PLC DİJİTAL PRES KULLANIM KLAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PLC DİJİTAL PRES KULLANIM KLAVUZU"

Transkript

1

2 PLC DİJİTAL PRES KULLANIM KLAVUZU

3

4 Çelik Kuyumculuk Kalıp Makine San. Ve Tic. Ltd. Şti. Fabrika Adres: Atatürk Mahallesi Marmara Sanayi Sitesi L Blok No: 3 İkitelli İstanbul Türkiye Telefon: Fax: adresi: Showroom Adres: Kuyumcukent Atölye Bloğu 1. Kat 5. Sokak No:18 Yenibosna İstanbul Türkiye Telefon: Web:

5 İÇİNDEKİLER:. Teknik Özellikler. Ana Ekran. Ana Menü. Otomatik Menü. Genel Ayarlar. Çoklu Baskı. Hafıza. Yardım. Alarm Menüsü

6 En x Boy x Yükseklik: Net Ağırlık: Kullanılan Elektrik: Kullanılan Hava Basıncı: Motor Gücü: Pres Baskı Adedi: 5 Ton 62 x 86 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 4 Kw 350 Adet / Dk 10 Ton 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 5.5 Kw 200 Adet / Dk 20 Ton 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 7.5 Kw 170 Adet / Dk 30 Ton 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 7.5 Kw 150 Adet / Dk 40 Ton 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 7.5 Kw 120 Adet / Dk 60 Ton 80 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 12 Kw 80 Adet / Dk 250 Ton 120 x 145 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 18 Kw 20 Adet / Dk Teknik Özellikler:

7 1- ANA EKRAN Makineyi çalıştırdığınızda karşınıza bu ekran görüntüsü çıkmaktadır. Bu ekranda kullanmak istediğiniz dili, bayrakları işaretleyerek seçebilirsiniz. Alt menülerden - Ana Menü - Otomatik Menü - Genel Ayarlar - Çoklu Baskı - Hafıza - Yardım - Alarm Ekranlarına geçebilirsiniz. Aktif olan ekranın kutucuğu yeşil renklidir. Her sayfada Alt Menü görünür durumdadır.

8 2- OTOMATİK MENÜ Makine kapalı iken STOP yazısı parlak renkte olup altında HİDROLİK DURDU bilgisi yazılıdır. START a basıldığında makinenin motoru çalışmaya başlar. Rengi parlak yeşil olur ve HİDROLİK ÇALIŞIYOR bilgisi yazar.

9 MANUEL ibaresinin üzerine her dokunuşta aşağıdaki farklı çalışma şekilleri seçilebilir. - PEDAL - OTOMATİK - ÇOKLU BASKI - MANUEL PEDAL seçildiğinde, makinenin pedalına her bastığınızda presin kafası aşağıya iner. Alt satırda seçtiğiniz değere ulaşınca (belirlediğiniz basınç yada mesafe değeri) kafa yukarı otomatik olarak kalkar. OTOMATİK seçildiğinde, makinenin pedalına bir kere basıldığında presin kafası durmaksızın aşağı iner ve yukarı çıkar. Eğer GENEL AYARLAR ekranındaki İSTENİLEN kısmında belirlediğiniz bir baskı adedi varsa, o sayıya ulaştığında makine işlem yapmayı durdurur. Tekrar işlem yapması için sayıyı artırın yada sayacı sıfırlayın. ÇOKLU BASKI seçildiğinde, ÇOKLU BASKI AYARLAR ekranında belirlediğiniz değerlere göre makine çalışacaktır. Bu menünün kullanımı ilerdeki sayfalarda detaylı olarak anlatılmıştır. MANUEL seçildiğinde, makinenin alt panelindeki düğmelere basıldığında presin kafası aşağı iner. Özellikle presteki kalıbı çıkartırken yada yeni bir kalıp bağlarken MANUEL ekranında çalışmalısınız. BASINÇ ibaresinin üzerine dokunduğunuzda aşağıdaki farklı çalışma şekilleri seçilebilir. - MESAFE - BASINÇ

10 MESAFE ayarı seçildiğinde, GENEL AYARLAR ekranında belirlediğiniz ALT ve ÜST mesafe değerleri arasında işlem yapar. Presin kafası belirlenen alt mesafeye geldiğinde yukarı doğru kalkar. Üst mesafe değerine geldiğinde ise durur. MESAFE kısmının altındaki kutucukta pres kafasının indiği mesafeyi milimetre biriminden anlık olarak görebilirsiniz. BASINÇ ayarı seçildiğinde, GENEL AYARLAR ekranında belirlediğiniz LİMİT BASINÇ değerine ulaşınca presin aşağı yönlü hareketini tamamlar ve kafası yukarı hareket eder. BASINÇ kısmının altındaki kutucukta pres kafasının kalıba uyguladığı basıncı bar biriminden anlık anlık olarak görebilirsiniz. SAYICI Ekranda görünen SAYICI kısmında presin toplam kaç adet baskı yaptığını anlık olarak görebilirsiniz. Altındaki SIFIRLA kısmına dokunarak sayıcıdaki miktarı sıfırlayabilirsiniz. 3- GENEL AYARLAR Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. BASINCIN AYARLANMASI LİMİT BASINÇ ın yanındaki değere dokunduğunuzda aşağıda görünen ekran çıkar.

11 Rakamlara dokunarak istediğiniz basınç değerini yazabilirsiniz. RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. ALT SÜRE ÜST SÜRE ALT SÜRE ile kalıp kapandığında belirlenen süre kadar pres basınçta bekler ve sürenin sonunda presin kafası yukarı hareket eder. ALT SÜRE yazısının yanındaki kutucuğa dokunduğunuzda aşağıdaki ekranda göründüğü gibi değer atama kutucu belirir.

12 Girmek istediğiniz süreyi saniyenin onda biri hassasiyetle girebilirsiniz. RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Eğer bekleme yapmasını istemiyorsanız mutlaka 0 (sıfır) değerini giriş yapmalısınız. ÜST SÜRE ile presin kafası yukarı kalktığında atadığınız değer kadar süre yukarda bekler. Süre dolduğunda tekrar aşağı iner. ÜST SÜRE yazısının yanındaki kutucuğa dokunduğunuzda aşağıdaki ekranda göründüğü gibi değer atama kutusu belirir.

13 Girmek istediğiniz süreyi saniyenin onda biri hassasiyetle girebilirsiniz. RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Eğer bekleme yapmasını istemiyorsanız, mutlaka 0 (sıfır) değerini giriş yapmalısınız. SAYACIN AYARLANMASI Prese istediğiniz miktarda baskı yaptırabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde fazla malzeme basmamış, zaman ve malzeme sarfiyatını azaltmış olursunuz. Otomatik yada tek tek baskılarda belirttiğiniz değerde baskı yaptıktan sonra makine işlem yapmayacaktır. İşleme devam etmek için ya sayacı sıfırlamalısınız yada istenilen değeri artırmalısınız. İSTENİLEN yazısının altındaki kutucuğa dokunduğunuzda aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi değer atama kutusu gelmektedir.

14 Rakamları kullanarak baskı adedini girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Eğer 0 (sıfır) değerini seçerseniz makine çalışmayacaktır. SAYILAN kısmında en son sıfırladığınız değerden sonraki baskı adedini göstermektedir. Bu değeri sıfırlamak için yanındaki SIFIRLA kutucuğuna dokunmanız yeterlidir. UYARI AYARI UYARI yazısının altındaki kutucuğa dokunarak, makinenin yapılan hatalarla ilgili sesli ve ışıklı uyarı vermesini açabilir veya kapatabilirsiniz. HAVA Presin arkasındaki panoya hava bağlantısı yaparak, presin her baskıdan sonra hava hortumundan basınçlı hava çıkmasını sağlamış olursunuz. HAVA yazısının altındaki kutucuğa dokunarak hava hortumundan havanın çıkmasını sağlayabilir veya engelleyebilirsiniz. ÜST MESAFENİN AYARLANMASI Pres kafasının çalışma mesafesini istediğiniz aralıkta belirleyebilirsiniz. Mesafeyi kalıba uygun ölçüde seçtiğinizde maksimum hızda üretim yapabilirsiniz. Pres kafasının çıkmasını istediğiniz en üst seviyeyi belirlemek için GENEL AYARLAR ekranındaki ÜST MESAFE BELİRLE yazısına dokunmanız yeterlidir. Yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olur.

15 Değer atama kutusuna rakamları kullanarak üst mesafeyi girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Not: Üst mesafe her zaman alt mesafeden küçük olmalı. Aksi takdirde ekrana uyarı yazısı çıkacaktır.

16 ALT MESAFENİN AYARLANMASI Pres kafasının inmesini istediğiniz en alt seviyeyi belirlemek için GENEL AYARLAR ekranındaki ALT MESAFE BELİRLE yazısına dokunmanız yeterlidir. Yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olur. Değer atama kutusuna rakamları kullanarak alt mesafeyi girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Not: Alt mesafe her zaman üst mesafeden büyük olmalı. Aksi takdirde ekrana aşağıdaki uyarı yazısı çıkacaktır.

17 ÜST MESAFE BELİRLE kutucuğuna dokunduğunuz zaman, pres kafasının bulunduğu yüksekliği yukardaki ÜST kutucuğunun yanındaki değer kutusuna aktarır. Böylece o anki değeri belirlemiş olursunuz. ALT MESAFE BELİRLE kutucuğuna dokunduğunuz zaman, pres kafasının bulunduğu yüksekliği yukarıdaki ALT kutucuğunun yanındaki değer kutusuna aktarır. Böylece o anki değeri belirlemiş olursunuz. 4- ÇOKLU BASKI AYARLARI Çoklu baskı ekranının görüntüsü aşağıdaki resimde görünmektedir. Bu ekranı kullanarak kalıbın belirlediğiniz farklı basınç, mesafe ve adımda baskı yapmasını sağlayabilirsiniz. İşlemleri bitirince kalıp yukarı kalkacaktır. 4 adımlı bir işlem yapmasını istediğinizde ADIM-4 satırının sonundaki kırmız renkli KAPALI kutucuğuna dokunarak aktif hale getirebilirsiniz. İşlem aktif olduğunda yeşil renkli AÇIK yazısı yazacaktır. Diğer kutucuklarda KAPALI yazısı aktif olacaktır. Yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

18 Bu ekranı kullanarak 5 adıma kadar baskı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çoklu baskı işlemini kullanarak baskı yapabilmek için OTOMATİK MENÜ de ÇOKLU BASKI seçeneğinin aktif olması gerekmektedir.

19 5- HAFIZA AYARLARI HAFIZA ekranının görüntüsü aşağıdaki resimde görünmektedir. Bu ekranda çalışmak istediğiniz üst ve alt mesafeyi, basınç miktarını değerleri girerek belirleyebilirsiniz. Üst mesafe değerini girmek için ÜST kutucuğunun altındaki rakam kısmına dokunduğunuzda aşağıdaki ekran görüntüsü belirir.

20 Değer atama kutusuna rakamları kullanarak üst mesafeyi girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Not: Üst mesafe her zaman alt mesafeden küçük olmalı. Aksi takdirde ekrana uyarı yazısı çıkacaktır. Alt mesafe değerini girmek için ALT kutucuğunun altındaki rakam kısmına dokunduğunuzda aşağıdaki ekran görüntüsü belirir. Değer atama kutusuna rakamları kullanarak alt mesafeyi girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Not: Alt mesafe her zaman üst mesafeden büyük olmalı. Aksi takdirde ekrana uyarı yazısı çıkacaktır.

21 Basınç değerini girmek için LİMİT BASINÇ kutucuğunun altındaki rakam kısmına dokunduğunuzda aşağıdaki ekran görüntüsü belirir. Değer atama kutusuna rakamları kullanarak BASINÇ değerini girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz.

22 Alt ve Üst Sürelerin girilmesi Pres çalışırken kalıbın açık ve kapalı pozisyonlarda beklemesini istediğini süreyi bu ekranda girebilirsiniz. Kalıp açıkken bekleme süresini girmek için ÜST SÜRE kutucuğunun altındaki rakam kısmına dokunmanız yeterlidir. Yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Değer atama kutusuna rakamları kullanarak ÜST SÜRE değerini girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Eğer bekleme yapmasını istemiyorsanız sıfır (0) değerini girmelisiniz. Kalıp kapalıyken bekleme süresini girmek için ALT SÜRE kutucuğunun altındaki rakam kısmına dokunmanız yeterlidir. Yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

23 Değer atama kutusuna rakamları kullanarak ALT SÜRE değerini girdikten sonra RET e dokunduğunuzda makineye değeri aktarmış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Eğer bekleme yapmasını istemiyorsanız sıfır (0) değerini girmelisiniz. Gerekli ayarları girdikten sonra bu değerleri makinenin hafızasında saklamak için KAYDET kutucuğunu seçmelisiniz. KAYDET kutucuğunu seçtiğinizde yeni ekran görüntüsü aşağıdadır.

24 Sanal klavyeyi kullanarak istediğiniz ismi vererek hazırladığınız programı kayıt edebilirsiniz. İsmi belirledikten sonra RET kutucuğuna dokunarak kayıt işlemini tamamlamış olursunuz. << tuşu ile yazdığınız değeri silebilir ESC ile iptal edebilirisiniz. Örnek çalışmamıza baskı1 ismini sanal klavye ile yazdık. RET tuşuna bastığımızda yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olur.

