim ve öğretim dönemini tamamlarken öğrencilerimize keyifli bir atil diler, değerli velilerimize bir dönem boyunca verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.

16 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 15 Bu hafta derslerimize yeni bir ünite ve yeni bir büyük soru ile başladık. İnsanların birbirleriyle nasıl iyi geçindikleri sorusuna yanıtlar aradık. Konu ile ilgili bildiklerimizi ve bilmek istediklerimizi arkadaşlarımızla paylaşarak KWL tablomuza ekledik. Kuralların hayatımızdaki yeri ve önemi üzerinde durduk. Çeşitli aktivitelerle öğrendiklerimizi pekiştirdik. Ayrıca hafta boyunca portfolyolarımızı düzenleyerek siz değerli velilerimize sunmak üzere hazırlık yaptık. Tüm bunlar dışında okulumuzda düzenlenen kitap fuarına katılarak tatil boyunca eğlenerek okuyabileceğimiz İngilizce kitaplar aldık. Skills derslerimizde ise Miss Nelson is Missing isimli kitabımızı okumaya devam ettik. Olaylar dizgisine odaklanarak kitabımız içerisinde geçen olayları sıralamayı öğrendik. Yeni kelimeler öğrenerek onları cümleler içerisinde kullandık.

17 Sayfa Bu hafta sınavlarımızı ve portfolyo çalışmalarımızı tamamladık. Yaptığımız portfolyo çalışmalarını öğrencilerimiz tatilde sizlerle paylaşacaklar. Ayrıca okulumuzda açılan kitap fuarını gezdik, ingilizce kitapları inceledik ve birlikte kitap seçtik. Skills derslerimizde Flat Stanley isimli kitabı okumaya başladık. Kitabın ana karakteri olan Flat Stanley nin özelliklerini konuştuk.bununla ilgili olarak öğrencilerimiz, tatilde gezip gördükleri yerleri Flat Stanley nin maceraları şeklinde bize aktaracaklar. Böylece Flat Stanley nin bakış açısıyla gezip gördükleri yerleri aktarmış olacaklar. Haftayı, birinci dönem yaptığımız çalışmaları değerlendirerek tamamladık. Bütün öğrencilerimize ve velilerimize güzel bir tatil diliyoruz.

18 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 17 Dönemin son haftasında öğrencilerimizin büyük zevk aldığı üç boyutlu tasarım dersine devam ettik. Dersimizin bu haftaki çizim konuları ŞATO ve 1 rakamı oldu. Çizimlerini göstererek Google Sketch Up programının farklı çizim tekniklerini uyguladık.

19 Sayfa İlkokul kitap fuarımızda yerli-yabancı yayınlar, yayınevleri tarafından satışa sunuldu. Öğrencilerimiz, keyif alarak fuarı ziyaret ettiler ve istedikleri kitapları seçtiler. Öğrencilerimiz arasından, 1.Dönem boyunca kütüphanedeki kitaplardan Türkçe -İngilizce kitapları severek anlayarak okuyan öğrencilerimizi belirledik. İstatistiki bilgiler doğrultusunda Kitap Kurdu seçilen öğrencilerimize kütüphanemizde düzenlediğimiz törenle birlikte ödüllerini verdik.

20 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 19

21 Sayfa Eylül ayında düzenlediğimiz Kulüp Tanıtım Gününün ardından öğrencilerimiz tercihleri doğrultusunda yönlendirilmişti. Aylar çabuk geçti ve birinci dönemin sonuna geldik. kulüplere Kulüp çalışmalarımızda hedeflerimize ulaşmamız için gereken en önemli ilkelerimiz katılımcılık, planlılık, üretkenlik, gönüllülük ve belki de bunların içinde en önemlisi sürekliliktir. Öğrencilerimizin aynı kulübe sürekli olarak devam etmesi aslında onun farklı bir beceriyi bu süreklilik içinde edinmesini ve geliştirmesini sağlar. Öğrencilerimizin her zaman beğenerek ilgi duyarak gerçekleştirdiği bir beceriden, fiziksel etkinlikten farklı alanlar olabileceğini biz Sosyal Etkinlikler Programımız sayesinde onların farkında olmalarını, bu yeni alanlarda kendilerini geliştirmelerini ve bu süreçte onlara en üst seviyede danışmanlık yaparak sağlıyoruz. Kısaca onların yeni ilgi alanlarını keşfetmelerine, bu yeni keşiflerinde yaşayarak öğrenmelerine fırsat veriyoruz. Programın temelini oluşturan öğrenci kulüpleri ve toplum hizmeti çalışmalarının planlanması ve yürütülmesi aşamasında, bu çalışmaların öğrencilerin gelişim seviyesine göre belirlenmesine, yaşadığı çevreye duyarlı ve liderlik özelliklerine sahip bireyler olarak yetişmelerinin sağlanmasına, ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini geliştirerek, kariyer gelişimlerinin desteklenmesine, eğitim uygulamalarının, hayatın tüm alanlarına yayılarak yapılacak çalışmaların okul içi ve okul dışı etkinlikleri içermesine, öğrencilerin toplumsal hayata, sorunların çözümüne ve bu alanlara yöneltici projeler hazırlamaya özendirilmesine, her bireyin topluma katkı sağlayabileceği göz önüne alınarak tüm etkinliklerde geniş katılımın sağlanmasına dikkat edilir. Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini keşfedip, becerilerini dengeli ve disiplinli bir şekilde geliştirirken, toplumsal sorunlara karşı duyarlı olmaları için de çalışmalar yapıyoruz. Yaş seviyelerine dikkat ederek çeşitli Toplum Hizmeti çalışmaları planladık. Örneğin Yeni Yıl Treni projemiz sizlerin ve öğrencilerimizin katkılarıyla her yıl devam eden bir projemiz ve bu yıl trenimiz öğrencilerimizin hediyelerini Koruncuk Vakfı na ulaştırdı. Öğrenci Birliğimiz vakıfla ilgili araştırmalarını yaparak, posterler ve sunumlar hazırlayarak, sınıflarda bilinçlendirme çalışması yaparak arkadaşlarının farkındalığını arttırdılar. Hediyelerimiz Bolluca Çocuk Köyü sakinlerine sıcacık sevgi olup uçtular. İkinci dönemde de çeşitli Sosyal Sorumluluk Projelerimiz olacak ve bunları öğrencilerimizle paylaşırken, birlikte planlarken sizler de bültenimizden takip edebileceksiniz. Öğrencilerimize ve siz değerli ailelerine keyifli bir tatil diliyorum. Lale Pişkin Sosyal Etkinlikler ve Toplum Hizmeti Zümre Başkanı

