ET1620I Serisi. Kullanıcı Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ET1620I Serisi. Kullanıcı Kılavuzu"

Transkript

1 ET1620I Serisi Kullanıcı Kılavuzu

2 TR8823 Birinci Sürüm Ocak 2014 TELIF HAKKI BILGILERI İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in ( ASUS ) açık yazılı izni olmaksızın, alıcı tarafından yedekleme amaçları doğrultusunda saklanan dokümantasyon hariç olmak üzere, herhangi bir şekilde ya da herhangi bir yolla yeniden çoğaltılamaz, devredilemez, sureti alınamaz, yeniden kullanma sisteminde saklanamaz ya da herhangi bir dile tercüme edilemez. ASUS, BU KILAVUZU, MEVCUT DURUMUYLA VE KISITLI OLMAMAKLA BERABER ZIMNİ GARANTİLER YA DA ÖZEL BİR AMACA YÖNELİK TİCARİ ELVERİŞLİLİK YA DA UYGUNLUK KOŞULLARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE, AÇIK YA DA ZIMNİ HERHANGİ BİR ÇEŞİT GARANTİ VERMEKSİZİN SAĞLAMAKTADIR. ASUS YA DA DİREKTÖRLERİ, GÖREVLİLERİ, ÇALIŞANLARI YA DA TEMSİLCİLERİ, HERHANGİ BİR DOLAYLI, ÖZEL, ARIZA YA DA SONUÇSAL HASARDAN (KAR KAYBI, İŞ KAYBI, KULLANIM YA DA VERİ KAYBI, İŞİN KESİNTİYE UĞRAMASI VE BENZERİ HASARLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE) DOLAYI, SÖZ KONUSU HASARIN BU KILAVUZDAKİ YA DA ÜRÜNDEKİ HERHANGİ BİR KUSURDAN YA DA HATADAN KAYNAKLANABİLECEĞİNİN ASUS A BİLDİRİLMİŞ OLMASI DURUMUNDA DAHİ, SORUMLU OLMAYACAKTIR. Bu kılavuzda yer alan ürünler ve şirket adları, ilgili şirketlerin tescilli ticari markaları ya da telif hakları olabilir ya da olmayabilir ve ihlal maksadı olmaksızın yalnızca tanımlama ya da açıklama amaçları ve sahibinin faydası doğrultusunda kullanılabilir. BU KILAVUZ KAPSAMINDAKİ SPESİFİKASYONLAR VE BİLGİLER YALNIZCA KULLANIM AMAÇLI SUNULMUŞ OLUP HERHANGİ BİR ZAMANDA HABER VERİLMEKSİZİN DEĞİŞTİRİLEBİLİR VE ASUS TARAFINDAN VERİLMİŞ BİR TAAHHÜT OLARAK YORUMLANMAMALIDIR. ASUS, İÇİNDE AÇIKLANAN ÜRÜNLER VE YAZILIM DA DAHİL OLMAK ÜZERE BU KILAVUZDA GÖRÜLEBİLECEK HERHANGİ BİR HATADAN YA DA YANLIŞLIKTAN DOLAYI HİÇBİR SORUMLULUK YA DA YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEZ. Telif Hakkı 2014 ASUSTeK COMPUTER INC. Her Hakkı Saklıdır.

3 SINIRLI SORUMLULUK ASUS tan kaynaklanan bir temerrütten ya da diğer bir yükümlülükten dolayı meydana gelebilecek durumlarda, zararları ASUS tan tazmin etme hakkına sahipsiniz. Bu tür bir durumda, ASUS tan zarar tazmin etme hakkınızın neye dayandığı önemli olmaksızın, ASUS, bedensel yaralanma (ölüm de dahil) ve taşınmaz mülke ve maddi kişisel mala gelen zararlara; ya da bu Garanti Beyanatında belirtilen kanuni yükümlülüklerin ihmalinden ya da yerine getirilmemesinden kaynaklanan diğer herhangi bir fiili ve doğrudan hasara karşı, söz konusu ürünün liste sözleşme fiyatından daha fazla olmayacak şekilde sorumludur. ASUS yalnızca sözleşmeye dayalı kayıplardan, zararlardan ya da iddialardan, haksız fiillerden ya da bu Garanti Beyanatı uyarınca söz konusu olan ihlalden dolayı zararlarınızı tazmin etmekle yükümlü olacaktır. Bu limit ayrıca ASUS un tedarikçileri ve satıcıları için de geçerlidir. Bu, ASUS un, tedarikçilerinin ve satıcınızın müşterek sorumluluklarına ilişkin maksimum limittir. ASUS, HİÇBİR KOŞUL ALTINDA ŞU SAYILANLARDAN HERHANGİ BİRİNE KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR: (1) HASARLARLA İLGİLİ OLARAK TARAFINIZA YÖNELİK ÜÇÜNCÜ TARAF İDDİALARI; (2) KAYIT YA DA VERİ KAYIPLARINIZ YA DA BUNLARIN ZARAR GÖRMESİ; YA DA (3) ÖZEL, ARIZA YA DA DOLAYLI ZARARLAR YA DA HERHANGİ BİR EKONOMİK SONUÇSAL ZARAR (KAR YA DA TASARRUF KAYIPLARI DA DAHİL) - ASUS UN, TEDARİKÇİLERİNİN YA DA SATICINIZIN SÖZ KONUSU ZARARIN OLASILIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLMALARI DURUMUNDA DAHİ YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR. HIZMET VE DESTEK Birden fazla dilde hazırlanmış adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

4 İçindekiler Tablosu Bu Kılavuz Hakkında... 6 Bu Kılavuzda Kullanılan Ifadeler... 7 Tipografya... 7 Güvenlik Bilgileri... 8 Sisteminizin Kurulumu... 8 Kullanım Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar... 8 Ses Basıncı Uyarısı... 9 DC Fan Uyarısı... 9 Paket içeriği...10 Bölüm 1: Donanım Ayarlama All-in-One PC Ürününüzü Tanıma...11 Önden Görünüm...11 Arkadan Görünüm...12 Üstten Görünüm...14 Soldan Görünüm...15 Sağdan Görünüm...15 Bölüm 2: All-in-One PC Kullanma All-in-One PC Ürününüzü Yerleştirme...16 ASUS All-in-one PC Ürününüzü Kurma...17 Kablolu Klavye ve Fareyi Takma...17 Kablosuz Klavye ve Fareyi Takma...17 All-in-One PC'nizi Duvara Monte Etme...18 Sisteme Güç Verme...20 Dokunmatik Ekranı Kullanma...22 Hareketler...23 Ses Çıkışını Bir HDMI Aygıtı Yoluyla Yapılandırma...25

5 İçindekiler Tablosu Bölüm 3: Windows 8.1 Ile Çalışma Ürününüzün Ilk Defa Başlatılması...27 Windows Kullanıcı Arabirimi...28 Start (Başlat) Ekranı...28 Windows Uygulamaları...28 Start (Başlangıç) Düğmesi...31 Start (Başlangıç) Ekranınızı Özelleştirme...33 Windows Uygulaması Ile Çalışma...34 Uygulamaları Başlatma...34 Başlat Ekranından Uygulamaları Özelleştirme...34 Uygulamaları Kapatma...35 Tüm Uygulamalara Erişme...35 Charms bar (Sihirli Çubuk)...37 Yanaştırma Özelliği...39 Diğer Klavye Kısayolları...40 PC'nizi Kapatma...42 PC'nizi Uyku Moduna Alma...42 Bölüm 4: Internete Bağlanma Windows 8.1'de Bağlanma...43 Kablosuz Bağlantı...43 Kablolu Bağlantı...44 Bölüm 5: Sisteminizi Kurtarma BIOS Ayarlarına Girme...46 BIOS'a Hızlı Girin...46 Windows 8.1'de Kurtarma Seçenekleri...47 Her Şeyi Kaldırma ve Windows'u Yeniden Yükleme...47 Ekler Uyarılar...48

6 Bu Kılavuz Hakkında Bu kılavuz All-in-One PC donanım ve yazılım özellikleri hakkında bilgi sunmakta ve aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır: Bölüm 1: Donanım Ayarlama Bu bölümde All-in-One PC donanım bileşenleri açıklanmaktadır. Bölüm 2: All-in-One PC Kullanma Bu bölümde All-in-One PC kullanımı ile ilgili bilgiler verilmektedir. Bölüm 3: Windows 8.1 Ile Çalışma Bu bölümde Windows 8.1'i All-in-One PC nasıl kullanacağınız hakkında bilgi verilmiştir. Bölüm 4: İnternete Bağlanma Bu bölümde All-in-One PC kablolu bir ağa ya da Wi-Fi ağına nasıl bağlayacağınız hakkında bilgi verilmektedir. Bölüm 5: Sisteminizi Kurtarma Bu bölümde All-in-One PC için kurtarma seçenekleri sunulmuştur. Ekler Bu bölümde All-in-One PC ile ilgili bildiriler ve güvenlik gereksinimleri vardır.

7 Bu Kılavuzda Kullanılan Ifadeler Bu kullanıcı kılavuzundaki önemli bilgileri vurgulamak için, iletiler aşağıdaki gibi gösterilir: ÖNEMLİ! Bu iletide görevi tamamlamak için uygulanması gereken önemli bilgiler bulunur. NOT: Bu iletide görevleri tamamlamaya yardımcı olabilecek ilave bilgiler ve ipuçları bulunur. UYARI! Bu iletide görevleri yaparken güvenliğinizi korumak ve All-in-One PC veri ve bileşenlerinde hasarı önlemek için uygulanması gereken önemli bilgiler bulunur. Tipografya Kalın = Bu, seçilmesi gereken bir menü veya öğeyi belirtir. İtalik = Bu, klavyede basmanız gereken tuşları belirtir.

8 Güvenlik Bilgileri All-in-One PC ET1620I bilgisayarınız, bilgi teknolojisi donanımı için en son güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir. Bununla birlikte, güvenliğinizi sağlamak için aşağıdaki güvenlik talimatlarını okumanız önemlidir. Sisteminizin Kurulumu Sistemi çalıştırmadan önce dokümanlarda bulunan tüm talimatları okuyun ve bu talimatlara uyun. Bu ürünü su ya da radyatör gibi bir ısı kaynağı yakınında kullanmayın. Sistemi hareketsiz, sabit bir yüzey üzerine kurun. Gövde üzerinde bulunan açıklıklar havalandırma içindir. Bu açıklıkları tıkamayın veya kapatmayın. Havalandırma için sistemin çevresinde geniş bir alan bıraktığınızdan emin olun. Havalandırma boşluklarına asla bir şey sokmayın. Bu ürünü, sıcaklığı 0 C ila 40 C olan ortamlarda kullanın. Uzatma kablosu kullanıyorsanız, uzatma kablosuna takılı cihazların toplam akım değerinin kablonun akım değerini aşmadığından emin olun. Kullanım Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Güç kablosu üzerine basmayın ya da herhangi bir şeyin kabloyu ezmesine izin vermeyin. Sisteme su ya da diğer sıvıları dökmeyin. Sistem kapatıldığında dahi az miktarda bir elektrik akımı çeker. Sistemi temizlemeden önce her zaman tüm güç, modem ve ağ kablolarını prizden çekin. Dokunmatik ekranın en iyi dokunma hassasiyetine erişebilmesi için, düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Ekranı yabancı cisimlerden veya aşırı toz birikiminden koruyun. Ekranı temizlemek için: - Sistemi kapatın ve güç kablosunu prizden çekin. - Verilen temizleme bezinin üzerine az miktarda cam temizleme maddesi püskürtün ve ekran yüzeyini yavaşça silin. - Temizleme maddesini doğrudan ekrana püskürtmeyin. - Ekranı temizlerken aşındırıcı bir temizleme maddesi veya sert bir bez kullanmayın.

9 Ürün ile ilgili aşağıdaki teknik sorunlarla karşılaşırsanız, güç kablosunun fişini çekin ve yetkili bir servis teknisyeni ya da bayiinizle temasa geçin. - Güç kablosu ya da fişin hasarlı olması. - Sisteme sıvı dökülmesi. - Çalıştırma talimatlarını izlemenize rağmen sistemin düzgün çalışmaması. - Sistemin yere düşürülmüş olması ya da kabinin hasarlı olması. - Sistem performansında değişiklik. Ses Basıncı Uyarısı Kulaklıktan aşırı ses basıncı gelirse, işitme hasarı veya kaybına neden olabilir. Ses seviyesi denetiminin ve ekolayzerın orta konumun dışında bir ayara ayarlanmasının kulaklık veya hoparlör çıkış voltajını ve ses bacıncı seviyesini artıracağını unutmayın. DC Fan Uyarısı DC fanının hareketli parça olduğunu ve tehlikeli olabileceğini unutmayın. Lütfen gövdenizi hareket eden fan bıçaklarından uzak tutun.

10 Paket içeriği Duvara montaj vidaları AC adaptörü Güç kablosu Quick User Guide Hızlı Kullanım kılavuzu Garanti kartı Klavye (isteğe bağlı) Fare (isteğe bağlı) NOTLAR: Bileşenlerden herhangi biri hasar görmüş ya da eksik ise satıcınızla temasa geçin. Klavye, fare ve güç kaynağı gösterimleri yalnızca başvuru içindir. Asıl ürünün özellikleri bölgelere göre farklılık gösterebilir. 10

11 Bölüm 1: Donanım Ayarlama All-in-One PC Ürününüzü Tanıma Önden Görünüm Mikrofon Mikrofon, video konferans görüşmesi, ses aktarımları ya da basit ses kayıtları gibi uygulamalar için kullanılabilir. Web Kamerası Dahili web kamerası, All-in-One PC'nizi kullanarak fotoğraf çekmenizi veya videolar kaydetmenizi sağlar. Webkam LED Yerleşik web kamerasının etkin olduğunu gösterir. Dokunma Etkin LCD Ekran 15.6 inç çoklu dokunmatik panel LCD ekran, fotoğraflar, videolar ve diğer multimedya dosyaları için mükemmel görüntüleme özellikleri sağlar. Dokunma hareketlerini kullanarak All-in-One PC'nizi çalıştırmanızı da sağlar. 11

12 Arkadan Görünüm NFC Güç Anahtarı Güç anahtarı sistemi AÇMANIZI/KAPATMANIZI sağlar. Ses Düzeyi Yükseltme Düğmesi Ses seviyesini arttırmak için basın. Ses Düzeyi Azaltma Düğmesi Ses seviyesini azaltmak için basın. Ekranı Kapatın Ekranı kapatmak için bu düğmeye basın. Seri Bağlantı Noktası (COM Bağlantı Noktası) 9 pimli D-sub seri bağlantı noktası tablet, fare veya modem gibi bağımsız seri aygıtları destekler. 12

13 Ekran (Monitör) Çıkışı 15 iğneli D-alt monitör bağlantı noktası, daha büyük harici bir ekranda görüntüleme için monitör veya projektör gibi standart VGA uyumlu bir aygıtı destekler. LAN Bağlantı Noktası Sekiz pinli RJ-45 LAN portu, bir yerel ağa bağlantı kurmak için standart bir Ethernet kablosunu destekler. HDMI Bağlantı Noktası HDMI (Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü) bağlantı noktası, daha geniş bir dış ekran üzerinde görüntülemeye izin vermek için LCD TV veya monitör gibi tam HD bir aygıtı destekler. USB 2.0 Bağlantı Noktası Bu USB (Evrensel Seri Veriyolu) bağlantı noktası, klavyeler, noktalama aygıtları, flaş disk sürücüleri, harici sabit diskler, kameralar ve yazıcılar gibi USB 2.0 veya USB 1.1 aygıtlarla uyumludur. Güç Girişi Sağlanan güç adaptörü, bu jakla birlikte kullanmak için, AC gücünü DC gücüne dönüştürür. Bu jak içinden geçen güç ile bilgisayarın beslemesi yapılır. Bilgisayarın hasar görmesini önlemek için her zaman birlikte verilen güç adaptörünü kullanın. UYARI! Güç adaptörü kullanımda iken ılık veya sıcak olabilir. Adaptörün üstünü kapatmayın ve bedeninizden uzak tutun. Ses Hoparlörleri Yerleşik ses hoparlörleri yüksek kaliteli ses çıkışı sağlar. Yerleşik NFC Etiketi (Bazı Modellerde) Yerleşik NFC (Yakın Alan İletişimi) etiketi, resimleri ve diğer dosyaları kolayca paylaşmanıza olanak tanır. NFC etiketini kullanmak için, NFC destekli diğer aygıtı AiO PC nizin NFC etiketinin yakınına koyun. NOT: ASUS All-in-One PC'nizin arka panelindeki NFC çıkartması, NFC etiketinin konumunu belirtir. 13

14 Üstten Görünüm NOT: Bu öğelerin açıklaması Arkadan Görünüm kısmında bulunmaktadır. Sabit Disk Sürücü LED Sabit disk sürücü etkinliğini gösterir. Güç LED'i Sistem gücünün Açık olduğunu belirtir. 14

15 Soldan Görünüm Sağdan Görünüm Kensington Kilit Bağlantı Noktası Kensington kilit bağlantı noktası, bilgisayarın Kensington uyumlu güvenlik ürünleri kullanılarak sabitlenmesini sağlar. Kulaklık / Ses Çıkış Jakı Bu karma jak, hoparlör ve mikrofonları destekler. Mikrofon Jakı Mikrofon jakı video konferans, sesli okuma ya da basit ses kayıtları için kullanılan mikrofonu bağlamak amacıyla tasarlanmıştır. USB 3.0 Bağlantı Noktaları Bu Evrensel Seri Veri Yolu 3.0 (USB 3.0) bağlantı noktaları fare, yazıcı, tarayıcı, kamera vb. gibi USB 3.0 aygıtlarını bağlar. 6'sı Bir Arada Bellek Kartı Okuyucu Bu All-in-One PC, MMC, SD, SDHC, SDXC, SD C, MS, ve MS PRO biçimlerini destekleyen tek bir yerleşik bellek kartı okuyucu yuvasına sahiptir. 15

16 Bölüm 2: All-in-One PC Kullanma All-in-One PC Ürününüzü Yerleştirme ASUS All-in-One PC'nizi masa ya da sıra gibi düz bir zemine yerleştirip, yerine kilitlenene kadar ayaklığı çekerek açın. All-in-One PC'nizi 15º ila 38º arası açıda ayarlamak için, ekran panelini, menteşe bir "tıklama" sesi çıkarana kadar hafifçe itin. ÖNEMLİ! All-in-One PC'nizi monte ederken her iki elinizi kullanın. Hasar görmesini önlemek için, All-in-One PC'nizi belirtilen aralık içinde yönlendirin. 15 o (+2 o ) 38 o (+2 o ) 16

17 ASUS All-in-one PC Ürününüzü Kurma Kablolu Klavye ve Fareyi Takma Klavye ve fareyi, arka paneldeki USB bağlantı noktalarına bağlayın. Kablosuz Klavye ve Fareyi Takma 1. Kablosuz klavye ve fareye pilleri takın. 2. Klavye ve fare için olan kablosuz donanım anahtarını bir USB girişine takın. 3. Kablosuz klavye ve fareyi kullanmaya başlayın. 17

18 All-in-One PC'nizi Duvara Monte Etme All-in-One PC, bilgisayarınızı bir duvara monte etmek için isteğe bağlı bir duvar montaj kitiyle kullanabileceğiniz dört adet duvar montajı vidasıyla gelir. All-in-One PC'nizi duvara monte etmek için: NOT: Isteğe bağlı duvar montajı, VESA 75 standartlarıyla uyumlu olmalıdır. 1. All-in-One PC'nizin ayaklığını, yerine kilitlenene kadar çekin. 2. Arka panelde deliklerinden dört adet plastik kapağı çıkarın. 18

19 3. Dört adet duvar montaj vidasını arka panel deliklerine takın. 4. Duvara montaj kitini kurun. Duvara montaj kitinizle gelen montaj kılavuzunda açıklanan talimatları izleyin. NOT: Duvara montaj kitinin duvarda kararlı ve sabit olduğundan emin olun. 5. Duvar montaj vidaları ve All-in-One PC tertibatını duvara montaj kitine takın. 19

20 Sisteme Güç Verme UYARI! DC fişini sisteme takmadan önce, AC güç kablosunu bir AC çıkışına BAĞLAMAYIN. Bu, AC-DC adaptörüne zarar verebilir. 1. Birlikte gelen güç adaptörünü, arka paneldeki DC IN jakına bağlayın. NOTLAR: Adaptörün giriş gerilimi 100 Vac 240 Vac arasındadır. Prizin, All-in-One PC'ye yakın olması önerilir. Klavye, fare ve güç kaynağı gösterimleri yalnızca başvuru içindir. Gerçek ürün özellikleri bölgeye göre farklılık gösterebilir. 20

21 2. Sisteme güç vermek için, arka paneldeki Power düğmesine basın. NOT: All-in-One PC nasıl kapatılacağı hakkında bilgi için Bölüm 3: Windows 8.1 ile çalışma bölümünde yer alan All-in-One PC'nizi kapatma kısmına bakınız. 21

22 Dokunmatik Ekranı Kullanma ASUS All-in-One PC'nizin dokunmatik ekran paneli, bilgisayarınızdaki fotoğraflar, videolar ve diğer multimedya dosyaları için harika görüntüleme özellikleri sunar. ASUS All-in-One PC'nizi daha hızlı ve kolay kullanmanıza olanak tanıyacak şekilde daha sorunsuz ve doğru dokunma hareketleri sağlayan 10 noktalı çoklu dokunma özelliğini de destekler. ÖNEMLİ: Dokunmatik ekranın tepki vermez duruma gelmesine neden olabilecek çentikleri ve çizikleri önlemek için, dokunmatik ekranda makas ya da tükenmez kalem gibi sivri nesneler kullanmayın. 22

23 Hareketler Hareket işaretleri programları başlatmanızı ve All-in-One PC ayarlarına erişmenizi sağlar. İşlevler All-in-One PC ekranında el hareketlerini kullanarak etkinleştirilebilir. Hareketleri Kullanma Sol Kenar Kaydırma Sağ Kenar Kaydırma Çalışan uygulamalarınızı karıştırmak için ekranın sol kenarından kaydırın. Sihirli çubuğu başlatmak için ekranın sağ kenarından kaydırın. Üst Kenardan Kaydırma Parmak Kaydırma Yukarı ve aşağı kaydırmak için parmağınızı kaydırın ve ekranı sola veya sağa pan yapmak için parmağınızı kaydırın. Start (Başlat) ekranında, Tüm Uygulamalar çubuğunu görüntülemek için ekranın üst kenarından kaydırın. Çalışan uygulamalarda, menüsünü görüntülemek için ekranın üst kenarından kaydırın. 23

24 Uzaklaştır Yakınlaştır Dokunmatik panelde iki parmağınızı bir araya getirin. Dokunmatik panelde iki parmağınızı birbirinden ayırın. Dokunma ve Basılı Tutma Dokunma / Çift Dokunma Bir uygulamayı taşımak için, uygulama karosuna dokunun ve basılı tutun ve yeni konuma sürükleyin. Bir uygulamayı kapatmak için, çalışan uygulamanın üst tarafına dokunun ve basılı tutun ve kapatmak için ekranın alt tarafına sürükleyin. Başlatmak için uygulamaya dokunun. Masaüstü modunda, bir öğeye çift dokunarak başlatın. 24

25 Ses Çıkışını Bir HDMI Aygıtı Yoluyla Yapılandırma Ses çıkış aygıtı olarak yüksek tanımlı bir TV (HDTV) kullanmak istiyorsanız, HDTV'yi bir HDMI kablosuyla All-in-One PC'ye bağlayın ve ses ayarlarını yapılandırmak için aşağıdaki adımları izleyin. Ses Çıkışını Bir HDMI Aygıtı Üzerinden Yapılandırmak Için: 1. Başlat Ekranından, Masaüstü Modunu başlatmak için Desktop (Masaüstü) öğesini tıklatın. NOT: Ayrıntılı bilgi için, Windows 8.1 ile çalışma bölümünde yer alan Start (Başlat) Ekranı kısmına bakın. 2. Windows görev çubuğundaki Ses Karıştırıcı simgesini sağ tıklatın ve Playback devices (Oynatma aygıtları) öğesini tıklatın. Ses Karıştırıcısı 3. Playback (Oynatma) ekranından, Digital Audio (HDMI) (Dijital Ses (HDMI)) öğesini seçin. 4. Configure (Yapılandır) öğesini seçin, Speaker Setup (Hoparlör Kurulumu) penceresi açılır. 25

26 5. Stereo'yu seçin ve Next (İleri) öğesini tıklatın. 6. Front left and right (Ön sol ve sağ) seçeneğini işaretleyin ve Next (İleri) öğesini tıklatın. 7. Hoparlör kurulumundan çıkmak için Finish (Bitir) öğesini tıklatın. 26

27 Bölüm 3: Windows 8.1 Ile Çalışma NOT: İşletim sistemi ülkeye veya bölgeye göre değişir. Ürününüzün Ilk Defa Başlatılması Bilgisayarınızı ilk defa çalıştırırken Windows 8.1'inizin temel ayarlarını yapılandırmak üzere size rehberlik edecek bir dizi ekran görünür. Ilk Kez Başlatmak Için: 1. All-in-One PC güç düğmesine basın. Ayar ekranı belirinceye kadar birkaç dakika bekleyin. 2. Kurulum ekranında ASUS All-in-One PC'nizde kullanmak üzere bir dil seçin. 3. Lisans koşullarını okuyup I Accept (Kabul Ediyorum) düğmesine tıklayın. 4. Ekranda verilen talimatları izleyerek aşağıdaki temel öğeleri yapılandırın: e-posta Kişiselleştirin Çevrimiçi edinin Ayarlar Hesabınız NOT: Bazı öğeleri tam olarak yapılandırmak için Internet bağlantısına gereksiniminiz vardır. Internet bağlantınız yoksa, yapılandırmayı atlayıp sıradaki öğeye geçebilirsiniz. 5. Temel öğeleri yapılandırdıktan sonra, Windows 8.1, uygulamalarınızın ve tercih ettiğiniz ayarların kurulumuyla devam eder. ÖNEMLİ! Kurulum işlemi sırasında ASUS All-in-One PC'nizi kapatmayın. 6. Kurulum işlemi tamamlandığında, Windows 8.1 Başlangıç ekranı görülür. 27

