P R E S E N T A T I O N

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "P R E S E N T A T I O N"

Transkript

1 . P R E S E N T A T I O N.

2 - Construction - Swimming and Ornamentals Pools - ParkSLİDE and ParkWALK, Production - Application - Sales - Automatic Irrigation Systems - Landscape - Spa Center-Sauna - Steam Bath - Construction Chemicals, Production - Application - Sales - Periodic Maintanence Services - Complete Project Design - Consulting - Contract - Material Sales.

3 About us The design studio MV Group is ready to offer a full range of services for the development and putting into practice the interior of your dreams, from the redevelopment options, design project, construction plans and to professional and quality repairs with author's support, the selection of equipment, furniture, fixtures and decor items.

4 Istanbul residence

5 White city (Paris homes) Park Cinar MV

6 Vladikavkaz project - Wedding hall - Suite Hotel - Wedding palace

7 Marine plaza - visualization - real photo

8 Library project concept Concept Visualisation

9 Bilgah villa project

10 Modern style Office project Plans Classic style

11 Novxani Villa project - Visualization & architectural project

12 Villa exterior concepts - Baku Villa Concepts - Visualization & architectural project

13 Roseville apartment Interior design new classic style

14 Foyer concept Classical columns Floor application...

15 PortBazar Project Kafe area

16 visualization PortBazar Project Plans visualization concept - Wine room - Tasting area

17 Bilgah interior Living room interior design - Living area - Dinnig area - Rest area

18 Bilgah interior Landscape & rooms

19 Samaxi villa project -Living room - Dinning room

20 Baku Altes plaza Modern interior concept

21 Hotel Room Concept Modern interior Concept 32 m2

22 Venezia Restaurant Concept Italian & Azebaijan concetp

23 Boutique Concept Concept Project For Boutique Company

24 Beer Hall Concept Baku Russian fire-fighting Concept Nizami 44

25 Chicken Concept Baku & Sumgayit

26 Kotanli restaurant Irevan khanate Qarabag khanate SHeki khanate Baku khanate Shusha khanate Kotanli restauraant 620 m2 6 khanates 1 restaurant hall

27 Tanitim 1987 den bu yana gerek farklı kurumsal kimlikler altında,gerekse özel çalışmalarında sektörün ve müşterilerin,çağdaş eğilimlerini yakalayarak vizyonunu genişletmiş olan; MV GROUP, doğa boşluk kabul etmez gerçeğini temel alan bir grup profesyonel tarafından kurulmuştur. Firma, yüzme havuzları gibi konfor tesislerinin filitrasyon ve dezenfeksiyon ünitelerinin projelendirilmesi ve elektromekanik tesisatının uygulaması olarak seçtiği ilgi alanını bilgi birikimiyle, Açık ve kapalı ev havuzları,terapi ve şok havuzları, umuma ait açık ve kapalı havuzlar (tatil köyleri, oteller, siteler, v.s.) olimpik ölçülerde sportif maksatlı açık ve kapalı havuzlar, atlama, dalma ve dalga havuzları, eğitim maksatlı simülasyon için havuzlar, animatif maksatlı havuzlar (kaydırak modilasyonları v.s.), aqua parklar ve göletler, çeşitli su atraksiyonları (vahşi kanal simülasyonu v.s.), süs havuzları, jakuzi ve masaj üniteleri, whirlpool, sauna (fin hamamı), buhar banyoları (buhar odaları) gibi farklı tip ve ölçülerdeki uygulamalarıyla daha da geliştirmiştir. Müşterileinin artan hizmet gereksinimleri karşısında bu tesislerin ihtiyacı olan bakım,servislerinin verilmesi ile hertürlü yedek parça ve malzemenin satışı yanında ürün gamına AISI paslanmaz çelik havuz malzemeleri ve aksesuvarlarının da imalatını katarak geniş bir yelpazede sunmaktadır. Tüm bu sistemlerin ana teması su olunca karşısına çıkan hijyen ve temizlik sorunu ile havuzlardaki mevcut suyun şartlandırılmasın da gerekli sarf malzemelerinin (kimyasal v.s) kullanımı kaçınılmaz olduğundan, MV GROUP bu konudaki deneyimlerini hem malzeme, hem de uygulama anlamında müşterilerine daha temiz ve güvenli kullanım fırsatıyla sağlamaktadır. Son yıllarda proje bazında yurt dışına havuz teknolijisi ihrac etmeye başlayan MV GROUP uygulama aşamasında vermiş olduğu danışmanlık hizmetlerini bir adım daha öteye götürerek söz konusu ilgi alanını bünyesinde oluşturduğu inşaat taahhütleriyle buluşturm.