25 Makineye 550 adet program kaydı yapabilirsiniz. Daha önce kaydettiğimiz programları yüklemek için, ekrandaki ok tuşları ile üzerine gelerek YÜKLE kutucuğuna dokunmamız yeterli olur. SİL kutucuğuna basarak önceki programları hafızadan silebiliriz. Çok fazla program kayıtlı ise ARA kutucuğu ile program ismini yazarak programı ekranda görüntüleyebilirsiniz. 6- YARDIM MENÜSÜ Alt menüdeki YARDIM kutucuğuna dokunduğunuzda makinenin hafızasındaki kurulum ve kullanım bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeni ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. 7- ALARM MENÜSÜ Makineyi kullanırken yapılan hatalara ilişkin kayıtlar ALARM menüsünde saklanmaktadır. Alt menüdeki ALARM kutucuğuna dokunduğunuzda yeni ekran aşağıdaki gibi olacaktır.

26 Ekranın solundaki ok simgeleri ile hatalar arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Sağ taraftaki kutucuklara dokunarak hataları onaylayabilir, hata geçmişini silebilir veya hatalara ait geçmiş kayıtların tutulmasını kapatabilirsiniz. Detaylı bilgi ve video görüntüleri için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

27 CONTENTS:. Technical Specifications. Main Screen. Main Menu. Automatic Menu. General Settings. Multipress Settings. Memory. Help. Alarm

28 width x Lenght x Height Net Weight Electric Used: Used Air: Engine Power: Number of Printing Presses: 5 Tons 62 x 86 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 4 Kw 350 pcs / Min. 10 Tons 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 5.5 Kw 200 pcs / Min. 20 Tons 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 7.5 Kw 170 pcs / Min. 30 Tons 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 7.5 Kw 150 pcs / Min. 40 Tons 73 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 7.5 Kw 120 pcs / Min. 60 Tons 80 x 102 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 12 Kw 80 pcs / Min. 250 Tons 120 x 145 x Kg 380 Volt / 50 Hz Min. 4 Bar 18 Kw 20 pcs / Min. Technical Specifications:

29 1- Main Screen When you run the machine, this screen appears. Touching the flag, you can choose the working language. Touching the box at the bottom of the screen - Main Menu - Automatic Menu - General Settings - Multipress Settings - Memory - Help - Alarm you can switch the screen.

30 2- Automatic Menu When machine's closed, "STOP" text is in bright colors under "HYDRAULIC STOPPED" information is written. When you press the START bottoms, machine's engine will starts running. The color will be bright green. HYDRAULIC WORKS text will appear. Different operating modes to appear in every touch BUTTON phrases on the screen. These modes are: - PEDAL - AUTOMATIC - MULTIRESS SETTINGS - MANUEL

31 PEDAL When PEDAL is selected, the head of the press in the machine each time you press the pedal down. The bottom line when it reaches the value that you select (select your pressure or distance value) head goes up automatically. AUTOMATIC When AUTO is selected, pressing the pedal once the head of the prison without stopping the machine down and come back up. If the "GENERAL SETTINGS" screen on "COUNTER" If there is a pressure units you specify in part, when it reached number will stop making machine operation. Reset the COUNTER or increasing the number of operations to do it again. MULTIPRESS SETTINGS When MULTIPRESS SETTINGS is selected, "MULTIPRESS SETTINGS" machine will operate according to the value you specify screen. A detailed description of this menu is available in the following pages. MANUEL When MANUAL is selected, press the button is pressed on the bottom panel of the machine head down. In this menu, you should use when connecting or disconnecting the mould.

32 DISTANCE or PRESSURE SELECTION When you press the DISTANCE or PRESSURE bottom, you can select the following operating modes. - DISTANCE - PRESSURE DISTANCE When you select the DISTANCE, setting moves between the upper and lower values that you specify. Press head moves up from the lower range value specified. Stops when it reaches the upper range value. You can see the distance length from the bottom of the green distance box. PPRESSURE When you select the Pressure, the complete press downward movement of the pressure reaches and moves press heads up. You can select a pressure value on the General Settings menu. Pressure in the box at the bottom part of the pressure applied to the material of the press head, you can see instantly in bar. COUNTER You can see instantly that a total of how many pieces of printing presses in COUNTER appears on the screen. You can reset the counters amount of touching the bottom RESET.

33 3- General Settings Screenshot image is as follow. PRESSURE SETTINGS When you touch the box next to the limit pressure value, the following value entry box appears.

34 Touching the digits, you can type the desired pressure value. You have entry the value of the machine when you touch the RET box. Touching the "<<" bottom, you can delete the value. Press the "ESC" for exit to value entry box. DOWN TIME AND UP TIME STTINGS DOWN TIME Entering the DOWN TIME value, waits until the time specified when the press pressure mold closes and moves up the head of the press at the end of time. When you touch the box next to the DOWN TIME article, box remove the assignment value as it appears on the screen below.

35 Touching the digits, you can type the desired DOWN TIME value. You have entry the value of the machine when you touch the RET box. Touching the "<<" bottom, you can delete the value. Press the "ESC" for exit to value entry box. UP TIME The head of the press UP TIME waits until the above time value finished. When the time expires is down again. When you touch the box next to the UP TIME article, box remove the assignment value as it appears on the screen below.

36 Touching the digits, you can type the desired UP TIME value. You have entry the value of the machine when you touch the RET box. Touching the "<<" box, you can delete the value. Press the "ESC" for exit to value entry box.

37 SETTING THE COUNTER You can make you want to press pieces of the machine. With this feature, have more pressing material, can reduce the time and material consumption. After printing the amount you entered, the machine stops working. For the re-run of the machine, you should increase the amount or counter reset. When you tap the text box at the bottom of SET NUMBER comes value entry box as it appears on the screen below. Touching the digits, you can type the desired SET NUMBER value. You have entry the value of the machine when you touch the RET box. Touching the "<<" box, you can delete the value. Press the "ESC" for exit to value entry box. COUNTED part in shows next edition pieces from the values we most recent reset. To reset this value, you can simply touch the RESET button. WARNING Made for errors, you can open the dispenser audible and visible alarm on or off.

38 AIR Touching the text box at the bottom of AIR can allow the release of air from the air hose. OPEN written in the box. You can turn off the air outlet tap again. CLOSED written in the box. ADJUSTING THE DISTANCE You can select the range you want to work from the press head. When you select from the appropriate range, you can produce at maximum speed. UPPER To determine the highest level, tap the text box next to the UPPER. New screenshot is as follows. Touching the digits, you can type the desired UPPER value. You have entry the value of the machine when you touch the RET box. Touching the "<<" box, you can delete the value. Press the "ESC" for exit to value entry box.

39 LOWER To determine the lower level you want the head of the press, simply touch the text LOWER in GENERAL SETTINGS screen. New screenshot is as follows. Touching the digits, you can type the desired LOWER value. You have entry the value of the machine when you touch the RET box. Touching the "<<" box, you can delete the value. Press the "ESC" for exit to value entry box. Note: The LOWER value must be great then UPPER value. Otherwise, a warning will appear on the screen as screenshot below.

40 4- MULTIPRESS SETTINGS When you touch the MULTIPRESS SETTINGS, screenshots is as follows.

41 You can enter with this screen different pressure, distance and step values. When steps to complete mold goes up. If you want to make a three-step process color red at the end of STEP-3 line "OFF" can be activated by touching the box. When the process is active green button "ON" will be written. In the next box "OFF" will be active. New screenshots will be as follows. You can perform the printing process until step 5 using this screen. To be able to press using the multipress settings "AUTO MENU" in "MULTI PRESS" option must be activated.

42 5- MEMORY SETTINGS MEMORY screen image is shown in the picture below. This is from the top and bottom of the screen you want to work, you can determine the amount of pressure entering the values. DISTANCE MENU ACTUAL: Shows the instantaneous distance of the location of the press head. UPPER: You can enter the distance you want the top of the press head. LOWER: You can enter the distance you want the bottom of the press head. PRESSURE ACTUAL: The current value is the pressure exerted by the press. LIMIT PRESSURE: You can enter the desired pressure, the machine application. DOWN TIME: You can enter the pressure application time. UP TIME: You can enter the duration of the mold remain open.

43 After values appear: SAVE: Touching the SAVE dialog, you can register in the memory. You can give the name you want to program. You can record 550 programs to the machine's memory. LOAD: You can install the programs you have recorded previously. DELETE: Point of the program before you record, you can delete. FIND: You can call the program in memory. 6- HELP MENU The sub-menu "HELP" setup in the machine's memory when you touch the box, and you can use information. New screenshots will be as follows.

44 7- ALARM The sub-menu "ALARM" When you touch the memory box can be found on the machine's alarm recording. New screenshots will be as follows. You can switch between the error with the left arrow icon on the screen. Touching the box on the right-hand side can confirm the error, you can delete or disable the fault history record keeping errors of the past. You can visit the website for more information and videos.

45 Çelik Kuyumculuk Kalıp Makine San. Ve Tic. Ltd. Şti. Factory Address: Atatürk Mahallesi Marmara Sanayi Sitesi L Blok No: 3 İkitelli İstanbul TURKEY Phone: Fax Number: adress: Showroom Address: Kuyumcukent Atölye Bloğu 1. Kat 5. Sokak No:18 Yenibosna İstanbul TURKEY Phone: Adress: Web:

DSE 7320 AMF DSE 7320 AMF CONTROL MODULE OPERATING MANUAL KONTROL MODÜLÜ ÇALIŞTIRMA EL KİTABI DEEP SEA ELECTRONICS DSE 7320 DSE AUTO DSE 7320 AMF

DSE 7320 AMF DSE 7320 AMF CONTROL MODULE OPERATING MANUAL KONTROL MODÜLÜ ÇALIŞTIRMA EL KİTABI DEEP SEA ELECTRONICS DSE 7320 DSE AUTO DSE 7320 AMF DSE 7320 AMF KONTROL MODÜLÜ ÇALIŞTIRMA EL KİTABI DSE 7320 AMF CONTROL MODULE OPERATING MANUAL DSE DEEP SEA ELECTRONICS DSE 7320 AUTO DSE 7320 AMF AUTO DSE DEEP SEA ELECTRONICS DSE 7320 DSE 7320 AMF KONTROL

Detaylı

2.1 Otomatik Arama 2.2 Manuel Arama

2.1 Otomatik Arama 2.2 Manuel Arama 2.1 Otomatik Arama 2.2 Manuel Arama 3.8 Favori Listeleri 3.9 Diğer Ayarlar 9 10 12 13 13 13 13 14 14 14 14 15 15 16 16 17 17 7.1 INFO ( Bilgi) 7.2 EPG ( Program Rehberi) 7.3 FIND (Bul) 7.4 Sayı Tuşları

Detaylı

PERFORMANCE 32VH3010 32 LCD TV KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS

PERFORMANCE 32VH3010 32 LCD TV KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS PERFORMANCE 32VH3010 32 LCD TV KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS 2 İçindekiler GÜVENLİK ÖNLEMLERİ...1 Teknik Özellikler...2 Desteklenen PC Girişi Tipik Ekran Modları...2 Adım 1 Uzaktan Kumandaya

Detaylı

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty. ufotr.com

Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty. ufotr.com Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi User Manual & Certificate of Warranty ufotr.com 1 Kullanım Kılavuzu & Garanti Belgesi ufotr.com 1 2 İÇİNDEKİLER 1. GÜVENLİK UYARILARI 2. MONTAJ 3. ÖZELLİKLER 4. KULLANIM

Detaylı

GU230 T Ü R K Ç E E N G L I S H

GU230 T Ü R K Ç E E N G L I S H T Ü R K Ç E E N G L I S H GU230 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya da servis sağlayıcınıza bağlı olarak telefonunuzda farklı olabilir. www.lgmobile.com P/N : MMBB0356519 (1.0)

Detaylı

EN USER GUIDE Please read this manual carefully for using your Signal Meter.

EN USER GUIDE Please read this manual carefully for using your Signal Meter. NEXT YE-220 DIGITAL SATLOCK TR KULLANIM KILAVUZU Ürünü kullanmak için lütfen bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz. EN USER GUIDE Please read this manual carefully for using your Signal Meter. İÇİNDEKİLER :

Detaylı

Genişletilmiş Kullanım kılavuzu

Genişletilmiş Kullanım kılavuzu X2 Genişletilmiş Kullanım kılavuzu İçindekiler Getting started...5 User guide in the phone...5 Additional help...5 Birleştirme...5 Turning the phone on and off...6 Aligning the screen...7 Telefonunuzu

Detaylı

GL 76 M XS. Instructions for use and installation. Kullanım ve montaj talimatları. Built-in multi-function oven with 8 cooking modes

GL 76 M XS. Instructions for use and installation. Kullanım ve montaj talimatları. Built-in multi-function oven with 8 cooking modes Instructions for use and installation Built-in multi-function oven with 8 cooking modes Kullanım ve montaj talimatları 8 programlı çok fonksiyonlu ankastre fırın GL 6 M XS Contents Introduction... Switching

Detaylı

EKM 1500. Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine. Kullanma Kılavuzu Operating Manual

EKM 1500. Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine. Kullanma Kılavuzu Operating Manual K Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine EKM 1500 Kullanma Kılavuzu Operating Manual FR. 8.2.4-09 EKM 1500 21.03.2014 Rev. 00 2-23 24-44 İçindekiler Teknik Özellikler...

Detaylı

SMART 2000. Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine. Kullanma Kılavuzu Operating Manual

SMART 2000. Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine. Kullanma Kılavuzu Operating Manual S Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine SMART 2000 Kullanma Kılavuzu Operating Manual FR. 8.2.4-09 SMART 2000SP 21.03.2014 Rev. 00 2-24 25-47 İçindekiler Teknik Özellikler...

Detaylı

SMART ACS. Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine. Kullanma Kılavuzu Operating Manual

SMART ACS. Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine. Kullanma Kılavuzu Operating Manual E Klima Gaz Doldurma Boşaltma Cihazı A/C Recovery Recycling Recharge Machine SMART ACS Kullanma Kılavuzu Operating Manual FR. 8.2.4-09 EKM AC 21.03.2014 Rev. 00 2-21 22-40 İçindekiler Teknik Özellikler...

Detaylı

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents WMF 7081

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents WMF 7081 Instructions for use WASHING MACHINE Contents English,1 Türkçe,13 Installation, 2-3 Unpacking and levelling Connecting the electricity and water supplies The first wash cycle Technical data Care and maintenance,

Detaylı

T Ü R K Ç E ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu LG-T385. www.lg.com P/N : MFL67525101(1.1)

T Ü R K Ç E ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu LG-T385. www.lg.com P/N : MFL67525101(1.1) T Ü R K Ç E ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-T385 P/N : MFL67525101(1.1) www.lg.com Kullanılması Planlanan Ülkeler TR IT GB NL PT ES DE BE FR Diğer Avrupa Birliği ülkeleri Wi-Fi (WLAN) Wi-Fi (WLAN) Bu cihaz

Detaylı

GB190 T Ü R K Ç E E N G L I S H P/N : (1.0)

GB190 T Ü R K Ç E E N G L I S H P/N : (1.0) T Ü R K Ç E E N G L I S H GB190 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya da servis sağlayıcınıza bağlı olarak telefonunuzda farklı olabilir. www.lgmobile.com P/N : (1.0) GB190 KULLANIM

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 2 DVR CDD123-04 CDD123-08 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; Zen

Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; Zen Bu kullanma kılavuzunun geçerli olduğu modeller; Zen 2013 Piranha. Tüm hakları saklıdır. Piranha logosu Piranha ya aittir. Diğer tüm logo ve markalar sahiplerine aittir. Yazım ve baskı hatalarından Piranha

Detaylı

GÜVENLİK TALİMATLARI... 2 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 3 GENEL BİLGİLER...

GÜVENLİK TALİMATLARI... 2 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 3 GENEL BİLGİLER... Dijital Uydu Alıcısı GÜVENLİK TALİMATLARI... 2 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 3 GENEL BİLGİLER... 4 1.Önsöz... 4 2. Ana Özellikleri... 4 3. Paketi Açma... 4 4. Cihazın Genel Kullanımı... 5 5. Ön

Detaylı

ZTE MF58. 3G intelligent monitor. User Manual

ZTE MF58. 3G intelligent monitor. User Manual 3G intelligent monitor User Manual All rights reserved. No part of this publication may be excerpted, reproduced, translated or utilized in any form or by any means, electronic or mechanical, including

Detaylı

ANKASTRE ÜRÜNLER BUILT-IN APPLIANCES Встроенные продукции

ANKASTRE ÜRÜNLER BUILT-IN APPLIANCES Встроенные продукции ANKASTRE ÜRÜNLER BUILTIN APPLIANCES Встроенные продукции ANKASTRE FIRIN BUILT IN ELECTRIC OVEN Встраиваемая духовка KULLANMA KLAVUZU INSTRUCTION MANUAL Руководство по эксплуатации TR EN RU AR DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ,

Detaylı

HERCULES. Kullanım Kılavuzu Cam Vücut Analiz Baskülü. Instruction Manual Glass Body Analysis Scale

HERCULES. Kullanım Kılavuzu Cam Vücut Analiz Baskülü. Instruction Manual Glass Body Analysis Scale HERCULES İmalatçı / İthalatçı Firma: Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış. Tic. A.Ş. Meşrutiyet Cad. No:43 Tepebaşı-İstanbul TÜRKİYE Tel:(212) 249 70 69 (pbx) Fax:(212) 251 51 42 TR GB Kullanım Kılavuzu Cam

Detaylı

nüvi 3700 serisi Kullanım kılavuzu Şu nüvi modelleri ile kullanım içindir: 3750, 3760, 3790

nüvi 3700 serisi Kullanım kılavuzu Şu nüvi modelleri ile kullanım içindir: 3750, 3760, 3790 nüvi 3700 serisi Kullanım kılavuzu Şu nüvi modelleri ile kullanım içindir: 3750, 3760, 3790 2010 Garmin Ltd. ya da yan kuruluşları Bütün hakkı saklıdır. Burada açıkça belirtilenlerin dışında, bu kılavuzun

Detaylı

Kullanım Kitapçığı. Versiyon 1 Code No. 20 750 xxx MULTITESTER C.A 6160

Kullanım Kitapçığı. Versiyon 1 Code No. 20 750 xxx MULTITESTER C.A 6160 Kullanım Kitapçığı Versiyon 1 Code No. 20 750 xxx MULTITESTER C.A 6160 APPLIANCE MULTITESTER C.A 6160_SGE Mühendislik - 3 - APPLIANCE MULTITESTER C.A 6160_SGE Mühendislik İçindekiler 1. GENEL TANITIM...6

Detaylı

EK-2: Kurulum ve SuSE Kurulum Örnegi

EK-2: Kurulum ve SuSE Kurulum Örnegi EK-2: Kurulum ve SuSE Kurulum Örnegi DONANIM GEREKSINIMLERI Linux yüklenmesi için minimum konfigürasyon 80386 ve 4MB RAM 'dir. Eger bu tipte veya üstünde bir makinaya sahipseniz Linux yükleyebilirsiniz.

Detaylı

PRO SERİSİ Network Kamera & Video Sunucu KULLANIM KILAVUZU

PRO SERİSİ Network Kamera & Video Sunucu KULLANIM KILAVUZU PRO SERİSİ Network Kamera & Video Sunucu KULLANIM KILAVUZU INT-PSNC-UM-1106-05 İçindekiler Safety and Regulatory Notices... 3 Bölüm 1: Ürüne Genel Bakış... 5 1.1 Pro Serisi Network Kameralar ve Video Sunucuları

Detaylı

General (Genel) SYSTEM OPTIONS

General (Genel) SYSTEM OPTIONS General (Genel) SYSTEM OPTIONS Reset All: Tüm ayarları kurulum ayarlarına geri döndürür. Open Last Document(s) at start up: Program başlatıldığında son açılan dosyanın karşınıza gelmesini sağlar. Never

Detaylı

English Page 3 Turkish Page 12 STSC2135

English Page 3 Turkish Page 12 STSC2135 STSC2135 English Page 3 Turkish Page 12 ENGLISH (Original instructions) FIG. A N o L FIG. B DIAMETER OF WORK PIECE E SPACE BLOCK A K F M WIDTH OF SPACE BLOCK J X F I FIG. C CUT-OFF END C H B E D G BLOCK

Detaylı

MS LTD - 2014. HAYDi:Switch EyeTouch Kullanım Kılavuzu. Version 2.+ Enable People

MS LTD - 2014. HAYDi:Switch EyeTouch Kullanım Kılavuzu. Version 2.+ Enable People - 2014 HAYDi:Switch EyeTouch Kullanım Kılavuzu Version 2.+ Enable People 1 İçindekiler 1. HAYDi:Switch ile Tanışalım... 4 1.1. HAYDi:Switch nedir?... 4 1.1. Sistem ihtiyaçları... 5 1.2. EyeTouch Teknik

Detaylı

Ditec Smart Reset. Kılavuz türü kurulum, bakım, kullanım. (Orijinal talimatral) Installation manual, maintenance, use. (Original instructions)

Ditec Smart Reset. Kılavuz türü kurulum, bakım, kullanım. (Orijinal talimatral) Installation manual, maintenance, use. (Original instructions) Ditec Smart Reset Kılavuz türü kurulum, bakım, kullanım. (Orijinal talimatral) Installation manual, maintenance, use. (Original instructions) 0DT833 rev. 2014-06-13 TR EN www.ditecentrematic.com İçindekiler

Detaylı

Tablo of Contents. F Serisi. F Serisi Tüm Modeller. IP PBX Kullanım Kılavuzu 2011-10. FserisiIPPBX.docx 1

Tablo of Contents. F Serisi. F Serisi Tüm Modeller. IP PBX Kullanım Kılavuzu 2011-10. FserisiIPPBX.docx 1 Tablo of Contents F Serisi F Serisi Tüm Modeller IP PBX Kullanım Kılavuzu 2011-10 FserisiIPPBX.docx 1 İçindekiler 1. Sistem Yapısı ve Ayarları... 4 Cihazın Kurulumu... 9 2. Hizmet Yapılandırılması ve Kullanım...

Detaylı

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents PWC 71040 W

Instructions for use WASHING MACHINE. Contents PWC 71040 W Instructions for use WASHING MACHINE English,1 Türkçe,13 Contents Installation, 2-3 Unpacking and levelling Connecting the electricity and water supplies The first wash cycle Technical data Description

Detaylı