We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally"

Transkript

1 Bilginin çözüm gücü

2 We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting guidelines through a global, multi-stakeholder process.

3 İstanbul Edinburgh Manchester

4 Neden Tayburn? İskoçya ve Türkiye nin lider kurumsal iletişim şirketidir. Güçlü bir editör ve tasarım ekibine sahiptir. Ulusal piyasayı olduğu kadar uluslararası piyasaları da yakından tanımaktadır. Şirketlerin kurumsal stratejilerini en etkili şekilde ifade etmelerini sağlayacak çözümleri geliştirmektedir. Tayburn, müşterilerinin paydaşlarıyla etkin, sonuca odaklı ve sürdürülebilir kurumsal iletişimlerinde köprü görevi üstlenen ürün ve hizmetleri, ihtisaslaşmış bilginin çözüm gücü ile sunuyor. 18. hizmet yılını kutlayan Tayburn raporlama ve yatırımcı ilişkileri, sürdürülebilirlik danışmanlığı ve raporlaması, ihtisas editörlüğü, pazarlama ve reklam, marka, web ve elektronik ürünler alanlarında katma değeri yüksek çözümler geliştiriyor. Stratejimiz kalite, yenilikçilik ve müşteri memnuniyetini dengelemeye odaklıdır. Tayburn, müşteri memnuniyetine odaklı bir yaklaşımla hizmet sunmakta, ürün ve hizmetlerinde yenilikçiliği ve kaliteyi eş anlı gözetmektedir. Tayburn ün hizmet felsefesi, müşterisini derinlemesine ve çok yönlü tanımanın yanı sıra uzun vadeli çözüm ortaklıkları geliştirmek esasına dayanmaktadır.

5 Tayburn ün stratejisi, yenilikçiliği besleyerek büyümek ve bilgiye dayalı katma değer üretmektir. Müşterilerimizi, sürdürülebilir varlığımızın temellerinden biri olarak görüyoruz. Onların ihtiyaçlarına yalın ve çözüme odaklı bir yaklaşımla cevap veriyor, kurumsal mesajlarını doğru ses tonu ile sunmalarını sağlıyoruz yılından beri gözettiğimiz bu yaklaşım, yerli ve yabancı şirketlerden oluşan müşteri portföyümüzü sürekli geliştirmemize imkan tanımaktadır. Tayburn, özel sektör şirketlerinin yanı sıra kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile de köklü ve güçlü ilişkiler geliştirmiştir. Çalışanlarımız, Tayburn ün rekabet eşiğini ve hizmet gücünü belirleyen en önemli unsurdur. Ortalama kıdemi 10 yılı aşan ekibimizin her bir üyesi bilgisi ve ihtisaslaşma seviyesi ile sektörümüzde farklılaşmamızı sağlamakta, üstün hizmet sunma hedefimiz kapsamında bizlere gerekli enerjiyi vermektedir. Tedarikçilerimiz, ürün ve hizmet döngümüzün önemli bir temel taşını oluşturmaktadır. Matbaalar, dijital çözüm sağlayıcılar, fotoğrafçılar, illüstratörler, danışmanlar ile hizmet aldığımız diğer kişi ve kurumlar... Uzun vadeli bir bakış açısı ve iş ortaklığı yaklaşımıyla geliştirdiğimiz tedarikçi ilişkileri, müşterilerimiz için çözüm üretmemizde ve işimizi en doğru şekilde yapmamızda büyük katkı sağlıyor.

6 Tayburn, Global Compact i destekliyor. Tayburn, 29 Temmuz 2009 da Küresel İlkeler Sözleşmesi taahhüdünü Birleşmiş Milletler e bildirmiş; başvurusu 3 Ağustos 2009 da onaylanmıştır. Küresel İlkeler Sözleşmesi nin 10 ilkesi, insan hakları, işçi hakları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanında evrensel olarak kabul görmüş beyannamelerden alınmıştır. Küresel İlkeler Sözleşmesi inisiyatifi kapsamında katılımcı şirketlerden bu ilkeleri kavramaları, desteklemeleri ve uygulamaları beklenmektedir. Tayburn ün Küresel İlkeler Taahhüdü çerçevesinde yayınladığı İlerleme Raporlarına adresinden ulaşabilirsiniz. Tayburn, GRI ın kurumsal paydaşıdır. Global Reporting Initiative in (Küresel Raporlama İnisiyatifi) kurumsal paydaşı olan Tayburn, GRI ın global ve çok taraflı paydaş süreci kapsamında, dünya genelinde kabul edilen sürdürülebilirlik raporlaması ilkelerini geliştirme misyonuna destek veriyor.

