UBET - UNBET SERİSİ. MONOBLOK ve YERALTI BETON KÖŞKLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "UBET - UNBET SERİSİ. MONOBLOK ve YERALTI BETON KÖŞKLER"

Transkript

1 UBET - UNBET SERİSİ MONOBLOK ve YERALTI BETON KÖŞKLER

2 DİNAMİZM / SÜREKLİLİK / PERFORMANS / TECRÜBE

3 ULUSOY ELEKTRİK A.Ş yılında bir mühendislik şirketi olarak kurulmuştur. Ulusoy Elektrik A.Ş yılında bir mühendislik şirketi olarak kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne Türk elektromekanik endüstrisinin önde gelen yenilikçi ve sektörüne yön veren öncü kuruluşlarından biri olan Ulusoy Elektrik, Orta Gerilim sekonder dağıtım tesisleri ve endüstriyel tesisler için, ideal çözümler sunmaktadır. Hava yalıtımlı modüler hücreler, metal-clad hücreler, havai hat ürünleri olan otomatik yük ayırıcısı ve otomatik tekrar kapamalı kesici, komple gaz yalıtımlı hücreler, monoblok beton köşkler, alçak ve orta gerilim kablo aksesuarları, Ulusoy Elektrik in üretimini gerçekleştirdiği elektrik dağıtım ekipmanları arasındadır. Ulusoy Elektrik insan kaynaklarına büyük önem vermekte olup, yaklaşık 380 çalışanı ve konularında uzman 65 mühendis ile müşteri memnuniyetini, proje öncesinde, proje esnasında ve sonrasında ölçmekte, gerekli iyileştirmeleri yapmakta ve herzaman mükemmeli yakalayabilme adına çalışmaktadır. Ulusoy Elektrik, Ankara Organize Sanayi Bölgesinde m² si kapalı olmak üzere, m² lik açık alana sahip son teknoloji makina ve ekipmanlarla donatılmış yeni fabrikasında faaliyetlerine devam etmektedir. Yıllık adet Hava Yalıtımlı Modüler Hücre, adet Beton Köşk üretim kapasitesi ve 2011 yılı itibariyle 50 milyon doları aşan satış hacmiyle sektörünün lideri konumunda bulunan Ulusoy Elektrik geniş ürün yelpazesi ile 3 kıtada 20 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır yılları arasında Ulusoy Elektrik fabrikasından çıkan i aşkın hava yalıtımlı modüler hücre halen sahada sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmaktadır. Türkiye de ISO-9000 belgesini almaya hak kazanan ilk 50 firmadan birisi olan Ulusoy Elektrik, kalitesini ISO-9001:2000 ISO ,TSE, GOST-R belgeleri ve uluslararası bağımsız ve akredite laboratuarlardan alınmış (CESI, KEMA, IPH, ICMET) test raporları ve elbetteki müşterilerinin memnuniyeti ile onaylanmıştır. Ulusoy Elektrik in elektrik enerjisi alanındaki temel aktiviteleri aşağıda belirtilmiştir. Dizayn ve Üretim Hava Yalıtımlı Hücreler 36kV A ka 24 kv A 16 ka - 20 ka kv A 16kA- 20kA -25kA SF6 Gazlı kesiciler Metal-Clad Hücreler ( Çekmeceli tip) 7.2 kv - 17,5 kv - 36 kv A (16kA - 25kA - 31,5kA) Gaz Yalıtımlı Hücreler (RMU ) 36kV 630A 16kA Havai Hat Fider Otomasyon Çözümleri; Otomatik Yük Ayırıcısı, Otomatik Tekrar Kapamalı Kesici Monoblok Beton Köşkler Yeraltı Beton Trafo Merkezleri Alçak ve Orta Gerilim Silikon Kablo Aksesuarları Taahhüt ve Proje Faaliyetleri; Şehir Şebekeleri Yapım ve Rehabilitasyon Projeleri 154 kv Enerji Şebekesi Projeleri Rüzgar Enerji Santralleri. İletim ve Nakil Hatları Projeleri

4 TANIM TEDAŞ - MYD/ A şartnamesine göre BS-35 betondan üretilen UBET serisi monoblok beton köşkler, açık alanlarda modüler hücreler ve diğer orta gerilim şalt ve dağıtım ürünleri için 36 kv a kadar sekonder dağıtım sistemlerinde kullanım amacı ile tasarlanmış ürünlerdir yılında Türkiye de ilk beton köşkü üreten firmamızın şu ana kadar ürettiği in üzerindeki beton köşk elektrik enerjisi dağıtımını; doğaya uyumlu, estetik, güvenilir ve sorunsuz bir şekil de sağlamaktadır. Hiçbir ek montaj gerektirmeyen ve tüm standartlara uygun emniyetli yapısı ile herhangi bir arıza durumunda dahi çevresindekilere zarar vermeyecek bir yapıdadır. GENEL ÖZELLİKLER Köşkler genel olarak; Yüksek gerilim anahtarlama üniteleri bölümü, Orta gerilim dağıtım transformatör bölümü, Alçak gerilim dağıtım panosu bölümünden oluşmaktadır. Her bölümün kendisine ait birbirinden bağımsız erişim kapıları ve havalandırma panjurları bulunmaktadır. Sistemin Avantajları : Tank-Temel Bölümü, 36 kv tek damarlı 240 mm² kablonun en küçük kıvrılma yarı çapına uygundur. Sahada ayrıca bir tank ve temel bölümü yapılması gerekmez. İç Ark arızasında max. operatör güvenliği Kompakt yapı Taşıma kolaylığı Projelerde sınırsız çözüm imkanı Fabrika ortamında yapılan testler ve daha fazlası Kullanım Alanları Orta gerilim dağıtım sistemleri Rüzgar ve hidroelektrik santralleri Jeneratör besleme üniteleri Transformatör merkezleri Alçak gerilim dağıtım panoları. UBET Serisi Monoblok Beton Köşkünün üretiminde kullanılan beton kalitesi TS 500 standartlarına göre C35 dir. Dış yüzeyler standart olarak Ral 130 kodlu renkte silikon esaslı grenli dış cephe boyası ile boyanmakta ve boya üzerine koruyucu ve parlatıcı olarak vernik sürülmektedir. Kullanıcının ihtiyaca ve yerleşim planlarına göre uyum açısından farklı renk seçenekleri de kullanılabilmektedir. Gövdenin alt kısımda bulunan ve mukavemetli zayıflatılmış kablo giriş kanallarından merkez içine istenilen yönde ve miktarda kablo giriş ve çıkışı sağlanmaktadır.

5 YAPISAL ÖZELLİKLER Gövdenin tasarım ve imalatı işletme koşullarındaki en zor şartlara göre alınarak, basınç dayanım ve yer sarsıntısı hesaplamaları ile yapılmaktadır. Tüm bölümlerin ölçüleri; AG şalt teçhizat ile transformatör imalatçılarının tavsiyeleri ve ilgili şartnamelerine göre gerekli emniyet mesafeleri belirlenmektedir. Bölümlerde 220 V aydınlatma tesisatı standart olarak bulunmaktadır. Merkezlerin enerji altındaki bölümlerinde erişim ve temasa, hareketli bölümlerinde ise dokunmaya, toz ve suya karşı IEC a uygun olarak sağlanmaktadır. Beton köşk su geçirmez olup, havalandırma panelleri IP 23 koruma derecesine uygun olarak üretilir. Gövdenin güvenli bir şekilde taşınabilmesi için dört köşesinde kaldırma pimleri bulunmaktadır. Toprak altında kalan kısımları siyah renkte yalıtım malzemesi ile kaplanmıştır. Verilen temel detayına uygun olarak hazırlanan zemin üzerine monte edilir. Havalandırma panelleri bölümünün kapılarında filitre amaçlı tel kafes kullanılmaktadır. Bu paneller sayesinde içeriden ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Özel projelerde kullanılmak üzere farklı boyutlarda kapı üretimimiz mevcuttur.

6 YAPISAL ÖZELLİKLERİ Beton Köşk içerisindeki modüler hücreler, ara bölmeler, kapılar, havalandırma panelleri, montaj kaideleri ve tüm metal aksamlar potansiyel dengeleme barasına bağlanmıştır. Topraklama barasının dış topraklama sistemine bağlantısı kullanıcı tarafından yerinde yapılmaktadır. UBET Tipi Kompakt merkezlerine ait tank - temel bölümü, 36 kv gerilim seviyesinde 1 x 240 mm² XLPE kablonun en küçük kıvrılma yarı çapına uygundur.

7 İşletme Tipi : Dışarıdan - içeriden işletmeli tip Testler : Köşkler ilgili standart ve şartnamelerde belirtilen rutin testleri yapıldıktan sonra sevk edilmektedir. Köşklerin, meydana gelebilecek iç ark arızalarına karşı dayanıklılığını gösteren CESI ve IPH laboratuarlarında yapılmış tip testleri mevcuttur. ULUSOY Kompakt trafo merkezlerinin deprem yükleri altında gösterdiği davranışlar Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından incelenmiştir. Sonuçlar; şiddetli bir yer sarsıntısının yapının güvenliği açısından bir sorun teşkil etmeyeceğini göstermiştir. Ayrıca yapının, en olumsuz koşullar altında dahi devrilme kriterini sağladığı görülmüştür. Ulusoy Trafo merkezlerine, IPH, CESI ve ICMET de iç ark dayanım testi yapılmış ve testten başarıyla geçmiştir. Koruma Sınıfı : Gerilimli ve hareketli bölümler, toz ve suya karşı IEC 529 a göre IP35 koruma sınıfındadır. BOYUTLAR ÖLÇÜLER (mm) KÖŞK TİPİ Uzunluk Genişlik Yükseklik Oturma Alanı (m²) Boş Ağırlık (kg) UBET B ,250 ~ UBET B ,125 ~ UBET B ,875 ~ UBET B ,375 ~ UBET B ,000 ~ UBET B ,000 ~ TEKNİK ÖZELLİKLER ANMA GERİLİMİ 12-36kV TİP UBET MAKSİMUM BEYAN GÜCÜ (kva) 1600 MAHFAZA SINIFI (IEC A GÖRE) 10 İÇ ARK DAYANIMI (ERİŞİM A ve ERİŞİM B YE GÖRE) 16kA-1 sn UYGULANAN STANDART IEC KORUMA SINIFI IP 23 D Maksimum beyan gücü, mahfaza sınıfı dikkate alınarak kompakt merkezde kullanılacak en büyük güçteki dağıtım transformatörünün gücünü belirler

8 SIK KULLANILAN KÖŞK TİPLERİ VE YERLEŞİM PLANLARI (UBET B53) (UBET B43) (UBET B25) (UBET B64) (UBET (UBET B72) B72) * Gösterimler şematik olup, Ulusoy Elektrik yapacağı imalatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

9 (UBET B43) (UBET B43) (UBET B36) (UBET B36) (UBET B36) RMU lu (UBET B43) RMU lu (UBET B43) RMU'lu

10 UBET SERİSİ BETON KÖŞK TAŞIMA VE İNDİRME TALİMATI Beton köşklerin ağırlığına göre vinç seçimi yapılmalı ve en az köşk ağırlığının iki katı kapasiteli vinçler kullanılmalıdır. Vinç kolu ne kadar uzun olursa vincin hareket kabiliyetinin ve taşıma darasının düşeceğini unutmayınız. Köşkün dört kenarında bulunan mapa deliklerine köşkün içine konulmuş olan kaldırma mapalarını (pim) deliklere tam olarak yerleştirdikten sonra vincin halatları (zincirleri) ile irtibatlandırınız. Köşkü sarsmadan hazırlanan temel çukurundaki kaideye koyunuz. Köşklerin çatıları sökülebilir özelliktedir, çatı mapalarını kullanarak çatıyı kaldırabilirsiniz. Köşk içerisinde bulunan indirme - kaldırma ve kullanma talimatlarını inceleyiniz. UBET BETON KÖŞK TEMEL ÖLÇÜLERİ KÖŞK TİPİ Köşk Taban Ölçüleri (mm) G x U Kazı Ölçüleri (mm)g x U x Y Beton Temel Ölçüleri (mm) G x U x Y UBET B x x x 3000 UBET B x x x 4100 UBET B x x x 4800 UBET B x x x 5800 UBET B x x x 6900 UBET B x x x AŞAMA SIFIR KOTU 4. AŞAMA SIFIR KOTU KUTU PROFİL YARDIMI İLE DÜZELTİLMİŞ KUM. 1 - Köşk tipine göre tabanlardan kazı ölçüsü boyutlarında, sıfır kotundan itibaren 750 mm kazılır. 4 - Kutu profiller yardımı ile kum düzeltilerek teraziye alınır. 2. AŞAMA SIFIR KOTU 5. AŞAMA SIFIR KOTU ÇELİK HASIRLI BETON KUM DÜZELTİLDİKTEN SONRA KUTU PROFİL ALINACAKTIR Köşk tipine göre tablodan beton temel ölçüsü boyutlarına göre 100 mm kalınlığında çelik hasırlı beton dökülür. 5 - Kum düzeltildikten sonra kutu profilleri kaldırılır. 3. AŞAMA SIFIR KOTU 6. AŞAMA ORTALAMA 50 MM 0,3 KUM Atılan betonun üzerine 50 mm kalınlığında ortalama 0,3 kum dökülür. 6 - Köşk vinç yardımıyla hazırlanan temele koyulduktan sonra köşkün etrafı toprak ile kapatılır.

11 GENEL AÇIKLAMA : UNBET Serisi yeraltı trafo merkezleri orta gerilim şebekleri için, içeriden işletmeli ve yeraltına tesis edilen trafo merkezidir. Çeşitli OG Elektrik dağıtım konfigürasyonlarının ve 2 adet 36 kv 630 kva trafoyu ve panoyu barındırabilen monoblok yapı özelliğindedir. TEDAŞ MYD şartnamesine uygun monoblok olarak imal edilen yeraltı trafo merkezleri gövde bölümünde BS35, çatıda ise BS40 beton kullanılmıştır. Ayrıca köşklerin su geçirmezlik özelliği titizlikle sağlanarak gerekli sızdırmazlık testleri yapılmıştır. Sahaya montajı yapılabilecek halde park ve bahçelere, meydanlara, yol refüjlerine konulmasına uygun dizayn edilmiştir. GENEL ÖZELLİKLER : Bağımsız kapaklı, havalandırma sistemli ve girişleri bulunan desteklenmiş beton monoblok gövde Komple gaz izoleli OG anahtarlama cihazları OG/AG trafoları : 36kV 1000 kva ya kadar 1 Adet 36kV 800 kva ya kadar 2 Adet Alçak gerilim Panosu OG ve AG doğrudan kablo bağlantıları Topraklama devresi Aydınlatma ve yardımcı servisler

12 AVANTAJLARI Mükemmel çevre uyumu, Monoblok tasarım, Su geçirmezlik, Her türlü çevre koşullarında sorunsuz işletme, Yüksek nem oranlarında dayanım, Düşük işletme maliyeti, Az ya da hiç bakım gerektirmeyen ekipman kullanma Standardizasyona uygun malzeme kullanımı Hızlı proje mühendisliği, Seri üretim ve kısa teslim süreleri Alternatifli seçenekler, Anahtar teslimi çözümler. KONFİGÜRASYON TİPİ : UNBET - TİP kva kadar 1 trafolu 1 Giriş - 1 Çıkış - 1 Trafo Koruma Fonksiyonlu OG Hücreler 1 Alçak gerilim panosu KONFİGÜRASYON TİPİ : UNBET - TİP2 800 kva kadar 2 trafolu 1 Giriş - 1 Çıkış - 2 Trafo Koruma Fonksiyonlu OG Hücreler 2 Alçak gerilim panosu

13 HMH Serisi Hava yalıtımlı Hücrelerin üretiminin başladığı 2003 yılının başından bugüne kadar pazara sunulan kalite onaylı hücrelerin sayısı i bulmuştur. Tüm referanslarımızı katalogda sunmanın olanaksızlığından dolayı, aşağıda önemli referanslarımızdan bazılarını bulabilirsiniz. Ankara Osb Referansları * Hidromek 2006 * Karba Otomotiv 2006 * Almin Alüminyum 2006 * Serdar Plastik 2007 * Gelen Makina 2007 * Bülbüloğlu Vinç 2007 * Fatih Döküm 2007 * Ünal Paslanmaz 2007 * Mefa Endüstri 2008 * Nurdil Soğutma 2008 * İba Kimya 2008 * Mass Makina 2008 * Uğur Döküm 2008 * Karel Telekom 2008 * Atagür Mobilya 2008 * Kabel Endel A.Ş * Uğur Makina 2008 * Yenersan A.Ş * Nuhun Ankara Fabrikası 2008 * İvaz Prefabrik 2008 * Merih Asansör 2008 * Altes Alüminyum 2009 * Erkunt Döküm 2009 * Yazkan Döküm 2009 Organize Sanayi Bölgeleri * Siirt Osb 2005 * Demirtaş Osb 2005 * Çorum Osb 2006 * Turgutlu Osb 2006 * Nilüfer Osb 2006 * Keresteciler Osb 2006 * Reşadiye Sanayi Sitesi 2006 * İzmir Atatürk Osb 2006 * Başkent Osb 2007 * Yalova Tersaneler Bölgesi 2007 * İstanbul Dericiler Osb `2007 * Gemlik Roda Port 2007 * Kayseri Osb * Gebze Taysad * İsbaş Çatalca 2008 * Makina Osb 2009 Hastaneler * Bayındır Hastanesi / Ankara 2006 * 400 Yataklı Devlet Hastanesi / Rize 2006 * Muş Devlet Hastanesi / Muş 2006 * Vakıf Gureba Hastanesi / İstanbul 2006 * Paşabahçe Devlet Hastanesi 2006 * Diyanet Vakfı Hastanesi / Ankara 2007 * Çekirge Ssk Hastanesi / Bursa 2007 * Diyarbakır Kadın-Doğum Hastanesi 2007 * Şevket Yılmaz Devlet Hast. / Bursa 2007 * Gazikent Hastanesi / Gaziantep 2007 * Serik Devlet Hastanesi 2007 * Dünya Göz Hastanesi / Ank. / İst * Kızılcahamam Devlet Hastenesi / Ank * Göztepe Ssk Hastanesi 2007 * Aydın Adnan Menderes Devlet Hst * Pasinler Devlet Hastanesi / Erzurum 2007 * Medıcana Hastanesi / Ankara / İst * Batman Özel Yaşam Hst. / Batman 2008 * Mersin Devlet Hastanesi / Mersin 2008 * Batman Özel Alman Hast. / Batman 2008 * Edremit Devlet Hastanesi / Balıkesir 2008 * Arnavutköy 100 Yataklı Hastane / İst * Dikili Devlet Hastanesi / İzmir 2008 * Sultan 1 İzzettin Keykavus Dev. Hast * Bolvadin Devlet Hastanesi 2008 * Gaziantep Üniversitesi Hastanesi 2008 * Kızıltepe Devlet Hastanesi 2009 Spor Kompleksleri * Sivas 4 Eylül Stadyumu 2006 * Asaş Stadyumu 2007 * Elazığ Atatürk Stadyumu 2007 * Bursaspor Tesisleri 2007 * Manisa 19 Mayıs Stadyumu 2007 * Kayseri Kadir Has Stadyumu 2007 * Ümraniye Spor Kompleksi 2007 * Rize Atatürk Stadyumu 2008 * Karataş Spor Salonu 2008 * Fethiye Stadyumu 2009 Endüstriyel Tesisler * Borusan Mannesmann 2006 * Vatan Kablo 2006 * Polisan Boya 2006 * Mastar Metalürji 2006 * Toros Nakliyat 2006 * Rasyonel Pvc 2007 * Tat Konserve 2007 * Adopen 2007 * Efes Pilsen 2007 * Hema Dişli 2007 * Best Trafo 2007 * Karasu Hidroelektrik Santrali 2007 * Tınaztepe Hidroelektrik Santrali 2007 * Sönmez Holdıng 2007 * İzmir Pepsi Fabrikası 2007 * Mardin Çimento 2007 * Erikli Su 2007 * Doğan Medya Center 2007

