İNGİLTERE SAĞLIK TESİSLERİ İÇİN STANDARTLAR

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İNGİLTERE SAĞLIK TESİSLERİ İÇİN STANDARTLAR"

Transkript

1 İNGİLTERE SAĞLIK TESİSLERİ İÇİN STANDARTLAR HTM 60 : TAVANLAR (MART 2005 TARİHLİ İKİNCİ BASKI) HTM 60 standardı tavan başarısı ve performansını aşağıdaki çizelgede görülen başarı niteliklerine göre 6 sınıfa ayırmıştır. Fiziksel ve performans nitelikleri Tavan performansının sınıfları Döşeme altı düz o o o dokunmuş o o o perforesiz o o perforeli o yekpare o o o o o ek yerli o o o o o Nem normal yüksek Alev Sıçraması Sınıf 1 Sınıf 0 Gerekli koşulları belirtir o Seçenekleri belirtir HTM 60 standardının EK B kısmında bir departman veya etkinlik ve aktivite mekanına özel başarım ve performans özelliklerini gerekli ve seçime bağlı olanlar olarak iki gruba ayıran bir çizelge sunulmaktadır.

2 HTM 60 standardı performansı tanımlamak için kullanılan performans özelliklerinin yanı sıra akustik, temizleme, asma tavan plakaların yukarı istikamette kaldırılması ve amörtisör sisteminin sınıf ve kalitesi gibi dikkate alınması gereken diğer ek özelliklerden de bahsetmektedir. Armstrong HTM 60 standart özelliklerini karşılayan ve çeşit olarak da geniş bir yelpazede yer alan ürünler teklif ediyor, bu nedenle ihtiyaclarınıza uygun ve doğru çözümü bulabilirsiniz. EK B- Etkinlik ve aktivite mekanı gereklilikleri programı- PROGRAM İÇİN AÇIKLAMALAR Departman / Etkinlik alanı Sınıflandırma Kaza & Acil Durum *Toplanma alanı o o o o o Temizlikçi odası o o o Banyo ve duş o Temiz gereç o o o Danışmanlık o o o o o Kirli gereç o o o Atık alanı ve çöp o o o Uyuşturucu ve alkolden kurtulma o o o Mülakat odası o o o o o Esas Tedavi Ofi s o o o o o Giriş kabul ve kayıt o o o o o Acil hayati yoğun bakım odası o *Ana personel odası o o o o o Malzemeler, market o o o o o Tedavi o o WC o o o EK B özeti mecburi gerekli özellikleri gösterir o seçime bağlı özellikleri gösterir * ortak kullanım mekanlarının ve bu mekanların tavan yüzeylerinin alev alma sınıfı olarak Klas 0 şartlarını yerine getirdiğni gösterir. Departman / Etkinlik alanı Sınıflandırma Analık - Yeni Doğan Bakım Özel odası Acil doğum odası Özel kabul odası o o o Banyo o Soyunma odası o o o *Ortak kullanım alanı o o o o o Temizlikçi odası o o o Temiz Gereç o o o Günlük oda o o o Doğum odası Kirli gereç o o o Atık alanı o o o Alet odası o o o o o Nevresim odası o o o Ofi s o o o o o Kiler o o o Hijyen ve iş kıyafeti yönetmeliği o Duş o *Personel merkezi o o o o o *Servis arabaları odası o o o o o WC o o o EK B özeti mecburi gerekli özellikleri gösterir o seçime bağlı özellikleri gösterir

3 HTM standardı Haziran 2008 basıldı ve daha önce HTM 2045 bulunan rehberin yerini aldı. Bu standart temizlik ve enfeksiyon kontrol gereklilikleri müsaade ettiği ölçüde akustik olarak önemi olmayan odalar hariç mümkün mertebe her yerde akustik absorbe edici malzemeler kullanılamasını tavsiye eder. Akustik tavanların Britanya standardı BS EN ISO 11654:1997 e göre ses yutma özelliği minumum C sınıfı olmalı ve taban alanın en az % 80 ini kapsamalıdır. Armstrong un Bioguard Akustik sistemi sadece ses yutma performansını bu seviyede karşılamakla kalmaz, aynı zamanda aktif Bioguard antimikrobiyal tedavi özelliği sayesinde enfeksiyonları mükemmel bir performansla kontrol altına alır. Bioguard Akustik sistemde ayrıca ISO ISO 5 standardındaki Clean Room performansı seviyesinde gelişmiş bir su iticilik özelliği vardır ve yaygın dezenfektan ve temizlik kimyasal maddelerine karşı test edilerek dayanıklı oldukları görülmüştür. YANGIN GÜVENLİĞİ Yeni Euroclass Avrupa yangına reaksiyon rating sistemi sadece alev alma seviyesi olarak sıralamayı belirlemekle kalmaz, bunun yanı sıra duman salınımı ve yanma damlacıkların seviyesini de belirler. Hastaneler için tavsiye edilen Armstrong ürünlerinin tamamı B, s3-d2 (Cl) sınıfı şartları ve daha fazlasını karşılar.

4 Müşteri Danışma Masaları Uzman Ekipler OMEGA programı Hemen bugün internet sayfamızı gezmelisiniz! Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Nike Bourgeois, Getty Images - Printed on free chlorine paper.

5 SAĞLIK, REFAH, GÜVENLİK İHTİYAÇLARINIZA UYGUN TAVAN SİSTEMLERİ HAVA KALİTE kontrolü, ANTİBİKROBİYAL performans, TEMİZLİK ve DEZENFEKSİYON ayrıca AKUSTİK sağlık sektörü için bir tavan sistemi seçtiğiniz zaman düşünmeniz gereken en önemli unsurlardır. ANTİMİKROBİYAL PERFORMANS Biyo-kirlilik kontrolü, özellikle hastane ve kliniklerde sağlık sektöründeki gerekli önlemlerden biridir. Amstrong tavanları bakteri, mantar ve küf gibi istenmeyen oluşumların gelişimine engel olur. Ürünlerimiz genel amaçlı olarak her türlü alanda kullanılabilir. Armstrong Bioguard boyası, bakteri, mantar ve küf gibi zararlı mikro organizmaların oluşumununu ve gelişimini engeller. HAVA KALİTESİ Temiz bir oda ortamındaki havadaki partiküllerin sayısını azaltmak amacıyla çeşitli taşıyıcı çözümler ve özel plakalar önerir. Bu ürünler ISO e uygun olarak testedilmiştir. TEMİZLİK Bir tavanın temizleme yöntemi ve temizleme sıklığı uygulamadan uygulamaya değişiklik arzeder. Tüm ürünlerimizi bir elektrik süpürgesi veya en azından biz kuru bezle temizleyebilirsiniz. NEMLİLİĞE KARŞI DİRENÇ Günümüzde tavan ortamları, gittikçe nemliliğe yol açan durumlarla karşılaşmaktadır, bu durum hem iç ortamlarda bilgisayar kullanımının artması, ısıtma ve soğutma sistemlerinin binalarda giderek yaygın kullanımı, kalabalık insan ortamlarının artması tavanlardaki nemlilik oranını arttırmaktadır. Bu gereksinimi karşılamak için amstrong %99 nemliliğe karşı kurulum için çok amaçlı uygun ürünler sunmaktadır. Ayrıca %100 e nemliliğe karşı da özel ürünlemiz bulunmaktadır. ATEŞE KARŞI DİRENÇLİLİK Ulusal Bina Yönetmeliklerinde, binalarda uygulama alanlarına bağlı olarak yangına karşı direç performansının Euroclass a uygun olması şartını yerine getirmesi kararlaştırılmıştır. Armstrong Ürünlerinin hepsinde avrupa yangına direnç standartlarını uygun olarak test edilmiş olup, minimum performans kriterlerini karşıladığı görülmektedir.

6 AKUSTİK PERFORMANS İster bir ofi s olsun isterse bir okul sınıfı veya hastane olsun ortamın ihtiyaç duyduğu : Anlaşılabilirlik - akustik olarak işitilebilir ve anlaşılabir olması Gizlilik - bir ortamın dışarıdan içeri girebilecek veya içerden dışarı çıkabilecek seslere karşı güvenilirliği Konsantrasyon - rahatsız edilmeme Optimum akustik ortamın elde edilmesi için ses emilimi ve ses bastırımının uygun bir kombinasyonu gerekli olup, bu aktif bir akustik kullanımla desteklenmelidir. IŞIĞIN YANSIMASI Asma tavanlardan yüksek yoğunluktaki ışık yansıması tüm iç mekanlardaki doğru miktardaki aydınlatma elde etmek için önemli katkı sağlamakla kalmaz ayrıca aşırı elektrik enerjisi tüketimini de azaltabilir. Armstrong, ürünülerini ışığın yansıtılmasında ileri seviyede testlere tabi tutmuştur. Bu ürünler EN ISO VE 3 (EN de belirtildiği gibi) ve ASTM E1477 gibi standartlara uygundur ve uygunlukları akredite olmuş laboratuvarlarda test edilip onaylanmıştır. 15 YIL Garanti 15 YIL GARANTİ GARANTİ Armstrong World Industries, Armstrong un %95 ve %99 bağıl neme karşı ürünleriyle malzeme ve işçilikteki noksanlardan uzaktır. Bu Armstrong un 15 yıllık malzeme kurulumundan kazandığı deneyimin sonucudur. Ayrıntılı bilgi için (UK) / (Rol) numaraları arayabilirsiniz. GERİ DÖNÜŞÜM İÇERİĞİ ARMSTRONG Ürünleri geri döüşümü mümkün kılacak ham maddelerden üretilmektedir. Ürünlerin geri dönüşüm içeriği ISO 14021:2004 e uygun olarak literatürümüzde gösterilmiştir. Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Miguel de Guzman - Printed on free chlorine paper.

7 HAVA KALİTESİ ve CLEAN ROOM Bir Clean Room/Temiz Oda, zerreciklerin yoğunlaşabileceği, başlama, gelişme ve tutunmaya çalışabileceği, özellikle sanayi, araştırma ve sağlık kurumları gibi noktalarda kontrol etmeyi amaçlayan ortam veya mekanlardır. Isı, nem ve bağıl basınç gibi parametreler de hassas bir şekilde değerlendirilir (tanımlama ISO e göredir). Clean Room/Temiz Odalar zerrecik miktarına bağlı olarak ISO 1 (en temiz) den ISO 9 a kadar sınıfl andırılmıştır. Performans, zerrecik temizlik sınıfına belirleyen ISO e göre test edilmiştir, ayrıca US Federal Standard 209E de kullanımdadır. Aşağıdaki tablo 2 norm arasındaki denkliği göstermektedir. ISO Sınıfı US Fed. Std 209E standartına göre 0,5 μm/m 3 den büyük partikül sayısı Partikül boyutu > 0.1 m > 0.2 m > 0.3 m > 0.5 m > 1 m > 5 m US Federal Standart 209E ISO Class ISO Class ISO Class Class 1 ISO Class Class 10 ISO Class Class 100 ISO Class Class ISO Class Class ISO Class Class ISO Class Class

8 Kinetik arıtma sınıfı : Kirliliğin atmasından dolayı hava kalitesinin düştüğü zaman, hava akış sistemi, risk bölgesine bağlı olarak, belli bir süre içinde ISO seviyesinde belirtilen parçacık temizlik düzeyine dönmelidir. Bir tavan bu kirliliği muhafaza etmemeli ve ilk kez kirlendikten sonra geçen uzun bir süre sonucunda kirden kurtulabilmelidir. Bu testde kimyasal arındırma test edilir. Testte 0.5 mikronluk partikül ile yapılan testin başındaki kirliliğinin zirve değeri ile karşılaştırıldığında kirliliğin %90 oranında temizlenmesi için gerekli olarak zaman ölçülür. Arıtma seviyesine ulaşmak için gerekli zaman, aşağıdaki tabloda gösterilen sınıfl arın belirlenmesinde kullanılır. Kinetik arıtma sınıfı 0,5 μm %90 arıtma sağlamak için gerekli zaman (dk) CP(0.5) t > 40 > 40 CP(0.5) CP(0.5) CP(0.5) CP(0.5)5 5 5 Kaynak : Norm NF S Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Simon Miles - Printed on free chlorine paper.

9 BAKTERİYOLOJİK BAKTERİYOLOJİK TEMİZLİK SINIFLANDIRMALARI Bakteriyolojik temizlik havadaki beher metreküp başına düşen maksimum canlı parçacık konsantrasyonu na göre sınıfl andırılır. Numune plaka hangi bakteriyolojik soyun test edileceğine bağlı olarak değişen 3 ile 7 gün arasındaki kuluçka sürecinden gecen mikroorganizmalar ile kirletilir, en sonunda mikro organizmaların sayısı sayılır. Bir tavan plakası yüzeyine «iniş yapan» mikro organizmaların gelişmesine yardımcı olmamalı ve hatta mikro organizmalarla onların sayılarını en kısa sürede azaltmak için aktif olarak mücadele etmelidir. Aşağıdaki tablo her bir Bakteriyolojik Sınıf başına düşen maksimum konsantrasyonu göstermektedir. Bakteriyolojik sınıf Beher metreküp başına düşen parçacıkların konsantrasyonunu sayı olarak (ufc/m 3 biriminde) gösterir B B B 5 5 B 1 < 1 Kaynak : NF S Normu Armstrong Bioguard boyasını bakterilere karşı testlerde bakteri soyu seçiminde biyolojik hijyenistlerin ve uzman mikrobiyologların kirlenmeye karşı kritik olarak kabul ettikleri soy tavsiyelerine uyar ve geniş kapsamlı seçilmiş soylara karşı test eder. Cera-Lobo labarotuarlarında geniş kapsamlı seçilen bakterilere (gram+, gram, entero-,sporal..vs tipleri), küf ve maya, MRSA (Methicilin Dirençli Stafi lokok Aureus) dahil olmak üzere, E-coli (E. coli) ve Streptococcus pneumoniae soylarına karşı testlerde başarılı sonuçlar alındı. Armstrong Düz Bioguard plaka, Bioguard Akustik ve Orcal Bioguard plakalara uygulanan Bioguard boya aktif olarak 72 saat testten sonra % 99 luk yoketme oranı ile koloni ebatının azaltılmasına katkıda bulunmaktadır.

10 Uygunluk belgesi almak için bize ulaşın. Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Gettyimages - Printed on free chlorine paper.

11 BIOGUARD Biyo-kirlenmeye karşı korunma ISO Clean Room Dezenfektanlara dayanım Bioguard, taşyünü ve metal plakalara Armstrong tarafından uygulanan özel bir yüzey boyasıdır. Bioguard Biyo-kirlenmeye karşı korunma amaçlıdır. Bünyesinde E-coli (koli basili), MRSA, Streptokok Pnömonia, Cereus Basili, Aspergillus Niger, Candida Albicans, Klebsiella Pnömonia, Acinebacter Baumanii gibi bakteri, maya ve mantarların oluşumunu engelleyen Biyo-kimyasallar içerir. (JIS Z2801 and NF S testine göre) - Tüm bu mikro organizmaların %99,9 unu 72 saatten az bir sürede öldürür. - Bu biyo-kimyasallar plaka yüzeyinde oluşabilecek mikro-organizmalara karşı etkilidir. - Ortama radyasyon veya kimyasal yaymazlar. - İnsanlara, hayvanlara ve bitkilere karşı zararsızdırlar. - Yüzey yıpratılmadığında tavan var olduğu sürece aktif durumdadırlar. ISO 5 Clean room/temiz Oda performansı, akustik kumaşlı Ekstra Mikroperfore ve Premium B15 ile kullanılan Bioguard Plain, Bioguard Acoustic ve Orcal Bioguard içindir (tested against ISO ). ISO 3 Clean room/temiz Oda performansı Orcal Bioguard Plain içindir (tested against ISO ). Bioguard Akustik Board tüm kenarları boyalı halde de mevcuttur, bu sağlam plakaların yanı sıra en iyi temiz oda koşullarını sağlamayı da garanti eder. Bioguard Akustik plaka kenarında delme işlemi yapılmamıştır. Bioguard Plain, Bioguard Acoustic ve Orcal Bioguard ın özel düz yüzeyleri toz ve mikro organizmaların plaka yüzeyinde birikmesini sınırlar (NF S Kinetik Dezenfektasyon testine göre). Bioguard ürünleri mükemmel su geçirimsizliği sağlayarak sürekli temizliğe imkan verir. - Bioguard Plain, Bioguard Acoustic ve Orcal Bioguard Ekstra Mikroperfore akustik kumaşlı ve Premium B15 li ıslak bir bez veya süngerle yıkanabilir. - Orcal Bioguard Plain uygun bir montaj doğrultusunda yüksek basınçlı suyla temizlenebilir. Bioguard ürünleri aktif katkılar içeren sulandırılmış dezenfetanlarla temizlenebilir. Örnek Kuaterner Amonyum, Hidrojen Peroksit ve Klorlar. %95 RH performansı Bioguard Plain, Bioguard Acoustic ve Orcal Bioguard Ekstra Mikroperfore akustik kumaşlı ve Premium B15 li içindir. %100 RH performansı Orcal Bioguard Plain de arkası da boyalı ise geçerlidir. Bioguard Plain ve Bioguard Acoustic de kesilen plakalar standart kenar boyası ile örtülebilir.

12 Orcal Bioguard Clip-in Plain montajında örneğin ameliyathanelerde, silikon veya mastikle dolgu yapılmalıdır. Orcal Bioguard akustik kumaşlı Ekstra Mikroperfore ve Premium B15. Bioguard Plain. Bioguard Akustik kenar boyası ile. Armstrong Europa GmbH Satış Temsilciliği Sarıyer-İstanbul Gsm : Fax : Agency: - 03/2011 PX1106 Copyright: Simon Miles - Printed on free chlorine paper.

13 BAKIM Hastaneler içindeki bakım gereksinimleri hastane binasının yaşı, büyüklüğü ve hastanenin tipi ve bunun yanı sıra oda tipi ve ilgili mekan ile ilişkili enfeksiyon riskinin seviyesi gibi o hastaneye özel faktörlere göre değişiklik arz eder. Mutlaka gerekli olan ekipmanların bakımında tavanların engellemeden ulaşılabilir özellikte örneğin klipssiz olması, bununla beraber tavan plakalarının bakım esnasında çok hafi f olup yukarı doğru yerinden çıkmaması gibi özellikler istenir, ancak asıl dikkat edilmesi gereken husus temizlik işlerinin sıklığıdır. Sağlık Departmanının temizlik işleri ihale şartnamesinin yeniden gözden geçirilmiş baskısında riskler çok yüksek, yüksek, önemli ve düşük olmak üzere dört sınıfa ayrılmakta ve temizlik işinin tipi ve asgari sıklığının tanımı bulunmaktadır. En yaygın karşılaşılan temizleme yöntemleri aşağıda özetlenmiştir. Temizlik Temizlik alanlarda hoş bir görünüm ve temel ve asgari düzeyde bir temizlik olduğunu güvence altına alan bir bakım işlemi olarak kabul edilebilir. Temizlik ağırlıklı olarak kuru bir bez, bir elektrikli süpürge ya da nemli sıkılmış sünger ile temizliğin yeterli olduğu en düşük enfeksiyon riski taşıyan alanlarda yapılır. Temizlik-Dezenfekte etme Temizlik-Dezenfekte etme işi ortalama dan şiddetli riskli seviyesine kadar enfeksiyon riski taşıyan alanlarda çok daha ciddi ele alınması gereken bir bakım ihtiyacıdır. Normal olarak tek seferde yapılan temizlik-dezenfeksiyon işinin bir parçası olarak bir deterjan-desenfektan kullanılmasını gerektirir.

14 Biyo-Temizlik Yüzeylerde biyolojik kirliliği azaltma usulüne Biyolojik Temizlik denir ve bu amaçla temizlik, kirlerin ve kullanılmış temizlik malzemesinin ortamdan dışarı atılması ve daha sonra dezenfeksiyon uygulamaları birleştirilir. Bu son dezenfeksiyon işlemi enfeksiyon riski çok yüksek olan bölgeler için tavsiye edilir. Armstrong Bioguard ürünlerinin son kat boyası dezenfektanlar için dayanım testlerine tabi tutulmuştur. Dezenfektan ürünleri belli başlı ülklerde genellikle kullanılan farklı etkin maddelere göre 3 e ayrılır. Hegza anyonlu (aktif madde amonyak) Minncare (aktif madde - Hidrojen Peroksit) Klercide CR B (aktif madde - Klor) Düz Bioguard ve Bioguard Akustik nemli bir sünger ile temizlenebilir. Eger Orcal Bioguard Clip-in ürünün montajında birleşme yerlerine yüksek dirençli silikon conta uygulanmış ise basınçlı su ile de temizlenebilir. Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Simon Miles - Printed on free chlorine paper.

15 AKUSTİK Hastalar dinlenmek ve hızlıca iyileşmek için sakin bir ortama ihtiyaç duyarlar. Hastanedeki zeminler ve duvarlar temizlik ve bakımı kolaylaştırmak için genellikle sert ve dayanıklı yüzeylerden yapılır. Bununla birlikte bu sesi yansıttığı anlamına gelir. Tavan yüzeyi sesi absorbe edecek tek yüzeydir. Bu sebepten dolayı, HTM 0801 Sağlık tesisleri için Akustik Rehber dokümanı 0.60 ve daha iyi ses emilim değerine sahip tavanları tavsiye etmektedir. Hastaları rahatsız etmemek için, yakın yerlerden veya herkesin bulunduğu yerlerden gelen sesleri önlemek gereklidir. Sert taşyünü plakaların yüksek yoğunluğu sayesinde gerekli olan izolasyon özelliği sağlanırken aynı anda odanın içerisinde yansıma süresi gerekliliklerine yetecek kadar odanın içerisinde yeterli emilim de sağlanmış olmaktadır. Hastaları rahatsız etmemek için, Akustik şartların hasta mahremiyetini sağlaması gereklidir. Elektronik bilgileri koruma altına almak gerekli ölçümler ve kontroller yapılırken oda içindeki ve odalar arası mahremiyetin sağlanmaması potensiyel bir zayıfl ıktır. Amerika da Sağlık Sigortası ve Sorumluluk Yasası (HIPAA) hasta mahremiyeti için gereklidir ve tavana entegre ses azaltım sistemlerinin kullanımının sağlık sektöründe arttığını belirtmektedir. Armstrong i-ceilings kullanarak odalarınıza aktif akustik çözümler getirebilir ve hoparlörleri görünmeyecek şekilde kolayca tavanlarınıza monte edebilirsiniz. Bu hoparlörler hem ses izolasyonu hemde hastanelerde, bekleme alanlarında ve terapi odalarında müzik çalınmasını sağlarlar. Daha fazla bilgi icin bizim Akustik Websitemizi kesfetmenizi öneririz.

16 Müşteri Yardım masaları Uzman Takımlar OMEGA programı Web sayfamızı bugün ziyaret ediniz! Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Mitch Van Leeuwen - Printed on free chlorine paper.

17 ÇEVRE POLİTİKASI VE GİRİŞİMLER Tavan plakalarımızın önemli bir kısmının imalatında ham madde olarak curuf tan üretilen kaya yünü, diğer hurda kaya yünleri, kağıt hurdası ve hurda tavan plakaları gibi geri dönüşümlü malzeme kullanılır. TASARIMINI YAPTIĞIMIZ ÜRÜNLER HAKKINDA... Armstrong bina iç mimarisinin danışmanlık ve uygulamadan özel sipariş tasarımlarına kadar her türlü ihtiyacına komple bir çözüm sunmaktadır. Tüm dünyada iş yerlerinden, oyun alanlarına, hastanelerden sınıfl ara kadar her yerde başarılı ve ilham veren yaratıcı tavan çözümleri sunuyoruz. Ancak ürünlerimizin çekici ve en son model olması anlatabileceklerimizin küçük bir kısmı... Doğru hammaddenin seçimi Taşyünü Kil Kağıt Emin olunuz ki bizler Armstrong tavan plakalarının hammaddesi olarak bol olarak bulunan yenilenebilir hammaddeler kullanıyoruz, bunlara biyolojik çözülebilir kayayünü, perlit, doğal nişasta, kağıt hurdası ve kiremit ve kil hurdası gibi hammaddeler örnektir. Aslında ürün gamımızdaki ürünlerin bir çoğu geri dönüşümlü hammadde ile üretilmektedir. Ve tabiki bizim tavan ürünlerinden hiçbiri asbest içermez. ISO STANDARDINA GÖRE GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ MADDE ORANI Product Ürün Gamı Range Product Ürün Gamı Range Mineral PLAIN 44% BIOGUARD ACOUSTIC 45% SIERRA OP 15% BIOGUARD PLAIN 52% ULTIMA 44% CERAMAGUARD 38% ULTIMA db 63% OPTIMA 82% ULTIMA OP 42% PARAFON HYGIEN 20% ULTIMA Vector 44% PERLA 45% Taşıyıcı PERLA db 63% CLEAN ROOM GRID 25% PERLA OP 42% Metal ORCAL BIOGUARD 30%

18 İhtiyacınıza tam olarak uyan ürünler Bugün her zamankinden daha fazla olarak insanlar yaşam kalitelerini artırmak için daha rahat ve sağlıklı ortamlara ihtiyaç duyuyorlar - doğru uygulanmış akustik ve görsel şartlar ortamın olmazsa olmazlarıdır. Bu hususta Armstrong un çözümü anlaşılabilirlik, gizlilik, konsantrasyon ve ışık kalitesi gibi kritik noktalara odaklanmaktır. Bizim yenilikçi tavan tasarımlı portföyümüz ses izolasyonu, ses emilimi ve ışık yansıması arasındaki mükemmel dengeyi bulmada hedefi on ikiden vuruyor ve böylece iş ve oyun için ideal bir ortam yaratıyor..ve TASARIMLARI NASIL YAPIYORUZ! Her yeni ürün ya da tasarımı geliştiriken kendimize aynı kritik soruyu soruyoruz : Bizler kalite ve konforda yüksek standartlar sağlamaya devam ederken işimizin doğru dürüst yapmayı sürdürülebilecekmiyiz? Cevap yüksek sesli bir evet. Armstrong ürünleri ekolojik sorumluluk hususunda kalitesinden enerji verimliliğine iş ve işçi emniyetinden çevreci ambalaj ve paketllemeye kadar en yüksek şartları karşılamaya devam ediyor. Gerçek enerji tasarufunu sağlamak 1998 yılından beri, batı avrupadakı distribütör kanallarımızı optimum yerlerde tutarak, Armstrong olarak yakıt tüketimini azaltmakta önde giden lider kuruluşlardandır. Çeşitli üretim tesisleri ve distribütör kanallarımız sayesinde nakliye masrafları azalmakta buda enerji kullanımında önemli bir azalma meydana getirmektedir. Ayrıca Team Valley üretim tesisi daha az kağıt, palet ve nakliye masrafl arı ile gerçek bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Görsel Konfor Doğal gün ışığı ve elektrikli aydınlatma birincil ışık kaynaklarıdır. Ama tavan, zemin ve duvar yüzeylerinde de işyerinde verimliliği etkileyen önemli bir rol oynayan enerji tasarrufl u aydınlatma katkıda bulunmaktadır. standart tavan için sadece% 75 ışık yansıtması olurken, Yüksek ışık yansıtması olan tavanda bu oran % 90 a kadar çıkmaktadır. Aslında, % 90 ışık yansıması endirekt aydınlatma ile ek % 20 maliyet tasarrufu, bununla birlikte % 11 toplam bina enerji tasarrufu sağlar. İşyerlerinde uygulanan Canopy ler de yansımayı artırabilir ve daha fazla konfor sağlarlar. Akustik Konfor Akustik gelince müşteriler 3 temel konuya ihtiyaç duyarlar ; Anlaşılabilirlik, konsantrasyon ve gizlilik: Armstrong her birine cevap veren yüksek performanslı çözümler sunuyor. Biz, yansıtıcı ürünler, emici ürünler, odadan odaya ses azaltımıda dahil olmak üzere geniş çapta akustik çözümler sunuyoruz. Biz konuşma mahremiyeti için özel seviyelerde gerekli olan aktif akustik çözümleri sunuyoruz. Armstrong Building Products Satış Temsilciliği Gsm : Tel/Fax : Agency: - 04/2011 PX1106 Copyright: Simon Miles - Printed on free chlorine paper.

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara tamlar göre a gör e ak akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara tamlar göre a gör e ak akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas ortamlara göre akıllı çözümler SİZE ÖZEL GEREKSİNİMLERE CEVAP VEREBİLMEK İÇİN EN İDEAL ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMIŞTIR Emniyet, iç mekan kalitesi ve bakım kriterlerini yerine

Detaylı

Clean Room ortamları için çözümler

Clean Room ortamları için çözümler TAVAN SISTEMLERI [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] CI/SfB (35) Xy Mayıs 2008 Clean Room ortamları için çözümler www.armstrong.com.tr Sağlik kurumlari Sağlık kurumlarında, bulaşabilecek ve mevcut bulunan

Detaylı

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara g tamlar öre a a gör k e akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara g tamlar öre a a gör k e akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas ortamlara göre akıllı çözümler SİZE ÖZEL GEREKSİNİMLERE CEVAP VEREBİLMEK İÇİN EN İDEAL ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMIŞTIR Emniyet, iç mekan kalitesi ve bakım kriterlerini yerine

Detaylı

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara g tamlar öre a a gör k e akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara g tamlar öre a a gör k e akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas ortamlara göre akıllı çözümler SİZE ÖZEL GEREKSİNİMLERE CEVAP VEREBİLMEK İÇİN EN İDEAL ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMIŞTIR Emniyet, iç mekan kalitesi ve bakım kriterlerini yerine

Detaylı

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara tamlar göre a gör e ak akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler

SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas or Hassas ortamlara tamlar göre a gör e ak akıl ıll çöz çö ü z m ü ler mler SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas ortamlara göre akıllı çözümler SİZE ÖZEL GEREKSİNİMLERE CEVAP VEREBİLMEK İÇİN EN İDEAL ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMIŞTIR Emniyet, iç mekan kalitesi ve bakım kriterlerini yerine

Detaylı

Hassas ortamlara göre akıllı çözümler

Hassas ortamlara göre akıllı çözümler TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür SAĞLIK SAĞLIK DEPARTMANI Hassas ortamlara göre akıllı çözümler SİZE ÖZEL GEREKSİNİMLERE CEVAP VEREBİLMEK İÇİN EN İDEAL ŞEKİLDE KONUMLANDIRILMIŞTIR

Detaylı

tavanlar, OPtimal konfor için mükemmel denge

tavanlar, OPtimal konfor için mükemmel denge tavanlar, OPtimal konfor için mükemmel denge OPTIMIZASYON Temel ürün özellikleri YOĞUNLUK VE AÇIKLIK ARASINDA MÜKEMMEL BİR DENGE 3 DEĞİŞİK GÖRSELLİ BİR LAMİNE SERİSİ Ürün faydaları AKUSTİK KONFOR α W 1.00

Detaylı

Hassas ortamlara göre akıllı çözümler

Hassas ortamlara göre akıllı çözümler SAĞLIK Müşteri Yardım masası Uzman Ekipler OMEGA programı Bugün www.armstrongceilings.eu sitemizi ziyaret edin! SAĞLIK Daha fazla bilgi için, Akustik, Montaj & Muhafaza, Mevzuat, Çevre & Süreklilik ile

Detaylı

EĞİTİM BÖLÜMÜ. Çevre için kapsamlı çözümler

EĞİTİM BÖLÜMÜ. Çevre için kapsamlı çözümler EĞİTİM EĞİTİM BÖLÜMÜ Çevre için kapsamlı çözümler DAHA İYİ BİR ÖĞRENME ORTAMI Eğitim kurumları için akustik büyük bir zorluktur. Anlaşılabilirlik ve konsantrasyon, öğretmenlerin hem kendilerinin hem de

Detaylı

USG Taşyünü Asma Tavan Panelleri. Radar. - İnce yönsüz fissured dokulu erişilebilir akustik tavan sistemi.

USG Taşyünü Asma Tavan Panelleri. Radar. - İnce yönsüz fissured dokulu erişilebilir akustik tavan sistemi. USG Taşyünü Asma Tavan Panelleri Radar - İnce yönsüz fissured dokulu erişilebilir akustik tavan sistemi. -Canlı, düzgün görünümlü 360 derece yönsüz bir desen, hızlı ekonomik montaj sunar. -Ortak aralık

Detaylı

Sonar. Sonar. Sonar Activity

Sonar. Sonar. Sonar Activity Sonar Sonar Sonar Activity Yangın emniyeti ve ses emilim yönetmeliklerinin gereklerini en iyi şekilde yerine getiren, çeşitli boyut ve kenar seçenekleri ile güçlü kenar ve mükemmel akustik performans sunan

Detaylı

TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Ekim 2008. OPTIMA Canopy

TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Ekim 2008. OPTIMA Canopy TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Ekim 2008 OPTIMA Canopy Yarat, Vurgula, Tanımla Optima Canopy dış bükey, iç bükey, kare, dairesel, altıgen, yamuk veya paralel kenar

Detaylı

Mantar ve bakterilere karşı steril koşulların gerekli olduğu durumlarda :

Mantar ve bakterilere karşı steril koşulların gerekli olduğu durumlarda : Hijyenik tavanlar OWAcoustic sanitas 02 Mantar ve bakterilere karşı steril koşulların gerekli olduğu durumlarda : OWA, özellikle hijyenik açıdan hassas olan alanlar için geliştirilen yeni bir tavan plakası

Detaylı

Tavan Sistemleri Genel Bakış

Tavan Sistemleri Genel Bakış TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Haziran 2008 Tavan Sistemleri Genel Bakış Taşyünü Taşıyıcı Sistemler MALZEMEYE GÖRE ÜRÜN SEÇİCİLER Taşyünü Ultima Optima Ultima Ultima

Detaylı

Our bestsellers MEKAN AKUSTİĞİNİN DOĞRU DÜZENLENMESİ İÇİN İDEAL ÇÖZÜMLER. OWAlifetime collection

Our bestsellers MEKAN AKUSTİĞİNİN DOĞRU DÜZENLENMESİ İÇİN İDEAL ÇÖZÜMLER. OWAlifetime collection Our bestsellers MEKAN AKUSTİĞİNİN DOĞRU DÜZENLENMESİ İÇİN İDEAL ÇÖZÜMLER OWAlifetime collection OWA Asma Plakaları Almanya da üretilen OWA mineral esaslı asma tavan plakaları, özel üretim tekniği sayesinde,

Detaylı

Medicare Serisi. MediCare ürün yelpazesi, sağlık tesislerinde bulunan muhtelif oda tipi ihtiyaçlarına uygun geliştirilmiş, üç çeşit çözüm sunar.

Medicare Serisi. MediCare ürün yelpazesi, sağlık tesislerinde bulunan muhtelif oda tipi ihtiyaçlarına uygun geliştirilmiş, üç çeşit çözüm sunar. Medicare Serisi MediCare Standard MediCare Plus MediCare Air MediCare ürün yelpazesi, sağlık tesislerinde bulunan muhtelif oda tipi ihtiyaçlarına uygun geliştirilmiş, üç çeşit çözüm sunar. Bekleme Alanı

Detaylı

Yeni Nesil Yalıtım Levhası

Yeni Nesil Yalıtım Levhası Yeni Nesil Yalıtım Levhası, ara bölme duvarlarda ve giydirme cephelerde, ısı ve ses yalıtımında kullanılabilen, esnek, dayanıklı, ve uygulaması kolay mineral yün esaslı yalıtım levhasıdır. Isı ve ses yalıtımı

Detaylı

TAVAN SISTEMLERI. Ekim [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] AXIOM CANOPY AXIOM KNIFE EDGE

TAVAN SISTEMLERI. Ekim [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] AXIOM CANOPY AXIOM KNIFE EDGE TAVAN SISTEMLERI [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] Ekim 2008 AXIOM CANOPY AXIOM KNIFE EDGE CANOPY AXIOM CANOPY AXIOM KNIFE EDGE CANOPY tasarla ve... Axiom Canopy ve Axiom Knife Edge Canopy dizayndan

Detaylı

Hemş.Dilek ZENCİROĞLU. Dr.Erhan KABASAKAL

Hemş.Dilek ZENCİROĞLU. Dr.Erhan KABASAKAL Dr.Erhan KABASAKAL Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Hizmet Standartları Daire Başkanlığı Hastane Enfeksiyonları Sorumlusu erhan.kabasakal@saglik.gov.tr Hemş.Dilek ZENCİROĞLU Dezenfeksiyon Antisepsi

Detaylı

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi YUTAKI Eviniz için konforlu ısıtma sistemi SICAKLIK Isı pompası TÜKETİM GAZLI ISITMA YAKITLI ISITMA ELEKTRİKLİ ISITMA YUTAKI Bilinmesi gerekenler Bir ısı pompası nasıl çalışır? Bir ısıtma pompası, enerjiyi

Detaylı

Doğadan yaşama sunulan ayrıcalık...

Doğadan yaşama sunulan ayrıcalık... Doğadan yaşama sunulan ayrıcalık... Isı Yangın Ses Su Yalıtımı Yalıtımı Yalıtımı Yalıtımı İnşaat yapı sektörüne, yeni bir soluk ve yeni nesil bir anlayışıyla, duvar yapı elemanları üretimi ile hizmet vermekteyiz.

Detaylı

Metal tavanlar. OWAtecta Metal ve neden? OWAtecta ile planlama Çok çeşitli tavan oluşumları

Metal tavanlar. OWAtecta Metal ve neden? OWAtecta ile planlama Çok çeşitli tavan oluşumları Metal tavanlar OWAtecta Metal ve neden? Metal tavanlar farklıdır. Yüzeylerinin yoğunluğu ve tasarımlarının estetik sınırlamaları, mimarlara ve inşaatçılara, birçok yapı projesi için belirli yaratıcı seçenekler

Detaylı

TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ. Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür AXIOM C CANOPY

TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ. Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür AXIOM C CANOPY TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür AXIOM C CANOPY Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür 1 HAZIRLANIŞ ASKI NOKTALARI Taşıyıcı askı noktaları Axiom C Canopy montajından evvel tespit

Detaylı

ANTİBAKTERİYEL BOYALARDA YENİ YAKLAŞIMLAR. Ayşesin TELATAR KILIÇ Antalya 21.03.2014

ANTİBAKTERİYEL BOYALARDA YENİ YAKLAŞIMLAR. Ayşesin TELATAR KILIÇ Antalya 21.03.2014 ANTİBAKTERİYEL BOYALARDA YENİ YAKLAŞIMLAR Ayşesin TELATAR KILIÇ Antalya 21.03.2014 Neden Mikroorganizmalar? Yaşamımızda önemli roller üstlenirler, Hastalık ve ekonomik kayıplara neden olurlar, Faydalı

Detaylı

YATIRIM KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN MİNİMUM KOŞULLAR

YATIRIM KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN MİNİMUM KOŞULLAR YATIRIM KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN MİNİMUM KOŞULLAR Çağrı Dönemi 4 Tedbir 03: Tarım Ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi Ve Pazarlanmasının Yeniden Yapılandırılması Ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına

Detaylı

EMNİYET ve GÜVENLİK GÜRÜLTÜ KONTROL CAMLARI CAMLARI

EMNİYET ve GÜVENLİK GÜRÜLTÜ KONTROL CAMLARI CAMLARI GÜRÜLTÜ KONTROL CAMLARI EMNİYET ve GÜVENLİK CAMLARI 1 2 Emniyet ve Güvenlik Camları Sevdiklerinizin can ve mal güvenliğini sağlamanın en etkin yolu! Şişecam Lamine Cam, Şişecam Düzcam ın lamine emniyet

Detaylı

Pool Fresh!up. Sphere. VitroSphere nano. Yüzme havuzu filtresi için DIN normlarına uygun eşsiz cam bilyalar. NSF DIN. Certified to NSF/ANSI 61

Pool Fresh!up. Sphere. VitroSphere nano. Yüzme havuzu filtresi için DIN normlarına uygun eşsiz cam bilyalar. NSF DIN. Certified to NSF/ANSI 61 Pool Fresh!up Vitro Sphere VitroSphere nano Yüzme havuzu filtresi için DIN normlarına uygun eşsiz cam bilyalar. Geprüft nach DIN 19603 & KSW-Richtlinie DIN 19603 NSF Certified to NSF/ANSI 61 Genel sorun

Detaylı

Teknik sistem kataloğu Kompakt panolar AE

Teknik sistem kataloğu Kompakt panolar AE Teknik sistem kataloğu Kompakt panolar AE 3 4 1 6 3 4 8 7 5 2 Orjinal Dünya çapında onayları ile stoklarımızda derhal gönderime hazır. Sayısız pratik boyutları ve tüm ortak uygulamalar için fonksiyonel

Detaylı

Akustik Sünger Çeşitleri ve Uygulama Alanları.

Akustik Sünger Çeşitleri ve Uygulama Alanları. Akustik süngerler, akustiği düzenleyici ses yalıtımı ve izolasyon özelliklerine sahiptir. Profesyonel akustik ses malzemesidir. Gözenekli bir yapıya sahiptir. Radyo Stüdyoları, müzik stüdyoları, eğlence

Detaylı

TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ. Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür AXIOM KE CANOPY

TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ. Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür AXIOM KE CANOPY TAVAN ve DUVAR SİSTEMLERİ Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür AXIOM KE CANOPY Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür 1 HAZIRLANIŞ ASKI NOKTALARI Taşıyıcı askı noktaları Axiom KE Canopy montajından evvel tespit

Detaylı

Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları. Çelik Izgara

Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları. Çelik Izgara Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları Çelik Izgara Sistem Donanım Ltd. Şti.,ızgara döşeme, geçit ızgara, kanal ızgara, hendek ızgara, platform ızgara ve çelik yapılar, inşaat metal kalas,

Detaylı

VIPOL MEMBRAN KİMYASALLARI RO BESLEME SUYUNU, KİMYASAL ÇÖKMELERDEN; BAKTERİYEL BÜYÜMEDEN VE KİRLENMEDEN KORUYUN!!!

VIPOL MEMBRAN KİMYASALLARI RO BESLEME SUYUNU, KİMYASAL ÇÖKMELERDEN; BAKTERİYEL BÜYÜMEDEN VE KİRLENMEDEN KORUYUN!!! VIPOL MEMBRAN KİMYASALLARI RO BESLEME SUYUNU, KİMYASAL ÇÖKMELERDEN; BAKTERİYEL BÜYÜMEDEN VE KİRLENMEDEN KORUYUN!!! RO-NF-UF-MF MEMBRAN KİMYASALLARI Ters osmoz (RO) membran performansı operasyonlar sırasında

Detaylı

mikrofiber bezler www.anbertem.com

mikrofiber bezler www.anbertem.com mikrofiber bezler www.anbertem.com MİKROFİBER TEKNOLOJİ HARİKASI Mikrof iber Temizlik Bezleri Berceste mikrofiber temizlik bezleri, teknoloji kullanılarak polyester ve poliamid bileşiminden üretilmiştir.

Detaylı

T Taşıyıcılı Modüler Asma Tavan

T Taşıyıcılı Modüler Asma Tavan T Taşıyıcılı Modüler Asma Tavan Askı çubuk aralığı 1200 mm Panel 600 mm 600 mm Modüler Asma Tavan Sistemleri; tavandan geçen her türlü tesisatı gizlemek; aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri gibi

Detaylı

TRC Lameks TRC Lameks extra clear

TRC Lameks TRC Lameks extra clear TRC Lameks TRC Lameks extra clear TRC Lameks TRC Lameks extra clear Güvenlik ve Emniyet Camları Sevdiklerinizin can ve mal güvenliğini sağlamanın en etkin yolu! TRC Lameks, Trakya Cam ın lamine camının

Detaylı

Kuru Yapı Sistemleri 10/2015. Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Tavan Plakaları

Kuru Yapı Sistemleri 10/2015. Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Tavan Plakaları Kuru Yapı Sistemleri 10/2015 Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Tavan Plakaları Karolaj Alçıpanlar KARO ALÇIPAN Modüler asma tavan sistemlerinde kullanılan, üzeri boyalı, düzgün yüzeyli

Detaylı

Asma tavan uygulamalarında levhaları yerine sabitlemek için kilitli sistemlerin tercih edilmesi tavsiye olunur.

Asma tavan uygulamalarında levhaları yerine sabitlemek için kilitli sistemlerin tercih edilmesi tavsiye olunur. Decoser CTP Duvar ve Tavan Kaplama Levharı Montaj Detayları Decoser levhalar sadece sert duvar yüzeylerine kaplanmalıdır ( ahşap, alçı levhalar, ince sıva vs ). Duvar yüzeyleri temiz, düz, kuru ve düzgün

Detaylı

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Patentli alufer teknolojisi ile yüksek verim, düşük emisyon 1 CompactGas ın (1000-2800) avantajları Hoval CompactGas; konfor,ekonomi, güvenilirlik ve teknik

Detaylı

KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT

KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT KATI YALITIM MALZEMELERİ KALSİYUM SİLİKAT Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Tekin TEZCAN İnşaat Yüksek Mühendisi KALSİYUM SİLİKAT Yüksek mukavemetli,

Detaylı

BELEDİYE HİZMETLERİNDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

BELEDİYE HİZMETLERİNDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ BELEDİYE HİZMETLERİNDE ÇÖZÜM ORTAĞINIZ ÇÖP DEPONİ ALANLARINDA VE ÇÖP SIZINTI SUYUNDA KOKU KONTROLÜ, ÇÖP SIZINTI SUYUNUN ARITMA ÖNCESİ BOİ, KOİ, AKM DEĞERLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ Bütün dünyada olduğu gibi,

Detaylı

Kuru Yapı Sistemleri 10/2015. Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Zemin Sistemleri

Kuru Yapı Sistemleri 10/2015. Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Zemin Sistemleri Kuru Yapı Sistemleri 10/2015 Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Zemin Sistemleri Zemin Plakaları Vidipan Zemin Plakası Yüksek değerlerde ses yalıtımı sağlayan, fiber alçı teknolojisi

Detaylı

Teknik sistem kataloğu Tutamaklı kumanda panelleri

Teknik sistem kataloğu Tutamaklı kumanda panelleri Teknik sistem kataloğu Tutamaklı kumanda panelleri Tutamaklı kumanda panelleri yüksek ergonomileri, montaj kolaylığı ve cazip tasarımları ile öne çıkar ve stoklarımızda bulunur. Çeşitli boyutlar ve montaj

Detaylı

Kalibre Zımparalama için Abranet Max

Kalibre Zımparalama için Abranet Max Kalibre Zımparalama için Abranet Max Mirka Hakkında KWH MIRKA LTD., yenilikçi zımpara teknolojisinde bir dünya lideri olan Finlandiyalı bir aile şirketidir. Size teknik açıdan üstün, yüksek kaliteli komple

Detaylı

YENİ BEYAZ S TA N D A R T

YENİ BEYAZ S TA N D A R T YENİ BEYAZ S TA N D A R T Fiyat Listesi 2017 01.02.2017 DAHA BEYAZ DAHA FERAH DAHA MODERN YENİ AHŞAP ÜZERİ BEYAZ BOYA Beyaz boyada sınıfının en iyisi Tavanınızla mükemmel renk uyumu Yüksek kaliteli ahşap

Detaylı

TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Ekim 2008. OPTIMA canopy. Bilgiföyü

TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Ekim 2008. OPTIMA canopy. Bilgiföyü TAVAN SİSTEMLERİ [Aramızda fikirler, gerçeğe dönüşür.] CI/SfB (35) Xy Ekim 2008 OPTIMA canopy Bilgiföyü Optima Canopy biçimler BPCS5440WHG1 BPCS5440WHG2 BPCS5440WHG4 Optima Canopy Kare, paketinde 1 tane

Detaylı

AYG-002 / AYG-003 BOYALI SİNEK ÖLDÜRME CİHAZLARI

AYG-002 / AYG-003 BOYALI SİNEK ÖLDÜRME CİHAZLARI AYG-002 / AYG-003 BOYALI SİNEK ÖLDÜRME CİHAZLARI Teknik Özellikler Bu cihazlar elektrostatik toz boyama yöntemiyle boyanmış dkp saçtan üretilmektedir. Özel uv ışını yayan floresanlar sayesinde uçan her

Detaylı

TEMİZODALARDA TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON: TEMİZLİK DETAYDA SAKLIDIR!

TEMİZODALARDA TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON: TEMİZLİK DETAYDA SAKLIDIR! TEMİZODALARDA TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON: TEMİZLİK DETAYDA SAKLIDIR! SİNAN CERAN Endüstri Mühendisi Temizoda Marketi TEMİZODA (ISO 14644-1: 2015) Havadan gelen partikül sayısı konsantrasyonunun kontrol

Detaylı

12/2007 PERFORMANS TAVANLARI. Mekan Yaratan Yenilikler ÜRÜN SEÇİCİSİ. Almanya da yapılmıştır

12/2007 PERFORMANS TAVANLARI. Mekan Yaratan Yenilikler ÜRÜN SEÇİCİSİ. Almanya da yapılmıştır 12/2007 PERFORMANS TAVANLARI Mekan Yaratan Yenilikler ÜRÜN SEÇİCİSİ Almanya da yapılmıştır YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜN PORTFÖYÜ YENİ: THERMATEX ALPHA AMF THERMATEX Alpha mineral taşyünü asma tavan plakası olarak

Detaylı

TAVAN SISTEMLERI. Ekim 2008. [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] AXIOM KNIFE EDGE CANOPY. Montaj Föyü

TAVAN SISTEMLERI. Ekim 2008. [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] AXIOM KNIFE EDGE CANOPY. Montaj Föyü TAVAN SISTEMLERI [Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür] Ekim 2008 AXIOM KNIFE EDGE CANOPY Montaj Föyü 1 HAZIRLANIŞ AXIOM KNIFE EDGE CANOPY BİLEŞENLERİ Ürün No. Tanım BPCS 574206G Axiom Knife Edge profili

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ-4 İŞ PLANININ OLUŞTURULMASI. AMAÇ Hastane temizlik hizmetleri departmanında, hastaneye göre genel iş planı oluşturabileceksiniz.

ÖĞRENME FAALİYETİ-4 İŞ PLANININ OLUŞTURULMASI. AMAÇ Hastane temizlik hizmetleri departmanında, hastaneye göre genel iş planı oluşturabileceksiniz. 32 ÖĞRENME FAALİYETİ-4 AMAÇ Hastane temizlik hizmetleri departmanında, hastaneye göre genel iş planı oluşturabileceksiniz. ARAŞTIRMA Hastane temizlik hizmetleri departmanında kullanılan iş planlarını araştırınız.

Detaylı

TÜM DÜNYADA YÜKSEK KALITEDE GALVANIZLEME TESIS TEDARIKÇISI

TÜM DÜNYADA YÜKSEK KALITEDE GALVANIZLEME TESIS TEDARIKÇISI WORLD LEADERS IN GALVANIZING PLANT TÜM DÜNYADA YÜKSEK KALITEDE GALVANIZLEME TESIS TEDARIKÇISI HASCO FIRINLAR Hasco yüksek yakıt verimini düşük ve eşit kazan aşınmasında sağlayan Kesikli Ateşlemeli, Yüksek

Detaylı

ODE R-FLEX PRM/STD LEVHA

ODE R-FLEX PRM/STD LEVHA (HVAC) 4 ODE RFLEX PRM/STD LEVHA ELASTOMERİK KAUÇUK KÖPÜĞÜ YALITIM LEVHALARI Isı İletkenlik Katsayısı (λ λ) (W/mK) (0 C) Yangın Sınıfı (TS EN 11) Yangın Sınıfı (BS 47) Sıcaklık Dayanımı ( C) Kimyasallara

Detaylı

SU TESİSATLARI ISITMA KLİMA SOĞUTMA SOLAR SİSTEMLER ENDÜSTRİYEL NETWORK

SU TESİSATLARI ISITMA KLİMA SOĞUTMA SOLAR SİSTEMLER ENDÜSTRİYEL NETWORK 1 SU TESİSATLARI ISIA KLİMA SOĞUA SOLAR SİSTEMLER ENDÜSTRİYEL NETWORK Enerji tasarrufu sağlayan ve çevreyi koruyan gelişmiş teknoloji Üst düzey ve sürekli enerji tasarrufu Güvenilir sistem kurulumu Montaj

Detaylı

CIP Sisteminin Avantajları

CIP Sisteminin Avantajları Gıda işletmelerinde spesifik hijyen sorunlarının çözümünde CIP temizleme yöntemi büyük bir öneme sahiptir. Uzun zamandan beri başarı ile uygulanmaktadır. Gıda işletmelerinin otomatik olarak temizlenmesini

Detaylı

TRULOK Genel Bakış TAŞIYICI SİSTEMLER

TRULOK Genel Bakış TAŞIYICI SİSTEMLER TAVAN SISTEMLERI Aramızda, fikirler gerçeğe dönüşür Mayıs 2009 TRULOK Genel Bakış TAŞIYICI SİSTEMLER Tasarım Uygulamaları Genel Uygulamalar Özellikli Uygulamalar Metal Uygulamaları www.armstrong.com.tr

Detaylı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı KOMPLE ÇÖZÜM Isıtma Soğutma Sıhhi Sıcak Su ÇEVRE DOSTU Dünyanın en yüksek COP=4,5 değerine sahip ekonomik sistemlerdir. Yenilenebilir enerji olan Hava ve Güneşten faydalanma Gaz veya yakıt ile ısıtmaya

Detaylı

TopClean M Temizliği unutun, sadece nefes alın

TopClean M Temizliği unutun, sadece nefes alın Profesyonel temizleme ve dezenfeksiyon teknolojisi Temizliği unutun, sadece nefes alın Solunum ekipmanları için profesyonel temizlik ve dezenfeksiyon www.meiko.com.tr : Güvenilir temizlik ve dezenfeksiyon

Detaylı

Avrupanıın en hızlı satan gazifikasyon kazanı!

Avrupanıın en hızlı satan gazifikasyon kazanı! Avrupanıın en hızlı satan gazifikasyon kazanı! Yeni nesil Ventum gazifikasyon kazanları çok sessiz, verimli ve ekonomik bir sistem olarak tasarlanmıştır. Geniş yanma odası 7 saate kadar ısıtmaya yetecek

Detaylı

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü 2 Modüler Tavan Hoparlörü Kullanıcıyı düşünerek tasarlanmıştır Neredeyse tüm tavan koşulları için mükemmel Yenilikçi modüler mimari Kolay kurulum

Detaylı

D U M A N K A Y A İ N Ş A A T. Kurtköy Flex LEED UYGULAMALARI

D U M A N K A Y A İ N Ş A A T. Kurtköy Flex LEED UYGULAMALARI Kurtköy Flex LEED UYGULAMALARI Dumankaya Kurtköy Flex Konsept; Bölgede farklılık oluşturacak bir proje, Büyük lobi alanı, Toplantı odaları, Terasta yüzme havuzu, Fitness Center Kafe-Restoran Dumankaya

Detaylı

SIRADANLIKTAN VAZGEÇMENiN TAM ZAMANI KALiTELi DEKORATiF DiZAYN EV DEKORASYONLARI

SIRADANLIKTAN VAZGEÇMENiN TAM ZAMANI KALiTELi DEKORATiF DiZAYN EV DEKORASYONLARI hakkımızda 2001 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz kaliteli ve çağdaş fikirleri ile birçok başarılı projeye imza atmıştır. İnşaat sektöründeki hızlı gelişmeler ve yeni ürün

Detaylı

Kuru Yapı Sistemleri 10/2015. Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Alçıpan Çeşitleri

Kuru Yapı Sistemleri 10/2015. Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Alçıpan Çeşitleri Kuru Yapı Sistemleri 10/2015 Kuru Yapı ve Toz Alçı Ürünleri & Sistem Tamamlayıcıları Alçıpan Çeşitleri FLEX ALÇIPAN (FX) Düzgün yüzeyli, esnek ve hafif Alçıpan çeşididir. Ön yüzü fildişi, arka yüzü gri

Detaylı

TopLine Hastalar ve hasta bakım personeli için etkin koruma

TopLine Hastalar ve hasta bakım personeli için etkin koruma Profesyonel temizleme ve dezenfeksiyon teknolojisi TopLine Hastalar ve hasta bakım personeli için etkin koruma TopLine ürün portföyü www.meiko.com.tr TopLine Kirli temizlik odaları için güvenilir hijyen

Detaylı

Turizmin gelişmesi konaklama tesislerinden beklenen hizmetin artmasına neden olmuştur. Misafirler gece konaklamasının yanında farklı sosyal

Turizmin gelişmesi konaklama tesislerinden beklenen hizmetin artmasına neden olmuştur. Misafirler gece konaklamasının yanında farklı sosyal Turizmin gelişmesi konaklama tesislerinden beklenen hizmetin artmasına neden olmuştur. Misafirler gece konaklamasının yanında farklı sosyal faaliyetleri yapabileceği tesisleri tercih etmektedirler. Bu

Detaylı

Lavabonuzu sanatla tanıştırın Tork temsilcinizle temas kurun veya sca-tork.com'u ziyaret edin

Lavabonuzu sanatla tanıştırın Tork temsilcinizle temas kurun veya sca-tork.com'u ziyaret edin Lavabonuzu sanatla tanıştırın Tork temsilcinizle temas kurun veya sca-tork.com'u ziyaret edin Tork Image Design Tork Image Design Tork Image Line serisi ile lavabolarınıza şıklık katın! Lavabolarınızın

Detaylı

KEIM Ecosil -ME. İç mekanlar için yüksek performanslı, aşınma dayanımlı silikat boya

KEIM Ecosil -ME. İç mekanlar için yüksek performanslı, aşınma dayanımlı silikat boya KEIM Ecosil -ME İç mekanlar için yüksek performanslı, aşınma dayanımlı silikat boya Hızla Degişebilen Resim Fotokataliz nedir ve ne yapar... Doğada fotokataliz ve teknikleri Fotokataliz bir reaksiyon tepkimesini

Detaylı

Tekstil korumasında süreç OPTİMİZASYONU İÇİN YENİLİKÇİ TEKNİK

Tekstil korumasında süreç OPTİMİZASYONU İÇİN YENİLİKÇİ TEKNİK Tekstil korumasında süreç OPTİMİZASYONU İÇİN YENİLİKÇİ TEKNİK KALİTE MALİYET Çevre Aquastream SİSTEMLERİNİN avantajları: Kalite - Yıkama banyosundaki havların ve saçların azalması - Bulaşan havlar özenle

Detaylı

Egger in aqua + teknolojisine sahip laminat parkeleri

Egger in aqua + teknolojisine sahip laminat parkeleri Egger in aqua + teknolojisine sahip laminat parkeleri www.egger.com/aquaplus LIFE TIME Neme dayanıklı aqua + laminat parke, hijyeni konfor ile birleştirir. Islak zeminler ve ticari alanlarda dahi fayanslara

Detaylı

EMİSYON ÖLÇÜMLERİ GÜRÜLTÜ VE TİTREŞİM ÖLÇÜMLERİ İMİSYON VE HAVA KALİTESİ ÖLÇÜMLERİ İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖLÇÜMLERİ SGS ÇEVRE

EMİSYON ÖLÇÜMLERİ GÜRÜLTÜ VE TİTREŞİM ÖLÇÜMLERİ İMİSYON VE HAVA KALİTESİ ÖLÇÜMLERİ İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖLÇÜMLERİ SGS ÇEVRE EMİSYON ÖLÇÜMLERİ GÜRÜLTÜ VE TİTREŞİM ÖLÇÜMLERİ İMİSYON VE HAVA KALİTESİ ÖLÇÜMLERİ İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ÖLÇÜMLERİ SGS ÇEVRE SGS ÇEVRE SGS ÇEVRE LABORATUVARI SGS Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları

Detaylı

NANOGEN INTERNATIONAL Yönetimi olarak, çevre dostu, maliyet azaltıcı, insanların zamanını daha etkin kullanmasını sağlayıcı çözümler üretmiştir.

NANOGEN INTERNATIONAL Yönetimi olarak, çevre dostu, maliyet azaltıcı, insanların zamanını daha etkin kullanmasını sağlayıcı çözümler üretmiştir. HAKKIMIZDA NANOGEN İNTERNATIONAL ticari faaliyetini Londra ve 2011 yılından itibaren İstanbul merkezli olarak gerçekleştirmektedir. Kendi laboratuarlarinda yapmış olduğu nano teknolojik çalışmalar sonucunda,

Detaylı

İŞ HİJYENİ ÖLÇÜMLERİ. Hüsamettin ÇOBAN ÇEDFEM

İŞ HİJYENİ ÖLÇÜMLERİ. Hüsamettin ÇOBAN ÇEDFEM İŞ HİJYENİ ÖLÇÜMLERİ Hüsamettin ÇOBAN ÇEDFEM yasal dayanak 6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU Bölüm:2 Madde:10 Fıkra:4 İşveren, iş sağlığı ve güvenliği yönünden çalışma ortamına ve çalışanların

Detaylı

MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU

MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1. ÜRÜN VE TEDARİKÇİ TANIMLAMA Ürün Adı Üretici : İzocam Ekspande Polistren (EPS) : İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. 41455 Gebze - Kocaeli TÜRKİYE Telefon Numarası : + 90 262

Detaylı

Akustik Halı Kauçuk PVC Tabanlı Akustik Halı.

Akustik Halı Kauçuk PVC Tabanlı Akustik Halı. Akustik halı alev alma ve yanmaya karşı dirençli akustik halı çeşitleri muhteşem bir ses yutumu ile gürültülü ortamlarda zemine döşenerek ses yalıtımını sağlayan alternatif seçenekler arasında yer almaktadır.

Detaylı

Üzerinde yaşadığımız Dünya da tüm maddeler katı, sıvı ve gaz halde bulunur. Daha önce öğrendiğimiz gibi bu maddeler hangi halde bulunursa bulunsun,

Üzerinde yaşadığımız Dünya da tüm maddeler katı, sıvı ve gaz halde bulunur. Daha önce öğrendiğimiz gibi bu maddeler hangi halde bulunursa bulunsun, Madde ve Isı Üzerinde yaşadığımız Dünya da tüm maddeler katı, sıvı ve gaz halde bulunur. Daha önce öğrendiğimiz gibi bu maddeler hangi halde bulunursa bulunsun, bunları oluşturan tanecikler hareket halindedir.

Detaylı

TİP GENİŞLİK (mm) Güç (W/m²) Uzunluk (m) Toplam Güç Toplam Aktif. (W) Eset 60-1,5/50

TİP GENİŞLİK (mm) Güç (W/m²) Uzunluk (m) Toplam Güç Toplam Aktif. (W) Eset 60-1,5/50 ECOFILM Isıtma Folyoları En yeni teknolojilerden yararlanılarak üretilen Ecofilm ısıtma folyoları, özellikle büyük yüzeylerin ısıtılmasında kullanılıyor. Bu ısıtma sistemleri; grafit kaplamalı polyester

Detaylı

SmartBalance performans ile akıllı tasarımı bir araya getirir

SmartBalance performans ile akıllı tasarımı bir araya getirir Lighting SmartBalance performans ile akıllı tasarımı bir araya getirir SmartBalance, surface mounted İşlevsel aydınlatma birçok durumda önemli olsa da, müşteriler şık ve/veya dikkat çekmeyen armatürler

Detaylı

SmartBalance performans ile akıllı tasarımı bir araya getirir

SmartBalance performans ile akıllı tasarımı bir araya getirir Lighting SmartBalance performans ile akıllı tasarımı bir araya getirir SmartBalance, surface mounted İşlevsel aydınlatma birçok durumda önemli olsa da, müşteriler şık ve/veya dikkat çekmeyen armatürler

Detaylı

T 10/1. Ekstra rahatlık için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı

T 10/1. Ekstra rahatlık için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı Fonksiyonelliği, güçlü emiş gücü ve dayanıklılığı ile öne çıkan T 10/1 kuru elektrikli süpürge, ergonomik tasarımı ile oteller ve temizlik firmaları için ideal bir seçenektir. 1 Ekstra rahatlık için ayak

Detaylı

T 12/1 eco!efficiency

T 12/1 eco!efficiency Yüksek verimli ve sessiz yeni Kärcher T12/1; oteller, restoranlar, ofisler, dükkanlar, hastanelerde kullanılabilir. Manevra kabiliyeti önde ve arkada bulunan 2'şer tekerlek ile sağlanmıştır. 1 Enerji tasarrufu

Detaylı

DİKKAT ÇEKİCİ BİR AYDINLATMA KÜLTÜRÜ

DİKKAT ÇEKİCİ BİR AYDINLATMA KÜLTÜRÜ DİKKAT ÇEKİCİ BİR AYDINLATMA KÜLTÜRÜ HOŞGELDİN LED AYDINLATMADA SEÇİM ÖZGÜRLÜĞÜ YENİBİR ÇAĞ Aydınlatma çözümlerinde gelişmiş ürün serisi, SIMON LED. AYDINLATMA PROJELERİNİZDE YEPYENİ BİR BAKIŞ AÇISI Downlightlar

Detaylı

YER DESTEK EKİPMANLARI ISLAK HİZMETLER. Dr. Markus Gerlach ve Andreas Bayerlein

YER DESTEK EKİPMANLARI ISLAK HİZMETLER. Dr. Markus Gerlach ve Andreas Bayerlein YER DESTEK EKİPMANLARI ISLAK HİZMETLER Dr. Markus Gerlach ve Andreas Bayerlein Havalimanındaki Günlük Sorunlar Havaalanları herhangi bir ulusal ulaştırma altyapısının önemli bir parçasıdır ve onların gelişimi

Detaylı

YATIRIM KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN MİNİMUM KOŞULLAR

YATIRIM KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN MİNİMUM KOŞULLAR YATIRIM KAPSAMINDA UYULMASI GEREKEN MİNİMUM KOŞULLAR Çağrı Dönemi Tedbir 3: Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektör 3-3: Kanatlı

Detaylı

En Yakın ve En Güvenilir Gıda Hijyeni Danışmanınız

En Yakın ve En Güvenilir Gıda Hijyeni Danışmanınız En Yakın ve En Güvenilir Gıda Hijyeni Danışmanınız FİRMA PROFİLİ Akademik Hijyen Ltd. Şti., İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özer Ergün ün başkanlığında bir grup akademisyen tarafından, her

Detaylı

Sessiz Atık Su Sistemleri ÜRÜN KATALOĞU. Wavin SiTech+ Sessiz Üç Katlı Atık Su Borusu & Ek Parçaları

Sessiz Atık Su Sistemleri ÜRÜN KATALOĞU. Wavin SiTech+ Sessiz Üç Katlı Atık Su Borusu & Ek Parçaları Sessiz Atık Su Sistemleri ÜRÜN KATALOĞU Sessiz Üç Katlı Atık Su Borusu & Ek Parçaları Sistem Tanımı Uygulama Özel Ek Parçalar Mineral takviyeli Polipropilen(PP) bazlı atık su sistemlerinde kullanılır.

Detaylı

Temizlik Setleri. Ürün Özellikleri: Mop. Sap. Kova. Tekerlekli Taşıma Aparatı. Ürün Kodu. Ürün Barkod Koli Barkod Koli İçi Hacim (lt)

Temizlik Setleri. Ürün Özellikleri: Mop. Sap. Kova. Tekerlekli Taşıma Aparatı. Ürün Kodu. Ürün Barkod Koli Barkod Koli İçi Hacim (lt) İÇİNDEKİLER TEMİZLİK SETLERİ... 4 MOPLAR... 6 APARATLAR... SAPLAR... 14 CAM TEMİZLİK ÜRÜNLERİ... 16 TEMİZLİK BEZLERİ... 18 SÜNGER VE OVMA ÜRÜNLERİ... 20 Temizlik Setleri Mop Temizleme alanı genişletilmiş

Detaylı

Dräger PARAT Kaçış başlıkları

Dräger PARAT Kaçış başlıkları Dräger PARAT Kaçış başlıkları Dräger PARAT kaçış başlıkları her zaman mümkün olduğunca hızlı bir kaçış gerekliliği dikkate alınarak kullanıcılarla beraber geliştirilmiştir. Dräger PARAT optimize edilmiş

Detaylı

T 10/1. Kolay kullanım için ayak pedalı. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner

T 10/1. Kolay kullanım için ayak pedalı. Eğilmeye gerek kalmadan çalışma için ayak pedalı. Darbeye dayanıklı konteyner Fonksiyonelliği, güçlü emiş gücü ve dayanıklılığı ile öne çıkan T 10/1 kuru elektrikli süpürge, ergonomik tasarımı ile oteller ve temizlik firmaları için ideal bir seçenektir. 1 2 1 Kolay kullanım için

Detaylı

DEKORASYON AYDINLATMA GERGİ TAVAN

DEKORASYON AYDINLATMA GERGİ TAVAN DEKORASYON AYDINLATMA GERGİ TAVAN Tasarım, bilgi ve tecrübe gerektirir. PVC Gergi Tavan Sistemleri Bamax Gergi Tavan Sistemleri girişimci, yenilikçi ve sorumluluk taşıyan vizyon sahibi ruhuyla 2005 yılında

Detaylı

ASMA TAVAN SİSTEMLERİ GENEL KATALOG

ASMA TAVAN SİSTEMLERİ GENEL KATALOG ASMA TAVAN SİSTEMLERİ GENEL KATALOG TOZ ALÇI ALÇI LEVHA TOZ ALÇI ALÇI LEVHA AYSIST ASMA TAVAN SİSTEMLERİ GENEL KATALOG Geçmişten günümüze kadar yapılan bütün tasarımlarda kullanıcının ilk beklentisi; işlevine

Detaylı

CI/SfB (35) Xy. June 2016 AXIOM KE CANOPY. Aramızda, fikirler gerçeğe dönuşur

CI/SfB (35) Xy. June 2016 AXIOM KE CANOPY. Aramızda, fikirler gerçeğe dönuşur CI/SfB (35) Xy AXIOM KE CANOPY Aramızda, fikirler gerçeğe dönuşur June 2016 1 HAZIRLANIŞ AXIOM KE CANOPY BİLEŞENLERİ Üru n No. Tanım CS 57420 G Axiom KE profili C 3000 H Primary u st C kanal A WDN 21 H

Detaylı

TAVUKÇULUK VE ATERMĐT

TAVUKÇULUK VE ATERMĐT TAVUKÇULUK VE ATERMĐT Sayılarla Atermit Firması Kuruluş: 1956 2012 Üretimden Net Ciro: 80 Milyon $ / 144 Milyon TL 2012 Đthalat: 16 Milyon $ 2012 Đhracat : 11 Milyon $ Fabrikalar: 4 Satış Ofisleri: 5 Çalışan

Detaylı

Sırt ve Oturak Süngerleri İçten metal karkaslı 55 Kg/m3 (ISO845) yoğunluğunda uluslar arası alev almazlık (ISO3795) ve kalıcı defermosyan (ISO1856)

Sırt ve Oturak Süngerleri İçten metal karkaslı 55 Kg/m3 (ISO845) yoğunluğunda uluslar arası alev almazlık (ISO3795) ve kalıcı defermosyan (ISO1856) Nova Sinema Koltuğu Sırt ve Oturak Süngerleri İçten metal karkaslı 55 Kg/m3 (ISO845) yoğunluğunda uluslar arası alev almazlık (ISO3795) ve kalıcı defermosyan (ISO1856) standartlarına uygun su bazlı poliüretan

Detaylı

Ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünler CE, ISO 9001 ve TSE belgelerine sahiptir.

Ürettiğimiz ve satışını yaptığımız ürünler CE, ISO 9001 ve TSE belgelerine sahiptir. Masvent, gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, uzmanlaşmış kadrosu ve modern makina parkuruyla yürüttüğü imalatlarıyla havalandırma sektöründe başarıyla hizmet vermektedir. Firmamız; Klima Santralleri,

Detaylı

Sinerji Mühendislik Müşavirlik İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Sinerji Mühendislik Müşavirlik İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. NEDEN NATÜREL IŞIK? Mekânlarınızın aydınlatma ampullerini kapalı tutarak elektrik tasarrufu mu yapıyorsunuz? Siyah sandığınız giysinizin aslında yeşil olduğunu fark etmeniz durumu sıklıkla başınıza geliyor

Detaylı

Kablo Geçişlerinde Pasif Yangın Durdurucu Sistemler

Kablo Geçişlerinde Pasif Yangın Durdurucu Sistemler Kablo Geçişlerinde Pasif Yangın Durdurucu Sistemler EN Test Prosedürü & Aplikasyonlar 2015 1 İçerik Bina Yangın Yalıtımının Önemi EN 1366-3 Test Standardı (Penetrasyon Yalıtımı) & Yangın Dayanımı Pasif

Detaylı

Durusu Park Çatı Strüktürü. Yapısal Lamine Ahşap...

Durusu Park Çatı Strüktürü. Yapısal Lamine Ahşap... Durusu Park Çatı Strüktürü Yapısal Lamine Ahşap... Ahşap Kubbe - Türkmenistan Tarihi Eser - Sultantepe, Üsküdar Yapısal Lamine Ahşap Yüksek teknoloji ürünü Yapısal lamine ahşap, büyük budaklar, reçine

Detaylı

Cepheler için silikon reçine emülsiyon boyalar. Sürekli ve uzun vadeli koruma

Cepheler için silikon reçine emülsiyon boyalar. Sürekli ve uzun vadeli koruma Cepheler için silikon reçine emülsiyon boyalar Sürekli ve uzun vadeli koruma Cepheler için modern Ağ 2 Silikon reçine emülsiyon boyalar duvarları hem Bu ağ yapısı, yağmur ve sprey suyu, kar ıslaklığı ve

Detaylı

AMELİYATHANELERDE VERİLECEK EN AZ HAVA DEBİSİ VE LAMİNAR TAVAN UYGULAMASI. Erkan TUNCAY ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA

AMELİYATHANELERDE VERİLECEK EN AZ HAVA DEBİSİ VE LAMİNAR TAVAN UYGULAMASI. Erkan TUNCAY ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA ARAŞTIRMA / İNCELEME ISITMA HAVA KOŞULLANDIRMA HAVALANDIRMA SU ŞARTLANDIRMA SU ARITIMI ENERJİ OTOMATİK KONTROL BİNA OTOMASYON Erkan TUNCAY İŞ YÖNETİMİ VE ORGANİZASYON MALİYE / FİNANS MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME

Detaylı

Paralel ortam CO/CO2 ölçümü. testo 315-3: EN Avrupa normlarına uygun ortam havası ölçümleri

Paralel ortam CO/CO2 ölçümü. testo 315-3: EN Avrupa normlarına uygun ortam havası ölçümleri Paralel ortam CO/CO2 ölçümü testo 315-3: EN 50543 Avrupa normlarına uygun ortam havası ölçümleri testo 315-3 testo 315-3 cihazını nerelerde kullanabilirsiniz? Ortam ölçümlerinde, paralel CO/CO 2 verileri

Detaylı

T 2.2/2/TR/1. Swirl Difüzörler. XARTO Tipi. Yaratıcı bir tavan tasarımı için. The art of handling air

T 2.2/2/TR/1. Swirl Difüzörler. XARTO Tipi. Yaratıcı bir tavan tasarımı için. The art of handling air T 2.2/2/TR/1 Swirl Difüzörler XARTO Tipi Yaratıcı bir tavan tasarımı için The art of handling air İçerik. Tanım Tanım 2 Yenilik 3 Konstrüksiyon - Boyutlar 4 Montaj 5 Tanımlar 6 Kolay seçim 7 Aerodinamik

Detaylı