Sürüm Notları Fiery E C-KM Color Server sürüm 1.0

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sürüm Notları Fiery E 100 70-60C-KM Color Server sürüm 1.0"

Transkript

1 Sürüm Notları Fiery E C-KM Color Server sürüm 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Tüm kullanıcılara bu bilgilerin sunulduğundan emin olun. Not: Bu belgede kullanılan Fiery E 100 terimi, Fiery E C-KM Color Server cihazını ifade etmektedir. Sistem Mac OS X gereksinimleri MAC OS için kullanıcı yazılımı gereksinimleri, Power PC G4 Mac bilgisayarlar için destek içermemektedir. Bilgisayarınız, Power PC G5 ya da Intel tabanlı Mac olmalıdır. Ara yazıcı sunucusu olarak Windows Server 2008 Ara yazıcı sunucusu olarak LPR protokolü kullanan bir Windows Server 2008 R2 bilgisayarı yapılandırıyor ve yazdırma için bir 64 bit Windows Vista istemci bilgisayarını İşaretle ve Yazdır kullanarak yapılandırıyorsanız, aynı zamanda bu iki bilgisayarı aşağıdaki tabloda gösterildiği şekilde yapılandırmalısınız. Ağ kombinasyonu Yapılandırma Windows Server 2008 Aynı çalışma grubu Herhangi bir çalışma grubu Herhangi bir alan Windows Vista Aynı çalışma grubu Herhangi bir alan Herhangi bir çalışma grubu Windows Server 2008 bilgisayarda, yazdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz Windows Vista bilgisayardaki kullanıcı hesabıyla aynı kullanıcı adına ve parolasına sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun. Windows Server 2008 bilgisayarda, yazdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz Windows Vista bilgisayardaki kullanıcı hesabıyla aynı kullanıcı adına ve parolasına sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun. Windows Vista bilgisayarda oturum açtığınızda, alan adını kullanıcı adıyla belirttiğinizden emin olun (biçim: <alan adı>\<kullanıcı adı>). Windows Server 2008 bilgisayarda, yazdırma işlemini gerçekleştirdiğiniz Windows Vista bilgisayardaki kullanıcı hesabıyla aynı kullanıcı adına ve parolasına sahip bir kullanıcı hesabı oluşturun. Aynı alan Aynı alan Ek bir yapılandırmaya gerek yoktur Electronics for Imaging Parti numarası: Eylül 2012 * *

2 Sayfa 2 Tarama Dokunmatik yazıcı paneli üzerinden sabit disk sürücüsüne (HDD) tarama Dokunmatik yazıcı paneli ekranında ters eğik çizgi \ görüntülenmediği takdirde, yöneticinizden ya da yazıcı teknik servis çalışanından yazıcı üzerinde DipSW (16-1=1) ayarını değiştirmesini isteyin. Yakınlaştırma veya uzaklaştırma ile tarama Bir tarama işlemi için yakınlaştırma veya uzaklaştırma belirlediğinizde ve taranan dosyayı kaydetmek üzere PDF biçimini seçtiğinizde sonuç, aynı taramanın TIFF ya da JPEG biçimli kayıtlarından farklı olabilir. MAC OS X üzerinde Remote Scan 5.x sürümü MAC OS X bilgisayarda Remote Scan sürüm 5.x uygulamasından çıkış yapmak için, farenizi kullanarak Remote Scan uygulama penceresini kapatın. Uygulamadan, ana menü aracılığıyla veya cmd+q tuşlarına basarak çıkış yapamazsınız. Remote Scan Dosya boyutu 2 GB boyut limitini aşan tarama dosyaları, posta kutularında boyutu 0 olan dosyalar olarak görünebilir. İş günlüğü'nde tarama işinin durumu Command WorkStation İş günlüğü'ndeki tarama işinin durumu, taranan dosyanın Fiery E 100 cihazına başarılı bir şekilde kaydedilip kaydedilmediğini bildirir. Taranan dosyanın, ağ üzerindeki bir başka bilgisayar gibi bir hedefe başarılı bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını bildirmez. Yazıcı tarama günlüğü Fiery Remote Scan kullandığınızda, yazıcı tarama günlüğündeki renk için tarama seçenekleri beklenen değerde olmayabilir. Renk işleme Fiery E 100 üzerinde yapıldığından, Fiery E 100 söz konusu taramalar için renk ister.

3 Sayfa 3 Yazdırma Rush Print (Hızlı yazdır) ayarı Suspend on Mismatch (Yanlış eşleşmeyi duraklat) seçeneği dokunmatik yazıcı paneli üzerinde etkin olduğunda, Rush Print (Hızlı yazdır) seçeneği devre dışı bırakılmalıdır. Rush Print (Hızlı yazdır) seçeneği, yanıt vermemesine rağmen görüntülenmeye devam eder. Çözüm olarak, Fiery E 100 kurulumunda Mismatch Action (Yanlış eşleme eylemi) özelliğini devre dışı bırakın. Perfect ciltleyici'de kağıt sıkışması Bir yazdırma işi sırasında Perfect ciltleyici'de art arda gelen iki sayfa sıkışırsa, sıkışan kağıtlar temizlense ve yazdırma işlemi tekrar başlatılsa da sonuç doğru bir şekilde yazdırılmamış olabilir. Böyle bir durumda, işi iptal edin ve tekrar gönderin. Görüntü kaydırma, PDF ya da PS dosyalarını kaydetme Görüntü kaydırma seçeneğini çift taraflı ayarlarıyla belirlediğinizde, dosyayı PDF ya da PS olarak kaydedin ve ardından dosyayı yazdırın. İş, Görüntü kaydırma ayarları olmadan, tek taraflı yazdırılır. Dosyaları PS ya da PDF olarak kaydetmeden sürücü ayarlarıyla yazdırdığınızda, işiniz doğru ayarlarla yazdırılır. LDAP doğrulamasıyla İşaretle ve Yazdır Bir istemci bilgisayarına İşaretle ve Yazdır aracılığıyla yüklenen bir yazıcı sürücüsünün Yazdırma tercihleri içinde Doğrula düğmesi bulunmuyorsa, Çift yönlü iletişim'in etkin olduğundan ve Fiery E 100 cihazının IP adresinin, yerel ana bilgisayar yerine Kurulabilir Seçenekler sekmesinde listelendiğinden emin olun. Yazıcı tercihleri Yazıcı tercihleri açık olmadığında, açmadan önce bilgisayarınızdaki tüm Yazıcı tercihleri pencerelerini kapatın. Uzun kağıt (Afiş) ve 1200 dpi çözünürlük 1200 dpi çözünürlükle yazdırılan Uzun kağıt (Afiş) işleri, çok büyük boyutlu dosya işleneceğinden yazdırılamayabilir. Bu sorunu çözmek için, işin çözünürlüğünü 600 dpi olarak değiştirin. Uzun kağıt yazdırma konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda, teknik servis çalışanınıza danışın. Windows Oturumunu kullanın seçeneğinin yanlış kullanıcı adıyla açılması Fiery E 100 ile aynı çalışma grubundaki bir Window bilgisayardan Fiery E 100 cihazına iş yazdırıyorsanız ve yazıcı sürücüsündeki Windows Oturumunu kullanın'ı sildiyseniz, herhangi bir kullanıcı adı girin ve ardından Kullanıcı Windows Oturumu seçeneğini tekrar işaretleyin (Windows kullanıcı adını yenileyerek); yazdırılan iş dokunmatik yazıcı paneli üzerindeki Job List (İş listesi) ekranında yanlış kullanıcı adıyla görünür. Bu durum, bir çalışma grubu yerine bir alanda bulunan Windows bilgisayardan yazdırdığınızda ortaya çıkmaz.

4 Sayfa 4 A4 sekme kağıt boyutu Yazıcı için tanımlanmış olan A4 sekme kağıt boyutu, Fiery E 100 yazıcı sürücüsü ve İş özellikleri içinden seçebileceğiniz A4 sekme kağıt boyutundan farklıdır. Bir işi yazıcı A4 sekme kağıt boyutunu kullanarak yazdırmak için, bu boyutu yazıcı sürücüsünde özel sayfa boyutu olarak oluşturmanız gerekir. Bununla birlikte, sekme metni doğru bir şekilde yazdırılmayabilir. Z kat işin yanlış zımbalanması Z kat ve zımba içeren bir işin doğru şekilde zımbalanmamasının nedeni, sayfa sayısının yazıcı ve sonlandırıcı tarafından izin verilen maksimum sınırı aşması olabilir. Sınır, yazıcı için yapılandırılmıştır. Karma ortam Belge ayarı Karma ortam'da, Belge aayarı'nı kağıt öznitelikleri (Kağıt türü ve Kağıt ağırlığı gibi) için ayarlar olarak belirlediğinizde iş, Belge ayarları yerine iş gövdesi kağıt öznitelikleri ile yazdırılır. Karma ortamda, kağıt öznitelikleri (Kağıt türü ve Kağıt ağırlığı gibi) için özel kağıt ayarlarını kullanın. Özel sayfa boyutu maksimum yazdırılabilir alan Maksimum özel sayfa boyutunun maksimum yazdırılabilir alanı 321x480 mm'dir. Ölçek seçeneği Sığacak biçimde ölçeklendir olarak ayarlanmış olsa bile, yazdırılabilir alanın dışında kalan görüntüler kesilir. Yazıcı sürücüsü özelliklerinde PostScript özel sayfa boyutu ayarı Windows yazıcı sürücüsü Yazdırma tercihleri içinde, Belge boyutu'nu Belge ayarları sekmesindeki PostScript özel sayfa boyutu olarak belirlediğinizde, ayar kaydedilmez. Çözüm olarak, arzu ettiğiniz ayarlarla yapılandırdığınız bir sanal yazıcı ile yazdırabilirsiniz. Sanal yazıcılar hakkında bilgi edinmek için Command WorkStation yardımına bakın. Alternatif bir çözüm olarak, bilgisayarınızda bir özel sayfa boyutu oluşturabilirsiniz. Özel sayfa boyutu oluşturma 1 Yazıcılar (ya da Yazıcılar ve Fakslar) klasörünü açın. 2 Pencere içinde sağ tıklatın ve Sunucu Özellikleri'ni seçin. Yazdırma Sunucusu Özellikleri penceresi açılır. 3 Yeni form oluştur'u tıklatın. 4 Form için tanımlayıcı bir ad girin, birim ve ölçüleri belirleyin ve Tamam'ı tıklatın. Bir uygulama üzerinden belge yazdıracağınız zaman, özel sayfa boyutunu seçin.

5 Sayfa 5 Kağıt sıkışması olması durumunda Windows'un işleri göndermemesi Kağıt sıkışması sorunu ortaya çıkarsa, yazıcı sürücüsünün bağlantı noktası SNMP Durumu Etkin seçeneği ile yapılandırılmışsa, Fiery E 100 cihazı, Windows yazıcı sürücüsü kullanılarak gönderilen sonraki işleri almaz. İşler Windows biriktiricide kalır. Sonlandırma ayarlarının korunmaması Windows yazıcı sürücüsünün Yazıcı Özellikleri'ni, Sonlardırma sekmesindeki özel ayarları etkinleştirecek şekilde düzenlediğiniz ve ardından bu ayarlarla bir iş yazdırdığınız takdirde, ayarlar Command WorkStation üzerindeki iş içinde silinebilir. Ayarları korumak için, yazıcı sürücüsü Özellikleri'ni açın ve Çift yönlü iletişim'in altındaki Kurulabilir seçenekler sekmesinde bulunan Güncelle'yi tıklatın. Mac OS yazıcı sürücüsü Hızlı erişim Mac OS yazıcı sürücüsü Hızlı erişim penceresi, Çift yönlü iletişim tarafından dinamik olarak güncellenmez. Mac OS yazıcı sürücüsü üzerindeki Hızlı erişim penceresini güncellemek için Print (Yazdır) seçimini kapatın ve yüklenen seçenekleri güncelledikten sonra tekrar açın. Force Print (Zorla yazdır) Bir zımba işine Force Print (Zorla yazdır) komutunu uygulamak, bazı kopyaların zımbasız olarak yazdırılmasına yol açabilir. Görüntü kalitesi Bir Mac OS bilgisayardan belge yazdırdığınızda yazdırma sonucunda arka planda görüntüler oluşuyorsa, daha temiz bir çıkış için Görüntü kalitesi seçeneğini En iyi olarak değiştirin ya da çözünürlüğü 600 dpi'a düşürün. Renk ayarları Yalnızca siyah kullanarak gri yazdır (CMYK) Yalnızca siyah kullanarak gri yazdır (CMYK) seçeneği Metin/grafikler/görüntü olarak ayarlanmışsa, yalnızca monokromatik (tek renkli) gri görüntüler içeren bir sayfa, sadece siyah toner kullanılarak yazdırılır ve siyah-beyaz sayfa olarak sayılır. Hem düz renkli, hem de monokromatik gri görüntüler içeren bir sayfa, nadir durumlarda, tek renk gri görüntüler için de bileşik (CMY) gri kullanılarak yazdırılabilir. Yalnızca siyah kullanarak gri yazdır (CMYK) seçeneği Metin/grafikler olarak ayarlanmışsa, monokromatik gri bir görüntü bileşik (CMY) gri kullanılarak yazdırılır.

6 Sayfa 6 Kalibrasyon için girdi kaseti belirlenmesi Kalibrasyon başlatıldığında, girdi kasetindeki her kısıtlama dokunmatik yazıcı paneli üzderinde görüntülenmeyebilir. Kalibrasyon için bir girdi kaseti belirlendiğinden emin olun. Command WorkStation Held (Tutma) kuyruğu iş emri Held (Tutma) kuyruğu içindeki işler, aşağıdaki durumlarda, doğru sıralamayla listelenmeyebilir: Bir Windows bilgisayardan direkt olarak Command WorkStation Held (Tutma) kuyruğu üzerine birden fazla dosya sürüklediğinizde. Command WorkStation'daki Import Jobs (İşleri al) seçeneğinden Held (Tutma) kuyruğu içine aynı anda birden fazla dosyayı aktarmak için klavyeyi kullandığınızda. Çözüm olarak, Command WorkStation'daki Import Jobs (İşleri al) seçeneğini kullanın ve farenizi kullanarak aktarmak istediğiniz birden fazla dosyayı seçin. Backup and Restore (Yedekle ve geri yükle) Backup and Restore (Yedekle ve geri yükle) seçeneğini kullandığınızda, yedekleme dosyası bir varsayılan ad kullanır ve aynı adı taşıyan daha önceden yedeklenmiş herhangi bir dosyanın üzerine yazılır. Eski bir yedekleme dosyasının üzerine yazılmasını önlemek için, eski yedekleme dosyasına, kaydedildikten sonra, yeni bir ad verin. Birleşik görüntü Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri) ve yazıcı sürücüsünde görüntülenen birleşik görüntü, özgün sayfa yatay olsa bile, dikey olarak görünür. Seri veri hatasının işi iptal etmesi Command WorkStation, bir seri veri hatası oluştuğu uyarısı verdiğinde, devam eden işlem iptal edilebilir. İşi tekrar göndermelisiniz.

7 Sayfa 7 WebTools WebTools ile Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) WebTools uygulamasını, bir Windows 2008 bilgisayarda, Java Çalışma Zamanı Ortamı (JRE) eklentisinin ilk yüklemesini çalıştırmadan Internet Explorer ile başlattığınızda, Internet Explorer boş olarak görünür ve JRE eklentisini yüklemek üzere sizi yönlendirmez. Bunu önlemek için, WebTools uygulamasını başlatmadan önce, Kullanıcı Yazılımı DVD'si aracılığıyla JRE eklentisini yükleyin. Ayrıca, Internet Explorer Artırılmış Güvenlik Yapılandırması devre dışı olduğunda, WebTools Configure JRE eklentisini indirir ve Windows 2008 (32 bit) üzerinde beklendiği şekilde çalıştırır. Tarayıcı desteği Mozilla Firefox v3.5, Fiery E 100 WebTools ile kullanılmak üzere desteklenmektedir. Bununla birlikte, bir Mac OS bilgisayardan Firefox v3.5 kullanarak Configure uygulamasında oturum açmakta sorun yaşıyorsanız, Configure uygulamasına erişmek için bir başka tarayıcı ya da tarayıcı sürümü kullanın veya Firefox'un güncellenmiş sürümü için Mozilla web sitesine bakın. Mozilla sürekli olarak bu sorunları ele almaktadır. Sanal yazıcılar İşaretle ve Yazdır sürücüsünden yazdırma Booklet Maker uygulaması olan ve Perfect ciltleyici ya da zımbalama ayarlarını İşaretle ve Yazdır kullanılarak yüklenmiş bir yazıcıdan alan sanal bir yazıcı kullanıyorsanız, Fiery E 100 cihazından sanal yazıcı ayarları yazıcı sürücüsüne gönderilmedikçe ayarlar uygulanmaz. Sanal yazıcı ayarlarını almak üzere uygulamada Yazdır komutunu seçin, Yazdırma tercihleri'ni açmak için Özellikler'i tıklatın ve ardından işi yazdırmadan önce ayarları kaydetmek için Tamam'ı tıklatın. Sanal yazıcı oluşturma Sanal bir yazıcı için Kopyalar seçeneğini kapatamıyorsanız, Command WorkStation araclığıyla, istemci üzerinde sanal bir yazıcı oluşturduktan sonra yazıcı sürücüsünde Çift yönlü iletişim'i etkinleştirin. Booklet Maker Birimleri değiştirme Booklet Maker sihirbazındaki bir seçenek için belirlenmiş olan ölçü birimlerini (inç veya milimetre) değiştirdiğinizde, değişiklik gerek ana Booklet Maker penceresinde, gerekse Booklet Maker sihirbazında gösterilmez. Tek sayfa belgenin kitapçık olmaması Tek sayfalık bir belge kitapçık olarak yazdırılamaz. İşlem bir hata mesajı ile sonuçlanır.

8 Sayfa 8 Ayırıcı sayfa Kitapçık ya da N-yukarı işlerinde ayırıcı sayfa kullanmayın. Sayfa kaymalarına ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir. JDF Özellikler web sitesi Fiery JDF hakkında daha fazla bilgi edinmek (kılavuz ve destek dahil) için web sitesini ziyaret edin: SeeQuence Suite SeeQuence Impose aracılığıyla yatay bir işin zımbalanması SeeQuence Impose, yatay bir işi doğru biçimde zımbalamayabilir. Böyle bir sorun oluştuğunda, zımba pozisyonunu doğru biçimde ayarlamak için SeeQuence Compose uygulamasını kullanın. SeeQuence Impose'da Fold Marks (Kat belirteçleri) Bir SeeQuence Impose ayarını değiştirirken, Fold Marks (Kat belirteçleri) yatay/ dikey uzunluk ayarlarını seçerseniz, SeeQuence Impose ayarlarını tekrar açtığınızda ve düzenlediğinizde bu ayarlar 0 olarak değişebilir. Windows Güvenlik Uyarısı SeeQuence Suite'e ilk erişiminizde bir güvenlik uyarısı aldıysanız, bu Microsoft Windows'un varsayılan güvenlik duvarı ayarlarından kaynaklanmış olabilir. Bu uyarıları önlemek üzere, programı Bir programın veya özelliğin Windows Güvenlik Duvarını aşmasına izin ver listesine eklemek için, Windows Denetim Masası'ndaki uyarı mesajında Erişime İzin Ver komutunu seçerek Windows güvenlik duvarı ayarlarını kapatın. SeeQuence Preview (Önizleme) List View (Liste görünümü) yok SeeQuence Preview (Önizleme) için yardım, sayfaları Page View (Sayfa görünümü) panelinde metin biçiminde bir liste olarak görüntülemenin alternatif bir yolu olarak List View (Liste görünümü) seçeneğine yönelir. List View (Liste görünümü) artık kullanılmamaktadır. Sayfalar, Page View (Sayfa görünümü) panelinde küçük resimler olarak görüntülenir. SeeQuence Impose içindeki Saddle Top (Tel dikiş üst) seçeneğinin son sayfayı döndürmesi SeeQuence Impose içindeki Saddle Top (Tel dikiş üst) seçeneğinin son sayfa döndürmesi durumunda, Saddle Top (Tel dikiş üst) seçeneğini ayarlamak için Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri) içindeki Booklet Maker uygulamasını ya da yazıcı sürücüsünü kullanın.

9 Sayfa 9 Geçerli bir başlık içermeyen PostScript dosyaları %!PS-Adobe-3.0 gibi geçerli bir başlık içermeyen PostScript dosyaları SeeQuence Suite tarafından tanınmayabilir. Yardımcı uygulamalardan tam destek alabilmek için Fiery E 100 yazıcı sürücüleri tarafından desteklenen PostScript dosyaları oluşturun. SeeQuence Impose uygulamasında APPE işlerini kaydetme SeeQuence Impose uygulamasına, Job Properties (İş özellikleri) için seçilen APPE (Adobe PDF Print Engine) ile bir iş yüklediğiniz ve işi kaydettiğiniz zaman, geri dönemez ve yüklenen işte başka bir yükleme değişikliği yapamazsınız. APPE ile yüklenen işlerin kaydedilmesi için varsayılan ayar, başka herhangi bir değişikliğe izin vermeyen düzleştirilmiş PDF'tir. Yaptığınız yerleştirme seçimlerinden memnun kalmadıysanız, orijinal işle en baştan başlayın. Not: İşi.dbp biçiminde kaydettiyseniz başka değişiklikler yapabilirsiniz ancak iş, APPE işi olarak değil, PostScript işi olarak RIP'lenecektir. SeeQuence Preview (Önizleme) içinde sayfa boyutu ve yönü SeeQuence Compose etkin olmadığında, SeeQuence Preview (Önizleme) tüm sayfaları, Sheet View (Yaprak görünümü) içinde, SeeQuence Impose'da belirlenmiş olan (Sheet [Yaprak] ve Layout Orientation [Düzen yönü] ayarları) boyut ve yönleriyle görüntüler. SeeQuence Impose'da tüm sayfalar, ilk sayfanın boyut ve yönüyle gösterilir. Bu nedenle, SeeQuence Preview (Önizleme) içinde, karışık sayfa boyutlu ya da karışık sayfa yönlü işler bile, ilk sayfalarının boyut ve yönleriyle gösterilir. SeeQuence Impose'da birleştirilmiş iş İki işin birleştirilmesinden oluşmuş ve ardından bir kapak eklenmiş, 2-up Saddle (2-yukarı tel dikiş) düzeni uygulanmış bir işi SeeQuence Impose'da açarsanız, işi yazdırırken bazı görüntüler kesilebilir. Bu sorunu çözmek için, Booklet (Kitapçık) ayarlarında, Row & Column (Satır ve sütun) altında Align to Center (Ortaya hizala) seçeneğini işaretleyin. SeeQuence Impose'da Top Bind (Üst cilt) desteklenmemesi Duplex (Çift taraflı) seçeneği Top Bind (Üst cilt) olarak ayarlanmış bir işi SeeQuence Impose'da açarsanız, SeeQuence Impose'da Duplex (Çift taraflı) ayarı Off (Kapalı) konumuna geçer. Top Bind (Üst cilt) ayarı, N-yukarı düzeninin ciltleme kenarını etkileyebileceği bir yükleme ayarıyla uyumlu değildir.

10 Sayfa 10 Üst ciltleme için, tek bir 1-yukarı çift taraflı işi elle yükleyebilirsiniz. SeeQuence Impose'da: 1 Sheet View (Yaprak görünümü) altında, tel çerçeve görünümünü tıklatın. 2 Her sayfada döndürme simgesi görünmüyorsa, görünür olana kadar yakınlaştırın. 3 Numaralandırılmış bile olsa, herhangi bir sayfanın üzerinde, Shift tuşuna basarak döndürme simgesini tıklatın (yaprağın arka tarafı). Her yaprağın arka tarafı 180 derece döndürülür. Insert Tab (Sekme ekle) Insert Tab (Sekme ekle) özelliği, Fiery E 100 tarafından desteklenmemektedir. SeeQuence Compose bu özelliği kullanılabilir gösterebilir, ancak özellik desteklenmemektedir. Sekme kağıt boyutu SeeQuence Impose'da sekme kağıt boyutunu ayarlama, işin standart boyutlu kağıda yazdırılmasına yol açar. Sekme kağıt boyutunu, Impose yerine Job Properties (İş özellikleri) içinde ayarlayın. Sekme kağıt boyutunu SeeQuence Impose'da ayarlarsanız, diğer ortam boyutları silinir; sayfa ya da yaprak üzerindeki Reset Media (Ortamı sıfırla) komutunu kullanın. Bu işlem tüm kullanılabilir ortam boyutlarını geri yükler. Hot Folders Failed (Başarısız) klasörünün bulunamaması Hot Folders yardım işlenemeyen dosyaların depolandığı Failed (Başarısız) klasörüne yönlendirme yapar. Hot Folders uygulamasının en son sürümünde Failed (Başarısız) klasörü bulunmamaktadır. Özel sayfa boyutu Özel bir sayfa boyutuyla bir Hot Folder oluştururken, (8,5x11 gibi) standart bir ölçü kullanmayın ve ölçüyü özel olarak tanımlayın. Custom (Özel) belirli bir kasete yüklenmiş olmasına rağmen Fiery E 100 cihazı standart boyutlu kağıt (Letter) isteyecektir.

11 Sayfa 11 Paper Catalog Ölçü birimlerinin değiştirilmesi sayfa boyutu hatalarına yol açabilir Paper Catalog'a sayfa boyutları girerken, tüm ayarlarınızda aynı ölçü birimini (in, mm veya pts) kullanın. Bir ölçü biriminden diğerine geçiş yapmak hatalara yol açabilir ve sayfa boyutlarında değişikliğe neden olur. Uygulamalar Microsoft Office grafik efektleri Renk bindirme ya da metin gölgesi gibi grafik efektler içeren bir Microsoft Office belgesinin çıkışı, doğrudan uygulama üzerinden alındığı takdirde hatalı olarak yazdırılabilir. Çözüm olarak, belgeyi PDF biçimine dönüştürün ve ardından PDF belgesini yazdırın. Belgeyi PDF biçimine dönüştürmek için, Microsoft'tan indirebileceğiniz PDF veya XPS Olarak Kaydet eklentisini kullanın. Mac OS X'teki Microsoft belgesi Bir Microsoft Word belgesinin yönünü, Mac OS X v10.6'nın yazıcı sürücüsündeki Page Setup (Sayfa Düzeni) penceresinden değiştirdiğinizde, iş doğru bir şekilde yazdırılmayabilir. Çözüm olarak, yön değişikliğini Microsof Word'deki Dosya menüsünde yer alan Sayfa Düzeni'nde yapın. Arka planı renkli olan Microsoft Word belgesi Renkli arka plan üzerinde metin ya da grafik içeren bir Microsoft Word belgesi, Microsoft Office 2007 SP2 ile hatalı olarak yazdırılabilir. Belge, SP2 yüklü olmadığında doğru yazdırılır. Özel boyutlu yazdırma Sayfa boyutu, Belge boyutuyla aynı olarak ayarlanmış bir özel boyutlu Microsoft Word belgesi yazdırdığınızda, özel boyutun SEF (Kısa Kenarlı Besleme) olarak yazdırılması istense bile, LEF (Uzun Kenarlı Besleme) olarak yazdırılır. Doğru SEF/LEF yazdırma için Kağıt boyutu'nda doğru özel sayfa boyutunu belirleyin. 9x11 sayfa boyutlu Microsoft Word 9x11 ölçülerine sahip ve Sayfa boyutu Belge boyutuyla aynı olarak ayarlanmış bir Microsoft Word belgesi yazdırdığınızda, Çift taraflı ya da Kitapçık ayarlarını etkinleştiremezsiniz ve iş 8,5x11 sekme kağıdına yazdırılır. Çözüm olarak, Kağıt boyutu'nu 9x11 olarak ayarlayın.

12 Sayfa 12 A3 ve A4 karma sayfa boyutlu Microsoft Word İçinde hem A3, hem de A4 sayfalar bulunan bir Microsoft Word belgesi yazdırıyorsanız, bazı A4 sayfalar yanlışlıkla A3 kağıda yazdırılabilir. Çözüm olarak A4/Letter kağıt boyutu için Otomatik yeniden boyutlandırma seçeneğini devre dışı bırakın. Kullandığınız Word sürümü için aşağıdaki talimatlara bakın: Microsoft Word 2007'de seçeneği değiştirmek için 1 Microsoft Office düğmesini tıklatın ve ardından Word Seçenekleri düğmesini tıklatın. 2 Sol taraftaki Gelişmiş'i tıklatın. 3 Yazdır grubuna doğru aşağı kaydırın. 4 İçeriği A4 veya 8,5x11 inç kağıt boyutları için ölçeklendir seçeneğini silin ve Tamam'ı tıklatın. Microsoft Word 2003'te seçeneği değiştirmek için 1 Araçlar > Seçenekler'i ve Yazdır sekmesini tıklatın. 2 A4/Letter kağıdını yeniden boyutlandırmaya izin ver seçeneğini silin ve Tamam'ı tıklatın. Microsoft Word ve sayfa boyutu Standart boyutlu bir Microsoft Word belgesini yazdırırken, A4/Letter sayfa boyutu için Otomatik yeniden boyutlandırma seçeneğini, A3 ve A4 karma sayfa boyutlu Microsoft Word sayfa 12 bölümündeki işlemi uygulayarak devre dışı bırakmalısınız. Gerek özel sayfa boyutlu, gerekse standart sayfa boyutlu bir Microsoft Word belgesini yazdırırken, aşağıdaki işlemleri uygulayın. Bir Microsoft Word belgesi yazdırmak için 1 Özel sayfa boyutu kullanıyorsanız, bilgisayarınızda özel sayfa boyutu oluşturun. Daha fazla bilgi için bkz. Özel sayfa boyutu oluşturma sayfa 4. 2 Word belgenizi, özel sayfa boyutu ya da standart sayfa boyutu kullanarak oluşturun. 3 Bir önceki bölümdeki işlemleri uygulayarak A4/Letter sayfa boyutu için Otomatik yeniden boyutlandırma seçeneğinin Word'de etkin olmadığından emin olun. 4 Belgeyi yazdırın. Microsoft Outlook Microsoft Outlook'tan bir ileti yazdırırken, üstbilgi ve altbilgi kesilebilir. Bunu önlemek için, Ölçek seçeneğini Sığacak Biçimde Ölçeklendir olarak ayarlayın.

13 Sayfa 13 Microsoft Excel 2007 İşleriniz, Microsoft Excel 2007'den görüntüsüz olarak yazdırılıyorsa, programı Microsoft Excel 2007 SP2 ya da üstü bir sürümle güncelleyin ve işi tekrar yazdırın. Microsoft Excel 2000 Microsoft Excel 2000 dosyasının çoklu kopyalarını filigranla yazdırıyorsanız, PS hatası alabilirsiniz. Çözüm olarak, programı Microsoft Excel 2007 ya da üstü sürümüne yükseltin. Adobe InDesign Grafik nesnelerini CMY=0, K=% 100 spot renk değeriyle yazdırıyorsanız, Siyah metin/grafikler=ham siyah özelliği bunu algılar ve yalnızca % 100K'ya dönüştürür. Çözüm olarak, yazdırırken Siyah metin/grafikler'i Normal olarak ayarlayın ya da belgenin spot renk grafik nesnesini Process Black (Siyah İşleme) olarak değiştirin. Adobe Acrobat 9.0 Aygıt bağlantısı profilleri, RGB imge oluşturma amacı ve Siyah üstüne yazdırma düzgün biçimde çalışmıyorsa, Adobe Acrobat 9.0'ın varsayılan ayarını, Gelişmiş Yazdırma Ayarı > Renk Yönetimi altında, Custom (Özel) olarak değiştirin; böylece bu Renk İşleme seçeneği Yazıcı Renk Yönetimi olarak ayarlanmış olur. İç içe tel dikiş üst ciltleme işleri, Acrobat 9.0'dan Sağdan ciltleme olarak yazdırılabilir. Çözüm olarak, Acrobat Yazdır penceresinde Otomatik Döndür ve Ortala seçeneğini silin; PDF sayfa boyutuyla kağıt kaynağını seç'i işaretleyin ve Ölçeklendirme'yi hiçbiri olarak ayarlayın. Reader sürümünden farklı Acrobat sürümünü kullanma Adobe Acrobat'ın sürüm numarası Adobe Reader'ınkinden farklıysa, PDF dosyalarını Internet Explorer'da görüntüleme gibi bazı işlevsellikler desteklenmez. Daha fazla bilgi için, bkz html QuarkXPress QuarkXPress işleri, Fiery E 100 tarafından desteklenmeyen PostScript komutları içerebilir ve işin, Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri), Paper Size (Sayfa boyutu) ayarından farklı bir sayfa boyutunda yazdırılmasına neden olabilir. Sayfa boyutunu sıfırlamak için Job Properties (İş özellikleri) içindeki Paper Size (Sayfa boyutu) ayarını herhangi bir başka ayarla değiştirin ve yazdırmadan önce tekrar özgün ayarına döndürün.

14 Sayfa 14 Yardım Internet Explorer 5.5 Fiery E 100 yardımcı uygulamaları için Yardım dosyaları, Microsoft Internet Explorer v5.5 ve üstü ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Safari ya da Internet Explorer'ın önceki sürümleri gibi farklı tarayıcılar kullanıyorsanız Yardım düzgün biçimde görüntülenmeyebilir. Windows XP Service Pack 2 Aşağıdaki durumlarda Yardım dosyaları, Windows XP Service Pack 2 bilgisayar üzerindeki Microsoft Internet Explorer ile görüntülenmeyebilir ya da düzgün biçimde gösterilmeyebilir. Tarayıcınız açılır pencere engelleyicisi kullanıyorsa, Yardım dosyalarını engelleyebilir. Böyle olduğunda, Yardım dosyasını görüntülemek için açılır pencere engelleyicinizi geçici olarak devre dışı bırakın. Tarayıcınızın gelişmiş Internet seçeneği, komut dosyası hatalarıyla ilgili iletileri görüntüleyecek şekilde etkinleştirilmişse, Yardım dosyası sayfasını görüntülemeden önce bir uyarı penceresi ekrana gelebilir. Uyarı penceresini engellemek için, Internet Seçenekleri iletişim kutusundaki Gelişmiş sekmesinde Her komut dizisi hatası için bir hata iletisi göster seçeneğinin işaretini kaldırın. Durum çubuğunda bir uyarı mesajı da görünebilir ancak Yardım dosyasının içeriği bu hatadan etkilenmez. Internet Explorer 8 Internet Explorer 8'de Fiery E 100 yardımcı uygulamaları için Yardım dosyalarını görüntülediğinizde, tüm adımlar 1 sayısıyla başlar. Yardım dosyalarını doğru biçimde görüntüleyebilmek için başka bir tarayıcı ya da Internet Explorer'ın daha yeni bir sürümünü kullanın. Yardım'da hatalı olarak tanımlanan Çıktı profili ayarları Çıktı Profili yazdırma seçeneği Ortam tanımlı profili kullan olarak ayarlanmışsa, Fiery E 100 cihazı iş için, Paper Catalog ayarlarına dayanan bir çıktı profili seçer. Paper Catalog ayarlarıyla ilişkili Ön renk profili ve Arka renk profili ayarları, bir yaprağın, sırasıyla, ön ve arka taraflarına yazdırmak için kullanılır. Kağıt seçimi ve çıktı profili arasındaki ilişkiyi, Command WorkStation içindeki Output profile (Çıktı profili) ayarlarından belirleyemezsiniz. Bu konu, Command WorkStation yardım'da yanlış açıklanmıştır.

15 Sayfa 15 Kapak sayfası ayarı Kapak sayfasının yanlış kağıt boyutuna yazdırılması Kapak sayfası Letter kağıt boyutuna yazdırılmaktadır; A4 kağıt boyutuna yazdırılmalıdır. Kapak sayfasını A4'e yazdırmak için Fiery E 100 cihazının dilini UK English, French, Italian, German ya da Spanish olarak ayarlayın. İngilizce olmayan dillerin görüntülenmesi Ayarların yazıcı sürücülerinde hatalı olarak görüntülenmesi Yazdırma ayarları, komutlar ve simge/düğme isimleri gibi yazıcı sürücüsündeki çeşitli kullanıcı arayüzü öğeleri, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Not: Yukarıda tanımlanan bu sorun hem Windows, hem de Mac OS bilgisayarlarda görülebilir. Ayarların Job Properties (İş özellikleri) bölümünde hatalı olarak görüntülenmesi Yazdırma ayarları, komutlar ve simge/düğme isimleri gibi Command WorkStation Job Properties (İş özellikleri) içindeki çeşitli kullanıcı arayüzü öğeleri, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Ayrıca, bazı vurgu işaretleriyle karakterler de doğru biçimde görüntülenmeyebilir. Bu sorun aşağıdaki alanlarda oluşabilir: Paper Catalog Talimatlar ve Notlar Renk ayarları Karma ortam Yerel ön ayarlar yönetimi Otomatik yakalama

16 Sayfa 16 Filigranların hatalı olarak görüntülenmesi Varsayılan filigran ayarları, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Bir belgeye eklenen filigranlar bozuk karakterler olarak yazdırılabilir. Bazı durumlarda, belge yazdırılmayabilir. Çevrimiçi yardımın İngilizce görüntülenmesi Job Monitor yardım, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Booklet Maker yardım, sistem diline tercüme edilmemiş ve İngilizce görüntüleniyor olabilir. Yazdırılan Postflight raporunda bozuk karakterler Yazdırılan Postflight raporundaki bazı karakterler bozuk olabilir.

Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0

Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0 Müşteri sürüm notları Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery, sürüm 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yüklemeye devam

Detaylı

Yazıcı camından veya otomatik belge besleyicisinden (ADF) taramaları başlatabilirsiniz. Posta kutusunda saklanan tarama dosyalarına erişebilirsiniz.

Yazıcı camından veya otomatik belge besleyicisinden (ADF) taramaları başlatabilirsiniz. Posta kutusunda saklanan tarama dosyalarına erişebilirsiniz. Fiery Remote Scan Fiery Remote Scan, uzak bir bilgisayardan Fiery sunucusu üzerindeki taramayı ve yazıcıyı yönetmenizi sağlar. Fiery Remote Scan'i kullanarak şunları yapabilirsiniz: Yazıcı camından veya

Detaylı

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 Fiery Server ile ilişkili görevleri gerçekleştirmek için Fiery uygulamalarını

Detaylı

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 23 Haziran 2014 İçindekiler 3 İçindekiler...5 'e erişme...5 Posta kutuları...5

Detaylı

HIZLI BAşVURU KILAVUZU

HIZLI BAşVURU KILAVUZU HIZLI BAşVURU KILAVUZU Windows Vista için İçindekiler Bölüm 1: Sistem Gereksinimleri...1 Bölüm 2:...2 Yerel Yazdırma Yazılımını Yükleme... 2 Ağdan Yazdırma Yazılımını Yükleme... 5 Bölüm 3: WIA Sürücüsünü

Detaylı

Fiery Driver Configurator

Fiery Driver Configurator 2015 Electronics For Imaging, Inc. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 16 Kasım 2015 İçindekiler 3 İçindekiler Fiery Driver Configurator...5

Detaylı

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8)

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Web Hizmetleri protokolü, Windows Vista (SP2 veya üstü), Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının,

Detaylı

Müşteri sürüm notları

Müşteri sürüm notları Bu belge, sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yükleme işlemine devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin olun. Not: Bu belgede "Color Profiler Suite" terimi Fiery

Detaylı

Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu

Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Sürüm B TUR 1 Toplu bakış 1 Brother Universal

Detaylı

Xerox ColorQube 8700 / 8900 Kontrol Paneli

Xerox ColorQube 8700 / 8900 Kontrol Paneli Kontrol Paneli Kullanılabilen hizmetler yazıcı ayarlarınıza bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında bkz. Kullanım Kılavuzu. 3 5 Mürekkep Erişim Kapağı Düğmesi Menüler 7 İş kontrolleri Dokunmatik

Detaylı

Fiery Command WorkStation 5.8 ile Fiery Extended Applications 4.4

Fiery Command WorkStation 5.8 ile Fiery Extended Applications 4.4 Fiery Command WorkStation 5.8 ile Fiery Extended Applications 4.4 Fiery Extended Applications (FEA) 4.4 sürümü, Fiery Server kullanımıyla görevlerin gerçekleştirilmesi için gerekli Fiery software i içerir.

Detaylı

Yazdırma Yayınlama Ayarları Kılavuzu

Yazdırma Yayınlama Ayarları Kılavuzu Yazdırma Yayınlama Ayarları Kılavuzu İÇİNDEKİLER BU KILAVUZ HAKKINDA............................................................................... 2 YAZDIRMA YAYINLAMA İŞLEVİ.........................................................................

Detaylı

Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0

Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0 Müşteri sürüm notları Color Controller E-83A/E-43A, versiyon 1.0 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yüklemeye devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 7 Windows Server 2008 R2 Windows Server

Detaylı

Doküman camı seçeneği

Doküman camı seçeneği Xerox WorkCentre 8/8/8/87/890 Kopyalama Yapma Hizmetler Ana Sayfası İş Durumu Dokunmatik Ekran Başlat Tümünü Temizle Dur. Dokümanlarınızı doküman besleyici giriş kasetine yüzleri yukarı bakacak şekilde

Detaylı

Xerox WorkCentre 3655 Çok İşlevli Yazıcı Kontrol Paneli

Xerox WorkCentre 3655 Çok İşlevli Yazıcı Kontrol Paneli Kontrol Paneli Kullanabileceğiniz hizmetler yazıcınızın ayarlarına bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzu'na bakın. 3 4 5 Dokunmatik ekran Menüler

Detaylı

Doküman camı seçeneği

Doküman camı seçeneği Xerox WorkCentre 9/9 Çok İşlevli Yazıcı Kopyalama yapma. Dokümanlarınızı doküman besleyici giriş kasetine yüzleri yukarı dönük şekilde yükleyin. Kılavuzu dokümanlara dokunacak. Önceki tüm programlama seçimlerini

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR ların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: lar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer

Detaylı

Xerox WorkCentre 5845 / 5855 / 5865 / 5875 / 5890 Kontrol Paneli

Xerox WorkCentre 5845 / 5855 / 5865 / 5875 / 5890 Kontrol Paneli 8 / 8 / 86 / 87 / 890 Kontrol Paneli Kullanılabilen hizmetler yazıcı ayarlarınıza bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında bkz. Kullanım Kılavuzu. ABC DEF Menüler GHI PQRS 7 JKL TUV 8 MNO

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print hakkında bilgi Google Cloud Print ile yazdırma Appendix İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname...

Detaylı

P-touch Transfer Manager Kullanmı

P-touch Transfer Manager Kullanmı P-touch Transfer Manager Kullanmı Sürüm 0 TUR Giriş Önemli Not Bu belgenin içindekiler ve bu ürünün özellikleri önceden bildirilmeksizin değişikliğe tabidir. Brother, burada bulunan teknik özellikler ve

Detaylı

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Yükleme ve Güncelleştirme BIOS yazılımını, uygulamaları, sürücüleri güncelleştirme ve Windows Update'i çalıştırma Yükleme türünü seçme Windows

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Yazıcıyı yerel olarak yükleme (Windows) Yerel yazdırma nedir? Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma

Bağlantı Kılavuzu. Yazıcıyı yerel olarak yükleme (Windows) Yerel yazdırma nedir? Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Yazıcıyı yerel olarak yükleme (Windows) Not: Yazılım ve Belgeler CD'si işletim sistemini desteklemiyorsa, Yazıcı Ekle Sihirbazı'nı kullanmanız gerekir. Yazıcı yazılımının

Detaylı

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe Bu kılavuzda ele alınan konular: "Güvenlik bilgileri" sayfa 53. "Kurulum sorunlarını giderme" sayfa 54. "Daha fazla bilgi alma" sayfa 58. Güvenlik bilgileri Sadece bu ürünle birlikte sağlanan güç kaynağı

Detaylı

Menüler. Yazdırmaya Ara Ver

Menüler. Yazdırmaya Ara Ver Xerox ConnectKey.0 Teknolojisi Kontrol Paneli Kullanabileceğiniz hizmetler yazıcınızın ayarlarına bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzu'na bakın.

Detaylı

MEB E-Posta Hizmetleri ve Outlook Programı

MEB E-Posta Hizmetleri ve Outlook Programı MEB E-Posta Hizmetleri ve Outlook Programı İçindekiler Bakanlık E-Posta Hizmetleri ve Sistem Ara yüzü E-posta Hizmetlerinin Outlook Programına Bağlanması Outlook 2010 Kullanımına ilişkin temel bilgiler

Detaylı

COLOR LASERJET ENTERPRISE CM4540 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu

COLOR LASERJET ENTERPRISE CM4540 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu COLOR LASERJET ENTERPRISE CM4540 MFP SERIES Yazılım Yükleme Kılavuzu HP Color LaserJet Enterprise CM4540 MFP Series Yazılım Yükleme Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanım kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm A TUR Notların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar, ortaya çıkabilecek bir duruma nasıl yanıt vermeniz gerektiğini size söyler

Detaylı

Touchstone Kisisel-Egitim Sürümü Level 2 DVD-ROM ve Video DVD talimatlari ve bilinen teknik konulari

Touchstone Kisisel-Egitim Sürümü Level 2 DVD-ROM ve Video DVD talimatlari ve bilinen teknik konulari Touchstone Kisisel-Egitim Sürümü Level 2 DVD-ROM ve Video DVD talimatlari ve bilinen teknik konulari DVD-ROM u kullanma Touchstone Self Study DVD-ROM Kopyasını iki şekilde çalıştırabilirsiniz: 1. Programı

Detaylı

Fiery seçenekleri 1.3 yardımı (sunucu)

Fiery seçenekleri 1.3 yardımı (sunucu) 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 29 Ocak 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Bir Fiery seçeneğini etkinleştirme...5

Detaylı

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES Yazılım Yükleme Kılavuzu HP LaserJet Enterprise M4555 MFP Series Yazılım Yükleme Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2011 Copyright Hewlett-Packard Development Company,

Detaylı

Seçenekler Menüsünden Genel Sekmesi

Seçenekler Menüsünden Genel Sekmesi Seçenekler Menüsünden Genel Sekmesi Word 2003 açtıktan sonra ARAÇLAR>SEÇENEKLER tıklanır. Karşımıza bu tür ekran çıkar. İlk komut Arka planda yeniden sayfalandır ; Siz çalışırken belgeleri otomatik olarak

Detaylı

Xerox ColorQube 9301 / 9302 / 9303 Kontrol Paneli

Xerox ColorQube 9301 / 9302 / 9303 Kontrol Paneli Xerox ColorQube 90 / 90 / 90 Kontrol Paneli Kullanılabilen hizmetler yazıcı ayarlarınıza bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında bkz. Kullanım Kılavuzu.? Menüler GHI PRS 7 * ABC JKL TUV

Detaylı

Faks alma/gönderme. Kontrol panelini kullanarak. Bilgisayarı kullanarak

Faks alma/gönderme. Kontrol panelini kullanarak. Bilgisayarı kullanarak Hızlı Başvuru Kopyalama Fotokopi çekme 1 Özgün bir belgeyi ADF'e veya tarayıcı camının üzerine yerleştirin. Notlar: Görüntünün kırpılmasını önlemek için özgün belgenin boyutu ile fotokopi çıkış boyutunun

Detaylı

Mac OS için Fiery Driver

Mac OS için Fiery Driver 2015 Electronics For Imaging, Inc. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 5 Ekim 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Fiery sürücüsü güncelleyici...5

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu şu modeller içindir:

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu şu modeller içindir: AirPrint Kılavuzu Bu Kullanıcı Kılavuzu şu modeller içindir: HL-L340DW/L360DN/L360DW/L36DN/L365DW/ L366DW/L380DW DCP-L50DW/L540DN/L540DW/L54DW/L560DW MFC-L700DW/L70DW/L703DW/L70DW/L740DW Sürüm A TUR Not

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Microsoft Word 2013 önceki sürümlerden farklı görünüyor, bu nedenle öğrenmenizi kolaylaştırmak için bu kılavuzu oluşturduk. Hızlı Erişim Araç Çubuğu Buradaki komutlar her zaman

Detaylı

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe. DİKKAT: Bu ürünü şimşekli havalarda kurmayın ya da elektrik kablosu gibi bağlantılar yapmayın

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe. DİKKAT: Bu ürünü şimşekli havalarda kurmayın ya da elektrik kablosu gibi bağlantılar yapmayın Bu kılavuzun içindekiler: Güvenlik bilgileri sayfa 53. Kurulum sorunlarını giderme sayfa 54. Daha geniş bilgi edinme sayfa 58. Güvenlik bilgileri Yalnızca bu ürünle birlikte verilen Lexmark güç kaynağını

Detaylı

Tarayıcı camını kullanarak kopyalama. 1 Orijinal belgeyi ön yüzü aşağıya bakacak şekilde tarayıcı camının sol üst köşesine yerleştirin.

Tarayıcı camını kullanarak kopyalama. 1 Orijinal belgeyi ön yüzü aşağıya bakacak şekilde tarayıcı camının sol üst köşesine yerleştirin. MFP Lazer Hızlı Başvuru Kopyalama Hızlı kopya oluşturma 3 Yazıcı kontrol panelinde düğmesine basın. 4 Belgeyi tarayıcı camına yerleştirdiyseniz, ana ekrana geri dönmek için Finish the Job (İşi Bitir) öğesine

Detaylı

Xerox EX 2100/EX-P 2100 Print Server Powered by Fiery. Yazdırma

Xerox EX 2100/EX-P 2100 Print Server Powered by Fiery. Yazdırma Xerox EX 2100/EX-P 2100 Print Server Powered by Fiery Yazdırma 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 31 Temmuz

Detaylı

Dersin Konusu ve Amaçları: Ders P lanı: Bölüm 1: Bilgi Teknolojilerinde Temel Kavramlar

Dersin Konusu ve Amaçları: Ders P lanı: Bölüm 1: Bilgi Teknolojilerinde Temel Kavramlar Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Dersin Konusu ve Amaçları: Bu dersin amacı daha önce bilgisayar ve bilgi teknolojileri alanında herhangi bir bilgi ve/veya deneyime sahip olmayan öğrenciye bilgi

Detaylı

Xerox WorkCentre 7220 / 7225 Kontrol Paneli

Xerox WorkCentre 7220 / 7225 Kontrol Paneli Xerox WorkCentre 70 / 7 Kontrol Paneli Kullanılabilen hizmetler yazıcı ayarlarınıza bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında bkz. Kullanım Kılavuzu. ABC DEF Menüler GHI PQRS 7 JKL TUV 8

Detaylı

Mac OS için Fiery Driver

Mac OS için Fiery Driver 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 18 Kasım 2014 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Yazıcıya yüklü olan seçenekleri

Detaylı

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 11 Haziran 2014 İçindekiler 3 İçindekiler Fiery Server için yazdırma

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 8.1 Windows Server 2012 R2 Windows 7 SP1 Windows

Detaylı

Menüler. Yazdırmaya Ara Ver

Menüler. Yazdırmaya Ara Ver Xerox ConnectKey.0 Teknolojisi Kontrol Paneli Kullanabileceğiniz hizmetler yazıcınızın ayarlarına bağlı olarak değişebilir. Hizmetler ve ayarlar hakkında ayrıntılı bilgi için Kullanım Kılavuzu'na bakın.

Detaylı

Giriş... 4. Bölüm 1 Genel Bakış... 6. 1.1 Google Dokümanlar Eklentisi'nin Özellikleri... 7. 1.2 Sistem Gereksinimleri... 8

Giriş... 4. Bölüm 1 Genel Bakış... 6. 1.1 Google Dokümanlar Eklentisi'nin Özellikleri... 7. 1.2 Sistem Gereksinimleri... 8 İçindekiler Giriş... 4 Bu Kılavuz Hakkında... 4 Yardım'ı Açma... 5 Bölüm 1 Genel Bakış... 6 1.1 Google Dokümanlar Eklentisi'nin Özellikleri... 7 1.2 Sistem Gereksinimleri... 8 Bölüm 2 Yükleme/Kaldırma...

Detaylı

Kontrol Paneli. Xerox AltaLink C8030/C8035/C8045/C8055/C8070 Renkli Çok İşlevli Yazıcı

Kontrol Paneli. Xerox AltaLink C8030/C8035/C8045/C8055/C8070 Renkli Çok İşlevli Yazıcı Kontrol Paneli Kullanılabilir uygulamalar yazıcı kurulumunuza göre değişebilir. Uygulamalar ve özellikler hakkındaki ayrıntılar için bkz. Kullanım Kılavuzu. 5 9 8 7 6 0 5 6 7 8 9 0 Giriş Sayfası ana uygulama

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Sürüm 0 TUR

AirPrint Kılavuzu. Sürüm 0 TUR AirPrint Kılavuzu Sürüm 0 TUR Not tanımları Bu kullanıcı el kitabında aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: Not Notlar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer özelliklerle

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Microsoft Excel 2013 önceki sürümlerden farklı görünüyor, bu nedenle öğrenmenizi kolaylaştırmak için bu kılavuzu oluşturduk. Hızlı Erişim Araç Çubuğu'na komutlar ekleme Şeridi

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu şu modeller içindir:

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu şu modeller içindir: AirPrint Kılavuzu Bu Kullanıcı Kılavuzu şu modeller içindir: HL-L850CDN/L8350CDW/L8350CDWT/L900CDW/L900CDWT DCP-L8400CDN/L8450CDW MFC-L8600CDW/L8650CDW/L8850CDW/L9550CDW Sürüm 0 TUR Not tanımları Bu kullanıcı

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J3520/J3720. Sürüm 0 TUR

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J3520/J3720. Sürüm 0 TUR AirPrint Kılavuzu Bu Kullanıcı Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J350/J370 Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanıcı el kitabında aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar ortaya çıkabilecek

Detaylı

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN.

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. INSITE YÜKLEME BÜLTENİ Sayfa 2: INSITE yükleme Sayfa 8: INSITE kaldırma NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. HATALI YÜKLEME VEYA KULLANIM YANLIŞ VERİLERE VEYA EKİPMANIN ARIZALANMASINA

Detaylı

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır.

2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 23 Haziran 2014 İçindekiler 3 İçindekiler...5 için durum çubuğu...5

Detaylı

Archive Player Divar Series. Kullanım kılavuzu

Archive Player Divar Series. Kullanım kılavuzu Archive Player Divar Series tr Kullanım kılavuzu Archive Player İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Giriş 4 2 Çalışma 5 2.1 Programın başlatılması 5 2.2 Ana pencere tanıtımı 6 2.3 Açma düğmesi 6 2.4 Kamera

Detaylı

Fiery E 100 70-60C-KM Color Server. Hoş Geldiniz

Fiery E 100 70-60C-KM Color Server. Hoş Geldiniz Fiery E 100 70-60C-KM Color Server Hoş Geldiniz 2012 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 45111573 13 Ağustos

Detaylı

Metin Tabanlı İçerik Oluşturma Araçları

Metin Tabanlı İçerik Oluşturma Araçları Metin Tabanlı İçerik Oluşturma Araçları Microsoft Office Word Kelime işlemci, görsel nesnelerin veya çizimlerin resim ya da arka plan olarak kullanıldığı metinler oluşturabilen, harita ve tablo gibi şekiller

Detaylı

Renk kalitesi kılavuzu

Renk kalitesi kılavuzu Sayfa 1 / 6 Renk kalitesi kılavuzu Renk Kalitesi kılavuzu, kullanıcıların renk çıktısını ayarlamak ve özelleştirmek için yazıcının mevcut işlemlerinin nasıl kullanılabileceğini anlamasına yardımcı olur.

Detaylı

Çerezleri (Cookie) ve Önbelleği (Cache) Temizleme

Çerezleri (Cookie) ve Önbelleği (Cache) Temizleme Çerezleri (Cookie) ve Önbelleği (Cache) Temizleme Kullandığınız tarayıcıda veya görüntülediğiniz sayfada sorun varsa, öncelikle tarayıcının önbelleğini temizlemeyi deneyin. Önbelleği temizledikten sonra

Detaylı

Renk kalitesi kılavuzu

Renk kalitesi kılavuzu Sayfa 1 / 5 Renk kalitesi kılavuzu Bu kılavuz, renk çıktısını ayarlamak ve özelleştirmek için yazıcının mevcut işlemlerinin nasıl kullanılabileceğini anlamanıza yardımcı olur. Kalite menüsü Yazdırma Modu

Detaylı

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Hızlı Başvuru Kılavuzu

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Hızlı Başvuru Kılavuzu LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES Hızlı Başvuru Kılavuzu Bir kopyalama görüntüsünü küçültme veya büyütme 1. Ana ekrandan Kopyalama düğmesine dokunun. 2. Küçült/Büyüt düğmesine dokunun. 3. Önceden tanımlanmış

Detaylı

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Yazdırma

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Yazdırma Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery Yazdırma 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal

Detaylı

Temel Bilgi Teknolojileri - I Ayrıntılı Ders İçerikleri

Temel Bilgi Teknolojileri - I Ayrıntılı Ders İçerikleri Temel Bilgi Teknolojileri - I Ayrıntılı Ders İçerikleri Bilgi Teknolojileri (IT) Kavramları, Bilgisayar Kullanımı ve Dosyaların Yönetimi, Bilgi ve İletişim HAFTA 1 1. Genel Kavramlar(Bilgisayarın tanımı,bilgi

Detaylı

RightFax'e Tara. Yönetici Kılavuzu

RightFax'e Tara. Yönetici Kılavuzu RightFax'e Tara Yönetici Kılavuzu Kasım 2016 www.lexmark.com İçerikler 2 İçerikler Genel Bakış...3 Dağıtıma hazır olma denetim listesi... 4 Uygulamayı yapılandırma... 5 Uygulamanın yapılandırma sayfasına

Detaylı

Powerpoint; Microsoft ofis programları içinde bulunan bir sunum hazırlama programıdır.

Powerpoint; Microsoft ofis programları içinde bulunan bir sunum hazırlama programıdır. Powerpoint; Microsoft ofis programları içinde bulunan bir sunum hazırlama programıdır. Powerpoint ile toplantılar da veya herhangi bir konu üzerinde açıklama getirmek için sunu hazırlarız. Powerpoint2003

Detaylı

Program Tercihleri. Bölüm 5 Tercihler

Program Tercihleri. Bölüm 5 Tercihler Bölüm 5 Tercihler Windows masaüstü çalışırken ZoomText in nasıl başladığını, oluştuğunu ve göründüğünü kontrol eden özelliklerdir. Ayrıca buradan otomatik güncellemelerde yapılabilir. Böylece ZoomText

Detaylı

Scan Station Pro 550 Adminstration & Scan Station Service Araçları

Scan Station Pro 550 Adminstration & Scan Station Service Araçları Scan Station Pro 550 Adminstration & Scan Station Service Araçları Yapılandırma Kılavuzu A-61732_tr 7J4367 Kodak Scan Station Pro 550 Administration İçindekiler Farklılıklar... 1 Yükleme... 2 İş ayarları

Detaylı

Kaset 5 (İsteğe Bağlı) Kaset 6 (Ekleyici) (İsteğe Bağlı) Kontrol Paneli. Yüksek Hacimli Sonlandırıcı (İsteğe Bağlı) Kontrol Paneli

Kaset 5 (İsteğe Bağlı) Kaset 6 (Ekleyici) (İsteğe Bağlı) Kontrol Paneli. Yüksek Hacimli Sonlandırıcı (İsteğe Bağlı) Kontrol Paneli Xerox ColorQube 90/ 90/ 90 Makineye Genel Bakış Makineye Genel Bakış Özellikler Cihazınız, yapılandırmasına bağlı olarak şu özelliklere sahiptir: 8 Kopyalama E-posta Internet Faksı Sunucu Faksı Doküman

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. AirPrint hakkında bilgiler. Ayar Prosedürü. Yazdırma. Appendix

AirPrint Kılavuzu. AirPrint hakkında bilgiler. Ayar Prosedürü. Yazdırma. Appendix AirPrint Kılavuzu AirPrint hakkında bilgiler Ayar Prosedürü Yazdırma Appendix İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. AirPrint hakkında bilgiler

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR. Ders Notları. Yard. Doç. Dr. Seyit Okan KARA

TEMEL BİLGİSAYAR. Ders Notları. Yard. Doç. Dr. Seyit Okan KARA TEMEL BİLGİSAYAR Ders Notları Yard. Doç. Dr. Seyit Okan KARA İÇERİK Excel program penceresi elemanlarının tanıtımı. Menüler ve araç çubuklarının içerikleri ve uygulamaları. Dosya, Düzen ve Görünüm menülerinin

Detaylı

Copyright 2017 HP Development Company, L.P.

Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden bildirilmeden değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin garantiler, bu ürünler ve hizmetlerle

Detaylı

MİCROSOFT WORD. Araç çubukları: menü çubuğundan yapabileceğimiz işlemleri daha kısa zamanda araç çubukları ile yapabiliriz.

MİCROSOFT WORD. Araç çubukları: menü çubuğundan yapabileceğimiz işlemleri daha kısa zamanda araç çubukları ile yapabiliriz. MİCROSOFT WORD Office programlarının içersinde genelde yazı yazmak amaçlı kullanılan bir programdır Microsoft Word. Aşıdaki şekilde çalışma sayfası görülür. Şimdi Word çalışma sayfasını inceleyelim. Microsoft

Detaylı

MICROSOFT OFFICE WORD 2010 ÖRNEK TEST SORULARI

MICROSOFT OFFICE WORD 2010 ÖRNEK TEST SORULARI MICROSOFT OFFICE WORD 2010 ÖRNEK TEST SORULARI 1-) Word 2010 nedir? A-) Hesap Programıdır B-) Tablo - Grafik Programıdır C-) Kelime İşlem Programıdır D-) İşletim Sistemidir 2-) Microsoft Word 2007 programında

Detaylı

KELİME İŞLEMCİLERE GİRİŞ 5.SINIF BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ ÇALIŞMA KÂĞIDI

KELİME İŞLEMCİLERE GİRİŞ 5.SINIF BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ ÇALIŞMA KÂĞIDI KELİME İŞLEMCİLERE GİRİŞ 5.SINIF BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ ÇALIŞMA KÂĞIDI Microsoft Office Word programı, Amerika da bulunan ve Bill Gates in sahibi olduğu yazılım firması Microsoft tarafından

Detaylı

Laboratuvar Çalışması 3.6.5 Kaynak Paylaşma

Laboratuvar Çalışması 3.6.5 Kaynak Paylaşma Laboratuvar Çalışması 3.6.5 Kaynak Paylaşma Hedefler Aşağıdaki görevleri tamamlamak için Windows XP kullanın: Dosyaları ve klasörleri paylaşma. Ağ sürücülerini eşleme. Arkaplan / Hazırlık PC leri bir ağ

Detaylı

Yazdırma TUR. Fiery Yazılımını İçerir

Yazdırma TUR. Fiery Yazılımını İçerir Fiery Yazılımını İçerir Bu ürünü çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu kılavuzu okuduktan sonra, gelecekte başvuruda bulunmak üzere güvenli bir yerde saklayın. TUR 2014 Electronics For Imaging.

Detaylı

.docx veya.doc (2007 ve üzeri sürümlerde.docx iken sürümlerinde.doc tur.) 1.Belge Başlığı

.docx veya.doc (2007 ve üzeri sürümlerde.docx iken sürümlerinde.doc tur.) 1.Belge Başlığı MİCROSOFT WORD (KELİME İŞLEMCİ) Dosya Uzantısı.docx veya.doc (2007 ve üzeri sürümlerde.docx iken 1997 2003 sürümlerinde.doc tur.) Genel Ekran Görünümü 1.Belge Başlığı 2.Sekmeler 3.Sekme Şeridi 5.Cetveller

Detaylı

Müşteri sürüm notları

Müşteri sürüm notları Bu belge, sürüm hakkında önemli bilgiler içermektedir. Yükleme işlemine devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin olun. Not: Bu belgede "Color Profiler Suite" terimi Fiery

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanım Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J2320/J2720. Sürüm 0 TUR

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanım Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J2320/J2720. Sürüm 0 TUR AirPrint Kılavuzu Bu Kullanım Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J30/J70 Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanım kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar, çalıştırma ortamını,

Detaylı

Cisco Unity Connection Web Gelen Kutusu (Sürüm 9.x) için Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Cisco Unity Connection Web Gelen Kutusu (Sürüm 9.x) için Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Cisco Unity Connection Web Gelen Kutusu (Sürüm 9.x) için Hızlı Başlangıç Kılavuzu Cisco Unity Connection Web Gelen Kutusu (Sürüm 9.x) Cisco Unity Connection Web Gelen Kutusu Hakkında

Detaylı

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118i E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42712 Bu kılavuz, aygıtındaki E-postaya Tara özelliğini ayarlama hakkında hızlı başvuru sağlar. Aşağıdakiler için yordamlar içerir: E-postaya

Detaylı

4 Front Page Sayfası Özellikleri

4 Front Page Sayfası Özellikleri 4 Front Page Sayfası Özellikleri İsterseniz Frontpage penceresinin sağ tarafından, isterseniz araç çubuklarından faydalanarak yeni bir sayfa açın. Frontpage te çeşitli sayfa şablonları bulunmaktadır. Ancak

Detaylı

Donatlar-NotePad DONATILAR

Donatlar-NotePad DONATILAR Donatlar-NotePad DONATILAR Donatılar işletim sistemiyle birlikte gelen programların yer aldığı bölümdür. Bu programlara Başlat-Tüm Programlar- Donatılar adımlarıyla ulaşılır. Not Defteri (Notepad) Sadece

Detaylı

3 Kağıt kenarlarını yüklemeden önce esnetin, havalandırın ve hizalayın. 2 Kılavuzu yüklediğiniz kağıtların boyutuyla eşleşecek şekilde

3 Kağıt kenarlarını yüklemeden önce esnetin, havalandırın ve hizalayın. 2 Kılavuzu yüklediğiniz kağıtların boyutuyla eşleşecek şekilde Hızlı Başvuru Çok amaçlı besleyiciyi yükleme 1 Çok amaçlı besleyiciyi açın. Kağıt yükleme Tepsilere kağıt yükleme DİKKAT YANA YATMA TEHLİKESİ: Donanımın arızalanma riskini azaltmak için her tepsiyi ayrı

Detaylı

Seçenekler Menüsünde Yazdır, Kaydet, Kullanıcı Bilgisi Ve Uyumluluk Sekmelerinin Anlatımı

Seçenekler Menüsünde Yazdır, Kaydet, Kullanıcı Bilgisi Ve Uyumluluk Sekmelerinin Anlatımı Kullanıcı Bilgisi Ve Uyumluluk Yazdır,kaydet,kullanıcı bilgisi,uyumluluk sekmelerin alatımı 1-Taslak kalitesi kullan ; Belgeyi en az biçimlendirmeyle yazdırmak için bu seçeneği belirleriz. Bu, yazdırma

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Microsoft Publisher 2013 önceki sürümlerden farklı görünüyor, bu nedenle öğrenmenizi kolaylaştırmak için bu kılavuzu oluşturduk. Hızlı Erişim Araç Çubuğu En sevdiğiniz komutları

Detaylı

Fiery seçenekleri 1.3 yardımı (istemci)

Fiery seçenekleri 1.3 yardımı (istemci) 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 29 Ocak 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Bir Fiery seçeneğini etkinleştirme...6

Detaylı

BlueStacks Kullanιcι kιlavuzu

BlueStacks Kullanιcι kιlavuzu BlueStacks Kullanιcι kιlavuzu Model No. VS14140 İçindekiler 1. Giriş...2 1.1 BlueStacks'e Genel Bakış...2 1.2 Hedef Kitle...2 2. BlueStacks'i Başlatın...2 2.1 BlueStacks'i Başlatma...2 2.2 Giriş Ekranı...3

Detaylı

Görsel Referans Kılavuzu

Görsel Referans Kılavuzu Görsel Referans Kılavuzu Xerox CX Yazıcı Sunucusu Xerox Color 550/560 Yazıcı Creo Color Server Technology hizmetidir 653-0177A-TR CX yazıcı sunucusu bilgisayarı için kablo bağlantıları 1 3 4 5 1VDC POWER

Detaylı

Müşteri sürüm notları Fiery Color Profiler Suite, sürüm 4.6.2

Müşteri sürüm notları Fiery Color Profiler Suite, sürüm 4.6.2 Müşteri sürüm notları Fiery Color Profiler Suite, sürüm 4.6.2 Bu belge, bu sürüm hakkında önemli bilgiler içerir. Yüklemeye devam etmeden önce tüm kullanıcılara bu bilgileri sağladığınızdan emin olun.

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ Bilgisayar ve elektronik tablolama yazılımı sağlandığında elektronik tablolama yazılımı çalışma alanı düzenlemelerini yapabileceksiniz. ARAŞTIRMA Güncel olarak

Detaylı

Mac OS için Fiery Driver

Mac OS için Fiery Driver 2017 Electronics For Imaging, Inc. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 27 Nisan 2017 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Fiery Driver Updater...5

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI MİCROSOFT EXCEL PROGRAMI Programın Açılışı: Başlat Tüm Programlar Microsoft Office Microsoft

Detaylı

Yazdır Menüsü. Yazdır menüsü resimli anlatım. Yazdır Menüsü. Baskı Önizleme Gerçekleştirmek

Yazdır Menüsü. Yazdır menüsü resimli anlatım. Yazdır Menüsü. Baskı Önizleme Gerçekleştirmek Yazdır Menüsü Yazdır menüsü resimli anlatım. Baskı Önizleme Gerçekleştirmek Yazıcıdan çıktı almadan önce, çıktısını aldığımız belgenin son bir kontrolünü yapmak için baskı önizleme yapmak bir alışkanlık

Detaylı

Ağ Bağlantılarında Windows Kullanan Müşteriler için

Ağ Bağlantılarında Windows Kullanan Müşteriler için Ağ Bağlantılarında Windows Kullanan Müşteriler için Sunucu ve istemci için farklı işletim sistemi ve mimari kullanırken kullanım kılavuzunun Yazıcı Yazılımı kısmında anlatılan işlemler kullanılırsa bağlantı

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Ürünle ilgili not Bu

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum SSID'yi

Detaylı