Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1

2

3

4

5

6

7 Misyon, Vizyon ve Stratejik Hedefler MİSYON Kiler mağazalarında kaliteli ürünler satılır ve kaliteli hizmet sunulur. Müşterilerin mutlak memnuniyeti gözetilir, en iyi reklamın memnun bir müşteri olduğu bilinir. Vasat ve kısa dönemli beklentileri karşılayacak sürdürülebilirliği olmayan işlere girilmez. Değer yaratmanın yolunun verimlilikten geçtiğinin bilincindedir. İşletmelerin her noktasında yüksek verimlilik beklentisi vardır. Fizibilitesi olmayan hiçbir işe girilmez. Tüm süreçler standardize edilmiştir, uygulamada mağazalar arası farklılık bulunmaz. Tüm verimlilik kriterleri çok sıkı takip edilir, sapmaların iyileştirmesi için gerekli aksiyonlar alınılır. Müşterilerinin ihtiyaç, beğeni ve beklentileri eksiksiz ve zamanında karşılanır. Yenilikçi, öncü ve hızlıdır. Sahadan merkeze etkin bir geri besleme mekanizması vardır. Müşterisine rahat bir alışveriş ortamı sunar, mağazalar temiz, düzenli, aydınlıktır ve ferahtır. Kiler Perakende, müşterileri, tedarikçileri, hissedarları, kreditörleri ve çalışanları ile gerçekci ve tutarlı bir iletişimde bulunur. Yerine getiremeyeceği taahhütlerde bulunmaz, beklentiyi aşağıda tutar, ancak her zaman taahhüt ettiğinin üzerinde performans gösterir. İtibar kaybının aslında para kaybı olduğunu çok iyi bilir. Başarıyı paylaşır. Başarı ve yüksek performansı şeffaf kriterlere göre personeliyle paylaşır. Performansın ana kriteri verimlilik ve sürekli daha iyiye gitmektir. VİZYON Minimum fiyat maksimum hizmet ilkesiyle hareket ederek dünyanın önde gelen perakende zincirleri arasında yer almak ve ülkemizin dünyada parlayan yıldızı olmak temel vizyonumuzdur. Bu vizyonla; mağaza zincirimiz her geçen gün büyümekte, istihdam kapasitemiz sürekli artmakta, kalite ve hizmet standartları yükselmekte ve her gün artan müşteri memnuniyetiyle Kiler markası gücüne güç katarak yoluna devam etmektedir. Müşterisinin güvenini kazanarak sürekli olarak bulunduğu pazardaki en hızlı büyüyen, en dinamik ve en verimli şirket olmak temel hedeftir. STRATEJİK HEDEFLER Rekabetçi ve inovatif bir ticari perspektifle sektörde öncü konumda olmak. Türkiye genelinde her noktada ulaşılabilir pozisyonda olmak için mağaza zincirini sürekli genişletmek. Minimum fiyat maksimum hizmet politikasını sürdürülebilir kılmak. Tüketici algısında güçlü bir şekilde yer alan Kiler markasını tüm ticari beklentilerin önünde tutmak. Dürüst, ahlaklı ticaretin sektörün temel ilkesi olması için gereken faaliyetleri hızlandırarak sürdürmek. Teknolojik altyapımızı sürekli modernize ederek hızlı güvenilir ve keyifli alışveriş imkanını daha fazla insanımıza ulaştırmak.

8

9 Tarihçe Kiler Grup un temelleri Nahit, Vahit ve Ümit Kiler tarafından 1983 yılında atıldı. Kiler Kısa sürede perakendecilikteki başarısını başka sektörlere de taşıyarak Türkiye nin saygın şirketlerinden biri oldu. Yaptığı güçlü yatırımlarla, kurulduğu günden bu yana hep istikrarlı bir şekilde büyüdü. Kiler Grup, ticaretin bir güven işi olduğuna inanmaktadır. Milyonlarca müşterisine hizmet sunan Kiler Grup değişik sektörlerde bine yakın firma ile sürekli işbirliği içindedir. Bu güne kadar tüm yatırımlarını kendi Öz kaynaklarıyla gerçekleştiren Kiler, daima tüketici, diğer bir değişle müşterilerinin menfaatini koruyan bir iş anlayışı ile Türkiye ye ve Türk halkına en iyi, en kaliteli hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. Kiler, hizmet sunduğu mağazalarını üç konsepte ayırarak metrekare ölçekli mağazalarında 2500 çeşit, metrekare ölçekli mağazalarında çeşit, metrekare ve üzeri mağazalarında çeşit ürünü müşterilerine ulaştırmaktadır. Şirketin başarısı çalışanlarının başarısıdır. Mutlu müşterilerin ancak mutlu çalışanlarla memnun edilebildiğini bilen Kiler Grup genç, dinamik, çalışkan ve içinde bulunduğu toplumun tüm değerlerine saygı duyan eğitimli çalışanı ile müşterilerine hizmet etmektedir. Gelişme ve büyüme odaklı Yönetim, Kiler Grup un özellikle son dönemlerde teknolojinin son imkanlarıyla donatılan tüm birimlerin teknik altyapısının yeniden oluşturulması, kullanılan otomasyon programlarının şirkete özel yazdırılması ile teknolojik bir yenilenme sağlanmıştır. Kiler Grup, bu yönde çalışan ve yöneticilerin rekabet dünyasının gerektirdiği tüm koşullara uyum sağlaması, sürekli zinde kalınmasını ilke edinmiştir. Yapılanma; Yönetim Kurulu, Bilgi işlem, Finans, İnsan Kaynakları, İdari İşler, Kurumsal Satış ve Pazarlama, Mali işler, Muhasebe, Proje ve Ar-Ge, Reklam ve Halkla İlişkiler, Satın Alma ve Mağaza Bölge Müdürleri şeklinde bir organizasyon şekli mevcuttur.

10

11 İMKB Performansı Kiler Alışveriş in İMKB 2012 ve 2013 performansı aşağıdaki grafikte gösterilmiştir 2012 Yılı hisse senedi performansı 2013 Yılı Hisse Senedi performansı *Grafikler bigpara.ekolay.net sitesinden kullanılmıştır.

12 Sektör Değerlendirmesi Önemli ekonomik gelişmelerin yaşandığı 2012 yılında dünya piyasaları ve perakende pazarı daralma yaşarken; Türkiye, büyümeyi sürdürdüğü bir yılı geride bıraktı. Global krizin ABD den sonraki yeni merkezi olan Avrupa nın, Türkiye nin ihracatındaki oranı düşerken, Türk girişimcisi bü süreçte yeni pazarlar yarattı. Perakende nin devleri, 2012 yılında genel anlamda hedeflerine ulaşmayı başardı ve 2013 hedefinde; dış pazara açılmak, şube sayısını artırmak, nitelikli çalışan yetiştirmek, ürün gamını genişletmek ve yatırım yaparak hız kesmeden büyümeyi sürdürmektir. Küresel sistemin yükselen ekonomilerinden biri olan Türkiye de perakende sektörü büyük potansiyel taşımaktadır. Özellikle perakende sektöründeki organize pazarın payının halen %42 düzeyinde olması ve oranın her yıl yükselmesi bu potansiyeli göstermektedir. Türkiye nüfusunun yarısı tüketim potansiyeli yüksek 30 yaş altı bireylerden oluşmaktadır. Bü demografik yapı, perakende sektörünü cazip hale getirmektedir. Diğer yandan %75 oranındaki şehirleşme, nüfus yoğunluğunun artması gibi diğer demografik göstergeler de perakende sektörünü öne çıkarmaktadır. Büyüme odaklı nüfus yapısı, ilerleyen yıllarda da hem ekonomide hem sektör üzerinde olumlu etki gösterecektir. Önümüzdeki beş yıl içinde sektörün genel ekonomideki büyüme performansının üzerinde büyüme gerçekleştirmesi beklenmektedir. Perakende sektöründeki yüksek potansiyel, rekabeti de beraberinde getirmektedir. Hem yerel hem de ulusal perakendeciler hızlı büyümelerine devam etmektedirler. Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Perakende Endeksi sonuçlarına göre, Aralık 2012 de organize perakendedeki yıllık nominal ciro artışı % 7 düzeyinde gerçekleşmiştir. Gıda perakendede yıllık ciro artışı % 2 olmuştur Aralık ayında alt sektörler bazında incelendiğinde, gıda perakendeciliğinde metrekare başına cirolarda geçen yılın Aralık ayına göre %3 iyileşme görülmüştür. Gıda perakendeciliği istihdamında yıllık olarak % 4 artış olmuştur. Gıda perakendecilik istihdamında ise yıllık artış oranı %10 olarak gerçekleşmiştir. Alışveriş Merkezleri 1988 yılından itibaren Türkiye'de varlığını her geçen yıl arttırarak sürdürmektedirler yılından itibaren organize perakende piyasasındaki gelişim hız kazanmıştır. Türkiye'de 2000 yılında hizmete girmiş olan AVM sayısı 47 ve Brüt Kiralanabilir Alan (BKA) 1,2 milyon m2 iken, 2005'te neredeyse ikiye katlanarak 99 sayısına ve 2,2 milyon m2 ye ulaşmıştır yılında ise BKA 6,6 milyon m2 e ulaşmış olup, 2005 yılına göre üç kat büyümüştür yarıyılında açılan AVM'ler ile birlikte tüm Türkiye'de toplamda 348 AVM aktif olarak ziyaretçilere açıktır. Açılan AVM'lerin kolay ulaşılabilir noktada olması, çok daha fazla müşteriye ulaşma hedeflerini ortaya koymaktadır. Ayrıca son yıllarda açılan AVM'lerin, karma kullanımlı projelerin içinde yer aldığı görülmektedir. Birçok AVM konuklarına 2013 te de birbirinde özel sürprizler hazırlayacak.

13 Batman, Mardin, Düzce gibi şehirlerde ilk kez AVM açıldı. Sektöre yön veren marketlerin ortak özelliği yükselen pazar payı, artan şube sayısı ve genişletilmiş ürün yelpazesi oldu. Perakende nin önemli aktörleri yerel zincirler ise ulusal olma yönünde önemli adımlar atarken, küresel krizden etkilenmeme adına temkinli olmayı sürdürdü. Son yıllarda giderek yaygınlaşan e-ticaret (internet yoluyla ticaret), perakendecilerin hem doğrudan web sitelerinden satış hem de özel alışveriş kulüpleri web siteleri aracılığıyla müşteriye doğrudan ulaşmasını sağlamaktadır. Bu trendin gelişerek devam etmesi beklenmektedir. Ekonomideki gelişme beklentisine paralel olarak tüketici talebinin de bir miktar artması; diğer taraftan stoktaki hızlı artışın da devam etmesi, perakende m2 ciro ve ziyaretçi sayılarının yatay seyretmesi beklenmektedir. Özellikle alışveriş merkezlerinin yoğunlaştığı bölgelerde, bazı perakendeci ve yatırımcıların ciro-kira dengesi noktasında sıkıntı yaşaması ve binaların farklı kullanımlara dönüşmesi kaçınılmaz görünmektedir. Diğer taraftan yoğunluğun düşük olduğu ikincil şehirler, geliştiricilere fırsatlar sunmaya devam edecektir.

14

15 Kiler Hakkında Kiler Alışveriş, 1994 yılında Kiler Ailesi tarafından İstanbul da kurulmuştur. Kiler Alışveriş'in Bakırköy deki ilk mağazası 900 m 2 alana sahiptir ve halen faaliyettedir. Avcılar da 1995 yılında açılan mağazayı takiben Şirinevler, Üsküdar, Haznedar gibi semtleri organize perakende kavramı ile tanıştırmıştır yılına kadar organik büyüme ile 17 mağazaya ulaşan Kiler Alışveriş, 2003 yılı sonlarında ilk satın almasını gerçekleştirmiş ve Şahinler Grubu na ait 5 adet Oley mağazasını bünyesine katmıştır. Böylelikle, 2004 yılı sonuna gelindiğinde 33 mağaza sayısına ulaşmıştır. Kiler Ailesi ve Kiler Alışveriş, 2005 Eylül ayında, Ankara ve civarının en büyük yerel market zincirlerinden olan Canerler Gıda San. Tic. A.Ş. nin sermayesini temsil eden hisselerin %50 sini satın almıştır. Toplam 48 mağaza, 1 adet entegre et tesisi, 1 adet yönetim binası, unlu mamuller üretim tesisi ve emtia deposundan oluşan Canerler Marketler Zinciri nin %47 hissesini Kiler Alışveriş satın almış, %3 hissesi ise Kiler Alışveriş in ortaklarından Ümit Kiler, Nahit Kiler ve Vahit Kiler tarafından satın almıştır. Bu şirketin adı daha sonra Kiler Ankara olarak değiştirilmiştir. Bu satın almanın da etkisi ile 2005 yılının sonunda Kiler Alışveriş, 81 mağazaya ulaşmıştır. 9 Kasım 2010 tarihinde, Kadir Caner, Ahmet Caner ve İsmail Caner in elinde bulunan Kiler Ankara nın %50 hissesinin, Kiler Alışveriş ( % 49) ve Kiler Holding (%1) tarafından satın alınması için hisse satış sözleşmesi imzalanmış ve satın almıştır Mayıs ayında 14 mağazası ile Trakya nın en büyük zincirlerinden Güler Alışveriş Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. nin %90 hissesini satın alan Kiler Alışveriş, sektörde büyümesine devam etmiştir. Şirket in adı daha sonra Kiler Trakya Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiş olup, 2006 sonunda Kiler Alışveriş in toplam mağaza sayısı 105 e ulaşmıştır. Kiler Trakya tarihinde aktif ve pasiflerin devrolması suretiyle Kiler Alışveriş ile birleşmiştir. Kiler Alışveriş, 2007 yılında ise satın alınan Çatladı Marketler Zinciri ne ait 3 mağazanın entegrasyonu sonrasında 138 mağazaya ve toplam m2 satış alanına sahip hale gelmiştir. Kiler Alışveriş, 2007 yılı sonunda Adana da yerleşik, 5 adet mağazaya sahip Karıncalar Marketler Zinciri nden 4 mağazasını demirbaşları ve içindeki ticari malları ile devralarak Akdeniz Bölgesi ne de giriş yapmıştır. Kiler Alışveriş, Ağustos 2008 de Yimpaş Mağazalar Zinciri ne ait 12 mağazanın demirbaşlarını satın almış ve bu mağazaları kiralamıştır. Kiralanan mağazalardan 9 tanesinin yenileme tadilatı 2008 yılında, diğer üçünün de 2009 un Şubat ve Mart ayların tamamlanarak hizmete açılmıştır. Kiler Alışveriş in grup şirketi olan Atlas Alışveriş ile tüm aktif ve pasifinin devir alınması yoluyla birleşmesine Mart 2008 de karar verilmiştir sonunda 161 mağaza ve m2 satış alanına sahip olan Kiler Alışveriş, kapanan bazı mağazalar ve yeni açılanlar ile birlikte 2009 sonu itibarı ile 162 mağaza ve m2 satış alanına ulaşılmıştır. Şirket, tarihli genel kurul kararıyla, kayıtlı değeri TL olan Kiler GYO nun %44,50 hisselerini (bu hisselerin TL tutanındaki kısmı Atlas Alışveriş birleşmesi esnasında edinilmiştir) ve kayıtlı değeri TL olan Kütahya Şeker Fabrikaları A.Ş. nin %38,50 hisselerini toplam net TL lik borcu ile beraber Kiler Holding e kısmi bölünme yoluyla devretmiştir.

16 Şirket in hedef müşteri kitlesi B, C ve D gelir gruplarından oluşmaktadır. 800 civarında tedarikçisi bulunan Şirketin ilk 10 tedarikçisi 2009 yılı itibari ile tutar olarak %32,6 ağırlığa sahiptir. 31 Aralık 2011 itibariyle Kiler Alışveriş, 186 adet mağaza ve 5 adet lojistik merkeziyle faaliyet göstermektedir. Söz konusu mağazaların 64 adedi Kiler Alışveriş in bağlı ortaklığı olarak faaliyet sonuçlan Kiler Alışveriş in finansal tablolarında konsolide edilen Kiler Ankara ya aittir. 31 Aralık 2012 itibariyle Kiler Alışveriş, 202 adet mağaza ve 5 adet lojistik merkeziyle faaliyet göstermektedir. Söz konusu mağazaların m2 satış alanına sahip 67 adedi Kiler Alışveriş in bağlı ortaklığı olarak faaliyet sonuçlan Kiler Alışveriş in finansal tablolarında konsolide edilen Kiler Ankara ya aittir. Belirtilen 202 adet mağazanın 3 adedi (Başakşehir, Kartal ve Kavacık) dışında tamamı kiralıktır. Toplam Çalışan Sayısı 2012 sonu itibariyle kişidir.

17

18

19 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Değerli ortaklarımız, Ticaret hayatına Kiler markasıyla başladığımız günden bu yana 30 sene geçti. Geçen seneler bizlere sadece büyüklük ve kazanç değil, daha çok ders, daha çok tecrübe, daha çok duyarlılık kazandırdı. Senelerin kıymetini bilmek, tecrübelerin ışığından yararlanmak gelecek tasarımımız için oldukça önemliydi. Bugün, Türkiye ekonomisinde, istihdamında, toplumsal gelişiminde ve organize perakende sektörünün ilerlemesinde bir nebze katkımız varsa geçmişin kazandırdıklarına borçluyuz. Bu raporda göreceğiniz rakamlar ve bilgiler sizlere yakın geçmişin genel tablosunu sunacak yılını Kiler in performansını yetişkinlerin de keyif alarak yaptığı puzzle a benzetebiliriz. Hali hazırda çerçevesi dış parçalarla rahatlıkla yapılmış olan Kiler puzzle ının içinde yer alan parçaları bulmak için renkleri, desenleri ortaya çıkaracak hummalı bir çalışma içine girdik. Mağazalarımız, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, orta ve üst düzey yönetim kademeleri, iş ortaklarımızla olan ilişki süreçleri, Kiler in müşterilerine ve ortaklarına verdiği sözlerini yerine getirmesi için gözden geçirildi. Sene başında mağaza mağaza, bölge bölge iş planları ve bu planlara bağlı uygulama çalışmaları hazırlandı. Yeni şehirler, yeni mağazalar, yeni yatırımlar mevcut yöntemlerle değil, gıda perakendesinin güncel dinamiklerine göre ele alındı. Daha çok müşteri yerine verimli müşteri, daha çok çalışan yerine verimli çalışan, irileşen bir şirket yerine verimli bir şirketin sistem temelleri atıldı. Emeklerin karşılığını ilk çeyrek sonunda görmeye, ikinci ve üçüncü çeyrek sonrasında da hedeflediğimiz performansa ulaşmanın sevincini yaşamaya başladık. Doğru adımlar attığımızı sadece ciro artışından değil, yılın son çeyreğinde yaptırdığımız müşteri algılama ve memnuniyet araştırmasından da görmüş olduk yılını, köklü Kiler markasının yenilenmesi ve kendisini geleceğe taşıyacak verimlilik sisteminin temellerini atması olarak görebiliriz. Gelecek sene daha başarılı ve en önemlisi verimli sonuçlarla birlikte olmak dileğiyle, Ümit KİLER Yönetim Kurulu Başkanı

20

21 Genel Müdür ün Mesajı Değerli ortaklarımız, 2012 yılı her ne kadar Avrupa da borç krizinin derin etkilerinin devam ettiği bir yıl olarak geçse de dünya ekonomisinde yaşanan pozitif gelişmeler, ülkemizdeki perakende sektörüne de yansımıştır. Şirketimiz açısından da 2012 yılı başarılarla ve yoğun bir çalışma temposuyla dolu bir yıl olarak kayda geçmiştir yılı içerisinde hep birlikte çalışmanın, başarmanın ve müşterilerimize her zaman olduğu gibi iyi hizmet sunmanın kıvanç ve gururunu yaşadık. Yıl sonunda elde ettiğimiz sonuçlar ise bu stratejilerimizin doğruluğunu ve uygulamalarımızdaki başarıyı gözler önüne sermektedir. Açtığımız yeni mağazalar, sunduğumuz yeni hizmetler, doğru iş ortakları ile gerçekleştirdiğimiz doğru işbirlikleri, yatırımlar ve başarılı projeler ile 2012 yılı hedeflediğimiz büyüme oranları ve performans rakamları ile tamamlanmıştır. Kiler, gerek faaliyet gösterdiği perakende sektörünün büyüme potansiyeli, gerek kendi güçlü yönleri ile başarılarını daha da artırma potansiyeli olan bir şirkettir yılında heyecan verici projeler yine bizleri bekliyor. Yeni fırsatlar ve gelişmelerle daha da yükselişe geçmesini beklediğimiz perakende alanında yine yeniliklere ve önemli başarılara imza atmayı hedeflemekteyiz. Lider bir perakende şirketi olarak, değişen pazar koşulları doğrultusunda paydaşlarımızın beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek öncelikli hedefimiz olmaya devam edecektir. Başarılarla geçen 2012 yılının tüm hissedarlarımıza, müşterilerimize, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını umuyor, 2013 yılını da aynı başarılı sonuçlarla tamamlamayı diliyorum. Nihat ÖZDEMİR Genel Müdür

22

23

24 Kiler Grubu Kiler Grubu ve Ana işkolları Tanıtımı Kiler Grubu, perakende, gayrimenkul, enerji, lojistik ve turizm ana işkollarında 28 adet şirket ve vakıf ile faaliyet göstermektedir. Kiler Grubu, konsolide bazda Kiler Holding tarafından yönetilmektedir. Kiler Holding in temelleri Hikmet Kiler ve oğullan Nahit, Vahit ve Ümit Kiler tarafından 1984 yılında atılmış olup 11 Ocak 2007 tarihinde Kiler Holding in kurulması ile kurumsallaşma süreci tamamlanmıştır. Bu anlamda Kiler Holding, sahip olduğu ana iş kollarındaki grup şirketlerine yapılan yatırımların entegre bir biçimde yönetimini ve kontrollerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Kiler Ailesi, asıl işkolu olan gıda perakendeciliği sektörünün yanında, ambalajlı gıda üretimi, et ve et ürünleri üretimi, şeker, un ve unlu mamuller üretimi gibi gıda sektörünün farklı alanlarında yatırımlar gerçekleştirmiştir. Perakende sektöründeki dikey entegrasyonu ve ana faaliyet alanı olan organize perakende sektöründe rekabet avantajı sağlamak amacı ile 2004 yılında Kütahya şeker Fabrikaları nın %41,6 sı satın almıştır. Perakendecilik ve gıda yatırımlarının yanı sıra inşaat sektöründe yapılan yatırımlar grubun gelişim dinamiğine ayrı bir hız katmıştır. Grup şirketlerinin ihtiyaç duyduğu inşaat çalışmaları ile başlayan faaliyetler, Biskon Yapı nın kurulması ve farklı ölçeklerdeki çeşitli konut ve işyeri projeleri ile devam etmiştir. İnşaatına 2005 yılında başlanan ve Avrupa nın en yüksek (261 metre) rezidansı olarak belirtilen Sapphire projesi 2011 başında tamamlanmıştır şubat ayında başlayan Referans Bakırköy Konut Projemiz 2014 şubat ayında bitmesi planlanmaktadır. Gayrimenkul geliştirme işkolu, günümüzde Kiler GYO tarafından yönetilmektedir. Şirket 2013 yılında büyük ve köklü projeleri hayata geçirecektir. Çalışanlarının ulaşım hizmeti ve müşteri servislerinin sağlanması amacı ile taşımacılık işine giren Kiler Grup, 2001 yılında Turex markasıyla faaliyet gösteren Tureks i kurarak, personel taşıma, araç kiralama, şehir içi yolcu taşıma (halk otobüsleri işletmeciliği) alanlarında faaliyet göstermeye başlamıştır. Turex aynı zamanda, toplu taşımacılık (Özel Halk Otobüsü) alanında da, Türkiye de belediyelerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla, hizmet ağına yeni alanlar katmaktadır. Afyonkarahisar Belediyesi, Denizli Belediyesi ve Tekirdağ Belediyesi nde hizmetlerini başarıyla sürdürmektedir. Özellikle, yenilenebilir enerji sektöründe yatırım yapmayı hedefleyen Kiler Grubu, toplam 170 MW gücündeki 7 adet nehir tipi hidroelektrik santrali projesine sahiptir. Kiler Grubu şirketlerinin listesi ve Kiler Ailesi ile Kiler Grubu na ait şirketlerin bu şirketteki payları (2012) aşağıdaki tabloda verilmektedir.

25 Ortaklık Yapısı Kiler Alışveriş in mevcut hissedarlık yapısı aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Ortaklar Pay Grubu Türü Nominal Pay (TL) Oranı (%) Kiler Holding Şirketi A Nama ,31% AKiler iholding Şirketi B Hamiline ,26% Kiler Holding A.Ş. Toplamı ,57% Nahit Kiler A Nama ,45% Nahit Kiler B Hamiline ,21% Nahit Kiler ,67% Vahit Kiler A Nama ,45% Vahit Kiler B Hamiline ,21% Vahit Kiler ,67% Ümit Kiler A Nama ,45% Ümit Kiler B Hamiline ,21% Ümit Kiler ,67% Hikmet Kiler A Nama ,24% Hikmet Kiler B Hamiline ,57% Hikmet Kiler ,81% Sevgül Kiler B Hamiline ,54% Diğer B Hamiline 15 0,00% Denge Reklam Turizm lnşaat Emlak Gıda B Hamiline ,08% Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Halka Acık B Hamiline ,00% TOPLAM ,00%

26 Grup Şirketleri Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kiler Holding Anonim Şirketi (Holding Şirketi) ,00 Ümit Kiler 32,00% Nahit Kiler 32,00% Vahit Kiler 32,00% Klr inşaat 3,00% Hikmet Kiler 0,50% Sevgül Kiler 0,50% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kiler Ankara Mağazacılık A.Ş. (Gıda Perakende) ,00 Kiler Alışveriş 95,92% Nahit Kiler 1,00% Vahit Kiler 1,00% Ümit Kiler 1,00% Caner Ailesi 0,08% Kiler Holding 1,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kbc Gıda San.Ve Tic.Ltd.Şti. (Yumurta ve Et Üretim) ,00 Kiler Alışveriş 10,85% Vahit Kiler 25,23% Nahit Kiler 25,23% Ümit Kiler 38,69% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Beyaz Çınar yapı İnş. Emlk. Yön. Hiz.Ltd. Şti. (Gayrimenkul) ,00 Kadir Caner 50,00% Kiler Holding 50,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Denge Reklam Turizm İnş.Emlak Gıd.Elek.Elektronik San. ve Tic.Ltd.Şti. (Reklam Hizmetleri) ,00 Nahit Kiler 20,00% Kiler Holding 60,00% Ümit Kiler 20,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kiler G.Y.O A.Ş. (Gayrimenkul) ,00 Nahit Kiler 0,11% Ümit Kiler 0,11% Kiler Holding 65,16% Vahit Kiler 0,11% Halka Arz Edilen 34,50% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Biskon Yapı A.Ş. (İnşaat) ,00 Kiler Holding 74,00% Nahit Kiler 7,50% Ümit Kiler 7,50% Vahit Kiler 5,50% Denge Reklam 5,50% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde KLR İnş.Tic.Ltd.Şti. (İnşaat) ,00 Nahit Kiler 33,34% Vahit Kiler 33,33% Ümit Kiler 33,33% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş (Şeker Üretim) ,00 Kiler Holding 38,66% Torunlar Gıda 38,66% Nahit Kiler 1,50% Ümit Kiler 1,50% Kütahya Pankobirlik 16,68% Diğer (2 Gerçek Kişi) 3,00%

27 Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Şeker Gıda San. ve Tic. Ltd Şti (Gıda) ,00 Nahit Kiler 25,00% Ümit Kiler 25,00% Diğer (2 Gerçek Kişi) 50,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Tureks Turizm Taş. İnş. Akaryakıt İst. Temizlik Hizm. Tic. San. A.Ş(Taşımacılık) ,00 Ümit Kiler 41,05% Celal Kalkan 15,00% Diğer (4 Gerçek Kişi) 43,95% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti. (Gıda Toptan) ,00 Vahit Kiler 50,00% Selay Kiler 50,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Imperyay/İmper Yayincilik ve Reklamcilik Anonim Sirketi (Yayıncılık) ,00 Arzu Gonce 1,00% Barış Ersan 1,00% Eyyüp Demirhan 1,00% Ümit Kiler 48,50% Nahit Kiler 48,50% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde K Dizayn İnş. Taahh.Madencilik San. ve Tic.Ltd.Şti.(Mimarlık) ,00 Biskon Yapı 49,00% Kamil Aydın 51,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Yayla Etçilik Besicilik Ticaret Anonim Şirketi (Hayvancılık) ,00 Denge Reklam 42,00% Klr inşaat 42,00% Hikmet Kiler 12,00% Ümit Kiler 2,00% Nahit Kiler 2,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Bağcı Sebze Meyve Tarım Ürünleri ve Su Ürünleri Hayvancılık Soğuk Hava Depoculuğu Ticaret A.Ş. (Gıda ve Depolama) ,00 Denge Reklam 46,20% Klr İnşaat 46,20% Hikmet Kiler 3,60% Ümit Kiler 2,00% Nahit Kiler 2,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Gülkar Enerji Üretim ve Tic. A.Ş.(Enerji) ,00 Kiler Holding 80,00% Denge Reklam 5,00% Ümit Kiler 5,00% Nahit Kiler 5,00% Vahit Kiler 5,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Nur-Tek Elektrik Santralleri Tesis İşletme ve Tic A.Ş (Enerji) ,00 Eüaş Elektrik 30,00% Kiler Holding 67,00% Ümit Kiler 1,00% Nahit Kiler 1,00% Vahit Kiler 1,00%

28 Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Şirket Nuve Elektrik Üretim A.Ş. (Enerji) ,00 Kiler Holding 80,00% Denge Reklam 5,00% Ümit Kiler 7,00% Nahit Kiler 7,00% Vahit Kiler 1,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Ayone Enerji Üretim A.Ş (Enerji) ,00 Kiler Holding 80,00% Denge Reklam 5,00% Ümit Kiler 5,00% Nahit Kiler 5,00% Vahit Kiler 5,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Ekol Elektrik Üretim San.ve Tic.A.Ş (Enerji) ,00 Ümit Kiler 5,00% Nahit Kiler 5,00% Kiler Holding 80,00% Denge Reklam 5,00% Vahit Kiler 5,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde KLR Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. (Enerji) ,00 Kiler Holding 80,00% Denge Reklam 5,00% Nahit Kiler 5,00% Ümit Kiler 5,00% Vahit Kiler 5,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Hikmet Kiler Vakfı ,00 Hikmet Kiler 25,00% Nahit Kiler 25,00% Vahit Kiler 25,00% Ümit Kiler 25,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Safir Çarşı Yönetim Hizmetleri A.Ş (A.V.M İdaresi) ,00 Kiler Holding 67,00% Kiler Gyo 2,50% Nahit Kiler 2,50% Diğer 28,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Lila Turizm Tic.ve İnş.Ltd.Şti. (Turizm) ,00 Klr İnşaat 99,00% Ümit Kiler 1,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Bist Enerji Üretim Anonim Şirketi ,00 Kiler Holding A.Ş 80,00% Denge Reklam 5,00% Vahit Kiler 5,00% Ümit Kiler 5,00% Nahit Kiler 5,00% Şirket Ödenmiş Sermaye Hissedar Yüzde Kiler Asya Gayrimenkul Yatırımları ve İnş A.Ş ,00 Biskon Yapı A.Ş 98,00% Nahit Kiler 0,50% Ümit Kiler 0,50% Hikmet Kiler 0,50% Sefa Kiler 0,50% Kiler Alışveriş in tek bağlı ortaklığı, merkezi Ankara da bulunan Kiler Ankara Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. dir.

29

30

31 Yönetim Kurulu ve Üst Yönetim Ümit KİLER / Yönetim Kurulu Başkanı 1970 yılında Bitlis te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bitlis te, liseyi İstanbul da tamamladı. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesine devam etmektedir. Perakende sektöründe başta İstanbul ve Ankara olmak üzere toplam 32 ilde 202 şubesiyle 20 yıldır faaliyet gösteren Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanı. İnşaat, enerji, turizm ve şeker sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren Kiler Holding A.Ş. nin de Yönetim Kurulu Başkan Vekili. Hikmet Kiler Vakfı nın kurucularındandır. Kayak sporuna ilgisi çocukluk yıllarında başlayan Ümit KİLER, bu sevgi ve ilgisini su ve kar kayağı sporu yaparak sürdürüyor. TÜSİAD, TOBB, BETAV, BİGİAD üyesi, MÜSİAD Dış İlişkiler Komisyon Başkanı, İstanbul Ticaret Borsası Meclis Üyesi, TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi olan Ümit KİLER evli ve dört çocuk babasıdır. Nahit KİLER / Yönetim Kurulu Üyesi 1965 yılında Bitlis te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis te tamamladı. Kiler Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Biskon Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı. Ticaret hayatına 20 yıl önce perakendecilikle başlayan Nahit Kiler, kardeşleriyle beraber Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. başta olmak üzere bir çok şirketin kuruculuğunu üstlendi. İnşaat sektörünün dünyadaki gelişimini yakından takip eden ve inceleyen Nahit KİLER, Kiler Holding kuruluşu Biskon Yapı A.Ş. ile Türkiye nin en önemli iş merkezi/ rezidans projesi olan İstanbul Sapphire projesini hayata geçirdi. Nahit KİLER in inşaat sektöründeki bilgi ve birikimi, holding çatısı altında inşaat projelerini perakendeyle yarışır hale getirdi. Su ve kar kayağı sporları ile ilgilenen Nahit KİLER evli ve dört çocuk babası. Hikmet KİLER / Yönetim Kurulu Üyesi ve Onursal Başkanı Hikmet KİLER, iş hayatına 1956 senesinde atılmıştır yılında emekli olan Hikmet KİLER daha sonra perakendecilik sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır. Halen Kiler Holding şirketlerinin Onursal Başkanlığını görevini yürütmekte olup kendi ismini taşıyan, 2007 yılında kurulan HİKMET KİLER VAKFI ile eğitim, sosyal sorumluluk ve yardımlaşma projelerinde aktif olarak görev almaktadır. Hakan BARAN / Kiler Holding A.Ş. Temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Baran, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünden, 1994 yılında mezun olmuştur. İş hayatına 1996 yılında İşmar Hipermarketçilik te (Baymar) Satınalma Uzmanı olarak başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır Pazarları'nda (Baymar) Satınalma Uzmanı ve Satınalma Müdürü gibi pozisyonlarda görev almıştır yılında Kiler Alışveriş'de çalışmaya başlayan Hakan Baran Satın alma uzman ve müdür pozisyonlarında görev aldıktan sonra Satın alma Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir yılının Mart ayında Kiler Alışveriş te göreve getirilip burada halen Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Mustafa Ruşen SELÇUK / Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Selçuk, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi nden mezun olmuştur. ABD, Hollanda ve Türkiye de finans yönetimi ve finansal modelleme konularında eğitimler alan Mustafa Ruşen Selçuk, 1993 yılında İhlas Grubu nda finans bölümünde çalışmaya başlamıştır. Krediler ve Fon Yönetimi bölümünü kuran Selçuk, 2003 yılına kadar direktör olarak çalıştı yılında İhlas Yayın Holding e Finans Departmanını kurmak üzere katılan Mustafa Ruşen Selçuk, halen İhlas Yayın Holding Finans Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Mustafa Ruşen Selçuk TESYEV mütevelli üyesi, BJK kongre üyesi, SAJEV mütevelli üyesi ve SaintJoseph liler derneği üyesidir. Mustafa Ruşen Selçuk, 1990 yılında istanbul Üniversitesi işletme Fakültesi nden mezun olmuştur. ABD, Hollanda ve Türkiye de finans yönetimi ve finansal modelleme konularında eğitimler alan Mustafa R. Selçuk,

32 1993 yılında ihlas Grubu nda finans bölümünde çalışmaya başlamıştır. Krediler ve Fon Yönetimi bölümünü kuran Selçuk, 2003 yılına kadar direktör olarak çalıştı yılında ihlas Yayın Holding e Finans Departmanını kurmak üzere katılan Mustafa Selçuk, halen ihlas Yayın Holding Finans Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Mustafa R. Selçuk TESYEV mütevelli üyesi, BJK kongre üyesi, SAJEV mütevelli üyesi ve SaintJoseph liler Derneği üyesidir. Yrd. Doç. Dr. Hasan SERT / Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Hasan SERT; 1961 yılında Akşehir'de doğdu. Yüksek öğrenimini, 1981 yılında Ankara Gazi Üniversitesi'nde, yüksek lisans çalışmalarını Makine Yüksek Mühendisi ünvanıyla 1990 yılında Selçuk Üniversitesi nde, doktora eğitimini ise 1997 yılında Erciyes Üniversitesi nde tamamladı. Ankara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi nde öğretim üyeliği ve ABD Michigan Üniversitesi nde ise misafir öğretim üyeliği görevlerinde bulundu. Bir çok master ve doktora öğrencisi yetiştirdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası makale yazan SERT; Yerel Yönetimler, Üniversite ve Sanayi İşbirliği Sempozyumu başta olmak üzere, birçok uluslararası toplantılarda düzenleme kurulu üyelikleri, değişik dergilerde yayın kurulu üyelikleri ve farklı özel sektör kuruluşlarına danışmanlıklar, yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Birçok şirket yönetti ve şirket ortaklıklarında yer aldı. 40'ın üzerinde ülkede, akademik ve ticari çalışmalarda bulundu yılında, 9. Dünya Verimlilik Kongresi başta olmak üzere birçok sempozyuma katıldı Mayıs ayından itibaren TÜMSİAD Genel Başkanı oldu. Görevi sırasında şube ve üye sayısının artmasına önemli ölçüde katkı sağladı. Bu süreçte TÜMSİAD, Avrupa Birliği Sanayi ve İşletme Komisyonu Genel Direktörlüğü'nün koordinatörlüğünde gerçekleşen 2010 Avrupa Birliği KOBİ Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 37 katılımcı ülkenin sivil toplum, özel sektör ve kamu kuruluşları arasından En Etkin STK olarak seçildi. Dernek, aynı uluslararası başarıyı 2011 yılında da tekrar kazandı. Dr. Hasan SERT, Dünya Değişim Liderleri Zirvesi, Dünya Türk İş Konseyi ve Yeni Başlangıçlar İçin Ortaklıklar (PNB-Partners For a New Benning) toplantılarına, Dünya Girişimcilik Zirvelerine katıldı. DEİK Denetim Kurulu Üyeliği ne seçildi. Türkiye ile diğer ülkelerin yapmış olduğu birçok iş konseylerinde ve iş forumlarında yer aldı yılında, MPM tarafından değerlendirilen çalışmada 11 Altın Türk ten biri seçildi. Yine aynı yıl Dünya Verimlilik Bilim Konfederasyonu tarafından dünyada sadece 41 kişi ve kuruluşa verilen Dünya Verimlilik Oskarı Madalyası aldı. Halen Gazi Üniversitesi nde Öğretim Üyesi, değişik sektörlerde şirketleri olan bir işadamı ve TÜMSİAD Genel Başkanı olan Dr.Hasan Sert, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Yönetim Kurulu Üyelerinin sirket dısında baska görevler alması belirli kurallara baglanmamıstır. Yönetim Kurulu üyeleri grup içi sirketlerde Yönetim Kurulu üyeligi veya yöneticilik yapmaktadır. Yasin Yılmaz / Mali isler Direktörü Yasin Yılmaz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tütün Eksperliği ve Anadolu Üniversitesi iktisat Fakültesi iktisat Bölümü nden mezun olmuştur. iş hayatına 1997 yılında irfan Yeminli Mali Müşavirlik firmasında başlamış, Bağımsız Denetim, Sigorta Denetimi, Vergi Denetimi ve Tam Tasdik Denetimi yapmış ve iç Kontrol Sistemleri Alt yapısının oluşturulması çalışmalarında görev almıştır. Daha sonra Boğaziçi Yeminli Mali Müşavirlik firmasında bir yıl boyunca Tam Tasdik Denetimi ve Vergi Denetimi konularında çalışmıştır yılı Aralık ayından itibaren Kiler Alışveriş te Muhasebe Müdürü olarak çalışmaya başlayan Yasin Yılmaz, halen Mali işler, insan Kaynaklan, Cari işlemler ve Hukuk Müşavirliğinden sorumlu Direktör olarak çalışmaya devam etmektedir. Burak GONCE / Finans Direktörü 1975 yılında Mersin'de doğan Burak Gonce, ilk ve ortaokulu Ankara'da okumuştur. Lise tahsilini Avcılar Ticaret Lisesi'nde tamamlamıştır. İş hayatına 1994 yılında Bakırköy Kiler mağazasında stajyer olarak başlayan Burak Gonce, Kiler bünyesinde çeşitli kademelerde görev alarak, 18 yılık deneyimi ile halen Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'te Finans Direktörü olarak görev yapmaktadır. Kiler Holding e bağlı muhtelif şirketlerinde denetçilik görevini yürütmektedir.

KİLER ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI

KİLER ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI KİLER ALIŞVERİŞ HİZMETLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI Şirketimizin 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Haziran 2012 Perşembe günü saat

Detaylı

Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 01.01.2014 31.03.2014 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 25 KURUMSAL KİMLİK Ticari Unvanı : Kiler Alışveriş Hizmetleri

Detaylı

Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu

Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Sermaye Piyasası Kurulu nun Seri: IV No:56 sayılı Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin

Detaylı

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2013 / 31.03.2013 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2013 / 31.03.2013 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2013 / 31.03.2013 HESAP DÖNEMİNE AİT Sayfa No: 2 a) Raporun dönemi :01.01.2013 31.03.2013 Dönemi Faaliyet Raporu Ortaklığın Unvanı : İhlas Gazetecilik Anonim Şirketi Dönem

Detaylı

İleri Teknoloji. Zaman Kazandırır.

İleri Teknoloji. Zaman Kazandırır. İleri Teknoloji Zaman Kazandırır. FAALİYET RAPORU 2012 Zamanınızı Sevgiye Ayırın! 2 İhlas Ev Aletleri sürekli değişen, gelişen teknolojisiyle hayatınızı kolaylaştırıyor, size sağlıklı, temiz ve sürdürülebilir

Detaylı

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Mart 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU. Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş.

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Mart 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU. Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. I - GİRİŞ: BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Mart 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Raporun Dönemi: 01.01.2014-31.03.2014 Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Ticaret Sicil Numarası:

Detaylı

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Eylül 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Eylül 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Eylül 2014 Dönemi YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU I - GİRİŞ: Raporun Dönemi: 01.01.2014-30.09.2014 Ortaklığın Ünvanı: Borusan Yatırım ve Pazarlama A.Ş. Ticaret Sicil Numarası:

Detaylı

AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 01.01.2012-31.12.2012 HESAP DÖNEMİNE AİT İÇİNDEKİLER I GENEL BİLGİLER 1-4 Şirket Bilgileri 1 Kısaca Gayrimenkul Sektörü ve Akiş GYO 1 Misyon 2 Vizyon 2 Hedefler 3 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 3 Yönetim Kurulu

Detaylı

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş.

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2012 / 30.06.2012 HESAP DÖNEMİNE AİT Sayfa No: 2 a) Raporun dönemi : 01.01.2012 30.06.2012 Dönemi Faaliyet Raporu Ortaklığın Ünvanı : İhlas Gazetecilik Anonim Şirketi Dönem

Detaylı

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Ödenmiş sermaye: 28.125.000 TL 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI. 16 Nisan 2015, Saat: 11.

BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Ödenmiş sermaye: 28.125.000 TL 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI. 16 Nisan 2015, Saat: 11. FAALİYET RAPORU 2014 BORUSAN YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. Ödenmiş sermaye: 28.125.000 TL 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 16 Nisan 2015, Saat: 11.00 BORUSAN OTO SERVİS VE TİC. A.Ş. İSTİNYE ŞUBESİ

Detaylı

OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. 01/01/2013 30/06/2013 DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. 01/01/2013 30/06/2013 DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. 01/01/2013 30/06/2013 DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sermaye Piyasası Kurulu nun Seri: XI, No:29 sayılı tebliğine istinaden hazırlanmıştır. 2 1. İŞLETMENİN FAALİYET

Detaylı

YÖNETİM ORGANI, ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ VE PERSONEL SAYISI İLE İLGİLİ BİLGİLER:

YÖNETİM ORGANI, ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ VE PERSONEL SAYISI İLE İLGİLİ BİLGİLER: A) GENEL BİLGİLER: RAPORUN HESAP DÖNEMİ : 01.01.2014 31.12.2014 ŞİRKETİN TİCARET UNVANI : ADESE AVM TİCARET A.Ş. TİCARET SİCİLİ NUMARASI : 19230 MERKEZ İLETİŞİM BİLGİLERİ : Musalla Bağları Mah. Gökler

Detaylı

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015 DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015 (II-14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği ne İstinaden Hazırlanmış)

Detaylı

MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU MMC SANAYİ VE TİCARİ YATIRIMLAR ANONİM ŞİRKETİ SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

Detaylı

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2011 / 31.12.2011 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2011 / 31.12.2011 HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. 01.01.2011 / 31.12.2011 HESAP DÖNEMİNE AİT Sayfa No: 2 a) Raporun dönemi : 01.01.2011 31.12.2011 Dönemi Faaliyet Raporu Ortaklığın Ünvanı : İhlas Gazetecilik Anonim Şirketi Dönem

Detaylı

IÇINDEKILER 8 10-11. Yönetimden. 23. Yılında Vakıf Leasing

IÇINDEKILER 8 10-11. Yönetimden. 23. Yılında Vakıf Leasing IÇINDEKILER Yönetimden Genel Müdür ün Mesajı Yöneticilerimiz Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetim Kurulu Üyeleri ve Yönetim Kadrosu 8 10 11 12 23. Yılında Vakıf Leasing Tarihçe, Vizyonumuz, Misyonumuz, Degerlerimiz,

Detaylı

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 01.01.2014 31.12.2014 YILLIK YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bölüm 1 Bölüm 2 : YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI : GENEL BİLGİLER A. İŞLETMENİN VİZYONU

Detaylı

www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU

www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM I ORGANİZASYON Bak Ambalaj 02 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 03 Vizyon, Misyon ve Değerler 04 Kilometre Taşları 06 BÖLÜM II YÖNETİM Yönetim Kurulu

Detaylı

GELECEĞİN ADRESİ BELLİ

GELECEĞİN ADRESİ BELLİ GELECEĞİN ADRESİ BELLİ SAF GYO faaliyet raporu 2012 2 içindekiler giriş 02 kısaca saf gyo 06 temel göstergeler 10 vizyon, misyon yönetim den 12 yönetim kurulu başkanı nın mesajı 14 yönetim kurulu 18 genel

Detaylı

İHLAS MADENCİLİK A.Ş. NİN 2013 YILINA AİT 28.03.2014 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANLARI

İHLAS MADENCİLİK A.Ş. NİN 2013 YILINA AİT 28.03.2014 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANLARI İHLAS MADENCİLİK A.Ş. NİN 2013 YILINA AİT 28.03.2014 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DÖKÜMANLARI Şirketimiz ortaklar Olağan Genel Kurul Toplantısı 2013 yılı çalışmalarını

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Raporumuz 3 Ocak 2014 tarihinde yayımlanan Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine Ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ

Detaylı

İçindekiler. 28 Mart 2014 Tarihli Genel Kurul Gündemi 2. Faaliyet Raporu Hakkında Bağımsız Denetçi Görüşü 3. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 4

İçindekiler. 28 Mart 2014 Tarihli Genel Kurul Gündemi 2. Faaliyet Raporu Hakkında Bağımsız Denetçi Görüşü 3. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 4 Faaliyet Raporu 2013 İçindekiler 28 Mart 2014 Tarihli Genel Kurul Gündemi 2 Faaliyet Raporu Hakkında Bağımsız Denetçi Görüşü 3 Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 4 Kar Dağıtım Önerisi 15 Kurumsal Yönetim

Detaylı

2010 faaliyet raporu

2010 faaliyet raporu 2010 faaliyet raporu 1 2 2010 FAALİYET RAPORU İçİndekİler 2 Kısaca Ak-Al 4 Kurumsal Profİl 5 olağan genel kurul gündemi 6 AK-AL IN VİZYONU, MİSYONU VE KURUMSAL DEĞERLERİ 7 Başlıca Fİnansal ve Operasyonel

Detaylı

TORUNLAR GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 31.03.2015 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

TORUNLAR GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 31.03.2015 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU TORUNLAR GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. 31.03.2015 YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 1- Şirket Profili 2- Vizyon, Misyon ve Hedeflerimiz 3- Yönetim Kurulu Üyelerimiz 4- Şirketimizin Sermaye

Detaylı

İhlas Gazetecilik Anonim Şirketi 01.01.2010-31.12.2010 Hesap Dönemine Ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu a) Raporun Dönemi: 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Faaliyet Raporu Ortaklığın

Detaylı

SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

SERİ:XI NO:29 SAYILI TEBLİĞE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU GALATA YATIRIM A.Ş. 31.12.2012 FAALİYET RAPORU Yönetim kurulu olarak Genel Kurula sunduğumuz faaliyet raporumuzda belirtilen hususlar kapsamında, ara dönemi ilgilendiren önemli olaylar ile bunların finansal

Detaylı

31 MART 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI

31 MART 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI 31 MART 2015 TARİHLİ 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI 31 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET Şirketimiz 2014 Yılı Faaliyetlerinin görüşüleceği

Detaylı

İHLAS MADENCİLİK A.Ş. 30.09.2012 TARİHLİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

İHLAS MADENCİLİK A.Ş. 30.09.2012 TARİHLİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İHLAS MADENCİLİK A.Ş. 30.09.2012 TARİHLİ YÖNETİM KURULU a) Raporun dönemi : 01.01.2012 30.09.2012 Dönemi Faaliyet Raporu Ortaklığın Unvanı : İhlas Madencilik Anonim Şirketi Şirketin Faaliyet Konusu ve

Detaylı

2013 HESAP YILI. Kayıtlı Sermaye 100.000.000 TL. Çıkarılmış Sermaye 75.857.033 TL. Merkez Kocaeli

2013 HESAP YILI. Kayıtlı Sermaye 100.000.000 TL. Çıkarılmış Sermaye 75.857.033 TL. Merkez Kocaeli 2013 HESAP YILI 2013 Faaliyet Raporu Kayıtlı Sermaye 100.000.000 TL. Çıkarılmış Sermaye 75.857.033 TL. Merkez Kocaeli 24.03.2014 Pazartesi, Saat: 14:00 da G.O.S.B. İhsan Dede Cad. 700. Sokak Gebze / Kocaeli

Detaylı

TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜ ve ACIBADEM

TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜ ve ACIBADEM atılım TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜ ve ACIBADEM Sağlık hizmeti, insan hakları arasında ve sosyal devlet anlayışının güçlü olduğu ülkelerde temel vatandaşlık haklarının ayrılmaz parçası sayıldığı halde, bu kavramların

Detaylı