TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: ÇOKLAYICI HUB MARKA: POWERDSINE MODELLER PD SERİSİ TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı, çoğaltılması, yayımı, ticari amaçla kullanımı telif hakları konusu olacaktır.

2 ÇEŞİTLİ BAĞLANTI ÖRNEKLERİ - Güç ve Data - Data - Güç - Yönetim

3 MODELLER PD-3001/3001G /3501/3501G modelleri 15.4W güç beslerler. PD-3504G model port başına 15.4W güç besler. PD-9001G model 30W güç besler. PD-9501G model 60W güç besler.

4 PD-3500 / 3500G modeller port başına 15.4W güç besler. PD-6500 / 6500G modeller port başına 15.4W güç beslerler. PD-9000G model port başına 36W güç besler. PD-9500G model port başına 60W güç besler.

5 TEKNİK ÖZELLİKLER PORT BAŞINA MODEL PORT UZAK GİGABİT GİRİŞ BESLEME SAYISI ERİŞİM

6 POWERDSINE ÇOKLAYICI (HUB) Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu 3000 SERİSİ TÜM MODELLER 3000G SERİSİ TÜM MODELLER 3500 SERİSİ TÜM MODELLER 3500G SERİSİ TÜM MODELLER 6000 SERİSİ TÜM MODELLER 6500 SERİSİ TÜM MODELLER 7000G SERİSİ TÜM MODELLER 8000 SERİSİ TÜM MODELLER 9000G SERİSİ TÜM MODELLER 9500 SERİSİ TÜM MODELLER 9500G SERİSİ TÜM MODELLER

7 ÜRETİCİ FİRMA: International Headquarters PowerDsine Ltd.1 Hanagar StreetHod Hasharon 45421Israel Tel: Fax: İTHALATÇI FİRMA: ANIXTER İLETİŞİM SİSTEMLERİ PAZ.VE TİC.A.Ş. Şehit Mehmet Fatih Öngül sokak No:1 Eskiyapanlar Is Mrk. Kat:4 Kozyatağı/İSTANBUL Tel : Faks:

8 Paket İçeriğini Kontrol Etmek Paketi açın ve aşağıdakilerin paket içerisinde olduğundan emin olun: Power over Ethernet (PoE Ethernet üzerinden Güç) Çoklayıcı Montaj destekleri (19 inçlik raflar için) ve plastik kapak Raf montajı için vidalar Kendinden yapışkanlı lastik ayaklar Kullanıcı kılavuzu Güç kablosu Elektrik Uygunluk Onayları Powerdsine, aşağıdaki standartlarla uyumludur: FCC Bölüm 15, FTP kablolamalı Sınıf B; UTP kablolamalı Sınıf A EN (CISPR 22), FTP kablolamalı Sınıf B; UPT kablolamalı Sınıf A EN (CISPR 24) Kanada ICES-003, Sınıf B Güvenlik Standart Onayları Powerdsine, aşağıdaki güvenlik standartlarını karşılamaktadır: UL/cUL - EN60950 GS işareti - EN60950 CE İşareti Bu ürünün üzerindeki CE işareti, ürünün 89/336/EEC (EMC Direktifi) ve 73/23/EEC (Düşük Voltaj Direktifi) ile uyumlu olduğunu göstermektedir

9 1 Güvenlik Bilgileri 1.1 Genel Esaslar PoE Çoklayıcı üzerinde kurulum, kaldırma veya herhangi bir bakım işlemi gerçekleştirmeden önce, aşağıdaki güvenlik bilgilerini okumanız gerekmektedir. Uyarılar, kişisel ve ürünsel güvenlik için takip edilmesi gereken talimatlardan oluşmaktadır. Tüm talimatları dikkatli bir şekilde takip edin. UYARILAR PoE Çoklayıcı güç kaynağına bağlamadan önce Bölüm 3 teki Kurulum Talimatları nı okuyun. Çoklayıcı, Paragraf 1.2 de gösterildiği şekilde, topraklanmış bir güç kablosu kullanmalıdır. Ürün, kısa devre (fazla akım) koruma için bina kurulumuna dayanmaktadır. 120 VAC, (ABD) için 15 A, 230 VAC, (uluslararası) için de 10 A dan daha fazla olmayan bir sigorta veya devre kesici kullanıldığından emin olun. Yıldırım esnasında sistem üzerinde çalışmayın, kabloları takıp çıkarmayın. Voltaj uyumsuzluğu, ekipman hasarına yol açabilir ve yangın tehlikesi oluşturur. Eğer etikette belirtilen voltaj, güç priz voltajından farklıysa, PoE Çoklayıcıyı bu prize bağlamayın. Raflara monte edilmiş ekipman söz konusu olduğunda, ekipmanın desteklenmesi için yüzeyin yeterince stabil ve güçlü olduğundan emin olun. Dörtten fazla PoE Çoklayıcı istiflemeyin. Ürünün elden çıkartılması, yerel kanun ve düzenlemelere uygun şekilde olmalıdır. PoE Çoklayıcı Veri ve Veri + Güç portları, korunan RJ-45 veri soketleridir. Eski Telefon Servisi (POTS) telefon soketleri olarak kullanılmaları mümkün değildir. Bu soketlere sadece RJ-45 veri konnektörleri bağlanabilir. İlgili ethernet kablolama, bina içerisiyle sınırlı kalmalıdır.

10 1.2 Güç Kablosu Güç kablosunun değiştirilmesi durumunda, değiştirme işleminin yerel şartlara uyması gerekmektedir. Bir AC ŞEBEKE KAYNAĞI na güvenli bağlantı kurmak için, ekipman çıkartılabilir bir güç kaynağı kablosunun bağlantısı için bir cihaz IEC60320 girişi sağlamaktadır. Güç soket prizi, Çoklayıcı yakınına yerleştirilmeli ve kolay erişilebilir olmalıdır. Ünitenin gücünü kesmek için tek yol, güç kablosunu prizden sökmektir. Ünite, EN60950/IEC 950 ye uygun olarak, SELV (Güvenlik Ekstra Düşük Voltajı) koşulları altında çalışır. Koşullar sadece, bağlantı kurulan ekipmanın da SELV koşulları altında çalışıyor olmasıyla sağlanabilmektedir.

11 2 PoE Hakkında Çoklayıcı PowerDsine ın PoE Çoklayıcı 3500 & 6500 serileri, veri taşıyan Ethernet kablolarına güç enjekte etmektedir. PD- 6506/6512/6524 Çoklayıcıları; TIA/EIA-568 Kategori 5/5e/6 kablo üzerinden 10/100BaseTx Ethernet ağında sırasıyla 6, 12 ve 24 port desteklemektedir. Veri terminal üniteleri için DC işletim gücü, kablonun kullanılmayan çiftleri (7/8 ve 4/5) üzerinden beslenmektedir. PoE Çoklayıcı, normalde PoE uyumlu olan ve Ethernet üzerinden güç alabilecek şekilde donatılmış olan aygıtlara güç vermektedir. Bu aygıtlara Enerji İle Çalışan Aygıtlar (PD) adı verilmektedir. Ethernet üzerinden güç alamayan aygıtlar, güç için harici bir güç adaptörüne ihtiyaç duyabilirler. Bu tür bir adaptör için PowerDsine ile bağlantıya geçiniz. PoE Çoklayıcının ana özellikleri şöyledir: Mevcut Ethernet altyapısı üzerinden güvenli ve güvenilir güç PDlerin etrafındaki AC prizi, yerel UPS ve AC/DC adaptörü ihtiyacını ortadan kaldırır. Web üzerinden Uzaktan Yönetim kontrolü ve/veya SNMPv3 En yüksek seviye Ağ Güvenliği Ağ altyapısını koruyan ağ güvenli çözüm Standartlara uygun. 2.1 Güç Yönetimi Bir ağ kurulumu sırasında PDlerin ihtiyaç duyduğu toplam güç, Çoklayıcıda mevcut olan toplam gücü aşabilir. Entegre Güç Yönetimi özelliği, toplam güç çıkışının, mevcut maksimum gücü aşmasına izin vermemektedir (Teknik Özellikler bölümüne bakınız). Mevcut toplam güç maksimuma yakın olduğu zaman, ek PD yi boş bir porta bağlama çabaları, ilgili port LED inin turuncu yanmasına ve gücün tükenmiş olduğunu göstermesine neden olur. Bu port güç aktarımı yapmamaktadır. Güç aktarımı, ilk gelen, ilk alır mantığına dayanmaktadır. Bazen bağlanan ve çalışan PDler, güç ihtiyacını gözle görülür ölçüde arttırmakta veya aniden azaltmaktadır. Eğer gerekli olan güç mevcut gücü aşarsa, Çoklayıcı son porttan başlayarak portları kapatmaya başlamakta ve toplam güç, maksimum mevcut limite gelene kadar devam etmektedir.

12 2.2 10/100BASE-TX Port Tanımı Veri Giriş Portları Çoklayıcı, çaprazlama olmayacak şekilde (düz kablolama) konfigüre edilen ve PoE arka panelinde (Şekil 2-1) bulunan 6 12 veya 24 adet 10/100Base-T Veri Giriş portuna sahiptir. Bu portlar, sadece (Tx/Rx) standart 2-kablo çiftlerinden (1/2 ve 3/6 pinleri) Ethernet verileri taşımak için tasarlanan PoE arka panelinde yer almaktadır ve genelde mevcut bir Ethernet switchine bağlıdır Veri & Güç Çıkış Portları Çoklayıcı, ön panelde (Şekil 2-2) yer alan 6, 12 veya 24 adet 10/100Base-T Veri & Güç Çıkış portuna sahiptir. Bu portlar ve çaprazlama olmayacak şekilde (düz kablolama) konfigüre edilmiştir ve yedek çiftler (4/5 ve 7/8 pinleri) üzerinden DC gücü ve standart 2-kablo çifti üzerinden de (1/2 ve 3/6) Ethernet verileri taşımak için tasarlanmıştır. Tüm çıkış portları, PoE arka panelinde bulunan bir zıt giriş portuna karşılık gelmektedir. PoE Çoklayıcı, bir yineleyici değildir. Bu nedenle, Ethernet switchine olan maksimum uzaklık 100 metreyi (328 ft.) geçmemelidir. IEEE standardında belirlendiği üzere, PoE bu mesafede çalışma konusunda garantilidir. Veri & Güç Port göstergeleri Çoklayıcı Kanalı RJ45 Konnektörü Link LED Veri Konsol Portu Güç göstergeleri Şekil 2-2: PoE Çoklayıcı, Önden Görünüm (PD-6524)

