İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı"

Transkript

1 YETKİNLİKLERE DAYALI STRATEJİK ve ENTEGRE İKY UZMANLIK PROGRAMI dönem İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı 7 Hafta Sonu / Eylül - Aralık 2006 / Hilton ParkSA

2 Yetkinliklere Dayalı Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Programı Türkiye nin teori ile pratiği en iyi birleştiren, iş dünyasının gereksinimlerine en uygun hazırlanan Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı nda yeni dönem başlıyor. HRdergi tarafından 1996 dan beri düzenlenen ve stratejika Eğitim & Danışmanlık işbirliği ile gerçekleştirilen bu programı daha önce tamamlayanlar, bugün yerli ve yabancı şirketlerde uzman ve yönetici olarak çalışıyorlar. Program Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Yönetimi temelinde hazırlanmıştır. 1. Modül Yetkinliklere Dayalı Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Yönetimine Giriş Eylül 2006 / Cuma - Cumartesi Yönetim kavramı ve yönetim anlayışındaki gelişmeler Yönetim anlayışındaki değişimlerin İKY ye etkisi Stratejik yönetim ve İKY Stratejik İKY sistemleri - Personel yönetiminden İKY ye geçiş, İKY, stratejik İKY Süreçlerle yönetim - Süreçlerin çizilmesi, süreç performans kriterleri İş analizi - İş analizinin yapılış amaçları, iş analizi bilgi toplama yöntemleri. Örnek uygulama. İş tanımı - İş tanımında bulunması gereken bilgiler, iş tanımı formatı. Örnek uygulama. Yetkinlikler - Yetkinlik nedir? Önemi, yetkinlikleri belirleme yöntemleri, yetkinliklerin sınıflandırılması, yetkinliklerin derecelendirilmesi, yetkinliklerin gelişimlerinin grafiklerle izlenmesi. Örnek uygulama. Yetkinliklere dayalı İKY sistemleri İnsan kaynakları yöneticisinin rolleri - Çalışan dostu, sistem yöneticisi, değişim yöneticisi, stratejik düşünen

3 Çalışma Mevzuatı ve Temel Uygulamalar 2. Modül Ekim 2006 / Cuma - Cumartesi 4857 sayılı iş yasası İdari para cezaları İş yeri açma İş sözleşmesi kavramı, türleri ve sona erme şekilleri (iş sözleşmeleri örnekleri) İşin düzenlenmesi Olması gereken belgeler ve dosyalama sistemi (belge örnekleri) İş güvencesi - İş güvencesi sağlamaya yönelik hükümlerin İK yönetimine etkileri, yasa ile uyumlu İK yönetimi Personel yönetmeliği / disiplin yönetmeliği - Yetersizlikten, davranıştan, işletmenin, işin veya işyerinin gereklerinden kaynaklanan fesih halleri, ihtar, fesih yazıları, ibraname örnekleri, çalışma belgesi SSK mevzuatı - Sigortalı bildirim belgesi, ödemeler ve kesinti tablosu Eğitmen: Doç. Dr. Nurşen CANİKLİOĞLU / Öğretim Üyesi - Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bordro tahakkuk, ücret tahakkuku, kıdem ve ihbar tazminatı hesaplanması

4 3. Modül Yetkinliklere Dayalı Stratejik Seçme / Yerleştirme Ekim 2006 / Cumartesi - Pazar Seçme yerleştirmenin önemi ve amacı Yetkinliklere dayalı seçme / yerleştirme Stratejik seçme / yerleştirme Özgeçmiş bankası oluşturma yöntemleri Yetkinlik envanterleri - Testler / role play uygulamaları / soru kitapçıkları Mülakat - Yapılandırılmış / yapılandırılmamış mülakatlar, mülakat aşamaları ve bu aşamalarda gösterilmesi gereken tutum / davranışlar, mülakat becerileri, soru sorma, dinleme, not tutma, beden diline dikkat etme, pozitif tutum Mülakat yöntemleri - Birebir mülakat - Panel mülakatı - Grup mülakatı - Star tekniği ile mülakat - Yetkinliklere dayalı mülakat - Mülakatçıların eğitimi, mülakatlarda yapılan hatalar Kişilik analizi yapabilme - Kişilik tipleri, tiplerin yetkinliklerle eşleştirilmesi Değerlendirme - Değerlendirmede yapılan hatalar, değerlendirme formu. Örnek uygulama.

5 Performans Yönetimi ve Koçluk; Yetkinliklere ve Hedeflere Göre Performans Değerlendirme 4. Modül Kasım 2006 / Cuma - Cumartesi Performans yönetimine ilişkin kavramlar - Performans, performans değerlendirme, performans planlama, izleme ve performans yönetimi. Performans yönetiminde koçluk - Yetkinlik ve motivasyon, koçluk rolleri, koçluk becerileri Kurum ve birey performansı ilişkisi (stratejik yönetim ve performans) - Balanced scorecard Performans değerlendirme - Ölçme yöntemleri, 360 derece yöntemi Hedeflerle yönetim - Kritik performans kriterleri, hedef belirleme tekniği, hedeflerle yönetim sistemi ve hedeflerin ölçümlenmesi Yetkinliklerin ölçümlenmesi - Davranış göstergeleri, yetkinliklere göre ölçümleme Değerlendirme skalasının oluşturulması Değerlendirici hataları ve önlemleri Performans görüşmesi - geribildirim Performans değerlendirme sonuçlarının kullanımı - Sonuçların ödül yönetiminde kullanımı, sonuçların eğitim planında kullanımı, sonuçların kariyer / yedeklemede kullanımı. Örnek uygulama. Katılımcılar ayrıca performans görüşmesi izleme olağına sahip olacaklardır.

6 5. Modül Yetkinliklere Dayalı Kariyer Planlama ve Yedekleme Kasım 2006 / Cumartesi - Pazar Kariyere ilişkin kavramlar - Kariyer planlama, kariyer geliştirme, yedekleme Kariyerin farklı taraflar açısından önemi Stratejik yönetim ve kariyer modelleri Kariyer haritaları - Kariyer haritalarının çizilmesi, kariyer haritalarının kişiselleştirilmesi Terfi / atama kriterleri (yetkinlik kriterleri) - Nitelikler, yetkinlikler, performans sonuçları, eğitimleri, kişilik özellikleri Kariyer danışmanlığı - Kariyer ilgi ölçümlemesi, yönlendirme ve danışmanlık Kariyer geliştirme ve eğitim ilişkisi - Yetenek havuzu oluşturma, kariyer eğitimleri. Örnek uygulama.

7 İş Değerleme ve Ücret Yönetimi 6. Modül Aralık 2006 / Cumartesi - Pazar Ücrete ilişkin kavramlar - Ücretin farklı taraflarca anlamı, baz ücret, değişken ücret Ücretin oluşumunu etkileyen faktörler Ücret sistemleri İş değerleme - İş değerleme kavramı ve metodolojisi, iş değerleme yöntemleri Ücret braketlerinin oluşturulması - Ücret araştırması, iş değerleme sonuçlarının kullanılması, ücret sisteminin oluşturulması Ücret yönetiminde yeni trendler - Geniş band sistemi, iş ailelerine göre ücretlendirme, yetkinliklere dayalı ücretlendirme. Örnek uygulama.

8 7. Modül Yetkinliklere Dayalı Eğitim ve Geliştirme Aralık 2006 / Cuma - Cumartesi Eğitime ilişkin kavramlar - Yetiştirme, geliştirme, eğitim planlama ISO ve eğitim İş mevzuatı ve eğitim Şirket eğitim kitapçığının oluşturulması - Yetkinlikler / alt yetkinlikler, eğitim kitapçığı Eğitim ihtiyaç analizi - İhtiyaç analizinde kullanılan yaklaşımlar, ihtiyaç analizi yöntemleri Eğitim planı ve bütçesi Eğitim etkinliğinin ölçümlenmesi - Tepki ölçümü, öğrenmenin ölçümlenmesi, davranış ve iş sonuçlarının ölçümlenmesi Oryantasyon eğitimi Eğitim yöntemleri Uzaktan eğitim (e-learning). Örnek uygulama.

