Legal 500 Firması. İnsanlara ses hakkı veriyoruz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Legal 500 Firması. İnsanlara ses hakkı veriyoruz."

Transkript

1 01 Legal 500 Firması İnsanlara ses hakkı veriyoruz.

2 02

3 03 İçindekiler Neden Duncan Lewis? 4 Göçmenlik 6 Çocuk Hukuku 8 Aile ve Aile İçi Şiddet 9 Ceza Hukuku 10 Cezaevi Hukuku 11 Kamu Hukuku 12 Hukuki İhtilaf 13 Toplum Sağlığı 14 Kamu Yardımları 15 Konut 16 Borç 17 Ticari Mülkiyet 18 Konut Mülkiyeti 19 Akıl Sağlığı 20 İstihdam 21 Fiziksel Yaralanmalar 22 Bize nasıl ulaşabilirsiniz? 23

4 04 Neden Duncan Lewis? 17 departman ve 65 farklı milliyetten 400 kişilik personelimizle ihtiyacınız olan uzmana sahibiz. Büyük bir hukuk firmasının kişisel olamayacağını ve sorunlarınıza gereken özeni gösteremeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz. Duncan Lewis in boyutu, aslında sizin fazlasıyla kişisel bir hizmet alacağınız anlamına gelir. Bunun nedeni personelimizin hukukun belirli alt alanlarında uzmanlaşabilmiş olmasıdır. Personelimiz uzmanlık bilgi ve deneyimlerini sizin adınıza çok etkili bir şekilde çalışmak için kullanabilirler. Boyutumuz aynı zamanda olanaklarımızın çok fazla olduğu ve ölçek ekonomileri yardımıyla çok etkili olduğumuz anlamına gelir. Yasal yardım fonlaması kısıtlamalarına karşın büyük çoğunluğu yasal yardımla kamusal olarak fonlanmış kuruluşumuz sayesinde, çok yüksek kalitede danışma ve temsil hizmeti alırsınız. Ülkedeki en büyük sivil yasal yardım kuruluşu olmamıza rağmen özel müvekkillerimize çok yüksek bir kalitede ve uygun maliyetli bir hizmet sunmaktayız. Size en iyi şansı verecek deneyim Departmanlarımızın bir kısmı Legal 500 kaydıyla övünç duymaktadır, bu yalnızca deneyimimizin değil aynı zamanda mesleğimiz üzerindeki etkimizin de göstergesidir. İşimizdeki kalitemiz, üzerinde çalıştığımız davalardaki çok yüksek başarı oranlarımızla da sürekli olarak kanıtlanmaktadır. Lexcel (Baro nun kalite damgası) ve Investors in People tarafından Kalite Markası olarak belgelendirildik. Bu da personelimizin bizim kusursuz itibarımızı ve yüksek standartlarımızı korumaya olanak tanıyan en yüksek kalitedeki eğitimi alıyor olduğunu gösteriyor. Ayrıca Yasal Komisyonu tarafından 9 acentelikle ve pek çok alanda 1. Kategori statüsüyle ödüllendirildik. Hukukçularımızın çoğu Baro paneli üyesidir. Yasalara dair derin anlayışımıza ek olarak, yeni yasalar oluşturulmasına da yardımcı olduk. Ülkedeki diğer tüm Yasal Yardım firmalarından daha çok rapor edilmiş davaya sahibiz ve bu davaların bir kısmı yasal yorumlamaları ve yasaların işleyişini kökünden değiştirmiştir.

5 05 Her davaya bağlılık Yasal sistem, özellikle de hükümet kuruluşu gibi büyük bir organizasyon karşısındayken, herkes için göz korkutucu olabilir. Duncan Lewis, adınıza en güçlü savunmayı yapmaktaki sesiniz ve danışmanınız olmak için vardır. Pek çok davada sizin için ücretsiz olarak yasal danışmanlık yardımı sağlayabiliriz. Bu, daha az komplike uygulamaları içerdiği gibi Yüksek Mahkeme, Temyiz Mahkemesi ve Yargıtay da görülen daha karmaşık davaları da içerir. Çok sayıda yardımsal danışmanlık işlemleri yürüterek ve ayrıca yasal yardımın mevcut olmadığı durumlarda bazı davaları kamu hayrı için ücretsiz olarak üstlenerek hizmetlerimizi herkes için olabildiğince erişilebilir hale getirmeye çabalıyoruz. Habeş'ten Zulu'ya kadar 40'tan fazla dilde hizmet veren 400 ün üzerinde tercümana da sahibiz. Bizim yardımımıza ihtiyacı olan herkese yüksek kalitede yasal danışmanlık ve hizmet sağlıyoruz.

6 06 Göçmenlik Birleşik Krallık taki en geniş ve en saygı duyulan Göçmenlik Departmanlarından birine sahibiz. Genel göçmenlik, iş göçmenliği ve mülteci yasası ile ilgili geniş bilgimiz ve engin deneyimimizin bir eşi benzeri yok. Geniş Göçmenlik personelimiz farklı dillerde hizmet sağlayan uzman personelden oluşuyor ve Göçmenlik personelimizin tamamı Baro'nun Göçmenlik ve Mültecilik Akreditasyonunu elde etmiştir yada prosedurunu tamamlamaktadır. Müvekkillerimize göçmenlikle ilgili özel meselelerde çok uygun fiyatlarla kişisel danışmanlık ve temsil hizmeti sağlıyoruz. Personelimiz, örneğin politik mültecilik başvuruları gibi, kamusal fonların (eski adıyla yasal yardımın) mevcut bulunabileceği durumlardaki sorunlarla ilgileniyor. Genel Göçmenlik, Alıkonma Merkezleri de dâhil olmak üzere Sığınmacı ve Mülteci Göçmenliği, Çalışma İzinleri ve Vizeler, ve İş Göçmenliği konularında destek sağlıyoruz. Buraya destek sağlayabileceğimiz göçmenlik türlerine dair her bir ana kategori altında bazı örnekler ekledik.

7 07 Genel Göçmenlik Hem başvurular hem de başvuruları takip eden diğer işlemler için aşağıdaki türlerde yasal sorunlarla ilgili Genel Göçmenlik başlığı altında müvekkillerimize destek sağlayabiliriz: Sınırdışı edilme / Yasadışı Giriş AEA Ortaklık Anlaşması Giriş İzni AB İkameti Aile Birleşmeleri Adli İnceleme Evli ve Evli Olmayan Eş İmtiyaz Başvuru ve Temyizleri Vatandaşlığa Kabul Kural Dışı Başvurular Birleşik Krallıkta Yasadışı / Normalden Fazla Kalmak Liman/Alıkonma Acil Durumları Sponsorluk Evli Çiftler ve Evli Olmayanlar veya Birlikte Yaşayan Çiftler Öğrenciler Yolculuk Belgeleri Sığınmacı ve Mülteci Hukuku Görüşmelerden Temyizlere kadar tüm yasal aşamalarda dünyanın her yerinden sığınma isteyenlere destek oluyor ve onları temsil ediyoruz. Deneyimli takımımız çocuklar, akıl hastaları, HIV/AIDS hastaları, işkence kurbanları ve alıkonmuşlar da dâhil olmak üzere geniş bir savunmasız müvekkil yelpazesine aşağıdaki konularda destek sağlıyor: Sığınma Başvuruları, Görüşmeleri ve ilk kademeden daha üst kademe mahkemelere ve yüksek mahkemelere kadar temyizler Kefaletle Tahliye Başvuruları Alıkonma Merkezi Ziyaretleri Yüksek Mahkeme Adli İnceleme başvuruları ve daha yüksek mahkemelere temyizler Geride kalanlara İnsani Koruma ve İsteğe Bağlı Terkediş İnsan Hakları Başvuruları Ulusal İltica Destek Hizmeti (NASS) Başvuruları Vizeler ve Çalışma İzinleri Puan Tabanlı Sistem altındaki başvurular da dâhil olmak üzere tüm türlerde vize başvurularının hazırlanması ve sunulmasında büyük bir deneyime sahibiz. Vizelerle ilgili örnekler şunlardır: Nesep Vizesi Ankara Anlaşması İş Vizesi Muhtaç Yaşlı Vizesi Vize Uzatma / Farklılaştırma Turist Vizesi Eş Vizesi Öğrenci Vizesi Ziyaretçi Vizesi Çalışma İzni Bir görüşme ayarlamak ya da firmamıza müvekkil sevk etmek için, lütfen Yeni Müvekkil Koordinatörlerimizle den iletişime geçiniz.

8 08 Çocuk Hukuku Yasal kararlar çocuklarınızın yaşamını etkilediğinde en iyisini istersiniz. Uzman Çocuk Hukuku departmanımız, deneyimli hukukçulardan, eğitim, gören hukukçulardan ve sosyal hizmet görevlilerinden oluşur. Bir ekip olarak Çocuk Hukuku alanındaki tüm konularda uzmanız. Çocuk Bakım Hukuku departmanımız her bir vakaya yalnızca Çocuk Bakım Hukukunda uzmanlaşma yoluyla ulaşılabilecek bir kavrayış seviyesiyle yaklaşır. İster sosyal hizmetleri, ister bir özel hukuk konusunu kapsasın, önemli olan yasanın sizi ve ailenizi nasıl etkileyebileceğini anlayanlar tarafından temsil edilmektir. Kamu Hukuku ile ilgili tüm adli işlemler için ebeveynlere, diğer aile üyelerine, çocuklara ve çocukların vasilerine danışmanlık yapıyor ve onları temsil ediyoruz. Bu işlemler Yerel Yetkililerin Acil Koruma Emirleri, Bakım Emirleri verdiği durumları veya ebeveynlerin çocuklarla iletişim ve Bakım Emirlerinin sonlandırılması talepleri durumlarını da içeriyor. Ayrıca çocuklara gönüllü olarak kalacak yer sağlandığı ve onların Çocuk Koruma Müzakerelerine gidecek olduğu durumlarda da danışmanlık ve destek hizmeti verebilmekteyiz. Ailelere destek olup onlara danışmanlık hizmeti sağlamak ve bu zor şartlar altında onları güçlendirmek için buradayız. Genellikle Kamu Hukuku davalarıyla uğraşan tüm ebeveyn ve çocuklara, mali olanaklarına bakılmaksızın, Kamu Fonları sağlanmaktadır. Ebeveynlerin ayrı olduğu ve iletişimi kolaylaştırmada sorunların var olduğu ya da çocuğun nerede kalacağıyla ilgili problemlerin söz konusu olduğu diğer ihtilaf konularında da çocuklar, ebeveynler ve aile üyelerini temsil konusunda uzmanız. Benzer şekilde evlat edinen ailelere ve evlatlık vermeyi düşünen biyolojik ailelere de uzman danışmanlık sağlamaya muktediriz. Çocuk Kaçırma konusuyla ilgili olarak, Lord Chancellor Çocuk Kaçırma ve İletişim Paneli'ne üye olan az sayıdaki Birleşik Krallık firmalarından biriyiz. Duncan Lewis Çocuk Bakım Hukuku departmanı üyeleri arasında, Baro Çocuk ve Aile Panel Üyeleri de bulunmaktadır. Ayrıca çoğunluk aynı zamanda Çocuk Avukatları Birliği nin ve / veya Çözüm Kurulu nun da üyesidir. Personelimizin üstlendiği uzmanlık gerektiren işlerin kalitesine tanıklık eden birkaç kalite damgasına da layık görüldük. Kast evlilikleri, reşit olmayanların evlilikleri ve uluslararası öğelerin de dâhil olduğu ve büyük yasal öneme sahip, kamuoyunca iyi bilinen davalarla ilgili işlemleri yürütmeye sürekli olarak devam ediyoruz. Şu anda, hukukçu avukatlar da dâhil olmak üzere birkaç Çocuk Paneli üyesine sahibiz. Bu durum tüm Mahkeme süreçlerinde avukatlık desteği vermemizi sağladığı gibi müvekkillerimizin de yalnızca uygun ve profesyonel bir hizmet almasını değil, aynı zamanda davaları boyunca aynı Çocuk Bakım takımı ile çalışmanın getirdiği yüksek seviyeli devamlılığı da garantiliyor.

9 09 Aile Aile Hukuku alanı bir hayli hassas olduğu gibi kafa karıştırıcı da olabilir. Özellikle çocuklar da dâhil olduğunda aile davalarının hassas doğasını çok iyi anlıyor ve davayla ilgili herkesin üzerindeki baskıyı azaltacak çözümler sağlamak için çok fazla çaba sarf ediyoruz. Aile departmanımız etkili bir temsil ile güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunar ve Baro nun Aile Paneli ve Çocuk Paneli'nin ileri düzeydeki üyelerini içerir. Yani Aile ve Çocuk Bakım Hukuku'nda uzmandırlar ve aileye dair tüm konularla ilgilenmektedirler. Aynı zamanda personelimizin üstlendiği uzmanlık gerektiren işlerin kalitesine tanıklık eden farklı kalite damgalarınada layık görüldük. Aile Hukuku nun bütün alanlarında Kamu Fonları mevcuttur. Alınan uygun fiyatlarla ve davalarının maliyeti hakkında müvekkillerin sürekli bilgilendirilmesi suretiyle özel fonlar da uygulanabilir. Aile İçi Şiddet Aile içi şiddet kurbanlarına yardım etmeye yüksek bir öncelik vermekteyiz. Acil durumlarda aşağıdaki konularda aynı gün içerisinde bir görüşme ayarlayabilir ve destek verebiliriz: Gruplar Arz Destek Ekibine Aile Home Doluluk (Meslek Siparişler) ile İlişkiler Cebri İcra Mahkeme Emirleri (Tacizle İlgili Olmayan Emirler) Tacize karşı Koruma Boşanma / Ayrılık ve Birlikte Yaşama Personelimiz uzlaşma ile ilgili olarak size destek hizmeti verebilir, boşanma işleminde tüm yönleriyle size rehber olabilir ve gelecekteki mali düzenlemelerle ilgili olarak size yardım edecektir. Bazı örnekler şöyledir: Bir Boşanma ya da Ayrılığı takiben Çocuklarla ilgili düzenlemeler Tartışmalı Boşanma İşlemleri Butlan ve Yasal Ayrılık Tartışmalı Olmayan Boşanma İşlemleri Birlikte Yaşamayı Sona Erdirme Parasal ve Mülkiyete Dair Genellikle bir boşanma ya da ayrılık sonrasında doğrudan müdahale gerektiren karmaşık sorunlar söz konusu olur. Personelimiz size şu konularda yardımcı olabilir: Tedbir Nafakası Davası (Yasal Ücret Emri başvuruları da dâhil) Evliliğin / butlanın iptalinden ya da yasal ayrılıktan doğan parasal sorunlar (Yardımcı Nafaka); ayrıca malvarlığını dondurma emirleri Uluslararası Sorunlar Aylıklar Evlilik Öncesi Sözleşmeleri Evli olmayan aileler için Mülkiyet İhtilafları Özel Hukuk Evlat Edinme İletişim ve İkamet Emirleri Ebeveyn Yükümlülükleri Engelleyici Tedbir Emirleri Özel Sorunlara Dair Emirler Çocuk Kaçırma

10 10 Ceza Hukuku Konuya polis ve Mahkemeler dâhil olduğunda, güvenebileceğiniz yasal önerilere ihtiyaç duyarsınız. Duncan Lewis Ceza Hukuku departmanı tüm cezai suçlarla iligilenir ve personelimize acil durumlarda yılın 365 günü, günün 24 saati ulaşılabilirsiniz. Bize numarasından ulaşabilirisiniz. Müvekkilerimizi Polis Merkezlerinde, Sulh Mahkemelerinde, Ceza Mahkemelerinde ve Yargıtay gibi Temyiz Mahkemelerinde düzenli olarak temsil etmekteyiz. Gerek Mahkemede gerekse Polis Merkezlerinde iyi bir şekilde temsil edilmenizin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Duncan Lewis iyi hazırlanmış, yüksek kaliteli işler çıkardığına dair bir itibara sahiptir. Kusursuz dava hazırlığımız ceza yargılaması sistemi hakkındaki derin bilgimize ve en iyi kanıt ve belgeleri toplama yeteneğimize dayanır. Ayrıca müvekkillerimiz için en iyi sonucu alıyor olduğumuzdan emin olmak için en yüksek kalitedeki uzmanlar ile hizmetlerimizi güvence altına alırız. Bizimle iletişime geçmek için tutuklanana kadar beklemek zorunda değilsiniz. Duncan Lewis size haklarınız ve onların nasıl korunabileceği hakkında her aşamada danışmanlık yapabilir. Suç departmanımızdaki tüm hukukçular polis merkezindeki müvekkil temsilcileridir, bu da demek olur ki onlar müvekkillerimizi bir suç soruşturmasının başlangıcından itibaren temsil edebilir. Bu özellikle bir dava zedelenmeye açık olduğunda ve soruşturma altındakilere yönelik istenmeyen sonuçlar doğurabilecek yargılama hataları ya da yanlışlarının yapılabileceği durumlarda önemlidir. Londra'nın çeşitli yerlerinde bulunan birkaç ofisimiz sayesinde size 45 dakika içerisinde ulaşabiliriz. Ek olarak, şimdi birkaç adet, fazlasıyla deneyimli Yüksek Mahkeme Avukatlarına sahibiz. Ayrıca bir hüküm ya da mahkûmiyete karşı temyizler için de danışmanlık yapma yetkinliğine sahibiz. Yol trafiği suçlarından doğan genellikle oldukça teknik konularda da özel uzmanlığa sahibiz. Hem ciddi hem de ufak davalardaki deneyimiyle Duncan Lewis Suç Departmanı'nın vaadi, sizin için mümkün olan en iyi sonuca ulaşmaktır. Kamu Fonları ve Maliyetler Polis Merkezi Hizmetimiz ücretsizdir. Eğer gelir desteği ya da belirli yardımları alıyorsanız, sağlayabileceğimiz ilave yasal yardımların pek çoğu da ücretsiz olacaktır. Trafikle ilgili mahkeme celpleri (örneğin; aşırı hız, alkollü araç kullanma vs.) için Mahkeme'de temsil için Kamu Fonları genellikle sağlanmamaktadır. Bununla birlikte "Yasal Yardım"ın edinilebileceği belirli koşullar söz konusudur. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi anlamak için lütfen bize telefon ediniz.

