T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 24/02/ : Yönetim Kurulu 10

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 24/02/2015 15:00 2014-2015 Yönetim Kurulu 10"

Transkript

1 Evrak Tarih ve Sayısı: 03/04/ T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 24/02/2015 tarihinde saat 15:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin 10.1.ÜNİVERSİTEMİZ SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF.DR. NAİM SAĞLAM IN, RUTGERS, THE STATE UNIVERSITY OF NEW JERSEY DEPARTMENT OF BIOLOGY BÖLÜMÜ (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) NDE GÖREVLENDİRİLMESİ Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naim SAĞLAM ın, tarihleri arasında 1 (bir) yıl süre ile yurt içi yurt dışı gidiş ve dönüş ücreti tüm giderlerinin TÜBİTAK tarafından karşılanması kaydıyla Amerika Birleşik Devletleri nde görevlendirilmesine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naim SAĞLAM ın, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı nca yürütülmekte olan 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında Molecular evolution of Eurasian and North American leeches (Avrasya ve Kuzey Amerika Sülüklerinin Moleküler Evrimi) başlıklı çalışması kapsamında RUTGERS, THE STATE UNIVERSITY OF NEW JERSEY, DEPARTMENT OF BIOLOGY Bölümü (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) nde, 2547 Sayılı Kanun un 39. Maddesi uyarınca, tarihleri arasında 1 (bir) yıl süre ile yurtdışında görevlendirilmesine, yurt içi yurt dışı gidiş ve dönüş ücreti tüm giderlerin TÜBİTAK tarafından karşılanmasına, bir yıl boyunca kurumumuzdaki maaşının Üniversitemizin sözleşme imzaladığı bankadaki hesabına yatırılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. Bu belge 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununun 5. Maddesi gereğince güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır.

2 10.2. SÖZLEŞMELİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRETİM ELEMANI GÖREVLENDİRİLMESİ ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ ULUSLARARASI ORTAK LİSANS PROGRAMI NDA (UOLP) DERS VERECEK YETERLİ SAYIDA ÖĞRETİM ELEMANI BULUNMADIĞINDAN, ÜRDÜN UYRUKLU MALEK HARBAWI NIN, SÖZLEŞMELİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRETİM ELEMANI OLARAK 2 (İKİ) YIL SÜRE İLE SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞTIRILMASI Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Uluslararası Ortak Lisans Programı nda (UOLP) ders verecek yeterli sayıda öğretim elemanı bulunmadığından, Ürdün Uyruklu Malek HARBAWI nın, yabancı uyruklu öğretim elemanı olarak 2 (iki) yıl süre ile (sözleşmeli) olarak çalıştırılması konulu tarih ve sayılı Dekanlık yazısı görüşüldü: Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Uluslararası Ortak Lisans Programı nda (UOLP) ders verecek yeterli sayıda öğretim elemanı bulunmadığından, 2547 sayılı Kanunun 34. maddesi, 2914 Sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu nun 16. maddesi ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Uyruklu Öğretim Elemanı Çalıştırma Esasları uyarınca, Ürdün uyruklu Malek HARBAWI nın, yabancı uyruklu öğretim elemanı olarak 2 (iki) yıl süre ile (sözleşmeli) çalıştırılmasının uygun olacağına, aylık brüt sözleşme ücretinin TL olarak tespit edilmesine, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

3 10.3. EK BÜTÇE OLUŞTURULMASI Üniversitemiz Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü nün, 04 kodlu Eğitim Fakültesi Döner Sermaye İşletmesi 2015 yılına devreden TL banka hesabının TL si için Ek Bütçe oluşturulması konulu tarih ve sayılı Müdürlük yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Döner Sermaye İşletmesi 04 kodlu Eğitim Fakültesi Döner Sermaye İşletmesi 2015 yılına devreden TL banka hesabının TL si için Ek Bütçe oluşturulmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

4 10.4. ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ SERHAT DURANAY IN, LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE, KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Serhat DURANAY ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Süleyman Demirel Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Serhat DURANAY ın, Lisansüstü Eğitimi (yüksek lisans) yapmak üzere, 2547 Sayılı Kanunun 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Süleyman Demirel Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

5 10.5. ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ YASİN DİŞLİ NİN, LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Yasin DİŞLİ nin, Lisansüstü Eğitimi (yüksek lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Hacettepe Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Yasin DİŞLİ nin, Lisansüstü Eğitimi (yüksek lisans) yapmak üzere, 2547 Sayılı Kanunun 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Hacettepe Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

6 10.6. ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ABDULLAH EMRE ÇAĞLAR IN LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Abdullah Emre ÇAĞLAR ın, Lisansüstü Eğitimi (yüksek lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Pamukkale Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Abdullah Emre ÇAĞLAR ın Lisansüstü Eğitimi (yüksek lisans) yapmak üzere, 2547 Sayılı Kanunun 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Pamukkale Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

7 SAYILI KANUNUN 38. MADDESİ UYARINCA 6 (ALTI) AY SÜREYLE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI MERKEZ TEŞKİLATI NDA GÖREVLENDİRİLEN ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ NÖROLOJİ ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. SERPİL BULUT UN GÖREVLENDİRİLMESİNİN İPTAL EDİLMESİ 2547 Sayılı Kanunun 38. Maddesi uyarınca 6 (Altı) ay süreyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Merkez Teşkilatı nda Görevlendirilen Üniversitemiz Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil BULUT un görevlendirilmesi isteğinin iptal edilmesine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı görüşüldü: Üniversitemiz Yönetim Kurulu nun, tarih ve /8.9 sayılı kararı ile 2547 Sayılı Kanunun 38. Maddesi uyarınca 6 (Altı) ay süreyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Merkez Teşkilatı nda Görevlendirilen Üniversitemiz Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Serpil BULUT un, görevlendirilmesi isteğinin iptal edilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi

8 10.8.ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. MEHMET TURAN IN, ELAZIĞ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (EBSEM) İLE ÜNİVERSİTEMİZCE ORTAKLAŞA YÜRÜTÜLECEK OLAN TARİHİNDE YAPILAN PROTOKOLÜN 6. MADDESİ GEREĞİNCE, ELAZIĞ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (EBSEM) VE ANNE ÜNİVERSİTESİ KOORDİNATÖRÜ OLARAK GÖREVLENDİRİLMESİ Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet TURAN ın, Elazığ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (EBSEM) ile Üniversitemizce ortaklaşa yürütülecek olan tarihinde yapılan protokolün 6. Maddesi gereğince, Elazığ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (EBSEM) ve Anne Üniversitesi Koordinatörü olarak görevlendirilmesine ilişkin Elazığ Belediye Başkanlığı nın, tarih ve 245 sayılı yazısı ve eki görüşüldü: Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet TURAN ın, Elazığ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (EBSEM) ile Üniversitemizce ortaklaşa yürütülecek olan tarihinde yapılan protokolün 6. Maddesi gereğince, Elazığ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (EBSEM) ve Anne Üniversitesi Koordinatörü olarak görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

9 10.9. ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM FAKÜLTESİ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNDEN EYÜP BOZKURT UN, ELAZIĞ BELEDİYESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ (EBSEM) BÜNYESİNDEKİ DEĞERLER EĞİTİMİ BİRİMİ VE ELAZIĞ DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ (EDEP) KOORDİNATÖRÜ OLARAK GÖREVLENDİRİLMESİ Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlilerinden Eyüp BOZKURT un, Elazığ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (EBSEM) bünyesindeki Değerler Eğitimi Birimi ve Elazığ Değerler Eğitimi Projesi (EDEP) Koordinatörü olarak görevlendirilmesine ilişkin Elazığ Belediye Başkanlığı nın, tarih ve 246 sayılı yazısı ve eki görüşüldü: Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlilerinden Eyüp BOZKURT un, Elazığ Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (EBSEM) bünyesindeki Değerler Eğitimi Birimi ve Elazığ Değerler Eğitimi Projesi (EDEP) Koordinatörü olarak görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

10 10.10.ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ TEKNOLOJİ VE BİLGİ YÖNETİMİ BÖLÜMÜ DOKTORA ÖĞRENCİSİ AİDAY KASMALIEVA NIN, ANILAN BÖLÜME YABANCI UYRUKLU SÖZLEŞMELİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü Doktora öğrencisi Aiday KASMALIEVA nın, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümüne yabancı uyruklu öğretim elemanı olarak (sözleşmeli) öğretim görevlisi kadrosuna atanması konulu tarih ve sayılı Dekanlık yazısı görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Bölümü Doktora öğrencisi Aiday KASMALIEVA nın, 2547 sayılı Kanunun 34. maddesi, 2914 Sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu nun 16. maddesi ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Uyruklu Öğretim Elemanı Çalıştırma Esasları uyarınca, yabancı uyruklu öğretim elemanı olarak (sözleşmeli) öğretim görevlisi kadrosuna atanması, aylık brüt sözleşme ücretinin TL olarak tespit edilmesine, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

11 10.11.ÜNİVERSİTEMİZ ELAZIĞ SAĞLIK YÜKSEKOKULU HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. NURSEL AKSIN IN, BÖLÜMÜNÜN EBELİK OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ Üniversitemiz Elazığ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nursel AKSIN ın, bölümünün Ebelik olarak değiştirilmesine ilişkin yazı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Yüksekokulları programına kadro dağılımı yapılırken Elazığ Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi Prof. Dr. Nursel AKSIN ın, kadrosu hemşirelik programına aktarılmıştır. Ancak adı geçen öğretim üyesi Elazığ Sağlık Yüksekokulu nda Ebelik Bölümü derslerine girmekte ve Ebelik Bölüm Başkanı olması münasebetiyle dolu kadrosunun Hemşirelik programından ebelik programına aktarılması talebinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

12 10.12.DOÇENT ATAMALARI Personel Dairesi Başkanlığı nın, doçent atamaları hakkındaki yazıları görüşüldü: Atamaların aşağıdaki şekilde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 1-DOÇ. DR. SALİH BURÇİN KAVAK IN TIP FAKÜLTESİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM ANABİLİM DALI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Doçent kadrosuna atanmak üzere Üniversitemizce verilen ilana müracaat eden Doç. Dr. Salih Burçin KAVAK ın dosyası görüşüldü: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 25. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 16. maddesi ile 2547 Sayılı Kanun un 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddeleri çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu'nca tarihli toplantısında kabul edilen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri uyarınca Doç. Dr. Salih Burçin KAVAK ın, Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Doçent kadrosuna atanması hususundaki Yönetim Kurulu uygun görüşünün Rektörlük Makamına arz edilmesine oybirliği ile karar verildi.

13 10.12.DOÇENT ATAMALARI Personel Dairesi Başkanlığı nın, doçent atamaları hakkındaki yazıları görüşüldü: Atamaların aşağıdaki şekilde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 2-DOÇ. DR. MURAT TUNCER İN EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM ANABİLİM DALI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Doçent kadrosuna atanmak üzere Üniversitemizce verilen ilana müracaat eden Doç. Dr. Murat TUNCER in dosyası görüşüldü: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 25. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 16. maddesi ile 2547 Sayılı Kanun un 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddeleri çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu'nca tarihli toplantısında kabul edilen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri uyarınca Doç. Dr. Murat TUNCER in Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Doçent kadrosuna atanması hususundaki Yönetim Kurulu uygun görüşünün Rektörlük Makamına arz edilmesine oybirliği ile karar verildi.

14 10.12.DOÇENT ATAMALARI Personel Dairesi Başkanlığı nın, doçent atamaları hakkındaki yazıları görüşüldü: Atamaların aşağıdaki şekilde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 3-DOÇ. DR. SÜLEYMAN İLHAN IN İNSANİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ SOSYOMETRİ ANABİLİM DALI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyometri Anabilim Dalı Doçent kadrosuna atanmak üzere Üniversitemizce verilen ilana müracaat eden Doç. Dr. Süleyman İLHAN ın dosyası görüşüldü: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 25. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 16. maddesi ile 2547 Sayılı Kanun un 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddeleri çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu'nca tarihli toplantısında kabul edilen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri uyarınca Doç.Dr. Süleyman İLHAN ın, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyometri Anabilim Dalı Doçent kadrosuna atanması hususundaki Yönetim Kurulu uygun görüşünün Rektörlük Makamına arz edilmesine oybirliği ile karar verildi.

15 10.12.DOÇENT ATAMALARI Personel Dairesi Başkanlığı nın, doçent atamaları hakkındaki yazıları görüşüldü: Atamaların aşağıdaki şekilde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 4-DOÇ. DR. SERAP PARLAR KILIÇ IN, ELAZIĞ SAĞLIK YÜKSEKOKULU HEMŞİRELİK PROGRAMI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Elazığ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı Doçent kadrosuna atanmak üzere Üniversitemizce verilen ilana müracaat eden Doç. Dr. Serap PARLAR KILIÇ ın dosyası görüşüldü: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 25. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 16. maddesi ile 2547 Sayılı Kanun un 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddeleri çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu'nca tarihli toplantısında kabul edilen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri uyarınca Doç. Dr. Serap PARLAR KILIÇ ın Elazığ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı Doçent kadrosuna atanması hususundaki Yönetim Kurulu uygun görüşünün Rektörlük Makamına arz edilmesine oybirliği ile karar verildi.

16 10.12.DOÇENT ATAMALARI Personel Dairesi Başkanlığı nın, doçent atamaları hakkındaki yazıları görüşüldü: Atamaların aşağıdaki şekilde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 5-DOÇ. DR. FUNDA GÜLCÜ BULMUŞ UN, SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ PROGRAMI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Doçent kadrosuna atanmak üzere Üniversitemizce verilen ilana müracaat eden Doç. Dr. Funda GÜLCÜ BULMUŞ un dosyası görüşüldü: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 25. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 16. maddesi ile 2547 Sayılı Kanun un 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddeleri çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu'nca tarihli toplantısında kabul edilen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri uyarınca Doç. Dr. Funda GÜLCÜ BULMUŞ un Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Doçent kadrosuna atanması hususundaki Yönetim Kurulu uygun görüşünün Rektörlük Makamına arz edilmesine oybirliği ile karar verildi.

17 10.12.DOÇENT ATAMALARI Personel Dairesi Başkanlığı nın, doçent atamaları hakkındaki yazıları görüşüldü: Atamaların aşağıdaki şekilde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. 6-DOÇ. DR.HÜSEYİN BENLİ NİN, TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ PROGRAMI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programı Doçent kadrosuna atanmak üzere Üniversitemizce verilen ilana müracaat eden Doç.Dr. Hüseyin BENLİ nin dosyası görüşüldü: 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 25. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 16. maddesi ile 2547 Sayılı Kanun un 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23, 25 ve 26. maddeleri çerçevesinde Yükseköğretim Kurulu'nca tarihli toplantısında kabul edilen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri uyarınca Doç.Dr. Hüseyin BENLİ nin, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programı Doçent kadrosuna atanması hususundaki Yönetim Kurulu uygun görüşünün Rektörlük Makamına arz edilmesine oybirliği ile karar verildi.

18 ÜNİVERSİTEMİZ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA ATANMA A) DR. EYÜP ÖKSÜZTEPE NİN ÜNİVERSİTEMİZ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU UÇAK ELEKTRİK-ELEKTRONİK PROGRAMI YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Elektrik-Elektronik Programı Yardımcı Doçent Kadrosuna müracaat eden Dr. Eyüp ÖKSÜZTEPE nin atanmasına ilişkin dosya görüşüldü: Dr. Eyüp ÖKSÜZTEPE nin2547 Sayılı Kanun un Değişik 23. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 8. Maddesi uyarınca, Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Elektrik-Elektronik Programı Yardımcı Doçent kadrosuna 3 (üç) yıl süre ile atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

19 ÜNİVERSİTEMİZ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA ATANMA B) DR. HALUK EREN İN ÜNİVERSİTEMİZ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU HAVA TRAFİK KONTROL PROGRAMI YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA ATANMASI Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Hava Trafik Kontrol Programı Yardımcı Doçent Kadrosuna müracaat eden Dr. Haluk EREN in atanmasına ilişkin dosya görüşüldü: Dr. Haluk EREN in,2547 Sayılı Kanun un Değişik 23. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 8. Maddesi uyarınca, Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Hava Trafik Kontrol Programı Yardımcı Doçent kadrosuna 3 (üç) yıl süre ile atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

20 ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ SİYRET AYAS IN, LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Siyret AYAS ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Siyret AYAS ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere 2547 Sayılı Kanun un 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

21 ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ HALUK YAMAN IN LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK GAZİ ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Haluk YAMAN ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Gazi Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Haluk YAMAN ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere 2547 Sayılı Kanun un 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Gazi Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

22 ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ HATEM ÇOBAN IN, LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Hatem ÇOBAN ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Dokuz Eylül Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Hatem ÇOBAN ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere 2547 Sayılı Kanun un 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Dokuz Eylül Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

23 ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ENGİN YALÇIN IN, LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Engin YALÇIN ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Pamukkale Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Engin YALÇIN ın, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek Lisans) yapmak üzere 2547 Sayılı Kanun un 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Pamukkale Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

24 ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ MEHMET TEMİZ İN LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (DOKTORA) YAPMAK ÜZERE KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Mehmet TEMİZ in, Lisansüstü Eğitimi (Doktora) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak İnönü Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi Mehmet TEMİZ in, Lisansüstü Eğitimi (Doktora) yapmak üzere 2547 Sayılı Kanun un 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak İnönü Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

25 ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. ALİ SIRRI YILMAZ IN TÜRKİYE DE MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KALİTESİNİN ARTIRILMASI HİBE PROGRAMI NDA GÖREVLENDİRİLMESİ Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ali Sırrı YILMAZ ın, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Üniversitemizin de iştirakçisi olduğu, Türkiye de Mesleki ve Teknik Eğitim Kalitesinin Artırılması Hibe Programı nda, Elektro Füzyon Kaynak Yöntemleriyle Öğrenme Ortamının Geliştirme Projesi kapsamında mevcut derslerini aksatmadan tarihleri arasında Girişimcilik derslerini vermek üzere görevlendirilmesine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Ali Sırrı YILMAZ ın, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen Üniversitemizin de iştirakçisi olduğu, Türkiye de Mesleki ve Teknik Eğitim Kalitesinin Artırılması Hibe Programı nda, Elektro Füzyon Kaynak Yöntemleriyle Öğrenme Ortamının Geliştirme Projesi kapsamında mevcut derslerini aksatmadan tarihleri arasında Girişimcilik derslerini vermek üzere görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

26 ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. MEHMET ÇAVAŞ IN, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE GÖREVLENDİRİLMESİ Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet ÇAVAŞ ın, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı nca yürütülmekte olan Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında, araştırma çalışmaları yapmak üzere Amerikan Doları burs kullanarak, 25 Mayıs Ocak 2016 tarihleri arasında 8 (sekiz) ay süre ile yolluksuz-gündeliksiz, aylıklı izinli olarak 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 39. Maddesi uyarınca Amerika Birleşik Devletleri Ohio University Russ College Of Engineering And Technology da görevlendirilmesine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet ÇAVAŞ ın, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı nca yürütülmekte olan Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında, araştırma çalışmaları yapmak üzere Amerikan Doları burs kullanarak, 25 Mayıs Ocak 2016 tarihleri arasında 8 (sekiz) ay süre ile yolluksuz-gündeliksiz, aylıklı izinli olarak 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu nun 39. Maddesi uyarınca Amerika Birleşik Devletleri Ohio University Russ College Of Engineering And Technology da görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

27 ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. SALİH BURÇİN KAVAK IN, 2547 SAYILI KANUNUN 38. MADDESİ UYARINCA, AYLIKSIZ İZİNLİ OLARAK, SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI ELAZIĞ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ'NDE TARİHİNDEN İTİBAREN SÖZLEŞME SÜRESİNCE GÖREVLENDİRİLMESİ Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Elazığ İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği nin, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Burçin KAVAK ın, 2547 Sayılı Kanunun 38. maddesi uyarınca, aylıksız izinli olarak, Sağlık Bakanlığı na bağlı Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği'nde tarihinden itibaren sözleşme süresince görevlendirilmesine ilişkin tarihli yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Burçin KAVAK ın, 2547 Sayılı Kanunun 38. maddesi uyarınca, aylıksız izinli olarak, Sağlık Bakanlığı na bağlı Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği'nde tarihinden itibaren sözleşme süresince görevlendirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

28 ÜNİVERSİTEMİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. MUHAMMET EMİN EMİROĞLU NUN DOÇENTLİK SÖZLÜ SINAVI JÜRİ ÜYELİĞİNDEN ÇEKİLME İSTEĞİ Dr. Fethullah CANPOLAT ın, 2014 Ekim Dönemi Doçentlik Sözlü Sınavında asil üye olarak görevlendirilen Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Emin EMİROĞLU nun, Doçentlik sözlü sınavı jüri üyeliğinden çekilme isteğine ilişkin tarihli dilekçesi görüşüldü: Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Emin EMİROĞLU nun, 2014 Ekim Dönemi Doçentlik Sözlü Sınavında asil üye olarak görevlendirildiği Dr. Fethullah CANPOLAT ın çalışma alanının yapı malzemeleri ve malzeme bilimi olması, kendi alanının ise hidrolik ve su kaynakları olması nedeni ile Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi nde Saat 10:00 da yapılacak olan, Dr. Fethullah CANPOLAT ın Doçentlik Sözlü Sınavı jüri üyeliğinden çekilme isteğinin uygun olduğuna, Kararın gereği için Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

29 KADRO TAHSİSİ Üniversitemiz Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı na aftan yerleştirilen personel için 4. Derece Araştırma Görevlisi kadrosu tahsisi yapılması konusu görüşüldü: tarih ve 6353 sayılı Bazı Kanunu ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 11.Maddesi ile 2547 Sayılı Kanuna eklenen geçici 63. Maddesi uyarınca (af) Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıp Farmakoloji Anabilim Dalı na atanan Dr. Merve YILMAZ BOZOĞLAN için; -Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalında boş bulunan 4. Derece Araştırma görevlisi kadrosuna atama yapmak üzere izin verilmesine, tarih ve 6353 sayılı Bazı Kanunu ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 11.Maddesi ile 2547 Sayılı Kanuna eklenen geçici 63. Maddesi uyarınca (af) Üniversitemiz Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı na atanan Dr. Funda ÇALIŞKAN KAYA için; -Üniversitemiz Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında boş bulunan 4. Derece Araştırma görevlisi kadrosuna atama yapmak üzere izin verilmesine, Oybirliği ile karar verildi.

30 ANNE ÜNİVERSİTESİNDE GÖREV ALACAK ÖĞRETİM ELEMANLARI Anne Üniversitesinde görev alacak öğretim elemanları konusu görüşüldü: Konunun gündemden geri çekilmesine oybirliği ile karar verildi.

31 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Kadronun Bulunduğu Birim Kadronun Aktarıldığı Birim Kadro Unvanı Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji ABD Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji ABD Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimler Biyofizik ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Dermatoloji ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Derece Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Salığı ve Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD

32 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Salığı ve Hastalıkları ABD İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri ABD Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma ABD Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Konstrüksiyon ve İmalat ABD Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Temel İşler ve Termodinamik ABD Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Malzeme Bilimi ABD Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Eğitimi Bölümü Kontrol Eğitimi ABD Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik ABD Teknoloji Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mihendisliği Bölümü Elektrik Tesisileri ABD Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümü Mekanik Metalurji Eğitimi ABD Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Taşıt Dinamiği ve Kontrol ABD Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümü Mekanik Metalurji Eğitimi ABD Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Temodinamik ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Yazılım Mühendisliği ABD Teknoloji Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Devreler Sistemeler ABD Teknoloji Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Telekominikasyon ABD

33 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Elektronik Sistemler ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Seramik ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji ABD Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Malzemeleri ABD Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Eğitimi Bölümü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ABD İlköğretim Bölümü Altında Matematik Eğitimi ABD İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Bati Dilleri ve İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Çağdaş Edebiyatları Bölümü Alman Dili ve Edebiyatı ABD Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Fen Fakültesi Kimya Bölüm Biyokimya ABD Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji ABD İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü İslam Felsefesi ABD Fen Fakültesi Kimya Bölümü Anorganik Kimya ABD Fen Fakültesi Fizik Bölümü Genel Fizik ABD İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı ABD Sosyal Bilimler Enstitüsü Fen Fakültesi Kimya Bölümü Fizikokimya ABD Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji ABD İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Genel Türk Tarihi ABD Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ABD Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölümü Hastaıklar ABD

34 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi Veteriner Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Cerrahi ABD Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Bilimleri ABD Veteriner Fakültesi Klinik Öncesi Bilimleri Bölümü Patoloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Farmokoloji ABD Veteriner Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD Sivrice MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Arıcılık Programı Veteriner Fakültesi Klinik Öncesi Bilimleri Bölümü Viroloji ABD Sağlık Hizmetleri Meslek YO Tıbbi Hizmetler ve Teknikleri Bölümü Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji ABD Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Mekanik ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji ABD Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Mekanik Sistemleri ABD Doç. 1 Doç. 1 Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü Zootekni ABD Keban MYO Veteriner Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları ABD Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü İşleme Teknoloji ABD Doç. 1 Doç. 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Ortopedi ve Travmatoloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi ABD

35 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Nöroloji ABD Veteriner Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Cerrahi ABD Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma ABD Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sınıf Eğitimi ABD Fen Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği ABD Fen Fakültesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon ABD Eğitim fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi, Teftişi,Planlaması ve Ekonomisi ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Genetik ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Toıp Bilimleri Bölümü Çocuk Cerrahisi ADB Tıp Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Tıbbi Biyoloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Farmakoloji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji ABD Yrd.Doç.Dr. 2 Eğitim fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi, Teftişi,Planlaması ve Ekonomisi ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji ABD

36 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Teknoloji Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektrik Makinaları ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Teknoloji Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektrik Makinaları ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Balıkçılık Temel Bilimleri ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Temel İşlemler ve Termodinamik ABD Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Maden MYO Elektronik Teknolojisi Pr Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Mekanik ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Nöroşirurji ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Psikiyatri ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları ABD Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Konstrüksiyon ve İmalat ABD Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Acil Tıp ABD Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Yazılımı ABD Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göğüs Cerrahisi ABD Fen Fakültesi İstatistik Bölümü İstatistik Teorisi ABD İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi ABD Yrd.Doç.Dr. 2

37 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Deniz Biyolojisi ABD Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Teorisi ABD İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim Yönetimi ve Pazarlama ABD Yrd.Doç.Dr. 3 Yrd.Doç.Dr. 4 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Sayısal Yöntemler Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma ABD İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Mezhepleri Tarihi ABD İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri ABD İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Kentleşme ve Çevre Sorunları ABD İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman ABD Yrd.Doç.Dr. 2 Yrd.Doç.Dr. 4 Yrd.Doç.Dr. 4 Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Genel Jeoloji ABD Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi ABD Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü İçsular Biyolojisi ABD İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Arap Dili ve Belagati ABD İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Kişilerarası İletişim ABD İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü İletişim Bilimleri ABD Yrd.Doç.Dr. 3 Yrd.Doç.Dr. 4 Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi ABD Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Eğitimi Bölümü Bilgisayar Sistemleri Eğitimi ABD Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi ABD İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Coğrafya Bölümü Bölgesel Coğrafya ABD Yrd.Doç.Dr. 2 Yrd.Doç.Dr. 4 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Nükleer Tıp ABD Diş Hekimliği Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Yrd.Doç.Dr. 2

38 KADRO AKTARILMASI VE ATAMA İZİN TALEBİ Üniversitemiz Birimlerinin akademik kadro ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla Birimlerde boş bulunan öğretim üye ve elemanlar kadrolarının aşağıda belirtilen birimlere aktarma yapılmasının ve atama yapılmak üzere izin verilmesinin uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına karar verildi. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Dermatoloji ABD Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknoloji Bölümü Gıda Hijyeni ve Teknolojisi ABD Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ABD Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ABD Yrd.Doç.Dr. 2 Yrd.Doç.Dr. 2 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Farmokoloji ABD Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü Otomotiv Eğitimi ABD Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümü Mekanik Metalurji Eğitimi ABD İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Türk İslam Edebiyatı ABD Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümü Kaynak Eğitimi ABD Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölümü Hastalıklar ABD Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Mekatronik ABD Fen Fakültesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik ABD Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Diş Hastalıkları ve Tedavisi ABD Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Ortodonti ABD Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Endodonti Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Endodonti Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimleri Bölümü Pedodonti ABD Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ABD Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Avlama ve İşleme Teknolojisi Bölümü Avlama Teknolojisi ABD Mimmarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Mimarlık Tarihi ABD Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Restorasyon ABD Yrd.Doç.Dr. 3 Yrd.Doç.Dr. 3 Yrd.Doç.Dr. 4 Yrd.Doç.Dr. 4 Yrd.Doç.Dr. 3 Yrd.Doç.Dr. 2 Yrd.Doç.Dr. 2 Yrd.Doç.Dr. 2 Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümü Elazığ Sağlık YO Hemşirelik Bölümü Yrd.Doç.Dr. 2 Teknik Bilimler MYO Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Makine Pr. Sosyal Bilimler MYO Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü Dış Ticaret Pr. Yrd.Doç.Dr. 2

39 YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA BAŞVURUDA BULUNAN DR. ERDEM HATUNOĞLU VE ZEHRA URAL BAYRAK İÇİN DENEME DERSİ VERMESİ İÇİN KOMİSYON KURULMASI VE ATAMA YAPILMASI A) ÜNİVERSİTEMİZ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORTODONTİ ANABİLİM DALI YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA BAŞVURUDA BULUNAN DR. ERDEM HATUNOĞLU NUN DENEME DERSİ VERMESİ İÇİN KOMİSYON KURULMASI VE ATAMA YAPILMASI Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunan Dr. Erdem HATUNOĞLU nun deneme dersi vermesi için komisyon kurulması vesınavı başarı ile geçmesi halinde atama yapılması konusu görüşüldü: tarihinde Üniversitemiz Senatosu nda kabul edilen, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri 5. Maddesi uyarınca Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunan Dr. Erdem HATUNOĞLU nun tarihinde, Saat da Rektörlük Binası Eski Senato Salonu nda Deneme Dersi vermesinin ve jürinin aşağıda belirtildiği şekilde oluşturulmasının, Jüri Üyeleri : Prof. Dr. Ahmet KAZEZ Prof. Dr. Mehmet YALNIZ Yrd. Doç. Dr. Tahir KARAMAN Yedek Üye: Yrd. Doç. Dr. Tuba TALO YILDIRIM Sınavı başarı ile geçmesi halinde, 2547 Sayılı Kanun un Değişik 23. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 8. Maddesi uyarınca, Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Yardımcı Doçent kadrosuna 3 (üç) yıl süre ile atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

40 B)ÜNİVERSİTEMİZ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU UÇAK ELEKTRİK- ELEKTRONİK PROGRAMI YARDIMCI DOÇENT KADROSUNA BAŞVURUDA BULUNAN DR. ZEHRA URAL BAYRAK IN DENEME DERSİ VERMESİ İÇİN KOMİSYON KURULMASI VE ATAMA YAPILMASI Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Elektrik-Elektronik Programı Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunan Dr. Zehra URAL BAYRAK ın deneme dersi vermesi için komisyon kurulması ve sınavı başarı ile geçmesi halinde atama yapılması konusu görüşüldü: tarihinde Üniversitemiz Senatosu nda kabul edilen, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri 5. Maddesi uyarınca Üniversitemiz Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçak Elektrik- Elektronik Programı Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunan Dr. Zehra URAL BAYRAK ın tarihinde, Saat 13:30 da Sivil Havacılık Yüksekokulu Binası nda Deneme Dersi vermesinin ve jürinin aşağıda belirtildiği şekilde oluşturulmasının, Jüri Üyeleri: Prof. Dr. Hasan KÜRÜM Prof. Dr. Hasan GÜL Yrd. Doç. Dr. Mustafa KAYA Yedek Üye: Yrd. Doç. Dr. Yusuf ER Sınavı başarı ile geçmesi halinde, 2547 Sayılı Kanun un Değişik 23. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği nin 8. Maddesi uyarınca, Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Yardımcı Doçent kadrosuna 3 (üç) yıl süre ile atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

41 ÜNİVERSİTEMİZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ İZZETTİN GÜNERİ NİN, LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ (YÜKSEK LİSANS) YAPMAK ÜZERE, KADROSUNUN GEÇİCİ OLARAK DİCLE ÜNİVERSİTESİ NE TAHSİSİ Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi İzzettin GÜNERİ nin, Lisansüstü Eğitimi (Yüksek lisans) yapmak üzere kadrosunun geçici olarak Dicle Üniversitesi ne tahsisine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi ÖYP Araştırma Görevlisi İzzettin GÜNERİ nin, Lisansüstü Eğitimi (yüksek lisans) yapmak üzere, 2547 Sayılı Kanunun 35. Maddesi uyarınca kadrosunun geçici olarak Dicle Üniversitesi ne tahsisinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. Kurul Üyeleri: Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ Prof. Dr. Ahmet KAZEZ Prof. Dr. Sadettin TANYILDIZI Prof. Dr. Rifat ÇOLAK Prof. Dr. Fikret KARATAŞ Prof. Dr. Enver ÇAKAR Prof. Dr. Gıyasettin ARSLAN Prof. Dr. Ömer Osman UMAR Prof. Dr. Saadettin TONBUL Prof. Dr. Ubeyde İPEK Prof. Dr. Ahmet ÖZER Prof. Dr. Cengiz ARSLAN Prof. Dr. Metin ÇALTA Prof. Dr. Z. Hakan AKPOLAT Prof. Dr. Hanifi GÜLDEMİR Prof. Dr. Murad ATMACA Prof. Dr. Muhterem AYDIN Prof. Dr. Fatih Serhat EROL Prof. Dr. Mustafa POYRAZ Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ Prof. Dr. Ahmet KAZEZ

42 Prof. Dr. Sadettin TANYILDIZI Prof. Dr. Rifat ÇOLAK Prof. Dr. Fikret KARATAŞ Prof. Dr. Enver ÇAKAR Prof. Dr. Gıyasettin ARSLAN Prof. Dr. Ömer Osman UMAR Prof. Dr. Saadettin TONBUL Prof. Dr. Ubeyde İPEK Prof. Dr. Ahmet ÖZER Prof. Dr. Cengiz ARSLAN Prof. Dr. Metin ÇALTA Prof. Dr. Z. Hakan AKPOLAT Prof. Dr. Hanifi GÜLDEMİR Prof. Dr. Murad ATMACA Prof. Dr. Muhterem AYDIN Prof. Dr. Fatih Serhat EROL Prof. Dr. Mustafa POYRAZ E-İmzalıdır Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ Rektör Prof.Dr. Zühtü Hakan AKPOLAT Prof.Dr. Hanifi GÜLDEMİR Prof.Dr. Murad ATMACA Prof.Dr. Muhterem AYDIN Prof.Dr. Fatih Serhat EROL Prof.Dr. Mustafa POYRAZ Prof.Dr. Ahmet KAZEZ Prof.Dr. Rifat ÇOLAK Prof.Dr. Fikret KARATAŞ Prof.Dr. Enver ÇAKAR Prof.Dr. Gıyasettin ARSLAN Prof.Dr. Ömer Osman UMAR Prof.Dr. Saadettin TONBUL Prof.Dr. Ahmet ÖZER Prof.Dr. Cengiz ARSLAN Prof.Dr. Metin ÇALTA

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yönetim Kurulu Kararları

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yönetim Kurulu Kararları Evrak Tarih ve Sayısı: 22/07/2014-47672 T.C. Oturum Tarihi Oturum Sayısı 17/07/2014 2013-2014/16 Üniversitemiz 01.07.2014 tarih ve 2013-2014/15.9 sayılı Yönetim Kurulu kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE ATANMA PUANLARI - SENATO ONAYLANAN - 09.09.2015

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE ATANMA PUANLARI - SENATO ONAYLANAN - 09.09.2015 113082 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ 75.39 222.98 459.98 74.57 186.19 370.69 113628 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ENSTİTÜSÜ * 56.55 167.24 406.2 55.93 139.65 278.02 113627 BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ * 75.39 222.98

Detaylı

2011 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI *

2011 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI * ALANYA İŞLETME FAKÜLTESİ 14 2 2 Uluslararası Ticaret Bölümü 3 2 2 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 8 3 3 Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Bölümü 3 3 Pedodonti 2 2 2 Ortodonti 2 1 1 EDEBİYAT FAKÜLTESİ 60 2 1 14 17

Detaylı

2012 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI

2012 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI ALANYA İŞLETME FAKÜLTESİ 14 1 1 Turizm İşletmeciliği Bölümü 5 1 1 ALANYA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 6 2 2 İşletme Mühendisliği Bölümü 6 2 2 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 14 10 10 Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Bölümü

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 06.11.2015 2015-2016/3

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 06.11.2015 2015-2016/3 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 06.11.2015 Cuma Günü saat 15.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER 1.3.1 Tıp Fakültesi Dekanlığı 84815794 1.3.1.1 Dekanlık Yönetici Sekreterliği 37621853 1.3.1.2 Kurullar/Komisyonlar 67232086 1.3.1.2.1 Fakülte Kurulu 45453893 1.3.1.2.2 Fakülte Yönetim Kurulu 93364427

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 03/02/ : /9

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 03/02/ : /9 Evrak Tarih ve Sayısı: 03/04/2015-86281 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 03/02/2015 tarihinde saat 14:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin 9.1. ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL TESİS İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ NÜN 2014 MALİ

Detaylı

Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı 2014 Aralık Dönemi İlan Bazlı En Büyük En Küçük Öyp Puanları Satır Etiketleri En Küçük PUAN En

Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı 2014 Aralık Dönemi İlan Bazlı En Büyük En Küçük Öyp Puanları Satır Etiketleri En Küçük PUAN En Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı 2014 Aralık Dönemi İlan Bazlı En Büyük En Küçük Öyp Puanları Satır Etiketleri En Küçük PUAN En Büyük PUAN 27241 84,529 84,529 BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 11/04/2014 10:00 2013-2014/11

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 11/04/2014 10:00 2013-2014/11 Evrak Tarih ve Sayısı: 24/11/2014-64564 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 11/04/2014 tarihinde saat 10:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

13.1. ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. SERMİN OZAN IN DOÇENTLİK SINAVI JÜRİ ÜYELİĞİNDEN ÇEKİLME İSTEĞİ

13.1. ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. SERMİN OZAN IN DOÇENTLİK SINAVI JÜRİ ÜYELİĞİNDEN ÇEKİLME İSTEĞİ Üniversitemiz Yönetim Kurulu 31/03/2017 tarihinde saat 09:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden:

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz ilgili Birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Üniversitemiz Yönetim Kurulu 25/12/2013 tarihinde saat 13:15 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 07.08.2015 2014-2015/18

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 07.08.2015 2014-2015/18 Üniversitemiz Yönetim Kurulu nun, 26.06.2015 tarih ve 2014-2015/15.13 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk Yönetim Kurulu

Detaylı

Öğrenci Değişim. Meslek Yüksekokulu

Öğrenci Değişim. Meslek Yüksekokulu ÖD: Öğrenci Değişimi Meslek okulu Kod 11.3 11.3 01.9 01.9 Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Programcılığı Organik Tarım Organik Tarım 01.9 Seracılık 01.9 Seracılık 0.9 0.9 0. 0. 0.9 0.9 Bankacılık ve

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı DAĞITIM YERLERİNE

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı DAĞITIM YERLERİNE T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Sayı : 96231259-700-1400262127 Konu : Deneme Veritabanları Duyurusu 09.12.2014 DAĞITIM YERLERİNE Üniversitemizde deneme

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/01/ : /10

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/01/ : /10 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 29/01/2016 tarihinde saat 10:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin 10.1. ÜNİVERSİTEMİZ FEN FAKÜLTESİ BÜNYESİNDE KURULAN MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK PROGRAMI NA KADRO AKTARILMASI

Detaylı

T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLANI

T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLANI T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği

Detaylı

2013 Ekim Dönemi Öyp Yerleştirme Sonuçları. İlan Numarası Bazlı En büyük En küçük Öyp Puanı. İlan No/Üniversite/Fakülte/Bölüm.

2013 Ekim Dönemi Öyp Yerleştirme Sonuçları. İlan Numarası Bazlı En büyük En küçük Öyp Puanı. İlan No/Üniversite/Fakülte/Bölüm. 2013 Ekim Dönemi Öyp Yerleştirme Sonuçları İlan Numarası Bazlı En büyük En küçük Öyp Puanı İlan No/Üniversite/Fakülte/Bölüm Yerleşen Sayı En Büyük OYP_PUAN En Küçük OYP_PUAN 7374 1 81,718 81,718 DUMLUPINAR

Detaylı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM VE PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI VE AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI* Eğitim Fakültesi 48 17

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM VE PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI VE AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI* Eğitim Fakültesi 48 17 AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 2009 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM VE PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI VE AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI* Fakülte, YO, MYO, Araş. Merkezi, Bölüm ve Programlar Tam Zamanlı Öğr.Üyesi Sayısı

Detaylı

NOT ORT. YERLEŞTİRME PUANI YERLEŞTİRME PUANI ÜNİVERSİTE FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI 83,054 86,247 65 86,23 83,054

NOT ORT. YERLEŞTİRME PUANI YERLEŞTİRME PUANI ÜNİVERSİTE FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI 83,054 86,247 65 86,23 83,054 ÜNİVERSİTE FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM DALI ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

Detaylı

ÖYP 2014 ARALIK DÖNEMİ YERLEŞENLER (BÖLÜM BAZLI)

ÖYP 2014 ARALIK DÖNEMİ YERLEŞENLER (BÖLÜM BAZLI) ÖYP 2014 ARALIK DÖNEMİ YERLEŞENLER (BÖLÜM BAZLI) Satır Etiketleri En Küçük OYP_PUAN En Büyük OYP_PUAN ADLİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 80,597 80,839 AKTÜERYA BİLİMLERİ BÖLÜMÜ 79,747 79,747 ANTRENÖRLÜK

Detaylı

ÖYP 2015 ARALIK DÖNEMİ YERLEŞENLER (BÖLÜM BAZLI)

ÖYP 2015 ARALIK DÖNEMİ YERLEŞENLER (BÖLÜM BAZLI) ÖYP 2015 ARALIK DÖNEMİ YERLEŞENLER (BÖLÜM BAZLI) Veri BOLUMAD En Küçük OYP_PUAN En Büyük OYP_PUAN2 ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ BÖLÜMÜ 75,28 80,52 ADLİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 84,781 84,781 AKTÜERYA

Detaylı

ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ 21.03.2016

ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ 21.03.2016 ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ.03.0 Ağlasun Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı (İ.Ö.) 3 5 Bilgisayar Programcılığı 38 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İ.Ö.) 9 3 0 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

Detaylı

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ TÜRK DİLİ II DERSİ ARA SINAV PROGRAMI

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ TÜRK DİLİ II DERSİ ARA SINAV PROGRAMI ÖNEMLİ NOT: Sınavların sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için ilgili bölümlerin her salonda en az bir gözetmen olacak şekilde görevlendirme yapmaları önemle arz olunur. Sınav görevlileri sınav başlamadan

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24/04/2015 2014-2015/12

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24/04/2015 2014-2015/12 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 24/04/2015 Cuma Günü saat 14.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

BİRİM KİMLİK KODU CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ REKTÖR YARDIMCILIĞI -1

BİRİM KİMLİK KODU CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ REKTÖR YARDIMCILIĞI -1 BİRİM KİMLİK KODU REHBERİ BİRİM KİMLİK KODU BİRİM ADI 17578975 CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 82857840 ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ 85679348 REKTÖR YARDIMCILIĞI -1 46208761 REKTÖR YARDIMCILIĞI -2 25996008

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /21

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /21 Üniversitemiz Yönetim Kurulu nun, 01.07.2013 tarih ve 2012-2013/13.10 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk Yönetim Kurulu

Detaylı

Puan Türü. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği YGS- 1. Fen Bilgisi Öğretmenliği. İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Puan Türü. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği YGS- 1. Fen Bilgisi Öğretmenliği. İlköğretim Matematik Öğretmenliği 4 Yıllık Bölümler Lisans programları Program Adı Fakülte Bölüm Diş Hekimliği Fen Fen Bilgisayar ve Öğretim leri Fen Bilgisi İlköğretim Matematik Okul Öncesi Sınıf Bilgiler Türkçe Puan Türü Genel Kont.

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /10

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /10 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 07.02.2017 Saat 10:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Evrak Tarih ve Sayısı: 08/01/2014-19948 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 29/11/2013 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 23/01/ : /8

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 23/01/ : /8 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 23/01/2015 tarihinde saat 16:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ENSTİTÜLER

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ ENSTİTÜLER 1.6.1 Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü 18049533 (236) 2012705 (236) 241 2149 http://fbe.cbu.edu.tr 1.6.1.1 Genel Evrak Kayıt ve Yazı İşleri Birimi 57924221 1.6.1.2 Kurullar/Komisyonlar 89469829 1.6.1.2.1

Detaylı

Enfeksiyon Hastalıkları PROFESÖR 1 Klinik ve deneysel yanık infeksiyonlarında deneyimli olmak.

Enfeksiyon Hastalıkları PROFESÖR 1 Klinik ve deneysel yanık infeksiyonlarında deneyimli olmak. İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ Enfeksiyon Hastalıkları PROFESÖR 1 Klinik ve deneysel yanık infeksiyonlarında deneyimli olmak. Genel Cerrahi PROFESÖR 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon DOÇENT 2 Tıbbi Patoloji DOÇENT

Detaylı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ Karar Tarihi : 17/12/2014 Toplantı Sayısı : 402 Karar Sayısı : 3421 3421- Ankara Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği nin 6. maddesi çerçevesinde 2014-2015

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 17/06/ : /14

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 17/06/ : /14 Evrak Tarih ve Sayısı: 12/12/2014-67631 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 17/06/2014 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN T.C. T.C. T.C. T.C. T.C. T.C. T.C. T.C. T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlarına Öğrenci Alımı, Yatay Geçiş İle Öğrenci Alımı,

Detaylı

TeskilatKodu Ad Hiyerarsisi HiyerarsiSirasi MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ MARDİN ARTUKLU

TeskilatKodu Ad Hiyerarsisi HiyerarsiSirasi MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ MARDİN ARTUKLU TeskilatKodu Ad Hiyerarsisi HiyerarsiSirasi 994694 REKTÖRLÜĞÜ REKTÖRLÜĞÜ 0 74804604 ENGELLİ ÖĞRENCİ BİRİM KOORDİNATÜRLÜĞÜ ENGELLİ ÖĞRENCİ BİRİM KOORDİNATÜRLÜĞÜ 854 604560 084 96547 99866 6806 ANLAŞMAZLIK

Detaylı

ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ

ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ AKÇAKALE MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI 0 ORGANİK TARIM 0 8 PAZARLAMA TEKSTİL TEKNOLOJİSİ 8 BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEKOKULU Toplam Öğrenci Sayısı : 8 BEDEN EĞİTİMİ

Detaylı

2000-ÖSYS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KODLARI, MİNİMUM PUANLARI VE KAYIT KODLARI

2000-ÖSYS YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KODLARI, MİNİMUM PUANLARI VE KAYIT KODLARI YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİ. (BOLU) Bolu Sağlık Yüksekokulu 1011012 Hemşirelik SAY 166.365 10101 1011029 Fen Bilgisi Öğretmenliği SAY 183.585 10102 1013043 Fen Bilgisi Öğr.

Detaylı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ Karar Tarihi : 03/06/2014 Toplantı Sayısı : 390 Karar Sayısı : 3291 ANKARA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR ÖRNEĞİ 3291- Ankara Üniversitesi üstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği nin 6.maddesi çerçevesinde 2014-2015

Detaylı

Kadro Sayısı. Son Başvuru Tarihi. İlan Linki

Kadro Sayısı. Son Başvuru Tarihi. İlan Linki ANKARA ÜNİVERSİTESİ / DİL VE TARİH COĞRAFYA FAKÜLTESİ / BATI DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ / İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 1 23.12.2016-06.01.2017 https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=55361

Detaylı

2010 YILI AKADEMĠK BĠRĠMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARININ ALANLARA GÖRE DAĞILIMI*

2010 YILI AKADEMĠK BĠRĠMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARININ ALANLARA GÖRE DAĞILIMI* 2010 YILI AKADEMĠK BĠRĠMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARININ ALANLARA GÖRE DAĞILIMI* Fakülte,YO,MYO, Araş. Merkezi, Bölüm ve Programları Tam Zamanlı Öğr.Üyesi Sayısı

Detaylı

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK PR. 3 1 3 1 MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ PR. 2 0 2 0 RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ PR. 3 0 3 0 FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ PR.

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK PR. 3 1 3 1 MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ PR. 2 0 2 0 RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ PR. 3 0 3 0 FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ PR. ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU ADALET PR. 2 1 ATATÜRK EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ PR. 0 0 0 0 REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK PR. 3 1 3 1 MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ PR. 2 0

Detaylı

Kadro Sayısı. Son Başvuru Tarihi. İlan Linki

Kadro Sayısı. Son Başvuru Tarihi. İlan Linki ANKARA ÜNİVERSİTESİ / DİL VE TARİH COĞRAFYA FAKÜLTESİ / BATI DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ / İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ 1 23.12.2016-06.01.2017 https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=55361

Detaylı

NOT: Sizlerin dikkate almanız gereken, Minimum puan yazan sütundaki taban puanlardır. Aşağıdaki tabloda 2014 yılına ait Yükseköğretim Programlarının;

NOT: Sizlerin dikkate almanız gereken, Minimum puan yazan sütundaki taban puanlardır. Aşağıdaki tabloda 2014 yılına ait Yükseköğretim Programlarının; Aşağıdaki tabloda 2014 yılına ait Yükseköğretim larının; - Minimum (taban) puan: a en son yerleşen öğrencinin puanı - Maksimum (taban) puan: a en yüksek puanla yerleşen öğrencinin puanı - OBK Minimum puan:

Detaylı

T.C.BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTEMİZE "ÖĞRETİM ÜYESİ" ALINACAKTIR UZMANLIK ALANI / ARANILAN ŞARTLAR

T.C.BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTEMİZE ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR UZMANLIK ALANI / ARANILAN ŞARTLAR T.C.BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTEMİZE "ÖĞRETİM ÜYESİ" ALINACAKTIR FAKÜLTE / BİRİM BÖLÜM / PROGRAM ANABİLİM DALI / BİLİMDALI UZMANLIK ALANI / ARANILAN ŞARTLAR KADRO UNVANI KADRO SAYISI Klinik

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/12/ : /6

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/12/ : /6 Evrak Tarih ve Sayısı: 2/02/2016-133076 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 29/12/2015 tarihinde saat 1:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Programlar Kontenjanlar Özel Koşul Yıllık Öğrenim Ücreti FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Bahçe Bitkileri 5 5 Bilgisayar Mühendisliği 1 0 *Bu Ana Bilim Dalında Yabancı Dil zorunludur. Bitki Koruma 2 1 Biyoloji

Detaylı

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden:

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz ilgili Birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 29.12.2015 2015-2016/4

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 29.12.2015 2015-2016/4 Üniversitemiz Senatosu 29.12.2015 tarihinde saat 13.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

İSTANBUL. Veteriner Fakültesi Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi VETERİNER FAKÜLTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU, AVCILAR YERLEŞKESİ, AVCILAR / İSTANBUL

İSTANBUL. Veteriner Fakültesi Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi VETERİNER FAKÜLTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU, AVCILAR YERLEŞKESİ, AVCILAR / İSTANBUL FAKÜLTE / YÜKSEKOKUL ADRESLERİ Fakülte Adı / Yüksekokul Adı Program Adı Adres Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Meslek

Detaylı

Fırat Üniversitesi Taban Puanları

Fırat Üniversitesi Taban Puanları 0-03 Fırat Üniversitesi Taban Puanları 0-03 yılı yerleştirme sonuçlarına göre Fırat Üniversitesi nin Lisans, Meslek Yüksekokulu ve Önlisans programları taban puanları, kontenjanları YILLIK BÖLÜMLER Üniversit

Detaylı

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN. Not: Başvurular ilgili Fakülte Dekanlıklarına/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine yapılacaktır.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN. Not: Başvurular ilgili Fakülte Dekanlıklarına/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine yapılacaktır. HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /11

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /11 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 07.05.2013 Salı Günü saat 16.00 da Rektör Prof. Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

2011-DGS En Küçük ve En Büyük Puanlar

2011-DGS En Küçük ve En Büyük Puanlar ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) BOLU SAĞLIK YÜKSEKOKULU 1011012 HEMŞİRELİK 3 3 SAY 260.750 266.972 1011359 BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ 4 4 SAY 285.715 290.190 1011053 OKUL ÖNCESİ

Detaylı

TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER

TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER Arkeoloji ve Sanat Tarihi 4 TS-1 Basın ve Yayın 4 TS-1 Coğrafya 4 TS-1 Coğrafya Öğretmenliği 5 TS-1 Dünya Dinleri 4 TS-1 Gazetecilik 4 TS-1 Görsel İletişim Tasarımı

Detaylı

Birim Yazışma Kodları

Birim Yazışma Kodları .: REKTÖRLÜK Birim Yazışma Kodları 10081436 UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 25651002 REKTÖRLÜK OFİSİ (ÖZEL KALEM) 91782296 KURULLAR 57985012 SENATO 89451496 ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU 72881189 ÜNİVERSİTE DİSİPLİN

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 26.06.2015 2014-2015/15

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 26.06.2015 2014-2015/15 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 26.06.2015 Cuma Günü saat 10.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları 200110026 Sağlık Yönetimi (Tam Burslu) 4 TM-1 3 3, 120 32700 --- 401,25062 200110062 Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli) 6 MF-3 54 17, 21, 28, 120 26800 --- 447,46504 200110071 Tıp Fakültesi (İngilizce)

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110433 Diş Hekimliği Fakültesi MF-3 41 41 473,36322 477,21672 460,05368 460,05368 Eğitim Fakültesi 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği YGS-1

Detaylı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Tarihi Toplantı No 06.01.2005 2005/1 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 06.01.2005 Perşembe günü saat 11:00 da Rektör Prof.Dr. Baki KOMSUOĞLU Başkanlığında

Detaylı

TÜRK DİLİ I DERSİ ARA SINAV (VİZE) PROGRAMLARI

TÜRK DİLİ I DERSİ ARA SINAV (VİZE) PROGRAMLARI Sınavı Yapacak Öğretim Elemanı SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ TÜRK DİLİ I DERSİ ARA SINAV (VİZE) PROGRAMLARI Sınav Yapılacak Birim/Bölüm Sınavın Yapılacağı Yer Tarih

Detaylı

ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ 16.09.2015

ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ 16.09.2015 Ağlasun Meslek Yüksekokulu ÖĞRENCİ SAYI LİSTESİ.09.05 Bilgisayar Programcılığı (İ.Ö.) 3 5 Bilgisayar Programcılığı 9 38 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (İ.Ö.) 3 3 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı

Detaylı

[Belge başlığını yazın]

[Belge başlığını yazın] TS-1 TS PUANLI LİSANS PROGRAMLARI Animasyon Arkeoloji ve Sanat Tarihi Basım Yayın ve Redakte Basın ve Yayın Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Coğrafya Coğrafya Öğretmenliği Film Tasarım ve Yazarlık

Detaylı

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YATAY GEÇİŞ KONTENJAN BİLGİLERİ FAKULTE PROGRAM 2. Sınıf 3. Sınıf 4. Sınıf 5.

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YATAY GEÇİŞ KONTENJAN BİLGİLERİ FAKULTE PROGRAM 2. Sınıf 3. Sınıf 4. Sınıf 5. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YATAY GEÇİŞ KONTENJAN BİLGİLERİ FAKULTE PROGRAM 2. Sınıf 3. Sınıf 4. Sınıf 5. Sınıf 2. Sınıf (Y.Dışı) 3. Sınıf (Y.Dışı) 4. Sınıf (Y.Dışı)

Detaylı

2013 Aralık Öyp Yerleştirmeleri Anabilimdalı Bazlı Değerler

2013 Aralık Öyp Yerleştirmeleri Anabilimdalı Bazlı Değerler 2013 Aralık Öyp Yerleştirmeleri Anabilimdalı Bazlı Değerler Anabilimdalı Adı Sayı En Küçük Öyp Puanı En Büyük Öyp Puanı AHŞAP YAPILAR VE RESTORASYON ANABİLİM DALI 1 83,116 83,116 ALMAN DİLİ VE EDEBİYATI

Detaylı

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN FIRAT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz yarıyılında Eğitim, Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitülerinin aşağıda belirtilen programlarına, Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim-Öğretim

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 23.10.2015 2015-2016/2

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 23.10.2015 2015-2016/2 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 23.10.2015 Cuma Günü saat 14.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ. Fakülte/Yüksekokul Adı KON. ÖSYM Kodu. KON. Program Adı KON. KON. KON. PUAN EN

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ. Fakülte/Yüksekokul Adı KON. ÖSYM Kodu. KON. Program Adı KON. KON. KON. PUAN EN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 ÖSYM Kodu Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı Yeni Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi EK-1 105610016 1271011 Cerrahpaşa Tıp MF-3 505,1417 111

Detaylı

KON. EK2 PUAN TÜRÜ KON. EK2 PUAN TÜRÜ KON. EK2

KON. EK2 PUAN TÜRÜ KON. EK2 PUAN TÜRÜ KON. EK2 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Fakülte/Yüksekokul Adı ÖSYM Kodu Program Adı Yeni Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 105610016 1271011 Cerrahpaşa Tıp MF-3 37 MF-3 37 MF-3 31 MF-3 29 MF-3 28 SAY-2 28 SAY-2 28 SAY-2 23

Detaylı

Yönetim Kurulu Kararları

Yönetim Kurulu Kararları Evrak Tarih ve Sayısı: 04/08/2014-48295 T.C. Üniversitemiz 01.07.2014 tarih ve 2013-2014/15.9 sayılı Yönetim Kurulu kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyeliğine

Detaylı

ANKARA ÜNĠVERSĠTESĠ SAĞLIK BĠLĠMLERĠ ENSTĠTÜSÜ LĠSANSÜSTÜ PROGRAMLARI

ANKARA ÜNĠVERSĠTESĠ SAĞLIK BĠLĠMLERĠ ENSTĠTÜSÜ LĠSANSÜSTÜ PROGRAMLARI ANKARA ÜNĠVERSĠTESĠ SAĞLIK BĠLĠMLERĠ ENSTĠTÜSÜ LĠSANSÜSTÜ PROGRAMLARI 01.07.2015 VETERİNER ANABİLİM DALLARI VE LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI TIP ANABİLİM DALLARI VE LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI ECZACILIK ANABİLİM DALLARI

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24.07.2015 2014-2015/17

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24.07.2015 2014-2015/17 Üniversitemiz Yönetim Kurulu nun, 26.06.2015 tarih ve 2014-2015/15.13 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk Yönetim Kurulu

Detaylı

KON. Program Adı KON. KON.

KON. Program Adı KON. KON. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 ÖSYM Kodu Fakülte/Yüksekokul Adı PUAN EN PUAN EN PUAN EN PUAN EN PUAN EN PUAN EN KON. KON. KON. KON. KON. Program Adı TÜRÜ KÜÇÜK

Detaylı

PUAN TÜRÜ EN KÜÇÜK EN KÜÇÜK KON. PUAN KON.

PUAN TÜRÜ EN KÜÇÜK EN KÜÇÜK KON. PUAN KON. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Fakülte/Yüksekokul Adı ÖSYM Kodu Program Adı Yeni Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 105610016 1271011 Cerrahpaşa Tıp MF-3 501,71474 111 MF-3 517,91975 92 MF-3 538.863 86 MF-3 541.674

Detaylı

BİRİM ADI EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ALMAN DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (DR) ALMAN DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (YL) BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ

BİRİM ADI EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ALMAN DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (DR) ALMAN DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (YL) BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ BİRİM ADI EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ALMAN DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (DR) ALMAN DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (YL) BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (YL) BİYOLOJİ EĞİTİMİ ANABİLİM

Detaylı

TABLO-4. Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Ek Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları 100110266 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) / Bolu Sağlık Yüksekokulu / Hemşirelik YGS-2 2 2 339,89654 383,57907 100110487 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) / Bolu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik

Detaylı

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ TÜRK DİLİ II DERSİ DÖNEM SONU (FİNAL) SINAVI PROGRAMI

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ TÜRK DİLİ II DERSİ DÖNEM SONU (FİNAL) SINAVI PROGRAMI ÖNEMLİ NOT: Sınavların sorunsuz bir şekilde yürütülebilmesi için ilgili bölümlerin her salonda en az bir gözetmen olacak şekilde görevlendirme yapmaları önemle arz olunur. Sınav görevlileri sınav başlamadan

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110433 Diş Hekimliği Fakültesi 5 MF-3 90 3 74 17800 --- 435,43258 1 3 16 100110609 Diş Hekimliği Fakültesi (KKTC Uyruklu) 5 MF-3 1 74, 90 38200 --- 394,08744 -

Detaylı

EN KÜÇÜK EN KÜÇÜK PUAN TÜRÜ PUAN TÜRÜ PUAN TÜRÜ

EN KÜÇÜK EN KÜÇÜK PUAN TÜRÜ PUAN TÜRÜ PUAN TÜRÜ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Fakülte/Yüksekokul Adı ÖSYM Kodu Program Adı Yeni Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 105610016 1271011 Cerrahpaşa Tıp MF-3 505,1417 MF-3 501,71474 MF-3 517,91975 MF-3 538.863 MF-3 541.674

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /9

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /9 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 13.01.2017 Saat 10:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

2014 ÖSYM YERLEŞTİRME TABAN PUAN VE BAŞARI SIRASI

2014 ÖSYM YERLEŞTİRME TABAN PUAN VE BAŞARI SIRASI 2014 ÖSYM YERLEŞTİRME TABAN PUAN VE BAŞARI SIRASI ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. PUAN TÜRÜ EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI* ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) İngilizce Öğretmenliği 62 DİL-1 396,82172 8.200

Detaylı

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ REKTÖRLÜK OFİSİ (ÖZEL KALEM)

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ REKTÖRLÜK OFİSİ (ÖZEL KALEM) BİRİM ADI İdari Birim Kimlik Kodu İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 44353324 REKTÖRLÜK OFİSİ (ÖZEL KALEM) 46924427 KURULLAR 45969059 ÜNİVERSİTE SENATOSU 67311005 ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU 82175892

Detaylı

2013 Fakülte/Yüksekokul Adı KON. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2014 EN KÜÇÜK. ÖSYM Kodu KON. KON. Program Adı KON. PUAN EN KON. PUAN TÜRÜ KON.

2013 Fakülte/Yüksekokul Adı KON. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2014 EN KÜÇÜK. ÖSYM Kodu KON. KON. Program Adı KON. PUAN EN KON. PUAN TÜRÜ KON. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 Fakülte/Yüksekokul Adı Program Adı ÖSYM Kodu Yeni Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 105610016 1271011 Cerrahpaşa Tıp MF-3 505,1417 369 MF-3 501,71474

Detaylı

KAYIT TARİHLERİ, ADRESLERİ VE FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL TELEFON NUMARALARI

KAYIT TARİHLERİ, ADRESLERİ VE FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL TELEFON NUMARALARI KAYIT TARİHLERİ, ADRESLERİ VE FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL TELEFON NUMARALARI Öğrenci İşleri Sekreterlik Faks Fakülte Adı / Yüksekokul Adı Program Adı Kayıt Yeri 0212 440 00 00 Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu

Detaylı

ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANI SIRA NO. 1 Adalet. 2 Aile ve Tüketici Hizmetleri. 3 Almanca. 4 Arapça. 5 Bahçecilik. 6 Bilişim Teknolojileri

ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANI SIRA NO. 1 Adalet. 2 Aile ve Tüketici Hizmetleri. 3 Almanca. 4 Arapça. 5 Bahçecilik. 6 Bilişim Teknolojileri SIRA NO ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANI 1 Adalet 2 Aile ve Tüketici Hizmetleri 3 Almanca 4 Arapça 5 Bahçecilik 6 Bilişim Teknolojileri 7 Biyoloji 8 Biyomedikal Cihaz Teknolojileri 9 Coğrafya 10 Çince

Detaylı

Puan Türü. Ek Kont. Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik YGS , ,68355

Puan Türü. Ek Kont. Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik YGS , ,68355 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) Puan Türü Ek Kont. Yerl. Sayısı Min Puan Puan Min 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği YGS-1 6 4 309,09103 335,72217 100110027 Fen Bilgisi Öğretmenliği

Detaylı

(LYS) LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI PAYAS NURSAN ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ

(LYS) LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI PAYAS NURSAN ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ (LYS) LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI PAYAS NURSAN ANADOLU LİSESİ REHBERLİK SERVİSİ BAŞVURU VE SİNAV TAKVİMİ Başvuru: (01-14)-Nisan-2016 SINAV KAPSAMI TARİH-SAAT LYS-4 SOSYAL BİLİMLER 18-06-2016 CUMARTESİ 10:00

Detaylı

21 16/12/ /1 5. Karar No 1- Ekteki Akademik kadrolara kullanma izni alınmasına,

21 16/12/ /1 5. Karar No 1- Ekteki Akademik kadrolara kullanma izni alınmasına, 1 16/1/008 008/1 5 Üniversitemiz Yönetim Kurulu Rektör Prof. Dr. İlyas Dökmetaş Başkanlığında toplandı. Karar No 1- Ekteki Akademik kadrolara kullanma izni alınmasına, Karar No.-Üniversitemizce ilan edilen

Detaylı

TÜRK DİLİ I DERSİ DÖNEM SONU SINAVI (FİNAL) PROGRAMLARI

TÜRK DİLİ I DERSİ DÖNEM SONU SINAVI (FİNAL) PROGRAMLARI SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ TÜRK DİLİ I DERSİ DÖNEM SONU SINAVI (FİNAL) PROGRAMLARI Sınavı Yapacak Öğretim Elemanı Sınav Yapılacak Birim/Bölüm Sınavın Yapılacağı

Detaylı

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin

Detaylı

İç Hastalıkları PROFESÖR 1 Acil Dahiliyede görevlendirilmek üzere

İç Hastalıkları PROFESÖR 1 Acil Dahiliyede görevlendirilmek üzere İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ Histoloji - Embriyoloji PROFESÖR 1 İç Hastalıkları PROFESÖR 1 Acil Dahiliyede görevlendirilmek üzere İç Hastalıkları PROFESÖR 1 Gastroenterohepatoloji Bilim Dalında görevlendirilmek

Detaylı

İLAN AYRINTILI BİR ŞEKİLDE YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞININ İNTERNET SİTESİNDEKİ AKADEMİK-AKADEMİK KADRO İLANLARI KISMINDA YAYINLANMIŞTIR.

İLAN AYRINTILI BİR ŞEKİLDE YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞININ İNTERNET SİTESİNDEKİ AKADEMİK-AKADEMİK KADRO İLANLARI KISMINDA YAYINLANMIŞTIR. 22726 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Arap Dili ve Belagatı Öğr.Gör. 1 1 22727 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Öğr.Gör. 3 1 22728 İletişim Fakültesi

Detaylı

PUAN TÜRÜ Kamu Yönetimi TM-2 332, , , ,58423

PUAN TÜRÜ Kamu Yönetimi TM-2 332, , , ,58423 GEL KONTJAN KONTJANI ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110433 Diş Hekimliği Fakültesi 41 41 MF-3 473,36322 15.400 477,21672 460,05368 460,05368 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 17/02/2011 2010-2011/10

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 17/02/2011 2010-2011/10 Üniversitemiz Senatosu 17/02/2010 Perşembe Günü saat 10.00 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİV(BOLU) Eğitim Fak Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 4 YGS 1 8 1, 74 293,36628

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİV(BOLU) Eğitim Fak Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 4 YGS 1 8 1, 74 293,36628 no PROGRAM KODU (1) ÜNİVERSİTE ADI FAKÜLTE PROGRAM ADI (2) ÖĞR. SÜRE (3) PUA N TÜR Ü GENEL KONT. (5) ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR (6) 2014 ÖSYS EN KÜÇÜK PUAN (7) 100110018 1 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİV(BOLU)

Detaylı

EN KÜÇÜK EN KÜÇÜK KON. PUAN

EN KÜÇÜK EN KÜÇÜK KON. PUAN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Fakülte/Yüksekokul Adı ÖSYM Kodu Program Adı Yeni Eski Cerrahpaşa Tıp Fakültesi PUAN KON. PUAN KON. PUAN KON. PUAN KON. PUAN KON. PUAN 105610016 1271011 Cerrahpaşa Tıp MF-3 517,91975

Detaylı

Aşağıdaki tabloda 2013 yılına ait Yükseköğretim Programlarının;

Aşağıdaki tabloda 2013 yılına ait Yükseköğretim Programlarının; Aşağıdaki tabloda 2013 yılına ait Yükseköğretim Programlarının; - Minimum (taban) puan: Programa en son yerleşen öğrencinin puanı - Maksimum (taban) puan: Programa en yüksek puanla yerleşen öğrencinin

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /13

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /13 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 01.07.2013 Pazartesi Günü saat 11.00 da Rektör Prof. Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları

Detaylı