7 Tayburn Ltd: İngiltere nin köklü ve lider kurumsal iletişim şirketi 1979 yılında kurulan Tayburn Ltd., İngiltere nin lider kurumsal iletişim şirketleri arasında yer almaktadır. Tayburn Ltd., etkinlik ve yaratıcılık alanlarında sergilediği eşsiz performans ile özellikle son 3 yılda sayısız ödül kazanmış, İngiltere nin en etkin ve en yaratıcı tasarım ajanslarının sıralandığı iki farklı ligde ilk 20 şirket arasında ön sıralara yükselmeyi başarmış ender hizmet sağlayıcılar arasında yer almaktadır. Bu durum, Tayburn Ltd. in tasarım konusundaki üstün performansını etkin iletişim ile pekiştirdiğinin en büyük kanıtıdır. Tayburn Ltd. in global müşterileri arasında Hilton, Uluslararası Edinburgh Festivali, Marine Harvest, Diageo, Heineken (UK), Forth Ports, Smirnoff, Royal Bank of Scotland, Scottish Power, Scottish & Newcastle, Aggreko, Parker, Glasgow ve Edinburgh üniversiteleri gibi çok sayıda büyük marka, şirket ve kurum bulunmaktadır yılında yaratıcılık ve etkinlik alanlarında 18 ödül kazanan Tayburn Ltd., bir kez daha İskoçya da Yılın Tasarım Ajansı seçilmiştir.

8 Raporlama

9 Faaliyet raporları ve yatırımcı ilişkileri Raporlama alanında İngiltere ve Türkiye de trend belirleyici olarak kabul edilen Tayburn, faaliyet raporları (matbu ve elektronik faaliyet raporları) yatırımcı ilişkileri ürünleri (web siteleri, yatırımcı sunumları vb özel çözümler) başlıklarında terzi işi ve katma değeri yüksek çözümler üretiyor. İhtisaslaşmış bilginin çözüm gücü Tayburn, müşterilerinin performans verilerini doğru okumayı, stratejik mesajlarını geliştirmeyi ve bunların bütününü doğru bir formatta paydaşlara raporlamayı iyi bilen, uzmanlaşmış bir hizmet sağlayıcıdır. Tayburn ün bu alandaki gücü bankacılık ve finans alanlarında uluslararası ve ulusal piyasalarda deneyime sahip editör kadrosundan, güçlü tasarım ekibinden ve özenle seçilmiş iş ortaklarından kaynaklanmaktadır. İçerik geliştirme Tayburn ün müşterilerine sunduğu en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Tayburn raporlama hizmeti kapsamında müşterilerine stratejik içerik geliştirme ve editöryel hizmetler sunmaktadır.

10 İyi ve doğru bir içerik ve zaman planlaması, raporlamanın belkemiğini oluşturur. Müşterilerimizin paydaşlarına yönelik mesajlarını mümkün olan en yalın ve anlaşılır bir dilde iletebilmesi iyi planlanmış rapor kapsamı, doğru bir ses tonuna sahip editöryel çalışma, etkin görsel-tasarım çözümü ile mümkün olmaktadır. Trend yaratan tasarımlar Tasarım, raporlamanın en az içerik kadar önem taşıyan bir diğer unsurudur. Stratejik mesajları destekleyen, gerçekçi ve her bir projeye özgün tasarım çözümleri Tayburn ün müşterilerine sunduğu bir diğer katma değer öğesidir. Müşterilerimizle ortak bir çalışma sürecinin sonunda geliştirdiğimiz görsel dil ve kurumsal stil, şirketlerin kimliğini yansıtmanın ötesinde paydaşlarla iletişimde kilit rol oynamaktadır. Çok mecralı raporlamada iddialı çözümler Çok mecralı raporlama, hızla gelişen teknolojiyle beraber tüm dünyada gözlenen en önemli trend olarak karşımıza çıkıyor. Paydaşlarla iletişimi mümkün olan her türlü mecrada gerçekleştirmeyi hedefleyen şirketler, matbu raporun ötesinde dijital platformları da artan oranda kullanıyorlar.

11 Tayburn, çok mecralı raporlama olarak tanımlanan bu yaklaşımı en iyi şekilde yönetmeye ve müşterisinin ihtiyacına uygun çözümleri farklı mecralarda sunmaya odaklıdır. Matbu raporun türevleri, web başta olmak üzere tablet ve benzeri mobil iletişim cihazları için üretilirken, iletişimde etkinlik, verimlilik ve özgünlük çok yönlü gözetilmektedir. Elektronik raporlama ürünleri büyük ilgi görüyor. Hız, pratiklik ve göreceli tasarruf sağlayan elektronik raporlama ürünleri ülkemizde de büyük talep görüyor. Son 10 yılda elektronik faaliyet raporu (web ve diğer taşınabilir dijital mecralar) talep eden müşteri sayımızda önemli oranda artış gözlüyoruz.

12 Zamanında bütçe dahilinde çözümler Müşterilerimizin raporlama projelerinde gözettiğimiz çok önemli bir husus daha var: zamanında ve bütçe dahilinde çözüm. Halka açık şirketler başta olmak üzere müşterilerimizin tamamının paydaşlarıyla iletişimde zamana karşı bir yarış içinde oldukları bir gerçek. Bu noktadan hareketle gününde teslimatın en az raporun toplam ürün kalitesi kadar önemli olduğunun bilincinde ve sorumluluğunda hareket ediyoruz. Tayburn, taahhüt ettiği ürün ve hizmetleri anlaşılan bütçe parametreleri dahilinde gerçekleştirmeyi çok temel bir diğer hedef olarak kabul etmekte ve bu konuyu sağlıklı ve sürdürülebilir müşteri ilişkisi ve memnuniyetinin bir bileşeni olarak algılamaktadır.