28 . MV GROUP yıllardır kazandığı deneyimlerin bir sonucu olarak inşai ve mimari çalışma alanlarını şöyle özetlemektedir ; Güvenli yapıların temel düzenlemeleri olarak : Zemin etüdü ve analizi sonuçlarına göre zemin iyileştirme çalışmaları ve iksa sistemleri (fore kazık, mini kazık, ankraj, shotcrete, jet grouding) Yapılarda statik çözümlerin oluşturulmasında MV GROUP un dikkate aldığı unsurlar, ülke gerçeğini oluşturan yer dinamikleri ve bunları durduracak mühendisliğin uygulamayla birleştirilmesi, diğer bir deyişle güçlendirme uygulamalarıdır. Yapılarda mimari olarak : Proje ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, endüstriyel ve ticari binalar, çok amaçlı eğitim ve sosyal tesisler, konfor tesisleri ve üniteleri, sosyal konutlar vevillaların temelden çatıya betonarme ince ve kaba imalatlarının gerçekleştirilmesi ile mevcut yapıların entegrasyonu, her türlü revizyon resterasyon ve dekorasyon hizmetlerinin yeni oluşturulan yönetmeliklere uygun olarak sunulmasıdır. Mimari uygulamalarda yapı kimyasalları : Japonca da liman dalgası anlamına gelen Tsunami sözcüğünün; mitolojik anlatımında şöyle bir hikaye vardır. Eski dönemlerde, Çinliler ufak bir ada olan ve üzerinde çok da fazla sayıda insan yaşamayan bugünkü adıyla Japonya yı ele geçirmek üzere donanmalarını sefer çıkarırlar. Adaya yaklaşan donanma son hazırlıklarını tamamlamak üzereyken hiç beklenmedik birşey olur ve once dev bir dalga gelir..

29 . Ardından gelen daha küçük dalgalarla donanma çok kısa sure içerisinde yok olur. Su bazen çok büyük bir güç, bazen de ufacık bir sızıntı şeklinde karşı koymakta güçlük çektiğimiz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Suyun yapılardaki tahrip etkisini ya da suyun rezerv edilmesini konu edinip; çözüm ortağı olarak EMEK firmasını seçmiş bulunan ALTERNATİF GROUP, su izolasyonu ile ilgili malzeme üretimi ve uygulamaları konularındaki tecrübeli teknik kadrosuyla çalışmalarına artan bir ivme ile devam ettiği gibi satışlarını yurtdışına da ulaştırmayı başarmıştır. Hedefi ISO kalite yönetim sistemleriyle hizmet verdiği konularda güven duyulan alternatif fikirlerini sürekli güncelleyen bir dünya markası ve çözüm sağlayıcısı olmaktır. Mimari grubun bu geniş hizmet profili karşısında ürettiği yapıların çevreye uyum sürecinde karşısına çıkan peyzaj mimarlığı, çevre düzenleme ve tarımsal sulama konularında yıllardır başarılı ve kaliteli hizmetler vermekte olan TARSU ile özetlenecek olursa otomatik ve tarımsal sulama,peyzaj,süs havuzları v.s gibi birçok konuda konularında ortak projeler üretmeye başlamış ve ilgi alanını kompleks bir yapıya dönüştürmüştür..

30 . Son yıllarda (water features) su animasyonlarına ve yüzme havuzlarına ilgi oldukça artmıştır. Yaşamın kaynağı su, bulunduğu her yeri ilginç ve yatıştırıcı bir ortama çevirir. Serin suyun görüntüsü ve sesi dış yaşam alanlarına yeni bir boyut kazandırır. Bahçeye katılan peyzaj mimarisi, su bitkileri, fıskiyeler (su animasyonları) ve balıklar durgun bir ortama uzun yıllar sürecek keyif getirir. Suyun sesi her bahçeye kadim ve yatıştırıcı bir unsur katar. Su animasyonlarının fıskiye, şelale, gölet ve dere biçimlerinde sunumu MV GROUP un uzmanlığıdır. Pek çok bahçede genel tasarımın güzellik ve çekiciliğini ölçülemeyecek biçimde arttıran merkezi su unsurları, animasyonlar bulunur. MV GROUP bu alanda da sanatsal çalışmalarla uzmanlaşarak uluslarası alanda tanınan bir tasarım ve yapı firması haline gelmeyi hedeflemektedir. Tasarım alanımız çağdaş fıskiye sistemlerinden, yandan taşmalı havuz ve fıskiyelere, üstten taşma kanallı havuzlardan diğer mix edilmiş sistem uygulamalarına kadar uzanır. Havuz, spa ve fıskiyeler için cam mozaik uygulamalarında son derece deneyimli bir grubuz. Seramiklerimiz basit (düz) seramiklerden,binlerce parça cam (havuz için renkli cam) ile yaratılan el yapımı Bizans mozaiklerine dek uzanır. Ayrıca kaymaz seramik ürünlerimiz hem hijyen açısından hem uzun ömürlü olması bakımından imalatlarımızda en çok tercih ettiğimiz %100 porselen olan bir üründür. MV GROUP un sunduğu ekipmanlardan bir kısmı olarak Jet Stream (Karşı akım yaratan ve dalga yapıcı), eğlence ekipmanları, ısı dönüştürücü, spa ısıtıcı, elektrikli ısıtıcı, tüm havuzlar için kullanılabilen vakumlu süpürgeler, otomatik robot süpürgeler, nem alma cihazları,ph-cl-redox (kimyasal) kontrol cihazları, elle control edilen dayanıklı havuzörtüleri, makina dairesi filtrasyon,dezenfeksiyon ve elektrik tesislerinin imalatı,kimyasal olarak yosun önleyiciler, kış bakım kimyasalları ve havuz dezenfaktanlarını içerir..

31 . MV GROUP, son 10 yılda havuz endüstrisinde öncü ve yaratıcı bir çok proje yönetmiştir. Biz takım çalışmasına önem veren,kendimizi müşterilerimize profesyonel tasarım ve danışmalık hizmetleri, kaliteli ürünler, kalite ürünlerimizle uyumlu cazip fiyatlandirma, seçkin hizmet ve üstün teknik destek sunmaya özen gösteren bir grubuz. Müşterilerimize esnek, etkin, uygun maliyette hizmet sunarak yüksek müşteri memnuniyeti seviyesine ulaşmak için gayret ediyoruz. Hedefimiz, müşterilerimizle beraber mimari su animasyonu istekleri için güvenli, sağlam, ekonomik çözümler geliştirmeye çalışırken onların beklentilerinin üzerine çıkmaktır. Iyi bir tasarımın güçlü mühendislik uygulamaları üzerine kurulabileceğine inanıyoruz. Yalnizca eşsiz ve güzel değil aynı zamanda işlevsel ve güvenilir çözümler üretebilmek için, esin tecrübe ile yumuşatılır. Bunlar ilk tasarım aşamasında ve sonraki uzun yıllar boyunca kendilerini kanıtlamak için bir araya gelir. Ürün ve perakende süs havuzu satışlarından büyük ticari projelerin tasarım ve uygulamaları için, mimarlar, müteahhit firmalar, peyzaj firmaları ve evleri için kullanıcılar düzenli olarak güvenli sanatsal çözümler nedeni ile MV GROUP a başvurur. Farkın deneyimde yattığına inanıyoruz. Kanıtlanmış tasarım ve ekipman bileşiminin kullanımı son derece özel projelerde bile belli bir güvence sağlamaktadır.kısaca tecrübe konfor yaratır. Ürün, sistem ve hizmetlerinin yüksek özellikli doğası gereği MV GROUP un felsefesi müşterileri ile doğrudan çalışmaktır..

32 . Endüstride tecrübe kazandığımız yıllara dayanarak, bunun müşterilerimizle en doğru iletişimi sağlama yolu olduğu kadar aynı zamanda mimar ve mal sahibinin büyük beklentilerini karşılamayı temin etmenin en profesyonel yolu olduğuna inanıyoruz. MV GROUP mimar ve mühendisleri, müşterilerin mimarlarına, sözleşme ve mal sahiplerinin teknik yetkililerine,direk olarak müşterilerine,gerek projenin amacı,tasarımın ve içeriğinin geliştirilmesi hakkında ; gerekse projenin plan ve özelliklerinin yeniden gözden geçirilmesi hakkında,havuzların inşai yapımı sırasında danışmanlık ve kontrolörlük hizmetlerini titizlikle vermektedir.ayrıca havuzların işletmeye alınması esnasında kullanıcılara ve mal sahiplerine sürekli,detaylı kullanım bilgilerini özenle vermektedir. Bu hizmetler belli bir bedel karşılığı verilebildiği gibi sözleşme gereği anlaşmanın bir parçası olarak da sağlanabilmektedir. MV GROUP tasarımlarının bazı avantajları Havuzlarda kullanılan çoğu malzemenin kolay uygulanabilir olması. Kademeli ve sürekli kontrolun uygulanması ile sistemin verimli çalışması olanağı Tasarımlarımızın güvenilir ekonomik ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olması..

33 PEYZAJ VE OTOMATİK SULAMA Geçen 15 yılda yan kuruluş ve ortaklarımızla birlikte büyük sulama, peyzaj, fıskiye, havuz, su saklama, çevre ve alt yapı mühendisliği, toprak koruma, toprak ıslahı ve bağlantılı projelerin altından kalkabilecek kadar güçlenerek büyüdük. Istanbul da bulunan merkez ofisimiz, güçlü bir teknik donanıma sahip otuz kişiyi aşkın bir ekiple desteklenen uzman bir profesyonel grubu tarafından yönetilmektedir. Türkiye nin güneyindeki iki şubesi ve Ankara da bulunan bir irtibat ofisi ile hizmetlerini yurtiçine ve yurtdışına yaymıştır. Firmamızın ürün ve hizmet yelpazesi şehir peyzaj mimarisinin bütün unsurlarını kapsamasının yanısıra kuruluş ve ortaklarımızla birlikte büyük sulama, peyzaj, fıskiye, havuz, su saklama, çevre ve alt yapı mühendisliği, toprak koruma, toprak ıslahı ve bağlantılı projelerinide kapsamaktadır. Hizmetlerimiz arasında; peyzaj tasarımı, otomatik sulama sistemleri ve uygulamaları, ithal ve yerli bitki çeşitleri, toprak, torf, çim harcı, organik ve kimyasal gübre, hazır rulo çim, ithal çim tohumu, bakım malzemeleri, doğal taş şelale, gölet, süs havuzları, sert zemin, tasarım sunumları verilmesi, maliyet hesabı yapılması ve ekolojik stormwater yönetimi tasarımları ile bahçe bakımınında dahil olduğu birçok alanda hizmet vermektedir..

34 . Takım çalışmasına önem veren, müşterilerine profesyonel tasarım ve danışmalık hizmetleri, kaliteli ürünler, kaliteli ürünlerle uyumlu cazip fiyatlandırılmış seçkin hizmet ve üstün teknik destek sunmaya özen göstermekteyiz. Firmamız, özel müşterileri için oldukça geniş bir yelpazede ilginç ve karmaşık peyzaj mimari projelerini üstlenmektedir; örneğin, verandalar, süslemeler, istinat yapıları, su animasyonları (features), pergolalar ve çocuk oyun alanları. Peyzaj mimarlarımız uyumlu, dengeli ve hoş bitki kompozisyonları yaratma konusunda eşine az rastlanır yetenektedir. Şartlar ister ağaçlı bir bahçeyi, bir Japon estetiğini, ister kurak tropikal bir manzarayı gerektirsin; görür görmez insanı rahatlatan, güzelliğine tutkun eden doğal bir etki bırakacak en uygun malzemeleri kullanırlar. İçinde şartname ve yapı ayrıntılı planlarının yer aldığı kolay anlaşılır yapı belgeleri sağlarız. Örneğin Özel Yüzme Havuzları ve Spalar, Özel Fıskiyeler ve Su animasyonları, Araç Yolu ve Park Alanları, Verandalar ve Yürüyüş Alanları, Gizli, ve Dekoratif, İstinat Duvarları, Bahçe Yapıları, Bahçe aksesuarları için yapı planları gibi. Bu planlar, bilgisayarda hazırlanmış uygulama çizim- lerinin bulunduğu bir listeyi de içerir. İstenen titizlik ve ayrıntının sağlanabilmesi için en yeni ve güçlü yazılımlar kullanılarak tasarlanır..

35 . Alan dağılımında dikkatlice yerleştirilen banket, taş, yaya yolu ve sınırlar gibi unsurlarla ustaca yapıldığı bahçenin, kavramsal yerleşimini yaratmaya odaklanırız. Bu iskelet tamamlandığında geniş ölçekte bahçenin hareket ve doğrultusunu veren bitkiler tanımlanır. Giriş yolları, çitler,kapılar ve yürüyüş yolları, bir yandan bahçe alanını doldururken bir yandan da bir davet, hayal(illüzyon) ve enginlik hissi yaratarak ziyaretçiye ortamda rehberlik ederler. Bu alanların doğru tasarlanması son derece önemlidir, çünkü alanın tüm duygusunu anlatır ve vurgularlar. Giriş yolları, yürüyüş patikaları ve oturma alanları ile yaratılan küçük odalar, 3EL İnşaat ın yaptığı işin merkezini oluşturur ve yetkinliğinin temeli haline gelmiştir. Hareketi alan içinde zengin, çağrıştırıcı ve zevk verici bir sekilde yönlendirmek ve şekillendirmek için her bahçeye ayrı bir özen gösterilir. Firmamız, tüm bahçe ortamlarına derinlik ve güzellik katmak için taş işçiliğinin gücüne çok inanır. Bu olguyu yıllar boyunca oturma alanları, istinat duvarları ve verandalarda kullandığımız mükemmel kalitedeki taş işçiliğinde uzmanlaştırmıştır. Tasarımcılarımız ağaçlandırmayı güzelleştirmek ve bahçenin genel tasarımına mimari güç katmak için doğal taşları kullanmada son derece başarılıdırlar. TARSU şu misyonlarla kurulmuştur: - Müşterilerimizin kişisel isteklerine uygun dış ortamlar yaratmak, - Müşterilerimizin beklentilerinin ötesine geçmek, - Yürüttüğümüz her projede eğitimli, tecrübeli ve işinin uzmanı profesyoneller görevlendirmek, - Kişisel eğitime, beceri geliştirmeye devam ederek, yeni fikir ve ürünlere yatırım yaparak kendi sahamızda lider olmak..

36 . Firmamız GEOWEB Hücresel Sıkıştırma Sistemleri ve BonTerra Organik Jeotekstil ürünleri ile jeosentetik endüstrisinde önemli rol oynamaktadır. GEOWEB ABD ordusu mühendislerince geliştirilen bir üründür. GEOWEB birçok kapatma ve toprak stabilizasyon çözümlerinde kullanılabilecek, dayanıklı, genişleyen polietilen bölmelerden meydana gelen petekli bir kapatma sistemidir. GEOWEB en yüksek mukavemet desteği ve erozyon uygulamalarında bile alışıldık, yaygın, klasik dolgu malzemelerini kullanmanıza olanak sağlar. Üç boyutlu polietilen bölmeler (petekler) dolgu malzemenizi tutar ve sağlamlaştırır, mukavemet kapasitesini artırır, çökmeyi azaltır, ve bir noktada yoğunlaşan ağırlığı daha geniş bir alana yayan esnek, yapısal bir köprü oluşturur. Bonterra Organik Jeotekstil erezyon kontrolünü sağlamak için doğal fiberlerden oluşan bitki örtüsü koryucu tabakasıdır. Bu tamamen doğal olan jeotekstil hindistan cevizi lifleri, jüt, saman vb naturel fiberlerden oluşmaktadır. Şevli alanlara serilen bu jeotekstil üzerine uygulanan hydro-seeding yöntemi veya klasik tohumlama sayesinde istenilen yeşil bitki örtüsü dik alanlarda sağlandıktan sonra birkaç yıl içinde bu örtü kendiliğinden eriyerek doğaya hiçbir şekilde zarar vermez..

37 Hizmetlerimiz Peyzaj ve Otomatik Sulama Tasarımları: Kavramsallaştırma, yenilikçi yaratıcılık, grafik beceri, el çizimi ve taslak hazırlama. Proje kavramı üzerinden tasarı geliştirme, aplikasyon ve bakım yönetimi olmak üzere komple Peyzaj ve Sulama Servisi. CAD Tasarım & Sunum : AutoCAD çalışmaları, Garden Design Professional ile Design Cad kullanımı, Model hazırlama, Photoshop & diğer bilgisayar destekli 3d animasyon ve sunum formatları hazırlama. Yüzme havuzları gibi konfor tesislerinin filitrasyon ve dezenfeksiyon ünitelerinin projelendirilmesi ve elektromekanik tesisatının uygulaması, açık ve kapalı ev havuzları, sosyal tesis havuzlar (tatil köyleri, oteller) ve yapay göletler. Detaylandırma: Haritalama, Yapısal Planlama, Bitki, destek elemanları, inşa metotları ve detaylandırma. Bitki Dikim: Hazır rulo çim, Geniş Peyzaj Paleti, Akdeniz Bahçeleri, ve özgün Türk bitkileri hakkında geniş bilgi. Özgün Türk bitkileri ve şifalı bitkilerin geliştirilmesinde ve kullanılmasında özel ilgi ve çaba gösteririz. Yönetim : Uzun süreli proje yönetim ve mevcut peyzajlar için yeni tasarımlar geliştirme. Çevre Korunmasına olan hassasiyetimiz, değişik mekanlarda doğal ve dayanaklı peyzaj alanları yaratma yönündeki çalışmalarımızı desteklemektedir. Danışmanlık ve Planlama: Dizayn konseptlerinizi değerlendirirken sunum özelliklerine, teknik fizibilitesine, ekipman seçimine ve ilgili maliyetlere özen gösteririz. Gerekli durumlarda hem dizayn ve hem finansal limitleri tatmin edebilecek alternatif çözümler üretiriz. Dökümantasyon: Dizayn amacı belirlendikten sonra maliyet hesapları, spesifikasyonlar, kabul dosyaları ve aplikasyon çizimleri çalışmalarını yaparız. Kesin aplikasyon çizimleri AutoCAD taslak yazılımı ile yapılır ve bilgisayar ortamında elektronik veri transferleri aracılığı ile müşteriye sunulur..

38 . Jeosentetikler: Temsilciliğini yaptığımız Geogrid ve Örgülü/Örgüsüz Geotekstillerle stabilizasyon, donatılı duvar, erozyon kontrol, kaya yüzeylerin korunması, drenaj yapımı ve dere ıslahı projeleri uygulaması. Dağıtımını üstlendiğimiz GEOWEB Hücresel Sıkıştırma Sistemleri ve Bonterra Doğal Jeotekstillere şev koruma, yük taşıma, kanal koruma, istinat duvarları vb gibi yeşil alan geliştirme aplikasyonları yurtdışı destekli projelendirme ve anahtar teslimi uygulamalarla gerçekleştirmek. Tasarım ve mühendislik hizmetleri, vaziyet planı çalışmaları, su kaydırak, taşıyıcı sistem elemanları ve kulelerin tasarımları, temel planının hazırlanması, mekanik, hidrolik sistem, gerektiğinde aquaparklardaki kaydırak dışındaki ünitelerin tasarımları ve uygulama projeleri. Şantiye Servisleri: Aplikasyon koordinasyonu, işletmeye alma ve ayarlama, ve teknisyen eğitimleri dahil olmak üzere çeşitli şantiye servisleri sunmaktayız. İş bitiminde komple yönetim ve bakım kılavuzları müşteriye sunulur..

39 Peyzaj destek kurumlari Çözüm ortaklıgında oldugu peyzaj mimarları QMP üyesidir. QMP otel ve turizm endüstrisi ile ilgili yaratıcı yapısal ve çevresel çözümler üretmek üzere bir gurup profesyonel örgütlerin birleşmesinden ortaya çıkmıs bir organizasyondur. İlgili Endüstrilerle ile olan yakın iliskilerimizden dolayı geniş hizmet portföyü: - Proje Yönetimi - Metraj-keşif ve ihale dosyası hazırlama - Haritalama ve Vaziyet Planı Hazırlama - Toprak Analizi - Aydınlatma ve Elektrik Mühendisligi - Geri Dönüstürme, su arıtma, su dagıtım ve yönetim İhtiyaç halinde görev verdigimiz profesyoneller: - Andrew Pfeiffer, Peyzaj Mimarı, Avustralya. Tropik ve uzun ömürlü bitkiler yanı sıra ve ender rastlanan çevre kosulları için bitki seçiminde uzman, ödüllü peyzaj mimarı. - Chevrel Traher, Peyzaj Mimarı, Türkiye. Society of Garden Designers ın (Bahçe Tasarımcıları Cemiyeti) kayıtlı üyesi olup, aynı zamanda Mediterranean Garden Society (Akdeniz Bahçe Cemiyeti) ömür boyu üyesi ve Royal Horticultural Society (Kraliyet Bahçıvanlık Cemiyeti) üyesidir. - George Richardson, Peyzaj Mühendisi, İngiltere. Yaratıcı tasarım konseptleri geliştirme alanında uzman. - Mark Bell, Peyzaj Mimarı, İngiltere. Peyzaj mimarlıgı ve alan yaratma üzerine uzman..

40 Yonetim GRUP BAŞKANI Avi. Eng. : Hüseyin Daşdemirov MV GROUP İstanbul Ofis Director Mech. Eng. : Vedat Akagündüz General Manager İnterior Architect : Cihan Bahar Artistic Designers Interior Architect : Berkay Bektürk Projects Developments & Designers Architec : Ece Gamze Şentuna Computer Aided Drawings&Designers Interior Architect : Elif Gelmez Computer Aided Drawings&Designers Architect : Alexandr Mihaescu Head of Mechanical Works Mech. Eng. : Gökhan Şimşek KAYZEN Teleskopik Kapatma Sistemleri Director Mech.Eng : Remzi Öztürk TARSU Peyzaj ve Sulama : Director Agrc. Eng. Suat Şapçı : General Coordinator Mech. Eng. Emre Şapçı : Field Manager Civil Eng. Kerem Şapçı : Equipment Technical Sales & Service Manager Mech. Eng. Gürcan Küçüktaş : Irrigation Technical Sales & Service Manager İsmail Sönmez : Project Development & Designers Irrigation Eng. Reyhan Duman Azerbaycan Director Architect : Ömer Arslan General Manager Architect : Çağatay Celep Project Manager Architect : Fatih Çömlek Project Manager Architect : Ahmet Oğuz Erdoğan Site Manager Comp.Engineer : Semih Koray Özkan General Coordinatör Architect : Zaur Memmedov Field Manager Civil Engineer : Tofiq Seyidov Security Manager Tech. Engineer : Alaaddin Abışov NCR Civil Engineer : Vahid Kerimli Control Manager Civil Engineer : Bakir Memmedov Head of Design Group Architect : Orhan Mahmudov Business Manager Law : Vefa Kerimova Artistic Designers Pet.Eng. : Zeynal Adıgözelov Computer Aided Drawings&Designer Opr : Rami Melikov Computer Aided Drawings&Designer Architect : Refige Quluzade

SUNUŞ...4 OTEL PROFİLİ... 6-7 yatırımcı / Nazİf Gönen / RÖPORTAJ... 8-9 EUROPİM / GÖRÜŞ...14. Netsa / GÖRÜŞ...20. Form Akustİk / GÖRÜŞ...

SUNUŞ...4 OTEL PROFİLİ... 6-7 yatırımcı / Nazİf Gönen / RÖPORTAJ... 8-9 EUROPİM / GÖRÜŞ...14. Netsa / GÖRÜŞ...20. Form Akustİk / GÖRÜŞ... İÇİNDEKİLER 08 10 SUNUŞ...4 OTEL PROFİLİ... 6-7 yatırımcı / Nazİf Gönen / RÖPORTAJ... 8-9 GENEL MÜDÜR / AHMET ARICASOY / RÖPORTAJ...10 MİMAR/ Can Gülcan / GÖRÜŞ...12 EUROPİM / GÖRÜŞ...14 Teknİksat / GÖRÜŞ...16

Detaylı

ADO-CRP ROTO VEKA KALE r 12 ASC Plastik-Ascam Cam Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Çevre Mühendisi Cenk Cenkcimenoğlu Nitelikli ve Kalitesi İle Öne Çıkan Ürünlerle Pazar Payını Geliştiren Bir Firmayız

Detaylı

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur...

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... İçindekiler Başkan ın Mesajı Akfa Holding Hakkında Vizyon ve Misyon Kilometre Taşları Yurtdışı Ofisler & Hedef Pazarlar 7 9 10 11 12 Bilgi Grubu 14 Akfa

Detaylı

G-Ext. Bayilerle Söyleşi. Yıldız ürün. Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar. Mobilya Sektöründe Oscar Gecesi

G-Ext. Bayilerle Söyleşi. Yıldız ürün. Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar. Mobilya Sektöründe Oscar Gecesi Nisan-Haziran 2012 Yıl: 1 Sayı: 1 Yıldız ürün G-Ext Zorlu Center Gentaş ile kaplanıyor Sektör için Yeni Dizaynlar Gentaş Grup'tan Eğitime Tam Destek 35. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2-6 Mayıs 2012

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

Oyunu. Opera 9 Mobile. OPERA 9 Mobile, sağladığı esneklik ve pratiklik ile otellerin iş yapış şekillerini yeniden tanımlıyor!

Oyunu. Opera 9 Mobile. OPERA 9 Mobile, sağladığı esneklik ve pratiklik ile otellerin iş yapış şekillerini yeniden tanımlıyor! Oyunu Opera 9 Mobile OPERA 9 Mobile, sağladığı esneklik ve pratiklik ile otellerin iş yapış şekillerini yeniden tanımlıyor! OPERA 9 Mobile ile artık resepsiyon sınırları yok! Konuklarınızı nerede isterseniz

Detaylı

İstanbul turizminde yeni kilometre taşı

İstanbul turizminde yeni kilometre taşı İstanbul turizminde yeni kilometre taşı HİLTON ISTANBUL BOMONTİ NİN PROJE ORTAKLARI AHŞAP ÜRÜN SAN. ASKA CIAT DAİKİN DAVUT MERMER DURAVİT DVA TELEKOM. E.M.K. ETA YAPI FEFRAME FİNSPOR ISS TÜRKİYE IŞIK PEYZAJ

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

36. YAPI FUARI. Muhteşem Uyumu Rases Hippodrome. G-Pan. Bayilerle Söyleşi. Yıldız Ürün. azaksu mimarlık Zehra Aksu - Adnan Aksu

36. YAPI FUARI. Muhteşem Uyumu Rases Hippodrome. G-Pan. Bayilerle Söyleşi. Yıldız Ürün. azaksu mimarlık Zehra Aksu - Adnan Aksu Ücretsizdir Üç Ayda Bir Yayımlanmaktadır Nisan - Haziran 2013 Yıl: 1 Sayı: 4 SÖYLEŞİ azaksu mimarlık Zehra Aksu - Adnan Aksu Bayilerle Söyleşi G-Ext in Doğayla Muhteşem Uyumu Rases Hippodrome Yıldız Ürün

Detaylı

Çevre mühendisliği ve yönetiminde projeye özgü tasarım ile entegre çevresel ve sosyal çözümler için bir öncü

Çevre mühendisliği ve yönetiminde projeye özgü tasarım ile entegre çevresel ve sosyal çözümler için bir öncü Çevre mühendisliği ve yönetiminde projeye özgü tasarım ile entegre çevresel ve sosyal çözümler için bir öncü HAKKIMIZDA ENCON Çevre Danışmanlık Ltd. Şti. (ENCON) çevre yönetimi çatısı altında çevresel

Detaylı

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İHALE STRATEJİLERİ

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İHALE STRATEJİLERİ LEONARDO DA VINCI YENİLİK TRANSFERİ PROJESİ TRAIN-TO-CAP Altyapı İnşaat Projelerinin Avrupa Birliği Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin Güçlendirilmesi 2010-1-PL1-LEO05-11469 İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İHALE STRATEJİLERİ

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2004

FAALİYET RAPORU 2004 FAALİYET RAPORU 2004 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 1 Üst Yönetim... 2-3 Tarihçe... 4 Vizyonumuz, Misyonumuz, İlkelerimiz... 5 İnsan Kaynakları... 6 Ortaklığın Faaliyet Gösterdiği Sektör

Detaylı

16 B2Fair, Stop4Business Projesi İle İlk Kez Türkiye de! Yapı-Endüstri Merkezi ve ABİGEM Doğu Marmara nın işbirliği ile Stop4- Business projesi, ülkemizde ilk kez hayata geçme imkânı bulacaktır. Stop4Business,

Detaylı

HOTEL TV ÇÖZÜMLERİNDE YENİ ZİRVE

HOTEL TV ÇÖZÜMLERİNDE YENİ ZİRVE PROJE ORTAKLARI Arıtes CIAT DKM İnşaat Ender Spor E.M.K. Ltd. Şti. Ertuğrul Kardeşler Mefruşat Evinoks Görhan Mobilya Guestinhouse İki Design Group İstikbal A.Ş. Hotelya By Kolsan LG Lampart Modaslan Nilteks

Detaylı

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N Yepyeni Bir Proje PARK EVO bülten SAYI:3 TÜRKİYE'DE BİR İLK PARK AVANTAJ Geleneksel PARK İNŞAAT FOTOĞRAF YARIŞMASI ACRO YAPI İLE DÜNYAYA AÇILDIK Söyleşi GTO BAŞKANI MEHMET ASLAN ÇALIŞANLARIMIZLA PARK AKADEMİ

Detaylı

Bölge Temsilcilikleri

Bölge Temsilcilikleri İmtiyaz Sahibi: Levent Pelesen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Özge Sipahioğlu Yayın Kurulu: Alper Doğruer Fulya Evren Grafik Tasarım ve Yayına Hazırlama Extreme Bilgi Teknolojileri Yönetim Adresi ve Mardav

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Isı sektörünün genç ve dinamik firması Baykan Kombi, kurulduğu 1987 yılından itibaren tüketicilerin ihtiyaçlarını, duygularını ve yaşam tarzlarını dikkate

Detaylı

G-Ext. Mengen. Bayilerle Söyleşi. Yıldız Ürün. 20-23 Mart 2014. Ataşehir Anafen Koleji'nin Tercihi de. Aşçılar Diyarı 37.

G-Ext. Mengen. Bayilerle Söyleşi. Yıldız Ürün. 20-23 Mart 2014. Ataşehir Anafen Koleji'nin Tercihi de. Aşçılar Diyarı 37. Ücretsizdir Üç Ayda Bir Yayımlanmaktadır Ekim - Aralık 013 Yıl: Sayı: 6 SÖYLEŞİ Tanart Mimarlık Mimar Hayri Anamurluoğlu Bayilerle Söyleşi Ataşehir Anafen Koleji'nin Tercihi de G-Ext Yıldız Ürün Syncroflex

Detaylı

Dev projeye dev kule vinçler

Dev projeye dev kule vinçler NCKY nin tercihi TEKNOÇEVRE NCKY, yapımını gerçekleştirdiği Ankara-Pozantı otoyol projesinde yarma şevlerinin yarattığı risklere karşı, TEKNOÇEVRE ile birlikte gerçekleştirdiği çelik ağ uygulamasıyla önlem

Detaylı

Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek

Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek Hedefimiz, 2014 Yılında 2 Kat Daha Büyümek Eska Valve Kalite Müdürü Murat Çalapkulu ile Eska Valve yi, Türk endüstrisini ve gaz tesisat sektörünü konuştuk. 2013 yılında tam anlamı ile yeni fabrikalarına

Detaylı

Lamipan. Azura Park a. G-Com. spoga gafa. G-Ext li Dokunuş. Gurur Gecesi. Renk Yelpazesi. Bayilerle Söyleşi. Hanex Ürün Broşürü

Lamipan. Azura Park a. G-Com. spoga gafa. G-Ext li Dokunuş. Gurur Gecesi. Renk Yelpazesi. Bayilerle Söyleşi. Hanex Ürün Broşürü Ücretsizdir Üç Ayda Bir Yayımlanmaktadır Temmuz - Eylül 2012 Yıl: 1 Sayı: 2 Azura Park a G-Ext li Dokunuş İhracatın Yıldızlarının Gurur Gecesi Yıldız Ürün Lamipan spoga gafa 2012 2-4 Eylül 2012 Türkiye

Detaylı

İSTANBUL AYDIN UNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAFÜLTESİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI VE UYGULANMASI

İSTANBUL AYDIN UNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAFÜLTESİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI VE UYGULANMASI İSTANBUL AYDIN UNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAFÜLTESİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI VE UYGULANMASI UNDERGRADUATE THESIS Erdem Karagöz Gürkan Yıldız Ömer Uzun Mustafa Halit Özaygün Yazılım Mühendisliği Tez Danışmanı:

Detaylı

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur.

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur. Millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, keşiflerinden, gelişmelerinden yararlanalım, ama unutmayalım ki, asıl temeli, cevheri kendi içimizden çıkarmak zorundayız. İcra eden, tatbik

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor...

Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor... Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor... NTC Tower İTO, 2009 5. Başarılı Kobi Yarışması Teknoloji ve İnovasyon Birincilik Ödülü İÇİNDEKİLER Hakkımızda 05 Prensiplerimiz 07 Tekliften Montaja Süreç

Detaylı

1 %100 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır. Travel PLC. Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu. Mart 2011

1 %100 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır. Travel PLC. Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu. Mart 2011 %0 geri kazanılmış kâğıda basılmıştır Travel PLC Otellerde Çevresel Sürdürülebilirlik Kılavuzu Mart 0 ÖNSÖZ Sorumlu Liderlik TUI Travel PLC nin dört anahtar değerinden biridir. Eğer bir süredir bizimle

Detaylı

1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi Bildiriler Kitabı

1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi Bildiriler Kitabı 1. Proje ve Yapım Yönetimi Kongresi Bildiriler Kitabı ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi 29 Eylül 1 Ekim 2010 ODTÜ - İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapım Mühendisliği ve Yönetimi Dalı i 1. Proje ve Yapım Yönetimi

Detaylı

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009

Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 Çalışma var! Faaliyet Raporu 2009 20 Kurum Profili ve Ortaklık Yapısı 22 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 24 Dünyada ve Türkiye de İnşaat Sektörü 30 Kısaca Bilkent Holding 34 Kısaca Tepe İnşaat 40

Detaylı

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx PROJE ORTAKLARI Beta Sistem City İklim Galeri Kristal Gelişim Elektronik Erbap Kamp Mlz. Ltd. Karşen Soğutma Netsa Kasa N. Büger Asansör Mac Dek. Mim. Müh. Kale Kilit Dış Ticaret Osmanlı Laser Öztiryakiler

Detaylı