Autodesk Revit Architecture 2013 Özellikleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Autodesk Revit Architecture 2013 Özellikleri"

Transkript

1 Autodesk Revit Architecture 2013 Özellikleri Bileşen Tabanlı Merdivenler Yeni bileşen Tabanlı merdivenler, merdiven tasarımlarının modellenmesi ve dokümantasyonuna yönelik daha fazla esneklik ve ek özellikler sağlar. Bileşen tabanlı merdiven; bağımsız basamak genişliği, merdiven sahanlığı ve destek bileşenlerini kullanarak bir merdiveni bir araya getirme becerisini sunar. Her bir basamak ve merdiven sahanlığı bileşeni doğrudan müdahale ile değiştirilebilir. Eskizinizi çizerken merdivene 3B olarak önizleme yapabilirsiniz. Bileşen tabanlı merdiven, bindirme basamaklı merdiven yaratımına izin verirken döner merdivenler dâhil daha fazla merdiven düzeni sunar. Birden çok basamak hattı oluşturabilir ve Revit yazılımının otomatik olarak bu basamak hatlarını bağlayacak merdiven sahanlıkları yaratmasını sağlayabilirsiniz. Basamak hattı bileşeni araçları, merdiven son basamaklarında girintisi ve düz kesimi gibi nihai koşullarını özelleştirme yeteneğiyle ön dökümlü prekast betonarme merdivenler için destek sağlar. Simgesel temsil, notlar ve grafik görüntüleme dâhil bileşen tabanlı bir merdivenin temsil edilme şeklini özelleştirebilirsiniz. Merdiven temsilini özelleştirme yollarının bazıları; basamak ve rıht sayısını görüntüleme, kesim çizgisi işaretini özelleştirme ve merdiven yolu pozları ekleme, model veya notasyon alt kategorileri için grafik gösterimleri özelleştirmeyi içerir.

2 Korkuluk Geliştirmeleri Yeni merdiven küpeşteleri ve korkuluk alt kategorisi nesnelerinin, daha iyi korkuluk geçişlerinin ve sistem tarafından üretilen üst küpeşte ve merdiven parmaklığı geliştirmelerinin eklenmesiyle korkuluklar, bileşen tabanlı bir korkuluk sistemine doğru gitmektedir. Korkuluk aracı butonu artık iki seçeneği olan bölünmüş bir butondur. Birincisi, Ev sahibi Elemana Yerleştir' (Place on Host) seçeneği, merdiven veya rampa oluşturulurken korkulukların otomatik olarak yerleştirildiği hâlihazırdaki otomatik yerleştirme işlevselliğine erişmenizi sağlar. Diğer seçenek ise korkuluk hattı şeklini düzenlemenizi sağlayan 'Yolu Düzenle dir. (Edit Path) Eskiz sırasında korkuluklarda önizleme yapılabilir. Kesintisiz korkuluk elemanları; artık düzenlenebilen, uzantılar eklenen ve anlık değişikliklerin yapılabildiği sistem elemanları olan küpeşteleri ve merdiven parmaklıklarını içerir. Küpeşteler veya merdiven parmaklıklarına eklenebilecek üç tip uzantı vardır: duvar, zemin veya korkuluk son dikmesine dönüş. Korkuluk geliştirmeleri ile korkuluklar daha doğru şekilde oluşturulabilir. Yapı Performansı Analizi için Fiziksel Özellikler Revit artık daha tümleşik yapı performansı analizi, ısıtma ve soğutma yükü hesaplamaları ve gbxml desteğini kolaylaştırmak amacıyla duvarların, döşemelerin, çatıların ve pencerelerin termal özelliklerini ekleme ve değiştirme özelliği sunar.

3 gbxml yaratma sırasında Mahal (Rooms) ve Zonların (Spaces) termal özellikleri içerecek veya içermeyecek şekilde dışarıya aktarma seçeneğiniz vardır. Dışarıya aktarma sırasında termal özellikleri dâhil etmeyi seçtiğinizde, Revit yapı elemanları içinde tanımlanan inşaat termal özellikleri daha sonraki yapı performansı analizi uygulamaları için gbxml olarak dışarıya aktarılabilir. Yeni Fiziksel Özelliklerle, BIM tabanlı yapı performansı iş akışlarının verimliliğini artırırsınız. Görselleştirme Geliştirmeleri Görselleştirme geliştirmeleri, görselleştirme tekniklerine değer katmanıza ve etkileşim deneyimini iyileştirmenize yardımcı olarak daha esnek görsel stil kombinasyonları sunar. Yeni bir etkileşimli ışın izleme (ray trace) görüntüleme sistemi mevcuttur. Bu özellik; görünümü tam olarak kaplamadan malzemeler, gölgeler, yansımalar, aydınlatma ve beraberinde getirdiklerini içerecek şekilde modelin daha gerçekçi görünümlerini sunar. Bu yeni görüntüleme moduna, mevcut görüntü stilleri listesinden ulaşılabilir. Görseller, gök kubbeler (sky domes) ve bulutlu gök kubbeler gibi ilave arka plan seçenekleri artık tüm görünüm stillerinde kullanılabilir. Yapay aydınlatmanın; ışıklara, yansımalara, gölgelere ve çevresel nesnelere katkısıyla, gerçekçi görünüm stilinde fotoğraf gerçekliğinde görünecektir. Artık elemana, kategoriye ve filtreye göre tam şeffaflık denetimine sahipsiniz. Model geometrilerindeki anti-aliasing seçenekleri artık yalnızca 3B görünümlerde değil, tüm görünümlerde uygulayabilirsiniz. Revit 2013 artık bilgisayarınızda bir grafik kartınız olmasa dahi donanım hızlandırmayı ve ambient occlusion ve gerçekçi görsel stil gibi ilgili görüntüleme özelliklerini destekler. Revit 2013 tasarım kararlarını daha iyi aktarmaya ve de daha fazla seçenek ve görünüm üzerinde daha fazla denetimle daha çekici sunum grafikleri oluşturmaya yardımcı olur. Konstrüksiyon Modelleme Parçalar (Parts) Autodesk Revit 2013, konstrüksiyon modelleme desteği özelliklerini genişleterek parçalarda ve bileşenlerde daha da fazla özelleştirme olanağı tanır. Parçalar artık birleştirilebilir, dışarıda bırakılabilir veya geri yüklenebilir. İki veya daha fazla parça tek bir parça halinde birleştirilebilir, dışarıda bırakma işlemleri projeden parçaları çıkarabilir ve son olarak daha önce herhangi bir zaman dışarıda bırakılmış olan parçalar geri yüklenebilir. Bölünmüş parçalar tutamaklarla değiştirilebilir sürümünde iki eksende müdahale edilen parçlar 2013 te 3 eksendede çekiştirilebilir.

4 Parçalar nesne bölme ve yönetme özellikleriyle bağlantılı modeli (linked model) destekleyerek daha fazla esneklik sağlar. Yapısal kirişler ve kolonlar gibi elemanlar da artık konstrüksiyon modellemede, parçaları oluşturabilir. Parçaları parametrik boşluklarla/derzlerle bölebileceğiniz gibi binanın nasıl yapıldığını daha kesin olarak göstermek amacıyla kendi özel bölme profillerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir profil ailesi (profile family) tipiyle de bölebilirsiniz. Parçalardaki iyileştirmeler, binanın birden çok disiplini içeren tasarım modelleri üzerinde çalışarak nasıl inşa edileceğine dair daha doğru ön bilgiler sağlar. Konstrüksiyon Modelleme Montajlar (Assemblies) Autodesk Revit 2013 güçlü özelliklerini genişletmeyi sürdürerek, montaj görünümlerinin artık normal (montaj dışı) sayfalara yerleştirilebildiği üretim çizimlerini üretebilir. Elemanlar istenildiği zaman montaja eklenebilir veya montajdan çıkarılabilir. Her bir montajın artık Montaj Modunu Düzenle seçeneğinde düzenlenebilen ve görünür bir başlangıç noktası vardır. Başlangıç noktası montaj görünümlerinin varsayılan yönelimini belirler ve daha düzenli üretim çizimleri oluşturmak için yönelimlerini daha iyi ayarlamak adına montajın döndürülmesine olanak tanır. Daha önce ana montajın silinmesi gerektiğinde montaj görünümleri de siliniyordu. Şimdi ise Görünümleri Al adlı yeni araç, silme işleminden önce bir montajdan diğerine montaj görünümlerini aktarmakta kullanılabiliyor. Montajlar, güçlü üretim çizimleri üretme becerilerini daha da genişletti. Görünüm Şablonu Geliştirmeleri

5 Şablonları Görüntüle seçeneği çeşitli elemanların görünüm içinde nasıl görüntüleneceği üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Kat planları gibi çoğu görünüm tipi için tipleri çoğaltabilirsiniz. Bir görünüm şablonunu bir görünüm tipiyle ilişkilendirmeyi seçebilirsiniz. Görünüm tipleri ve şablonları bir görünüm listesi oluşturularak yönetilebilir. Özellikler paletinde, tesisat artık görünüm disiplini için bir seçenektir. Seçenekler iletişim kutusunda, hangi disiplini görüntülemek istediğinizi kontrol edebilirsiniz. Baz yönelim parametresi, renk düzeni, renk düzeni yeri ve sistem renk düzeni parametreleri artık görünüm şablonlarında mevcuttur. Görünüm şablonu, çeşitli elemanların görünüm içinde nasıl görüntülendiği üzerinde artık daha fazla kontrol sunarak ekip üyeleriyle daha yakın iş birliğini olanaklı kılar. Birlikte Çalışabilirlik Geliştirmeleri Revit 2013, Bentley MicroStation V7 ve V8 dosya biçiminin içeri ve dışarı aktarılmasını destekler. Görünüm ve his olarak DWG Dışarı Aktarma kullanıcı ara yüzüne benzer yeni bir kullanıcı ara yüzü katmanlar, çizgiler, çizgi kalınlıkları, taramalar ve metin ile yazı tipleri için eşleştirme işlevselliği sunar. DGN Dışarı Aktarma Ayarları, Proje Standartlarını Aktar seçeneği kullanılarak projeler arasında kopyalanabilir. DWF dışarı aktarma manüel adlandırması, artık birden çok görünüm/sayfa tek bir dosyada birleştirildiğinde kullanılabilir. DWG içeri ve dışarı aktarma özelliklerindeki iyileştirmeler daha pürüzsüz bir iş akışı sağlar. DWG İçeri Aktarma/İlişkilendirme sırasında, iletişim kutusuna eksenden hafif kaymış olan çizgileri Düzeltme için yeni bir seçenek eklenmiştir. Bu seçenek eksenden hafif kaymış çizgilerin Revit elemanlarında neden olduğu sorunların en aza indirilmesine yardımcı olur. DWG Dışarı Aktarma geliştirmeleri şunları içerir: metin elemanları DWG dosya biçiminde dışa aktarılırken metin stilleri oluşturulur; görsel içeren Revit yazılımından görünümleri/paftaları dışa aktarmak AutoCAD yazılımındaki görüntü yoluna başvuru yapar. Birlikte çalışabilirlik geliştirmeleri, daha güvenilir ve yapılandırılabilir DWG ve DGN iş akışları ve çıktıları sağlar. Endüstri Temel Sınıfları (Industry Foundation Classes) (IFC) Birlikte Çalışabilirliği BuildingSMART International Endüstri Temel Sınıfları (IFC) sürüm 2x3 artık Revit için sertifikalıdır. Revit, GSA özgül sınıflandırmaları ve bina yönetimi ve enerji analizi için özellik kümelerini içeren küresel endüstri standartlarını destekler. Açık kaynak Revit IFC dışarı aktarıcı, güncellemeleri göndermenizi ve dilediğiniz zaman dışarı aktarıcının çıkan standartları destekleyecek şekilde güncellenmesini sağlar. BIM Açık Kaynak Projesi, artık Revit STL ve IFC Exporter kodunu kontrol eder. IFC dışarı aktarıcıda değişiklikler önerebilir, hataları ayıklayabilir veya bölgesel gereklilikleri desteklemek için kod tabanını zenginleştirebilirsiniz, bu da tasarım iş akışlarını desteklemek için üçüncü taraf uygulamalarla daha etkili iş birliği kurmanıza olanak tanır. Revit için Industry Foundation Classes (IFC), endüstri ve devlet standartlarına yönelik daha fazla destek sağlar.

6 Kullanıcı Deneyimi Geliştirmeleri Birkaç rötuş ve yeni özellikler, basit görevleri tamamlamayı daha da kolaylaştıran yeni özellikler kazandırarak gündelik iş akışınızı iyileştirebilir. Böl ve Tekrarla (Divide and Repeat) Yolu böl (Divide path), proje ortamında Kavramsal Modelleme ve Yerinde modelleme (In-Place Mass) konusunda yeni bir araçtır. Bu araç dağıtım algoritmasıyla (bölümler arasındaki mesafe, bölümlerin sayısı, azami mesafe veya asgari mesafe) ve/veya bir eğriyi (seviyeler ve referans düzlemler) ile ve/veya bölünmüş bir yolla keserek bir dizi eğrinin bölünmesini sağlar. Uyarlanabilir bileşenler artık bir yerden bir yere el yordamıyla kopyalanmak yerine, bir eğri/kenar üzerinde dağıtım algoritmaları kullanılarak ve/veya başvuruları kesiştirerek tekrarlanabilir. Ölçülendirme Geliştirmeleri Ölçülendirmeler müşteri geribildirimlerine göre gelişimini sürdürüyor. Üç yeni ve geliştirilmiş ölçülendirme stili mevcut. Çap simgesi yerleştirme seçeneğini de içeren yeni bir çap boyut aracı var. İlk geliştirme, Bölünmüş Ölçülendirme Zincirleri özelliği. Bu özellik birden çok segmentli ölçü çizgisi zincirinde tek bir segmentin sekme ayarı ile seçilmesini ve bağımsız bir segmentin

7 silinmesini mümkün kılar. Son geliştirme ise ölçülendirme özelliklerini eşit dizgilerde görüntülemenin yeni bir yöntemi. Bir dizgi içinde yapılabilecek ölçülendirme parametrelerini ve durağan metni kullanarak bir eşitlik formülü oluşturabilirsiniz. Proje Görüntüleyici Arama Artık Proje Görüntüleyici içinde herhangi bir görünümü bulmak için farenin sağ tuşuyla tıklayarak daha hızlı görünüm arayabilirsiniz. Görünüm Referansları Autodesk Revit 2013, bir görünümün başka bir görünüme referans yapması gerektiğinde benzersiz durumlar aralığını daha iyi karşılamak amacıyla daha fazla esneklik sunar. Başvuru aracı artık non-schedule herhangi bir görünümde kullanılabilir. Birden Çok Segmentli taşıyıcı Aks Çizgileri Yaratabilme

8 Artık birden çok parçalı (açısal devam eden) aks çizgileri oluşturabilirsiniz. İçerik sekmesinde Birden Çok Segmentli seçeneğini işaretlediğinizde, bu özellik aks çizgisini çizebileceğiniz bir eskiz moduna geçiş sağlar. Revit Server (Sunucu) Geliştirmeleri Revit Server 2013, merkezi modellerin Revit Sunucu Ağı içinde birden çok ana bilgisayarda saklanmasına olanak tanıyarak yeterliliklerinizi genişletir. Revit Server şimdi bu sürümde Hyper-V sanallaştırmasını destekler. Revit Server, Revit modelleri ve diğer proje belgelerini ilişkilendirmenize ve dizinini oluşturmanıza olanak tanımak için Autodesk Vault Collaboration AEC 2013 ile bağlantılı olarak iş akışlarını iyileştirdi. Revit Server geliştirmeleri, merkezi modelleri yönetme konusunda size daha fazla kontrol verir. Performans İyileştirmeleri Revit 2013 yazılımındaki performans iyileştirmeleri herhangi bir boyutta Revit projesinde çalışırken daha pürüzsüz bir deneyim yaşamanıza yardım eder. Model elemanları düzenleme durumlarında daha iyi cevap verir. Performans iyileştirmeleri çok kapsamlı büyük Revit projesinde çalışırken daha pürüzsüz bir deneyim yaşamanıza yardım eder.

9 Revit Exchange Autodesk'in Revit Exchange içeriği; Autodesk Revit yazılımının modelleme, koordinasyon ve belgelemeyi de içeren önemli alanlardaki yeteneklerini genişletir. Çeşitli konumlarda arama yapmak yerine Revit Exchange, eklenti içeriği için merkezi bir konum sunar. İhtiyaçlarınıza yanıt veren uygulamaları bulabilir ve bunları hızlı ve kolay bir süreçle edinebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamayı inceleme ve derecelendirme özelliğine de sahipsiniz. Revit Exchange güncel kalmanızı ve yatırımınızın değerini en üst düzeye çıkarmanızı sağlayacak şekilde Revit yazılımı ürünlerine yönelik eklenti içeriğe kolay erişmenizi sağlar. Autodesk 360 Servisleri* Bulut tabanlı çözümleri ve hizmetleriyle Autodesk 360, hareketliliklerini artırmaya, işbirliğini iyileştirmeye ve tasarımlarını optimize etmeye yardımcı olmak amacıyla Autodesk Abonelik müşterilerine daha güçlü özellikler sunar. Autodesk 360 Revit Rendering Autodesk 360 Rendering ile Revit içinde yaptığınız Render işlemine gerek kalmadan bulut üzerinde 20 kata kadar daha hızlı rendering yapabilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız bilgisayarınızı da bu işlem için bağlamamış olursunuz ve işlerinize devam edebilirsiniz. Autodesk Revit 2013 için Autodesk 360 Energy Analysis Autodesk Green Building Studio web tabanlı hizmetin verdiği güç ile enerji tüketimi ve maliyetleri hakkında daha fazla ön bilgi alabilirsiniz. Tasarım alternatifleri için performans analizleri yapabilirsiniz. İklim verileri için, internet haritalandırma hizmeti ile 1,5 milyon istasyondan hava durumu veri setinden daha fazlasını içerir. *Sadece Autodesk Abonelik müşterileri, entegre Autodesk bulut bazlı özelliklere erişim şansı yakalar. NOT: Bu bilgiler sitesinden alınmıştır.

Altyapı için BIM in uygulamaya konması: temel adımlar kılavuzu

Altyapı için BIM in uygulamaya konması: temel adımlar kılavuzu Altyapı için BIM in uygulamaya konması: temel adımlar kılavuzu BIM i benimserken süreçleriniz ve proje yaklaşımınızın nasıl değiştiğini görün 1 Özet Giderek daha çok sayıda altyapı projesi Yapı Bilgi Modellemesi

Detaylı

Revit Architecture Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

Revit Architecture Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu SAYISAL GRAFİK TM www.sayisalgrafik.com.tr SAYISAL GRAFİK Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İnönü Cad. 75/3 Gümüşsuyu 34437 İstanbul Tel: +90.212.293 04 23 Faks: +90.212.252 89 33

Detaylı

Autodesk Inventor. Daha iyi ürünler tasarlayın, geliştirme maliyetlerini düşürün, pazara daha hızlı girin.

Autodesk Inventor. Daha iyi ürünler tasarlayın, geliştirme maliyetlerini düşürün, pazara daha hızlı girin. Autodesk Inventor Daha iyi ürünler tasarlayın, geliştirme maliyetlerini düşürün, pazara daha hızlı girin. Döner tambur teknolojisini kullanan RS1500 kükürt öğütücü görüntüsü. Brimrock Group Inc. ve Mechanix

Detaylı

Her şey tasarladığınız gibi!

Her şey tasarladığınız gibi! Her şey tasarladığınız gibi! M i m a r i t a s a r ı m v e ç i z i m i ç i n e n t e g r e y a z ı l ı m ç ö z ü m ü İşleriniz tasarladığınız gibi olmuyor mu? Her boyutta proje tasarımına yönelik olarak

Detaylı

Revit Architecture Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

Revit Architecture Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu SAYISAL GRAFİK TM www.sayisalgrafik.com.tr SAYISAL GRAFİK Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İnönü Cad. 75/3 Gümüşsuyu 34437 İstanbul Tel: +90.212.293 04 23 Faks: +90.212.252 89 33

Detaylı

What's New SOLIDWORKS 2013

What's New SOLIDWORKS 2013 What's New SOLIDWORKS 2013 İçindekiler Yasal Uyarılar...10 1 SolidWorks 2013'e Hoş Geldiniz...13 Başlıca Özellikler...13 Başlıca Güçlendirmeler...13 Daha Fazla Bilgi İçin...15 2 Kullanıcı Arayüzü...16

Detaylı

SolidWorks Premium ile Daha

SolidWorks Premium ile Daha B Ü L T E N SolidWorks Premium ile Daha İyi Ürünler Tasarlama Genel Bakış SolidWorks Premium CAD yazılımı kapsamlı bir pakette daha iyi ürünler tasarlamak için ihtiyacınız olan tüm gelişmiş özellikleri

Detaylı

Entegrasyon Autodesk CAD Uygulamalarıyla Bağlantı Kurun

Entegrasyon Autodesk CAD Uygulamalarıyla Bağlantı Kurun Autodesk Vault yazılımı, Autodesk kullanıcılarına kendi verileri arasında bağlantı kurmalarını sağlayan görsel odaklı bir platform sağlar ve kullanıcıların proje bazında işbirliği yapmasına imkan verir.

Detaylı

2011 Autodesk Abonelik Avantaj Paketleri ile Yeni Gelen Özellikler

2011 Autodesk Abonelik Avantaj Paketleri ile Yeni Gelen Özellikler 2011 Autodesk Abonelik Avantaj Paketleri ile Yeni Gelen Özellikler AutoCAD... 2 Autodesk Revit Architecture, Autodesk Revit MEP... 4 Autodesk Revit Structure... 6 AutoCAD Civil 3D... 8 AutoCAD Map 3D...

Detaylı

AutoCAD mimari ve endüstriyel alanda kullanılan en yaygın ve dünyanın en ünlü tasarım programıdır.

AutoCAD mimari ve endüstriyel alanda kullanılan en yaygın ve dünyanın en ünlü tasarım programıdır. AUTOCAD nedir? AutoCAD mimari ve endüstriyel alanda kullanılan en yaygın ve dünyanın en ünlü tasarım programıdır. AUTOCAD vazgeçilmez kılan nedir? Autocad i vazgeçilmez kılan en büyük özelliği eğitim desteğidir.

Detaylı

Onaylayın. Öngörüde Bulunun. Geliştirin.

Onaylayın. Öngörüde Bulunun. Geliştirin. Autodesk Simulation Onaylayın. Öngörüde Bulunun. Geliştirin. Uçak motoruna ait krank mili grubunda mekanik simülasyon. Tasarım sürecinde Autodesk Inventor ve Autodesk Simulation kullanılmıştır. ADEPT Airmotive

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme

Kullanım Kılavuzu. Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Tümleşik bileşenler: ESET NOD32 Antivirus ESET NOD32 Antispyware ESET Kişisel Güvenlik Duvarı ESET İstenmeyen Postaları Engelleme Yeni nesil NOD32 teknolojisi Kullanım Kılavuzu dijital dünyalarınızı koruyoruz

Detaylı

The professional s choice for Building Services

The professional s choice for Building Services Nortamonkatu 1, 26100 Rauma, Finland Tel. +358 (0)2 8387 6000 mail@progman.fi www.magicad.com MagiCAD Progman Oy nin tescilli bir markasıdır. Progman, diğer marka sahiplerini, marka isimlerini, ticari

Detaylı

Microsoft Dynamics AX 2012 Ürün Genel Bilgileri

Microsoft Dynamics AX 2012 Ürün Genel Bilgileri Ürün Genel Bilgileri Microsoft Corporation Haziran 2012 Ürün Genel Bilgileri İçindekiler Genel Bilgiler... 3 Sektöre Özel Özellikler... 5 Üretim... 5 Perakende... 5 Dağıtım... 5 Hizmet Sektörü... 5 Kamu

Detaylı

Modern Uygulamalar ve Mobilite. Yaşam Döngüsü Hizmetleri. Bulut. Endüstri. Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzleme

Modern Uygulamalar ve Mobilite. Yaşam Döngüsü Hizmetleri. Bulut. Endüstri. Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzleme Endüstri Modern Uygulamalar ve Mobilite Yaşam Döngüsü Hizmetleri Bulut Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzleme Microsoft Dynamics AX 2012 R3 Ön İzlemesi Teknolojinin birbirimizle iletişim, bağlantı ve

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

LOGO BÜTÇE LOGO Aralık 2007

LOGO BÜTÇE LOGO Aralık 2007 LOGO BÜTÇE LOGO Aralık 2007 İçindekiler Genel Kapsam... 3 Uygulama Temel Özellikleri...3 Bütçe Hazırlıkları Öncesince...4 Uygulama Gereksinimleri...4 Uygulamanın Kurulması ve Lisanslama...4 Uygulama Ayarları...5

Detaylı

The World s Leading Label & RFID Software

The World s Leading Label & RFID Software The World s Leading Label & RFID Software BarTender Uygulama Suiti ni Kullanmaya Başlarken Genel bakış, yükleme ve temel kullanım (Türkçe Basım) Dünyanın Önde Gelen Etiket ve RFID Yazılımı BarTender Uygulama

Detaylı

Microsoft Dynamics NAV 2013 R2. Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 İşlevsellik ve Ürün Özellikleri Paketleri

Microsoft Dynamics NAV 2013 R2. Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 İşlevsellik ve Ürün Özellikleri Paketleri Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 İşlevsellik ve Ürün Özellikleri Paketleri Tarih: Kasım 2013 Microsoft Dynamics NAV 2013 R2 İşlevsellik ve Ürün Özellikleri Paketleri İçindekiler

Detaylı

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma ADOBE ACROBAT X STANDARD Uygulamasını Kullanma bildirimler Yasal bildirimler için bkz. http://help.adobe.com/tr_tr/legalnotices/index.html. iii İçindekiler Bölüm 1: Yenilikler Yenilikler (Acrobat 10.1)...............................................................................................

Detaylı

HP Web Jetadmin Başvuru Kılavuzu

HP Web Jetadmin Başvuru Kılavuzu HP Web Jetadmin HP Web Jetadmin Başvuru Kılavuzu Telif Hakkı bildirimleri 2006 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin verdiği durumlar dışında, önceden yazılı

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Office 2010 için çok özel ipuçları DOLU DOLU TAM 112 SAYFA! Türkçe sürüm. Yeni Microsoft Office i tüm detaylarıyla öğrenin! KİTAP

Office 2010 için çok özel ipuçları DOLU DOLU TAM 112 SAYFA! Türkçe sürüm. Yeni Microsoft Office i tüm detaylarıyla öğrenin! KİTAP Office 2010 için çok özel ipuçları KİTAP DOLU DOLU TAM 112 SAYFA! Türkçe sürüm Yeni Microsoft Office i tüm detaylarıyla öğrenin! R Word 2010 R Excel 2010 R PowerPoint 2010 R OneNote 2010 R Outlook 2010

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / NT4 / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET NOD32 Antivirus 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Sigorta şirketleri için InsFocus Avantajı

Sigorta şirketleri için InsFocus Avantajı Sigorta şirketleri için InsFocus Avantajı Tanıtıcı Özet InsFocus Nedir? Etkili bir yönetim için gerekli tüm veri ambarı (DW) ve iş zekâsını araçlarını sunan InsFocus, sigorta şirketleri için eksiksiz bir

Detaylı

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı. BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken

Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı. BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken Etiket, Barkod, RFID ve Kart Yazdırmak İçin Dünyanın Önde Gelen Yazılımı BarTender Application Suite'i Kullanmaya Başlarken Genel bakış, yükleme ve temel kullanım (Türkçe Basım) Revizyon 12.09.20.1036

Detaylı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı

ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı ADOBE DREAMWEAVER CS4 Kullanıcı El Kitabı İÇİNDEKİLER Dreamweaver Temelleri İçerik Eklemek Stil Sayfaları Oluşturmak Bağlarla Çalışmak Resimlerle Çalışmak Tablolarla

Detaylı

LIFTdesigner 5 Quick Tour 1

LIFTdesigner 5 Quick Tour 1 LIFTdesigner 5 Quick Tour 1 1 LIFTDESIGNER 5 QUICK TOUR...3 2 KURULUM VE SISTEM GEREKLILIKLERI...3 2.1 DONANIM VE YAZILIM GEREKLILIKLERI...3 2.2 KURULUM...3 2.3 LIFTDESIGNER 5 UYGULAMASINI İLK DEFA BAŞLATMA...6

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU SÜRÜM TC6.1. Cisco TelePresence Sistemi Profile Serisi, Codec C Serisi, Quick Set C20, SX20 Quick Set, MX200, MX300. www.cisco.

KULLANICI KILAVUZU SÜRÜM TC6.1. Cisco TelePresence Sistemi Profile Serisi, Codec C Serisi, Quick Set C20, SX20 Quick Set, MX200, MX300. www.cisco. Cisco TelePresence Sistemi Profile Serisi Codec C Serisi Quick Set C20 SX20 Quick Set MX200 MX300 KULLANICI KILAVUZU SÜRÜM TC6.1 1 Ne yapmak istiyorsunuz? Üst menü çubuğu ve içindekiler bölümündeki tüm

Detaylı