İÇİNDEKİLER TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ E-BÜLTENİ. Önsöz 1

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İÇİNDEKİLER TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ E-BÜLTENİ. www.tfd.org.tr/bulten bulten@tfd.org.tr. Önsöz 1"

Transkript

1 G TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ E-BÜLTENİ Sayı: 113, MAYIS HAZİRAN 2012 TFD Bülteni 2012 sayılarından itibaren, elektronik bülten formatında iki ayda bir yayımlanmaktadır. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Editör Prof. Dr. Öner Süzer Editör Yardımcıları Doç. Dr. N. Tuğba Durlu Kandilci Doç. Dr. Bilgen Hoşgör Başgut Yayın Kurulu Prof. Dr. Nurettin Abacıoğlu Prof. Dr. A. Tanju Özçelikay Prof. Dr. Hakan Ergün Doç. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu Doç. Dr. Arzu Onay Beşikçi Doç. Dr. Başar Sırmagül Doç. Dr. Hale Zerrin Toklu Doç. Dr. Alper Okyar Yrd. Doç. Dr. Banu Cahide Tel Yrd. Doç. Dr. Kemal Buharalıoğlu Yrd. Doç. Dr. Tolga Aydos Yrd. Doç. Dr. Burak Cem Soner Uzm. Dr. Kubilay Oransay Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerlerinin 21.si, Dr. Nejat Eczacıbaşı Anısına 2-5 Heksametonyum Adamı 6 Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı 7-11 Prof. Dr. Gül Ayanoğlu Dülger in Emeklilik Töreninin Ardından Bilimsel Toplantı Duyuruları Proje Başvuruları 17 Üyelerimizden 18 İş İlanları 19 Bültende yer almasını istediğiniz yazıları-haberleri adresine gönderebilirsiniz.

2 ÖNSÖZ Sayfa 1 Değerli Meslektaşlarım, Türk Farmakoloji Derneği Elektronik Bülteninin Mayıs-Haziran 2012 sayısında sizlerle birlikteyiz. Bültenin yayına hazırlandığı dönemde 7 Mayıs 2012 tarihinde İzmir de Biyofarmasötikler ve Biyobenzerler toplantısı düzenlendi. Şimdiye kadar yapılan TFD Eğitim toplantıları arasında farklı bir boyuta ulaşan bu toplantı farmakologlar dışında farklı disiplinlerden akademisyenler, kamu ve farmasötik endüstriden temsilcilerin katılımıyla son derece verimli oldu. Sempozyum sunularının tümü internet sitemizde adresinde yayımlanmaya başlandı. Bu toplantı hakkında daha fazla bilgiyi bir sonraki sayımızda yayımlayacağız. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim, konusunda Türkiye de öncü olan bu toplantının devamı niteliğinde yeni bir toplantıyı sonbahar aylarında Ankara da yapmayı planlamaktayız Haziran 2012 tarihlerinde Ankara'da Türk Farmakoloji Derneği Prof. Dr. Oğuz Güç Yaz Okulu nun Dördüncüsü yapılacaktır, kurs programı ve davet edilen üyelerimiz internet sitemizden yayımlanmıştır. Yaz okulu programında en son gelişme pratik programına Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı nın da katılması oldu. Programın en son hali internet sitemizde yer almıştır. Aslında bir de kara mizah bile kabul edilebilecek bir şey gerçekleşti. Toplantının adına düzenlendiği çocukluk arkadaşım, rahmetli Oğuz Güç bilindiği gibi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesiydi. Sevgili Prof. Dr. Alper İskit de Oğuz un uzun yıllar birlikte çalıştığı asistanıydı. Gün oldu devran döndü sevgili Alper anabilim dalı başkanı oldu ve yaz okulunda In vitro izole organ banyosu teknikleri eğitimini veremeyeceklerini bildirdi. Benim için burası sözün bittiği yer! Ulusal kongremizin yer ve tarihinin belirlenmesinde son aşamalara geldik. Kongremizin bilimsel programı için önerilerinizi, internet sitemizde yer alan formu doldurup adresine gönderirseniz, önerileriniz dikkate alınacaktır. Prof. Dr. Sönmez Uydeş Doğan ın bilimsel sekreterliğini yaptığı kongremizin detayları yakında sizlere bildirilecektir. Bültenimizin iş ilanları sayfalarının internet sitemizde düzenli olarak güncellendiğini de hatırlatmak isterim. Yakın zamanlarda proje başvuruları sayfamız da düzenli olarak güncellenen bir formata kavuşacaktır. Saygılarımla ve Temmuz-Ağustos 2012 sayısında görüşmek dileğimle. Prof. Dr. Öner Süzer Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

3 FEKBES DR. NEJAT ECZACIBAŞI TOPLANTISI Sayfa 2 Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerlerinin 21.si, Dr. Nejat Eczacıbaşı Anısına Yard. Doç. Dr. Mine Kadıoğlu Duman Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ab.D. Türk Farmakoloji Derneği Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerlerinin 21.si 7-9 Mart 2012 tarihleri arasında, 1993 yılında kaybettiğimiz kurucu üyelerimizden Dr. Nejat F. Eczacıbaşı anısına, Erciyes, Kayseri de bulunan Mirada Del Logo Otel de yapıldı. Toplantı, bir grubumuz için Kocaeli den toplantıya katılması beklenen Oğuz un İstanbul uçağı ile havaalanına geldiği haberi gelmesine rağmen bir türlü otobüse gelememesi gibi bir macera ile başladı. Oğuz suz başlayan Erciyes yolculuğumuz bizden önce gelip kendilerini pastırma alışverişine adamış olan bazı katılımcıları (Prof. Dr. Yeşim Tunçok, Prof. Dr. Sönmez Uydeş Doğan, Dr. Asuman Süzer) pastırmacının köşesinden toplayıp daha sonra da hep birlikte daha da büyük bir otobüse geçmemiz ile devam etti. Bu arada en son Kayseri kış toplantısını ne kadar uzun zaman önce yaptığımız (2000) hatırlandı. Kayseri yi özlemişiz Bir telaş ile otele gelindikten sonra resepsiyon önündeki uzun kuyruk biter bitmez herkes kendini odalarına attı, akşamüstü toplantısına kadar azıcık da olsa dinlenebilmek için Bu arada dernek başkanının içkiler dahil kısmı başvuru formuna sehven yazılmıştır açıklaması geçici bir şok havası yaratsa da sorun kısa sürede çözüldü. 7 Mart Çarşamba günü akşamüstü Türk Farmakoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Öner Süzer in yaptığı açılış konuşmasının ardından Dr. Nejat F. Eczacıbaşı anısına yıllarca hem çalışma arkadaşı hem de yakın dostu olan Dr. Suphi Ayvaz konuşma yaptı. Tanışmalarına yol açan ve Sayın Eczacıbaşı nın özenli yanını gerçekten ortaya koyan istek mektubu ile başlayan, yıllarca süren gerçekten çok güzel bir dostluk anısını dinlemek ve görüntüleri-anıları paylaşmak hepimizi duygulandırdı. Bu konuşmanın ardından sunumlara geçildi. Bu seneki sunumların hepsi moleküler düzeyde yapılmış çalışmalardı. Çalışmaların multidisipliner planlanması ve yapılmış olması bize farmakolojinin kendi içinde kalmayıp dışa açılmaya başladığını gösterdi. Bu arada hala yalnızca izole organ çalışması yapanlarda olaylardan uzaklaşmakta, geri kalmakta oldukları hissi yarattı.

4 FEKBES DR. NEJAT ECZACIBAŞI TOPLANTISI Sayfa 3 H. Burak Kandilci nin konuşmasından sonra mikrornaların hayatımızın artık sık karşılaşacağımız bir konusu olduğu gerçeğini fark ettik. Bu arada sunum yapan iki arkadaşımızın da (C.Kemal Buharalıoğlu ve Seyhan Şahan Fırat) aynı yerlerde çalışma yapmış olması ve oradaki mesai arkadaşlarını tanıtım slaytları hepimizde Dr. Malik i tanıyormuşuz izlenimi yarattı. Sunumlar gayet güzel, tartışmalar ise hep anıldığı gibi kanlı değil sıkıntısız ve verimli geçti. Bu arada genç kuşağın çok daha fazla oranda kış toplantısına katılım yapmış olması bu toplantıların amacına ulaştığını göstermekteydi. Ancak kıdemli hocaları daha az görmeye başladığımız serzenişi de haklı bir serzeniş oldu. Lütfen bir sonraki toplantıya çok daha fazla etkileşim ve katılım sağlayalım. Perşembe akşamı sunumların bitiminde plaket verilmesi törenine geçildi. Bu yıl 40. yıl plaketi Prof. Dr. Atilla Bozkurt a verildi. Atilla Hoca nın teşekkür konuşması renkli ve esprili olaylara neden oldu. Prof. Dr. Gül Dülger Ayanoğlu nun biz Atilla nın asistanlığının başından beri onu takip etmekteydik, ne yakışıklı çocuk derdik onun için şeklindeki itirafları herkese tebessüm ettirdi. Meral Hoca (Prof. Dr. Meral Tuncer) da seneye 40. yıl plaketi alacağı açıklanınca ben seneye de buradayım, garanti şeklindeki konuşması gelecek sene sunum yapacak olanlara bir tüyo olsun. R. Kazım Türker Genç Farmakolog Teşvik ödülünün sunumuna geçildi. Ödülün başvuru yapan iki arkadaşımız (Burak ve Oğuz) arasında paylaşılması güzeldi. Kendilerini tebrik ediyoruz, başarılarının devamını diliyoruz. Bu arada tören sırasında fark ettiğimiz Oğuz un yüzündeki kızarıklıkların heyecandan değil gündüz maruz kaldığı kış güneşinden olduğu anlaşıldı. 8 Mart Perşembe Dünya Kadınlar Günü olduğu için sevgili Mehmet Ali Bey in sponsorluğunda sanırsak dernek yönetimindeki iki beyin organizasyonuyla salondaki tüm bayanlara birer beyaz karanfil dağıtıldı. Bu nazik hareketi ile MAY en azından biz kadınların gönlünü çalmış oldu. Kırmızı karanfil dağıtılamamasının nedeni Kayseri de o kadar kırmızı karanfilin bulunamamasıydı. Sunumların yapıldığı salonun biraz soğuk olup ufolarla ısıtılması sırasında bile Eyüp Hoca nın içeride dışarıda kısa kollu tişörtlerle dolaşabilmesi hepimizin ısrarla hiç mi üşümüyorsunuz? sorularına maruz kalmasına sebep oldu. (bakınız grup resmi-kısa kollu tek kişi Eyüp hoca). Bu arada bu fotoğrafın çekimi sırasında emeği geçen ve zorlu şartlarda bunu başaran Asuman Abla ve Boray a da çok teşekkür ederiz.

5 FEKBES DR. NEJAT ECZACIBAŞI TOPLANTISI Sayfa 4 Kış toplantılarının vazgeçilmezi olan sıcak şarap-sucuk gecesi gerçekten çok güzeldi. Gece lobideki çocuklara isim nasıl konur ve nelere dikkat etmek lazım konulu konuşma ile bir grup genç farmakoloğun (kendimi ve Müge yi (Doç. Dr. Müge Tecder) de genç ilan ediverdim bir çırpıda) kahkahaları arasında başladı. Listenin uzunluğu veya kısalığının kriterleri uzun uzun tartışılırken anne baba olmuş insanların da gerçekten çocuklar gibi birbirine kaynaşması güzeldi. Gece alt kattaki sıcak şarap-sucuk partisiyle devam etti. Önce dış ortam denendi ise de Erciyes in soğuk ayazı buna pek imkan tanımadı. Gerçi bir grup arkadaşımız üstelik de son derece ince kıyafetlerle- gene de dışarıya çıkma eylemlerini sürdürdüler. Daha sonra müziğin ısrarla bir hareketli bir yavaş hale gelmesi sonunda isyan ettirdi, bir grup neşeli farmakolog kendini pistten indiremedi. Hocalarımız neredeyse hiç oturmadan genç ve güzel farmakolog kızlarımızla sağlı sollu dans edip göbek attı, durdu. Geceye damgasını vuran olay ise Mehmet Ali Bey ile Selma Hanım ın evlilik haberiydi. Bu vesile ile her ikisine de buradan bir ömür boyu mutluluk dilemek şansımı kullanayım. Tabii bu mutlu haber biten sıcak şarabın yerinin normal şarapla doldurulması anlamına da geldi. Bu arada otelin kahvaltı-yemek faslının tatminkar olduğunu, Kayseri mantısını bile tatma fırsatı yarattıklarını belirteyim. Tek sorun içkilerin sayılı olmasıydı desem doğru olmaz, çünkü herkesin elinde bir deste fiş, içki sıkıntısı yaşamadan toplantıyı bitirdik. Ertesi sabah kahvaltıdan sonra daha önce sipariş edilmiş olan pastırmalarımıza kavuştuk. Gerçi bununla yetinmeyip havaalanı yolunda yeni bir yer keşfedip tekrar pastırma aldık. Havaalanına gelince duyduğumuz rötar haberi sıkıntısı, yerini çay eşliğinde sıcak bir sohbete bırakınca sorun olmaktan çıktı. Ama bizi Ankara ya götürmesi gereken sevgili Bora Jet uçağına binince yüreğimiz pır pır etti, sıkıntı geri geldi; uçağın küçüklüğü, gürültüsü ve sarsıntısı bizde yol boyunca endişe yaratmadı desem yalan olur. Güzel ve neşeli başlayan bir kış toplantısı daha neşe içinde sona erdi. Ben iki sene önceki bültene kış toplantısı yazısı yazan Bilgen (Doç. Dr. Bilgen Başgut) gibi şanslı değilim; görevi son gece sıcak üstü soğuk şaraplardan sonra öğrendim, ama yine de gelmeyenlere bir kış toplantımızı daha kaçırmakla ne büyük hata yaptığınızı anlatabilecek kadar ayrıntıyı gözlemişim. Hepinizle bir kış toplantısında daha hem bilimsel hem eğlencesel olarak buluşabilmek/etkileşebilmek dileğiyle.

6 FEKBES DR. NEJAT ECZACIBAŞI TOPLANTISI Sayfa 5

7 HEKSAMETONYUM ADAMI Sayfa 6 Heksametonyum Adamı Yrd. Doç. Dr. C. Kemal BUHARALIOĞLU Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı O pembe tenli birisidir. Ancak uzun bir süre kuyrukta beklediğinde rengi soluklaşır ve başı döner. El sıkıştığınızda ellerinin sıcak ve kuru olduğunu fark edersiniz. O sessiz ve uysaldır; gergin olmayan bir arkadaştır. Örneğin gülebilir, ancak ağlayamaz çünkü gözyaşları gelmez. En açık-saçık hikayeler ve istenmeyen durum bile onun yüzünü kızartmaz. Onun gömleğinin yakaları ve çorapları ilk günkü gibidir. O korse giyer; onunla dışarıda buluşmuşsanız kıpır kıpır olduğunu, yerinde rahat duramadığını fark edersiniz (korsesi splanknik damar havuzuna bası yapabilir ve ayaklarından gelen venöz dönüşü sürdürmek için kıpır kıpırdır). Eğer ona kuru ağzını ve boğazını ıslatmak için bir şeyler vermezseniz, o konuşmayı sevmez. Onun uzak görüşü iyidir ve ışıklı ortamlar onu kolayca kör edebilir. Gözlerinin kırmızılığı düzensiz alışkanlıkları olduğunu düşündürse de, başı oldukça zayıftır. Ancak, o her zaman bir centilmen gibi davranır; hiçbir zaman geğirmez veya hıçkırmaz. Hemen soğuk algınlığına yakalanacakmış gibi gözükür ve sıkı giyinir. Fakat sağlığı iyidir; deride kızarıklıkları yoktur. Hipertansiyon ve peptik ülser gibi uygarlık hastalıkları onun yanından geçer. O inceciktir, çünkü iştahı yoktur. Açlık onu hiç rahatsız etmez ve midesi hiç guruldamaz. O konstipedir. Dolayısıyla sıvı parafin kullanımı fazladır. O yaşlandıkça idrar retansiyonu ve impotensden şikayetçidir. Ancak bu şikayetlerin sıklığı, birden bastırması, ağrılı ve zor olması onu üzmez. Sonunun nasıl olacağını kimse bilemez. Bir ihtimal gün be gün daha az yedikçe ve gittikçe soğumaya başladıkça semptomsuzluk kuyusuna, hipoglisemik komaya düşecek ve tıpkı kainat için öngörüldüğü gibi ölecektir: Bir çeşit ölüm entropisi... Paton (1954) tarafından ortaya konulan Heksametonyum Adamı kavramı gangliyonik aşırımın farmakolojik blokajı ile ortaya çıkan etkileri özetlemiştir. Heksametonyum gangliyonik nikotinik asetilkolin reseptörlerini bloke eder, bu şekilde eferent sempatik ve parasempatik tonüsü ortadan kaldırır. Bu kompleks etki kalıbı gangliyon blokörlerinin etkilerinin çoklu olması ile sonuçlanır. Heksametonyum Adamı diğer taraftan gangliyon blokörlerinin neden tedavide sık kullanılmadığını da açıklar. Hekzametonyum adamını anlamak için çeşitli efektör organlardaki baskın otonomik tonüsü ve ardından otonomik blokajın sonuçlarını bilmek gerekir.

8 DOKUZ EYLÜL Ü. TIP F. TIBBİ FARMAKOLOJİ ABD Sayfa 7 Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı; 1987 yılında Prof. Dr. Hasan Gacar ın atanması ile kurulmuştur yılında Prof. Dr. Hasan Gacar ın emekliye ayrılması ile Anabilim Dalı nın kurulma çalışmaları Prof. Dr. Hülya Güven tarafından devam ettirilmiştir yılına kadar anabilim dalı başkanı olarak Prof. Dr. Hülya Güven, tarihleri arasında Prof. Dr. Yeşim Tunçok, tarihleri arasında Prof. Dr. Ayşe Gelal anabilim dalı başkanı olarak görev yapmışlardır tarihinden günümüze kadar olan bölümde ise halen Prof. Dr. Sedef Gidener anabilim dalı başkanıdır yılında Anabilim Dalına bağlı olarak 24 saat hizmet veren İlaç ve Zehir Danışma Merkezi, 2007 yılında da Klinik Toksikoloji Bilim Dalı (Başkan Prof. Dr. Yeşim Tunçok), 2012 yılında da Klinik Farmakoloji Bilim Dalı (Başkan Prof. Dr. Ayşe Gelal) Türkiye deki ilk bilim dalları olarak YÖK onayıyla kurulmuştur. Anabilim Dalımızda şu an 4 profesör, 2 doçent, 2 yardımcı doçent görev yapmaktadır. Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise 2 doktora (Farmakoloji ve Toksikoloji), 2 yüksek lisans (Farmakoloji ve Toksikoloji) programı mevcut olup halen 1 adet Farmakoloji doktora öğrencisi eğitimine devam etmektedir yılı itibari ile 16 tıpta uzmanlık, 4 doktora, 5 yüksek lisans çalışması tamamlanmıştır. Öğretim üyelerimiz tarafından Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü nde Farmakoloji ve Toksikoloji eğitimleri verilmektedir. Öğretim Üyelerimizin her biri eğitime ilişkin komite ve komisyonlarda görev yapmaktadır. Prof. Dr. Ayşe Gelal Dönem 3 koordinatörü olarak görevlidir. Prof. Dr. Yeşim Tunçok, The European Clinical Research Infrastructures Network (ECRIN) Türkiye koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Bilimsel araştırmalar amacı ile genel başlıklar altında klinik farmakoloji, kardiyovasküler farmakoloji ve toksikoloji, kanserde sinyal yolakları, endokrin sistem farmakolojisi ve sirkadiyan ritim, ürogenital sistem farmakolojisi, klinik toksikoloji konuları üzerinde çalışılmaktadır. ÖĞRETİM ÜYELERİMİZ VE YÜKSEKLİSANS / DOKTORA ÖĞRENCİLERİMİZ Prof. Dr. Sedef GİDENER (Anabilim Dalı Başkanı) Prof. Dr. Yeşim TUNÇOK (Klinik Toksikoloji Bilim Dalı Başkanı) Prof. Dr. Ayşe GELAL (Klinik Farmakoloji Bilim Dalı Başkanı) Prof. Dr. Şule KALKAN Doç. Dr. Mukaddes GÜMÜŞTEKİN GÜNELİ Doç. Dr. Nergiz Murat Yrd. Doç. Dr. Nil HOCAOĞLU AKSAY Yrd. Doç. Dr. Aylin Arıcı Dr. Sinem Evcim (Tıpta uzmanlık öğrencisi) Dr. Burç Aydın (Tıpta uzmanlık öğrencisi) Dr. Hakan Akdağ (Doktora Öğrencisi)

9 DOKUZ EYLÜL Ü. TIP F. TIBBİ FARMAKOLOJİ ABD Sayfa 8

10 DOKUZ EYLÜL Ü. TIP F. TIBBİ FARMAKOLOJİ ABD Sayfa 9

11 DOKUZ EYLÜL Ü. TIP F. TIBBİ FARMAKOLOJİ ABD Sayfa 10

12 GÜL AYANOĞLU DÜLGER EMEKLİLİK TÖRENİ Sayfa 11 Prof. Dr. Gül Ayanoğlu Dülger in Emeklilik Töreninin Ardından Doç. Dr. Hale Zerrin Toklu İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakoloji Anabilim Dalı Doç. Dr. N. Tuğba Durlu-Kandilci Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. Gül Ayanoğlu Dülger in emeklilik töreni 13 Nisan 2012 tarihinde Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi amfisinde yapıldı. Doç. Dr. Hale Zerrin Toklu nun sunduğu tören saat da Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülden Z. Omurtag ın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmanın ardından dekan yardımcıları çiçek takdim ettiler. Tören Prof. Dr. Gül Dülger in Eczacılık Fakültelerinde Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi konusundaki sunumuyla devam etti. Meslekte 45 yıl adlı barkovizyon gösterisi sırasında ne Gül Hoca, ne de konuklar gözyaşlarını tutabildi. Daha sonra konukların dilediğince duygularını dile getirdiği serbest kürsü konuşmaları, zaman zaman bizleri kahkahalara boğarken, zaman zaman gözlerimizin dolmasına neden oldu. İlk konuşmayı yapan Prof. Dülger konuşmasına onun yetişmesinde ve bugüne gelmesinde emeği olan kişilere teşekkür ederek başladı. Öncelikle Mustafa Kemal Atatürk e, beni okutan babama, okumanın kız çocuğu için ne kadar önemli olduğunu her fırsatta vurgulayan anneme teşekkür ederim sözleri çok alkış aldı. Sözlerine, destekleri ve sabırları için eşi Kemal Bey e, kızı Zeynep ve oğlu Ali ye de teşekkür ederek devam eden Gül Hoca çok heyecanlı ve duyguluydu; hıçkırıklara boğuldu. Törene Prof. Dr. Oğuz Kayaalp, Prof. Dr. Aslı Özer, Prof. Dr. Mustafa İlhan, Prof. Dr. Atilla Bozkurt, Prof. Dr. Meral Tuncer, Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar, Prof. Dr. Levent Üstünes, Prof. Dr. Remzi Erdem, Doç. Dr. Müge Tecder Ünal ve Yard. Doç. Dr. Tolga Aydos video görüntüleriyle katıldılar (Video görüntüleri için Prof. Dr. Remzi Erdem, Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Doç. Dr. Güray Soydan, Yrd. Doç. Dr. Gülnur Sevin ve Yrd. Doç. Dr. Banu Tel e teşekkürler...). Prof. Dr. Oğuz Kayaalp in uzun ve bir döneme ışık tutan konuşması oldukça ilgi çekti.

13 GÜL AYANOĞLU DÜLGER EMEKLİLİK TÖRENİ Sayfa 12 Serbest kürsü konuşmalarında Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feyza Arıcıoğlu anabilim dalının hediyesini takdim ederek Gül Hoca ya gelecekteki yaşantısında mutluluklar diledi. Anabilim dalının üyelerine teşekkür eden Gül Hoca nın Prof. Dr. Göksel Şener e uzun uzun sarılması Göksel Hoca nın da gözlerinin dolmasına neden oldu. Uzun yıllar çalışma arkadaşı olan Prof. Dr. Meral Keyer Uysal da keyifli bir çalışma arkadaşlığı olduğunu ve Gül Hoca nın öğrencilerine çok güzel şeyler verdiğini söyledi ve artık kendisine vakit ayırmasını önerdi. Prof. Dr. Osman Özdemir, Gül Hoca nın Türkiye ye farmakokinetiği getirenlerden olduğunu, İstanbul ve Marmara Eczacılık Farmakoloji Anabilim Dallarının çok iyi ilişkilerle uyumlu dönemler geçirdiğini söyleyerek, bunun için kendisine teşekkür etti. Prof. Dr. Yusuf Öztürk, Türkiye de yazılmış ilk farmakokinetik ve ilaç etkileşimleri kitaplarının yazarı olduğunu, öğrencilik yıllarında çok yararlandığını ve bu kitapların halen kitaplığında bulunduğunu söyledi. Ayrıca doçentlik sınavındaki 2 jüri üyesinin (Gül Dülger ve Aslı Özer) sınavdaki hatalı bir soru üzerine birbirlerine bakışıp gülüşmelerinin kendisine moral olduğunu ve bunu hiç unutamadığını söyledi. Gül Hoca ise Yusuf Öztürk ün o tarihte çok genç ve parlak bir doçent olduğunu söyledi. Prof. Dr. Süleyman Aydın, komisyonlarda kısa süreli çalışma arkadaşlığı yaptığı Gül Hoca gibi güzel işler peşinde koşan insanların geride bıraktıkları izlerle gençlere yol açtığını söyledi. Prof. Dr. Kevser Erol un konuşma yapmak üzere kürsüye çıkarken merdivenlerde düşmesi hepimizin yüreğini ağzına getirdi. Kevser Hoca ise her zamanki sempatikliğiyle gülerek Önünüzde diz çöktüm hocam dedi. Kevser Hoca, Gül Hoca dan bilimselliğin yanında akademik nezaket de öğrendiğini sözlerine ekledi. Prof. Dülger ilk doktora öğrencisi Prof. Dr. İnci Erdemli yi ilk göz ağrısı olarak tanımlarken, her ikisi de duygusal anlar yaşadılar. İnci Hoca da kendi yaşantısında farmakolojiye girme kararında Gül Hoca nın etkisi olduğunu ve bundan da hiçbir zaman pişman olmadığını söyledi. Prof. Dr. Kemal Berkman, Gül Hoca nın 4D ilkelerini (düzgünlük, dürüstlük, düzeyli olmak ve düşünceli olmak) karşılayan hocalardan biri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Emre Dölen, yapıcı tutumunu hep hatırladığını söyledi. Emekliliğinin ise yalnızca devlet hizmetinden olacağını, bilimden emekli olacağını düşünmediğini söyledi. Prof. Dr. Sönmez Uydeş Doğan, çok katkısını, desteğini ve bilimsel paylaşımını gördüklerini söyledi. Prof. Dr. Gül Baktır Hocam, adaşım, yoldaşım, Gül Abla diye hitap ederek başladığı konuşmasında kendisiyle güzel çalışmalar yaptıklarını, uyumlu çalıştıklarını ve bundan sonra da konserlere beraber gitmeye devam edeceklerini söyledi. Prof. Dr. Mehmet Melli ise Gül Hoca ile Ankara da Fransız Kültür den başlayan dostluklarının günümüze uzandığını, kendisinin sadece farmakoloji değil her alanda örnek bir abla olduğunu söyledi. Prof. Dülger in akılcı ilaç kullanımı eğitiminin eczacılık fakültelerinde yaygınlaşması konusundaki ilk girişimlerinden ve bu alandaki özverili çalışmalarından söz etti. Prof. Dülger ise bayrağı Doç. Dr. Hale Zerrin Toklu ya ve bu konuya gönül veren diğer genç arkadaşlara devrettiğini söyledi. Hale Zerrin Toklu ise hocanın titizliği dolayısıyla zaman zaman zorluklar olsa da keyifle ve onun öğrencisi olmanın gururuyla çalıştığını söyledi.

14 GÜL AYANOĞLU DÜLGER EMEKLİLİK TÖRENİ Sayfa 13 Farmakoloji tarihini bizzat yaşadıklarını söyleyen Prof. Dr. Aslı Özer ayrıca ilk asistanlık yıllarına dair bazı anılarını aktardı. Özellikle saç tararken Prof. Dr. Şükrü Kaymakçalan a yakalanmalarının öyküsü oldukça eğlenceliydi. Gül Hoca ise Aslı Hoca ya ilave yaparak Farmakoloji tarihinin ve biliminin gelişmesini bizzat yaşadıklarını ekledi. Prof. Dr. Bülent Gümüşel az sayıdaki akademisyenin teorik ve pratik bilgiyi birleştirme şansına sahip olduğunu ve Gül Hoca nın bu konuda takdir edilecek öncülük yaptığını ve eczacıların meslek hayatlarının önünü açtığını söyledi. Prof. Dr. Zafer Gören in Hoca sınavlarda çok az yazın derdi, sonra da niye az yazdın? diye puan kırardı sözleri hem hocayı, hem salonu kahkahalara boğdu. Eski yüksek lisans öğrencisi ve Novartis İlaç Farmakovijilans sorumlusu Zeynep Nefesoğlu eğitimin temellerini Gül Hoca dan aldığını söyledi. Dekan yardımcısı ve Klinik Eczacılık Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mesut Sancar ın tören boyunca her ayrıntıyla canla başla ilgilenmesi gözlerden kaçmadı. Törenin bitmesiyle dekanlıkta yenilen öğle yemeğinin ardından pasta kesildi. Gül Hoca nın pastayı önce kızı Zeynep e, sonra eşi Kemal Bey e yedirmesi oldukça fazla alkış aldı. Gündüz töreninin ardından akşam Bağdat Caddesi ndeki Yeditepe Üniversitesi Sosyal Tesisleri nde çok keyifli bir emeklilik yemeği yendi. Günün yorgunluğunu unutturan ise Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Fikriye Hoca nın gördüğüm en duygusal ve samimi emeklilik töreniydi sözleri oldu. Çok neşeli ve samimi bir ortamda geçen yemeğin ardından hepimizde buruk bir tebessüm kaldı. Törenden Kareler...

15 GÜL AYANOĞLU DÜLGER EMEKLİLİK TÖRENİ Sayfa 14 Soldan sağa oturanlar: Prof. Dr. Fikriye Uras, Prof. Dr. Sevim Rollas, Prof. Dr. Aslı Özer, Prof. Dr. Gül Dülger; Ayaktakiler: Doç. Dr. Hale Zerrin Toklu, Prof. Dr. Bülent Gümüşel, Prof. Dr. Göksel Şener, Yrd. Doç. Dr. Burak Kandilci, Prof. Dr. Sönmez Uydeş Doğan, Prof. Dr. Emre Dölen, Doç. Dr. N. Tuğba Durlu Kandilci, Prof. Dr. Osman Özdemir, Prof. Dr. Öner Süzer, Prof. Dr. İnci Şahin Erdemli

16 BİLİMSEL TOPLANTILAR Sayfa 15 Bilimsel Toplantılar Yer Tarih Web Adresi 1 Kannabinoidlerin Tıpta Kullanımı Sempozyumu (GATA) Ankara 23 Mayıs ECOPRAM rd European Congress on Preventive, Regenerative and Antiaging Medicine İstanbul Mayıs comittees 3 Prof. Dr. Oğuz Güç Yaz Okulu (4.) Ankara Haziran Default.aspx? sid=84&div=div28&lnk=lnk th International Symposium on Pharmaceutical Sciences (ISOPS) Ankara Haziran uploads/file/duyuru/ ISOPS_10_2012_Ankara.pdf 5 4. Uluslararası Hücre Zarları ve Oksidatif Stres Kongresi: Kalsiyum Sinyali ve TRP Kanalları Isparta Haziran Ulusal Anatomi Kongresi Ankara 28 Haziran-1 Temmuz genel.html 7 Regulation of adult neurogenesis: from epigenetics to behavior Barselona, İspanya Temmuz Conferences/Regulation-ofadult-neurogenesis--fromepigenetics.html 8 European Neuroscience Societies (Fens) Forum Barselona, İspanya Temmuz fens2012.neurosciences.asso.fr/ 9 6th European Congress of Pharmacology Granada, İspanya Temmuz International pharmaceutical technology symposium Antalya Eylül 2012

17 BİLİMSEL TOPLANTILAR Sayfa 16 Bilimsel Toplantılar Yer Tarih Web Adresi Üniversitelerarası Öngörüsel ve Bireye Özgü Tedavinin Günümüz Modern Tıp ve Eczacılık Pratiğinde Uygulamaları Sertifika Programı Eskişehir Eylül th ECNP Congress Viyana, Avusturya Ekim Neuroscience 2012, SfN's 42 nd annual meeting New Orleans, USA Ekim am2012/index.aspx? pagename=abstracts_main 14 4th Conference of the Mediterranean Neuroscience Society İstanbul 30 Eylül - 3 Ekim First Asian and African Stereology Congress (AASC) Samsun Kasım Sağlık Ekonomisi Kongresi Ankara Kasım 2012

18 PROJE BAŞVURULARI Sayfa 17 Proje Tipi Tübitak 1001 Başvuru son günü Web adresinde bildirilecek Web Adresi index.htm Tübitak 3501-Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı 7 Eylül index.htm SAN-TEZ Projeleri 15 Ağustos gozlem.aspx?sayfano=3090 Tübitak 1002Hızlı Destek Programı Başvurularda zaman kısıtlaması yoktur cid/20988/index.htm Tübitak 1301Bilimsel Ve Teknolojik İşbirliği Ağları Ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAB) Başvurularda zaman kısıtlaması yoktur. E-RARE (ERA-Net for Research Programs on Rare Diseases) Projesi Başvurular önce Tübitak SBAG tarafından değerlendirilicektir index.htm American Cancer Society, International Fellowships for Beginning Investigators 15 Ekim ResearchProgramsFunding/ FundingOpportunities/IndexofGrants/ InternationalPrograms/internationalfellowships-for-beginning-investigators-acsbi JSPS Postdoctoral Fellowship Program for Foreign Researchers (Gaikokujin Tokubetsu Kenkyuin) Mayıs fy2012/appli_long_2012.html Bu sayfada duyurulmasını istediğiniz ulusal ya da uluslararası bilimsel bir aktivite veya çalışmayan bir link varsa lütfen yayın komisyonuna bildirin Web adreslerine üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

19 ÜYELERİMİZDEN Sayfa 18 Ege Bölgesi Farmakoloji Günleri Ege Bölgesi Tıp Fakülteleri, Eczacılık Fakülteleri ve Eğitim Araştırma Hastaneleri nde çalışan farmakologların katılımıyla geleneksel olarak düzenlenen Ege Bölgesi Farmakoloji Günleri 2012 bahar programı bu yıl 01 Haziran 2012 Cuma günü, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. 09:00 17:00 arasında 1 günlük bir program olması düşünülen toplantıda; Kültür Ortamında Kök Hücre Nörogenezi ve Nörotoksisite (Yard. Doç. Dr. Kamil VURAL, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ab.D.) ve Aromaterapi (Doç. Dr. Hüsniye KAYALAR; Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ab.D.), konularına değinilmesi planlanmaktadır. Kutlama Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Elif Çadırcı, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi 2012 Yılı Teşvik Ödülü nü almıştır. Değerli üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. Türk Farmakoloji Derneği Yönetim Kurulu

20 İŞ İLANLARI Sayfa 19 Bu sayfada yer almasını istediğiniz iş ilanlarını Dr. Banu Cahide Tel e bildiriniz. Güncel iş ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz. Dr. Fabian Kloosterman (http://kloostermanlab.org) yeni kurduğu Neuro- Electronics Research Flanders (NERF; (Leuven, Belçika) labında Systems Neuroscience konusunda çalışmak için postdoktoral araştırıcı aramaktadır. Adayların nörobilimler alanında doktora derecesine sahip, iyi İngilizce bilen, iyi iletişim becerisine sahip ve takım çalışması içinde uyumlu bireyler olması istenmektedir. İlgilenen adayların özgeçmişleri ile birlikte bir ön mektup içinde yeteneklerini ve araştırma konusundaki ilgi alanlarını yazmaları ve referans olarak 2-3 kişinin iletişim detaylarını vererek Dr. Fabian Kloosterman a e-posta ile başvurabilirler. Son başvuru: 15 Haziran 2012 Duisburg-Essen Üniversitesi, Neurology Bölümü (Essen, Almanya) Analyzing mechanisms underlying neuroregeneration and neuroplasticity after stem cell treatment in a mouse model of cerebral ischemia konulu projede post-doktoral olarak çalışmak üzere araştırıcılar aramaktadır. Ayrıntılı bilgi için: web sitesinden edinebilirsiniz. Adayların yüksek motivasyona sahip, insiyatif alabilen, kariyerinin başında olmaları tercih sebebidir. Son başvuru: 30 Haziran Biocodex (Compiegne -Paris in 75 km kuzeyi/fransa) Farmakoloji bölümünde hayvan modellerinde nöroproteksiyon konusunda çalışmak üzere (1 yıllık) postdoktoral çalışma için eleman aramaktadır. Proje fare ve sıçanlarda in vivo (cerrahi, davranış), in vitro (immunohistokimya, qpcr) prosedürleri kapsamaktadır. Adayların nörobilimler ya da nörofarmakoloji konusunda doktora derecesine sahip olmaları, nöroproteksiyon ve nörodejeneratif hayvan modelleri konusunda güçlü bir altyapıya sahip olmaları beklenmektedir. Moleküler biyoloji ve immünohistokimya konusunda çalışmış olmak gereklidir. İlgilenen adayların özgeçmişleri ile birlikte bir ön mektup içinde araştırma tecrübelerini yazarak 2 referans mektubu ile beraber Marc VERLEYE ye ya da aşağıdaki adrese gönderebilirler. VERLEYE Marc, Biocodex, Pharmacology, Chemin d' Armancourt-Zac de Mercières, Compiegne Son başvuru: Açık İş başvuruları için ayrıntılı bilgiyi Dr. Banu Cahide Tel den edinebilirsiniz.

Prof. Dr. Öner Süzer TFD Yönetim Kurulu Başkanı www.tfd.org.tr

Prof. Dr. Öner Süzer TFD Yönetim Kurulu Başkanı www.tfd.org.tr Türk Farmakoloji Derneği Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerleri Programı Prof. Dr. M. Oğuz Güç Toplantısı, 17-19 Mart 2010, Uludağ, Bursa Prof. Dr. Öner Süzer TFD Yönetim Kurulu

Detaylı

Teorik ve pratik eğitimleri verecek hocalarımız ve anlatacakları derslerin listesi ekte (bkz. ek- 2 ve ek-3) sizlere gönderilmektedir.

Teorik ve pratik eğitimleri verecek hocalarımız ve anlatacakları derslerin listesi ekte (bkz. ek- 2 ve ek-3) sizlere gönderilmektedir. 18 Mayıs 2009 Sayın Türk Derneği Üyesi, Türk Derneği yönetim kurulu tarafından alanında deneysel araştırmalarda kullanılan standart deneysel yöntemlerin ve temel kavramların öğretimi ile farmakoloji eğitiminin

Detaylı

TEB Eczacılık Akademisi 2015 Yılı Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Sahiplerine Takdim Edildi

TEB Eczacılık Akademisi 2015 Yılı Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Sahiplerine Takdim Edildi TEB Eczacılık Akademisi 2015 Yılı Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri Sahiplerine Takdim Edildi Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından 2005 yılından bu yana her yıl, eczacılık bilimleri alanında

Detaylı

- SALON A - Türk Farmakoloji Derneği Klinik Farmakoloji Çalışma Grubu Klinik Farmakoloji Sempozyumu Bireye Özgü Tıp ve Farmakolojiye Yansıması

- SALON A - Türk Farmakoloji Derneği Klinik Farmakoloji Çalışma Grubu Klinik Farmakoloji Sempozyumu Bireye Özgü Tıp ve Farmakolojiye Yansıması 17 Ekim 2017 (Salı) - SALON A - Türk Farmakoloji Derneği Klinik Farmakoloji Çalışma Grubu Klinik Farmakoloji Sempozyumu Bireye Özgü Tıp ve Farmakolojiye Yansıması Konu Sempozyum Başkanı: Prof. Dr. Yeşim

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 16 HAZİRAN Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıkla geçirecekleri mutlu bir tatil diliyoruz.

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 16 HAZİRAN Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıkla geçirecekleri mutlu bir tatil diliyoruz. HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 16 HAZİRAN 2017 Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıkla geçirecekleri mutlu bir tatil diliyoruz. Öğretmenlerimize emekleri için çok teşekkür ediyoruz. BABALARIMIZA... VELİLERİMİZE

Detaylı

İÇİNDEKİLER TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ E-BÜLTENİ. www.tfd.org.tr/bulten bulten@tfd.org.tr. Önsöz 1-2. Genel Kurul Tutanağı 3-7

İÇİNDEKİLER TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ E-BÜLTENİ. www.tfd.org.tr/bulten bulten@tfd.org.tr. Önsöz 1-2. Genel Kurul Tutanağı 3-7 G TÜRK FARMAKOLOJİ DERNEĞİ E-BÜLTENİ Sayı: 111, OCAK ŞUBAT TFD Bülteni sayılarından itibaren, elektronik bülten formatında iki ayda bir yayımlanmaktadır. İÇİNDEKİLER Önsöz 1-2 Editör Prof. Dr. Öner Süzer

Detaylı

XI. REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA ANA BİLİM DALI BAŞKANLARI TOPLANTISI 8-9 Haziran 2012 Kars

XI. REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA ANA BİLİM DALI BAŞKANLARI TOPLANTISI 8-9 Haziran 2012 Kars XI. REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA ANA BİLİM DALI BAŞKANLARI TOPLANTISI 8-9 Haziran 2012 Kars Değerli öğretim üyeleri Bu yıl XI. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Ana Bilim Dalı Başkanları Toplantısı Kars

Detaylı

ĠZMĠR INNER WHEEL KULÜBÜ

ĠZMĠR INNER WHEEL KULÜBÜ ĠZMĠR INNER WHEEL KULÜBÜ 1990 HAZĠRAN 2014 BÜLTENĠ ĠZMĠR INNER WHEEL DERNEĞĠ Gazi Bul. No.90 Çankaya İş Merkezi K.8/801 Çankaya/İZMİR Tel:0.232.441 81 53 Faks:0.232.483 52 42 YÖNETİM KURULU Başkan Burçin

Detaylı

Eczacılık Eğitimi 5 yıllık bir eğitimdir

Eczacılık Eğitimi 5 yıllık bir eğitimdir Eczacılık Eğitimi 5 yıllık bir eğitimdir Dersler hem teorik ve hem pratik olarak yürütülür Birinci sınıf 1.Yarıyıl Genel kimya Fizik Matematik Tıbbi Biyoloji 2.Yarıyıl Analitik Kimya I İnsan Anatomisi

Detaylı

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında

Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında Türkiye nin köklü şirketlerinden PET HOLDİNG 40 yaşında 23 Nisan 2014 Çarşamba 17:23 Devremülk Turizm inden Sağlık Turizm ine, madencilik ve mermerden gayrimenkule kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren

Detaylı

KLİNİK FARMAKOLOJİ KONGRESİNDE ANESTEZİST OLMAK. Prof. Dr. Ateş Duman Selçuklu Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi

KLİNİK FARMAKOLOJİ KONGRESİNDE ANESTEZİST OLMAK. Prof. Dr. Ateş Duman Selçuklu Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi KLİNİK FARMAKOLOJİ KONGRESİNDE ANESTEZİST OLMAK Prof. Dr. Ateş Duman Selçuklu Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Eşim, 10. Avrupa Klinik Farmakoloji Kongresi ne katılacağım dediğinde farmakoloji iyi de klinik

Detaylı

TUCRIN (Türkiye Klinik Araştırma Altyapıları Ağı)

TUCRIN (Türkiye Klinik Araştırma Altyapıları Ağı) TUCRIN (Türkiye Klinik Araştırma Altyapıları Ağı) 1 Tarihçe Kuruluş: Avrupa Birliği 6. Çerçeve Programı Avrupa Klinik Araştırma Altyapıları Ağı (ECRIN) 2004 7. Çerçeve Programı ile büyüme (2012-2015) Amaç:

Detaylı

EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2012 FAALİYET RAPORU

EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2012 FAALİYET RAPORU EÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM TOPLULUĞU 2012 FAALİYET RAPORU Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde 2011 Şubat ayında kurulan Tarım Topluluğu, Ziraat Mühendisliği eğitimi alan öğrencilerin her alanda

Detaylı

2. DUYURU. KLİMUD 2. Kış Okulu Klinik Örnekten Sonuç Raporuna Sistem Enfeksiyonları Mikrobiyolojisi

2. DUYURU. KLİMUD 2. Kış Okulu Klinik Örnekten Sonuç Raporuna Sistem Enfeksiyonları Mikrobiyolojisi 2. DUYURU KLİMUD 2. Kış Okulu Klinik Örnekten Sonuç Raporuna Sistem Enfeksiyonları Mikrobiyolojisi Sayın meslektaşlarımız, Derneğimiz kurulduğu yıldan bu yana, özellikle üyelerinin kendini güncellemesini

Detaylı

Prof. Dr. Ayşe Bora Tokçaer

Prof. Dr. Ayşe Bora Tokçaer Prof. Dr. Ersin Tan 1959 yılında Ankara da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girmiş ve 1982 yılında mezun olmuştur. 1982-1984

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TOPLANTIYA KATILANLAR Prof. Dr. Mustafa AYDIN Prof. Dr. Rafet KOCA Prof. Dr. Şükrü Oğuz ÖZDAMAR Prof. Dr. Banu DOĞAN GÜN Doç. Dr. Mehmet ÇABUK Doç. Dr. Atilla ALPAY Yrd. Doç. Dr. Yavuz Sami SALİHOĞLU (Dekan)

Detaylı

TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ Geleceğe ışık tutan, Başöğretmen Atatürk ün emanetine sahip çıkıp, eserinin üzerine imza atan, bilgiyi öğretmekten

Detaylı

FARMAKOLOG TANIM A- GÖREVLER

FARMAKOLOG TANIM A- GÖREVLER TANIM İlaçların ve diğer maddelerin insanlar ve hayvanların organları, hücre ve dokuları üzerindeki etkilerini araştıran, yeni tıbbi ilaçlar geliştiren kişidir. A- GÖREVLER - Hangi hastalıklarda, hangi

Detaylı

ULUSAL ECZACILIK EĞİTİMİ AKREDİTASYON SÜRECİ

ULUSAL ECZACILIK EĞİTİMİ AKREDİTASYON SÜRECİ ULUSAL ECZACILIK EĞİTİMİ AKREDİTASYON SÜRECİ Prof. Dr. Sevim ROLLAS ECZAK Başkanı 18-Nisan-2013 Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Sunum Planı Eczacılık Fakültesi Dekanları Konseyi (ECZDEK) Ulusal

Detaylı

Kuruluş. Misyon. Vizyon. Amaçlar ve Hedefler. Eğitim-öğretim alt yapısı. Fakülte Bina Proje Süreci. Akademik Kadro Dağılımı.

Kuruluş. Misyon. Vizyon. Amaçlar ve Hedefler. Eğitim-öğretim alt yapısı. Fakülte Bina Proje Süreci. Akademik Kadro Dağılımı. Kuruluş Misyon Vizyon Amaçlar ve Hedefler Eğitim-öğretim alt yapısı Fakülte Bina Proje Süreci Akademik Kadro Dağılımı Eylem Planı Stratejik Plan Faaliyet Raporu KURULUŞ Kuruluş Raporunun Hazırlanması Ve

Detaylı

AYIRICI TANI STRATEJİLERİYLE NÖROGRAFİ-SON PLAK

AYIRICI TANI STRATEJİLERİYLE NÖROGRAFİ-SON PLAK AYIRICI TANI STRATEJİLERİYLE NÖROGRAFİ-SON PLAK AYIRICI TANI STRATEJİLERİYLE NÖROGRAFİ-SON PLAK 30-31 EKİM 2015 SAMSUN SHERATON OTEL Değerli Meslektaşım, Türkiye Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Derneği çatısı

Detaylı

Geçmiş Dönem Başkanı : Ercan Zorlu

Geçmiş Dönem Başkanı : Ercan Zorlu K.R Ravindran 2015-16 President,UR Kulüp Toplantı No: 1105 Dönem Toplantı No: 35 Bülten No: 35 Toplantı Yeri: Steigenberger Otel Toplantı Tarihi: 30 Mart 2016 Toplantı Saati :12:30-13:30 Hizmetlerinizi

Detaylı

ilaç VE ECZACILIK KATILIM ÜCRETSİZDİR 27-29 Kasım 2015 HALİÇ KONGRE MERKEZİ / İSTANBUL KONGRESi İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı

ilaç VE ECZACILIK KATILIM ÜCRETSİZDİR 27-29 Kasım 2015 HALİÇ KONGRE MERKEZİ / İSTANBUL KONGRESi İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı ULUSLARARASI ilaç VE ECZACILIK KONGRESi KATILIM ÜCRETSİZDİR Kongre web sayfasını ziyaret ederek kayıt olabilirsiniz. İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı www.ivekkongre.com 27-29 Kasım 2015 HALİÇ

Detaylı

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Yıl:2016 Sayı:2 29 Ekim Cumhuriyet bayramı okulumuzun bahçesinde coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve ardından istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törenin ardından beden eğitimi öğretmenimiz Levent

Detaylı

CV - AKADEMİK PERSONEL

CV - AKADEMİK PERSONEL FOTOĞRAF: 1. ADI: BANU 2. SOYADI: TUNCAY 3. DOĞUM YERİ: Kütahya 4. DOĞUM TARİHİ (GG.AA.YYYY): 21.01.1972 5. İLETİŞİM BİLGİLERİ: 5.1. BÖLÜM: Eczacılık Fakültesi, Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı 5.2.

Detaylı

TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI VIII. SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜKLERİ TOPLANTISI

TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI VIII. SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜKLERİ TOPLANTISI TIBBİ HİZMETLER BAŞKANLIĞI VIII. SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜKLERİ TOPLANTISI Prof. Dr. Behzat ÖZKAN İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hazırlayan: Uzm. Hem. Pınar AKÇAY-Tıbbi

Detaylı

Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016

Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016 Turizm Fakültesi Etkinlik Bülteni / Şubat Sayısı / 2016 Öğretim Üyemizden Seminer Üniversitemiz İİBF öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat AYAN fakültemiz öğrencilerine hizmet kalitesi ile ilgili seminer verdi.

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

2012 YILI AKTİVİTE PLANI

2012 YILI AKTİVİTE PLANI 2012 YILI AKTİVİTE PLANI 2012 YILI AKTİVİTE PLANI Değerli Meslektaşlarımız, Üroonkoloji Derneği kuruluşundan bu yana mesleki eğitim, hizmet ve etik standartlarının en üst düzeye çıkarılması hedefini ön

Detaylı

Neonatoloji Hemşireliği Derneği ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. Neonatoloji BD. ve Erciyes Üniversitesi

Neonatoloji Hemşireliği Derneği ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. Neonatoloji BD. ve Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. Neonatoloji BD. ve Hemşirelik Bölümü işbirliği ile YENİDOĞAN HEMŞİRELİĞİ SEMPOZYUMU Sayın Meslektaşlarım; Dünyadaki ve ülkemizdeki

Detaylı

Bilindiği gibi TÜBİTAK tarafından desteklenen Cumhuriyet Üniversitesi Akademik

Bilindiği gibi TÜBİTAK tarafından desteklenen Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Bilindiği gibi TÜBİTAK tarafından desteklenen Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Kadroları için TUBİTAK Tarafından Desteklenen Ulusal ve Uluslararası Araştırma Projelerinde Farkındalık Yaratma ve Üretme/Kabul

Detaylı

ÇAĞRI KURULLAR DÜZENLEME KURULU BİLİMSEL KURUL. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı BAŞKANLAR

ÇAĞRI KURULLAR DÜZENLEME KURULU BİLİMSEL KURUL. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı BAŞKANLAR Sayın Meslektaşlarımız, Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği, 25. yaşını kutlarken yedi bölgede yedi etkinlik programı çerçevesinde Akdeniz Bölgesi etkinliği olarak, 3 Aralık 2011

Detaylı

HAKKINDA DUYURU ŞİİR DİNLETİSİ

HAKKINDA DUYURU ŞİİR DİNLETİSİ VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ HAKKINDA DUYURU Sayın Velilerimiz, Okullarımızda (Okul Öncesi- İlkokul-Ortaokul-Lise) 2013-2014 Öğretim yılı 2. Dönem haftalık veli- öğretmen görüşmelerimiz, 09 Haziran 2014 Pazartesi

Detaylı

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum.

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum. Page 1 of 6 Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası nın değerli üyeleri ve temsilcileri, Bilgi birikimi ve üslubunu,

Detaylı

BAġKAN : Özcan KALAYCI. SAYMAN : Nesrin FĠDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMĠTELER TOPLANTI BĠLGĠLERĠ

BAġKAN : Özcan KALAYCI. SAYMAN : Nesrin FĠDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMĠTELER TOPLANTI BĠLGĠLERĠ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&Ġsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI Kuruluş 13 Mart 2007 Charter 30 Mayıs 2007 Dönem: 2011-2012 Tarih: 27.12.2011 Sayı: 26 U.R ve BÖLGE YÖNETĠMĠ YÖNETĠM

Detaylı

ACIBADEM SAĞLIK GRUBU HASTANELERİ HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ_2017

ACIBADEM SAĞLIK GRUBU HASTANELERİ HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ_2017 ACIBADEM SAĞLIK GRUBU HASTANELERİ HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ_2017 Acıbadem Adana Hastanesi nde bu yıl 8.si düzenlenen Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında 15 Mayıs 2017 Pazartesi klinikte çalışan

Detaylı

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO : 5 2014-2015 Dönemi Uluslararası Teması ; Light The Path Yolu Aydınlat International Inner Wheel Başkan Abha Gupta

Detaylı

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır.

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır. TOBB GGK, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari

Detaylı

Farmamorfoz: Eczacılıkta Uzmanlık

Farmamorfoz: Eczacılıkta Uzmanlık Farmamorfoz: Eczacılıkta Uzmanlık Prof. Dr. Bülent Gümüşel Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Ulusal Hastane ve Kurum Eczacıları Kongresi, 3-6 Nisan 2014, KKTC 18 Eylül 2012 Durum tespiti:

Detaylı

THED-İZMİR-2014. İkinci Etkinliğimiz İzmir de Yapıldı. Sağlık Bilimlerinde Bilimsel Proje Hazırlama Eğitim Etkinliği

THED-İZMİR-2014. İkinci Etkinliğimiz İzmir de Yapıldı. Sağlık Bilimlerinde Bilimsel Proje Hazırlama Eğitim Etkinliği THED-İZMİR-2014 Sağlık Bilimlerinde Bilimsel Proje Hazırlama Eğitim Etkinliği 15-17 AĞUSTOS 2014 İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicalpark İzmir Hastanesi İZMİR İkinci Etkinliğimiz İzmir de Yapıldı

Detaylı

3.ULUSAL REÇETE DIŞI FARMASÖTİK ÜRÜNLER VE MEDİKAL MALZEMELER KONGRESİ

3.ULUSAL REÇETE DIŞI FARMASÖTİK ÜRÜNLER VE MEDİKAL MALZEMELER KONGRESİ ANKARA ECZACI ODASI TRABZON ECZACI ODASI 3.ULUSAL REÇETE DIŞI FARMASÖTİK ÜRÜNLER VE MEDİKAL MALZEMELER KONGRESİ 14.ULUSAL HASTA BİLGİLENDİRME YARIŞMASI BİLİMSEL PROGRAM & BİLDİRİ ÖZETLERİ Katıl, Dinle,

Detaylı

Doç. Dr. Turgay TEKİNAY. GÜDAM Müdürü ARA

Doç. Dr. Turgay TEKİNAY. GÜDAM Müdürü ARA 23 MAYIS 2016 PAZARTESİ 08.30-08.45 Açılış Konuşması Doç. Dr. Turgay TEKİNAY GÜDAM Müdürü 08.45-09.00 Deney Hayvanları Uygulama ve Etik Kursu nun Amacı, GÜDAM Tanıtımı ve Laboratuvar İşletmesi Doç. Dr.

Detaylı

Sayın Yetkililer, Klinik Araştırmalar Derneği

Sayın Yetkililer, Klinik Araştırmalar Derneği Sayın Yetkililer, Derneğimiz 2023 vizyonu çerçevesinde öncelik kazanan sağlık alanında, tüm paydaşlara klinik araştırmanın önemini anlatmak ve farkındalığı artırmak, mevzuat hakkında bilgi vermek, tüm

Detaylı

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ YARIM ELMA ETKİNLİĞİ 13.09.2014 Salı günü Erciyes Üniversitesi nin ev sahipliğinde hazırlanan Yarım Elma etkinliğine 1.sınıf öğrencilerimiz ile biz de katıldık. Sosyal sorumluluk çalışmalarını her zaman

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TOPLANTIYA KATILANLAR Prof. Dr. Mustafa AYDIN Prof. Dr. Rafet KOCA Prof. Dr. Şükrü Oğuz ÖZDAMAR Prof. Dr. Banu DOĞAN GÜN Doç. Dr. Mehmet ÇABUK Doç. Dr. Atilla ALPAY Yrd. Doç. Dr. Yavuz Sami SALİHOĞLU (Dekan

Detaylı

İNÖNÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KIŞ KAMPI Ocak-2015

İNÖNÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KIŞ KAMPI Ocak-2015 26 Ocak 2015, Pazartesi /Yer 09:00-10:00 Kayıt Kongre Kültür Merkezi 10:00-11:00 Açılış Kongre Kültür Merkezi Açılış Dersi: Organ nakli: Bir organ bir hayat Organ nakli uygulamalarının neden gerekli olduğu

Detaylı

Türk Yapısal Çelik Derneği 2001-2009. Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI 05 Kasım 2009

Türk Yapısal Çelik Derneği 2001-2009. Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI 05 Kasım 2009 Türk Yapısal Çelik Derneği 2001-2009 2009 Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI 05 Kasım 2009 2001 Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı na seçildi. İzmir, Ankara, Mersin, İstanbul

Detaylı

20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ

20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ 20.10.2014 PAZARTESİ İZMİR GÜNDEMİ 4 Yılda 40 Kat Öğrenci Kuruluşundan bu yana geçen dört senede öğrenci sayısını kırka katlayan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Türkiye nin ilk on üniversitesi

Detaylı

Onur Konuğumuz Prof. Dr. Güler AKSOY. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü

Onur Konuğumuz Prof. Dr. Güler AKSOY. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü Onur Konuğumuz Prof. Dr. Güler AKSOY Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 1 Çocukluk Yılları 3 Temmuz 1942 11 Eylül 1944 Annesi, Ağabeyi ve Kız Kardeşleri 11 Eylül 1942 de Erzurum da

Detaylı

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FAKÜLTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FAKÜLTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FAKÜLTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Sayısı: 163 Toplantı Tarihi: 14.10.2014 Salı Toplantı Saati: 11.30 Toplantı Yeri: Dekanlık Toplantı

Detaylı

EĞİTİMİNDE TFD nin ROLÜ

EĞİTİMİNDE TFD nin ROLÜ İLAÇLA AKILCI TEDAVİ EĞİTİMİNDE TFD nin ROLÜ Prof. Dr. Ersin Yarış Karadeniz adeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ab.D. Türk Farmakoloji Derneği Akılcı İlaç Eğitimi Kurulu Başkanı ICIUM

Detaylı

29 Ocak İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün

29 Ocak İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün 29 Ocak1993 - İlaç Araştırmaları Hakkında Yönetmelik 23 Aralık 2008 - Klinik Araştırmalar Hakkında Yönetmelik İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü nün 29 Aralık 1995 gün ve 51748 sayılı Genelgesi İlaç ve

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ YÖNETİM KURULU KARARLARI TOPLANTIYA KATILANLAR Prof. Dr. Mustafa AYDIN Prof. Dr. Rafet KOCA Prof. Dr. Şükrü Oğuz ÖZDAMAR Prof. Dr. Banu DOĞAN GÜN Doç. Dr. Mehmet ÇABUK Doç. Dr. Atilla ALPAY Yrd. Doç. Dr. Yavuz Sami SALİHOĞLU (Dekan)

Detaylı

03/03/2011. Kulübümüzün Toplantısına Hoşgeldiniz. Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü

03/03/2011. Kulübümüzün Toplantısına Hoşgeldiniz. Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü 03/03/2011 Kulübümüzün 1270. Toplantısına Hoşgeldiniz Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü 2010-2011 2010 2011 Dönemi 26. yıl 2010 2011 Dönemi 26. yıl KULÜP MARŞIMIZ Bir gönül bahçesi kulübümüz Sevgi, dostluk,

Detaylı

KTÜ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI

KTÜ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI PROGRAMIN YÜRÜTÜLMESİ DD ile başlayan derslikler D Blokta bulunmaktadır. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından yürütülür. Programda derslerin ve sınavların

Detaylı

ALFA CEP PROGRAMI. Kongresi 5 MAYIS 2016 - PERŞEMBE. 5-8 Mayıs 2016. Ulusal Eczacılık. www.alfakon2016.org HAVUZ BAŞI KOKTEYL ORYANTASYON VE

ALFA CEP PROGRAMI. Kongresi 5 MAYIS 2016 - PERŞEMBE. 5-8 Mayıs 2016. Ulusal Eczacılık. www.alfakon2016.org HAVUZ BAŞI KOKTEYL ORYANTASYON VE ALFA 5-8 Mayıs 2016 Ulusal Eczacılık Kongresi 5 MAYIS 2016 - PERŞEMBE LİMAK EURASIA LUXURY HOTEL 12:00 OTELE GİRİŞ VE KARŞILAMA CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE HAVUZ BAŞI KOKTEYL Trio Müzik Grubu - Çello/Keman/Gitar

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI Prof. Dr. Mustafa Cem UZAL Ortaöğretimini Galatasaray Lisesi nde tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi

Detaylı

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni. Sayı:1 Nisan 2015

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni. Sayı:1 Nisan 2015 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Kütüphane Bülteni Sayı:1 Nisan 2015 1 KİTAP VE KÜTÜPHANENİN ÖNEMİ 3 2014-2015 KÜTÜPHANE ORYANTASYONUMUZ 5 KÜTÜPHANEMİZ 8 OKUMA ŞENLİĞİMİZ 10 BRITANNICA ONLINE 12 SEVİM AK

Detaylı

I. ULUSLARARASI SOSYAL VE EKONOMİK ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ KONGRESİ

I. ULUSLARARASI SOSYAL VE EKONOMİK ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ KONGRESİ I. ULUSLARARASI SOSYAL VE EKONOMİK ARAŞTIRMALAR ÖĞRENCİ KONGRESİ Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen I. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Öğrenci Kongresi,

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Katlandur

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Katlandur MEVLANA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI DÖNEM III I. DERS KURULU HASTALIK VE TEDAVİNİN GENEL İLKELERİ, NEOPLAZİ 15 Eylül 17 Ekim 2014 (5 Hafta) Yönetim Dekan Dönem III Koordinatörü Dönem

Detaylı

2016- TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS) SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU YABANCI UYRUKLU KONTENJANI

2016- TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS) SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU YABANCI UYRUKLU KONTENJANI 2016- TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS) SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU YABANCI UYRUKLU KONTENJANI Tablo Açıklamaları Tablolar 7 sütun hâlinde düzenlenmiştir. Tabloda, program kodu (1), program adı (2),

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK 6. ORYANTASYON PROGRAMI LOOPEGE

EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK 6. ORYANTASYON PROGRAMI LOOPEGE EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK 6. ORYANTASYON PROGRAMI LOOPEGE Üniversitemizin en önemli amaçlarından biri lisansüstü öğrencilerimizin araştırma süreçlerini etkin bir şekilde

Detaylı

2016- TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS) SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU - YABANCI UYRUKLU KONTENJANI

2016- TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS) SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU - YABANCI UYRUKLU KONTENJANI 2016- TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI (TUS) SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU - YABANCI UYRUKLU KONTENJANI Azerbaycanlı Hekimler Derneği tarafından hazırlanmıştır. Tablo Açıklamaları Tablolar 7 sütun hâlinde

Detaylı

KOMİTE ÜYELERİ İSİM LİSTESİ BEYİN ÖLÜMÜ TESPİT KURULU KOMİTESİ. Anestezi Uzmanı BİLGİ YÖNETİMİ KOMİTESİ BİLGİ GÜVENLİĞİ SORUMLU EKİBİ EĞİTİM KOMİTESİ

KOMİTE ÜYELERİ İSİM LİSTESİ BEYİN ÖLÜMÜ TESPİT KURULU KOMİTESİ. Anestezi Uzmanı BİLGİ YÖNETİMİ KOMİTESİ BİLGİ GÜVENLİĞİ SORUMLU EKİBİ EĞİTİM KOMİTESİ KOMİTE ÜYELERİ İSİM LİSTESİ BEYİN ÖLÜMÜ TESPİT KURULU KOMİTESİ Başkan Dr. Enis GÜMÜŞTEKİN Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Dr. Mustafa ŞİMŞEK Anestezi Uzmanı Sekreterya Meltem YILDIZ Organ ve Doku Nakli

Detaylı

Tıp Fakültesi. İstanbul Aydın Üniversitesi. Tıp Fakültesi. E-Bülten. Sayı 1 Mayıs Yayın Kurulu. Dr. Mustafa AYDIN. Mütevelli Heyet.

Tıp Fakültesi. İstanbul Aydın Üniversitesi. Tıp Fakültesi. E-Bülten. Sayı 1 Mayıs Yayın Kurulu. Dr. Mustafa AYDIN. Mütevelli Heyet. E-Bülten Sayı 1 Mayıs 2017 Dr. Mustafa AYDIN Mütevelli Heyet Başkanı Yayın Kurulu Tıp Fakültesi İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Yadigar İZMİRLİ (Rektör)

Detaylı

Kayıt, https://tr.surveymonkey.com/r/loopege_2015 adresinden online yapılacaktır.

Kayıt, https://tr.surveymonkey.com/r/loopege_2015 adresinden online yapılacaktır. EGE ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK 7. ORYANTASYON PROGRAMI LOOPEGE Üniversitemizin en önemli amaçlarından biri lisansüstü öğrencilerimizin araştırma süreçlerini etkin bir şekilde

Detaylı

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞI

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ FEN FAKÜLTESİ DEKANLIĞI D A Ğ I T I M Üyesi bulunduğunuz Fakültemiz Yönetim Kurulu 27 Eylül 2017 Çarşamba günü saat: 14.00 te aşağıda bulunan gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır. Katılımınız hususunda gereğini rica

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 1. FORUM ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 2. FORUM ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 3. FORUM

ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 1. FORUM ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 2. FORUM ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 3. FORUM içindekiler HAKKIMIZDA 2 ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 1. FORUM 3 ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 2. FORUM 4 ÖRNEK HEKIM OLMAYA DOĞRU 3. FORUM 5 YABANCI UYRUKLU ASISTAN HEKIMLER IÇIN YENI DÖNEM 6 ÖRNEK HEKIM OLMAYA

Detaylı

KURSLARI. gerçekleştirilmektedir.

KURSLARI. gerçekleştirilmektedir. İDP (İNGİLİZCE DESTEK PROGRAMI) VE MOTİVASYON KURSLARI Eylül ayı seminer döneminde okulumuza yeni katılan öğrencilerimiz için 45 ders saati İngilizce ve 5 ders saati Almanca destek kursu yapılmıştır. Kursta

Detaylı

PROGRAM 24 MAYIS 2015 PAZAR. KIRMIZI SALON Oturum Başkanı - Prof. Dr. Akgül YEŞİLADA

PROGRAM 24 MAYIS 2015 PAZAR. KIRMIZI SALON Oturum Başkanı - Prof. Dr. Akgül YEŞİLADA 14:00-14:30 Oturum Başkanı - Prof. Dr. Akgül YEŞİLADA Eczacıların Halk Sağlığındaki Rolü Dr. Kari L. FRANSON Colorado Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı, Klinik Eczacılık Sınır Tanımayan

Detaylı

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ FARMAEKOL TOPLULUĞU YÖNERGESİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ FARMAEKOL TOPLULUĞU YÖNERGESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ FARMAEKOL TOPLULUĞU YÖNERGESİ Topluluğumuz; Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin, Eczacılık mesleğine olan ilgisini artırmak, mesleki eğitimi evrensel

Detaylı

Türk Farmakoloji Derneği Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerleri Programı

Türk Farmakoloji Derneği Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Seminerleri Programı Farmakoloji Eğitiminde Kuşaklararası Bilimsel Etkileşme Prof. Dr. R. Kazım Türker Toplantısı 7-9 Mart 2007, Antalya 1. Prof. Dr. Alaaddin Akçasu Toplantısı, Erciyes, Kayseri, 22-24 Şubat 1993. Dr. Sibel

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZ ANTALYA DA

ÖĞRENCİLERİMİZ ANTALYA DA TAM EĞİTİM BURSLU ÖĞRENCİLERİMİZ ANTALYA DA TED Genel Merkezi öğrencilerimizin iletişimlerinin pekiştirilmesi ve kurumsal aidiyetlerinin desteklenmesi amacıyla 5-7 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya da tam

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ 21 NİSAN 2017 Değerli Velilerimiz, 23 Nisan Pazar günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenimiz saat 10:30-11:30 arasında çok amaçlı salonda 2.ve 3. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı

Detaylı

17. SAYI. kasım 2016 EXPO 2016 ANTALYA

17. SAYI. kasım 2016 EXPO 2016 ANTALYA kasım 2016 17. SAYI EXPO 2016 ANTALYA Dünya nın en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Expo Fuarı ü l k e m i z d e i l k d e f a 23 Nisan 30 Ekim 2016 tarihleri arasında Çiçek ve Çocuk temasıyla

Detaylı

Üsküdarlı mezunlar şehit polis Duha Beker i unutmadı

Üsküdarlı mezunlar şehit polis Duha Beker i unutmadı Üsküdarlı mezunlar şehit polis Duha Beker i unutmadı Üsküdar Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Ülker Sports Arena da gerçekleştirdi. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans bölümlerinden

Detaylı

8 MART 2017 ÇARŞAMBA

8 MART 2017 ÇARŞAMBA 8 MART 2017 ÇARŞAMBA 12:00-15:30 KONGRE KAYIT KONGRE AÇILIŞI AÇILIŞ KONUŞMALARI Mustafa GÖNEN - Tüm Kamu Eczacıları Derneği Başkanı Erdoğan ÇOLAK - Türk Eczacıları Birliği Başkanı 16.00-16.30 International

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

2002-2003 Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi (teorik temel) Eğitmen: Prof. Dr. M. Z. Sungur/ İstanbul

2002-2003 Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi (teorik temel) Eğitmen: Prof. Dr. M. Z. Sungur/ İstanbul H. GAYE TOLUN Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Kişisel Bilgi: Doğum tarihi: 19.10.1971 Doğum yeri: Ankara Medeni durum: Evli, 1 çocuklu Eğitim ve Görev: 2008 Serbest Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Detaylı

ÇOCUK SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR.

ÇOCUK SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR. ÇOCUK SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR. YIL: 2016 I SAYI: 12 SY.1 R3 (01.01.2011) Hafta sonu tatilini evde geçiren Pır Pır ve Zır Zır bir süreliğine evde yalnız kalırlar. Pır Pır,

Detaylı

BAŞKAN DOÇ. DR. ARZU GÜÇLÜ GÜNDÜZ Gazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü BAŞKAN YARDIMCILARI DOÇ. DR.

BAŞKAN DOÇ. DR. ARZU GÜÇLÜ GÜNDÜZ Gazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü BAŞKAN YARDIMCILARI DOÇ. DR. BAŞKAN DOÇ. DR. ARZU GÜÇLÜ GÜNDÜZ Gazi Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü BAŞKAN YARDIMCILARI DOÇ. DR. SEVİL BİLGİN Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri

Detaylı

KAMU/SANAYİ/KÜME/ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİYLE KRİTİK TEKNOLOJİYE SAHİP ÜRÜN GELİŞTİRME UYGULAMASI

KAMU/SANAYİ/KÜME/ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİYLE KRİTİK TEKNOLOJİYE SAHİP ÜRÜN GELİŞTİRME UYGULAMASI II. AR-GE MERKEZLERİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ ZİRVESİ KAMU-ÜNİVERSİTE -SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAMU/SANAYİ/KÜME/ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİYLE KRİTİK TEKNOLOJİYE SAHİP ÜRÜN GELİŞTİRME UYGULAMASI FİGES A.Ş. SUNUM PLANI

Detaylı

8 MART 2017 ÇARŞAMBA 12:00-15:30 KONGRE KAYIT KONGRE AÇILIŞI

8 MART 2017 ÇARŞAMBA 12:00-15:30 KONGRE KAYIT KONGRE AÇILIŞI 8 MART 2017 ÇARŞAMBA 12:00-15:30 KONGRE KAYIT KONGRE AÇILIŞI AÇILIŞ KONUŞMALARI Mustafa GÖNEN - Tüm Kamu Eczacıları Derneği Başkanı Erdoğan ÇOLAK - Türk Eczacıları Birliği Başkanı 16.00-16.30 International

Detaylı

Mayıs Ayı Bülteni MEDİPOL TTO DAN HABERLER. Birlikte Başarıyoruz İTÜNOVA TTO MEDİPOL TTO YU ZİYARET ETTİ

Mayıs Ayı Bülteni MEDİPOL TTO DAN HABERLER. Birlikte Başarıyoruz İTÜNOVA TTO MEDİPOL TTO YU ZİYARET ETTİ http://tto.medipol.edu.tr/ https://www.instagram.com/medipol.tto/ Mayıs Ayı Bülteni Sayı:5 Tarih:01.06.2017 Birlikte Başarıyoruz Öncelikle Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi buluş aşamasından itibaren

Detaylı

Prof. Dr. Nuran Gökhan ın Ardından

Prof. Dr. Nuran Gökhan ın Ardından Prof. Dr. Nuran Gökhan ın Ardından İstanbul Tıp Fakültesi eski dekanlarından Prof. Dr. Korkmaz Altuğ un ifadesiyle, İstanbul Üniversitesi nin temel yapı taşlarından birisi olan çok sevgili Hocamız Prof.

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TOPLANTIYA KATILANLAR Prof. Dr. Mustafa AYDIN Prof. Dr. Rafet KOCA Prof. Dr. Şükrü Oğuz ÖZDAMAR Prof. Dr. Banu DOĞAN GÜN Doç. Dr. Mehmet ÇABUK Doç. Dr. Atilla ALPAY Yrd. Doç. Dr. Yavuz Sami SALİHOĞLU (Dekan)

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ 2015. Herkes İçin Güvenlik

EGE ÜNİVERSİTESİ CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ 2015. Herkes İçin Güvenlik 20 Mayıs Amfisi Bornova/ İzmir (Ege Üniversitesi Hastanesi İçi) Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Tıp Fakültesi Hastanesi

Detaylı

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 19. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 19. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU U.R 2430. BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ 2015-2016 DÖNEMİ 19. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU Uluslararası Rotary Başkanı: K.R Ravi RAVINDRAN U.R 2430. Bölge Guvarnörü: Canan ERSÖZ U.R 2430. Bölge Rotaract

Detaylı

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TOPLANTIYA KATILANLAR Prof. Dr. Taner BAYRAKTAROĞLU Prof. Dr. Rafet KOCA Prof. Dr. Şükrü Oğuz ÖZDAMAR Prof. Dr. Banu DOĞAN GÜN Doç. Dr. Mehmet ÇABUK Doç. Dr. Atilla ALPAY Yrd. Doç. Dr. Yavuz Sami SALİHOĞLU

Detaylı

DAVET YAZISI. Sayın Firma Yetkilisi,

DAVET YAZISI. Sayın Firma Yetkilisi, DAVET YAZISI Sayın Firma Yetkilisi, Türk Periodontoloji Derneği 1970 yılından beri kesintisiz olarak düzenlediği kongre ve sempozyumlarla üyelerinin bilimsel seviyesini geliştirmeyi ve güncel konuları

Detaylı

Onur Konuğumuz Prof. Dr. Gülten UYER. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü

Onur Konuğumuz Prof. Dr. Gülten UYER. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü Onur Konuğumuz Prof. Dr. Gülten UYER Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü Hemşirelik mesleğinde öğretileri ile birçok kişiye rol model olan bir lider: Gülten UYER 64 yıllık mesleki

Detaylı

Sayın Katılımcı, Prof.Dr.Özgen Özer. Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Başkanı & Kozmetoloji Bilim Dalı Başkanı

Sayın Katılımcı, Prof.Dr.Özgen Özer. Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Başkanı & Kozmetoloji Bilim Dalı Başkanı Sayın Katılımcı, E.Ü.Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı/Kozmetoloji Bilim Dalı tarafından 15-17 Mayıs 2015 tarihinde E.Ü.Atatürk Kültür Merkezi nde düzenlenecek olan 3. Ege Kozmetik

Detaylı

Yıl : 4 Sayı : 14 / 2015 SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI BÜLTENİ / KARADENİZ

Yıl : 4 Sayı : 14 / 2015 SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI BÜLTENİ / KARADENİZ Yıl : 4 Sayı : 14 / 2015 SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI BÜLTENİ / KARADENİZ 1 4 SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI BÜLTENİ / KARADENİZ Yıl : 4 Sayı : 14 / 2015 Yıl : 4 Sayı : 14 / 2015 SAMSUN DİŞHEKİMLERİ ODASI BÜLTENİ

Detaylı

YENİ YILDA TÜM ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE MUTLU, HUZURLU VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUZ ÜLKEMİZE HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN.

YENİ YILDA TÜM ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE MUTLU, HUZURLU VE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUZ ÜLKEMİZE HUZUR VE BARIŞ GETİRSİN. MARMARA SOROPTİMİST KULÜBÜ Kurucu Başkan : Efser Fındıkoğlu Dernek kodu:34-05-033 Başkan : Zeynep Narçin Ünsal 2. Başkan : Betül Onursal 2. Başkan: Derin Öncel Sekreter : Aslı Velidedeoğlu-Kaban Tarih

Detaylı

Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi

Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Bursa ġubesi YÖNETĠM KURULU Şube Başkanı Şube Başkan Yrd. Şube Sekreteri Şube Saymanı Şube Üye Şube Üye Şube Üye : Mesut

Detaylı

Geçmiş Dönem Başkanı : Ercan Zorlu

Geçmiş Dönem Başkanı : Ercan Zorlu K.R Ravindran 2015-16 President,UR Başkanın Mesajı Kulüp Toplantı No: 1103 Dönem Toplantı No: 33 Bülten No: 33 Toplantı Yeri: Maslak Steigenberger Otel Toplantı Tarihi: 16 Mart 2016 Toplantı Saati :12:30-13:30

Detaylı

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ECZACILAR VE HEKİMLER İÇİN XIX. FİTOTERAPİ KURSU

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ECZACILAR VE HEKİMLER İÇİN XIX. FİTOTERAPİ KURSU ECZACILAR VE HEKİMLER İÇİN XIX. FİTOTERAPİ KURSU E. Ü. Eczacılık Fakültesi Bornova - İZMÎR 27 Nisan-25 Mayıs 2012 Detaylı Bilgi İçin :www.pharm.ege.edu.tr XIX. Hekimler ve Eczacılar için FİTOTERAPİ Kursuna

Detaylı