ÜRÜN REHBERİ. yapılarda altın koruma.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÜRÜN REHBERİ. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com"

Transkript

1 ÜRÜN REHBERİ yapılarda altın koruma

2 ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ

3 TH 100 Y ELYAFLI BEYAZ YAPILASAL TAMİR HARCI TH 100 Y, Çimento esaslı, tek bileşenli,polimer takviyeli, yüksek stabiliteye sahip yüzey düzeltme ve dolgu harcıdır. KULLANIM ALANLARI Brüt beton yüzeylerde boya öncesi pürüzsüz zemin hazırlanmasında, duvar ve tavanların sıvalarında ve sıva tamiratlarında, yüzey bozukluk olan beton elemanların yüzey tesviyesinde kullanılır. TH 100 Y YÜZEYİN HAZIRLANMASI AVANTAJLAR AMBALAJ VE SARFİYAT UYGULAMA YÖNTEMİ Yapıların tamir edilecek çimento esaslı yüzeylerinin sağlam, taşıyıcı, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmelidir.yüzeydeki bozukluklar Uygulama yüzeyi suya doyurulmalı fakat yüzeyde serbest su kalmamalıdır. Yalnız su ile karıştırılır, macun kıvamındadır,kolay ve hızlı uygulanır. Düzgün yüzey bitişi sağlar. Beyaz rengi sayesinde kolay boyanabilir.beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Geniş yüzeylerde çatlaksız ve kolay uygulanır.büzülmez. 1 mm 1 mm kalınlık 1,20 kg/m2 toz ürün 5-6 lt suya 20 kg TH100y dökülerek karıştırılır. Hazırlanan harc yüzeye, kalınlığı 1-5 mm arasında olacak şekilde, mala ile uygulanır. Harcın suyunu çekmesi beklenir ve sıva fırcası ile çekilmiş harcın üzerine su serpilerek, çelik veya ahşap mala ile yüzey istenilen şekilde bitirilir. Atmosfere açık geniş yüzeyler, özellikle sıcak, kuru veya rüzgalı ortamlar,uygulamadan sonra saat süreyle ıslak cuval, su ya da özel kür maddeleri ile hızlı buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

4 TH 100 Y ELYAFLI BEYAZ YAPILASAL TAMİR HARCI SAĞLIĞA ZARARLILIK Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Epoksi boyalar altında TH 100 Y kullanılmalıdır. Tamir harcı +20ºC sıcaklıkta 30 dakika içinde uygulanmalıdır. Bu süre +30ºC de 20 dakikadır. Dış yüzey uygulamalarında, uygulamadan sonra yüzeyin ilk 24 saat güneşten, rüzgardan, yağmurdan veya dondan korunması gerekir. DEPOLAMA Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile,palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun işl elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulmuşsa durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. ELYAFLI BEYAZ YAPILASAL TAMİR HARCI TEKNİK ÖZELLİKLER Malzemenin YapISI Mineral dolgular ve polimer modifiyeli özel beyaz çimento içerir Renk Beyaz Basınç Dayanımı (28 gün) (TS EN 196) 10 N/mm2 Yapışma Dayanımı (Beton) (28 gün) 0,8 N/mm2 Uygulama Kalınllığı Min. 1 mm Maks. 5 mm Uygulanacak Zeminin Sıcaklığı +5 ºC +30 ºC Kullanma Süresi (+20ºC) 30 dak. Tam Kürllenme Süresi (+20ºC) 28 gün ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ

5 TH 100 KALIN TAMİR ARCI ( 5-30mm. ) TH 100 Y, Çimento esaslı, tek bileşenli,polimer takviyeli, yüksek stabiliteye sahip yüzey düzeltme ve dolgu harcıdır. KULLANIM ALANLARI Brüt beton yüzeylerde boya öncesi pürüzsüz zemin hazırlanmasında, duvar ve tavanların sıvalarında ve sıva tamiratlarında, yüzey bozukluk olan beton elemanların yüzey tesviyesinde kullanılır. YÜZEYİN HAZIRLANMASI Yapıların tamir edilecek çimento esaslı yüzeylerinin sağlam, taşıyıcı, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmelidir.yüzeydeki bozukluklar Uygulama yüzeyi suya doyurulmalı fakat yüzeyde serbest su kalmamalıdır. TH 100 AVANTAJLAR AMBALAJ VE SARFİYAT UYGULAMA YÖNTEMİ Yalnız su ile karıştırılır, macun kıvamındadır,kolay ve hızlı uygulanır. Düzgün yüzey bitişi sağlar. Beyaz rengi sayesinde kolay boyanabilir.beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Geniş yüzeylerde çatlaksız ve kolay uygulanır.büzülmez. 1 mm 1 mm kalınlık 1,20 kg/m2 toz ürün 5-6 lt suya 20 kg TH100y dökülerek karıştırılır. Hazırlanan harc yüzeye, kalınlığı 1-5 mm arasında olacak şekilde, mala ile uygulanır. Harcın suyunu çekmesi beklenir ve sıva fırcası ile çekilmiş harcın üzerine su serpilerek, çelik veya ahşap mala ile yüzey istenilen şekilde bitirilir. Atmosfere açık geniş yüzeyler, özellikle sıcak, kuru veya rüzgalı ortamlar,uygulamadan sonra saat süreyle ıslak cuval, su ya da özel kür maddeleri ile hızlı buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

6 TH 100 KALIN TAMİR ARCI ( 5-30mm. ) SAĞLIĞA ZARARLILIK DEPOLAMA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Epoksi boyalar altında TH 100 Y kullanılmalıdır. Tamir harcı +20ºC sıcaklıkta 30 dakika içinde uygulanmalıdır. Bu süre +30ºC de 20 dakikadır. Dış yüzey uygulamalarında, uygulamadan sonra yüzeyin ilk 24 saat güneşten, rüzgardan, yağmurdan veya dondan korunması gerekir. Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile,palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun işl elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulmuşsa durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. TEKNİK ÖZELLİKLER Malzemenin YapISI Mineral dolgular ve polimer modifiyeli özel beyaz çimento içerir Renk Beyaz Basınç Dayanımı (28 gün) (TS EN 196) 10 N/mm2 Yapışma Dayanımı (Beton) (28 gün) 0,8 N/mm2 Uygulama Kalınllığı Min. 1 mm Maks. 5 mm Uygulanacak Zeminin Sıcaklığı +5 ºC +30 ºC Kullanma Süresi (+20ºC) 30 dak. Tam Kürllenme Süresi (+20ºC) 28 gün ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ KALIN TAMİR ARCI ( 5-30mm. )

7 TH 100 İNCE TAMİR ARCI ( 1-5 mm. ) TH 100 Y, Çimento esaslı, tek bileşenli,polimer takviyeli, yüksek stabiliteye sahip yüzey düzeltme ve dolgu harcıdır. KULLANIM ALANLARI Brüt beton yüzeylerde boya öncesi pürüzsüz zemin hazırlanmasında, duvar ve tavanların sıvalarında ve sıva tamiratlarında, yüzey bozukluk olan beton elemanların yüzey tesviyesinde kullanılır. YÜZEYİN HAZIRLANMASI Yapıların tamir edilecek çimento esaslı yüzeylerinin sağlam, taşıyıcı, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmelidir.yüzeydeki bozukluklar Uygulama yüzeyi suya doyurulmalı fakat yüzeyde serbest su kalmamalıdır. TH 100 AVANTAJLAR AMBALAJ VE SARFİYAT UYGULAMA YÖNTEMİ Yalnız su ile karıştırılır, macun kıvamındadır,kolay ve hızlı uygulanır. Düzgün yüzey bitişi sağlar. Beyaz rengi sayesinde kolay boyanabilir.beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Geniş yüzeylerde çatlaksız ve kolay uygulanır.büzülmez. 1 mm 1 mm kalınlık 1,20 kg/m2 toz ürün 5-6 lt suya 20 kg TH100y dökülerek karıştırılır. Hazırlanan harc yüzeye, kalınlığı 1-5 mm arasında olacak şekilde, mala ile uygulanır. Harcın suyunu çekmesi beklenir ve sıva fırcası ile çekilmiş harcın üzerine su serpilerek, çelik veya ahşap mala ile yüzey istenilen şekilde bitirilir. Atmosfere açık geniş yüzeyler, özellikle sıcak, kuru veya rüzgalı ortamlar,uygulamadan sonra saat süreyle ıslak cuval, su ya da özel kür maddeleri ile hızlı buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

8 TH 100 İNCE TAMİR ARCI ( 1-5 mm. ) SAĞLIĞA ZARARLILIK DEPOLAMA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Epoksi boyalar altında TH 100 Y kullanılmalıdır. Tamir harcı +20ºC sıcaklıkta 30 dakika içinde uygulanmalıdır. Bu süre +30ºC de 20 dakikadır. Dış yüzey uygulamalarında, uygulamadan sonra yüzeyin ilk 24 saat güneşten, rüzgardan, yağmurdan veya dondan korunması gerekir. Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile,palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun işl elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulmuşsa durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. TEKNİK ÖZELLİKLER Malzemenin YapISI Mineral dolgular ve polimer modifiyeli özel beyaz çimento içerir Renk Beyaz Basınç Dayanımı (28 gün) (TS EN 196) 10 N/mm2 Yapışma Dayanımı (Beton) (28 gün) 0,8 N/mm2 Uygulama Kalınllığı Min. 1 mm Maks. 5 mm Uygulanacak Zeminin Sıcaklığı +5 ºC +30 ºC Kullanma Süresi (+20ºC) 30 dak. Tam Kürllenme Süresi (+20ºC) 28 gün ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ İNCE TAMİR ARCI ( 1-5 mm. )

9 TH 100 ELYAFLI TAMİR ARCI TH 100 Y, Çimento esaslı, tek bileşenli,polimer takviyeli, yüksek stabiliteye sahip yüzey düzeltme ve dolgu harcıdır. KULLANIM ALANLARI Brüt beton yüzeylerde boya öncesi pürüzsüz zemin hazırlanmasında, duvar ve tavanların sıvalarında ve sıva tamiratlarında, yüzey bozukluk olan beton elemanların yüzey tesviyesinde kullanılır. YÜZEYİN HAZIRLANMASI Yapıların tamir edilecek çimento esaslı yüzeylerinin sağlam, taşıyıcı, tozsuz ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, aderansı zayıflatacak her türlü yağ, gres, pas ve parafin kalıntılarından iyice temizlenmelidir.yüzeydeki bozukluklar Uygulama yüzeyi suya doyurulmalı fakat yüzeyde serbest su kalmamalıdır. TH 100 AVANTAJLAR AMBALAJ VE SARFİYAT UYGULAMA YÖNTEMİ Yalnız su ile karıştırılır, macun kıvamındadır,kolay ve hızlı uygulanır. Düzgün yüzey bitişi sağlar. Beyaz rengi sayesinde kolay boyanabilir.beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlar. Geniş yüzeylerde çatlaksız ve kolay uygulanır.büzülmez. 1 mm 1 mm kalınlık 1,20 kg/m2 toz ürün 5-6 lt suya 20 kg TH100y dökülerek karıştırılır. Hazırlanan harc yüzeye, kalınlığı 1-5 mm arasında olacak şekilde, mala ile uygulanır. Harcın suyunu çekmesi beklenir ve sıva fırcası ile çekilmiş harcın üzerine su serpilerek, çelik veya ahşap mala ile yüzey istenilen şekilde bitirilir. Atmosfere açık geniş yüzeyler, özellikle sıcak, kuru veya rüzgalı ortamlar,uygulamadan sonra saat süreyle ıslak cuval, su ya da özel kür maddeleri ile hızlı buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

10 TH 100 ELYAFLI TAMİR ARCI SAĞLIĞA ZARARLILIK DEPOLAMA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Epoksi boyalar altında TH 100 Y kullanılmalıdır. Tamir harcı +20ºC sıcaklıkta 30 dakika içinde uygulanmalıdır. Bu süre +30ºC de 20 dakikadır. Dış yüzey uygulamalarında, uygulamadan sonra yüzeyin ilk 24 saat güneşten, rüzgardan, yağmurdan veya dondan korunması gerekir. Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile,palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun işl elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı, bileşenler cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulmuşsa durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. TEKNİK ÖZELLİKLER Malzemenin YapISI Mineral dolgular ve polimer modifiyeli özel beyaz çimento içerir Renk Beyaz Basınç Dayanımı (28 gün) (TS EN 196) 10 N/mm2 Yapışma Dayanımı (Beton) (28 gün) 0,8 N/mm2 Uygulama Kalınllığı Min. 1 mm Maks. 5 mm Uygulanacak Zeminin Sıcaklığı +5 ºC +30 ºC Kullanma Süresi (+20ºC) 30 dak. Tam Kürllenme Süresi (+20ºC) 28 gün ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ ELYAFLI TAMİR ARCI

11 TH 100 2K AKRİLİK ESASLI TAMİR HARCI Çimento esaslı Çift bileşenli polimer ve elyaf katkılı likit bağlayıcılarla güçlendirilmiş bir yüzey tamir ve düzeltme harcıdır. TH 100 2K KULLANIM ALANLARI YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT İç ve dış mekanlarda sıva, çatlak, beton, prefabrik beton,boya,seramik uygulamalarından önce ve restorasyonlarda düzgün ve sağlam bir yüzey elde etmek için kullanılır. Uygulama yüzeyi yapışmayı engelleyecek her türlü malzemeden arındırılarak ıslatılmalı ve nemli kalması sağlanmalıdır. 25 kg. TH 100 2K toz bileşen temiz bir kaba boşaltılan 10 kg. sıvı bileşen içine katılarak düşük devirli bir mikser ile içinde topak kalmayacak ve malzeme homojen bir kıvama gelinceye dek karıştırılır.hazırlanan malzeme dk. içinde tüketilmelidir.toz malzeme ile sıvı bileşen karışım için yeterli olduğundan su v.b ilavesi yapmayınız. Daha kalın bir uygulama için ikinci kat uygulama yapılmalı ve birinci kat uygulamanın tamamen kurumuş olmasına dikkat edilmelidir. + 5 C altında ve + 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş malzemeye toz veya su ilavesi yapılarak kullanılmamalıdır. Uygulama sonrasında harcın kürünü alana kadar nemli tutulması tavsiye edilir. 25 kg lık kraft torba; 10 kg lık plastik bidon 2,2 kg. 2,5 kg. / m2 (1 mm. için )

12 TH 100 2K AKRİLİK ESASLI TAMİR HARCI DEPOLAMA Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile nemsiz bir ortamda ve palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun depolama şartlarında raf ömrü 12 aydır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içinde tüketilmesi önerilir. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ AKRİLİK ESASLI TAMİR HARCI

13 TH 100 ELYAFLI TEK BİLEŞENLİ TAMİR HARCI Çimento esaslı, tek bileşenli, polimer takviyeli, elyaflı, agregalı bir yüzey düzeltme ve tamir harcıdır. KULLANIM ALANLARI İç ve dış mekanlarda sıva, çatlak, beton, prefabrik beton,boya,seramik uygulamalarından önce ve restorasyonlarda düzgün ve sağlam bir yüzey elde etmek için kullanılır. YÜZEYİN HAZIRLANMASI Uygulama yüzeyi yapışmayı engelleyerek her türlü malzemeden arındırarak ısıtmalı ve nemli kalması sağlamalıdır. TH 100 UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT 25 kg. TH 100 Elyaflı Tamir Harcı 5 6 lt. temiz su içine katılarak düşük devirli bir mikser yardımı ile,içinde topak kalmayana kadar karıştırılır. Hazırlanan harç 5 10 dk. dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak uygulamaya geçilir.harç yüzeye mala ile 1 4 mm kalınlığında uygulanır. Hazırlanan malzeme dk. İçinde tüketilmelidir. Daha kalın bir uygulama için ikinci kat uygulama yapılmalı ve birinci kat uygulamanın tamamen kurumuş olmasına dikkat edilmelidir. + 5 C altında ve + 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapmakatan kaçınılmalıdır. Donmuş malzemeye toz veya su ilavesi yapılarak kullanılmamalıdır. 25 kg lık kraft torba 2 kg. / m² ( 1 mm. kalınlık için )

14 TH 100 ELYAFLI TEK BİLEŞENLİ TAMİR HARCI DEPOLAMA Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile nemsiz bir ortamda ve palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Uygun depolama şartlarında raf ömrü 12 aydır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içinde tüketilmesi önerilir. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. TEKNİK ÖZELLİKLER Görünüm Yoğunluk Uygulama sıcaklığı Yapışma mukavemeti Eğilme dayanımı Basınç dayanımı Gri renkli toz 1.4±0,1 kg/dm³ +5ºC ile +35ºC arası 0,5 N/mm² 0,3 N/mm² 9 N/mm² ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ ELYAFLI TEK BİLEŞENLİ TAMİR

15 POLIANK GRAUT HARCI Çimento esaslı,tek bileşenli,rötresiz ayrışma ve terleme yapmayan,akıcı kıvamda bir tamir ve ankraj harcıdır. KULLANIM ALANLARI Makine ayaklarının ankrajında,betonarme demirlerinin filizlenmesinde, sabitleme işlerinde tesisat boru ve elemanlarının etrafındaki boşlukların doldurulmasında kullanılır. POLIANK YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Uygulama yüzeyi yapışmayı önleyecek her türlü malzemeden arındırılmış olup,yüzey su birikintisi olmayacak şekilde ıslatılmalı ve nemli kalması sağlanmalıdır. Kalıp sistemlerinin sağlam olmasına ve harç sertleşinceye kadar vibrasyonun engellenmesi,sabitlenecek kısımlar teraziye alınmalı ve pozisyon değişikliği yapılmamalıdır. 4 kg. 4.5 kg.temizsu içine 25 kg. POLİANK Harcı yavaş ve düşük devirli mikser ile karıştırma işlemine devam ederek katılır. En az 5 dk. karıştırılarak homojen bir kıvam elde edilir.harcın hava sıkışmasını önlemek için tek taraftan kesintisiz bir şekilde ve her katta 10 mm. ile 40 mm. arasında kalınlık oluşacak şekilde dökülür. Akışkanlıktan dolayı dökme işlemi pompa yardımı ile yapılabilir.kalıpların sökülmesi için en az 24 saat beklenmelidir.makina sabitleme işleminde en az 12 saat makinaların çalıştırılmaması gerekmektedir. 20 kg. / m2 ( 10 mm. kalınlık için )

16 POLIANTK GRAUT HARCI UYARILAR + 5 C altında ve + 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapmayınız.karışım esnasında su oranında hassas olunması gerekmektedir. Donmuş ve 24 saat içinde donma riskinde, doğrudan güneşe ve rüzgara açık alanlarda uygulamadan kaçınılmalıdır.v DEPOLAMA Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile,palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. TEKNİK ÖZELLİKLER GÖRÜNÜM UYGULAMA SICAKLIĞI BASINÇ DAYANIM UYGULAMA KALINLIĞI(Her Katta) ÜZERİNDE YÜRÜNE BİLME SÜRESİ : Gri renkli : +5 C / + 35 C arası : 35 N/mm² : Min. 10 mm : Max.40 mm : 24 saat ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ GRAUT HARCI

17 GY 100 GAZ BETON YAPIŞTIRMA HARCI Çimento esaslı,tek bileşenli,polimer katkılı yapışma gücü yüksek bir gazbeton yapıştırma harcıdır. KULLANIM ALANLARI İç ve dış mekanlarda,emicilik oranı yüksek gaz beton ve tuğla elemanlarının örülme işleminde kullanılır. YÜZEYİN HAZIRLANMASI Uygulama yapılacak yüzey boya, yağ silikon v.b yapışmayı önleyecek her türlü maddeden arındırılmalıdır. GY 100 UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT 25 kg. GY lt. temiz suya ilave edilerek düşük devirli bir mikser yardımı ile içinde topak kalmayacak şekilde karıştırılır.hazırlanan harç 5-10 dk dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir.yapı harcı ile temas eden ilk sıra gaz betonun alt ve yan yüzeylerin ıslatılması gerekir, diğer sıralarda ıslatma işlemine gerek yoktur.yapıştırma işlemi yapılan bloklar üstten ve yandan tokmaklama yapılarak sabitlenmelidir. Taraklanan harcın üzerine dk. İçinde gaz beton yapıştırılmalıdır. +5C altında ve +35C nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş malzemeye toz veya su ilavesi yapılarak kullanılmamalıdır. 25 kg lık kraft torba 4-7 kg. / m² ( örülecek malzemen ebatına göre değişken )

18 GY 100 GAZ BETON YAPIŞTIRMA HARCI DEPOLAMA Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile nemsiz bir ortamda ve palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içinde tüketilmesi önerilir. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. GAZ BETON YAPIŞTIRMA HARCI TEKNİK ÖZELLİKLER GÖRÜNÜM AÇIK BIRAKMA SÜRESİ BASINÇLI DAYANIMI EĞİLME DAYANIMI YOĞUNLUK UYGULAMA SICAKLIĞI Gri renkli toz 20 dakika 9 N/mm² 4 N/mm² 1,4±0,1 kg/lt +5 C / +35 C ONARIM VE GÜÇLENDİRME ÜRÜNLERİ

19 ÜRÜN REHBERİ yapılarda altın koruma

20 ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ

21 ZR 100 K KUARTZ AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ Taze beton yüzeylere uygulanan, özel tip çimento, kuartz agrega ve kimyasal katkıların karışımından oluşan hafif ve orta yüklere karşı aşınmayı engelleyen toz yüzey sertleştiricisidir. KULLANIM ALANLARI Fabrikalar, iş merkezleri, otoparklar, hangar ve bodrum katlar park, bahçe, yürüyüş yolları vb. alanlarda zeminin darbe, yıpranma, tozumaya karşı direncini arttırmakta kullanılır. ZR 100 K YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Uygulama yapılacak betonun taze olmasına dikkat edilmelidir. ZR 100 K eski beton üzerine uygulanacak ise en az 7-8 cm C 25 beton dökülmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyin nemli olmasın ve su birikintisi olmamasına dikkat edilmelidir. Beton üzerine çıkıldığında 2-3 mm. Derinliğinde ayak izi kalacak şekilde prizini alan yüzeye ZR 100 K nın 2/3 ü zemine elle veya mekanik yolla eşit olarak serpilir. Malzemenin betonun suyunu alıp nemlenmesi ve renginin koyulaşması beklenir. Tahta mala yardımı ile malzeme zemine iyice yedirilir. Bir miktar malzeme en fazla yük alan ano ve dialttasyon derzlerinin kenarına 8-10 cm. kalınlığında serpilir ve tahta mala ile zemine yedirilir.kalan 1/3 lük kısım zemine serpilir ve tahta mala ile zemine yedirilir. Zemin üzerinde yürünecek sertliğe ulaştığında helikopter perdahı yapılır. POLİKÜR uygulaması, ZR 100 K uygulamasından 8-10 saat sonra yapılabilir. +5 C altında ve 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Karışım esnasında su oranında hassas olunması gerekmektedir. Donmuş ve 24 saat içinde donma riskinde, doğrudan güneşe ve rüzgara açık alanlanda uygulamadan kaçınılmalıdır. Gereğinden fazla perdah işlemi yapılmamalıdır. 25 kg lık kraft torba 4 5 kg/m² ( hafif ve orta yüklerde )

22 ZR 100 K KUART AGREGALI YÜZEY SERTEŞTİRİCİ DEPOLAMA Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile, palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. KUARTZ AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER GÖRÜNÜŞ UYGULAMA AREGA SERTLİĞİ KIRMIZI - YEŞİL - GRİ RENKLİ TOZ +5ºC İLE +35ºC ARASI 7 MOHS SCALE ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ

23 ZR 100 KR KUARTZ AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ Taze beton yüzeylere uygulanan, özel tip çimento, kuartz agrega ve kimyasal katkıların karışımından oluşan hafif ve orta yüklere karşı aşınmayı engelleyen toz yüzey sertleştiricisidir. ZR 100 KR KULLANIM ALANLARI YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Fabrikalar, iş merkezleri, otoparklar, hangar ve bodrum katlar park, bahçe, yürüyüş yolları vb. alanlarda zeminin darbe, yıpranma, tozumaya karşı direncini arttırmakta kullanılır. Uygulama yapılacak betonun taze olmasına dikkat edilmelidir. ZR 100 KR eski beton üzerine uygulanacak ise en az 7-8 cm C 25 beton dökülmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyin nemli olmasın ve su birikintisi olmamasına dikkat edilmelidir. Beton üzerine çıkıldığında 2-3 mm. Derinliğinde ayak izi kalacak şekilde prizini alan yüzeye ZR 100 KR nin 2/3 ü zemine elle veya mekanik yolla eşit olarak serpilir. Malzemenin betonun suyunu alıp nemlenmesi ve renginin koyulaşması beklenir. Tahta mala yardımı ile malzeme zemine iyice yedirilir. Bir miktar malzeme en fazla yük alan ano ve dialttasyon derzlerinin kenarına 8-10 cm. kalınlığında serpilir ve tahta mala ile zemine yedirilir. Kalan 1/3 lük kısım zemine serpilir ve tahta mala ile zemine yedirilir. Zemin üzerinde yürünecek sertliğe ulaştığında helikopter perdahı yapılır. POLİKÜR uygulaması, ZR 100 KR uygulamasından 8-10 saat sonra yapılabilir. +5 C altında ve 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Karışım esnasında su oranında hassas olunması gerekmektedir. Donmuş ve 24 saat içinde donma riskinde, doğrudan güneşe ve rüzgara açık alanlanda uygulamadan kaçınılmalıdır. Gereğinden fazla perdah işlemi yapılmamalıdır. 25 kg lık kraft torba 4 5 kg/m² ( hafif ve orta yüklerde ) 7 9 kg/m² ( ağır yüklerde )

24 ZR 100 KR KUART AGREGALI YÜZEY SERTEŞTİRİCİ DEPOLAMA Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile, palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. KUARTZ AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER GÖRÜNÜŞ UYGULAMA AREGA SERTLİĞİ KIRMIZI - YEŞİL - GRİ RENKLİ TOZ +5ºC İLE +35ºC ARASI 9 MOHS SCALE ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ

25 ZR 100 KKR KUARTZ VE KORNUT AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ Taze beton yüzeylere uygulanan, özel tip çimento, kuartz agrega ve kimyasal katkıların karışımından oluşan insan, orta ve ağır araç yüklerine karşı aşınmayı engelleyen toz yüzey sertleştiricisidir. ZR 100 KKR KULLANIM ALANLARI YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Fabrikalar, iş merkezleri, otoparklar, hangar ve bodrum katlar park, bahçe, yürüyüş yolları vb. alanlarda zeminin darbe, yıpranma, tozumaya karşı direncini arttırmakta kullanılır. Uygulama yapılacak betonun taze olmasına dikkat edilmelidir. ZR 100 KR eski beton üzerine uygulanacak ise en az 7-8 cm C 25 beton dökülmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyin nemli olmasına dikkat edilmelidir. Beton üzerine çıkıldığında 2-3 mm. Derinliğinde ayak izi kalacak şekilde prizini alan yüzeye ZR 100 KR nin 2/3 ü zemine elle veya mekanik yolla eşit olarak serpilir. Malzemenin betonun suyunu alıp nemlenmesi ve renginin koyulaşması beklenir. Tahta mala yardımı ile malzeme zemine iyice yedirilir. Bir miktar malzeme en fazla yük alan ano ve dialttasyon derzlerinin kenarına 8-10 cm. kalınlığında serpilir ve tahta mala ile zemine yedirilir. Kalan 1/3 lük kısım zemine serpilir ve tahta mala ile zemine yedirilir. Zemin üzerinde yürünecek sertliğe ulaştığında helikopter perdahı yapılır. POLİKÜR uygulaması, ZR 100 KKR uygulamasından 8-10 saat sonra yapılabilir. +5 C altında ve 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Karışım esnasında su oranında hassas olunması gerekmektedir. Donmuş ve 24 saat içinde donma riskinde, doğrudan güneşe ve rüzgara açık alanlanda uygulamadan kaçınılmalıdır. Gereğinden fazla perdah işlemi yapılmamalıdır. 25 kg lık kraft torba 4 5 kg/m² ( hafif ve orta yüklerde ) 7 9 kg/m² ( ağır yüklerde )

26 ZR 100 KKR KUART VE KORNUT AGREGALI YÜZEY SERTEŞTİRİCİ KUARTZ VE KORNUT AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ DEPOLAMA SAĞLIĞA ZARARLILIK TEKNİK ÖZELLİKLER Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile, palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. GÖRÜNÜŞ UYGULAMA AREGA SERTLİĞİ KIRMIZI - YEŞİL - GRİ RENKLİ TOZ +5ºC İLE +35ºC ARASI 8 MOHS SCALE ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ

27 ZR 100 BZ BAZALT AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİSİ Taze beton yüzeylere uygulanan özel tip çimento,metalik agregalı ve kimyasal katkıların karışımından oluşan yüksek mukavemetli yüzey sertleştiricisidir. ZR 100 BZ KULLANIM ALANLARI YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Fabrikalar,iş merkezleri,otoparklar,hangar ve bodrum katlar park,bahçe,yürüyüş yolları,yoğun trafik olan alanlar vb alanlarda zeminin darbe,yıpranma,tozumaya karşı direncini arttırmakta kullanılır Uygulama yapılacak betonun taze olmasına dikkat edilmelidir.zr100 BZ eski beton üzerine uygulanacak ise en az 7 8 cm kalınlığında 25ºC beton dökülmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyin nemli olmasına ve su birikintisi olmamasına dikkat edilmelidir. Beton üzerine çıkıldığında 2-3 mm. derinliğinde ayak izi kalacak şekilde prizini alan yüzeye ZR 100 BZ NİN 2/3 ü zemine elle veya mekanik yolla eşit olarak serpilir. Malzemenin betonun suyunu alıp nemlenmesi ve renginin koyulaşması beklenir. helikopter yardımı ile malzeme zemine iyice yedirilir.bir miktar malzeme en fazla yük alan ano ve dilitasyon derzlerinin kenarına 8 10 cm. kalınlığında serpilir ve helikopter ile yedirilir.malzemenin kalan 3/ 1 lük kısmı zemine serpilir ve helikopter ile zemine yedirilir.zemin üzerinde yürünecek sertliğe ulaştığında helikopter perdahı yapılır. 4 6 kg. ( hafif ve orta yüklerde )

28 ZR 100 BZ BAZALT AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİSİ UYARILAR + 5 C altında ve + 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapmayınız. Karışım esnasında su oranında hassas olunması gerekmektedir. Donmuş ve 24 saat içinde donma riskinde, doğrudan güneşe ve rüzgara açık alanlarda uygulamadan kaçınılmalıdır. Gereğinden fazla perdah işlemi yapılmamalıdır. DEPOLAMA Orjinal ambalajında en fazla 10 kat istif ile,palet üzerinde saklanmalıdır. Uygun saklama koşullarında raf ömrü 12 aydır. BAZALT AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİSİ TEKNİK ÖZELLİKLER MALZEMENİN YAPISI GÖRÜNÜM UYGULAMA SICAKLIĞI BASINÇ DAYANIMI : Modifiye polimer,özel işleme tabi tutulmuş : Metalik agrega ve özel çimento içerir : Kırmızı,Yeşil,Gri Renkli toz : +5 C ile +35 C arası : 40 N/mm² ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ

29 POLICURE 100 SOLVENT BAZLI KÜR MALZEMESİ Hidrokarbon reçine esaslı, betonda su kaybını yavaşlatan solvent bazlı kür malzemesidir. Suyun yavaş buharlaşmasını sağlayarak yüzeydeki rötre çatlaklarını azaltır, betonun mukavemetini arttırır. POLICURE 100 KULLANIM ALANLARI YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Dikey ve yatay beton yüzeylerde, taze beton ve yüzey sertleştirici uygulamalarından sonra, hızlı buharlaşmanın olduğu alanlarda vb. Durumlarda kullanılır. Uygulama yapılacak yüzeyin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Kullanıma hazır olan POLICURE 100 bir fırça veya rulo yardımı ile taze betona veya yüzeye sertleştirici üzerine uygulanır. +5 C altında ve 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. Karışım esnasında su oranında hassas olunması gerekmektedir. Donmuş ve 24 saat içinde donma riskinde, doğrudan güneşe ve rüzgara açık alanlanda uygulama yapılmaktan kaçınılmalıdır. 20 kg lık plastik bidon 0,150-0,200 kg/m²

30 POLICURE 100 SOLVENT BAZLI KÜR MALZEMESİ DEPOLAMA Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamlarda orjinal açılmamış ambalajında 12 aydır. SAĞLIĞA ZARARLILIK Gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda veya göze temas ettiğinde doktora başvurulmalıdır. Deri ile temasında bol su ile yıkanmalıdır. SOLVENT BAZLI KÜR MALZEMESİ ENDÜSTRİYEL ZEMİN ÜRÜNLERİ

31 POLICURE 200 SOLVENT BAZLI KÜR MALZEMESİ VE YÜZEY KORUYUCUSU Hidrokarbon reçine esaslı, betonda su kaybını yavaşlatan solvent bazlı kür malzemesidir. Suyun yavaş buharlaşmasını sağlayarak yüzeydeki rötre çatlaklarını azaltır, betonun mukavemetini arttırır. Yüzeytdeki küçük partikülleri birbirine bağlayarak yüzey koruması sağlar. POLICURE 200 KULLANIM ALANLARI YÜZEYİN HAZIRLANMASI UYGULAMA AMBALAJ VE SARFİYAT Dikey ve yatay beton yüzeylerde, taze beton ve yüzey sertleştirici uygulamalarından sonra, hızlı buharlaşmanın olduğu alanlarda vb. durumlarda kullanılır. Uygulama yapılacak yüzeyin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Kullanıma hazır olan POLICURE 200 bir fırça veya rulo yardımı ile taze betona veya yüzeye sertleştirici üzerine uygulanır. +5 C altında ve 35 C üzerinde sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. 20 kg lık plastik bidon Yüzeye bağlı olarak 0,150-0,200 kg/m²

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ Wallmerk 2007 yılında kurulan Wallmerk Yapı Kimyasalları; Türkiye de stratejik önemi olan ve en önemli endüstriyel

Detaylı

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com Yapı Kimyasalları www.stroton.com İÇİNDEKİLER 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 016 017 018 022 024 026 028 030 031 032 034 036-039 040-043 046 047 048 050 052 054 056 057 058 059 060

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... www. baumerk.com 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK,

Detaylı

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz...

Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... 2013 Ürün Kataloğu Yapıların kimyasını değiştiriyoruz... Yapı ve inşaat alanında kullanılan malzemelerin kalitesi de yükselerek yaşam standartlarımızı daha iyiye doğru taşıyor. BAUMERK, yaklaşık 16 yıldır

Detaylı

Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu

Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu İÇİNDEKİLER Seramik Yapıştırıcıları ve Derz Dolgular SELİX-FİX 100 SELİX-FİX 110 SELİX-FİX 150 SELİX-FİX 170 SELİX-DERZ 300 SELİX-DERZ 330 SELİX-DERZ 350... 6... 7... 8...

Detaylı

MasterTile FLX 29 (Eski Adı Ultrafleks )

MasterTile FLX 29 (Eski Adı Ultrafleks ) Özel Çimento Esaslı, Her Çeșit Zemin İçin Yüksek Dayanım ve Performanslı, Esnek, Hızlı, Seramik, Granit ve Doğal Taș Yapıștırıcısı Tanımı MasterTile FLX 29, çimento esaslı, seramik, değișik tarz cam malzemeleri

Detaylı

MasterTile NTS 26 (Eski Adı Karrament )

MasterTile NTS 26 (Eski Adı Karrament ) Çimento Esaslı, Polimer Takviyeli, Kalın Yataklı Doğaltaş Yapıştırıcısı Tanımı MasterTile NTS 26, çimento esaslı, polimer takviyeli, doğaltaş, granit, mermer, cam mozaik yapıştırılmasında kullanılan, yüksek

Detaylı

MasterTile NTS 26 (Eski Adı Karrament )

MasterTile NTS 26 (Eski Adı Karrament ) Çimento Esaslı, Polimer Takviyeli, Esnek ve Yüksek Performanslı, Kalın Yataklı Doğal Taș Yapıștırıcısı Tanımı MasterTile NTS 26, çimento esaslı, polimer takviyeli, doğal taș, granit, mermer, cam mozaik

Detaylı

MasterSeal M 861 (Eski Adı Conipur M 860 Thix)

MasterSeal M 861 (Eski Adı Conipur M 860 Thix) Poliüretan Esaslı, İki Bileşenli, Solventsiz, Tiksotropik Su İzolasyon Membranı Tanımı MasterSeal M 861, poliüretan esaslı, iki bileşenli, solventsiz, çatlak örtme (crack bridging) özelliğine sahip, tiksotropik,

Detaylı

SÜRME TİP MALZEMELERLE SU YALITIMI

SÜRME TİP MALZEMELERLE SU YALITIMI SÜRME TİP MALZEMELERLE SU YALITIMI 1. Sürme Tip Su Yalıtım Malzeme Türleri : Su ve nem yalıtımında kullanılan malzeme gruplarından biride Sürme Tip Malzemelerdir. Bir binayı ele aldığımızda temel-perde,

Detaylı

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI İNŞAAT TEKNOLOJİSİ SU YALITIMI 2013 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR... 2 GİRİŞ... Error! Bookmark not defined. ÖĞRENME FAALİYETİ 1... 2 1. SU YALITIM MALZEMESİNİ HAZIRLAMAK... 2 1.1. Su Yalıtım Malzemeleri...

Detaylı

OCAK 2015 FİYAT LİSTESİ

OCAK 2015 FİYAT LİSTESİ OCAK 2015 FİYAT LİSTESİ ŞİRKET PROFİLİ PROFİLİ Şirketimiz yapı sektörüne, nitelikli, ekonomik ve pratik özelliklere sahip yapı kimyasallarını üretmek maksadıyla, tamamı yerli sermaye ile 1999 yılında kurulmuştur.

Detaylı

ÜRÜN LİSTESİ. building systems for a better life

ÜRÜN LİSTESİ. building systems for a better life LİSTESİ A R A L I K 2 0 1 2 building systems for a better life İÇİNDEKİLER SÜRME ESASLI SU YALITIM MALZEMELERİ 2 KULLANIMA HAZIR HARÇLAR 4 SERAMİK YAPIŞTIRICILARI VE DERZ DOLGU MALZEMELERİ 5 THERMETICS

Detaylı

Derz Dolgu Malzemeleri

Derz Dolgu Malzemeleri Kalekim Derz Dolgu Malzemeleri Derz Dolgu Malzemeleri FUGA ULTRAFUGA FUGAFLEX ULTRAFUGAFLEX ULTRAFUGAFLEX TOZUMAZ FUGATECH FUGAPOOL EPOTECH FUGASİM 6 Kalekim Derz Dolgu Malzemeleri 2000 FUGA Derz Dolgu

Detaylı

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 HAZIRLAYAN FATİH KAYNAK GİRİŞ...1 1.Alçının Tanıtımı...1 2. İş Sağlığı ve Güvenliği...3 3. Alçı Sıvada Kullanılan Sarf Malzemesi ve Yardımcı

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

Tozuma. Beton Dökümünde ve Sonrasında Yaşanan Problemler ve Çözümler. Tozuma. Tozuma. Yüzeyde Kabarcık Oluşumu. Yüzeyde Kabarcık Oluşumu 19.04.

Tozuma. Beton Dökümünde ve Sonrasında Yaşanan Problemler ve Çözümler. Tozuma. Tozuma. Yüzeyde Kabarcık Oluşumu. Yüzeyde Kabarcık Oluşumu 19.04. Tozuma Beton Dökümünde ve Sonrasında Yaşanan Problemler ve Çözümler Türkiye Hazır Beton Birliği Dr. Tümer AKAKIN İnş. Müh. Yasin ENGİN Betonun terlemesi bitmeden yapılan yüzey bitirme işlemleri sonucu

Detaylı

YAPIDAKİ GÖRÜNMEZ GÜÇ. Polimer modifiyeli Bitüm esaslı Su Yalıtım Malzemesi (Tek bileşenli)

YAPIDAKİ GÖRÜNMEZ GÜÇ. Polimer modifiyeli Bitüm esaslı Su Yalıtım Malzemesi (Tek bileşenli) YAPIDAKİ GÖRÜNMEZ GÜÇ ARDEX BU-T Yüksek uygulama güvenliği Dikey yüzeylerde akmayacak şekilde tiksotropik Esnek ve çatlak köprüleme özellikli Yüksek ısı direnci Soğuk havalarda da yüksek esneklik ve elastikiyet

Detaylı

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe uygulamaları Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar Zemin sistemleri İç cephe uygulamaları Weber de yenilikler devam

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ FARKLI YÜZEYLERE SERAMİK KARO KAPLAMA 1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

çağdaş ve teknolojik bir yapı malzemesi haline getiriyoruz

çağdaş ve teknolojik bir yapı malzemesi haline getiriyoruz çağdaş ve teknolojik bir yapı malzemesi haline getiriyoruz Doğanın asırlar öncesinden kalan hediyesini işleyerek Tüm ürünlerli ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için, lütfen Lafarge Dalsan Ürün Föyleri

Detaylı

TÜRKiYE NiN YENi NESiL HAFiF YAPI ELEMANI

TÜRKiYE NiN YENi NESiL HAFiF YAPI ELEMANI TÜRKiYE NiN YENi NESiL HAFiF YAPI ELEMANI PonceBloc Dünyası PonceBloc dünyası hızla büyüyor. Dünyanın birçok ülkesinde PonceBloc lar geleceğin şehirlerini imar etmeye devam ediyor. GELECEĞiN DUVAR ÇÖZÜMLERi,

Detaylı

Alışveriş merkezleri, showroomlar, mağazalar, restoranlar ve konutlardaki yeni, cilalı zeminler.

Alışveriş merkezleri, showroomlar, mağazalar, restoranlar ve konutlardaki yeni, cilalı zeminler. Ultratop CT ÇİMENTO ESASLI ŞAPLAR C40-F10 A9-A2 fl-s1 AVRUPA STANDARTLARINA UYGUNDUR 13813 13813 5 ila 40 mm arası kalınlıklarda aşınma dayanımlı zemin kaplamaları için özel hidrolik bağlayıcı esaslı,

Detaylı

Mantolama Sistemleri Kataloğu

Mantolama Sistemleri Kataloğu 2012 Mantolama Sistemleri Kataloğu Kale Mantolama Sistemleri Kataloğu 1 İçindekiler 2 3 4 5 6 7 8 10 11 15 18 23 28 30 36 Kale Grubu Kalekim Binalarda Isı Yalıtımı / Isı Yalıtmının Faydaları Isı Yalıtımı

Detaylı

2012 Uygulama Rehberi

2012 Uygulama Rehberi 2012 Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi 1 İçindekiler Seramik Uygulamaları 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 Mevcut Seramik Üzeri Seramik Uygulaması Alçıpanel ve Alçı Yüzeyler

Detaylı

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ

T.C. KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ T.C. ÇORLU BELEDİYESİ KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ İNŞAAT ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİ Sıra No 1 2 Poz No İmalatın Cinsi Birim Satın alınan ve beton pompasıyla basılan, basınç dayanım sınıfı

Detaylı

2015-1. Kalekim Fiyat Listesi

2015-1. Kalekim Fiyat Listesi Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri Su Yalıtım Çözümleri Derz Dolgu Malzemeleri 2015-1 Kalekim Fiyat Listesi Mastik ve Köpükler Yüzey Hazırlık Malzemeleri Yapıştırıcılar Zemin Çözümleri Kalekim 2015-1

Detaylı

Kalekim Fiyat Listesi

Kalekim Fiyat Listesi Kalekim Fiyat Listesi 2015-1 kale.com.tr Kalekim 2015-1 Fiyat Listesi 1 İçindekiler 02 06 12 22 24 28 30 32 34 35 36 38 40 Yapıştırıcılar Yapıştırıcı Ürünleri Öneri Tablosu Derz Dolgu Malzemeleri Derz

Detaylı

AMBALAJ ve RENK LİSTE FİYATI (TL/ADET) MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER

AMBALAJ ve RENK LİSTE FİYATI (TL/ADET) MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER RESMİ TANIMI MASTİKLER, YAPIŞTIRICILAR VE POLİÜRETAN KÖPÜKLER MAXTQWE MAXTQBK MAXIMUM TORQUE (YÜKSEK İLK KAPMA ÖZELLİKLİ ÇOK GÜÇLÜ GELECEK NESİL HİBRİT YAPIŞTIRICI) 300 ml BEYAZ 300ml SİYAH 23,16 TL 23,16

Detaylı