ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ"

Transkript

1 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 6-12 Aralık 2010

2 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 ZZ TURİZM Sheraton Hotel & Convention Center Ankara 6-12 Aralık 2010 Etkinlik Programı Servier İlaçları, Toplantı, Kokteyl ve Akşam Yemeği Gerbera ve Tulipia Salonlarında düzenlenecektir. Akşam Yemegi saati Aralık 2010 Pazartesi Ankara Sanayi Odasi Kokteyl ve Akşam Yemeği Tulipia Salonu Kazakistan Milli Günü Grand Ballroom I+II+III Aralik 2010 Çarşamba Kadin Ve Genclik Platformu Magnolia Salonu Milliyetçi Hareket Partisi Sabah Kahvaltısı Tulipia Salonu 09:30-12:30 Tusiad Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı ve Kokteyli Gerbera ve Büyük Balo Salonu I+II Kadın Ve Gençlik Platformu toplantısı Magnolia Salonları Aralık 2010 Perşembe Petrotürk Toplantı ve Akşam Yemeği Tulipia Salonu I+II Tusiad Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı ve Öglen Yemeği Büyük Balo Salonu I+II Aralık 2010 Cuma Lilly Sağlık Ürünleri Toplantı, Öglen Yemeği ve Akşam Yemeği Tulipia, Begonia Salonları Düğün Büyük Balo Salonu 11 Aralık 2010 Cumartesi Sheraton Hotel & Convention Center Ankara Noktali Sokak Kavaklidere ANKARA Dir. Tel.: Fax.:

3 KONSER ŞENLİK CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ Saat: Yer: CSO Konser Salonu Tel: ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ *7 Aralık Salı Çıngıraklı Top Film Gösterimi Saat: 19:00 *8 Aralık Çarşamba Çayyolu Platformu Türk Müziği Korosu Konseri Saat: 20:00 *12 Aralık Pazar Leo Sosyal Hizmet Komitesi 11:30 Kokteyl 12:30 Mutluluk adlı filmin sesli betimlemesi Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Tel: ŞEVVAL SAM Saat: 20:00 Yer : 312arena (Kızılırmak Cad. No: 14- Kavaklıdere) NİRAN ÜNSAL Saat: 19:00 Yer: Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi BÜLENT ORTAÇGİL Saat: Yer: İf Performance Hall Tel: DEVLET HALK DANSLARI TOPLULUĞU GÖSTERİSİ Saat: Yer: Resim ve Heykel Müzesi Tel: KENT ORKESTRASI KONSERİ Solist: Alpay Yer: Gençlik Parkı Kültür Merkezi Tel: KADER DENİZİ - FOTOĞRAF-VİDEO-ŞİİR SERGİSİ CerModern, Mehmet Günyeli ve Bejan Matur un Kader Denizi projesine ev sahipliği yapıyor. Kader Denizi projesi, Mehmet Günyeli nin soyut fotoğrafları ve Bejan Matur un bir tragedya gibi kurguladığı şiirlerinden oluşuyor. Sergide kaçak göçmenleri taşıyan tekneleri soyut bir anlatım diliyle belgeleyen fotoğraflara, Matur un şiirleri eşlik ediyor. Günümüz dünyasının en ağır dramlarından olan mültecilik konusuna fotoğraf ve şiir birlikteliğiyle eleştirel bir bakış sunan sergi 19 Ocak 2011 tarihine kadar görülebilecek. ÇİKOLATA ATÖLYESİ Saat: 18:30 Eğitmen: Çiğdem Özgün Çikolata hakkında genel bilgi ve malzemelerin tanıtımı, kalıpta dolgulu çikolata yapımı, fındıklı dökme çikolata yapımı, truf çikolata yapımı, çikolatalı meyve yapımı. Özel günlerde sevdiklerine kendi elleriyle yaptığı çikolataları ikram ya da hediye etmek isteyen herkes "Çikolata Yapım Atölyesi"ne başvurabilir. Yer : Hoşdere Cad. Fuar Sok. No:11/13 Çankaya Tel: (18:30'dan sonra)

4 TÜRK JAPON VAKFI'NDA BRİÇ KURSU BAŞLAMIŞTIR Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi nde uygulamalı briç dersleri başlamıştır. Hafta içi akşam dersleri için kayıtlar 7 Aralık 2010 tarihine kadar, hafta sonu dersleri için kayıtlar 11 Aralık 2010 tarihine kadar, gündüz dersleri için kayıtlar 14 Aralık 2010 tarihine kadar devam edecektir. HAMAMÖNÜ SÖYLEŞİLERİ -KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİSİ Saat: Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü ndeki Tarihi Kabakçı Konağı nda gerçekleştirilen Hamamönü Söyleşileri nde bu hafta Mehmet Nuri Parmaksız konuk olacak. Adres: Hacettepe Mah. Hamamönü Sok. No:6/A Altındağ Tel: KLASİK MÜZİK SEVENLERE Klasik müzik sevenler için yeni bir alternatif. TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVENLERE Türk Sanat Müziği sevenler için yeni bir alternatif. KONFERANS SEMİNER TİCARET HUKUKU VE YARGITAY KARARLARI SEMPOZYUMU-XXIV Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü nce, Aralık 2010 tarihleri arasında düzenlenecek sempozyum, Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü Konferans Salonu nda gerçekleştirilecektir. Tel: SOSYAL HİZMET SEMPOZYUMU 2010 Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü tarafından Aralık 2010 tarihlerinde Ankara Üniversitesi nde gerçekleştirilecek sempozyumun konusu, Sosyal Kalkınma ve Sosyal Hizmetler olarak belirlenmiştir. ARAP-TÜRK SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ Aralık tarihleri arasında Ankara'da yapılacak ''Arap-Türk Sosyal Bilimler Kongresi'', Türkiye ve Ortadoğu üzerine çalışan akademisyenleri, Ortadoğu araştırmaları konusunda yöntemler ve yaklaşımları tartışmak, bölgenin ortak sorunları hakkında fikirleri ve bulguları paylaşmak için bir araya getiriyor. Adres: Stratejik Düşünce Enstitüsü (Çetin Emeç Bulvarı A. Öveçler Mah. 4. Cad Sk. No:12 Çankaya) Tel : KONFERANS Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Hollanda Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Mustafa Güleç in konuşmacı olacağı "Pieter van Woensel'ın ( ) penceresinden 18. yüzyılda Hollandalılar ve Türkler", başlıklı konferans, 10 Aralık 2010 Cuma günü saat 18.00'de NİHA Toplantı Salonu nda gerçekleştirilecektir. Konferans dili Türkçe olacaktır. Tel:

5 III. UYGULAMALI PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK KONGRESİ VE EMPATİ ÖDÜLLERİ TÖRENİ 3.sü düzenlenecek olan Ulusal Uygulamalı PDR Kongresi, Aralık 2010 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği işbirliğiyle Ankara Crown Plaza Oteli (Akköprü) nde yapılacaktır. PANEL VE SERGİ Panel: Sergi Açılışı: 19:30 Konu: Gündeme Karşı Sanatçının Tavrı Yer: Goethe Enstitüsü Tel: T İ Y A T R O ANKARA DEVLET TİYATROLARI 7,10, Kerbela Büyük Tiyatro Nâzım Hikmet'in "Memleketimden İnsan Manzaraları"ndan Onbir Tablo Akün Sahnesi Şair Baba ve Damdakiler Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahne Bir Savaş Hikayesi Şinasi Sahnesi Genç Kalanlar Küçük Tiyatro İçlerinden Hangisi Altındağ Tiyatrosu 8,9, Yaban İrfan Şahinbaş Sahnesi 7,10, Üç Yönetmen Üç Oyun Stüdyo Sahne Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun Oda Tiyatrosu ANKARA DEVİNİM TİYATROSU Tiyatro, "Anton ÇEHOV" un "Tütünün Zararları - Ayı- Kuğunun Şarkısı" isimli oyunlarını sahnelemektedir. Oyun, 7-8 Aralık ta saat 20.30' da, Menekşe - 2 Sokak No: 21 / 13 Kızılay adresinde seyirciyle buluşacak. Bilet fiyatı : 7 TL numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz. SUNAY AKIN Saat: 20:00 Yer: Küçük Tiyatro Tel: CENNETE BİR İKİ Saat: 18:00 Yer: AnkaMALL Sanatolia Sahnesi *TULUATMASYON - DOĞAÇLAMA KOMİK GÖSTERİ 4, Saat: , Saat: *HİÇ - NEYZEN TEVFİK Saat: *GECE O KADAR KİRLİYDİ Kİ İKİSİ DE KAYBOLDU Saat: Yer: Mavi Sahne (Tunalı Hilmi Cad. No: 106/ 9 10 Kavaklıdere) Tel:

