Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0"

Transkript

1 Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yüklemeye devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin olun. Not: Bu belgede; EX/i Print Server terimi, Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery ; EX Print Server terimi Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery ; EX-i Print Server terimi Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery anlamına gelir. EX-i Print Server entegre bir sunucudur. Ayarlar Diğer EIP uygulama kurulumu Yazıcınızın ağ yapılandırması ScanFlowStore, Equitrac Office veya Xerox Secure Access yazılımını kullanıyorsa EX/i Print Server öğesinin yazıcıyla iletişime olanak tanıyacak şekilde Configure içinden SNMP ayarlarını değiştirmeniz gerekir. SNMP ayarlarını Configure'dan değiştirmek için 1 Command WorkStation'ı başlatın, Yönetici ayrıcalıklarıyla oturum açın ve Sunucu menüsünden Configure'u seçin veya Internet tarayıcınızı başlatın, EX/i Print Server IP adresini yazın ve ardından EX/i Print Server ana sayfasında Configure sekmesini tıklatın. 2 Configure'u başlatmak ve Yönetici ayrıcalıklarıyla oturum açmak için tıklatın. 3 Configure > Ağ > SNMP öğesine gidin ve aşağıdaki ayarları yapın: Ayarla isteklerine ve bazı Al isteklerine izin vermek için Güvenlik seviyesini en düşük olarak şekilde ayarlayın. Topluluk adını yazın bölümüne özel yazın. EIP uygulamaları, Ayarla istekleri için topluluk dizesi olarak özel kullanır. Baskı cihazının dilini kullan EX Print Server öğesinden Configure > Sunucu > Bölgesel ayarlar bölümünde, Baskı cihazının dilini kullan seçeneği, varsayılan olarak etkindir Electronics For Imaging 22 Ağustos * *

2 2 Yazdırma Kaset hizalama Kaset hizalama Ağır 3 ve 4 kağıt ile çalışmaz. Kaplanmış kağıda kitapçık yazdırma Kaplanmış kağıda zımbalı kitapçık yazdırırken ortam türü belirlemeniz gerekir. Bu seçeneğin otomatik belirlenmesini sağlayamazsınız. Adobe PDF işini gerçekleştirme Command WorkStation'dan içeri aktarılan Adobe PDF işi, işleme sırasında başarısız olabilir. Çözüm olarak dosyayı doğrudan Acrobat'tan yazdırın. Sekme yazdırma çıktısı Bir işe sekmeler eklerken ve Kullanılmayan sekmeleri çıkarmak için çıktı kaseti belirlerken işin tamamlanabilmesi için kaynak kasetlere yeterli kağıdın konulduğundan emin olun. İş, kağıt yükleme isteği ile kesintiye uğrarsa, çıktı yanlış kasete gönderilebilir. Bu yalnızca EX Print Server öğesinde gerçekleşir. Doğrudan bağlantı sınırlamaları Doğrudan bağlantı; yazı tiplerini indirmeyi ve Fiery Server'dan kanal bilgilerinin geri alınmasını gerektiren test uygulamalarıyla kullanılmasını amaçlar. Güvenlik önemliyse, işleri yazdırmak için Doğrudan bağlantı önerilmez. Doğrudan bağlantıya gönderilen bazı işler geçici dosyaların Fiery Server da saklanmasına neden olur. Tam güvenlik için bunun yerine Güvenli silmeyi kullanın. Daha fazla bilgi için bkz. Yapılandırma ve Kurulum. Mac OS yazıcı sürücüsünden alınan kopyaların sayısını değiştirme Mac OS v10.7, 10.8, 10.9 yazıcı sürücüsü ile bir uygulamadan işi yazdırırsanız EX/i Print Server Tercihlerinden kopya sayısını değiştiremezsiniz. Çözüm olarak EX/i Print Server Tercihlerini kapatın ve uygulamadan seçiminizi yapın. Delik delme ve zımbalama ile SEF işlerini yazdırma Delik delme ve zımbalama ile bir SEF işi gönderirseniz, bu iş yazdırılmaz, yazdırma seçeneklerinin uyumlu olmadığına ilişkin bir uyarı almazsınız.

3 3 Özel sayfa boyutu X=8,5 ve Y=10 inç olan Kaset 1'e özel boyutta kağıt yüklerseniz ve işinizi aynı özel boyutta yazdırırsanız yazıcı kağıdı tanımaz ve özel sayfa boyutuna sahip kağıt yüklemeniz istenir. yazıcı X ve Y boyutlarını Y ve X olarak algılar. Özel sayfa boyutunu X=10 ve Y= 8,5 inç olarak belirlerseniz iş belirtilen kağıt boyutunda yazdırılır. Sekme kağıdını yazdırma Sekmeli sayfa işini yazdırmak için EX/i Print Server yazıcı sürücüsünde 9x11 veya A4 kapak ve yazıcı öğesinde Letter veya A4 belirlemeniz gerekir. Belge boyutunu değiştirme Microsoft Word gibi bir uygulamadan İş özellikleri içinden işinizi yazdırırken belge boyutunu değiştirirseniz orijinal sayfa boyutunda kağıt yüklemenizi isteyen bir ileti görüntülenir. Bunun nedeni, Microsoft Word'ün kağıt boyutu değerini yazıcı sürücüsüyle paylaşmıyor olmasıdır. Bir uygulamadan yazıcı sürücüsüne ve yazıcı sürücüsünden uygulamaya geçtiğinizde bu değerler güncellenmez. Posta kartı ve Zarf işlerini USB'den yazdırma Posta kartı veya Zarf işlerini USB'den yazdırırken Ortam türü için varsayılan ayar kullanılır. Çözüm: İşi posta kartı veya zarf ortamının yüklü olduğu kaseti seçerek yazdırmaya zorlayın. Yazıcı sürücüsü İki renkli yazdırma eşleme seçeneği Not: Bu bilgi yalnızca EX Print Server için geçerlidir. EX Print Server öğesi yeniden başlatıldıktan sonra İki renkli yazdırma eşleme PNP (işaretle ve yazdır) sürücüsü ile uygulanmaz. Bu sorun, İşaretle ve yazdır aracılığıyla yüklenen yazıcı sürücüsüne sahip istemci bilgisayarlarda oluşur. Not: İki renkli yazdırma eşleme Fiery Graphics Arts Package Premium Edition'ın bir parçasıdır (seçenek).

4 4 Çözüm: EX Print Server yeniden başlatıldıktan sonra aşağıdakileri yapın: 1 EX Print Server üzerinde Windows Denetim Masası'ndan Aygıtlar ve Yazıcılar seçeneğini tıklatın. 2 Yazıcı sürücüsünü çift tıklatın. 3 Yazıcı sürücüsünde, Yazıcı menüsünden Özellikler öğesini tıklatın. Ardından buradaki Aksesuarlar sekmesinden Çift yönlü iletişim seçeneğini belirleyin ve Güncelle öğesini tıklatın. 4 Uygula'yı tıklatın. El ile çift taraflı seçeneği El ile çift taraflı EX/i Print Server ile desteklenmez ve yazıcı sürücüsünde görünmez. Çözüm: Yazdırılacak sayfa aralığını veya tek/çift sayfaları belirtmek için kullanabileceğiniz Sayfa aralığı öğesini kullanmanızı öneririz. Çıktı aynı olacaktır. Sayfa aralığı hakkında daha fazla bilgi için bkz. Yazdırma. Command WorkStation Windows 7 istemci bilgisayarın bağlantısı otomatik olarak kesiliyor Windows 7 istemci bilgisayar Güç Tasarrufu moduna geçmek üzere ayarlandığında bilgisayarın ağ bağlantısı otomatik kesilir. Bu gerçekleştiğinde, Command WorkStation'ın EX/i Print Server bağlantısı da kesilir. 4 delikli İsveç delgi seçeneği 4 delikli İsveç delgi BR sonlandırıcı tarafından desteklenir. Ancak 4 delikli İsveç delgi seçeneği İş özellikleri > Sonlandırma içinde veya yazıcı sürücüsü içinde beklenildiği gibi görünmez. Çözüm: Bunun yerine, 4 delikli delgi seçeneğini belirleyin. Kapak sayfası besleme yönü seçeneği Kapak sayfası besleme yönü Sonlandırıcı sekmesinde İş özellikleri içinde Kısa kenar olarak ayarlandığında Kapak sayfası besleme yönü, Uzun kenar olarak yazdırılır. Bu sorunlar aynı zamanda Fiery yazıcı sürücüsünde de meydana gelir. Siyah nokta telafisi seçeneği EX/i Print Server öğesine bağlandığında Command WorkStation v5.5/ Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.1 (bu ürünle birlikte sağlanır) kullanıldığında, Siyah nokta telafisi Renk sekmesinde İş özelliklerinde görünür.

5 5 Bunun yerine, Command WorkStation v5.6/fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 kullanıyorsanız Siyah nokta telafisi, Profesyonel ayarlar içinde görünür (Renk sekmesinde İş özellikleri içinde Profesyonel ayarlar düğmesini tıklatın). Xerox GCR seçeneği Xerox GCR yazdırma seçeneği; CMY siyahı, eşdeğer yalnızca K siyah olarak değiştiren alternatif renk yönetimi seçeneği sağlar. Bu, Gri bileşen değişikliği (GCR) olarak bilinen bir işlemdir. Xerox GCR prova gibi rengin önemli olduğu uygulamalar için kullanılması önerilmez. Beklenmedik bir renk çıktısı elde ederseniz Xerox GCR'yi kapatın. Varsayılan olarak Xerox GCR ayarı açıktır. Configure içinden varsayılan ayarı değiştirebilirsiniz (bkz. RIP > PS ayarları). Xerox GCR yalnızca fabrika varsayılan çıktı profilleri ile çalışır. Bu, özel çıktı profili ile yazdırılan bir işi etkilemez. Çıkı profilinin GCR'si, Xerox GCR tarafından geçersiz kılınıyor olduğundan çıktı profiliyle ilgili yaptığınız tüm değişiklikler beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Mac OS 10.9'da Xerox GCR Mac OS 10.9'da Xerox GCR Configure içinden Kapalı olarak ayarlandığında Fiery yazıcı sürücüsünden Açık olarak görünür. Bu, yanlış bir görünümdür. Birden fazla ortam ağırlığını destekleyen ortam türleri Ortam ağırlığı, birden fazla ortam ağırlığını destekleyen ortam türleri için Makine ayarlarını kullan olarak ayarlanmışsa Zımba sınırı düzgün çalışmaz. Çözüm: Birden fazla ortam ağırlığını destekleyen ortam türleri için belirli bir ortam ağırlığı seçin. Tarama WebTool Belgeler dosya önizlemesi WebTool Tarama ayarları içinde yeni bir tarama şablonu oluşturursanız yeni şablona sahip belgeyi tararsanız, taranan dosyanın WebTool Belgeler içinde önizlemesi görünmez.

6 6 Image Enhance Visual Editor Çoğaltılmış işlerle çalışma Image Enhance Visual Editor da değişiklikler seçilen işe ve seçilen işin tüm kopyalarına uygulanır. Üçüncü taraf uygulamalar Microsoft Office 2011'den yazdırma Mac OS v10.9'da Microsoft Office 2011 ile bir belgeyi yazdırırsanız ve Sayfa kurulumu içinde birden çok kopya ve sayfa aralığı belirtirseniz (örneğin, 100 sayfadan 1-10 arasındaki sayfalar) ve ardından EX/i Print Server yazıcı sürücüsü içinden Harmanla ve Kaydır seçeneğini Açık olarak ayarlarsanız beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kopya sayısı belirtilenden farklı olabilir, sayfa aralığı bir kopyadan diğerine değişiklik gösterebilir ve iş kaydırılamayabilir. İş ikiye ayrılabilir ve kaydırma olmadan farklı çıktı kasetlerine yazdırılabilir. Örneğin, X kopya sayısına sahip bir işin 1. sayfası İstifleyici kasetine yazdırılır ve X kopya sayısına sahip kalan sayfalar üst kasete yazdırılır. Çeviri Fiery sayfaları EX/i Print Server dili Lehçe, Rusça, Türkçe veya Çekçe olarak ayarlandığında aşağıdaki Fiery sayfaları İngilizce olarak yazdırılır. EX/i Print Server diline çevrilmez. PCL test sayfası PCL yazı tipi sayfası ColorCal talimatları Kalibratör yardımı ve Kalibrasyon ölçüm sayfası EX/i Print Server öğesine bağlanıldığında ve Command WorkStation v5.5/ Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.1 (bu ürünle birlikte sağlanır) kullanıldığında Kalibratör yardımı ve Kalibrasyon ölçüm sayfası Lehçe, Rusça, Türkçe veya Çekçe olamaz. EX/i Print Server öğesine bağlanıldığında ve Command WorkStation v5.6/ Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 kullanıldığında, Kalibratör yardımı Command WorkStation yardımının bir parçasıdır. Bu versiyon ile Yardım ve Kalibrasyon ölçüm sayfası Lehçe, Rusça, Türkçe ve Çekçe dillerinde kullanılabilir.

Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0

Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0 Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yüklemeye devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin

Detaylı

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Renkli Baskı

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Renkli Baskı Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery Renkli Baskı 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin

Detaylı

Fiery E 100 70-60C-KM Color Server. Yazdırma

Fiery E 100 70-60C-KM Color Server. Yazdırma Fiery E 100 70-60C-KM Color Server Yazdırma 2012 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 45111583 13 Eylül 2012

Detaylı

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 5 Şubat 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Configure uygulamasının

Detaylı

Müşteri sürüm notları Fiery Color Profiler Suite, Versiyon 4.7

Müşteri sürüm notları Fiery Color Profiler Suite, Versiyon 4.7 Müşteri sürüm notları Fiery Color Profiler Suite, Versiyon 4.7 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Kuruluma devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgilerin sunulduğundan emin olun.

Detaylı

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 11 Mart 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 lisans aktivasyonu...5 lisansını

Detaylı

Sürüm 3.0 Mart 2012. Xerox Renkli 800/1000 Baskı Kullanım Kılavuzu

Sürüm 3.0 Mart 2012. Xerox Renkli 800/1000 Baskı Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.0 Mart 2012 2012 Xerox Corporation. Tüm hakları saklıdır. Xerox ve Xerox and Design, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Xerox Corporation'ın ticari markalarıdır. FreeFlow, SquareFold,

Detaylı

LASERJET PRO 200 COLOR MFP

LASERJET PRO 200 COLOR MFP LASERJET PRO 200 COLOR MFP Kullanım Kılavuzu M276 HP LaserJet Pro 200 renkli MFP M276 Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı

Detaylı

LASERJET PRO CP1520. RENKLI YAZıCı SERISI. Kullanım Kılavuzu

LASERJET PRO CP1520. RENKLI YAZıCı SERISI. Kullanım Kılavuzu LASERJET PRO CP1520 RENKLI YAZıCı SERISI Kullanım Kılavuzu HP LaserJet Pro CP1520 renkli yazıcı serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P.

Detaylı

Yazılım Kurulum Kılavuzu

Yazılım Kurulum Kılavuzu DİJİTAL TAM RENKLİ ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM Yazılım Kurulum Kılavuzu YAZILIMI KURMADAN ÖNCE WINDOWS ORTAMINDA KURULUM İ ARIZA GİDERME Bu ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kılavuzda makinenin

Detaylı

HP Photosmart C4700 series. Windows Yardım

HP Photosmart C4700 series. Windows Yardım HP Photosmart C4700 series Windows Yardım HP Photosmart C4700 series İçindekiler 1 HP Photosmart C4700 series Yardım...3 2 HP Photosmart aygıtının kurulumunu tamamlama HP Photosmart aygıtını ağa ekleme...5

Detaylı

Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu

Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.2 11.01.08 Hızlı Kullanım Kılavuzu Phaser 3635MFP Xerox Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu Phaser 3635MFP'yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Kullanım Kılavuzu

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Kullanım Kılavuzu LASERJET PRO M1530 MFP SERIES Kullanım Kılavuzu HP LaserJet Pro M1530 MFP Series Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının

Detaylı

Temmuz 2014. Xerox Phaser 3020BI Kullanım Kılavuzu

Temmuz 2014. Xerox Phaser 3020BI Kullanım Kılavuzu Temmuz 2014 BI 2014 Xerox Corporation. Tüm Hakları Saklıdır. XEROX ve XEROX ve figüratif işareti Xerox Corporation'ın Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır. Phaser,

Detaylı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Kopyalama Referansı" içindeki Güvenlik Bilgisi kısmını okuduğunuzdan emin olun. Giriş Bu kılavuz,

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. HP Officejet Pro 8100

Kullanım Kılavuzu. HP Officejet Pro 8100 Kullanım Kılavuzu HP Officejet Pro 8100 HP Officejet Pro 8100 eprinter Kullanıcı Kılavuzu Telif hakkı bilgileri 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. 2. Baskı, 1/2014 Hewlett-Packard

Detaylı

HP Deskjet F2400 All-in-One series. Windows Yardım

HP Deskjet F2400 All-in-One series. Windows Yardım HP Deskjet F2400 All-in-One series Windows Yardım HP Deskjet F2400 All-in-One series İçindekiler 1 Nasıl Yapılır?...3 2 HP All-in-One aygıtını tanıyın Yazıcı parçaları...5 Kontrol paneli özellikleri...6

Detaylı

4900 Series Kullanıcı Kılavuzu

4900 Series Kullanıcı Kılavuzu 4900 Series Kullanıcı Kılavuzu 2008 www.lexmark.com İçindekiler Güvenlik bilgileri...9 Giriş...10 Yazıcı hakkında bilgi bulma...10 Yazıcının kurulumu...13 Yükleme sırasında yazılıma erişim hakkı verme...13

Detaylı

HP LaserJet 4345mfp Series. Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet 4345mfp Series. Kullanım Kılavuzu HP LaserJet 4345mfp Series Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2004 Telif Hakkı Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin verdiği durumlar dışında, önceden yazılı izin

Detaylı

Xerox. WorkCentre 7120. Xerox. User Guide Guide d'utilisation Dansk Norsk Suomi Čeština Polski

Xerox. WorkCentre 7120. Xerox. User Guide Guide d'utilisation Dansk Norsk Suomi Čeština Polski Xerox WorkCentre 7120 Xerox Multifunction WorkCentre Printer 7120 Multifunction Printer Xerox Italiano Guida per l utente Deutsch Benutzerhandbuch Español Guía del usuario Português Guia do usuário Nederlands

Detaylı

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 11 Haziran 2014 İçindekiler 3 İçindekiler Fiery Server için yazdırma

Detaylı

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz.

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader metinden konuşmaya yazılımıyla okuyabilirsiniz. Kullanım Kılavuzu Brother Lazer Yazıcı HL-100 HL-101 HL-110W HL-111W Görme engelli kullanıcılar için Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz. Makinenizi kullanabilmeniz

Detaylı

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz.

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader metinden konuşmaya yazılımıyla okuyabilirsiniz. Kullanım Kılavuzu Brother Lazer Yazıcı HL-1110 HL-1111 Görme engelli kullanıcılar için Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz. Makinenizi kullanabilmeniz için önce donanımı

Detaylı

İnternet Üzerinden Kullanım Kılavuzu

İnternet Üzerinden Kullanım Kılavuzu İnternet Üzerinden Kullanım Kılavuzu P-touch P750W Bu yazıcıyı kullanmadan önce, İnternet Üzerinden Kullanım Kılavuzu nu mutlaka okuyun. İleride başvurmak üzere bu kılavuzu saklamanızı öneririz. Sürüm

Detaylı

Önsöz (METRE) Güç 1,8 USB 5,0. Paralel (yalnızca C711) 1,8 LAN 15,0. Önsöz > 2

Önsöz (METRE) Güç 1,8 USB 5,0. Paralel (yalnızca C711) 1,8 LAN 15,0. Önsöz > 2 C610 / C711 Önsöz Bu belgedeki bilgilerin tam, doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çalışma yapılmıştır. Üretici, kontrolü dışındaki hataların sonuçları için sorumluluk kabul etmez. Üretici,

Detaylı

Bölüm 16: Yazdırma. Photoshop'tan yazdırma. Yazdırma hakkında. Masaüstü yazdırma hakkında

Bölüm 16: Yazdırma. Photoshop'tan yazdırma. Yazdırma hakkında. Masaüstü yazdırma hakkında 496 Bölüm 16: görüntünüzü çıktı aygıtına gönderme işlemidir. Kağıda veya filme (pozitif veya negatif), baskı plakasına veya doğrudan dijital yazdırma baskısına yazdırabilirsiniz. dan önce, Yazdır iletişim

Detaylı

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 CX510 Series Kullanıcı Kılavuzu Eylül 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Güvenlik Bilgisi"ni okuduğunuzdan emin olun. Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi İÇİNDEKİLER Kılavuz Hakkında Bilgi... 6 Giriş... 6 Kanuni

Detaylı

XM7100 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896

XM7100 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896 XM7100 Series Kullanıcı Kılavuzu Ağustos 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7463 Model(ler): 496, 696, 896 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

2008 Xerox Corporation. Tüm hakları saklıdır.

2008 Xerox Corporation. Tüm hakları saklıdır. Bu kullanım kılavuzu yalnızca bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Burada verilen tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Xerox Corporation, bu kılavuzun kullanımı sonucunda ortaya

Detaylı