RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE"

Transkript

1 RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE

2

3

4 BAŞROLDE YENİ RENAULT FLUENCE Akıcı, ahenkli, göz alıcı... Mühendislerimizin yaratıcılığı, ekiplerimizin bilgi birikimiyle birleşti ve karşınıza Renault markasının yeni kimliği olan Fluence olarak çıktı. Onu tasarlamak için sizden ilham aldık. izlerin isteklerini, ihtiyaçlarını, gereksinimlerini dikkate aldık. onuç: Yeni Fluence. Kalite konusunda olduğu kadar konfor ve teknoloji konusunda da beklediğiniz araç. O, Renault değerlerinin mükemmel birleşimi. Yeni ön yüzü, teknolojik donanımları ve ultra performansa sahip benzinli ve dizel motor seçenekleri ile Yeni Fluence, sizi iç mekanının dingin sessizliğinde ağırlıyor. Koltuğunuza rahatça yerleşin. Dokunmatik Renault R-Link ekranı parmaklarınızın ucunda... Cazibe ve konforu tatma sırası sizde. İş, eğlenceli geceler, hafta sonları... Yeni Fluence ister birkaç dakika, ister birkaç saat sürsün, tüm seyahatlerinizde size eşlik ediyor. Onu kullanmanın keyfi ve gururu da size kalıyor. JEAN-CHRITOPHE KUGLER, AVRAYA BÖLGEİ BAŞKANI BRUNO ANCELIN, RENAULT GRUBU ÜRÜN PLANLAMA VE PROGRAMLAR BAŞKAN YARDIMCII

5 RENAULT FLUENCE BAKIȘ. 6 DURUȘ. 13 YAKIN PLAN. 20 İNOVAYON.28 KALİTE. 32 GÜVENLİK. 34 CARLAB. 38 KAPAK Renault Fluence Fotoğraf Jan Van Endert

6

7 TARZINIZ BAKIŞ6 / 7 İZİ TAŞIIN! ONUN ÖNCE BAKIŞLARINI FARK EDERİNİZ; HEM KEKİN, HEM DE GÖZ ALICI... ARACIN YENİ ÖN TAARIMI, FLUENCE KİMLİĞİNİN GERÇEK İMZAI. ARDINDAN HEMEN HATLARI GÖZÜNÜZE ÇARPAR, ETETİK TAARIMIYLA İLHAM VERİR, ARZU UYANDIRIR. ALINDA ONU TANIMLAMAYA ADECE BİR KELİME YETER; ÖZGÜN.

8 BAKIŞ8 / İLK BAKIŞTA AŞK Ön Tasarım: Renault logosu, yeni marka kimliğini vurgulayan parlak siyah fon üzerinde gözünüze çarpıyor. 2. LED gündüz farları: LED gündüz farları ve krom çerçeveler, ön yüzün çekiciliğini daha da artırıyor. 3. Profil: ağlam kasa yanlarında akıcı ve dinamik çizgilere öncelik veriliyor. 4. Ön farlar: Yeni projeksiyon mercekli farlar daha güçlü ve daha keskin bir bakış sunuyor. 5. Arka tasarım: Fluence kişiliğinin ifadesi olan yuvarlak hatlı arka bölüm sağlamlık ve etkinlik hissi veriyor.

9 DOKUNMATİK TEKNOLOJİLER BİR OTOMOBİLDEN DAHA FAZLAI; FLUENCE'İN TEKNOLOJİK YENİLİKLERİYLE DOKUNARAK TANIŞIN. DOKUNMATİK EKRANLI RENAULT R-LINK, ELEKTRONİK PARK FRENİ VE ELLER ERBET RENAULT CARD İTEMİ İLE YOLCULUKLARINIZ BOYUT DEĞİŞTİRİYOR.

