KİŞİSEL BİLGİLER EĞİTİM. Çağatay ÇEBİ 1 / 7. Çağatay ÇEBİ. E Mail :

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KİŞİSEL BİLGİLER EĞİTİM. Çağatay ÇEBİ 1 / 7. Çağatay ÇEBİ. http://www.cagataycebi.com. E Mail : cagataycebi@gmail.com"

Transkript

1 1 / 7 Web: E Mail : KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Yeri : İstanbul Doğum Tarihi : 03 Ağustos 1983 Medeni Hâl : Bekar EĞİTİM : Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi ( Not Ortalaması: 4.03 / 5.00 ) : Kadir Has Üniversitesi İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri (Burslu) Bilgisayar Mühendisliği (Çift Anadal) ( Genel Not Ortalaması: 3.95 / 4.00 ) : İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilişim Enstitüsü 1 Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik ( Yüksek Lisans ) ALINAN BAZI ÖDÜLLER ve KAZANILAN DERECELER Üniversite birinciliği 8 dönem yüksek onur öğrenciliği 8 dönem bölüm ve fakülte birinciliği Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden teşekkür yazısı Interpro BThaber Yarışmasında, ilk 50 proje arasına girme 1 Kendi isteğimle, yüksek lisans eğitimimi 2 ay sonra bıraktım.

2 2 / 7 İŞLETİM SİSTEMLERİ MS DOS, MS Windows 9x, MS Windows NT 4.x, MS Windows 2000, MS Windows XP (İyi) GNU/Linux, SUN Solaris, Unix (orta) VERİTABANLARI MS Access, MS SQL Server, Oracle, PostgreSQL, MySQL, HSQLDB PROGRAMLAMA DİLLERİ C/C++, Java, Servlet, C#, Visual Basic, ASP.NET, JavaScript, Matlab, T SQL, PL/SQL, Assembly (PIC16F877) İSTATISTIK PROGRAMLARI SPSS, R YABANCI DİL İngilizce : İyi Seviyede TOEFL Skoru: 237 ( Eski sisteme göre 583 ) İŞ DENEYİMİ Connect Online : 06/2000 ile 12/2000 tarihleri arasında, Sabah Grubu yayını, Connect Online'da yazarlık. Kadir Has Üniversitesi : 04/2002 ile 12/2004 dönemleri arasında asistan öğrencilik. Lokozone Bilişim Şti. : 09/ /2006 arasında, Yazılım Mühendisliği Argesoft Bilişim Ltd. Şti. : 04/ /2006 arasında, Yazılım Mimarlığı ve Proje Yöneticiliği

3 3 / 7 TAMAMLANAN BAZI PROJELER ve AÇIKLAMALARI: Lisans Dönemi : Üniversite eğitimim sırasında, yaptığım belli başlı projeleri aşağıda bulabilirsiniz: İlk Türkçe İstatistik Programı: Lisans eğitimimin ikinci senesinde, boş zaman değerlendirmek amacıyla yapmış olduğum, hobi amaçlı bir programdır. Temel istatistik fonksiyonlarının büyük bir kısmını sağlamakla beraber, bütün bunları görsel arayüzle (GUI) yapma imkanı sunulmuştur. Program adı, İstatistik'tir; Visual Basic 6.0 ile yazılmıştır ve Windows platformunda çalışmaktadır. Kişisel web adresimde, kodlarıyla birlikte indirmeniz mümkündür. Alternatif olarak adresini kullanabilirsiniz. Bilgisayar Destekli Hareketi Takip Eden Kamera: Bilgisayar Mühendisliği bölümü için bitirme projesi olarak sunulan bu çalışma, otonom bir kamera sistemidir. Sahne üzerinde yürüyen bir kimseyi, bilgisayar desteği ile takip eden bir düzenek kurulmuştur. Yapılan çalışmanın algoritmik kısmı Matlab 7.0'da hazırlanmış olup, bilgisayarla düzeneğin haberleşmesi PIC ile gerçekleştirilmiştir. Online Eczane ( e Eczane ): Bir dönem projesi olarak başlamış olan e Eczane, daha sonra, Interpro BThaber dergisinde yayınlanmış ve en iyi 50 projeden biri ödülünü almıştır. ASP.Net ve Access veritabanı kullanılarak yapılan bu çalışma, ilaç alış verişini Internet ortamına taşıyabilecek bir web sitesi sunmuştur. Türk Eğitim Sistemine Hiyerarşik Kümeleme Analizi Uygulaması: İstatistik bölümünü bitirmek amacıyla hazırlamış olduğum bitirme ödevidir. R programı kullanılmış, verinin uygun hale getirilmesi için MySQL veritabanından yararlanılmıştır. Elde edilen sonuçlardan, hangi liselerin, diğerlerine göre daha iyi olduğu bilimsel yöntemlerle bulunmuş, hangi illerin hangi alanlarda diğerlerinden daha başarılı olduğu saptanmıştır.

4 4 / 7 Lokozone LTD. ŞTİ. : Lokozone (http://www.lokozone.com), cep telefonlarına yönelik içerik sunan, bir VAS (Value Added Service) Operator'üdür. Burada bulunduğum zaman dilimi içerisinde, cep telefonlarına yönelik CepSURF projesinde çalıştığım gibi, firmanın ilgi alanlarının dışında da bazı faaliyetlerde bulundum. Bu dönemde yapmış olduğum projeleri aşağıda bulabilirsiniz: Telsim CepSURF Uygulaması: HTML sayfalarının yerine, cep telefonlarında, WML (Wireless Markup Language) isimli bir yapı desteklenir. Bu yapı, HTML yapısına uymasına rağmen, HTML'in birçok özelliğinden yoksundur. Dolasıyla, bir HTML sayfasını cep telefonundan görüntülemeniz mümkün değildir. Turkcell birkaç yıl önce başlatmış olduğu SurfCell hizmetiyle, cep telefonunuzdan herhangi bir HTML sayfasını açabilmenizi sağlamıştır. Telsim'de olmayan bu özellik için CepSURF projesi başlatılmıştır. CepSURF, esasında bir Servlet olup, sizin herhangi bir web sayfasını, cep telefonunuzdan görüntülemenizi olanaklı kılmaktadır. Proje, Tomcat Uygulama ve Apache HTTP Sunucu üzerinde çalışıp, PostgreSQL veritabanı kullanmaktadır. Java programlama dilinde, Eclipse geliştirme ortamı kullanılarak yazılmıştır. Oasis: Eczacıbaşı Holding dahili ağında kullanılmak üzere geliştirilmiş olan bir Sniffer programıdır. Java ile geliştirilmiş, WinPCAP kütüphanesinden yararlanılmıştır. Access ve PostgreSQL veritabanlarıyla, gelen bilgilerin kaydı yapılmaktadır. Proje efektif bir Thread yapısıyla, Windows servis olarak çalışır. Program, Network içersindeki ARP Request'leri dinleyerek, ağda bulunan bilgisayarın tespitini yapmakta ve yabancı bir makine girdiğinde, bunu saptayabilmektedir. Ağa sızma ihtimaline karşı oluşturulmuş güvenlik amaçlı bir projedir. PingSweeper: Oasis projesiyle ortak çalışması için, verilen IP aralığını tarayan, Java tabanlı bir programdır. Emsallerinden Angry IP Scanner da dahil olmak üzere çok daha hızlı çalışır. Daha sonra, PingSweeper programına ihtiyaç kalmaması üzerine, proje tarafımdan, özgür yazılım haline getirilmiş ve adresinde sunulmuştur. Oluşturduğum Thread yapısıyla, program bu yüksek hızına kavuşmaktadır.

5 5 / 7 Argesoft Bilişim LTD. ŞTİ. : Argesoft Bilişim (http://www.argesoft.com.tr), uzmanlık alanı, Internet uygulamaları olan ve içerik yönetim sistemleri (Content Management System) üzerine çalışan bir yazılım firmasıdır. Firmanın çok sayıda ürünü olmasına rağmen, temel iki ürünü, axon ve Reflex yazılımlarıdır. Argeosft, Microsoft Partner olup; ürün geliştirmelerini, Microsoft tabanlı araçları kullanarak yapmaktadır. Firmada yazılım metodolojilerini geliştirmek ve yazılım tekniklerini ilerletmek üzere, Yazılım Mimarı sıfatıyla işe başladım. Kısa bir zaman içinde, proje ekibini yönetir pozisyona geldim. Bu dönemde çalışmış olduğum projeler aşağıdadır: Ortak Ödeme Sistemi: Kredi kartıyla alışveriş yapılmasının satıcı tarafına bir bedeli vardır. Sattığı ürünün parası alabilmesi için belirli bir süre beklemeli veya parasını çekme durumuna göre komisyon ödemelidir. Kredi kartıyla yapılan işlemin hacmi büyüdükçe, satıcının bankalarla pazarlık imkanı artmaktadır. Argesoft Bilişim isteyen herkesin kullanacağı, ortak bir havuz hesabı tasarlamış ve Internet üzerinden satış yapan müşterilerinin para transferlerini, kendi sanal POS makinesi üzerinden gerçekleştirmeyi sağlamıştır. Bu sayede daha düşük komisyon oranları ve daha kısa vadeler mümkün hale gelmiştir. Bu projede, MS SQL Server ve.net Teknolojileri (C#, ASP.NET) kullanılmıştır. Projenin analiz tasarım, veritabanı yapısı ve büyük oranda servisin kodlaması tarafımdan yapılmıştır. Kargo Entegrasyonu: Argesoft Bilişim, axon isimli ürünüyle, e ticaret yapabileceğiniz, içerik yönetim sistemi sunmaktadır. Bu ürününü, Logo, Casper, Boyner ve belli başlı birçok firma kullanmaktadır. Ürün elektronik ticareti mümkün kılmasına karşı, gelişmiş bir kargo yönetim ve entegrasyon yapısına sahip değildir. Bu açığın kapatılması için, her türlü ortamda, her türlü şekilde kullanılabilecek bir kargo yapısı geliştirilmiştir. Bu projenin benzer şekilde, analiz tasarım aşamalarıyla birlikte, veritabanı yapısı ve veritabanına bağlı bütün özellikleri şahsımca hazırlanmıştır.

6 6 / 7 Kişisel Çalışmalar: Tatiller, iş dışında kalan vakitler ve boş zamanımı değerlendirmek için yaptığım bazı projeleri aşağıda bulabilirsiniz: JavaSözlük: JavaSözlük, İngilizce Türkçe, Türkçe İngilizce açık kaynak bir sözlük programıdır. Türkçe'den İngilizce'ye ; İngilizce'den Türkçe'ye kelime haznesi vardır. Yazılımın, kelimeleri otomatik tamamlama; bulamadığı kelimelere ses benzerliği olan kelimeleri önerme, alfabetik gösterim gibi çeşitli özellikleri mevcuttur. Projenin hazırlanmasında Java programlama dili ve HSQLDB veritabanı kullanılmıştır. Programı web sitemdem veya proje adresinden ( ) temin edebilirsiniz. LogMyIP: Uzaktan erişim konusunda yardımcı olmak üzere hazırlanmış bir programdır. Değişen dinamik IP'ler, bilgisayarınıza erişimde sıkıntı yaratırlar. LogMyIP, bu sorunu çözmek için, IP adresinizi, Internet üzerindeki bir sunucuda saklar ve periyodik olarak bu bilgiyi günceller. Bu sayede, IP adresiniz değişse bile, yeni adresinizi kolayca öğrenebilirsiniz. LogMyIP ile ilgili daha fazla bilgiye, web sitemden ulaşabilirsiniz. Projenin geliştirilmesi için, Java, PHP ve MySQL kullanılmıştır.

7 7 / 7 MESLEKİ İLGİ ALANLARI UNIX tabanlı işletim sistemleri Veritabanı uygulamaları geliştirilmesi Veri madenciliği Algoritma geliştirme SWOT analizi Zaman serileri analizi AKTİF ÜYELİK Linux Kullanıcıları Derneği ( LKD ) BİLGİ VEREBİLECEK KİŞİLER Mehmet AYKUL (Genel Müdür), Argesoft Bilişim LTD. ŞTİ., Tel: +90 (212) Prof. Dr. Mehmet KARACA, İstanbul Teknik Üniversitesi, Tel: +90 (212) Doç.Dr. Fazıl GÜLER, Kadir Has Üniversitesi, Tel: +90 (212) Doç.Dr. Harald SCHMIDBAUER, stat.com Bilgi Üniversitesi, Tel: +90 (212) Yrd.Doç.Dr. Atilla ÖZMEN, Kadir Has Üniversitesi, Tel: +90 (212) Yrd.Doç.Dr. Selçuk ÖĞRENCİ, Kadir Has Üniversitesi, Tel: +90 (212)

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ WEB TABANLI PROGRAMLAMA DİLLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE PERFORMANS ANALİZİ Ferhat BAĞÇACI Tez Yöneticisi Prof. Dr. Asaf VAROL YÜKSEK LİSANS TEZİ ELEKTRONİK

Detaylı

T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ UZAKTAN EĞİTİM VE ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI TURGUT ARSLAN YÜKSEK LİSANS TEZİ

T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ UZAKTAN EĞİTİM VE ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI TURGUT ARSLAN YÜKSEK LİSANS TEZİ T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ UZAKTAN EĞİTİM VE ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI TURGUT ARSLAN YÜKSEK LİSANS TEZİ FİZİK ANABİLİM DALI DANIŞMAN: Doç. Dr.Seyfettin DALGIÇ

Detaylı

MODÜL 1 HTML İLE BASİT İŞLEMLER

MODÜL 1 HTML İLE BASİT İŞLEMLER MODÜL 1 HTML İLE BASİT İŞLEMLER Bu modülü bitirdiğinizde; HTML kodları ile WEB sayfaları için işlevselliği ve verimliliği artırıcı basit işlemler yapabileceksiniz. Ayrıca, 1. WEB sayfası oluşturmaya hazırlık

Detaylı

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YENİ WEB TEKNOLOJİLERİ VE WEB UYGULAMALARI. YÜKSEK LİSANS TEZİ Ibrahim ÇAĞLAYAN

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YENİ WEB TEKNOLOJİLERİ VE WEB UYGULAMALARI. YÜKSEK LİSANS TEZİ Ibrahim ÇAĞLAYAN İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YENİ WEB TEKNOLOJİLERİ VE WEB UYGULAMALARI YÜKSEK LİSANS TEZİ Ibrahim ÇAĞLAYAN Anabilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Programı: Bilgisayar Mühendisliği

Detaylı

GPS TEKNOLOJİSİ İLE KONUM TESPİT SİSTEMİ TASARIMI

GPS TEKNOLOJİSİ İLE KONUM TESPİT SİSTEMİ TASARIMI T.C. BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLİM DALI GPS TEKNOLOJİSİ İLE KONUM TESPİT SİSTEMİ TASARIMI YÜKSEK LİSANS TEZİ Emrah YİĞİT

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

JOOMLA ile ECOMMERCE WEB SİTESİ GELİŞTİRME

JOOMLA ile ECOMMERCE WEB SİTESİ GELİŞTİRME Kıbrıs ın kuzeyinde Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma ve Bilişim Sektör Programı EuropeAid/127043/C/SER/CY JOOMLA ile ECOMMERCE WEB SİTESİ GELİŞTİRME Bilişim Derneği KTMMOB Bilgisayar Mühendisleri Odası

Detaylı

T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü

T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Cedimoğlu Düzenleyen Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cemil Karacadağ

Detaylı

İnternet Programcılığı Öğr. Gör. Serkan AKSU http://www.serkanaksu.net. Statik ve Dinamik Web Siteleri. Dinamik Web Sitesi Nedir?

İnternet Programcılığı Öğr. Gör. Serkan AKSU http://www.serkanaksu.net. Statik ve Dinamik Web Siteleri. Dinamik Web Sitesi Nedir? Statik ve Dinamik Web Siteleri Statik web sitesi nedir? Statik bir web sitesinde, ya da bir web sitesinin statik bölümlerinde web sayfaları web tasarımcı tarafından hazırlanarak web sunucuya yüklenen,

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU

2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 5-6 İcra Kurulu Başkanı nın Mesajı... 7-8 Yönetim... 11-14 LOGO Hakkında... 17-18 İnsan Kaynakları... 21-22 Ortaklığın Faaliyet

Detaylı

T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BULUT TABANLI BİR DERS YÖNETİM SİSTEMİ YAZILIMININ GELİŞTİRİLMESİNE DAYALI OLARAK ÖĞRETİM ELEMANI VE ÖĞRENCİLERİN TEKNOLOJİ KABULLERİNİN İNCELENMESİ HAKAN

Detaylı

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı süreli yayınıdır. ZZTüm GSM Operatörlerinden

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı süreli yayınıdır. ZZTüm GSM Operatörlerinden 10 Nisan Özel Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı süreli yayınıdır. Nisan 2013 webmail@egm.gov.tr Polnet Forum-İlan-Eim ZZTeşkilat personelimizin intranet ortamında paylaşımlarda

Detaylı

İçerik Yönetim Sistemi. WordPress. Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ. Birecik MYO Kasım 2014

İçerik Yönetim Sistemi. WordPress. Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ. Birecik MYO Kasım 2014 İçerik Yönetim Sistemi WordPress Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ Birecik MYO Kasım 2014 WordPress WordPress; GPL nin (Genel Kamu Lisansı) altında lisanslı PHP ve MySQL üzerine kurulmuş kişisel yayımlama platformudur.

Detaylı

E-Öğrenme ve Uzaktan Eğitimde Açık Kaynak Kodlu Öğrenme Yönetim Sistemleri

E-Öğrenme ve Uzaktan Eğitimde Açık Kaynak Kodlu Öğrenme Yönetim Sistemleri Akademik Bilişim 11 - XIII. Akademik Bilişim Konferansı Bildirileri E-Öğrenme ve Uzaktan Eğitimde Açık Kaynak Kodlu Öğrenme Yönetim Sistemleri Mahinur Altıparmak, İnci Dürdane Kurt, Yrd.Doç.Dr. Metin Kapıdere

Detaylı

FİNANSBANK A.Ş. 2005 YILI FAALİYET RAPORU

FİNANSBANK A.Ş. 2005 YILI FAALİYET RAPORU FİNANSBANK A.Ş. 2005 YILI FAALİYET RAPORU Raporun Ait Olduğu Dönem : 01.01.2005 31.12.2005 Banka nın Ticaret Ünvanı : Finansbank A.Ş. Genel Müdürlük Adresi : Büyükdere cad. No:129 34394 Mecidiyeköy / İSTANBUL

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

UNIVERSAL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ALTYAPI YÖNETİM SİSTEMİ TEKNOLOJİSİ ve ÇALIŞMA PRENSİPLERİ

UNIVERSAL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ALTYAPI YÖNETİM SİSTEMİ TEKNOLOJİSİ ve ÇALIŞMA PRENSİPLERİ UNIVERSAL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ALTYAPI YÖNETİM SİSTEMİ TEKNOLOJİSİ ve ÇALIŞMA PRENSİPLERİ Universal Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. 2010. Tüm hakları saklıdır. Sayfa 1 ALTYAPI YÖNETİM SİSTEMİ MODELLEME VE

Detaylı

Editör Ali Güneş. Uygulamalı Örneklerle

Editör Ali Güneş. Uygulamalı Örneklerle Editör Ali Güneş BİLGİSAYAR I - II (TEMEL BİLGİSAYAR BECERİLERİ) Uygulamalı Örneklerle Bilişim Teknolojileri Temel Kavramları, Genel Olarak İşletim Sistemleri ve Bilgisayar Kullanımı, Kelime İşlemci, Elektronik

Detaylı

WEB DESTEKLİ SINAV OTOMASYON SİSTEMİ TASARLANMASI VE MODELLENMESİ

WEB DESTEKLİ SINAV OTOMASYON SİSTEMİ TASARLANMASI VE MODELLENMESİ T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ WEB DESTEKLİ SINAV OTOMASYON SİSTEMİ TASARLANMASI VE MODELLENMESİ Yüksek Lisans Tezi Servet GÜNOĞLU İSTANBUL, 2008 T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİ

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015 YILI PERFORMANS PROGRAMI İSTANBUL, 2015 Hazırlayan: Marmara Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Tel: 0 216 414 05 45-1341 Faks: 0 216 418 02 30 e-mail: sgdb@marmara.edu.tr

Detaylı

BİR EĞİTİM KURUMU İÇİN ETKİLEŞİMLİ SESLİ YANIT SİSTEMİ INTERACTIVE VOICE RESPONSE (IVR) SYSTEM FOR AN EDUCATIONAL INSTITUTION

BİR EĞİTİM KURUMU İÇİN ETKİLEŞİMLİ SESLİ YANIT SİSTEMİ INTERACTIVE VOICE RESPONSE (IVR) SYSTEM FOR AN EDUCATIONAL INSTITUTION BİR EĞİTİM KURUMU İÇİN ETKİLEŞİMLİ SESLİ YANIT SİSTEMİ INTERACTIVE VOICE RESPONSE (IVR) SYSTEM FOR AN EDUCATIONAL INSTITUTION Dr. Mustafa Murat İnceoğlu Ege Üniversitesi Bilgisayar Müh. Böl. Bornova 35100

Detaylı

ÇOKLU PUAN TÜRÜNE GÖRE ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME SİSTEMİ TASARIMI

ÇOKLU PUAN TÜRÜNE GÖRE ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME SİSTEMİ TASARIMI T.C. BEYKENT ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLİM DALI ÇOKLU PUAN TÜRÜNE GÖRE ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME SİSTEMİ TASARIMI YÜKSEK LİSANS TEZİ

Detaylı

Erciyes Linux Dergisi Linux Nedir?

Erciyes Linux Dergisi Linux Nedir? Erciyes Dergisi ney Dergi Basım Dergi Hakkında? Erciyes Dergisi 1. Sayısı Dergi Editörü: İbrahim Kıvanç Dergi ve Kapak Tasarım: İbrahim Kıvanç IK Tasarım Yazarlar: Umut Kiper Behiye Savan Tuba Narol Hatice

Detaylı

1C:İŞLETME 8 YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ. Desteklenen Veritabanları; 1CD dosya biçimi

1C:İŞLETME 8 YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ. Desteklenen Veritabanları; 1CD dosya biçimi 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ. 2 2 I.GENEL BİLGİLER 3 18 A- Misyon ve Vizyon 3 3 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar. 3 4 C-

Detaylı

2.11. SANAL SINIF EĞĠTĠM MERKEZĠ OTOMASYONU

2.11. SANAL SINIF EĞĠTĠM MERKEZĠ OTOMASYONU 2.11. SANAL SINIF EĞĠTĠM MERKEZĠ OTOMASYONU Prof. Dr. Asaf VAROL West Virginia University, US College of Engineering&Mineral Resources asaf_varol@yahoo.com (üniversitedeki e-postanızda yazılabilir) ArĢ.

Detaylı

Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor.

Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor. Dünyada Normaller Değişiyor, Günümüz Ticareti İnternet Üzerinde Şekilleniyor. İçerik Bilginet Markalar Hizmetler İş Ortakları Sosyal Sorumluluk Ödüller E-Ticaret Kredisileri E-Ticaret Derneği (ETİCAD)

Detaylı

E ÖĞRENME SÜREÇLERİNDE AÇIK KODLU YAZILIMLARIN KULLANILMASI. Öğr. Gör. Dr. M. Emin Mutlu * Öğr. Gör. Salih Gümüş* Öğr. Gör.

E ÖĞRENME SÜREÇLERİNDE AÇIK KODLU YAZILIMLARIN KULLANILMASI. Öğr. Gör. Dr. M. Emin Mutlu * Öğr. Gör. Salih Gümüş* Öğr. Gör. E ÖĞRENME SÜREÇLERİNDE AÇIK KODLU YAZILIMLARIN KULLANILMASI Öğr. Gör. Dr. M. Emin Mutlu * Öğr. Gör. Salih Gümüş* Öğr. Gör. Can Güler* ÖZET Günümüzde e-öğrenme, taşıdığı eğitsel potansiyel nedeniyle giderek

Detaylı

Mobil öğrenme uygulamalarına yönelik geliştirme platformlarının karşılaştırılması ve örnek uygulamalar

Mobil öğrenme uygulamalarına yönelik geliştirme platformlarının karşılaştırılması ve örnek uygulamalar Açıköğretim Uygulamaları ve Araştırmaları Dergisi AUAd auad.anadolu.edu.tr Mobil öğrenme uygulamalarına yönelik geliştirme platformlarının karşılaştırılması ve örnek uygulamalar Yrd. Doç. Dr. Nilgün ÖZDAMAR

Detaylı

bölüm 10 oda bilgi yönetim sistemi (obys) çalışmaları

bölüm 10 oda bilgi yönetim sistemi (obys) çalışmaları bölüm 10 oda bilgi yönetim sistemi (obys) çalışmaları BÖLÜM 10. ODA BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ (OBYS) ÇALIŞMALARI 42. Dönem Çalışmaları içerisinde Oda Bilgi Yönetim Sistemi (OBYS) ve Bilgi İşlem Alt Yapısının

Detaylı