28 Windows Kullanıcı Arabirimi Window Kullanıcı Arayüzü (UI) Windows 8.1'de kullanılan karo tabanlı bir ekrandır. PC'nizde çalışırken kullanabileceğiniz aşağıdaki özellikleri içerir. Start (Başlat) Ekranı Start (Başlat) ekranı kullanıcı hesabınızda başarıyla oturum açtıktan sonra görünür. Gerek duyduğunuz tüm programlar ve uygulamaları tek yerde düzenlemenize yardımcı olur. NOT: Modele bağlı olarak, asıl uygulamalar ekranda gösterilenlerden farklılık olabilir. Aşağıdaki ekran görüntüsü yalnızca başvuru içindir. Windows Uygulamaları Bunlar Başlangıç ekranına iğnelenen ve kolay erişilmesi için karo biçiminde gösterilen uygulamalardır. NOT: Bazı uygulamalar tam olarak başlatılmadan önce Microsoft hesabınızda oturum açmanızı gerektirir. 28

29 Etkin Noktalar Ekran etkin noktaları, programları başlatmanızı ve Bilgisayarınızın ayarlarına erişmenizi sağlar. Bu etkin noktalardaki işlevler fareniz ile etkinleştirilebilir. Çalıştırılan Uygulamadaki Etkin Noktalar Başlat Ekranındaki Etkin Noktalar 29

30 Etkin Nokta Sol Üst Köşe Sol Alt Köşe Eylem Çalışan uygulamaya geri dönmek için fare işaretçinizi üzerine getirip ilgili uygulamanın küçük resme dokunun. Birden fazla uygulama başlattıysanız, çalışan tüm uygulamaları göstermek için aşağı kaydırın. Çalışan Bir Uygulama Ekranından: Fare işaretçisini üzerinde gezdirip, Start (Başlangıç) ekranına dönmek için öğesine tıklayın. NOT: Klavyenizdeki Windows tuşuna basarak Başlat ekranına dönebilirsiniz. da Başlat Ekranından: Fare işaretçisini üzerinde gezdirip, uygulamalara dönmek için öğesine tıklayın. Üst Fare işaretçinizi el simgesine dönüşünceye kadar üzerine getirin. Uygulamayı yeni yere sürükleyip bırakın. NOT: Bu etki alanı işlevi sadece çalışan bir uygulamada ya da Snap özelliğini kullanmak istediğinizde çalışır. Ayrıntılı bilgi için, Windows Uygulaması Ile Çalışma bölümündeki Yanaştırma Özelliği kısmına bakın. Üst ve Alt Sağ Köşe Charms bar (Sihirli Çubuk) 'u başlatmak için fare işaretçinizi üzerine getirin. 30

31 Start (Başlangıç) Düğmesi Windows 8.1, en son açtığınız iki uygulama arasında geçiş yapmanıza olanak tanıyan Start (Başlangıç) düğmesine sahiptir. Start (Başlangıç) düğmesine, Masaüstü modundayken Start (Başlangıç) ekranından ve ekranda açık olan herhangi bir uygulamada erişilebilir. Start (Başlangıç) Ekranında Start (Başlangıç) Düğmesi NOT: Start (Başlangıç) düğmenizin asıl rengi, Start (Başlangıç) ekranınız için seçtiğiniz görüntüleme ayarlarına bağlı olarak değişir. Start (Başlangıç) ekranını çağırmak için fare işaretçinizi Start (Başlangıç) ekranınızın veya açık herhangi bir uygulamanın sol köşesi üzerinde gezdirin. 31

32 Masaüstü Modunda Start (Başlangıç) Düğmesi Içerik Menüsü Start (Başlangıç) düğmesine sağ tıkladığınızda, Windows 8.1 içindeki programların bazılarına hızlı erişim bulunan bir kutu olarak içerik menüsü belirir. İçerik menüsü, kişisel bilgisayarınız için şu kapatma seçeneklerini de içerir: oturumu kapat, uyku, kapat, yeniden başlat. 32

33 Start (Başlangıç) Ekranınızı Özelleştirme Windows 8.1, Start (Başlangıç) ekranınızı özelleştirmenizi sağlayarak, doğrudan Masaüstü moduna yüklemenize ve uygulamalarınızın ekranda düzenlenmesini özelleştirmenize olanak tanır. Start (Başlangıç) ekranınızın ayarlarını özelleştirmek için: 1. Desktop (Masaüstü) modunu başlatın. 2. Taskbar and Navigation properties (Görev Çubuğu ve Gezinti özellikleri) penceresini başlatmak için görev çubuğunda Start (Başlangıç) düğmesi dışında herhangi bir yere sağ tıklayın. 3. Navigation (Gezinti) sekmesini seçip, kullanmak istediğiniz seçenekleri işaretleyin. 4. Yeni ayarları kaydedip çıkmak için Apply (Uygula) düğmesine tıklayın. 33

34 Windows Uygulaması Ile Çalışma Uygulamalarınızı başlatmak ve özelleştirmek için PC'nizin klavyesini veya faresini kullanın. Uygulamaları Başlatma Fare işaretçinizi bir uygulamanın üzerine getirin ve başlatmak için sol tıklatın. İki defa öğesine basın ve uygulamalara gözatmak için ok tuşlarını kullanın. Seçilen uygulamanızı başlatmak için öğesin basın. Başlat Ekranından Uygulamaları Özelleştirme Aşağıdaki adımları izleyerek uygulamaları Başlangıç ekranında taşıyabilir, yeniden boyutlandırabilir veya iğnelemeden kaldırabilirsiniz: Uygulamaları Taşıma Bir uygulamayı taşımak için, uygulamanın üzerine gelin ve yeni konuma sürükleyin. Uygulamaları Yeniden Boyutlandırma Ayarlar çubuğunu etkinleştirmek için uygulamayı sağ tıklatın, sonra öğesine dokunun. Iğnelenen Uygulamaları Kaldırma Uygulamayı Başlat ekranından çıkarmak için, uygulamayı sağ tıklatıp ayarlar çubuğunu etkinleştirin, sonra öğesine dokunun. 34

35 Uygulamaları Kapatma Fare işaretçisini başlatılan uygulamanın üst tarafına getirin ve işaretçinin el simgesine dönüşmesini bekleyin. Kapatmak için uygulamayı ekranın altına sürükleyip bırakın. Çalışan uygulama ekranından öğesine basın. Tüm Uygulamalara Erişme Başlat ekranınıza tutturmuş olduğunuz uygulamaların yanı sıra, Uygulamalar ekranından PC birlikte verilen özel ASUS yazılım uygulamaları gibi diğer uygulamaları da açabilirsiniz. NOT: Ekranda gösterilen asıl uygulamalar modele göre değişebilir. Aşağıdaki ekran görüntüsü yalnızca başvuru içindir. Yatay kaydırma çubuğu 35

36 Uygulamalar Ekranını Başlatıyor Fare ya da klavye kullanarak Apps (Uygulamalar) ekranını başlatın. Farenizi kullanarak düğmesine tıklayın. Klavyenizi kullanarak Start (Başlat) ekranından tuşuna basın., ardından da Start (Başlat) Ekranına Daha Fazla Uygulama Ekleme 1. All Apps (Tüm Uygulamalar) ekranını başlatın. 2. Start (Başlangıç) ekranına sabitlemek istediğiniz uygulamalara sağ tıklayın. 3. Seçilen uygulamaları Start (Başlangıç) ekranına sabitlemek için simgesine tıklayın. 36

37 Charms bar (Sihirli Çubuk) Sihirli çubuk, ekranınızın sağ tarafında tetiklenebilen bir araç çubuğudur. Uygulamaları paylaşmanıza ve PC'nizin ayarlarını özelleştirmek amacıyla hızlı erişim sağlamanıza imkan veren birkaç araçtan oluşur. Sihirli Çubuğu Başlatma NOT: Çağrıldığında, Sihirli çubuk başlangıçta beyaz simgeler takımı olarak görünür. Yukarıdaki görüntüde ilk etkinleştirildiğinde Sihirli çubuğun nasıl göründüğü gösterilmektedir. Sihirli çubuğu başlatmak için PC'nizin faresini veya klavyesini kullanın: Farenizin imlecini ekranın sağ üst veya alt köşesine getirin. 'ye basın. Sihirli Çubuk 37

38 Sihirli Çubuğun Içinde Search (Ara) Bu araç, PC'nizdeki dosyaları, uygulamaları veya programları aramanızı sağlar. Share (Paylaş) Bu araç, uygulamalarınızı sosyal ağ siteleri veya e-posta yoluyla paylaşmanızı sağlar. Start (Başlat) Bu araç, ekranı Start (Başlat) ekranına geri döndürür. Start (Başlat) ekranından, bunu ayrıca en son açılan uygulamaya geri dönmek için de kullanabilirsiniz. Devices (Aygıtlar) Bu araç, dosyaları PC'nize takılı harici ekran veya yazıcı gibi aygıtlara erişmenize ve bunlarla paylaşmanıza imkan verir. Settings (Ayarlar) Bu araç, PC'nizin PC ayarlarına erişmenizi sağlar. 38

39 Yanaştırma Özelliği Yanaştırma özelliği iki uygulamayı yan yana görüntüleyerek uygulamalarla çalışmanızı ve aralarında geçiş yapmanızı sağlar. Yanaştırma çubuğu Yanaştırmayı Kullanma PC'nizin faresini veya klavyesini kullanarak Yakınlaştırmayı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin. Farenizi Kullanma 1. Yanaştırmak istediğiniz uygulamayı başlatın. 2. Fare işaretçinizi ekranınızın üst tarafına taşıyın. 3. İşaretçi el simgesine dönüştüğünde, uygulamayı ekran panelinin sol veya sağ tarafına sürükleyip bırakın. 4. Başka bir uygulama başlatın. Bu uygulama otomatik olarak uygun bölmeye yerleştirilir. 39

40 Klavyenizi Kullanma 1. Yanaştırmak istediğiniz uygulamayı başlatın. 2. Uygulamayı sol ya da sağ bölmeye yaslamak için düğmesine ve sol veya sağ ok tuşuna basın. 3. Başka bir uygulama başlatın. Bu uygulama otomatik olarak uygun bölmeye yerleştirilir. Diğer Klavye Kısayolları Klavyeyi kullanarak uygulamaları başlatmaya ve Windows 8.1'de dolaşmaya yardım etmesi için aşağıdaki kısayolları kullanabilirsiniz. \ Başlat ekranı ile son çalışan uygulama arasında geçiş yapar Masaüstünü başlatır Masaüstü modunda Bilgisayar penceresini başlatır Dosya arama penceresini açar Paylaşım penceresini açar Ayarlar penceresini açar 40

41 Kilitleme ekranını etkinleştirir Internet Explorer penceresini küçültür İkinci ekran penceresini açar Uygulama arama penceresini açar Çalıştır penceresini açar Kolay Giriş Merkezini Açar Ayarlar arama penceresini açar Windows araçlarının menü kutusunu açar Büyütücü simgesini başlatır ve ekranda yakınlaştırır Ekranınızı uzaklaştırır Anlatıcı Ayarlarını açar 41

42 PC'nizi Kapatma Aşağıdaki prosedürlerden herhangi birini yaparak kişisel bilgisayarınızı kapatabilirsiniz: Start (Başlangıç) düğmesini başlatmak için ekranınızın sol alt köşesinde gezinip, ardından sağ tıklayın. İçerik menüsünde Shutdown or signout > Shut down (Kapat ya da oturumu kapat > Kapat) öğesini seçin. Düğmeler kısmından öğesine, ardından normal kapatmak için > Shut down (Kapat) öğesine dokunun. Oturum açma ekranından, > Shut down (Kapat) öğesine dokunun. PC'niz yanıt vermiyorsa, PC'niz kapanana kadar güç düğmesini en az dört (4) saniye basılı tutun. Kişisel bilgisayarınızı Masaüstü modunu kullanarak kapatmak için, masaüstü modunu çalıştırıp, alt + f4 tuş bileşimine basarak Shut Down (Kapat) penceresini başlatın. Aşağı açılan listeden Shut Down (Kapat) öğesini, ardından OK (Tamam) düğmesini seçin. PC'nizi Uyku Moduna Alma Aşağıdaki prosedürleri kullanarak kişisel bilgisayarınızda uyku modunu etkinleştirin. Güç düğmesine bir kez basın. Kişisel bilgisayarınızı Masaüstü modunu kullanarak uyku moduna almak için, masaüstü modunu çalıştırıp, alt + f4 tuş bileşimine basarak Shut Down (Kapat) penceresini başlatın. Aşağı açılan listeden Sleep (Uyku) seçeneğini, ardından da OK (Tamam) düğmesini seçin. 42

43 Bölüm 4: Internete Bağlanma Windows 8.1'de Bağlanma All-in-one PC'nizden kablosuz/wi-fi veya kablolu bağlantı kullanarak e-postalara erişin, Internet'te gezinin ve sosyal paylaşım siteleri yoluyla uygulamaları paylaşın. Kablosuz Bağlantı 1. Düğmeler çubuğunu açın. NOT: Ayrıntılar için Windows Uygulaması Ile Çalışma altında Charms Bar (Sihirli Çubuk) kısmına bakın. 2. Düğmeler çubuğundan, ardından da öğesine tıklayın. 3. Kullanılabilir Wi-Fi bağlantıları listesinden bir kablosuz ağ seçin. 4. Ağ bağlantısını başlatmak için Connect (Bağlan) düğmesine tıklayın. NOT: Wi-Fi bağlantısını etkinleştirmek için güvenlik anahtarı girmeniz istenebilir. 5. (İsteğe bağlı) Kişisel bilgisayarınızla kablosuz destekli diğer sistemler arasında paylaşımı etkinleştirmek için Yes (Evet) düğmesine tıklayın. Paylaşım işlevini etkinleştirmek istemezseniz No (Hayır) düğmesine tıklayın. 43

44 Kablolu Bağlantı Kişisel bilgisayarınızı bir yerel alan ağına (LAN) ya da geniş bant Internet bağlantısına bir ağ kablosu kullanarak bağlayabilirsiniz. Kişisel bilgisayarınızı, ağ kablosu kullanarak bir LAN bağlantısına bağlamak için: 1. Ağ kablosunun (RJ-45) bir ucunu kişisel bilgisayarınızın LAN bağlantı noktasına, diğer ucunu da DSL/kablo modeme ya da yerel alan ağı (LAN) bağlantı noktasına bağlayın. 2. Desktop (Masaüstü) modunu başlatın. 3. Windows görev çubuğundan, ağ simgesini sağ tıklatın ve Open Network and Sharing Center (Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç) öğesini tıklatın. 4. Network and Sharing Center (Ağ ve Paylaşım Merkezi) penceresinde Change adapter settings (Adaptör ayarlarını değiştir) seçeneğine tıklayın. 5. LAN'ınızı sağ tıklatın ve Properties (Özellikler)'i seçin. 6. Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) (Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)) öğesine, ardından da Properties (Özellikler) düğmesine tıklayın. 7. Ağ yapılandırması için IP adresinin türünü yapılandırın. Bir dinamik IP adresi kullanarak yapılandırmak için: a. İlk seçenek olan Obtain an IP address automatically (Otomatik olarak bir IP adresi al) seçeneğini işaretleyin ve OK (TAMAM) TAMAM) ı tıklatın. b. 8. adıma geçin. Bir statik IP adresi kullanarak yapılandırmak için: a. Use the following IP address (Aşağıdaki IP adresini kullan) öğesine tıklayın. b. Hizmet sağlayıcınızdan IP adresi, Alt ağ maskesi ve Ağ geçidini girin. c. Gerekliyse, tercih ettiğiniz DNS sunucu adresini ve alternatif DNS sunucu adresini de girdikten sonra OK (Tamam) düğmesine tıklayın. d. 8. adıma geçin. 44

Türkçe. All-in-One PC. Kullanıcı Kılavuzu. P1801 Serisi

Türkçe. All-in-One PC. Kullanıcı Kılavuzu. P1801 Serisi All-in-One PC Kullanıcı Kılavuzu P1801 Serisi TR7705 Ocak 2013 P1801 PC İstasyonu, P1801 ASUS Tablet ile kullanılmalıdır Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu

Detaylı

Türkçe. Kullanıcı Kılavuzu. ET1612I Serisi

Türkçe. Kullanıcı Kılavuzu. ET1612I Serisi Kullanıcı Kılavuzu ET1612I Serisi TR7574 Birinci Sürüm V1 Ağustos 2012 Telif Hakkı 2012 ASUSTeK COMPUTER INC. Her Hakkı Saklıdır. İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir

Detaylı

TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar

TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar TR10292 Revize Sürümü V3 Nisan 2015 Dizüstü Bilgisayar E-Kılavuz UX305 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in

Detaylı

ASUS Masaüstü Bilgisayar M11AD Kullanım Kılavuzu

ASUS Masaüstü Bilgisayar M11AD Kullanım Kılavuzu ASUS Masaüstü Bilgisayar M11AD Kullanım Kılavuzu TR8496 Birinci Sürüm Temmuz 2013 Telif Hakkı 2013 ASUSTeK Computer Inc. Her Hakkı Saklıdır. İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu

Detaylı

ASUS Masaüstü Bilgisayar M32 Serisi Kullanım Kılavuzu

ASUS Masaüstü Bilgisayar M32 Serisi Kullanım Kılavuzu ASUS Masaüstü Bilgisayar M32 Serisi Kullanım Kılavuzu TR8658 Birinci Sürüm Aralık 2013 Telif Hakkı 2013 ASUSTeK Computer Inc. Her Hakkı Saklıdır. İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere

Detaylı

TR9478 Ağustos 2014 İkinci Sürüm Led Projeksiyon

TR9478 Ağustos 2014 İkinci Sürüm Led Projeksiyon TR9478 Ağustos 2014 İkinci Sürüm Led Projeksiyon Cihazı Kullanma Klavuzu S1 TELIF HAKKI BILGILERI İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC.

Detaylı

ASUS Fonepad KULLANIM KILAVUZU TR8810

ASUS Fonepad KULLANIM KILAVUZU TR8810 ASUS Fonepad KULLANIM KILAVUZU TR8810 TR8810 İkinci Sürüm Aralık 2013 Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu kılavuzun hiçbir bölümü, ASUSTeK COMPUTER INC. in

Detaylı

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu TR7360 TF300T/ TF300TG/ TF300TL Pilleri Şarj Etme Pil kullanmayı düşünüyorsanız, uzun seyahatlere çıkmadan önce pil takımınızı ve isteğe bağlı pil takımlarınızı tamamen

Detaylı

Wind Top AE1920 Hepsi Bir Arada (AIO) Bilgisayar. MS-A923 (V1.X) Sistemi

Wind Top AE1920 Hepsi Bir Arada (AIO) Bilgisayar. MS-A923 (V1.X) Sistemi Wind Top AE1920 Hepsi Bir Arada (AIO) Bilgisayar MS-A923 (V1.X) Sistemi Giriş İÇİNDEKİLER Telif Hakkı Uyarısı...iii Tescilli Markalar...iii A.B.D. Patent Numaraları...iii Revizyon Geçmişi...iii Yükseltme

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar GNB 1441 A1 B8 TCH GNB 1442 A1 İ3 TCH

Dizüstü Bilgisayar GNB 1441 A1 B8 TCH GNB 1442 A1 İ3 TCH Dizüstü Bilgisayar GNB 1441 A1 B8 TCH GNB 1442 A1 İ3 TCH TR İÇİNDEKİLER 3 GÜVENLİK UYARILARI 3 Çevrebirim Aygıtlarının Kullanımı 3 Diğer Hatırlatmalar 4 Rahat Çalışma Ortamının Oluşması 4 Taşıma/Nakliye

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7

Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7 Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7 TR İÇİNDEKİLER 3 GÜVENLİK UYARILARI 3 Çevrebirim Aygıtlarının Kullanımı 3 Diğer Hatırlatmalar 4 Rahat Çalışma Ortamının

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu i ÇiNDEKiLER Ürün Kaydı 2 Önemli Bilgi 2 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 5 Bilgisayarınızı

Detaylı

Dizüstü Bilgisayar GNB 1452 B1 N2 GNB 1443 A1 B8 TCH

Dizüstü Bilgisayar GNB 1452 B1 N2 GNB 1443 A1 B8 TCH Dizüstü Bilgisayar GNB 1452 B1 N2 GNB 1443 A1 B8 TCH TR İÇİNDEKİLER 3 GÜVENLİK UYARILARI 3 Çevrebirim Aygıtlarının Kullanımı 3 Diğer Hatırlatmalar 4 Rahat Çalışma Ortamının Oluşması 4 Taşıma/Nakliye Önlemleri

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu içindeki LER Önemli Bilgi 3 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 4 Bilgisayarınızı Tanıma...

Detaylı

TR6951. Dizüstü Bilgisayar Kullanma Kılavuzu

TR6951. Dizüstü Bilgisayar Kullanma Kılavuzu TR6951 Dizüstü Bilgisayar Kullanma Kılavuzu Şubat 2012 İçindekiler Bölüm 1: Dizüstü PC ye Giriş Kullanıcının El Kitabı Hakkında... 6 Bu Kılavuzla İlgili Notlar... 6 Güvenlik Tedbirleri... 7 Dizüstü PC

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2012, 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır.

Detaylı

Giriş. Dizüstü bilgisayarı Kullanım Kılavuzu G52-16GD1X5

Giriş. Dizüstü bilgisayarı Kullanım Kılavuzu G52-16GD1X5 1 Giriş Dizüstü bilgisayarı Kullanım Kılavuzu G52-16GD1X5 Giriş İçindekiler BÖLÜM 1: Giriş İçindekiler... 1-2 Yönetmelikler ve Bildirgeler... 1-4 FCC-B Radyo Frekansı Girişim Bildirgesi... 1-4 FCC Koşulları...

Detaylı

INSPIRON KURULUM KILAVUZU

INSPIRON KURULUM KILAVUZU INSPIRON KURULUM KILAVUZU INSPIRON KURULUM KILAVUZU Model P03T Tip P03T001 Not, Dikkat ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızdan daha iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan önemli bilgiler verir. DİKKAT: UYARI,

Detaylı

SD-T225 Thin Client Monitör Kullanıcı kılavuzu

SD-T225 Thin Client Monitör Kullanıcı kılavuzu SD-T225 Thin Client Monitör Kullanıcı kılavuzu Model Numarası: VS15741 Uygunluk Bilgisi NOT: Bu bölümde yönetmeliklerle ilgili tüm gereksinimlere ve ifadelere değinilmektedir. Onaylanan ilgili uygulamalar

Detaylı

El Kitabı Hakkında Notlar. UMPC nizi Belgeleyiniz. Kullanıcılar. Kalite

El Kitabı Hakkında Notlar. UMPC nizi Belgeleyiniz. Kullanıcılar. Kalite El Kitabı Hakkında Notlar Bu talimatları her zaman bilgisayarınızın yanında tutunuz. Düzgün kurulum, kullanım ve bakım bilgisayarınızın ömrünün uzamasına yardımcı olur. Bu bilgisayarın mülkiyetini başkasına

Detaylı

ASUS Tablet KULLANIM KILAVUZU TR8456

ASUS Tablet KULLANIM KILAVUZU TR8456 KULLANIM KILAVUZU TR8456 Aygıtınızı Şarj Etme Uzun süre boyunca pil modunda kullanmadan önce ASUS tabletinizi tamamen şarj ettiğinizden emin olun. Güç adaptörünün AC güç kaynağına bağlı olduğu sürece ASUS

Detaylı

ASUS Tablet KULLANIM KILAVUZU

ASUS Tablet KULLANIM KILAVUZU ASUS Tablet KULLANIM KILAVUZU TR9022 Birinci Sürüm Mart 2014 Aygıtınızı Şarj Etme Uzun süre boyunca pil modunda kullanmadan önce ASUS tabletinizi tamamen şarj ettiğinizden emin olun. Güç adaptörünün AC

Detaylı

WD My Cloud EX4. Kişisel Bulut Depolama. Kullanım Kılavuzu

WD My Cloud EX4. Kişisel Bulut Depolama. Kullanım Kılavuzu WD My Cloud EX4 Kişisel Bulut Depolama Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu çözmemiz için bize bir fırsat verin. En çok sorulan teknik

Detaylı

ViewSonic. VPAD10 Tablet PC

ViewSonic. VPAD10 Tablet PC Tablet PC - User Guide - Guide de l utilisateur - Bedienungsanleitung - Guía del usuario - Användarhandbok - Kullanιcι kιlavuzu - Pyководство пользователя - 使 用 手 冊 ( 繁 體 ) Model No. : VS13790 Uygunluk

Detaylı

Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu

Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu - 1 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA Kullanıcı Kılavuzu Model: W510 İlk baskı: 09/2012 2 - İçindekiler Güvenlik ve kullanım rahatlığı 5 İlk Yapılacaklar 16 Kılavuzlarınız...

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide MFL68043810 (1.0) www.lg.com - Bu cihaz Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanımayöneliktir.wlan, Avrupa da kapalı alanlarda sınırlamaolmaksızın kullanılabilir

Detaylı

Multimedya Sistemi. S-presso. Kullanıcı Kılavuzu Donanım Bilgileri

Multimedya Sistemi. S-presso. Kullanıcı Kılavuzu Donanım Bilgileri Multimedya Sistemi S-presso Kullanıcı Kılavuzu Donanım Bilgileri TR1945 Revize Edilmiş Basım V2 Ocak 2005 Telif Hakkı 2005 ASUSTeK COMPUTER INC. Bütün Hakları Saklıdır. Yedekleme amacıyla dokümantasyonun

Detaylı

MX239H LCD Monitör Kullanıcı Kılavuzu

MX239H LCD Monitör Kullanıcı Kılavuzu Ekim 2012 MX239H LCD Monitör Kullanıcı Kılavuzu İçindekiler Tablosu Bildirimler... iii Güvenlik bilgileri... iv Bakım ve Temizlik... v 1.1 Hoşgeldiniz!... 1-1 1.2 Paketin içeriği... 1-1 1.3 Monitöre giriş...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı