Eğitim Takvimi Sonbahar Dönemi. CTI ın çığır açan Co-Active Koçluk Programı. İngilizce ve Türkçe Dil Seçenekleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Eğitim Takvimi. 2015 Sonbahar Dönemi. CTI ın çığır açan Co-Active Koçluk Programı. İngilizce ve Türkçe Dil Seçenekleri"

Transkript

1 CTI ın çığır açan Co-Active Koçluk Programı 2015 Sonbahar Dönemi Eğitim Takvimi İngilizce ve Türkçe Dil Seçenekleri Elemental - Value, CTI Co-Active Koçluk programlarının Türkiye temsilcisidir.

2 NEDEN CTI? NEDEN Co-Active? Çünkü biz Elemental-Value olarak CTI'ın Co-Activity yolu ile işi değiştirmek, hayatta transformasyon yaratmak yaklaşımına inanıyoruz, ayrıca; CTI bireysel koçluk eğitiminde dünyanın en büyük koçluk okulu olup, yüksek ölçüde interaktif olan Co-Active Koçluk modelini öğreten tek eğitim kurumudur. CTI'ın koçlukta tüm hayatı hedef alan koçluk yaklaşımı, kişilerin iş hayatlarında başarıya ulaşmalarını, iş ve özel yaşamlarında tatmin edici, hayat boyu öğrenmeyi destekleyen bir zenginliğe kavuşmalarını sağlamaktadır. CTI Sektör Lideridir Geçtiğimiz 15 yılda CTI 'in üzerinde koç yetiştirmiştir ve her yıl benzer programlar ile daha fazla koç yetiştirmeye devam etmektedir. Eğitmen Kalitesi Benzersizdir Dünyanın neresinde eğitim alırsanız alın, CTI eğitmenleri benzersiz bir şekilde tutarlı ve çok yüksek standartta eğitim vermektedirler. CTI'ın Tescilli Eğitim Metodu Co-Activity Koçluk eğitimi CTI tarafından geliştirilmiş ve tescillenmiştir. Kişide değişim yaratmak ve potansiyelini ortaya çıkarmak üzerine odaklanan benzersiz bir programdır. Bireysel Eğitim CTI eğitimleri maksimum 26 katılımcı ile gerçekleştirilen yoğun interaktif programlardır. Eğitimlerde, 2 lider eğitmen ve 2 asistan yer almaktadır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) Sertifikalı CTI'ın kurucularının ilk günden itibaren ICF ile olan yakın iletişimi ile CTI, koçluk endüstrisinde çok etkin olmuştur. Başta ICF koçluk yetkinlikleri ve etik kodu olmak üzere pek çok konuda söz sahibidir. Sürekli Destek ve Bilgilendirme CTI'ın profesyonellerden ve koçlardan oluşan Co-Active Network'ü sayesinde sürekli gelişme olanağı sağlayan bir hizmet platformu mevcuttur.

3 KOÇLUK EĞİTİMİ Co-Active Koçluk Eğitimi sektörde en dinamik program olarak tanınan 5 modüllük bir seriden oluşmaktadır. Co-Active Koçluk kişinin iş ve özel yaşamında kaliteli sonuçlar elde etmesi üzerine temel olan 3 ana prensipten yola çıkmaktadır: Gerçekleştirme - Hayattan derin anlam ve tatmin çıkarmak - Hayatı güçlü seçimler yapabilecek ve etkin aksiyonlar alabilecek güçlü bir bakış açısı ile yaşamak İlerleme - Hayatın her alanında tüm zenginliği deneyimlemek Co-Active Koçluk eğitimi kişilerin ilişkilerini ve diyaloglarını tamamen farklı bir boyuta taşımalarını sağlar. Programa katıldığınızda Co-Active Koçluk metodunu kullanarak bireylerin hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak becerilere sahip olacaksınız. Yönetici Koçluğu Co-Active Koçluk yöneticilere, güçlü ve sağlıklı iletişim kurarak yenilikçi ve verimliği besleyen bir çalışma ortamı kurmalarında yardımcı olur. Kontrol etme ve talep etme yerine, destekleme, teşvik etme ve sonuca ulaşmada etkin iletişim kullanma becerileri üzerine çalışılmaktadır. Bireysel Koçluk Koçluk 2 kişi arasında dinamik ve güçlü bir ilişki yaratır. Bu süreçte koçun görevi problem çözme, tavsiye verme, yönlendirme değil, teşvik etme, sorular sorma ve dinlemedir. Co-Active Koçlar danışanlarının potansiyeline inanır ve görevleri danışanların becerilerini geliştirmek, kaynaklarını etkin kullanmak ve yaratıcılıklarını harekete geçirmek üzere destek sağlamaktır. Organizasyonel Koçluk Koçluk tüm dünyada organizasyonlarda insan kaynağı yönetiminde ve gelişiminde güçlü bir stratejik kaynak olarak kabul edilmektedir. Şirket içinde yetiştirilen iç Co-Active Koçlar, çalışanların etkinliği, bağlılığı ve performansı üzerinde yüksek etkili sonuçlar doğurabilecek süreçler sağlayabilirler. Etki için Koçluk İş dünyasının bulunduğu noktada çalışanlardan giderek daha az kaynakla daha çok iş yapmaları beklenmektedir. Mevcut ortamlarda bunu başarabilmenin ve kariyerde ilerlemenin en önemli yolu etkin iş ilişkileri kurmak ve etkin iletişimde bulunmaktır. Taviz vermeden uzlaşmak, ilişkileri yıpratmadan verimli sonuçlar elde etmek Co-Active Koçluk sürecinde odaklanılan önemli becerilerdir.

4 KOÇLUK EĞİTİM PROGRAMI Co-Active Koçluk programı 5 modüllük ve birbirini takip eden bir seriden oluflmaktadır. Programlarda eğitmenlerin büyük bir çoğunluğu yurtdışından gelmekte olup PCC ve MCC seviyesindedir. KURS 1 Co-Active Coaching (Fundamentals) 2,5 günlük kursu, serinin ilk kursudur. İster koçluğu mevcut işinizde becerilerinizi geliştirmek için kullanın, ister koçluğu bir meslek olarak uygulayın, kursu pek çok konuda size ışık tutacaktır. KURS 2 (Fulfillment) Bu kursta danışanınızın değerlerini, kendine engel olan yaklaşımlarını tespit etmek ve gelecek vizyonunu tanımlamak için gerekli becerileri kullanmayı öğreneceksiniz. Bu koçluk süreci, danışanların kurgulanmış ve sınırlanmış hayatlar yaşamaları yerine onları gerçekten canlı kılan bir hayata adım atmaları üzerine odaklanmaktadır. KURS 3 (Balance) Bu kursta koçlar, danışanlarına yeni perspektifler oluşturmak, aksiyon planına karar vermek ve uygulamak konusunda yardımcı olmayı öğrenirler. İnsanlar rutinlere alışmaya eğilimli olduğu için zaman zaman alternatifleri de gözden kaçırma eğilimi gösterirler. koçluğu danışanların güçlü seçimler yapması ve en fazla istedikleri seçeneğe odaklanmaları üzerine yoğunlaflmaktadır. KURS 4 (Process) Bu kursta duygusal ağırlığı olan konular üzerinde odaklanma becerileri kazanılmaktadır. koçluğunda zaman zaman kaos, hareketsizlik ve belirsizliğin de ileriye yönelik davranıflların parçası olabildiği gerçeğinin üzerinde durularak, danışanın hayatlarında bulundukları nokta, amaçları ve kendilerini tanıma süreçleri üzerinde çalışılmaktadır. KURS 5 (Synergy) Bu kursta diğer 4 kursta öğrenilenleri entegre etmek ve de Co-Active Koçluğu yüksek bir profesyonelliğe taflımak üzerine yoğunlaşılmaktadır. kursu geniş bir danışan profiline hitap etmek için gerekli derinlik, cesaret gibi unsurların üzerinde durarak koçluk vakalarına yaratıcılık, güven ve güçle yaklaşılmasına odaklanmaktadır. koçluğu statik teknik ve metodların uygulanmasından ziyade esnek olmak ve o anda işe yarayacak metodların kullanılmasının içselleştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Kurslarımız birbirini takip eden sıra ile alınmalıdır, eğitim dili İngilizce ve Türkçe dir.

5 TARİH VE YERLER TÜRKÇE KURSLARIMIZ TEMEL ESASLAR DOYUM DENGE PROSES SİNERJİ Kasım, Ekim, Aralık, Ocak, Subat, 2016, Saatler 1. gün 2. gün 3. gün Fundamentals Fulfillment Balance Process Synergy

6 Fiyat ve Ödeme Seçenekleri Kurslarımız tek tek satın alınabilir ancak birbirini takip eden sıra ile katılınmalıdır. Herhangi bir kursa katılmadan önce mutlaka daha öncekilerin Türkiye de veya yurtdışında tamamlanmış olması gereklidir. À LA CARTE PAKET -1 (5 Modül birlikte ödeme) PAKET-2 (4 Modül birlikte ödeme) ERKEN KAYIT-1 (Kurs tarihinden en geç 4-6 hafta önce -5 Modül birlikte) ERKEN KAYIT-2 ( Kurs tarihinden en geç 6 hafta önce -5 Modül birlikte) Bu paketi almak için daha önce (Fundamentals) kursu tamamlanmış olmalıdır. *Kazancınız, ilgili paket ile À la carte alımın toplam maliyeti olan 5650 karşılaştırılarak hesaplanmıştır. Fiyatlara KDV dahil değildir. Kaydın kesinleşmesi için online formun doldurulmuş olması ve ödeme dekontunun kurs başlangıcından 3 hafta once adresine ulaştırılması gerekmektedir. Detaylı Bilgi Gazeteciler Mh. Yazarlar Sk. No: 13/ Esentepe, İstanbul / Türkiye Tel: Faks: