MÜŞTERİ İHTİYACI DOĞRULTUSUNDA ÜRETİM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜŞTERİ İHTİYACI DOĞRULTUSUNDA ÜRETİM"

Transkript

1

2 MÜŞTERİ İHTİYACI DOĞRULTUSUNDA ÜRETİM QUICK LIFT müşterinin en ileri düzeyde gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarımlanmış olup, daha üstün bir alternatifi bulunmamaktadır.

3 QUICK LIFT LİDER MARKADIR

4 QUICK LIFT NEDEN LİDER MARKADIR?

5 ÇÜNKÜ Aşağıdaki özelliklerin tümünde rakiplerine karşı uzun arayla üstündür :

6 emniyet

7 ergonomi

8 artan verimlilik daha kısa çevrim süresi azalan fire sağlığı bozulmayan işçi... kolay bakım minimum işletim gideri

9 r a h a t ç o k ç o k k o l a y k u l l a n ı m...

10 hassas uygulamalarda zirve noktası

11 EVET ÖNCE EMNİYET! QUCK LIFT için EMNİYET En Önde Gelen Konudur. Ve Emniyet Quick Lift in En Güçlü Özelliklerinin Başında Gelir.

12 EMNİYET Elektronik kontrol ek bir emniyet düzeyi oluşturur: Operatör Manevra Tutamak ını bıraktığı anda Lift bulunduğu pozisyonda kalır. Bu fonksiyon sayesinde Lift, ancak operatörün bilinçli kontrolü ile çalışabilir, bunun dışında çalışması mümkün değildir.

13 EMNİYET FRENİ Elektrik enerjisi kesildiği anda mekanik emniyet freni derhal devreye girer ve kaldırma halatını bulunduğu pozisyonda kilitleyerek tutar. Çalışma ağırlığı elektrik gelinceye kadar asılı kalır. Emniyet freni enerji tekrar geldikten sonra ancak operatör tutamak ı kavrayıp yukarı yönde sinyal verdiği zaman çözülür.

14 EMNİYET Diğer bazı markalarda yukarı yönde sinyal verildiğinde lift, operatör kavramayı bıraktıktan sonra dahi hareketine devam etmektedir. Yine diğer bazı markalarda yukarı ve aşağı yönlerde hareket için start / stop düğmeleri bulunur ve bu düğmelere sürekli basmak zorunluluğu vardır. Bu işlemler operatör sağlığı için zararlı olup, bazı ülkelerde bu tip kullanıma izin verilmemektedir.

15 MANEVRALAR QUICK LIFT te kullanma becerisi, bilgi ve deneyim gerektiren itme düğmeleri, kontrol kolları gibi karmaşık yapı yoktur. Bu yüzden QUICK LIFT kalifiye olmayan işçiler tarafından çok basit ve en az bir eğitimle, hiç risksiz ve kolayca kullanılabilmektedir.

16 AŞIRI YÜK QUICK LIFT e aşırı yükleme yapmak mümkün değildir. Elektronik kontrol eldeki yükün ağırlığını algılamakta olup, izin verilen ağırlığın üzerinde yük bindirildiğinde otomatik olarak durur.

17 YUKARI / AŞAĞI HAREKET Yukarı / Aşağı harekette en önemli özellik operatörün Lifti yukarı / aşağı el hareketiyle en az kuvvet (sadece birkaç gram) uygulayarak kullanabilmesidir.

18 YUKARI / AŞAĞI HAREKET Hareketin hızı, elle uygulanan hafif bir kuvvetle basitçe ayarlanabilmektedir. Hız değişiklikleri tamamen kontrol altında yapılabilmektedir ve ani sıçramalar, beklenmeyen hareketler, aksamalar söz konusu değildir.

19 Dikkatsiz kullanım, ani ve sert çekiştirmeler gibi hareketlerde, kısacası kaba kuvvet uygulandığında sistem programlanmış hız aralığının dışına kesinlikle çıkmaz. Sistem homojen şekilde çalışmaya devam eder. Bu özellik sayesinde sistem emniyet ve düzgün çalışma açılarından tamamen kontrol altındadır.

20 DEĞİŞEN YÜK AĞIRLIKLARI Elektronik kontrol ünitesi fiili ağırlığı kesintisiz ve sürekli hisseder ve dengeyi kusursuz bir şekilde korur. Lifti kullanırken ağırlık değişmesi sorun teşkil etmez. Manevra Tutamakı ndan gönderilen kesintisiz sinyal sayesinde Lift her çalışma koşulunda dengede kalır.

21 DEĞİŞEN YÜK AĞIRLIKLARI Özellikle diğer vakum tip Liftlerde, değişken ağırlıkların kaldırılması en başta gelen problemdir: Yük ağırlığı her değiştiğinde hava valfının tekrar ayarlanması gerekir.

22 DEĞİŞEN YÜK AĞIRLIKLARI Bu ayar yapılmadığı takdirde şu hal meydana gelir: Artan ağırlıkla Lift kontrolsüz olarak aşağı iner, azalan ağırlıkla kontrolsüz olarak yukarı çıkar. Yük düşürüldüğü takdirde tutma aparatı ve halat çok büyük kuvvetler uygulanarak yukarı çekilmeye çalışılır ve bu gibi hareketler iş kazalarına neden olan en büyük riskleri taşımaktadırlar.

23

24 YATAY HAREKET QUICK LIFT 2 önemli prensibi takip eder: 1. Alüminyumdan imal edilmiş kırma (artiküle) dirsekli kol sayesinde taşınan toplam yük minimize edilmiştir. Yani işin görülmesi için gereksiz ağırlıklar taşınmaz. Bu özellik sayesinde lift ömrü daha uzundur ve çalışma daha ekonomiktir. Diğer standart liftlerde tüm ağırlık gereksiz şekilde, kaldırılan yükle birlikte taşınır.

25 YATAY HAREKET 2. QUICK LIFT Motoru kafes boma sabit monte edilmiş olup, kaldırma işlemi sırasında hareket eden toplam kütlenin dışında kalır ve gereksiz ilave yük taşınmamış olur, yatay eksendeki hareketin kısıtlanmasına neden olmamaktadır.

26 Kaldırma Halatı (Çelik) : rahatsızlık verici yan kuvvetlerin oluşmasına izin vermeyecek şekilde tasarımlanmış ve imal edilmiştir.

27 QUICK LIFT ile İNSAN VÜCUDU İLİŞKİSİ QUICK LIFT özel tasarımı insan vücudunu rahatlatıcı özelliklere sahiptir.

28 ELLER Yukarı/Aşağı hareket için -sadece birkaç gramlıkminimum kuvvet uygulamak yeterli olmaktadır. Eldiven kullanımı sorun teşkil etmez, çünkü Manevra Tutamakı nı hafifçe ve basitçe kavramak yeterlidir. Manevra Tutmakının dikine kullanılması, ergonomistler arasında lift kontrolünde iyi bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Çünkü dikine konmuş bir çubuğu tutmak insan vücudu için doğal kabul edilir.

29 ELLER QUICK LIFT in en basit şekilde gerçekleştirdiği hareketler toplamını diğer markalar çoğu kez ancak çeşitli sayılarda düğmeler kullanarak yapabilmektedirler. Diğer markalarda küçük start/stop butonları bulunabilmekte ve eldivenle çalışmak zorlaşmaktadır. Bir düğmeye sık basmak elde ciddi acılar oluşmasına sebep olabilmektedir.

30 ELLER QUICK LIFT kullanan Operatör, hangi düğmeye basacağını düşünmek yerine Dikkatini Önündeki İşine Toplar.

31 SIRT ve OMURGA QUICK LIFT hareketi, operatörün omurgasına zarar verebilecek hiçbir olumsuz kuvvete izin vermeyecek şekildedir. Lifti kullanırken gövdeyi bükmeye hiç gerek yoktur.

32 SIRT ve OMURGA Hafif Lift kolları sürtünme katsayısı düşük yataklama ile bağlanmış ve Kaldırma Halatı maksimum yükte dahi yan kuvvetleri tamamen etkisiz kılacak şekilde merkezlenmiştir. Motor kolona sabitlenmiş olup, taşınan kinetik ağırlığın bir parçası olmaktan çıkar.

33 SIRT ve OMURGA Kolonun doğru yere yerleştirilmesi ile bükülme kuvvetlerinin minimize edildiği bir çalışma alanı meydana getirilmiş olur. Ergonomik açıdan, asılı bir yükü sağa sola çekiştirmek kesinlikle yanlıştır. QUICK LIFT kolları ile itme/çekme hareketleri vücudu sağa sola bükmeden doğal şekilde geçekleştirilebilmektedir.

34 KALDIRMA HIZI Ergonomik hız düzeyinde ağır yükleri kaldırmak ve taşımak çok kolaydır. Hız operatörün el kuvvetine bağlı olarak değişir ve tüm hız değişiklikleri yumuşak şekilde gerçekleşir ve hızda sıçrama, ani hareketlenme, hızlanma veya yavaşlama görülmez.

35 GÜRÜLTÜ SEVİYESİ QUICK LIFT in çalışma ortamı sessizdir, çünkü QUICK LIFT ELEKTRİK MOTORU ÇOK SESSİZ ÇALIŞIR. Lift hareket halinde değilken dahi soğutma fanı çalışmaya devam eder, ancak liftin isteğe bağlı olarak belirlenen süreden fazla hareket etmemesi halinde, programlanmış süre sonunda durur. Diğer Hava Tahrikli daha basit sistemlerde gürültü genellikle çok rahatsız edicidir.

36 ÇALIŞMA ALANI QUICK LIFT 4,20 metrelik uzun bir çalışma yarıçapına sahiptir. Kol 280 lik açıyla dönebilmekte ve 27 m² lik alanı tarayabilmektedir.

37 ...ÇALIŞMA ALANI Birçok uygulamada nispi büyük çalışma alanı sayesinde, operatör tek Lift ile 2 çalışma istasyonunun işini görebilmektedir. Diğer birçok markalarda kaldırma kolu daha kısa olduğundan 2 Lift kullanma zorunluluğu vardır.

38 ...Çalışma Alanı

39 Direkli Sistem Örneği

40 Direkli Sistem Örneği 150 Kg ağırlığında ve 1500 mm çapında bir TÜRBİN Komponentini döndürebilir Kavrama Aparatı Sistemi

41 * Direğe * Duvara * Kolona * Tavana Kurulum Mümkündür.

42 Tork Kollu Sistem Örneği

43 Raylı Sistemler

44 Raylı Sistemler

45 Raylı Sistemler

46 Tork Kollu Raylı Sistem Örneği

47 Tork Kollu Raylı Sistem Örneği

48 Rayda Kayar Kollu Sistemler

49 Rayda Kayar Kollu Sistem Örneği

50 Rayda Kayar Kollu Sistem Örneği

51 Mobil Sistem Örneği

52 Mobil Sistem Örneği

53 Mobil Sistem Örneği

54 CE - SERTİFİKASYONU QUICK LIFT CE - Normlarının öngördüğü tüm koşulları yerine getirmiş olup, CE Sertifikasına sahiptir.

55 Teşekkür ederiz

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION Değerlİ Volvo sahibi VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İCİN TEŞEKKÜRLER Volvo nuzu, uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU

KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU KULLANMA, MONTAJ, BAKIM VE ONARIM TÜRKÇE TANITMA KILAVUZU MARKA : TÜRBOSAN CİNSİ : SU POMPASI MODEL : DAS SERİSİ DIŞTAN SU SOĞUTMALI (YAŞ MONTAJ) (1,5 kw 11 kw) TS EN ISO 9001:2008 TS 12599 2010/01 1 İÇİNDEKİLER

Detaylı

TÜRKÇE AE-200A KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE AE-200A KULLANIM KILAVUZU TÜRKÇE AE-00A KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER!. ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE ALINACAK ÖNLEMLER... Kullanımla ilgili önlemler... @. MAKÝNENÝN KURULUMU... #. GENEL BAKIŞ...3. Özellikler... 3. Spesifikasyonlar... 3 $.

Detaylı

MICROMASTER. Kullanıcı Kılavuzu. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

MICROMASTER. Kullanıcı Kılavuzu. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com MICROMASTER Çalıştırma Talimatları Issue Release Kullanıcı Kılavuzu Genel Özet 1 Kurulum MICROMASTER 4 Devreye Alma 3 MICROMASTER 4 nin Kullanılması 4 Çalıştırma Talimatları Kullanıcı Kılavuzu Sistem

Detaylı

İşletmelerde yüklerin büyük bir kısmını

İşletmelerde yüklerin büyük bir kısmını ENDÜKSİYON MOTORLARA YOL VERME YÖNTEMLERİ Ahmet Teke, Mehmet Tümay ahmetteke@cu.edu.tr, mtumay@cu.edu.tr Çukurova Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü İşletmelerde yüklerin büyük bir kısmını

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Wilo-EMU FA... + FK17.1...

Wilo-EMU FA... + FK17.1... Wilo-EMU FA... + FK17.1... İşletme ve bakım kılavuzu Sipariş numarası: Seri numarası template TMPFK17X WILO EMU GmbH Heimgartenstr. 1 95030 Hof 3309 95003 Hof Telefon: +49 9281 974-0 Telefax: +49 9281

Detaylı

86174 - Turkish. EdmoLift Ürün Kılavuzu

86174 - Turkish. EdmoLift Ürün Kılavuzu 86174 Turkish EdmoLift Ürün Kılavuzu Kaldırma Masası Kaldırma kolu Palet Kaldırma Tilt WP İş Platformu TZ/EZ Kaldırma Arabası 3 5 7 9 11 13 86174 Turkish 20070802 EdmoLift Kaldırma Masası Giriş Çalışanlar

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

0212727tr 004 12.2009. Elektrikli kırıcı tabanca EHB 11 BL, BLM, BLS. Kullanma kılavuzu

0212727tr 004 12.2009. Elektrikli kırıcı tabanca EHB 11 BL, BLM, BLS. Kullanma kılavuzu 0212727tr 004 12.2009 Elektrikli kırıcı tabanca EHB 11 BL, BLM, BLS Kullanma kılavuzu Üretici Wacker Neuson SE Preußenstraße 41 80809 München www.wackerneuson.com Tel.: +49-(0)89-354 02-0 Fax: +49-(0)89-354

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

TİTREŞİM İZOLASYON TEKNOLOJİLERİ

TİTREŞİM İZOLASYON TEKNOLOJİLERİ V I B R A T I O N T E C H N O L O G Y A G TİTREŞİM İZOLASYON TEKNOLOJİLERİ Hassas Makine Donanımları Bilz teknolojileri ve know-how Hakkımızda Bilz Titreşim Teknolojleri 1985 yılında kurulmuştur ve titreşim

Detaylı

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION DEĞERLİ VOLVO SAHİBİ VOLVO'YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

Standart su pompası. Etaseco/Etaseco I. Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok. İşletim ve montaj talimatı. İş numarası:

Standart su pompası. Etaseco/Etaseco I. Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok. İşletim ve montaj talimatı. İş numarası: Standart su pompası Etaseco/Etaseco I Ayrılabilir boruya sahip Mil contası yok İşletim ve montaj talimatı İş numarası: Baskı İşletim ve montaj talimatı Etaseco/Etaseco I Orijinal işletim talimatı KSB Aktiengesellschaft

Detaylı

Contalı Plakalı Eşanjörler

Contalı Plakalı Eşanjörler Kullanım Kılavuzu Türk Contalı Plakalı Eşanjörler GPHE-MANUAL-EN Yayın: 1000E-TR Bu ürünü çalıştırmadan ya da ürünün bakımını yapmadan önce bu kılavuzu okuyup anlayın. Şu uyarı sembolüyle işaretlenmiş

Detaylı

V70 & XC70 KULLANICI EL KİTABI

V70 & XC70 KULLANICI EL KİTABI V70 & XC70 KULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği

Detaylı

S80 KULLANICI EL KİTABI

S80 KULLANICI EL KİTABI S80 KULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği

Detaylı

2. ÜNİTE KUVVET VE HAREKET

2. ÜNİTE KUVVET VE HAREKET 2. ÜNİTE KUVVET VE HAREKET Sarmal Yayları Tanıyalım İş ve Enerji Enerji Çeşitleri ve Dönüşümleri Basit Makineler Enerji ve Sürtünme i Bu ünitede öğrencilerin; Sarmal yayların özelliklerini farketmeleri,,

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, derin sular insanı temizler.

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, derin sular insanı temizler. Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, derin sular insanı temizler. Pompey the Triumvir Öneri ve görüşleriniz için AKes@petkim.com.tr

Detaylı

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW

KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW KE KX KG TL KW Her zaman doğru tercih! Toprak mikserleri ve ağır tip toprak mikserleri eskiden olduğu gibi tohum yatağı hazırlanması konusunda her yönden çok beceriklidir. Başka hiçbir zemin

Detaylı

VOLVO V60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO V60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO V60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-2

FIBERMAK Momentum Gen-2 Yenilikçi Teknolojiler. www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-2 Yeni Nesil Fiber Lazer. F SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. www.ermaksan.com.tr

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-3

FIBERMAK Momentum Gen-3 Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-3 Yeni Nesil Fiber Lazer. F YARIM ASRI GERİDE BIRAKAN ERMAKSAN, GELECEĞE EMİN

Detaylı

Kolay montaj. Geberit Temin Sistemleri. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Caddesi No:33 34718 Kadıköy İstanbul

Kolay montaj. Geberit Temin Sistemleri. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Caddesi No:33 34718 Kadıköy İstanbul Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Caddesi No:33 34718 Kadıköy İstanbul T +90 216 340 82 73 F +90 216 340 82 79 sales.tr@geberit.com www.geberit.com.tr Kolay montaj. Geberit Temin Sistemleri

Detaylı

BÖLÜM IV YARIİLETKEN GÜÇ KAYNAKLARI

BÖLÜM IV YARIİLETKEN GÜÇ KAYNAKLARI BÖÜM IV YAIİETKEN GÜÇ KAYNAKAI 4.1 GİİŞ Bütün elektronik devrelerin çalışabilmesi için bir güç kaynağına ihtiyacı vardır. Elektronik devrelerde besleme gerilimi olarak DC gerilim kullanılmaktadır. Ancak,

Detaylı

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ Yayın No: 43 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak

Detaylı