Agency-1 Golf Otomasyonu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "04.10.2010. Agency-1 Golf Otomasyonu"

Transkript

1 Agency-1 Golf Otomasyonu

2 5N 1K Ne? Neden? Ne zaman? Nerede? Kim?

3 Ne? Agency-1 Golf Otomasyonu Golf Organizasyonu yapan işletmelerin sektörel ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş bir yazılımdır. Bilinen acenta otomasyonları gibi otel rezervasyonlarını takip eder, operasyon bilgilerini çıkarır, faturalarınızı kontrol altına alır. içerir. Eklenen yeni modüller Golf Rezervasyonlarının takip edilmesi için gerekli tüm işlemleri

4 Neden? Binlerce soruyu cevaplamak çok kolay. Yarın gelecekler kimler, hangi uçakta kaç müşterim var? Hangi sahaya hengi müşterilerim götürülecek? Hangi otelde ne kadar konaklama yapılmış, müşterilerim hangi sahalarda oynadı? XXX voucher numaralı müşteriyi hangi araç ve hangi rehber ile tranfer ettik? X araç firmasından kiralanan araçlar hangileri bedeli ne kadar? X rehberi bizim için hangi operasyonları yaptı?

5 Neden? Finans dengesini kurmak çok kolay. Otellere ve Golf Course lara borçlar ve vadeleri ne kadar? Tur operatörlerinden tahsilatlar ve vadeleri ne kadar? Gelecek faturalarım toplamı ne kadar? Kesilecek faturalarımın KDV toplamı ne kadar?...

6 Neden? Muhasebe sistemlerine entegrasyon. Ödemeler ve tahsilatlar, kesilen faturalar bilinen muhasebe sistemlerine entegre edilir. Elektra Ticari Set, Logo ve Netsis bunlardan bazılarıdır. Entegrasyon işden ve personel zamanından kazanç sağladığı gibi hataları da ortadan kaldırır. İki otomasyonun kendilerini karşılıklı olarak kontrol etmelerini sağlar.

7 Neden? Personel ve excel bağımsız olmak güvenli. Personel tarafından hazırlanmış kişisel excel dosyalarından bağımsız olmak güvenlidir. Kaybolan, bozulan dökümanlar zorluklar yaşatabilir. Kişilerin el ile hazırladığı raporların doğruluğunu kanıtlamak zordur. Sistemden gelen raporlarda hata varsa o zaman kayıtlarda hata vardır. Sistem kendi içinde bir otokontrol sistemi yaratır. Bir kayıtda hata varsa sistem diğer departmanda durur.

8 Golf Course Tanımlarını yapabilirsiniz. Golf Course un bulunduğu otel belirlenir. Aynı gruba dahil olan oteller ve olmayan oteller seçilir. Fiyatlamalar bu duruma göre değişecektir.

9 Golf Course Alış Fiyatları Sezonlara, oyun tiplerine göre sözleşmeler girilir. Rack, otel müşterisi ve otel müşterisi olmayan müşteriler için fiyatlar ayrıca belirtilir.

10 Golf Course Satış Fiyatları Satış fiyatları farklı tur operatörleri için birden fazla olmak üzere ayrı ayrı girilir. Her tur operatörü için aynı şekilde handling ve transfer fiyatları detaylı olarak girilir.

11 Otel rezervasyonu girilir. Acenta, voucher, otel, oda, pansiyon, konuk isimleri belirlenir. Ardından bu rezervasyona ait golf rezervasyonlarına menü kullanılarak geçilir.

12 Otel rezervasyonu fiyatlandırılır. Rezervasyon kayıt altına alınırken otel alış ve satış fiyatları otomatik olarak hesaplanır. Aynı şekilde transfer handling ve golf course fiyatları anında izlenebilir.

13 Golf rezervasyonu girilir. Rezervasyona bağlı golf rezervasyonları kaç adet olduğu, hangi sahalarda oynandığı, bedelleri ve toplam bedeli görülür. Otel konaklaması ve golf oyunları eklenerek kampanya paketleri oluşturulabilir.

14 Golf rezervasyon detayları izlenir. Round sayısına Golf oteline ve istenilen sahaya göre kayıtlı oyun alternatifleri otomatik olarak çıkar. Kullanıcı bunların içinden uygun olanını seçer.

15 Rezervasyon otomatik fiyatlanır. Hem alış hemde satış fiyatlarını görebilirsiniz. Fiyatda değişiklik yapmak için Reduction alanını kullanabilirsiniz. Transfer ve handling fiyatları her acenta için ayrıca tanımlanabilir.

16 Gönderiler bir tuş ile halledilir. Rezervasyon fişi, voucher, proforma fatura vb gibi gönderiler faks, mail ile gönderilebilir. Office uygulamalarına import edilebilir.

17 Gönderiler bir tuş ile halledilir. Teetime rezervasyonları bir tuşla Golf Course lara gönderilebilir.

18 Faturalar kolaylıkla kesilir. Oteli golf course ve hizmet faturaları hem alış hemde satış için rezervasyonlar ve firma sözleşmeleri ile karşılaştırılır. Fatura kontrol işleminde ödeme ve tahsilat vadeleri cari hesaplarda belirlenen vadelere göre belirlenir. Resmi faturaların dışında proforma faturalarda hemen oluşturulur.

19 Ne zaman? Başlamak için karar vermek yeterli. Başlamaya karar vermeniz yeterli. Programın kurulumu bir gün içinde yapılır. Personel eğitimi yapılırken gerçek veriler girilmeye başlanır. Desktop versiyonu için 8 saat eğitim verilmektedir. Golf sezonu yaklaşmaktadır, hemen kullanmaya başlıyabilirsiniz.

20 Nerede? Desktop Sistemler, web tabalı sistemler. Yazılımınızı işyerinizdeki networkde minimum 5 kullanıcı ile kullabilirsiniz. MS-Sql server database sistemini kullanır. Ana makina ve terminallerde standart teknik özelliklerin dışında bir özellik istemez. İsterseniz yazılımınızı web tabanlı kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan ulaşabilir, partnerlerinize şifre vererek bazı işlemleri onlarında kullanımına açabilirsiniz. Ana makina alımı, bakımı, lisans masraflarınız olmaz.

21 Kim? Bilişim partnerinizi iyi seçin yılından beri özellikle turizm yazılımları konusunda çalışan firmamız paket programlar üretmek ile kalmaz, yazılım geliştirme ve bilişim danışmanlığı konusunda da çalışmaktadır. Büyük firmalara yazılım üreten firmamız, bilgi paylaşımı, XML, database performansı, entegrasyon yazılımları vb gibi birçok bilişim konularında birlikte çalıştığı firmalara destek olmaktadır.

22 Kim? Bize ulaşın. ElektraSoft Yazılım Tel : Mail : Web :