Cansen BaĢaran-Symes (BaĢkan)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Cansen BaĢaran-Symes (BaĢkan)"

Transkript

1 YÖNETĠM KURULU ASĠL Cansen BaĢaran-Symes (BaĢkan) İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi nden mezun olduktan sonra 1981 yılında Türkiye de faaliyetlerine başlayan Pricewaterhouse un (PW) kuruluş aşamasında şirkete katılıp 2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Cansen Başaran-Symes TÜSİAD ve Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında Global Leaders for Tomorrow (Geleceğin Global Liderleri) ünvanını alan Cansen Başaran- Symes, 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından Yılın En Başarılı İş Kadını ödülüne, 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği'nin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye'nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne ve 2014 yılında EDU Plus Yönetim Zirvesi onur ödülüne layık görüldü.

2 Sedat ġükrü Ünlütürk (BaĢkan Yardımcısı) 1956 yılında Isparta Eğridir de doğmuştur. Orta öğretimini parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına ilk olarak Çalışma Bakanlığı bünyesinde İş Müfettişi olarak başlamış bu görevini 1982 yılına kadar sürdürmüş ardından madencilik, tekstil-konfeksiyon alanlarında çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalışmıştır yılında eşi Günseli Ünlütürk ve kardeşi Sabri Ünlütürk ile Sun Tekstil A.Ş. yi kurmuştur. Halen ülkemizin öncü ve lider tekstil gruplarından olan Sun Tekstil in Yönetim Kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir yılları arasında Ege İhracatçılar Birliği (EİB) Hazır Giyim Ve Konfeksiyon Ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Tekstil Araştırma ve Geliştirme Vakfı (TARGEV), Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Tic. A.Ş. (TARKEM) tarafından kurulmuş olan Kentimiz Derneği, Mahalle Afet Gönülleri Vakfı (MAG), Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) vakıf ve derneklerinin kurucu üyeliklerini yapmış halen bu vakıf ve derneklerde çalışmalarına devam etmekte olup ayrıca Greenpeace Derneği üyesidir. Ünlütürk, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) gibi iş dünyası örgütlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

3 Ali Yıldırım Koç (BaĢkan Yardımcısı) Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi'nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür tarihleri arasında American Express Bank ta Yönetici Yetiştirme Programı na dahil olmuş, yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası nda Analist olarak çalışmıştır yılları arasında Koç Holding'de Yeni İş Geliştirme Koordinatörlüğü ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur yılları süresince Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı görevini yürütmüştür. 30 Ocak 2008'den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi'dir. Ali Y. Koç aynı zamanda Ford Otosan A.Ş (YK Başkanı), 1907 Fenerbahçe Derneği (YK Başkanı), FB Eğitim Kurumları (YK Başkanı), URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği (Başkan), Endeavor Derneği (YK Üyesi), DEİK (YK üyesi) ve TÜSİAD üyesi olarak görev yapmaktadır.

4 Murat Özyeğin (Sayman üye) Carnegie Mellon Üniversite nde Endüstri Yönetimi ve Ekonomi eğitimi alan Murat Özyeğin 1998 yılında çift ana dal diploması ile mezun olmuştur. İş hayatına 1998 yılında Bear Stearns & Co. yatırım bankasının New York ofisinde Şirket Birleşme ve Satın Alma Grubu nda Finansal Analist olarak başlamıştır yılında aynı firmanın Londra ofisine Şirket Birleşme ve Satın Alma grubuna Kıdemli Analist olarak transfer olmuştur yılında Harvard Üniversitesi nde MBA eğitimini tamamlayıp Türkiye ye dönerek aile şirketlerinin yönetiminde aktif rol üstlenmiş, grubun holding şirketi Fiba Holding ve Finansbank ta Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Bölümlerini kurmuştur. Fina ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Fiba Grubu nun Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Başkanlığı ve finans dışı şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, Global İlişkiler Forumu, Özyeğin Üniversitesi ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Endeavor Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği - Ekonomik ve Mali İşler Komisyon Üyeliği, Harvard Üniversitesi Global Danışma Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Murat Özyeğin, 38 yaşında, iki kız ve bir erkek çocuk babasıdır.

5 Ġsmail Hasan Akçakayalıoğlu Hasan Akçakayalıoğlu 1963 doğumlu, evli ve 3 çocuk sahibidir. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yapmıştır. MBA eğitimini İstanbul Yeditepe Üniversitesi nde tamamlamıştır. Üniversite den mezun olduktan sonra Arthur Andersen ve Andersen Consulting Londra ve İstanbul ofislerinde çalışmıştır. Bankpozitif te aldığı görev öncesinde bankacılık sektöründe Demirbank CEO pozisyonunu da içeren çeşitli yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Hasan Akçakayalıoğlu Bankpozitif Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO su olarak görev yapmaktadır. Bankpozitif CEO görevini bankanın TMSF den satın alındığı tarih olan 2002 yılından bu yana sürdürmektedir. Ayrıca C Faktoring A.Ş., JSC BankPozitiv Kazakhstan, Demir Kyrgyz International Bank Yönetim Kurulu Başkanı ve Demir Halk Bank (Nederland) N.V. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir. Hasan Akçakayalıoğlu aynı zamanda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve DEIK Türk- İsrail İş Konseyi Başkan Yardımcısı dır. İleri derecede İngilizce konuşmaktadır.

6 Metin Akman 1966 yılında Ankara da doğmuş, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü nde tamamlamıştır yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına Unilever de başlayan Metin Akman, Hollanda merkezli, Nutreco - Trouw Nutrition Türkiye de Genel Müdürlük ve Anako Yumurta Ürünleri San. Tic. A.Ş de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. TÜSİAD üyesi olup, TÜSİAD Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayiler Çalışma Grubu Başkanı ve OECD BIAC Tarım ve Gıda Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevlerine devam etmektedir. Metin Akman evli ve iki çocuk babasıdır.

7 Bahadır Balkır 1964 doğumlu olan Bahadır Balkır, ilköğretimini İstanbul Namık Kemal ilkokulunda, orta öğretimini Fransız Saint Michel lisesinde tamamladı yılında da Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Bahadır Balkır Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Almanca biliyor yıllarında Şili de G.Amerika nın en büyük orman endüstri kuruluşu olan Arauco firmasında mühendis olarak çalıştı yılları arasında aile bünyesindeki firmalarda görev aldı. Yurt dışından orman ürünleri hammadde ithalatı organizasyonlarını gerçekleştirdi. ABD, G.Afrika, Y.Zelanda, Şili, İskandinavya ve Rusya daki operasyonları yönetti yılında Balorman firmasının kuruluşunu gerçekleştirdi ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapıyor yılları arasında BEYSAD (Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği) yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı Nisan ayında BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı na seçildi ve halen bu görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Türkiye Orman Ürünleri Sanayicileri Derneği ve Avrupa Ahşap Ambalaj Sanayicileri Konfederasyonu yönetim kadrolarındaki aktif görevi ile İstanbul Rotary Kulübündeki üyeliği de devam ediyor. Bahadır Balkır evli ve 2 çocuk babası..

8 Memduh Boydak 1967 Kayseri doğumlu olan Memduh Boydak, Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İşletme Bölümü nden mezun oldu. Üniversite döneminden itibaren iş hayatının içerisinde olan Memduh Boydak, mobilya, pazarlama ve satış birimlerinde görev aldı. Üniversite eğitiminden itibaren İstikbal Mobilya da üretim planlama, üretim yönetimi, fabrika müdürlüğü ve yeni yatırımların koordinesi görevlerinde bulunan Memduh Boydak, kuruluşundan itibaren Merkez Çelik A.Ş nin yatırım, makine parkı tanzimi, üretim planlaması yönetimlerinde görev almış ve genel müdürlüğünü yapmıştır. Ayrıca Memduh Boydak İstikbal Mobilya Genel Müdürlüğü ile birlikte Holding bünyesinde pek çok şirkette yönetim kademesinde görev almıştır. Halen holding bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu üyeliklerini devam ettirmektedir ve 2009 yılından itibaren Boydak Holding CEO su olarak görevini sürdürmektedir yılları arasında Japonya- Kayseri Fahri Başkonsolosu olarak görev yapmıştır. Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Memduh Boydak TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TÜSİAD Sosyal Politikalar Komisyonu başkanıdır. Memduh Boydak evli ve 5 çocuk babasıdır.

9 Esin Güral Argat Esin Güral Argat, ülkemizin önde gelen son tüketici, sanayi ve turizm markalarını bünyesinde bulunduran Züccaciye, Cam Ambalaj, Yapı, Turizm, Enerji, Makine, Kiremit şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir. Kendi kurduğu ve ilk işi olan Güven Çini ve Seramik şirketinde geleneksel çini sektörünü teknoloji destekli süreçlerle dönüştürerek seri üretime geçirme ile başlayan iş deneyimleri, sıfırdan ulusal marka yaratma ve farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerden oluşan grup şirketleri portföyünü büyüterek yönetmeye kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Sosyal alanda, önderlik ettiği eğitim ağırlıklı yerel girişimleri, kadın girişimciliği desteklemek için yer aldığı çalışmalarla ulusal boyuta taşımıştır. Ülkemizin kalkınmasında önemli yere sahip aile şirketlerinin kurumsallaşarak büyüyebilmesine katkı vermek için deneyimlerini paylaşmaya devam etmektedir. ĠĢ Hayatı Çalışma hayatına 1992 yılında kendi kurduğu Güven Çini ve Seramik şirketinde başladı. Burada edindiği yeterli deneyim üzerine 1998 yılında aile şirketlerinden LAV da Genel Müdürlük görevini üstlendi yılında grubun perakende sektörünü tanımak için başlattığı Evport girişiminin tüm operasyonel ve stratejik süreçlerini yönetti ekonomik krizinde grubun turizm yatırımlarının stratejik yapılanmasını gerçekleştirerek, Travelife Collection Travelife Gold, TUI Holly ödüllerinin sahibi Alibey Resort Side tesisinin kurulmasını yönetti ile birlikte Züccaciye kolunun, alanında dünya 6.sı konumuna gelmesi için yürütülen çalışmaların ana ayağı olan LAV markasının yaratılması sürecinin de mimarıdır. Bilgi ve teknolojinin iş dünyasındaki önemine olan inancını somutlaştırmak adına Bilkent ve MIT Üniversiteleri ortaklığında yürütülen nano teknoloji ağırlıklı projelerin liderliğini yapmaktadır. Hali hazırda grubun sanayi stratejilerinde ve yatırımlarında liderlik yapmaktadır ve grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalışmaktadır. Sivil Toplum ÇalıĢmaları Esin Güral Argat ülkeye hizmette STK ların önemine olan inancı nedeniyle pek çok STK da yer almaktadır. Fırsat eşitliğine verdiği önem nedeniyle işletmeleri bünyesinde 2006 yılında başlatılan Yıldız Eğitim Projesi ne önderlik etmektedir. Bu proje ile yıllık 200 ilköğretim öğrencisi kapsamlı eğitim almakta ve hayata hazır bireyler olarak yetiştirilmektedir Ülkemizin en köklü ve etkili STK larından TUSIAD da döneminde Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu, Bilgi-İletişim Teknolojileri ve İnovasyon Komisyonu Başkanı olarak 2023 vizyonuna katkı veren projeleri yönetmiştir. TÜRKONFED in TR33 Bölgesi nin ( Kütahya, Afyon, Uşak, Manisa ) kurulmasında etkin rol üstlenmiştir.

10 Global İlişkiler Forumu altında daha geniş kitlelerle buluşarak ülkemizin kalkınmasına katkılarını devam ettirmektedir. Ayrıca TKYD, Endeavour ve İstanbul Golf Kulübü üyesidir. Eğitim Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü nde, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı ve Enstitüsü Bölümü nde tamamladı, İngilizce bilmektedir. KiĢisel Bilgiler 1969 yılında Kütahya doğmuştur. Evli ve 2 çocuk annesidir.

11 Simone Kaslowski Simone Kaslowski 1 Mayıs 1963 yılında Torino da doğdu. İlköğrenimini Lycee Pierre Loti Istanbul okulunda 1980 yılında tamamladı. Amerika daki Clark Worcester Üniversitesinden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında Organik Kimya İstanbul da Satış bölümünde görevine başladı. Türkiye deki Tekstil Endüstrisine dayanan Tekstil boyaları satışının gelişiminden sorumluydu. Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirmek için temellerini attı yılları arasında, %50-50 İtalyan ortaklığı ile tekstil sektörüne dönük nitelikli kimyasallar üreten bir şirketi kurmuş ve yönetmiştir yılında Organik Kimya nın Satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. Üretim kapasitesi 3 katına çıkmış ve ERP yazılımı kullanılmaya başlanmıştır yılında CEO oldu ve yönetim kurulu üyeliğine geçti. Firmanın büyümesinde liderlik ederek bugünki durumuna gelmesinde önemli rol üstlendi. Şu an Organik Kimya nın Rotterdam / Holanda, Lugano-Balerna / İsviçre, ve İstanbul da Avrupa ve Anadolu yakalarında fabrikaları ve büyük ölçekte faaliyet gösteren distribütör faaliyetleri ilaveten devam eden büyük projeleri bulunmaktadır. Simone Kaslowski, evli ve 13, 21, 24 yaşlarında 3 çocuk babasıdır. İtalyan ticaret odası Yönetim Kurulu üyesi, aktif olarak TÜSİAD yönetim kurulu üyesi, IKV ( İktisadi ve Kalkınma Vakfı ) Yönetim Kurulu Üyesi Dünya İş adamları Derneği ( WPO ) üyeliği ve GİYAD üyesidir. Ata binmeyi, kayak ve yelkenli yapmayı ayrıca yürüyüş yapmayı sever. Akıcı derece de İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Türkçe bilmektedir.

12 Mehmet Nurettin Pekarun Mehmet Nurettin Pekarun, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olup, Purdue Üniversitesi'nde Finans ve Strateji Uzmanlığı üzerine MBA yapmıştır. İş hayatına 1993 yılında Amerika'da General Electric (GE) firmasının Transportation Systems bölümünde başlayan Pekarun, yılları arasında GE Healthcare- Avrupa'da, önce Türkiye ve Yunanistan'dan Sorumlu Finans Müdürü ve sonra da Doğu Avrupa'dan Sorumlu Finans Müdürü olarak görev almıştır yılları arasında GE Lighting Türkiye Genel Müdürü, yılları arasında GE Healthcare-Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nde İş Geliştirme Birimi Genel Müdürü, sonrasında ise aynı şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nde Tıbbi Aksesuarlar Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Pekarun, 1 Mart 2006'da Kordsa Global'in CEO'luğuna, 20 Eylül 2010'da Sabancı Holding Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkanlığı görevine atanmıştır. 1 Mart 2011 tarihi itibariyle Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkanlığı, Sanayi Grup Başkanlığı olarak yeniden yapılandırılmış olup, Mehmet Nurettin Pekarun Sanayi Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

13 Agah Mehmet Tara 3 Mayıs 1983 tarihinde İstanbul da doğmuştur. Lise öğrenimini ABD de Cushing Academy de tamamladıktan sonra aynı ülkede yer alan Wentworth Institute of Technology den İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini almıştır yılları arasında Enka İnşaat ın Rusya projelerinde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 2012 yılında Türkiye ye dönmüş ve Enka İnşaat A.Ş. nin Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı olarak göreve başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Mehmet TARA, Tüsiad ve Gif üyesi olup, aynı zamanda TEV Mütevelli Heyeti nde yer almaktadır.

14 YEDEK Erol Bilecik 1962 yılında Antakya da doğan Erol Bilecik, ilk, orta ve lise eğitimini yine Antakya da tamamladı de İTÜ Bilgisayar Mühendisliği nden mezun olmuştur. Erol Bilecik 1989 yılında Index Bilgisayar ın kurucusu olup aynı zamanda firmanın Genel Müdürlüğü görevini üstlendi yılı itibariyle Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar A.Ş., Despec A.Ş., Datagate A.Ş., Neteks A.Ş, Neotech A.Ş., Teklos A.Ş. ve Homend A.Ş.nin CEO sudur. Bilecik, Index Grup şirketlerinden Index'in 2004 yılında, Datagate'in 2006 yılında, Despec'in ise 2010 yılında IMKB de kote olmasını sağlayarak, halka açık şirketler olmasını gerçekleştirmiştir. Bilecik ayrıca yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) başkanlığını yapmıştır İTÜ Mezunlar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı, (ilk yarı) İTÜ Mezunlar Derneği Başkanlığı yapmıştır. Bilecik, 2013 yılından bu yana TÜSİAD yönetim kurulunda yedek Yönetim Kurulu üyeliği ve TUSİAD Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Çalışma Grubu Başkanlığı yapmaktadır. Eğitime yaptığı bağışlar ve katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet madalyası ile ödüllendirilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

15 Dilek Yardım Dilek Yardım 1987 yılında, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü nden (Finans & Muhasebe) mezun oldu. Manchaster Business School da MBA ini tamamlayan Yardım, ardından Harvard Business School da Kurumsal Risklerin Yeniden Yapılandırılması, Değer Tespiti, Risk Sermayesi ve Risk Yönetimi konularını içeren üst düzey yöneticilere yönelik bir eğitim programına katıldı. Profesyonel hayatına Interbank ta başlayan Dilek Yardım 1990 yılında, Bankers Trust ta çalışmaya başladı yılında Deutsche Bank ın Bankers Trust ı satın alması sonrası; yeni oluşumda Deutsche Bank ın Türkiye nin Kurumsal Finans Başkanı olarak atandı yılları arasında Deutsche Bank in Global Bankacılık Bölümü CEO su ve Başkanı olarak görev aldı. Ardından Credit Agricole CIB nin CEO su ve Ülke Müdürü oldu. Standard Chartered ın 2012 yılında satın alınmasını takiben, Dilek Yardım, Standard Chartered ın CEO su ve Kurumsal Bankacılık Başkanlığı görevine getirildi. 25 yılı aşkın bir süredir Yatırım Bankacılığı sektörüne hizmet veren Dilek Yardım, bu süre zarfında Türkiye de pazar araçları ve enstrümanlarının; global pazarlardaki uygulamalara ve mevzuatlara uyumlu olarak gelişiminde önemli roller üstlendi. Dilek Yardım; YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) üyesidir ve aynı zamanda TÜSİAD ın (Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve İngiltere Ticaret Odası nın birçok etkinliğinde de aktif olarak görev almaktadır.

16 Orhan Turan ODE YALITIM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Tüsiad Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Tüsiad Sektörel Politikalar ve Sektörel Kuruluşlar ile İlişkiler Komisyon Başkan Yardımcılığı, Türkonfed Yönetim Kurulu Üyesi, Sedefed Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) Üyesi görevlerini yürütmektedir yılında ODE Yalıtım A.Ş. firmasını kuran Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi, 1982 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı nı tamamladı. IZODER in kurulmasında aktif rol alan Turan yılları arası İZODER in başkanlığını yürüttü. İMSAD ın (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) arası 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. MMO, TTMD, TÜGİAD, TÜSİAD, TÜRKONFED, SEDEFED derneklerinde aktif rol alan Turan aynı zamanda Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi nde lisansüstü seviyesinde dersler verdi. TUGİAD ın yayınladığı Genç Girişimcilerin Başarı Sırları adlı kitapta yer alan Turan, 2007 yılında Ernst & Young, Fortis, CNN Türk, Milliyetin düzenlediği yarışmada Yılın Girişimcisi ödülünü aldı, Monte Carlo da düzenlenen Dünya Yılın Girişimcisi yarışmasında Türkiye yi temsil etti.

17 Ali Ġhsan YeĢilova Ali İhsan Yeşilova 1955 yılında Bursa da doğdu. Tüm öğrenim hayatı Bursa da geçen YEŞİLOVA İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1978 yılında mezun oldu. Öğrenciyken çalışmaya başladığı Can Alüminyum profil satış mağazasını 1975 yılında devralarak ticaret hayatına başlayan Sn. A.İhsan Yeşilova, 2012 yılında otomotiv ve alüminyum sektörlerinde faaliyet gösteren yönetimindeki 6 şirketi Yeşilova Holding A.Ş. çatısı altında birleştirerek Bursa dan Türk Sanayine ve dünyanın beş kıtasındaki müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Sayın Yeşilova, ticaret hayatına başladığı yıllardan itibaren ekonomik ve sosyal içerikli etkinlikleri ile ülkemizin gelişimine öncülük eden birçok sivil toplum kuruluşlarında ve yönetiminde görev almayı sürdürmektedir yılları arasında Bursa Sanayici İş Adamları Derneği (BUSİAD) Başkanlık görevini başarıyla yapan Sn. Yeşilova, şu an Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Üyeliği, (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Yönetim Kurulu Komisyon Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD),Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER),İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD), TOSYÖV, Uluslararası Patent Birliği (UPB),Osmangazi Rotary Kulübü üyeliklerini aktif olarak devam ettirmektedir.

18 Gönenç Gürkaynak 1976 yılında Ankara'da doğmuştur. Bugün 55 hukukçunun İstanbul'da beraber çalıştıkları ELĠG Lokmanhekim Gürkaynak Ortak Avukat Bürosu nun kurucu ortağıdır ve halen orada yürüttüğü avukatlık faaliyetinin yanısıra Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde öğretim görevlisidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde lisans öğrenimini dereceyle tamamladıktan sonra 1998 senesinde Ġstanbul Barosu mensubu olarak İstanbul da avukatlığa başlamış, ardından Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde (Harvard Law School) bir yandan hukuk yüksek lisans derecesini almış bir yandan da asistan olarak akademik çalışmalarını yürütmüştür. New York Barosu'na kabul edilmesini takiben New York'ta avukatlık mesleğini icra eden Gürkaynak'ın 2001 yılında "Hukuk ve Ekonomi (Law & Economics)" disiplinini Türkiye de takdim ettiği ilk kitabı Türk Rekabet Kurumu yayını olarak bu esnada yayınlanmıştır senesinde avukat olarak İngiltere ve Galler Barosu'na kabul edilip Solicitor unvanı alan Gürkaynak Brüksel de avukatlık mesleğini icra ettiği yılların ardından 2005 senesinden itibaren Türkiye de avukatlığa ve akademisyenliğe devam etmiştir. Gönenç Gürkaynak, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü nde, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi nde, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde ve Ġstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde dönem dönem lisans ve lisans üstü düzeyinde farklı dersler açıp yürütmüş ve bu sürenin tamamında her dönem Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi nde daimi olarak öğretim görevlisi vazifesi üstlenerek lisans ve lisans üstü düzeyde dersler vermiştir. Biri Türkçe biri İngilizce iki yayınlanmış kitabının yanısıra, özellikle "rekabet hukuku", "internet hukuku", "yolsuzlukla mücadele mevzuatı ve politikaları", "hukuk ve ekonomi", "ifade özgürlüğü" ve "kamu hukukunun ekonomi politiği" alanlarında uluslararası ve ulusal mecralarda 100'ü aşkın akademik çalışma yayınlamış ve 200'ü aşkın uluslararası ve ulusal akademik konferansta yurt içinde ve yurt dışında bu konularda konuşmacı olmuştur.

19 Halil Cem KarakaĢ Dr. Karakaş, Ocak 2010 dan beri Yıldız Holding in Mali İşler Başkanı (CFO) ve Yönetim Kurulu Üyesi dir. Orta Doğu, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa nın en büyük gıda şirketi olan Yıldız Holding in gıdadışı sektörlerdeki iştiraklerini de Dr.Karakaş yönetmektedir. Yüzden fazla tamamlanmış işlem tecrübesiyle Dr. Karakaş M&A ve şirket yeniden yapılandırmalarında Türkiye nin önde gelen uzmanıdır. Yıldız Holding ten önce Türkiye nin en büyük sanayi kuruluşu olan Erdemir Grubu nun Grup Finans Yönetici (CFO) ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Karakaş, yılları arasında Türkiye nin en büyük özel emeklilik kuruluşu ve kurumsal yatırımcısı olan OYAK ta ve Birleşme ve Satınalmalar Bölümü nü yönetmiştir. Bu dönemde aynı zamanda Türkiye nin bazı önde gelen şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaparken, Oyak Konut un da Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. Dr. Karakaş çalışma hayatına Koç Holding te başlamıştır. Dr. Karakaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi nden iş idaresi alanında lisans, Massachusetts Institute of Technology den finans alanında yüksek lisans ve İstanbul Üniversitesi nden de finans alanında doktora unvanına sahiptir yılında doğan Dr. Karakaş evli ve 1 kız 1 erkek çocuğunun babasıdır.

20 Batu Aksoy Batu Aksoy, petrol ve enerji sektörü odaklı bir yatırım şirketi olan Turcas Petrol A.Ş. (BİST:TRCAS) ve bağlı ortaklıklarının İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi dir. Turcas ın başlıca iştirakleri arasında Shell & Turcas Petrol A.Ş. ve RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş. bulunmaktadır. Batu Aksoy, aynı zamanda, petrol-enerjinin yanı sıra turizm-gayrimenkul, uluslararası ticaret ve bankacılık sektörlerinde de iştirakleri bulunan Aksoy Holding A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili dir. Batu Aksoy, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Üyesi ve Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Enerji İş Konseyi Başkan Vekili, döneminde başkanlığını yaptığı Enerji Ticaret Derneği nin (ETD) Üyesi, döneminde başkanlığını yaptığı Petrol Platformu Derneği nin (PETFORM) Üyesi ve Johns Hopkins Üniversitesi (JHU) Carey Bussiness School da Dekan ın Danışma Konseyi Üyesi dir yılında doğan Batu Aksoy, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir ve Johns Hopkins Üniversitesi (Baltimore, ABD) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü nden 1998 yılında mezun olmuştur.

21 Enis Güner 1971 İzmir doğum. Sevilen Şarapları A.Ş. yönetim kurulu üyesi. Los Angeles Amerikan Universitesi İşletme BA, UC Davis Universitesi Enology ve Viticulture Extension eğitimi. 20 yıl profesyonel olarak Sevilen Şarapların da Bağcılık ve Şarap üretimi ve pazarlaması görev almaktadır. Gastronomi ve Şarap kulüpleri üyelikleri bulunmaktadır senesinden beridir TÜSİAD üyesidir.

22 Levent Akgerman AKG Gazbeton İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, lisans eğitimini A.B.D. Lehigh Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü nde, İşletme Yüksek Lisansı nı Babson College de tamamladı. Eğitim hayatına paralel olarak başladığı çalışma hayatında, Amerika ve İsviçre de hızla ilerleyen Akgerman, A.B.D. de bankacılık, Basel'de finans alanlarında önemli görevlerde bulundu. AKG Grubu nun temellerinin atılmasında yetki ve sorumluluk alan Akgerman, 2002 yılından bu yana grubun AKG Gazbeton ve MORE Aquaculture yatırım projelerini yürütüyor, grubun stratejik yapılandırılmasında aktif rol oynuyor. EGİAD, İMSAD, TGÜB, DEİK gibi Türkiye nin önde gelen STK larında Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Levent Akgerman, 2014 yılının mayıs ayından bu yana BASİFED -Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu- Başkanlığı görevini sürdürüyor. Levent Akgerman evli ve 2 çocuk babasıdır.

23 Turhan Turhangil 1964, Manisa doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunudur. Yine aynı okul ve bölümden yüksek lisans derecesi de almıştır. Çalışma hayatını 1990 yılından bu yana Schneider Electric'te sürdürmektedir. Son dönemde, Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü ve daha sonra da Doğu Avrupa, Türkiye ve Orta Asya Bölgesi'nden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev üstlenmiştir yılından bu yana ise, Schneider Electric Orta Doğu Bölge Başkanı olarak görev yapmaktadır. Turhan Turhangil evli ve iki çocuk babasıdır.

24 Hüseyin Murat Akın EĞĠTĠM Princeton Üniversitesi Lisans - Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği, Chicago Üniversitesi Yüksek Lisans MBA (Pazarlama ve Finans), Ġġ TECRÜBESĠ Hewlett-Packard (Kaliforniya, ABD) Pazarlama Destek Mühendisi, Madra-Akın Yağcılık ve Sabunculuk A.Ş. Bölge Satış Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, Finans 1987 Procter & Gamble Ürün Müdürü, 1988 The Coca-Cola Company Özel Müşteriler ve Yerinde Tüketim Müdürü, Coca-Cola Pazarlama, Satış ve Dağıtım A.Ş. Genel Müdür, The Coca-Cola Company Pazarlama Müdürü, Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi, Coca-Cola İçecek A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü, Ticari Direktör, Türkiye Genel Müdürü, Uluslararası Operasyonlar Başkanı, Anadolu Efes İçecek Grubu Başkan Yardımcısı, 2013 devam Sosyal Toplum Kuruluşları Görevleri TÜSİAD Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Çalışma Grubu Başkanı DEİK Türk-Pakistan İş Konseyi Başkanı Anadolu Eğitim ve Sağlık Vakfı ve Coca-Cola Hayata Artı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi

25 Pelin Akın 2010 yılında İngiltere de Surrey Üniversitesi İspanyolca İşletme Bölümü nden mezun olan Pelin Akın, 2013 yılında Harvard Business School da Key Executives Programı na katıldı. İş hayatına ilk olarak Madrid de Deutsche Bank Finans departmanının Strateji bölümünde başladı. Türkiye ye döndükten sonra TAV Havalimanları Holding bünyesinde çalışmaya başlayarak geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programına katıldı. Şu anda, TAV Havalimanları Holding Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Akfen Holding de Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Hâlihazırda DEİK İspanyol İş Konseyi nde ve DEİK İngiliz İş Konseyi nde farklı çalışma gruplarında yer alan Akın, aynı zamanda 1999 yılında Akfen Holding tarafından kurulan TİKAV da (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı) Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunmaktadır. Duke of Edinburgh International Award Türkiye Programı nın Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Akın, London School of Economics de (LSE) kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü nde 2010 yılından bu yana Danışma Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye ve İngiltere arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel alandaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla 2011 yılında kurulan Tatlıdil Forumu nun organizatörlüğünü üstlenen Pelin Akın ın TÜSİAD, GYİAD, TİKAD, Genç Başkanlar Organizasyonu (YPO) üyelikleri bulunmaktadır.

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ 1 Ali SABANCI / Pegasus Hava Yolları, Yönetim Kurulu BaĢkanı TOBB Genç GiriĢimciler Kurulu BaĢkanı 1969 yılında Adana da doğdu. 1987-1991 yılları arasında ABD Tufts Üniversitesi

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu. www.fordotosan.com.tr. Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır.

2014 Faaliyet Raporu. www.fordotosan.com.tr. Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır. 2014 Faaliyet Raporu www.fordotosan.com.tr Bu raporun basımında; Geri dönüşümlü kağıt kullanılmıştır. Çevre dostu teknolojiler kullanılmıştır. İçindekiler Bir Bakışta Ford Otosan Özet Sonuçlar Ana Göstergeler

Detaylı

Tuncay Özilhan (Başkan)

Tuncay Özilhan (Başkan) TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı: Tuncay Özilhan (Başkan) 1947 yılında Kayseri de doğan Tuncay Özilhan, Saint Joseph Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ni bitirdikten sonra

Detaylı

doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu

doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu doğan yayın holding a.ş. 2011 faaliyet raporu içindekiler Bir Bakışta 1 Misyon ve Strateji 2 Faaliyet Alanları 8 Hissedar Değeri Yönetim 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu

Detaylı

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Strateji 1.2. Faaliyet Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu 2.3. Yürütme

Detaylı

07 NİSAN 15 ENERJİ ÇALIŞTAYI. 26 Ocak 2015, İSTANBUL. Sonuç Raporu

07 NİSAN 15 ENERJİ ÇALIŞTAYI. 26 Ocak 2015, İSTANBUL. Sonuç Raporu 07 NİSAN 15 ENERJİ ÇALIŞTAYI 26 Ocak 2015, İSTANBUL Sonuç Raporu Yardımcı Doçent Doktor Filiz Katman lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat (İngilizce) bölümü, yüksek lisans

Detaylı

HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU

HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU HÜRRİYET 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Faaliyet Konusu, Organizasyon ve İletişim Bilgileri 03 Başlıca Finansal Değerler 06 İşletme Performansını Etkileyen Ana Etmenler

Detaylı

Darüşşafaka Cemiyeti Faaliyet Raporu 2009

Darüşşafaka Cemiyeti Faaliyet Raporu 2009 Darüşşafaka Cemiyeti Faaliyet Raporu 2009 2 Darüşşafaka nın Öncelikleri 3 2009 da Kaybettiklerimiz 4 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 6 Başlıca Finansal ve Operasyonel Göstergeler 8 2009 da Öne Çıkanlar

Detaylı

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT

Detaylı

Doğan Şiṙketler Grubu Holdiṅg A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU

Doğan Şiṙketler Grubu Holdiṅg A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU Doğan Şiṙketler Grubu Holdiṅg A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Vizyon ve Misyon 02 Kurum Profili 04 YÖNETİM Onursal Başkan Mesajı 08 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 10 Yönetim Kurulu 12 2010 YILI FAALİYETLERİ

Detaylı

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor!

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Her biri 7 haftalık, iki bölümden oluşan ve tamamı 14 hafta sürecek Fütürizm

Detaylı

2014 yılı toplam cirosu 319 milyon TL

2014 yılı toplam cirosu 319 milyon TL 2014 yılı toplam cirosu 319 milyon TL Yurt dışı Bağlı Ortaklıklar: Yünsa Almanya, Yünsa Amerika, Yünsa İngiltere ve Yünsa İtalya Acenteler: Almanya, Amerika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya,

Detaylı

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı

faaliyet raporu 2008

faaliyet raporu 2008 faaliyet raporu 2008 Türkiye de iç ve dış hatlar terminallerini aynı çatı altında buluşturan tek havalimanı olan Esenboğa, toplam 182 bin metrekare terminal alanına sahiptir. İçindekiler 2 Faaliyet Alanları

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI KURUMSAL YÖNETİM UYUM RAPORU Mart 2014 DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Doğan

Detaylı

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması 31 EKIM 1 KASIM 2013, KEMPINSKI DOME, BELEK - ANTALYA Zirve İş Ortakları Destekleyen Kuruluşlar ETKİNLİK PROGRAMI

Detaylı

İçindekiler 118 119 120 121 Bu raporda kullanılan karakalem çalışmalar hakkında:

İçindekiler 118 119 120 121 Bu raporda kullanılan karakalem çalışmalar hakkında: İçindekiler 2 Kısaca Anadolu Efes 3 Anadolu Grubu 5 Vizyon-Misyon 6 Anadolu Efes Bünyesinde Faaliyet Gösteren Şirketler 10 Operasyon Haritası 12 Başlıca Operasyonel ve Finansal Göstergeler 13 Sermaye ve

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı İÇİNDEKİLER 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Bütçe Uygulaması ve Finansal Göstergeler 12-19 Yönetim Kurulu Denetim Kurulu Haysiyet Divanı 20-23 Okul Yöneticileri İdari

Detaylı

Sayfalarda, web de, cepte, tablette Hürriyet hep hayatın merkezinde! HÜRRİYET 2012 FAALİYET RAPORU

Sayfalarda, web de, cepte, tablette Hürriyet hep hayatın merkezinde! HÜRRİYET 2012 FAALİYET RAPORU Sayfalarda, web de, cepte, tablette Hürriyet hep hayatın merkezinde! HÜRRİYET 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler Bir Bakışta Hürriyet 01 Yönetim Kurulu 02 İcra Kurulu 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

Detaylı

KORDSA GLOBAL 2014 FAALİYET RAPORU KORDSA GLOBAL

KORDSA GLOBAL 2014 FAALİYET RAPORU KORDSA GLOBAL FAALİYET RAPORU 2014 KORDSA GLOBAL FAALİYET RAPORU 2014 STRATEJİ Vizyon Sürdürülebilir Büyüme İçin Katma Değeri Yüksek İş Alanlarında Çevik Kordsa Global Stratejik Girişimler Operasyonel Mükemmellik Lastik

Detaylı

İÇİNDEKİLER. BÖLÜM II - YÖNETİM Yönetim Kurulu Üst Yönetim Denetçiler Komiteler. BÖLÜM III - FİNANSAL BİLGİLER Mali Durum Değerlendirmesi

İÇİNDEKİLER. BÖLÜM II - YÖNETİM Yönetim Kurulu Üst Yönetim Denetçiler Komiteler. BÖLÜM III - FİNANSAL BİLGİLER Mali Durum Değerlendirmesi 2008 Yılı 1.Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu DenizBank Finansal Hizmetler Grubu İÇİNDEKİLER BÖLÜM I - SUNUŞ Konsolide Finansal Göstergeler Uluslararası Derecelendirme Kuruluşlarının DenizBank a Verdiği

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ

Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ Hüsnü Özyeğin- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI 1944'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Akademiden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendiliği ve 1969

Detaylı

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Faaliyet Raporu 2012 1

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Faaliyet Raporu 2012 1 DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2012 YILI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU Nisan 2013 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Faaliyet Raporu 2012 1 KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Doğan Şirketler

Detaylı

AKKÖK SANAYİ YATIRIM VE GELİŞTİRME A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

AKKÖK SANAYİ YATIRIM VE GELİŞTİRME A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU AKKÖK SANAYİ YATIRIM VE GELİŞTİRME A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İçindekiler 01 BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER 02 TARİHÇE VE GELİŞİM YÖNETİM 06 YÖNETİM KURULU NUN MESAJI 08 İCRA KURULU BAŞKANI

Detaylı

DOĞAN GAZETECİLİK FAALİYET RAPORU 2007

DOĞAN GAZETECİLİK FAALİYET RAPORU 2007 DOĞAN GAZETECİLİK FAALİYET RAPORU 2007 İÇİNDEKİLER 02 Başlıca Finansal Göstergeler 04 Dünyada ve Türkiye'de Basın Sektörü 05 Dünden Bugüne Doğan Gazetecilik A.Ş. 06 2007'de Doğan Gazetecilik A.Ş. 10 Yönetim

Detaylı

F RAPORU AALİYET 2013

F RAPORU AALİYET 2013 2013 FAALİYET RAPORU DÜNYAYI MİSAFİR EDİYORUZ İÇİNDEKİLER Akfen GYO Hakkında 02 Akfen GYO nun Güçlü Finansal Yapısı 03 Akfen GYO nun Güçlü Portföyü 04 Kısaca Akfen Holding 08 2013 Yılında Hizmete Giren

Detaylı

ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SANAYİİ A.Ş. 31.03.2015 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Döneme İlişkin Ara Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu

ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SANAYİİ A.Ş. 31.03.2015 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Döneme İlişkin Ara Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SANAYİİ A.Ş. 31.03.2015 Tarihinde Sona Eren Üç Aylık Döneme İlişkin Ara Dönem Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 1. Genel Bakış: Türkiye, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu,

Detaylı