9 Kimler katılmalı? Üniversiteden yeni mezun olmuş ve İK alanında kariyer yapmak isteyenler. Şirketlerin İK bölümünde çalışmış veya çalışan ve Yetkinlik Bazlı İK konusundaki bilgi - becerilerini geliştirmek isteyen İK Uzman ve Yöneticileri. Eğitmen: İlhan ÖZDİLLER 1963 yılında Balıkesir de doğan, ODTÜ Metalurji Mühendisliği bölümünde iki yıl okuduktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi nde devam eden, SBF Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri Bölümü nden mezun olan ÖZDİLLER, 1989 yılından 1996 yılına kadar Sabancı Du Pont ortaklığı olan DUSA Endüstriyel İplik San. ve Tic. A.Ş. de Personel Yönetimi / İK Yönetimi alanlarında çalıştı. DUSA dan sonra Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fab. A.Ş. de 2 yıla yakın bir süre İK Departman Yöneticiliği görevinde bulunan ÖZDİLLER, burada İK Sistemlerinin kurulma süreçlerinde ve Endüstri İlişkileri alanlarında görev yaptı. Daha sonra, bünyesinde Erbakır Elektrolitik Bakır Mamülleri A.Ş.; Abalıoğlu Tekstil San. A.Ş.; Dentaş Ambalaj ve Kağıt San. A.Ş.; Abalıoğlu Otomobilcilik Tic. A.Ş. şirketlerini barındıran Cafer Sadık Abalıoğlu Holding de bir yıla yakın bir süre İK Direktörlüğü görevinde bulundu. Bu grupta Grup Vizyon/Misyon/Politikalarının oluşturulmasında, holding yapılanmasının gerçekleştirilmesinde ve İK Sistemlerinin tasarımı süreçlerinde yer aldı. Son olarak da, Mart 1999-Mayıs 2001 tarihlerinde, bünyesinde Uzel Makina San. A.Ş.; Uzel Gayrimenkul Yatırım Yönetimi A.Ş.; Uzel İnşaat A.Ş., Uzel Turizm Ticaret A.Ş. ve Uzel Finans ve Sigorta Tic. A.Ş. şirketlerini barındıran Uzel Grubu nda İK Bölüm Direktörü olarak görev yaptı. Bu grupta İK Sistemlerinin kurulması, SAP İK yazılımı implementasyon projesi liderliği, Toplam Kalite Yönetimi ve Öğrenen Organizasyonlara dayalı Sürekli Gelişim Projesi asistanlığı gibi görevleri yerine getirdi. Ayrıca, İlhan ÖZDİLLER 1997 den beri Human Resources Dergisi nin düzenlediği Seçme/ Yerleştirme, Eğitimciler, Performans Yönetimi, Ücret Yönetimi, Kariyer Planlama zirvelerinde konuşmacı olarak yer almakta ve bu derginin yayın kurulunda bulunmaktadır. İK Yönetimi ile İK Alt Süreçlerinde (Seçme/Yerleştirme; Eğitim Planlama; Performans Yönetimi; Ücret Yönetimi; Kariyer/ Yedekleme Planlaması) ve yönetim becerilerine yönelik olarak eğitimler veren İlhan ÖZDİLLER, halen, yetkinlik bazlı uygulamalar ve stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi konularında firmalara İnsan Kaynakları Yönetimi alanında sistem danışmanlığı, eğitim ve seçme/yerleştirme danışmanlığı hizmetleri veren stratejika Eğitim & Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