6 SANAT GALERİLERİ EL DEKORU PORSELEN SERGİSİ Porselen sanatçısı Esin Alptuna 130 parçayı aşkın el boyaması eserlerini, 7 17 Aralık 2010 tarihleri arasında, Ankara Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi (ANKUSEV) de sergileyecektir. Sergi hafta içinde her gün 09:00 17:00 arası ziyaret edilebilir. Diğer sergiler: *Hümeyra Aksu Kişisel Resim Sergisi, Meyra Sanat Galerisi nde 31 Aralık a kadar gezilebilir. *Yüzyılın Sergisi, Cer Modern de 25 Nisan 2011 tarihine kadar gezilebilir. *Üç Ustadan Üç İstanbul Sergisi, Yağmur Sanat Galerisi nde 10 Aralık a kadar gezilebilir. *Özdemir Altan Resim Sergisi, Galeri Artist Ankara da 7 Aralık a kadar görülebilir. *Hatice Aykanat "Bahane" Resim Sergisi, Aysel Gözübüyük Sanatevi nde 8 kadar görülebilir. Aralık a *Celalettin Tandoğdu Resim Sergisi, "AİDİYET", Galeri Soyut ta 8 Aralık a kadar gezilebilir. *Aydın Baykara nın Küçük İşler Suluboya Resim Sergisi, Nar Sanat Galerisi nde 10 Aralık a kadar gezilebilir. *Selva Genç ve Gülgün Haksal Resim Sergisi, Altanay Sanat Galerisi nde 24 Aralık a kadar görülebilir. *Erkan Geniş "50. Sanat Yılı" Resim Sergisi, Fırça Sanat Galerisi nde 9 Aralık a kadar gezilebilir. *Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürlüğü Hanri Benazus Koleksiyonu ndan Atatürk Fotoğrafları Sergisi, Türk - Japon Vakfı Kültür Merkezi nde 12 Aralık a kadar görülebilir. *Hatice Aykanat ve Tabassum Shaen'in resim sergisi, Aysel Gözübüyük Sanat Evi nde 8 Aralık a kadar gezilebilir. *Alp Bartu ve Ali Demir'in resim sergisi, Doku Sanat Galerisi nde 13 Aralık a kadar görülebilir. *İlhan Sanatevi 2010 Kale Festivali anısına resim sergisi, İlhan Sanatevi nde 10 Aralık a kadar gezilebilir. *Rabia Çalışkan'ın ''Şimdi'nin Gücü'' resim sergisi, Krişna Sanat Merkezi nde 17 Aralık a kadar görülebilir. *F. Deniz Korkmaz'ın ''Hegemonya'' isimli resim sergisi, Kuğulu Sanat Galerisi nde 17 Aralık a kadar gezilebilir. *Canan Gence Deliduman'ın ''Anadolu Uygarlıkları'' resim sergisi, Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi nde 18 Aralık a kadar görülebilir.

7 KİTAP DÜNYASI DİPLOMASİ / TARİHİ, TEORİSİ, KURUMLARI VE UYGULAMASI Temel İskit İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Bugüne kadar dış politika ile diplomasi kavramları karıştırılmış, diplomasi kavram olarak ihmal edilmiş, dış politika nın bir alt ürünü olarak görüldüğü içindir de, üzerinde fazla durulmamış, akademik çalışmalara konu olmamıştır. Gerçekte, diplomasi başlı başına bir politika değil politikayı uygulayan bir araç ya da araçlar bütünü olup, dış politika ile birbirini tamamlar; başka bir tanımla politika stratejiyi saptarken, diplomasi de taktikleri yürütür.yıllarını Türk Dışişlerinde geçiren kırk yıllık diplomat Temel İskit, eserinin kendi deneyimlerinden süzülen araştırma ve incelemelere dayandığını ve diplomasinin dış politikanın bir aracı olduğunu belirtir, modern diplomasinin kurum ve araçlarını ele alırken ise kendi bilgi ve deneyimlerinden yararlandığını özellikle vurgular. RUSYASIZ DÜNYA YARIŞMA Yevgeni Primakov Timaş Yayınları Rusya Federasyonu Eski Başbakanı Yevgeni Primakov bu kez güncel dünya politikasının arka planını Türk okuyucusuyla paylaşıyor. Dışişleri bakanlığı yaptığı dönemde bizzat Rus dış politikasına yön veren Primakov, Soğuk Savaş döneminin sona ermesiyle şekillenen yeni dünya düzeninin nereye doğru gittiğini yorumluyor. Enerji savaşlarından İran krizine, Ortadoğu daki çatışmalardan Obama dönemi ABD sine dünya jeopolitiğini farklı bir açıdan ele alıyor. TÜRKİYE YABAN HAYATI FOTOĞRAF YARIŞMASI Fotoğraf Sanatı Kurumu nun danışmanlığını ve teknik sorumluluğunu üstlendiği "Türkiyede Yaban Hayatı" konulu fotoğraf yarışması, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından düzenleniyor. Yaban hayatı türlerinin topluma tanıtılması amacı ile gelecek yıllarda da genişletilerek düzenlenmesi hedeflenen yarışmanın bu yılki bölümü "Kuşlar ve Memeliler" üzerine gerçekleştirilecek. Son katılım tarihi: 15 Aralık HENKEL INNOVATİON CHALLENGE, YARATICI FİKİRLER BEKLİYOR Henkel in 2007 yılından bu yana her yıl düzenlediği, yenilikçiliği ve yaratıcılığı teşvik eden uluslararası iş similasyonu oyunu Henkel Innovation Challenge (HIC), bu yıl da genç beyinlere kapılarını açıyor. 14 ülkeden üniversite öğrencilerinin katılabilecekleri Henkel Innovation Challenge da yarışmaya katılanlardan takımlar halinde, kendilerini Henkel iş geliştirme yöneticisinin yerine koymaları ve 2050 yılında tüketicilerin belirlenen kategorilerdeki ihtiyaçlarını Henkel le nasıl karşılayabileceklerine dair fikirler üretmeleri isteniyor. Tüm üniversite öğrencilerinin katılabilecekleri yarışmaya son katılım tarihi 13 Aralık 2010.

8 ÇOCUKLAR İÇİN BİN ÇOCUK KOROSU YENİ SESLER ARIYOR Çankaya Belediyesi nce, çocukları müziğin evrensel dilinde buluşturmak amacıyla kurulan Bin Çocuk Korosu yeni sesler arıyor yılında bin 200 çocuğun katılımıyla başlayan proje, büyüyerek geçen yıl 23 Nisan da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yla konser verdi. Projenin bu yılki bölümü için okullarda kayıtlar devam ediyor yaş aralığındaki çocukların katılabildiği koro çalışmaları, belediyenin belirlediği alanlar, ilköğretim okullarının salonları ve semtlerdeki toplumsal dayanışma merkezlerinde haftada 1 gün birer saat olarak sürdürülüyor. BOĞAÇ HAN 7, Yer: İrfan Şahinbaş Tiyatrosu Tel: BÜYÜMEK İSTİYORUM 7,9, Yer: Şinasi Sahnesi Tel: KELOĞLAN KELEŞOĞLAN 7,9, Yer: Küçük Tiyatro Tel: GEZİ TRANSSİBİRYA TURU TANITILIYOR Antonina Turizm, 17 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında 15 gece 16 gün Çin, Moğalistan ve Rusya ya trenle kültür turu düzenliyor. Seyahat için kayıtlar 30 Aralık a kadar yapılacak. KLM DE KIŞ İNDİRİMİ KLM Havayolları nda 31 Mart 2011 tarihine kadar olan biletlerini, 13 Aralık a kadar alanlara özel fiyatlar uygulanacak. Vergiler dahil Barselona 169, Amsterdam 179, Kopenhag 177, Londra 173, Madrid 179, Milano 180, Roma 179 Euro dan başlıyor. ÖZLÜ SÖZLER *Al elmaya taş atan çok olur. *Boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır. *Eğitim, okulda öğrenip unuttuklarımızdan geriye kalanlardır. *Boşuna kendinizi kandırmayın; sürekli yaptığınız şey neyse siz osunuz. Atasözü Tagore A. Einstein Aristotales *Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebiliyor.j.b. Conont

9 GENEL HABERLER TEZ VE DOKTORA BURSU VERİLECEK Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu ve Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı nca verilecek burslarla, Türk dili, tarihi ve kültürü üzerinde önem ve öncelik arz eden koruların bütün boyutlarıyla ortaya konulması ve bu alanlarda ihtiyaç duyulan bilgi birikiminin karşılanması amaçlanıyor. Burslarla ilgili başvuru şartları, bursiyer adaylarından istenecek belgeler, burs verilecek adayların seçimi gibi konularda ayrıntılı bilgilere adresinden ulaşılabilir. EVSİZLER KIŞI OTELDE GEÇİRECEK Ankara Valiliği, başkent sokaklarında yaşayan evsizlerin kışın barınabileceği bir otel kiraladı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü nün birlikte yürüttükleri proje kapsamında, Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri, sokakta, araçlarda, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde ve kapalı banka ATM'lerinde kalan ve 100 civarında olduğu belirlenen evsizlere ulaşacak. Evsizlerden, isteyenler sağlık taramasından geçirilerek, kiralanan otele alınacak, sıcak su, temiz yatak ve sıcak yemek imkanına kavuşacak. Çocuklar hariç her yaşta kadın ve erkek, ayrı otellerde kalacak. BAKANLIK YARDIMCI OLMAK İÇİN SİTE KURDU "Devletin gülen yüzü" sloganıyla Tüketici Bilgi Sistemi'ni hayata geçiren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, daha iyi hizmet için tüketicilerin daha fazla şikayette bulunmasını teşvik ediyor. Bakanlık, adresli portalla tüketicilere nereye nasıl şikayette bulunacakları konusunda yol gösteriyor, örnek dilekçelere yer veriyor. Kanun kapsamına giren tüketici şikayetleri, evden çıkmadan, elektronik ortamda Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine iletilebilecek ve yapılan işlemler TÜBİS üzerinden takip edilebilecek JEAN MONNET BURSLARINA BAŞVURULAR BAŞLADI Jean Monnet Burs Programı, Türkiye Cumhuriyeti'nin AB'ye tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi personel ihtiyacını karşılayarak, müktesebatın etkin bir biçimde uygulanabilmesi için gerekli idari kapasitenin oluşturulmasını amaçlıyor. Jean Monnet Burs Programı kapsamında akademik yılı için yaklaşık 100 kişiye burs verilecek. Seçilen çalışma alanları, AB Müktesebat başlıklarından oluşuyor. Bu başlıklar hakkında bilgi sahibi olmak için Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (www.abgs.gov.tr) ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu (www.avrupa.info.tr) internet siteleri incelenebilir. ÖZEL GÜNLER Dünya İnsan Hakları Günü İnsan Hakları Haftası Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Yoksullarla Dayanışma Haftası 10 ARALIK 10 Aralık ı içine alan hafta ARALIK ARALIK TARİHTE BU HAFTA 10 ARALIK İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Yayınlanması (1948) 11 ARALIK MGK Genel Sekreterliği nin Kuruluşu (1962)

10 ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ Bu bülten ATİD üyelerini bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Bültendeki etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi, ilgili kurum ve kuruluşlardan temin edilebilir. ATİD Bülteni nde yer almasını istediğiniz haberleri adresine gönderebilirsiniz. Kaynak: 1- H.Yılmaz ÇAĞLAYAN, Ankara da Bu Hafta, Hazine Müsteşarlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Bülteni 2- Hürriyet Gazetesi 3- İnternet Ortamında Çeşitli Kurum ve Kuruluşlar

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 31 Ekim-06 Kasım 2011 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ 3-4 Kasım 2011 Saat: 20.00 Şef : Stefan Asbury Yer:

Detaylı

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz,

Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni. 30 Mart 2010. Değerli Üyemiz, Sayı: 2010/95 Konu: Ankara da Haftanın Etkinlikleri Bülteni 30 Mart 2010 Değerli Üyemiz, Siz Değerli Üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla, Ankara da gerçekleştirilecek olan etkinlikleri (fuar, sergi, sinema,

Detaylı

ATO DAN S O M A 'YA YARDIM ELİ

ATO DAN S O M A 'YA YARDIM ELİ ^ bülten Ankara Ticaret Odası Haziran 2014, Sayı: 1, www.atonet.org, ISSN: 25 2552 2554 O/atobuLten Sf/atobulten ATO DAN S O M A 'YA YARDIM ELİ KOSGEB ATO da Temsilcilik Açacak Offset Uygulaması Zorunlu

Detaylı

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ

ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 25 Haziran-01 Temmuz 2012 ANKARA DA HAFTANIN ETKİNLİKLERİ BÜLTENİ 10 Ekim 2010 KONSER GÖSTERİ FRANSA NIN POPÜLER MÜZİSYENİ ZAZ KONSERİ 30 Haziran 2012 Saat: 19.30

Detaylı

Emeklilere vefa günü

Emeklilere vefa günü Havacılık Parkı nı yeniden düzenledik Üniversitemizin 2011yılında Tepebaşı Belediyesinden devraldığı Hava Müzesi yeniden düzenlenerek Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı olarak ziyarete açıldı. 3. SAYFADA

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunu terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Öğretmenler!

Detaylı

26 EYLÜL-03 EKİM 2012

26 EYLÜL-03 EKİM 2012 26 EYLÜL-03 EKİM 2012 İSTANBUL: BATI VE DOĞU NUN BULUŞTUĞU YER Turmayak.ru, Rusya Federasyonu, 30 Eylül 2012 Turizm ile ilgili haberlere yer veren Turmayak.ru adlı internet sitesi İstanbul la ilgili aşağıdaki

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül

à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül HAZİRAN 2013 SAYI: 3 à Başkent Üniversitesi ne Uluslararası Kalite Zirvesi nde Altın Kategorisinde Ödül Başkent Üniversitesi ve bütün bağlı kuruluşlarına New York 2013 Uluslararası Kalite Zirvesi nde altın

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ

Editörden. Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Editörden Afyon Kocatepe Üniversitesi, sürekli dinamik tutulan bir vizyonla yaz dönemini de aktif bir şekilde geçirerek, yeni bir akademik yıla (2013-2014) yine yoğun bir çalışma temposuyla girmekte. Bu

Detaylı

Ankara Tıp tan. Bir İlk

Ankara Tıp tan. Bir İlk 01-30 Kasım 2012 Baskı Tarihi: 11 Aralık 2012 Sayı: 157 www..edu.tr TİKA ve LAMER den Özel Odalar Artık Ücretsiz Ankara Tıp tan Latin Amerika Çalıştayı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ - HALKLA İLİŞKİLER SÜREKLİ GRUBU. Merhaba,

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ - HALKLA İLİŞKİLER SÜREKLİ GRUBU. Merhaba, TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ - HALKLA İLİŞKİLER SÜREKLİ GRUBU İletişim Adres Necatibey Cad., Elgün Sok., 8/8 06440 Kızılay, Ankara TÜRKİYE Telefon +90(312)2301325 Faks +90(312)2320453 E-posta/ Web TKD.dernek@gmail.com

Detaylı

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ NEVRUZ ÜNİVERSİTEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI SEVİNÇ ÇOKUM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU HİTİTSEM1 Yaşında PROF. DR. RHOADS MURPHEY NİN KONFERANSLARI İLGİ GÖRDÜ Sayfa 15 Sayfa 18 Sayfa 21 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 17

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

28 Eylül günü Volkan Pastanesi nde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Rektör Yardımcıları. Araş. Gör.

28 Eylül günü Volkan Pastanesi nde düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Rektör Yardımcıları. Araş. Gör. w w w. a h a b e r. a n a d o l u. e d u. t r A N A D O L U Ü N İ V E R S İ T E S İ H A F T A L I K İ L E T İ Ş İ M G A Z E T E S İ S A Y I : 4 3 3 5-1 1 E K İ M 2 0 0 7? KAMPUSTE NELER VAR? 6 Ekim Cumartesi

Detaylı

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık

Yeni Mezunlarımızı Uğurladık YIL:4 SAYI:37 ŞUBAT 2013 ÜCRETSİZDİR Yeni Mezunlarımızı Uğurladık Mezunlarımız sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdi Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2012 2013 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni 29

Detaylı

MAKEDONYA Balkanların Suriyesi olmasın

MAKEDONYA Balkanların Suriyesi olmasın EFSANE RÖPORTAJLAR 13 Mayıs 2015 Çarşamba www.yedigungazetesi.com Fiyatı 25 Kr Siyasi partiler gurbetçiyi keşfetti İLK HEDEF GÖK ten Gökçek e salvolar 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili süreç buz gibi

Detaylı

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık Müjde: Avrupa için iki yeni program daha açıyoruz Üniversitemizin Köln Stüdyosu sonbaharda açılıyor Anadolu Üniversitesi nin TRT Okul iş birliğiyle kuracağı Köln Stüdyosu nun sonbaharda hizmete girmesi

Detaylı

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Raporu BURDUR Mart 2009 2007-2008 MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik

Detaylı

YIL:6 SAYI:33 AĞUSTOS 2011

YIL:6 SAYI:33 AĞUSTOS 2011 YIL:6 SAYI:33 AĞUSTOS 2011 Kent Festivalle Renklendi / Zülfü Livaneli'den Unutulmaz Konser / Troialı Kadınlar Kentli Özgürlük Parkı'nın Keyfini Yaşıyor / Kaz Dağları'nın Altın için Tahrip Edilmesi Milli

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Aralık 2010 1 Fotoğraf: XXXXXXXX 2 15. Yılımızı Geride Bırakırken... Merhaba, Eğitim sisteminin etkililiğinin önemli ölçütlerinden biri olarak

Detaylı

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ SAYI:524 ANKARA DA BU HAFTA 12-18 Mayıs 2014 HAZİNE DEN HABERLER MÜSTEŞARLIĞIMIZDA ATAMALAR Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı Hazine Başkontrolörlüğüne

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 1 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 26 27 28 29 30 31 32 33 34 36 38 39 40 41 42 43 44 46 52 58 60 62 İstanbul Kültür Sanat Vakfı 2013 Yılında Sayılarla İKSV Önsöz Etkinlikler

Detaylı