21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar yapan PayPal, tekrar online ödeme sistemleri üzerine yoğunlaşacak çalışmalar yapmaya başladı. Bu güncellemeyle beraber PayPal, şirketlerin geri dönüşüm oranlarının en çok düşüş gösterdiği ödeme sayfasındaki işlemleri kolaylaştırarak, geri dönüşüm oranını artırmaya odaklandıklarını belirtiyor. PayPal bu geliştirmeyle hem bilgisayar hem de diğer mobil cihazlarda aynı ödeme sayfası işlemini sunacak. Kullanıcılar, markanın sitesinden ayrılmadan PayPal ile ödeme işlemini gerçekleştirebilecek. In-Context Checkout adındaki bu hizmet ile kullanıcılar farklı cihazlardan markanın sayfasını ziyaret ettiklerinde dahi aynı ödeme sayfasıyla işlemlerini yapabilecekler. Bu hizmet ile markalar, ödeme sayfasının farklı platformlara entegrasyonu için bütçe ayırmak zorunda da kalmayacaklar. Bu sistem otomatik olarak tüm platformlarda çalışacak. Tüketiciler isterlerse ebay in Bill Me Later servisini de bu yeni güncelleme ile kullanarak, ödemelerini daha sonraki bir zamana erteleyebilecekler.

3 2014 te Pazarlamacılar Dijital Yatırımlarını Artıracaklar Dijital pazarlama ile uğraşanlar 2014 yılında bu alanda yaptıkları yatırımları daha da artırmayı hedefliyorlar. ExactTarget Marketing Cloud un dünya genelindeki 2500 pazarlamacıyla yaptığı araştırmaya göre 2014 yılında bu pazarlamacıların üçte ikisi dijital alandaki yatırımlarını artıracak. Pazarlamacıların %61 lik bir bölümü önümüzdeki dönemlerde veri ve analitik konularına yatırım yapmayı hedeflerken, %60 lık bir bölüm pazarlama otomasyon hizmetleri için çalışmalarını artıracağını belirtiyor. marketing ve sosyal medya pazarlama da 2014 te yatırım yapılacak alanlar arasında yer alıyor. E-posta pazarlamaya yatırım yapmayı planlayanlar %58 lik bir bölümü oluştururken, %57 lik bir kısım ise sosyal medya pazarlamasına yatırım yapacağını söylüyor. İçerik pazarlama da 2014 te pazarlamacıların odağında olacak. %57 lik bir bölüm içerik yönetimi konularında çalışmalar yapacaklarının üzerinde duruyor. Markaların bu yıl içinde odaklandıkları konuların başında %47 ile geri dönüşüm oranlarını artırmak geliyor ve bunu marka bilinirliğini artırmak %46 ile takip ediyor. Kullanıcı bilgilerini toplayıp, bu verileri analiz etmek ise %29 ile pazarlamacıların üçüncü önceliği olarak öne çıkıyor.

4 Mobilin Mağaza İçindeki Kullanımı Satışlara Olumlu Etki Yapıyor Mobilin mağaza içindeki kullanımında ve satışlara olan etkisinde her geçen gün artış gösteriyor yılında İngiltere deki mağaza içi satışların toplamda 261 milyar sterline ulaştığı belirtiliyor ve mobilin mağaza içindeki satışlara %6,8 lik bir etkisi olduğu görülüyor ve bu da 18 milyar sterlinlik bir rakama denk geliyor ye kıyasla bu rakamda %45 lik bir yükselme olduğunu da belirtmek gerekiyor yılında ise mağaza satışlarının toplamda 276 milyar sterline ulaşması beklenirken, mobilin de bu satışlara %10-15 oranında etki edeceği tahmin ediliyor. Rakam üzerinden konuşacak olursak 2017 yılında mobilin mağaza içi satışlarda 27 ile 41 milyar dolarlık bir katkısı olacak. Alışveriş öncesi ve alışveriş sırasında mobil cihazlarını kullananların kişi başına ortalama olarak daha fazla harcadıkları öne çıkıyor. Alışveriş sırasında mobil cihazlarını kullanan %63 lük kesim kişi başına ortalama olarak 93,1 sterlin harcarken, mobil cihazını alışveriş öncesinde kullanan %61 lik bir bölüm kişi başına ortalama olarak 65,6 sterlin harcıyor. Akıllı telefonunu kullanamayan %37 lik bir bölümün kişi başına harcadıkları tutar ise 51,6 sterlin.

5 Mobil Uygulamaların Kullanım Oranları 2013 Yılında %115 Arttı Mobil uygulama geliştiricilerin uygulamalarını detaylı ölçümlemek için kullandığı popüler 3. parti yazılımlardan birisi olan ve elde ettiği verilerden yola çıkarak mobil ekosistemle ilgili özel yazılar ve haberler yayınlayan Flurry, 2013 yılında mobil uygulamaların kullanımının genel büyüme oranları ve büyüme oranlarının kategori detaylarıyla ilgili önemli verilerin olduğu grafikler yayınladı. Flurry nin mobil uygulama sahiplerine sunduğu 3. parti araçta uygulama geliştiriciler tarafından uygulamalarına entegre edildikten sonra kullanıcıların uygulamayı açtığı ve kapattığı anı ve bu aradaki süreyi detaylı olarak raporlaması sunduğu özelliklerden yalnızca bir tanesi bu bağlamda Flurry kendi içinden çıkardığı veriye dayanarak 2013 yılında genel mobil uygulamaların 2012 yılına göre kullanım oranı/süresinin %115 arttığı ve bunun 2013 yılı için beklenen bir sonuç olduğunu aktardılar.

6 Twitter Artık Daha Gelişmiş Reklam Hedefleme Özelliklerine Sahip 2014 içerisinde 1 milyar dolar reklam geliri hedefleyen Twitter ın bu rakama ulaşabilmesini sağlayacak yapı bu hedeflenmiş reklamlar. Firmanın blog unda Kelton Lynn imzalı yayınlanan bir yazı ile bu 1 milyar dolara ulaşmak için Twitter ın yeni adımını da resmen açıklamış oldu. Buna göre artık reklamverenler Twitter üzerindeki reklam hedeflemelerine kendi CRM veri tabanlarını ve Twitter ID lerini kullanabilecekler. CRM yapısında reklamverenler kendi sahip oldukları e-posta listelerini Twitter a tanıtarak reklamlarının sadece bu e-posta hesaplarını içeren Twitter hesaplarında gösterilmesini tercih edebilecekler. Bu da markalra özellikle remarketing açısından fayda sağlayabilir.

7 Facebook tan Flipboard a Rakip Haber Okuma Uygulaması Facebook kullanıcıların daha fazla haber görmesini sağlamak için yeni özellikleri devreye aldı. Geçen süre içerisinde haber paylaşımlarında tasarımsal değişikliklerle haberi daha da ön plana çıkaran sosyal ağ, buradaki tecrübesiyle Flipboard a rakip olmayı düşünüyor. Daha önce Poke uygulamasıyla Snapchat e rakip olmayı deneyen fakat başarılı olamayan Facebook un bu uygulamadan ne kadar başarılı olacağı konusunda farklı görüşler mevcut. Online yayınlara en fazla trafik sağlayan sosyal ağ önemli bir farkla Facebook. Re/code un haberiyle ortaya çıkan uygulama konusunda Facebook Ürün Başkan Yardımcısı Chris Cox projenin adının Project Reader olduğunu belirterek haberi doğruluyor ve uygulamanın bu ay içerisinde çıkabileceğini belirtiyor. Mark Zuckerberg in projede direkt olarak yer aldığını belirtmesi Facebook un konuya verdiği önemin bir göstergesi olarak kabul edebiliriz.

8 Youtube dan Yorumları Kontrol Altında Tutmak İçin Yeni Özellikler Sadece ülkemizde değil tüm dünyada videolara yapılan yorumlarla dikkatleri üzerine çeken YouTube, yorumları kontrol altına almak için yeni özelliklerini devam ettiriyor. Daha önce YouTube a yorum yapabilmek için Google+ hesabını zorunlu tutan şirket, şimdi de yeni yönetim panelini duyurdu. Yeni araçla video üreticileri gelen yorumları Gelen Kutusu nda detaylı olarak görebilecek ve yönetebilecek. YouTube u aktif kullanan Turkish Airlines gibi markalar için önemli olan yönetim paneli markaların aksine YouTube kullanıcılarının çok hoşuna gitmediği Google ın YouTube forumuna gelen yorumlardan anlaşılıyor. YouTube yeni özelliklerini daha hızlı takiple yorumları tek bir sayfada cevaplamak ve yönetebilmek olarak tanımlıyor; YouTube yorumları 3 ayrı bölüme ayırarak yorumların görünümü kolaylaştırılmış ve daha hızlı taranmasının önünü açmış.

9 Facebook Ve Yandex ten Önemli İş Birliği Türkiye odağında yaptığı işlerin haricinde Yandex, bugün önemli bir iş birlikteliğini paylaştı. Yandex, Facebook la yaptığı iş birliği ile Facebook verisine daha fazla ulaşım hakkıyla arama sonuçlarında ilgili bilgileri detaylı gösterebilecek. Daha fazla bilgiye ulaşım hakkıyla Yandex, arama sonuçlarında artık Facebook kullanıcının son paylaşımlarının da aralarında bulunduğu geniş bir seçenek sunacak. Google ın Google+ paylaşımlarını ve profillerini aramalarda öncelikli göstermesine karşılık bu adım önemli bir birliktelik olarak değerlendirilebilir. Facebook ve Yandex in bu yakınlaşması gelecek adına farklı birliktelikler olur mu sorusunu akıllara getirse de geçen yıl yaşanılan Wonder a erişimin Facebook tarafından engellenmesiyle ikilinin arası iyi bir seviyede değildi.

10 Twitter Yeni Tasarımını Yayına Alıyor Twitter, geçtiğimiz yılın Kasım ayından itibaren testlerine devam ettiği yeni tasarımını yayına almaya başladı. Twitter ın web versiyonunu etkileyen tasarım değişikliğinde hesapların birer birer yeni tasarıma geçmeye başladığı görülüyor. Twitter ın yeni tasarımıyla daha temiz bir görüntüye sahip olması ve Twitter ın hem ios hem de Android versiyonu ile aynı hissi yaratması amaçlanmış. Bununla birlikte kullanıcı profilinizi ana ekrandayken sol tarafta görüyorsunuz. Böylece içerik anlamında ana sayfanızda daha çok veri, daha geniş bir şekilde görütülenmeye başlıyor. Twiter bu hamlesi ile web versiyonunu da mobil uygulamalarındaki tasarım kalitesine yaklaştırmış oluyor. Yeni tasarımda üst menüde önemli değişiklikler var. Üst menü rengi siyahtan, beyaz renge geçiş yapmış. Yeni Tweet butonu hala sağ üst köşede ve Twitter ın klasik Anasayfa, Bağlan, Keşfet, Ben sıralaması değişmemiş durumda.

11 Ortalama Sipariş Tutarında Pinterest, Facebook un Açık Ara Önünde Sosyal ticaret dendiğinde ilk akla gelen mecralar Pinterest ve Facebook olarak öne çıkıyor. Facebook kullanıcıları sosyal ticarete en çok yönlendiren sosyal ağ olsa da kişi başına ortalama sipariş bedeline bakıldığında Pinterest üzerinden gelen kullanıcıların Facebook tan gelenlerden daha fazla harcadığı görülüyor. Pinterest üzerinden e-ticaret sitelerine yönlenen kullanıcıların ortalama sipariş tutarları 123,5 dolarken, Facebook üzerinden gelenlerin ortalama sipariş bedeli 54,64 dolar olarak belirtiliyor. Burada iki sosyal ağ arasındaki ortalama sepet tutarının oranına bakıldığında Pinterest ten gelen siparişlerin oranı Facebook a kıyasla %126 daha fazla. Kullanıcıların sosyal ağlar üzerinden hediye çekleri almayı tercih ettikleri belirtilirken, tüketicilerin %12 lik bir kısmı elektronik eşya ya da ayakkabı gibi ürünleri almayı tercih ederken, %9 luk bir bölüm ise müzik dosyalarını satın alıyor kişinin katılımıyla yapılan Javelin in geçtiğimiz Kasım ayındaki araştırmasında ortaya çıkan bir diğer önemli bilgi ise sosyal ticaret satışları geçtiğimiz yıl %63 lük bir artış göstererek 1,65 milyar dolardan 2,69 milyar dolara ulaştı.

