ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK"

Transkript

1

2

3 ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK 5 yıl önce sizlerle beraber Ataşehir de sıfırdan bir belediye kurduk. 400 bine yaklaşan nüfusu ile dört ayrı ilçe belediyesinden gelen, en az hizmet görmüş 17 mahallemizin sorumluluğunu üstlendik. Sizden aldığımız güç ve destekle kısa sürede büyük işler başardık. Ataşehir de hoşgörüye, gelişime, toplumsal dayanışmaya ve halkla bütünleşmeye dayanan katılımcı bir yönetim anlayışını hayata geçirdik. Belediye olarak hiçbir zaman, dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadık, yapmayacağız. Çünkü biz Ataşehir in yüzde yüzüyüz. 5 yıl boyunca altyapıdan sağlığa, parklardan çevreye, kültürden teknolojiye çok sayıda projeye imza attık. Ataşehir hizmetlerimizle hızlı bir kalkınma ve büyüme sürecine girdi. Son iki yılın en fazla değer kazanan ilçeleri sıralamasında, zirveyi kimseye bırakmadık. Ve bundan böyle de bırakmayacağız. Devam eden hizmetlerimiz ve kısa sürede hayata geçireceğimiz vizyon projelerimizle Ataşehir i bir gören, bir daha ayrılmak istemeyecek. Çünkü gelecek burada şekillenecek Şimdi 5 yıl öncesinin heyecanıyla önümüzdeki dönemi hayal etme vakti. Vatandaşlarımızın barınma ve sağlık ihtiyacı başta olmak üzere yaşam kalitelerini artıracağız. Yeşil ile iç içe, doğa ile dost Ataşehir i kültür, sanat ve sporun merkezi yapacağız. Birlikte kurduğumuz bu muhteşem ilçeyi büyütmek, değerini yüceltmek ve marka değerini arttırmak için aynı azim ve kararlılıkla göreve hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Desteğiniz en büyük gücümüzdür. Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

4

5 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ

6 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

7 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR E YAKIŞAN BİR HİZMET BİNASI İNŞA ETTİK! ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI 32 Bin M 2 AKILLI TEKNOLOJİK ENGELLİ ve ÇEVRE DOSTU 7 Akıllı binamız kullandığı elektriğin %8 ini güneş enerjisinden üretiyor ve arıtma sistemiyle atık suyun geri dönüşümünü sağlıyor. Benzersiz teknolojik altyapımızla, internet üzerinden sunduğumuz e-belediye uygulamalarına 24 saat kesintisiz ulaşabilirsiniz.

8 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

9 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ DEMOKRASİYE YARAŞAN MECLİS BİNASI ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS SALONU Küçükbakkalköy de bir alışveriş ve kültür merkezi inşa ettik. 60 bin m 2 lik binada Ataşehir Belediyesi Meclis Salonu, Evlendirme Kompleksi ile Cemal Süreya Etkinlik ve Sergi Salonu da bulunuyor. Ataşehir in en merkezi bölgesinde yer alan Belediye Meclis Salonumuz da tüm üyeler oturdukları yerden konuşma yapabiliyor ve oylarını elektronik ortamda kullanabiliyorlar. Ayrıca, söz alan her üyenin görüntüsü büyük ekrana yansıtılarak tüm izleyiciler tarafından izlenmesi sağlanıyor. Binada parti grupları, komisyonlar, muhtarlar, basın ve arşiv için de modern donanımlar bulunuyor. 9

10 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

11 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ GURURLUYUZ; ATAŞEHİR E YAKIŞANI YAPTIK ATAŞEHİR BELEDİYESİ NİKAH SALONU İlçemize kazandırmaktan gurur duyduğumuz hizmetlerimizden biri de Küçükbakkalköy de inşa ettiğimiz Nikah Salonu Kompleksi. Son derece modern ve şık tasarlanan Nikah Salonu Kompleksimiz de her gün onlarca çift mutluluğa evet diyor. 11 Kompleksimizde biri 400 kişilik olmak üzere, üç farklı evlendirme salonu ile gelin odaları bulunuyor. Profesyonel ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donattığımız 400 kişilik büyük salonda konferans, konser ve tiyatro gibi farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyoruz.

12 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

13 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ İSTANBUL UN EN SAĞLIKLI İLÇESİ OLDUK! TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ SGK İLE ANLAŞMALI Yılda 200 bin Ataşehirli ye 1. Sınıf Sağlık Hizmeti sunuyoruz. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kulak - Burun - Boğaz Göz Hastalıkları İç Hastalıkları (Dahiliye) Kadın Hastalıkları Dermatoloji (Cildiye) Acil / Aile Hekimliği Ağız ve Diş Sağlığı Laboratuvar Mikrobiyoloji Biyokimya Radyoloji Evlilik Öncesi Danışmanlık 13

14 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

15 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ İSTANBUL UN EN SAĞLIKLI İLÇESİ OLDUK! ÜCRETSİZ ATAŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK MERKEZİ Kadın ve Aile Sağlığı, Anne ve Çocuk Sağlığı, Ergenlik Çağı Fizyolojik ve Psikolojik Destek, Kemik Yoğunluğu Ölçümü alanlarında SGK lı olup olmadığına bakılmaksızın tüm Ataşehirliler e hizmet sunuyoruz. 15

16 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

17 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ İSTANBUL UN EN SAĞLIKLI İLÇESİ OLDUK! DOÇ. DR. BAHRİYE ÜÇOK HASTA KONUK EVİ Ataşehir de, İstanbul dışından gelen hasta ve yakınları için dört dörtlük bir konuk evi kurduk. 17 Özellikle kemoterapi, radyoterapi gören kanser hastalarına sağlıklı ve konforlu barınma olanağı sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

18 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

19 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ İSTANBUL UN EN SAĞLIKLI İLÇESİ OLDUK! ÜCRETSİZ FERHATPAŞA SAĞLIK POLİKLİNİĞİ Ferhatpaşa da SGK lı olup olmadığına bakılmaksızın, herkesin yararlanabildiği bir sağlık polikliniğini hizmete açtık. Kadın doğum, Çocuk, Dâhiliye ve Ağız ve Diş Sağlığı hizmetleri sunuyoruz. 19

20 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

21 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ SİZ GELEMİYORSANIZ, BİZ GELİRİZ: EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ SOSYAL ALARM SİSTEMİ Engelli ya da 65 yaş üstü vatandaşlarımız evlerine kurduğumuz sosyal alarm sistemi ile sadece bir tuşa dokunarak, 7 gün 24 saat sağlık ve sosyal destek hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Ayrıca bu kapsamda vatandaşlarımıza evde muayene, hemşirelik ve kişisel bakım (kuaför, temizlik vb.) hizmetleri de sunuyoruz. 21 HASTA NAKİL AMBULANSI Engelli ve 65 yaş üstü yatalak, sedye ile taşınması gereken hastaların evden sağlık kurumuna, sağlık kurumundan evine ya da sağlık kuruluşundan sağlık kuruluşuna naklini gerçekleştiriyoruz.

22 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

23 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ SİZ GELEMİYORSANIZ, BİZ GELİRİZ: EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ UZMAN DOKTORLARIMIZ GÖREV BAŞINDA İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız 7 gün 24 saat Tıbbi Danışmanlık hizmetimizden ücretsiz yararlanabiliyor. Her türlü sağlık sorununuz için Sağlık Hattımızı arayabilirsiniz. Sağlık Hattı: ACİL YARDIM AMBULANSIMIZ HİZMETİNİZDE Tüm Ataşehirlilere Dünya Sağlık Örgütü nün belirlediği acil durumlarda Acil Yardım Ambulansımız ücretsiz hizmet veriyor.

24 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

25 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR DE KİMSE YALNIZ DEĞİL! ATAŞEHİR BELEDİYESİ AŞEVİ 365 GÜN KESİNTİSİZ HİZMET! Vatandaşlarımızın dar günlerinde yanlarındayız. Aşevimiz günde 8000 kap sıcak yemeği ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıyor. Ayrıca çok sayıda aileye erzak, kırtasiye, hasta ve çocuk bezi yardımında da bulunuyoruz. 25 Gizlilik İlkesi: Yardımlarımızı reklam yapmadan, sivil araçlarla yapıyoruz. Amacımız kimsenin kendini mahcup hissetmemesi.

26 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

27 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR DE KİMSE YALNIZ DEĞİL! DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ İÇME SUYU DAĞITIYORUZ Temiz ve güvenilir içme suyu en temel sağlık ve insan hakkıdır. Sosyal demokrat belediyeciliğin bu ilkesiyle Ataşehir de yaşayan dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımıza sağlıklı içme suyunu ücretsiz ulaştırıyoruz. ATAŞEHİR İÇİNDE ÜCRETSİZ TOPLU TAŞIMA OLANAĞI SAĞLIYORUZ 27 İlçemizde toplu ulaşımın olmadığı güzergâhlarda mahalleler arası ücretsiz ulaşım imkânı sunuyoruz. Ayrıca vatandaşlarımıza, çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler için ihtiyaç duyduklarında şehir içi ve şehir dışı ücretsiz araç desteği veriyoruz.

28 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

29 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ESATPAŞA TAZİYE EVİ FERHATPAŞA TAZİYE EVİ ACINIZ ACIMIZDIR Dar gelirli, kalabalık nüfusa sahip ve küçük konutlarda yaşayan Ataşehirli ailelerin acılı günlerinde taziyeleri kabul edebilmelerini, misafirlerine ikramlarını rahatça yapabilmelerini sağlamak için taziye evleri kuruyoruz. Esatpaşa dan sonra ikinci taziye evimizi Ferhatpaşa da hizmete açıyoruz. 29 Acılı günlerinizde Taziye Evimizde buluşuyor, taziye yemeklerimizi ve dualarımızı paylaşıyoruz.

30 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

31 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR DE KİMSE YALNIZ DEĞİL! ATAŞEHİR BELEDİYESİ KADIN KONUK EVİ Zor durumda kalan, şiddet gören ya da kimsesi olmayan kadın ve çocuklarımıza da kucak açtık. Türkiye nin 2. Ruhsatlı Kadın Konuk Evi olan Ataşehir Belediyesi Kadın Konuk Evi nde kadınlarımıza; 31 Kabul ve barınma, Psiko - sosyal destek ve rehabilitasyon ile Eğitim hizmetleri sunuyoruz.

32 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

33 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ÜCRETSİZ ULAŞIM SERVİSİ SUNAN TEK ÖĞRENCİ KONUK EVİ ATAŞEHİR BELEDİYESİ KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ Ataşehir Belediyesi Kız Öğrenci Konuk Evi nde misafirlerimizi yuva sıcaklığında ağırlıyoruz. Depreme dayanıklı, güvenli bir binaya sahip Kız Öğrenci Konuk Evimiz; öğrenci kapasitesi, 2, 3, 4, 6 kişilik odaları, 24 saat sıcak su, güvenlik ve İnternet olanakları ile öne çıkıyor.

