MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM"

Transkript

1 MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi uygulamasıyla Kimlik Yönetimi Sorunları Say 2000i Yetkilendirme Sorunları KBS Yetkilendirme Sorunları KEOS Yetkilendirme Sorunları Oturum açma/e-posta adresi Şifre işlemleri Vekalet İşlemleri (505-Say2000i-KBS) Profil sorunları Bilgi Güvenliği İhlalleri kategorileriyle ilgili bildirimlerinizi iletebilirsiniz. Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi uygulamasıyla açmış olduğunuz çağrılara ilişkin olarak; Tekil bir çağrı numarası (005404) alırsınız Çağrılarınızın durumunu çağrı numarası ile elektronik ortamda takip edebilirsiniz Çağrılarınız, ilgili gruplara otomatik olarak sistem tarafından yönlendirilir ve onlar tarafından çağrınıza ilişkin yapılan tüm aktiviteleri bu sistemden takip edebilirsiniz Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: Kimlik Yönetimi çağrılarınızın Kimlik Yönetimi Şubesi tarafından işleme alınabilmesi için; talebinizin öncelikle 505 yetkisindeki Muhasebe Yetkiliniz tarafından onaylanması gerekmektedir. WinDesk üzerinde oluşturulan iş akışında,kimlik Yönetimi çağrı bildiriminizin ardından talebinizin öncelikle 505 yetkisindeki Muhasebe Yetkiliniz tarafından WinDesk üzerinden onaylandıktan sonra Kimlik Yönetimi Şubesi tarafından işleme alınmaktadır. WinDesk üzerinden onaylandıktan sonra; ilgili talebiniz Kimlik Yönetimi Şubesi ne yönlendirilmektedir. 505 yetkisindeki Muhasebe Yetkiliniz tarafından talebiniz reddedilen çağrı bildirimleriniz; çağrı durumu Reddedildi olarak görüntülenecektir. Reddedilen çağrıların açıklama kısmında ilgili güncellemeyi yaparak; çağrınızı yeniden açabilirsiniz.

2 Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi Uygulamasına Giriş Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi Uygulaması giriş ekranına, Internet Explorer adres çubuğuna yazarak ulaşabilirsiniz. Sistemde başlangıç olarak Windows u açarken kullandığınız kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi Genel Tanıtım 1. Sisteme bağlandığınızda, Bilgi Güncelleme ekranında bulunduğunuz Muhasebe Birimi ve telefon bilgilerinizi görüntülüyor olacaksınız. Ayrıca ekranın aşağı kısmında genel açıklamalar ve duyurular yer almaktadır. Giriş ekranında yer alan duyuruları belirli aralıklarla gözden geçirmeniz beklenmektedir. 2. Ekranda görmüş olduğunuz telefon bilgilerinde bir güncelleme yapılması gerektiğini düşünüyorsanız; ilgili telefon alanına gelip; numarayı düzeltiniz ve Güncelle düğmesine basınız.

3 3. Bilgi Güncelleme sekmesinde yer alan iletişim bilgilerinizi gözden geçirdikten sonra; Sisteme ilişkin çağrı bildirimleri için Yeni Çağrı sekmesine Açtığınız çağrıların durumunu takip etmek için Çağrı Takip sekmesine Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi uygulaması kullanımıyla ilgili yardım almak için Yardım Kılavuzu sekmesine basınız. Duyur ve anonsları aşağıda kırmızı kutucuk içinde belirtilen kısımdan takip edebilirsiniz.

4 ÇAĞRI BİLDİRİMİ Çağrı Bildiriminiz için Yeni Çağrı Sekmesine basınız. 1. Açacağınız çağrının en kısa sürede çözülebilmesi için Yeni Çağrı sekmesinde yer alan bildiriminizle ilgili bazı temel bilgileri girmeniz gerekmektedir. (*) işareti bulunan alanlar zorunlu olarak doldurmanız gereken kısımları ifade etmektedir. 2. Mükerrer çağrı açmamak adına; kırmızı kutucuk içinde gösterilen linke tıkladığınızda; otomatikman Çağrı Takip sekmesine yönlendirileceksiniz.

5 3. Bilgileri girdikten sonra KAYDET tuşuna basınca sistem otomatik Çağrı Numarasını üretecektir. Yeni çağrı bildirimi ekranındaki alanların açıklamasını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Alan *Aciliyet Kullanım amacı Çağrının önem seviyesini belirtir *Kategori 1 Bildireceğiniz arızanın Ana Kategorisi. Çağrınızın daha hızlı işleme alınmasını sağlayacaktır * Kategori 2 Seçilen Ana Kategoriye bağlı olarak değişen alt kategoriler *Açıklama Sorunun detaylı tanımı Bu alana mümkün olan en detaylı şekilde bilgi girilmelidir Eklentiler Çağrınızı açarken iletmek istediğiniz herhangi bir doküman ya da ekran görüntüsünü ekleyebileceğiniz kısımdır

6 1. Yeni Çağrı açmak için Yeni Çağrı düğmesine basınız. 2. Çağrınızın önem seviyesine göre aciliyetini seçiniz. 3. Kimlik Yönetimi çağrınız için Kimlik Yönetimi Sorunları nı seçiniz.

7 4. Kimlik Yönetimi Çağrıları kategorisini seçmenizin ardından; Kimlik Yönetimi Sorunlarıyla ilgili açılan çağrıların Muhasebe yetkiliniz tarafından onaylandıktan sonra işleme alınacağıyla ilgili bir bilgilendirme duyurusu alıyor olacaksınız. 5. Kimlik Yönetimi Sorunları ile ilgili çağrı kategorisini seçerseniz; alt kategori detayları bu şekilde görüntülenecektir. Çağrı bildiriminize en uygun olan kategoriyi seçiniz.

8 6. Bildirdiğiniz çağrının daha detaylı tanımlanması için Açıklama kısmını doldurmanız gerekmektedir. 7. Eğer çağrı bildirimine ilişkin eklemek istediğiniz herhangi bir ekran görüntüsü ya da doküman varsa; Eklentiler kısmından Dosya Ekle düğmesine basınız ve dokümanı yükleyiniz.

9 8. Çağrı bildirimi formunda geçen tüm zorunlu alanları doldurduktan sonra KAYDET düğmesine basınız. 9. Sistem çağrınıza ilişkin olarak otomatik tekil bir çağrı numarası üretecektir. Çağrı Numaranız (001474) ekranda görüntülenecektir. Çağrınızın durumunu Çağrı Takip sekmesinden izleyebilirsiniz.

10 ÇAĞRI TAKİBİ Açacağınız çağrıyla ilgili olarak, daha önce açılmış çağrı olup olmadığını ya da açtığınız çağrının son durumunu takip etmek için Çağrı Takip düğmesine tıklayınız. Açık Çağrılar 1. Bildirdiğiniz çağrı henüz çözülmemiş ise Açık Çağrılar sekmesinde açtığınız çağrıları görebilirsiniz. Durumu kısmından çağrınızın ne durumda olduğuna dair bilgilendiriliyor olacaksınız. 2. Yukarıdaki listedeki çağrıların detaylarını görmek için ilgili satıra çift tıklayınız.

11 3. Çağrı kaydı ekranının üst kısımda; Çağrı No: Sistem tarafından her çağrı için üretilen tekil bir değerdir. Durumu: Çağrınızın açıldıktan sonra çözüme ilişkin hangi aşamada olduğuna dair bilgilendirildiğiniz kısımdır. Açıklama: Çağrı bildiriminizin detayını tanımlamış olduğunuz kısımdır. Çözüm Açıklaması: Sunulan çözümün detaylı açıklamasını içerir. 4. Aktiviteler sekmesinde arıza ile ilgili yapılan aktiviteleri görebilirsiniz. Ayrıca, arızanıza ilişkin ek bir açıklama ya da bilgilendirme girmek isterseniz; Açıklama alanına bilgilendirmenizi yazıp; Ekle düğmesine basınız. Bu sekme sayesinde; karşılıklı bilgilendirme ve ek açıklamalarınız çözüm sağlayacak uzmanlar tarafından takip edilecektir. 5. Eklentiler bölümünde, çağrınıza dosya eklemiş iseniz eklediğiniz dosyayı görürsünüz. Çağrınız açıkken gerekli olması halinde Eklentiler kısımından doküman ekleyebilirsiniz.

12 6. Açık Çağrılarda, Çözüm açıklaması boş olarak görüntülenecektir. Kapanmış Çağrılar 1. Bildirdiğiniz çağrı çözümlendiyse; Kapanmış Çağrılar sekmesinde çağrıyı görebilirsiniz. 2. Kapanmış Çağrılar için çağrı durumu Kapalı olarak görüntülenecektir. Çözüm açıklaması alanında, sağlanan çözümün detayını görebilirsiniz.

13 Reddedilen Çağrılar 1. Bildirmiş olduğunuz çağrı 505 Yetkisindeki Muhasebe Yetkiliniz tarafından onaylanmadığı zaman; bu çağrıları Reddedilmiş Çağrılar sekmesinde görebilirsiniz. 2. Reddedilmiş bir çağrının açıklama kısmında daha önceden yazmış olduğunuz tanımlamayı yeniden düzenleyip çağrıyı tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. 3. Çağrıyı tekrar aktif hale getirebilmek için; açıklama alanında ilgili düzeltmeyi yaptıktan sonra Tekrar Aç düğmesine basarak güncellenmiş çağrı bildiriminizi yeniden aktif hale getirip; ilgili Muhasebe Yetkilisi nin onayına sunuyor olacaksınız.

14 4. Sonrasında Çağrı Takip sekmesi nde Açık Çağrılar kısmından çağrınızın durumunu takip edebilirsiniz.

15 505 Yetkisindeki Muhasebe Yetkilisi için; 1. Eğer 505 yetkisindeki Muhasebe Yetkilisi iseniz, diğerlerinden farklı olarak Çağrı Takip ekranlarınızda Onay Bekleyen Kimlik Yönetimi Çağrıları sekmesi yer almaktadır. 2. Yukarıda listelenen çağrıların Kimlik Yönetimi Şubesi tarafından işleme alınabilmesi için; bu çağrıların sizin tarafınızdan onaylanması gerekmektedir. 3. Bir çağrı kaydının detayını aşağıdaki gibi görüntüledikten sonra; Açıklama kısmını okuyunuz ve gelen talebin içeriğine göre çağrıyı onaylamak için Onayla düğmesine basınız.

16 4. Çağrınızı onayladıktan sonra; ilgili çağrı ekranlarınızdan düşecektir ve Kimlik Yönetimi Şubesi tarafından işleme alınacaktır. Bundan sonrasında beklenen adım, Onay Bekleyen Kimlik Yönetimi Çağrıları sekmesinde yer alan ve onayınızın beklendiği diğer çağrılar işleme almaktır. 5. Eğer Onay Bekleyen Kimlik Yönetimi Çağrılar sekmesinde yer alan çağrının içeriği gereği reddetmeniz gerektiğini düşünüyorsanız; Açıklama kısmını okuyarak Reddet düğmesine basınız. 6. Böylelikle, çağı durumu Reddedildi olarak görüntülenecektir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir.

Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Bu döküman Niğde Üniversitesi Akademik Bilgi Sistemi için kullanma kılavuzudur. İçerik olarak, sistemin kullanım şeklini göstermektedir. Akademik Bilgi Sistemi ne http://mf.nigde.edu.tr/akbis adresinden

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS, üniversitemize internet üzerinden Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Başvuru dönemlerinde açılacak programlara yönelik başvurularınızı

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları

4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları 4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları ADIM 1: Ana Sayfadayken sol sekmede bulunan Başvuru sekmesine tıklayınız. Projelerinizi ve Sonuç Bilgilerinizi girmek için karşınıza çıkan

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

CMK Asistan Atama Sistemi Kullanım Kılavuzu (KOVUŞTURMA) ESKİŞEHİR BAROSU

CMK Asistan Atama Sistemi Kullanım Kılavuzu (KOVUŞTURMA) ESKİŞEHİR BAROSU ESKİŞEHİR BAROSU Adliye Sarayı Kat:3 No:346 ESKİŞEHİR Telefon : (0222) 240 14 00 Fax : (0222) 240 71 70 Internet : www.eskisehirbarosu.org.tr E-mail : info@eskisehirbarosu.org.tr CMK Asistan Atama Sistemi

Detaylı

KLUPOSTA KULLANIM KILAVUZU

KLUPOSTA KULLANIM KILAVUZU KLUPOSTA KULLANIM KILAVUZU KLUPOSTA, üniversitemizde e-posta işlemlerini daha hızlı ve de sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için tasarlanmış olup, Personel Şifre Sıfırlama ve Öğrenci Şifre Sıfırlama olmak

Detaylı

T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı

T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı T.C. KAMU GÖZETİMİ MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURUMU Eğitim ve Yetkilendirme Daire Başkanlığı EĞİTİM VE YETKİLENDİRME BİLGİ SİSTEMİ (EYBİS) DENETÇİ YETKİLENDİRME BAŞVURU ALANI KULLANICI KILAVUZU

Detaylı

OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ

OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ OSGB LERİN İSG-KATİP İŞLEMLERİ Ortak sağlık ve güvenlik birimleri (OSGB) İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yürütecekleri iş ve işlemleri, görevlendirdikleri sorumlu müdürlerinin kimlik bilgileri

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme Nasıl Girilir? İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme girmek için Kurum Portal/Intranet sayfasından Kurumsal Uygulamalar İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi

Detaylı

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Birimleri Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Nisan-2010. BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Nisan-2010 BİM Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi GİRİŞ ÖEB Uygulamasına bağlanılabilmesi için aşağıdaki işlemler sırasıyla gerçekleştirilir. Uygulama internet

Detaylı

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU KULLANIM KILAVUZU 2012 SOSYAL GÜVENLİK KURUMU 1. GİRİŞ 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu nün 11. maddesinde iş kazası ve meslek hastalığının tanımı yapılmıştır.

Detaylı

CMK Asistan Atama Sistemi Kullanım Kılavuzu (AVUKAT)

CMK Asistan Atama Sistemi Kullanım Kılavuzu (AVUKAT) MARDİN BAROSU 13 Mart mah. İl müftülüğü arkası 48. Sok. No:8 Yenişehir/MARDİN Telefon : 04822136043 Fax : 04822121876 Internet : www.mardinbarosu.org.tr E-mail : info@mardinbarosu.org.tr CMK Asistan Atama

Detaylı

SERVİS MASASI SON KULLANICI KULLANIM KLAVUZU

SERVİS MASASI SON KULLANICI KULLANIM KLAVUZU SERVİS MASASI SON KULLANICI KULLANIM KLAVUZU Başkanlığımızda faaliyet göstermekte olan Medula Hastane, Medula Eczane, Medula Optik ve Medula Şahıs Ödemeleri birimlerine gün içersinde birçok sorun bildirilmekte

Detaylı

YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ YÜKÜMLÜ KILAVUZU RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ YÜKÜMLÜ KILAVUZU RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ YÜKÜMLÜ KILAVUZU RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK GÜMRÜK İŞLEMLERİ DAİRESİ Versiyon 1.1 1 YÜKÜMLÜ KAYIT VE TAKİP SİSTEMİ (YKTS) Yükümlü Kayıt ve Takip

Detaylı

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ Değişiklik Numarası: 2.1 24/02/2015 İÇİNDEKİLER 1 1. TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİNE YAPILMASI GEREKEN BİLDİRİMLER... 3 2. PORTAL ÜYELİK İŞLEMLERİ... 5 3. NBS PROGRAMINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER... 7 1 Bu

Detaylı

KAYIT OLMA VE FORM DOLDURMA KILAVUZU 2014-15 AKADEMİK YILI

KAYIT OLMA VE FORM DOLDURMA KILAVUZU 2014-15 AKADEMİK YILI KAYIT OLMA VE FORM DOLDURMA KILAVUZU 2014-15 AKADEMİK YILI İÇERİK I. CAMPUS FRANCE SİTESİNE KAYIT... 2 II. CAMPUS FRANCE FORMUNUN DOLDURULMASI... 4 1/13 I. CAMPUS FRANCE SİTESİNE KAYIT Sitenin ana sayfasına

Detaylı

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) 1 İÇİNDEKİLER 1. Sunuş 3 2. Mths Sistemine Erişim.... 4 3. Mths Sistemi Anasayfa...... 5 4. Mths Sistemine Giriş....... 6 5. Mths Sistemi Genel.... 7 6. Firma Bilgileri

Detaylı

Doküman: EUP Revizyon No: R-02 Tarih: 21.10.2014

Doküman: EUP Revizyon No: R-02 Tarih: 21.10.2014 Sayfa: 0/11 Revizyon Tarihi Açıklama Revizyon No 12.08.2011 Kılavuzun ilk yayınlanma tarihi - 05.06.2012 Kurumsallaşma kapsamında minör değişiklikler R-01 21.10.2014 e-başvuru formundaki değişikliklere

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto

Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük İşletme ve Kurumsal Hesaplara Yönelik 10 Adımda Nubuto Küçük işletme ve Kurumsal hesaplara yönelik 10 Adımda Nubuto XTM International Ltd. tarafından yayımlanmış, İstanbul Arel Üniversitesi Mütercim

Detaylı

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU 2 Değerli Üye İşyerimiz, Değerli Üye İşyerimiz, Türkiye'nin en yenilikçi ve yaygın üye işyeri ağı olan Yapı Kredi Üye İşyeri Müşteri Hizmetleri'ni seçtiğiniz için teşekkür

Detaylı

T A N I T I M K I L A V U Z U

T A N I T I M K I L A V U Z U T A N I T I M K I L A V U Z U İçindekiler Güvenli kullanım uyarı ve tavsiyeleri...02 Arka panel açıklaması...03 Uzaktan kumandanın tanıtımı...04 Hızlı Erişim Menüsü...05 Ana Menü...06 Tivibu da Ara...06

Detaylı

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2

GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 GeoGebra Yardım Resmi Kullanım Kılavuzu 3.2 Yazanlar: Markus Hohenwarter ve Judith Hohenwarter Çevirenler: Mustafa Dogan ve Erol Karakırık www.geogebra.org GeoGebra Yardım 3.2 Son Düzenleme: Aralık 11,

Detaylı

GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI

GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI Elektronik Fatura Uygulaması, önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, muhafaza ve ibraz edilmesi ve belirlenen

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

METATRADER Kullanım Kılavuzu

METATRADER Kullanım Kılavuzu METATRADER Kullanım Kılavuzu 1/99 İÇERİK Yeni Hesap Kaydı (Demo hesabına ilk giriş).4 Program Kurulumu.7 Mevcut Hesaba Giriş..11 MetaTrader Çalışma Alanı.14 Piyasa Gözlemi..16 Sembol Pencereleri 17 İzleme

Detaylı