Tanıtım Dosyası. Akpınar Mah Cad 4 / 31 Çankaya / ANKARA Tel & Fax :

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tanıtım Dosyası. Akpınar Mah. 861. Cad 4 / 31 Çankaya / ANKARA www.dubef.gov.tr surekder@dubef.gov.tr Tel & Fax : 0312 476 76 09"

Transkript

1 Tanıtım Dosyası Akpınar Mah Cad 4 / 31 Çankaya / ANKARA Tel & Fax : Bosna Hersek Mah. Kamer sk. 8/4 Selçuklu /KONYA Tel & Fax :

2 Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Dünya, Bilim ve Eğitim Federasyonu olarak Tüm Türkiye de Üniversite öğrencilerinin akademik eğitimlerinin yanı sıra dış destekli eğitimlerine destek vermek amacıyla, Eğitim Öğretim yılı içerisinde Öğrencilere hazırladığımız eğitim programlarımız mevcuttur. Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu, Türkiye'nin ilk ve tek eğitim ve bilim adına kurulan Federasyonu'dur. Kamu yararına oluşturulan ilk ve tek Federasyondur. Tüm Eğitim Çalışmaları, Konferans, Seminer, Sempozyumlara destek verme gücüne sahiptir. İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlığa bağlıdır.alanında uzman eğitmen kadrosuyla çalışır. Ücretsiz ya da Ücretli Sertifikalı Eğitim Programları düzenler; minimum maliyet prensibiyle çalışır. Ekte 2 adet eğitim programı gönderilmiştir.eğitim programları ve detayları aşağıda belirtilmiştir. Bu eğitim programlarının amacı; Türkiye'nin ilk ve tek Bilim ve Eğitim Federasyonu'nun varlığını Yükseköğretim Kurumları'nda bulunan akademik ve idari personellerle birlikte öğrencilere varlığını hissettirme amacı taşır. Eğitim programları için Üniversitenize bağlı tüm birimlerde gerekli bilgilendirme tanıtım standları ve eğitim vermek amacı içerisindeyiz. Ayrıca, Üniversiteniz öğrencilerinden eğitimlerimiz talep edilmesi üzerine izin talebi tarafınıza gönderilmiştir. Ayrıca faaliyetler direk olarak Öğrenci Konseyi Başkanlığı ya da Topluluklar aracılığıyla faaliyet olarak işlenmesi de öngörülmektedir. Bu konuda görüşlerinizi, uygun stand ve salon tahsisleriyle tanıtım afişleri izninizi talep etmekteyiz. Uygun görmeniz halinde gerekli tarih planlaması karşılıklı yapılabilir. Bilgilerinize, saygılarımızla sunarım.

3 Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği EĞİTİM PROGRAMI 1: Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Eğitim Projesi; Türkiyedeki her üniversite öğrencilerinin bize ne kadar yakın olduğu, öğrencilerin tüm enerjilerini bu kapsamda kullanarak üniversite yıllarında bütün yetkinliklere sahip olan birer yetişkin adayı olmalarını hedefleyen büyük bir eğitim ve büyük bir gençlik projesidir. Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Eğitim Projesi; üniversite öğrencilerinin gelecek ile ilgili kariyer çalışmalarına, dış kaynaklı sistemlerle destek vermek amacıyla, alanında Dünya çapında yetkinliğe sahip uzman eğitmenler vasıtası ile düzenlediğimiz eğitim seminerleri ve bu seminerlerde her üniversitede katılan 1000 kişiye uluslar arası geçerli altın hologramlı ÜCRETSİZ eğitim sertifikası verilen bir eğitim projesidir. Eğitimler gün boyu sürecek ; Eğitime katılımlar tamamen ücretsiz bir şekilde sağlanacak ve Eğitim sonunda öğrencilere ücretsiz bir şekilde 1000 kişiye kadar sertifikaları eğitim günü sonunda teslim edilecektir.

4 Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği EĞİTİM PROGRAMI 2 ISO 9001:2008 İÇ DENETÇİ VE TOPLAM KALİTE EĞİTİMİ Türkiye'de ; Dünya Kalite Standartlarını yakalamak amacıyla gündem olan eğitim programlarından ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve alt dalları üzerine hazırlanan özel bir eğitim programımız mevcuttur. Eğitimde aşağıdaki konularda uygulamalı gün boyu süren eğitimler sunulacaktır. Eğitime Katılımlar tamamen ücretsizdir.. Eğitimler ; talep edilen fakülte ya da İlçe meslek Yüksekokulları nda gerçekleştirilecektir.bunun için gereken ; fakültelerin talep etmesi durumunda uygunlugu yazısıdır. ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ISO Çevre Yönetim Sistemi OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği ISO Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Stratejik Yönetim Entegre Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 İÇTETKİKÇİ EĞİTİMİ Ve ayrıca öğrencilerimize özel hazırladığımız interaktif modül ve interaktif sertifika örneklerimiz de mevcuttur. Toplamda 75 Saatlik İnteraktif Eğitim ( CD ve İnteraktif Destekli ) 3 adet sertifika'da öğrencilerimize hediye edilecektir. Eğitim CD'si içerisinde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimlerinin tekrar imkanları mevcut bulunmaktadır.bunun yanı sıra; adlı sitemiz üzerinden eğitim alan arkadaşlara Baş denetçilik eğitim çalışmaları da ücretsiz bir şekilde verilecektir.

5 Tanıtım Özeti Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Kuruluşu ve Amacı Misyon ve Vizyon Faaliyet Alanları Federasyon Sistemi Faaliyet Noktaları Projeleri Referansları Eğitimlerden Kareler

6 Kuruluşu ve Amacı Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği, 2013 yılında Konya merkezli bir şekilde Eğitime Sürekli Destek sloganıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Kalite ve Eğitim prensibiyle harekete başlayan ve üniversitelerde katılımı tamamen ücretsiz eğitimler veren ilk ve tek kuruluştur. Öğrencilerin sınavlara duygusal ve zihinsel hazırlık, İş hayatında atılması ve yaşadığı zorluklar, mülakat sistemleri, toplam kalite eğitimleri gibi bir çok konuda verdiğimiz eğitim programlarında önceliğimiz Üniversite öğrencileri olmuş ve 1000 lerce öğrencinin iş hayatına atılmasında bir adım önde olmalarını sağlamanın mutluluğuyla faaliyetlerine devam etmektedir..aynı zamanda üniversiteler ağırlıklı kurumsal eğitim ve belgelendirme hizmetleri de sunmaktadır. Tüm Türkiye de "önce insan memnuniyeti" diyerek yola çıkan insan odaklı sistemimiz, kuruluşundan bu yana kaliteden ödün vermeden büyüyerek yoluna devam eden lider bir kuruluştur. Bu gelişmesini vizyonuna, misyonuna ve temel değerlerine borçludur. Üniversitelerdeki eğitimlerle Konya merkezli tüm Türkiye de üniversitelerin çözüm ortağı olma hedefimiz gün geçtikçe daha büyük adımlara ve projelere yelken açmaktadır. Üniversitelerde eğitim kalitesini artırma, eğitime destek amacıyla günümüz yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilerimizin iş hayatına hazırlama amacıyla, Konya merkezi ve Ankara Temsilciliği ile hizmet vermeye devam etmektedir.

7 Misyon ve Vizyon Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Misyonu; Kalite Yönetimini ön planda tutarak yaşam boyu öğrenme sürecini etkin kılmak için yükseköğretim eğitimine devam eden-tamamlayan öğrencilere ve bireylere, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarına her biri farklı dallarda alanında uzman eğitim kadrosuyla ülke çapında eğitim faaliyetlerine devam ederek, bilgi üretmeyi, ülkesine hizmet etmeyi kendine görev edinmiş, kendisini ve çevresini tanıyan tanımlayan ve yönlendirebilen bir nesil oluşturulmasına destek vermek, toplumsal kalkınmayı hızlı bir şekilde sağlamaktır. Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Vizyonu, Üniversitelerde başlattığımız değişim hareketini ülkemiz çapında üretim ve hizmet sektörüne dahil edebilmek,eğitim sistemlerimizi tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla, özel sektöre entegre edebilmeyi amaç edinerek, eğitim kalitesinin artmasıyla üretim ve hizmetin kalitesinin ivmeli bir şekilde arttırılabildiğini, toplumsal gelişme ve yükselişin birey bazından başlanarak gerçekleştirilebilir olduğunu kanıtlayabilmektir

8 Faaliyet Alanları Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği, Alanında uzman Eğitmenleri ile Tüm Türkiye de Üniversitelerdeki faaliyetlerinin yanı sıra, Liseler Belediyeler Hastaneler Sivil Toplum Kuruluşları gibi Eğitime ihtiyaç duyulan ve Kaliteyi artıracak eğitimlerle desteklenmesi gereken bir çok kuruluşta eğitimler düzenlemektedir. Ve her gün eğitim programlarına bir yenisini daha ekleyerek faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca bazı özel kuruluşlarda da Kalite başta olmak üzere Personel eğitimleri düzenlemektedir.

9 Federasyon Üyeliği Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği, bir Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu üyesidir. Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu nun Tüm Eğitim Faaliyetlerinde tek yetkili kuruluş olarak yetkilendirilmiştir. Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu; Temmuz 2013 tarihi itibariyle kuruluşu gerçekleşmiştir. Türkiye nin Eğitim ve Bilim Konuları üzerine kurulmuş Tek Federasyonu dur.

10 Faaliyet Noktaları Üniversiteler Sürekder Özel Kuruluşlar Kamu Kurum ve Kuruluşları Sivim Toplum Kuruluşları

11 Projeleri Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Eğitim Projesi; Türkiyedeki her üniversite öğrencilerinin bize ne kadar yakın olduğu, öğrencilerin tüm enerjilerini bu kapsamda kullanarak üniversite yıllarında bütün yetkinliklere sahip olan birer yetişkin adayı olmalarını hedefleyen büyük bir eğitim ve büyük bir gençlik projesidir. Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Eğitim Projesi; üniversite öğrencilerinin gelecek ile ilgili kariyer çalışmalarına, dış kaynaklı sistemlerle destek vermek amacıyla, alanında Dünya çapında yetkinliğe sahip uzman eğitmenler vasıtası ile düzenlediğimiz eğitim seminerleri ve bu seminerlerde her üniversitede katılan 1000 kişiye ÜCRETSİZ eğitim sertifikası verilen bir eğitim projesidir. Eğitimler gün boyu sürecek ; Eğitime katılımlar tamamen ücretsiz bir şekilde sağlanacak ve Eğitim sonunda öğrencilere ücretsiz bir şekilde 1000 kişiye kadar sertifikaları eğitim günü sonunda teslim edilecektir.

12 Projeleri Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Bugünün Gençleri & Yarının Liderleri Eğitim Projesi; Ekim 2013 itibariyle faaliyetlerine başlamış, Bugüne kadar 50 Üniversitede e yakın öğrenciye Eğitimlerini sunmuştur. Bu projenin tüm bedellerini Sosyal Sorumluluk Kapsamında Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Finanse etmektedir.

13 Referansları Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi / Ücretsiz Kurulum ve Belgelendirme Hibesi Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu Sağlık Yüksekokulu, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi / Ücretsiz Kurulum ve Belgelendirme Hibesi Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi / Ücretsiz Kurulum ve Belgelendirme Hibesi Selçuk Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi / Ücretsiz Kurulum ve Belgelendirme Hibesi Cumhuriyet Üniversitesi,, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi / Ücretsiz Kurulum ve Belgelendirme Hibesi Balıkesir Üniversitesi,, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi / Ücretsiz Kurulum ve Belgelendirme Hibesi

14 Referansları Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ahi Evran Üniversitesi Aksaray Üniversitesi Canik Başarı Üniversitesi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sütçü İmam Üniversitesi Atatürk Üniversitesi Cumhuriyet Üniversitesi Kocatepe Üniversitesi İbrahim Çeçen Üniversitesi Atılım Üniversitesi Trakya Üniversitesi Anadolu Üniversitesi Gaziantep Üniversitesi Kafkas Üniversitesi

15 Referansları İnönü Üniversitesi Artuklu Üniversitesi Sinop Üniversitesi Konya Genç Mehir Vakfı Ankara Atatürk Eğt. ve Arş. Hastanesi Ankara Medicana Hastanesi Özkaymak Turizm Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Van Ticaret ve Sanayi Odası Mersin Üniversitesi Sabahattin Zaim Üniversitesi Erciyes Üniversitesi Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Melikşah Üniversitesi

16

17

18

19

20

Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği

Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği Dünya Bilim ve Eğitim Federasyonu, Eğitim ve Bilim adına kurulan Kamu yararına oluşturulan Türkiye nin ilk ve tek Federasyonu'dur. Tüm Eğitim Çalışmaları, Konferans, Seminer, Sempozyumlara destek verme

Detaylı

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKÇAKOCA TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK YÜKSEKOKULU

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKÇAKOCA TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK YÜKSEKOKULU T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKÇAKOCA TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK YÜKSEKOKULU BİRİM STRATEJİK PLAN VE ANA BAŞLIKLARI. Birim Tanıtımı. Birim Misyonu, Vizyonu, Temel Değerleri 3. 0004 dönemi için belirlenen

Detaylı

PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLIK DANIŞMANLIĞI

PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLIK DANIŞMANLIĞI PERFORMANS PROGRAMI HAZIRLIK DANIŞMANLIĞI Performans programları, idare bütçelerinin stratejik planlarda belirlenmiş amaç ve hedefler doğrultusunda hazırlanmasına yardımcı olmak üzere hazırlanan temel

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 MİSYONUMU... 3 VİZYONUMUZ, GÖREVLERİMİZ... 4 HİYERARŞİK

Detaylı

-ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI...

-ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI... İÇİNDEKİLER -ÖNSÖZ... 1 - EGE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANLAMA SÜRECİ... 2 - EGE ÜNİVERSİTESİ TARİHSEL GELİŞİMİ... 4 - EGE ÜNİVERSİTESİ ÖRGÜTLENME YAPISI... 6 - EGE ÜNİVERSİTESİ DURUM ANALİZİ... 7 - YAPILAN

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ (BÜNSEM)

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ (BÜNSEM) T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ (BÜNSEM) 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 12 Sunuş 21. yüzyıl sürekli ilerleyen ve gelişen teknolojinin sonucu olarak

Detaylı

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Şubat 2015 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU..1 I- GENEL BİLGİLER... 2-39 A- Misyon ve Vizyon... 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar..2-9 C- İdareye İlişkin Bilgiler....9 1-

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

T.C. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012-2016 STRATEJİK PLANI

T.C. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012-2016 STRATEJİK PLANI T.C. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012-2016 STRATEJİK PLANI EYLÜL-2012 Bu Stratejik Plan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Senato ve Yönetim Kurulu nun 17-Ekim-2012 Tarihinde Yapılan Ortak

Detaylı

OMÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

OMÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı OMÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Aralık 2014 OMÜ SGDB Grafik Tasarım: Sinan İME En mühim en esaslı nokta eğitim meselesidir. Eğitimdir ki bir millet ya hür, müstakil, şanlı, yüksek bir cemiyet

Detaylı

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De 0 1 2 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı Eğitim Fakültesi Stratejik Planının amacı, fakültenin güçlü ve zayıf yönlerinin, fakülte için fırsat ve tehdit oluşturan unsurların nesnel bir şekilde tespit edilerek

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU NİSAN - 2011 Hazırlayan: GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT www.gop.edu.tr Dünya'da

Detaylı

KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI

KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI Etüd-Araştırma Servisi Nisan 2008 İÇİNDEKİLER GİRİŞ...1 BİRİNCİ

Detaylı

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 2015-2019 STRATEJİK PLANI ADIYAMAN 2015 www.adiyaman.edu.tr 1 SUNUŞ Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ), araştıran, bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgiyi kullanan ve paylaşan, uluslararası düzeyde

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 3 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 3 ÖNSÖZ... 5 I- HAZIRLIK ÇALIŞMALARI... 7 GİRİŞ... 7 KONUNUN ÖNEMİ... 7 AMAÇ VE KAPSAM... 8 SÜREÇ VE YÖNTEM... 9 PLANIN UYGULANMASI...

Detaylı

T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ STRATEJİK PLANI (2012 2016) İçindekiler

T.C. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ STRATEJİK PLANI (2012 2016) İçindekiler KAFKAS İLAHİYAT FAKÜLTESİ STRATEJİK PLANI (2012 2016) T.C. KAFKAS İLAHİYAT FAKÜLTESİ STRATEJİK PLANI (2012 2016) İçindekiler İçindekiler... 1 1. DURUM ANALİZİ... 3 1.1. Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin

Detaylı

ULUSAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ TOPLANTISI BİLDİRİ KİTABI

ULUSAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ TOPLANTISI BİLDİRİ KİTABI ULUSAL SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZLERİ TOPLANTISI BİLDİRİ KİTABI 2010 Kitabın baskısı Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yapılmıştır. Kitabın içindeki bilgiler yazarların izni olmadan çoğaltılamaz,

Detaylı

2006 YILI KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU

2006 YILI KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU 2006 YILI KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Kamu yönetiminde yaşanan idari ve mali sorunlar dikkate alındığında kamu idarelerinin faaliyetlerini belirli bir plan

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU NİSAN - 2013 Hazırlayan: GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

Gelecek Elimizde. Bişkek 2010 KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI

Gelecek Elimizde. Bişkek 2010 KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI Gelecek Elimizde KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ Bu belge, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi nin 2011 2015 yılları arasında eğitim kalitesini artırabilmesi ve uluslararası eğitim standartlarına

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014 Şubat 2009 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014 Şubat 2009 ii ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu

Detaylı

KiLiS 7 ARALIK ÜNiVERSiTESi 2013 YILI PERFORMANS PROGRAMI. www.kilis.edu.tr

KiLiS 7 ARALIK ÜNiVERSiTESi 2013 YILI PERFORMANS PROGRAMI. www.kilis.edu.tr KiLiS 7 ARALIK ÜNiVERSiTESi 2013 YILI PERFORMANS PROGRAMI KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI PERFORMANS PROGRAMI STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan, gençlerimizin

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ STRATEJİK PLANI (2014-2018) Aralık 2012 TRABZON

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ STRATEJİK PLANI (2014-2018) Aralık 2012 TRABZON KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ STRATEJİK PLANI (2014-2018) Aralık 2012 TRABZON 1 İÇİNDEKİLER 1- GİRİŞ... 4 1.1.Stratejik Planın Amacı... 4 1.2.Stratejik Planın

Detaylı

Yükseköğretim Kurumlarının Stratejik Planlarında Yer Alan Vizyon ve Misyon İfadelerinin Analizi

Yükseköğretim Kurumlarının Stratejik Planlarında Yer Alan Vizyon ve Misyon İfadelerinin Analizi Kuram ve Uygulamada Eğitim Bilimleri Educational Sciences: Theory & Practice - 11(4) Güz/Autumn 1869-1894 2011 Eğitim Danışmanlığı ve Araştırmaları İletişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. Yükseköğretim Kurumlarının

Detaylı

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 203 YILI PERFORMANS PROGRAMI Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Burdur 203 "Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız." Mustafa

Detaylı

Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ. değer üreten üniversite

Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ. değer üreten üniversite Bilgi Teknolojisi Çözümleri DÜZCE ÜNİVERSİTESİ değer üreten üniversite DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK DEĞERLENDİRME VE KALİTE GELİŞTİRME RAPORU 2008 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 1. KURUM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ. 2013 Mali Yılı Performans Programı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ. 2013 Mali Yılı Performans Programı KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 2013 Mali Yılı Performans Programı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Ocak 2013 Üst Yönetici Sunuşu Kırıkkale Üniversitesi, Ankara nın hemen yanı başındaki merkezi konumu ile

Detaylı

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 adi ve İdari Bilimler Fakültesi

Detaylı