13 AÇEV - Anne Çocuk Eğitim Vakfı Yarı Yıl Faaliyet Raporu

14 Akçansa 2009 Faaliyet Raporu

15 Akçansa 2010 Faaliyet Raporu

16 Aksa Enerji 2010 Faaliyet Raporu

17 Aksigorta 2009 Faaliyet Raporu

18 Aksigorta 2010 Faaliyet Raporu

19 Aksigorta 2010 Elektronik Rapor (CD)

20 Albaraka Türk 2010 Faaliyet Raporu

21 Albaraka Türk 2010 Elektronik Rapor (Web ve CD)

22 Alternatifbank (ABank) 2010 Faaliyet Raporu

23 Alternatifbank (ABank) 2010 Elektronik Rapor (CD)

24 Altın Yunus 2009 Faaliyet Raporu

25 Altın Yunus 2009 Elektronik Rapor (Web)

26 Altın Yunus 2010 Faaliyet Raporu

27 Altın Yunus 2010 Elektronik Rapor (Web)

28 Anadolu Hayat Emeklilik 2009 Faaliyet Raporu

29 Anadolu Hayat Emeklilik 2009 Elektronik Rapor (CD)

30 Anadolu Hayat Emeklilik 2010 Faaliyet Raporu

31 Anadolu Hayat Emeklilik 2010 Elektronik Rapor (CD)

32 Anadolu Sigorta 2009 Faaliyet Raporu

33 Anadolu Sigorta 2009 Elektronik Rapor (CD)

34 Anadolu Sigorta 2010 Faaliyet Raporu

35 Anadolu Sigorta 2010 Elektronik Rapor (CD)

36 AvivaSa Emeklilik ve Hayat 2009 Faaliyet Raporu

37 AvivaSa Emeklilik ve Hayat 2010 Faaliyet Raporu

38 Bank Asya 2009 Faaliyet Raporu

39 Bank Asya 2009 Elektronik Rapor (Web ve CD)

40 Banka Kombetare Tregtare (Arnavutluk) 2010 Faaliyet Raporu

41 Banka Kombetare Tregtare (Arnavutluk) 2010 Elektronik Rapor (CD)

42 Banvit 2010 Faaliyet Raporu

43 Banvit 2010 Elektronik Rapor (CD)

44 Bimeks 2009 Elektronik Rapor (Web ve CD)

45 Bimeks 2010 Elektronik Rapor (Web ve CD)

46 Çelebi Hava Servisi 2010 Faaliyet Raporu

47 Çelebi Hava Servisi 2010 Elektronik Rapor (CD)

48 Çelebi Hava Servisi 2009 Faaliyet Raporu

49 Demisaş 2010 Faaliyet Raporu

50 Dyo Boya 2009 Faaliyet Raporu

51 Dyo Boya 2009 Elektronik Rapor (Web)

52 Dyo Boya 2010 Faaliyet Raporu

53 Dyo Boya 2010 Elektronik Rapor (Web)

54 Eurobank Tekfen 2010 Elektronik Rapor (Web)

55 Federation of Euro-Asian Exchanges 2009 Faaliyet Raporu

56 Finans Emeklilik 2009 Faaliyet Raporu

57 Finans Emeklilik 2010 Faaliyet Raporu

58 Finans Leasing 2009 Faaliyet Raporu

59 Finans Leasing 2010 Faaliyet Raporu

60 Garanti Bank International NV (Hollanda) 2010 Faaliyet Raporu

61 Garanti Bank International NV (Hollanda) 2010 Elektronik Rapor (Web)

62 Garanti Bank International NV (Hollanda) 2009 Elektronik Rapor (Web)

63 Güneş Sigorta 2009 Faaliyet Raporu

64 Halkbank 2009 Faaliyet Raporu

65 Halkbank 2009 Elektronik Rapor (Web)

66 ING Bank 2009 Faaliyet Raporu

67 ING Bank 2010 Faaliyet Raporu

68 İller Bankası 2010 Faaliyet Raporu

69 İMKB 2010 Faaliyet Raporu

70 İş Bankası 2009 Faaliyet Raporu

71 İş Bankası 2009 Elektronik Rapor (Web ve CD)

72 İş GYO 2009 Faaliyet Raporu

73 İş GYO 2009 Elektronik Rapor (CD)

74 İş GYO 2010 Faaliyet Raporu

75 İş GYO 2010 Elektronik Rapor (CD)

76 İş Portföy Yönetimi 2009 Faaliyet Raporu

77 İş Portföy Yönetimi 2010 Faaliyet Raporu

78 Kartonsan 2009 Faaliyet Raporu

79 Migros 2009 Faaliyet Raporu

80 Millî Reasürans 2009 Faaliyet Raporu

81 Millî Reasürans 2009 Elektronik Rapor (CD)

82 Millî Reasürans 2010 Faaliyet Raporu

83 Millî Reasürans 2010 Elektronik Rapor (CD)

84 Optima Faktoring 2010 Faaliyet Raporu

85 OYAK 2009 Faaliyet Raporu

86 OYAK 2010 Faaliyet Raporu

87 OYAK 2010 Faaliyet Raporu

88 Pınar Et 2009 Faaliyet Raporu

89 Pınar Et 2009 Elektronik Rapor (Web)

90 Pınar Et 2010 Faaliyet Raporu

91 Pınar Et 2010 Elektronik Rapor (Web)

92 Pınar Su 2009 Faaliyet Raporu

93 Pınar Su 2009 Elektronik Rapor (Web)

94 Pınar Su 2010 Faaliyet Raporu

95 Pınar Su 2010 Elektronik Rapor (Web)

96 Pınar Süt 2009 Faaliyet Raporu

97 Pınar Süt 2009 Elektronik Rapor (Web)

98 Pınar Süt 2010 Faaliyet Raporu

99 Pınar Süt 2010 Elektronik Rapor (Web)

100 Sarkuysan 2010 Faaliyet Raporu

101 Şişecam 2009 Faaliyet Raporu

102 TARSİM 2010 Faaliyet Raporu

103 TCMB 2009 Faaliyet Raporu

104 TEB 2009 Elektronik Rapor (Web)

105 TEB 2010 Elektronik Rapor (Web)

106 TEB NV (Hollanda) 2009 Elektronik Rapor (Web)

107 Turcas Holding 2010 Faaliyet Raporu 41. Creativity International Award Baskı ve Ambalaj Kategorisi Onur Ödülü

108 Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 2009 Faaliyet Raporu

109 Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 2009 Elektronik Rapor (Web)

110 Stevie Awards (ABD) En İyi Basılı Faaliyet Raporu Distinguished Honorees Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 2010 Faaliyet Raporu

111 Türkiye Sınai Kalkınma Bankası 2010 Elektronik Rapor (Web ve CD)

112 TSKB GYO 2010 Faaliyet Raporu

113 TSKB GYO 2010 Elektronik Rapor (CD)

114 Türk Eximbank 2009 Faaliyet Raporu

115 Türk Eximbank 2010 Faaliyet Raporu

116 Türk Hava Yolları 2010 Faaliyet Raporu

117 Türk Hava Yolları 2010 Elektronik Rapor (Web ve CD)

118 TÜSİAD 2009 Faaliyet Raporu

119 TÜSİAD 2010 Faaliyet Raporu

120 Vakıfbank 2010 Faaliyet Raporu

121 Vakıfbank 2010 Elektronik Rapor (Web ve USB)

122 Vestel Beyaz Eşya 2009 Faaliyet Raporu

123 Vestel Beyaz Eşya 2010 Faaliyet Raporu

124 Vestel Elektronik 2009 Faaliyet Raporu

125 Vestel Elektronik 2010 Faaliyet Raporu

126 Viking Kağıt 2009 Faaliyet Raporu

127 Viking Kağıt 2009 Elektronik Rapor (Web)

128 Viking Kağıt 2010 Faaliyet Raporu

129 Viking Kağıt 2010 Elektronik Rapor (Web)

130 World Federation of Exchanges (Fransa) 2009 Faaliyet Raporu (Tasarım geliştirme: Precedent, Londra)

131 World Federation of Exchanges (Fransa) 2010 Faaliyet Raporu (Tasarım geliştirme: Precedent, Londra)

132 Yaşar Holding 2009 Faaliyet Raporu

133 Yaşar Holding 2009 Elektronik Rapor (CD)

134 Yaşar Holding 2010 Faaliyet Raporu

135 Yaşar Holding 2010 Elektronik Rapor (CD)

136 Ziraat Bankası 2009 Faaliyet Raporu

137 Ziraat Bankası 2009 Elektronik Rapor (Web ve CD)

138 Ziraat Bankası 2010 Faaliyet Raporu

139 Ziraat Bankası 2010 Elektronik Rapor (Web ve CD)

140 Ziraat Emeklilik 2010 Faaliyet Raporu

141 Ziraat Sigorta 2010 Faaliyet Raporu

142 Zorlu Enerji 2009 Faaliyet Raporu

143 Zorlu Enerji 2010 Faaliyet Raporu

144 Zorlu Grubu 2009 Elektronik Kurumsal Profil (CD)

145 Zorlu Grubu 2010 Elektronik Kurumsal Profil (CD)

146 Yatırımcı İlişkileri

147 Yatırımcı ilişkilerinde katma değeri yüksek hizmetler Günümüzün global dünyasında yatırımcı ilişkileri stratejik bir bakış açısı ve hız gerektiriyor. İçinden geçmekte olduğumuz kriz konjonktürü şeffaflığın ve hesap verebilirliğin önemini artırırken şirketlerin kurumsal stratejileri kadar iş süreçleri de yatırımcıların en çok sorguladığı konular arasında yer alıyor. Yatırımcı ilişkilerinin ve raporlamanın çerçevesini belirleyen bir diğer önemli konu ise yasal mevzuattır. Ulusal ve uluslararası mevzuatı takip etmek ve tam uyumu sağlamak halka açık tüm şirketler için kilit önem taşıyor. Böylesi bir ortamda bilgiyi, zamanında, kolay anlaşılır ve erişilir bir formatta sunmak ise yatırımcı ilişkileri ile uğraşan herkesin ortak hedefi durumuna geliyor. Tayburn, müşterileri için geliştirdiği ürün ve hizmetlerde mevzuata tam uyumu hedeflemekte; bu kapsamda müşterilerine danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri sunmaktadır. Tayburn yatırımcı ilişkileri kapsamında müşterilerinin matbu ve elektronik ortamlarda ihtiyaç duydukları periyodik ürünler (yatırımcı sunumları, bültenler, bilgilendirme notları, özel amaçlı sunumlar vb.) alanında da çözümler üretmektedir.

148 Albaraka Türk Yatırımcı İlişkileri Sunumu

149 Çelebi Hava Servisi Yatırımcı İlişkileri Web Sitesi

150 Halkbank Yatırımcı İlişkileri Sunumu

151 Halkbank Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Sunumu

152 Migros Yatırımcı İlişkileri Sunumu

153 Tekfen Holding Yatırımcı İlişkileri Sunumu

154 Editörlük

155 Editörlük hizmetleri: Kurumsal hedef ve stratejilerle örtüşen bir ses tonu İçerik sağlama ve ihtisas editörlüğü, Tayburn ü sektöründe ve rekabette farklılaştıran kilit konuların başında gelmektedir. Mesajları kitlelere doğru biçimde iletebilmek kurumsal iletişimin çok değerli bir temel taşı. Tayburn ün ihtisas editörlüğü hizmetleri, kurumsal müşterilerin paydaşları ve hedef kitleleri ile gerçekleştirdikleri iletişimde ihtiyaç duydukları içeriğin geliştirmesini ve editöryel hizmetlerin sunumunu kapsamaktadır. İhtisas editörlüğü hizmetlerimiz, müşterilerimizin yarattığı katma değeri net olarak ifade etmek, finansal bilgilerini en yalın ve anlaşılır bir şekilde sunmak, işlerinde kaydettikleri gelişmeleri ve verileri kurumsal bir öyküye dönüştürmek suretiyle, paydaşlarla olan iletişime katkıda bulunmaktadır. Tayburn editörlük hizmetleri kapsamda Türkçenin yanı sıra İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Çince, Arapça ve diğer dillerde kurumsal iletişimin tüm mecralarına yönelik içerik sağlamaktadır. Tayburn, İstanbul ve Edinburgh ofislerinde çalışan uzman editörlerin yanı sıra New York ta faaliyet gösteren bir ihtisas şirketi ile geliştirdiği sinerjik işbirliği kapsamında, içerik geliştirme, editöryel hizmetler ve uzmanlaşmış çeviri çözümlerinde dünya standardında bir kaliteyi taahhüt etmektedir. Tayburn ihtisas editörlüğü hizmetleri: Bütünsel bir yaklaşım içinde planlanıp geliştirilen, yıllık performansınızı, üst yönetimin stratejik mesajlarını en yalın ve somut şekilde sunan faaliyet raporları, Kurumsal stratejinizin sosyal ve çevresel döngüdeki performansınızı irdeleyen, kısacası yaşanabilir yarınlara katkınızı paydaşlarınıza anlatan sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk raporları, Kaliteli bir içeriği webe uygun bir dille sunmanızı ve dijital dünyadaki rekabet eşiğinizi güçlendirmenizi sağlayan web editörlüğü ve içerik stratejisi, Hedef kitlelerinizin dikkatini çekmeyi öngören sunumlar, üst düzey yönetici konuşma metinleri ve video skriptleri.

156 Akçansa Sürdürülebilirlik raporu (Türkçe editörlük) Aksigorta Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük) Anadolu Sigorta Kurumsal web sitesi (İngilizce editörlük) Corio Türkiye Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük) Çelebi Bandırma Limanı Kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe, İngilizce) Çelebi Hava Servisi Kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Macarca ve Rusça editörlük) Çelebi Holding Kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Macarca ve Rusça editörlük) Çelebi Marina Kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca ve Rusça editörlük)

157 Doğan Organik Ürünler Kurumsal web sitesi (İngilizce editörlük) Eurobank Tekfen Faaliyet raporu (Türkçe ve İngilizce editörlük) Fiba Gayrimenkul Kurumsal web sitesi ve iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük) Fiba Group Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce ve Rusça editörlük) Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık (web, ATM) mecraları (İngilizce, Rusça, Çince, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca editörlük) Garanti Portföy Yönetimi Faaliyet raporu (Türkçe ve İngilizce editörlük) ING Bank Faaliyet raporu (Türkçe ve İngilizce editörlük) innova Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük)

158 İller Bankası Faaliyet raporu (İngilizce editörlük) İş Bankası Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük) İş Portföy Yönetimi Kurumsal web sitesi ve kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce ve Almanca editörlük) Kolin Grubu Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce, Rusça ve Arapça editörlük) Makyol Kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe, İngilizce, Rusça ve Fransızca editörlük) MEFA Group Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce ve Rusça editörlük) OYAK Grup şirketleri kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük) Sabancı Holding Sürdürülebilirlik raporu (Türkçe ve İngilizce editörlük)

