TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU"

Transkript

1 TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: MOTOROLA Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı, çoğaltılması, yayımı, ticari amaçla kullanımı telif hakları konusu olacaktır.

2 SWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL mt2a Alt model: (Ethernet Switch), (Wallplate), (Service Unit), (Filter)

3 İTHALATÇI FİRMA BİLGİLERİ: ANIXTER İLETİŞİM SİSTEMLERİ PAZ.VE TİC.A.Ş. Sehit Mehmet Fatih Ongül S No:1 Esokiyapanlar Is Merkezi K4 Kozyatagi Istanbul İSTANBUL Tel : Faks: ÜRETİCİ FİRMA BİLGİLERİ:

4 Donanım Switch Ön Panel Bağlantıları ETHERNET PORTLARI: 2 x 10/100/1000 otomatik algılama KONSOL PORTU: db9 serial Switch Arka Panel Bağlantıları HAT RJ21: PBX/PSTN blok veya kaçış paneli TELEFON RJ21: Ev blok veya kaçış paneli GÜÇ: VAC IEC320 erkek konektör Duvar Plaka HAT RJ21 PBX e bağlanır TELEFON RJ21 Ev bloğuna bağlanır DC güç konektörü (0 ila 600metrede kullanılmamıştır) RJ11 filtrelenmiş telefon portu Eth1 10/100 otomatik algılamalı Ethernet Eth2 10/100 otomatik algılamalı Ethernet RJ11 hat portu (gösterilmemiştir, braket çıkartıldığında erişilebilir)

5 Sistem Yöneticisi Sistem Yöneticisi Bu kullanıcı kılavuzu her konfigürasyon komut seçeneğini detaylandırmamıştır. Tüm komutların, düzgün söz dizimlerinin ve örneklerin alfabetik sırası için mt2 Komut Kaynaklarına bakın. Bu bölüm genel yönetim sorularını kapsamaktadır, Komut Kaynağı tarafından nesneler kapsanmamaktadır. Web UI bağlam duyarlı yardım her konfigürasyon nesnesinde bilgi içermektedir. Yönetim Erişimi mt2 seri konsol, telnet, HTTP web UI, veya SNMP yoluyla yönetilebilir. Seri Konsol Telnet http Terminal ayarları: N-1 akış kontrolü yok Etkinleştirilmiş Eth1 veya Eth2 ve geçerli bir IP adresi gereklidir. Etkinleştirilmiş Eth1 veya Eth2 ve geçerli bir IP adresi gereklidir Browser desteği: IE6 veya üstü Yönetim URL: adres> Konfigürasyon Script Dosyaları T2 bir metin dosyası ve Hypertem gibi terminal programı kullanarak kolayca düzenlenebilir. Takip eden ipuçlarını not edin: İpucu 1: Hyperterm de 300 milisaniye hat gecikmesi ayarlayın. Bu T2 de seri tamponu aşmasını engelleyecektir. Hyperterm de bir hat gecikmesi ayarlamak için: Hypertermi çalıştırın ve T2 ye girin Dosya, Özellikler i seçin Ayarlar sekmesini seçin ASCII Ayarını seçin Hat gecikme değerinde 300 girin Değişiklikleri kaydetmek için OK/TAMAM a basın. İpucu 2: Konfigürasyon script dosasını yüklemek için telneti kullanın. Telnet eğer konfigürasyonun daha çok zamana ihtiyacı varsa aktarımı geri alacak olan TCP protokolünü kullanmaktadır. Telneti kullanmadan önce Ethernet portunu etkinleştirmek için bir seri bağlantı kullanın ve geçerli bir IP adresi ayarlayın. Hat Kalitesi mt2 VDSL çerçevesinde İleri Hata Doğrulamasını içermektedir. Bit hataları Hat Kalitesi ölçümü gibi doğrulanmamış, hesaplanmamış ve rapor edilmemiştir Saniye başına bit hatası = İyi Saniye başına bit hatası = Orta 1 Saniye den fazla bit hatası = Kötü

6 Sistem Yöneticisi HTTP Menüleri Sistem Menüsü Ara yüz Menüsü Gelişmiş Menü Monitör Menüsü Tüm konfigürasyon nesneleri sistem ve yönetim erişiminin ayarlanmasıyla ilişkilendirilmiştir. Örneğin; IP adresi, SNMP, görüntü güncellemesi. Ethernet ve DSL port konfigürasyonu VLAN, IGMP, gelişmiş konfigürasyonlar Tüm port istatistiklerine hızlı erişim: Hat Kalitesi, vb Renkli kodlanmış Port Monitörü: Yeşil - Ethernet Portu veya DSL Portu normal çalışır ve tolerans sınırlarındadır. Gri - Ethernet Port etkinleştirilmiştir ama bağlantısı kesilmiştir. Sarı Bir uyarı durumu gösterir. Kırmızı Dikkat veya uyarı durumunu gösterir. Hat Durumuna uygulandığı zaman Kırmızı gösterge etkin olacaktır ama Duvar Plakanın bağlantısı kesilmiş olacaktır. Siyah Port devre dışıdır. Sistem Görüntüsünün Güncellenmesi MT2 bir aktif ve bir alternatif boot görüntüsü saklar. Duvar Plaka yazılım görüntüsü mt2 sistem görüntüsü ile birlikte içerilmiştir. Başlangıçta görüntü mevcut versiyon için ve herhangi gerekli değişiklikler kontrol edilmiştir. Eğer Duvar Plaka görüntüsü yeniden yüklemeye ihtiyaç duyuyorsa ( tıpkı sistem görüntü güncellemesi sırasında olduğu gibi) ve tüm 25 Duvar Plakayı yüklemek için gereken zaman yaklaşık 20 dakikadır. Güncelleme zamanı sırasında Duvar Plakalar network aktivitesi için kullanılabilir durumda olmayacaktır. Not: Sistem 20 dk için offline olarak kaldığında sistem güncellemesini planlayın. Sistem görüntüsünü güncellemek için gerekli açıklamalar her yazılım görüntüsünün bağımlı notunda ve mt2 Komut Kaynağında bulunmaktadır. Sistem Konfigürasyonu ve Durumunun Görüntülenmesi Konfigürasyon ve Durum Göster komutlarını kullanarak görülebilir. Konfigürasyon ve durumu görüntülemek için gerekli tüm seçenekleri görmek için CLI den takip eden komutları kullanın: Göster? Örnek: Geçerli ve alternatif yazılım versiyonlarını gösterin: Sistem görüntüsünü göster:

7 Sistem Yöneticisi Sistem Konfigürasyonu Kaydet/Yükle Konfigürasyon dosyası bir PC de yerel bir dosya gibi kaydedilebilir. Konfigürasyon dosyası düzenlenemeyen bir ikili dosyadır. Yedeklemek için konfigürasyonu download etmek veya mevcut konfigürasyonu upload etmek için Yedekleme Menü sünü kullanın Web UI den SİSTEM SEKMESİ ni seçin ve Yedekleme menüsünü seçin. Varsayılan Konfigürasyona Resetle CLI den takip eden komutu girin: system config default Web UI den, SİSTEM SEKMESİ ni seçin ve Sistem Güncelleme/Yeniden başlatma menüsünü seçin, set configuration to defaults/ konfigürasyonu varsayılanlara ayarla kutusuna tıklayın ve submit/kabul e basın. Diğer Konfigürasyon Yardımı mt2 Komut Kaynağı tüm T2 konfigürasyonları için ana metindir. Bu tüm CLI komutlarının, sentaks ve örnek konfigürasyonların alfabetik sırasını içermektedir. Web UI her konfigürasyon nesnesinde yardım sistemi önerilerine duyarlı detaylanmış bilgiye önem vermektedir.

8 Duvar Plakası Kurulumu Duvar Plaka Kurulumu Yükleme Ana Esasları Duvar Plakası yapısal olarak sabit bir yüzeye eklenmelidir. Esnek montaj seçenekleri duvar plakasının mevcut telco kutusu veya bir duvarda kurulmasına izin vermektedir. Mevcut telco kutusu için montaj seçenekleri 1. Anahtar deliği yuvalarını kullanmak; Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya-Pasifikte bulunduğu gibi 70mm x 114mm telefon hattı duvar plakasını monte edin. 2. Yatay yuvaların kullanılması: 65mm ofset montaj vidaları ile bir telefon duvar plakasında monte edin. Çoğu Avrupalı telefon duvar plakaları 65mm ofset montaj vidalarına sahiptir. Diğer montaj seçenekleri Yukarıdaki seçenek mümkün olmadığında; harici montaj sekmelerini kullanarak m2a yı düz bir yüzeye monte edin. Eğer alçı board (alçı panel) ile bir duvarda duvar plakasını yüklüyorsanız; duvar plakasını duvar çivilerine eklemek için 50mm uzunluğunda uzun tahta vidaları kullanın. Duvar plakasını desteklenmeyen alçı boarda yüklemeyin.

9 Duvar Plakası Kurulumu Kurulum 1: 70mm x 114mm duvar plakası üzerinde kurun Adım 1: Braketi mevcut duvar plakası üzerinde yükleyin 1. Mevcut RJ11 duvar plakası üzerinde vidaları gevşetin. 2. Braket anahtar deliği yuvalarını vida başları ile hizalayın. 3. Braketi vidalar üzerinde kaydırın. 4. Braketi RJ11 duvar plakasına eklemek için vidaları sıkın. Adım 2: RJ11 hat kablosunu yükleyin 5. Kısa RJ11 örgü kabloyu m2a devre boardındaki dahili RJ11 konektörüne bağlayın. 6. RJ11 örgü kablosunun diğer kenarını RJ11 duvar plakası üzerindeki RJ11 konektörüne bağlayın. Adım 3: Brakete kapağı ekleyin 7. Alt konektörü hizalamak için yavaş bir açı kullanın. 8. Konektörü yerine yerleştirmek için kapağın üstüne ve altına sıkıca basınç uygulayın. 9. Kapağın üst kısmında önceden açılmış olan deliklere iki (2) vidayı yerleştirin.

10 Duvar Plakası Kurulumu Kurulum 2: 65mm ofset ile Avrupa duvar plakası üzerinde yükleyin Avrupa tarzı duvar plakası dört özel parçadan oluşmaktadır: kutu modüler konektör, modüler konektör için montaj braketi ve dış plastik kapak. Dekoratif plastik kapak m2a duvar plakası tarafından atılmış ve değiştirilmiş olacaktır. Ülkeden ülkeye değişiklik 1. Telco kutusunun tipik boyutları 70mm kare; 85mm kare veya 90mm karedir, 65mm montaj vida ofseti ile birlikte. M2 Duvar Plakası 65mm montaj vida ofseti 90 mm kutulara kadar yerleştirmek için tasarlanmıştır. 2. Mevcut montaj vidaları tipik olarak 5mm ila 10mm dir. Kurulumu planlarken yerel makine vida boyutlarını ve vida dişi türünü kontrol edin. Tipik olarak gerek duyulan uzunluk 10mm ila 20mm dir. Makine vidalarının değiştirilmesi yüklemeden önceki yerel olarak elde edilmelidir. Adım 1: Mevcut duvar plakası üzerinde kapağın çıkartılması ve atılması 3. Plastik kapağı çıkartın ve RJ11 braketini ve montaj vidalarını açın. 4. Montaj vidalarını çıkartın. 5. Braket yatay yuvalarını 65mm ofset montaj delikleri üzerinde hizalayın. 6. Montaj vidalarını yerleştirin (eğer gerekliyse 20mm makine vidaları ile değiştirin) Adım 2: RJ11 hat kablosunu yükleyin 7. Kısa RJ11 örgü kablosunu m2a devre boardı üzerindeki dahili RJ11 konektörüne bağlayın. 8. RJ11 örgü kablosunun diğer tarafını RJ11 duvar plakası üzerindeki RJ11 konektörüne bağlayın. Adım 3: Kapağı brakete ekleyin 9. Alt konektörü hizalamak için yavaş bir açı kullanın. 10. Konektörü yerine yerleştirmek için kapağın üstüne ve altına sıkıca basınç uygulayın. 11. Kapağın üst kısmında önceden açılmış olan deliklere iki (2) vidayı yerleştirin..

11 Duvar Plakası Kurulumu Kurulum 3: Harici montaj sekmeleri Eğer ilk iki kurulum yöntemi mümkün değilse örneğin, ana kalıp üzerinde veya başka yüzeyler üzerinde harici olarak Avrupalı kutuyu monte edin ve ardından harici montaj sekmelerini kullanarak m2 duvar plakasını monte edin. NOT: Tut Systems den RJ11 uzun kablo derleyicisini sipariş edin. Parça numarası Adım 1: RJ11 kablosunu bağlayın 1. Connect 2m kabloyu (Tut p/n 61299) m2a devre boardı üzerindeki dahili RJ11 konektörüne bağlayın. 2. RJ11 kablosunu Ethernet portlarının yanındaki çıkış deliklerini kullanarak braketin dışına yönlendirin. Adım 2: m2 Duvar Plakasını toparlayın 3. Kapağı ve braketi birlikte yerleştirin. 4. Duvar Plakası ünitesini duvara veya yapısal olarak düz görünen bir yüzeye harici montaj sekmelerini kullanarak yükleyin. m2a Duvar Plakası bakımı için kapağı çıkartın 1. Kapağın üst tarafındaki iki (2) vidayı çıkartın. 2. Üst sekme ve m2a kapağı arasına düz uçlu bir tornavida yerleştirin. 3. Applym2a kapağındaki alt kancayı gevşetmek için gösterildiği gibi hareket gözetlemesini uygulayın. 4. Bu adımları m2a kapağının üst kısmında tekrar edin.

12 Kurulum Adımları Kurulum Adımları LÜTFEN OKUYUN mt2 Duvar Plakaları için sıralı gücü sunmaktadır. mt2 sistemini yüklerken bu açıklamaları takip edin. Linkin harici bir güç kaynağını başarıyla kullanmasına kadar bu hat gücünün etkinleşmemiş olduğunu not edin. Elektriksel Güvenlik bilgisi için Ek C ye başvurun. LÜTFEN OKUYUN Takip eden açıklamalar xdsl sistemlerinin yüklenmesiyle ilgili bilgiyi ve vasıfları varsaymaktadır. Aşağıdaki detaylar mt2 yüklemesiyle ilişkilidir. Bu adım adım eğitim rehberi olmak amacında değildir. Eğer kurulum adımlarında eğitime ihtiyacınız var ise lütfen Tut Systems satış temsilcinize başvurun. MT2 switchini telefon odasında kurun; MDF veya IDF 1. mt2a yı sağlanmış raf montaj kulaklarını kullanarak ekipman rafına yükleyin. 2. AC hat kablosunu ünitenin arka tarafındaki IEC320 erkek reseptörüne bağlayın. Çapraz bağlantıları kurun 3. Siemens S66M2-5W tavsiye edilen çapraz bağlantı bloğudur. 4. mt2 RJ21 HAT tarafını bir M/M RJ21 telco kablo kullanarak S66M2-5W bloğunun sol tarafına bağlayın. 5. mt2 RJ21 TELEFON tarafını bir M/M RJ21 telco kablo kullanarak S66M2-5W bloğunun sağ tarafına bağlayın. 6. Her odanın bir hattına çapraz bağlayın. o PBX den kablo çifti bloğun sol tarafına bağlanmıştır. o Yuvadan kablo çifti bloğun sağ tarafına bağlanmıştır. Çapraz bağlantıları gözden geçirin Konfigürasyon ve oda içi kurulumu gerçekleştirmeden önce aşağıdakileri sağlamak için Çapraz bağlantıları gözden geçirin: 7. Hiçbir çift bölünmemiştir veya çift deliklidir. 8. Her odanın sadece hat 1 i bağlanmıştır. 9. HV etiketini (desteklenmiştir) delikli blok kapağına yükleyin.

13 Kurulum Adımları MT2 EthernetXD Switchini düzenleyin Başlangıç konfigürasyonu switchin akıntıya karşı olan kenarındaki Ethernet portlarının bir tanesine bağlantısı tamamlanmış olmalıdır. Bir seri konsol bağlantısı ve hyperterm veya diğer terminal programları kullanarak giriş yapın. Sistem uyarısında bu komutları girin: Varsayılan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın Kullanıcı adı: Şifre: admin <boşluk> Üniteye IP adresi atayın ip config ip-adresi mask ağ geçidi Ethernet portlarını etkinleştirin Ara yüz Ethernet etkin eth1 Ara yüz Ethernet etkin eth2 Sistemi yeniden başlatın Ünite yeniden başlarken serial, Telnet veya web UI yoluyla giriş yaparak konfigürasyonu tamamlayın. Tüm Yüksek Hızlı DSL portlarını etkinleştirin. Ara yüz dsl etkin port1 Ara yüz dsl etkin port Ara yüz dsl etkin port25 Tüm Yüksek Hızlı DSL portlarını düzenleyin Ara yüz dsl konfig port1 maks-down 100 maks -up 10 Ara yüz dsl konfig port2 maks-down 100 maks -up Ara yüz dsl konfig port25 maks-down 100 maks -up 10 Her duvar plakasının uzak Ethernet portu 1 i etkinleştirin Ara yüz uzak etkin port1-1 Ara yüz uzak etkin port Ara yüz uzak etkin port25-1

14 Kurulum Adımları Oda içi kurulum Not: Bu açıklamalar önceki bölümden kurulum 1 prosedürünü takip etmektedir. Aşağıda izlenenden farlı olan yükleme rutinleri için lütfen Duvar Plaka Kurulumu na başvurun. Gerekli Aletler: 2 Numara Philips başlı tornavida 2 Numara düz torna vida m2a Duvar Plakasıyla birlikte verilen bileşenler: 1 m2a Duvar Plaka braketi ve devre boardıyla birlikte kapak 1 150mm (6 ) RJ11 örgü kablo 1 RJ11 çıkartma prizi 2 6 Numara oval başlıklı vidalar Satın alım için gerekli bileşenler: Düzenlenmiş 12V güç kaynağı. Yanlış güç kaynağının kullanımı duvar plakası ünitenizin zarar görmesine neden olabilir. Lütfen kurulum sırasında kullanmak için Tut Systems den düzenlenmiş 12V güç kaynaklarının küçük bir miktarını sipariş edin. Eğer doğru düzenlenmiş 12V güç kaynağına sahip değilseniz. DURUN. Tut Systems satış temsilcinizden düzenlenmiş bir 12V güç kaynağı sipariş edin. Adım 1 1. Duvar plakasındaki yaklaşık 6mm (1/4 ) vidaları gevşetin. 2. Anahtar deliği yuvalarını kullanarak braketi ekleyin. 3. Braket sıkıca ekleninceye kadar vidaları sıkın, çok fazla sıkıştırmayın. Adım 2 150mm (6 ) kabloyu (sağlanmıştır) m2a devre boardı ve mevcut RJ11 fişi arasında bağlayın.

15 Kurulum Adımları Step 3 1. Alt kancayı yumuşak bir açı ile brakete hizalayın. Kapağı kendi yerinde alt ve üst kısmından hafifçe bastırın. 2. Önceden açılmış deliklerde takım vidasını (sağlanmıştır) yerleştirin. Adım 4 1. Yerel AC düç adaptörünü Duvar Plakasına bağlayın. 2. Analog telefonu RJ11 telefon girişine bağlayın. 3. Bir Ethernet kablosunu (sağlanmamıştır) laptopa bağlayın. Mavi LED yavaşça parlayacak daha sonra hızlanacaktır ve ünitenin bağlanmaya çalıştığını gösterecektir. LED parlaması durduğunda ünite bağlanmıştır. 1) AC güç adaptörü kurulum sırasında kullanılmıştır. 2) Analog Telefon 3) Laptop bağlantıyı test etmek ve Hat gücünü etkinleştirmek için kullanılmıştır. Adım 5 Duvar Plaka mavi LED yandıktan sonra geçerli bir IP adresi ve http veya telnet kullanarak mt2 switchi ile bağlanın.

16 Kurulum Adımları Hat gücünü etkinleştirin Web UI ve http veya telnet kullanarak mt2 switchine giriş yapın. Hangi portun yüklenmeye başlayacağını belirleyin Telnet CLI den bu komutu girin: show interface dsl status/ ara yüz dsl durumunu göster Yüklenmeye başlayan port BAĞLI olarak görülecek ve uzak Ethernet 1 BAĞLANDI olarak görülecektir. Web UI den MONİTÖR SEKMESİ ne gidin. Yüklenmeye başlayan DSL ve Ethernet portu yeşil link ışığı gösterecektir. Hat gücünü etkinleştirin Telnet CLI den bu komutu girin: interface dsl power enable portx (sadece yüklenmeye başlayan portu etkinleştir) Web UI den ARA YÜZ SEKMESİ ne gidin ve DSL MENÜ yü seçin. Güç konfigürasyonunu aşağı çekin. Portun yüklenmeye başlaması için Hat gücünü etkinleştirin ve Kabul e basın. Kurulumu bitirin 12V düzenlenmiş güç kaynağını çıkartın. Eğer hat gücü için doğru port etkinleşmiş ise duvar plakası resetleyecek ve sıralı güçten çalışacaktır. Internet service sağlayıcısı veya diğer test ekipmanlarına bağlanarak sistemi test edin.

17 VLANs ve Servis Kalitesi 802.1Q VLAN lar ve QoS (Servis Kalitesi) Not: Not: Sistem vlan enable/vlan etkin komutundan sonra yeniden başlatılmalıdır. Eğer sistem yeniden başlamıyorsa webui VLAN konfigürasyonunu göstermeyecek ve VLAN komutlarını çalıştırmayacaktır. MT2 tüm 802.1Q imli VLAN bağlantıları için bir grup kullanmaktadır. VLAN ID leri gruplara atanmıştır. Varsayılan olarak Grup1, 1 in atanmış VLAN ID sidir. Bu tüm portlar için varsayılan gruptur. VLAN Özellikleri VLAN modları: mt2 Switch de IEEE 802.1Q standart uyumlu VLAN lar veya Port tabanlı VLAN lar. m2 Duvar plakaları üzerinde EEE 802.1Q standart uyumlu VLAN lar Maksimum VLAN sayısı: 128 Geçerli VID aralığı: Varsayılan PVID: Grup 1 Varsayılan çıkışlar: Varsayılan girişler: İleti imlenmemiş. Tüm paketler kabul edilir. mt2 de VLAN konseptleri Gruplar T2 konfigürasyon için bir VLAN grubunu kullanmaktadır, gerçek VLAN ID ni si değil. Gruplar bir VLAN ID sine atanmıştır. Bu tüm grup atamalarını tekrar düzenlemeden grup içinde VLAN ID Sinin değişimi ile çoklu portlarda VLAN ID yi çabucak değiştirmek için izin vermektedir. Portlar grup 1 den çıkartılabilir ve diğer gruplara atanabilir. Grup 1 PVID değiştirilemez. PVID 802.1Q standartta, her port bir PVID ye tahsis edilmiştir. Bu, o port üzerindeki imlenmemiş paketlerin alışına (girişine) atanmıştı bir varsayılan VLAN ID dir. T2 de her pot kendi PVID si için bir VLAN grubuna atanmıştır. İmlenmemiş paketler VLAN gruplarının porta ayrılması ile birlikte VLAN ID sine tahsis edilecektir. İmlenmiş T2 port üzerinde seçmeli iletildiği zaman paketleri seçmeli olarak imleyecektir. Portu vlan gruğ üyesi komutu kullanarak bir VLAN grubun imlenmiş üyesi gibi ayarlayın. Her DSL Portu bir VLAN grubu üyesi gibi imlenmiş veya imlenmemiş olabilir. Çoğu konfigürasyonda DSL portları duvar plaka portlarının herhangi birisinde konfigüre edilmiş olan bir VLAN grubunun imli üyesi olacaktır. Örneğin, eğer port 1-1 VLAN 10 da ise DSL port 1 VLAN 10 un imlenmiş bir üyesi olacaktır. İmlenmemiş T2 bir 802.1Q VLAN imi olmadan paketleri seçmeli olarak iletecektir. Herhangi bir Port üzerindeki imlenmemiş paketler VLAN olmayan aygıta bağalnmıştır. Örneğin duvar plaka portları PC nin VLAN olmayan aygıta bağlanığında tümü imlenmemiş olacaktır.

18 VLANs ve Servis Kalitesi İm tabanlı LAN Mod im tabanlı bir moda çalışırken her port için giriş ve çıkış kurallarını düzenleyin. Her port için varsayılan PVID i belirlediğinizden emin olun. WebUI de GELİŞMİŞ İM, İM TABANLI VLAN menüsünü VLAN ları düzenlemek için kullanın. mt2 Switchi ve m2 Duvar Plakası bağımsız olarak çalışabilmektedir. Tüm portların Switch ve duvar plakaları üzerinde düzgün çalışması için düzenlendiğinden emin olun. VLAN Eğitimlerine danışın. Port tabanlı VLAN Modu Port tabanlı bir moda çalışırken, mt2 Switchinde tüm portlar için bir VLAN haritası düzenleyin. Not: sadece switch port tabanlı moda çalışabilir, duvar plakaları sadece im tabanlıda çalışır veya devre dışıdır. MT2 de VLAN komutları webui dan tüm VLAN konfigürasyonları GELİŞMİŞ SEKMESİ altında bulunabilir. vlan konfigürasyonu vlan etkin/devre dışı VLAN konfigürasyonunu varsayılana döndürün. VLAN desteğini etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Bu komutun verilmesinden sonra sistem yeniden başlatılmalıdır. vlan grup konfigürasyonu bir VLAN grubu oluşturun veya düzenleyin. VLAN Id leri bir gruba tahsis edilmiştir. Gruplar portlara tahsis edilmiştir. Vlan grubu silme Vlan grup üyeliği Bir VLAN Grubu silin. Grubu silmeden önce o grubun tüm üyelerini, tüm portları kaldırın. Çıkış komutu: bir VLAN grubu çıkış listesinin port üyelerini ekleyin veya düzenleyin: Bu komuttaki ayarlar bir portu imlenmiş iletim veya imlenmemiş paketlere konfigüre edin. vlan ara yüzü vlan modu vlan port-grubu Giriş komutu: bir port için PVID atayın. Bu VLAN ID bu port üzerinde alınan imlenmemiş tüm paketlere tahsis edilmiş olacaktır. IGMP paketleri için VLAN Grubu atayın. Tüm yönetim trafiği için kademe 2 güvenlik için VLAN Grubu atayın. CLI komutu switch ve duvar plakaları üzerinde çalışan modu ayarlamak içindir. Seçenekler IEEE 802.1Q im tabanlı veya port tabanlıdır. Not: Duvar Plakaları sadece im tabanlı desteklenir veya devre dışıdır. CLI komutu bir port tabanlı VLAN a portları eklemek içindir.

19 VLANs ve Servis Kalitesi VLAN konfigürasyon adımları Örnekler ve aşağıdaki adımlar için komut sentaksı için mt2 Komut Kaynağına ve VLAN Eğitimlerine başvurun. Eğer 802.1Q im tabanlı VLAN ları 1. vlan desteğini etkinleştirin Switch ve Duvar Plakası üzerinde 2. Yerel VLAN modunu İm tabanlı olarak ayarlayın. kullanıyorsanız 3. Uzak VLAN modunu İm tabanlı olarak ayarlayın. 4. Sistemi yeniden başlatın. 5. Yeni bir VLAN Grubu oluşturun. 6. Yeni gruba bir VLAN ID si atayın. 7. Ethernet, DSL, ve Uzak portları VLAN Grubuna atayın. 8. imli/imsiz kuralları grupta her port çıkışı için ayarlayın. 9. Grupta her port için varsayılan bir PVID atayın. Eğer Switch ve VLAN olmayan duvar plakasında port tabanlı VLAN lar kullanıyorsanız. Eğer Switch ve VLAN olmayan duvar plakasında im tabanlı VLAN lar kullanıyorsanız. 1. vlan desteğini etkinleştirin. 2. Yerel VLAN modunu port tabanlı olarak ayarlayın. 3. Uzak VLAN modunu devre dışı olarak ayarlayın. 4. Sistemi yeniden başlatın. 5. Yukarı yönde Eth1 ile bir VLAN da tüm DSL portları gibi VLAN portunu atayın ama başka bir DSL portu gibi aynı VLAN da değil. 1. vlan desteğini etkinleştirin. 2. Yerel VLAN modunu port tabanlı olarak ayarlayın. 3. Uzak VLAN modunu im tabanlı olarak ayarlayın. 4. Sistemi yeniden başlatın. 5. Yeni bir VLAN Grubu oluşturun. 6. Yeni grup için bir VLAN ID si atayın. 7. VLAN Grubu için uzak portları atayın. 8. Gruptaki her port için bir varsayılan PVID atayın. Web UI konfigürasyonu VLAN lar CLI, web UI veya SNMP den düzenlenebilir. CLI avantajı çıkış konfigürasyonu yazımı için destektir. CLS konfigürasyonun tamamlanması için gerekli olan çoğu komutların dezavantajıdır. web UI yerel Javascript çalışan PC nizde daha yavaştır ve konfigürasyon verisinin iletimi ile ilgili bir destek işlemidir. Grafiksel görüntü sistem ile benzer şekilde alınması için kullanılır ve takibi kolayca sağlanmaktadır. SNMP gelişmiş network yönetim sistemleri için iyi bir seçimdir.

20 VLANs ve Servis Kalitesi Vlan Genel webui VLAN desteğini etkinleştirin. Sistem yeniden başlamalı. Yerel Mod mt2 Switchine başvurur. Port tabanlı veya im tabanlı olarak desteklenmiştir. Uzak mod duvar plakasına başvurur. İm tabanlı veya devre dışı desteklenmiştir. Eğer tanımlanan bir video VLAN da video teslim edilmiş ise, video için kullanılan VLAN a IGMP atandığından emin olun. IGMP Proxy etkin olduğunda mt2 bu konfigürasyonda grubun VLAN ID si ile IGMP paketlerine vekalet vermektedir. mt2 yi ekstra güvenlik için abone portlarından yalıtmak için tüm yönetim trafiği için eşsiz bir VLAN grubu atayın. İm tabanlı VLAN webui Listeden bir grup seçin,vlan ID atayın, Grup 1 sadece VID 1 olabilir. İmlenmemiş, imlenmiş veya üye olmayanı seçmek için bu kutuya üç defa tıklayın. Bu örnekte Eth 1 10 dan bir VLAN ID si ile Grup 2 nin imlenmiş bir üyesidir. DSL portları her zaman bağlanmış duvar plakası üzerinde Herhangi VLAN ların imlenmiş bir üyesi olacaktır. Bu örnekte her duvar plakasının Port 1 i grup 2 nin imlenmemiş bir üyesidir. VLAN aya yüz komutu her port için varsayılan PVID i ayarlamaktadır. Port1-1 (Duvar Plakası 1, Ethernet portu 1) ve port1-2 yi grup 2 ye atayın. Bu portlar üzerinde alınan tüm paketler 10 un VLAN ID sine atanmaktadır (tıpkı bir PC den porta bağlanmış gibi).

21 VLANs ve Servis Kalitesi Port tabanlı VLAN webui Yerel mod port tabanlı olarak ayarlandığında (mt2 switchi yerel moddur) bir port Map yaratmak için port tabanlı menü kullanın. Varsayılan olarak, Eth1 ve Eth2 birbirleriyle iletişimde olabilir. Tüm DSL portları Et1 ve Et2 ile iletişimde olabilir ama birbirleriyle olamaz. Sağ taraftaki örnek tüm DSL portlarında port gizliliğini konfigüre etmek ve Eth2 yi bir kademeli port gibi düzenlemek için etkili bir yoldur. Bu örnek basit, etkin port gizliliği için kademede tüm switchlerde tekrarlanabilir. Not: Eth1 Eth2 ile iletişimde olabilir. Eth1 tüm DSL portları ile iletişimde olabilir Eth2 tüm DSL portları ile iletişimde olamaz. DSL portları kendileriyle iletişimde olamaz. Port tabanlı VLAN webui, devamı Sağ taraftaki örnekte, Not: Eth1 ve Eth2 birbirleriyle iletişimde olamaz. Eth1 DSL portları 1 12 ile iletişimde olabilir. Eth2 DSL portları ile iletişimde olabilir. Port 12 Eth1 ve Eth2 ile iletişimde olabilir. Pors 6 ve 12 birbirleri ile iletişimde olabilir. DSL portları yukarı yöndeki Eth1 veya Eth2 ile iletişimde olabilir. Bu istisnai olarak DSL portları 6 ve 12 dir. mt2 switchindeki Port tabanlı mod VLAN ların gelişmiş servisini düzenlemede etkili bir yöntem için duvar plakasında im tabanlı mod ile düzenlenebilir. Port tabanlı ve im tabanlı VLAN ların karışımı örneği için Eğitim Bir i not edin.

22 VLANs ve Servis Kalitesi SK Özelliği Standartlar Sıra sayısı IEEE 802.1P, IEEE 802.1Q, WFQ, SP port başına 4 sıra Paket sınıflandırıcı Tüm paketler, 802.1Q, 802.1P WFQ sıra modu kritik: tüm düşük seviyeler üzerinde kesin öncelik Yüksek: 70% kullanılabilir ara yüz bant genişliği Orta: 20% kullanılabilir ara yüz bant genişliği Düşük: 10% kullanılabilir ara yüz bant genişliği Öncelikli sıra modu kritik: tüm düşük seviyeler üzerinde kesin öncelik Yüksek: tüm düşük seviyeler üzerinde kesin öncelik Orta: tüm düşük seviyeler üzerinde kesin öncelik Düşük: seviyeler üzerinde öncelik yokt. SK komutları ve konseptleri network SK ara yüzü önceliği SK paket sınıflandırıcısını ayarlar. Değerler dinamik ve statiktir. Dinamik sınıflandırıcı gelen 802.1P VLAN im öncelik alanını okuyacaktır ve SK sınıflarını atayacaktır. Statik sınıflandırıcı port üzerinden alınan tüm paketleri 4 önceden tanımlanmış öncelik sırasına atayacaktır. 4 öncelik sırası kritik, yüksek, orta ve düşüktür. network SK ara yüzü sırası SK aktarım sırasını ayarlar. Değerler öncelik veya wfq dur. Yukarıdaki iki modun açıklaması verilmiş olan özelliklere bakın. wfq modunu kullanırken düşük öncelik sırasının eğer yüksek bir öncelik sırası tamponda iletilmiyorsa kullanılabilir tüm bant genişliğinde kullanılacaktır. 10% kullanılabilir ara yüz bant genişliği sadece yüksek öncelik sıraları aynı ara yüz için yarışıyorsa uygulanabilir. network SK çok yönlü konfigürasyon Çok yönlü paketler ayrı bir iletim tamponları takımına ayrılmıştır. Sıra yerleşimini çok yönlü çerçevelerin önceliği için daha fazla yer sağlayabilmek için ayarlayın P bit eşlemesi SK Dinamik moda düzenlendiği zaman alınan Ethernet çerçeveleri takip eden şemaya dayanarak iletim sırasına göre planlanmıştır: 802.1P bit Sıra 802.1P bit Sıra 802.1P bit Sıra 802.1P bit Sıra 0 Düşük 2 Orta 4 Yüksek 6 Kritik 1 Düşük 3 Orta 5 Yüksek 7 Kritik

23 VLAN Eğitimleri VLAN Eğitimleri Eğitim 1: SK ile karışık mod VLAN konfigürasyonu Bu konfigürasyon dual servis networku için tasarlanmıştır örneğin VoIP/HSIA veya IPTV/HSIA. Her serviste eşsiz bir 802.1Q VLAN ID atanmıştır. VLAN imi gizliliği ve network boyunca SK yı sağlamak için kullanılmıştır. mt2 sisteminde port tabanlı VLAN lar ve im tabanlı VLAN lar tam port gizliliğini sağlamak için karıştırılabilir. Bu konfigürasyonun avantajı servis sağlayıcısının sadece 2 eşsiz 802.1Q VLAN ID sini düzenlemesine izin verir ve networktaki tüm portlarda port tan porta garantiyi devam ettirmektedir. Bu konfigürasyon WebUI veya CLI yoluyla tamamlanabilir. CLI komutları aşağıda kullanılmıştır. Bu networkda: Düşük Değer Servisi o Duvar Plakası port 1 HSIA (Yüksek hızlı internet) gibi düşük değerli bir servise bağlanabilir. Tüm paketler mt2 networkda 802.1Q imlenmiştir ve çekirdek networkta iletilmiştir. Yüksek Değer Servisi o Duvar Plakası port 2 VoIP veya IPTV gibi düşük değerli bir servise bağlanabilir. Tüm paketler mt2 networkta 802.1Q imlenmiştir ve çekirdek networkta iletilmiştir SK 802.1P öncelik bitinde mt2 tabanında kabul edilmiştir. Bu networkta gizlilik ve Servis Kalitesi: Gizlilik, bu networktaki iki VLAN ID sinin kullanımı ile yüksek ve düşük değerler arasında zorunludur. Gizlilik, mt2 switchinde Port tabanlı VLAN ların kullanılması ile duvar plakaları arasında zorunludur. SK kritik önceliği yüksek değer servisine uygulanmıştır. Yüksek değer servis paketleri bir 5in 802.1P biti ile imlenmiştir. Bu eğitimde VLAN ID leri kullanılmıştır: 100 Bu VLAN ID si ile tüm düşük değerli servisleri imleyin. Bu VLAN yukarı yöndeki networkta iletilecektir. 200 Bu VLAN ID si ile tüm yüksek değerli servisleri imleyin. Bu VLAN yukarı yöndeki networkta iletilecektir. Eth1 (Çoklu Port tabanlı VLANların üyesi. Her DSL portu için bir tane) Port 1 (Eth1 ile port tabanlı VLAN da) Port1-1 (PVID 100, vlan 100 ün imlenmemiş üyesi) U U Port1-2 (PVID 200, vlan 200 ün imlenmemiş üyesi)

24 VLAN Eğitimleri Tüm aygıtların aşağıdakileri gerçekleştirmeden önce birbirlerini pingleyebileceğini doğrulayın telnet veya hyper-terminal yoluyla T2 ye girin, CLI tipinden takip edilecek komutlar: 1. VLAN ları etkinleştirin, grupları düzenleyin vlan etkin vlan modu yerel mod port tabanlı uzak mod im tabanlı sistem yeniden başlatma vlan grup konfigürasyon grup 2 vlan-id 100 vlan grup konfigürasyon grup 3 vlan-id Duvar Plaka portları için PVID atayın vlan ara yüz portu konfigürasyon port1-1 group-id group2 vlan ara yüz portu konfigürasyon port1-2 group-id group3 3. Duvar Plaka portlarına VLAN üyelerini atayın vlan grup üyesi konfigürasyonu 2 ara yüz port1-1 vlan grup üyesi konfigürasyonu 3 ara yüz port Yüksek servis değeri için SK(Servis Kalitesi) düzenleyin network SK etkin network SK ara yüz önceliği eth1 modu dinamik seviye yüksek network SK ara yüz sırası port1 mod wfq network SK çok yönlü konfigürasyon sırası yüksek yerleşim Bu eğitimi gerçek dünya konfigürasyonuna dönüştürün Adım 3 ve 4 de tüm duvar plaka portları için aynı komutları tekrarlayın. Örneğin Duvar plakası 2: port2-1 ve port2-2. Duvar Plakası 3 is port3-1 ve port3-2, vb. ipucu: Adım 3 ve 4 gerekli olan 50 komutu tüm potların konfigürasyonunda tekrarlayın. Konfigürasyonu basitleştirmek için eğitimin her adımı için komut sentaksını takip eden bir script yaratın. Telnet programını kullanarak script dosyasını yükleyin.

MINICOM DÖNÜŞTÜRÜCÜ (CONVERTER) CİHAZI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL SMART SERİSİ TÜM MODELLER

MINICOM DÖNÜŞTÜRÜCÜ (CONVERTER) CİHAZI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL SMART SERİSİ TÜM MODELLER MINICOM DÖNÜŞTÜRÜCÜ (CONVERTER) CİHAZI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL SMART SERİSİ TÜM MODELLER Minicom Advanced Systems 2010 Tanıtım PS/2 ile USB Konvertörü Minicom um başarılı KVM switchlerinin

Detaylı

JABRA TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: KULAKLIK MARKA: JABRA TÜM MODELLER

JABRA TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: KULAKLIK MARKA: JABRA TÜM MODELLER JABRA TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: KULAKLIK MARKA: JABRA TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı,

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: AĞ MİKROFONU MARKA: AXİS TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı,

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu

Hızlı Kurulum Kılavuzu Hızlı Kurulum Kılavuzu SG-1400 ADSL2+ Router Rev:1.0.0 710903642 1. Modem i bağlama Aygıtı kurmadan önce, lütfen mevcut İnternet Servis Sağlayıcınız aracılığıyla geniş bantlı hizmetinizin sağlandığından

Detaylı

10/100Base-TX den 100Base-FX e Medya Dönüştürücüsü

10/100Base-TX den 100Base-FX e Medya Dönüştürücüsü 10/100Base-TX den 100Base-FX e Medya Dönüştürücüsü Kullanım Kılavuzu 1. Genel Bakış IEEE802.3u Ethernet, 10/100Base-TX ve 100Base-FX gibi ağ bağlantısı için iki tür medyayı destekler. Köprü medya dönüştürücüsü,

Detaylı

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322 : SFR-322 1/3 Renkli Sharp CCD, 420TVL CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parça Değiştirme ve Parlaklığın Kontrolü için Otomatik Işık Test. 30 adet Φ5,IR Mesafesi:30M. Video İşlevsel Görüntü Sensörü Tarama

Detaylı

ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu

ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu ATC-3200 ZigBee to RS232/422/485 Çevirici Kullanıcı Kılavuzu 1.0 Giriş AC-3200 cihazı, maliyet odaklı tasarlanmış yüksek entegreli Seri den ZigBee ye kablosuz çevirici adaptördür. Dahili ZigBee teknolojisi

Detaylı

TEKSAN M-BUS CONVERTER

TEKSAN M-BUS CONVERTER TEKSAN M-BUS CONVERTER KULLANMA KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzundaki tüm talimat ve uyarıları dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz

Detaylı

GE SECURITY TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: GE SECURITY GE SERİSİ TÜM MODELLER

GE SECURITY TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: GE SECURITY GE SERİSİ TÜM MODELLER GE SECURITY TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: GE SECURITY GE SERİSİ TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir.

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI!

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Fisheye IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

AIRTIES WOB-100 Kablosuz Dış Ortam Köprüsü (Wireless Outdoor Bridge) Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış

Detaylı

Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU

Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU 1 2 Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.355.48.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 132. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 132. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 132 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

Montaj kılavuzu. Oda termostatı EKRTWA

Montaj kılavuzu. Oda termostatı EKRTWA 1 1 2 2 60 mm/2.36 inch 87 mm/3.43 inch ±1.5 m ±60 inch >0.2 m >8 inch 3 34 mm/1.34 inch 125 mm/4.92 inch 3 İngilizce metin asıl talimattır. Diğer diller asıl talimatların çevirileridir. İçindekiler 1.

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 130 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

Full HD Mini HDMI Genişletici

Full HD Mini HDMI Genişletici Full HD Mini HDMI Genişletici Kullanma Kılavuzu DS-55203 Ürün tanıtımı Bu HDMI Genişletici, çift olarak çalışan bir verici ünite (TX) ve bir de alıcı üniteden (RX) oluşur. Sıkıştırılmamış full HD1080p@60Hz

Detaylı

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_ Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_20100518 GÜVENLİK TALİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın. Doğrudan güneş ışığından

Detaylı

EVEREST 700 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-380

EVEREST 700 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-380 Model No: SFR-380 1/3 Sony Süper HAD II CCD, 700TVL Sony Effio-E Chipset, OSD li CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parçaların Aktarılması ve Parlaklığının kontrolü için Otomatik Işık Testi Alüminyum Plakalı

Detaylı

MODELLER D6330, D6530

MODELLER D6330, D6530 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D6330, D6530 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

MODELLER D8210, D8220, D8520

MODELLER D8210, D8220, D8520 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D8210, D8220, D8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch

16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch 16/24 Port Desktop & Rack-mountable Gigabit Ethernet Switch Kullanım Kılavuzu DN-80100 DN-80110 Paket İçindekiler Aşağıdaki öğeler paketinizde bulunmalıdır: 16/24 Portlu Masaüstü & Rafa Montajlanabilir

Detaylı

4K HDMI Genişletici Set, 4K2K/60 Hz

4K HDMI Genişletici Set, 4K2K/60 Hz 4K HDMI Genişletici Set, 4K2K/60 Hz Kullanma Kılavuzu DS-55204 Digitus 4K Çoğaltıcı Seti, 4K2K/60Hz hem yüksek çözünürlüklü grafikler hem de kesintisiz video oynatımı için en yüksek talepleri dahi karşılayan

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU BLW-80PB BEAM DEDEKTÖR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

HIZLI KULLANIM KILAVUZU

HIZLI KULLANIM KILAVUZU Akıllı Kontrolde Teknoloji Devi HIZLI KULLANIM KILAVUZU Uzak Terminal Ünitesi (RTU) RTU410 RTU460 RTU420 RTU470 RTU430 RTU480 RTU440 RTU450 01/2017 Versiyon 001 İçindekiler İÇİNDEKİLER 1. UYARI 1.1. Uyarı...

Detaylı

Lumination LED Armatürler

Lumination LED Armatürler GE Lighting Solutions Montaj Kılavuzu Lumination LED Armatürler Askılı LED Bağlantı Elemanı (EP14 Serisi) Özellikler Uzun ömürlü (50.000 saat nominal ömür) 5 yıl garanti IP30 Kuru yere uygun BAŞLAMADAN

Detaylı

MODELLER B8220, B8520

MODELLER B8220, B8520 IR Bullet IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER B8220, B8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

TR Kablosuz Akıllı Termostat Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TR Kablosuz Akıllı Termostat Hızlı Başlangıç Kılavuzu TR Kablosuz Akıllı Termostat Hızlı Başlangıç Kılavuzu 3 adımda kurulum 1 1 2 3 a. Termostatı kurun b. Kombi röle kutusunu kurun İnternet ağ geçidini kurun Hesabınızı oluşturun 2 Hazırlık Kurulumdan Önce

Detaylı

Mini IR Dome IP Kamera

Mini IR Dome IP Kamera Mini IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D4211, D4320, D4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU 1. GÜVENLİK TALİMATLARI Genel Olarak; Lütfen, ürünü kullanmadan önce, bu ürünle beraber verilen dökümanları okuyun böylece güvenlik talimatlarını

Detaylı

MBS100 DONANIM KILAVUZU

MBS100 DONANIM KILAVUZU MBS100 DONANIM KILAVUZU MBS100 MODBUS GATEWAY Serisi 07 / 2017 MIKRODEV_HM_MBS100 İÇİNDEKİLER ŞEKİL LİSTESİ... 2 Önsöz... 3 Mikrodev i Tanıyalım... 4 UYARI!... 5 1 MBS100 GENEL BİLGİLER... 6 1.1 Fiziksel

Detaylı

Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı

Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı Cisco 881 Router ve AirLink ES4X0, WAN Failover Tanımı AirLink ES4X0, diğer bir router ile birlikte kullanıldığında birden fazla bilgisayar veya cihaz için esas bağlantı noktası ve internet üzerinden yedekleme

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK ALARM SİSTEMİ KABLOSUZ MANYETİK KONTAK MARKA: MODEL: AMC CM 400 TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ALARM SİSTEMLERİ VE ELEKTRONİK TİC LTD. ŞTİ. PERPA TİCARET MERKEZİ, A BLOK, KAT: 5 NO:112-114,

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: IFS D SERISI TUM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz olarak basımı,

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Power POE Status HDD WAN LAN1 LAN2 LAN3 LAN4 NR7401 Network Video Recorder Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Video Kayıt Cihazından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Video Kayıt

Detaylı

Disk Station DS209, DS209+II

Disk Station DS209, DS209+II Disk Station DS209, DS209+II Hızlı Yükleme Kılavuzu Doküman ID: Synology_QIG_2BayCL_20090901 GÜVENLiİK TALiİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak

Detaylı

Montaj ve kullanım kılavuzu

Montaj ve kullanım kılavuzu Montaj ve kullanım kılavuzu DGPS Alıcısı A101 Tarih: V3.20150602 3030246900-02-TR Bu kullanım kılavuzunu okuyun ve buna riayet edin. Bu kullanım kılavuzunu ileride kullanmak için saklayın. Künye Doküman

Detaylı

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik Ürün no.: 50132989 MSI 430-03 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 7 Teknik veriler Temel

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

CAP1300 Hızlı Kurulum Kılavuzu

CAP1300 Hızlı Kurulum Kılavuzu CAP1300 Hızlı Kurulum Kılavuzu 09-2017 / v1.0 İÇİNDEKİLER I Ü rün Bilgileri... 3 I-1 Paket İçeriği... 3 I-2 Sistem Gereksinimleri... 4 I-3 Donanım Genel Özeti... 4 I-4 LED Durumu... 4 I-5 Sıfırlama...

Detaylı

ATC-105. RS232 RS422/RS485 Data Çevirici KULLANMA KILAVUZU

ATC-105. RS232 RS422/RS485 Data Çevirici KULLANMA KILAVUZU ATC-105 RS232 RS422/RS485 Data Çevirici KULLANMA KILAVUZU Açıklama: ATC-105 izoleli arabrim çeviric RS232C, RS422, RS485 standartlarındadır ve RS232 sinyalini RS422 veya RS485 dengeli sinyallere çevirir.

Detaylı

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W 10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W This guide describes the basic functions of PZ8111/21/11W/21W. All detailed information is described in the user s manual. Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından

Detaylı

Quick Installation Guide. SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction

Quick Installation Guide. SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction Quick Installation Guide English 繁 中 簡 中 日 本 語 Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction Kurulum Öncesi Uyarılar

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar.

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. Kataloğu - SafeLine 2011, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. EN81-28 ve EN81-70 koşullarını yerine getirerek, asansörün en gelişmiş teknoloji olduğunu gösterirken ihtiyacınız olan tüm

Detaylı

Bu kılavuz EziWeigh6i ağırlık indikatörünü ilk kez kullanmanızda size yardımcı olacaktır. İçindekiler

Bu kılavuz EziWeigh6i ağırlık indikatörünü ilk kez kullanmanızda size yardımcı olacaktır. İçindekiler HIZLI BA LAMA KILAVUZU EziWeigh6i Bu kılavuz EziWeigh6i ağırlık indikatörünü ilk kez kullanmanızda size yardımcı olacaktır. İçindekiler Kutunun açılması... 1 Pilin şarj edilmesi... 2 Cihaza bakış... 3

Detaylı

SERNET ET232CAS x2 RS232 Seri Kanal Sunucu KULLANICI KILAVUZU. Telif Hakkı Uyarısı. >>> Otomasyon Ürünleri www.argenom.com

SERNET ET232CAS x2 RS232 Seri Kanal Sunucu KULLANICI KILAVUZU. Telif Hakkı Uyarısı. >>> Otomasyon Ürünleri www.argenom.com SERNET ET232CAS x2 RS232 Seri Kanal Sunucu KULLANICI KILAVUZU Telif Hakkı Uyarısı Bu doküman Argenom Elektronik tarafından hazırlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. SERNET tescilli bir Argenom Elektronik markasıdır.

Detaylı

Kurulum ve Montaj Kılavuzu

Kurulum ve Montaj Kılavuzu Kurulum ve Montaj Kılavuzu Kurulum ve Montaj Kılavuzu Kutu İçeriği x 1 20kg 44lb x 2 x 1 x 2 x 2 x 1 Hoş Geldiniz TK Promethean dan bir ActivBoard satın aldığınız için teşekkürler. ActivBoard ürünümüzü

Detaylı

Özellikleri. Faydaları

Özellikleri. Faydaları Sesli/Görsel Alarm Sensör ve izleme sistemleri ile birlikte kullanım için, birleşik sesli ve görsel alarm sinyalleme Ortamlar: Madencilik Tünel açma Makine izleme Özellikleri Tehlikeli alanlarda sensör

Detaylı

İçerik. Ürün no.: MSI 430.F50-01 Güvenlik kontrolü

İçerik. Ürün no.: MSI 430.F50-01 Güvenlik kontrolü Ürün no.: 50134315 MSI 430.F50-01 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 7 Teknik veriler

Detaylı

Hızlı Kurulum Rehberi. ASUS AAM6030BI ADSL 4 Port Modem

Hızlı Kurulum Rehberi. ASUS AAM6030BI ADSL 4 Port Modem Hızlı Kurulum Rehberi ASUS AAM6030BI ADSL 4 Port Modem Gerekli olduğu durumda yetkili kişilerin servis yapması uygundur. Yalnızca ürünle beraber gelen güç kaynağını kullanınız. Yalnızca ürünle beraber

Detaylı

Genişletme Ünitesi DX517. Donanım Kurulum Kılavuzu

Genişletme Ünitesi DX517. Donanım Kurulum Kılavuzu Genişletme Ünitesi DX517 Donanım Kurulum Kılavuzu İçindekiler Bölüm 1: Başlamadan Önce Paket İçeriği 3 Bir Bakışta Genişletme Ünitesi 4 Güvenlik Talimatları 5 Bölüm 2: Donanım Kurulumu Sürücünün Takılması

Detaylı

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151 Özellikler 400 mah kapasiteli, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü batarya 500 Şarj batarya ömrü Yüksek ışık veren, enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü 15+1 LED 15 LED ve 1 LED aydınlatma şeklinde 2

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

İçerik. Ürün no.: DDLS 548i L Optik veri aktarımı

İçerik. Ürün no.: DDLS 548i L Optik veri aktarımı Ürün no.: 50134432 DDLS 548i 200.4 L Optik veri aktarımı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar Uyarılar

Detaylı

İçerik. Ürün no.: DDLS L Optik veri aktarımı

İçerik. Ürün no.: DDLS L Optik veri aktarımı Ürün no.: 50132930 DDLS 508 200.4 L Optik veri aktarımı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar Uyarılar

Detaylı

IR SPOT LAMBA CAS323-100 KULLANIM KILAVUZU

IR SPOT LAMBA CAS323-100 KULLANIM KILAVUZU CAS323-100 IR SPOT LAMBA KULLANIM KILAVUZU 1 2 IR IP Kamera CAS323-100 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu 06-2016 / v1.0 I. Ü rün Bilgileri I-1. Paket İçeriği - RE11S x 2 - Çok Dilli Hızlı Kurulum Kılavuzu (HKR) ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 tek kapı için tasarlanmış Stand alone ve Wiegand çıkışlı şifreli kart okuyucudur. IP 68 standartda

Detaylı

16/24 Bağlantı Noktası Masaüstü ve Rafa Monte Edilebilir Hızlı Ethernet Anahtarı

16/24 Bağlantı Noktası Masaüstü ve Rafa Monte Edilebilir Hızlı Ethernet Anahtarı 16/24 Bağlantı Noktası Masaüstü ve Rafa Monte Edilebilir Hızlı Ethernet Anahtarı Kullanım Kılavuzu Onay FCC Beyanı Bu test edilmiş ve FCC Kuralları Kısım 15 de belirtilen teknik özelliklere göre B Sınıfı

Detaylı

MAPISHREDDER AUTO S85CD OTOMATİK BESLEMELİ EVRAK İMHA MAKİNASI

MAPISHREDDER AUTO S85CD OTOMATİK BESLEMELİ EVRAK İMHA MAKİNASI MAPISHREDDER AUTO S85CD OTOMATİK BESLEMELİ EVRAK İMHA MAKİNASI DİKKAT: Beklenmeyen arıza ve istenmeyen durumlarla karşılamamak için cihazı kullanmaya başlamadan önce lütfen bu kullanım kılavuzunu dikkatlice

Detaylı

PARALEL PCI ARABİRİM KARTI

PARALEL PCI ARABİRİM KARTI PARALEL PCI ARABİRİM KARTI Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş IEEE1284 arabirim PCI eklenti kartını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kart, kullanıcıların paralel aygıtlarını bağlamak üzere bilgisayar

Detaylı

Doküman No: KK-PS R2-TR CODESEC PS120 GÜÇ KAYNAĞI ÜNİTESİ KURULUM VE KULLANICI KILAVUZU. Doc: KK-PS R2-TR

Doküman No: KK-PS R2-TR CODESEC PS120 GÜÇ KAYNAĞI ÜNİTESİ KURULUM VE KULLANICI KILAVUZU. Doc: KK-PS R2-TR Doküman No: KK-PS120-0117-R2-TR CODESEC PS120 GÜÇ KAYNAĞI ÜNİTESİ KURULUM VE KULLANICI KILAVUZU Doc: KK-PS120-0117-R2-TR DİZİN TEKNİK ÖZELLİKLER... 3 1. GENEL AÇIKLAMA... 4 2. TANIMLAR... 4 3. KURULUM,

Detaylı

İçerik. Ürün no.: DDLS 508i Optik veri aktarımı

İçerik. Ürün no.: DDLS 508i Optik veri aktarımı Ürün no.: 50134394 DDLS 508i 120.4 Optik veri aktarımı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar Uyarılar

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Ağ Kamerasını sudan uzak tutun. Ağ Kamerası ıslanırsa, kamerayı

Detaylı

SERNET ET232CAS x2 RS232 Seri Kanal Sunucu KULLANICI KILAVUZU. Telif Hakkı Uyarısı. >>> Otomasyon Ürünleri www.argenom.com

SERNET ET232CAS x2 RS232 Seri Kanal Sunucu KULLANICI KILAVUZU. Telif Hakkı Uyarısı. >>> Otomasyon Ürünleri www.argenom.com SERNET ET232CAS x2 RS232 Seri Kanal Sunucu KULLANICI KILAVUZU Telif Hakkı Uyarısı Bu doküman Argenom Elektronik tarafından hazırlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. SERNET tescilli bir Argenom Elektronik markasıdır.

Detaylı

İçerik. Ürün no.: CML730i-R R/CV-M12 Işık perdesi alıcı

İçerik. Ürün no.: CML730i-R R/CV-M12 Işık perdesi alıcı Ürün no.: 50119252 CML730i-R10-960.R/CV-M12 Işık perdesi alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar

Detaylı

İçerik. Ürün no.: DDLS 548i 40.4 L H Optik veri aktarımı

İçerik. Ürün no.: DDLS 548i 40.4 L H Optik veri aktarımı Ürün no.: 50134434 DDLS 548i 40.4 L H Optik veri aktarımı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar Uyarılar

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 MASSIVE OTO SİSTEMİ

KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 MASSIVE OTO SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU AMPLİFİKATÖR MS-4125 4CH 1800W Max Güç Yüksek Performans Klas-AB Amplifikatör MASSIVE OTO SİSTEMİ TEBRİKLER Tebrikler! En iyi oto amplifikatörü olan MASSIVE MS Serisi Amplifikatör satın

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu 1 İçindekiler Hoş Geldiniz Arlo'yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünü kullanmaya kolayca başlayabilirsiniz. Baz İstasyonu güç adaptörü %100 kablosuz kameralar Ethernet Kablosu

Detaylı

Quick Installation Guide

Quick Installation Guide Indoor/2.6x Zoom/Dual Streams Quick Installation Guide English Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska PZ7131/PZ7132 This guide describes the basic functions of

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ

BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ BLUETOOTH SES ALICI/VERİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DA-30501 İçindekiler Kullanmadan önce... 2 1. DA-30501 Hakkında... 2 2. Sistem gereksinimleri... 2 3. Genel Bakış... 2 Başlarken... 3 1. DA-30501 pilini

Detaylı

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik

Ürün no.: MSI Güvenlik kontrolü İçerik Ürün no.: 50132984 MSI 410-01 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 6 Teknik veriler Temel

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 610. Elektronik Termostat.

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 610. Elektronik Termostat. Kurulum Kılavuzu DEVIreg 610 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

Faks alma/gönderme. Kontrol panelini kullanarak. Bilgisayarı kullanarak

Faks alma/gönderme. Kontrol panelini kullanarak. Bilgisayarı kullanarak Hızlı Başvuru Kopyalama Fotokopi çekme 1 Özgün bir belgeyi ADF'e veya tarayıcı camının üzerine yerleştirin. Notlar: Görüntünün kırpılmasını önlemek için özgün belgenin boyutu ile fotokopi çıkış boyutunun

Detaylı

İçerik. Ürün no.: CML720i-R A/CN-M12 Işık perdesi alıcı

İçerik. Ürün no.: CML720i-R A/CN-M12 Işık perdesi alıcı Ürün no.: 50119610 CML720i-R05-400.A/CN-M12 Işık perdesi alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar

Detaylı

Donanım Kurulum Kılavuzu

Donanım Kurulum Kılavuzu Paketi açma Tüm koruyucu malzemeleri çıkartın. Bu kılavuzdaki resimler benzer bir model içindir. Mevcut modelden farklılık göstermesine karşın, çalışma yöntemi aynıdır. Tüm koruyucu malzemeleri çıkartın.

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. razor u type Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum SSID'yi

Detaylı

TTC306. KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi

TTC306. KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi TTC306 KONFERANS@KÜBÜ Ses Konferans Sistemi KULLANIM KILAVUZU ve GARANTİ BELGESİ KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı

Detaylı

ZOOMSWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: ZOOMSWITCH ZMS SERİSİ TÜM MODELLER

ZOOMSWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: ZOOMSWITCH ZMS SERİSİ TÜM MODELLER ZOOMSWITCH TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: SWITCH MARKA: ZOOMSWITCH ZMS SERİSİ TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir.

Detaylı

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır.

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır. 78 Türkçe Hızlı Yükleme Kılavuzu Bu yükleme kılavuzu GW-7100U ve yazılımının yüklenmesinde size yol gösterecektir. Kablosuz ağ bağlantınızı kurmak için, aşağıdaki işlemleri sırayla uygulayın. 1. Yükleme

Detaylı

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL VESTEL V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 1. Hazne kapağı 2. Hazne 3. Üst kapak 4. Filtre 5. Cam sürahi Bu kahve makinesini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Full HD Dome Kamera. Hızlı Kurulum Kılavuzu MODEL D6210 UYARI!

Full HD Dome Kamera. Hızlı Kurulum Kılavuzu MODEL D6210 UYARI! Full HD Dome Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODEL D6210 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden haber

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MEGAPİKSEL IP KAMERA TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-2201IP-D, BLW-2201IP-DV, BLW-2202IP, BLW-2203IP-V, BLW-2204IP-V, BLW-2205IP, BLW-2206IP-B UYARI! Kurulum işlemine geçmeden

Detaylı

VGA UTP 1X1 Extender with Audio KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN KODU : KX1100 İÇERİK. 1.0 Giriş...2. 2.0 Özellikler...2. 3.0 Kutu İçeriği...

VGA UTP 1X1 Extender with Audio KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN KODU : KX1100 İÇERİK. 1.0 Giriş...2. 2.0 Özellikler...2. 3.0 Kutu İçeriği... VGA UTP 1X1 Extender with Audio KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN KODU : KX1100 İÇERİK 1.0 Giriş.........2 2.0 Özellikler.........2 3.0 Kutu İçeriği.........3 4.0 Panel Açıklamaları.........3 5.0 Bağlantı ve Çalıştırma.........4

Detaylı

İçerik. Ürün no.: CSL710-R A/L-M12 Işık perdesi alıcı

İçerik. Ürün no.: CSL710-R A/L-M12 Işık perdesi alıcı Ürün no.: 50128973 CSL710-R40-2210.A/L-M12 Işık perdesi alıcı Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Uygun verici Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Kumanda ve gösterge Aksesuarlar

Detaylı

İçerik. Ürün no.: MSI 410.F50-03 Güvenlik kontrolü

İçerik. Ürün no.: MSI 410.F50-03 Güvenlik kontrolü Ürün no.: 50134312 MSI 410.F50-03 Güvenlik kontrolü Şekil farklılık gösterebilir İçerik Teknik veriler Boyutlandırılmış çizimler Elektrik bağlantısı Devre şeması Aksesuarlar Uyarılar 1 / 6 Teknik veriler

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Linksys PLEK500. Elektrik Hattı Ağ Adaptörü

Kullanıcı Kılavuzu. Linksys PLEK500. Elektrik Hattı Ağ Adaptörü Kullanıcı Kılavuzu Linksys PLEK500 Elektrik Hattı Ağ Adaptörü İçindekiler Genel Bakış 2 Özellikler 2 Elektrik Hattı ağı nasıl çalışır 3 Örnek kurulum 3 Elektrik Hattı Ağını Kurma 4 Kuruluma genel bakış

Detaylı

HIZLI KULLANIM KILAVUZU

HIZLI KULLANIM KILAVUZU Akıllı Kontrolde Teknoloji Devi HIZLI KULLANIM KILAVUZU DÖNÜŞTÜRÜCÜLER MBS100G MDC100G MBS100E MDC100E MBS100W MDC100W MMS100G SC100G MMS100E SC100E MMS100W SC100W MMS100S USB100 01/2017 Versiyon 001 Cihazı

Detaylı

SMT-W WiFi Dect Telefon. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

SMT-W WiFi Dect Telefon. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu SMT-W 5100 WiFi Dect Telefon Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TELİF HAKKI Bu kılavuz SAMSUNG Electronics Co., Ltd. nin mülküdür ve telif hakkı ile korunmaktadır.. Burada yer alan bilgiler hiçbir ticari

Detaylı

DiBos 8, SCSI Upgrade Kit DBEK061. Kurulum Kılavuzu

DiBos 8, SCSI Upgrade Kit DBEK061. Kurulum Kılavuzu DiBos 8, SCSI Upgrade Kit DBEK061 tr Kurulum Kılavuzu DiBos 8, SCSI Upgrade Kit Içindekiler tr 3 Içindekiler 1 Giriş 4 2 Güvenlik notları 4 3 Upgrade Kit DBEK061 4 4 DiBos yükseltmesi 5 4.1 Hazırlıklar

Detaylı

IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu SMT-i5243 Tanım IP Telefonlar sesi data paketlerine çevirerek her türlü data hattı üzerinden telefon görüşmesi sağlamaya yarayan cihazlardır. Bu sayede ADSL,

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı