KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU"

Transkript

1 KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU

2 1. LOGO ODTÜ TEKNOKENT logosu andaki gibidir. Kurumsal fontumuz Klavika dır. Logomuz tek renkli bold olarak kullanılır.

3 a. Kullanım Özellikleri Logoda Boşluklar: ODTÜ TEKNOKENT logosu kullanılırken, etrafında bırakılması gereken minimum boşluklar belirtilmiştir.

4 Minimum Ölçü : 2,5 cm 1021 cm. fler : 3 cm A5 : 4 cm A4 : 4,5 cm A3 : 5 cm A2 : 6 cm Minimum Ölçüde Slogansız Kullanım: 2,5 cm Sloganlı Minimum Ölçü: 3 cm a. Kullanım Özellikleri Logo Büüklüğü: ODTÜ TEKNOKENT logosunun kullanılacağı minimum ölçü, logonun kullanılacağı alan/mecranın boutuna göre değişiklik gösterir. A2 den büük ölçülerde, A2 de kullanılan ölçüler orantılanarak bulunabilir. Minimum logo ölçüsünün altına hiçbir durumda inilemez. Logonun 3 cm. den küçük kullanıldığı durumlarda altındaki Futurmaker sloganı kaldırılır.

5 ODTÜ TEKNOKENT Logosu Rengi: Pantone 293 C Mat kağıtlara baskıda: Pantone 293 U CMYK kullanımda: 100/57/0/2 RGB kullanımda: 0/103/177 a. Kullanım Özellikleri Logo Renkleri: Logo her zaman orijinal renklerile kullanılmalıdır. Kou renkli a da ana renkle kontrastlı zeminlerde logo dişi olarak kullanılır. Logo; afiş, el ilanı, broşür ve kitapçıklarda öncelikli olarak sol üst köşede kullanılır. Spiral ciltli defter vb. mecralarda, sağ üst köşede kullanılır.

6 Logoda efekt ugulanamaz Gölge kullanılamaz Degrade kullanılamaz Logo oranları bozulamaz Logo oranları bozulamaz Logo döndürülemez a. Kullanım Özellikleri Karışık zemin üzerinde kullanılamaz Kontrastlı zeminde kendi rengile kullanılamaz Çerçeve/kutu içine alınamaz Hatalı Kullanım: Logo her zaman orantıları bozulmadan, efekt, gölge, degrade ugulanmadan, döndürülmeden ve orijinal renklerile kullanılmalıdır. Başka renkte kullanılamaz Başka renkte kullanılamaz, dış hatlarında çizgi/renk kullanılamaz Logo kutu/çerçeve içine alınmamalı, karışık renkli zeminlerde kullanılmamalıdır.

7 1. ODTÜ TEKNOKENT liderliğindeki etkinlik 2. ODTÜ TEKNOKENT in misafir/sponsor olduğu etkinlik 3. Eşit ölçüde kurumsal iş birliği. ODTÜ TEKNOKENT Etkinlik işbirliği ODTÜ TEKNOKENT kurumsal tasarımı Etkinlik işbirliği kurumsal tasarımı Bu görüntü alnızca ODTÜ, bakanlıklar ve bazı kamu kuruluşları ile apılan işbirliğinde değişir. ODTÜ logosu tüm işbirliklerinde sol üst köşede er alır. a. Kullanım Özellikleri Logonun Diğer Logolarla Birlikte Kullanımı: Kurumsal iş birliği ile gerçekleştirilen etkinliklerde, ODTÜ TEKNOKENT logosu, sadece ODTÜ logosu ile beraber kullanıldığı durumlarda sağ üst köşee çekilir. Diğer durumlarda kullanım anda anlatıldığı gibidir. Her durumda, logou erleştirirken kullanım özelliklerine dikkat edilmeli, hatalı kullanım apılmamalı, logo etrafında kalacak minimum boşluklara ve logonun minimum ölçüsüne dikkat edilmelidir.

8 293 C 299 C 7692 C 5757 C 247 C 4705 C 354 C 116 C 1375 C 185 C 320 C 2. ALT MARKA LOGOLARI ODTÜ TEKNOKENT bünesindeki diğer markaların logoları andaki gibidir. Logolar alnızca orijinal renklerinde a da dişi olarak kullanılabilirler. Teknokent logosu kullanım kuralları, bu logolar için de geçerlidir.

9 2. ALT MARKA LOGOLARI a. Logoların Birlikte Kullanımı Logolar alt alta kullanılamaz. Logolar an ana kullanıldığında, ükseklikleri eşit ve atada anı hizada olmalıdır.

10 2. ALT MARKA LOGOLARI a. Logoların Birlikte Kullanımı Ana logo ve alt logolar birlikte kullanıldığında, ana logo solda, alt logolar sağdadır. Alt logolar an ana kullanılırken projedeki önem sırasına göre dizilirler. Logolar arasında orantılı olarak, en az belirtilen kadar mesafe bırakılmalıdır.

11 1,75 cm 2,5 cm Ahmet VELİ Genel Müdür CEO / President 4 cm 4,5 mm 3,5 cm ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. ODTÜ Teknokent İkizler Binası ODTÜ, Ankara - TÜRKİYE T: GSM: odtuteknokent.com.tr Ön: İsimler: 10 punto Siah Ünvanlar: 7 punto % 90 siah Zemin: % 10 Pantone 293 U Arka: Diğer Bilgiler: 7 punto %90 siah Zemin: % 10 Pantone 293 U Kağıt: Conqueror Rives gr 3. ANTETLİ GRUBU a. Kartvizitler Kartvizitler 96 cm ebatında, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde, arkalı önlü baskılıdır. Bazı ünvan ve isimlerin uzun olması sebebile kartın ön tarafında kola algı ve okuma için alnızca isim ve ünvanlar belirtilmiştir. ODTÜ TEKNOKENT bünesindeki tüm program ve ugulamalarda çalışan kişilerin kartvizitleri anı tasarıma sahiptir.

12 Selin DOĞU Direktör, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Director, Corporate Communications and Marketing Aşegül Gizem ERBUĞA ÖZTÜRK Uzman Yardımcısı, Savunma Sanaii Teknoloji İşbirliği Geliştirme Direktörlüğü Assistant Epert, Defence Industries Directorate of Collaboration Operations on Technolog a. Kartvizitler Diğer kartvizit ugulama örnekleri belirtildiği şekildedir. ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. ODTÜ Teknokent İkizler Binası ODTÜ, Ankara - TÜRKİYE T: GSM: odtuteknokent.com.tr

13 2,4 cm 2,2 cm Adres: 10 punto % 90 siah 6,38 cm Sicil Bilgileri: 8 punto % 90 siah Zemin: % 10 Pantone 293 U 1. Hamur 110 gr b. Antetli Kağıt A4 boutundaki antetli kağıt tasarımı andaki gibidir ve ODTÜ TEKNOKENT bünesindeki tüm program ve ugulamalarda anı antetli kağıt kullanılır. 2,2 cm 9,7 mm

14 6 cm 1,16 cm 2,76 cm 4,5 cm 5,25 cm 6,38 cm 2,76 cm 1,1 cm Torba Zarf 2432 cm ve A4 Adres: 10 punto % 90 siah Sicil Bilgileri: 8 punto % 90 siah Zemin: % 10 Pantone 293 U Buklet ve Diplomat Zarf Adres: 10 punto % 90 siah c. Zarflar Sicil Bilgileri: 8 punto % 90 siah Zemin: % 10 Pantone 293 U 1. Hamur 110 gr Torba zarf, buklet ve diplomat zarf tasarımları andaki ve üstteki gibidir ve ODTÜ TEKNOKENT bünesindeki tüm program ve ugulamalarda anı zarflar kullanılır. 4,5 cm 1,5 cm

15 4,52 cm 3,56 cm 8,62 cm 27 cm 9,18 cm 5,28 cm d. Dosa Dosa Açık hali: 66,533 cm 2 kırımlı Özel bıçaklı Yapıştırmalı Mat selefonlu Kısmi laklı 10 punto % 90 siah Zemin: % 10 Pantone 293 U ODTÜ TEKNOKENT dosası tasarımı andaki gibidir. Katlanmış hali 2431 cm dir. İki kırımlı ve özel kesimli olarak tek parça basılır. Zemindeki çizgiler üzerinde kısmi lak ugulaması apılır. Mat kuşe 300 gr.

16 2 cm 2 cm 3,25 cm 1,58 cm 4 cm 5,1 cm e. CD CD Zarfı Açık hali: 12,512,5 cm 2 kırımlı Özel bıçaklı Yapıştırmalı Adres: 10 punto % 90 siah CD üstü ve zarfı tasarımı andaki gibidir ve ODTÜ TEKNOKENT bünesindeki tüm program ve ugulamalarda anı CD üstü ve zarfı kullanılır. 120 gr. 1. hamur Zemin: % 10 Pantone 293 U

17 1,27 cm 1,27 cm 4 cm Tebrik Kartı 8,513,5 cm Zemin: % 10 Pantone 293 U Conqueror Rives gr. f. Tebrik Kartı ODTÜ TEKNOKENT tarafından gönderilen hedie ve tebriklerde kullanılan, 8,5 13,5 cm boutlarında kart tasarımıdır. Üzeri gönderen kişi tarafından el azısıla azılmalı ve imzalanmalıdır.

18 14,4 cm 9,6 cm 6,7 cm 2,3 cm 17,9 cm 182,6 cm Masa Barağı 22,5 15 cm g. Baraklar ODTÜ TEKNOKENT kırlangıç ve masa barağı özellikleri belirtilmiştir. Kırlangıç Barak cm

19 Abc Klavika Light abcçdefghıijklmnoöprsştuüvzqw ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZQWX *- é! ^+%&/()=?_,.<;:> #$ {[]}\ ` Abc Klavika Light Italic abcçdefghıijklmnoöprsştuüvzqw ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZQWX *- é! ^+%&/()=?_,.<;:> #$ {[]}\ ` Abc Klavika Regular abcçdefghıijklmnoöprsştuüvzqw ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZQWX *- é! ^+%&/()=?_,.<;:> #$ {[]}\ ` 4. TİPOGRAFİ a. Kurumsal Font ODTÜ TEKNOKENT kurumsal fontu Klavika dır. Basılan tüm materallerde bu font Light, Light Italic ve Regular stillerinde kullanılır.

20 Abc Arial abcçdefghıijklmnoöprsştuüvzqw ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZQWX *- é! ^+%&/()=?_,.<;:> #$ {[]}\ ` Abc Arial Italic abcçdefghıijklmnoöprsştuüvzqw ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZQWX *- é! ^+%&/()=?_,.<;:> #$ {[]}\ ` Abc Arial Bold abcçdefghıijklmnoöprsştuüvzqw ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZQWX *- é! ^+%&/()=?_,.<;:> #$ {[]}\ ` b. Dijital Mecralarda Kurumsal Font İnternet üzeri web, mail vb. ugulamalarda sistem fontu olarak Arial Regular, Italic ve Bold kullanılır.

21 Örnek Metin: ODTÜ TEKNOKENT Font: Klavika Light, Lİght Italic Satır Araları: 9 punto: 13,5 punto 10 punto: 15 punto Misonumuz, girişimlerin, girişimcilerin ve enileşimcilerin beslendiği KAYNAK olmak. Vizonumuz, geleceği olan fikirleri tanıan, apılandıran, destekleen bir EKOSİSTEM tasarlamak, kurmak ve aşatmak li ıllarda başladığımız çalışmaları, 1992 ılında, KOSGEB le beraber ODTÜ TEKMER i kurarak somutlaştırdık. Aldığımız başarılı sonuçlarla üniversitemizde Türkie nin ilk teknokentini kurmaa karar verdik. İlk binamızı 2000 ılında açtık ılında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasası ürürlüğe girdi. Yasala, sağlanan vergi muafietleri ve teşvikleri, üniversitemizin sağladığı altapı ve akademik bilgile birleştirince ODTÜ Teknokent i bir cazibe merkezi haline getirdik. Üniversitemizin araştırma kapasitesi ve bilgi birikimini, girişimcilerin enilikçi nitelikleri ile birleşmesi için çalışırken, ülkemizin teknolojik altapısının gelişimine destek verioruz. Teknopark önetimindeki deneimimiz, teknoparklarla ilgili asal düzenlemelere katkılarımız ve ülkemizin diğer bölgelerinde teknopark kurulması ve geliştirilmesine önelik ürüttüğümüz projelerle başarılı bir model olduk. b. Font Kullanımı Basılı mecralarda, uzun metinlerde Klavika light kullanılır. Kitapçık, broşür, katalog vb. metinlerde font büüklüğü ortalama 9 punto olmalı, 10 puntou aşan büüklükler uzun metinlerde kullanılmamalıdır. Metin içlerinde vurgulanmak istenen erler italic fontla a da daha kalın olan regular stille belirtilebilir. Şirket içi azışmalar ve bilgi notlarında, Calibri font ailesi 11 punto olarak kullanıllır.