11 11 Cezaevi Hukuku Eğer cezaevindeyseniz, en savunmasız halinizde olabilirsiniz. Cezaevi Hukuku, mahkûmların haklarıyla ilgilenir. Burada Duncan Lewis'te bu tür zamanların sizin ve ailenizin üzerinde yarattığı duygusal sıkıntıyı anlıyoruz. Uzman Cezaevi Hukuku departmanımız, ceza kovuşturmaları sırasında gösterilen özenin bir kişi mahkûm edildiğinde, en savunmasız anında basit bir şekilde bitmediğini garanti ederek müvekkillerimize benzersiz bir hizmet sunar. Bu aşamada verilen hüküm ve/veya cezaya karşı temyizler, Suç Gelirleri, kategorizasyonla ilgili tavsiyeler gibi meselelerle ilgilenebiliriz. Bir mahkûm cezaevine konulur konulmaz, diğer cezaevlerine transferler, yakınlarla görüşme, ceza planlarıyla ilgili yeniden kategorizasyon, şikâyetlerle ilgili destek, yabancı ülke vatandaşlarına özel tavsiyeler gibi konularda ve daha fazlası için destek sağlamaya muktediriz. Ayrıca mahkûmun iyi hal nedeniyle ceza kısaltmalarına konu olabileceği değerlendirmeler sırasında destek verme ve temsil sağlama işini üstlenmekte de yetkiniz. Ömürboyu hapse mahkûm kişiler de dâhil olmak üzere, avukat desteğinin erken salıverilmeyi temin etmede sıklıkla işe yarar olduğu durumlardaki şifahi şartlı tahliye duruşmalarında uzmanlık sahibiyiz. Cezaevi Hukuku, bir konunun yeterli değerliğe ve birey için yarara sahip olduğunun addedildiği durumlarda ve onların kendi başlarına yeterli seviyede özel fonları olmadığında kamusal fon yardımı sağlayan CDS planı temelinde kurulmuştur. Bu da demek olur ki, bazı basit formları doldurması gereken müvekkile yapılacak tavsiye ve verilecek destekler neredeyse tüm hallerde ücretsiz olacaktır. Duncan Lewis te cezaevi hukukunun tüm yönlerini kapsayan bütünlüklü bir hizmet yelpazesi sağlarız. Başta gelen hizmet alanları şöyle sıralanır: Dış Karar Tefhimi / Hapishane Müdürü Karar Tefhimi Hüküm ve Cezaya Karşı Temyiz Kategorizasyon/Yeniden kategorizasyon HDC/ROTL/Ret IPP dökümanı/şartlı tahliye Adli İnceleme İzin İptali Şartlı Tahliye Kurulu İncelemeleri Transfer / Ceza İlerleyişi Müebbet Mahkûm Konuları Şartlı Tahliye Temyizleri Ceza Davası İnceleme Komisyonu Tarife İncelemeleri Genel Şikâyetler Yeniden Yerleştirme Cezanın sonlanmasına doğru şartlı tahliye (sınırlı ve sınırlı olmayan cezalar için), HDC ve izin koşulları ile ilgili olarak destek sağlayabiliriz.

12 12 Kamu Hukuku Kamu kuruluşları yanlış bir şekilde hareket ettiğinde, onlarla mücadele etmek gerekir. Kamu kuruluşlarının başka bir temyiz hakkı vermeyen kararları, adli incelemeye karşı hassastır. Duncan Lewis, hem Yerel Mahkemede hem de Yüksek Mahkemelerdeki zarar davalarına dair adli incelemeyi takiben ve Temyiz Mahkemesi ve Yargıtay a kadar başarılı bir şekilde takip edilen adli inceleme konularında acil durum emirleri alınması ve insan hakları ihlâlini önlemek için uygulanan diğer ara önlemler de dâhil olmak üzere adli incelemelerle ilgili her türlü konuda deneyim sahibidir. Kamuoyunda çokça bilinen birkaç davada rol oynadık ve deneyimli departmanımız adanmış ve profesyonel yönetimi ile ilgili hak edilmiş bir itibara sahip. Biz şimdi, Yasal Komisyonu, Mahkemeler ve Hazine Kurumu Avukatları tarafından iyice anlaşılmış ve tanınmış durumdayız. Bu durum hızlı ve etkili bir biçimde fon edinmemizi, Mahkemede davaları yürütmemizi (hızlı listeleme elde etme, Mahkeme avukatlarına doğrudan erişim vs.) ve Hazine Kurumu Avukatlarının takım liderleriyle iletişim kurmamızı sağlıyor. Pek çok firmadan daha fazla Kamu Hukuku alanında çalışan sosyal hizmet görevlisine sahibiz. Bu da bize derin ve geniş bir bilgi birikimi, sürekli ve etkili bir şekilde kapsama ve farklı davalardaki savunmacı yaklaşımlarındaki uyumsuzlukları anlayabilmemizi sağlayacak şekilde izleme imkânı sunuyor. Bu da geniş bir dava yelpazesiyle çalıştığımız için aynı anda birkaç davayı yönettiğimiz ve böylelikle davaları yönlendirmeye ve dava sürecini tüm müvekkillerimizin yararına olacak bir şekilde yönetmeye imkânımız olduğunu gösteriyor. Diğer firmalara da, fon bulma ve dava yönetimi konularında düzenli olarak danışmanlık yapıyoruz. Kamu Hukuku departmanı, tüm kamu kuruluşlarının temyize götürülemeyen kararlarına karşı mücadele verir. Bunlar merkezi ya da yerel hükümetler veya kamu görevini yerine getiren diğer organizasyonlar olabilir. İşimiz aşağıdaki konularda verilen kararlara karşı mücadeleyi de içerir: Çocuk ve Aile Mahkemesi Danışma Destek Hizmeti Ceza Davaları İnceleme Komisyonu HM Cezaevi Hizmeti Yerel Otoriteler Büyükşehir Polis Teşkilatı Ulusal Sığınma Destek Servisi NHS Tröstleri Şartlı Tahliye Kurulu Denetimli Serbestlik Servisi Birleşik Krallık Sınır Ajansı (UKBA) Bağımsız Polis Şikayetleri Komisyonu (IPCC) Temyize götürülemeyen mahkeme kararları Bu konuların başlangıçtaki, fiil öncesi yazışmalarından iddia talebi, yönetimi ve çözümüne kadar tüm aşamalarını yürütüyoruz. Gerek kamu tarafından gerekse özel fonlarla fonlanan meseleler üzerinde çalışıyoruz.

13 13 Hukuki İhtilaf Bazen hayatta bazı şeyler arkadaşça hallolmaz. Duncan Lewis te uyuşmazlıklarla ilgili olarak, onları mümkün olduğunca çabuk ve düşük maliyetli bir şekilde çözme amacını da kapsayarak, size dostane ve proaktif bir yaklaşım sunabiliriz. Dava açmanın her zaman için bir uyuşmazlığı çözmekte en iyi yol olmadığının farkındayız ve size maliyet ve sıkıntıları en düşük seviyede tutarak probleminizi en iyi şekilde çözebilecek alternatif uyuşmazlık çözüm yolları önereceğiz. Bununla birlikte eğer meselenin Mahkemeye taşınması tek çare olarak görünüyorsa, davanızı Mahkeme işlemleri boyunca en iyi avantaja ve yüksek kalitedeki bir temsile sahip olacak şekilde hazırlayacak deneyime sahibiz. Aşağıdaki liste geniş kapsamlı bir liste değildir, ancak genellikle üstlendiğimiz iş türlerini örnekler: Sözleşmeye dair ve ticari ihtilaflar mal/ hizmetlerin satın alımı hakkında ya da daha karmaşık ortaklık ve ticari işlemler hakkında olabilirler; müşteri kredi/ kiralama satın alma anlaşmaları gibi 'sözleşme sonrası' ihtilaflar; sigortacılara ve bankacılara karşı getirilen talepler. Borç Size borçlu olunan tutarı mümkün olabilecek en hızlı şekilde ve en yüksek orandaki faizlerle geri almayı amaçlıyoruz. Bunu, Şehir Mahkemelerinde ya da Yüksek mahkemelerde davalar açarak, haciz yoluna giderek ya da gitmeden borcu icra yoluyla alarak, kazanca el koyma kararları yayımlayarak ya da varantlar aracılığıyla yapıyoruz. İstihdam şehir mahkemeleri ya da yüksek mahkemelerdeki önleyici işlemler ve sözleşme ihlali gibi konularda yüksek mahkeme işlemleri, 1997 Taciz Yasası altında incelenen taciz davaları; muhbirlik davaları. İkamet mülkiyet davalarında temsil; komşularla yaşanan ihtilaflar; rahatsız edilme ve anti-sosyal davranışlar; kiracıya karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmeyen evsahiplerine ve konut derneklerine karşı mücadele. Acz hali borçlarını ödeme imkânı bulunmayan bir birey ya da şirketseniz veya borçlarının ödenmesi için iflas ya da tasfiye kararı isteyen bir alacaklıysanız, size mevcut olan seçenekler arasından kullanılması veya uzak durulması gerekenler hakkında tavsiye verebiliriz. Mülkiyet hem evsahipleri hem de kiracılar için kira bakiyeleriyle, yeniden sahip olmalarla, harabiyet/ onarımla ilgilenmek; hudut/ bina ihtilafları; komşularla olan ihtilaflar; ev sahipleri ya da yönetim temsilcileriyle olan hizmet ücreti ihtilafları; ipotekle ilgili ihtilaflar.

14 14 Toplum Sağlığı Almaya hakkınız olan bakımı edinin. Hepimiz sosyal hizmet departmanlarının sürekli bir baskı altında olduğunun farkındayız. Bunun bir sonucu olarak almanız gereken hizmetleri edinmeniz güç hâle gelebilir. Fon sağlama sistemini değiştirmek gibi bir imkânımız olmasa da, size ihtiyacınız olan destek ve bakımı alma süreciniz boyunca rehberlik yapabiliriz. Toplum Sağlığı, insanların kendi evlerinde, kurumsal mekânlarda ya da sağlık ve konut servislerinden aldığı bakımla ilgilenir. Toplum Sağlığı Departmanımız, ihtiyacı olan bakımı alamayanlar için sosyal bakım servislerine erişim sağlamaya yardımcı olmak üzere destek sunar. İnanıyoruz ki toplumun en savunmasız üyeleri, yardım etme görevine sahip kurum ve kuruluşlardan memnun edici hizmetleri alma hakkına sahiptir. Uzmanlardan oluşan dinamik bir yasal takıma sahip olan Duncan Lewis Toplum Sağlığı departmanı, gücünü rakip tanımayan bilgi ve deneyiminden alır. Duncan Lewis, Toplum Sağlığı işleri için Yasal Komisyonu temsilciliğiyle ödüllendirilen bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki firmalardan biridir. Aşağıda listelenenler de dâhil olmak üzere, insanlara hakları olan sosyal hizmetler, konut ve sağlık hizmetlerine erişmelerinde yardımcı oluyoruz: Sığınma isteyenler Çocuklar Yaşlı insanlar HIV hastaları Tecavüz ve Aile İçi Şiddet Kurbanları şu sorunları yaşayanlara da destek oluyoruz: Alkol ve İlaç Bağımlılığı Problemleri Kronik Sağlık Problemleri Özürlülük Akıl Sağlığı Problemleri İncelemeler ve Yeniden Değerlendirmeler İkamet edilen yerde ya da Bakım Evlerinde yapılan bakım ücretleri Ortak Çalışma, Bilgilendirme ve Planlama İkamet edilen yerde verilmeyen Toplum Sağlığı i İkamet etmek üzere ve Bakım Evinde kalmak üzere Yer Sağlama Sağlık servisi ve ev adaptasyonu İhtilaflar Ev Adaptasyonları Ulusal Sağlık Servisi Süren Bakım Ulusal Sağlık Servisi Karşılığı

15 15 Kamu Yardımları Eğer yardım almaya hakkınızvarsa, hakkınız olanı isteyin. Duncan Lewis te, kamu yardımlarına ilişkin kuralların karmaşık olduğunun farkındayız. Kamu yardımı sistemi üzerinde sürekli yapılan değişiklikler başvuranların hakkı olanı almasını zorlaştırıyor. Kamu Yardımları takımımız size hangi yardımları almaya hakkınız olduğunu açıklayabilir. Eğer işsiz, engelli, düşük gelirli veya hastalık ya da kaza sebebiyle çalışamaz haldeyseniz, size yardımcı olabiliriz. İlk Kademe Mahkemelere başvurularda ve Daha Üst Kademe Mahkemelere Temyiz için izin başvurularında uzmanız. Takımımız olumsuz bir yardım kararına karşı mücadele sırasında yasal süreçleri anlamanızda size yardımcı olabilir. Başvuru süreci boyunca sizi adım adım desteklemekte ve mahkeme duruşması için hazırlanmanıza yardımcı olmakta yetkiniz. Eğer yardım alabilmek için sahtecilik yapmakla suçlanıyorsanız size profesyonel destek ve temsil de sağlayabiliriz. Aşağıdaki kuruluşlar tarafından alınmış kararlara karşı incelemelerde, temyizlerde ve davalarda size yardımcı olabiliriz: İş Bulma Kurumu Vergi Kredileri Bürosu Çocuk Destek Ajansı Konut Yardımı / Belediye Vergi Yardım Ofisi Problemli durumlardaki müvekkillerimize yardım konusunda kaydadeğer bir başarıya sahibiz. Müvekkilerimizin yaşam kalitesini artırmakta olumlu bir etkiye sahip kararlara ulaşıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Kamu Yardımları takımımızla iletişime geçerek kendinizi parasal anlamda daha iyi bir konuma taşıyabilirsiniz. Size şu konularda yardımcı olabiliriz: Sosyal Güvenlik Mahkemesi ne sunulacak temyizler Yardımlar için Geçmişe Yönelik Talepler Yardıma yönelik Sahtecilik suçlamaları Çocuk Yardımı / vasi ödeneği Bakıcı Ödeneği İhtiyari yardım süreçlerindeki gecikmeler Konut Ödemesi incelemeleri Engelli Yaşam Ödeneği Temyizleri İstihdam ve Destek Ödeneği Temyizleri Konut / Belediye Vergisi Yardımları İş Göremezlik Yardımı İş yaralanmaları yardımları Gelir desteği İş Arama Ödeneği Yardımın fazla / az ödenmesi Mutat Mesken Testi / İkamet Hakkı Problemleri Vergi Kredileri ve Emekli Kredisi

16 16 Konut İster kiracı ister ev sahibi olun, yasal haklarınızı bilmeniz gerekir. Konut takımımız, konutla ilgili tüm meselelerde hem ev sahipleri hem de kiracılar için rehberlik hizmeti sağlar. Konutla ilgili sorunlarınıza çözümler bulmakta çok deneyimliyiz ve meselelerin üzerine hızlı ve etkili bir şekilde eğilmeyi amaçlıyoruz. Yerel konut yetkilileri, konut başvuruları, kiracılar, ev sahipleri, mülkiyet, tamirat ve daha pek çok konu ve sorun ile ilgili olarak size rehber olabiliriz. Bu departman müvekkillerini düzenli olarak mahkemelerde de temsil ederek onların davaları boyunca en yüksek kalitede desteği almalarını sağlar. Konut departmanımızda görevli olan hukukçular, şimdi sıralanacaklar da dâhil olmak üzere hem fazlasıyla karmaşık hem de daha basit konularla ilgilenmeye muktedirdir: Ev Sahibi ve Kiracı Sorunları Ev Sahibi Evin tamire muhtaç olduğuna yönelik iddialar Hukuka aykırı tahliye iddialarına/ ihtarlarına karşı savunma Bildirim gerektiren edinme hizmeti Yeniden edinme ve mahkemede temsil İpotek bakiyesi nedeniyle edinme/ Tahliye Hizmet Ücreti İhtilafı Kiracı Edinme iddialarına/ tahliyeye karşı savunma Ev sahibi tarafından yapılan tacize karşı ihtar Hukuk dışı tahliyeye karşı ihtar Hukuk dışı tahliye savında bulunmak Evin tamire muhtaç olduğu iddiasına dair karşı savda bulunmak ASBO ihtarına karşı savunma Son verme emrine karşı savunma Adil olmayan koşullara sahip sözleşme Kiracı Depozit Sorunu Alternatif kalacak yer Edinme İşlemleri Tüm edinme iddialarına karşı savunma Karşı iddialarda bulunma Taciz Konut yardımı konuları Kira borcu konuları Satın alma Hakkı Teminat Tevarüs hakları Tamire İhtiyaç Olma, Tahsis ve Transfer Tamire ihtiyaç olma iddiaları Kalıcı konaklama tahsisi Genişletici noktalar Aşırı kalabalıklaşma Evsizlik Evsizlik Başvuruları Geçici Konaklama sağlamaya dair Adli İnceleme Belediye Kararlarına karşı İnceleme Yerel mahkemeye temyiz

17 17 Borç Borçlarınızla ilgili endişeleriniz mi var? Size destek sağlayabiliriz. Bir kişinin, gelecek hakkında varsayımlarda da bulunarak nasıl sağduyulu bir şekilde borçlandığının farkındayız. Ancak o kişinin içinde bulunduğu koşulların değişmesi, pek çok durumda, onu borçlarını ödeyemeyecek hale getirebilir. Biliyoruz ki işsizlik, ayrılık, hastalık ya da sevilen birinin kaybı bir kişinin ödeme güçlüğüne etki eden faktörlerdir. Eğer böyle bir durumda bulunuyorsanız lütfen bizi arayın ki size yardımcı olabilelim. Borçla ilgili konularda tavsiye vermekte uzman olan hukukçularımız, borç meselelerinin fazlasıyla stresli olabileceğinin farkındadır. Bununla birlikte bunları görmezden gelmek, işleri yoluna sokmaz. Size borçlarınızla ilgili tavsiyeler verip yardımcı olmak ve kendinize olan güveninizi yeniden kazandırmak yoluyla yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlıyoruz. Böylece icra memurlarını ya da yayımlanmakta olan Yerel Mahkeme kararlarını durduracak adımlar atabilirsiniz. Unutmayın ki hiçbir zaman yardım almak için geç değildir. Her bireyin koşullarının bir diğerinden farklı olduğunu anlıyoruz ve sizi temin ederiz ki tavsiyelerimiz size hem şimdi hem de gelecekte fayda sağlayacaktır. Aşağıdaki alanlarda size tavsiye ve destek sağlamaya muktediriz: İflas ve Bireysel Gönüllü Düzenlemeler Haciz Emirleri Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Belediye Vergisi Borçları Taksitle Satın Alma Sözleşmeleri İpotek Borçları ve Yeniden Edinme Kredi Kartı Borçlarının ve diğer Borçların Yeniden Planlanması Kısıtlama Emirleri Teminatlı ve Teminatsız Krediler Kanuni Talepler Fatura Borçları

18 18 Ticari Mülkiyet Ticari mülkiyet, ticari bir yaklaşım gerektirir. Duncan Lewis Ticari Mülkiyet departmanı küçük ya da büyük demeden geniş bir ticari işlemler yelpazesinde iş yapan müvekkillerini başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Bazı örnekler şunlardır: Ticari maddi varlıkların iktisabı ve satışı, ticari kiralamalar, gelişme kabiliyetleri, yatırım portfolyosu için mülklerin satın alınma işlemleri ve çok daha fazlası Bütün bu meselelere, son derece rekabetçi ücret yapımızla, etkili ve ticari temelli bir yaklaşım sağlayabiliriz. Standart olarak en fazla 3 milyon sterline kadar olan işlemlerle ilgileniyoruz, ancak talep halinde bu rakamın üzerine de çıkabiliriz. Elbette her müvekkil ve her konu nevi şahsına münhasırdır, bu nedenle tamamen duruma özel uyarlanmış bir hizmet sunarız. Her bir işlemde, çıkarlarınızın korunmasını garanti etmek için çok geniş deneyim ve uzmanlığımızı uygular ve size zaman kazandırıp sizin pahalıya mal olabilecek olası hatalardan uzak durmanızı sağlarız. Banka ve İnşaat sektörlerindeki tüm büyük meslek kuruluşlarının ve önde gelen diğer kuruluşların panel üyesi olarak, genellikle hem işlemlerinizi çabuklaştırabilir hem de ticari teşebbüsünüzü kapitalize etmenize yardımcı olmak üzere yasal maliyetleri düşürebiliriz. Her bir ticari işlem büyük bankacılık kuruluşlarına ve yüksek profilli işlemlere vekâlette deneyim sahibi Mülkiyet Başkanımız tarafından doğrudan yönetilir ve her bir müvekkil için en yüksek hizmet seviyesi ve yasal konularda uzmanlık temin edilir. İşletme Alım ve Satımları Ticari Kiralamalar, Alt Kiralamalar ve Geri Kiralama İşlemleri Ticari Alım ve Satımlar Ticari Satış Tahvilleri Lisanslar Finanslama, İpotek ve Yatırımlar İşletme Marka Kiralamaları