159 Insight Consulting (İngiltere) Raporlar (Türkçe editörlük) TEB Kurumsal iletişim malzemeleri (İngilizce editörlük) TEB Faktoring Kurumsal web sitesi (İngilizce editörlük) Tepav Basın bültenleri (İngilizce editörlük) Türk Eximbank Faaliyet Raporu Yönetim Mesajları (İngilizce editörlük) UN PRI (Birleşmiş Milletler Sorumlu Yatırım İlkeleri) Kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe editörlük) Yaşar Holding BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi (İngilizce editörlük) Zorlu Holding Grup şirketleri kurumsal iletişim malzemeleri (Türkçe, İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca editörlük)

160 1994 ten bu yana hizmet sunduklarımız: Holdingler/Şirket Grupları Arıkanlı Holding Avrupa & Amerika Holding Borusan Holding Çalık Holding Çelebi Holding Deva Holding Doğan Holding Doğuş Holding EastPharma (İngiltere) Fiba Holding GİSAD Grubu GSD Grubu Koç Holding Kolin Grubu Kürüm Şirketler Grubu OYAK Rumeli Holding Sabancı Holding Taboğlu Holding Tekfen Holding Turcas Holding Uzel Grup Yaşar Holding Zorlu Grubu Borsa/Birlik/Vakıf/Federasyon AÇEV Emeklilik Gözetim Merkezi Federation of Euro-Asian Stock Exchanges International Options Market Association (Fransa) İMKB Kredi Kayıt Bürosu Lokman Hekim Geri Kazanım Tepav TUYİD Yatırımcı İlişkileri Derneği Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği TÜSİAD TZH Vakfı Vehbi Koç Vakfı World Federation of Exchanges (Fransa) Bankacılık ABank Albaraka Türk Anadolubank Atlasbank Bank Asya Bank Kapital Banque du Bosphore (Fransa) BKT (Arnavutluk) C Bank Çalık Bank Demirbank Dışbank Etibank Eurobank Tekfen Family Finans Kurumu Finansbank Finansbank Romania (Romanya) Garanti Bankası GarantiBank International N.V. (Hollanda) GSD Bank Halkbank ING Bank İktisat Bankası İller Bankası İş Bankası Kalkınma Bankası Kentbank MNG Bank Osmanlı Bankası Oyak Bank Pamukbank Pinebank (ABD) Şekerbank TEB TEB NV (Hollanda) Tekstilbank TSKB Türk Eximbank Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ulusal Bank Vakıfbank Yapı ve Kredi Bankası YKB Nederland NV (Hollanda) Ziraat Bankası Faktoring C Factoring Destek Finans Factoring Ege Factoring Ekspo Factoring Factofinans Fiba Faktoring Garanti Faktoring Girişim Faktoring GSD Factoring İstanbul Factoring K Factoring Kapital Factoring Kent Factoring MNG Faktoring Optima Faktoring Pamuk Factoring Süzer Factoring TEB Factoring Tekstil Factoring Toprak Factoring Yapı Kredi Faktoring Yaşar Factoring Leasing Atlas Leasing Demir Leasing Dünya Leasing Ege Leasing EGS Leasing Finans Leasing Garanti Leasing İktisat Leasing İstanbul Leasing K Leasing Kent Leasing Pamuk Leasing Rant Leasing Süzer Leasing TEB Leasing Tekstil Leasing Toprak Leasing Yapı Kredi Leasing Yaşar Leasing

161 Sigortacılık AK Emeklilik Aksigorta Anadolu Hayat Emeklilik Anadolu Sigorta AvivaSA Emeklilik ve Hayat Başak Emeklilik Demir Hayat Sigorta Ergo İsviçre Emeklilik ve Hayat Finans Emeklilik Finans Sigorta Garanti Emeklilik ve Hayat Garanti Sigorta Güneş Sigorta Millî Reasürans Polaris Sigorta TARSİM Toprak Sigorta Yapı Kredi Sigorta Ziraat Emeklilik Ziraat Sigorta Yatırım/Portföy Yönetimi/GYO Corio Türkiye Fiba Capital Holdings Fiba Gayrimenkul Finans Yatırım Garanti Portföy Yönetimi GFC Menkul Değerler İktisat Yatırım İş GYO İş Portföy Yönetimi Kalkınma Menkul Değerler Kent Yatırım MNG Yatırım OYAK Yatırım TEB Yatırım TSKB GYO Turkisfund Yapı Kredi Koray Zorlu Gayrimenkul Sanayi/Üretim/Ticaret Armin Elektrik Demisaş Doğan Organik Ürünler Doğuş Otomotiv Dyo Boya Enpay GAP Güneydoğu Tekstil GİSAD Dış Ticaret Hasçelik İzocam Kartonsan Koleksiyon Mobilya Korteks MMZ Onur Boru Propet R.R. Pottery Sarkuysan SAY Terzi SOM Civata Şişecam Uzel Makine Ünal Tarım Vestel Beyaz Eşya Vestel Dijital Vestel Elektronik Viking Kağıt Yiyecek-İçecek Banvit Coca-Cola İçecek Koska Pınar Et Pınar Su Pınar Süt Taşkesti Su Ülker Gıda Perakendecilik BİM Bimeks Gima Macrocenter Migros Tansaş Enerji Aksa Enerji Aygaz Çalık Enerji Enerjisa Esgaz Tüpraş Zorlu Enerji İnşaat/Taahhüt GAP İnşaat Geoduvar Kolin İnşaat Kolsan Makyol MEFA Prekons SAMS Çimento/Madencilik Adana Çimento Akçansa Bolu Çimento Elazığ Çimento Entegre Harç Hekimhan Madencilik Mardin Çimento Oysa Çimento Ünye Çimento Bilişim/Telekomünikasyon AVEA Febris Intertech innova OYTEK Türk Telekom Sağlık Acıbadem Sağlık Grubu Bilim İlaç Papsi Veteriner Kliniği Roche Diagnostik Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Liman İşletmeciliği Çanakkale Liman İşletmesi Çelebi Bandırma Limanı Port Akdeniz AVM/Restoran/Turizm ADA Alışveriş Merkezi Altın Yunus Çeşme Ankara Bağ Evi Çanakkale Kolin Hotel ve Kongre Merkezi Doria Hotel Bodrum Moss Travel Tekira Alışveriş Merkezi Teras Park Alışveriş Merkezi Tez Tour Yoma Restaurant Hizmet/Eğitim-Öğretim Accor Services ACS Danışmanlık C-Line Consul Danışmanlık Çe-Tur Çelebi Güvenlik Çelebi Hava Servisi Çelebi Marina Grey Worldwide Koç Üniversitesi MEF Dersaneleri Siemens Insight Consulting (İngiltere) Strata Training Consulting Tedra Danışmanlık Türk Hava Yolları Y&R Reklamevi Yalın Tan-Jeyan Ülkü Mimarlık

162 Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için: Ronaldo Manosa Ediz Usman Nilgün Yılmazcan Gürdal Gök Serkan Aras Süleyman Seba Cad. Acısu Sok. 1/15 Maçka İstanbul Tel (0212) Faks (0212) Tayburn, bu broşürde yer alan fotoğrafları çeken Sayın Yunus Özkazanç a ve baskı çalışmasını gerçekleştiren Ömür Matbaacılık A.Ş. ye teşekkür eder.

163

164 tayburnkurumsal.com

Fark yaratan tasarım çözümleri

Fark yaratan tasarım çözümleri Fark yaratan tasarım çözümleri We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting

Detaylı

We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally

We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally Bilginin çözüm gücü We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting guidelines

Detaylı

İstanbul Edinburgh Manchester

İstanbul Edinburgh Manchester İstanbul Edinburgh Manchester yaratıcı fikirler, hedefe ulaştıran çözümler Yaratıcı fikirler kuşkusuz önemli. Ancak uygulanabilir ve hedefe ulaştırır olmaları daha da önemli. Türkiye de 15 yıldır müşterilerimize

Detaylı

Yarat c, entegre kurumsal iletiflim çözümleri

Yarat c, entegre kurumsal iletiflim çözümleri Yarat c, entegre kurumsal iletiflim çözümleri 2006 stanbul Edinburgh London Manchester 1994'ten bu yana Türkiye'de müflterilerimize hizmet sunman n ayr cal n yafl yoruz. Tayburn Kurumsal ve Tayburn Tasar

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 2 BİR BAKIŞTA İNDEKS 2014 4 VİZYON / MİSYON / İLKELER / DEĞERLER / HEDEFLER 6 BAŞKAN MESAJI indeks içerik iletişim danışmanlık ve tic. ltd. şti. 8 FAALIYET ALANLARIMIZ

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu Faaliyet Raporu İçindekiler 1 2 3 4 6 8 10 16 26 38 44 50 58 64 Vizyon / Misyon / İlkeler / Değerler Çalışma Pensiplerimiz Başkanın Mesajı Küresel İletişim Kilometre Taşları Rakamlarla İndeks Süreli Yayınlar

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında CEO nun Mesajı Yapı Kredi Hakkında Yönetişim Çalışanlarımız Sürdürülebilir Bankacılık Doğal Kaynakların Korunması Toplum Performans Tabloları GRI

Detaylı

Ürün Sorumluluğumuz...59. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı. İş birimlerimiz...59. Operasyon Yönetimi...88. Genel Müdürün Mesajı...

Ürün Sorumluluğumuz...59. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı. İş birimlerimiz...59. Operasyon Yönetimi...88. Genel Müdürün Mesajı... Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı...1 Ürün Sorumluluğumuz...59 İş birimlerimiz...59 Genel Müdürün Mesajı...5 Operasyon Yönetimi...88 Risk Yönetimi...94 Dünden Bugüne Akbank ve Sürdürülebilirlik...9 Müşteri

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

Bağımsız Denetim Firmasının Yıllık Faaliyet Raporuna İlişkin Uygunluk Görüşü

Bağımsız Denetim Firmasının Yıllık Faaliyet Raporuna İlişkin Uygunluk Görüşü Faaliyet Raporu 2011 İçindekiler 1 Bağımsız Denetim Firmasının Yıllık Faaliyet Raporuna İlişkin Uygunluk Görüşü 2 Kurumsal Profil 3 ING Bank tan Satırbaşları... 4 ING Bank ın Değerleri 5 Dünden Bugüne

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu Türkiye nin Sabancı sı... Değer Yaratan... 1 sabancı holding 2010 faaliyet raporu 3 sabancı holding 2010 faaliyet raporu Sorumlu... 5 sabancı holding

Detaylı

- - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011

- - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011 - - - - - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011 Rapor İçeriği: Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk Şirketleri'nden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet, Otokar,

Detaylı

2011 Faaliyet Raporu

2011 Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu TEB 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - SUNUŞ... 1 TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 2011 YILI YILLIK FAALİYET RAPORUNA İLİŞKİN BEYAN... 1 KURUMSAL PROFİL... 2 TEB İN SERMAYE

Detaylı

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi.

2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. 2006 Faaliyet Raporu Do an fiirketler Grubu Holding A.fi. İÇİNDEKİLER : 1. Vizyon ve Misyon.. 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 6 3. Kurumsal Profil 10 4. Yönetim Değerlendirmesi ve Analizi.14 5. Holding

Detaylı

Türkiye nin Sabancı sı...

Türkiye nin Sabancı sı... Türkiye nin Sabancı sı... 1 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Değer Yaratan... Sorumlu... 3 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Aktif Katılımcı... 5 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Yaratıcı...

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBiLiRLiK RAPORU 2011. www.akbank.com. sizin için

SÜRDÜRÜLEBiLiRLiK RAPORU 2011. www.akbank.com. sizin için www.akbank.com sizin için İÇİNDE KİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ IN MESAJI 03 GENEL MÜDÜRÜMÜZ ÜN MESAJI 05 DÜNDEN BUGÜNE AKBANK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK 08 01 AKBANK HAKKINDA 11 02 RAPOR HAKKINDA 22 03 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Detaylı

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTİ Senin için İÇİNDEKİLER 2. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 3. Olağan Genel Kurul Gündemi BÖLÜM 1 - GARANTİ HAKKINDA 6. Kurumsal Profil 7. Garanti Bankası Ortaklık Yapısı 8. Vizyonumuz, Misyonumuz,

Detaylı

HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİ

HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİ HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş. FAALİYET RAPORU 2013 HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİ 1. Açılış ve Toplantı Başkanlığı nın Oluşturulması, 2. 2013 Yılına Ait Yönetim Kurulu

Detaylı

YEREL KALKINMA İÇİNDEKİLER. 04 Geçmişten Bugüne Şekerbank. 10 Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı. 14 Vizyonumuz, Misyonumuz ve Değerlerimiz

YEREL KALKINMA İÇİNDEKİLER. 04 Geçmişten Bugüne Şekerbank. 10 Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı. 14 Vizyonumuz, Misyonumuz ve Değerlerimiz SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 GENEL BAKIŞ STRATEJİ VE YÖNETİM YEREL KALKINMA ODAKLI BANKACILIK İNSAN ODAKLI BANKACILIK İÇİNDEKİLER 02 Hayalden Doğan Banka 04 Geçmişten Bugüne Şekerbank 06 Raporumuz Hakkında

Detaylı

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 AKKÖK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 212 İçindekiler 1 Rapor Hakkında 2 Üst Yönetim Mesajı 4 Kurumsal Profil 12 Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız 18 Çevre 3 Çalışanlarımız 44 İş Sağlığı ve Güvenliği 52 Tedarik

Detaylı

3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE SOSYAL SORUMLULUK

3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE SOSYAL SORUMLULUK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 İÇİNDEKİLER 1. BÖLÜM RAPOR HAKKINDA 2. BÖLÜM GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI 3. BÖLÜM YAPI KREDİ VE BANKACILIK SEKTÖRÜ 4. BÖLÜM YAPI KREDİ VE KURUMSAL YÖNETİM 5. BÖLÜM YAPI KREDİ VE

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014 1

FAALİYET RAPORU 2014 1 FAALİYET RAPORU 2014 1 İçindekiler GENEL BİLGİLER Önsöz Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Genel Müdür ün Mesajı Hakkımızda, Vizyonumuz, Misyonumuz, Stratejimiz Sermaye, Ortaklık Yapısı ve Yönetim Kurulu

Detaylı

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U GARANTİ her HER YERDE yerde 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı

Detaylı

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı 9. Vizyonumuz, Misyonumuz, Stratejimiz 10. Stratejimizin

Detaylı

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz...

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz... Yolda... Hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, festivallerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşanır.yollar değişir, ülkeler geçilir,

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2013-2014 Vodafone İçindekiler 4 Vodafone Türkiye 5 Ekonomiye Katkımız 6 Sürdürülebilirliğe Yaklaşımımız 11 Müşterilerimiz ve Toplum 18 İnovasyon 19 Baz İstasyonları

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı