Kasa Cari Stok. Fatura Çek/Senet Banka. İrsaliye Sipariş Fatura

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kasa Cari Stok. Fatura Çek/Senet Banka. İrsaliye Sipariş Fatura"

Transkript

1

2

3 Kasa Cari Stok Fatura Çek/Senet Banka İrsaliye Sipariş Fatura Depo Sayım Seri No. Barkod Kredi Kartı Mail Order Yönetici Taşören Hızlı Üretim

4 Kasa 1. Serbest Kasa Girişi 2. Cari Hesaptan Nakit Tahsilat 3. Elden Çek Tahsilatı 4. Elden Senet Tahsilatı 5. Banka Hesabından Tahsilat 6. Satış Faturası Tahsilatı 7. Serbest Kasa Çıkışı 8. Cari Hesaba Nakit Ödeme 9. Personel Maaş Ödemesi 10. Elden Senet Ödeme 11. Banka Hesabına Ödeme 12. Alış Faturası Ödemesi 13. Kasalar Arası Transfer Banka 1. Serbest Hesaptan Yatan 2. Cari Hesaptan Gelen Havale 3. Tahsilde ki Çek Tahsilatı 4. Tahsilde ki Senet Tahsilatı 5. Serbest Hesaptan Çekilen 6. Cari Hesaba Havale Gönderme 7. Kendi Çekimizi Ödeme 8. Hesaplar Arası Transfer Çek ve Senet 1. Cari Hesaptan Çek Alma 2. Cari Hesaba Çek Verme 3. Banka Tahsile Çek Verme 4. Tahsilden İade Çek Alma 5. Cari Hesaba Senet Verme 6. Cari Hesaptan Senet Alma 7. Banka Tahsile Senet Verme 8. Tahsilden İade Senet Alma Stok 1. Stok Giriş İşlemi 2. Stok Çıkış İşlemi 3. Stok Değerlerini Ayarlama 4. Ürün Fotoğrafları 5. Dövizli Stok Kartı Tanımlama 6. Özel Kodlara Göre Stok Arama 7. Depo Giriş İşlemi 8. Depo Çıkış İşlemi 9. Depolar Arası Transfer 10. Sayım Sistemi 11. Hızlı Üretim Gerçekleştirme Cari Hesap 1. Değişik Para Birimlerine Göre Takip 2. Standart Ekstre 3. Detaylı Ekstre 4. İstatistik Çizelgesi 5. İşlem Faaliyet Tablosu 6. Serbest Borç İşlemi 7. Serbest Alacak İşlemi 8. Cari Birleştirme Sistemi 9. Cari Hesaplar Arası Transfer 10. Serbest Cari Taksitlendirme 11. Kredi Kartı Komisyo Oranı Belirleme 12. Mail Order Gerçekleştirme 13. Kredi Kartı Taksitlendirme 14. Cari İşlemlere Taşören «aracı» atama 15. Cari Bazında Yıllık Faaliyet Analizi Sipariş 1. Alınan Sipariş 2. Verilen Sipariş 3. Sipariş Entegrasyonu 4. İrsaliye Entegrasyonu 5. Fatura Entegrasyonu İrsaliye 1. Alış İrsaliyesi 2. Satış İrsaliyesi 3. Fatura Entegrasyonu Fatura 1. Alış Faturası 2. Satış Faturası 3. Fatura Entegrasyonu

5 Kasa 1. Kasa Durum Raporları 2. Kasa Hareket Raporları 3. Faaliyet Raporları 4. Gün Toplam Raporları 5. Döviz Hareket Raporları Banka 1. Banka Hesap İsim Listesi 2. Banka Durum Raporları 3. Banka Hareket Raporları 4. Tahsildeki Alacaklar 5. Faaliyet Raporları Stok 1. Stok İsim Listesi 2. Fiyat Listesi 3. Değer Raporları 4. Stok Hareket Raporları 5. Kar ve Zarar Analizleri 6. Envanter Durum Raporları 7. Seri No Raporları 8. Sayım Raporları 9. Personel Satış Raporları Çek ve Senet 1. Çek ve Senet Durum Raporları 2. Tahsilat ve Ödeme Raporu 3. Çek ve Senet Kambiyosu 4. Yıllık Risk Planları Cari 1. Cari İsim Listeleri 2. Cari Durum Raporları 3. Cari Hareket Raporları 4. Faaliyet Raporları 5. Kredi ve Risk Limitleri 6. Çek ve Senet Alacakları 7. Döviz Hareket Raporu 8. Firma İstatistik Bilgileri Sipariş 1. Sipariş İşlem Listesi 2. Sipariş Hareket Raporları 3. Teslimat Durum Raporları İrsaliye 1. İrsaliye İşlem Raporları 2. Stok Hareket Raporları 3. İrsaliye Entegrasyon Raporu 4. Gün Toplam Raporları 5. K.D.V. Raporları Fatura 1. Alış Faturası 2. Satış Faturası 3. Fatura Entegrasyonu

6 Tahsilatlar Ödemeler

7 Serbest Kasa Girişi Kayıt dışı yerlerden, elden alınan veya cari hesaplar ile ilgili ilişkisi olmayan tahsilatlar, bu işlemle gerçekleştirilir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; borçlanır.

8 Cari Hesaptan Tahsilat Cari hesaptan yapılan tahsilatlar bu işlemle gerçekleştirilir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; borçlanır, cari hesap ise alacaklı olmaktadır

9 Bankadan Tahsilat Kendi banka hesaplarımızdan aldığımız nakit paraları kasaya bu işlemle girişi yapılır. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; borçlanır, banka hesabı ise alacaklanır.

10 Elden Çek Tahsilatı Portföyde bulunan çekleri tahsil etmek için kullanılan işlemdir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; borçlanır. Ve portföyde bulunan çeklerse portföy listesinden çıkarılır. Sonuç; herkes mutlu.. Tek seferde bir çok para biriminden çek alınabilmektedir!

11 Elden Senet Tahsilatı Portföyde bulunan senetleri tahsil etmek için kullanılan işlemdir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; borçlanır. Ve portföyde bulunan senetlerse portföy listesinden çıkarılır. Tek seferde bir çok para biriminden çek alınabilmektedir!

12 Satış Faturası Tahsilatı Satışı yapılmış fakat tahsil edilmemiş faturaların kapatılması için bu işlem gerçekleştirilir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; borçlanır, cari hesap ise alacaklanır.

13 Serbest Kasa Çıkışı Kayıt dışı yerlerden, elden verilen veya cari hesaplar ile ilgili ilişkisi olmayan ödemeler de bu işlemle gerçekleştirilir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; alacaklanır.

14 Cari Hesaba Nakit Ödeme Cari hesaba yapılan ödemeler bu işlemle gerçekleştirilir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; alacaklanır, cari hesap ise borçlanmaktadır.

15 Personel Maaş Ödemesi Firmanız bünyesinde çalışan personellerinize yapılan aylık maaş ödemeleri bu işlemle gerçekleştirilir. Ödemeler personellere gerektiğinde ayrı ayrı da yapılabilmektedir. Yani birden fazla sefer ödeme yapılarak personelin maaş ödemesini tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda personelinize değişik para birimleri ile ödeme de yapabilmektesiniz.

16 Bankaya Ödeme Kendi banka hesaplarımıza yatırdığımız nakit paraları kasadan bu işlemle çıkışı yapılır. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; alacaklanır, banka hesabı ise borçlanır.

17 Elden Senet Ödemesi Cari hesaba verdiğimiz senetlerin elden ödenmesi durumunda kullanılan işlemdir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; alacaklanır. Ve «verilen senetler» listesinde bulunan senetler listeden çıkartılır. Tek seferde bir çok para birimine ait senet ödenmektedir.

18 Alış Faturası Tahsilatı Alışı yapılmış fakat ödemesi yapılmayan faturaların kapatılması için bu işlem gerçekleştirilir. Kayıt edilen işlem sonrasında kasa; alacaklanır, cari hesap ise borçlanır.

19 Kasalar Arası Transfer Firma içinde bir kasadan diğer bir kasaya para transferi yapmak İçin kullanılır. Kayıt edilen işlem sonrasında gönderen kasa alacaklanır, alan kasada borçlanır.

20 Serbest Borç Transfer Hesap Birleştirme Serbest Alacak Serbest Taksitlendirme Aracı / Taşören Takibi

21 Dövizli Cari Hesap TL Hesabı $ Hesabı Hesabı... Satış Faturası Nakit Tahsilat Mail Order. Alış Faturası Satış Faturası Gelen Havale Elden Alınan Satış Faturası Satış İrsaliyesi Nakit Tahsilat Kredi Kartı Tahsilat Visera Ticari Programı ile artık farklı para birimi hesabı olarak bir çok cari hesap açmaya gerek kalmamaktadır. Tek bir cari hesapla, bir çok para birimine ait aynı cari hesabı takip edebilirsiniz. Nakit Ödeme..

22 Serbest Borç İşlemi Cari hesaplar ile ilgili Visera Ticari Programının işlemleri haricinde gereken tanımlar için bu işlem kullanılır. «Serbest borç işlemi» nin en güzel özelliği ise cari hesabı borçlandıracağınız zaman işlemin tipini siz tanımlarsınız.

23 Serbest Alacak İşlemi Cari hesaplar ile ilgili Visera Ticari Programının işlemleri haricinde gereken tanımlar için bu işlem kullanılır. «Serbest alacak işlemi» nin en güzel özelliği ise cari hesabı alacaklandıracağınız zaman işlemin tipini siz tanımlarsınız.

24 Hesaplar Arası Transfer Bir cari hesaptan diğer bir cari hesaba aktarılan tutarlarda bu işlem kullanılmaktadır. Kayıt edilen işlem sonrasında gönderen cari hesap «alacaklı» olurken alıcı cari hesap «borçlu» olmaktadır.

25 Cari Birleştirme Sistemi Fazladan vb. nedenlerle açılan cari hesapların birleştirilmesinde kullanılmaktadır. Yukarıda ki resimde; ile kodlu cari hesaplara ait bütün hareketler kodlu cari hesaba aktarılmaktadır.

26 Serbest Cari Taksitlendirme Çek veya senedin söz konusu olmadığı durumlar da kullanılmak üzere uygulanan bir işlemdir.

27 Aracı / Taşören Takibi Genelde serbest bayilik/satıcılık kullanan veya proje ortaklığı gerçekleştiren firmaların kullanabilecekleri ideal bir «hareketsel atama sistemi»dir. Diyelim ki bir firmaya satış yapıldı. Fatura o firmaya kesilecek ama ödemeyi alacağımız firma başka bir firma olması durumlarında parekende cari hesabına kesilen faturaları ilgili bayi veya satıcıya atanabilir.

28 Mail Order Kredi kartını çektiğimiz müşteri cari hesabın TL hesabının alacağına kayıt ederken; mail order u casperın USD hesabına borç olarak kayıt edilmektedir.

29 Kredi Kartı Taksit Çekilen kredi kartı taksitlendirmeleri bu işlem ile gerçekleştirilir. Aynı zamanda gerçekleştirilen işlemde cari hesap farklı para birimi ile alacaklanabilir.

30 Depo Giriş Sen Söyle Sayım Depo Çıkış Depolar Arası Transfer

31 Depo Giriş İşlemi Hiçbir cari hesaba bağlı kalmadan; gerçekleştirilen depo girişleridir. Kayıt edilen işlem sonrasında girişi yapılan ürün «depo» ve «stok» kart listesine eklenir.

32 Depo Çıkış İşlemi Hiçbir cari hesaba bağlı kalmadan; gerçekleştirilen depo çıkışlarıdır. Kayıt edilen işlem sonrasında çıkışı yapılan ürün «depo» ve «stok» kart listesinden azaltılır.

33 Depolar Arası Transfer Hiçbir cari hesaba bağlı kalmadan; depodan depoya gerçekleştirilen işlemlerdir. Kayıt edilen işlem sonrasında çıkışı yapılan ürün «Gönderen Depo» listesinden azaltılırken, başka bir depoya girişi olmasından dolayı «Alıcı Depo» listesine eklenir.

34 Sayım Sistemi Sizde sayımları gerçekleştirirken «mal fazlası» veya «mal eksiği» şeklinde ki seçeneklerin seçilmesinden bıktıysanız veya sayım öncesi «sayıma hazırlık» yapmayı istemiyorsanız; «Visera Sayım Sistemi» tam size göre! Ürünlerin yerlerini hiç kıpırdatmadan gördüğünüz ürünleri karışık bir sıra da olsa sayma imkanı veren bir sistemdir. Siz sayın Visera düzeltsin. Sayım sonrası «sayıma girmeyen stoklar» ve «sayılmayan stokları sıfırla» işlemiyle sayım sonrası stok durumunuzun istatistiğine kolayca göz atabilirsiniz.

35 Hesaba Yatanlar Serbest Hesaba Yatan Gelen Havale Müşteri Çek ve Senet Tahsilatı Sen Söyle Hesaptan Çekilenler Serbest Hesaptan Çekilen Havale Gönderme Fatura Kapatma

36 Hesaptan Çekilen Hiçbir yerle ilişkisi olmadan, banka hesabından elden çekilen nakit ödemelerin durumlarında bu işlem kullanılmaktadır. Kaydedilen işlem sonrasında banka hesabı; borçlanır.

37 Havale Gönderme Banka hesabından cari hesaba gönderilen havalelerin yapıldığı işlemdir. Kayıt edilen işlem sonrasında banka hesabı alacaklanır ve cari hesap ise borçlanmaktadır.

38 Kendi Çekimizi Ödeme Cari hesaplara verilen kendi çeklerimizi ödemek için bu işlem kullanılır. Kayıt edilen işlem sonrasında gönderen banka hesabı alacaklanır. Ve ilgili çekler «verilen çekler» listesinden otomatik olarak çıkartılır.

39 Hesaba Yatan Hiçbir yerle ilişkisi olmadan, banka hesabına elden yatırılan nakit tahsilat durumların da bu işlem kullanılmaktadır. Kayıt edilen işlem sonrasında banka hesabı; borçlanır.

40 Cari Hesaptan Gelen Havale Cari hesaplardan banka yoluyla banka hesaplarına gelen tahsilatlar için bu işlem kullanılmaktadır. Kayıt edilen işlem sonrasında banka hesabı; borçlanır. Cari hesap ise alacaklanır.

41 Müşteri Çek Tahsilatı Bankaya «tahsile» verilen çeklerin tahsil edilmesi için bu işlem gerçekleştirilir. Değişik para biriminde ki çeklerin, aynı banka hesabına verilerek resimde de görüldüğü üzere parite çevrimi yapılabilmektedir. Örneğin; para birimi * Kuru = TL ye.. Ondan sonra TL / $ Kuru = $ hesabı birimi olarak parite çevrimi gerçekleştirilerek çekini $ hesabına tahsil edilmiş olur. Kayıt edilen işlem sonrasında banka hesabı borçlanır. Ve müşteri çeki «tahsil edilecek» çekler listesinden çıkartılır.

42 Müşteri Senet Tahsilatı Bankaya «tahsile» verilen senetlerin tahsil edilmesi için bu işlem gerçekleştirilir. Değişik para biriminde ki senetler, aynı banka hesabına verilerek resimde de görüldüğü üzere parite çevrimi yapılabilmektedir. Örneğin; para birimi * Kuru = TL ye.. Ondan sonra TL / $ Kuru = $ hesabı birimi olarak parite çevrimi gerçekleştirilerek senedini $ hesabına tahsil edilmiş olur. Kayıt edilen işlem sonrasında banka hesabı borçlanır. Ve müşteri senedi «tahsil edilecek» senetler listesinden çıkartılır.

43 Cari Hesaptan Çek Alma Sen Söyle Cari Hesaba Çek verme Bankaya Tahsile Verme Tahsilden İade

44 Cari Hesaptan Çek Alma Cari hesaba mahsuben alınan çekler bu işlemle yapılmaktadır. Tek seferde bütün para birimleri ile çek girişi yapılabilmektedir. Eğer işlem, iade işlemiyse; bu durumda sadece cari hesaba daha önceden verilen müşteri çeklerinin geri alınması gerçekleştirilir. Bordroda çeklerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap alacaklanır. Ve müşterinin çekleri «portföyde» ki çekler listesine eklenir.

45 Cari Hesaba Çek Verme Cari hesaba çek ödemeleri bu işlemle yapılmaktadır. Tek seferde bütün para birimleri ile çek çıkışı yapılabilmektedir. Ayrıca işlem «iade» olmadıktan sonra hem portföyde bulunan hem de kendi çeklerimizi farklı para birimine göre cari hesaba çekler verilmektedir. Eğer işlem, iade işlemiyse; bu durumda sadece cari hesaptan alınan çekleri geri iade edilir. Bordroda çeklerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap alacaklanır. Ve müşteri çeki «portföyde» ki çekler listesine eklenir.

46 Banka Tahsile Çek Verme Çekler bankadan tahsil edilmesi için öncelikle banka hesabına yatırılmalıdır. Diğer bir ifade ile çekler, «portföy» listesinden çıkartılarak «banka tahsil» listesine eklenmelidir. «Banka tahsil» listesine eklenmeyen çekler tahsil edilemez! Ayrıca banka hesabının para Biriminden farklı çekleri de tahsile verebilirsiniz. Bordroda çeklerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında çekler «portföy» listesinden çıkartılarak «banka tahsil» listesine eklenmektedir.

47 Banka Tahsilden Çek Alma Daha önceden bahkaya «tahsile» verilen çeklerin geri alınması için bu işlem kullanılmaktadır. Bu işlem bir «iade» olarak geri alma işlemi olmasından dolayı «banka tahsil» listesinde bulunan çekleri tekrar «portföy» listesine almaktadır. Bordroda çeklerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında çekler «banka tahsil» listesinden çıkartılarak «karşılığı yok» adıyla «portföy» listesine eklenmektedir.

48 Cari Senet Alma Senet verme Sen Söyle Tahsile Verme

49 Cari Hesaptan Senet Alma Cari hesaba mahsuben alınan senetler bu işlemle yapılmaktadır. Tek seferde bütün para birimleri ile senet girişi yapılabilmektedir. Eğer işlem, iade işlemiyse; bu durumda sadece cari hesaba daha önceden verilen müşteri senetlerinin geri alınması gerçekleştirilir. Bordroda senetlerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap alacaklanır. Ve müşterinin senetleri «portföyde» ki senetler listesine eklenir.

50 Cari Hesaba Senet Verme Cari hesaba senet ödemeleri bu işlemle yapılmaktadır. Tek seferde bütün para birimleri ile senet çıkışı yapılabilmektedir. Ayrıca işlem «iade» olmadıktan sonra hem portföyde bulunan hem de kendi senetlerimizi farklı para birimine göre cari hesaba senetler verilmektedir. Eğer işlem, iade işlemiyse; bu durumda sadece cari hesaptan alınan senetleri geri iade edilir. Bordroda senetlerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap alacaklanır. Ve müşteri senetleri «portföyde» ki senetler listesine eklenir.

51 Banka Tahsile Senet Verme Senetler bankadan tahsil edilmesi için öncelikle banka hesabına yatırılmalıdır. Diğer bir ifade ile senetler, «portföy» listesinden çıkartılarak «banka tahsil» listesine eklenmelidir. «Banka tahsil» listesine eklenmeyen Senetler tahsil edilemez! Ayrıca banka hesabının para biriminden farklı senetleri de tahsile verebilirsiniz. Bordroda senetlerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında senetler «portföy» listesinden çıkartılarak «banka tahsil» listesine eklenmektedir.

52 Banka Tahsilden Senet Alma Daha önceden bankaya «tahsile» verilen senetlerin geri alınması için bu işlem kullanılmaktadır. Bu işlem bir «iade» olarak geri alma işlemi olmasından dolayı «banka tahsil» listesinde bulunan senetleri tekrar «portföy» listesine almaktadır. Bordroda senetlerin listeleme sırası vadeye göredir. Kayıt edilen işlem sonrasında senetler «banka tahsil» listesinden çıkartılarak «karşılığı yok» adıyla «portföy» listesine eklenmektedir.

53 Sipariş Teslimat Satın Alma

54 Satın Alma - Sipariş Satın alması gerçekleştirilecek olan ürünler «Sipariş Verme» işlemiyle bildirilmektedir.

55 Satın Alma - Teslimat Siparişi verilen ürünler sevk irsaliyesi ile birlikte teslim alınır. Ürünleri sevkten teslim almak için «Alış İrsaliyesi» işlemi yapılır. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap tutarınca alacaklanır ve ürünlerde satış miktarınca stoğa eklenir.

56 Satın Alma Teslimatı gerçekleştirilen ürünlerin ödemesinin hukuki olarak verilmesi ve ticaretin vergilendirilmesi için fatura düzenlenir. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap tutarınca alacaklanır ve ürünlerde satış miktarınca stoğa eklenir.

57 Teklif Verme / Sipariş Alma Teslimat

58 Sipariş Alma Satışı yapılmak üzere alınan siparişlerin işlemi buradan gerçekleştirilir.

59 Teslimat Gerçekleştirme Siparişi alınan ürünlerin teslimatı sevk irsaliyesi ile birlikte hazırlanır. Ürünleri sevk etmek için «Satış İrsaliyesi» işlemi yapılır. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap borçlanır ve ürünlerde satış miktarınca stoktan çıkartılır.

60 Fatura Düzenleme Teslimatı gerçekleştirilen veya gerçekleştirilecek olan ürünlerin ödemesinin hukuki olarak alınması ve ticaretin vergilendirilmesi için satılan ürünlerin fatura düzenlenir. Kayıt edilen işlem sonrasında cari hesap borçlanır ve ürünlerde satış miktarınca stoktan çıkartılır.

61 Merkezi İşlem Kilitleme Sistemi Nakit Akışı Tabloları Faaliyet Tabloları Sen söyle

62 Nakit Akış Tabloları Yıllık nakit akış tablosudur. Hangi ay, hangi işlemden ne kadar nakit alacağınızı ve borcunuzu gösteren tablodur. 2- Örneğin ödenecek senetler bölmesinde «temmuz» ayı tıklandığında «günlük faaliyet» olarak da izleme vb. takip yapabilirsiniz. 3- «Günlük faaliyet» satırından seçilen günün, günlük dökülen hareketidir.

63 Yıllık Faaliyetler Tablosu Seçilen Cari, Banka, Kasa, Stok, Muhasebe vb. kartlar ile ilgili yıllık bazda alınan bir tablodur.

64 Merkezi İşlem Kilitleme Visera da yapılan her işin mutlaka farklı bir merkezi sıra numarası vardır. Sistem yöneticisini görmeye yetkili kullanıcılar «Merkezi İşlem Kilitleme Sistemi» işlemini seçerek durum raporlaması sonucu «yazma» «görme» «izin yok» gibi seçeneklerle işlem yetkilendirmesi gerçekleştirebilir.

Sen Söyle. Kasa. Banka. Cari. Stok. İrsaliye. Sipariş Çek ve Senet. Fatura. Oto Servis. Depo Sayım Seri No. Mail Order. Kredi Kartı. Barkod.

Sen Söyle. Kasa. Banka. Cari. Stok. İrsaliye. Sipariş Çek ve Senet. Fatura. Oto Servis. Depo Sayım Seri No. Mail Order. Kredi Kartı. Barkod. Kasa Banka Cari İrsaliye Sen Söyle Stok Sipariş Çek ve Senet Fatura Üretim İhracat Oto Servis Depo Sayım Seri No. Barkod Kredi Kartı Mail Order Yönetici Taşören Hızlı Üretim Kasa 1. Serbest Kasa Girişi

Detaylı

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014

Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 Cari Hesap LOGO Mayıs 2014 İçindekiler İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri... 9 Cari Hesap

Detaylı

Cari Hesap LOGO Haziran 2008

Cari Hesap LOGO Haziran 2008 Cari Hesap LOGO Haziran 2008 İçindekiler Cari Hesap...5 Cari Hesaplar...6 Cari Hesap Kayıt Türleri...8 Cari Hesaplar Listesi'nde İşlem Özellikleri...9 Grup Şirketleri, Hiyerarşi Kodları ve Grup Ağacı...10

Detaylı

Cari Hesap LOGO Ocak 2012

Cari Hesap LOGO Ocak 2012 Cari Hesap LOGO Ocak 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Cari Hesap... 5 Cari Hesaplar... 6 Cari Hesap Kayıt Türleri... 7 Cari Hesaplar Listesi'nden İşlem Ekleme... 8 Cari Hesap Bilgileri...

Detaylı

DARA PLUS CARİ HESAP MODULU

DARA PLUS CARİ HESAP MODULU DARA PLUS CARİ HESAP MODULU İÇİNDEKİLER 1:CARİ HESAP -Cari kart açma ve değişiklik -Cari hareket giriş ve değişiklik -Yönetici işlemler -SMS gönderme -Plasiyer işlemleri -Cari hesap kargo etiketi -Raporlar

Detaylı

Banka LOGO Kasım 2009

Banka LOGO Kasım 2009 Banka LOGO Kasım 2009 İçindekiler LOGO - GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

Dogalgaz Programı ÖZELLIKLER

Dogalgaz Programı ÖZELLIKLER Dogalgaz Programı Keşif.Teklif.Sözleşme.Proje.Eksik İş.Stok. Cari.Fatura.İrsaliye.Sipariş.Kasa.Banka.Çek Senet.Ödeme Planı.İş Emri.Call Center.Uyarı.Personel.İnsan Kaynakları.Sms.Kurlar.Raporlar ÖZELLIKLER

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Kasım 2012

GO Plus Banka LOGO Kasım 2012 GO Plus Banka LOGO Kasım 2012 İçindekiler Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi... 11 Banka Hesapları...

Detaylı

Banka LOGO Haziran 2008

Banka LOGO Haziran 2008 Banka LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO-GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA MODÜLÜ 1. SATIN ALMA Modülü... 9 1.1 Kartlar... 10 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.2 Satıcılar... 13 1.1.2.1 Satıcı Tanıtım Kartı... 13 Adresler:... 17 Yetkililer:... 18

Detaylı

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 9/3/2011 LKS2 - GO PLUS Ürün Özellik Farkları Genel Özellikler 1. Yönetici Konsolu Yönetici konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki

Detaylı

Program içinden, program eğitim ve anlatım videolarını direkt olarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

Program içinden, program eğitim ve anlatım videolarını direkt olarak YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Genel Kayıt Alanlarına (Hesap Plan Kodu, Cari Kart, Demirbaş, Personel, Fatura, Stok Kartı ) ait Word, Excel, PowerPoint, Microsoft ofis dosyalarını ekleyebileceğiniz gibi PDF, JPG, BMP gibi resim dosyalarının

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Mart 2012

GO Plus Banka LOGO Mart 2012 GO Plus Banka LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi...

Detaylı

Faturalar LOGO Haziran 2008

Faturalar LOGO Haziran 2008 Faturalar LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO - GO Faturalar...4 Alım ve Satış Faturaları...5 Alım ve Satış Fatura Türleri...7 Fatura Bilgileri...8 Fatura Başlık Bilgileri...9 Fatura Satır Bilgileri...10

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

Fatura LOGO Kasım 2009

Fatura LOGO Kasım 2009 Fatura LOGO Kasım 2009 İçindekiler LOGO - GO Faturalar...5 Alım ve Satış Faturaları...6 Alım ve Satış Fatura Türleri...8 Fatura Bilgileri...9 Fatura Başlık Bilgileri...10 Fatura Satır Bilgileri...11 Fatura

Detaylı

GO Plus Fatura LOGO Mart 2012

GO Plus Fatura LOGO Mart 2012 GO Plus Fatura LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Fatura... 5 Satınalma ve Satış Faturaları... 6 Satınalma ve Satış Fatura Türleri... 10 Fatura Bilgileri... 11 Fatura Başlık Bilgileri...

Detaylı

WOLVOX ERP E-Business

WOLVOX ERP E-Business AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...11 2. KULLANIMI...11

Detaylı

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKROTOP. Ticari Otomasyon Paketi. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKROTOP Ticari Otomasyon Paketi 1 MİKROTOP Bilişim sektörü en hızlı gelişen ve teknolojik olarak sürekli yenilenen sektörlerden biridir. Hedefimiz isteklerinizi dinleyen program üretebilmektir. Gerek

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

SATIŞ YÖNETİMİ. Vr.15 (9000 Serisi) 1 Satış Yönetimi

SATIŞ YÖNETİMİ. Vr.15 (9000 Serisi) 1 Satış Yönetimi SATIŞ YÖNETİMİ 1. SATIŞ YÖNETİMİ... 9 1.1 KARTLAR... 9 1.1.1 Cari Kartları Yardım Tuşları... 9 1.1.2 Cariler... 14 1.1.2.1 Cari Tanıtım Kartı (041110)... 14 1.1.2.2 Cari Hesap Adresleri (041210)... 22

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Banka LOGO Ocak 2012

Banka LOGO Ocak 2012 Banka LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Banka... 3 Bankalar ve Banka Hesapları... 4 Bankalar... 5 Banka Bilgileri... 6 Banka Hareketleri... 8 Banka Ekstresi... 9 Banka Hesapları... 10 Banka

Detaylı

Tercüme Ofis Programı

Tercüme Ofis Programı Tercüme Ofis Programı Tercüme Takip, Tercüman Bilgileri, Cari, Stok,Fatura, İrsaliye, Sipariş,Teklif, Kasa,Banka, Çek, Senet, Personel, Ödeme Planı, Hızlı Satış (Barkodlu), Call Center, İş Programı, Kur

Detaylı

Ekonomik Seri Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Ekonomik Seri Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA YÖNETİMİ 1. SATIN ALMA YÖNETİMİ... 4 1.1 Kartlar... 4 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Cari Hesaplar... 9 1.1.2.1 Cari Hesap Tanıtım Kartı (041110)... 9 Teminat bilgileri

Detaylı

1. Tahsilat Ödeme İşlemleri. Aylık ya da belli tarihler arasında tahsilat ve ödeme işlemlerini görebilme. 2.Stok İşlemleri

1. Tahsilat Ödeme İşlemleri. Aylık ya da belli tarihler arasında tahsilat ve ödeme işlemlerini görebilme. 2.Stok İşlemleri 1. Tahsilat Ödeme İşlemleri Aylık ya da belli tarihler arasında tahsilat ve ödeme işlemlerini görebilme. 2.Stok İşlemleri Alış/Satış irsaliyeleri, Giriş/Çıkış İşlemleri Fire ve Sarf Fişleri Girebilme 3.Sms

Detaylı

Sunum : İlknur ATALAYIN / SMMM

Sunum : İlknur ATALAYIN / SMMM Sunum : İlknur ATALAYIN / SMMM Hazırla Kartlarda Muhasebe Kodu Viserada gerçekleştirilen her işlemin «ön mahsup» hesaplarının otomatik oluşturulması için cari, stok, banka, kasa vb. gibi kartlarda muhasebe

Detaylı

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 İçindekiler Kasalar... 3 Kasa Bilgileri... 4 Kasa Hesap Özeti... 6 Hesap Özeti Grafiği... 7 Kasa Döviz Toplamları... 8 Kasa Ekstresi... 9 Kasa İşlemleri... 10 Ekle... 10 Değiştir...

Detaylı

Nebim V3 Ver 14.10.1. Genel. Nebim V3 Lisans. Raporlama Aracı. Genel Muhasebe. Finans Yönetimi. İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri.

Nebim V3 Ver 14.10.1. Genel. Nebim V3 Lisans. Raporlama Aracı. Genel Muhasebe. Finans Yönetimi. İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri. Nebim V3 Ver 14.10.1 Genel Nebim V3 Lisans Raporlama Aracı Genel Muhasebe Finans Yönetimi İnsan Kaynakları ve Personel Ücretleri Maddeler, Ürün Alım, Satım, Sevkiyat Süreçleri Perakende Satış Kampanyalar

Detaylı

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Satış yönetimi

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Satış yönetimi Satış Yönetimi 1 SATIŞ YÖNETİMİ 1. SATIŞ YÖNETİMİ... 11 1.1 Kartlar... 11 1.1.1 Cari Kartları Yardım Tuşları... 12 1.1.2 Cariler... 17 1.1.2.1 Cari Tanıtım Kartı (041110)... 18 Teminat bilgileri ekranı...

Detaylı