Rho Vetrocer 250 Cam dekorasyon ve cepheler için dijital Inkjet baskı sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Rho Vetrocer 250 Cam dekorasyon ve cepheler için dijital Inkjet baskı sistemleri"

Transkript

1 TR Rho Vetrocer 250 Cam dekorasyon ve cepheler için dijital Inkjet baskı sistemleri Durst, cam için endüstriyel baskı sistemlerinde uzmandır. Durst un 15 yıldır yoğun bir şekilde araştırdığı ve sanayide kullanılan baskı sistemlerinde uyguladığı mürekkep püskürtme teknolojisi ile tüm detayları düşünülmüş yazılım, inorganik pigmentlerin kullanıldığı yenilikçi mürekkep teknolojisi ve en yeni baskı kafası teknolojisinin kombinasyonu ile cam dekorasyonu için yenilikçi bir baskı sistemi ortaya çıkmıştır. Bu sistemde cam yapı konusundaki standartlar sağlanır ve aynı zamanda iç mimarlara, tasarımcılara, mimarlara ve cam işleme şirketlerine yaratıcı tasarımlar konusunda yeni olanaklar sunulur. Durst un 10 yıldan fazla süredir fayans baskısı konusunda dünya çapında devrim yarattığı dijital Inkjet baskı teknolojisi, düşük maliyetle, hızlı, baskı ön işlemi olmaksızın farklı boyutlardaki cephe camlarının koruyucu kenarlarının, cam kapıların, mobilyaların, bölme duvarlarının, mutfak arka duvarlarının, asansör ve diğer cihazların aynalarının ve başka birçok yüzeyin baskısını yapma imkanı sağlamaktadır. Durst Flow teknolojisi seramik mürekkebin sürekli şekilde baskı kafasının içinde sirküle edilmesini sağlar ve böylece yeni mürekkebin nozzle lardan çıkışının hemen arkasından yanlara doğru pompalanması sağlanır. Böylece yüksek pigment ve frit oranına sahip seramik mürekkeplerde kritik olan sedimantasyonu ve mürekkebin nozzle çıkışında kuruması önlenir. Elektromanyetik hareket alanları ile gerçekleştirilen çok hassas kızak hareketi, alüminyum silisyum alaşımından mamul biyonik taşıyıcılar, bant beslemesi, cam elyafı bazlı elektronik bağlantıları, Linux sistemi üzerine kurulu yazılım ve sağlam yapısal konstrüksiyon, onlarca yıldır piyasada kullanımda olan 2500 ün üzerinde cihazda kendisini kanıtlamıştır. Durst cihazları, endüstriyel kullanımında kendini kanıtlamıştır: Haftada 7 gün ve 3 vardiya baskı faaliyeti için güvenilir şekilde tasarlanmış ve imal edilmişlerdir. Bu cihazlar, mevcut cam üretim hatlarına entegre edilebilirler veya bağımsız olarak da çalıştırılabilirler. Durst Rho Vetrocer gelişen pazarda kârlı bir şekilde yer alma fırsatı sunar.

2 Durst. Endüstriyel mürekkep püskürtme uygulamaları uzmanı Durst Forschungszentrum Lienz Durst Industrial Inkjet Application GmbH Lienz Durst, 1936 yılından bu yana görsel iletişim ve görüntü teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir: 1995 yılına kadar analog gümüş halojenür fotoğraf alanında kamera, görüntü büyütme cihazları slayt projektörleri üreticisi olarak, 1995 yılından bu yana lazer destekli renkli pozlama cihazının ilk üretici olarak dijital baskı teknolojisi alanında aktiftir. Durst, 1999 yılından beri reklamcılıktaki büyük format görüntüleme için Inkjet baskı cihazları geliştirmektedir: Durst, 2000 yılında UV ile sertleşen mürekkep kullanan düz yataklı baskı cihazını piyasaya süren ilk şirket olmuştur; şu anda bu cihazın 8. jenerasyonuna ulaşılmıştır: Çözünürlük (günümüzde 1700 dpi çözünürlüğe ulaşılmıştır), damlacık boyutuna (şu anda 7 pl), damlacık boyutu varyasyonuna (Grey Scale-teknolojisi), baskı hızına, boyar madde sistemlerine (UV mürekkeplerden seramik ve su bazlı boyar mürekkeplere), yazılım ve elektroniğe yönelik olarak birçok Ar-Ge çalışması gerçekleştirilmiştir. Durst, fayans sanayinin, tekstil sanayinin, etiket ve ambalaj baskısı alanlarında üretim proseslerine entegre edilmiş baskı sitemleriyle sanayi ortamının beklentisi yüksek üretim ortamı şartları konusunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir. 24/7 üretim uygulamalarının beraberinde getirdiği yükler, fonksiyonların uzaktan kumandalı olarak kontrol edilmesi, üretim zamanı ve mürekkep sarfiyatının ekonomik şekilde kontrol edilmesini sağlayan entegre MIS yazılımı bu nedenle Durst cihazlarında yıllardır kullanılmaktadır. Durst, ISO 9001 ve sertifikalarına sahiptir ve sürdürülebilirlik garantisi vermektedir. Ürünlerimiz sürdürülebilir olarak ve sıkı çevre şartları gözetim altında tutulmak suretiyle üretilmekle kalmaz, cihazlarımız kullanıcıya aynı zamanda uzun kullanım ömrü, kolay bakım olanakları ve en yeni teknolojilere revize edilme olanağı, düşük enerji ve mürekkep sarfiyatı ve baskıda çevre açısından kritik madde kullanmama garantisi sunmaktadır. Inkjet teknolojisi, Durst için temassız yüzey fonksiyonelleştirme teknolojisi olarak geleceğin teknolojisidir. Bu nedenden dolayı 2010 yılında kurduğumuz araştırma merkezimizde en yeni baskı kafası teknolojileri, mürekkep ve akışkanlar, temel araştırmalar olarak filtre ve akışkan teknolojisi üzerinde çalışıyoruz. 7. AB Çerçeve programına mürekkep püskürtme uzmanı olarak farklı projelere entegre edilmiş bir firma olarak, en yenilikçi ve ilerici teknolojileri garanti ediyoruz. Durst Industrial Inkjet Application GmbH Lienz Durst Araştırma Merkezi Lienz.

3 Durst teknoloji bileşenleri Variodrop ve Circular-Flow (CF) teknolojili baskı teknolojisi Durst, 2003 yılından bu yana fayans baskısı alanında inorganik pigmentlerle çalışmaktadır. Fırınlama prosesinden sonra canlı renkler verebilmeleri için belirli bir boyutta olması gereken metalik pigmentler, kalıntı bırakma ve sedimantasyon eğilimindedirler. Mürekkebin, torbasız mürekkep sistemi üzerinde sürekli olarak sirküle etmesi ve akıllı filtrasyon ve Akciğer teknolojisi sayesinde mürekkep sistemi, basınçsız ve yüksek maliyetli Capping olmadan da hemen ve sorunsuz şekilde baskıya hazır olmaktadır. Durst ta Circular-Flow-System olarak tanımlanan onlarca yıllık tecrübe, Rho Vetrocer de uygulanmıştır. Kullanılan baskı kafaları, sistemdeki mürekkebin nozzle ların hemen arkasında sirküle etmesi sağlanacak şekilde tasarlanmıştır ve mürekkep hiçbir zaman buharlaşmaz, kurumaz, sedimantasyona uğramaz, çünkü havası alınan taze mürekkep mikro oksijen kabarcıklarından arındırılarak sürekli şekilde nozzle çıkışlarının yanından geçecek şekilde pompalanmaktadır. Türünün tek örneği olan diğer bir baskı kafası teknolojisi Variodrop tur: baskının raster ayarına göre Piezo elektroniğinin kumandası üzerinden büyük veya küçük damlacıklar üretilir. Sürekli olarak aynı boyutta damlacıklar üreten ve damlacıkların yüzeye çarpmadan hemen önce daha büyük damlacıklar oluşturmak üzere birleştiği ve baskı hızını büyük ölçüde azaltan Grey Scale teknolojisinin aksine, Variodrop teknolojisinde küçük, orta ve büyük damlacıklar doğrudan nozzle da üretilir baskı hızı çok az bir miktarda düşer. Manyetik lineer tahrik Biyonik taşıyıcı Transport bandı Alüminyum alaşımından imal edilmiş olan ve kafalarının karşılıklı olarak konumlandırıldığı ve bilgisayar kontrollü ayar sistemi ile kalibre edildiği baskı köprüsü, tüm cam boyunca sabit bir hız elde edebilmek amacıyla manyetik lineer tahrik sistemiyle hareket ettirilir. Bu sistem, tetikleme sinyali elektroniği, veri aktarım elektroniği ve bant teknolojisi ile birlikte çok hassas baskı sonuçları elde edilmesini sağlar ve 2 mikrometrelik toleransları dahi garanti eder.

4 Inorganik seramik mürekkebiyle cam dekorasyonu Yükleme ünitesi Yıkama ünitesi Yüklemeden, yıkama, baskı ve kurutma aşamalarına kadar tüm proses otomatiktir. Camın taşınması yükseklik ayarlı özel pnömatik sehpalar ile kumanda edilir ve pozisyonlama sistemi, camın Durst baskı cihazına verilmeden önce tam doğru konumda olmasını garanti eder. Bilgisayardan baskıya Rho Vetrocer 250 Inkjet baskı makinesi, yüksek verimlilik ve en iyi baskı kalitesinin yanında, kolay kullanım ve optimal iş akışı sunmaktadır. İster tekil üretim yapın, isterse küçük veya büyük seri üretim, Rho Vetrocer 250 sürekli ve güvenilir şekilde üretime hazırdır. Sistem, farklı şekil ve miktarlarda kesintisiz baskı imkanı verir ve serigrafi baskıda olduğu gibi kalıp değişimi gerektirmez. Dijital referans, bir bilgisayar vasıtasıyla baskı işlem ünitesine iletilir ve ardından baskı gerçekleşir. Baskı plakaları veya kalıplar gibi baskı şablonları tümüyle ortadan kalkar. Kopyalama veya resim değişikliğinde herhangi bir zaman kaybı söz konusu değildir, baskı işlemi sürekli şekilde devam eder, resim aktarımı, resmin yüklenmesi ve baskı işlemleri aynı anda birbirine paralel olarak gerçekleşir. Yıkama ve kurutma ünitesi Paslanmaz çelik yıkama ve kurutma ünitesi, dört adet pompalı tekne ve fırınlardan oluşur. Tam otomatik olarak çalışan makine, camı yüksek basınçlı ve iki çıkışı olan bir ön yıkama biriminden, ardından iki, üç veya dört fırça çiftine sahip yıkama bölümünden ve yüksek basınçlı bir vantilatörden beslenen iki çift kurutma ünitesinden geçirir. Makinenin bakımı kolaydır, motorlu bir kapak açma fonksiyonuna sahiptir ve belirli gereksinimler veya hassas yüzeyler için özel çözümler sunar. Tüm cam kalınlıkları için en doğru yıkama rejimini sunar ve toz, yağ (parmak izi) çinko kalıntıları ve ambalaj kalıntılarını temizleyebilir. Konveyörler Konveyörler yükseklik ayarlı entegre sehpalara sahiptir ve manüel cam çevirme hareketli rulolar ve/veya camı tutmak için vantuzlar ile donatılmıştır. Pozisyonlama ve merkezleme Kayar platform Camın mükemmel şekilde pozisyonlandırılması, dikey olarak hareketli çapraz bantlar ve çok hassas bir mekanik ve elektronik bir sistem ile sağlanır. Kaldırma fonksiyonuna sahip çok yönlü hareket eden (XYZ) çapraz bantlara sahiptir ve taşıma konveyörleri ve döner sehpalarla kombine edilebilirler.

5 Rho Vetrocer 250 Cam dijital baskı Konveyörler Kurutma ünitesi Boşaltma ünitesi Rho Vetrocer 250 Rho Vetrocer 250, camın dijital dekorasyonu için özel olarak geliştirilmiştir. Durst Rho Baskı Makineleri serisinin kesintisiz sürekli baskı, yüksek verimlilik ve en iyi baskı kalitesi gibi tüm avantajlarını, 2,5 metreye kadar genişliğe sahip her uzunlukta cam yüzeyler için sunar. Camları olabildiğince hassas bir şekilde baskı prosesinden geçirmek için özel bir taşıma mekanizmasına sahiptir. En yeni Durst Variodrop-CF baskı kafası teknolojisiyle donatılmış olan makine, 800 dpi çözünürlük sunar ve yüksek baskı hızını yüksek baskı kalitesi ile birleştirir. Rho Vetrocer 250 rakipsiz bir güvenilirlik sunar ve 7/24 sürekli üretim için tasarlanmıştır. Kurutma ünitesi Infrared kurutma ünitesi camı 200 C ye kadar ısıtır ve böylece seramik cam mürekkebinin ön kurutma işlemini gerçekleştirir. Konveyörün hızı ve hava konveksiyonu, o an gerçekleştirilen prosese uyumlu hale getirilebilir. Entegre sistem Durst, entegre bir sistem kurmak isteyen müşterilerimiz için projenin gerçekleştirilmesini tümden üzerine alır. Buna, üçüncü taraflardan sağlanan çözümlerin işlemlerinin yapılması ve entegrasyonu da dahildir. Sözleşmelerin yapılması, tedarik, kurulum, işletmede nihai kabul ve müşteri hizmetleri de hizmetin kapsamında yer alır.

6 Dijital baskı için inorganik Durst mürekkep sistemi Inorganik pigmentlerden oluşan bir mürekkep ve uygun dispersiyon ve taşıyıcı sıvılarından oluşan bir frit olan Rho Vetrocer mürekkebi, cam materyallerin baskısı için özel olarak üretilmiştir. Mürekkep, her hangi bir astarlama olmaksızın doğrudan cama basılır ve (harici) fırında 680 ila 700 derecede yapılan fırınlama işlemiyle kalıcı olarak cam ile birleşir. Böylece mürekkep, camın bir parçası haline gelir. Durst un inorganik seramik mürekkebi, özel seçilmiş metalik, toksik olmayan pigmentler ve cam fritleri içerir; siyah, beyaz, kırmızı, mavi, sarı, yeşil ve satine renklerinde mevcuttur. Mükemmel bir UV koruma sunar ve renk miktarına göre aynı zamanda ışık geçirmez özelliğe de sahiptir. Vetrocer mürekkepleri düz cama yapılan baskılarda kullanılabilir. Seramik mürekkep, fırınlama prosesi sayesinde cam yüzey ile eriyerek birleşir ve böylece aynı zamanda temperlenmiş güvenlik camı (ESG) ve lamine güvenlik camı (VSG) üretilmiş olur. Baskı kafası Cam materyal İnorganik pigment İnorganik frit Cam materyal Pigment ve frit camla eriyerek birleşir Seramik mürekkebinin dayanım değerleri Darmstadt Devlet Malzeme Test Kurumu Malzeme bilimi uzmanlık alanı ve enstitüsü Kontrol tarihi: Eylül 2014 Pummel Testi Sonucu Kuraray referansına göre sınıflandırma: Baskısız: 8 Baskılı: Yeşil, kırmızı, mavi: 8-9 Baskılı: Siyah, beyaz, sarı: 8 Özet: Baskılı ve baskısız yüzeylerde yapılan teste göre darbe yapıları benzerdir. Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Kontrol tarihi: Ekim derecede 336 saat sıcak bekletme DIN EN ISO uyarınca çizilme sertliği: Sarı: 20 N, kırmızı: 12 N, yeşil: 18 N, mavi, beyaz, siyah >20N Parlaklık testi: (yükleme sonrasında) DIN uyarınca Sarı: 76, kırmızı: 82, yeşil: 94, mavi: 78, Beyaz: 46, siyah: 90 Özet: Sonuçlara göre kaplamalarda, 50 C ortam sıcaklığında yapılan depolama sonrasında incelenen özelliklerde ilk geldikleri ana göre neredeyse hiç azalma olmamıştır. Fraunhofer Institut für Bauphysik (IBP), Stuttgart Kontrol tarihi: Ekim 2014 UV yükü: DIN EN 410 uyarınca Spektrofotometre ölçümü Emisyon derecesi DIN EN Özet: Görsel olarak herhangi bir değişim tespit edilememiştir. Spektral refleksiyon ve transmisyon ölçümleri ile TIR tip emisyonmetre ile yapılan ölçümlerde, kaplamalarda ancak çok küçük değişimler gözlemlenmiştir. Yükleme sonrasında ölçülen tüm değerler neredeyse referans numunenin değerleri ile aynıdır.

7 Kararlılığı yüksek ve kalıcı cam dekorasyonu işine girme fırsatı Inorganik seramik mürekkebi baskı sisteminin uygulama alanları Rho Vetrocer 250 baskı makinesi ve seramik mürekkep ile cam dekorasyonu, daha önce ekonomik olmayan veya hiç mümkün olmayan çok cazip ticaret olanakları ortaya çıkartır. Boyama siparişleri arasında şablon üretim süreleri, hazırlık zamanları ve kurutma zamanları artık gerekli değildir. Ekonomik avantajların yanında daha hızlı tepki ve teslimat süreleri ile müşterilerinize gerçek artı değer sunarsınız. Çok renkli tekil üretimler, ayrıca küçük ve orta boyutta baskı serileri artık kolay ve hızlı olarak gerçekleştirilebilir ve yenilikçi cam dekorasyonları yapmayı mümkün kılar. Müşteriye göre yapılan uyarlamalar, değişken veriler ve köşeden köşeye baskı imkanı, mimarlar ve iç mekan tasarımcılarına cam dekorasyonlarını iç donanımlarına entegre etmek için yeni ve heyecan verici olanaklar sunmaktadır. Kullanım alanları: İç mekan uygulamaları Mağaza donanımları Bar dekorasyonları Fuarlar Mobilya camları Bölme duvarları Oyun otomatları Kapak aynaları örn. kahve otomatları, asansörler Dış cephe uygulamaları Cepheler Geçici sergiler Sezonluk dış levhalar Güneş panelleri Durst Inkjet teknolojisi aşağıda belirtilen avantajları sunar: Şablon gerektirmez ve dolayısıyla depo alanı da gerektirmez Temizlik için çözücü kimyasallar ve su gerekmez Dijital teknoloji değişken veri baskısı (metinlerin ve rakamların basımı) olanağı sunar Miktar uyarlaması - Her bir cam materyalin şekli farklı olabilir Cam üretimine entegre edilebilir Mutlak esneklik sağlar: standart şekiller veya münferit formatlar basabilir Herhangi bir cam işleme yazılımına bağlanabilmesi için standart bir DXF arayüze sahiptir Şablon değiştirmeye gerek olmaksızın farklı şekillerin kesintisiz üretimi yapılabilir 6 adet ana renk ile baskıda tüm renk karışımları sağlanabilmektedir.

8 Teknik veriler Genel teknik özellikler Boyutlar: Genişlik: 5850 mm Tezgahsız uzunluk: 1794 mm Yükseklik: 1960 mm Ağırlık: yakl kg Bağlantı değerleri: maks. 30 KVA/400 V (AB standardı) maks. 30 KVA/ V (ABD standardı) Güvenlik uyumluluğu: Rho Vetrocer, baskı makineleri için geçerli güvenlik standartlarına uygundur Baskı spesifikasyonları Baskı sistemi: En üstün baskı kalitesi ve sürekli baskıya hazır Variodrop-CF baskı kafası teknolojisine sahip patentli Durst düz yataklı sistem. Çözünürlük: 800 dpi Renkler: Standart: RBGYK Opsiyonel: Beyaz ve Satinato Mürekkepler: Anorganik Durst Vetrocer seramik mürekkebi Verimlilik (baskı yapılacak materyalin ağırlığına bağlı): Vetrocer 250 Basic: 2 pas modunda en fazla 25 m 2 /saat 4 pas modunda en fazla 12 m 2 /saat Vetrocer 250 Presto: 2 pas modunda en fazla 55 m 2 /saat 4 pas modunda en fazla 27 m 2 /saat Vetrocer 250 HS: 2 pas modunda en fazla 100 m 2 /saat 4 pas modunda en fazla 55 m 2 /saat Işık geçirmez geniş yüzey baskısı >60 gr/m 2 : Vetrocer 250 Basic: 14 m 2 /saat Vetrocer 250 Presto: 28 m 2 /saat Vetrocer 250 HS: 55 m 2 /saat Materyal spesifikasyonları Materyaller: Harici fırınlama işlemi ile temperlenmiş güvenlik camı (ESG) ve lamine güvenlik camı (PVB veya EVA lı VSG) şeklinde işlenebilen düz cam. Azami baskı genişliği: 2,5 m Azami baskı uzunluğu: 8 m Transport bandı üzerindeki azami ağırlık: 220 Kg Malzeme kalınlığı: 3-19 mm Konum gereksinimleri Maksimum yükseklik: Deniz seviyesinden m yükseklik Sıcaklık aralığı: +18 C ila +25 C Bağıl hava nemi: %25 80, yoğuşmasız Yazılım/RIP: Durst Rho Linux Yazılımı; harici Caldera RIP Server (GrandRIP+ Yazılım) Opsiyonel: Renk kalibrasyon yazılımı Spektrofotometre üzerinde Durst Phototechnik AG Julius-Durst-Strasse Brixen/Bressanone, Italy P.: F.: Durst Phototechnik Digital Technology GmbH Julius-Durst-Strasse Lienz, Austria P.: F.: Durst Industrial Inkjet Application GmbH Julius-Durst-Straße Lienz, Austria P.: F.: Ürünlerimiz sürekli geliştirilmekte ve en yeni teknik standartlara uyumlu hale getirilmektedir. Bu nedenle resimler ve açıklamalar bağlayıcı değildir. Resimler ve grafik şekiller telif haklarıyla korunmaktadır. Durst Tescilli Ticari Markadır Copyright Durst Phototechnik AG IX201TR - 05/2015

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 *Etiketleme *Kodlama *Yazılım ve Donanım Bileşenleri *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar * *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 İÇİNDEKİLER ETİKETLEME Print & Apply (Yaz ve Uygula Sistemleri) LA 4050

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 YLL 2013 YIL 7 SAYI 50 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Açık Tip Devre Kesiciler 42 80 N HABİ Çoklu Dokunmatik Panel Yarı-Mutlak Lineer Kodlayıcı Kızılötesi Kamera

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-3

FIBERMAK Momentum Gen-3 Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-3 Yeni Nesil Fiber Lazer. F YARIM ASRI GERİDE BIRAKAN ERMAKSAN, GELECEĞE EMİN

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Schlafhorst MÜŞTERİ DERGİSİ / 01.2014 / TR. Express. Schlafhorst

Schlafhorst MÜŞTERİ DERGİSİ / 01.2014 / TR. Express. Schlafhorst Schlafhorst MÜŞTERİ DERGİSİ / 01.2014 / TR Schlafhorst Express. YENİLİKLER BD 6 / ZinserRing 72 / 2Impact FX TEKNOLOJİ PreciFX / ZinserSpeed 5M / Pratikteki devir sayısı 160.000 rpm. MÜŞTERİLER Linqing

Detaylı

YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr

YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr İndeks 02 Yüksek sıcaklık izolasyon malzemeleri ve refrakterler. 10 Elektrikli

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-2

FIBERMAK Momentum Gen-2 Yenilikçi Teknolojiler. www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-2 Yeni Nesil Fiber Lazer. F SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. www.ermaksan.com.tr

Detaylı

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori.

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori. DMG MORI müşterileri ve ilgililer için dergi DMG MORI den CELOS Fikirden hazır ürüne 2014 te 24 adet dünya prömiyeri, 2014 yılında 24 dünya, bunun 9'u ilk yarıda DMG MORI Sistemler Maksimum verim artışı

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 KSIM 2013 YI 7 SYI 52 www.endustri-dunyasi.com Tutucu Sistemler ndüstride yer almanın yeni yolu, 32 58 N HBİ Manyetik Kilitleme Sistemi Dozaj Valfi Tornalama Uç Kaliteleri 20 40 53 Part

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

TransSynergic 4000 / 5000 TransPuls Synergic 2700 TransPuls Synergic 3200 / 4000 / 5000 TIME 5000 Digital CMT 4000 Advanced

TransSynergic 4000 / 5000 TransPuls Synergic 2700 TransPuls Synergic 3200 / 4000 / 5000 TIME 5000 Digital CMT 4000 Advanced TransSynergic 4000 / 5000 TransPuls Synergic 2700 TransPuls Synergic 3200 / 4000 / 5000 TIME 5000 Digital CMT 4000 Advanced t Kullanım kılavuzu Yedek parça listesi MIG/MAG güç kaynakları 42,0426,0001,TR

Detaylı

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den.

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. SCHELL. Genel ve Ticari WC lerde Uzman Fabrika 1 İdari bina ve eğitim merkezi bulunan üretim tesisi WC sıva altı yıkama sistemi COMPACT II için EDITION ECO

Detaylı

Injection Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi.

Injection Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Injection Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Haziran 2014 Katma değerle tekrar piyasaya sürüm Yeni ENGEL web sitesi Sayfa 9 Yaratıcı zihinler için enjeksiyon çözümleri Koziol firması verimlilik ve

Detaylı

Sanatlar & El becerileri

Sanatlar & El becerileri Sanatlar & El becerileri Fırınlar ve Aksesuar Çömlekçilik Porselen desenciliği Vitray Cam eritme Süsleme Emaye Raku www.nabertherm.com Made in Germany Made in Germany Nabertherm, dünya çapındaki 400 çalışanıyla

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Temsilcilikler. Reklam Malzemeleri. Presler. Plot terlar. Tekstil Folyoları. Geniş Format Tekstil Baskı. Masaüstü Sublimasyon

Temsilcilikler. Reklam Malzemeleri. Presler. Plot terlar. Tekstil Folyoları. Geniş Format Tekstil Baskı. Masaüstü Sublimasyon Temsilcilikler Reklam Malzemeleri Presler Plot terlar Tekstil Folyoları Geniş Format Tekstil Baskı Masaüstü Sublimasyon Lazer Yazıcılar ve Kağıtları Kazıma Plakaları ve Eloksallı Alüminyum Baskı Ots+ 03

Detaylı

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme emura SOĞUTMA İKLİMLENDİRME ISITMA MERKEZİ SİSTEMLER ÜRÜN KALİTESİNDE LİDER FİRMA Daikin ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları için yüksek enerji verimliliğine ve çok geniş bir seçim aralığına sahip,

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir?

EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir? 3. SYF EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir? EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş, 2002 yılında İtalyan REEL S.R.L ve Türk ortaklığı şeklinde faaliyetlerine başlayan REEL Otomasyon firmasının unvan ve vizyon değişikliği

Detaylı

HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF

HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF 2 Gelenekten gelen Mükemmellik Testere ile kesmek dünyamız, tutkumuz ve ustalığımız. Yaratıcı,

Detaylı

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr BALCIOĞLU Bugün Plywood ürün grubunun üretiminde dünyada söz sahibi olan Rusya, Finlandiya, Brezilya, Endonezya, Malezya, Çin ve daha birçok ülke ile Balko Plywood Ürün Standardı altında dünyanın hemen

Detaylı

Harman hallaç. Teknik uygulamalar

Harman hallaç. Teknik uygulamalar Harman hallaç Teknik uygulamalar 16 Harman hallaç teknolojisi Mükemmel bir pamuk işleme tesisi gerektiği kadar büyük, mümkün olduğunca kısa Şerit telefleri Temizlenmiş telefler Telef-Açıcı BO-R Elektronik

Detaylı