Karar No. Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldıkları toplantı, ziyaret ve benzeri konular hakkında Yönetim Kurulu'nu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Karar No. Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldıkları toplantı, ziyaret ve benzeri konular hakkında Yönetim Kurulu'nu"

Transkript

1 Karar No Konu Karar 3310 Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldıkları toplantı, ziyaret ve benzeri konular hakkında Yönetim Kurulu'nu bilgilendirmesi Yemin Töreni Yönetim Kurulu'na bilgilendirme yapıldı. Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Baro Müdürü Av.Utku KILINÇ'ın tarihli, Av.B. Ü.'ye tebligat yapılamaması hakkındaki bildirimini içerir yazısı okundu Baro Müdürü Av.Utku KILINÇ'ın tarihli, Av.B. Ü.'ye tebligat yapılamaması hakkındaki bildirimini içerir Av.S. K.'nın tarih gelen evrak sayılı, arabuluculuk eğitim çalışması yapılması isteminin Av.H. Ç.'nın tarih gelen evrak sayılı, İzmir Arabulucular Derneği'nin Genel Kurul için salon tahsisi isteminin bildirimine ilişkin Baromuz levhasına kayıtlı Av.B. Ü.'nün baromuza bildirdiği adreslerden ulaşılamadığı yapılan tespitte de adreste baromuz levhasına kayıtlı işyeri adresinde 5 yıldır S. Ö. T. isimli bir şahsın oturduğu tespit edildiği, Av.72/1-c md. göre "3 ay içinde baro bölgesinde bir büro açılmamış veya büronun kapatılmış" olması halinin levhadan silinmeyi gerektirdiği, aynı maddenin 3.fıkrasında "baroya bildirilen büro terkedilmiş ve yenisi bildirilmemiş ise Av.Kanunu 71.md. göre avukatın dinlenmesinden vazgeçilebilir" hükmünün yer aldığı, bu nedenle her ne kadar Av.71.md. gereğince savunması ve dinlenmek üzere çağırılması gerektiği bildirilmiş ise de Av.Kanunu 72/3 gereğince çağırılmasından vazgeçilmesine ve levhadan silinmesine, tespite ilişkin evrakların sicil dosyası içerisinde saklanmasına,gereği için Ruhsat İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V. Av.S. K.'nın tarih gelen evrak sayılı, arabuluculuk eğitim çalışması yapılması isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu. Gerekli görüşmeleri yapmak üzere Av.Dilek DEMİR'in görevlendirilmesine O.B.K.V. Av.H. Ç.'nın tarih gelen evrak sayılı, İzmir Arabulucular Derneği'nin Genel Kurul için salon tahsisi isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu.

2 3314 Av.H. Ç.'nın tarih gelen evrak sayılı, İzmir Arabulucular Derneği'nin Genel Kurul için salon tahsisi isteminin bildirimine ilişkin Talebin kabulü ile günü saat saatleri arasında Merkez Baro 3.kat konferans salonunun tahsisine,gereği için Yazı İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V Av.Nergiz Tuba ASLAN,Av.Dinçer ÇALIM ve Av.Z.Sedef ÖZDOĞAN'nın tarih gelen evrak sayılı, İzmir 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yaşadıkları sorunun Elektrik Mühendislari Odası'nın tarihli gelen evrak sayılı, İzmir Bölgesi Enerji Forumu'na yönelik tarihinde yapılacak olan ilk hazırlık toplantısının davetinin Dikili Cumhuriyet Başsavcılığı''nın tarihli gelen evrak sayılı, Dikili Asliye Hukuk Mahkemesi'nin tarih 2012/192 E. sayılı yazısının bildirimine ilişkin İzmir Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün tarihli gelen evrak sayılı, tarihinde yapılacak olan Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplantısı duyurusunun Ankara 18.İdare Mahkemesi'nin tarihli gelen evrak sayılı, 2014/644 E. 2014/801 K. kararın Av.Nergiz Tuba ASLAN,Av.Dinçer ÇALIM ve Av.Z.Sedef ÖZDOĞAN'nın tarih gelen evrak sayılı, İzmir 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yaşadıkları sorunun bildirimine ilişkin yazısı okundu. İzmir 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde savunma makamında yer alan monitörün temini yönünde Yazı İşleri Müdürü'nün görevlendirilmesine O.B.K.V. Elektrik Mühendislari Odası'nın tarihli gelen evrak sayılı, İzmir Bölgesi Enerji Forumu'na yönelik tarihinde yapılacak olan ilk hazırlık toplantısının davetinin bildirimine ilişkin yazısı okundu. Değerlendirilmek üzere Kent ve Çevre Komisyonu'na gönderilmesine O.B.K.V. Dikili Cumhuriyet Başsavcılığı''nın tarihli gelen evrak sayılı, Dikili Asliye Hukuk Mahkemesi'nin tarih 2012/192 E. sayılı yazısının bildirimine ilişkin yazısı okundu. Res'en soruşturma açılmasını gerektirir bir husus bulunmadığından yapılacak bir işlem olmadığına O.B.K.V. İzmir Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün tarihli gelen evrak sayılı, tarihinde yapılacak olan Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Kurulu toplantısı duyurusunun bildirimine ilişkin yazısı okundu. Çocuk Komisyonu'na gönderilmesine O.B.K.V. Ankara 18.İdare Mahkemesi'nin tarihli gelen evrak sayılı, 2014/644 E. 2014/801 K. kararın bildirimine ilişkin yazısı okundu. Hukuk İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V.

3 3320 Ankara 1.İdare Mahkemesi'nin tarihli gelen evrak sayılı, 2012/1304 E. 2014/949 K. kararın Ankara 1.İdare Mahkemesi'nin tarihli gelen evrak sayılı, 2012/1304 E. 2014/949 K. kararın bildirimine ilişkin yazısı okundu. Hukuk İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V Av.S. T. D.'nın 18/06/2014 tarihli dilekçesine ilişkin bilgi notunun bildirimi. Av.S. T. D.'nın 18/06/2014 tarihli dilekçesine ilişkin yapılan inceleme sonucu, baromuz levhasının 8..5 sayısında yazılı Av.S. T. D.'nın 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nda belirtildiği üzere, kurum ve kuruluşlar ile kamu iktisadi teşebbüslerinde asli ve sürekli olarak avukatlık görevinde çalışanların baro levhasına yazılmaları isteklerine bağlıdır hükmü gereğince istemi gibi tarihinden itibaren baro levhasından kaydının silinmesi talebinin kabulüne,kararın bir örneğinin adı geçen avukata tebliğine,kayıt silme kararlarının birer örneğinin TBB Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü'ne bildirilmesine,gereği için Ruhsat İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V Av.M. A. Ö.'nin kayıt durumunun değerlendirilmesi. İzmir Ticaret Sicil Müdürlüğü tarih ve sayılı yazısı okundu.yakınılan avukat tarafından tarih ve sayılı dilekçe ile Öngör Otelcilik Gıda Tur.Tic.Ltd.Şti'nin müdürlüğünden istifa ettiğine ilişkin ihbar ve ihtarname sunduğu,bunun üzerine ticaret sicilden durumun sorulduğu,yazı cevabında ilgili ihtarname gereği ilgili firmaya ihtar çekildiğinin bildirildiği,t.t.k.'nın limited şirkete ilişkin hükümlerinde şirket müdürünün istifa edemeyeceğine ilişkin buyurucu bir kural olmadığı,her ne kadar yakınılan avukatın eylemi Av.Kanunu 72.md. uyarınca levhadan silinmeyi gerektirmekte ise de karar tarihinden önce söz konusu aykırılığı giderdiğine ilişkin evrakların sunulduğu anlaşılmakla,yakınılan avukatın aykırılığı gidermiş olması nedeni ile levhadan silinmesine yer olmadığına evrakların sicil dosyasına konulmak üzere Yazı İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V.

4 3324 SAYMANLIK ÖNERİLERİ:1-Nurten Güler tarihli Av.Hilmi GÜLER'in cenaze yardımı 375 tl nin Baro bütçesine gider yazılması,2-emre Güler tarihli Av.Hilmi GÜLER'in cenaze yardımı tl nin Baro bütçesine gider yazılması,3- Nurten GÜLER'in tarihli Av.Hilmi GÜLER'e ölüm yardımı tl nin baro bütçesine gider yazılması,4- Emre Güler'in tarihli Av.Hilmi GÜLER'e ölüm yardımı tl nin baro bütçesine gider yazılması,5- Ercan Kovan tarihli 3587 no lu web hosting hizmet bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılması,6-ercan Kovan tarihli 3588 web hosting hizmet bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılması,7-interposta Dağıtım tarihli C no lu dağıtım hizmet bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılması,8-ptt tarihli AE38372 no lu kargo gönderim bedeli 152 tl nin baro bütçesine gider yazılması, SAYMANLIK ÖNERİLERİ:1-Nurten Güler tarihli Av.Hilmi GÜLER'in cenaze yardımı 375 tl nin Baro bütçesine gider yazılmasına,2-emre Güler tarihli Av.Hilmi GÜLER'in cenaze yardımı tl nin Baro bütçesine gider yazılmasına,3- Nurten GÜLER'in tarihli Av.Hilmi GÜLER'e ölüm yardımı tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,4-emre Güler'in tarihli Av.Hilmi GÜLER'e ölüm yardımı tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,5-ercan Kovan tarihli 3587 no lu web hosting hizmet bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,6-ercan Kovan tarihli 3588 web hosting hizmet bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,7-interposta Dağıtım tarihli C no lu dağıtım hizmet bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,8-ptt tarihli AE38372 no lu kargo gönderim bedeli 152 tl nin baro bütçesine gider yazılmasına O.B.K.V Deniz Ceylan Gümüş ve Ortağı tarihli 1788 no lu cüppe,masa örtüsü yıkama ve ütüleme bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılması,10-kontrol P tarihli A no lu yaka kartı ve fotokopi basımı tl nin baro bütçesine gider yazılması,12-hse Temizlik tarihli A842 no lu kostüm kuru temizleme bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılması,13-ng Kütahya Seramik tarihli Afyon Farazi Duruşması Konaklama Bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılması 9-Deniz Ceylan Gümüş ve Ortağı tarihli 1788 no lu cüppe,masa örtüsü yıkama ve ütüleme bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,10-kontrol P tarihli A no lu yaka kartı ve fotokopi basımı tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,12-hse Temizlik tarihli A842 no lu kostüm kuru temizleme bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılmasına,13-ng Kütahya Seramik tarihli Afyon Farazi Duruşması Konaklama Bedeli tl nin baro bütçesine gider yazılmasına O.B.K.V.

5 3326 Türkiye Barolar Birliği'nin tarihli gelen evrak sayılı, TBB'nin gün 6490 sayılı yazısına istinaden Av.Arsin DEMİR hakkında işlem yapılıp yapılmadığının öğrenilmesi isteminin bildirimine ilişkin Türkiye Barolar Birliği'nin tarihli gelen evrak sayılı, TBB'nin gün 6490 sayılı yazısına istinaden Av.Arsin DEMİR hakkında işlem yapılıp yapılmadığının öğrenilmesi isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu. Av.Arsin DEMİR hakkında TBB Meslek Kuralları 27/2 uyarınca herhangi bir işlem yapılmadığı hususunun TBB'ne bildirilmesine,gereği için Yazı İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V İzmir 3.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Faruk CEYLAN'nın tarihli gelen evrak sayılı,yapılan farazi duruşmalar için Baro Başkanlığı Ceza Kürsüsü'ne yaptığı teşekkürün İzmir 3.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Faruk CEYLAN'nın tarihli gelen evrak sayılı,yapılan farazi duruşmalar için Baro Başkanlığı Ceza Kürsüsü'ne yaptığı teşekkürün bildirimine ilişkin yazısı okundu,bilgi alındı. Denizli Barosu Başkanlığı'nın tarihli gelen evrak sayılı,3.genç Avukatlar Kurultayı hakkındaki anketin yanıtlanması isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu Denizli Barosu Başkanlığı'nın tarihli gelen evrak sayılı,3.genç Avukatlar Kurultayı hakkındaki anketin yanıtlanması isteminin Bornova Belediyesi'nin tarihli gelen evrak sayılı, tarihinde gerçekleşecek olan Bornova Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu için temsilci görevlendirilmesi isteminin Ulusal Kriminal Büro'nun tarihli gelen evrak sayılı,kriminal genel brifing eğitim programının Denizli Barosu ev sahipliğinde yapılan 3.Genç Avukatlar Kurultayı'na baromuzu temsilen katılan meslektaşlarımıza ilgi yazının gönderilmesine, tarihine kadar yanıt istenmekle gereğinin ivedilikle yerine getirilmesine,gereği için Yazı İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V. Bornova Belediyesi'nin tarihli gelen evrak sayılı, tarihinde gerçekleşecek olan Bornova Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu için temsilci görevlendirilmesi isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu. Değerlendirilmek üzere Kent ve Çevre Komisyonu'na gönderilmesine O.B.K.V. Ulusal Kriminal Büro'nun tarihli gelen evrak sayılı,kriminal genel brifing eğitim programının bildirimine ilişkin yazısı okundu,bilgi alındı.

6 Av.Ö. D.'nin tarihli gelen evrak sayılı,aliağa 1.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde mübaşir K. A. ile yaşadığı sorunun bildirimine ilişkin yazısı okundu Av.Ö. D.'nin tarihli gelen evrak sayılı,aliağa 1.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde mübaşir K. A. ile yaşadığı sorunun bildirimine ilişkin İlgi dilekçe ve tutanaklar da eklenmek sureti ile Karşıyaka Adli Yargı Komisyon Başkanlığı'na yazı yazılarak Aliağa 1.Asliye Hukuk Mahkemesi mübaşiri K. A. hakkında idari yönden gereği için yazı yazılmasına,gereğinin yazı işleri birimince yerine getirilmesine O.B.K.V. Av.M. Y.'nın tarihli gelen evrak sayılı,aidat borcunun silinmesi isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu Av.M. Y.'nın tarihli gelen evrak sayılı,aidat borcunun silinmesi isteminin bildirimine ilişkin İzmir Konak Kent Konseyi'nin tarihli gelen evrak sayılı, tarihinde yapılacak olan genel kurul için görevlendirme yapılması isteminin bildirimine ilişkin Av.M. Y. hakkında her ne kadar hazine avukatı olarak görev yaptığından baro kaydı bulunmadığı ve şehven baro kaydı var ise kaydının silinmesi ve adına tahakkuk ettirilen kesenek borcunun silinmesi talep edilmişse de sicil dosyasının incelenmesinden talebi üzerine İzmir Barosu'nun tarih ve 65 sayılı kararı ile baromuz levhasının 5837 siciline kayıt edildiği,hazine avukatı olduğu ve bu nedenle baromuz levhasından kaydının silinmesine yönelik herhangi bir talebinin bulunmadığı şehven bir kaydın söz konusu olmadığı anlaşılmıştır.1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nda belirtildiği üzere,kurum ve kuruluşlar ile kamu iktisadi teşebbüslerinde asli ve sürekli olarak avukatlık görevinde çalışanların baro levhasına yazılmaları isteklerine bağlıdır hükmü gereğince istemi gibi tarihinden itibaren baro levhasından kaydının silinmesi talebinin kabulüne,talep tarihine kadar baro aidatının ödenmek zorunda bulunduğunun Av.M. Y.'ya bildirilmesine,gereği için Ruhsat İşleri Birimi'ne tevdiine O.B.K.V. İzmir Konak Kent Konseyi'nin tarihli gelen evrak sayılı, tarihinde yapılacak olan genel kurul için görevlendirme yapılması isteminin bildirimine ilişkin yazısı okundu. Kent ve Çevre Komisyonu'na tevdiine O.B.K.V.

7 3334 Karabağlar Aile Ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü'nün hazırladığı Mutlu Çocuklar, Mutlu Yarınlar projesinin değerlendirilmesi Gerekli görüşmeleri yapmak üzere Çocuk Komisyonu'ndan sorumlu Yönetim Kurulu üyeleri Av.Dilek DEMİR ile Av.Türkan KARAKOÇ'un görevlendirilmesine O.B.K.V. Av. K. D. nin iki ayrı dilekçesi okundu. Başvurucunun dilekçesinde, CMK müdafiliği nedeniyle hak etmiş olduğu ücret için yanında sigortalı olarak çalıştığı avukatın serbest makbuzunu kullandığını, ancak ücretlerinin makbuz sahibi olan avukatın vergi borçları nedeniyle ödenmediğini, açmış olduğu davanın İzmir 4. Vergi Mahkemesinin 2013/921 E. Sayılı dosyası ile görüldüğünü ve reddedildiğini belirterek işvereni Nihan Kitapçı nın serbest meslek makbuzunun o nüshasına ait görevlendirmelerin ; 1- Hangi müdafi ve vekillik görevleri nedeniyle düzenlendiğine ilişkin listenin, 2- Her bir görev için görevlendirme yazılarının onaylı örneklerinin kendisine verilmesi ile, 3- CMK hizmeti nedeniyle ücret alacağı olan avukatın ancak vergi mükellefi olmaması nedeniyle SMM düzenleme imkanı olmayan avukatın bu hizmet nedeniyle herhangi bir kişiye ait SMM kesip kesemeyeceklerinin, 4- Belirtilen görevlendirmeler için hak ve borç sahibinin SMM kullanılan avukat mı yoksa görevi ifa eden avukat mı olduğunun bildirilmesini talep ettiği anlaşılmıştır. Yapılan görüşme ve değerlendirmeler sonucunda aşağıdaki şekilde karar vermek gerekmiştir; CMK görevlendirmeleri nedeniyle tahakkuk eden ücretin ödenmesine ilişkin düzenlemenin, Adalet Bakanlığı tarafından çıkartılan ve tarihli R.G. de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesi Kanunu Gereğince Müdafi Ve Vekillerin Görevlendirilmeleri İleYapılacak Ödemelerin Usul Ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleriyle belirlenmiştir. Söz konusu yönetmeliğin 4/1-d maddesine göre, Ücret: Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince baro tarafından görevlendirilen müdafi veya vekiletarife gereğince ödenecek meblâğı,.. ifade etmektedir.

8 Keza aynı yönetmeliğin ödeme usul ve esaslarına ilişkin üçüncü bölümünde ücret başlıklı 8. Maddesinde yer alan hükme göre de; (1) Ceza Muhakemesi Kanunu gereğince baro tarafından görevlendirilen müdafi veya vekileavukatlık Asgari Ücret Tarifesinden ayrık olarak hazırlanacak "Ceza Muhakemesi Kanunu GereğinceGörevlendirilen Müdafi ve Vekillere Yapılacak Ödemelere İlişkin Tarife" gereğince ödenecek meblâğadalet Bakanlığı bütçesinde bu amaçla ayrılan ödenekten karşılanır. Ve son olarak yönetmeliğin ücretin ödenme usulü başlıklı 11. Maddesinin 4. Fıkrasında ise aynen (4) Müdafi veya vekil sigortalı olarak çalışmakta ise yanında çalıştığı avukatın,avukatlık bürosu ya daavukatlık ortaklığı şeklinde çalışmakta ise büro veya ortaklığın serbest meslek makbuzunu kullanır. düzenlemesine yer verilmiştir. Tüm bu düzenlemelerin birlikte değerlendirilmesinden ortaya çıkan sonuç, 1- CMK görevlendirmeleri gereğince ödenecek ücretin, BARO TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLEN AVUKATA AİT OLDUĞU, 2- Sigortalı olarak çalışan avukata ait Serbest Meslek Makbuzunun kullanılmasının, bir tercih seçenek veya keyfi bir durum olmayıp YÖNETMELİĞİN 11/4. FIKRASINDA YER ALAN HÜKMÜN BİR SONUCU OLDUĞU, 3- Nitekim yönetmeliğin 11/4. Fıkrasında yer alan hüküm karşısında yanında sigortalı olarak çalışılan avukat dışında herhangi bir üçüncü kişiye ait Serbest Meslek Makbuzunun kullanılmasının mümkün olmadığı, şeklindedir.

9 4- Bir yandan sigortalı olarak çalışan avukatların CMK görevi yapabileceğini kabul ederekve ücretin görevlendirilen avukata ödeneceğine ilişkin düzenleme yaparak, sigortalı çalışan avukatların ücreti tahsil edebilmesini yanında sigortalı olarak çalıştığı avukatın serbest meslek makbuzunu kesmesi koşuluna bağladıktan sonra belirtilen avukata ait ücretlerin serbest meslek makbuzu sahibinin borçlarına mahsup etmenin hukuk devleti ilkesi ile ilgisinin bulunmadığı açıktır. Bir an için serbest meslek makbuzunu kullandıran avukat yönünden vergi mükellefiyeti doğacağı ileri sürülebilirse de vergi mükellefiyeti devletle (kamu) arasında çözülmesi gereken ve ileriye yönelik bir problemdir. Ve söz konusu SMM na ilişkin borç henüz muaccel hale gelmemiştir. Öte yandan sigortalı çalışan avukat ile yanında sigortalı çalışan avukat arasındaki ilişki ise ödemeyi yapacak merciiyi ilgilendirmemektedir Av.K. D.'nin , ve tarihli dilekçeleri üzerine CMK Yürütme Kurulu ile Av.M. C. tarafından düzenlenen raporların değerlendirilmesi. Açıklanan nedenlerle; CMK ücretlerinin BARO TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLEN AVUKATA AİT OLDUĞU, YANINDA ÇALIŞTIĞI AVUKATIN SERBEST MESLEK MAKBUZUNU KULLANIYOR OLMASININ YÖNETMELİKTE YER ALAN AMİR HÜKÜMDEN KAYNAKLANDIĞI şeklinde başvurucu avukata bilgi verilmesine, Yazı ekine dilekçesinde belirttiği görevlendirme yazılarından birer suretin ve görevlendirme listesinin onaylı bir suretinin de eklenmesi suretiyle yönetim kurulu kararımızdan bir örneğin de onaylı suretinin verilmesine O.B.K.V

YÖNETİM KURULU 04 ARALIK 2012 GÜNDEMİ

YÖNETİM KURULU 04 ARALIK 2012 GÜNDEMİ YÖNETİM KURULU 04 ARALIK 2012 GÜNDEMİ Sıra GÜNDEM MADDELERİ KARAR Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldıkları toplantı, ziyaret ve benzeri konular hakkında Yönetim Kurulu'nu bilgilendirmesi. Yönetim

Detaylı

Yönetim Kurulu'na bilgilendirme yapıldı.

Yönetim Kurulu'na bilgilendirme yapıldı. Karar No Konu Karar Baro Müdürü Av.Utku KILINÇ'ın 08.07.2014 tarihli, Av.F. B.'nın kayıt durumu hakkındaki yazısı. Baro Müdürü Av.Utku KILINÇ'ın 08.07.2014 tarihli, Av.F. B.'nın kayıt durumu hakkındaki

Detaylı

Yönetim Kurulu'na bilgilendirme yapildi.

Yönetim Kurulu'na bilgilendirme yapildi. Karar No Konu Karar Baskan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katildiklari toplanti, ziyaret ve benzeri konular hakkinda 2135 Yönetim Kurulu'nu bilgilendirmesi. Yönetim Kurulu'na bilgilendirme yapildi. 2136

Detaylı

YÖNETIM KURULU 21 OCAK 2014 GÜNDEMI

YÖNETIM KURULU 21 OCAK 2014 GÜNDEMI YÖNETIM KURULU 21 OCAK 2014 GÜNDEMI Sira GÜNDEM MADDELERI KARAR Yönetim Kurulu üyelerinin katildiklari toplanti, ziyaret ve benzeri konular hakkinda Yönetim Kurulu'nu bilgilendirmesi. Yönetim Kurulu'na

Detaylı

SERBEST AVUKATLARDAN HİZMET SATIN ALINMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

SERBEST AVUKATLARDAN HİZMET SATIN ALINMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK 5987 SERBEST AVUKATLARDAN HİZMET SATIN ALINMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 24/12/2012 No : 2012/4096 Dayandığı K.H.K. nin Tarihi : 26/9/2011 No : 659

Detaylı

AVUKATLIK KANUNU. Bu Kanunun yürürlükte olmayan hükümleri için bakınız "Yürürlükteki Bazı Kanunların Mülga Hükümleri Külliyatı" Cilt: 2 Sayfa: 1041

AVUKATLIK KANUNU. Bu Kanunun yürürlükte olmayan hükümleri için bakınız Yürürlükteki Bazı Kanunların Mülga Hükümleri Külliyatı Cilt: 2 Sayfa: 1041 4515 AVUKATLIK KANUNU Kanun Numarası : 1136 Kabul Tarihi : 19/3/1969 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 7/4/1969 Sayı : 13168 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 8 Sayfa : 1694 Bu Kanunun yürürlükte

Detaylı

DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLAR İLE MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMALARINA İLİŞKİN KARARLAR BİRİNCİ DAİRE KARARLARI

DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLAR İLE MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMALARINA İLİŞKİN KARARLAR BİRİNCİ DAİRE KARARLARI DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLAR İLE MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMALARINA İLİŞKİN KARARLAR T.C. D A N I Ş T A Y Birinci Daire Esas No : 2007/920 Karar No : 2007/1072 BİRİNCİ DAİRE KARARLARI

Detaylı

1136 SAYILI AVUKATLIK KANUNU

1136 SAYILI AVUKATLIK KANUNU 1136 SAYILI AVUKATLIK KANUNU Kanun Numarası: 1136; Kabul Tarihi: 19/3/1969. RG: 7/4/1969-13168; Düstur: Tertip 5, Cilt 8, s. 1694. Bu Kanun un yürürlükte olmayan hükümleri için bkz., Başbakanlık Yürürlükteki

Detaylı

SOYBAŞ AVUKATLIK BÜROSU www.soybas.av.tr AVUKATLIK KANUNU 1 BİRİNCİ KISIM AVUKATLIK VE AVUKAT

SOYBAŞ AVUKATLIK BÜROSU www.soybas.av.tr AVUKATLIK KANUNU 1 BİRİNCİ KISIM AVUKATLIK VE AVUKAT AVUKATLIK KANUNU 1 BİRİNCİ KISIM AVUKATLIK VE AVUKAT Avukatlığın Mahiyeti Madde 1. Avukatlık, kamu hizmeti ve serbest bir meslektir. (Değişik: 2/5/2001-4667/1 m.) Avukat, yargının kurucu unsurlarından

Detaylı

Soru Cevaplı AVUKATLIK HUKUKU Uygulamaları

Soru Cevaplı AVUKATLIK HUKUKU Uygulamaları Soru Cevaplı AVUKATLIK HUKUKU Uygulamaları Av. Atilla ÖZEN İÇİNDEKİLER İlksöz xv Sunuş xvii Giriş xix Kısaltmalar xxi 1. BÖLÜM STAJ Soru: Staj yaptığım mahkemede hakim ve yazı işleri müdürünün mübaşirlik

Detaylı

TBB YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

TBB YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI 1. Güncel olayların görüşülüp, değerlendirilmesi, Başkan tarafından meslek sorunlarının çözümü noktasında yapılan temaslar ve gelişmeler hakkında bilgi verildi. Yargıtay ve Danıştay kanunlarında yapılan

Detaylı

AVUKATLIK KANUNU İLGİLİ KANUN VE YÖNETMELİKLER İLE BELGELER ŞUBAT 2010 / 3. BASKI

AVUKATLIK KANUNU İLGİLİ KANUN VE YÖNETMELİKLER İLE BELGELER ŞUBAT 2010 / 3. BASKI AVUKATLIK KANUNU İLGİLİ KANUN VE YÖNETMELİKLER İLE BELGELER ŞUBAT 2010 / 3. BASKI İÇİNDEKİLER 1 KANUNLAR 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu... 3 6207 Sayılı Avukatlar Yardımlaşma Kanunu... 163 YÖNETMELİKLER

Detaylı

RED KARARI ŞİKÂYETÇİNİN ADI, SOYADI/UNVANI ŞİKÂYETÇİNİN ADRESİ :

RED KARARI ŞİKÂYETÇİNİN ADI, SOYADI/UNVANI ŞİKÂYETÇİNİN ADRESİ : RED KARARI KARAR NO :2013/59 ŞİKÂYETÇİNİN ADI, SOYADI/UNVANI :.. ŞİKÂYETÇİNİN ADRESİ : ŞİKAYET EDİLEN İDARE :Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı/Ankara ŞİKAYET KONUSU :Başbakanlık ve Çalışma Sosyal Güvenlik

Detaylı

MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ

MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ - HİZMETE ÖZEL - İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI MÜKELLEF HİZMETLERİ USUL GRUP MÜDÜRLÜĞÜ 213 SAYILI VERGİ USUL KANUNU İLE İLGİLİ OLARAK UYGULAMA BİRLİĞİNİN SAĞLANMASI AMACIYLA DAHA ÖNCE YAPILAN TAMİMLERİN

Detaylı

Karar No : 6 Karar Tarihi : 05/01/2015

Karar No : 6 Karar Tarihi : 05/01/2015 Karar No : 6 Karar Tarihi : 05/01/2015 Başkanlık Makamınca Kurulumuza sunulan 05/01/2015 tarihli yazıda aynen; 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu'nun "Adaylık için görevden çekilmesi gerekenler" başlıklı

Detaylı

E-BÜLTEN. Yıl: 1 Sayı: 2

E-BÜLTEN. Yıl: 1 Sayı: 2 Aralık 2010 Yıl: 1 Sayı: 2 İ Z M İ R B A R O S U E-BÜLTEN Aidat Borcu Nedeniyle Adli Yardım Listesinden Silinen Meslektaşlarımız Yönetim Kurulumuzun Kararıyla Tekrar Listeye Dahil Edilmişlerdir 2011 Yılı

Detaylı

Sayıştay Kararları Dizisi SAYIŞTAY KARARLARI GENEL KURUL TEMYİZ KURULU DAİRELER SEÇME KARARLAR (1.1.2008-31.12.2008)

Sayıştay Kararları Dizisi SAYIŞTAY KARARLARI GENEL KURUL TEMYİZ KURULU DAİRELER SEÇME KARARLAR (1.1.2008-31.12.2008) Sayıştay Kararları Dizisi SAYIŞTAY KARARLARI GENEL KURUL TEMYİZ KURULU DAİRELER SEÇME KARARLAR (1.1.2008-31.12.2008) Haziran 2009 SAYIŞTAY KARARLARI GENEL KURUL TEMYİZ KURULU DAİRELER SEÇME KARARLAR (1.1.2008-31.12.2008)

Detaylı

YÖNETIM KURULU 05 SUBAT 2013 GÜNDEMI

YÖNETIM KURULU 05 SUBAT 2013 GÜNDEMI YÖNETIM KURULU 05 SUBAT 2013 GÜNDEMI Sira GÜNDEM MADDELERI KARAR Baskan ve Yönetim Kurulu üyelerinin katildiklari toplanti, ziyaret ve benzeri konular hakkinda Yönetim Kurulu'nu bilgilendirmesi. Yönetim

Detaylı

Kurultay kapsamında oluşturulan çalıma masalarının almış oldukları kararlar konu başlıklarına göre şu şekildedir;

Kurultay kapsamında oluşturulan çalıma masalarının almış oldukları kararlar konu başlıklarına göre şu şekildedir; III. GENÇ AVUKATLAR KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ Basına ve Kamuoyuna 26-27 Nisan 2014 tarihinde 48 Baronun katılımıyla Denizli Barosu ev sahipliğinde düzenlenmiş bulunan III. Genç Avukatlar Kurultayı tamamlanmış

Detaylı

Kurultay kapsamında oluşturulan çalıma masalarının almış oldukları kararlar konu başlıklarına göre şu şekildedir;

Kurultay kapsamında oluşturulan çalıma masalarının almış oldukları kararlar konu başlıklarına göre şu şekildedir; Basına Ve Kamuoyuna III. GENÇ AVUKAT KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ 26-27 Nisan 2014 tarihinde 48 Baronun katılımıyla Denizli Barosu ev sahipliğinde düzenlenmiş bulunan III. Genç Avukatlar Kurultayı tamamlanmış

Detaylı

KANUN İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İLE BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR KANUN

KANUN İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İLE BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR KANUN 11 Eylül 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29116 (Mükerrer) KANUN İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İLE BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR KANUN

Detaylı

11 Eylül 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29116 (Mükerrer) KANUN

11 Eylül 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29116 (Mükerrer) KANUN 11 Eylül 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 29116 (Mükerrer) KANUN İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İLE BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR KANUN

Detaylı

DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLAR İLE MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMALARINA İLİŞKİN KARARLAR BİRİNCİ DAİRE KARARLARI

DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLAR İLE MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMALARINA İLİŞKİN KARARLAR BİRİNCİ DAİRE KARARLARI DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLAR İLE MEMURLAR VE DİĞER KAMU GÖREVLİLERİNİN YARGILANMALARINA İLİŞKİN KARARLAR BİRİNCİ DAİRE KARARLARI DANIŞMA VE İDARİ UYUŞMAZLIKLARA İLİŞKİN KARARLAR T.C. D A N I Ş T A Y

Detaylı

ODALAR ARASI UYGULAMA B RL KTEL

ODALAR ARASI UYGULAMA B RL KTEL ODALAR ARASI UYGULAMA B RL KTEL İDARİ VE MALİ KONULAR 04.06.2011 / ANKARA TÜRMOB YAYINLARI- 415 2ODALAR ARASI UYGULAMA BİRLİKTELİĞİ Dizgi - Düzenleme Tuncay TEKYILDIZ Baskı Ziraat Gurup Matbaacılık A.Ş.

Detaylı

Sayın Üyemiz, Saygılarımla, Ahmet Hikmet SÖNMEZ Oda Başkanı

Sayın Üyemiz, Saygılarımla, Ahmet Hikmet SÖNMEZ Oda Başkanı Sayın Üyemiz, Meslek örgütü olarak; seçimlerle geçen bir yılı uğurlarken; yeni yıla, yepyeni umutlarla adım atıyoruz. Seçimler neticesinde, Oda yönetimini devralan kadrolarımız, meslek örgütümüzde öteden

Detaylı

Sayın Üyemiz, Saygılarımla, Mesut TOPCU Bursa SMMM Odası Başkanı. Meslek Mevzuatına İlişkin Hatırlatmalar

Sayın Üyemiz, Saygılarımla, Mesut TOPCU Bursa SMMM Odası Başkanı. Meslek Mevzuatına İlişkin Hatırlatmalar Sayın Üyemiz, Bilindiği gibi her yıl Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanmakta olan Asgari Ücret Tarifesi meslek örgütlerimizin talepleri yeterince dikkate alınmadan yayınlanmaktadır. Gerçek hayatla örtüşmeyen

Detaylı

YAPI KOOPERATİFLERİ VE ÜST KURULUŞLARIN GENEL KURUL YOL HARİTASI

YAPI KOOPERATİFLERİ VE ÜST KURULUŞLARIN GENEL KURUL YOL HARİTASI YAPI KOOPERATİFLERİ VE ÜST KURULUŞLARIN GENEL KURUL YOL HARİTASI SUNUŞ... 3 YAPI KOOPERATİFLERİ VE ÜST KURULUŞLARININ GENEL KURUL TOPLANTILARINDA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır KANUN

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır KANUN T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 11 Eylül 2014 PERŞEMBE YASAMA BÖLÜMÜ KANUN Sayı : 29116 Mükerrer İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE

Detaylı

MÜNFESİH KAPSAMDA DEĞERLENDİRİLECEK ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLER İLE KOOPERATİFLER

MÜNFESİH KAPSAMDA DEĞERLENDİRİLECEK ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLER İLE KOOPERATİFLER Münfesih Durumdaki Şirketlerin Terkin ve Kapanış İşlemleri MÜNFESİH OLMASINA VEYA SAYILMASINA RAĞMEN TASFİYE EDİLMEMİŞ ANONİM VE LİMİTED ŞİRKETLER İLE KOOPERATİFLERİN TASFİYELERİNE VE TİCARET SİCİLİ KAYITLARININ

Detaylı

BİRİNCİ KISIM : AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, İLKELER VE YÜKÜMLÜLÜKLER

BİRİNCİ KISIM : AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, İLKELER VE YÜKÜMLÜLÜKLER DENETİMLİ SERBESTLİK HİZMETLERİ KANUNU Kanun Numarası : 5402 Kanun Kabul Tarihi : 03/07/2005 Resmi Gazete Tarihi : 20/07/2005 Resmi Gazete Sayısı : 25881 BİRİNCİ KISIM : AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR, İLKELER

Detaylı