Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım"

Transkript

1 Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım

2 2 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Kolay genişletilebilir genel seslendirme sisteminiz Yerel süper market, daha büyük bir mağaza zinciri, bir ofis kompleksi, depo veya popüler bir self servis restoranı; her mekan, özel gereksinimleri ile benzersizdir. Bu nedenle Bosch mühendisleri, bu kapsamlı ve yüksek oranda işlevsel genel seslendirme ekipmanları serisini tasarladı. Plena Genel Seslendirme Çözümleri, hemen hemen her genel seslendirme sistemini, küçük ve orta boyutlu mekanların belirli gereksinimlerine uyarlamak için kullanılabilir. Dijital mesajlaşma, otomatik fonksiyonlar ve ek güç özellikleri ile kapsamlı ve çok bölgeli bir genel seslendirme konfigürasyonuna genişletilebilir. Yetkili bir Bosch bayii, mekan ve istenen fonksiyonlar için en uygun Plena Genel Seslendirme Çözümünü önerecektir. Bosch bayileri, dijital mesaj yöneticisi ve haftalık zamanlayıcı ile Plena sisteminizi otomatikleştirmenize, arka plan müzik kaynağı ile giriş seçeneklerinizi artırmanıza ve hatta sisteminizin güç özelliklerini genişletmenize yardımcı olabilir. Plena Genel Seslendirme Çözümleri ile, bir genel seslendirme sistemini genişletmek veya zaman tasarrufu sağlayan otomasyon entegre etmek kolay ve etkindir. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan tüm Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri, kullanıcı dostu fonksiyonları, ses kalitesi ve konuşma anlaşılırlığı ile uzun süre dayanacak şekilde yapılmıştır. Mesajlarınızı kaydedin ve çalın

3 Plena Genel Seslendirme Çözümleri 3 Zorlu akustik ortamlarda konuşma anlaşılırlığını geliştirin Mesajlarınızı ve müzik seviyelerinizi zamanlayın Her uygulama için yüksek performanslı preamplifikatörler 6 alana kadar anons yapabilme İşitme cihazı kullanıcıları için loop amplifikatör Tek bir cihazda izleme, dinleme, karıştırma ve kuvvetlendirme Daha büyük alanlar veya mesafeler için ekstra güç Radyo, CD dinleyin veya DVD izleyin

4 4 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Sistem Preamplifikatörü Evrensel Preamplifikatör Altı alan özelliği Birden fazla geçişli çağrı istasyonu için iki giriş Özel ton kontrolleri ile ayrı müzik ve çağrı kanalları Ses Etkinleştirmeli Anahtarlama (VOX) ile acil giriş Seçilebilir alarm tonu, zaman sinyali ve tonları Tam donanımlı dört girişli mikser Üç farklı giriş önceliği modu Her giriş için ayrı ses ayarı Harici ekipman için ara bağlantı Bu yüksek performanslı, çok yönlü genel seslendirme preamplifikatörü, eş zamanlı çağrı ve arka plan müziği için tek kanallı ve çift kanallı çalışma özelliğine sahiptir. Altı alana kadar kapsama ile son derece esnek olan bu amplifikatör, Plena mesaj yöneticisi/zamanlayıcısı ve Plena amplifikatörlerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Karıştırma, engelleme veya seri giriş önceliği modlarıyla evrensel bir çözüm olan bu preamplifikatör, anonslar için hoparlör ses seviyesi kontrollerini geçersiz kılabilir. Ayrıca, giriş kanalları sayısını artırmak için birden fazla Plena Preamplifikatörün bağlanabildiği ardışık mod özelliğine sahiptir.

5 Plena Genel Seslendirme Çözümleri 5 Güç Amplifikatörleri IEC60849 uyumlu (tahliye standardı) 120 W, 240 W, 480 W ve 1000 W üniteler 70 V, 100 V ve düşük empedanslı çıkışlar Sıcaklık kontrollü fan Öncelik geçişli 3 giriş Pilot ton denetimli bu kompakt güç amplifikatörleri, 120 W, 240 W, 480 W ve 1000 W sürümleriyle bulunmaktadır. Yüksek oranda güvenilir ve sağlam yapılmış bu amplifikatörler, aşırı yük, kısa devre ve aşırı ısınmaya karşı korumalıdır. 100 V - 8 ohm (70 V - 4 ohm) ana güç ve 24 V yedek güç bağlantılı ürünler, her uygulama için gerekli gücü sağlar.

6 6 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Hepsi Bir Arada BGM/Anons Sistemi Müzik ve anonslar için kutusundan çıktığı anda kullanıma hazır çözüm İki bölgeli 120 W mikser amplifikatör Ses Etkinleştirmeli Anahtarlama (VOX) ile acil giriş MP3 uyumluluğu ile DVD/CD oynatıcı 10 istasyon hafızalı dijital FM radyo Arka plan müziği, anonslar, çağrı ve video sunumu için çok yönlü bir ses/video çözümü olan bu hepsi bir arada ünitenin kurulumu ve kullanımı kolaydır. Pratik ve evrensel olarak uyumlu ürünle kullanıcılar, radyo dinleyebilir ve MP3 kodlu diskler dahil DVD ve CD oynatabilir. DVD/CD oynatıcı 2 bölge

7 Plena Genel Seslendirme Çözümleri 7 BGM Kaynağı Geri besleme engelleyici Ayrı radyo ve disk çıkışı MP3 ile profesyonel DVD/CD oynatıcı Otomatik kanal değiştirmeli birleşik radyo ve disk çıkışı 10 istasyon hafızalı dijital FM radyo Tek bir diskten aynı anda görüntü oynatma ve müzik çalma Eşsiz, patentli algoritmaya dayalı akustik geri besleme engelleme Geri beslemeyi oluşmadan önce engeller Kurulumu ve çalıştırması kolaydır 2 girişli otomatik mikrofon mikseri Üstün ses performansı Profesyonel kalitedeki bu DVD/CD oynatıcı, kullanıcıların 999'a kadar MP3 parça programlamasına olanak tanır. Ayrı çıkışlar sayesinde radyo ve DVD/CD oynatıcı aynı anda çalışabilir. Mikrofon ve hoparlörleri olan her kurulum, en kaliteli ses sağlamak için, gelişmiş dijital ses işleme özelliğine sahip bu profesyonel kalitede geri besleme engelleyiciden yararlanabilir. 2 mikrofon girişi ve dahili otomatik mikser ile, ürünün kullanımı kolaydır ve ibadethaneler, halkevleri, toplantı odaları ve küçük ölçekli konferans merkezleri için popüler bir seçimdir.

8 8 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Mesaj Yöneticisi Haftalık Zamanlayıcı Önceden kaydedilmiş 12 mesajı saklar Ön panel ve uzaktan kumanda özellikleri ile 12 tetik girişi Plena sistem preamplifikatörü için bölge kontrolü Acil ses sistemleri için IEC60849 uyumlu İki program yapılabilir Mesaj yöneticisiyle birlikte zamanlanmış mesajları başlatır 6'ya kadar kontak çıkışı çalıştırma Zamanlanmış müzik seviyesi kontrolü Yedek pil saatin çalışmaya devam etmesini sağlar Oldukça esnek olan bu bağımsız dijital mesaj yöneticisi, tetik girişleri veya düğmelerle WAV formatında 12'ye kadar mesaj oynatabilir. Kullanıcılar kolayca mesaj oluşturabilir, yönetebilir ve karşıya yükleyebilir. Bu hassas dijital zamanlama ünitesi, okullar, mağaza zincirleri ve alışveriş merkezleri, ofis binaları ve düzenli olarak zamanlanmış mesaj, sinyal veya otomatik çalışma gerektiren diğer mekanlar için uygundur. Otomatik mesajların yanı sıra sistem, lambaları kapatarak ve yürüyen merdivenleri durdurarak enerji tasarrufu sağlamak için programlanabilir.

9 Loop Amplifikatörü 600 metrekareye (6458 feetkare) kadar alanlar için yüksek güçlü loop amplifikatörü İki mik/hat girişi Dahili sınırlayıcı ve otomatik ses seviyesi kontrolü (AVC) Metal kaybı telafisi EN54 ve IEC60849 uyumlu Yardımcı dinleme cihazı kullanıcıları için çözüm entegre etmenin ideal yolu olan bu loop amplifikatörü, zeminde veya tavanda bulunan kurulu kablo devresini çalıştırmak için tasarlanmış uygun maliyetli bir ünitedir.

10 1 0 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Şarj cihazı Çağrı istasyonları Dört aşamalı şarj cihazı 24 V ve yedek güç kaynağı Tam denetimli ve EN54-4 uyumlu IEC60849 belgeli Şarj geriliminden bağımsız 24 V çıkışlar. Hepsi bir arada ve altı bölgeli çağrı istasyonları Esnek gövde üzerinde tek yönlü kondenser mikrofon Mükemmel konuşma kalitesi Eşleşen masaüstü kondenser mikrofon 6 bölgeli çağrı istasyonu, seçilebilir kazanım ve konuşma filtresi sunar. Akıllı, mikroişlemci kontrollü bir cihaz olan bu yüksek teknoloji ürünü şarj cihazı, sistemin her zaman hazır olmasını garantiler. Rafa monte edilebilen ürün, kurşun asit pilleri şarj eder ve aynı anda ses seviyesi önleme (sıcaklık kontrollü) ve uzaktan kumanda için 24 V sağlar. Ton ile veya tonsuz olarak bulunabilen tüm çağrı istasyonları, mükemmel sabitleme veya gömme montaj için dayanıklı metal kaideli, esnek gövdeli kondenser mikrofona sahiptir.

11 Plena Genel Seslendirme Çözümleri 1 1 Sektör lideri araştırma ve geliştirme ile birinci sınıf bir uzman olan Bosch, üstün iletişim ürünleri ve hizmetleriyle dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Yenilik, kalite ve güvenilirlikle eş anlamlı bir şirket olan Bosch, sürekli olarak, yılların verdiği tecrübe ve yakın müşteri etkileşimini temel alan güvenilir ve çok yönlü ürünler sunar. Plena Easy Line serisi, Plena Genel Seslendirme Çözümleri ve Plena Sesli Alarm ürünleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen en yakın Bosch temsilcinizle iletişim kurun veya web sitemizi ziyaret edin:

12 Yaratıcılık ve Kalite Geleneği Bosch markası, 100 yıldan uzun bir süredir dünyanın her yerinde kalite ve güven ile birlikte anılıyor. Dünya çapında bir marka olan Bosch, yüksek hizmet ve destek anlayışıyla yenilikçi teknolojiler sunmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri tüm dünyada kamusal, kurumsal ve konut ihtiyaçlarına yönelik elektronik güvenlik sistemleri ile genel seslendirme ve kongrekonferans çözümleri sunmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret ediniz veya adresine mail atınız. Bosch Security Systems, 2008 Hollanda da basılmıştır Değişiklik yapma hakkı saklıdır PA-EH-tr-01_F01U519542_01