10 Eylül - Ekim - Kasım - Aralık 2006 K A T I L I M F O R M U Tel: Faks: Firma Adı:... Firma Adresi: Posta Kodu:... Telefon:... Faks:... Vergi Dairesi :... Vergi Dairesi No:... Katılımcının (Lütfen her katılımcı için ayrı bir form doldurunuz.) Adı Soyadı :... Ünvanı: Kaydı veren kişi:... Tarih:... İmza:... Katılım Ücreti: Tüm Modüllere Katılacaklar için: Euro + KDV HR Aboneleri için: Euro + KDV (HR aboneliği kurum adına ise indirim yalnızca bir kişi için geçerlidir.) Ücret: Toplantıda dağıtılacak dokümanları, çay - kahve molalarını ve öğle yemeklerini içermektedir. Sadece seçeceği modüllere katılacaklar için bir modül katılım bedeli HR Aboneleri için Lütfen katılacağınız modülleri belirtiniz Modül I Modül II Modül III Modül IV : 425 Euro + KDV : 340 Euro + KDV Modül V Modül VI Modül VII Banka Havalesi ile ödeme yapacaklar aşağıdaki hesap numaralarını kullanabilirler. Euro Ödemeleriniz için : Garanti Bankası İstanbul Dalyan Şubesi Küre Eğitim Euro hesabı. (Euro kuru ödeme yapıldığı günkü TCMB Efektif Satış Kuru esas alınacaktır.) YTL Ödemeleriniz için : Garanti Bankası İstanbul Dalyan Şubesi Küre Eğitim YTL hesabı. Ödeme Şekli : Kayıt anında 1/2 si, 10 Kasım tarihinde 1/2 si ödenecektir. (Taksit seçeneği sadece tüm modüllere katılacaklar için ve kredi kartı ile ödeme yapıldığı zaman geçerlidir.) Kredi kartı ile ödemek için: Kredi kartı ile ödeme yapmak için lütfen arayınız. Tel: o VISA o MASTER Adı Soyadı:... Kart No:...CSV No:... Son Kullanma Tarihi:... Çekilecek Tutar:...Tarihi:.../.../... İmza :... Yukarıda belirtilen rakamın kredi kartımdan çekilmesini rica ediyorum. Kayıt İşlemi: Lütfen katılım ücretini yatırarak dekontu katılım formu ile birlikte en geç 22 Eylül 2006 akşamına kadar numaralı faksa iletiniz. Kayıt işleminin tamamlanabilmesi için ödeme dekontunun tarafımıza ulaştırılmış olması gerekmektedir. İptal ve Değişiklik: Herhangi bir nedenle katılamama durumunda, 22 Eylül 2006 tarihine kadar yazılı olarak bilgi verilmesi durumunda ödenen ücretin tamamı 29 Eylül 2006 tarihinde iade edilir. 22 Eylül 2006 tarihinden sonra yapılacak iptallerde para iadesi yapılmaz ancak isim değişikliği kabul edilmektedir. HRdergi toplantı yerini değiştirme, erteleme ve iptal etme hakkını saklı tutar. Konuşmacılarda değişiklik olabilir.

8. Performans Yönetimi Zirvesi

8. Performans Yönetimi Zirvesi 8. Performans Yönetimi Zirvesi 22-23 Kasım 06 / İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel Ana Sponsor e-pazarlama Sponsoru Konaklama Sponsoru Ayrıntılı bilgi ve katılım için lütfen Kıymet ERDEM i arayınız

Detaylı

12. Ücret Yönetimi Zirvesi

12. Ücret Yönetimi Zirvesi 12. Ücret Yönetimi Zirvesi 19 Ocak 2010, Salı Conrad Hotel, İstanbul Çalışan bağlılığını ve iş performansını artırmak için yan haklar ve ödül yönetimi... Bu zirveye katılmanız her zamankinden daha önemli!

Detaylı

10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ. 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul

10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ. 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul 10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul Robert Evangelista Yazar The Business of Winning İş Yaşamında Kazanmak için Ne Gerekiyor? Yazar ve danışman Robert Evangelista, The Business

Detaylı

17. EĞITIMCILER ZIRVESI

17. EĞITIMCILER ZIRVESI 17. EĞITIMCILER ZIRVESI 28 29 Mayıs 2014, İstanbul Marriott Hotel Asia Ana Sponsor Resmi Sponsorlar 17. Eğitimciler Zirvesi Programı 1 gün / 28 Mayıs Çarşamba 2 gün / 29 Mayıs Perşembe 09.15 09.30 Hoşgeldiniz

Detaylı

www.okul.pwc.com.tr Business School İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı Nisan Mayıs 2013 İstanbul www.okul.pwc.com.tr

www.okul.pwc.com.tr Business School İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı Nisan Mayıs 2013 İstanbul www.okul.pwc.com.tr İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı Nisan Mayıs 2013 İstanbul PwC İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı İnsan Kaynakları (İK) alanında çalışmaya başlamış yeni mezun veya bu alana yeni geçiş yapan tecrübeli

Detaylı

* İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen tüm Öğrenci ve Yeni Mezunlar,

* İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen tüm Öğrenci ve Yeni Mezunlar, İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİ Rekabetçi ve etkin süreç yönetimi için öncelikli olan entellektüel sermaye olarak kabul edilen insan kaynağı yönetiminde doğru stratejiler oluşturmak günümüz başarılı

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

FIDIC SÖZLEŞMELERİ SEMİNERİ

FIDIC SÖZLEŞMELERİ SEMİNERİ FIDIC SÖZLEŞMELERİ ve ŞARTNAMELERİ SEMİNERİ (KIRMIZI VE SARI KİTAP) 24-25 Ocak 2014 (Cuma Cumartesi) Hotel MİDİ - ANKARA FIDIC SÖZLEŞMELERİ ve ŞARTNAMELERİ SEMİNERİ (KIRMIZI VE SARI KİTAP) SEMİNERİN AMACI

Detaylı

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir.

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirket tarafından, II-17.1, sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğ ekinde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri nde uyulması

Detaylı

WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR?

WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR? WEBINAR NEDİR? Webinar; internet erişimi olan bir bilgisayar, görüntü aktarımı için bir webcam ve ses aktarımı için bir hoparlör ile kullanabileceğiniz bir web tabanlı seminer uygulamasıdır. Webinar sistemlerinde

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 01.01.2014 31.12.2014 YILLIK YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bölüm 1 Bölüm 2 : YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI : GENEL BİLGİLER A. İŞLETMENİN VİZYONU

Detaylı

KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI

KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI GENEL HÜKÜMLER 1. Bu dokümanda yer alan tüm eğitimler, Avrupa Birliği Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programının (CIP) bileşeni olan Girişimcilik

Detaylı

1 4ekip.wordpress.com

1 4ekip.wordpress.com 1 LİSANS 4ekip tarafından hazırlanan, İnsan Kaynakları İç Denetim Listesi başlıklı bu belge Creative Commons Alıntı-Gayriticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Bu eser indirilebilir

Detaylı

ULUSAL MESLEK STANDARDI İNSAN KAYNAKLARI UZMANI SEVİYE 5 REFERANS KODU / 14UMS0445-5. RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 13.09.2014-29118 (Mükerrer)

ULUSAL MESLEK STANDARDI İNSAN KAYNAKLARI UZMANI SEVİYE 5 REFERANS KODU / 14UMS0445-5. RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 13.09.2014-29118 (Mükerrer) ULUSAL MESLEK STANDARDI İNSAN KAYNAKLARI UZMANI SEVİYE 5 REFERANS KODU / 14UMS0445-5 RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 13.09.2014-29118 (Mükerrer) Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2014 Sayfa 1 İnsan Kaynakları Uzmanı

Detaylı

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ Gündem -- Eğitim ihtiyaç analizi - Eğitim bütçesi hazırlanması - Eğitim araştırması konu ve içerik belirlenmesi - Kurum içi eğitimci tespiti ve dış

Detaylı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Haziran 2010

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Haziran 2010 Önsöz Bu sayımıza; bu ay düzenlediğimiz eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilerle başlıyoruz. Siz de eğitimlerimize katılarak kişisel ve sektörel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu bültenimizde

Detaylı

01 2010 Faaliyet Raporu

01 2010 Faaliyet Raporu 01 2010 Faaliyet Raporu 1 2010 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER KURUMSAL PROFİL 4 CARDIF SİGORTA NIN STRATEJİSİ 5 ORTAKLIK YAPISI 5 YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI 6 ÜST YÖNETİMİN MESAJI 7 YÖNETİME İLİŞKİN

Detaylı

AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2012

AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2012 AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Kurumsal Profil 3 AIG Sigorta nın Tarihsel Gelişimi 4 AIG Sigorta nın Ortaklık Yapısı 5 Başlıca Finansal Göstergeler 6 AIG Sigorta 2012 Yılı Teknik Sonuçları

Detaylı

OKYANUS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMLERİ İŞ ANALİZLERİ VE İŞ TANIMLARININ HAZIRLANMASI

OKYANUS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMLERİ İŞ ANALİZLERİ VE İŞ TANIMLARININ HAZIRLANMASI OKYANUS Okyanus İnsan Kaynakları Eğitimleri İş Analizleri, İş Tanımları Mülakat Teknikleri Yetkinlik Yönetimi Performans Yönetimi Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi İnsan Kaynaklarına Geçiş İŞ ANALİZLERİ

Detaylı

İÇİNDEKİLER MESLEKİ UZMANLIK SERTİFİKA PROGRAMLARI MUHASEBE YARDIMCILIĞI GELİŞİM PROGRAMLARI

İÇİNDEKİLER MESLEKİ UZMANLIK SERTİFİKA PROGRAMLARI MUHASEBE YARDIMCILIĞI GELİŞİM PROGRAMLARI İÇİNDEKİLER MESLEKİ UZMANLIK SERTİFİKA PROGRAMLARI VERGİ İHTİLAFLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI UYGULAMALI VERGİ VE MUHASEBE BİLİRKİŞİLİĞİ FİNANSAL TABLOLARIN OKUNMASI VE YORUMLANMASI DIŞ TİCARET İŞLEMLERİ, MUHASEBE

Detaylı

KOÇLUK İŞ DÜNYASINDA. Performans. Liderlik Gelişim. İnsiyatif. Kurumsallık. Vizyon. İlişki Yönetimi Motivasyon SPONSORLUK DOSYASI

KOÇLUK İŞ DÜNYASINDA. Performans. Liderlik Gelişim. İnsiyatif. Kurumsallık. Vizyon. İlişki Yönetimi Motivasyon SPONSORLUK DOSYASI 9 NİSAN 2014 PARK BOSPHORUS HOTEL, İSTANBUL Performans Liderlik Gelişim İnsiyatif İŞ DÜNYASINDA KOÇLUK Kurumsallık Vizyon İlişki Yönetimi Motivasyon SPONSORLUK DOSYASI 9 NİSAN 2014 PARK BOSPHORUS HOTEL,

Detaylı

TEDARİK ZİNCİRİ, ÜRETİM, LOJİSTİK ve KALİTE YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ 2015

TEDARİK ZİNCİRİ, ÜRETİM, LOJİSTİK ve KALİTE YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ 2015 TEDARİK ZİNCİRİ, ÜRETİM, LOJİSTİK ve KALİTE YÖNETİMİ EĞİTİMLERİ 2015 Eğitimlerin Amacı İçerikler Eğitmenler Genel Yaklaşımlar Referanslar AMACIMIZ Günümüzde kurumların sürdürülebilir, karlı büyümeleri

Detaylı

AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 01 OCAK - 30 EYLÜL 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 01 OCAK - 30 EYLÜL 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. 01 OCAK - 30 EYLÜL 2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU Ekim 2014 1 GENEL BİLGİLER 1.1 ŞİRKET İN ORGANİZASYONU VE FAALİYET KONUSU Akyürek Pazarlama bir

Detaylı

2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 01.01. 31.12. İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 1 1. GİRİŞ... 2 1.1. 2013 Yılı Mali Gerçekleşmeleri... 5 1.1.1. 2013 Mali Yılı Gelir Gerçekleşmeleri (İlk 6 ay)... 5 1.1.2. 2013 Mali Yılı Gider

Detaylı

linkedin.com/in/faveo instagram.com/faveodanismanlik

linkedin.com/in/faveo instagram.com/faveodanismanlik Kurucu Genel Müdür Ön Yazı Gümrük ve Dış Ticaret Eğitim ve Danışmanlık Tedarik Zincirleri Eğitim ve Danışmanlık Satınalma Eğitim ve Danışmanlık Pazarlama ve Satış Eğitim ve Danışmanlık Bireysel Gelişim

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01 OCAK 2013 30 EYLÜL 2013 FAALİYET RAPORU

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01 OCAK 2013 30 EYLÜL 2013 FAALİYET RAPORU 01 OCAK 2013 30 EYLÜL 2013 FAALİYET RAPORU AFYON ÇİMENTO SAN. T.A.Ş. Sayfa No: 1 1-GENEL BİLGİLER: 1.1-Rapor Dönemi :01 Ocak 2013 30 Eylül 2013 1.2-Ortaklığın Unvanı 1.3-Ortaklığın Ticaret Sicili :Afyon

Detaylı

MCT DANIŞMANLIK A.Ş. 01 OCAK 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

MCT DANIŞMANLIK A.Ş. 01 OCAK 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01 OCAK 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 1 Hazırlanma Esasları : 2013 yılına ait yıllık faaliyet raporu, Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu nun (SPK) Seri II.14.1.

Detaylı

KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI

KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI İçindekiler Enerji Verimliliği ve Enerji Yönetimi Uygulamaları. Toplam Kalite Yönetimi. Stratejik Yönetim.. Hizmet Yönetimi Süreç Yönetimi Yalın Üretim 6 Sigma ve Temel Araçlar

Detaylı

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı