AutoCAD Inventor Suite 2010 Kurulumu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AutoCAD Inventor Suite 2010 Kurulumu"

Transkript

1 AutoCAD Inventor Suite 2010 Kurulumu Bu bölüm AutoCAD Inventor Suite 2010 un tek kullanıcı lisansı kurulumu içindir. AutoCAD Inventor Suite 2010 un ağ lisansı kurulumu için, lütfen AutoCAD Inventor Suite 2010 Ağ Lisansı Kurulumu bölümüne bakınız. Sistem Gereksinimleri Kuruluma başlamadan önce, sisteminizin AutoCAD Inventor Suite 2010 için uygun olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, kurulumu gerçekleştirebilecek ve AutoCAD Inventor Suite 2010 u çalıştırabilecek sistem ayarlarının yapılmış olması gerekmektedir. Önerilen Parça ve 1000 parçadan az montaj tasarımı Parça ve 1000 parçadan fazla montaj tasarımı Microsoft Windows İşletim Sistemi Windows Vista (SP1) (32-bit ya da 64-bit): Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate Windows XP: Professional (SP2 ve SP3), XP Professional x64 Edition SP2 Windows XP Professional x64 Edition (SP2) Windows Vista 64-bit (SP1) İşlemci Intel Pentium 4-2 GHz ya da üstü, Intel Core, AMD Athlon 64, AMD Opteron ya da üstü AMD64 ya da Intel 64 işlemci Bellek 2 GB ya da üstü 6 GB ya da üstü Grafik Kartı Direct3D 10, Direct3D 9 ya da OpenGL destekli CAD iş istasyonu destekli Diğer gereksinimler: 9 GB boş disk alanı DVD-ROM sürücü İşaretleyici 1280 x 1024 ya da üstü ekran çözünürlüğü Web den yüklemeler ve abonelik işlemleri için Internet bağlantısı Adobe Flash Player 10. Inventor yardım alma sisteminin bazı bölümleri Adobe Flash Player 10 un kurulu olmasını gerektirir. Sisteminizde yok ise adresinden indirebilirsiniz.

2 Not: Microsoft Internet Explorer 6.x ya da üstü icomponents, diş açma özelleştirmeleri ve tablo tabanlı tasarım için Microsoft Excel 2003 ya da üstü Autodesk Inventor 2010 ve AutoCAD Mechanical 2010 uygulamaları 32-bit ve 64-bit olarak çalışmaktadır. İşletim sisteminize bağlı olarak, doğru uygulamayı kurmanız gerekmektedir. Autodesk Vault Explorer 2010 yazılımı ise 32-bit bir uygulamadır ve hem 32-bit hem de 64-bit işletim sistemlerinde çalışır. Bu uygulamaların 32-bit ve 64-bit sürümleri kurulum sihirbazından yüklenir. Kurulum AutoCAD Inventor Suite 2010 Disc 1 of 6 DVD sini, DVD-ROM sürücüsüne yerleştirdiğinizde kurulum otomatik olarak başlar. Eğer kurulum otomatik başlamazsa, DVD nin kök dizininde bulunan Setup.exe dosyasına çift tıklayarak, kurulumu başlatabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki diyalog kutusu çıkar:

3 Install Products: Ürünlerin kurulumunu sağlar. Create Deployments: Ağ lisansı kurulumu için kullanılır. Install Tools and Utilities: Ağ lisansı yöneticisi, yönetimsel ve raporlama araçlarının kurulumu buradan gerçekleştirilir. Read the Documentation: Beni oku, kurulum kılavuzu ve diğer dokümanların okunması ve yazdırılması için kullanılır. 1. Install Products seçeneğine basın. Aşağıdaki diyalog kutusu açılır:

4 Sol taraftan, bazı yardım dokümanlarına ulaşabilirsiniz. Sağ bölümde ise, yüklenmesi istenen yazılımlar listelenir. o o o Content Center Libraries, standart parçalar kütüphanesi anlamına gelmektedir. Autodesk Vault yazılımını kullanmayacaksanız, Autodesk Vault 2010 (Client) seçeneğini kaldırabilirsiniz. Autodesk Design Review 2010, otomatik olarak yüklenecektir. 2. Yazılımları seçtikten sonra Next ile devam edin. 3. Karşınıza, Autodesk lisans anlaşmasını gösteren pencere çıkacaktır:

5 Anlaşmayı I Accept seçeneğini işaretleyerek kabul edin ve Next ile devam edin. 4. Product and User Information bölümü açılır.

6 o o o o o Serial number : Seri numarasını MECH 113 dersinde açıklandığı şekilde almış olmalısınız. Eğer, deneme amaçlı kurulum yapıyorsanız, buraya girebilirsiniz. Product key : MECH 113 dersinde açıklandığı şekilde alınmış olmalıdır. First name : Kullanıcının adını girin. Last name : Kullanıcının soyadını girin. Organization : Şirketinizin ismini girin.

7 Next ile devam edin. 5. Yüklenecek olan Inventor yazılımının seçili olduğu bir açılır: Burada, bir önceki adımda girdiğiniz seri numarasına göre ürün seçili olur. Eğer, deneme amaçlı kurulum yapıyorsanız (seri numarası olarak girdiyseniz), buradan, hangi ürünü kurmak istediğinizi seçebilirsiniz. Not: AutoCAD Inventor Professional Suite 2010, listedeki diğer ürünlerin hepsini içerir.

8 Next ile devam edin. 6. Review-Configure-Install bölümü, yüklenecek yazılımların özel ayarlarının yapılmasını ve kurulumun başlamasını sağlar. Select a product to configure altından bir ürün seçin ve Configure düğmesi ile ayarlara girin. Autodesk Inventor 2010 un ayarları aşağıdaki gibidir:

9 o o Select the License Type : Lisans tipini seçin. Stand-alone license, tekil kurulum, Network license ağ kurulumu içindir. Tekil kurulum için Stand-alone license seçeneğini işaretleyin ve Next ile devam edin. Select Preferences, kullanıcı seçimlerini içerir:

10 User Profile, Autodesk Inventor ile nasıl bir etkileşim içerisinde olacağınızı saptar. Part Modification, teknik resim içerisinde parça düzenlemenin olanaklı olup olmayacağını tanımlar. Measurement Units Default, varsayısal birimin seçilmesini için kullanılır. Drawing Standard Default, teknik resim standardını seçmenizi sağlar. Create Desktop Shortcut ise masaüstünde ikon oluşturulup oluşturulmayacağı anlamına gelir. Size uygun seçenekleri işaretleyerek, Next ile devam edin.

11 o Select an Icon Color Theme, ikonların renklerini kontrol eder. Tercih ettiğiniz rengi buradan seçin ve Next ile devam edin. o Select Content Center Access Options, standart parçalar kütüphanesinin nasıl kurulacağını saptar.

12 Inventor Desktop Content, tekil kullanımda önerilir ve kütüphanenin kurulum yapılan bilgisayara yükleneceği anlamına gelir. Bu durumda, ağ ortamında olsa bile, bir başka kullanıcı bu kütüphaneye ulaşamaz. Bu durumda, Autodesk Vault Server yazılımının kurulumu gerekmez. Bir tasarım ekibi olarak çalışıyor ve kütüphaneyi diğer kullanıcılar ile paylaşıyorsanız Autodesk Vault Server seçeneğini işaretleyin. Bu durumda, "Autodesk Vault Server" yazılımı gerekir, ancak bu yazılım bu kurulumla birlikte otomatik olarak kurulmaz. Bu yazılım için, ürün kutusu içinde bulunan "Autodesk Vault 2010 Server" DVD sini kullanmanız gerekir. Next ile devam edin.

13 o Select the Installation Type, kurulumun tipik mi, yoksa özelleştirilerek mi yapılacağını tanımlar. Eğer, Inventor da programlama yapmayacaksanız, Typical seçeneğini seçebilirsiniz. Alt bölüm, Autodesk Inventor 2010 un kurulacağı yeri tanımlar. Next ile devam edin. o Include Service Pack bölümünde, eğer Internet bağlantınız var ise Autodesk sunucusuna bağlanılarak, Autodesk Inventor için yayımlanmış bir yama olup olmadığına bakılır.

14 Eğer yayımlanmış bir yama yok ise, bunun bilgisi verilir. Var ise bunlar burada listelenir. Kurulum sırasında bu yamaların dikkate alınmamasını isterseniz, Do not include Service Pack seçeneğini işaretleyip devam edebilirsiniz. Next ile devam edin. o Böylece ayarlamalar sona erer.

15 Configuration Complete düğmesi ile yeniden Review Configure Install bölümünün başına dönersiniz. Diğer ürünler ile ilgili ayarlamalar için, Select a product to configure altından ürün seçip, Configure ile ayarlamalara ulaşabilirsiniz. 7. Ayarlamaların bitmesinden sonra, Install düğmesi ile kurulumu başlatabilirsiniz. Kurulum sırasında, sizden ilgili DVD leri takmanız istenecektir. Yetkilendirme Kurulum işleminden sonra, yazılımın yetkilendirilmesi gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

16 Not: Yetkilendirme için yazılımı ilk kurduğunuz günden itibaren 30 gün süreniz bulunmaktadır. 1. Yazılımı çalıştırın. Aşağıdaki diyalog kutusu açılır. 2. İlk defa yetkilendirme kodu alacaksanız Activate seçeneğini işaretleyin. Register Today penceresi açılır:

17 İlk defa yetkilendirme kodu alıyorsanız, Get an activation code seçeneğini işaretleyin ve Next ile devam edin. Eğer Internet bağlantınız var ise yetkilendirme kodu otomatik olarak alınır ve yazılım yetkilendirilir. Eğer Internet bağlantınız yok ise, aşağıdaki pencere açılır. Buradan, Use another method seçeneğini işaretleyin.

18 This product will be registered to: altından, şirket ise Company seçeneğini işaretleyin. Ülke olarak Turkey seçin. Eğer ürününüz bir güncelleme ise, This is an upgrade yanındaki kutucuğu işaretleyin. Bu durumda yeni bir kutu açılır. Buraya, eski ürününüzün seri numarasını girmeniz gerekir.

19 Bilgileri girdikten sonra Next ile devam edin.

20

21 Yeni açılan pencerede kullanıcı ve şirket bilgilerinizi girin. Response Method altından ilgili seçeneği işaretleyin. Next ile devam edin. Açılan diyalog kutusunda Form Submit Method altından istediğinizi seçeneği seçin ve bilgileri Autodesk Yetkili Satıcınıza iletin.

22

23 Yetkilendirme Kodunun Girilmesi 1. Yetkilendirme kodunuz size ulaştıktan sonra, programı çalıştırın. Aşağıdaki diyalog kutusu açılır: 2. Activate seçeneğini işaretleyin. 3. Açılan diyalog kutusunda Enter an activation code işaretleyin.

24

25 Yeni bir kutu açılır. Size gelen yetkilendirme kodunu buraya yapıştırın/girin. 4. Next ile devam edin. Böylece yetkilendirme işlemi gerçekleştirilmiş olur. AutoCAD Inventor Suite 2010 Kurulumunu Değiştirmek Autodesk Inventor Süite 2010 kurulumunu iki yöntemle değiştirebilirsiniz: 1. Program Add or Remove (Ekle ya da Kaldır) ile: Windows Control Panel den (Denetim Masası), Add or Remove Program (Program Ekle/Kaldır) çalıştırıp "Autodesk Inventor 2010" u seçin, Change/Remove düğmesine basın, Autodesk Inventor 2010 penceresi açılır. Add or Remove Features seçeneği ile eklemek ve kaldırmak istediklerinizi işaretleyip devam edin. Bu sırada, ilk DVD nin DVD-ROM a takılı olduğundan emin olun.

26

27

28 Add or Remove Features ile varolan kurulumu değiştirebilirsiniz. Repair or Reinstall ile varolan kurulumu yenileyebilirsiniz. Uninstall ile de yazılımı kaldırabilirsiniz. 2. Autodesk Inventor DVD leri ile: İlk DVD yi takın ve kurulumun başlamasını bekleyin. Autodesk Inventor 2010 penceresi açılır.

29 Install Products seçeneğini işaretleyin. Bundan sonra açılan pencerede eklemek istediğiniz yazılımları işaretleyin ve kuruluma başlayın.

30 Not: Daha önceden yüklenmiş olan yazılımlar seçilemezler.

31 Adı geçen Autodesk ürünleri, Autodesk Inc.'in tescilli markalarıdır ve tüm hakları Autodesk Inc.'e aittir. Adı geçen Microsoft ürünleri, Microsoft Corp.'un tescilli markalarıdır ve ve tüm hakları Microsoft Corp.'a aittir. SAYISAL GRAFİKT, SAYISAL GRAFİK San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin tescilli markasıdır. Autodesk ürünleri konusundaki gelişmeleri takip edebilmek ve teknik destek dokümanlarına ulaşabilmek için, adresine başvurabilirsiniz.

AutoCAD 2013 Network Versiyonu Kurulumu

AutoCAD 2013 Network Versiyonu Kurulumu AutoCAD 2013 Network Versiyonu Kurulumu AutoCAD 2013 ağ sürümü için lisans yönetimi. Bu doküman, AutoCAD 2013'ün ağ (Network) sürümünün lisans yönetimi ile ilgili bilgiler içerir. FlexLM yazılımı, Autodesk

Detaylı

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar;

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; Kurulum Rehberi Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; 1) Bilgisayar Gereksinimleri 2) Yüklemeden önce Trend Micro Internet Security Yükleme

Detaylı

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU İÇİNDEKİLER İstemci ve Sunucunun Yüklenmesi...2 Docsvault Sunucu Yükleme...4 Bölüm 1 Program Dosyalarının Yüklenmesi...4 Bölüm 2 Docsvault Sunucu nun Yapılandırılması:...8 Docsvault

Detaylı

ZWCAD 2012. İçindekiler. Önemli. Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu

ZWCAD 2012. İçindekiler. Önemli. Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu ZWCAD 2012 Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu İçindekiler ZWCAD 2012 Paketi İçeriği. 2 Sistem Gereksinimi... 2 ZWCAD 2012 Yüklemek ZWCAD 2012 programını Tek Kullanıcı için yüklemek...

Detaylı

SQL Server 2008 Express Edition ı Kurmak

SQL Server 2008 Express Edition ı Kurmak SQL Server 2008 Express Edition ı Kurmak Download Linki: 32 bit İşletim sistemleri için http://go.microsoft.com/?linkid=9729746 64 bit İşletim sistemleri için http://go.microsoft.com/?linkid=9729747 Yukarıdaki

Detaylı

Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011

Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011 Program Kurulum Yardım Dökümanı (DIGUS, SMARTUS,ADSLUS) 01.10.2011 N.Ünsal USLUBAŞ www.usus.com.tr unsalu@usus.com.tr 0(216) 489 42 03 Dahili:12 1 İçindekiler GİRİŞ... 3 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 4 SUNUCU

Detaylı

Demo Versiyon Kurulumu

Demo Versiyon Kurulumu Demo Versiyon Kurulumu Elinizdeki CD Kurulum dokümanında sırasıyla; Microsoft SQL Server 2005 Express Edition Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition Ürün Demo Kurulumlarına ait işlem adımları yer almaktadır.

Detaylı

McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu

McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu McAfee Total Protection Service Kurulum Kılavuzu TELİF HAKKI Copyright 2009 McAfee, Inc. Tüm hakları saklıdır. Bu yayının hiç bir bölümü, McAfee, Inc. veya tedarikçileri veya iştiraklerinin yazılı izni

Detaylı

İhtiyacınız Olanlar. IBM uyumlu Pentium 4 PC veya aşağıdakilerle eşdeğer:

İhtiyacınız Olanlar. IBM uyumlu Pentium 4 PC veya aşağıdakilerle eşdeğer: KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler HOŞGELDİNİZ... 3 Kutunun İçeriği... 4 İhtiyacınız Olanlar... 5 Kurulum... 6 Tarayıcınızla Mümkün Olan Ekstra Uygulamalar... 16 Tarama... 19 Tarama Konfigürasyonlarını Silme

Detaylı

Autodesk, ALIAS şirketini satın alma işlemini tamamladı

Autodesk, ALIAS şirketini satın alma işlemini tamamladı Autodesk, ALIAS şirketini satın alma işlemini tamamladı 10 Ocak 2006 tarihinde, Autodesk, ALIAS şirketini satın alma işlemini 197 Milyon ABD Doları ile tamamlamış oldu. ALIAS 3 boyutlu grafik teknolojisi

Detaylı

Scanner Central Admin 4.4 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.4 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2814-01TRZ0 Admin 4.4 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

Software Kullanım Kılavuzu M00068500 TR

Software Kullanım Kılavuzu M00068500 TR Software Kullanım Kılavuzu M00068500 TR Uyarılar ve Ticari Markalar Uyarılar ve Ticari Markalar Uyarılar Bu belgenin hiçbir bölümü Seiko Epson Corporation'ın önceden yazılı izni alınmaksızın çoğaltılamaz,

Detaylı

7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU

7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU 7600 TARAYICI KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler Kutunun İçeriği... 3 İhtiyacınız Olanlar... 5 Kurulum... 6 Tarama Yapma... 16 One Touch Kullanarak Tarama Yapma... 17 Birden Fazla Sayfa Taramak İçin... 33

Detaylı

Q-DAS ME 8 Yükleme. Sürüm 2 / Eylül 2009 Doku-Nr.: PD-0027. Copyright 2009. Q-DAS GmbH & Co. KG Eisleber Str. 2 D - 69469 Weinheim

Q-DAS ME 8 Yükleme. Sürüm 2 / Eylül 2009 Doku-Nr.: PD-0027. Copyright 2009. Q-DAS GmbH & Co. KG Eisleber Str. 2 D - 69469 Weinheim Q-DAS ME 8 Yükleme Sürüm 2 / Eylül 2009 Doku-Nr.: PD-0027 Copyright 2009 Q-DAS GmbH & Co. KG Eisleber Str. 2 D - 69469 Weinheim Tel.: ++49/6201/3941-0 Fax: ++49/6201/3941-24 E-Mail: q-das@q-das.de Internet:

Detaylı

Scanner Central Admin 4.3 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.3 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2813-02TRZ0 Admin 4.3 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

Scanner Central Admin 4.2 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.2 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2812-02TRZ0 Admin 4.2 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

L230 ve L300 vspace ile Ethernet Sanal Masaüstleri

L230 ve L300 vspace ile Ethernet Sanal Masaüstleri L230 ve L300 vspace ile Ethernet Sanal Masaüstleri www.dojop.com.tr Önemli Notlar Lütfen şunu not ediniz. Bu kullanım klavuzunun bir parçasının ya da tümünün NComputing ten yazılı izin olmadan tekrar hazırlanmasına

Detaylı

Avira Endpoint Security. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Avira Endpoint Security. Hızlı Kurulum Kılavuzu Avira Endpoint Security Hızlı Kurulum Kılavuzu İçindekiler 1. Avira Management Console Hakkında.............................. 1.1 Avira Management Console Server..................................3 1.2

Detaylı

ABBYY FineReader 12 Corporate Sistem Yöneticisi Kılavuzu

ABBYY FineReader 12 Corporate Sistem Yöneticisi Kılavuzu ABBYY FineReader 12 Corporate 2013 ABBYY. Tüm hakları saklıdır. Bu belgede yer alan bilgiler haber verilmeden değiştirilebilir ve ABBYY için hiçbir yükümlülük taşımaz. Bu belgede açıklanan yazılım bir

Detaylı

Printer Administration Utility 4.2

Printer Administration Utility 4.2 Printer Administration Utility 4.2 Printer Administration Utility (Yazıcı Yönetim Olanağı) (PAU) KURULUM KİTAPÇIĞI Sürüm 2.2 Garanti Bu dokümanı olabildiğince doğru ve yararlı kılmak için her tür çaba

Detaylı

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti ARIMA 4.0 Kullanım Kılavuzu Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Esentepe Kampüsü A Blok Z11 Z12 Serdivan / Sakarya Telefon: +90 264 273 32

Detaylı

KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2015

KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2015 KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2015 İçindekiler Yasal Uyarılar...5 1 SOLIDWORKS Kurulum ve Yönetimi...8 Bireysel Kurulum yada Yönetim Resmi...9 SOLIDWORKS Kurulumunu Başlatma...9 SOLIDWORKS Uygulamasını

Detaylı

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu VGUARD PC TABANLI KARTLAR Görüntü Kartları Model : VG4C-RT4 VG4C-EXP VG8C-EXP VG4C + VG8C-VG8C-EXP-TV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2014

KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2014 KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2014 İçindekiler Yasal Uyarılar...5 1 SolidWorks Kurulum ve Yönetimi...8 Bireysel Kurulum yada Yönetim Resmi...9 SolidWorks Kurulumunu Başlatmak...9 SolidWorks'ü Microsoft

Detaylı

WD ShareSpace. Ağ Depolama Sistemi Kullanım Kılavuzu

WD ShareSpace. Ağ Depolama Sistemi Kullanım Kılavuzu WD ShareSpace Ağ Depolama Sistemi Kullanım Kılavuzu Önemli Güvenlik Yönergeleri 1. Ürünün üzerinde işaretli olan tüm uyarı ve yönergeleri uygulayın. 2. Temizlemeden önce bu ürünün fişini çekin. Sıvı veya

Detaylı

Temmuz 2014. Xerox Phaser 3020BI Kullanım Kılavuzu

Temmuz 2014. Xerox Phaser 3020BI Kullanım Kılavuzu Temmuz 2014 BI 2014 Xerox Corporation. Tüm Hakları Saklıdır. XEROX ve XEROX ve figüratif işareti Xerox Corporation'ın Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markalarıdır. Phaser,

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ VERİ TABANI KURULUMU ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Comodo İnternet Güvenliği 2011

Comodo İnternet Güvenliği 2011 Comodo İnternet Güvenliği 2011 Sürüm 5.0 Kullanıcı Rehberi Comodo Security Solutions Inc. 525 Washington Bvld, Jersey City, NJ 07310 United States 1 İçindekiler 1 Comodo İnternet Güvenliği ne Giriş...6

Detaylı

Autodesk in yeni mekanik tasarım ve çizim çözümü: Autodesk Inventor Series 5. Autodesk Inventor Series 5 yazılımına

Autodesk in yeni mekanik tasarım ve çizim çözümü: Autodesk Inventor Series 5. Autodesk Inventor Series 5 yazılımına Autodesk in yeni mekanik tasarım ve çizim çözümü: Autodesk Inventor Series 5 Autodesk Inventor Series, imalat endüstrisi için 2B ve 3B mekanik tasarım alanında en iyi çözümü sunuyor. Autodesk Inventor

Detaylı

VERİ PROJEKTÖRÜ XJ-M145/XJ-M155/ XJ-M245/XJ-M255

VERİ PROJEKTÖRÜ XJ-M145/XJ-M155/ XJ-M245/XJ-M255 VERİ PROJEKTÖRÜ XJ-M145/XJ-M155/ XJ-M245/XJ-M255 Tr Veri Projektörü Kablosuz İşlev Kılavuzu Veri Projektörü ile birlikte gelen bu Kurulum Kılavuzundaki tedbirleri okuduğunuzdan emin olun. Gelecekte ihtiyaç

Detaylı