YILDIZLAR SAHİPLERİNİ BULDU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YILDIZLAR SAHİPLERİNİ BULDU"

Transkript

1 FTSO Haftalık Haber Bülteni sayı: 45 Tarih: YILDIZLAR SAHİPLERİNİ BULDU Fethiye nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına katkıda bulunanların ödüllendirildiği gece oldukça coşkulu geçti. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği gece, sanattan siyasete, iş dünyasından bürokrasiye kadar bir çok kesimi de bir araya getirdi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel olarak dört yılda bir düzenlenen Fethiye nin Yıldızları ödül töreni 20 Kasım Perşembe günü akşam Tuana Tatil Köyünde yapıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise bakanlık çalışmaları nedeniyle katılamadığı ödül törenine Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve eşleri, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete ve Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, FTSO Meclis Başkanı Osman Çıralı, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, oda yönetim kurulu üyeleri, meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda seçkin davetli katıldı. Fethiye nin kalkınması için Fethiye ye kültürel, sosyal ve ekonomi alanında katkı sunanların ödüllendirildiği gecede Devlet Opera ve Bale sanatçısı Esra Arslantürk ve ekibi sahne aldı. TRT spikeri Fülin Arıkan sunuculuğunu yaptığı gece, açılış konuşmaları ve ödüllerin verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Ödül kategorileri Gecede kurumlar vergisi rekortmenleri, gelir vergisi rekortmenleri, en çok vergi veren kadın girişimciler, en fazla yatırım yapan FTSO üyeleri, en fazla ihracat yapan FTSO üyeleri, en çok istihdam sağlayan üyeler, en çok kadın istihdamı sağlayan üyeler, odada görev alan yönetim kurulu başkanları, Fethiye ye katkıda bulunan belediye başkanları, odada görev alan meclis başkanları, odaya değer katan genel sekreterler, Fethiye eğitim hayatına katkı sağlayanlar, FTSO hizmet binaları bağış sahipleri-hizmet binalarının yapımına katkı sağlayanlar, mesleki ve teknik eğitime katkı sağlayan üyeler, oda tarafından yürütülen projelerin ortakları, üye özel ödülü, odaya kayıtlı en eski faal üye, Fethiye nin kültür ve sanat hayatın katkı sağlayanlar, medya hayatına katkıda bulunanlar, meslek kuruluşları güç birliği üyeleri, Fethiye nin öne çıkan sivil toplum kuruluşları ve FTSO meslek komiteleri üyeleri kategorilerinde plaket verildi. Haberin detayları için lütfen sitemizi ziyaret edin.

2 FETHİYE Yİ UÇURUYORUZ Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Güney Ege Kalkınma Ajansı nın da desteklediği Rotamız Babadağ projesi kapsamında yürütülen 1200 pistinin açılışı 12 Kasım 2014 Çarşamba günü yapıldı. Açılış törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla İl Kültür Ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Muğla İl Emniyet Müdürü, Muğla İl Alay Komutanı, Muğla İl Gençlik Ve Spor Müdürü, Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Mete Atay, Muğla Ticaret Ve Sanayi Odası Bülent Karakuş, Muğla Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Süleyman Alata, Güney Ege Kalkınma Ajansı Program Yönetimi Birim Başkanı Taner Akgün, Güney Ege Kalkınma Ajansı Basın Yayın Halkla İlişkiler, Güney Ege Kalkınma Ajansı Muğla Yatırım Destek Ofisi Hüseyin Çiftçi, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tuna, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Müdür Yard. Vedat Dikici, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Makina İkmal Şb.Müd.Şeref Özer, Fethiye Orman İşletme Müdürü Mustafa Pervanlar, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gürsu Özdemir, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Burhanettin Tuna, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Günay Özütok, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Çaçaron, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Eriz, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Angay, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Selamettin Yılmaz, FTSO Meclis Başkanı Osman Çıralı, FTSO Genel Sekreteri Füsun Şahin katıldı. Protokol üyeleri ilk önce Kaya Köy de bir araya gelerek yemek yedi. Yemek öncesi Kaya Köy bölgesindeki kiliseler ve köy kalıntıları gezildi. Yemekte kısa bir konuşma yapan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Hep beraber kaya köyün imar planının çıkarılarak aslına uygun yapıların yapılmasını istiyoruz.2015 yılında Kaya Köy ün yapılanmasını ve hak ettiği yere gelmesini istiyoruz. dedi. Açılış programı açılış konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından pasta ve kurdele kesildi. Haberin detayları için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.

3 FTSO E-ARŞİVE GEÇİYOR Akredite Oda olan ve Mükemmellikte Kararlılık Belgesine sahip Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası şimdi de ticaret sicil bilgilerinin daha sağlıklı muhafaza edilmesi amacıyla e-arşiv sistemine geçiyor. Oda arşivinin elektronik ortama taşınması sayesinde üyeler ile kurum ve kuruluşların istediği evraklara kısa sürede ulaşılacak. Hem de saklanması çok önemli olan ticaret sicil bilgileri daha sağlıklı olarak muhafaza edilecek. FTSO veri güvenliğini sağlamak, üye kayıtlarını sağlıklı bir şekilde tutmak amacıyla tarihi bir adım atıyor. Kurulduğundan bu yan 2 kez yangın geçiren Oda 2 kez üye kayıtlarını ve odadaki belgelerini kaybetmişti. Odanın arşivinin elektronik ortama taşınmasıyla yangın, deprem, sel vb. doğal afetlere karşı verileri bu yolla muhafaza edilebilecek. FTSO nun kullanacağı sistemi Türkiye de Genel Kurmay Başkanlığı, ÖSYM ve 8 üniversite kullanıyor.ftso, elektronik arşiv imza töreni dün FTSO Meğri Salonunda yapıldı. İmza Törenine FTSO Başkan Vekili Burhanettin Tuna, FTSO Genel Sekreteri Füsun Şahin, EES Firması Sahibi Çağatay Işıksungur ve FTSO Ticaret Sicil Müdürü Mustafa Ergin katıldı. Bir tıkla tüm bilgilere ulaşılabilecek İmza Törenine katılan FTSO Başkan Vekili Burhanettin Tuna, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası 1901 yılında kuruldu. Odamız Türkiye nin ilk odaları arasında. Bugün itibari ile odamızın 4 bin 3 yüz üyemiz; 3 bin 5 yüz civarında aktif üyemiz bulunmaktadır. Odamız 13 meslek komitesi, 38 meclis üyesi, 9 yönetim kurulu üyesi ve toplam 25 personel ile çalışmalarını sürdürüyor. Odamız kurulduğundan bu yan 2 kes yangın geçirmiş. Bizim elimizde 1968 yılından bugüne kadar olan kayıtlar mevcut. Ondan önceki kayıtlarımız yanmış. Bugün itibariyle elektronik arşive geçeceğiz. Yaklaşık 9 bin 5 yüz üyenin, 7 yüz bin sayfa evrakı taranarak kayıt altına alınacak. Bir tuşla her şey önümüze gelecek. Yangın gibi doğal afetlerdeki riskler en aza indirilmiş olacak. Ben yapılacak olan hizmetin her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ediyorum. dedi Haberin detayları için lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.

4 https://www.facebook.com/fethiyetso https://twitter.com/ftso1901

5 FTSO ÜYELERINE İNDIRIMLI İNGILIZCE VE RUSÇA DIL KURSU Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üye işletmelere yabancı dil kurslarında %67 indirim imkânı sunuyor yılından beri her yıl sonbahar ve kış dönemlerinde Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Amerikan Kültür Derneği Dil Okulu iş birliği ile üye işletmelere yönelik düzenlenen indirimli dil kurslarından şimdiye kadar 345 kişi faydalandı. İngilizce ve Rusça dillerinde düzenlenecek yabancı dil kursları Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası üye işverenlerin veya çalışanlarının yabancı dil bilgisi ihtiyacının karşılanması amacıyla bu yıl da gerçekleştirilmeye devam ediyor. Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Fethiye Temsilciliği ne indirimli İngilizce-Rusça dillerinde yabancı dil kursu kayıtları başlamış olup dil kursları fiyatı üye işletmeler için %67 iskontolu uygulanacaktır. Düzenlenecek kurs 100 kişi ile sınırlıdır. Kurslarda her işletme için 4 kişilik kontenjan bulunmaktadır. İlgilenenler kayıt için Amerikan Kültür Derneği`nin numaralı telefonlarından bilgi alabilirler. Kursa katılabilmek için gerekli evraklar; nüfus cüzdanı fotokopisi ve işletme çalışanları için maaş bordrosudur.

6 İHRACATA DEVLET DESTEĞİNİ ANLATTILAR İhracat Genel Müdürlüğü, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Eximbank ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenilen Dış Ticaret Semineri 11 Kasım Salı günü gerçekleştirildi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Likya Salonu nda yapılan seminerde, dış ticaret ve ihracatta sağlanan devlet yatırımları hakkında bilgiler verildi. İhracat Genel Müdürlüğü, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Eximbank ve Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenilen Dış Ticaret Semineri 11 Kasım Salı günü saatleri arasında FTSO Likya Salonunda yapıldı. Seminere FTSO Meclis Başkanı Osman Çıralı, Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, yönetim kurulu üyeleri ve ihracata yönelik iş yapan Fethiyeli işletmeciler katıldı. Seminerin açılış konuşmasını Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan yaptı. Arıcan, konuşmasında dış ticarette birlik mesajı verdi. Başkan Arıcan ın konuşmasının ardından Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Deniz Koray Tuncel tarafından ihracatta sağlanan devlet yatırımları, yurt dışı fuarlara katılım desteği, Pazar araştırması, Pazar giriş desteği gibi konularda bilgi verdi. Eximbank Müdür Yardımcısı Erkan Oğuz ve Eximbank Uzman Yardımcısı Pınar Erenler Eximbank ın dış ticarette verdiği destekler hakkında bilgi verdi. Haberlerin detayları için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Odamızla ilgili tüm haber ve duyurular için sosyal medyadan lütfen bizi takip edin. https://www.facebook.com/ftso.fethiye

7 GEKA YATIRIM UZMANI HER CUMA DEĞERLİ ÜYELERİMİZE ODAMIZ BİNASINDA HİZMET VERMEKTEDİR. HER YERDE ELEMAN ARAMAYIN...

8 ODA AİDATLARINIZI KREDİ KARTINIZLA İNTERNET SİTEMİZDEN ÖDEYEBİLİRSİNİZ.

9 ÇİÇEK: MÜKEMMELLİK BELGESİ ALMANIZ TESADÜF DEĞİL Muğla valisi Amir Çiçek, 5 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen Fethiye ziyaretleri kapsamında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Başkan Arıcan, oda çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Konuşmaların ardından Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan, Muğla Valisi Amir Çiçek e hediye takdiminde bulundu. Başkan Arıcan, Muğla Valisi Amir Çiçek i Babadağ 1200 pistinin açılışına adavet etti. Fethiye de iade-i ziyaretlerde bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek in Fethiye ziyaretleri arasında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası da vardı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ile görüşen Vali Çiçek, oda çalışmaları hakkında Başkan Akif Arıcan dan bilgi aldı. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleşen görüşmede Akif Arıcan, FTSO nun çalışmalarını anlatan bir sunum yaptı. Sunum sonrasında konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek, FTSO nun çalışmalarından çok memnun kaldığını belirtti. Vali Çiçek ten destek sözü FTSO nun çalışmalarından çok etkilendiğini belirten Muğla Valisi Amir Çiçek, çalışmalarından dolayı FTSO ya teşekkür etti. Vali Amir Çiçek, Fethiye Ticaret ve Odası nın gerçekleştirdiği sunum sonrasında bu dolu bilgiler ve çalışmalar ışında umut dolu hissettim. Ortak akılla Fethiye de hazırladığınız projelerin hızla hayata geçmesi hususunda Muğla valiliği olarak destek vereceğiz. dedi. Mükemmellik belgesi almanız tesadüf değil Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın aldığı mükemmellik belgesini yaptığı çalışmalar sonucu hak ettiğiniz belirten Vali Çiçek, bu sonucun tesadüf olmadığını söyledi. Vali Çiçek şu sözleri kaydetti: Sunumlarınız içerisinde yer alan mükemmellik belgesini almanız bir tesadüf değil. Yeni projeler ve devam eden projelerde bu belgeyi ne kadar hak ettiğiniz görülüyor. Sosyal ve ekonomik yönden yaptığınız bilimsel çalışmalar ile kamu kurumlarının teşviki ile kaynak bulunması olasıdır. Özellikle bakanlık ve valilik düzeyinde takip gerektiren projeleriniz var. Bunların üzerinde ehemmiyetle duracağımızı belirteyim. AB destekli projeleriniz teknik ve maddi destek sağlanması gereken projeleriniz var. Getirim desteği almanız gereken projeleriniz var. Sizlerle aynı gayreti ve emeği saplayacağımı söyleyebilirim. Haberin detayı lütfen internet sitemizi ziyaret ediniz.

365 ODA VE BORSA BAŞKANI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN I ZİYARETETTİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, 365 Oda ve Borsa

365 ODA VE BORSA BAŞKANI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN I ZİYARETETTİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, 365 Oda ve Borsa 365 ODA VE BORSA BAŞKANI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN I ZİYARETETTİ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, 365 Oda ve Borsa Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan ı ziyaret etti.

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

FETHİYE NİN GELECEĞİ İZMİR EKONOMİ DE

FETHİYE NİN GELECEĞİ İZMİR EKONOMİ DE FETHİYE NİN GELECEĞİ İZMİR EKONOMİ DE Fethiyeli gençler Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile İzmir Ekonomi Üniversitesi arasında imzalanan protokol sayesinde yüzde 15 indirimli eğitim alacak. Fethiye Ticaret

Detaylı

Yıl : 2 Sayı : 21 01 Ekim- 01 Kasım 2013 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 2 Sayı : 21 01 Ekim- 01 Kasım 2013 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Akreditasyon Çalıştayına FTSO Damgası Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen Akreditasyon Çalıştayı nda, FTSO nun sunumda yer alan ve başarıyla yürütülen uygulamalar beğeniyle karşılandı.

Detaylı

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR NİSAN 2013 SAYI:15 İÇİNDEKİLER İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR BABADAĞ`A AMBULANS KADYANDA GEZİSİ FTSO MECLİSİ SEÇİMDEN ÖNCEKİ SON OLAĞAN TOPLANTISI FTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKİF

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 4 Sayı : 38 01 Şubat- 01 Mart 2015 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Fethiyeli Öğrenciler Gastronomi Festivalinde Fırtına Gibi Esti FTSO İmar Planı Sorununu Ankara ya Taşıdı

Detaylı

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer 20 Mart Perşembe günü sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer 20 Mart Perşembe günü sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli MART 2014 SAYI 12 MUĞLA VALİSİ MUSTAFA HAKAN GÜVENÇER ODAMIZI ZİYARET ETTİ. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer 20 Mart Perşembe günü sivil toplum kuruluşlarını ve çeşitli dernekleri ziyaret etmek üzere

Detaylı

Yenilenebilir enerji konusunda

Yenilenebilir enerji konusunda KASIM 2014 SAYI 44 YENILENEBILIR ENERJI KONFERANSI Yenilenebilir enerji konusunda Güney Ege Bölgesi nin ulusal ve uluslararası ölçekte bilinirliğinin artması ve bölgede yenilenebilir enerji yatırımlarının

Detaylı

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden MAYIS 2013 SAYI:20 ACİL YARDIM AMBULANSI YAPILAN PROTOKOL İLE DEVREDİLDİ Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezlerinden olan Ölüdeniz Babadağ da konuşlandırılması için Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasının

Detaylı

MUT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI FAALİYETLERİ

MUT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI FAALİYETLERİ MUT TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 YILI FAALİYETLERİ ODANIN TARİHÇESİ: Odamız 1984 yılında kurulmuş olup, kendi hizmet binasına 1999 yılında taşınmıştır. Mut Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde: Mut Ticaret

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA

FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA AĞUSTOS EYLÜL 2013 2013 SAYI SAaYI:31 37 FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINDA AKREDİTASYON DENETİMİ 2010 yılında TOBB Akreditasyon sistemine standartlarını oluşturarak C sınıfından katılan Fethiye Ticaret

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 31 01 Ağustos- 01 Eylül 2014. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 31 01 Ağustos- 01 Eylül 2014. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Daha önce uygulamaya konan Sigortacılık Kanununda yer alan acentelere ilişkin hükümler değişti. Bu kapsamda acentelerin 22 Ekim 2014 tarihine kadar uygulamaya giren yeni Sigorta Acenteleri Yönetmeliğine

Detaylı

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI

İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini

Detaylı

TOBB 70. Mali Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2014 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nde

TOBB 70. Mali Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2014 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nde MAYIS 2014 SAYI 21 TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ`NİN 70.GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ TOBB 70. Mali Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2014 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nde gerçekleştirildi.

Detaylı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla ya Yeni Otobüsler Sevgili Hemşehrilerim; Basın Bülteni ilk sayısı ile sizlerle buluşurken, çevireceğiniz her sayfadaki haberlerin,

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 25 01 Şubat- 01 Mart 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 25 01 Şubat- 01 Mart 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 25 01 Şubat- 01 Mart 2014 Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır FTSO ya 1.5 Milyon Lira Hibe Desteği Büyükşehirin getireceği yenilikler anlatıldı Muğla nın Büyükşehir

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Nisan 2015 Yıl:2 Sayı:13 e-gazete Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde Valilik

Detaylı

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Çanakkale de her zaman ilk lere imza atan, Çanakkale den kazanmak için değil Çanakkale ye kazandırmak üzere üyeleriyle birlikte yürüyen ÇANAKKALE

Detaylı

TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR

TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR Kasım 2012 Sayı-44 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY TURİZME ODALAR ÇÖZÜM ARIYOR Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel Muğla Odaları Müşterek Toplantıları'ndan

Detaylı

Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor

Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 100 ODALAR ve BORSALAR TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir

Detaylı

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu

Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu HİTİT HABER BAŞLARKEN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Yeni bir yılın başlangıcında ve dergimizin bu yeni sayısında, değerli Hitit Üniversitesi Ailesi ni sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Üstlendiği vizyon ve

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HABER. MART 2013 Bozok Üniversitesi Aylık Yayın Organı Yıl 1 Sayı 4

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HABER. MART 2013 Bozok Üniversitesi Aylık Yayın Organı Yıl 1 Sayı 4 7SAĞLIK Bozdağ dan Üniversitemize ve Rektörümüze Sınırsız Destek Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi Binası nda düzenlenen üniversitemizin kuruluşunun 7. yıldönümü kutlama töreninde konuşma yapan Başbakan

Detaylı

Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Toplantısı

Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Toplantısı DİZGİ2_Mizanpaj 1 29.05.2012 09:21 Page 1 TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, spor un süperlige çıkmasının da büyük bir sevinç yarattığını belirterek, halkına bu büyük sevinci yaşatan başta futbolcu

Detaylı

KAYSO İspanya ile ilişkileri güçlendiriyor

KAYSO İspanya ile ilişkileri güçlendiriyor GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 102 TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER KAYSO İspanya ile ilişkileri güçlendiriyor Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) İspanya nın Türkiye Büyükelçisi Joan Clos

Detaylı

BU DUYURULAR SİZİ İLGİLENDİRİYOR

BU DUYURULAR SİZİ İLGİLENDİRİYOR Kasım 2012 Sayı-43 FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI FETHİYE CHAMBER OF CMMERCE AND INDUSTRY BU DUYURULAR SİZİ İLGİLENDİRİYOR FAALİYET KODLARININ TEBLİĞİNE İLİŞKİN ÜYELERİMİZE DUYURU Üyelerimizin faaliyet

Detaylı

06-09 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara da Elazığ Tanıtım Günleri yapılacak... Elazığ Valiliğinin öncülüğünde, Elazığ Belediyesi

06-09 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara da Elazığ Tanıtım Günleri yapılacak... Elazığ Valiliğinin öncülüğünde, Elazığ Belediyesi ELAZIĞ BAŞKENT TE VİTRİNE ÇIKIYOR... 06-09 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara da Tanıtım Günleri yapılacak... Valiliğinin öncülüğünde, Belediyesi ve TSO tarafından desteklenen, Ankara Kültür ve Tanıtma

Detaylı