12 Türkiye de Erkekler Instagram a Daha Çok İlgi Gösteriyor Instagram ı bir pazarlama aracı olarak kullanan şirketler ve markalar için geliştirilmiş olan ölçümleme servisi Nitrogr.am, Instagram kullanıcılarının cinsiyet dağılımını inceleyen bir araştırmaya imza attı. Instagram özelinde yapılmış bu araştırma dünya üzerindeki Instagram kullanıcılarının erkekkadın yoğunluğunu ülkeler bazında inceliyor. Aynı şekilde hangi cinsiyetin daha fazla takipçiye sahip olduğunu ve erkeklerin ve kadınların en çok hangi marka kategorilerini daha fazla takip ettiğini de bu araştırmada görebiliyoruz. Dünya haritasına yayılmış Instagram kullanan erkek nüfusuna baktığımızda Türkiye nin en fazla erkek Instagram kullanıcısına sahip ülkelerden biri olduğu göze çarpıyor. Özellikle Orta Doğu ve Hindistan da erkek Instagram kullanıcısı fazlayken bu bölgelerde ilk üçü Suudi Arabistan, İran ve Hindistan oluşturuyor. Marka takipçilerinin cinsiyet dağılımında ise %53 oranında kadının en popüler 50 markanın takipçisi olduğu gözüküyor. Diğer yandan erkekler tarafından Instagram da en fazla takip edilen markalar Monster Energy, Redbull ve NFL olarak sıralanıyor. Kadın takipçiye en fazla sahip markalar ise Urban Decay Cosmetics, Mac Cosmetics ve Forever 21.

13 Global Web Index ten Yaşlara Göre Sosyal Ağ Kullanımı Araştırması Global Web Index sosyal ağların yaş dağılımını inceleyen bir araştırmaya imza attı. Dün yayınlanan araştırmanın sonuçları ise gençlerin yoğunlaştığı ağların aslında düşündüğümüzden çok farklı olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmanın sonuçlarına baktığımızda Facebook un her ne kadar yaş arası genç kitlesini 2013 te kaybettiği göze çarpsa da söylendiği gibi bir Gençler Facebook u terk ediyor trajedisi yok. Zira Facebook u kullananların en yoğun olduğu yaş aralığı %29 oranla yaş aralığı. Bu yaş grubunu ise yaş aralığındaki gençler takip ediyor. Bundan da Facebook ilk açıldığında kullanmaya başlayanların geçen zamanla birlikte yaşlandığı ancak sosyal ağı terketmediğini çıkarmak mümkün. Belki de Facebook yeni genç kullanıcıları kendine çekmede pek başarılı değil. Peki bu gençler hangi sosyal ağda takılıyor? diye sorduğumuzda ise ortaya bambaşka bir tablo çıkıyor. Zira grafiklere baktığımızda en fazla yaş arası kullanıcıya sahip ağlar sırasıyla Tumblr, Instagram ve YouTube olarak sıralanıyor. Diğer bir deyişle ne Facebook, ne de Twitter gençliğinin baharını yaşayanlar için eskisi kadar çok fazla şey ifade etmiyor. Bunun yerine gençlere Tumblr da kedi, cupcake fotoğrafları paylaşmak, GIF lerle haşır neşir olmak daha cazip geliyor.

14 İyi Çalışmalar

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

Mobil Reklamın Anatomisi

Mobil Reklamın Anatomisi Q1.2015 Q1.2015 1 Mobil Reklamın Anatomisi İNCELEME Mobil reklamın her pikseli MOBİL VİDEO Mobil video reklamlarının önlenemez yükselişi TEKNOLOJİ Facebook Audience Network ün faydası kime? Q1.2015 2015

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

SOSYAL MEDYA ve E-PAZARLAMA. Yiğit Kalafatoğlu

SOSYAL MEDYA ve E-PAZARLAMA. Yiğit Kalafatoğlu SOSYAL MEDYA ve E-PAZARLAMA Yiğit Kalafatoğlu Önsöz: Meşgul Sinyali oluşumu ve gelişimi esnasında neler araştıracağız, neler yazacağız diye tartışırken, Fatih e 2007 yılında yüksek lisans eğitimim sırasında

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014 44 Güçlü iletişim Güçlü grup sunuş 01 Zorlu Holding iletişimde fark yaratıyor Günümüzde kitle iletişim araçlarının son

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobil Pazarlama Ve Anlık Bildirimlerin Satışlara Etkisi Mobil ticaret artık online satışların %23 ünü kapsıyor. Bu yüzden bu konu her geçen gün daha çok gündeme

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı