AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.kentimesenler.com.tr AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ 5 PROJE istedi"

Transkript

1 ŞAHiDiMiZ ESERLER ESENLER YOLA DEVAM ESENLER İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ ESENLER HİZMETE DOYACAK Son 5 yıllık dönemde yapılan çalışmalar ve dev projeler ile büyük bir dönüşüm yaşayan Esenler, yeni dö- büyük beğeni toplayan M. 5 yıllık başkanlık döneminde gösterdiği performansla nemde de bu değişimi sürdürecek. Şu ana kadar Asla Tevfik Göksu, Şahidimiz Eserler, Yola Devam Esenler dedi. Göksu yeni dönemde Esenler in hizmete yapılamaz denilen her şeyin bir bir gerçekleştiği Esenler i, yeni dönemde de tarihe geçecek projeler bekliyor. doyacağını ifade etti. KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 FİYATI: 1 AYLIK KENT KÜLTÜRÜ GAZETESİ ESENLER 5 PROJE istedi BiZDEN YENi BELEDiYE HÜKÜMET itfaiye ASKERLiK DEVLET BiNASI KONAĞI ÜSSÜ ŞUBESi HASTANESi BiZ 500 YAPTIK DÖRTYOL MEYDANI 103 BİN M 2 KAMULAŞTIRMA KENTSEL DÖNÜŞÜM EĞİTİM YATIRIMLARI METRO AĞLARI YENİ İETT HATLARI İSTİHDAM FUARI TRİLYONLUK ALTYAPI ÇALIŞMALARI 7 YENİ VERGİ DAİRESİ DİJİTAL KÜTÜPHANE NENEHATUN KÜLTÜR MERKEZİ GÜZEL ESENLER YTÜ KONGRE MERKEZİ ÖRNEK MAHALLE UYGULAMALARI KADEME Kimsesizlerin kimi EDİM % 100 HAYAT ESENLER SANAT EVLERİ AÇIK KAPALI OTOPARKLAR YAVUZSELİM KÜLTÜR TESİSİ ESGEV YENİ ÜSTGEÇİTLER VATANDAŞ TEMSİLCİLİĞİ YENİ PARK VE BAHÇELER ANNE ÜNİVERSİTESİ SPOR YATIRIMLARI İKİNCİ BAHAR KIRAATHANESİ YENİ SGK ŞUBESİ ANADOLU MECLİSİ ESTİM ŞEHİR DÜŞÜNCE MERKEZİ FELAKETE YARDIM ELİ YENİ CAMİLER VE RESTORASYONLAR GERİ DÖNÜŞÜM KÜLTÜR VE TARİH GEZİLERİ AVASKÖY SU KEMERİ OTAĞ-I HÜMAYUN ESENLER KÜLTÜR MERKEZİ KARDEŞ AİLE TEM BAĞLANTISI YALNIZ DEĞİLSİNİZ ESKAM ESENLER KARİYER MERKEZİ EKMEKÇİLİK OKULU ESAYDAM SEVGİ ÇEMBERİ YETİMLERLE DAYANIŞMA HESAP VERİYORUZ HALK GÜNÜ KİMSESİZLERİN KİMİ ÇORBA ÇEŞMESİ BURAYA SIĞDIRAMADIĞIMIZ PROJELERİN DETAYLARINI İÇ SAYFALARDA BULABİLİRSİNİZ

2 2 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 Önce satın aldık yetmedi yenisini yaptık Dört yıl öncesine kadar şu an hizmet binası olarak kullanılan binada İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin kiracısı durumunda bulunan Esenler Belediyesi, mevcut bina satın alınarak önce kiradan kurtuldu. Yaklaşık 4 bin metre kare kapalı alanı bulunan mevcut binanın ihtiyaçları karşılamadığı görülünce de Esenler e yakışır bir hizmet binası yapılması için girişimler başladı. Esenler Belediyesi nde bulunan tüm birimlerin aynı çatı altında toplanarak daha koordineli ve aktif bir biçimde çalışmalarına olanak sağlayarak halka hizmet götürme anlamında verimli çalışmalarına imkân sağlayacak olan yeni hizmet binası Birlik Mahallesi nde yükseliyor. Yaklaşık 15 bin metre kare büyüklüğünde inşa edilen Belediye Hizmet Binası nın bu yıl içinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. ESENLER E İKİ BELEDİYE BİNASI Başkan Göksu, göreve geldiğinde kiracı olarak kullanılan belediye binası satın alındı. Bu bina da yetersiz görülünce yeni bir belediye sarayı inşa edildi. Böylelikle Esenler e iki belediye binası kazandırılmış oldu Dev Proje Hükümet Konağı nı yaptık Dev Proje Esenler de Hükümet Konağı açılışı için geri sayım başladı. Yıllardır özlemle beklenen ve şehir efsanesi olarak adlandırılan hükümet konağı halkın hizmetine açılıyor. Temeli İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin tarafından atılan ve Esenler in yıllardır çözülemeyen sorunlarından biri olarak görülen Hükümet Konağı meselesi Esenler Belediyesi nin teşebbüsleri sayesinde çözüme kavuşmuştu. Belediyeye ait yaklaşık 2.5 dönüm arsanın tahsis edilmesinin ardından kalan kısmının istisnai bir durum olmasına rağmen İl Özel İdaresi tarafından kamulaştırılması yine Belediye tarafından sağlanmıştı. Projesinin hazırlanmasından işlemlerinin takibine kadar bütün işlemleri yine Esenler Belediyesi tarafından yapılan Hükümet Konağının tüm birimleriyle ve modern mimarisiyle yılsonunda Esenler halkının hizmetine açılması planlanıyor.

3 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 3 Hiç yoktu şimdi iki tane var İstanbul un ikinci büyük itfaiye üssü Esenler de hizmet veriyor. Geçtiğimiz yıl hizmete açılan itfaiye üssü ile Esenler de can ve mal kaybı açısından büyük bir risk de ortadan kalktı. Esenler in en önemli sorunlarından biri İtfaiye olmamasıydı. Göreve geldiğimizde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde öncelikle Çiftehavuzlar Mahallemizde birinci İtfaiye Binamız hizmete konuldu. Bununla yetinmeyerek ikinci bir tesis için girişimde bulunduk. Turgut Reis Mahallemizde İstanbul un en büyük İtfaiye üslerinden birini daha hizmete açtık. Geçmişte hiç itfaiye binası olmayan Esenler de şimdi tam donanımlı iki adet İtfaiye üssü hizmet veriyor. 10 bin m 2 LİK alan Esenler itfaiye üssü, Esenler Havaalanı Mahallesi İpek Yolu Caddesi nde toplam 9 bin 300 metrekarelik bir alana yapıldı. İstanbul un ikinci büyük itfaiye üssü olma özelliğine sahip Esenler itfaiye binasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İtfaiyenin hizmete girmesiyle, Esenler de can ve mal kaybı açısından büyük bir riskin ortadan kalktığını belirtti. 8 itfaiye aracının bulunduğu binada eğitim kulesi ve su deposu da yer alıyor Dev Proje Esenler Askerlik Şubesine kavuştu Esenler Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle ilçe sakinlerinin eksikliklerine çözüm bulmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi olan askerlik şubesi de geçtiğimiz yıl büyük bir törenle hizmete açtı 4. Dev Proje Askerlik Şubesi nin açılışını Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer gerçekleştirdi. VATANDAŞ ARTIK ASKERLİK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞKA İLÇELERE GİTMEYECEK Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer in katıldığı bir törenle hizmete açılan Esenler Askerlik Şubesi, halk tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Esenler de yaşayan asker adaylarının ilçe dışına çıkmadan askerlikle ilgili tüm işlemlerini halletmelerine olanak sağlayan Esenler Askerlik Şubesi, sadece ilçede yaşayan değil çevre ilçelerde yaşayan asker adayları içinde askerlik işlemlerini uzun kuyruklar beklemeden halletmelerine imkân sağlıyor. Esenler deki Askerlik Şubesi açılmadan önce Bakırköy Askerlik Şubesi ne giderek özellikle asker alma dönemlerinde zaten yoğun olan askerlik şubelerinde akşama kadar sıra beklemek zorunda kalan asker adayları artık zorluk yaşamıyor.

4 4 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 Hastane hizmete hazır Esenler sonunda devlet hastanesine kavuşuyor. İlçe sakinlerinin tüm sağlık hizmetlerine rahatlıkla ulaşabileceği Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi diğer tüm branşlarıyla çok yakında hizmette Esenler hemen her alanda imza attığı projelerle ilçe sakinlerinin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşımaya devam ediyor. Sağlık alanında atılan adımlarla yapımı tamamlanma aşamasına gelen kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi de bu dev projelerden bir tanesi. Kurucu Yönetici Başhekimi Ümit Doğan olan ve 6 katlı, 2 blok halinde, 18 bin metrekare kapalı alana sahip hastane, tüm sağlık hizmetlerinin sunulabileceği bir kompleks. Yaklaşık 500 bin nüfusu ile İstanbul un en büyük ilçelerinden birisi olmasına rağmen devlet hastanesi bulunmayan Esenler nihayet tam donanımlı bir hastaneye kavuşuyor. Acil servisinden laboratuarına, yeni doğan ünitesinden röntgen cihazlarına kadar akla gelebilecek tüm sağlık hizmetlerinin sunulmasıyla tam donanımlı devlet hastanesi gibi de hizmet verecek olan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi nde çalışmalar tamamlanmak üzere. Esenler Belediyesi bünyesinde 1 olan Ambülans sayısını 3 e çıkardık Dev Proje VE DİĞER PROJELER Fevzi Çakmak örnek oldu Örnek mahalle uygulamalarının ikincisi Fevzi Çakmak Mahallesi nde gerçekleştirildi. Tamamen yaya üstünlüğü anlayışıyla düzenlenen mahallede artık daha rahat ve huzurlu bir ortam yaşanıyor. Kaldırımlardaki merdiven ve bodrum inişlerinin verdiği işgaller ortadan kaldırılarak vatandaşın kullanımına açıldı. Yollar ise tek taraflı parklanma metoduyla yeniden düzenlendi ve tek yön uygulaması hayata geçirildi. Yavuz Selim de trafik yok Esenler de başlatılan örnek mahalle uygulamalarından ilki Yavuz Selim Mahallesi nde tamamlandı. Bu kapsamda mahallenin bütün sokakları yeniden düzenlenerek UKOME kararı gereği araç trafiğine kapatıldı. Mahalle sakinlerine özel, her haneye bir araç yeri olacak şekilde otopark yapıldı. Sadece ambulans ve çöp aracının kontrollü olarak girebildiği mahalle, sakinlerine site konforu yaşatıyor. Esenler in İstiklal i: Davutpaşa Esenler in trafiğe kapalı tek caddesi olan Davutpaşa Caddesi, yıllardır İstanbul un simgesi haline gelmiş İstiklal Caddesi ni andıran görünümüyle ilçe sakinleri tarafından büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Trafiğe kapatıldığı günden bu yana ilçenin en çok rağbet gören caddesi galine gelen ve herkesin yeni buluşma adresi olan Davutpaşa Caddesi, düzenlemeleri ve ışıklandırmalarıyla da ilçe sakinlerinden tam not aldı.

5 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 5 Esenler e yakışan meydan: Dörtyol İstanbul un en kalabalık ilçelerinden biri olan Esenler de yaşanan değişim ve dönüşümün en somut örneği olan Esenler Dörtyol Meydan, trafikten arındırılarak kavuştuğu modern ve yeni yüzünü şimdi de adını Adeviye Meydanı olarak değiştirerek taçlandırmak istiyor. Esenler Belediyesi ile İBB iş birliğinde yapılan ve tamamen trafikten arındırılarak Esenlerliler in hizmetine sunulan Esenler Dörtyol Meydanı, modern görüntüsüyle herkesten tam not aldı. Atışalanı Caddesi, İstanbul Caddesi ve Ömer Seyfettin Caddelerini kapsayan bölgede, Atışalanı Caddesi ne ait kısmın tamamı, İnönü Caddesi tarafında EDİM Marketin sokağına kadarki kısım ve İstanbul Caddesi nde parkın sonuna kadarki kısım tamamen yayalaştırıldı. İnönü Caddesi ve İstanbul Caddesi istikametindeki trafik akışı ise; yeraltından olacak şekilde yeniden düzenlendi. Yer altı güzergâhının girişi de İnönü Caddesi üzerinde başlayarak, İstanbul Caddesi nde parkın bitiminde yerüstüne çıkılacak şekilde yapıldı. Trafik alt geçidinin uzunluğu ise; 140 metre olarak düzenlendi. Dörtyol Meydan ın yayalaştırılarak halkın hizmetine sunulmasıyla ilgili çalışmalar bunlarda da sınırlı kalmadı. Dörtyol daki Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu nun bulunduğu alan da Meydana katıldı. Böylece Meydan, daha da fazla büyümüş oldu. Sizin için kamulaştırdık Esenlerin en temel sorunlarından biri de yeterli donatı alanlarına sahip olmaması. Bunun için yapılan ya da yapılacak olan her hizmet için kamulaştırma şartı. Bunun için bu güne kadar devletin bütün kurumlarıyla birlikte Esenler Belediyesi kamulaştırmaya milyonlarca(trilyonlarca) bütçe ayırdı. Menderes Bölge Parkı Tuna Mahallesi Eğitim Vadisi Otoban yan yol Yeşil Bant Projesi Atışalan bağlantı yolları Nene Hatun daki İmam Hatip Külliyesi Dörtyol Meydan Düzenlemesi Uhud Camii çevresi, Havaalanı Mahallesi, Mahalle meydanı, yeraltı otoparkı ve pazar yeri Çinçin dere Caddesi üzerindeki kamulaştırmalar Hastane Vergi Dairesi yeri Hükümet Konağı İrili ufaklı park ve yollar için yapılan kamulaştırmalar Esenlerde sadece kamulaştırma için 332 milyon(trilyon) para ödendi ESENLER DEKİ KAMU BİNALARI, YOLLAR, OKUL VE PARKLARIN KAMULAŞTIRILMASI İÇİN 332 MİLYON ÖDENDİ Menderes Bölge Parkı Atışalan bağlantı yolları Uhud Camii Otoban Yeşil Bant Dörtyol Meydanı Çinçin Deresi

6 6 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 Esenler de yaşamak artık daha güzel Dört yıldır Esenler i baştan aşağı yenileyen Esenler Belediyesi, prestij cadde konseptiyle ilçede bulunan cadde ve sokakları da şehir estetiğine uygun hale getirdi. İstanbul un merkezi olarak anılan ilçe Esenler de Cadde ve sokakları daha modern ve konforlu bir şekilde baştan aşağı yenileyen Esenler Belediyesi, Prestij Caddeler Projesi kapsamında ilçedeki birçok caddeye ait yol ve kaldırımları şehir mobilyaları ile yeniden inşa ederek modern bir görünüme kavuşturdu. YENİ ÇEHRESİYLE ATIŞALAN CADDESİ Esenler en işlek caddesi olan Atışalan Caddesi modern tarzda dizayn edilerek hizmete sunuldu. Yaklaşık 3 km uzunluktaki bu cadde aynı zamanda engelli vatandaşlarımızın rahatça gezebileceği fiziki kolaylıklarla inşa edildi. Artık Atışalan caddesinde hem halkımızın hem de esnafımızın yüzü gülüyor. ANADOLU CADDESİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR Turgut Reis ve Havaalanı Mahallelerinin ortasından geçen bir zamanlar dere olan Anadolu Caddesi ni görenler tanıyamıyor. Yapılan düzenlemeler sayesinde cadde modern bir görünüme kavuştu. TAŞOCAĞI YENİLENDİ Havaalanı Mahallesi nin ortasından geçen aynı zamanda Esenler Devlet Hastanesi nin bulunduğu cadde olan Taşocağı Caddesi nin eski halinden eser kalmadı. Kaldırımlardaki işgallerden estetik kaldırım elemanlarına kadar sil baştan değişen Taşocağı Caddesi ilçenin en kıymetli yerlerinden biri haline geldi. KARAOSMANOĞLU ARTIK BAMBAŞKA Turgut Reis Mahallesi nde bulunan ve yoğun trafiğiyle önemli caddelerden biri olan Karaosmanoğlu Caddesi yeni düzenlemeyle birlikte göz kamaştırıyor. Caddeyle beraber düzenlemeye dahil edilen Keleşin Meydanı olarak tabir edilen alan da yeniden düzenlenerek bambaşka bir görünüm kazandı. FEVZİ ÇAKMAK CADDESİ BİR BAŞKA GÜZEL Esenler Belediyesi nin mevcut binasının da üzerinde olduğu Fevzi Çakmak Caddesi yeniden düzenlendi. Gece aydınlatmalarının da tamamlandığı cadde şimdilerde bir başka güzel. Ve diğer Prestij Cadde uygulamaları; İnönü, Hamidiye, Anafartalar, Kazım Karabekir, Şehit M.Güneş, Davutpaşa, Mehmet Akif Ersoy, Selimiye, Rumeli, Pasinler, Aziziye, Hatipoğlu, Hamidiye, Namık Kemal, Mahmutbey, Aksaray Caddesi ve otoban yan yollar.

7 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 7 DAHA ÖNCE 27 bin m 2 HİÇ YOKTU otopark Esenler Belediyesi ilçedeki otopark açığını kapatmak için bir taraftan kalıcı katlı otoparklar yaparken, bir taraftan da müsait boş arsalara sert zemin döşenerek otopark haline getiriliyor. 4 yıl içinde ilçeye 20 bin metrekare otopark kazandırıldı İşte Esenler e kazandırılan açık otoparklar: İnsan yoğunluğu bakımından İstanbul un ilçeleri arasında birinci, nüfusu itibariyle de en büyük ilçelerinden birisi olan Esenler de belediyece yapılan düzenlemeler ve hayata geçirilen projeler sayesinde ilçe sakinlerine rahat ve ferah yaşam alanları sunuluyor. Yeşil alan sıkıntısına son verilen ilçede şimdi de otopark problemi ortadan kalkıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde yürütülen çalışmalarla bir taraftan katlı otoparklar yaparak kalıcı çözümler üreten belediye, bir taraftan da müsait boş arsalara sert zemin döşeyerek otopark haline getiriyor. 4 yıl içinde ilçeye 27 bin metrekare otopark kazandırıldı. 2 BİN ARAÇLIK 3 OTOPARK Esenler deki otopark ihtiyacını minimize etmek için ilçenin değişik mahallelerinde boş bekleyen ve müsait olan arsalarda gerekli düzenlemeler yaparak ilçeye yaklaşık 27 bin metrekarelik açık otopark kazandırdıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı, Ancak 500 bin nüfuslu ilçe için yeterli değil. Şu anda 3 ayrı noktada yaklaşık 2 bin araç kapasiteli kapalı otopark çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca imar planlarında kapalı otopark olarak ayrılan yerlerde de kapalı otopark için proje çalışmalarımız devam ediyor. Yavuz Selim Mahallemizin tamamını trafiğe kapatarak mahallenin hemen yanındaki alan otopark haline getiriliyor. Bu çalışmamız da sürüyor. Büyükşehir Belediyemize ait kapalı otopark ise 496 araç kapasiteli. Kentsel dönüşüm çalışmaları projelerimizin tamamında kapalı otopark bulunuyor. İlçemizdeki kentsel dönüşüm ile birlikte otopark sıkıntısı da önemli ölçüde çözülecek dedi. 4 Birlik Mahallesi 778. Sokak, 4 Birlik Mahallesi 780. Sokak, 4 Birlik Mahallesi Ulubatlı Sokak, 4 Birlik Mahallesi 805. Sokak, 4 Havaalanı Mahallesi Gençlik Sokak, 4 Kazım Karabekir Mahallesi 1023 Sokak, 4 Kazım Karabekir Mahallesi1023 Sokak, 4 Kazım Karabekir Mahallesi 1045 Sokak, 4 Kazım Karabekir Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi, 4 Menderes Mahallesi 346 Sokak, 4 Menderes Mahallesi 368 Sokak, 4 Menderes Mahallesi 344 Sokak, 4 Oruç Reis Mahallesi Albayrak Caddesi, 4 Oruç Reis Mahallesi Marmara Caddesi, 4 Oruç Reis Mahallesi Yüzyıl Sağlık Ocağı, 4 Turgut Reis Mahallesi Okul Caddesi, 4 Turgut Reis Mahallesi Giyimkent, 4 Yavuz Selim Mahallesi Metro Sokak, 4 Yavuz Selim Mahallesi Mehmetçik Sokak, 4 Yavuz Selim Mahallesi Metro İstasyonu Köprü Altı, 4 Fevzi Çakmak Mahallesi 1118/1 Sokak, 4 Fevzi Çakmak Mahallesi 1121 Sokak, 4 Fevzi Çakmak Mahallesi 1125 Sokak, 4 Fevzi Çakmak Mahallesi Ferhat Paşa Caddesi.

8 8 Tekstilkent i dünya KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 ticaret merkezi yapacağız Altı ay öncesine kadar sönmeye yüz tutmuş bir yıldız olan Tekstilkent, değişen yönetimle birlikte yeniden parlamaya başladı. Kısa sürede yaşanan bu değişimin olumlu sonuçlarını almaya başladıklarını söyleyen Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaduman, Tekstilkent i Dünya Ticaret Merkezi yapmayı hedeflediklerini açıkladı. Tekstilkent in altı ay öncesine kadar adeta terk edilmiş bir konumda olduğunu hatırlatan tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaduman, birbirinden değerli 26 arkadaşıyla birlikte Tektilkent in bu durumunu değerlendirdiklerini ve burayı ayağa kaldırmak adına neler yapabileceklerini düşündüklerini ve hemen işe koyulduklarını söylüyor. Başkan Karaduman, Tekstilkent te şöyle bir ruh vardı; artık bu şehir, bu belde bu site terkedilmiş buradan bir şey olmaz. Böyle düşünülmesinin sebebi ise buranın sahipsiz olmasıydı diyerek altı ay önceki Tekstilkent in durumunu gözler önüne seriyor. ARTIK TEKSTİLKENT SAHİPSİZ DEĞİL Başkan Karaduman göreve geldikten sonra Tekstilkent in önce sahibinin olduğunu meydana çıkardıklarını açıklayarak, yavaş yavaş harekete geçtiklerini söylüyor. Başkan Karaduman, Göreve geldikten sonra buranın bir sahibi olduğunu ve Teksitkent in tekstilden ibaret olmadığını yavaş yavaş lanse etmeye başladık. Adı tekstilkent olduğu için burada tekstilden başka iş kolları olmaz diye bir kanı var. Biz bu kanıyı ortadan kaldırdık. Astığımız pankartlarla burada her iş koluna uygun ofislerimiz ve iş yerlerimiz olduğunu ve acele edilmesi gerektiğini aksi takdirde yer bulunamayacağını duyurduk. Çünkü Tekstikent İstanbul un göbeğinde 200 iş yerinin olduğu muhtelif iş yerlerinin olduğu bir kooperatif. Çok değerli bir yerdeyiz aslında. Havaalanına 10 dakika, köprüye 10 dakika. Şehrin kalbindeyiz. Ancak ilgilenilmediği için terk edilmiş bir yerdi burası. Saklı bir cenneti yavaş yavaş meydana çıkarmaya başladık. Altı aylık zaman zarfında üyelerimizin de yüzünde artık gülümsemeler başladı dedi TE KİMSE TEKSTİLKENT TE YER BULAMAYACAK Yapılan duyuruların işe yaradığını ve şu anda Tekstilkent in merkezi denilen A ve B bloklarda yapılmış olan dükkânların hepsine anında kiracıların gelmeye başladığını söyleyen Başkan Karaduman, sahaya muazzam bir şekilde enerji verdiklerini, çalıştıklarını, mücadele ettiklerini, arkadaşlarıyla birlikte emek sarf ederek Tekstilkent i yavaş yavaş ayağa kaldırmayı başardıklarını belirtiyor. Fuarlara katılarak Tekstilkent i anlattıklarını açıklayan Karaduman, İstanbul un merkezinde, kalbinde böyle güzel yerlerin var olduğunu ve kiralamak veya satın almak isteyenlerin buraya gelmesi gerektiğini söyleyerek ve 2014 veya 2015 yıllarında buralarda kimsenin yer bulamayacağını iddia etti. TEKSTİLKENT LE İLGİLİ BEKLENTİLER BÜYÜK Göreve geldikten sonra Tekstilkent te olmayan bir şey yapmaya başladıklarını söyleyen Başkan Karaduman, İstişare toplantıları adı altında üyelerimizle kaynaşma toplantıları yapıyoruz. Seçildikten sonra üyelerimizin %85 i ile yüz yüze görüşme sağladık. Burada üyelerimiz ilk başlarda bize şunu söylüyordu; Tektilkent kooperatifinden bir şey olmaz. Burayı yıkın, dönüşüm yapın. Ancak şimdi bu söylemlerinden vazgeçtiler. Ben yerimi satmayacağım demeye başladılar. Burayla ilgili artık çok büyük beklentileri var dedi. GELİN MÜLKÜNÜZE SAHİP ÇIKIN Kiralama ve satın almayla ilgili emlakçılara sorduklarında kiralamak isteyenlerin taleplerine artık cevap veremediklerini yerlerini satmayı düşünenlerin de bundan vazgeçtiklerini öğrendiklerini açıklayan Karaduman, Hemen yakınımızda İS- TOÇ var bizim hedef aldığımız kooperatif orası. Bizim 250 bin dolarlık dükkânımız İSTOÇ ta 1 milyon dolar yılında benim dükkânlarım da 1 milyon dolar olursa kendimi başarılı sayıyorum. Onun için üyelerimize şunu söylüyorum: gelin mülkünüze sahip çıkın. Özellikle işyerlerini yapmayan üyelerimizin bir an önce işyerlerini tamamlayarak kiraya vermelerini arzuluyoruz. Tekstilkent te ve 200 metre ofislerimizi muhtelif şekilde kiralamalarımız var. Özellikle bizim merkez dediğimiz A ve B bloklarında A1 ve A2 tipi dükkanlarımız var. A1 tipi dükkânlarımız metre büyüklükte A2 tipi dükkânlarımızda aynı. Bunların biz 25 Mayıs ta geldiğimiz zamanlardaki kiralama fiyatları 1000 liraydı şu anda liraya çıktı A1 ler, A2 de de fiyatlar aynı şekilde yükselmeye başladı dedi. DÜNYA TİCARET MERKEZİ OLMAK İSTİYORUZ Yakın gelecekteki en büyük hedeflerinin dünyanın ticaretinin konuşulduğu, görüşüldüğü yer olmak olduğunu vurgulayan Başkan Karaduman, Aslında biz çıtamızı düşük tutmuyoruz. Çıtamızı dünya ticaretinin merkezi olma gayesine koyduk. İstanbul ticaretin finansın merkezi haline gelmeye başladı. Bizde Tekstilkent i bu çıtada dünya ticaret merkezi yapmayı düşünüyoruz şeklinde konuştu.

9 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: milyon liralık yatırım Artan doluluk oranı ile her geçen gün dikkatleri biraz daha üzerine çeken Giyimkent i Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Satır la konuştuk. Giyimkent te üç yılda 10 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini açıklayan Satır, üç yılda yapılanları anlattı Üç yılda yapılan çalışmalar ve hayata geçirilen projeler sayesinde bugün çok farklı bir Giyimkent var karşımızda. Yapılan 10 milyon liralık yatırımla Giyimkent in başta çehresi tamamen yenilenirken doluluk oranıyla ilgili sorunlarda büyük oranda giderilmiş durumda. Üç yılda kat edilen bu büyük yolu kolay olmadı ama başardık diye özetleyen Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Satır, çalışmaya önce Giyimkent in dış görüntüsüyle yani mantolama işleriyle başladıklarını söylüyor. Mantolama işinin sorunlu başladığını ancak kısmen bu sorunun çözüldüğünü ifade eden Satır, Giyimkent e gelenler geçmişteki o kötü görüntünün ortadan kalktığını ve artık Giyimkent in daha hoş göründüğünü söylüyor. Bu olumlu söylemleri ortaklarımdan da duyuyorum dedi. OTOBÜS GÜZERGAHLARINA YENİ DÜZENLEME Esenler Belediyesi nin ve Giyimkent in özel çabaları sayesinde asfalt çalışmalarının İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılmaya başladığını açıklayan Başkan Satır, İBB ile yeni bir trafik düzenlemesinin yapılmasına dair söz aldıklarını da belirtti. Bu düzenlemem ile Giyimkent in giriş ve çıkışlarının yeniden revize edileceğini söyleyen Satır, otobüs ve minibüs güzergâhlarının ilk veya son durakları Giyimkent ti. Bu otobüslerle ilgili daha önce yapmış olduğumuz durak büyükşehir tarafından da benimsendi. Ayrıca otobüsler bundan sonra şu anda geçtikleri tek güzergâhtan değil Giyimkent i ikiye bölecek şekilde yani her iki tarafta da eşit mesafede bir hizmeti Giyimkent te yapmış olacak şeklinde konuştu. GİYİMKENT İ BİR TİCARET MERKEZİ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ Doluluk oranının büyük ölçüde arttığını ifade eden Başkan Satır, Vadideki, bulvardaki ve blok başlarındaki dükkân sahipleriyle görüşmeler yapıp listeler hazırlıyoruz dükkânlarını kimlerin açabileceğine dair. Belki yaz mevsiminde dükkânlarla ilgili Giyimkent te bir açılış yapacağız. Bunun dışında Giyimkent i bir ticaret merkezi yapmak için Giyimkent nasıl toptan ticaret merkezi olur? sloganıyla gerek Yeşildirek te, Sultanhamam da gerekse de Merter de toplantılar yapmayı planlıyoruz. Bu toplantılardan birini önümüzdeki günlerde Zeytinburnu nda yapacağız dedi.

10 10 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 Garanti Koza ile yeni yaşam alanları Garanti Koza, şehir hayatının her geçen gün biraz daha önem kazandığı günümüzde, bireylerin yoğun iş temposu ve şehrin karmaşasını geride bırakarak huzur buldukları ortamlarda yaşamları için yeni yaşam alanları sunmaya devam ediyor. Değişim sebebiyle eskiden bir kapıcı ile idare edilen binaların yerini kompleks ihtiyaçları olan binalar ve yaşam alanlarına bırakması sonucunu doğurdu. Her türlü bina, apartman, site, villa, rezidans, ofis, alışveriş merkezi, fitness ve spor merkezleri için profesyonel tesis yönetimi ve yüksek kaliteli entegre hizmet verdiklerini hatırlatan Koza Yönetim Yetkilileri, Bir yaşam alanının iç ve dış temizlikten bina otomasyonuna, elektronik güvenlik sistemlerinden özel güvenlik sistemine kadar bir çok alanda ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçların tek elden verilmesi hizmetin etkinliğini artırma yanında işletme maliyetlerinde de önemli tasarruf sağlıyor diye konuştu Garanti koza yüksek KALİTEDE hizmet sunuyor Koza Yönetim, güvenlikten temizliğe, teknik hizmetlerden sosyal tesis işletmeciliğine kadar çağdaş yaşam ve bina yönetimi alanının her kademesinde yüksek kalitede hizmet sunan güçlü bir kuruluştur. 5 bin 500 konut ve işyerinde, 25 bini aşkın kişiye hizmet veren Koza Yönetim, gücünü arkasındaki köklü ve kurumsal gelenekten alıyor.

11 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: Kültürün merkezi Esenler EN BÜYÜK KONGRE MERKEZİ Nenehatun Kültür Merkezi açılıyor Dört yıldan bu yana kültür ve sanatla ilgili birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Esenler, Nenehatun Kültür Merkezi ile kültür ve sanatın yeni adresi olmaya hazırlanıyor. Açılacak olan merkez ile ilçe sakinlerinin sinema, tiyatro, konser, toplantı gibi sosyal ve kültürel faaliyetleri için ihtiyaç duydukları alanlara bir yenisi daha eklenmiş olacak. Esenler de halkın yaşam kalitesini yükseltilmek ve ilçenin kentsel kalitesini artırarak cazibe merkezi oluşturmak amacıyla hayata geçirilen birçok projeden bir tanesi olan Nenehatun Kültür Merkezi toplamda metrekarelik bir alanda kuruldu. Merkez tamamlandığında 750 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 1000 m2 lik sergi salonu, 500 kişilik restoran, 130 kişilik ve 110 kişilik çok amaçlı salon, 59 kişilik bilgisayar eğitim salonu, 40 kişilik 3 adet Derslik, 30 kişilik 1 adet derslik ve 3 katlı otoparkla hizmet verecek. Nenehatun Kültür Merkezi nin yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. Esenler e 3. dev kültür tesisi Yavuz Selim Mahallesi ne yapılması planlanan projeye, belediyenin şu an bulunduğu bölgeyi de içine alan kültür tesisi, zemin altı otoparkı ve pazar yeri. Proje kültür merkezi, sergi ve peyzaj alanları, zemin altı katlarda planlanan pazar yeri ve otopark alanlarıyla dikkat çekiyor. Ferhat Paşa Caddesi ile Fevzi Çakmak Caddesi nin birleştiği alanda konumlanacak Kültür Tesisi nin bulunduğu bölge sosyal donatı alanları ve yeşil alanla çevrilirken, arazinin alt kısmı otopark ve semt pazarı olarak inşa edilecek. Kültür Merkezi nde 772 kişilik salon kapasitesi, pazar alanında 300 adet 1.5 metre uzunluğunda tezgâh yeri, otoparkında ise 546 araçlık kapasiteye sahip olacak olan projede, pazar kurulmadığında ilave 176 araçlık otopark sağlanacak. Bu durumda 546 olan araç sayısı toplamda 722 araçlık otopark a ulaşacak. Kültür ve sanatın nabzı ESEV de atıyor İstanbul un en genç nüfusuna sahip ilçesi olan Esenler, üç yıl önce gençler için oluşturduğu yeni yaşam alanı Esenler Sanat Evi (ESEV) ile kültür ve sanatın nabzını tutmya devam ediyor. Geleceğimiz için varız Esenler Belediyesi, geleceğin teminatı çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 10 ayrı mahallede hizmet veren Gençlik ve Bilgi Evi (ESGEV) kurdu. ESGEV lerin resmi açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Yaptı. Ailelerin ikinci adresi ESAYDAM Esenler Belediyesi, toplumun temel taşı olan ailenin birlik ve beraberliğini daha sağlam ve güçlü kılmak adına Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM) ı kurdu. Esenler YTÜ YERLEŞKESİ Dev kongre merkezinde 1000 kişilik konferans, tiyatro ve konser salonu, 48 kişilik salonun yanı sıra 3 Adet 150 kişilik salon, fuaye, otopark, protokol salonu, sanatçı dinlenme odaları, operatör ve simültane tercüman odaları bulunuyor. Esenlerin huzurlu köşesi (EKM) Tuna Mahallemizde bulunan Esenler Kültür Merkezimizin bahçesinde yeni bir yaşam alanı inşa ettik. Tamamen doğal ahşap malzeme kullanılarak yapılan Sosyal Tesisimizde ailenizle huzurlu vakit geçirmeniz için her ayrıntıyı düşündük. Doğal ve çekici bahçe düzenlemesiyle sizlerin gönül huzuruyla dinlenmenizi gaye edindik. Restoran ve kafe bölümü bulunan bu nezih mekanda sizin ihtiyacınız olan her şey elinizin altında.

12 12 KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 40 Göksu, halkla iç içe başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren kapılarını Esenler halkına açtı. Yapmış olduğu hizmetlerin yanı sıra halka hesap vermekten çekinmeyen Göksu, Cuma Pilavı, Esnaf kahvaltısı gibi toplantıları da geleneksel hale getirdi ESNAF KAHVALTILARI Göksu, ilçe esnafıyla kahvaltı programlarında buluşuyor. Her hafta başka bir mahallede düzenlenen buluşmalarda esnafın sıkıntılarını dinleyerek çözüm bulmaya çalışan Başkan Göksu, dört yılda Esenler de meydana gelen değişim ve dönüşümü de Esenler in esnafına anlatıyor. Cuma Pilavı Gelenekselleşti Başkan Göksu, Cuma namazları çıkışı düzenlediği Cuma Pilavı toplantıları ile halkla buluşuyor. Her Cuma ilçedeki başka bir camide gerçekleştirilen Cuma Pilavı ile Esenlerlilerle bir araya gelerek halkın sorunlarını dinleyip çözüm bulmaya çalışıyor. BAŞKAN halka hesap veriyor Hesap Veriyoruz toplantıları Esenler halkı tarafından büyük ilgi görüyor. Mahallelerde bulunan parklarda ve sokaklarda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanının yanı sıra Kaymakam, İlçe Emniyet Müdürü, başkan yardımcıları, belediyenin birim müdürüleri de katılıyor. Her Çarşamba halk günü, her hafta Çarşamba günleri gerçekleştirdiği Halk Günü buluşmalarına ara vermeden devam ediyor. Dört yıldır aralıksız devam eden halk günlerinde bugüne kadar yaklaşık 8 bin kişi ile görüşen Başkan Göksu, Esenlerlilerin sorunlarına çözüm buluyor. Sevgi çemberi Sevgi Çemberi projesiyle sokağında çeşitli nedenlerden dolayı yaşamını idame ettiremeyen hasta, engelli, fakir, muhtaç veya mağdur aileler ile maddi durumları iyi olan ve bu tür çalışmalara gönül vermiş vatandaşlarımızı buluşturduk. Yalnız değilsiniz Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Esenler de yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlar için hayata geçirilen Yalnız Değilsiniz projesiyle ev işlerini göremeyen bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların evleri temizleniyor. Kardeş aile projesi Kardeşlik hukuku çerçevesinde dayanışma ve yardımlaşma uygulamalarını yaygınlaştırmak ve hayat standardı yüksek ve orta olan aileler ile mağdur, muhtaç, yoksul aileler arasında manevi kardeşlik köprüleri kurmak amacıyla sosyal yardım işleri müdürlüğü tarafından hayata geçirildi. Kimsesizlerin kimi Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kimsesizlerin Kimi projesiyle ilçede yaşayan yalnız ve yaşlı vatandaşlar belli periyodlarda ziyaret ediliyor. Bu ziyaretlerle kendilerini terkedilmiş hissetmekten kurtulmaları sağlanıyor. Yetimlerle dayanışma Esenler Belediyesi nin ilçede yaşayan yetim ve öksüzler için yürüttüğü Yetimlerle Dayanışma projesi ile bu çocukların eksik yanlarını doldurarak bu eksikliklerini olabildiğince az hissetmeleri sağlanmaya çalışılıyor. Proje kapsamında bu güne kadar toplam 6 bin 212 yetim ve öksüz sinemaya, tiyatroya, pikniğe ve yunus izleme merkezine götürülürken, yine bu çocuklara bayramlık, bayram harçlığı ve çeşitli hediyeler verilerek mutlu olmaları sağlandı.

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi Bilge kentin yeni sesi Beyoğlu tarihi görüntüsüne adım adım yaklaşıyor... Titizlikle yapılan yol yenileme çalışmalarında tarihi doku, modern yöntemlerle işlenerek yeniden gün yüzüne çıkarılıyor. Sokaklar,

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük sağlık kompleksi Başakşehir de

Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük sağlık kompleksi Başakşehir de Mart 2014 I Yıl: 5 I Sayı: 48 Bașakșehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Şehir Hastanesi nin temelini Başbakan Erdoğan attı Avrupa ve Ortadoğu nun en büyük sağlık kompleksi Başakşehir de Başkan

Detaylı

Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel

Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel Temmuz 2012 Bu bülten sizindir alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Sevgili İstanbullular İstanbul umuzun daha yaşanır bir kent olması için yatırım ve hizmetlerimize, onbir

Detaylı

ARTIBIR. 6.5 Milyon Konut Yenilenecek. Nisan 2015

ARTIBIR. 6.5 Milyon Konut Yenilenecek. Nisan 2015 GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN ARTIBIR HABERLERİ Yıl 4 / Sayı 30/2015 Nisan 2015 6.5 Milyon Konut Yenilenecek A ARTIBİR Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Türkiyenin Her Yerinde Bölge Koordinatörlüklerimiz,

Detaylı

Çağlayan Mahallesi. Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediye KAĞITHANE BELEDİYESİ 2014 1

Çağlayan Mahallesi. Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediye KAĞITHANE BELEDİYESİ 2014 1 Çağlayan Mahallesi Zamanı Hizmete Dönüştüren Belediye KAĞITHANE BELEDİYESİ 2014 1 ÖNSÖZ MUHTARLARIN GÖZÜNDEN KAĞITHANE Fazlı KILIÇ Kağıthane Belediye Başkanı Haziran 2012 - Mayıs 2013 Tarihleri Arasında

Detaylı

İletişim Merkezi. Belediye nin hizmet için atan kalbi. Başakpazar da Yüzler Gülüyor. Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor. Şelale Park Yenileniyor

İletişim Merkezi. Belediye nin hizmet için atan kalbi. Başakpazar da Yüzler Gülüyor. Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor. Şelale Park Yenileniyor Mart 2012 I Yıl: 2 I Sayı: 24 I Ücretsizdir Başakpazar da Yüzler Gülüyor Yeni Yürüyüş Yolları ve Parklar Geliyor Şelale Park Yenileniyor Belediye nin hizmet için atan kalbi İletişim Merkezi 4440669 Dünya

Detaylı

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Mayıs 2013. Boğaz ın Yeni İncisi

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Mayıs 2013. Boğaz ın Yeni İncisi İstanbulBülteni Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Mayıs 2013 Boğaz ın Yeni İncisi Sevgili İstanbullular İstanbul umuzun marka değerini artırmaya yönelik yatırım ve hizmetlerimize, geride

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

"Sokaktayız mutluyuz"

Sokaktayız mutluyuz Büyükşehir'den Beyoğlu'na 1.5 milyar liralık dev yatırım Beyoğlu nda toplam 1.5 milyar liralık hizmet ve yatırım gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri Başkan Kadir Topbaş ve Demircan

Detaylı

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

YILIN BELEDİYE BAŞKANI

YILIN BELEDİYE BAŞKANI YILIN BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN ÇOBAN Belediye çalışıyor >> Harbiş in yolları kaymak gibi Afyon kazanıyor >> BAŞKAN DAN 1938 yılında dönemin Bayındırlık çve İskan Bakanı Ali Çetinkaya tarafından yapılması

Detaylı

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR Hendek Hurması geliyor GÜNCEL 10 Bininci Yolcuya Sağlık İçin gençlerin kamerasından çiçek Balık Denetimi Bilecik 02 03 08 13 GÜNCEL SAĞLIK KÜLTÜR MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Mart 2013 Sayı:

Detaylı

kavuştu Başakşehir Metroya Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Türkçe Olimpiyatları na Görkemli Kapanış Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40

kavuştu Başakşehir Metroya Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Türkçe Olimpiyatları na Görkemli Kapanış Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40 Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Başakşehir Metroya kavuştu Merhaba Ya Şehr-i Ramazan Mario Levi ile Röportaj

Detaylı

TAPULARINA KAVUŞTULAR

TAPULARINA KAVUŞTULAR YIL: 3 SAYI: 16 EKİM-KASIM-ARALIK 2013 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ TAPULARINA KAVUŞTULAR Yıllardır beklenen gün geldi. Mülkiyeti maliye hazinesine ait olup üzerinde bina olan parsellerin tapu dağıtımına

Detaylı

Güvenilir firmaya gümrük müjdesi!

Güvenilir firmaya gümrük müjdesi! SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 2013 yılının gümrüklerde çok büyük değişimin yaşanacağı bir yıl olacağını belirten Bakan Yazıcı, Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulamasıyla güvenilir şirketlere imtiyazlar

Detaylı

Daha temiz bir Altındağ için çalışıyoruz

Daha temiz bir Altındağ için çalışıyoruz SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 4 Altındağ a modern bir görünüm kazandıran Başkan Veysel Tiryaki, kentsel dönüşüm adına attığı adımlarla vatandaştan da tam not alıyor. KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 7 ÖNCÜYÜZ ALTINDAĞ

Detaylı

BAŞBAKANIMIZ BAŞAKŞEHİR'DEYDİ

BAŞBAKANIMIZ BAŞAKŞEHİR'DEYDİ DÜNYA BİZİM PARÇAMIZ DEĞİL, BİZ ONUN PARÇASIYIZ YAZARLIK ATÖLYESİ MEYVELERİNİ VERİYOR BAŞAKPAZAR'IN RENKLİ YÜZLERİ SAYI:23 / ŞUBAT 2012 ÜCRETSİZDİR BAŞBAKANIMIZ BAŞAKŞEHİR'DEYDİ EL SANAT LARI PLASTİK SANAT

Detaylı

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU 01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Bir Yıllık İcraatlarını anlattı 01.04.2014 tarihinde

Detaylı

TURİZMDE KALİTE ÖDÜLÜ ALTINDAĞ BELEDİYESİ NİN OLDU

TURİZMDE KALİTE ÖDÜLÜ ALTINDAĞ BELEDİYESİ NİN OLDU SAYFA 01 sayfa 06 Doğantepe Parkı açılmak için gün sayıyor sayfa 03 Altındağ Belediyesi Kültür Turizmi Zirvesi ve Fuarı nda sayfa 10 Her geçen gün yatırımlarına yenisini ekleyen ve birbiri ardına açılışlar

Detaylı

VADİSTANBUL DÜNYA İSTANBUL A YENİDEN BAKACAK YASAM. YAŞAM SANAT KÜLTÜR ETKİNLİK EĞLENCE SAYI: 8 2013 ECLIPSE MASLAK YATIRIMCININ GÖZDESİ

VADİSTANBUL DÜNYA İSTANBUL A YENİDEN BAKACAK YASAM. YAŞAM SANAT KÜLTÜR ETKİNLİK EĞLENCE SAYI: 8 2013 ECLIPSE MASLAK YATIRIMCININ GÖZDESİ YASAM. VADİSTANBUL DÜNYA İSTANBUL A YENİDEN BAKACAK ECLIPSE MASLAK YATIRIMCININ GÖZDESİ ACIBADEM HASTANESİ ATAKENT TE FMV IŞIK OKULLARI ISPARTAKULE DE RADISSON BLU HOTEL KAYSERİ DE YASAM TARZI YAŞAM SANAT

Detaylı

Safranbolu. Tarih ve Doğayla İç İçe. Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10. Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36. Sibel Eraslan Röportajı sf.

Safranbolu. Tarih ve Doğayla İç İçe. Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10. Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36. Sibel Eraslan Röportajı sf. şubat 2012 sayı 23 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10 Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36 Tarih ve Doğayla İç İçe Safranbolu Sibel Eraslan Röportajı sf.38 Safranbolu

Detaylı

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ YAYIN ORGANIDIR ŞUBAT 2015 - SAYI: 43 - ÜCRETSİZDİR www.marmara.gov.tr boğaz ın incisi beykoz Doğal güzelliği ve yerel yönetimlerdeki başarısıyla İstanbul un müstesna ilçelerinden

Detaylı

71 milyon TL lik yatırım yaptı

71 milyon TL lik yatırım yaptı SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI YIL: 9 SAYI: 126 Altındağ Belediyesi 2012 yılında sayfa 07 71 milyon TL lik yatırım yaptı 2012 yılında 3260 gecekondu yıktık 2012 de 10 km yeni yol açtık 2012 de 102 bin

Detaylı

ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR

ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR 01-15 AĞUSTOS 2015 \\ www.212haber.com // Yıl:5 Sayı: 82 Fiyatı: 1 ASIL MESELE TURKIYE DIR ASIL MESELE UMMETTIR GAZETECI-YAZAR Adem Özköse, Suriye de şu an tam bir dünya savaşının yaşandığını söylüyor.

Detaylı

KIRŞEHİR. YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR BOZTEPE KAMAN KIRŞEHİR

KIRŞEHİR. YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR BOZTEPE KAMAN KIRŞEHİR 40 KIRŞEHİR KIRŞEHİR AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR KAMAN BOZTEPE KIRŞEHİR MUCUR YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

Detaylı

KAHRAMANMARAS. YÜZÖLÇÜMÜ 14.457 km² İLÇE SAYISI 11 BELEDİYE SAYISI 12 KÖY SAYISI 476 TOPLAM NÜFUS 1.075.706

KAHRAMANMARAS. YÜZÖLÇÜMÜ 14.457 km² İLÇE SAYISI 11 BELEDİYE SAYISI 12 KÖY SAYISI 476 TOPLAM NÜFUS 1.075.706 46 KAHRAMANMARAS YÜZÖLÇÜMÜ 14.457 km² İLÇE SAYISI 11 BELEDİYE SAYISI 12 KÖY SAYISI 476 TOPLAM NÜFUS 1.075.706 Sevgili Kardeşim, Sizi, tüm aile fertlerinizi, yakınlarınızı ve sevdiklerinizi en kalbi muhabbetlerimle

Detaylı

. TEKIRDAG. YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 TOPLAM NÜFUS 906.732. Saray. Çerkezköy. Çorlu. Muratlı. Hayrabolu. Süleymanpaşa Kapaklı Ergene.

. TEKIRDAG. YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 TOPLAM NÜFUS 906.732. Saray. Çerkezköy. Çorlu. Muratlı. Hayrabolu. Süleymanpaşa Kapaklı Ergene. 59. TEKIRDAG Saray Çerkezköy Hayrabolu Muratlı Çorlu Malkara Süleymanpaşa Kapaklı Ergene Şarköy YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 BELEDİYE SAYISI 12 TOPLAM NÜFUS 906.732 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL

Detaylı