SEKTÖR: DİĞER (İMALAT, KİMYA, BOYA, PLASTİK, CAM, OTOMOTİV, TARIM ÜRETİM)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEKTÖR: DİĞER (İMALAT, KİMYA, BOYA, PLASTİK, CAM, OTOMOTİV, TARIM ÜRETİM)"

Transkript

1 SEKTÖR: DİĞER (İMALAT, KİMYA, BOYA, PLASTİK, CAM, OTOMOTİV, TARIM ÜRETİM) SIRA 1 Emet Borik Asit Üretim Tesisi ve Atık Barajı ÇED Eti Holding Kütahya İli, Emet İlçesi, Alageriş Tepesi Mevkii nde ton/yıl kapasiteli borik asit tesisi ve atık barajı projesi. Bu çalışma Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile ortak hazırlanmıştır. Faaliyet ülkemizin en büyük sanayi ve çevre projelerinden birisidir. 2 Soda Külü Üretimi ve Entegre Atık Barajı ÇED Eti Soda Üretim Pazarlama Nakliyat San. Tic. Ankara İli, Beypazarı İlçesi Bağözü Köyü Mevkii nde Eti Soda tarafından trona madeninden soda külü üretimi ve atık barajı projesi. 3 Selçuk Lastik Ayakkabı-Çizme Fabrikası ÇED Ön Araştırma Selçuk Kauçuk- Plastik San. Tic. Konya İli, 3.Organize Sanayi bölgesi içerisinde faaliyet gösteren çift/yıl ayakkabı üretim kapasiteli fabrika 4 Paşabahçe Cam Eşya Fabrikası ÇED Şişecam Eskişehir Cam San. ve Tic. A.Ş Eskişehir İli, Organize Sanayi Bölgesi nde faaliyet gösteren 165 ton/gün cam eşya üretme kapasitesine sahip Paşabahçe Cam Fabrikası 5 Kurtsan İlaç, Kozmetik, Besin Departmanı Projesi Proje Tanıtım. Kurtsan Medikal Kurtsan Şirketler topluluğunun bünyesinde yer alan, Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, Akçapınar Köyü, Bozburun Mevkii nde 1902 nolu parsel üzerinde m 2 lik alanda faaliyet gösteren flaster üretimi yapılan fabrikaya, Kurtsan Şirketler grubuna ait İstanbul / Merter de faaliyet gösteren ilaç, kozmetik ve besin departmanlarının taşınması projesi.

2 6 Sıvı Gübre Üretim Tesisi ÇED Agrochem Tarım ve Kimya Sanayi ve Ticaret İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Ansızca Köyü, Hıdırcıbağlar Mevkii nde planlanan Sıvı Gübre Üretim Tesisi. Yapraktan ve topraktan uygulanabilen sıvı gübre, yüksek üretim teknolojileri sayesinde bitkiler tarafından son derece kolay alınabilme, bitki bünyesine süratle geçme ve bitki içinde yüksek hareketlilik gibi üstün vasıflara sahiptir. 7 Cam Ambalaj Fabrikası ÇED (Anadolu Yenişehir Cam Sanayi ) Bursa İli, Yenişehir İlçesi, Köprüüstü Sırtı Subaşı Köyü, Bursa-Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi, 1. Uygulama Bölgesi nde yer alan m 2 lik toplam alanın m 2 lik kısmında kurulması planlanan cam ambalaj fabrikası projesi. 8 Düzcam Fabrikası ÇED (Trakya Yenişehir Cam San. ) Bursa İli, Yenişehir İlçesi, Köprüüstü Sırtı Subaşı Köyü, Bursa-Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi 1. Uygulama Bölgesi nde yer alan m 2 lik toplam arazinin m 2 lik kısmında kurulması planlanan düzcam fabrikası projesi. 9 Düz Cam Fabrikası na 2 Nolu Cam Fırın Üretim Hattı nın ilave edilmesine bağlı olarak, tesisin hammadde ve ürün nakliyesinde çalışacak araçlardan kaynaklanacak çevresel etkilerin değerlendirildiği rapor (Trakya Yenişehir Cam San. ) Bursa İli, Yenişehir İlçesi nde kurulması planlanan Düz Cam Fabrikası na 2 Nolu Cam Fırın (TR-6) Üretim Hattı nın ilave edilmesi projesine bağlı olarak, tesisin hammadde ve ürün nakliyesinde çalışacak araçlardan kaynaklanacak çevresel etkilerin değerlendirildiği rapor 10 Sodyummetabisülfit Üretim Tesisi Proje Tanıtım (Oxyvit Kimya San. ve Tic. ) Mersin İli, Tarsus İlçesi nde kurulması planlanan sodyummetabisülfit üretim tesisi projesi.

3 11 Havai Fişek ve Oyuncak Fabrikası ÇED Büyük Çoşkunlar Proteknik Kimya Sanayi Havai Fişek Oyuncak Pazarlama Tic. San. Ltd. Şti. Sakarya İli, Hendek İlçesi nde kurulması planlanan havai fişek ve oyuncak fabrikası projesi. 12 Adana Radyofarmasötik Üretim Tesisi Proje Tanıtım Monrol Nükleer Ürünler Adana İli Yüreğir İlçesi, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi alanı içinde, radyofarmasötik olarak isimlendirilen, nükleer tıp uygulamalarında tanı amaçlı kullanılan ilaçların üretimi planlanmıştır. 13 İzmir Radyofarmasötik Üretim Tesisi ÇED Monrol Nükleer Ürünler İzmir İli, Çiğli İlçesi, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, ada, 1 nolu parsel üzerinde, Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret tarafından Radyofarmasötik Üretim Tesisi nin tesis edilmesi ve işletilmesi planlanmıştır. Proje kapsamında gerçekleştirilecek ürünler, radyofarmasötik olarak isimlendirilen, nükleer tıp uygulamalarında tanı amaçlı kullanılan ilaçlardır. 14 Kauçuktan Mamul Yedek Parça ve Kalıp İmali İle Plastikten Mamul Makine Aksam Parçaları Ürerim Tesisi Gökçek Kauçuk Kalıp Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Ankara ili, Kazan ilçesi, parselde kauçuktan mamul yedek parça ve kalıp imali ile plastikten mamul makine aksam parçaları ürerim tesisi projesi 15 Döküm Tesisi Karacalar Mak. Ve Döküm San. Tic. Ltd. Şti. Karacalar Makine ve Döküm San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Çankırı İli, Atkaracalar İlçesi, Müsellim Mevkii, G30-a-17-c-2-c pafta, 277 ada ve 61 parselde, m2 lik bir alanda Döküm Tesisi pprojesi

4 16 Organik Gübre Üretim Tesisi M.C.K. Organik Gübre Makine Fabrikaları İnşaat Turizm Kozm. Ür. İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti. Kırıkkale İli, Delice İlçesi, Ankara-Samsun karayolu 134. Km de Organik Gübre Üretim Tesis Projesi 17 Adapazarı Motorlu Araç (Kamyon-Kamyonet ve Treyler) ÇED TEMSA Global Sanayi ve Ticaret Sakarya İli, Sakarya OSB sınırları içerisinde planlanan Kamyon Kamyonet ve Treyler üretimine yönelik planlanan projenin ÇED çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 18 Çankırı Şabanözü Strafor Üretim Tesis Proje Tanıtım MENPOR Isı Yalıtım İnşaat San. ve Tic. Çankırı İli, Şabanözü İlçesi, Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde Menpor Isı Yalıtım İnşaat ve Ticaret tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Strafor Üretim Tesisi Projesi. 19 Döküm Tesisi Proje Tanıtım POTA Döküm ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. Ankara İli, Polatlı İlçesi, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi, 109 Ada 4 Parsel no lu alanda Pota Döküm ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. tarafından işletilmesi planlanan 1200 ton/yıl Kapasiteli Döküm Tesisi Projesi.

5 20 Cam Ambalaj Fabrikasına 3 No.lu Cam Fırın Üretim Hattı İlavesi Proje Tanıtım Anadolu Cam Yenişehir San. Bursa İli, Yenişehir ilçesi, Köprüüstü Sırtı, Subaşı Köyü, Yenişehir Organize Sanayi Bölgesi 1. Uygulama Bölgesinde yer alan, m 2 toplam alanın, m 2 lik kısmındaki 22,500 m 2 lik kapalı alanda Anadolu Cam Yenişehir San. tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Cam Ambalaj Fabrikası na 3 No.lu Cam Fırın Üretim Hattı İlavesi (400 ton/gün) projesi. 21 Radyofarmasötik Üretim Tesisi Proje Tanıtım MOLTEK Moleküler Teknoloji Araştırma San. Tic. Nükleer Tıp Uygulamlarında bölgesel ihtiyaçların karşılanması amacıyla, MOLTEK tarafından Kocaeli Gebze OSB Teknoparkı sınırları içerisinde Radyofarmasötik Üretim Tesisinin inşa edilmesi ve işletilmesi planlanmaktadır. 22 Gebze Radyofarmasötik Üretim Tesisinde gerçekleştiirlmesi planlanan Ürün Çeşitliliğini ve Üretim Kapasitesini Arttırma Projesi MONROL Nükleer Ürünler Tic. Ve San. Nükleer Tıp uygulamalarında bölgesel ihtiyaçların karşılanması amacıyla Kocaeli TÜBİTAK MAM Tekno parkında faaliyet gösteren Radyofarmasötik Üretim Tesisinin ürün çeşitliliğinin ve tesis kapasitesinin arttırılması planlanmaktadır. 23 Polatlı Düzcam Fabrikası ÇED Trakya Polatlı Cam Sanayi Ankara İli, Polatlı İlçesi, Polatlı Organize Sanayi Bölgesinde Trakya Polatlı Cam San. tarafından kurulması planlanan Düz Cam Fabrikası Projesi. 24 Asfalt Plenti Tesisi Proje Tanıtım Yüngül İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yüngül İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti. tarafından, Erzincan İli Merkez İlçesi Aydoğdu Köyü sınırları içerisinde, Asfalt Plenti Tesisi nin kurulması ve işletilmesi planlanmaktadır. 25 Hazır Beton Santrali Proje Tanıtım ELİTE Elektrik Üretim ve Makine Sanayi Ticaret Artvin İli, Şavşat İlçesi sınırları içerisinde inşaat çalışmaları Elite Elektirk Üretim ve Makine Sanayi ve Ticaret tarafından, Hazır Beton Santralinin kurulması ve işletilmesi planlanmaktadır.

6 26 Antalya Radyofarmasötik Üretim Tesisi Proje Tanıtım Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünler San. ve Tic. Nükleer Tıp Uygulamalarında bölgesel ihtiyaçların karşılanması amacıyla Antalya Organize Sanayi Bölgesinde Radyofarmasötik Üretim Tesisinin tesis edilmesi ve işletilmesi planlanmaktadır. 27 Yapı Kimyasalları ve Strafor Üretim Tesisi Proje Tanıtım Ankapor Yalıtım ve Ambalaj Sanayi Ticaret ANKAPOR tarafından, Ankara İli, Sincan İlçesi, Organize Sanayi Bölgesi nde bulunan Yapı Kimyasalları ve Strafor Üretim Tesisinde yapı kimyasalları ve strafor üretimi planlanmaktadır. 28 Asçelik-Yassı Metal Haddeleme, Liman Teisi ve Kojenerasyon Santrali Entegre Projesi ÇED KİBAR Holding Sakarya İli, Karasu İlçesi sınırları içerisinde Kibar Holding tarafından kurulması düşünülen Asçelik- Yassı Metal Haddeleme, Liman Tesisi ve Kojenerasyon Santrali Entegre Projesi Projesi. 29 Akkur Enerji Üretim ve Sanayi Hazır Beton Santrali projesi. Akkur Enerji Üretim ve Sanayi Adıyaman İli Besni İlçesi Gümüşkaya köyü Ağcin Mezrası Mevkiinde bulunan Burç Bendi ve HES Projesinin beton ihtiyacını karşılamak için Akkur Enerji Üretim ve Sanayi tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Hazır Beton Santrali Projesi. 30 Sürekli Boya Kaplama Tesisi Projesi Assan Alüminyum Sanayi ve Ticaret Kocaeli İli, Dilovası İlçesi, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde Assan Alüminyum Sanayi ve Ticaret tarafından planlanan Sürekli Boya Kaplama Tesisi Projesi 31 Örme Kumaş İmalatı ve Boyama Tesisi Projesi ÇED Karagözlüler Tekstil San ve Tic. Malatya İli, Merkez İlçesi 1. OSB,145 Ada, 7 Parsel ve 144 Ada 8 Parsel sınırları içerisinde Karagözlüler Tekstil San ve Tic. tarafından planlanan Örme Kumaş İmalatı ve Boyama Tesisi Projesi

7

REFERANSLARIMIZ SEKTÖR: ENERJİ (TERMİK-KOJENERASYON) PROJE ADI İŞVEREN AÇIKLAMA

REFERANSLARIMIZ SEKTÖR: ENERJİ (TERMİK-KOJENERASYON) PROJE ADI İŞVEREN AÇIKLAMA SEKTÖR: ENERJİ (TERMİK-KOJENERASYON) 1 2 3 Afşin-Elbistan A Termik Santralı Rehabilitasyonu ve Baca Gazı Desülfürizasyon Ünitesinin Tesis Edilmesi Projesi ÇED ZETES I Termik Santralı ÇED ZETES II Termik

Detaylı

BÖLGE BAZINDA DESTEKLENECEK SEKTÖRLER (US 97 ULUSAL FAALİYET VE ÜRÜN SINIFLAMASI KODLARIYLA) SEKTÖRÜN US 97 KODU. 80 (809 hariç)

BÖLGE BAZINDA DESTEKLENECEK SEKTÖRLER (US 97 ULUSAL FAALİYET VE ÜRÜN SINIFLAMASI KODLARIYLA) SEKTÖRÜN US 97 KODU. 80 (809 hariç) Ek 2 BÖLGE BAZINDA DESTEKLENECEK SEKTÖRLER (US 97 ULUSAL FAALİYET VE ÜRÜN SINIFLAMASI KODLARIYLA) Bölgeler Düzey 2 SEKTÖRÜN US 97 KODU Bölgesel Teşviklerden Yararlanacak Sektörler 1911 *derinin tabaklanması,

Detaylı

YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARINDA BÖLGELER. 1. Bölge 2. Bölge 3. Bölge 4. Bölge 5. Bölge 6. Bölge. Ankara Adana Balıkesir Afyonkarahisar Adıyaman Ağrı

YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARINDA BÖLGELER. 1. Bölge 2. Bölge 3. Bölge 4. Bölge 5. Bölge 6. Bölge. Ankara Adana Balıkesir Afyonkarahisar Adıyaman Ağrı EK-1 YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARINDA BÖLGELER 1. Bölge 2. Bölge 3. Bölge 4. Bölge 5. Bölge 6. Bölge Ankara Adana Balıkesir Afyonkarahisar Adıyaman Ağrı Antalya Aydın Bilecik Amasya Aksaray Ardahan Bursa

Detaylı

TRAKYA BÖLGESİNDE YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARI

TRAKYA BÖLGESİNDE YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARI T.C. TRAKYA KALKINMA AJANSI TRAKYA BÖLGESİNDE YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARI www.trakyaka.org.tr 15 Haziran 2012 tarih ve 2012/3305 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar ve Kararın uygulanmasına

Detaylı

YATIRIM REHBERi. SAMSUNİş Dünyasında. Siz de Yerinizi Alın...

YATIRIM REHBERi. SAMSUNİş Dünyasında. Siz de Yerinizi Alın... YATIRIM REHBERi SAMSUNİş Dünyasında Siz de Yerinizi Alın... SAMSUN yatırım REHBERİ SAMSUNİş Dünyasında Siz de Yerinizi Alın... www.oka.org.tr içindekiler 2 Türkiye Ekonomisi 8 Temel Bilgilerle Samsun 10

Detaylı

MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK

MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK BİZDEN Biz DMY olarak diyoruz ki; Tekerleği bulan değiliz, Elektriği de Ama bunları bulmaya çalışan o insanların heyecanı, dönüştürme isteği, bilgi ve yöntem arayışı, en önemlisi

Detaylı

Türkiye'de Sanayi ÜNİTE. Amaçlar. İçindekiler. Yazar Yrd.Doç.Dr. Gaye ERTİN

Türkiye'de Sanayi ÜNİTE. Amaçlar. İçindekiler. Yazar Yrd.Doç.Dr. Gaye ERTİN Türkiye'de Sanayi Yazar Yrd.Doç.Dr. Gaye ERTİN ÜNİTE 10 Amaçlar Bu üniteyi çalıştıktan sonra; Türkiye'de sanayinin gelişimi ve bu gelişim üzerinde etkili olan faktörler hakkında fikir sahibi olacak, Türkiye'de

Detaylı

BİLGİ NOTU 30.07.2012/2012-24

BİLGİ NOTU 30.07.2012/2012-24 BİLGİ NOTU 30.07.2012/2012-24 YENİ TEŞVİK SİSTEMİ I GENEL AÇIKLAMA 19 Haziran 2012 tarih ve 28328 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2012/3305 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile teşvik uygulamalarında yeni

Detaylı

HENDEK TE SANAYİNİN YAPISI VE DAĞILIŞI ÖZET

HENDEK TE SANAYİNİN YAPISI VE DAĞILIŞI ÖZET ISSN:1306-3111 e-journal of New World Sciences Academy 2009, Volume: 4, Number: 4, Article Number: 4A0013 NATURE SCIENCES Received: February 2009 Accepted: September 2009 Series : 4A ISSN : 1308-7282 2009

Detaylı

Bölgemiz İçin Kalkınmanın Anahtarı Filyos Projesi dir. Zonguldak- Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi (ÇAYORSAN) Zeki YURTBAY la Röportaj

Bölgemiz İçin Kalkınmanın Anahtarı Filyos Projesi dir. Zonguldak- Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi (ÇAYORSAN) Zeki YURTBAY la Röportaj Ekonomi Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Ekonomi Dergisi u Yıl: 1 Sayı: 1 u Sahibi Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat SARSIK u Sorumlu Müdür Önder ALKAN u Yayın Kurulu Rıfat

Detaylı

100 Soruda Teşvik Uygulaması 2011

100 Soruda Teşvik Uygulaması 2011 100 Soruda Teşvik Uygulaması 2011 Sunuş Hükümet tarafından 4 Haziran 2009 tarihinde, temel amacı Kalkınma Planları ve Yıllık Programlarda öngörülen hedefler ile uluslararası anlaşmalara uygun olarak, tasarrufları

Detaylı

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU FAALİYET RAPORU 2013 TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU İçindekiler 04 Finansal Göstergeler 06 Özetle Faaliyetler 12 Ortaklarımıza 16 Yönetim Kurulu 18 Üst Yönetim 20 Trakya Cam

Detaylı

100 Soruda Teşvik Uygulaması 2009

100 Soruda Teşvik Uygulaması 2009 100 Soruda Teşvik Uygulaması 2009 İndirimli kurumlar vergisi Gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası Faiz desteği Sigorta prim desteği Taşınma desteği Yatırım yeri tahsisi Sunuş Ülkemizde en yoğun etkisi

Detaylı

1420 Sok. No: 77 D:2 Alsancak- İZMİR Tel : (0232) 463 85 88 - Faks : (0232) 463 85 38 e-mail: iletisim@resifcevre.com www.resifcevre.

1420 Sok. No: 77 D:2 Alsancak- İZMİR Tel : (0232) 463 85 88 - Faks : (0232) 463 85 38 e-mail: iletisim@resifcevre.com www.resifcevre. 1420 Sok. No: 77 D:2 Alsancak- İZMİR Tel : (0232) 463 85 88 - Faks : (0232) 463 85 38 e-mail: iletisim@resifcevre.com www.resifcevre.com FİRMAMIZ HAKKINDA Firmamız T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED

Detaylı

(Makarna imalatında kullanılan irmik ile entegre irmik ve mısır irmiği yatırımları teşvikten faydalanabilecektir.)

(Makarna imalatında kullanılan irmik ile entegre irmik ve mısır irmiği yatırımları teşvikten faydalanabilecektir.) YENİ TEŞVİK SİSTEMİ I GİRİŞ Başbakan ve Ekonomi Bakanı tarafından 5 Nisan 2012 tarihinde basına açıklanan Türkiye nin 4. Yatırım Teşvik Paketine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı ( Yatırımlarda Devlet Yardımları

Detaylı

YENİ YATIRIM TEŞVİKLERİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

YENİ YATIRIM TEŞVİKLERİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ YENİ YATIRIM TEŞVİKLERİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ Merkezi yönetim tarafından hazırlanan son yatırım teşvik paketi, 19 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 2012/3305 Sayılı Yatırımlarda

Detaylı

BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında, 18.06.2014 tarihli Bakanlar Kurulu

Detaylı

IĞDIR DA YATIRIM YAPMAK İÇİN 10 NEDEN

IĞDIR DA YATIRIM YAPMAK İÇİN 10 NEDEN ARALIK 2012 1) Stratejik Konum Türkiye de güneşin doğduğu ilk yer ve Doğu Anadolu nun Çukurovası olan Iğdır, Türkiye nin 3 ülke ile sınırı bulunan tek ilidir. Bu ülkeler Ermenistan, Nahçıvan (Azerbaycan)

Detaylı

ATIK MOTOR YAĞI TOPLAMA VE GERİ KAZANIM ÇALIŞMALARI 2010 YILI FAALİYET RAPORU

ATIK MOTOR YAĞI TOPLAMA VE GERİ KAZANIM ÇALIŞMALARI 2010 YILI FAALİYET RAPORU ATIK MOTOR YAĞI TOPLAMA VE GERİ KAZANIM ÇALIŞMALARI 2010 YILI FAALİYET RAPORU 2011 YILINDA PETDER TARAFINDAN 20.576 TON ATIK MOTOR YAĞI TOPLANDI 2011 yılında, toplanan 20.576 ton karşılığı 2.097 tanker

Detaylı

(detaylı bilgi için tanıtım dosyasını incelemeye devam ediniz)

(detaylı bilgi için tanıtım dosyasını incelemeye devam ediniz) 1. KOSGEB DANIŞMANLIK VE EĞİTİM DESTEĞİ 2. HUKUK DEPARTMANI 3. HAFTALIK BİLGİLENDİRME RAPORU 4. ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ 5. KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ 6. 4 ŞEHİRDE YER ALAN İRTİBAT BÜROLARIMIZ

Detaylı

Adım İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Adım İnşaat

Adım İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Adım İnşaat TANITIM DOSYASI 1978 yılından bugüne çok sayıda sanayi tesisi projesini başarı ile gerçekleştirmiş olan Adım İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 2012 yılında yapısal tasarım ve teknik uzmanlık hizmetleri

Detaylı

YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARAR

YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARAR YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARAR Karar Sayısı : 212/335 Bakanlar Kurulu; 19.6.212 tarih ve 232 sayılı R.G. Ekli Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar ın yürürlüğe konulması; Ekonomi

Detaylı

ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 2011 31 MART 2011 FAALİYET RAPORU

ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 2011 31 MART 2011 FAALİYET RAPORU ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 01 OCAK 2011 31 MART 2011 FAALİYET RAPORU A) Ortaklığın Unvanı :Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Raporun Dönemi : 01.01.2011-31.03.2011 Yönetim Kurulu

Detaylı

DİPNOT YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD.ŞTİ.

DİPNOT YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD.ŞTİ. DİPNOT YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD.ŞTİ. 19.07.2012 Konu: Yeni Teşvik Paketi hk. SİRKÜLER NO: 2012/25 Yeni teşvik sistemine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararnamesi 19 Haziran 2012 Tarihli ve 28328 Sayılı Resmî

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ GTO NUN 4 ÜYESİ DAHA İHRACATA İLK ADIMINI ATTI

TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ GTO NUN 4 ÜYESİ DAHA İHRACATA İLK ADIMINI ATTI TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI AKBANK İLE PROTOKOL İMZALADIK: Özel ürün ve hizmetler sizlerle Dünyayı Umutlandıran Buluş Hannover Fuarına na - GTO Damgası - OSMAN HAMDİ

Detaylı

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor;

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Türkiye nin sınırları aşan gücünün bir simgesi olmaktan

Detaylı

KİLİS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KİLİS OSB ATIKSU ARITMA TESİSİ FİZİBİLİTE RAPORUNUN HAZIRLANMASI NİHAİ RAPOR

KİLİS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KİLİS OSB ATIKSU ARITMA TESİSİ FİZİBİLİTE RAPORUNUN HAZIRLANMASI NİHAİ RAPOR KİLİS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KİLİS OSB ATIKSU ARITMA TESİSİ FİZİBİLİTE RAPORUNUN HAZIRLANMASI NİHAİ RAPOR KASIM 2014 Bu Rapor io Çevre Çözümleri Araştırma Geliştirme Limited Şirketi tarafından, Kilis

Detaylı

Kültürün Beşiği Mevlâna Diyarı Merkez Şehir KONYA

Kültürün Beşiği Mevlâna Diyarı Merkez Şehir KONYA Kültürün Beşiği Mevlâna Diyarı Merkez Şehir KONYA Nüfus : 2.038.555 Kişi Alan : 38.257 km² İhracat Miktarı : 1.295.469.000 USD Çatalhöyük Selçuklu Başkenti HER SOLUKTA YENİ BİR DÜNYA KURULUR GEL, NE OLURSAN

Detaylı

25 Soruda YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI

25 Soruda YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI 25 Soruda YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI (Hazine Teşvikleri) Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin

Detaylı

2.6. İyi Uygulama Örnekleri... 52 2.6.1. AL-TAŞ Ambarlı Liman Tesisleri A.Ş... 52 3. SONUÇLAR VE DEĞERLENDİRME... 53 3.1. İzmit Körfezi Liman Bölgesi

2.6. İyi Uygulama Örnekleri... 52 2.6.1. AL-TAŞ Ambarlı Liman Tesisleri A.Ş... 52 3. SONUÇLAR VE DEĞERLENDİRME... 53 3.1. İzmit Körfezi Liman Bölgesi İçindekiler 1. GİRİŞ... 5 1.1. Amaç... 5 1.2. Kapsam... 6 1.3. Yöntem... 6 2. MEVCUT DURUM ANALİZİ... 6 2.1. Mevcut Liman Tesisleri ve Alt Bölgeler... 6 2.1.1. Dilovası Alt Bölgesi... 10 2.1.2. Hereke

Detaylı