34 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

35 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAEVLERİMİZLE YANIBAŞINIZDAYIZ Ataevleri adını verdiğimiz Sosyal Hizmet Merkezlerimiz de 7 den 70 e tüm Ataşehirlere ücretsiz kültür, sanat, spor eğitimleri veriyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize etüt destekleri ve ihtiyaç duyduklarında psiko-sosyal danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz. İnönü Ataevi Aşık Veysel Ataevi Mustafa Kemal Ataevi Yeni Çamlıca Ataevi Kayışdağı Lions Ataevi Ferhatpaşa Ataevi 30 Ağustos Ataevi 35

36 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

37 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ GENÇLİK MERKEZLERİMİZİ GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE YÖNETİYORUZ FERHATPAŞA GENÇLİK MERKEZİ İÇERENKÖY GENÇLİK MERKEZİ İstiyoruz ki gençlerimiz, birlikte üretebildikleri, kaliteli vakit geçirebildikleri ortamlara sahip olsunlar. Bu amaçla gençlerimizin kültürel ve sosyal açıdan gelişimlerinin desteklendiği, hayat becerilerinin kazandırıldığı gençlik merkezleri kuruyoruz. Gençlik merkezlerimizden ilkini yıllarca belediyeler tarafından ihmal edilmiş Ferhatpaşa Mahallemiz de hayata geçirdik. Ferhatpaşa Gençlik Merkezi nde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize dönük etüt ve ders desteklerinin yanı sıra; çeşitli dallarda sanat eğitimleri, satranç, gezi gibi kulüp faaliyetleri ile temel bilgisayar kullanımı gibi destekler sunuyoruz. Çok kısa bir süre sonra gençlik merkezlerimizin ikincisini İçerenköy de hizmete açacağız. 37

38 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

39 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ İŞSİZLİK KADER DEĞİL! ATAŞEHİR BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME MERKEZİ (ATAMEM) Herkesin bir mesleği olsun diye Ataşehir Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi ni kurduk. Merkemizde; Kuaförlük, Aşçılık, Bilgisayar destekli muhasebe, Web tasarımı, El sanatları, İngilizce dil kursları düzenliyor ve sertifika alanların aktif çalışma hayatına katılmalarını sağlıyoruz. 39

40 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

41 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ENGELSİZ BİR ATAŞEHİR İÇİN EL ELE VERDİK TÜRKİYE İŞİTME VE KONUŞMA REHABİLİTASYON VAKFI Başta çocuklar olmak üzere işitme engelli vatandaşlarımızın sosyal ve işitsel eğitim almalarını sağlamak amacıyla Batı Ataşehir de bir bina inşa ettik. Bu binada Türkiye İşitme ve Konuşma Rehabilitasyon Vakfı (TİV) ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. 41 Proje kapsamında; İşitme engelli çocuklara bireysel ve okul öncesi grup eğitimleri, Haftanın belirli saatlerinde ritim, resim, dans, yüzme ve at binme gibi geliştirici eğitimler veriyoruz.

42 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

43 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ENGELSİZ BİR ATAŞEHİR İÇİN EL ELE VERDİK DÜŞLER AKADEMİSİ Engelli ve sosyal dezavantajlı vatandaşlarımızın sanat yoluyla yaşama katılmalarını sağlamak amacıyla Düşler Akademisi ile işbirliği yaptık. Türkiye Vodafone Vakfı, Birleşmiş Milletler ve DPT tarafından desteklenen Herkes için sanat sloganı ile yürüttüğümüz proje kapsamında öğrencilerimiz; 43 Vokal Ritim Dans Film Fotoğraf DJ Enstrüman Resim Tasarım atölyelerinden ve Kişisel gelişim Motivasyon aktivitelerinden faydalanıyorlar.

44 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

45 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR İ SOKAK SOKAK YENİLEDİK! ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARIMIZ Sizlerin verdiği destekle 5 yıldır Ataşehir de hizmet veriyoruz. Önceliğimizi mahallelerimizdeki alt yapı sorunlarına verdik. Sokaklarımızı çamurdan, çukurdan kurtardık. Bu kapsamda yağmur suyu sorununu çözdük. İnşa ettiğimiz yağmur suyu hatlarını ana taşıyıcı kanallara bağladık, böylece su taşkınlarının önüne geçtik. 400 BİN TON ASFALT DÖKTÜK 390 BİN M 2 PARKE TAŞI DÖŞEDİK 225 BİN M 2 TRETUVAR 184 BİN M BORDÜR 60 KM TOPLAYICI ve TAŞIYICI YAĞMUR SUYU KANALI İNŞA ETTİK! 45

46 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

47 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR CADDE CADDE GÜZELLEŞİYOR ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARIMIZ Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından başladığımız üst yapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarımızı daha yaşanılabilir yapılara kavuşturduk. Meydanı ve bulvarı olmayan ilçemizde meydanlar ve bulvarlar kazandırmak için Prestij Cadde yapımlarına başladık. 1 yayalaştırma, 1 bulvar düzenlemesi olmak üzere 16 caddemizde kent meydanı düzenlemesi yaptık. Prestij Cadde düzenleme projeleri ile Ataşehir, yepyeni yaşam alanlarına kavuştu. 47

48 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

49 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR İN ULAŞIM PLANINI HAZIRLADIK! Ataşehir 3 farklı ilçe ile bir beldeden gelen 17 mahalleden oluşuyor. Bu nedenle ilçemizde entegre bir ulaşım sistemi bulunmuyor. İmar bütünlüğü de bulunmadığı için cadde ve sokakların genişlikleri de her mahallede farklılıklar gösteriyor. Bildiğiniz gibi İstanbul da ulaşım ile ilgili tüm planlama ve uygulama yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne ait. Ancak biz görev alanımızda olmamasına rağmen ilçemizin tümünü kapsayacak şekilde bir Ulaşım Planı hazırladık. Bu planı uygulanmasını sağlamak üzere İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü nün onayına sunduk. Ataşehir Ulaşım Planı 2014 Yılı Ocak ayında söz konusu kurum tarafından onaylandı. Önümüzdeki Nisan ayından itibaren plan uygulamaları aşama aşama hayata geçecek. Bu sayede Ataşehir trafiğinde aşamalı bir şekilde rahatlamalar olacak. 49 Örneğin bölgemizde TOKİ uygulama alanında kalan alanlarda yapılan inşaatların hafriyatlarının taşınacağı güzergahlar İBB ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından belirleniyor ve bu konuda belediyemizin herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmuyor. Ataşehir Ulaşım Planı çerçevesinde Nisan ayından itibaren bölgemizin önemli ulaşım akslarına belirli saatler dışında ağır tonajlı hafriyat kamyonlarının girmesi yasaklanacak. Bu plan sayesinde ilçemizde trafik sinyalizasyon lambalarının süresi, tek ve çift yön uygulamaları, parklanma gibi çok sayıda probleme çözüm üretmeye başlamış olacağız.

50 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

51 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ATAŞEHİR DE YEŞİL BİR DÜNYA KURDUK! 1 M 2 YEŞİL ALANI BİLE İMARA AÇMADIK Plansız kentleşme İstanbul başta olmak üzere tüm kentlerimizi betonlaştırırken biz, Ataşehir de 1 m 2 yeşil alanı bile imara açmadık da Ataşehir Belediyesi olarak diğer ilçe belediyelerinden devir aldığımız yeşil alan miktarı m 2 iken, 5 yılda bu alanı m 2 ye çıkardık. Böylece ilçemizdeki kişi başına düşen yeşil alan miktarı İstanbul daki en yüksek değerlerden biri olan 4,25 m² ye ulaştı. 51

52 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

53 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ÇEVRE KONUSUNDA EN BİLİNÇLİ İLÇEYİZ BİZİM PROJEMİZİ TÜM TÜRKİYE KUCAKLADI: MAVİ KAPAK KAMPANYASI Belediye olarak Yeşil düşünüyor, yeşil yaşıyoruz! Çevreye ve doğaya duyarlı kampanyalarımızla Türkiye ye örnek oluyoruz. Mavi Kapak Kampanyası ile 200 ton kapak topladık, 3000 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 53 Ayrıca; 73 bin 604 ton ambalaj 16 bin 301 kg pil 380 ton bitkisel yağ 710 ton motor yağı 9 bin 225 kg elektronik atığı topladık.

54 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

55 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ÇEVRE KONUSUNDA EN BİLİNÇLİ İLÇEYİZ ÇÖPLERİMİZ BİLE ÇİÇEK AÇTI KentPlus Ada da proje ortaklarımızla birlikte Çöpler Çiçek Olsun adını verdiğimiz yeni bir kampanya başlattık. Evsel atıkların organik kısımlarını ayrıştırarak bahçemiz ve saksılarımızda kullanılacak gübreyi artık kendi çöplerimizden elde ediyoruz. 55

56 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

57 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ÇEVRE KONUSUNDA EN BİLİNÇLİ İLÇEYİZ PLASTİĞE HAYIR DEDİK 01 Mayıs 2013 itibariyle Ataşehir de plastik torba kullanımına son verdik. Ataşehir deki tüm işletmeler artık yeniden kullanılabilir nitelikteki file, bez torba, kese kâğıdı ile çevre dostu biyobozunur poşet kullanıyor. Pes Doğrusu, Bez Doğrusu sloganı ile başlattığımız kampanyamıza halkımızın desteğini almak için çeşitli tanıtım ve hediye kampanyaları da düzenledik. 57

58 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ESKİ YENİ

59 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ DAHA TEMİZ, DAHA GÜZEL BİR ATAŞEHİR İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ ÇÖPLERİ YER ALTINA ALIYORUZ Ataşehir de vatandaşlarımızın daha temiz, sağlıklı bir çevreye sahip olmaları için, pek çok noktaya, kapalı ve sağlam mekanizmasıyla koku ve çöp sızıntısını önleyen yer altı konteynerleri yerleştiriyoruz. Türkiye genelinin üzerine çıkarak, ilçemizin yüzde 30 una yer altı konteynerleri yerleştirdik. 2 yıl içerisinde tüm Ataşehir de bu sisteme geçmeyi hedefliyoruz. 59 RENGARENK, ESTETİK SOKAKLAR İlçemizde görüntü kirliliği oluşturan trafolara cephe giydirmesi yaparak kent estetiği ile uyumlu hale getiriyoruz. Şimdiye kadar 100 tane trafoyu renklendirdik. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde Ataşehir deki tüm trafoları kent estetiğine yaraşır görünüme ulaştıracağız.

60 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

61 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLIYIZ ATAŞEHİR BELEDİYESİ AKUT ÖZEL AFET EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ Göreve geldiğimizden bu yana doğal afetlere karşı projeler hazırlıyor ve bu konuda en yetkin kurumlarla iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. AKUT ile birlikte Türkiye nin ilk Özel Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü nü Ataşehir de kurduk. Enstitümüz, deprem ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılması yönünde bilimsel araştırmalar yapıyor ve profesyonel arama-kurtarma ekipleri yetiştiriyor. Ayrıca Ataşehir de öğrenciye ve site yöneticilerine temel afet bilinci eğitimleri verdik ve vermeye devam ediyoruz. 61

62 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

63 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLIYIZ AFET KOORDİNASYON MERKEZİ (AKOM) Olası her türlü afet ve acil durumda afetin öncesinden bitimine kadar geçen sürede, afetin en az zararla atlatılmasını sağlamak amacıyla Afet Koordinasyon Merkezi ni (AKOM) hayata geçirdik. AKOM un ilk çalışmalarından biri, GIS (Geographic Information System) tabanlı Ataşehir Afet Bilgi Sistemi (ABİS) oldu. Bu sistemi üzerinden paylaşıyoruz. ABİS ile ilçeye ait afet planları ve jeoloji haritaları görüntülenip, en kısa yol analizleri yapılabiliyor. 63

64 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

65 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ KÜLTÜR ve SANATIN ADRESİYİZ SANAT EĞİTİMLERİNİ MAHALLELERİMİZE GETİRİYORUZ Başta çocuklar ve gençler olmak üzere 7 den 70 e tüm Ataşehirliler in ilgi duydukları sanat eğitimlerini ücretsiz almaları için kurslar düzenliyoruz. Yılda 12 bin öğrencimiz ücretsiz kültür ve sanat eğitimlerimizden yararlanıyor. 65 Eğitimlerimizden faydalanan kursiyerlerimizden oluşan gruplarla Çocuk Orkestrası, Halk Oyunları, Perküsyon ve Halk Müziği topluluklarımızı kurduk. Halk Oyunları ve Perküsyon topluluklarımız şimdiden uluslararası başarılara imza atıyor.

66 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

67 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ KÜLTÜR ve SANATIN ADRESİYİZ EN GÜZEL OYUNLARI ATAŞEHİR E TAŞIYORUZ Ataşehirliler in ücretsiz olarak tiyatro izlemelerini sağlayarak, toplumun ortak değerlerini güçlendirmek ve kentsel yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla her yıl geleneksel olarak tiyatro festivalleri düzenliyoruz. Yetişkinler ve çocuklar için ayrı ayrı organize etiğimiz festivallerde, vatandaşlarımız birbirinden ünlü tiyatro sanatçılarını canlı izleme şansına sahip oluyorlar. İlk hizmet dönemimizde 200 Bine yakın Ataşehirli yi en güzel tiyatro oyunları ile ücretsiz buluşturduk! 67

68 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

69 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ KÜLTÜR ve SANATIN ADRESİYİZ SEVİNCİMİZ DE TÜRKÜDÜR BİZİM HÜZNÜMÜZ DE KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ Kardeş Kültürlerin Festivali nde her yıl ilçemizde ünlü yıldızları ağırlıyor, milyonlarca vatandaşımızla birlikte kardeşlik türküleri söylüyoruz. Geleneksel hale gelen festivalimizde birbirinden ünlü sanatçıları ve müzik gruplarını Ataşehirliler le buluşturuyoruz. Kardeş Kültürlerin Festivali nde 2 Milyona yakın Ataşehirli ile birlikte türküler, şarkılar söyledik... 69

70 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

71 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ KÜLTÜR ve SANATIN ADRESİYİZ USTALAR ATAŞEHİR E SES VERİYOR Bülent Ortaçgil, İdil Biret, Kerem Görsev, Erkan Oğur, Hüsnü Şenlendirici ve Fahir Atakoğlu gibi uluslararası sanatçılarımızı Ataşehirliler ile ücretsiz buluşturuyoruz. 71

72 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

73 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ KÜLTÜR ve SANATIN ADRESİYİZ CEMAL SÜREYA ETKİNLİK ve SERGİ SALONU Küçükbakkalköy de bulunan salonumuz Büyük şair Cemal Süreya nın ismini taşıyor. Gelişmiş ses ve ışık sistemiyle donatılmış etkinlik salonu 150 kişilik oturma kapasitesine sahip. Merkezimiz ayrıca geniş fuayesi ile çok sayıda tiyatro, panel, müzik dinletisi vb. etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 73

74 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

75 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ SPORDA ÖNCELİĞİ KADINLARA VERDİK! ATAŞEHİR BELEDİYESİ KADIN FUTBOL TAKIMI Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımımız, kadın futbolunun en üst ligi olan 1.Lig de ve sezon şampiyonu oldu. Ülkemizi Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi nde temsil etti sezonunu ise ikincilikle tamamladı sezonunun ilk yarısını da birincilikle tamamlayan takımımız bu yıl da şampiyonluğu hedefliyor. 75

76 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

77 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ SPORDA ÖNCELİĞİ KADINLARA VERDİK! ATAŞEHİR BELEDİYESİ KADIN VOLEYBOL TAKIMI Kurulduğu ilk yıl Bölgesel Lig den 3. Lig e, ardından 2. Lig e çıkan Ataşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımımız bu sezon da başarıyla mücadelesine devam ediyor. 77

78 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

79 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ GENÇ SPORCULAR YETİŞTİRİYORUZ ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI Çocuklarımızı sporla tanıştırmak ve sporcu bir gençlik yetiştirmek için ücretsiz kurslar düzenliyoruz. 5 yıl boyunca on binlerce çocuğumuz ücretsiz olarak bu kurslarımızda spor yapma olanağı buldular. Çocuklarımız için yıl boyunca; Basketbol Futbol Tekvando Jimnastik Tenis Voleybol Kick Boks Yüzme alanlarında eğitimler veriyoruz. Kadınlara yönelik ise ücretsiz Fitness Programı ile yaz mevsiminde yüzme kursları düzenliyoruz. Ayrıca Ataşehirliler parklarımızda bahar ve yaz aylarında uzman hocalar eşliğinde sabah sporu yapma imkânı buluyorlar. 79

80 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

81 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ İBADETHANELERİMİZE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ BİZİM BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZDA DİN, DİL, IRK, KÜLTÜR ve MEZHEP FARKI OLMADI, OLMAYACAK! 81 Tüm ibadethanelerimize yıl boyunca temizlik, hijyen, bakım ve onarım desteği veriyoruz.

82 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

83 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ TÜM CANLAR KUTSALDIR BİZİM İÇİN ONLAR BİZİM CAN DOSTUMUZ! Ataşehirimiz de bizlerle birlikte yaşayan can dostlarımızı unutmuyor, onların yaşamlarını bir nebze de olsa kolaylaştırabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 83 SU İSTASYONLARI CAN DOSTUM NAKİL AMBULANSI KEDİ EVLERİ hizmetleri ile can dostlarımızın her zaman yanındayız.

84 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

85 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ KEYİFLİ ALIŞVERİŞLER! KÜÇÜKBAKKALKÖY YARI KAPALI PAZAR ALANI Ataşehir de alışveriş yapmak artık daha keyifli. Vatandaşlarımız bir yandan en taze meyve ve sebzelere uygun fiyatlardan ulaşırken diğer yandan da kafeteryalarda yorgunluklarını atıp, komşuları ile bir araya gelebiliyorlar m 2 alana inşa edilen çok amaçlı, yarı kapalı pazar alanımızda; Zabıta, Sağlık birimleri, Mescit, Bebek bakım ünitesi, Erkek-kadın WC, Dinlenme alanları ile Açık otopark alanı bulunuyor. 85 Otomatik yangın söndürme sistemi bulunan alan kamera sistemi ile sürekli olarak izleniyor. Ayrıca dijital ekranlar ile vatandaşlarımıza sürekli olarak bilgilendirmeler yapılıyor.

86 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

87 TAMAMLANAN PROJELERİMİZ ZORLAŞTIRMIYOR, KOLAYLAŞTIRIYORUZ YENİŞEHİR HİZMET MERKEZİ Ülkemizde ilk kez bir mahalle halkı ihtiyaç duyduğu tüm kamu ve sağlık hizmetlerine tek bir merkezden ulaşabiliyor. Bu ay hizmete giren Yenişehir Hizmet Merkezi nde Belediye Birimleri, Sağlık Ocağı, PTT Bank, İSKİ, İGDAŞ, AYEDAŞ, Muhtarlık bir arada. Yenişehirliler ihtiyaç duydukları çok sayıda hizmete ve mahallemizin en merkezi noktasında ulaşabiliyor. Türkiye deki tüm kamu birimlerinin örnek alması gereken bu projeyi Ataşehir de hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 87

88

89 DEVAM EDEN PROJELERİMİZ

90 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

91 DEVAM EDEN PROJELERİMİZ YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM EMEKEVLER PROJESİ (1500 KONUT) Belediyemizin güvencesiyle Emekevler de Ataşehirlilere güvenli, huzurlu, kusursuz bir gelecek inşa ediyoruz. Üstelik; vatandaşlarımızı komşularından ayırmadan, çocuklarımızı arkadaşlarından koparmadan dönüşümü yerinde sağlıyoruz. 20 YIL VADE AYLIK TL LİK TAKSİTLERLE YÜZME HAVUZU FITNESS SALONU GÜVENLİ OYUN PARKLARI KAPALI ve AÇIK OTO PARKLARI ile lüks konut olarak tasarlanan sağlıklı yaşam alanları oluşturuyoruz. 91

92 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

93 DEVAM EDEN PROJELERİMİZ KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ATAŞEHİR DE ATIYOR Ataşehir i müziğin, resmin, tiyatronun, dansın hayat bulduğu, capcanlı bir yaşam alanı haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla ilçemizde üç kültür kompleksi inşa ediyoruz. İddia ediyoruz, yeni kültür merkezlerimiz açıldığında Ataşehir, İstanbul un kültür ve sanat haritasının kavşak noktalarından biri olacak. 93

94 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

95 DEVAM EDEN PROJELERİMİZ KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ATAŞEHİR DE ATIYOR İÇERENKÖY KEMAL SUNAL KÜLTÜR MERKEZİ Unutulmaz oyuncu Kemal Sunal ın ismini taşıyan kültür merkezimiz 23 bin m 2 alan üzerine inşa ediliyor. Yapımı bu yıl tamamlanacak olan Kemal Sunal Kültür Merkezi; ücretsiz film, tiyatro ve dans gösterilerine ev sahipliği yapacak. Konferans salonlarımızda düşün ve sanat yaşamımıza yön verecek toplantılar organize edilecek. Çok amaçlı salonlarımızda sivil toplum örgütleri etkinliklerini sergileyebilecek. Amatör ve profesyonel müzisyenler prova odalarında özgürce müzik yapabilecek. Klasik kütüphanelerin yanı sıra görme engelliler için sesli kütüphane, ayrıca elektronik kütüphane kuracağız. Kapalı otoparkı da olan bu merkezimiz trafik açısından da bölgeye nefes aldıracak. Kültür Merkezi nde, ismini aldığı usta oyuncu Kemal Sunal için bir anma müzesi de bulunacak. Ayrıca merkezimizde belediye hizmet birimleri de yer alacak. 95

96 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

97 DEVAM EDEN PROJELERİMİZ KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ATAŞEHİR DE ATIYOR ÖRNEK MAHALLESİ MUSTAFA SAFFET KÜLTÜR MERKEZİ Çok yakında hizmete girecek olan Örnek Mahallesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Şehit Cahar Dudayev Caddesi üzerinde yer alıyor. 10 bin m 2 alan üzerine inşa edilen bina 6 kattan oluşuyor. Engelli vatandaşlarımızın da kolaylıkla yararlanabileceği donanıma sahip kültür merkezimizde, tiyatro ve sinema salonlarının yanı sıra çok amaçlı salon, kafe ve derslikler bulunuyor. Mustafa Saffet Kültür Merkezi nde ayrıca, çocuk atölyeleri - derslikler - müzik, dans & prova stüdyoları - idare ofisleri - kapalı otopark da yer alıyor. 97

98 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı

99 DEVAM EDEN PROJELERİMİZ KÜLTÜR VE SANATIN KALBİ ATAŞEHİR DE ATIYOR İÇERENKÖY NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR EVİ İçerenköy deki ikinci kültür projemiz Abdallık geleneğinin son temsilcisi, 2012 yılında kaybettiğimiz ünlü ozanımız Neşet Ertaş ın adını taşıyor. Alanaldı Caddesi üzerinde yer alan kültür merkezi m 2 alan üzerine inşa ediliyor. 99 Görme engelli kitaplığı, sergi satış üniteleri, tiyatro sinema salonları ve çok amaçlı salon gibi mekânların bulunacağı kültür merkezimiz bu yıl hizmet vermeye başlayacak.

100

101 YAPILACAK PROJELERİMİZ

102 Ataşehir Aşkımız!... Biz Hizmet İçin Varız Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ATAPARK

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM Sivas ın değerli sakinleri, Büyüklerim ve kardeşlerim Önümüzde bir seçim var. Geçen her gün, bu seçimi daha da büyük bir seçim yapıyor. Bir karar vereceğiz.

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MÜCAHİT YANILMAZ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI 1 ÇÖZÜM PLANLARI YEDİ BÖLÜMDEN, 23 ARA BAŞLIKTAN OLUŞUYOR Hizmet aşkı ve Elazığ sevdası

Detaylı

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

Her mahalleye tesis, herkes için spor, üstelik ücretsiz Güvercintepe ye tam teşekküllü Spor Parkı

Her mahalleye tesis, herkes için spor, üstelik ücretsiz Güvercintepe ye tam teşekküllü Spor Parkı Kasım 2014 I Yıl: 5 I Sayı: 56 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Her mahalleye tesis, herkes için spor, üstelik ücretsiz Güvercintepe ye tam teşekküllü Spor Parkı Kültür-Sanat etkinlikleri

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

İletişim Merkezi. Belediye nin hizmet için atan kalbi. Başakpazar da Yüzler Gülüyor. Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor. Şelale Park Yenileniyor

İletişim Merkezi. Belediye nin hizmet için atan kalbi. Başakpazar da Yüzler Gülüyor. Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor. Şelale Park Yenileniyor Mart 2012 I Yıl: 2 I Sayı: 24 I Ücretsizdir Başakpazar da Yüzler Gülüyor Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor Şelale Park Yenileniyor Belediye nin hizmet için atan kalbi İletişim Merkezi 4440669 Dünya

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

YUNUS EMRE YUNUS EMRE MAHALLESİ MAHALLESİ

YUNUS EMRE YUNUS EMRE MAHALLESİ MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR

ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR 01-15 AĞUSTOS 2015 \\ www.212haber.com // Yıl:5 Sayı: 82 Fiyatı: 1 ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR GAZETECI-YAZAR Adem Özköse, Suriye de şu an tam bir dünya savaşının yaşandığını söylüyor.

Detaylı

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi.

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi. Nisan - Mayıs - Haziran 2014 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2005 dergisi ABANA ADALAR AKÇAY ALTINOVA AMASRA ANTAKYA ANTALYA AVANOS AYDIN BALÇOVA BANDIRMA BUHARKENT BURDUR BURSA ÇANKAYA DENİZLİ DERİNCE

Detaylı

TURİZMDE KALİTE ÖDÜLÜ ALTINDAĞ BELEDİYESİ NİN OLDU

TURİZMDE KALİTE ÖDÜLÜ ALTINDAĞ BELEDİYESİ NİN OLDU SAYFA 01 sayfa 06 Doğantepe Parkı açılmak için gün sayıyor sayfa 03 Altındağ Belediyesi Kültür Turizmi Zirvesi ve Fuarı nda sayfa 10 Her geçen gün yatırımlarına yenisini ekleyen ve birbiri ardına açılışlar

Detaylı

Seçim Sonrası Tüm Göstergeler Büyümenin Lokomotifi Gayrimenkul ün Yükseleceğini Gösteriyor

Seçim Sonrası Tüm Göstergeler Büyümenin Lokomotifi Gayrimenkul ün Yükseleceğini Gösteriyor Eylül 2014 SAYI 1 w w w. y e n i p r o j e l e r. c o m İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ Seçim Sonrası Tüm Göstergeler Büyümenin Lokomotifi Gayrimenkul ün Yükseleceğini Gösteriyor

Detaylı

TAPULARINA KAVUŞTULAR

TAPULARINA KAVUŞTULAR YIL: 3 SAYI: 16 EKİM-KASIM-ARALIK 2013 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ TAPULARINA KAVUŞTULAR Yıllardır beklenen gün geldi. Mülkiyeti maliye hazinesine ait olup üzerinde bina olan parsellerin tapu dağıtımına

Detaylı

ESKiSEHiR. www.akparti.org.tr www.akpartieskisehir.org.tr

ESKiSEHiR. www.akparti.org.tr www.akpartieskisehir.org.tr ESKiSEHiR www.akparti.org.tr www.akpartieskisehir.org.tr 26 26 ESKiSEHiR SARICAKAYA MİHALGAZİ İNÖNÜ TEPEBAŞI ODUNPAZARI ALPU BEYLİKOVA BEYLİKOVA MİHALIÇÇIK MAHMUDİYE SEYİTGAZİ ÇİFTELER SİVRİHİSAR GÜNYÜZÜ

Detaylı

YIL: 3 SAYI: 12 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ. gelecek için. insana yatırım

YIL: 3 SAYI: 12 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ. gelecek için. insana yatırım YIL: 3 SAYI: 12 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ gelecek için insana yatırım YAYIN KOORDİNATÖRÜ'NDEN 1 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 / Sayı:12 SAHİBİ Sancaktepe Belediyesi Adına İsmail ERDEM

Detaylı

Güvenilir firmaya gümrük müjdesi!

Güvenilir firmaya gümrük müjdesi! SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 2013 yılının gümrüklerde çok büyük değişimin yaşanacağı bir yıl olacağını belirten Bakan Yazıcı, Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulamasıyla güvenilir şirketlere imtiyazlar

Detaylı

Gastetime. Ataşehir binaları SINIFTA KALDI. CHP İl Kadın Kolları, CHP li Kadınlar Taksim de Başbakan ı protesto etti. Kitaplı günleri yeni cem evi

Gastetime. Ataşehir binaları SINIFTA KALDI. CHP İl Kadın Kolları, CHP li Kadınlar Taksim de Başbakan ı protesto etti. Kitaplı günleri yeni cem evi Doğuş, engellileri yalnız bırakmadı Mustafa Kemal e Kitaplı günleri yeni cem evi sevdik w12. sayfada w2. sayfada w9. sayfada KALICI YAŞAMLAR İÇİN 05 Gastetime Anadolu Yakası Yıl:1 Sayı:5 1-15 Haziran 2012

Detaylı

Kasım www.canakkale.bel.tr

Kasım www.canakkale.bel.tr 38 Kasım www.canakkale.bel.tr Yeni Yılda Yeni Hizmetlerle Kenti Geliştirmeye Devam Edeceğiz İnönü Köprüsü Tamamlandı / Esenler Çevre Yolu Çalışmaları Başladı Atıksu Arıtma Tesisi Projesi Devam Ediyor Çanakkale

Detaylı

YASAM TARZI AVRUPA RESIDENCE TA SATIŞLAR BAŞLADI YAŞAM SANAT KÜLTÜR ETKİNLİK EĞLENCE SAYI: 3 AVRUPA KONUTLARI LALELER İLE DONATILDI

YASAM TARZI AVRUPA RESIDENCE TA SATIŞLAR BAŞLADI YAŞAM SANAT KÜLTÜR ETKİNLİK EĞLENCE SAYI: 3 AVRUPA KONUTLARI LALELER İLE DONATILDI AVRUPA KONUTLARI LALELER İLE DONATILDI AVRUPA RESIDENCE TA SATIŞLAR BAŞLADI AVRUPA KONUTLARI SİTE YÖNETİMLERİ KALİTE VE AR-GE OFİSİ İMPARATORLUKLAR VE ÇİNİNİN BAŞKENTİ İZNİK SAYI: 3 SİNEMA VİZYONDAKİLER

Detaylı

Ramazan Başakşehir de Yaşanır

Ramazan Başakşehir de Yaşanır Ağustos 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 29 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Ramazan Başakşehir de Yaşanır Başakkadın lara Profesyonel Destek Yavuz Bahadıroğlu ile Röportaj Öğretmenler Model Uçak

Detaylı

Başkandan BELEDİYELERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLARKEN

Başkandan BELEDİYELERİMİZ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLARKEN Özel Sayý Þubat Yýl 34 Sayý 64 BÝRLÝK DERGÝSÝ FETHÝN BAÞLADIÐI YER Dosya: Prof. Dr. Ömer Dinçer le Büyükþehir Belediyelerinin 25. Yýlý Üzerine Söyleþi: Ceyda Aydede den Belediye Baþkan Adaylarýna Halkla

Detaylı

71 milyon TL lik yatırım yaptı

71 milyon TL lik yatırım yaptı SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI YIL: 9 SAYI: 126 Altındağ Belediyesi 2012 yılında sayfa 07 71 milyon TL lik yatırım yaptı 2012 yılında 3260 gecekondu yıktık 2012 de 10 km yeni yol açtık 2012 de 102 bin

Detaylı

Başkandan KENTLERİMİZİN GELECEĞİ

Başkandan KENTLERİMİZİN GELECEĞİ Özel Sayý Ocak Yýl 34 Sayý 63 BÝRLÝK DERGÝSÝ Avrupa ya Açýlan Belediye ÝZMÝT SARAYBAHÇE Dosya: Yerel Demokraside Avrupa Boyutu OCAK Tarhan Erdem: Doðru Seçim Stratejisi Ýçin Kamuoyu Yoklamasý Þart Kent

Detaylı

Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük sağlık kompleksi Başakşehir de

Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük sağlık kompleksi Başakşehir de Mart 2014 I Yıl: 5 I Sayı: 48 Bașakșehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Şehir Hastanesi nin temelini Başbakan Erdoğan attı Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük sağlık kompleksi Başakşehir de Başkan

Detaylı

ARALIK 2013 SAYI 2 FİYAT 4,5 TL İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ TÜM ZAMANLARIN PROJESİ TRENDİST ATAŞEHİR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ARALIK 2013 SAYI 2 FİYAT 4,5 TL İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ TÜM ZAMANLARIN PROJESİ TRENDİST ATAŞEHİR GÖRÜCÜYE ÇIKTI ARALIK 2013 SAYI 2 FİYAT 4,5 TL w w w. y e n i p r o j e l e r. c o m İNTERAKTİF PROJE GAYRİMENKUL YATIRIM DEKORASYON YAPI DERGİSİ TÜM ZAMANLARIN PROJESİ TRENDİST ATAŞEHİR GÖRÜCÜYE ÇIKTI İ YEN LER JE PRO

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

MARMARA. Belediyelerimiz:.. Marmara' da e. Soyle~i: Bursaspor Teknik DirektorU: Ertugrul Saglam N ~~~~------------------

MARMARA. Belediyelerimiz:.. Marmara' da e. Soyle~i: Bursaspor Teknik DirektorU: Ertugrul Saglam N ~~~~------------------ ~< MARMARA BELEDiYELER BiRLiGi Marmara' da e tr e 1 ~ N ~- > z Ba~kan: Hendek Belediye Ba~kam Ali inci Soyle~i: Bursaspor Teknik DirektorU: Ertugrul Saglam 0 N ~~~~------------------ Belediyelerimiz:..

Detaylı