10 BAKIŞ 10 / DAHA ADE BİR YAŞAM İÇİN Renault R-Link. 7" ekrana dokunarak ya da sesli komutlar ile onunla konuşarak yenilikçi ve pratik işlevlere erişin: multimedya, Tomtom navigasyon, telefon ve Bluetooth bağlantısı. Fluence'ınızla bir kez senkronize edildiğinde, artık telefonunuzu cebinizden veya çantanızdan çıkarmaya hiç ihtiyacınız yok, eller serbest Bluetooth sistemi onu otomatik olarak tanıyacak. 2. Yokuşta Kalkış Destek istemi (Hill holder)*. Yokuşta kalkış sırasında, sürücüye manevra süresi bırakmak için fren basıncını otomatik olarak 2 saniye daha tutuyor. 3. Dijital gösterge. Dijital hız göstergesi, daha net, daha ergonomik. 4. Otomatik vites kutusu. Yeni CVT X-Tronic otomatik şanzıman ile akıcı ve rahat bir sürüş. Gaza bastığınızda, bu yepyeni şanzıman her zaman kontrollü bir yakıt tüketimi ile tüm isteklerinize anında cevap veriyor. 5. Renault Card istemi. Anahtarsız, zahmetsiz giriş ve çalıştırma. 6. Elektrikli Park Freni. Araç hareket ettiğinde otomatik olarak devreden çıkar ve durduğunda devreye girer. Tek bir parmak hareketiyle fren manuel olarak aktive edilebiliyor. * adece 1.5 dci 110 bg EDC motorlu araçlarda.

11 okaklar şimdi boş, geceyse uzun. Kişiliğini tam anlamıyla ifade etmek için Fluence'ın seçtiği an bu. Akıcı, cesur ve etkileyici çizgileri, yuvarlak arka tasarımı, delici bakışlarıyla seçkin ve gösterişli.

12

13 DURUŞ 12 / 13 HAYATINIZI YENİDEN TAARLAYIN RENAULT FLUENCE, İZİ HAYAL ETTİKLERİNİZİN BİLE BİR ADIM DAHA İLERİİNE GÖTÜRÜR. DIŞTA YENİ ÖN YÜZ, İÇTE EN ON TEKNOLOJİ, HER ALANINDA TAARIM VE KONFOR. IŞIL IŞIL PARLAYAN ARACINIZIN KAPIINI AÇTIĞINIZ ANDA HERKEİN GÖZÜ İZİN ÜZERİNİZDE! İŞ ARKADAŞLARINIZ VE DOTLARINIZ YENİ OTOMOBİLİNİZE EN AZ İZİN KADAR HAYRAN. HERKE ONA DOKUNMAK, TET ETMEK VE DENEMEK İTİYOR. KIKANÇLIK YOK! FLUENCE'TA HERKEİ AĞIRLAYACAK YER VAR. İş dünyası, hobiler, toplantılar, hafta sonu tatilleri... Fluence'la yolculuk yeniden tanımlanır, size de sürüş keyfini yaşamak kalır. Aracınızı açın, koltuğunuza oturun ve yeni bir hikayeye başlayın. Konforlu kabininde teknoloji hizmetinizde... İlk adım kontağı çevirin!

14 Görüşmeler, paylaşımlar, mailler... Renault R-Link ile işiniz otomobilinizin içinde. Ofis hayatı Renault Fluence'la güzel!

15

16 Gece nefesini tutmuş... Eller direksiyonda, gözler dijital göstergede... Gaz pedalına hafif bir dokunuş, LED farlarla aydınlanan asfalt... ürüş keyfi dorukta...

17

18

19 okaklar şimdi boş, geceyse uzun. Kişiliğini tam anlamıyla ifade etmek için Fluence'ın seçtiği an bu. Akıcı, cesur ve etkileyici çizgileri, yuvarlak arka tasarımı, delici bakışlarıyla seçkin ve gösterişli.

20 YAKIN PLAN 20 / 21 RENAULT FLUENCE YAKIN PLAN DİNAMİK MOTORLAR, CEUR TAARIM, İNCE DETAYLARLA DONATILMIŞ BİR KABİN VE ÜRÜŞ KEYFİNİN YENİDEN KEŞFİ... RENAULT FLUENCE'I YAKINDAN İNCELEYİN, KENDİ KODLARINI YARATTIĞINI GÖRECEKİNİZ.

21 RENAULT FLUENCE 5 KOLTUKLU Dingil mesafesi: mm Uzunluk: mm Genişlik*: / mm Yükseklik: mm Bagaj hacmi (VDA): 530 dm 3 * Toplam / dikiz aynaları ile

22 YAKIN PLAN 22 / 23 TAARIM HİKAYEİ

23 KEKİN HIZLANMALAR, AKICI BİR ÜRÜŞ EKONOMİK TÜKETİM; YENİ FLUENCE İLE AŞAMAYACAĞINIZ YOL YOK. 1.5 dci 110 BG EDC DİZEL MOTOR: KONFOR, TEPKI GÜCÜ, ENEKLİK Güçlü 1.5 dci 110 bg dizel motor kendisine mükemmel ivmelenmeler ve ara hızlanmalar sağlayan 240 Nm'lik bir torktan yararlanıyor. Kullanımda olduğu gibi satın almada da güvenilir ve hesaplı : 1.5 dci 110 bg EDC ile, Fluence karma çevrimde 100 kilometrede sadece 4.4 lt yakıt tüketiyor* ve kilometrede sadece 114 gram CO 2 salımı gerçekleştiriyor*. ürüş keyfi ve konforun ideal bir birleşimi. Çift kavramalı altı ileri EDC otomatik şanzımanı dinamizm ve esnekliği birleştiriyor. Vites geçişleri ivme kaybı olmadan, sarsıntısız şekilde hızla gerçekleşiyor. EDC yokuşta kalkış desteği fonksiyonunu sunuyor. ıkışık trafikte ve manevra sırasında ideal. BENZİNLİ MOTOR VE OTOMATİK VİTE : V 115 CVT X-TRONIC Güçlü ve dinamik yeni benzinli motorla donatılan Fluence (115 bg ve 156 Nm), canlılık dolu. on nesil CVT X-tronic otomatik vites kutusu ile eşleşen1.6 16v 115 bg motor tepkime ve düşük yakıt tüketimini birleştiriyor (6,4 lt / 100 km *). CVT-sürekli değişken aktarma teknolojisi- anında, sarsıntısız, akıcı hızlanmalar ve vites değişim hissi olmayan bir sürüş sunuyor. Fluence v 115 bg CVT X-tronic rahat ve dinamik, canlı ve tutumlu v 115 bg CVT X-TRONIC Benzinli Motor Güç: d/d'da 115 bg (85 kw) Tork: d/d'da 155 Nm Yakıt tüketimi: 6.4 lt / 100 km * CO 2 emisyonu: 149 g / km * 1.5 dci 110 bg EDC Dizel Motor Güç: d/d'da 110 bg (81 kw) Tork: d/d'da 240 Nm Yakıt tüketimi: 4.4 lt / 100 km * CO 2 emisyonu: 114 g / km * * Yakıt tüketimleri ve emisyonlar yürürlükteki mevzuata göre onaylanmıştır.

24 YAKIN PLAN 24 / 25 ÜTÜN TAARIM ÖNEMLİ OLAN TARZ, TAVIR VE HAREKET, İŞTE FARK YARATAN BU. AYNI ZAMANDA FLUENCE'I YARATAN DA... Yeni ön tasarımı, kendini ifade eden dinamik çizgileriyle yeni Renault Fluence... Renault'nun tasarım direktörü Laurens van den Acker, Fluence'a gösteriş, karakter ve kişilik kazandırdı. Değişimi anlamanız için alaşımlı jantlarına ya da yeni nesil LED farlarına bakmanız yeter.

25

26 YAKIN PLAN 26 / 27 ÖZEL ALON BİNMEDEN ÖNCE İÇ MEKANI BİR BAKIŞLA ÜZÜN YA DA ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE KOLTUKLARA, TORPİDO PANELİNE DOKUNUN. RAHATÇA YERLEŞİN. ŞİMDİ YOLCULUĞA HAZIRINIZ. Şık malzemeler, çekici bir döşeme, seçkin bir atmosfer... Konforda daha ötesine gitme isteğini açığa vuran pek çok işaret; çift bölgeli otomatik klima 3D ound by Arkamys ses teknolojisi, krom düğmeler... Bir an için gözlerinizi kapatın. adece keyfinize bakın...

27

28 İNOVAYON 28 / 29

29

30 İNOVAYON 30 / 31 BİR DOKUNUŞ UZAKLIKTA... GELECEĞİN OTOMOBİLİ RENAULT FLUENCE İLE HEMEN ŞİMDİ HER YERDE, HER AN ÇEVİRİM İÇİ KALIN.

31 Yeniliklerimizle otomobili daha da cazip hale getiriyoruz. Renault R-Link ile, gündelik hayatınıza bağlı kalarak seyahat eder, ajandanız, kontaklarınız, internet üzerinden bilgiler ve müzik içeriklerinizi dokunmatik ekran üzerinde gezinerek, sistemi direksiyondaki kumandalarla ya da ses tanıma sistemi sayesinde kontrol edebilirsiniz. Yeniliklerimizle yaşamınızın her anına nüfuz ediyoruz. Renault, akıllı telefonlara özgü işlevsel veya ergonomik sınırlamalar olmaksızın otomobil kullanımı için tasarlanmış bir uygulamalar kataloğu sunuyor. Bu uygulamaları, Renault R-Link tore yoluyla otomobilinizden veya evinizden indirebilirsiniz. Yeniliklerimizle beklentilerinizi karşılamak için geleceği inşa ediyoruz. Fluence eşi benzeri olmayan yeniliklere de imza atıyor. Mesela motor devrine göre kendini uyarlayan, farklı motor seslerini eğlenceli bir şekilde veren R-ound ses efekti uygulaması... Yeni bir duyusal deneyim için bire bir * ikonlu ana menü. Farklı dünyaları keşfedin; navigasyon, multimedya, telefon, hizmetler ve uygulamalar, ayarlar. 2. Kişiselleştirilebilir ana sayfalı dokunmatik ekran. Tercih ettiğiniz fonksiyonlara erişmek için kısa yollarınızı seçin. 3. Telefon. Daha fazla güvenlik için, Bluetooth sayesinde eller serbest sistemiyle telefon edin veya telefon rehberinizden** bir numarayı veya ismi aramak için sesli komut kullanın. 4. Mobil müzik. Müziğinizi dinlemek için Bluetooth'tan veya Renault R-Link'in UB girişinden bağlanın. 5. Multimedya. evdiğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı doğrudan Renault R-Link ekranınız üzerinde arşivleyin ve seyredin. 6. istem. Tercihlerinize göre Renault R-Link ayarlarınızı kolayca kişiselleştirin (Dil, saat sesler, vs.). * Araçlar Menüsünün bulunurluğu motor seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. ** Mobil telefonun uyumlu olması kaydıyla.

32 KALİTE 32 / 33 İLK HEDEFİMİZ İZİN MEMNUNİYETİNİZ KALİTE KONUUNDA HER DETAY ÖNEM TAŞIR. RENAULT KALİTEYİ İLK HEDEFİ OLARAK GÖRÜR VE BUNU: «QUALITY MADE» İMZAIYLA İMGELER. DÖŞEME KALİTEİ, AÇILIR TAVAN VE KROM DOKUNUŞLAR... TEK KELİMEYLE MUHTEŞEM!

33 Kalite Renault nun genlerine ișlenmiș olan bir zorunluluktur. Bu mükemmellik arayıșı, araçlarımızın tasarımından satıș sonrası hizmetlerine kadar her așamada kendini gösterir. Renault, bugün basın ve uzman kurulușlar tarafından binek ve ticari araç gamlarının güvenilirliği konusundaki bașarısı tescilli bir kuruluștur. Dahası, ticari șebekesi, müșterilerine karșı her an gösterdiği ilgi ve hizmet odaklılığı sayesinde gerek satıșta ve gerekse satıș sonrasında hizmet kalitesi alanında bugün pazarın en iyileri arasında yer alır. RAKAMLARLA RENAULT KALİTEİ 10 müşteriden 9'u Renault'yu hizmet kalitesi nedeniyle tavsiye ediyor. (2010 yılında tüm dünyada Renault müşterisi ile QVN (Yeni Araç atışı Kalitesi) Anketi. Şebekede çalışan personel Renault Mükemmellik Planı kapsamında eğitim aldı. Bu plan, 2006 yılından beri Renault şebekesinde hizmet kalitesi yaklaşımını biçimlendiriyor. Araçlarımız aylarca ve milyonlarca kilometre boyunca test edildi. Renault tarafından bütün kıtalarda gerçekleştirilen testler.

34 GÜVENLİK 34 / 35 MUTLAK ÖNCELİĞİMİZ: HERKEİN GÜVENLİĞİNİ AĞLAMAK RENAULT'NUN ORUMLULUK VİZYONU, OMUT OLARAK, ARACINIZIN DONANIM EVİYEİ NE OLURA OLUN, EN MODERN VE EN PERFORMANLI AKTİF VE PAİF GÜVENLİK İTEMLERİNDEN YARARLANDIRMAKTIR. FLUENCE İLE EKİKİZ BİR GÜVENLİK DONANIMI YELPAZEİNDEN YARARLANIRINIZ.

35 ÖNLEMEK Riskleri öngörmek ve her koşulda sürücüyü bilgilendirmek ürücüyü anında uyarmak ve bilgilendirmek için Renault tarafından tasarlanan ve geliştirilen teknolojiler, size daha güvenli ve daha huzurlu bir sürüş sağlar. DÜZELTMEK Her şeyi değiştiren ileri teknolojiler Renault, çevredeki her şeye duyarlı bir tepkisellik sağlayan ve böylece trafikte öngörülemeyen durumları ve sürüş hatalarını telafi etmeye katkıda bulunan sürüş yardım sistemleri geliştirir. KORUMAK Araçta seyahat eden ve aynı zamanda trafikte bulunan herkesi korumak Kaza verileri alanındaki uzmanlığı ve yenilikçi teknolojileri sayesinde, Renault pazarın en güvenli ürün gamlarından birini sunuyor. Önceliğimiz, kaza durumunda hayat kurtarmak için maksimum güvenlik sağlamak Koruma. Renault yenilikçiliğinin ürünü hava yastıkları grubuyla bağlantılı fix4sure teknolojisi kemer altından kayma olayını önlemek için tasarlandı ve tüm yolcuları etkin şekilde koruyor. 2. Acil fren desteği AFU ve elektronik fren dağıtıcı EBV fonksiyonlarıyla birleşen tekerlek anti blokaj sistemi AB: ani ve sert frenleme durumunda direksiyon hakimiyetinin korunmasını sağlıyor. 3. Elektronik stabilite programı EP (anti patinaj AR ve virajda savrulma kontrolü CV sistemleri eşliğinde). Aracın özellikle zor yol koşullarında dengede kalmasını sağlıyor. 4. Hız ayar ve sınırlayıcı. Belli bir seyir hızının veya aşılmaması gereken maksimum hızın sabitlenmesini sağlıyor. Direksiyondan bir kumanda seçilen hızın ayarlanmasına olanak veriyor. EĞİTMEK VE KURTARMAK Herkesin güvenliği için hareket etmek Renault, insanı her türlü yaklaşımının merkezine yerleştiriyor. Gerek okullarda ve üniversitelerde öğrenciler, gerekse çocuklar için ve uluslararası kurumlar aracılığıyla trafik risklerine karşı eğitim ve önleme konularında çok sayıda sosyal sorumluluk projesine destek veriyor. Renault, aynı zamanda müdahale durumunda ilkyardım hizmetlerinin etkinliğini artırmak için de çalışmalar yapıyor. Rakamlarla Renault güvenliği Renault'da 600'den fazla kişi, özel olarak araçların güvenliği konusunda çalışmalar yapıyor. Güvenlikle ilgili araştırma ve geliştirme için her yıl 100 milyon Euro yatırım yapılıyor. Her yıl 400 gerçek çarpma testi ve 4000 simülasyon yapılıyor.

36 BAŞROLDE YENİ FLUENCE

37

38 TARZ & KİŞİELLEŞTİRME KONFOR DERECEİNİ, DONANIM EVİYEİNİ EÇİN... ARACINIZI KİŞİELLEŞTİRİN, ÖZGÜRLÜK EN UFAK DETAYLARDA YAŞANIR. RENK KARTELAI / Fluence renkleri TAARIM ATÖLYEİ / İç ambiyanslar MOTOR EÇENEKLERİ VE BOYUTLAR DONANIMLAR & OPİYONLAR / Kapsamlı liste AKEUARLAR / Bir tarza imza atan donanımlar

39 CHROMO ZONE OPAK, METALİK... TÜM RENK PALETİ. FİLDİŞİ BEYAZ (O) KÜL BEJİ (M) BEYAZ (O) DİNAMİK KIRMIZI (M) PLATİN GRİ (M)

40 BULUT GRİ (M) YILDIZ İYAH (M) KOYU KETANE (M) KEKOVA MAVİ (M) AÇIKLAMALAR O= opak - M = metalik

41 TAARIM ATÖLYEİ DONANIM EVİYELERİ, RENKLER, OPİYONLAR, EÇİM İZE KALMIŞ! TOUCH TOUCH VERİYONUNDAKİ TANDART DONANIMLAR Anti Blokaj Fren istemi (AB) Acil Fren Destek istemi (AFU) Elektronik tabilite Programı (EC) Yokuşta Kalkış Destek istemi* Elektronik Patinaj Önleyici (AR) ürücü ve yolcu ön hava yastıkları Yan hava yastıkları IOFIX çocuk koltuğu bağlantısı Yükseklik ayarlı direksiyon Projeksiyon mercekli farlar Elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları Elektrikli ön ve arka camlar Manuel klima Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu is farları Ön kol dayama Arka park sensörü Direksiyondan kumandalı MP3 çalar müzik sistemi ve Bluetooth bağlantısı Deri direksiyon ve vites topuzu Gövde rengi kapı çıtaları ve krom kaplı cam fitilleri 16" Fiexwheel Jantlar *Türkiye ürün gamında Touch versiyonunda otomatik klima seçeneği bulunmamaktadır. Görsel bilgi amaçlıdır. Alternova 16" jant OPİYONLAR Renault R-Link internet bağlantılı entegre navigasyon ve multimedya sistemi 16" alüminyum jantlar Touch Plus Paketi: Hız ayar ve sınırlayıcı, eller serbest Renault Card istemi. LED gündüz farları, elektrikli katlanan dış dikiz aynaları, yan aynaya entegre Led sinyaller, Led arka farlar * adece 1.5 dci 110 bg EDC motorda

42 ICON ICON VERİYONUNDAKİ TANDART DONANIMLAR = TOUCH+ Perde hava yastıkları Cruise Control Eller erbest Kart istemi LED gündüz farları Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası Yağmur sensörü Otomatik yanan farlar Çift bölgeli elektronik klima Elektrikli katlanan dış dikiz aynaları Arka koltuklarda havalandırma çıkışı ürücü koltuğu bel desteği 17" Akihiro alüminyum jant Parçalı deri döşeme Led arka farlar 17" alüminyum jantlar OPİYONLAR Renault R-Link internet bağlantılı entegre navigasyon ve multimedya sistemi Prestij Paketi: Xenon farlar, far yıkama sistemi, Elektrikli açılır tavan, elektrikli park freni Deri döşeme paketi.

43 ilindir hacmi (cm 3 ) Çap x trok (mm) ilindir adedi ubap adedi Maksimum güç kw (bg) Maksimum güç devri (dev/dak) Maksi tork Nm CEE (m.kg) Maksimum tork devri (dev/dak.) Emisyon normu Tip CO 2 (g/km) Ortalama V 110 bg V CVT 115 bg ,5 x 80, (110) Benzin Euro 5 Manuel 5 ileri x 83, (115) Benzin Euro dci 90 bg 1.5 dci 110 bg 1.5 dci EDC 110 bg x 80, (90) Dizel Euro 5 Manuel 5 ileri x 80, (110) Dizel Euro 5 Manuel 6 ileri x 80, (110) Dizel Euro 5 Otomatik 6 ileri

44 HACİM (dm 3 ) Bagaj hacmi 530 BOYUTLAR VE ÖLÇÜLER (mm) A Dingil mesafesi 2,702 B Toplam uzunluk 4,622 C Ön dingil çıkıntısı 911 D Arka dingil çıkıntısı 1,010 E Ön tekerlek izi 1,541 F Arka tekerlek izi 1,563 G Dış dikiz aynaları hariç toplam genişlik 1,809 G1 Dış dikiz aynaları dahil toplam genişlik 2,037 H Boş yükseklik 1,479 J Boş bagaj eşik yüksekliği 727 K Yüklü halde yerden yükseklik 120 BOYUTLAR VE ÖLÇÜLER (mm) M Ön dirsek genişliği 1,480 M1 Arka dirsek genişliği 1,475 N Ön omuz genişliği 1,420 N1 Arka omuz genişliği 1,392 P Ön koltukta 14 açıyla tavan yüksekliği 892 P1 Arka koltukta 14 açıyla tavan yüksekliği 850 Y1 Bagaj alt giriş genişliği 1,020 Y2 Çamurluklar arası iç genişlik 1,160 Z Arka açıklık yüksekliği 450 Z2 Tablet altı yükseklik 504 Z3 Banket arkası yükleme uzunluğu 1,025

45 Anti Blokaj Fren istemi (AB) Elektronik Patinaj Önleme istemi (AR) Acil Fren Destek istemi (AFU) Arka park sensörü Lastik tamir kiti tepne Manuel klima Elektronik klima Merkezi kilit Elektrikli park freni amlar Deri direksiyon - Touch Plus Paketi Touch Plus Paketi - Touch Plus Paketi Touch Plus Paketi Prestij Paketi Prestij Paketi Prestij Paketi -

46 Radyo CD MP3 çalar TOUCH O O O O O Xenon far

47 TEMEL AKEUARLAR DAHA DA FAZLA TARZ, KONFOR VEYA TEKNOLOJİ Mİ? RENAULT ÖZEL OLARAK FLUENCE'INIZ İÇİN TAARLANMIŞ VE GELİŞTİRİLMİŞ GENİŞ ORİJİNAL AKEUAR GAMINI HİZMETİNİZE UNUYOR. KİŞİELLEŞTİRME port kit. Fluence'ınızı kişiselleştirmeye ve tasarımını ön plana çıkarmaya yarıyor. portif bir görünüş için, marşpiye takımı ve arka spoiler seçin. 2. Avanza jantlar. 3. Arka rüzgarlık. Fluence'ınızın tasarımına mükemmel olarak uyum sağlamak için tasarlandı. 4. Krom egzoz çıkışları. Fluence'ınızın sportif görünüşünü güçlendiriyor. 5. Bagaj kapısı üzerindeki krom baget. Yükleme alanını koruyor ve bagaj girişini kişiselleştiriyor.

48 DIŞ Tavan üstü yatay tavan barları. En katı standartlara göre test edilmiş, 2 adet alüminyum tavan barı seti araç ile mükemmel uyum sağlıyor. Montajı kolay ve hızlı set tavan port- bagajınızı, kayak taşıyıcı veya bisiklet taşıyıcınızı güvenlik içerisinde taşımanızı sağlayacak. 2. Çeki demiri. Bisiklet taşıyıcı veya karavan çekmek için Çeki demiri fiyat ve estetik arasında en iyi dengeyi sunuyor. 3. Paçalık. Çamur ve çakıl sıçramalarına karşı kasa altını etkin şekilde korur. 4. Hava deflektörleri. İndirilmiş camlar, aracınızın doğal havalandırılmasına izin verir ve yağmurdan korur. 5. Alarm. Bu aracın güvenliğini sağlamak için zorunlu bir aksesuar. Araç ve kabin içindeki eşyaların çalınma risklerini etkin şekilde azaltıyor.

49 İÇ Bagaj paspası. Çift taraflı, bir yüzü dokuma, bukle halı diğer yüzü kauçuktan. Aşınma ve kire karşı aracınızı korur. 2. Kapı eşiği. Fluence'ınızın girişini şık bir şekilde korumak için ideal. 3. Tekstil paspaslar. Fluence'ın renklerine özel ve uyumlu, Renault paspas gamı kalitesi ve dayanıklılığı ile sizi memnun edecek. 4. Bagaj havuzu. u geçirmez bagaj havuzu ıslak ve kirli eşyaları taşımaya izin verir. Kolayca çıkartılabilir, su püskürtülerek temizlenir. 5. Multimedya. Multimedya sistemi ile aracınızda video izleyebilir, navigasyon ile yolunuzu bulabilir, geri görüş kamerası ile aracınızın arkasını görebilirsiniz.

50

51

52

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT LATITUDE BAKIȘ. 47 YAKIN PLAN. 813 İNOVAYON. 1617 CARLAB. 1822 BAKIȘ 04/05 BIRAKIN ZERAFET İZİ TAȘIIN GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, EÇKİN VE GÜÇLÜ İLUETİ İLE

Detaylı

renault scenic & grand scenic drive the change

renault scenic & grand scenic drive the change renault scenic & grand scenic drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: OTOMOBİLler, ÇAĞA AYAK UYDURMAk İÇİN HER ZAMAN, İLERLEME ve ÇEVRE İle TOPLUMA KARŞI ORUMLULUK İMGEİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE BAKIŞ ARZUNUN ANATOMİSİ YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER IN SHOOTING BRAKE OLARAK ADLANDIRILAN ÜST SINIF COUPÉ STATION ARAÇLARDAN ESİNLENEN GÜÇLÜ KİŞİLİĞİ,

Detaylı

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT LATITUDE FOCU. 47 CANNER. 813 INNOVATION BY RENAULT. 1617 CARLAB. 1822 BIRAKIN ZERAFET İZİ TAȘIIN GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, EÇKİN VE GÜÇLÜ İLUETİ İLE GÖZ

Detaylı

renault MeGane SPOrt tourer drive the change

renault MeGane SPOrt tourer drive the change renault MEGANE SPORT TOURER drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: ÇAĞINA AYAK UYDURMASI OTOMOBİL HER ZAMAN BİR İLERLEME, ÇEVREYe VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK SİMGESİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

Dacia Sandero... Tam size göre.

Dacia Sandero... Tam size göre. Dacia Sandero Dacia Sandero... Tam size göre. Otomobilinizden ne beklersiniz? Çekici ve prestijli bir tasarım, zengin donanımlı bir iç mekân, bütün ailenize ulaşım olanağı sağlayacak geniş bir alan, özenli

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. YENİ NISSAN QASHQAI YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. Beklediğiniz an geldi. Crossover ın öncüsü Yeni Nissan Qashqai; öngörüye sahip gelişmiş teknolojisi, dinamik sürüş keyfi ve kusursuz tasarımıyla sizin

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ?

RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ? RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ? Tasarım Konfor Teknoloji Hayal Gücü RENAULT LATITUDE LÜKS DONANIMIYLA SİZE KENDİNİZİ ÇOK İYİ HİSSETTİRECEK. Dünyanın ilk 360 derece test sürüşü, www.renaultlatitude360.com

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

RENAULT. DRIVE THE CHANGE.

RENAULT. DRIVE THE CHANGE. RENAULT MASTER 114 YILDAN BERİ, ÇAĞINA UYUM GÖSTERMESİ İÇİN OTOMOBİLİN HER ZAMAN İLERLEME, ÇEVRE VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK, HERKES İÇİN KEYİF VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM ARACI OLMASI GEREKTİĞİ VİZYONUNU

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı

Yeni Corolla. Efsane geri döndü.

Yeni Corolla. Efsane geri döndü. Corolla Yeni Corolla. Efsane geri döndü. Tasarım Modern, şık ve yalın tasarıma sahip. Güçlü Miras Üretilmeye başladığı 1966 yılından itibaren güvenirliliğin ve kalitenin simgesi. Boyutlar Sınıf lideri

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı