SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ 5.ASAMBLE SUNUMU 09 NİSAN 2015

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ 2014-2015 DÖNEMİ 5.ASAMBLE SUNUMU 09 NİSAN 2015"

Transkript

1 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ 5.ASAMBLE SUNUMU 09 NİSAN 2015

2 Her Rotaryen mütevazi duruşlu, kararlarında ve görüşlerini açıklamada tereddüde yer bırakmayacak kadar açık olmalıdır.zira her Rotaryen sağlam bir Atatürkçü'dür!Bu meziyetlerin hepsini aynı anda bulundurmalıdır.

3 Değerli Rotary Ailem, dönemine 1 Temmuz 2014 tarihinde baģladık. Bugün sizlere sunumunu gerçekleģtireceğim 5.Asamble toplantısında, Dönemimiz ve Kulübümüzün güncel genel bilgilerini gözden geçirirken, Uluslararası Rotary nin öngördüğü ve bölgemizin belirlediği hedeflere yönelik, kulübümüzün için planladığımız çalıģmalar ve komite hedeflerimizi paylaģacağız.

4 ROTARY İLE IŞIK SAÇIN

5 Uluslararası Rotary Bölge Guvernörü Sema ve Rtn. Müfit ÜLKE Uluslararası Rotary Başkanı Corinna ve Rtn.Gary C.K.HUANG

6 Rtn.Müfit ÜLKE : GUVERNÖR MESAJI Bugünden itibaren, kulübünüzde kendinden önce hizmete inanarak Rotaryen olmayı seçen üyelerinizin, dönemi boyunca BaĢkanlığını yürüteceksiniz. Sizi kutluyorum, döneminizde ROTARY ĠLE IġIK SAÇIN, topluma hizmetle karanlıkları aydınlatın ve dostluklara bu ıģıkla sıcaklıklar getirin. Rotary nin en prestijli görevi olan ve Rotary Ailesinde var olduğunuz sürece BAġKAN olarak anılacağınız, çok gurur verici bir ünvanı taģıyacaksınız. Kulübünüzde dostlukları geliģtirerek, toplum yararına hizmetler planlayıp hayata geçirirken Rotaryen olmanın en keyifli yönlerini yaģıyor olacaksınız. TaĢıdığınız sorumluluğun büyüklüğü bazen size ağır gibi gelse de, kendi iģ yaģamınızda edindiğiniz deneyimler ve tüm üyelerinizi projelere katılmaya teģvik ederek yükünüzü paylaģmayı baģarabilirsiniz. Tüm baģkanlar kendi dönemlerinin örnek gösterilecek baģarı hikayeleri ile anılmasını ister. GerçekleĢtireceğiniz insanlara dokunan projeler, yaģamınızda anlatmaktan en çok keyif alacağınız yaģam anılarınız olacak.

7 Kulübünüzde baģkanlığınız döneminde, yeni üyelerin aranıza katılması ile daha güçlü bir kulüp haline gelmeniz, uluslararası projelerde dünyadaki Rotaryenle birlikte daha iyi bir dünya için çalıģmak, Rotary i topluma hizmet için bir fırsat olarak görmek ve aynı zamanda bir yaģam biçimi olarak da keyif alarak benimsemek, Uluslararası Rotary nin hedef gösterdiği gibi Su ve Hijyen, BarıĢ, Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisi, Temel Eğitim ve Okuma Yazma, Ekonomik ve Toplumsal Kalkınma-Mikro Kredi ile yoksulluğa çareye destek olmak temel amaçlarınız olmalı. Döneminizde, Gelibolu 100. Yıl BarıĢ Konferansı, Rotary Day, Rotary 110. Yıl Hatıra Ormanı, Sevgi Kütüphanesi, Rotary Meslek Edindirme Merkezi, AĢevi, Kitap KardeĢliği, Engelli Çocuk Parkı, KOYE, Mikrokredi gibi dönem hedefimiz kapsamındaki projeler ile hep birlikte sinerji oluģturarak çalıģacağız ve Rotary nin tanıtımı ve doğru bilinmesine de fayda sağlayacak Toplum Birlikleri, Uzun dönem ve Kısa dönem değiģim programları, RYLA gibi UR tarafından planlanmıģ programların içinde yer alacağız. Uluslararası Rotary Vakfı kapsamında, EREY (Every Rotaryen Every Year) vereceğiniz 100 USD ile ileride gerçekleģtireceğiniz pek çok proje de sizlere katlanarak dönecek bir fon yaratımını gerçekleģtirmiģ olacaksınız. BaĢkan Ajandasında baģkanlık görevinizi yerine getirirken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere yer verilmiģtir. Ayrıca Yöntem El Kitabı Rotary ile ilgili bilmeniz gereken tüm bilgileri bulabileceğiniz temel kaynağınızdır.

8 BaĢkanlık döneminizin güzel, coģkulu ve unutulmaz olmasını diliyorum. Hizmetlerinizle, Kulübünüzle ve ROTARY ile IġIK SAÇIN. Rotaryen Saygı ve Sevgilerimle, Rtn. Müfit Ülke Guvernör Uluslararası Rotary Bölge

9 Emre ve Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU Silivri Rotary Kulübü Dönem Başkanı

10 Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU Silivri Rotary Kulübü Dönem BaĢkanı 17/01/1974 tarihinde Bakırköy / Ġstanbul da doğdum. Memur ailesinin çocuğu olmam sebebiyle Ġlkokulu çeģitli okullarda tamamladıktan sonra Ortaokul ve Liseyi Çal Lisesi Denizli de tamamladım.daha sonra Ġstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesini 1996 yılında bitirerek Veteriner Hekim olarak mezun oldum. Üniversite sonrası çeģitli kurs ve eğitimlere katılarak mesleki sertifikalara sahip oldum.ġģ hayatıma özel bir hipermarkette et,ģarküteri ve balık alanlarında Muayene Veteriner Hekimliği ve Satın alma görevlerinde bulundum. Akabinde Silivri Ortaköy Belediyesinde Mezbaha Veteriner Hekimliği ve Sorumluluğu görevlerini yaptıktan sonra 1999 yılında Vatani görevimi yapmak üzere 2.Komando Tugayı Bolu da Gıda Kontrol Subayı ve Muayene Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundum. Halen çalıģmakta olduğum Silivri Belediyesi Veteriner Hekimliğindeki görevime 2000 yılında baģladım. Silivri Belediyesi Veteriner Hekimliğinde Mezbaha Veteriner Hekimliği ve Sorumluluğu,Küçük Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimliği ve Sorumluluğu görevlerinden sonra 19/07/2011 den beri Veteriner Hekimliği Birim Sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Aynı kurumda Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Emre SARISALTIKOĞLU ile 2000 yılında evlendim. Melis ve Melek Ada isimli iki kız babasıyım. Büyük kızım Melis Mektebim Okulları Silivri Kampüsünde 6.sınıfta okumakta olup küçük kızım 6 aylıktır.rotary ile tanıģmam 2010 yılında Silivri Rotary Kulübünün kurucu üyesi olarak görev alarak baģladı. Daha sonra çeģitli komitelerde görev aldıktan sonra dönem Sekreterliği görevini yaptım. Sarısaltıkoğlu Derneği,Tema Silivri gibi STK lara üyeyim. Ġstanbul Veteriner Hekimler Odasının üyesi ve Silivri Temsillcisiyim.

11 Paul Percy Harris in Hayatı (19 Nisan Ocak 1947 ) Rotary nin kurucusu Paul Percy Harris, 1868 yılında doğdu. Ailesinin Ekonomik yetersizliği nedeniyle çalışmak zorunda olduğundan yüksek ögrenimini kesintilerle sürdürdü; 1891 yılında Iowa Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden mezun oldu. Mesleğe başlamadan önce beş yıl süreyle çeşitli yerleri dolaşıp, farklı işler yaparak yaşam deneyimini arttırdı. Paul Harris, bu süre içerisinde, bir meslek okulunda öğretmenlik, gazete muhabirliği, gezici satış temsilciliği, fabrika ve tarım işçiliği yaptı.amerika kıtasının büyük bir bölümü ile İngiltere ve Galler i dolaştı da Chicago ya döndü ve burada hukuk bürosunu açtı. Paul Harris in sonraki yaşamının büyük bölümü Çelişkiler yumağı olarak nitelendirdiği Chicago da geçti yılında üç yakın arkadaşıyla (Silvester Schicle-Kömür Tüccarı, Gustavus Loehr- Maden Mühendisi, Hiram Shorey Terzi) dünyanın ilk gönüllü hizmet kuruluşu olan Rotary i kurdu.1910 da Jean Thompson ile evlendi yılında Paul ve Jean Chicago nun banliyölerinden birinde satın aldıkları eve, İskoç asıllı olan Jean in çocukluğunun geçtiği Edinburg taki evlerinin bulunduğu caddenin adını "Comely Bank" verdiler. Paul Harris, 1947 yılından ölümüne kadarki 35 yıllık süreyi, bu evde ve hukuk bürosunda geçirdi. Zamanının büyük bölümünü Rotary konvansiyonlarına, bölge ve kulüp toplantılarına katılıp Rotaryenleri bilgilendirip, coşkulandıran konuşmalar yapmaya hasretti. Rotary nin kurucusunun Chicago daki hukuk bürosu bugün de Davis & Cichorski adı altında faaliyetini sürdürmektedir.

12 ROTARY ULUSLARARASI BAŞKANI GARY HUANG ESLİ Corinna ve Rtn. Gary C.K. HUANG Dönemi Uluslararası Rotary Başkanı Gary C.K. Huang, Tayvan Taipei Rotary Kulübü üyesidir

13 Tayvan Sogo Shinkong Güvenlik Limited Şirketi, Shin Kong Yaşam Gayrimenkul Hizmetleri Şirketi ve P.S. Sigorta Anonim Şirketi nin yönetim kurulları başkanı; Federal Kurum un ve Taipei Yaşam-Çizgisi Derneği nin yöneticisidir. Ayrıca halen Wah Lee Sanayi Şirketi ve Panhsin Bankası nın danışmanlığını sürdürmektedir. Kendisi aynı zamanda Malezya Yurtdışı Sigorta Şirketi geçmiş dönem başkanı vetayvan Sanayi ve Ticareti Geliştirme Komisyonu nun kurucu genel sekreteridir.1976 yılından beri Rotaryen olan Gary C.K. Huang, Uluslararası Rotary BaşkanYardımcısı, UR Yönetim Kurulu Üyesi (Direktör), Rotary Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi,Bölge Guvernörü, Uluslararası Asamble Eğitim Lideri, yöresel oturum başkanı,görev Gücü üyesi ve koordinatörü, komite üyesi ve başkanı olarak hizmet etmiştir. Hong Kong (2000), Manila (2002), Singapur (2003) ve Kuala Lumpur (2011) Rotary Enstitülerini düzenleme görevlerinin yanısıra, 2002 yılında Taipei Başkanlık Konferansı nın başkanlığını yapmıştır. Ayrıca, Tayvan Geçmiş Dönem Guvernörleri Konseyi nin başkanlığını sürdürmektedir. UR 345. Bölge Guvernörü olarak hizmet ettiği döneminde, Bölgesine, aralarında Hong Kong, Macau ve Tayvan Rotary Kulüplerinin de bulunduğu 19 yenirotary Kulübü kazandırmıştır. İş ve Rotary yaşamındaki deneyimlerini aktardığı Mazeret Değil, Çözüm Üretmek adlı kitabın yazarıdır. Gary C.K. Huang a, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Federasyonu tarafından Ulusal Sivil Hizmet Ödülü, İçişleri Bakanlığı (Çin Cumhuriyeti) tarafından da Toplum Üstün Hizmet Ödülü takdim edilmiştir. Kendisi ayrıca Uluslararası Rotary Kendinden Önce Hizmet Ödülü ve Rotary Vakfı Övgüye Değer Hizmet Takdirnamesi sahibidir. Gary Huang ve eşi Corinna üç çocuk sahibidir.

14 BÖLGE DÖNEM GUVERNÖRÜ Sema ve Rtn.Müfit ÜLKE

15 10 Kasım 1953 de İstanbul da doğmuştur. Orta öğrenimini Avusturya Lisesi nde, lise öğrenimini ise Robert Kolej de tamamladıktan sonra yüksek tahsilini Amerika Birleşik Devletleri nde Boston da,tufts University de Makine Mühendisliği üzerine görmüştür.askerlik sonrası profesyonel kariyerine 1979 da Eczacıbaşı Seramik- Vitra da başlamış ve burada,16 yıl muhtelif yönetim kademelerinde görev yapmıştır yılları arasında Polat Holding in İzmir de kurmakta olduğu Ege Vitrifiye A.Ş. nin ilk GenelMüdürlük görevini üstlenerek, tesisi kurup devreye almıştır.1998 de ise serbest çalışma hayatına atılmış ve İstanbul-Tuzla da kurulu olan Prima Seramik A.Ş. ye ortak olmuştur yılında Almanya nın en büyük Vitrifiye üreticilerinden Duravit AG ve Prima Seramik ortak yatırımı ile Duravit Yapı Ürünleri A.Ş. yi kurmuştur. Halen Tuzla Organize Deri Sanayi nin içinde faaliyet gösteren bu şirketin ortağı olarak Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.türkiye Seramik Federasyonu, AHK Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve Toprak İşverenler Sendikası nın Yönetim Kurulu üyesi, Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği (SERSA) nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye İMSAD, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği nin de Denetleme Kurulu üyesidir. Rtn. Sema Ülke ile evli olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir.sema Ülke, Eskişehir Anadolu Lisesini bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği nden 1985 yılında mezun olmuş, 26 yıl Sabancı ve Koç Holding e bağlı şirketlerde muhtelif yöneticilik görevlerinden sonra, Ocak 2012 itibari ile Koç Grubu Düzey Pazarlama A.Ş. deki Türkiye Zincir Mağazalar Grup Satış Müdürlüğü görevinden emekliye ayrılmıştır.

16 ROTARY ÖZGEÇMİŞİ Temmuz 2001 de Tuzla Rotary Kulübü ne üye oldu Dönemi nde Kulüp Sekreterliği yaptı Dönemi nde Kulüp Başkanlığı yaptı Dönemi nde Bölge Kulüp Hizm. Komitesi nde Grup Koordinatörü olarak görev yaptı Dönemi nde Bölge de Grup Guvernör Yardımcısı (5.grup) olarak görev aldı Dönemi nde Bölge Toplum Hizmetleri Ana Komite Başkanı olarak görev aldı Dönemi nde Bölge de Komitelerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı olarak görev yaptı Dönemi için ise yine Bölge de Anlaşmazlıkların Çözümü (Conflict Resolution) Projesi nden sorumlu Guvernör Yardımcısı olarak görev almaktadır yılı sonunda Dönem Guvernör adayı olarak seçildi. BANGKOK ve LIZBON Konvansiyonlarına katıldı. RFE Programı ile OREGON, ABD, ve Homestay Programı ile Rochester, ABD Bölgelerinde bulundu.

17 BÖLGE İDARİ VE KULÜPLER SEKRETERİ Kazumi ve Rtn.Hasan AKBAYRAK

18 BÖLGE KOMİTELER SEKRETERİ Murat ve Rtn.Mine EGE

19 BÖLGE 1.GRUP GUV.YRD. Seçil ve Rtn.Ali DOĞAN

20 2420. BÖLGE 1. GRUP KULÜPLERĠ DÖNEMĠ GUVERNÖR YARDIMCISI RTN. ALĠ DOĞAN (YEġĠLKÖY R.K) BAHÇEġEHĠR R.K BAġKANI ORHAN ÇELĠK ÇERKEZKÖY R.K BAġKANI AYDIN KIRIKLAR ÇORLU R.K BAġKANI C.HAKAN YURTSEVER EDĠRNE R.K BAġKANI CENGĠZ TUĞLU SĠLĠVRĠ R.K BAġKANI BURÇĠN SARISALTIKOĞLU

21 SİLİVRİ ROTARY KULÜBÜ KULÜP KURULUŞ TARİHİ : 08 NİSAN 2010 CHARTER TARİHİ : 27 MAYIS 2010 CHARTER NO : C KURUCU KULÜP : KARAKÖY ROTARY KULÜBÜ DERNEK TESCİL KÜTÜK NO : /059 KURUCU GUVERNÖR : RTN. NURİ ÖZGÜR YENİ KULÜPLER GUVERNÖR ÖZEL TEM. : RTN. İBRAHİM ARIKAN KURUCU GUVERNÖR ÖZEL TEMSİLCİSİ : RTN. ALİ İHSAN POYRAZ KURUCU BAŞKAN : RTN.KADİR BARAN TOPLANTI YERİ : PARK OTEL TOPLANTI GÜNÜ : PERŞEMBE TOPLANTI SAATİ : 19:00 VERGİ DAİRESİ SİLİVRİ NO : İLK KURULUŞ ÜYE SAYISI : 35 KİŞİ

22 GEÇMĠġ DÖNEM BAġKANLARIMIZ (08/04/2010) KURUCU BAġKANI : RTN.KADĠR BARAN ( ) DÖNEM BAġKANI : RTN.MEHMET ÇĠMġĠR ( ) DÖNEM BAġKANI : RTN.HÜSEYĠN DERTOP ( ) DÖNEM BAġKANI : RTN.F.ÜLKÜ BÜYÜKGÖNENÇ ( ) DÖNEM BAġKANI : RTN.AYSEL AKBULUT

23 YÖNETĠM KURULU KULÜP DÖNEM BAġKANI KULÜP DÖNEM SEKRETERĠ KULÜP DÖNEM SAYMANI ÜYE ÜYE : BURÇĠN SARISALTIKOĞLU : BORA KÖKSALAN : GÜLER KARAKAġ : GDB. AYSEL AKBULUT : GLDB. YASĠN ELMASLI

24 DANIġMA KURULU Rtn. Hüseyin DERTOP Rtn. F.Ülkü BÜYÜKGÖNENÇ Rtn.Aysel AKBULUT

25

26

27

28 ROTARY DÜNYA HEDEFLERĠ BARIġ VE ANLAġMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ/ÖNLENMESĠ HASTALIKLARIN ÖNLENMESĠ VE TEDAVĠ SU VE HĠJYEN ANA VE ÇOCUK SAĞLIĞI TEMEL EĞĠTĠM VE CEHALETLE MÜCADELE EKONOMĠK VE TOPLUMSAL GELĠġĠME DESTEK

29 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMĠ HEDEFLER/PROJELER üyeye ulaģmak kulübe ulaģmak 3. Asambleye kadar $ Rotary Vakfına bağıģ yaratmak-baģkanlar ve Bölge Ekibi 4. EREY e %100 katılım sağlamak 5. Her kulüp veya her grup yurtiçi bir tane global grant projesi yapmalı 6. Her kulüp veya her grup yurtdıģı bir tane global grant projesi yapmalı 7. Her kulüp bir fon yaratma aktivitesi organize etmeli 8. Her kulüp Rotary Day e katılmalı( Ekim 2014) 9. Her grup 1 adet RYLA yapmalı 10. Her kulüp 1 adet EKOS yapmalı adet BarıĢ ve anlaģmazlıkların çözümü, 15 okul $ akran arabuluculuğu,global grant projesi adet EKONOMĠK ve Toplumsal kalkınma için global grant projesi (100,000$ lık) - Rotary Meslek Edindirme Merkezi kurulması(mem) - AĢevi Kurulması, 100 kiģi yemek/gün(500 kiģi/gün e çıkmak hedefi ile) adet KOYE için global grant projesi, $ lık, Grup Klüpleri ortak olabilir kadına okuma-yazma kursu adet su ve hijyen için global grant projesi, $ lık, Grup Klüpleri ortak olabilir adet anne-çocuk sağlığı için global grant projesi, $ lık Grup Klüpleri ortak olabilir - Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Kurulması

30 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMĠ HEDEFLER/PROJELER adet hastalıkların önlenmesi için global grant projesi, $ lık Grup Klüpleri ortak olabilir yıl hatıra ormanı kurarak 110,000 ağaca ulaģmak 18. Her ay duayenlerle sohbet toplantısı yapmak(12 adet, kulüpler ev sahipliği yapacak) adet yeni üye oryantasyon kampıdüzenlemek 20. Gelibolu 100.yıl konferans ve etkinliklerine katılmak 21. Rotary-Unicef iģbirliği(3 okulun standardının yükseltilmesi) 22. SarıkamıĢ 100.yıl etkinliklerine katılmak 23. Engelsiz YaĢam Projeleri yapmak - 14 adet engelli salıncağı temin edilmesi ve uygulanması - 2 adet engelliler RYLA'sı yapılması - Brail Alfabesi ile yemek kitabıçıkarılması (2440.Bölge projesinin uygulanması) 24. Yayınlar Komitesinin 110.yıl kitabı özel yetenekli gence burs verilmesi yeni INTERACT kulübü kurulması yeni ROTARACT kulübü kurulması adet uzun dönem gençlik değiģim öğrencisini yurtdıģına göndermek adet Rotary Action Group kurulması adet Rotary Toplum Birliği kurulması adet yeni Hobi Grupları kurulması 32. Gıda Bankacılığı (2 ġube)

31 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMĠ HEDEFLER/PROJELER 33. Friendship exchange ile Oregon ABD, Yunanistan, Avustralya, Ġsveç, Güney Afrika adet VTT/GSE( Avustralya, ABD ve Almanya) 35. Meslek Hizmetleri Ödülleri, Meslek Grupları Toplantıları, ĠĢ Fuarı yapılması 36. ĠĢ ve staj portalının kurulması 37. Toplum Hizmetleri Projeleri - Her kulüp bir okul boyamalı - Her kulüp bir çocuk oyun bahçesi oluģturmalı-mümkünse engelli çocukları da düģünerek - Okullara müzik odası kurulması 38. Temel Eğitim Kitabı ve okumayı sevdirmek - 10,000 kitapla kitap kardeģliği yapılması adet Sevgi Kütüphanesi kurulması - Taksi duraklarına kütüphane kurulması 39. Ġlave 5 yeni Mikrokredi ġubesi ile toplam 5000 kadına ulaģmak 40. Bot ve anorak temini 41. Ramazan kolisi veya iftar çadırı 42. Ekolojik yaģam ile temiz su ve hijyene destek 43. Aile sağlık taraması günleri (Family Health Days) 44. Göz taraması, gözlük dağıtımı 45. Avrasya Maratonunda yürüyüģ ve engellilerle yürüyüģ(polio için fon yaratmak)

32 UR BÖLGE ROTARY DÖNEMĠ HEDEFLER/PROJELER 46. Kültür Sanat Komitesinin fon yaratma etkinliği 47. Bisiklet Turu(Fon yaratma etkinliği) 48. Bir duayen teknesi ile gezi(fon yaratma etkinliği) el eģya satıģı ile fon yaratma 50. YılbaĢı Kermesi 51. Endemik Kermes(Özgün Anadolu Ürünleri) Kermesi 52. Mutlu Gün kumbarası 53. Rotaryen eģleri kaynaģma günü 54. Anı - dinlenme bankı (ABD deki gibi) veya benzeri

33 SĠLĠVRĠ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMĠ HEDEFLERĠ 1- Stratejik plan oluģturacağız 2- Komite toplantıları yapılmasını sağlayıp etkili kulüp olacağız 3- DanıĢma Kurulu ile çalıģma yapacağız 4- Aylık programlar ile sistemli gideceğiz. 5- Kültür turları düzenleyeceğiz. 6- Silivri Fuaye Salonunda dönem içinde etkinlik düzenleyeceğiz. 7- Diğer Sivil toplum örgütleriyle ortak proje yapacağız 8- Gençlik Programlarına destek olacağız. 9- RYLA tertip edeceğiz. 10- Rotary Day e katılacağız. 11-Polio konusunda destek sağlayacağız. 12- Rotaract Kulübüne destek vereceğiz.

34 SĠLĠVRĠ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMĠ HEDEFLE 13- Dostluk bağlarımızı,ailelerimizle beraber kuvvetlendireceğiz. 14- EREY kapsamında kulüp olarak katılacağız. 15- Mikro kredi ġubesi açılıģı. 16- Kulüp liderlik planı doğrultusunda çalıģacağız 17- Future Vision Planına uygun çalıģmalar yapacağız. 18- KonuĢmacıların bir kısmını Rotary Bölgeden sağlayacağız. 19- Üye sayısını artırmak için çalıģacağız 20- EKOS tertip edeceğiz. 21- Meslek baģarı ödülü vereceğiz. 22- Su ve hijyen ile ilgili CD hazırlatılıp okullara. 23- Ġnteract kulüp kurulmasını sağlayacağız. 24- Bölge ile birlikte bir okulu üyelerimiz ile beraber okul boyayacağız.

35 SĠLĠVRĠ ROTARY KULÜBÜ DÖNEMĠ HEDEFLE 25- Bot ve anorak yardımı sağlayacağız. 26- Ramazan kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. 27- Bisiklet turu düzenleyeceğiz. 28- Mutlu gün kumbarası uygulaması yapacağız. 29- Kitap KardeĢliği projemize devam edeceğiz. 30- Trakya gecesinin organizasyonunun yapmaya devam edeceğiz. 31- Memeder ve Belediye iģbirliği ile bölgemizdeki 40yaĢ sonrası kadınları meme kanseri taramasından geçirmek. 32- Grup kulüplerince bölgemizdeki sanayi ve üretim tesislerine ziyaretlerde bulunmak, iģyeri gezileri yapmak 33- Bildiğini öğret projesini gerçekleģtirmek. 34- YaĢayarak öğrenme prensipleri ne dayalı motivasyon artırıcı OUTDOOR aktiviteleri yapmak 35- Baba çocuk kampı düzenleyeceğiz. 36- Engelsiz RYLA düzenleyeceğiz. 37- Trafik Eğitim Parkını tertip edeceğiz. 38- Satranç da engeller kalkıyor satranç turnuvası düzenleyeceğiz.

36 Devir Teslim 26/06/2014 de Devir Teslimimizi Park Otelde gerçekleģtirdik.

37 Anıtkabir Ziyareti 05/07/2014 de Dönemine baģlangıcımızı Atamızın huzuruna çıkarak gerçekleģtirdik.

38 Grup Kulüpleri Koordinasyon Toplantısı 20/07/2014 de 1.Grup kulüpleri toplantısına ev sahipliği yaparak gerçekleģtirdik.

39 Ġlçe Belediye BaĢkanı Ziyareti 13/08/2014 ÇarĢamba günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Belediye BaĢkanı Sayın Özcan IġIKLAR ı makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler hakkında bilgi vererek ortak çalıģma yapabileceğimiz konusunda mutabık kaldık.

40 Ġlçe Kaymakam Ziyareti 13/08/2014 ÇarĢamba günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Kaymakamı Sayın Salih KESER i makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler hakkında bilgi vererek ortak çalıģma yapabileceğimiz konusunda mutabık kaldık.

41 Ġlçe Emniyet Müdürü Ziyareti 13/08/2014 ÇarĢamba günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Ġlçe Emniyet Müdürü Sayın Mustafa GÜNTEKĠN i makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler hakkında bilgi vererek ortak çalıģma yapabileceğimiz konusunda mutabık kaldık.

42 Ġlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyareti 14/08/2014 perģembe günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Ġlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Hasan GÜVEN i makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler hakkında bilgi verdik.

43 Ġlçe Müftü Ziyareti 13/08/2014 ÇarĢamba günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Müftüsü Sayın Ġdris ÇATMAKAġ ı makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler hakkında bilgi verdik.

44 Ġlçe Belediye Mali Hizmetler Müdürü Ziyareti 13/08/2014 ÇarĢamba günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Belediyesi Mali Hizmetler Müdüresi ve aynı zamanda Sevgili EĢim Emre ARISALTIKOĞLU nu da makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler de Sevgili EĢimin her zaman olduğu gibi yanımda olacağından ötürü kendisine sevgi ve Ģükranlarımı sundum.

45 Ġlçe Milli Eğitim Müdürü Ziyareti 14/08/2014 perģembe günü Silivri Rotary Kulübünün döneminin yeni Yönetim kurulu ve üyeleri olarak Silivri Ġlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet AY ı makamında ziyaret ettik.01 Temmuz da yeni baģlayan dönemimizde yapacağımız projeler hakkında bilgi verdik.

46 Üyelerimize Ziyaretler 12/09/2014 de Kulübümüzün üyesi Rotaryen M.Gökhan Demir' ın kızı Rotary Ailemizin en küçük bireyi Beril Demir'e hediyemizi ailemize hoģ geldin ziyaretini Meltem & M.Gökhan Demir'in evlerinde ziyaret ettik.

47 Üyelerimize Ziyaretler 27/09/2014 Cumartesi akģamı Alyans Düğün Salonunda üyemiz Rtn. Sezai Batman nın Sevgili kızı Sena Özgür ile niģanlandı. Bu NiĢan akģamına 1.Grup Kulüpleri toplantısı sonrası Silivri Rotary Kulübü olarak topluca katılarak Sevgili Rtn. Sezai BATMAN üyemizin mutluluğuna ortak olduk.

48 2420.Bölge RoteĢler Toplantısı 01/10/2014 de Rotary EĢler Toplantısı Büyük Kulüpte yapıldı ve bu toplantıya Silivri Rotary Kulübü GeçmiĢ Dönem BaĢkanı ve Memeder Derneği BaĢkanı Ülkü Büyükgönenç ile Silivri Rotary Kulübü GeçmiĢ Dönem BaĢkanı ve Rotary Bölge Engelsiz YaĢam Komitesi BaĢkanı Aysel Akbulut katıldı.

49 Cumhuriyet Bayramı 29/10/2014 de Silivri Rotary Kulübü Dönem BaĢkanı Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU Cumhuriyet Bayramının 91. Yıldönümünde sabah çelenk koyma törenine katıldıktan sonra aynı günün akģamı Silivri Belediyesi önünden baģlayan Cumhuriyet yürüyüģüne kızı Melis SARISALTIKOĞLU,GeçmiĢ Dönem BaĢkanı ve aynı zamanda 2420.Bölge Engelsiz YaĢam Komitesinden sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. Aysel AKBULUT ve Kıymetli EĢi Cengiz AKBULUT ve Dönem Sekreteri Rtn. Bora KÖKSALAN ve Kıymetli EĢi Fatma KÖKSALAN ile katıldık.

50 Diğer Ziyaretler 07/11/2014 de Küpe FM de Kamil BĠLĠCĠ nin konuğu olduk ve Rotary anlattık.

51 RoteĢler Toplantısı 27/11/2014 dekulübümüzün RoteĢleri ve Bayan Rotaryenleri Nevin Türkyılmaz'ın evindeydi. Dönem BaĢkanı eģi Emre Kılıç Sarısaltıkoğlu, kızı Melis, Zeynep Elmasli, Hülya Balaban Batman, Meltem Köksalan Demir ve Annesi,Seher Dertop,TC GülĢen Sezer Kalender, Nevin Türkyılmaz,Elif Türkyılmaz Kalender,Aysel Aydin Akbulut, Ülkü Büyükgönenç katıldılar.

52 Diğer Etkinlikler 03/12/2012 de GeçmiĢ Dönem BaĢkanımız ve aynı zamanda 2420.Bölge Engelsiz YaĢam Komitesinden sorumlu Guvernör Yardımcımız Rtn. Aysel AKBULUT Ġstinye Parkta 03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında tertip ettiği EngelSĠZsiniz konulu etkinlikte Silivri Rotary Kulübünden Mehmet KELEġ ve Sezai BATMAN da Kulübümüzü temsilen katılarak farkındalık yarattık. Etkinlikte boyama çalıģmaları da yapıldı.

53 Çeltik Ġlkokuluna Kitaplık ve Kitap BağıĢı 09/12/2014 günü daha önce Okul Boyaması yaptığımız Çeltik Ġlköğretim Okulunda eksikliği Okul Müdürü Sayın Süleyman Yörük tarafından bildirilen kitaplık talebi kulübümüz tarafından 3 adet kitaplık ve 400 civarında Öğrencilerin okuyabileceği hikaye kitapları ile beraber teslim edilmiģtir.

54 Büyükçekmece Rotary Kulübünü Kurduk 12/12/2014 Cuma akģamı Dönem BaĢkanımız Rtn. Burçin Sarısaltıkoğlu kulübümüzü temsilen katılarak Çan,Çekiç ve BaĢkanın Madalyonunu Kurucu Kulüp olmamız gereği yaptırarak Silivri Rotary Kulübü adına hediye ettik. 21/12/2014 de Hamiliğini yaptığımız Büyükçekmece Rotary Kulübü KuruluĢ Yemeği 21 aralık Pazar akģamı Eser Otel Balo Salonu da katıldık. Büyükçekmece Rotary Kulübüne Charter için Uluslararası Rotary de gerkli baģvuruyu yaptık. 21/03/2015 de Silivri Rotary Kulübü Dönem BaĢkanı Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU nun önerdiği Üye kabul törenine de katıldık..

55 2420.Bölge Vakıf Semineri 20/12/2014 Cumartesi günü saat 09:00 ile 12:30 arasında Caddebostan Rotary Kulübü organizasyonunda Kadıköy Belediyesi Hizmet Merkezinde Yeni Vizyon Rotary Vakıf Seminerine Silivri Rotary Kulübü Dönem BaĢkanı Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU ve Silivri Rotary Kulübü Gelecek Dönem BaĢkanı Rtn. Yasin ELMASLI katıldı.

56 2420.Bölge Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı /01/2015 cumartesi ve pazar günü Haliç Rotary Kulübünün organizasyonunda 2420.Bölge Yarıyıl Değerlendirme Toplantısı Bayramoğlu Resort Otelde Darıca / KOCAELĠ de Kulüp Dönem BaĢkanları, Kulüplerden sorumlu Guvernör Yardımcıları,2420.Bölge Görevlileri, 2420.Bölge Guvernörü ve EĢlerin katılımı ile gerçekleģtirildi.

57 Üyelerimize Ziyaretler 23/01/2015 Cuma günü evinde görünmez bir kaza geçirerek sağ ayak bileğinde ve topuğunda 3 kırık ve çıkık meydana gelen üyemiz Rtn. Aynur SÜLEYMANOĞLU nu ameliyat sonrası taburcu olduğu evinde Silivri Rotary Kulübü olarak ziyaret ettik. Kendisine geçmiģ olsun ziyaretinde bulunduğumuz sırada dahi açısını hiçe sayarak bizi güler yüzü ve ikramları ile muhteģem ağırladı.

58 Diğer Ziyaretler 23/01/2015 Cuma günü üyemiz Rtn.Sezai BATMAN ı 4. Salon 4303 nolu standında Batman Makina yı ziyarette bulunup kendisine Silivri Rotary Kulübü olarak baģarılar diledik. Bu ziyaretin hemen akabinde 2. Salon da Hindistan standında bulunan Gelecek Dönem BaĢkanımız Rtn. Yasin ELMASLI yada Sunfly tour olarak yine Silivri Rotary Kulübü olarak baģarılar diledik. Her iki üyemizle de Fuarda guru duyduk.

59 2420.Bölge Yeni Üye Oryantasyon Kampı Mart 2015 de Antalya da Aska Lara Resort Otelde yapıldı Bölge,2430.Bölge ve 2440.Bölge nin ortaklaģa düzenlediği Yeni Üye Oryantasyon Kampına Silivri Rotary Kulübünden Sezai BATMAN,Mine AKKAY ATĠK ve AyĢegül ULUġAHĠN katılarak baģarılı olduklarına dair sertifikalarını da aldılar.

60 GümüĢyaka Anadolu Lisesine Kitap BağıĢı 16/03/2015 Pazartesi günü bize okulun kütüphanesinde kitap eksiği olduğunu bildiren Edebiyat Öğretmeni Mustafa KURU ile irtibata geçerek Öğrencilerin okuyabileceği kitapları Bölge Engelsiz YaĢam Komitesinden Sorumlu Guvernör Yardımcısı ve aynı zamanda GeçmiĢ Dönem BaĢkanımız Rtn Aysel AKBULUT un Kıymetli eģi Cengiz AKBULUT abimin özenli tasnif çalıģmaları sonucu elde ettiği 300 civarında kitabı teslim ettik.

61 2420.Bölge Asamblesi Nisan 2015 tarihlerinde Dönemi Bölge Asamblesine WOW Istanbul Hotels & Convention Center de yapıldı.bu Asambleye Silivri Rotary Kulübü Dönem BaĢkanı Rtn. Burçin SARISALTIKOĞLU, Engelsiz YaĢam Komitesinden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. Aysel AKBULUT, GeçmiĢ Dönem BaĢkanı Rtn. Ülkü BÜYÜKGÖNENÇ,Gelecek Dönem BaĢkanı Rtn. Yasin ELMASLI,Gelecek Dönem Saymanı Rtn. M. Gökhan DEMĠR Ve Rtn. Sezai BATMAN katıldılar. Çok faydalı geçen bu seminer iyi niyet mesajlarından sonra Hizmetleriniz Dünyaya Armağan Olsun sloganı ile yeni döneme 1 temmuz 2015 den itibaren start verilmek üzere asambleye son verildi.

62 Engelli Takvimi Silivri Rotary Kulübü olarak Bölge Engelsiz YaĢam Komitesinin Engelliler yararına çıkardığı ve katılan kulüplerin engelliler ile projelerinin görsellerinin yer aldığı 2015 takvimine maddi ve manevi olarak destek olduk.

63 Facebook ve Twitter Ġle Sosyal Medyadayız

64 Web sayfamızın Ara Yüzünü Uluslararası Rotary Web Standarlarına Getirdik

65 1- Stratejik plan oluģturacağız Her ay bir toplantımız stratejik plan oluģturmak için üyelerimiz ile beraber görüģülecek ve önümüzdeki yıllar bu plan doğrultusunda oluģturulacak projeler ile gerçekleģtirilecektir. 07/08/2014 tarihli toplantımızda Stratejik Plan oluģturmak ile ilgili çalıģmalara baģladık ve her ay yaptığımız toplantılarda kapsamında Rotary Clup Kendini Değerlendirme ve Etkinliğini Ölçme ÇalıĢması sonuçları değerlendirerek Kulübün zayıf,güçlü,fırsat ve tehditler ile önümüzdeki 3 yıl nerede olmak istediğimiz ve yapacağımız projeler tartıģtık.

66 2- Komite toplantıları yapılmasını sağlayıp etkili kulüp olacağız Her iki ayda bir komiteler toplanarak yapılacak projeler ve görevleri hakkında detaylı konuģarak yaptıklarını yönetim ile paylaģarak etkili kulüp olmamız sağlanacaktır.

67 3- DanıĢma Kurulu ile çalıģma yapacağız Stratejik plan çerçevesinde önderlik yapmaları sağlanacaktır. 03/07/2014 tarihli toplantımızda Stratejik Plan oluģturmak ile ilgili DanıĢma Kurulumuz ile istiģare çalıģmalara baģladık.

68 4- Aylık programlar ile sistemli gideceğiz Her ay sonunda bir sonraki ayın toplantı ve projeleri duyurulacak bu sayede kulübün programlı ve sistemli ilerlemesi sağlanacaktır. Gelecek ayın toplantı ve projeleri bir önceki haftalık Bültenin Duyurular kısmında yayınlanmaktadır.

69 5- Kültür turları düzenleyeceğiz EskiĢehir e hafta sonu kültür turu düzenlenerek,üyelerin aileleri ile kaynaģması sağlanarak bağlarımız kuvvetlendirilecektir. Bu projemizi gerçekleģtirmek için Gelecek Dönem BaĢkanımız Rtn.Yasin ELMASLI nın desteğini geçmiģ yıllarda olduğu gibi yanımızda hissedeceğiz.

70 6- Silivri Fuaye Salonunda dönem içinde etkinlik düzenleyeceğiz Belediyemizin STK ların hizmetine sunduğu bu güzel mekanda seminer ve etkinliklerimizi gerçekleģtireceğiz. 02/03/2015 de Cem Seymen ile EKOS Türkiye ve Dünya Ekonomisi ve 17/03/2015 de Doç. Dr. Sibel Özkan GÜRDAL ile Meme Kanserinde Kendi Kendini Muayene Yöntemi ve Erken TeĢhisin Önemi konulu seminerleri burada gerçekleģtirildi.

71 24/07/2014 de Ramazan Paketi Atatürkçü DüĢünce Derneği 24/07/2014 de Kitap KardeĢliği ÇağdaĢ YaĢam Derneği ve Çevre Derneği ile ortak çalıģma yapıldı. 7- Diğer Sivil toplum örgütleriyle ortak proje yapacağız Kitap kardeģliği ni ve Anne Çocuk Sağlığı projesini ÇYDD ile ve ramazan paketlerini ADD ile gerçekleģtirerek STK lar ile ortak çalıģmıģ olacağız.

72 8- Gençlik Programlarına destek olacağız Rotaractlarımız ile beraber gençlik programlarına onların talepleri doğrultusunda gerçekleģtirmeye çalıģacağız. Silivri Rotarct Kulübümüz ile Özel Mektebim Okulları Ġnteract Kulübü ile ortak olarak 23 Nisanda uçurtma ġenliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz.

73 9- RYLA tertip edeceğiz. Her yıl yaptığımız gibi bu yılda Ekim ayında düzenlemeyi hedefliyoruz.. 05/04/2015 de Kadir Has Üniversitesi Öğrencilerine yönelik RYLA mızı gerçekleģtirdik.

74 10- Rotary Day e katılacağız Ekim arasında Rotary Day e Dünya BaĢkanımızın da katılacağı güne katılım sağlanacaktır. 19/10/2015 de Bebek te Türkan Sabancı Parkında Rotary Day e Dünya BaĢkanımızın da katıldığı güne geniģ bir katılım sağladık ve aynı gün Dönem Projemiz olan Satrançta Engeller Kalkıyor projemizi Özel Mektebim Okulları Silivri Koleji Satranç Takımı ile Görme Engelliler Satranç Takımı arasında 1.ciye tam altın,2.ciye yarım altın ve 3.cüye çeyrek altın verdiğimiz ödüllü turnuva tertip ettik.

75 11-Polio konusunda destek sağlayacağız Hem Polio kumbarasında toplanan paralar Polio ya aktarılarak hemde Bisiklet turu gibi çeģitli etkinliklerle Polio ya destek sağlayacağız. 31/03/2015 de toplantılarımızda Polio kutusu ve mutlu gün kumbarasına topladığımız paralara ilave yaparak 500 Doları Uluslararası Rotary Vakfına Silivri Rotary Kulübü olarak bağıģladık.

76 12- Rotaract Kulübüne destek vereceğiz Her ay yönetim kurulundan bir arkadaģımız ve Gençlik Komitesi BaĢkanımız toplantılarına katılarak Rot aryanlar ile Rotaractlar arasında köprü kurarak ortak projeler yapılması sağlanacaktır. 12/03/2015 deki toplantımızı Silivri Rotaract Kulübü ile 13 Mart Dünya Rotaract Günü sebebiyle ortak toplantı yaptık ve bu toplantımıza Bölge Rotaract Komitesi BaĢkanı Rtn. ġebnem DEMĠREL ve BRT Yardımcısı Anıl ORHAN katıldı. Ayrıca 07/12/2014 BRT yardımcısı ziyareti ve 01/02/2015 BRT Cise GENÇEL BRT ziyaretlerine katıldığımız gibi toplantılarında da yanlarında olduk.

77 13- Dostluk bağlarımızı,ailelerimizle beraber kuvvetlendireceğiz OcakbaĢı toplantılarını program dahilinde yaparak ailelerimiz ile aramızdaki bağları kuvvetlendireceğiz.

78 14- EREY kapsamında kulüp olarak katılacağız Her rotaryen aylık 1 $ verecek ve bu payı aidatlarımızdan toplayarak Kasım (Vakıf Ayı) Ayında yapacağız UR yollayarak EREY i gerçekleģtirmiģ olacağız ve daha da önemlisi Önümüzdeki yıllar için Silivri Rotary Kulübünün büyük projeler yapması için Vakıftan gelir gelmesini sağlamıģ olacağız. 31/03/2015 de EREY Boxlarımızda topladığımız paralara ilave yaparak üye baģına 25 dolardan toplam 500 Doları Uluslararası Rotary Vakfına Üyelerin adına bağıģladık.

79 15- Mikro kredi ġubesi açılıģı Bölge yönlendirmesi beklenmekte olup yapılan son görüģmede Ekim ayı gibi herģeyin netleģeceği ve daha sonrasında ise kulüp olarak yapacağımız çalıģmalar ile Ocak ayında Mikrokredi ġubesinin açılıģını yapılmasını planlıyoruz. Silivri Mikrokredi ġubesi AçılıĢı için Mikrokredi Komitesinden protokol ile ilgili haber beklenmekte olup TL.miz bankada bu iģ için beklemektedir.

80 16- Kulüp liderlik planı doğrultusunda çalıģacağız Kulüp liderlik planı çerçevesinde Rotary Kuralları,Kulüp DanıĢma Kurulu ve Strateji Planlama Kurulu önderliğinde çalıģmalarımızı ve projelerimizi gerçekleģtireceğiz. Kulüp liderlik planı çerçevesinde Rotary Kuralları,Kulüp DanıĢma Kurulu ve Strateji Planlama Kurulu önderliğinde çalıģmalarımızı ve projelerimizi gerçekleģtirdik.

81 17- Future Vision Planına uygun çalıģmalar yapacağız Uluslararası Rotary in Dünya hedefleri olan altı ana baģlıkla ilgili projeler hazırlayacağız. BARIġ VE ANLAġMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ/ÖNLENMESĠ HASTALIKLARIN ÖNLENMESĠ VE TEDAVĠ SU VE HĠJYEN ANA VE ÇOCUK SAĞLIĞI TEMEL EĞĠTĠM VE CEHALETLE MÜCADELE EKONOMĠK VE TOPLUMSAL GELĠġĠME DESTEK

82 18- KonuĢmacıların bir kısmını Rotary Bölgeden sağlayacağız. Her ay bir konuģmacımızı bölgeden komitelerden çağırarak hem bölge ile sıcak bağlar kuracağız hem de komitelerden daha detaylı bilgileri konunun uzmanlarından alacağız. 14/08/2014 de Üyelik GeliĢtirmeden sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. Tarık ORAK, 30/10/2014 Ġnteractdan sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. Oğuz ÖZDEMĠR ve 12/03/2015 de Rotaracttan sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. ġebnem DEMĠREL 2420.Bölgeden geldiler.

83 19- Üye sayısını artırmak için çalıģacağız En az 2 net üye artıģı sağlayarak üye sayımızı 15 den 17 e çıkaracağız. Sezai BATMAN Mine Akkay ATĠK Yusuf ÖLÇER Mehmet KELEġ AyĢegül ULUġAHĠN 5 üye artışı sağlayarak %25 lik artış ile Silivri Rotary Kulübü kuruluşundan bu yana en yüksek üye artışını yakaladık.

84 20- EKOS tertip edeceğiz. Mart ayında düzenlemeyi düģündüğümüz Ekonomiyi Okuma Semineri ile farkındalığı arttırmayı hedefliyoruz. 02/03/2015 de Cem SEYMEN ile EKOS tertip ederek Türkiye ve Dünya Ekonomisi hakkında bilgilendik.

85 21- Meslek baģarı ödülü vereceğiz Ekim (Meslek Hizmetleri Ayı) Ayında Silivri li bir meslek sahibine Meslekte BaĢarı Ödülünü vermeyi planlıyoruz. 30/10/2014 de Meslek BaĢarı Ödülünü Olta Balık Restaurant sahibi Sayın Uğur AZERĠ ye verdik.

86 22- Su ve hijyen ile ilgili CD hazırlatılıp okullara dağıtacağız Ġlçe Milli Eğitim aracılığıyla bütün okullarda derslerde gösterilmesini sağlamak üzere Bölge ile görüģüp temin edeceğimiz CD yi Silivri de okul sayısı kadar çoğaltarak dağıtımını gerçekleģtireceğiz.

87 23- Ġnteract kulüp kurulmasını sağlayacağız Kasım ayında gerekli çalıģmaları yaparak okul bazlı Ġnteract kulüp kurmayı hedefliyoruz. 19/11/2014 de Özel Mektebim Okulları Silivri Kolejinde interact Kulübü kurulması için bilgilendirme semineri tertip ettik. Silivri Rotary Kulübü hamiliğinde 14 Ocak 2015 tarihinde kurulan Özel Mektebim Okulları Silivri Koleji Ġnteract Kulübünün 11 ġubat 2015 tarihli Charter Belgesi Töreninde Sponsor kulüp olmamız münasebeti ile Çan,Çekiç ve Bayraklarını takdim ettik.

88 24- Bölge ile birlikte bir okulu üyelerimiz ile beraber boyayacağız Eylül ayında Bölgenin ve Kulübümüzün hedeflerinde yazan Okul Boyama projemizi Çeltik Ġlkokulu boyayarak gerçekleģtirmeyi hedefliyoruz. Okul ile ilgili Müdürün talep yazısı Marshall firmasına yollanmıģ olup boyaların tamamının gelmesi bekleniyor. 20/09/2014 de Çeltik Ġlköğretim Okulunu üyelerimiz ile beraber boyadık.

89 25- Bot ve anorak yardımı sağlayacağız Bölgeden gelecek duyurular doğrultusunda Ekim - Kasım ayları arasında bölgeden bot ve anorakları alarak Ġlçe Milli Eğitime teslim ederek ihtiyaç sahiplerine dağıtımını sağlayacağız Bölgeye Silivri Rotara Kulübü adına 31 adet BABA Paketi ( Bot,Anorak ve Battaniye ) alınması için gerekli ücreti gönderdik.

90 26- Diğer Sivil toplum örgütleriyle ortak proje yapacağız Kitap kardeģliği ni ve Anne Çocuk Sağlığı projesini ÇYDD ile ve ramazan paketlerini ADD ile gerçekleģtirerek STK lar ile ortak çalıģmıģ olacağız. 24/07/2014 Ramazan Paketi Atatürkçü DüĢünce Derneği ve üyelerimizin ihtiyaç sahiplerine direkt vermesi ile gerçekleģtirdik.

91 27- Bisiklet turu düzenleyeceğiz Ekim Ayında düzenleyeceğimiz bisiklet turu ile hep üyelerimiz hem de diğer katılımcılar ile kaynaģma sağlayıp polio ve rotary logolu tiģörtler ile polio verdiğimiz önem vurgulanacaktır. Ayrıca bu bisiklet turunda sponsorlar ile yarıģ kısmını da yaparak elde edilecek gelir ile polio destek hedeflenmektedir.

92 28- Mutlu gün kumbarası uygulaması yapacağız Her toplantıda mutlu gün kumbarası dolaģtırılarak toplanan küçük paralar projelerimizde değerlendirilecektir. 31/03/2015 de Mutlu gün kumbarası ile topladıklarımız sayesinde 500 dolar polio bağıģını gerçekleģtirdik.

93 29- Kitap KardeĢliği projemize devam edeceğiz. Temmuz ayında ÇYDD ve Çevre Derneği ile birlikte stıkırladığımız kitapların dağıtımı yapılmıģtır. Yeni kitaplar temin ettiğimizde tekrar aynı noktalara bırakarak projenin devamı sağlanacaktır. 24/07/2014 de ÇağdaĢ YaĢam Derneği Çay Bahçesi ile, Çevre Derneği Çay Bahçesinende Kitap KardeĢliği projesi çercevesinde Stikır yapıģtırdığımız kitaplarımızı bıraktık.

94 30- Trakya gecesinin organizasyonunun yapmaya devam edeceğiz. Bölge ile beraber düzenlenecek organizasyonda görev alınarak bu senede yapılmasına kulübümüz paydaģ olacaktır.

95 31- Memeder ve Belediye iģbirliği ile bölgemizdeki 40yaĢ sonrası kadınları meme kanseri taramasından geçirmek GeçmiĢ Dönem BaĢkanımız Rtn.Ülkü BÜYÜKGÖNENÇ nin Memeder BaĢkanı olması bizim büyük Ģansımız olması sebebiyle bölgemizdeki 40 yaģ üstü kadınlara meme kanseri taraması ve konuyla ilgili seminer verilmesini Ekim ayında planlıyoruz. 17/03/2015 de Memeder ve Kagider ile ortaklaşa Hastalıkların Önlenmesi Ve Tedavisi çerçevesinde Meme Kanserinde Kendi Kendini Muayene Yöntemi ve Erken Teşhisin Önemi konusunda Namık Kemal Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Sibel Özkan GÜRDAL tarafından seminer düzenlenmesini sağladık.

96 32- Grup kulüplerince bölgemizdeki sanayi ve üretim tesislerine ziyaretlerde bulunmak, iģyeri gezileri yapmak. Her ay bir tane iģ yeri toplantısı yapılarak üyelerimizin iģyerlerini ziyaret etmek ve dolayısıyla üyelerimizin mesleklerini yakından tanımak. 13/11/2014 de Rtn. Bora Köksalan nın iģ yeri olan KÖKENERJĠ ye, 25/12/2014 de Rtn. Sezai Batman nın BATMAN MAKĠNA ya,05/02/2015 de Rtn. Yusuf Ölçer in iģ yeri olan ÖLÇER MĠMARLIK ve 26/03/2015 de de Rtn. Nasuf Türkyılmaz ın iģ yeri olan TÜRKYILMAZLAR a iģ yeri gezisi düzenledik.

97 33- Bildiğini öğret projesini gerçekleģtirmek Mesleklerimiz ile ilgili gençlere okullarda sunum yapmak, öğrencileri deneyimlerini arttırmak için kısa süreli 1-2 günlük deneyim ortamları yaratmak.

98 34- YaĢayarak öğrenme prensipleri ne dayalı motivasyon artırıcı OUTDOOR aktiviteleri yapmak Mayıs ayında bir piknik Ģeklinde grup rotary ve grup rotaractlarıyla bir araya gelmek.

99 35- Baba çocuk kampı düzenleyeceğiz Rotary ;babaların iģ hayatı nedeniyle çocuklarının bir araya gelememesini BABA ÇOÇUK KAMPI projesi ile çözerek kaliteli zaman geçirmelerini hedeflediğimiz bu projeyi Eylül ayında yapmayı düģünüyoruz. BABA ÇOCUK KAMPI Rotary babaların iş hayatı nedeniyle çocuklarının bir araya gelememesini BABA ÇOÇUK KAMPI projesi ile çözerek kaliteli zaman geçirmelerini hedefliyor.

100 36- Engelsiz RYLA düzenleyeceğiz Rotary Yarının Liderlerini Arıyor ; Engellilerin engellerini kaldırıyor ve ENGELSĠZ RYLA da onları bilgilendiriyor projemizi Mart ayında bu dönem GeçmiĢ Dönem BaĢkanımız Rtn. Aysel AKBULUT un 2420.Bölge Engelsiz YaĢam Komitesi BaĢkanı olması sebebiyle gururlu ve heyecanlı olarak geçen seneki gibi yapmayı Mart ayında planlıyoruz. ENGELSİZ RYLA Rotary Yarının Liderlerini Arıyor ; Engellilerin engellerini kaldırıyor ve ENGELSİZ RYLA da onları bilgilendiriyor.

101 37- Trafik Eğitim Parkını tertip edeceğiz Yeni nesillerimiz olan çocuklarımızın trafiği bilen bireyler olması için ağaç yaģken eğilir atasözünden hareketle TRAFĠK EĞĠTĠM PARKI Belediyemiz ile beraber Mayıs ayında yapmayı planlıyoruz. TRAFİK EĞİTİM PARKI Yeni nesillerimiz olan çocuklarımızın trafiği bilen bireyler olması için ağaç yaşken eğilir atasözünden hareketle TRAFİK EĞİTİM PARKI yapmak istiyoruz.

102 38- Satranç da engeller kalkıyor satranç turnuvası düzenleyeceğiz. Yarın hepimiz engelli olabiliriz Engelli ve engelsiz bireyleri bir araya getirerek SATRANÇ DA ENGELLER KALKIYOR projesi ile engelli ve engelsiz gençlerimizi bir araya getirerek tam bir kaynaşma sağlamayı Ekim ayında planlıyoruz. 19/10/2014 de Dönem projemiz olan Satrançta Engeller Kalkıyor projesini Mektebim okulları Satranç Takım'ı ve Görme Engelli Satranç Takım'ı ile beraber turnuva yaparak gerçekleģtirerek galip gelen ilk 3 e Silivri Rotary Kulübü 1. Ye Tam Altın,2. Ye yarım altın ve 3. Ye Çeyrek altın hediye vererek taçlandırdık. Ġlk 3 ü Görme Engellilerden oluģan Satranç Takımı kazandı.

103 KULÜP LĠDERLĠK PLANI Etkin Rotary Kulüpleri Üye sayısını koruyan ve çoğaltan BaĢarılı hizmet projeleri üreten Rotary Vakfı'nı destekleyen Bölgeye liderler yetiģtiren Kulüp Liderlik Planı Hizmet Avenüleri