22 Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 Sayfa 21 2 ve 3. sınıf müzik derslerimizde öğrencilerimizle, notaların isimleri ve bu notaların süre değerleri bilgisini pekiştirici aktiviteler gerçekleştirdik. Aynı zamanda ritmik oyunlar, müziği harekete dönüştürme çalışmalarıyla ritim duygumuzu geliştirdik. Zaman zaman orkestra şefi olmayı öğrenip, hissettiğimiz müziği harekete dönüştürme ve diğer arkadaşlarımıza aktarma becerisi de edindik. Yaptığımız tüm çalışmaları, oyun ve grup aktiviteleriyle gerçekleştirerek hem öğrenirken eğlendik, hem de arkadaşlık, paylaşma ve takım çalışması kazanımlarımızı da geliştirdik. Hazırlayan : Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

Pın@r da Dil. 7 Temel Kural. Pekİ NEDİR BU. Türkiye mi Turkey mi? OXFORD KALİTE OKULU. Comenius ECOSchools. ITEC Teknoloji

Pın@r da Dil. 7 Temel Kural. Pekİ NEDİR BU. Türkiye mi Turkey mi? OXFORD KALİTE OKULU. Comenius ECOSchools. ITEC Teknoloji Pın@r da Dil SAYI (1) 2013/ 2014 Pekİ NEDİR BU KUR SİSTEMİ DEDİKLERİ? uluslararası standartlar objektif ölçme değerlendirme müfredat programları Türkiye mi Turkey mi? Amerikan kökenli bir kuşun hikayesi

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

ACI KAYBIMIZ ALPEREN KURTULUŞ. Değerli velilerimiz, sevgili öğrencilerim,

ACI KAYBIMIZ ALPEREN KURTULUŞ. Değerli velilerimiz, sevgili öğrencilerim, II Değerli velilerimiz, sevgili öğrencilerim, Yaz tatilini bitirdik ve yine, büyük bir coşku ve heyecanla okulumuzu açtık. Her yıl okulun açıldığı ilk gün, heyecanla birlikte duygu dolu anlar yaşarım.

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

Sophokles in yukarıdaki şiirinde öne çıkarmaya. çalıştığı şey özgürlük tür; özgür insanın yaratıcı. gücü ve mücadele azmidir. Özgür insanın, hayatın

Sophokles in yukarıdaki şiirinde öne çıkarmaya. çalıştığı şey özgürlük tür; özgür insanın yaratıcı. gücü ve mücadele azmidir. Özgür insanın, hayatın II Sophokles in yukarıdaki şiirinde öne çıkarmaya çalıştığı şey özgürlük tür; özgür insanın yaratıcı gücü ve mücadele azmidir. Özgür insanın, hayatın hangi alanında bulunursa bulunsun, engellenemeyen yaratıcı

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

Bu sayımızda neler var

Bu sayımızda neler var Bu sayımızda neler var 22 7. Bilgiçağı Matematik Olimpiyatları ödülleri 06-08 Akademisyenlerle buluşma 10-19 Sınıflarımızdan haberler 40-41 Değerler eğitimi 34-35 Kopya baba istemiyorum 20 Bilgiçağı nda

Detaylı

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2 ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI Adına Sahibi : Metin BEKİŞ / GENEL MÜDÜR Yazı İşleri Müdürü : Kürşat KAYA / Nimet ÖZARABACI Tuba BAYKAL / Ahmet AKKAYA Yayın Kurulu

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

ARALIK 2014 Sayı:10. önemli tarihi ve turistik yerleri ziyaret etme fırsatı buldular. Londra da Thames Nehri boyunca yürüyüş yapan öğrenciler

ARALIK 2014 Sayı:10. önemli tarihi ve turistik yerleri ziyaret etme fırsatı buldular. Londra da Thames Nehri boyunca yürüyüş yapan öğrenciler ARALIK 2014 Sayı:10 Okulumuz dil eğitimini desteklemek amacıyla 3-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlediği İngiltere Dil Okulu programı ile öğrenciler yaşayarak ve gezerek dil öğrenme fırsatı buldu.

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı