Mutluluğu yolda bulun.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Mutluluğu yolda bulun."

Transkript

1 E-Serisi. Sedan.

2 Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna edicidir. E-Serisi, isteğe bağlı donanım olan AMG spor paketi sayesinde tutarlı dinamik tasarımı ve belirgin bir şekilde bilenmiş ifadesi ile tarzınıza hitap eder. Yolda onun gücünü ve çevikliğini hissettiğinizde, güçlü hislerin nerden geldiğini öğreneceksiniz.

3

4

5 Randevuyu kap: Pzt. 00:00 Pz. 24:00 Sportiflik sürüş keyfi ile buluşuyor. Yeni E-Serisiʼnde uyum sadece aks yükü dağılımında ve tasarımda mevcut değildir. Motor seçiminde de belirli sürücü istekleri düşünülmüştür. İster sportif tutku olsun ister profesyonel olarak uzun yollar katedin. En iyisi bunu kendiniz yaşayın elbette sürüş esnasında.

6

7 Unutmayın: Zamanı unutmak için en güzel yer. Yerinizi aldığınızda çok özel bir yerde bulunduğunuzu bilirsiniz. Çekici parlak alüminyum süslemeler ve analog saati orta konsola sürüş karakteri kazandırır. Ayrıca E-Serinizi nasıl donatacağınızı, sayısız seçenekler arasından seçim yaparken sizin zevkinize ve güvenilir ellerinize bırakıyoruz.

8 Yolları piste dönüştürür. Operaya veya golf turnuvasına giderken: Büyük gösteri veya dış hizmetler için: Yeni E-Serisi ile her yerde evinizde gibi hissedersiniz. Gösterişli salonların önünde de bekler, yeşil alanda park halinde de: Donanım konsepti ELEGANCE ismini hakkıyla taşır.

9

10 Tasarım. Gözünüz de sizinle birlikte sürüş yapar. Yeni E-Serisiʼnde elbette memnuniyetle. Tasarım iyi bir zevk, netlik ve konfor meselesidir. Bu yüzden yeni E-Serisi hem özellikle estetik hem de hissedilebilir bir ergonomi ile ikna edicidir. Yenilikler içeren dış görünümü, aracı daha güçlü ve daha dinamik hale getirir. İsteğe bağlı donanım konsepti AVANTGARDEʼda örneğin yıldız ve yeni 2 lamelli radyatör ızgarası buna katkı sağlar. Yan kısımlar belirgin şekilde keskin orantılara sahiptir. İç mekanda yeni tasarlanmış 3 tüplü gösterge tablosu, analog saatli orta konsol ve kaliteli malzeme seçimi olumlu şekilde dikkat çeker. Elbette kendi fikirleriniz ve iyi zevkiniz için de yer mevcuttur. Çünkü iç mekanda örneğin yeni bir renk çeşitliliği ile daha da bireyselleştirme imkanları vardır. İfadesi güçlü, zarif hatları ile tamamen yeni ön farlar, tampon ve motor kaputu Kısmi LED farlar (standart donanım), tam LED farlar (isteğe bağlı donanım) LED fiber optik teknolojili yeni arka lamba tasarımı Belirgin donanım konsepti ELEGANCE (isteğe bağlı) görsel olarak krom süslemeleri ile fark yaratır ve iç mekanda kaliteli ceviz ağacından oluşan süslemeleri ile bireyselliği ve konforu vurgular Sportif-dinamik donanım konsepti AVANTGARDE (isteğe bağlı) 2 lamelli radyatör ızgarasındaki yıldızı ile kendine özgü görünüşü ve ifadesi güçlü dış görünümü ve iç mekanı ile önem kazanır Güvenlik. Güvenlik, günümüzde en modern teknolojiye dayanır. Tıpkı yeni E-Serisi gibi. Mercedes-Benzʼin bütünsel güvenlik konsepti aktif ve pasif sistemleri birleştirir ve yolcuları en iyi şekilde korur. Yeni E-Serisi Sedanʼda zaten yüksek olan standartlar daha da optimize edildi. Örneğin, isteğe bağlı donanım olan acil fren algılama sistemi BAS PLUSʼta olduğu gibi: kavşak yardımcısı ve yaya algılama sistemine sahiptir. Tehlikeleri sadece önden değil, yan taraftan da teşhis edebilir. İsteğe bağlı donanım olan aktif şerit takip yardımcısı, yol şerit çizgilerinin yanında tehlikeli olabilecek karşı yönden gelen trafiği algılar. İsteğe bağlı donanım olan adaptif uzun far yardımcısı da diğer trafik katılımcılarının gözlerini kamaştırmayacak şekilde önemli derecede güvenliğe katkı sağlar. Diğer yandan standart donanım olan COLLISION PREVENTION ASSIST çarpışma önleme yardımcısı size destek sağlar. Sistem, düşük mesafeden kaynaklanan arkadan çarpışmaları önlemek için tasarlanmıştır. ATTENTION ASSIST ve COLLISION PREVENTION ASSIST, adaptif fren yardımcısı (standart donanım) 9 hava yastığı (standart donanım) Tam LED sürüş farlı akıllı ışık sistemi (isteğe bağlı donanım) Adaptif uzun far yardımcısı (isteğe bağlı donanım) BAS PLUS a sahip sürüş yardımcısı paketi Plus, kavşak yardımcısı PRE-SAFE PLUS dahil, direksiyon yardımcısı olan takip mesafesi yardımcısı DISTRONIC PLUS, PRE-SAFE freni, aktif şerit takip yardımcısı ve aktif kör nokta yardımcısı (isteğe bağlı donanım) E-Serisi. En iyi formunda.

11 Konfor. Konforlu yeni bir Seriyi yaşayın: Yeni E-Serisiʼni. Aktif park yardımcısı olan isteğe bağlı park paketi sizi sanki neredeyse kendiliğinden uzunlamasına veya enine park yerlerine yerleştirir. Çevreyi gözeten kameralar orta ekranda olası engelleri kuş bakışı olarak gösterir. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen dijital geri görüş kamerasını seçerseniz, ekranda dinamik yardımcı çizgiler ile, ilgili manevra işlemini destekleyen hareketli resimler belirir. Fakat Sedan sadece park ederken konforlu değildir. Kısa ve uzun mesafelerde de konforlu standart donanımda özellikle de masaj ve sürüş dinamiği fonksiyonlu isteğe bağlı donanım olan aktif ergonomik koltuklarda olağanüstü şekilde yolculuk edersiniz. A r t ı r ı l m ı ş d i r e ks i yo n ko n fo r u i l elektromekanik direkt direksiyon sistemi (standart donanım) Yeni Telematik nesline dayanan Audio 20 CD (standart donanım) Audio 20 CD için navigasyon modülü Becker MAP PILOT (isteğe bağlı donanım) S a b i t d i s kl i n a v ig a s yo n u ve y ü ks e k ç öz ü n ürlüklü renkli ekranı olan, internet özellikli COMAND Online multimedya sistemi (isteğe bağlı donanım) Çapraz park ile direksiyon ve fren fonksiyonu gibi yeni fonksiyonları içeren aktif park yardımcısı (isteğe bağlı donanım) HANDS-FREE ACCESS: bagaj kapağının ayak hareketi ile otomatik olarak açılması (isteğe bağlı donanım) Çevre. Herkes çevrenin korunmasına katkı sağlamak ile yükümlüdür. Kalıcı bir koruma tabii olan bir durum olmalıdır. En yeni neslin dizel motorları ve benzin agregaları, çekiş gücü ve performans tutumu gibi zamana uygun kalitelerden ödün vermeden daha düşük tüketim ve emisyon değerlerine yol açan bir takım masraflı bütünsel araç optimizasyonlarına sahiptir. Yeni E-Serisi de burada yine bir takım yeni geliştirmeler, tutarlı önlemler ve detayda iyileştirmeler sunar. Tek bir hedefle: kalıcı otomotiv çözümlerini hızlandırmak. ECO start- stop fonksiyonu (standart donanım) Sürüş tarzının verimlilik bakımından kontrol edilmesi için ECO göstergesi (standart donanım) Hareket enerjisinin geri kazanıldığı akıllı alternatör yönetimi (standart donanım) Sistem kontrollü enerji ihtiyacı nedeniyle yakıt tasarrufuna yardımcı olabilen elektromekanik direkt direksiyon sistemi (standart donanım) Bazı dizel motorlar için emisyon sınıfı Euro 6ʼya sahip BlueTEC teknolojisi E 300 BlueTEC HYBRID, 4 silindirli dizel motoru elektro motor ile birleştirir: Üst sınıfın en verimli motorlarından biri Emisyon sınıfı Euro 6 ya sahip (E 200 ve E 250) yeni geliştirilmiş 4 silindirli benzinli motor

12 Kavşak yardımcısı ve yaya koruma sistemine (isteğe bağlı sürüş yardımcısı paketi Plus) sahip BAS PLUS. İleriyi gören acil fren algılama sistemi BAS PLUS, olası arkadan çarpmalarda ve sürücü tehlike durumunda bir frenleme gerçekleştirdiğinde gerekli fren gücü ile destek sağlar. Bu esnada fren basıncı, bir çarpışmanın önlenmesi veya çarpışma hızının en azından önemli ölçüde azaltılması için sistem tarafından ayarlanır. Sistem, gerekli tepkiyi radyatör ızgarasındaki uzak ve yakın alan radarlarının ve ön camın arkasındaki stereo kameranın verileri ile hesaplar. Yeni E-Serisiʼnde ilk kez BAS PLUS fonksiyonu karşıdan karşıya geçen nesnelere ve yayalara yönelik genişletilmiştir. Bu da özellikle şehir içi trafiğinde ve kavşak alanında önemlidir. Aracın önündeki güncel alanda karşıdan karşıya geçen nesneler ve duran veya yavaş hareket eden yayalar sistem tarafından algılanabilir ve sürücüye 72 km/hʼye kadar olan hız aralığında bir tehlike durumunda frenleme esnasında destek sağlanır. Kavşak yardımcısına sahip BAS PLUS, artık sadece aracın önünde belirlenen tehlikelerde değil, karşıdan karşıya geçen yayalara yönelik aracın yan tarafında belirlenen tehlikelerde de sürücünün frenleme isteğini destekler.

13 Standart donanım. Yeni E-Serisi tüm bakışları üzerine çeker. Bu ilk etapta, yeni radyatör ızgarası, yeniden yorumlanmış karakter çizgilerine sahip yan görünüm ve standart donanım kısmi LED farlar ile etkileyici bir şekilde tasarlanmış ön bölümün bir kazanımıdır. Nappa deriden çok fonksiyonlu direksiyon, yeni 3 tüplü gösterge tablosu, orta kısmında analog saati olan ve modern düz ekran görünümlü orta konsola sahip iç mekan da zarif şekilde değiştirilmiş bir izlenim bırakır. Ayrıca kaliteli malzemeler, Alüminyum süslemeler, ambiyans aydınlatması ve yeni boru desenli koltuk döşemesi tasarımı da hoş bir görünüm sağlar. Direkt direksiyon sistemi, konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST, çarpışma önleme yardımcısı COLLISION PREVENTION ASSIST, PRE-SAFE sistemi, sürücü ve ön yolcu için olan NECK-PRO koltuk başlıkları ve toplamda 9 hava yastığı gibi güncel teknolojiler ilk bakışta görünmez. Keskin dış tasarımı yeni E-Serisiʼne belirgin şekilde daha dinamik bir görünüm sağlar. İç mekanda kaliteli malzemeler. Yeni tasarımı ile LED fiber optik teknolojili arka lambalar. Audio sistemi Audio 20 CD.

14 Donanım konseptleri. ELEGANCE konsepti. İsteğe bağlı donanım konsepti ELEGANCE, E-Serisi Sedanʼın dinamik yönünü vurgular. Dış görünümü, krom süslemeler, motor kaputundaki Mercedes yıldızı ve çok kol tasarımlı hafif alaşım jantlar ile şekillendirilir. Ahenkli iç mekanı özel kumaş döşemesi, kaliteli ceviz ağacından zarif süslemeler ve üç farklı ışık kademesinde ayarlanabilen karartılabilir ambiyans aydınlatması ile ikna edicidir. AVANTGARDE konsepti. İsteğe bağlı donanım konsepti AVANTGARDE, E-Serisi Sedanʼa sportif-dinamik bir karakter kazandırır. Dış görünümü, yıldızı olan yeni 2 lamelli radyatör, ızgarası dikdörtgen şeklinde arka tampona entegre edilmiş çift, köşeli egzoz borusu çıkışları ve 5 çift kol tasarımlı hafif alaşım jantları ile daha çarpıcı ve daha atılgan bir etki bırakır. Yeni 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyon ve alüminyum süslemeler ile iç mekandaki sportiflik buna uygundur. Farklılık detayda başlar: Donanım konsepti ELEGANCE. Dinamizm ve estetiğin zevkli birleşimi: Donanım konsepti AVANTGARDE. Özel zarafet içeren bir iç mekan beş renk dünyasında temin edilebilir. Sportif modernlik ve beş renk dünyasından renk seçimi.

15 Exclusive paketi. Dış spor paketi. En zarif malzemeler ve şık görsel vurgular Exclusive paketi ile kaliteli iç mekan hissedilir şekilde daha değerli, görünür şekilde daha kişisel hale gelir. Exclusive paketi isteğe bağlı olarak temin edilebilir ve çok yüksek beklentileri de karşılar. İsteğe bağlı donanım olan dış spor paketi E-Serisiʼne özellikle güçlü bir görünüm kazandırır ve başka şeylerin yanı sıra AVANTGARDE donanım konseptinin dış elemanlarını kapsar: 5 çift kol tasarımlı hafif alaşım jantları olan bir spor yürüyen aksam ve ayrıca ön aksta delikli fren diskleri ve Mercedes-Benz baskılı fren kaliperleri. Koltuklar ve orta konsoldaki ve kapılardaki kol dayamaları için Nappa deri döşemesi. Dış spor paketi olan E-Serisi dururken dahi çeviklik ve sürüş keyfi yaşatır. Süs dikişleri olan ARTICO suni deriden gösterge paneli ve yükleme kenarı. Tampona entegre edilmiş dikdörtgen biçimli egzoz borusu çıkışları olan iki akım yönlü egzoz tertibatı.

16 AMG Spor paketi. İsteğe bağlı donanım olan AMG spor paketi, dış görünüm ve iç mekan için birbirine uyarlanmış bir takım donanım özelliklerini kapsar. Bunlar E-Serisi Sedanʼın sportif çekiciliğini ve bireyselliğini daha da vurgular. Her açıdan benzersiz görsel vurguların yanı sıra AMG spor paketi, sürücü ve yolcular için hissedilir şekilde artırılmış bir sürüş dinamiği vaat ediyor. Önceki modele göre tamamen modifiye edilmiş AMG Styling, krom kaplı ve üç daha büyük soğutucu hava girişi olan yeni bir ön apronu kapsar. Ayrıca, yeni tasarımı ile yan marşpiyel kaplamaları, geniş krom çıtalı bir arka apron ve ayrıca iki akım yönlü krom kaplı egzoz borusu çıkışları özellikle ön plana çıkar. 5 çift kol tasarımlı yeni AMG hafif metal jantları olan AMG stili. Alt tarafı düzleştirilmiş, 3 kol tasarımlı, Nappa deri kaplı AMG spor direksiyon. Tampona entegre, krom dikdörtgen egzoz çıkışları olan iki yönlü egzoz tertibatı. Siyah donanımlı spor koltuklar.

17 İsteğe bağlı donanımlar (seçim). Yeni E-Serisi Sedan güncellenmiş tasarımı ile gerçekten göz alıcıdır. Fakat bunun ötesinde, daha başlama noktasında, istek üzerinde bu model serisi için mevcut olan birçok yeni fikre sahiptir. Sürüş yardımcısı paketi Plus ile daha güvenli bir sürüş için veya tam LED farlarla çeşitli genişletilmiş yardımcı fonksiyonlardan başlayarak yeni E - Serisi, park paketi veya trafik işareti yardımcısı gibi sürüşü destekleyen bir takım yeni konfor yardımcılarına sahiptir. HANDS-FREE ACCESS ile arka bagaj kapağı, ellerinizin boşta olmadığı zamanlarda, tek bir ayak hareketiyle açılır ve kapanır. Ve kışın, optimize edilmiş bir ortam konforu sağlamak için, kendini kanıtlamış ilave ısıtıcı tavsiye edilir. 360 kamerası sürücüye park işlemi sırasında çok iyi bir yardım sağlayabilir. Panoramik sunroof alışagelidk sunroof a göre görüş alanını iki katına çıkarır. EASY-PACK bagaj konfor muhafaza kutusu, bagaj kullanımının daha esnek ve daha konforlu olmasını sağlar. Bang & Olufsen BeoSound AMG High-End-Surround ses sistemi mükemmel bir akustik yaşatır.

18 Standart donanım ELEGANCE 011 Kumaş Kumaş ARTICO 2, Deri3 111 ARTICO 2, ARTICO 2, Deri Nappa deri Deri Deri Nappa deri Nappa deri 3 Siyah Siyah Saten beji Kestane kahverengi 018 Kumaş Kumaş Deri ARTICO 2, ARTICO 2, Nappa deri Deri Deri Nappa deri 3 Kristal grisi Kristal grisi Porselen Standart donanım ELEGANCE H76 Boylamasına taşlanmış, açık renkli alüminyum H14 Parlak kahverengi ceviz ağacı H79 Dokulu alüminyum, koyu renk Parlak kahverengi okaliptüs ağacı 3 H09 Açık damarlı kahverengi dişbudak ağacı Parlak siyah dişbudak ağacı 3 1 Strazburg kumaşı. 2 ARTICO suni deri. 3 İsteğe bağlı donanım. 4 Grenoble kumaşı.

19 AVANTGARDE 411 Kumaş 4 /ARTICO ARTICO2, Deri ARTICO 2, Deri Nappa deri Deri Nappa deri Nappa deri 3 Siyah Saten beji Kestane kahverengi 118 ARTICO2, Deri Deri Nappa deri Nappa deri 3 Kristal grisi Porselen AVANTGARDE H79 Dokulu alüminyum, koyu renk H14 Parlak kahverengi ceviz ağacı 3 H09 Açık damarlı kahverengi dişbudak ağacı Parlak siyah dişbudak ağaç 3

20 Opak renkler Metalik renkler 1 Özel renkler Siyah 197 Obsidiyan siyahı 890 Kavansit mavisi 585 Kovelin mavisi 149 Polar beyazı 526 Dolomit kahverengisi 988 Elmas gümüşü 799 Metalik elmas beyazı BRIGHT 755 Tenorit grisi 996 Kök yakut kırmızısı 775 İridyum gümüşü 792 Paladyum gümüşü 1 İsteğe bağlı donanım.

21 Ölçüler Tüm veriler milimetre cinsindendir. Verilen ölçüler ortalama değerlerdir. Temel donanıma sahip ve yüksüz durumdaki araçlar için geçerlidir.

22 Teknik değerler. Dizel motorlar E 200 CDI E 220 CDI E 220 CDI BlueEFFICIENCY Edition E 250 CDI Silindir sayısı/yerleşim düzeni 4/R 4/R 4/R 4/R Silindir hacmi (cm3 ) Nominal güç 1 kw (BG) d/dk.ʼda 100 (136)/ [100 (136)/ ] 125 (170)/ [125 (170)/ ] 125 (170)/ [ ] 150 (204)/3800 [150 (204)/3800] Nominal tork 1 (d/dk. daki Nm) 360/ [360/ ] 400/ [400/ ] 400/ [ ] 500/ [500/ ] Hızlanma km/h (sn) 10,2 [9,5] 8,7 [8,4] 8,7 [ ] 7,7 [7,5] Maksimum hız yakl. (km/h) 210 [207] 228 [227] 228 [ ] 240 [242] Yakıt tüketimi 3 (lt/100 km) şehir içi şehir dışı karma 6,0 5,8 [6,1 6,0] 4,5 4,2 [4,6 4,2] 5,1 4,8 [5,2 4,9] 6,1 5,8 [6,1 5,7] 4,3 4,1 [4,4 4,1] 5,0 4,7 [5,1 4,7] 5,5 5,5 [ ] 4,0 4,0 [ ] 4,5 4,5 [ ] 6,1 5,8 [6,2 5,8] 4,4 4,2 [4,5 4,2] 5,1 4,8 [5,2 4,8] CO 2 emisyonları 3 (g/km) karma [ ] [ ] [ ] [ ] Emisyon sınıfı Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Yükleme haddi (kg) [565] 565 [565] 475 [ ] 565 [555] Dizel motorlar E 250 CDI 4MATIC E 300 BlueTEC HYBRID E 300 BlueTEC E 350 BlueTEC E 350 BlueTEC 4MATIC Silindir sayısı/yerleşim düzeni 4/R 4/R 6/V 6/V 6/V Silindir hacmi (cm3 ) Nominal güç 1 kw (BG) d/dk.ʼda [150 (204)/3800] [150 (204)/4200*] [170 (231)/3800] [185 (252)/3600] [185 (252)/3600] Nominal tork 1 (d/dk. daki Nm) [500/ ] [500/ ] [540/ ] [620/ ] [620/ ] Hızlanma km/h (sn) [7,9] [7,5] [7,1] [6,6] [6,7] Maksimum hız yakl. (km/h) [238] [242] [250 2 ] [250 2 ] [245] Yakıt tüketimi 3 (lt/100 km) şehir içi şehir dışı karma [6,6 6,5] [5,0 4,7] [5,7 5,5] [4,2 4,1] [4,2 4,1] [4,2 4,1] [7,3 6,9] [5,2 4,7] [6,0 5,5] [7,3 6,9] [5,2 4,7] [6,0 5,5] [7,7 7,3] [5,5 5,1] [6,4 6,0] CO 2 emisyonları 3 (g/km) karma [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] Emisyon sınıfı Euro 5 Euro 5 Euro 6 Euro 6 Euro 6 Yükleme haddi (kg) 4 [565] [585] [555] [555] [545] * Elektromotor 20 kw /99/AT metnindeki 80/1269/EWG yönetmeliğine göre veriler. 2 Elektronik olarak düzenlenmiştir. 3 Verilen değerler ölçüm yöntemine göre (VO [EG] 715/2007 yönetmeliğinin o an geçerli olan metnine göre) belirlenmiştir Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir, sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler.

23 Benzinli motorlar E 200 E 250 E 300 E 300 4MATIC E 350 E 350 4MATIC Silindir sayısı/yerleşim düzeni 4/R 4/R 6/V 6/V 6/V 6/V Silindir hacmi (cm3 ) Nominal güç 1 kw (BG) d/dk.ʼda 135 (184)/5500 [135 (184)/5500] [155 (211)/5500] [185 (252)/6500] [185 (252)/6500] [225 (306)/6500] [225 (306)/6500] Nominal tork 1 (d/dk. daki Nm) 270/ [300/ ] [350/ ] [340/ ] [340/ ] [370/ ] [370/ ] Hızlanma km/h (sn) 8,2 [7,9] [7,4] [7,1] [7,4] [6,3] [6,6] Maksimum hız yakl. (km/h) 233 [233] [243] [250 2 ] [245] [250 2 ] [250 2 ] Yakıt tüketimi 3 (lt/100 km) şehir içi şehir dışı karma 8,4 8,0 [7,7 7,5] 5,3 5,0 [5,1 4,8] 6,5 6,1 [6,1 5,8] [7,7 7,5] [5,1 4,8] [6,1 5,8] [9,5 9,5] [5,6 5,3] [7,0 6,8] [9,9 9,9] [6,0 5,9] [7,5 7,4] [9,5 9,5] [5,6 5,3] [7,0 6,8] [9,9 9,9] [6,0 5,9] [7,5 7,4] CO 2 emisyonları 3 (g/km) karma [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] Emisyon sınıfı Euro 6 Euro 6 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Yükleme haddi (kg) [555] [565] [565] [565] [565] [565] Benzinli motorlar E 500 E 500 4MATIC E 63 AMG E 63 AMG 4MATIC E 63 AMG S-Model 4MATIC Silindir sayısı/yerleşim düzeni 8/V 8/V 8/V 8/V 8/V Silindir hacmi (cm3 ) Nominal güç 1 kw (BG) d/dk.ʼda [300 (408)/ ] [300 (408)/ ] [410 (557)/ ] [410 (557)/ ] [430 (585)/5500] Nominal tork 1 (d/dk. daki Nm) [600/ ] [600/ ] [720/ ] [720/ ] [800/ ] Hızlanma km/h (sn) [5,2] [5,2] [4,2] [3,7] [3,6] Maksimum hız yakl. (km/h) [250 2 ] [250 2 ] [250 2 ] [250 2 ] [250 2 ] Yakıt tüketimi 3 (lt/100 km) şehir içi şehir dışı karma [12,6 12,6] [6,7 6,7] [8,9 8,9] [13,0 13,0] [7,2 7,2] [9,4 9,4] [13,8 13,8] [7,5 7,5] [9,8 9,8] [14,4 14,4] [7,9 7,9] [10,3 10,3] [14,4 14,4] [7,9 7,9] [10,3 10,3] CO 2 emisyonları 3 (g/km) karma [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] Emisyon sınıfı Euro 5 Euro 5 Euro 6 Euro 6 Euro 6 Yükleme haddi (kg) 4 [555] [535] [620] [570] [550] 4 Değerler 92/21/EG direktifindeki 95/48/EG metnine (şasi sürüşe hazır durumda, yakıt deposu % 90 dolu, sürücü dahil 68 kg ve bagaj 7 kg) göre standart donanıma sahip araçlar için geçerlidir. Özel donanımlar ve aksesuarlar genel olarak bu değeri artırır, bu nedenle taşıma kapasitesi buna uygun olarak azalır. Parantez içerisindeki değerler otomatik şanzımanlı araçlara yöneliktir. Ayrıntılı teknik değerleri adresinde bulabilirsiniz.

24 Eski araçların geri alınması. Döngü tamamlanıyor. Uzun bir çalışma hayatından sonra E-Serisi otomobilinizi ABʼnin (Avrupa Birliği) Ömrünü Tamamlamış Araçlar yönetmeliğince çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek için geri alıyoruz, ama o zamana kadar daha çok vakit var. Ulusal talimatlara göre 3,5 tona varana kadar izin verilmiş yüklü ağırlığı olan araçlar için geçerlidir. Geri dönüşüme ve değerlendirmeye uygun tasarım ile ilgili yasal talepleri Mercedes-Benz araçları yıllardan beri yerine getirmektedir. Eski araçların geri alınması için aracınızı çevreye uygun olarak değerlendiren bir geri alma yerleri ve sökme işletmeleri ağı mevcuttur. Bu arada araçların ve parçaların değerlendirilmesi ile ilgili olanaklar sürekli daha da geliştirilmekte ve iyileştirilmektedir. Dolayısıyla E-Serisi yasal geri dönüşüm paylarının artırılmasını gelecekte de süreye uygun olarak yerine getirecektir. Eski araçların geri dönüşümü, değerlendirilmesi ve geri alım şartları ile ilgili ayrıntılı bilgileri ulusal Mercedes-Benz ana sayfasında bulabilirsiniz. Bu katalogda yer alan verilerle ilgili açıklamalar: Bu baskının redaksiyonunun bitiminden sonra ( ) üründe değişiklikler yapılmış olabilir. Teslimat süresi dahilinde, konstrüksiyon ve şekil değişiklikleri, renk tonunda sapmalar ve teslimat kapsamında üretici tarafından değişiklik yapma hakkı, değişiklikler ve sapmalar, satıcının menfaatleri gözetilerek, satın alan için kabul edilebilir sınırlar dahilinde kalması şartıyla saklıdır. Satıcı veya üretici, siparişi veya sipariş edilen satın alma konusunu işaret veya numaralarla tanımlıyorsa, sadece bu husustan hiçbir hak talebi türetilemez. Resim ve çizimler, standart teslimat kapsamında bulunmayan özel donanım ve aksesuarlar da içerebilir. Renk sapmaları, baskı tekniğiyle ilgilidir. Bu katalog her ülkede sunulmayan tip ve hizmetler içerebilir. Bu katalog uluslararası düzeyde kullanılmaktadır. Yasal, hukuksal ve vergi mevzuatı ile ilgili ifadeler, sadece Federal Alman Cumhuriyeti için bu katalogun redaksiyonunun bitim tarihinde geçerlidir. Bu nedenle sizin ülkenizde geçerli uygulamalar, bunların etkileri ve bağlayıcı son durum için lütfen Mercedes-Benz Türk A.Ş bayinize danışınız. Daimler AG, Mercedesstr. 137, Stuttgart BC/MC /0113 Printed in Germany