14 * Aksa Jeneratör 2007 * Nexans Kablo 2007 * Kütahya Ares Çimento 2007 * Casper Bilgisayar 2007 * Gama Nurol 2007 * Nadir Yağ Fabrikası 2007 * Ankara Sanayi Odası Yeni Binası 2007 * Roza Halı * Arkas Holding Tesisleri 2008 * Elcab Kablo 2008 * Tamsan Kompresör 2008 * Zincir İş Kuyumculuk 2008 * Şölen Çikolata 2008 * Seval Kablo 200 * Tüpraş Batman Tesisleri 2008 * Tüpraş Derince Tesisleri 2008 * Zonguldak T.T.K * Alter Demir Çelik Tesisleri 2008 * Bursa Beton Genel Müdürlük 2008 * Duyar Vana 2008 * Durukan İş Merkezi 2008 * Karaman Hes 2008 * Bant Nakliyat 2008 * Dhl Lojistik 2008 * Elektrosan Bakır Fabrikası 2008 * Habaş Gaz Dolum Tesisleri 2008 * Kartal Kadıköy Raylı Sistem 2008 * Bant Nakliyat 2008 * Akplas Plastik 2008 * Ak Gıda 2008 * Izgaz Dolum İstasyonları 2008 * İski İstanbul İçme Suyu Tesisleri 2008 * Denizli Çardak Havalimanı 2008 * Tezmaksan Makina 2008 * Uzaltaş İnşaat 2008 * Kırmataş Asfalt 2009 * Ahlatlıbel Avea Yerleşkesi 2009 * İski Su Arıtma İstasyonu Düzce 2009 * Esen Plastik 2009 * Eke Metal 2009 * Aski Bala Tesisleri 2009 * Yusufoğulları Metal 2009 * Adımsa Tekstil 2009 Şehir Şebekeleri * Ankara Şehir Şebekesi * İstanbul Şehir Şebekesi * Antalya Şehir Şebekesi * Adana Şehir Şebekesi * Siirt Şehir Şebekesi * Mersin Şehir Şebekesi * İzmir Şehir Şebekesi * Çanakkale Şehir Şebekesi * Balıkesir Şehir Şebekesi * Kırıkkale Şehir Şebekesi * Muğla Şehir Şebekesi * Kayseri Şehir Şebekesi * Eskişehir Şehir Şebekesi * Bursa Şehir Şebekesi * Malatya Şehir Şebekesi * Hatay Şehir Şebekesi * Samsun Şehir Şebekesi * Çorum Şehir Şebekesi * Zonguldak Şehir Şebekesi * Bartın Şehir Şebekesi * Adıyaman Şehir Şebekesi * Edirne Şehir Şebekesi 2007 * Diyarbakır Şehir Şebekesi 2008 * Bodrum Türkbükü İndirici Merkezi 2008 * Yalova Şehir Şebekesi 2008 * Aydın Şehir Şebekesi 2008 * Bitlis Şehir Şebekesi 2008 * Trabzon Şehir Şebekesi 2008 * Kilis Şehir Şebekesi 2008 * Hatay Şehir Şebekesi 2008 * Gaziantep Şehir Şebekesi 2008 * Van-Erciş Şehir Şebekesi 2008 * Rize Şehir Şebekesi 2008 * Gümüşhane Şehir Şebekesi 2008 * Bayburt Şehir Şebekesi 2008 * Aydem Elk. Dağ. A.Ş * Şanlıurfa Şehir Şebekesi 2008 Konut Projeleri * Bahçeşehir Toki 2006 * Çorum Toki 2006 * Hacıbektaş Toki 2006 * İkitelli Toki 2006 * K.Maraş Toki 2006 * Pursaklar Toki 2006 * Semilyon Konakları 2006 * Ümraniye Toki 2006 * Mesa Konutları * Artev Homes 2007 * Dream Cıty 2007 * Halkalı Toki 2007 * Iğdır Toki 2007 * Kırıkhan Toki 2007 * Mısstanbul 2007 * Sample Cıty 2007 * Samsun Toki 2007 * Sinpaş Konutları * Bakırcı Konutları 2008 * Bandırma Toki 2008 Yer Altı Trafo Merkezi Referansları Enerjisa Başkent Edaş, Ankara Sıhhıye Zafer Parkı içi 2 adet çift 630kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Adana Tarihi Taş Köprü Yanı 1 adet 1000kVA Trafolu Yer Altı Merkezi Çoruh Edaş,Trabzon Türk Telekom Binası Bahçesi çift 800kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Çoruh Edaş,Trabzon Belediyesi Kent Merkezi 1 Adet 1000kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Sakarya Edaş, Gebze Belediyesi Tarihi Hamam Önü mevkii 1 Adet 1000kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Sakarya Edaş, Gebze Belediyesi Kent Merkezi Çarşı Camii Önü mevkii çift 800kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Sakarya Edaş, Gebze Belediyesi Kent Merkezi Çarşı Camii Önü mevkii çift 800kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Toroslar Edaş, Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi Kent Merkezi Parkı içi 1 Adet 1000kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Boğaziçi Edaş Sefaköy İşletme Md, 2 Adet çift 800kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi Toroslar Edaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziler Cad. Mevkii çift 800kVA Trafolu Yer Altı Trafo Merkezi

15

16 ULUSOY ELEKTRİK İMALAT TAAHHÜT TİCARET A.Ş. 1. Organize Sanayi Bölgesi Oğuz Caddesi No: SİNCAN / ANKARA / TÜRKİYE T : F :

HMH SERİSİ METAL MAHFAZALI MODÜLER HÜCRELER

HMH SERİSİ METAL MAHFAZALI MODÜLER HÜCRELER HMH SERİSİ METAL MAHFAZALI MODÜLER HÜCRELER DİNAMİZM / SÜREKLİLİK / PERFORMANS / TECRÜBE ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. 1985 yılında bir mühendislik şirketi olarak kurulmuştur. Ulusoy Elektrik A.Ş. 1985 yılında

Detaylı

yeraltı beton kösk sac kösk

yeraltı beton kösk sac kösk 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67

Detaylı

DİNAMİZM / SÜREKLİLİK / PERFORMANS / TECRÜBE

DİNAMİZM / SÜREKLİLİK / PERFORMANS / TECRÜBE METAL CLAD HÜCRELER DİNAMİZM / SÜREKLİLİK / PERFORMANS / TECRÜBE ULUSOY ELEKTRİK A.Ş. 1985 yılında bir mühendislik şirketi olarak kurulmuştur. Ulusoy Elektrik A.Ş. 1985 yılında bir mühendislik şirketi

Detaylı

NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu

NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu NXAIR, NXAIR M ve NXAIR P, 24 kv a kadar Hava İzolasyonlu Orta Gerilim Dağıtım Panosu Orta Gerilim Dağıtım Panosu HA 25.71 2011 Kataloğu Answers for energy. R-HA25-338 tif Uygulama Endüstri R-HA25-340.tif

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

TEDAŞ-MYD/2013-059. BETON MAHFAZALI YARI GÖMÜLÜ KOMPAKT TĐP OG/AG TRANSFORMATÖR MERKEZLERĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ (MMH-gaz lı)

TEDAŞ-MYD/2013-059. BETON MAHFAZALI YARI GÖMÜLÜ KOMPAKT TĐP OG/AG TRANSFORMATÖR MERKEZLERĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ (MMH-gaz lı) TÜRKĐYE ELEKTRĐK DAĞITIM A.Ş. MALZEME YÖNETĐMĐ VE SATINALMA DAĐRESĐ BAŞKANLIĞI BETON MAHFAZALI YARI GÖMÜLÜ KOMPAKT TĐP OG/AG TRANSFORMATÖR MERKEZLERĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ (MMH-gaz lı) OCAK - 2013 ĐÇĐNDEKĐLER

Detaylı

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e kadar Arabalı, Hava İzoleli Orta Gerilim Dağıtım Panosu. Katalog HA 26.41.TR 2009. Answers for energy.

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e kadar Arabalı, Hava İzoleli Orta Gerilim Dağıtım Panosu. Katalog HA 26.41.TR 2009. Answers for energy. 8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e kadar Arabalı, Hava İzoleli Orta Gerilim Dağıtım Panosu Katalog HA 26.41.TR 2009 Answers for energy. R-HA26-017.eps 02 8BT2 Tipi Orta Gerilim Dağıtım Panosu Siemens HA 26.41.TR

Detaylı

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli

8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli www.siemens.com.tr/8bt2 8BT2 Tipi 36 kv, 31.5 ka e Kadar Arabalı, Hava İzoleli Orta Gerilim Dağıtım Panosu Katalog HA 26.41.TR - 2012 Answers for infrastructure and cities. 2 8BT2 Tipi Siemens HA 26.41.TR

Detaylı

Air Conditioning Systems

Air Conditioning Systems 1 Air Conditioning Systems İÇİNDEKİLER Çatı ve Kanal Tipi Aspiratörler AACF Yatay Atışlı Aksiyel Çatı Fanları ARF Yatay Atışlı Radyal Çatı Fanları ARF-V Dikey Atışlı Radyal Çatı Fanları ADKF Dikdörtgen

Detaylı

HASTANE REFERANSLARIMIZ

HASTANE REFERANSLARIMIZ HASTANE REFERANSLARIMIZ 3 İçindekiler Acıbadem Hastanesi 4 Liv Hospitals 6 Medical Park Hastaneleri 8 Akdeniz Üniversitesi Hastanesi 10 Egepol Hastanesi 11 Atatürk Üni. Süleyman Demirel Hastanesi 11 İnönü

Detaylı

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler DÖKME REÇİNELİ KURU TİP TRANSFORMATÖRLER 2011 2011 KATALOĞU Zucchini, 15 yılı aşkın süredir kuru tip trafolar tasarlamakta ve üretmektedir. Genel merkez - Brescia

Detaylı

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde

Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri. Güvenilirlik sizin elinizde Dökme reçineli Bobinli Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri Güvenilirlik sizin elinizde Misyonumuz ABB, kamu hizmeti ve sanayi müşterilerine, çevre etkisini azaltırken performansın artmasını sağlayan, güç

Detaylı

Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor...

Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor... Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor... NTC Tower İTO, 2009 5. Başarılı Kobi Yarışması Teknoloji ve İnovasyon Birincilik Ödülü İÇİNDEKİLER Hakkımızda 05 Prensiplerimiz 07 Tekliften Montaja Süreç

Detaylı

YAVUZ PANO SANAYĐ TĐCARET ANONĐM ŞĐRKETĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ

YAVUZ PANO SANAYĐ TĐCARET ANONĐM ŞĐRKETĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ YAVUZ PANO SANAYĐ TĐCARET ANONĐM ŞĐRKETĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ ALÇAK GERĐLĐM PANOLARI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ KAPSAM Bu şartname alçak gerilim enerji dağıtımı ve iletimini sağlamak amacıyla, tesislerin temel ihtiyaçları

Detaylı

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TEDAŞ-MLZ(GES)/2015-061(TASLAK) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DOĞRU AKIM (DC) TOPLAMA PANOSU TEKNİK ŞARTNAMESİ - 2015 İÇİNDEKİLER 1. GENEL 1.1. Konu ve Kapsam 1.2. Standartlar 1.3. Yönetmelikler 1.4. Çalışma Koşulları

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6. 1.1 İşin Kapsamı... 6. 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I... 6 1 GENEL TEKNİK KOŞULLAR... 6 1.1 İşin Kapsamı... 6 1.2 Tasarım ve İşçilik... 6 1.3 Uygulanabilir Standartlar-Yönetmelikler-Mevzuatlar... 7 1.4 Ölçü Birimleri... 7 1.5 Toleranslar...

Detaylı

YÜKSEL PROJE. Kalite Belgeleri

YÜKSEL PROJE. Kalite Belgeleri YÜKSEL PROJE Kalite Belgeleri YÜKSEL PROJE Önsöz YÜKSEL PROJE 1978 yılında kurulmuştur. Aradan geçen süre içinde, bilgi birikimi, insan kaynakları ve iş kapasitesi ile ülkemizin tam bağımsız en büyük

Detaylı

Her Yapıda! www.doganaytugla.com

Her Yapıda! www.doganaytugla.com www.doganaytugla.com Her Yapıda! DOĞANAY TOPRAK SANAYİ ve TİCARET A. Ş. Bugün 30.000 m² kapalı olmak üzere, toplam 500.000 m² alanda faaliyetlerini sürdüren DOĞANAY TOPRAK SANAYİ ve TİCARET A. Ş. kurulduğu

Detaylı

YATIRIM REHBERi. SAMSUNİş Dünyasında. Siz de Yerinizi Alın...

YATIRIM REHBERi. SAMSUNİş Dünyasında. Siz de Yerinizi Alın... YATIRIM REHBERi SAMSUNİş Dünyasında Siz de Yerinizi Alın... SAMSUN yatırım REHBERİ SAMSUNİş Dünyasında Siz de Yerinizi Alın... www.oka.org.tr içindekiler 2 Türkiye Ekonomisi 8 Temel Bilgilerle Samsun 10

Detaylı

Dev projeye dev kule vinçler

Dev projeye dev kule vinçler NCKY nin tercihi TEKNOÇEVRE NCKY, yapımını gerçekleştirdiği Ankara-Pozantı otoyol projesinde yarma şevlerinin yarattığı risklere karşı, TEKNOÇEVRE ile birlikte gerçekleştirdiği çelik ağ uygulamasıyla önlem

Detaylı

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren,

Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, 1 Aken Elektrik Enerji sektörün ileri gelen markaları ile işbirliği içerisinde Elektrik, Enerji, Endüstriyel 0tomasyon pazarında faaliyet gösteren, müşterilerinin ihtiyaçlarına güvenilir, hızlı ve kaliteli

Detaylı

İNDEKS 04 10 18 32 3

İNDEKS 04 10 18 32 3 İNDEKS 04 10 18 32 3 HAKKIMIZDA Bedük Grup temellerini Pvc sektöründe Egesu Ltd. Şti ile 2000 yılında montaj bayii olarak attı. Genç,dinamik yöneticileri, çalışan personelin azim ve gayretiyle kısa sürede

Detaylı

OG Anahtarlama Sistemi Primer Dağıtım

OG Anahtarlama Sistemi Primer Dağıtım OG Anahtarlama Sistemi Primer Dağıtım CPG.1 Tek ve Çift Baralı, Gaz Yalıtımlı Hücre Dizisi 36 kv kadar CPG Sistemi AÇIKLAMA Ormazabal CPG sistemi, CPG.1 tek ve çift baralı SF 6 gazı yalıtımlı GIS tipi

Detaylı

Sanayi Bölgesi 2. Kısım 4. Cad. 9. Sk. No.11 SİVAS 218 11 35 (pbx) Fax: 0.346 218 13 50

Sanayi Bölgesi 2. Kısım 4. Cad. 9. Sk. No.11 SİVAS 218 11 35 (pbx) Fax: 0.346 218 13 50 PAKET HİJYENİK KLİMA SANTRALİ HAVUZ NEM ALMA SANTRALİ KLİMA SANTRALLERİ KONFORMATİK ATIK HAVA TEMİZLEME SANTRALLERİ ISI GERİ KAZANIM SİSTEMLERİ HÜCRELİ ASPİRATÖR VE VANTİLATÖR SİSTEMLERİ SICAK HAVA APAREYLERİ

Detaylı

FİYAT LİSTESİ OCAK 2014

FİYAT LİSTESİ OCAK 2014 FİYAT LİSTESİ 63 Yıldır Yenilik Peşindeyiz... Değerli Müşterilerimiz, WAGO, 1951 deki kuruluşundan beri, elektrik mühendisliği ve elektronik endüstrisinde yenilikçi bağlantı sistemlerine öncülük etmektedir.

Detaylı

Botek, çatı kaplamaları konusunda, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan İngiliz menşeili RIGISYSTEM'in Türkiye'deki tek distribütörüdür.

Botek, çatı kaplamaları konusunda, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan İngiliz menşeili RIGISYSTEM'in Türkiye'deki tek distribütörüdür. Hakkımızda Botek Grup, 1998 yılında kurulmuştur. Çelik konstrüksiyon çatı ve cephe kaplama, cephe giydirme sektörlerinde faaliyet gösteren Botek, kısa zamanda sektöründen hızla yükselerek, gerek yurt içinde

Detaylı

Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri

Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri Magnezyum Oksit Esaslı İç/Dış Cephe Yapı ve Yalıtım Panelleri NevPanel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde 15.000 m 2 toplam alan ve 9.250 m 2 kapalı alanda kurulmuş olan 2.250.000 m 2 /yıl üretim kapasitesine

Detaylı

Içindekiler. İnşaat. Turizm. Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz

Içindekiler. İnşaat. Turizm. Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz Içindekiler 4 6 8 9 12 14 15 16 17 17 18 18 19 19 20 21 22 22 23 23 24 24 25 25 26 27 28 28 29 30 30 31 31 32 33 Sunuş Limak Dönüm Noktaları Grup Yapısı Küresel İşbirliklerimiz İnşaat Projeler Yurt İçi

Detaylı

Orta Gerilim. Fiyat Listesi. 6 Mart 2015

Orta Gerilim. Fiyat Listesi. 6 Mart 2015 Orta Gerilim Fiyat Listesi http://www.facebook.com/schneiderelectrictr https://twitter.com/schneidertr Dağıtım şebekelerinde kesintisiz, güvenilir enerji çözümleri N-Serisi Tekrar Kapamalı Kesiciler Orta

Detaylı

KTS Kablo Taşıma Sistemleri. Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları

KTS Kablo Taşıma Sistemleri. Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları KTS Kablo Taşıma Sistemleri Genişletilmiş planlama bölümü ve uygulama kurallarına uygun montaj için seçme yardımları KTS Kablo Taşıma Sistemleri 2008 OBO. Profesyonellerin tercihi. OBO, profesyonellerin

Detaylı