SQL SERVER 2005 ENTEGRE SQL (VTY) VERİ TABANI YÖNETİM KURULUMU RESİMLİ ANLATIMI. Entegre SQL kurmadan önce SQLSERVER 2005,i kuralım öncelikle.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SQL SERVER 2005 ENTEGRE SQL (VTY) VERİ TABANI YÖNETİM KURULUMU RESİMLİ ANLATIMI. Entegre SQL kurmadan önce SQLSERVER 2005,i kuralım öncelikle."

Transkript

1 SQL SERVER 2005 ENTEGRE SQL (VTY) VERİ TABANI YÖNETİM KURULUMU RESİMLİ ANLATIMI Entegre SQL kurmadan önce SQLSERVER 2005,i kuralım öncelikle. Kurulumu başlattık.kutucuğu işaretledik resimdeki gibi. Ve Next diyoruz Next dedikten sonra gelen kutuda (Install) butonuna tıklayıp SQL Native Cilient ve SQL SERVER 2005.in kurulumunun başladığını görüyoruz. İşaretli kısımlardaki gibi.

2 Next butununu tıklayarak devam ediyoruz. Ve tekrar gelen pencerede Next butonunu tıklıyoruz.ve sistem konfigirasyon penceresini görüyoruz.ve burada da Next diyoruz.

3 Gelen pencere SQL SERVER 2005 EXPRESS EDİTİON SETUP penceresinde (hide Advanced Configüration Options)işareti kaldırılıldıktan sonra Next butonu,nu tıklıyoruz. Gelen pencerede (database services) VE (Cilient Components) tıklanarak (Will be installed on local hard drıve) seçilecek. Anlamı ise şudur. (yerel sabit diske yüklenecek) Tekrar Next diyerek devam ediyoruz.

4 Gelen pencerede ise (Named instance) işaretini kaldırıp yerine ise (Default instance) kısmını işaretliyoruz ve devam ediyoruz.

5 Gelen pencerede (SQL Server) altındaki (SQL Browser) kutucuklarını işaretleyip devam ediyoruz. Gelen pencerede (Mixed Mode) işaretlenerek alltaki her iki kutuya şifre yazılacak şifremiz (123456) olarak sabittir Next diyerek devam ediyoruz gelen pencere hiçbir şey yapmadan Next diyerek devam ediyoruz. Gelen pencerede ise alttaki resimde görüldüğü gibi işaretli kısmı kaldırıp Next diyerek devam ediyoruz.

6 Gelen pencere ise hiç bir şey yapmadan Next diyoruz. Ve arkasından gelen pencere ise (Install) butonunu seçerek devam ediyoruz.

7 resimdeki gibi Ve resimdeki gibi bütün modüllerin hepsinin yeşil işaretli olarak kurulduğunu görüyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz.

8 Gelen pencere de (finish) diyerek kurulumu tamamlıyoruz. SQL SERVER 2005,KURULDUKTAN SONRA YAPILMASI LAZIM OLAN AYARLARI RESİMLİ ANLATIMI.Öncelikle (BAŞLAT) Programlardan SQL SERVER 2005 içerisindeki (SQL Server Confiration Manager) içerisine girerek. (Disabled) yazan kısımları (Enabled) yani kapalı kısımları açmamız lazım. (SQL Server Network Configiration ) altında. (Protocols for MSSQLSERVER) Sağdaki pencerede (Named Pipes) ve (TCP/IP) kısımlarını (Enabled) yapıyoruz. Alt resimdeki gibi.

9 (1). Adım tamamdır. Şimdi 2.adımı tamamlıyoruz. (2).Adım (BAŞLAT) Programlardan SQL SERVER 2005 içerisindeki (Configurasyon Tols) içerisindeki (SQL SERVER 2005 Surface AreaConfiguration)penceresini açarak resimdeki gibi Alttaki seçeneği açıyoruz. Alt resimdeki gibi.

10 Surface AreaConfiguration for Features Localhost) penceresindeki Soldaki (Xp_cmdshell) tıklayarak sağ taraftaki (Enabled Xp_cmdshell) Kutucuğunu işaretliyoruz. (Apply) ve (Ok) diyerek pencereleri kapatıyoruz.

11 SQL Server 2005 ile yapmamız gereken her şey tamamdır. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve devam ediyoruz. SIRADA (ENTEGRE SQL ) KURULUMU VAR adresinden indirdiğimiz kurulumu başlatıyoruz. ENTEGRE SQL SETUP tıklanarak başlayan kurulumu (ileri) diyerek devem ediyoruz. Alt resimdeki gibi.

12 Gelen lisans sözleşmesi penceresinde (Kabul ediyorum) seçeneği işaretlenerek davam ediyoruz. Alt resimdeki gibi.

13 Gelen pencerede ise önceden (SQL2005) i kurduğumuz için programa önceden entegre edilmiş (SQL 2000) i kurmuyacağız ve işareti kaldırıp İleri diyerek devam ediyoruz. Alt resimdeki gibi.

14 Gelen pencerede hazırız kısmını görüyoruz (ileri) diyerek devam ediyoruz Alt resimdeki gibi.

15 (İleri) diyerek kurulumun başladığını görüyoruz. ve kurulum penceresi altında gelen küçük pencere (tamam) seçilerek devam ediyoruz. Alt resimdeki gibi.

16 Tamam dediğimiz taktirde (SQL SERVER) de (Login) yani yetkili kullanıcı oluşturma penceresi gelecek (Database Login) (User Name) kısmına ise Sadece (sa) yazarak (ok) seçilerek devam ediyoruz.alt resimdeki gibi.

17 Gelen küçük pencerede (login failed for user sa ) penceresi gelecek Tamam seçilerek resimde görüldüğü gibi ileri seçilerek kurulumun bittiğini gösteren pencereyi görüyoruz ve son diyerek Entegre SQL kurulumunu tamamlıyoruz. Alt resimdeki örnekteki gibi.

18 Kurulum tamamlandı sırada (VTY) Veri Tabanı Yönetim programı var. adresinden indirdiğimiz (VTY) programına kurulumuna başlıyoruz. (Setup). Ve karşımıza gelen pencerede (Yükle) seçilerek kurulumu başlatıyoruz. Alt resimdeki gibi.

19 Yükle diyerek sonrasında gelen pencere ise (EntegreVTYönetim) (Sunucu işlemleri) penceresinde üstte (Sunucu) - (Login Adı) - (Şifre) kısımlarını doldurarak sağdaki (Sunucuya Bağlan) kısmına tıklıyoruz. (Sunucu) bilgisayarımızın adı olacak!!!!!!!!!!! (Login Adı) sa şeklinde girilecek. (Şifre) şeklinde girilerek. (Sunucuya Bağlan) seçilecek. ve sunucuya bağlanarak (Entegre) kullanıcısını oluştruyoruz.

20 Alt resimdeki gibi.

21 Resimde görüldüğü gibi mausun sağ tuşu ile (Yeni Kullanıcı Oluştur) kısmını seçip devam ediyoruz. Alt resimdeki gibi. ( Kullanıcı Detayları ) penceresi sağ tarafta. (Kullanıcı Adı ) ENTEGRE şeklinde girilecek. ( Şifre ) 3NT3GR3 şeklinde girilecek. Ve alttaki pencerede sağ tarafında (*) işaretli olanları seçilerek alttaki (Kaydet ) butonu tıklanarak sonlandırılacak. Ve sol tarafta (MSSQL Kullanıcı Oluşturma)penceresi altında (Entegre) kullanıcısının oluşturulduğunu göreceksiniz. Alt resimdeki gibi.

22 Resimde görüldüğü gibi kurulum tamamlandı. adresinde (Dosyalar) linkine tıklayıp (Son Güncellemeler) linkine tıklayıp Güncellemeler linkindeki EntegreSQL Yeni Versiyon Güncellemesi indirilip kurulacak. Alt resimdeki gibi.

23 (Install) diyerek devam ediyoruz. Çıkan küçük pencerde ise (Yes to All) Kısmını tıklayarak sonlandırıyoruz. Kurulum tamamlandı ve güncelledik ve her şey tamamlanmış olup (Entegre SQL) programımızı başlatıyoruz.

24 Entegre SQL de şirket açmayı göreceğiz. Masa üstüne çıkardığımız Entegre kısayolunu tıkladık ve açıldı. (F9) diyoruz sağ taraftaki pencere açılıyor (2) kısım yani (Sunucu Seçimi) Unutmayın sunucu seçimi her zaman BİLGİSAYARINIZIN KENDİ ADIDIR. (Yönetim) butonuna tıklayıp yeni şirket oluşturacağız. Açılan yeni şirket tanımlama penceresinde (F9-Yeni Ekle) yi tıkladıktan sonra üstte gördüğümüz (Şirket Adı) kısmına oluşturmak istediğimiz şirketin adını yazıyoruz. (F2-Oluştur) butununu tıklıyoruz. biraz zaman alabilir.

25 Resimdeki gibi.. (ESC_Kapat) diyerek çıkıyoruz.

26 Entegre içerisinde oluşturduğumuz şireketi görüyoruz alt resimdeki gibi. Entegre Masa üstünde çalışan Entegre için Programın üreticisi olan ENTEGRE YAZILIM.dan lisans alacağız.iletişim adreslerini sitemizde göreceksiniz.

27 Gördüğünüz üzere lisans penceresi çıktı lisans almak için ulaştığınız yetkili sizden program seri nosu istiyecek. Kendisine verdiğiniz taktirde size satın aldığınız lisansınızı verecektir. Lisanslama tamamlandıktan sonra sizden Entegre SQL programınıu yeniden başlatmanızı istiyecektir Açıldıktan sonra (İŞLETME SABİT BİLGİLERİ) penceresi çıkacaktır. Ardından kasa tanımı penceresi çıkacaktır. İşletme sabit bilgileri çıktı. Gördüğünüz gibi karşımıza çıkan penceredeki gerekli alanları şirket yetkilisi tarafından doldurulduktan sonra (F2-Kaydet )butonu ile kaydeder ve çıkarız.ve karşımıza çıkan küçük pencerede kasa tanımı bulumadığı uyarısı gelir ve tamam diyerek pencereyi kapatırız.

28 (ESC-Kapat) butonunu tıklayıp çıktıktan sonra entegrenin tamamı ile Çalıştığını göreceksiniz. Alt resimdeki gibi.

29 ENTEGRE YAZILIMOLARAK. BOL KAZANÇLI GÜNLERDE KULLANMANIZ DİLEĞİ İLE ÇALIŞMALARINIZ DA BAŞARILAR DİLERİZ. İletişim Bilgileri

30 Entegre YAZILIM Adres Komsan İş Merkezleri Sk No:1 Karatay / KONYA : Tel : Tel : Faks : Mail : Mail : Ek bigi : Destek için lütfen aşağıdaki link,e tıklayınız http://www.seybilsan.com.tr

Demo Versiyon Kurulumu

Demo Versiyon Kurulumu Demo Versiyon Kurulumu Elinizdeki CD Kurulum dokümanında sırasıyla; Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition Ürün Demo Kurulumlarına ait işlem adımları yer almaktadır.

Detaylı

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu

1 Kurulum. a) - Sql Server Kurulumu 1 Kurulum a) - Sql Server Kurulumu b) - Ayarlar c) - Veri Tabanının Sql Servere Eklenmesi d) - Programın Kurulumu ve Bağlantı Ayarları 2 - Programın İlk Çalıştırılması 3 Ayarlar Menüsü A- Sabitler B- Kullanıcı

Detaylı

Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Hızlı Kurulum Dokümanı. 1. Administrator veya denki bir kullanıcı ile logon olunmalıdır.

Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Hızlı Kurulum Dokümanı. 1. Administrator veya denki bir kullanıcı ile logon olunmalıdır. Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Hızlı Kurulum Dokümanı 1. Administrator veya denki bir kullanıcı ile logon olunmalıdır. 2. Kurulum yapacağınız makinede önceden kurulmuş olan SQL Server var ise

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

SQL Server 2008 kurulum için Microsoft Windows Installer 4.5 ve üzeri bileşenin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. İndirmek için tıklayın

SQL Server 2008 kurulum için Microsoft Windows Installer 4.5 ve üzeri bileşenin bilgisayarınızda kurulu olması gerekir. İndirmek için tıklayın Bu yazıda SQL server 2008 Express kurulumunu anlatacağım. Sql Server kurulumuna geçmeden önce bilgisayarımızın donanım ve yazılım gereksinimlerinin neler olduğuna bir bakalım. Yazılım SQL Server 2008 kurulum

Detaylı

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir?

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir? BEUN VPN Hizmeti VPN Nedir? VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ ın kısaltılmasıdır. VPN, İnternet gibi halka açık telekomünikasyon altyapılarını kullanarak kullanıcılar veya uzak ofisleri

Detaylı

08221 Veri Tabanı II. Elbistan Meslek Yüksek Okulu 2012 2013 GÜZ Yarıyılı. 18 Eyl. 2013 Çarş. Öğr. Gör. Murat KEÇECİOĞLU

08221 Veri Tabanı II. Elbistan Meslek Yüksek Okulu 2012 2013 GÜZ Yarıyılı. 18 Eyl. 2013 Çarş. Öğr. Gör. Murat KEÇECİOĞLU 08221 Veri Tabanı II Elbistan Meslek Yüksek Okulu 2012 2013 GÜZ Yarıyılı 18 Eyl. 2013 Çarş. Öğr. Gör. Murat KEÇECİOĞLU KURULUM SQL SERVER 2008 Kurulum SQL Server 2008 ürününün kurulumu için öncelikle SQL

Detaylı

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım )

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım ) WEB E-POSTA AYARLARI Outlook 2003 Ayarı Outlook 2007 Ayarı Outlook 2010 Ayarı Gmail Ayarı Hotmail Ayarı Tüm Ayarlar İçin Gelen posta sunucusu (POP3) ve giden posta sunucusu (SMTP) ye bnposta.bingol.edu.tr

Detaylı

Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011

Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011 Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011 N.Ünsal USLUBAŞ www.usus.com.tr unsalu@usus.com.tr 0(216) 489 42 03 Dahili:12 1 İçindekiler GİRİŞ... 3 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 4 SUNUCU

Detaylı

SQL 2005 SQL STUDIO MANAGER ACP YAZILIMI KURULUM KILAVUZU

SQL 2005 SQL STUDIO MANAGER ACP YAZILIMI KURULUM KILAVUZU SQL 2005 SQL STUDIO MANAGER ACP YAZILIMI KURULUM KILAVUZU Sayfa 1 / 18 KURULUMA BAŞLANMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER : Sistem Özelliklerinden işletim sisteminin 32-bit mi yoksa 64-bit mi olduğu kontrol

Detaylı

Actfax Eğitim. 1. Sunucu Kurulumu. 2. 2. İstemci Kurulumu. 19. 3. Faks Göndermek.. 25. 4. E-mail Göndermek.. 31. 6. Grup Oluşturmak.

Actfax Eğitim. 1. Sunucu Kurulumu. 2. 2. İstemci Kurulumu. 19. 3. Faks Göndermek.. 25. 4. E-mail Göndermek.. 31. 6. Grup Oluşturmak. İçindekiler 1. Sunucu Kurulumu. 2 2. İstemci Kurulumu. 19 3. Faks Göndermek.. 25 4. E-mail Göndermek.. 31 5. Kullanıcı Oluşturmak ve Yetkileri. 37 6. Grup Oluşturmak. 45 7. Arşivdeki Faksları Görmek 50

Detaylı

Actfax Eğitim. 1. Sunucu Kurulumu. 2. 2. İstemci Kurulumu. 19. 3. Faks Göndermek.. 25. 4. E-mail Göndermek.. 31. 6. Grup Oluşturmak.

Actfax Eğitim. 1. Sunucu Kurulumu. 2. 2. İstemci Kurulumu. 19. 3. Faks Göndermek.. 25. 4. E-mail Göndermek.. 31. 6. Grup Oluşturmak. İçindekiler 1. Sunucu Kurulumu. 2 2. İstemci Kurulumu. 19 3. Faks Göndermek.. 25 4. E-mail Göndermek.. 31 5. Kullanıcı Oluşturmak ve Yetkileri. 37 6. Grup Oluşturmak. 45 7. Arşivdeki Faksları Görmek 50

Detaylı

Donanım Hizmetleri Şube Müdürlüğü 1 SERİ NO XP ÜRÜN ANAHTARI ADI

Donanım Hizmetleri Şube Müdürlüğü 1 SERİ NO XP ÜRÜN ANAHTARI ADI İL MÜDÜRÜ - İL MÜDÜR YRD MUHASEBECİLER-ŞUBE MÜDÜRLERİ (Merkez Hariç) ve SİSTEM SORUMLULARININ DİKKATİNE Biriminize önümüzdeki günlerde IBM LENOVO ThınkCentre bilgisayarlar Kargo vasıtası ile ulaştırılacaktır..

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU 481BB0042 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ (CMS) Bir web sitesi yayınlamak için yapılması gerekenler:

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ (CMS) Bir web sitesi yayınlamak için yapılması gerekenler: İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ (CMS) Bir web sitesi yayınlamak için yapılması gerekenler: Yer satın alınır. İsim tescil ettirilir. Ftp ile wordpress klasörü upload edilir. Kendi bilgisayarımızda web sitesi yayınlamak

Detaylı

GNOME İNŞAAT SİSTEM KURULUM RAPORU

GNOME İNŞAAT SİSTEM KURULUM RAPORU GNOME İNŞAAT SİSTEM KURULUM RAPORU --------------------------------------------------------------- Bu belgenin içerdiği bilgi, Aşkım GÜRLEK'in yaptığı uygulamaları temsil etmektedir, hiçbir garantisi yoktur,

Detaylı

Microsoft Outlook 2003 Kurulumu

Microsoft Outlook 2003 Kurulumu Microsoft Outlook 2003 Kurulumu Tools (Araçlar) menüsünden E-mail Accounts (E-posta Hesapları) seçeneğini seçiniz. Buradan Add a new e-mail account (Yeni bir e-posta hesabı ekle) sekmesine tıklayınız,

Detaylı

SAFETICA KURULUM KILAVUZU

SAFETICA KURULUM KILAVUZU SAFETICA KURULUM KILAVUZU SAFETICA KURULUM KILAVUZU Safetica 5.0.4 versiyonu için Safetica, Safetica Technologies tarafından geliştirilmiştir Tüm hakları saklıdır. Yazarından yazılı izin alınmaksızın çoğaltılamaz,

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ SUNUCU SERVİSLERİ 2 Ankara, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır.

Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır. MİKRO YAZILIMEVİ EĞİTİM CD Sİ KURULUMU Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır. Programlarımızın verimli

Detaylı

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU

Versiyon FOREXSTARTING.COM. Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU Versiyon 3 FOREXSTARTING.COM Forex Marketing Ltd. KULLANIM KILAVUZU FOREXSTARTING YAZILIMLARI Kullanıcı Rehberi Forex Marketing Ltd. Sofiysko Shose 38-4 2307 Pernik İçindekiler Kurulum Programı... 1 Kurulum

Detaylı

ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS

ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS ESET SMART SECURITY & NOD32 ANTIVIRUS TANIM Mirror Server Mirror server, merkezi bir noktadan, internet üzerindeki Eset güncelleme sunuculardan aldığı güncellemeleri, ortamdaki diğer PC lere dağıtmak için

Detaylı

Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu

Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu Yazıyı PDF Yapan : Seyhan Tekelioğlu seyhan@hotmail.com http://www.seyhan.biz Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu Her nekadar başlık "Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu" dese de, biz sadece W2k

Detaylı

PHP I le Web Sitesi Yapımı

PHP I le Web Sitesi Yapımı 2013 PHP I le Web Sitesi Yapımı Serkan HANCI ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ Bilgisayar Programcılığı Giriş PHP, HTML içine gömülebilen bir betik dilidir. PHP sadece Personel Home Page kelimelerinin kısaltması değil

Detaylı

Avira Endpoint Security. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Avira Endpoint Security. Hızlı Kurulum Kılavuzu Avira Endpoint Security Hızlı Kurulum Kılavuzu İçindekiler 1. Avira Management Console Hakkında.............................. 1.1 Avira Management Console Server..................................3 1.2

Detaylı

Xilinx ISE Webpack 14.7 Kurulum Tutorial

Xilinx ISE Webpack 14.7 Kurulum Tutorial Xilinx ISE Webpack 14.7 Kurulum Tutorial Bu dönemki Bil264L dersinde Xilinx firmasının üretmiş olduğu Spartan3E isimli FPGA geliştirme kiti üzerinde mantıksal devreler tasarlayacağız. Derste kullanacağımız

Detaylı

Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya Giriş

Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya Giriş Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya Giriş Yazar Mehmet PARLAKYİĞİT Blog www.parlakyigit.net E-Mail mehmetparlakyigit@gmail.com /mparlakyigit /mparlakyigit Microsoft App-V Uygulama Sanallaştırmaya

Detaylı

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası

AKINSOFT. Sayfa 1. WOLVOX Kontrol Paneli. AKINSOFT WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası WOLVOX 7 Kontrol Paneli Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 WOLVOX 7 Kontrol Paneli WOLVOX ERP E-Business yazılım paketinin merkezi

Detaylı

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU İÇİNDEKİLER İstemci ve Sunucunun Yüklenmesi...2 Docsvault Sunucu Yükleme...4 Bölüm 1 Program Dosyalarının Yüklenmesi...4 Bölüm 2 Docsvault Sunucu nun Yapılandırılması:...8 Docsvault

Detaylı

Outlook Web Access'a Güvensiz Girmeyin

Outlook Web Access'a Güvensiz Girmeyin Outlook Web Access'a Güvensiz Girmeyin Maillerimize her zaman her yerden ulaşmak herkesin istediği bir konu. Bunun için mail serverların sundu çeşitli imkanlar bulunmakta. POP3 bağlantılar, Web mailler,

Detaylı