13 2.3 Göstergeler Bir dizi gösterge, PoE Çoklayıcı ve portlarının statüsünü bildirmektedir. Faaliyet sırasındaki statü bilgileri için Tablo 2-1 ve Tablo 2-2 ye bakınız Ana Güç Göstergeleri Ön paneldeki Main LED i, PoE Çoklayıcının güç durumunu göstermektedir.main göstergesi yeşil yandığı zaman, Çoklayıcı AC gücü almaktadır. Ek bilgiler için Tablo 2-1 e bakınız Port Göstergeleri Port başına birer çok renkli gösterge (yeşil), aşağıdaki port durumlarını göstermektedir: Yeşil, PoE uyumlu olarak belirlenen terminal ünitenin aktif olduğunu ve güç aldığını göstermektedir. Yanıp sönen yeşil, portun güç tedarikinde bulunmadığını ve aktif olmadığını göstermektedir. Ek bilgiler için Tablo 2-2 ye bakınız. Not Tüm PoE portlarında gerçekleştirilen standart tespit işlemleri nedeniyle, güç bir PD ye aktarılmayacaktır (LED kapalı). PoE uyumlu türden olmayan PDler, bu bağlantıdan etkilenmemektedirler. Tablo 2-1: Güç Durumu Göstergeleri Gösterge Renk Ana Güç Durumu Düşünceler Main Kapalı Dahili güç kaynağı bağlı değil. Dahili güç kaynağı voltajı çok düşük. Tüm portların bağlantısı kesildi. Yeşil AC güç girişi aktif. Dahili güç kaynağı voltajı, sınırlar içerisinde.

14 Tablo 2-2: Port Durum Göstergeleri Port LED Rengi Port Yükleme Koşulları Port Voltajı Aktif olmayan yükleme veya Kapalı bağlanmamış port Aktif yükleme takılmış ve normal Yeşil yükleme koşullarıyla uyumlu durumda 1 saniyelik aralıklarla yeşil yanıp sönüyor 0,5 saniyelik aralıklarla yeşil yanıp sönüyor Aşırı yükleme veya kısa devre Geçerli yükleme toplam birleşik güç, önceden belirlenmiş güç sınırını aşıyor (varsayılan olarak 400w) Porta giden güç bağlanmamış. Port çıkış hatlarında DC voltajı mevcut değil. Yedek çiftlerde, sürekli nominal DC voltajı mevcut. Porta giden güç bağlanmamış. Port çıkış hatlarında DC voltajı mevcut değil. Porta giden güç bağlanmamış. Port çıkış hatlarında DC voltajı mevcut değil.

15 2.4 Konnektörler Çoklayıcı ön paneli, bir konsol portu (DB-9 konnektörü) içermektedir. Kullanıcı bir terminal bağlayabilir ve bu konnektör aracılığıyla ve standart bir sıfır modem kablosu kullanarak yazılım yüklemesi gerçekleştirebilir. Konsol portu; 19,200-baud, 8 veri bitleri, 0 eşlik ve 1 durma bitine ayarlanmıştır. Konnektör için pin bağlantılar şu şekildedir: Pin 2 Alıcıdır (RXD) Pin 5 Topraktır Pin 3 Vericidir. (TXD) Pin 1 ve 6 kısadır. Şekil 2-3: Çoklayıcıya Bağlanmak Tüm veri portları, tüm veri pinleri (pin 1, 2, 3 ve 6) için olan ver, Geçiş portlarında olduğu gibi, tüm veri portları Şekil 2-3 teki şekilde konfigüre edilmiştir. Yukarıdaki şekilde de görüldüğü üzere, Kategori 5 veya daha üstü kablolamanın kullanıldığından emin olun..

16 3 PoE Çoklayıcı Kurulumu 3.1 Arka Plan Bilgileri Şekil 3-1 de de görüldüğü gibi, Çoklayıcı bir dizi Ethernet switch/hub ı yardımıyla bağlanmaktadır. Switchten gelen veri çıkışları Çoklayıcıya bağlanmaktadır. Çoklayıcı, veri kalitesini düşürmeden Kategori 5 kabloların yedek sarılmış çiftleri (pin 7/8 ve pin 4/5) üzerinden gücü iletmektedir. Çoğu kurulumda, Çoklayıcının aşağıda görüldüğü şekilde rafa monte edilmiş olması gerekmektedir. VoIP Telefon Kablosuz Erişim Noktası Ağ Kamerası PowerDsine PoE Çoklayıcı Veri & Güç Ethernet Switchi Veri Şekil 3-1: Tipik Kurulum

17 3.2 Raf Montaj Destekleri Çoklayıcı, 19 inçlik (48 cm) montaj destekleri ve vidaları ile birlikte gelmektedir. Çoklayıcıyı 19 inçlik bir rafa kurmak için, ilk olarak kendinden yapışkanlı lastik ayakları alt yüzeyden çıkartın. Kenar başına iki vida kullanarak destekleri kurun. Raf montaj vidaları paket içinde gelmemektedir. Şekil 3-2: Montaj Desteklerini Kurmak 3.3 Genel Tehlikeler a) Düşen İşletim Çevresel Sıcaklığı kapalı veya çoklu ünite raf düzeneğine kurulması durumunda, rafın işletim çevresel sıcaklığı oda sıcaklığından daha büyük olabilir. Bu nedenle, üreticinin maksimum seviye çevresel sıcaklığı (Tmra) ile uyumlu ortamlarda ekipman kurulumu üzerine düşünülmelidir. b) Azalan Hava Akışı Ekipmanı bir rafa kurarken, ekipmanın güvenli işletimi için gerekli olan hava akış miktarının azalmamasına dikkat edilmelidir. c) Mekanik Yükleme Ekipmanı bir rafa monte ederken, eşit olmayan mekanik yükleme nedeniyle tehlikeli koşulların oluşmamasına dikkat edilmelidir. d) Devrenin Aşırı Yüklenmesi Ekipmanı kaynak devreye bağlama ve aşırı yüklenen devrelerin aşırı akım koruması ve kaynak kablolamaya sahip olabileceklerine dair etkiye dikkat edilmelidir. Bu endişeye yönelik çözüm hareketlerinde, ekipman isim levhası sınıflarının dikkate alınması gereklidir. e) Güvenli Topraklama Rafa monte edilmiş ekipmanın güvenli topraklaması sağlanmalıdır. Dallanma devresine direkt bağlantı yerine kaynak bağlantılarına özel önem gösterilmelidir (örn. anahtarlı uzatma kablosu kullanımı)

18 3.4 Ethernet Kablolarını Bağlamak Çoklayıcı ön panel portları, RJ-45 konnektörlerinin dört (1, 2, 3 ve 6) kondüktörü için Geçiş portları olarak konfigüre edilmiştir. Bağlantıları yaparken Kategori 5 kablolarını kullanın. 1. Kabloları, Ethernet Switchinden Data In (Veri Giriş) portlarına (ön panelde alt sıra) bağlayın. 2. Kabloları, IEEE 802.3af ye hazır terminallerden (PDler), ilgili Data & Power Out (Veri & Güç Çıkışı) portlarına (ön panelde üst sıra) bağlayın. 3.5 Güç Kablolarını Bağlamak Çoklayıcı için AC güç kaynağı kullanırken, güç kablosunu arkadaki AC konnektörüne takın. 3.6 Cihazı Çalıştırmak PoE Çoklayıcının on/off (açma/kapama) switchi yoktur. Çoklayıcıya güç vermek veya gücü kesmek için, güç kablosunu, ünitenin arka panelindeki zarfa takın veya çıkarın. Güç verildikten sonra Çoklayıcı çalışmaya başlayacak ve dahili fan çalışacaktır; sonrasında ise aygıt 10 saniyeden az sürecek Otomatik Sınama (POST) işlemine başlayacaktır. POST sırasında tüm portlar kapanacak ve göstergeler aşağıdaki sırayla yanacaktır: 1. Port göstergeleri ve Main göstergeleri yeşil yanar. 2. Main göstergesi yeşil yanar biçimde kalır, port göstergeleri kapanır. Portlar artık normal faaliyet için hazırdır.

19 4 Sorun Giderme 4.1 Ön Adımlar Eğer sorunla karşılaşırsanız, aşağıdakilerden emin olun: Çoklayıcıya güç geldiğinden Çapraz bağlama türü bir Ethernet kablosunun kullanılmadığından Ağdan gelen Ethernet kablosunun Veri portuna takıldığından PD ye giden Ethernet kablosunun, Veri & Güç portuna bağlanmış olduğundan Kablo çiftlerinin ilgili portlara eklendiğinden. 4.2 Sorun Giderme Rehberi Bu paragraf, küçük işletim problemlerinin giderilmesinde yardımcı olmak için belirti ve çözüm düzeni sağlamaktadır. Eğer gösterilen adımlar sorununuzu çözmezse, ek destek için yerel bayiinizi aramaktan çekinmeyin. Tablo 4-1 e bakınız. Belirti Çoklayıcı çalışmıyor Bir port göstergesi yanmıyor ve PD çalışmıyor. Tablo 4-1: Sorun Giderme Adımları Sorun Giderici Adımlar 1. Güç kablosunun uygun olmasını sağlayın. 2. Prizdeki voltajın 100 ve 240 Vac arasında olduğunu doğrulayın. 3. Aygıtı sökün ve aygıta tekrar güç verin. Açılma süresince göstergeleri kontrol edin. 1. Çoklayıcı, OD tespit etmemiştir ve bu nedenle port aktive edilmemiştir. 2. PD nin PoE faaliyetleri için tasarlandığını doğrulayın. 3. Dört çiftli standart bir Kategori 5/5e/6 düz telli kablo kullandığınızdan emin olun. 4. Eğer bir harici güç dallandırıcısı kullanımdaysa, uygun bir dallandırıcı ile değiştirin. 5. PD nin Veri & Güç çıkış portuna bağlandığından emin olun. 6. Aynı PD yi aynı Çoklayıcının farklı portlarına veya farklı bir Çoklayıcıya yeniden bağlamayı deneyin. Eğer işe yararsa, büyük ihtimalle çıkış portunuzda veya RJ-45 bağlantınızda bir hata vardır. 7. Port kapatma komutunun Web yönetimi aracılığıyla verilmediğinden emin olun.

20 Tablo 4-1: Sorun Giderme Adımları Belirti Aygıt çalışıyor, ancak veri bağlantısı yok. Bir port göstergesi turuncu renkteyken Çoklayıcıyı çalıştırmaya devam ettirmek güvenli mi? Sorun Giderici Adımlar 1. Ön paneldeki port göstergesinin sürekli olarak yandığından emin olun. 2. Eğer harici bir güç dallandırıcısı kullanımdaysa, uygun bir dallandırıcı ile değiştirin. 3. Bu bağlantı için, dört çiftli standart bir UTP/FTP Kategori 5 düz (çapraz olmayan) kablo kullandığınızdan emin olun. Bağlantının 100 m veya altında olduğunu doğrulayın. 4. Aynı PD yi aynı Çoklayıcının farklı portlarına veya farklı bir Çoklayıcıya yeniden bağlamayı deneyin. Eğer işe yararsa, büyük ihtimalle çıkış portunuzda veya RJ-45 bağlantınızda bir hata vardır. Bu, güvenli bir durumdur. Turuncu gösterge aşağıdaki nedenlerle yanabilir: 1. IEEE 802.3af uyumsuz bir aygıt tespit edildi. 2.Terminaller 4/5 ve 7/8 birlikte kısadır. 3. Port, zorunlu harici güç ile desteklenmektedir. Bu şartlarda port gücü kapatılmaktadır.

21 TEKNİK ÖZELLİKLER BOYUTLAR AĞIRLIK ÇALIŞMA NEM AC GİRİŞ GİRİŞ AKIMI ÇIKIŞ TOPLAM PORT BAŞINA BAĞLANTI (MM) (KG) SICAKLIGI VOLTAJI GÜCÜ ÇIKIŞ GÜCÜ GİRİŞ ADEDİ 3000 SERİSİ PD-3001/AC-EUR 60 X 31 X 145 0, C 90% Hz VAC 92W azami 15,4W ASGARİ 1 PD-3006/AC-EUR 44 X 281 X 284 1, C 90% Hz 2 A 92W azami 15,4W ASGARİ 6 PD-3012/AC-EUR 44 X 281 X 284 1, C 90% Hz 2 A 92W azami 15,4W ASGARİ G SERİSİ PD-3001G/AC-EUR 60 X 31 X 145 0, C 90% Hz VAC 92W azami 15,4W ASGARİ 1 PD-3001G/AC-EUR 60 X 31 X 145 0, C 90% Hz VAC 92W azami 15,4W ASGARİ 1 - EMI 3500 SERİSİ PD-3512/AC-EUR 44 X 438 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 15,4W ASGARİ 12 PD-3524/AC-EUR 44 X 438 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 15,4W ASGARİ G SERİSİ PD-3506G/AC-EUR 280 X 247 X 48 1, C 95% Hz 2 A 100W azami 15,4W ASGARİ 6 PD-3512G/AC-EUR 280 X 247 X 48 1, C 95% Hz 2 A 100W azami 15,4W ASGARİ 12 PD-3524G/AC-EUR 280 X 247 X 48 1, C 95% Hz 2 A 100W azami 15,4W ASGARİ 24 PD-3524G/AC/F-E 280 X 247 X 48 1, C 95% Hz 2 A 100W azami 15,4W ASGARİ SERİSİ PD-6006G/AC/M-EUR 44 X 438 X C 90% Hz 4 A 200W azami 15,4W ASGARİ 6 PD-6012G/AC/M-EUR 44 X 438 X C 90% Hz 4 A 200W azami 15,4W ASGARİ 12 PD-6024G/AC/M- EUR 44 X 438 X C 90% Hz 4 A 200W azami 15,4W ASGARİ SERİSİ PD-6506/AC/M-EUR 44 X 435 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 15.4W(toplam çıkış gücü kadar) 6 PD-6512/AC/M-EUR 44 X 435 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 15.4W(toplam çıkış gücü kadar) 12 PD-6524/AC/M-EUR 44 X 435 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 15.4W(toplam çıkış gücü kadar) 24 PD-6524/AC/M/F-EUR 44 X 435 X C 10-90% Hz 5.5 A 400W azami 15.4W(toplam çıkış gücü kadar) 24 PD-6548/AC/M-EUR 44 X 438 X 302 7, C 10-90% Hz 5.5 A 200W azami 15.4W(toplam çıkış gücü kadar) G SERİSİ PD-7001G/AC-EUR 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W 1 PD-7006G/AC-EUR 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W 6 PD-7006G/AC/M-E 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W 6 PD-7012G/AC-EUR 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W 12 PD-7012G/AC/M-E 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W 12 PD-7024G/AC-EUR 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W 24 PD-7024G/AC/M-E 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz 220VAC 420W azami 32W SERİSİ PD-8001/AC-EUR 44 X 106 X 140 0, C 10-90% Hz 4 A 200W azami 32W(toplam çıkış gücü kadar) 1 PD-8006/AC/M-EUR 44 X 438 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 39W(toplam çıkış gücü kadar) 6 PD-8012/AC/M-EUR 44 X 438 X C 10-90% Hz 4 A 200W azami 39W(toplam çıkış gücü kadar) G SERİSİ PD-9006G/ACDC/M 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz W 36W 6 PD-9012G/ACDC/M 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz W 36W 12 PD-9024G/ACDC/M 438 X 272 X 44 6, C 5-95% Hz W 36W SERİSİ PD-9501/AC-EUR 88 X 51 X 166 0, C 95% Hz VAC 60W UPP 60W 1 PD-9506/AC-EUR 88 X 51 X 166 0, C 95% Hz VAC 60W UPP 60W 6 PD-9512/AC-EUR 88 X 51 X 166 0, C 95% Hz VAC 60W UPP 60W G SERİSİ PD-9501G/AC-EUR 88 X 51 X 166 0, C 95% Hz VAC 60W UPP 60W 1

22 GENEL TALİMATLAR BAKIM, ONARIM VE KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR ÜRÜN teslim alırken, fiziksel bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. ÜRÜN teslim alırken, ÜRÜN ile birlikte gelmesi gereken aksesuarların tam olup olmadığını kontrol ediniz. ÜRÜN orijinal kutusunu ve paketini, kutu ve paket içindeki köpük, aksesuar vs. daha sonraki servis ihtiyacında kullanmak üzere lütfen saklayınız. ÜRÜN kullanırken ve daha sonra bir yer değişikliği esnasında sarsmamaya, darbe, ısı, rutubet ve tozdan zarar görmemesine özen gösteriniz. ÜRÜN ilk kez çalıştırdığınızda; Kullanım kılavuzlarındaki şartları yerine getirdikten sonra ÜRÜN ilk çalıştırmada, çalışmaz ise bağlantıları kontrol ediniz. Problem devam ederse satıcınız ya da Ithalatçi firma ile iletisim kurunuz. TAŞIMA VE NAKLİYE SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Cihazı dikkatlice kutusundan çıkarın ve tüm aksesuarların kaybolmamaları için kutunun içinde muhafaza edin. Cihazı nakliye hasarı olasılığına karşı kontrol edin. Eğer cihazınız hasarlıysa ve çalışmıyorsa derhal satın aldığınız yeri bilgilendirin. Eğer doğrudan size gönderildiyse, gecikmeden gönderen firmaya bilgi verin. Yalnızca alıcı (cihazı alan müşteri veya firma) nakliyat zararı için hak talep edebilir. Cihazı ileride taşıma olasılığına karşı orijinal kutuyu ve paket materyallerini saklayın. Ateş ve darbelerden koruyunuz,ıslak ve rutubete maruz bırakmayın. Yüksek dereceli sıcaklıklardan uzak tutunuz. Ürün orijinal kutusu içerisinde yada koruyucu köpük maddelerle taşınmalıdır. Merdiven, kaygan yüzey gibi zeminlerde aşırı dikkat ediniz. Paketten Çıkarma Dikkatli bir şekilde paketi açınız. Urunun paketlerini ve kartonunu saklamanızı tavsiye ederiz. Taşımanız sırasında size yardımcı olacaktı. Hasarı önlemek için radyatör yanına ya da kalorifer önüne koymayınız, güneş ısıgından, fazla nem ve su olan yerlerden uzak tutunuz.

23 KULLANIM SIRASINDA İNSAN VEYA ÇEVRE SAĞLIĞINA TEHLİKELİ VEYA ZARARLI OLABİLECEK DURUMLARA İLİŞKİN UYARI VE UYARI İŞARETLERİ Ürün çevresinde manyetik Ürünler çalışırken kullanmayın. Ürün radyatör, soba yada ısı üreten kaynaklardan uzağa yerleştirilmelidir. Direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Başka bir objenin üstüne yada sabit olmayan bir masanın üstüne Ürünleri koymayınız Ürünü suya yakın yerlerde kullanmayınız. Örneğin,banyo,mutfak lavabosu ve sıvıya yakın yerlerde bulundurmayınız. Açıklıklarından Ürün içine obje sokmayınız. Ürünün üzerine sıvı dökmeyiniz. Ürünün kullanımı sırasında; insan veya çevre sağlığına zararlı bir etkisi yoktur. ÇEVRE KORUMA Kullanılmış ve ömrünü tamamlamış elektronik Ürünlerin bir bölümü geri dönüşümlüdür ve bu tür atıklar ilgili elektrikli / elektronik donatı atığı geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme mevzuatlarına tabidir. Lütfen kaynakların ve çevrenin korunması için bize destek olun ve bu Ürünü (mevcut ise) geri toplama merkezlerine teslim edin. Bu hususta yerel Belediye Makamlarınıza ve/veya T.C. Çevre ve Sehircilik Bakanlığına, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığına başvurunuz. Bakınız BU KILAVUZ İÇİNDEKİ UYARI İŞARETİ İLE MARKALANMIŞ UYARILAR SADECE ÜRÜN İÇİN DEĞİL ÜRÜNLE BİRLİKTE KULLANILACAK DİĞER EK KRİTİK NOKTALARI İŞARET ETMEKTEDİR NOT: Yangın yada şok ihtimalini önlemek için, cihazı yağmur yada nemden uzak tutunuz. Bu Ürün kapalı mekanlar içerisinde kullanılacak şekilde üretilmiştir. Eşkenar içerisindeki yanıp sönen oklu sembol kullanıcıyı izole edilmemiş voltaja karşı uyarmaktadır. Bu voltaj seviyesi kullanıcı için elektrik şoku riski taşımaktadır. Eşkenar üçgen içerisindeki ünlem işareti sembolü kullanıcıya önemli çalışma ve bakım talimatlarını belirtmede kullanılır. UYARILAR (ÖNEMLİ GÜVENLİK TALİMATLARI) 1. Kullanma kılavuzunu saklayınız, Kullanma kılavuzu saklanmalı ve en uygun danışma için el altında tutulmalıdır. 2. Cihazın temizlenmesi, Temizliğe başlamadan önce baglantilarini cikartin. Temizlemek için sert, aşındırıcı ve kimyasal maddeler kullanmayınız, yüzeye zarar verebilir. Sadece yumuşak bir bez kullanınız. 3. Aksesuarlar,Lütfen cihazın aksesuarlarını kullanınız. Tavsiye edilmeden veya belirtilmeyen aksesuarlar cihaza zarar verebilir. 4. Yerleştirme,Üniteyi su yanında kullanmayın.

24 Hasar ve yaralanma riskini düşürmek için üniteyi düzgün bir yüzeye yerleştirin. Bakım Ürün herhangi bir periyodik bakim-onarim gerektirmez. Talimatları oku : Ürün çalıştırılmadan önce tüm güvenlik uyarıları ve kullanım talimatları okunmalıdır. Yerleştirme : Başka bir objenin üstüne yada sabit olmayan bir masanın üstüne Ürünü koymayınız. Ürün düşebilir, zarar görebilir. Sıvı ve nem : Ürünü suya yakın yerlerde kullanmayınız. Isı : Direk güneş ışığında maruz bırakmayınız. Obje ve sıvı girişi : Ürün içine obje sokmayınız. Ürün üzerine sıvı dökmeyiniz. KULLANIM HATALARINA İLİŞKİN BİLGİLER ÜRÜNÜN kurulumunu bayilerimizin uzman personeline yaptiriniz. ÜRÜNÜN kullanırken ve daha sonra bir yer değişikliği esnasında sarsmamaya, darbe, ısı, rutubet ve tozdan zarar görmemesine özen gösteriniz. Bu sebeplerden ortaya çıkacak problemler cihazıniza zarar verebilir. ÜRÜNÜN üzerine sıvı dökmeyin. Almış olduğunuz Ürünu başka bir amaçla kullanmayiniz. ÜRÜNÜN üzerinde tadilat, tamir, oynama veya herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmayın. ÜRÜNÜN bar kodunun, model ve seri numarasının zarar görmemesine dikkat ediniz. ÜRÜNÜN düzgün olmayan fiziksel koşullarda saklanması cihaza zarar verir. Olağandışı fiziksel veya elektriksel koşullara, yükleme maruz bırakılması, elektrik arızaları veya kesintileri, yıldırım, statik elektrik, yangın veya diğer doğal afetler sonucu meydana gelebilecek sorunlar Ürününüze zarar verir. KULLANIM HATALARINA İLİŞKİN ÖRNEKLER: 1. Ürünün kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde kullanılmamasından kaynaklanan hatalar. 2. Ürün sıcak ve aşırı nemli ortamlarda çalıştırıldığı zaman kısa devre yapabilir. 3. Ürün kutusu içinde üretici firma tarafından verilen bağlantı kabloları dışında ek bağlantı kabloları kullanmak. 4. Sonradan yapılan müdahaleler veya parça eklenip yada çıkarılması. 5. Cihazlara dışarıdan yapılan fiziksel darbeler ve kırılma gibi hasarlar. 6. Cihazın seri numarasının tahrip edilmesi yada sökülmesi. 7. Yangın, yıldırım, sel, su basması, deprem gibi doğal afetlerden oluşan hasarlar.

25 Aşağıdaki durumlardan herhangi birisinin olması durumunda cihaziniz zarar gorur : 1) Bağlantı kablosu zarar gördüğünde, 2) Sıvı dökülüp yada içine obje kaçtığında, 3) Suya maruz kaldığında, 4) Urunun dusurulmus olmasi durumunda TÜKETİCİNİN KENDİ YAPABİLECEĞİ BAKIM VE ONARIM VEYA ÜRÜNÜN TEMİZLİĞİNE İLİŞKİN BİLGİLER ÜRÜN için yapabileceğiniz bakım, onarım bulunmamaktadır. Cihazın temizlenmesi; Temizliğe başlamadan önce Ürünun butun bağlantılarini kesin. Elektrik şebekesi ile herhengi bir irtibatinin olmadigindan emin olun. Temizlemek için sert, aşındırıcı ve kimyasal maddeler kullanmayınız, yüzeye zarar verebilir. Sadece yumuşak bir bez ile temizlik işlemini yapin. Sıvı temizleme malzemeleri kullanmayınız. Önlemler Tehlike yada ateşe karşı önlemek için, Ürünü ıslak yada nemli ortamda açmayınız Doğrudan güneş alan ortamlardan uzak tutunuz Bağlantıları kurarken vidaların doğru şekilde takılı olduğundan emin olunuz

26 Garanti belge zorunluluğu olmayan ürünler için Tüketici Hakları TÜKETİCİNİN SEÇİMLİK HAKLARI Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan; a Sözleşmeden dönme, b Satış bedelinden indirim isteme, c Ücretsiz onarılmasını isteme, ç Satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, haklarından birini kullanabilir. Tüketicinin bu haklardan ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda satıcı; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. Tüketici ücretsiz onarım hakkını üretici veya ithalatçıya karşı da kullanabilir. Satıcı, üretici ve ithalatçı tüketicinin bu hakkını kullanmasından müteselsilen sorumludur. Tüketici, çikabilecek uyusmazliklarda sikayet ve itirazlari konusundaki basvurulari yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: IFS D SERISI TUM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı,

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SINYAL CEVIRICI MARKA: IFS Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı, çoğaltılması,

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SINYAL CEVIRICI MARKA: TYCO Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı, çoğaltılması,

Detaylı

PROMISE STORAGE (DEPOLAMA BİRİMİ) MODEL: VessRAID Serisi Tüm Modeller VessJBOD Serisi Tüm Modeller. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu

PROMISE STORAGE (DEPOLAMA BİRİMİ) MODEL: VessRAID Serisi Tüm Modeller VessJBOD Serisi Tüm Modeller. Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu PROMISE STORAGE (DEPOLAMA BİRİMİ) Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu MODEL: VessRAID Serisi Tüm Modeller VessJBOD Serisi Tüm Modeller İTHALATÇI FİRMA: ANIXTER İLETİŞİM SİSTEMLERİ PAZ.VE TİC.A.Ş. Şehit

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: AXIS KAMERALAR İÇİN AYDINLATICI MARKA: AXİS TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz

Detaylı

OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER

OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER ÜRETİCİ FİRMA: Uluslararası Merkez Kudüs, İsrail Tel: + 972 2 535 9666 minicom@minicom.com w w w. m i n i c o m. c o m Kuzey Amerika Merkez Linden, NJ, ABD

Detaylı

ALLIED TELESIS AĞ (NETWORK) KARTI

ALLIED TELESIS AĞ (NETWORK) KARTI AĞ (NETWORK) KARTI Türkçe Tanıtma ve Kullanım Kılavuzu Tüm Modeller ÜRETĠCĠ FĠRMA: Allied Telesis Inc. 3200 North First Street San Jose, CA 95134 Allied Telesis International SA Via Motta 24 6830 Chiasso

Detaylı

PCI KARTI. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TÜM MODELLER

PCI KARTI. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TÜM MODELLER PCI KARTI BİLGİSAYAR KARTLARI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TÜM MODELLER Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu PCI KARTI TÜM MODELLER GĠRĠġ ÜRÜN TANITIMI PCI Express Kart, 3 Gb/s, SAS, 8-bağlantı noktalı

Detaylı

PANASONIC. GÜVENLİK AMAÇLI VİDEO KAYIT CiHAZI Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu. WJ Serisi Tüm Modeller

PANASONIC. GÜVENLİK AMAÇLI VİDEO KAYIT CiHAZI Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu. WJ Serisi Tüm Modeller PANASONIC GÜVENLİK AMAÇLI VİDEO KAYIT CiHAZI Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu WJ Serisi Tüm Modeller ÜRETİCİ FİRMA: PANASONIC CORPORATİON Panasonıc Way, Secaucus, New Jersey 07094 U.S.A Tel: 1-201-348

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR Kullanım Kılavuzu GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR LNV7210RH Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 2

Detaylı

Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi. Kullanım kılavuzu

Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi. Kullanım kılavuzu Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi Kullanım kılavuzu Copyright 2007. Acer Incorporated. Tüm Hakları Saklıdır. Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi Kullanım Kılavuzu Orijinal İhraç: 05/2007 Bu yayındaki bilgilerde

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B1 8459 SMN B1 8550 SM B1 8553 SMS

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B1 8459 SMN B1 8550 SM B1 8553 SMS Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B1 8459 SMN B1 8550 SM B1 8553 SMS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ

TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ TTC M102 USB ŞARJ EDİLEBİLİR KABLOSUZ MOUSE KULLANIM KILAVUZU Ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZILI MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. UBM 20 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle kalite

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

ENTERASYS SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. MODEL A Serisi Tüm Modeller

ENTERASYS SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. MODEL A Serisi Tüm Modeller ENTERASYS SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL A Serisi Tüm Modeller İTHALATÇI FİRMA ANIXTER İLETİŞİM SİSTEMLERİ PAZARLAMA VE TİCARET Şehit Mehmet Fatih Ongül Sok. Eskiyapanlar İş Mrk. N:1

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SINYAL ÇEVİRİCİ MARKA: ALLIED TELESIS MODELLER AT SERİSİ TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir.

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3 DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU GNB 1455 A1 i3 UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün

Detaylı

TR9478 Ağustos 2014 İkinci Sürüm Led Projeksiyon

TR9478 Ağustos 2014 İkinci Sürüm Led Projeksiyon TR9478 Ağustos 2014 İkinci Sürüm Led Projeksiyon Cihazı Kullanma Klavuzu S1 TELIF HAKKI BILGILERI İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC.

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1586 B1 i5

Dizüstü Bilgisayar. GNB 1586 B1 i5 Dizüstü Bilgisayar GNB 1586 B1 i5 TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

MINI HIFI SYSTEM M 2100

MINI HIFI SYSTEM M 2100 MINI HIFI SYSTEM M 2100 TR EN -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU Ürün resmi gerçek üründen farklı olabilir. Lütfen ürünü kullanmaya başlamadan önce talimatları baştan sona okuyunuz. KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Detaylı

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 TF Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı