Sürüm Notları Fiery E C-KM Color Server sürüm 1.0

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sürüm Notları Fiery E 100 70-60C-KM Color Server sürüm 1.0"

Transkript

1 Sürüm Notları Fiery E C-KM Color Server sürüm 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Tüm kullanıcılara bu bilgilerin sunulduğundan emin olun. Not: Bu belgede kullanılan Fiery E 100 terimi, Fiery E C-KM Color Server cihazını ifade etmektedir. Sistem Mac OS X gereksinimleri MAC OS için kullanıcı yazılımı gereksinimleri, Power PC G4 Mac bilgisayarlar için destek içermemektedir. Bilgisayarınız, Power PC G5 ya da Intel tabanlı Mac olmalıdır. Ara yazıcı sunucusu olarak Windows Server 2008 Ara yazıcı sunucusu olarak LPR protokolü kullanan bir Windows Server 2008 R2 bilgisayarı yapılandırıyor ve yazdırma için bir 64 bit Windows Vista istemci bilgisayarını İşaretle ve Yazdır kullanarak yapılandırıyorsanız, aynı zamanda bu iki bilgisayarı aşağıdaki tabloda gösterildiği şekilde yapılandırmalısınız. Ağ kombinasyonu Yapılandırma Windows Server 2008 Aynı çalışma grubu Herhangi bir çalışma grubu Herhangi bir alan Windows Vista Aynı çalışma grubu Herhangi bir alan Herhangi bir çalışma grubu Windows Server 2008 bilgisayarda, yazdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz Windows Vista bilgisayardaki kullanıcı hesabıyla aynı kullanıcı adına ve parolasına sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun. Windows Server 2008 bilgisayarda, yazdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz Windows Vista bilgisayardaki kullanıcı hesabıyla aynı kullanıcı adına ve parolasına sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun. Windows Vista bilgisayarda oturum açtığınızda, alan adını kullanıcı adıyla belirttiğinizden emin olun (biçim: <alan adı>\<kullanıcı adı>). Windows Server 2008 bilgisayarda, yazdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz Windows Vista bilgisayardaki kullanıcı hesabıyla aynı kullanıcı adına ve parolasına sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun. Aynı alan Aynı alan Ek bir yapılandırmaya gerek yoktur Electronics for Imaging Parti numarası: Eylül 2012 * *

2 Sayfa 2 Tarama Dokunmatik yazıcı paneli üzerinden sabit disk sürücüsüne (HDD) tarama Dokunmatik yazıcı paneli ekranında ters eğik çizgi \ görüntülenmediği takdirde, yöneticinizden ya da yazıcı teknik servis çalışanından yazıcı üzerinde DipSW (16-1=1) ayarını değiştirmesini isteyin. Yakınlaştırma veya uzaklaştırma ile tarama Bir tarama işlemi için yakınlaştırma veya uzaklaştırma belirlediğinizde ve taranan dosyayı kaydetmek üzere PDF biçimini seçtiğinizde sonuç, aynı taramanın TIFF ya da JPEG biçimli kayıtlarından farklı olabilir. MAC OS X üzerinde Remote Scan 5.x sürümü MAC OS X bilgisayarda Remote Scan sürüm 5.x uygulamasından çıkış yapmak için, farenizi kullanarak Remote Scan uygulama penceresini kapatın. Uygulamadan, ana menü aracılığıyla veya cmd+q tuşlarına basarak çıkış yapamazsınız. Remote Scan Dosya boyutu 2 GB boyut limitini aşan tarama dosyaları, posta kutularında boyutu 0 olan dosyalar olarak görünebilir. İş günlüğü'nde tarama işinin durumu Command WorkStation İş günlüğü'ndeki tarama işinin durumu, taranan dosyanın Fiery E 100 cihazına başarılı bir şekilde kaydedilip kaydedilmediğini bildirir. Taranan dosyanın, ağ üzerindeki bir başka bilgisayar gibi bir hedefe başarılı bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını bildirmez. Yazıcı tarama günlüğü Fiery Remote Scan kullandığınızda, yazıcı tarama günlüğündeki renk için tarama seçenekleri beklenen değerde olmayabilir. Renk işleme Fiery E 100 üzerinde yapıldığından, Fiery E 100 söz konusu taramalar için renk ister.

3 Sayfa 3 Yazdırma Rush Print (Hızlı yazdır) ayarı Suspend on Mismatch (Yanlış eşleşmeyi duraklat) seçeneği dokunmatik yazıcı paneli üzerinde etkin olduğunda, Rush Print (Hızlı yazdır) seçeneği devre dışı bırakılmalıdır. Rush Print (Hızlı yazdır) seçeneği, yanıt vermemesine rağmen görüntülenmeye devam eder. Çözüm olarak, Fiery E 100 kurulumunda Mismatch Action (Yanlış eşleme eylemi) özelliğini devre dışı bırakın. Perfect ciltleyici'de kağıt sıkışması Bir yazdırma işi sırasında Perfect ciltleyici'de art arda gelen iki sayfa sıkışırsa, sıkışan kağıtlar temizlense ve yazdırma işlemi tekrar başlatılsa da sonuç doğru bir şekilde yazdırılmamış olabilir. Böyle bir durumda, işi iptal edin ve tekrar gönderin. Görüntü kaydırma, PDF ya da PS dosyalarını kaydetme Görüntü kaydırma seçeneğini çift taraflı ayarlarıyla belirlediğinizde, dosyayı PDF ya da PS olarak kaydedin ve ardından dosyayı yazdırın. İş, Görüntü kaydırma ayarları olmadan, tek taraflı yazdırılır. Dosyaları PS ya da PDF olarak kaydetmeden sürücü ayarlarıyla yazdırdığınızda, işiniz doğru ayarlarla yazdırılır. LDAP doğrulamasıyla İşaretle ve Yazdır Bir istemci bilgisayarına İşaretle ve Yazdır aracılığıyla yüklenen bir yazıcı sürücüsünün Yazdırma tercihleri içinde Doğrula düğmesi bulunmuyorsa, Çift yönlü iletişim'in etkin olduğundan ve Fiery E 100 cihazının IP adresinin, yerel ana bilgisayar yerine Kurulabilir Seçenekler sekmesinde listelendiğinden emin olun. Yazıcı tercihleri Yazıcı tercihleri açık olmadığında, açmadan önce bilgisayarınızdaki tüm Yazıcı tercihleri pencerelerini kapatın. Uzun kağıt (Afiş) ve 1200 dpi çözünürlük 1200 dpi çözünürlükle yazdırılan Uzun kağıt (Afiş) işleri, çok büyük boyutlu dosya işleneceğinden yazdırılamayabilir. Bu sorunu çözmek için, işin çözünürlüğünü 600 dpi olarak değiştirin. Uzun kağıt yazdırma konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda, teknik servis çalışanınıza danışın. Windows Oturumunu kullanın seçeneğinin yanlış kullanıcı adıyla açılması Fiery E 100 ile aynı çalışma grubundaki bir Window bilgisayardan Fiery E 100 cihazına iş yazdırıyorsanız ve yazıcı sürücüsündeki Windows Oturumunu kullanın'ı sildiyseniz, herhangi bir kullanıcı adı girin ve ardından Kullanıcı Windows Oturumu seçeneğini tekrar işaretleyin (Windows kullanıcı adını yenileyerek); yazdırılan iş dokunmatik yazıcı paneli üzerindeki Job List (İş listesi) ekranında yanlış kullanıcı adıyla görünür. Bu durum, bir çalışma grubu yerine bir alanda bulunan Windows bilgisayardan yazdırdığınızda ortaya çıkmaz.

4 Sayfa 4 A4 sekme kağıt boyutu Yazıcı için tanımlanmış olan A4 sekme kağıt boyutu, Fiery E 100 yazıcı sürücüsü ve İş özellikleri içinden seçebileceğiniz A4 sekme kağıt boyutundan farklıdır. Bir işi yazıcı A4 sekme kağıt boyutunu kullanarak yazdırmak için, bu boyutu yazıcı sürücüsünde özel sayfa boyutu olarak oluşturmanız gerekir. Bununla birlikte, sekme metni doğru bir şekilde yazdırılmayabilir. Z kat işin yanlış zımbalanması Z kat ve zımba içeren bir işin doğru şekilde zımbalanmamasının nedeni, sayfa sayısının yazıcı ve sonlandırıcı tarafından izin verilen maksimum sınırı aşması olabilir. Sınır, yazıcı için yapılandırılmıştır. Karma ortam Belge ayarı Karma ortam'da, Belge aayarı'nı kağıt öznitelikleri (Kağıt türü ve Kağıt ağırlığı gibi) için ayarlar olarak belirlediğinizde iş, Belge ayarları yerine iş gövdesi kağıt öznitelikleri ile yazdırılır. Karma ortamda, kağıt öznitelikleri (Kağıt türü ve Kağıt ağırlığı gibi) için özel kağıt ayarlarını kullanın. Özel sayfa boyutu maksimum yazdırılabilir alan Maksimum özel sayfa boyutunun maksimum yazdırılabilir alanı 321x480 mm'dir. Ölçek seçeneği Sığacak biçimde ölçeklendir olarak ayarlanmış olsa bile, yazdırılabilir alanın dışında kalan görüntüler kesilir. Yazıcı sürücüsü özelliklerinde PostScript özel sayfa boyutu ayarı Windows yazıcı sürücüsü Yazdırma tercihleri içinde, Belge boyutu'nu Belge ayarları sekmesindeki PostScript özel sayfa boyutu olarak belirlediğinizde, ayar kaydedilmez. Çözüm olarak, arzu ettiğiniz ayarlarla yapılandırdığınız bir sanal yazıcı ile yazdırabilirsiniz. Sanal yazıcılar hakkında bilgi edinmek için Command WorkStation yardımına bakın. Alternatif bir çözüm olarak, bilgisayarınızda bir özel sayfa boyutu oluşturabilirsiniz. Özel sayfa boyutu oluşturma 1 Yazıcılar (ya da Yazıcılar ve Fakslar) klasörünü açın. 2 Pencere içinde sağ tıklatın ve Sunucu Özellikleri'ni seçin. Yazdırma Sunucusu Özellikleri penceresi açılır. 3 Yeni form oluştur'u tıklatın. 4 Form için tanımlayıcı bir ad girin, birim ve ölçüleri belirleyin ve Tamam'ı tıklatın. Bir uygulama üzerinden belge yazdıracağınız zaman, özel sayfa boyutunu seçin.

5 Sayfa 5 Kağıt sıkışması olması durumunda Windows'un işleri göndermemesi Kağıt sıkışması sorunu ortaya çıkarsa, yazıcı sürücüsünün bağlantı noktası SNMP Durumu Etkin seçeneği ile yapılandırılmışsa, Fiery E 100 cihazı, Windows yazıcı sürücüsü kullanılarak gönderilen sonraki işleri almaz. İşler Windows biriktiricide kalır. Sonlandırma ayarlarının korunmaması Windows yazıcı sürücüsünün Yazıcı Özellikleri'ni, Sonlardırma sekmesindeki özel ayarları etkinleştirecek şekilde düzenlediğiniz ve ardından bu ayarlarla bir iş yazdırdığınız takdirde, ayarlar Command WorkStation üzerindeki iş içinde silinebilir. Ayarları korumak için, yazıcı sürücüsü Özellikleri'ni açın ve Çift yönlü iletişim'in altındaki Kurulabilir seçenekler sekmesinde bulunan Güncelle'yi tıklatın. Mac OS yazıcı sürücüsü Hızlı erişim Mac OS yazıcı sürücüsü Hızlı erişim penceresi, Çift yönlü iletişim tarafından dinamik olarak güncellenmez. Mac OS yazıcı sürücüsü üzerindeki Hızlı erişim penceresini güncellemek için Print (Yazdır) seçimini kapatın ve yüklenen seçenekleri güncelledikten sonra tekrar açın. Force Print (Zorla yazdır) Bir zımba işine Force Print (Zorla yazdır) komutunu uygulamak, bazı kopyaların zımbasız olarak yazdırılmasına yol açabilir. Görüntü kalitesi Bir Mac OS bilgisayardan belge yazdırdığınızda yazdırma sonucunda arka planda görüntüler oluşuyorsa, daha temiz bir çıkış için Görüntü kalitesi seçeneğini En iyi olarak değiştirin ya da çözünürlüğü 600 dpi'a düşürün. Renk ayarları Yalnızca siyah kullanarak gri yazdır (CMYK) Yalnızca siyah kullanarak gri yazdır (CMYK) seçeneği Metin/grafikler/görüntü olarak ayarlanmışsa, yalnızca monokromatik (tek renkli) gri görüntüler içeren bir sayfa, sadece siyah toner kullanılarak yazdırılır ve siyah-beyaz sayfa olarak sayılır. Hem düz renkli, hem de monokromatik gri görüntüler içeren bir sayfa, nadir durumlarda, tek renk gri görüntüler için de bileşik (CMY) gri kullanılarak yazdırılabilir. Yalnızca siyah kullanarak gri yazdır (CMYK) seçeneği Metin/grafikler olarak ayarlanmışsa, monokromatik gri bir görüntü bileşik (CMY) gri kullanılarak yazdırılır.

6 Sayfa 6 Kalibrasyon için girdi kaseti belirlenmesi Kalibrasyon başlatıldığında, girdi kasetindeki her kısıtlama dokunmatik yazıcı paneli üzderinde görüntülenmeyebilir. Kalibrasyon için bir girdi kaseti belirlendiğinden emin olun. Command WorkStation Held (Tutma) kuyruğu iş emri Held (Tutma) kuyruğu içindeki işler, aşağıdaki durumlarda, doğru sıralamayla listelenmeyebilir: Bir Windows bilgisayardan direkt olarak Command WorkStation Held (Tutma) kuyruğu üzerine birden fazla dosya sürüklediğinizde. Command WorkStation'daki Import Jobs (İşleri al) seçeneğinden Held (Tutma) kuyruğu içine aynı anda birden fazla dosyayı aktarmak için klavyeyi kullandığınızda. Çözüm olarak, Command WorkStation'daki Import Jobs (İşleri al) seçeneğini kullanın ve farenizi kullanarak aktarmak istediğiniz birden fazla dosyayı seçin. Backup and Restore (Yedekle ve geri yükle) Backup and Restore (Yedekle ve geri yükle) seçeneğini kullandığınızda, yedekleme dosyası bir varsayılan ad kullanır ve aynı adı taşıyan daha önceden yedeklenmiş herhangi bir dosyanın üzerine yazılır. Eski bir yedekleme dosyasının üzerine yazılmasını önlemek için, eski yedekleme dosyasına, kaydedildikten sonra, yeni bir ad verin. Birleşik görüntü Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri) ve yazıcı sürücüsünde görüntülenen birleşik görüntü, özgün sayfa yatay olsa bile, dikey olarak görünür. Seri veri hatasının işi iptal etmesi Command WorkStation, bir seri veri hatası oluştuğu uyarısı verdiğinde, devam eden işlem iptal edilebilir. İşi tekrar göndermelisiniz.

7 Sayfa 7 WebTools WebTools ile Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) WebTools uygulamasını, bir Windows 2008 bilgisayarda, Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) eklentisinin ilk yüklemesini çalıştırmadan Internet Explorer ile başlattığınızda, Internet Explorer boş olarak görünür ve JRE eklentisini yüklemek üzere sizi yönlendirmez. Bunu önlemek için, WebTools uygulamasını başlatmadan önce, Kullanıcı Yazılımı DVD'si aracılığıyla JRE eklentisini yükleyin. Ayrıca, Internet Explorer Artırılmış Güvenlik Yapılandırması devre dışı olduğunda, WebTools Configure JRE eklentisini indirir ve Windows 2008 (32 bit) üzerinde beklendiği şekilde çalıştırır. Tarayıcı desteği Mozilla Firefox v3.5, Fiery E 100 WebTools ile kullanılmak üzere desteklenmektedir. Bununla birlikte, bir Mac OS bilgisayardan Firefox v3.5 kullanarak Configure uygulamasında oturum açmakta sorun yaşıyorsanız, Configure uygulamasına erişmek için bir başka tarayıcı ya da tarayıcı sürümü kullanın veya Firefox'un güncellenmiş sürümü için Mozilla web sitesine bakın. Mozilla sürekli olarak bu sorunları ele almaktadır. Sanal yazıcılar İşaretle ve Yazdır sürücüsünden yazdırma Booklet Maker uygulaması olan ve Perfect ciltleyici ya da zımbalama ayarlarını İşaretle ve Yazdır kullanılarak yüklenmiş bir yazıcıdan alan sanal bir yazıcı kullanıyorsanız, Fiery E 100 cihazından sanal yazıcı ayarları yazıcı sürücüsüne gönderilmedikçe ayarlar uygulanmaz. Sanal yazıcı ayarlarını almak üzere uygulamada Yazdır komutunu seçin, Yazdırma tercihleri'ni açmak için Özellikler'i tıklatın ve ardından işi yazdırmadan önce ayarları kaydetmek için Tamam'ı tıklatın. Sanal yazıcı oluşturma Sanal bir yazıcı için Kopyalar seçeneğini kapatamıyorsanız, Command WorkStation araclığıyla, istemci üzerinde sanal bir yazıcı oluşturduktan sonra yazıcı sürücüsünde Çift yönlü iletişim'i etkinleştirin. Booklet Maker Birimleri değiştirme Booklet Maker sihirbazındaki bir seçenek için belirlenmiş olan ölçü birimlerini (inç veya milimetre) değiştirdiğinizde, değişiklik gerek ana Booklet Maker penceresinde, gerekse Booklet Maker sihirbazında gösterilmez. Tek sayfa belgenin kitapçık olmaması Tek sayfalık bir belge kitapçık olarak yazdırılamaz. İşlem bir hata mesajı ile sonuçlanır.

8 Sayfa 8 Ayırıcı sayfa Kitapçık ya da N-yukarı işlerinde ayırıcı sayfa kullanmayın. Sayfa kaymalarına ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir. JDF Özellikler web sitesi Fiery JDF hakkında daha fazla bilgi edinmek (kılavuz ve destek dahil) için web sitesini ziyaret edin: SeeQuence Suite SeeQuence Impose aracılığıyla yatay bir işin zımbalanması SeeQuence Impose, yatay bir işi doğru biçimde zımbalamayabilir. Böyle bir sorun oluştuğunda, zımba pozisyonunu doğru biçimde ayarlamak için SeeQuence Compose uygulamasını kullanın. SeeQuence Impose'da Fold Marks (Kat belirteçleri) Bir SeeQuence Impose ayarını değiştirirken, Fold Marks (Kat belirteçleri) yatay/ dikey uzunluk ayarlarını seçerseniz, SeeQuence Impose ayarlarını tekrar açtığınızda ve düzenlediğinizde bu ayarlar 0 olarak değişebilir. Windows Güvenlik Uyarısı SeeQuence Suite'e ilk erişiminizde bir güvenlik uyarısı aldıysanız, bu Microsoft Windows'un varsayılan güvenlik duvarı ayarlarından kaynaklanmış olabilir. Bu uyarıları önlemek üzere, programı Bir programın veya özelliğin Windows Güvenlik Duvarını aşmasına izin ver listesine eklemek için, Windows Denetim Masası'ndaki uyarı mesajında Erişime İzin Ver komutunu seçerek Windows güvenlik duvarı ayarlarını kapatın. SeeQuence Preview (Önizleme) List View (Liste görünümü) yok SeeQuence Preview (Önizleme) için yardım, sayfaları Page View (Sayfa görünümü) panelinde metin biçiminde bir liste olarak görüntülemenin alternatif bir yolu olarak List View (Liste görünümü) seçeneğine yönelir. List View (Liste görünümü) artık kullanılmamaktadır. Sayfalar, Page View (Sayfa görünümü) panelinde küçük resimler olarak görüntülenir. SeeQuence Impose içindeki Saddle Top (Tel dikiş üst) seçeneğinin son sayfayı döndürmesi SeeQuence Impose içindeki Saddle Top (Tel dikiş üst) seçeneğinin son sayfa döndürmesi durumunda, Saddle Top (Tel dikiş üst) seçeneğini ayarlamak için Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri) içindeki Booklet Maker uygulamasını ya da yazıcı sürücüsünü kullanın.

9 Sayfa 9 Geçerli bir başlık içermeyen PostScript dosyaları %!PS-Adobe-3.0 gibi geçerli bir başlık içermeyen PostScript dosyaları SeeQuence Suite tarafından tanınmayabilir. Yardımcı uygulamalardan tam destek alabilmek için Fiery E 100 yazıcı sürücüleri tarafından desteklenen PostScript dosyaları oluşturun. SeeQuence Impose uygulamasında APPE işlerini kaydetme SeeQuence Impose uygulamasına, Job Properties (İş özellikleri) için seçilen APPE (Adobe PDF Print Engine) ile bir iş yüklediğiniz ve işi kaydettiğiniz zaman, geri dönemez ve yüklenen işte başka bir yükleme değişikliği yapamazsınız. APPE ile yüklenen işlerin kaydedilmesi için varsayılan ayar, başka herhangi bir değişikliğe izin vermeyen düzleştirilmiş PDF'tir. Yaptığınız yerleştirme seçimlerinden memnun kalmadıysanız, orijinal işle en baştan başlayın. Not: İşi.dbp biçiminde kaydettiyseniz başka değişiklikler yapabilirsiniz ancak iş, APPE işi olarak değil, PostScript işi olarak RIP'lenecektir. SeeQuence Preview (Önizleme) içinde sayfa boyutu ve yönü SeeQuence Compose etkin olmadığında, SeeQuence Preview (Önizleme) tüm sayfaları, Sheet View (Yaprak görünümü) içinde, SeeQuence Impose'da belirlenmiş olan (Sheet [Yaprak] ve Layout Orientation [Düzen yönü] ayarları) boyut ve yönleriyle görüntüler. SeeQuence Impose'da tüm sayfalar, ilk sayfanın boyut ve yönüyle gösterilir. Bu nedenle, SeeQuence Preview (Önizleme) içinde, karışık sayfa boyutlu ya da karışık sayfa yönlü işler bile, ilk sayfalarının boyut ve yönleriyle gösterilir. SeeQuence Impose'da birleştirilmiş iş İki işin birleştirilmesinden oluşmuş ve ardından bir kapak eklenmiş, 2-up Saddle (2-yukarı tel dikiş) düzeni uygulanmış bir işi SeeQuence Impose'da açarsanız, işi yazdırırken bazı görüntüler kesilebilir. Bu sorunu çözmek için, Booklet (Kitapçık) ayarlarında, Row & Column (Satır ve sütun) altında Align to Center (Ortaya hizala) seçeneğini işaretleyin. SeeQuence Impose'da Top Bind (Üst cilt) desteklenmemesi Duplex (Çift taraflı) seçeneği Top Bind (Üst cilt) olarak ayarlanmış bir işi SeeQuence Impose'da açarsanız, SeeQuence Impose'da Duplex (Çift taraflı) ayarı Off (Kapalı) konumuna geçer. Top Bind (Üst cilt) ayarı, N-yukarı düzeninin ciltleme kenarını etkileyebileceği bir yükleme ayarıyla uyumlu değildir.

10 Sayfa 10 Üst ciltleme için, tek bir 1-yukarı çift taraflı işi elle yükleyebilirsiniz. SeeQuence Impose'da: 1 Sheet View (Yaprak görünümü) altında, tel çerçeve görünümünü tıklatın. 2 Her sayfada döndürme simgesi görünmüyorsa, görünür olana kadar yakınlaştırın. 3 Numaralandırılmış bile olsa, herhangi bir sayfanın üzerinde, Shift tuşuna basarak döndürme simgesini tıklatın (yaprağın arka tarafı). Her yaprağın arka tarafı 180 derece döndürülür. Insert Tab (Sekme ekle) Insert Tab (Sekme ekle) özelliği, Fiery E 100 tarafından desteklenmemektedir. SeeQuence Compose bu özelliği kullanılabilir gösterebilir, ancak özellik desteklenmemektedir. Sekme kağıt boyutu SeeQuence Impose'da sekme kağıt boyutunu ayarlama, işin standart boyutlu kağıda yazdırılmasına yol açar. Sekme kağıt boyutunu, Impose yerine Job Properties (İş özellikleri) içinde ayarlayın. Sekme kağıt boyutunu SeeQuence Impose'da ayarlarsanız, diğer ortam boyutları silinir; sayfa ya da yaprak üzerindeki Reset Media (Ortamı sıfırla) komutunu kullanın. Bu işlem tüm kullanılabilir ortam boyutlarını geri yükler. Hot Folders Failed (Başarısız) klasörünün bulunamaması Hot Folders yardım işlenemeyen dosyaların depolandığı Failed (Başarısız) klasörüne yönlendirme yapar. Hot Folders uygulamasının en son sürümünde Failed (Başarısız) klasörü bulunmamaktadır. Özel sayfa boyutu Özel bir sayfa boyutuyla bir Hot Folder oluştururken, (8,5x11 gibi) standart bir ölçü kullanmayın ve ölçüyü özel olarak tanımlayın. Custom (Özel) belirli bir kasete yüklenmiş olmasına rağmen Fiery E 100 cihazı standart boyutlu kağıt (Letter) isteyecektir.

11 Sayfa 11 Paper Catalog Ölçü birimlerinin değiştirilmesi sayfa boyutu hatalarına yol açabilir Paper Catalog'a sayfa boyutları girerken, tüm ayarlarınızda aynı ölçü birimini (in, mm veya pts) kullanın. Bir ölçü biriminden diğerine geçiş yapmak hatalara yol açabilir ve sayfa boyutlarında değişikliğe neden olur. Uygulamalar Microsoft Office grafik efektleri Renk bindirme ya da metin gölgesi gibi grafik efektler içeren bir Microsoft Office belgesinin çıkışı, doğrudan uygulama üzerinden alındığı takdirde hatalı olarak yazdırılabilir. Çözüm olarak, belgeyi PDF biçimine dönüştürün ve ardından PDF belgesini yazdırın. Belgeyi PDF biçimine dönüştürmek için, Microsoft'tan indirebileceğiniz PDF veya XPS Olarak Kaydet eklentisini kullanın. Mac OS X'teki Microsoft belgesi Bir Microsoft Word belgesinin yönünü, Mac OS X v10.6'nın yazıcı sürücüsündeki Page Setup (Sayfa Düzeni) penceresinden değiştirdiğinizde, iş doğru bir şekilde yazdırılmayabilir. Çözüm olarak, yön değişikliğini Microsof Word'deki Dosya menüsünde yer alan Sayfa Düzeni'nde yapın. Arka planı renkli olan Microsoft Word belgesi Renkli arka plan üzerinde metin ya da grafik içeren bir Microsoft Word belgesi, Microsoft Office 2007 SP2 ile hatalı olarak yazdırılabilir. Belge, SP2 yüklü olmadığında doğru yazdırılır. Özel boyutlu yazdırma Sayfa boyutu, Belge boyutuyla aynı olarak ayarlanmış bir özel boyutlu Microsoft Word belgesi yazdırdığınızda, özel boyutun SEF (Kısa Kenarlı Besleme) olarak yazdırılması istense bile, LEF (Uzun Kenarlı Besleme) olarak yazdırılır. Doğru SEF/LEF yazdırma için Kağıt boyutu'nda doğru özel sayfa boyutunu belirleyin. 9x11 sayfa boyutlu Microsoft Word 9x11 ölçülerine sahip ve Sayfa boyutu Belge boyutuyla aynı olarak ayarlanmış bir Microsoft Word belgesi yazdırdığınızda, Çift taraflı ya da Kitapçık ayarlarını etkinleştiremezsiniz ve iş 8,5x11 sekme kağıdına yazdırılır. Çözüm olarak, Kağıt boyutu'nu 9x11 olarak ayarlayın.

12 Sayfa 12 A3 ve A4 karma sayfa boyutlu Microsoft Word İçinde hem A3, hem de A4 sayfalar bulunan bir Microsoft Word belgesi yazdırıyorsanız, bazı A4 sayfalar yanlışlıkla A3 kağıda yazdırılabilir. Çözüm olarak A4/Letter kağıt boyutu için Otomatik yeniden boyutlandırma seçeneğini devre dışı bırakın. Kullandığınız Word sürümü için aşağıdaki talimatlara bakın: Microsoft Word 2007'de seçeneği değiştirmek için 1 Microsoft Office düğmesini tıklatın ve ardından Word Seçenekleri düğmesini tıklatın. 2 Sol taraftaki Gelişmiş'i tıklatın. 3 Yazdır grubuna doğru aşağı kaydırın. 4 İçeriği A4 veya 8,5x11 inç kağıt boyutları için ölçeklendir seçeneğini silin ve Tamam'ı tıklatın. Microsoft Word 2003'te seçeneği değiştirmek için 1 Araçlar > Seçenekler'i ve Yazdır sekmesini tıklatın. 2 A4/Letter kağıdını yeniden boyutlandırmaya izin ver seçeneğini silin ve Tamam'ı tıklatın. Microsoft Word ve sayfa boyutu Standart boyutlu bir Microsoft Word belgesini yazdırırken, A4/Letter sayfa boyutu için Otomatik yeniden boyutlandırma seçeneğini, A3 ve A4 karma sayfa boyutlu Microsoft Word sayfa 12 bölümündeki işlemi uygulayarak devre dışı bırakmalısınız. Gerek özel sayfa boyutlu, gerekse standart sayfa boyutlu bir Microsoft Word belgesini yazdırırken, aşağıdaki işlemleri uygulayın. Bir Microsoft Word belgesi yazdırmak için 1 Özel sayfa boyutu kullanıyorsanız, bilgisayarınızda özel sayfa boyutu oluşturun. Daha fazla bilgi için bkz. Özel sayfa boyutu oluşturma sayfa 4. 2 Word belgenizi, özel sayfa boyutu ya da standart sayfa boyutu kullanarak oluşturun. 3 Bir önceki bölümdeki işlemleri uygulayarak A4/Letter sayfa boyutu için Otomatik yeniden boyutlandırma seçeneğinin Word'de etkin olmadığından emin olun. 4 Belgeyi yazdırın. Microsoft Outlook Microsoft Outlook'tan bir ileti yazdırırken, üstbilgi ve altbilgi kesilebilir. Bunu önlemek için, Ölçek seçeneğini Sığacak Biçimde Ölçeklendir olarak ayarlayın.

13 Sayfa 13 Microsoft Excel 2007 İşleriniz, Microsoft Excel 2007'den görüntüsüz olarak yazdırılıyorsa, programı Microsoft Excel 2007 SP2 ya da üstü bir sürümle güncelleyin ve işi tekrar yazdırın. Microsoft Excel 2000 Microsoft Excel 2000 dosyasının çoklu kopyalarını filigranla yazdırıyorsanız, PS hatası alabilirsiniz. Çözüm olarak, programı Microsoft Excel 2007 ya da üstü sürümüne yükseltin. Adobe InDesign Grafik nesnelerini CMY=0, K=% 100 spot renk değeriyle yazdırıyorsanız, Siyah metin/grafikler=ham siyah özelliği bunu algılar ve yalnızca % 100K'ya dönüştürür. Çözüm olarak, yazdırırken Siyah metin/grafikler'i Normal olarak ayarlayın ya da belgenin spot renk grafik nesnesini Process Black (Siyah İşleme) olarak değiştirin. Adobe Acrobat 9.0 Aygıt bağlantısı profilleri, RGB imge oluşturma amacı ve Siyah üstüne yazdırma düzgün biçimde çalışmıyorsa, Adobe Acrobat 9.0'ın varsayılan ayarını, Gelişmiş Yazdırma Ayarı > Renk Yönetimi altında, Custom (Özel) olarak değiştirin; böylece bu Renk İşleme seçeneği Yazıcı Renk Yönetimi olarak ayarlanmış olur. İç içe tel dikiş üst ciltleme işleri, Acrobat 9.0'dan Sağdan ciltleme olarak yazdırılabilir. Çözüm olarak, Acrobat Yazdır penceresinde Otomatik Döndür ve Ortala seçeneğini silin; PDF sayfa boyutuyla kağıt kaynağını seç'i işaretleyin ve Ölçeklendirme'yi hiçbiri olarak ayarlayın. Reader sürümünden farklı Acrobat sürümünü kullanma Adobe Acrobat'ın sürüm numarası Adobe Reader'ınkinden farklıysa, PDF dosyalarını Internet Explorer'da görüntüleme gibi bazı işlevsellikler desteklenmez. Daha fazla bilgi için, bkz html QuarkXPress QuarkXPress işleri, Fiery E 100 tarafından desteklenmeyen PostScript komutları içerebilir ve işin, Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri), Paper Size (Sayfa boyutu) ayarından farklı bir sayfa boyutunda yazdırılmasına neden olabilir. Sayfa boyutunu sıfırlamak için Job Properties (İş özellikleri) içindeki Paper Size (Sayfa boyutu) ayarını herhangi bir başka ayarla değiştirin ve yazdırmadan önce tekrar özgün ayarına döndürün.

14 Sayfa 14 Yardım Internet Explorer 5.5 Fiery E 100 yardımcı uygulamaları için Yardım dosyaları, Microsoft Internet Explorer v5.5 ve üstü ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Safari ya da Internet Explorer'ın önceki sürümleri gibi farklı tarayıcılar kullanıyorsanız Yardım düzgün biçimde görüntülenmeyebilir. Windows XP Service Pack 2 Aşağıdaki durumlarda Yardım dosyaları, Windows XP Service Pack 2 bilgisayar üzerindeki Microsoft Internet Explorer ile görüntülenmeyebilir ya da düzgün biçimde gösterilmeyebilir. Tarayıcınız açılır pencere engelleyicisi kullanıyorsa, Yardım dosyalarını engelleyebilir. Böyle olduğunda, Yardım dosyasını görüntülemek için açılır pencere engelleyicinizi geçici olarak devre dışı bırakın. Tarayıcınızın gelişmiş Internet seçeneği, komut dosyası hatalarıyla ilgili iletileri görüntüleyecek şekilde etkinleştirilmişse, Yardım dosyası sayfasını görüntülemeden önce bir uyarı penceresi ekrana gelebilir. Uyarı penceresini engellemek için, Internet Seçenekleri iletişim kutusundaki Gelişmiş sekmesinde Her komut dizisi hatası için bir hata iletisi göster seçeneğinin işaretini kaldırın. Durum çubuğunda bir uyarı mesajı da görünebilir ancak Yardım dosyasının içeriği bu hatadan etkilenmez. Internet Explorer 8 Internet Explorer 8'de Fiery E 100 yardımcı uygulamaları için Yardım dosyalarını görüntülediğinizde, tüm adımlar 1 sayısıyla başlar. Yardım dosyalarını doğru biçimde görüntüleyebilmek için başka bir tarayıcı ya da Internet Explorer'ın daha yeni bir sürümünü kullanın. Yardım'da hatalı olarak tanımlanan Çıktı profili ayarları Çıktı Profili yazdırma seçeneği Ortam tanımlı profili kullan olarak ayarlanmışsa, Fiery E 100 cihazı iş için, Paper Catalog ayarlarına dayanan bir çıktı profili seçer. Paper Catalog ayarlarıyla ilişkili Ön renk profili ve Arka renk profili ayarları, bir yaprağın, sırasıyla, ön ve arka taraflarına yazdırmak için kullanılır. Kağıt seçimi ve çıktı profili arasındaki ilişkiyi, Command WorkStation içindeki Output profile (Çıktı profili) ayarlarından belirleyemezsiniz. Bu konu, Command WorkStation yardım'da yanlış açıklanmıştır.

15 Sayfa 15 Kapak sayfası ayarı Kapak sayfasının yanlış kağıt boyutuna yazdırılması Kapak sayfası Letter kağıt boyutuna yazdırılmaktadır; A4 kağıt boyutuna yazdırılmalıdır. Kapak sayfasını A4'e yazdırmak için Fiery E 100 cihazının dilini UK English, French, Italian, German ya da Spanish olarak ayarlayın. İngilizce olmayan dillerin görüntülenmesi Ayarların yazıcı sürücülerinde hatalı olarak görüntülenmesi Yazdırma ayarları, komutlar ve simge/düğme isimleri gibi yazıcı sürücüsündeki çeşitli kullanıcı arayüzü öğeleri, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Not: Yukarıda tanımlanan bu sorun hem Windows, hem de Mac OS bilgisayarlarda görülebilir. Ayarların Job Properties (İş özellikleri) bölümünde hatalı olarak görüntülenmesi Yazdırma ayarları, komutlar ve simge/düğme isimleri gibi Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri) içindeki çeşitli kullanıcı arayüzü öğeleri, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Ayrıca, bazı vurgu işaretleriyle karakterler de doğru biçimde görüntülenmeyebilir. Bu sorun aşağıdaki alanlarda oluşabilir: Paper Catalog Talimatlar ve Notlar Renk ayarları Karma ortam Yerel ön ayarlar yönetimi Otomatik yakalama

16 Sayfa 16 Filigranların hatalı olarak görüntülenmesi Varsayılan filigran ayarları, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Bir belgeye eklenen filigranlar bozuk karakterler olarak yazdırılabilir. Bazı durumlarda, belge yazdırılmayabilir. Çevrimiçi yardımın İngilizce görüntülenmesi Job Monitor yardım, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Booklet Maker yardım, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Yazdırılan Postflight raporunda bozuk karakterler Yazdırılan Postflight raporundaki bazı karakterler bozuk olabilir.

Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0

Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0 Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yüklemeye devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin

Detaylı

Fiery E 100 70-60C-KM Color Server. Yazdırma

Fiery E 100 70-60C-KM Color Server. Yazdırma Fiery E 100 70-60C-KM Color Server Yazdırma 2012 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 45111583 13 Eylül 2012

Detaylı

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 5 Şubat 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Configure uygulamasının

Detaylı

LASERJET PRO 200 COLOR. Kullanım Kılavuzu

LASERJET PRO 200 COLOR. Kullanım Kılavuzu LASERJET PRO 200 COLOR Kullanım Kılavuzu M251n M251nw HP LaserJet Pro 200 renkli M251 Yazıcı Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2012 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif

Detaylı

Bir uyarı, dikkate alınmaması durumunda kişisel yaralanma tehlikesiyle sonuçlanabilecek ek bilgiler sağlar.

Bir uyarı, dikkate alınmaması durumunda kişisel yaralanma tehlikesiyle sonuçlanabilecek ek bilgiler sağlar. - 1 - Bu Kılavuz Hakkında Bu belgedeki terimler Bu kılavuzda aşağıdaki terimler kullanılmaktadır. İşlemlerle ilgili önemli bilgileri gösterir. Bu işarete sahip bölümleri okuduğunuzdan emin olun. İşlemlerle

Detaylı

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz.

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader metinden konuşmaya yazılımıyla okuyabilirsiniz. Kullanım Kılavuzu Brother Lazer Yazıcı HL-100 HL-101 HL-110W HL-111W Görme engelli kullanıcılar için Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz. Makinenizi kullanabilmeniz

Detaylı

HP LaserJet P2030 Series Yazıcı Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet P2030 Series Yazıcı Kullanım Kılavuzu HP LaserJet P2030 Series Yazıcı Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2008 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin verdiği durumlar dışında, önceden yazılı izin

Detaylı

LASERJET PRO 200 COLOR MFP

LASERJET PRO 200 COLOR MFP LASERJET PRO 200 COLOR MFP Kullanım Kılavuzu M276 HP LaserJet Pro 200 renkli MFP M276 Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı

Detaylı

hp LaserJet 3020 all-in-one ve hp LaserJet 3030 all-in-one Kullanım Kılavuzu

hp LaserJet 3020 all-in-one ve hp LaserJet 3030 all-in-one Kullanım Kılavuzu hp LaserJet 3020 all-in-one ve hp LaserJet 3030 all-in-one Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı Bilgileri 2003 Telif Hakkı Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakları kanunlarının izin verdiği durumların

Detaylı

Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0

Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0 Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yüklemeye devam

Detaylı

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz.

Görme engelli kullanıcılar için. Bu kılavuzu Screen Reader metinden konuşmaya yazılımıyla okuyabilirsiniz. Kullanım Kılavuzu Brother Lazer Yazıcı HL-1110 HL-1111 Görme engelli kullanıcılar için Bu kılavuzu Screen Reader "metinden konuşmaya" yazılımıyla okuyabilirsiniz. Makinenizi kullanabilmeniz için önce donanımı

Detaylı

LASERJET PRO CP1520. RENKLI YAZıCı SERISI. Kullanım Kılavuzu

LASERJET PRO CP1520. RENKLI YAZıCı SERISI. Kullanım Kılavuzu LASERJET PRO CP1520 RENKLI YAZıCı SERISI Kullanım Kılavuzu HP LaserJet Pro CP1520 renkli yazıcı serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P.

Detaylı

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Kullanım Kılavuzu

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Kullanım Kılavuzu LASERJET PRO M1530 MFP SERIES Kullanım Kılavuzu HP LaserJet Pro M1530 MFP Series Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının

Detaylı

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma ADOBE ACROBAT X STANDARD Uygulamasını Kullanma bildirimler Yasal bildirimler için bkz. http://help.adobe.com/tr_tr/legalnotices/index.html. iii İçindekiler Bölüm 1: Yenilikler Yenilikler (Acrobat 10.1)...............................................................................................

Detaylı

Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu

Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.2 11.01.08 Hızlı Kullanım Kılavuzu Phaser 3635MFP Xerox Phaser 3635MFP Hızlı Kullanım Kılavuzu Phaser 3635MFP'yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

HP LaserJet P2050 Series Yazıcı. Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet P2050 Series Yazıcı. Kullanım Kılavuzu HP LaserJet P2050 Series Yazıcı Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2009 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin verdiği durumlar dışında, önceden yazılı izin

Detaylı

Akıllı Dokunma İşlevini Kullanma

Akıllı Dokunma İşlevini Kullanma A-61829_tr 1.8 Akıllı Dokunma İşlevini Kullanma İçindekiler Genel Bakış... 2 Akıllı Dokunmayı Başlatma... 2 Akıllı Dokunmayı varsayılan işlev numaraları ve önceden tanımlı görevlerle kullanma... 3 Yapılandırma

Detaylı

Smart Touch İşlevini Kullanma

Smart Touch İşlevini Kullanma A-61770_tr Smart Touch İşlevini Kullanma İçindekiler Genel Bakış... 2 Smart Touch'ı Başlatma... 2 Smart Touch'ı varsayılan işlev numaraları ve önceden tanımlı görevlerle kullanma... 4 Yapılandırma penceresi...

Detaylı

HP Photosmart C4700 series. Windows Yardım

HP Photosmart C4700 series. Windows Yardım HP Photosmart C4700 series Windows Yardım HP Photosmart C4700 series İçindekiler 1 HP Photosmart C4700 series Yardım...3 2 HP Photosmart aygıtının kurulumunu tamamlama HP Photosmart aygıtını ağa ekleme...5

Detaylı

HP LaserJet P3010 Series Yazıcılar Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet P3010 Series Yazıcılar Kullanım Kılavuzu HP LaserJet P3010 Series Yazıcılar Kullanım Kılavuzu Ürün kullanımı Ürün yönetimi Ürün bakımı Sorun çözme Ek ürün bilgileri: www.hp.com/support/ljp3010series HP LaserJet P3010 Series Yazıcılar Kullanım

Detaylı

Bölüm 16: Yazdırma. Photoshop'tan yazdırma. Yazdırma hakkında. Masaüstü yazdırma hakkında

Bölüm 16: Yazdırma. Photoshop'tan yazdırma. Yazdırma hakkında. Masaüstü yazdırma hakkında 496 Bölüm 16: görüntünüzü çıktı aygıtına gönderme işlemidir. Kağıda veya filme (pozitif veya negatif), baskı plakasına veya doğrudan dijital yazdırma baskısına yazdırabilirsiniz. dan önce, Yazdır iletişim

Detaylı

HP LaserJet M1005 MFP

HP LaserJet M1005 MFP HP LaserJet M1005 MFP Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2006 Telif Hakkı Hewlett-Packard Development Company, LP Telif hakkı yasalarının izin verdiği durumlar dışında, önceden yazılı izin alınmadan

Detaylı

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Renkli Baskı

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Renkli Baskı Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery Renkli Baskı 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin

Detaylı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Kopyalama Referansı" içindeki Güvenlik Bilgisi kısmını okuduğunuzdan emin olun. Giriş Bu kılavuz,

Detaylı

www.hp.com/support/cljcp3525

www.hp.com/support/cljcp3525 www.hp.com/support/cljcp3525 HP Color LaserJet CP3525 Serisi Yazıcı Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2008 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin verdiği

Detaylı

hp LaserJet 1010 1012 1015 serisi yazıcı kullanım

hp LaserJet 1010 1012 1015 serisi yazıcı kullanım hp LaserJet 1010 1012 1015 serisi yazıcı kullanım hp LaserJet 1010 hp LaserJet 1012 hp LaserJet 1015 serisi yazıcı kullanım kılavuzu Telif Hakkı Bilgileri Telif Hakkı Hewlett-Packard Company 2003 Tüm

Detaylı

HP LaserJet P2010 Series. Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet P2010 Series. Kullanım Kılavuzu HP LaserJet P2010 Series Kullanım Kılavuzu HP LaserJet P2010 Series Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı bilgileri 2007 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin verdiği

Detaylı

HP LaserJet 9040/9050. Kullanım Kılavuzu

HP LaserJet 9040/9050. Kullanım Kılavuzu HP LaserJet 9040/9050 Kullanım Kılavuzu hp LaserJet 9040/9050 series yazıcılar Kullanım Kılavuzu Telif ve Lisans 2005 Telif Hakkı Hewlett-Packard Development Company, L.P. Telif hakkı yasalarının izin

Detaylı

Kullanım Kılavuzu NPD4756-00 TR

Kullanım Kılavuzu NPD4756-00 TR NPD4756-00 TR İçindekiler Önsöz Telif Hakkı ve Ticari Markalar... 11 Bu Kılavuzun Kullanılması... 12 Bu kılavuzda kullanılan yazım biçimleri... 12 Yasal Olmayan Kopyalar ve Çıktılar... 13 Ürün Özellikleri...

Detaylı

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 11 Mart 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 lisans aktivasyonu...5 lisansını

Detaylı