TELIF HAKKİ BILDIRIMI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TELIF HAKKİ BILDIRIMI"

Transkript

1

2 Telif Hakkı Bildirimi 1 TELIF HAKKİ BILDIRIMI Telif Hakkı 2007 NEC Computers S.A.S. Tüm Hakları Saklıdır. Bu el kitabının hiçbir bölümü, elektronik, kimyasal, mekanik ya da bir başka şekil veya yöntemle, fotokopi, kayıt, bilgi depolaması veya geri yükleme sistemleri dahil, herhangi bir amaçla NEC Computers S.A.S. ın yazılı izni alınmaksızın kopyalanamaz veya aktarılamaz. Garanti Reddi NEC Computers S.A.S., bu ürün ve belgeye ilişkin özel bir amaç için düzenlenmiş satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk garantileri dahil, açık veya zımni tüm garantileri özellikle reddeder. NEC Computers S.A.S., istediği zaman bu ürün veya belgeyle ilgili önceden duyuru yapmaksızın her türlü değişikliği veya düzenlemeyi yapma hakkını saklı tutar. NEC Computers S.A.S., bu ürünün kullanımından kaynaklanan, ticari kar kaybı veya diğer ticari zararlar dahil ancak bununla sınırlı olmaksızın hiçbir neden olunan veya arızi zarardan sorumlu olmayacaktır. Ticari Markalar NEC, PowerMate ve Versa NEC Corporation ın tescilli ticari markalarıdır ve lisans ile kullanılır. MS-DOS, Microsoft, Windows XP ve Windows Vista TM ; Microsoft Corporation ın ABD ve/ veya diğer ülkelerde ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. FreeDOS ; FreeDOS Project in kurucusu ve yöneticisi James F. Hall a ait bir Ticari Markadır. PS/2, International Business Machines, Inc. in ticari markasıdır. Bu el kitabında yer alan diğer ürün isimleri ilgili şirketlerin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir. NEC Computers S.A.S., kendi ticari markaları dışındakilerle hiçbir ilişkisi olmadığını beyan eder.

3 2 NEC Hızlı Başlangıç Kılavuzu İÇINDEKILER Telif Hakkı Bildirimi... 1 Garanti Reddi... 1 Ticari Markalar... 1 İçindekiler... 2 Mevzuat Bilgileri... 5 Avrupa Uyarısı... 5 Üründeki Değişiklikler... 5 CE Etiketi... 5 Radyo Frekansı Girişimi... 5 Lazer Uygunluk Bildirisi... 5 Bağlantılar ve Merkezi Topraklama... 6 PELV (Ekstra Düşük Voltaj Koruması)... 6 SELV (Ekstra Düşük Voltaj Güvenliği)... 6 Merkezi Topraklama... 6 Bina Elektrik Tesisatı... 6 BABT ın Aygıt Onayı... 6 Radyo İletişim Yönetmelikleri (varsa)... 6 Elektrik Bağlantı Kablosu, AC Adaptörü ve Kablolar... 6 Elektrik Kablosu (Masaüstü Bilgisayarlar) 6 AC Adaptörü (Dizüstü Bilgisayarlar) 7 Kablolar... 7 Elektrik Kabloları... 7 Isınma (Dizüstü Bilgisayarlar)... 8 Piller... 8 Pil Ömrü (Dizüstü Bilgisayarlar) 8 Pilleri Değiştirme... 8 Pillerin Elden Çıkarılması... 8 Cam Ekran (Dizüstü Bilgisayarlar)... 9 Hava Dolam Sistem Soutma... 9 Kasa Kapağını Çıkarma ve Değiştirme... 9 Ürünü Atma... 9 Uyarılar Uyarı - Yüksek Voltaj! Uyarı-Statik Elektrikten Korunun! Fırtınalı Hava Uyarısı Epilepsi Uyarısı Virüs Uyarısı Bakım ve Kullanım Hızlı Başlangıç Kılavuzunuz Hakkında Bizimle Temasa Geçin... 12

4 İçindekiler 3 Metinde kullanılan işaretler İlgili Dokümanlar Başlarken İlk Kullanım Dizüstü Bilgisayarınızı Kurma ve Çalıştırma 16 Masaüstü Bilgisayarınızın Kurulması ve Çalıştırılması 18 İşletim Sistemi ve Yazılımın Kurulumu FreeDos Windows XP Windows Vista Windows İşletim Sisteminin Kaydettirilmesi Aktivasyon ve Kayıt İşlemlerinin Anlaşılması Çevrimiçi Dokümantasyonun Kullanılması NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon Windows İşletim Sistemi'ne Sahip Bilgisayarlar Windows İşletim Sistemi'ne Sahip Olmayan Bilgisayarlar Yazılım Uygulamaları için Dokümantasyon Bundan Sonra Ne Yapılmalı Sorun Giderme Kılavuzu Temel Sorun Giderme Sistemin Çalışmaması Sistem İlk Başlatılırken Çıkabilecek Sorunlar Sistem Doğru Şekilde Çalıştıktan Sonra Çıkabilecek Sorunlar Sistem Başlatılırken Çıkabilecek Sorunlar Donanımla İlgili Sorunlar Yeni Uygulama Yazılımının Çalışmasıyla İlgili Sorunlar Sorun Giderme için Diğer Bilgi Kaynakları Diğer Belgeler Teknik Destek Merkezinden Yardım Teknik Destek Web Sitesinden Yardım Teknik Destek Hizmetlerine E-posta Yapılandırmanızı Geri Yükleme SmartRestore Kurtarma Programı Yedekleme Bölümünden Kurtarma Programı Kurtarma Programını Kurtarma CD'leri/DVD'lerinden başlatma Windows Sistem Geri Yükleme Geri Yükleme Noktası Oluşturma Bilgisayarınızı Önceki Bir Zamana Geri Yükleme... 45

5 4 NEC Hızlı Başlangıç Kılavuzu Son Geri Yüklemeyi Geri Alma Sistem Geri Yükleme Ayarlarına Erişim Dizin... 46

6 Mevzuat Bilgileri 5 MEVZUAT BILGILERI Avrupa Uyarısı CE etiketli ürünler, Avrupa Topluluğu tarafından yayınlanan Elektromanyetik Uygunluk Direktifleri (89/336/EEC) ve Düşük Voltaj Direktifleri (73/23/EEC) (93/68/EEC sayılı Direktifle değiştirilmiştir) koşullarına uygunluk gösterir. Söz konusu direktiflerle uygunluk aşağıdaki Avrupa Standartlarına uyum anlamına gelir: EN55022 (1994+A1:1995+A2:1997): Radyo paraziti ile ilgili özellikler EN55024 (1998+A1:2001): Korunma özellikleri EN (2000): Harmonik akım yayılımı sınırlaması EN (1995+A1:2001): Düşük voltaj tedarik sistemlerindeki titreşim ve voltaj dalgalanmaları sınırlaması EN (2001): Ürün Güvenliği. Bilgisayarınızda bir iletişim ağ kartı bulunuyorsa, giriş/ çıkış yuvası İletişim Ağ Voltajı (TNV-3) olarak tanımlanır. Üründeki Değişiklikler CE Etiketi NEC Computers S.A.S., CE Etiketi ile ürün arasındaki uyumu değiştirebileceğinden, Kullanıcı tarafından yapılan değişiklik ve bunun yol açacağı zararlardan sorumlu tutulamaz. Radyo Frekansı Girişimi Üretici bu aygıtın üzerinde yapılan izinsiz değişiklikler nedeniyle meydana gelen radyo veya TV girişimlerinden sorumlu değildir. Lazer Uygunluk Bildirisi Optik aygıtlar 1.sınıf lazerli ürünlere ilişkin Uluslararası Elektro Teknik Komisyonunun IEC ve Avrupa EN standartları çerçevesinde test edilir ve uyum sertifikası verilir. 1.sınıf lazerli ürünler tehlikeli olarak değerlendirilmez. Optik aygıtlar, normal bir çalıştırma veya tavsiye edilen bakımlar sırasında kullanıcıları 1. sınıf seviyesinin üzerinde lazer radyasyonuna maruz bırakmayacak şekilde tasarlanırlar. Bilgisayarınızda yüklü optik aygıtlar yalnızca bu elektronik ürünlerin parçası olarak tasarlanmıştır ve bu nedenle TÜM lazerli ürünlere ilişkin Federal Yönetmelik Bölüm ve Bölüm gereksinimlerine uymaları gerekmemektedir.

7 6 NEC Hızlı Başlangıç Kılavuzu Mevzuat Bilgileri Bağlantılar ve Merkezi Topraklama PELV (Ekstra Düşük Voltaj Koruması) Aygıtın ekstra düşük voltaj bütünlüğünü sağlamak için, harici bağlantı noktalarına yalnızca şebeke korumalı elektriksel olarak uyumlu devrelere sahip aygıtları bağlayın. SELV (Ekstra Düşük Voltaj Güvenliği) Bu ürünün tüm giriş ve çıkışları Ekstra Düşük Voltaj Güvenliği olarak sınıflandırılmıştır. Merkezi Topraklama Elektrik çarpmasından korunmak için, tüm yerel (münferit büro makineleri) bilgisayarları ve bilgisayar destek araçlarını binanın aynı elektrik devresine bağlayın. Emin değilseniz, uzaktan topraklamayla ilgili sorunları önlemek için binadaki kablolama sistemini kontrol edin. Bina Elektrik Tesisatı Aygıtı sadece ülkenizdeki geçerli yönetmeliklere uygun elektrik tesisatına bağlayın. İngiltere için IEE yönetmelikleri geçerlidir. BABT ın Aygıt Onayı Bu aygıt, BT Kamu Şalterli Telefon Ağı na (PSTN) dolaylı bağlantıyı içeren BABT ın NS/G/1234/J/ no.lu Aygıt Onayı ile uyumludur. Daha fazla bilgi için OFTEL SA29 bildirimine bakınız. Radyo İletişim Yönetmelikleri (varsa) Kablosuz radyo iletişim ürünleri kullanırken uyulması gereken yönetmelikler (kablosuz LAN ve/ veya Bluetooth). Bu yönetmeliklerle ilgili daha fazla bilgi için çevrimiçi belgelerinize bakınız. Elektrik Bağlantı Kablosu, AC Adaptörü ve Kablolar Elektrik Kablosu (Masaüstü Bilgisayarlar) Elektrik kablosu giriş ve çıkış prizi (donanımlıysa) Yüksek Voltaj olarak sınıflandırılır. Aygıtın elektrik bağlantısını kesmek için, elektrik kablosunu fişten çekmeniz gerekir. Bu amaçla, çıkış prizi aygıtın yakınında hazırlanmalı ve kolayca ulaşılır olmalıdır. Avrupa ülkeleri için giriş priz voltajının 200 ve 240 VAC arasında olması gerekmektedir. Bilgisayarınızı prize takmadan önce elektrik kablosundaki voltaj düğmesinin 230 V konumunda olduğundan emin olun. Bkz: Masaüstü Bilgisayarınızın Kurulması ve Çalıştırılması, sayfa 18. Not: Amerika ve Kanada daki çoğu duvar prizi 115 volttur. Avrupa, Avustralya ve Asya (Tayvan hariç) ülkelerindekiler 230 volttur. Tayvan'da 115-volt prizler kullanır.

8 Mevzuat Bilgileri 7 Not: Bazı bilgisayarlarda bu düğme bulunmayabilir. Bu durumda voltaj düğmesi halihazırda bölgenize uyarlanmış demektir. Kullanıcı, hiçbir zaman elektrik bağlantısını söküp açmaya kalkışmamalıdır. Elektrik bağlantı kablosunun kullanıcı tarafından değiştirilebilen parçası yoktur. Elektrik bağlantı kablosunda ciddi yaralanmalara yol açacak yüksek voltaj bulunmaktadır. Arızalı bağlantı kabloları satıcıya iade edilmelidir. Kablolar AC Adaptörü (Dizüstü Bilgisayarlar) Aygıtın elektrik bağlantısını kesmek için, AC adaptörünü fişten çekmeniz gerekir. Bu amaçla, çıkış prizi aygıtın yakınında hazırlanmalı ve kolayca ulaşılır olmalıdır. Kullanıcı, hiçbir zaman AC adaptörünü söküp açmaya kalkışmamalıdır. AC adaptörünün kullanıcı tarafından değiştirilebilen parçası yoktur. AC adaptör içinde ciddi yaralanmalara yol açacak yüksek voltaj bulunmaktadır. Arızalı AC adaptörler satıcıya iade edilmelidir. AC adaptörü bir bilgisayarla kullanmak içindir ve EN60950 standartlarına uygundur. AC Adaptörünün üzerini örtmeyin veya üzerine herhangi bir şey koymayın. Adaptörü diğer nesnelerden uzakta tutarsanız, çalışırken gerektiği gibi soğuyabilir. AC adaptörü güvenli ortamlarda kullanmak içindir. Yalnızca sisteminizle birlikte verilen AC adaptörünü kullanın. Başka adaptörler de aynı görünüme sahip olsalar da, kullanıldıklarında sisteminize zarar verebilirler. Sistemin EMC performansı ancak kablo ve arabirimde etkili blendaj kullanıldığında garanti edilir. USB, IEEE1394, seri, yazıcı, oyun, analog veya dijital ses/görüntü, Ethernet LAN, PS/2, TV veya FM antenleri ve genel olarak tüm yüksek hızlı kablo arabirimleri için blendajlı arabirim kablosu kullanılması gerekir. Yalnızca LAN veya RTC modem kablosu 3 metreden daha uzun olabilir. Ethernet LAN kablosu olarak yalnızca FTP blendajlı kabloları kullanın (cat 5). Elektrik Kabloları Hasarlı kabloları değiştirin. Doğru kabloyu edinmek için satıcınıza danışın. Yeni kablo; tip ve voltaj değerleri açısından orijinal kablo ile aynı olmalıdır. Orijinal elektrik bağlantı kablosu ile ilgili bilgilere bakınız. Fiş, uluslararası bir kuruluşun onay işaretini taşımalıdır. Kablo, son kullanıcının bulunduğu ülkeye uygun olmalıdır. Ülkenizde kullanılması gereken elektrik kablosu türünü bilmiyorsanız, satıcınıza veya bölgenizdeki yetkili elektrik dağıtım merkezine başvurun.

9 8 NEC Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu donanımda 3 uçlu, topraklı elektrik kablosu kullanılmalıdır. Kablo uzunluğu 2,5 metreyi geçmemelidir. Elektrikle ilgili kazaları önlemek için kablodaki topraklı ucu çıkarmayın veya devre dışı bırakmayın. Avrupa ülkelerinde, fiş en az 250 Volt AC, 10 amperlik olmalıdır. A.B.D. ve Kanada'da ise en az 125 Volt AC, 10 amperlik olmalıdır. Isınma (Dizüstü Bilgisayarlar) Uzun süre kullanıldığında AC adaptör ve bilgisayarın alt kısmı ısınabilir. İkisi ile de sürekli fiziksel temastan kaçınılmalıdır. Piller Pil Ömrü (Dizüstü Bilgisayarlar) Piller zamanla gücünü kaybetmeye başlar (laboratuar ortamında en uzun sürenin yüzde 50 si kadar). Pilin güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için birkaç ayda bir pili tamamen boşaltmanız, ardından kesintisiz ve tam olarak şarj etmeniz gerekir. Pilleri Değiştirme Lityum pil, sistem yapılandırma bilgisini korur. Piliniz sistem yapılandırma bilgisini koruyamadığında değiştirmenizi tavsiye ederiz. Pil değişimiyle ilgili bilgiler için çevrimiçi belgelerinize bakınız. Dikkat: Yanlış yerleştirilen pillerin patlama tehlikesi vardır. Yalnızca üretici tarafından tavsiye edilen pillerle değiştirin. Pillerin Elden Çıkarılması Pillerin elden çıkarılması ulusal yasa ve yönetmeliklere uygun olmalıdır. Kullanılmış pilleri günlük çöpünüze atmayın: Pillerin, diğer katı atık toplama alanlarına, diğer katı atıklarla birlikte yakılacak, dolgu olarak kullanılacak veya karışacak şekilde atılması pek çok ülkede kanunlarla yasaklanmıştır. Pillerin çevreye zarar vermeden yeniden dolumu veya dönüşümüyle ilgili bilgiler için bulunduğunuz yerdeki atık idaresi yetkilileriyle temas kurun.

10 Mevzuat Bilgileri 9 Cam Ekran (Dizüstü Bilgisayarlar) Bilgisayarı kullanırken, temizlerken, taşırken veya saklarken dikkatli olun. Aşağıdakilere dikkat edin: Ekrana bastırmayın veya bükmeyin. Kapağı klavyenin üzerindeki herhangi bir şey varken kapatmayın. Taşırken, kutu içine kapağa temas eden kesici, sert bir cisimle birlikte koymayın. Yukarıdakilerden herhangi birini yaptığınız takdirde ekran zarar görebilir. Hava Dolam Sistem Soutma Açklklar veya hava ve stma yarklarnn önünü asla kapatmayn. Dikkat: Dizüstü bilgisayarnz hava akmnn düük seviyede olduu yerlerde (örnein kapal çanta içerisinde) durduu srada çaltrmak zarar görmesine veya yangna neden olabilir. Kasa Kapağını Çıkarma ve Değiştirme Donanımın servisi için veya bir parçasını değiştirmek üzere kasanın kapağını açmadan önce, tüm elektrik ve modem kablolarını (ve taşınabilir bilgisayarlarda ana pili) çıkartın. Elektrik kablosunu takıp çalıştırmadan önce kasanın kapağını yerine takın ve vidalarını tornavida ile sıkın. Ürünü Atma Elektrikli ve Elektronik Cihaz (WEEE) Atığı Direktifleri, kullanılan elektrikli ve elektronik ürünlerin yeniden kullanım, geri dönüştürme ya da diğer yeniden değerlendirme biçimleri için veya atık miktarının azaltılması amacıyla, diğer evsel atıklardan ayrı olarak atılmasını gerektirir. Klavye, fare, uzaktan kumanda, hoparlör, vb. gibi aygıtlar da buna dahildir. Bu tür ürünleri atarken, NE ve/veya dağıtıcınızla yaptığınız sözleşmeye uygun olarak hareket edin.

11 10 NEC Hızlı Başlangıç Kılavuzu UYARİLAR Uyarı - Yüksek Voltaj! Bilgisayarınızın açma düğmesi kapalı olduğunda dahi AC güç kaynağına bağlıyken içinde yüksek voltaj bulundurur. Yüksek voltaja maruz kalmak yaralanmalara neden olabilir. İsteğe bağlı donanım aygıtlarının kurulumu sırasında yaralanma riskini önlemek için Yetkili Servisi arayın. Uyarı-Statik Elektrikten Korunun! Devre kartları ve bütünleşmiş devreler statik elektrikten kolayca zarar görebilirler. Hasar riskini azaltmak için bu gibi malzemeleri sisteminize takılı olmadıkları zamanlarda koruyucu paketler içinde muhafaza edin. Bellek modülleri, video belleği, disket sürücüleri, devre kartları ve benzeri aygıtları takıp çıkarmadan önce statik elektrikten koruyun. Bunun için bilgisayarınızın açma düğmesinin KAPALI konumunda olduğundan emin olun. Ardından, bilgisayarın AC elektrik kablosunu fişten çıkartın. Takmak istediğiniz aygıtı seçmeden önce anti statik bilek bandı (elektronik malzeme dükkanlarında bulunur) takmanız gerekecektir. Bilek bandının, bilgisayar kasasının boyalı olmayan metal bir bölümüyle temas ettiğinden emin olun. Elektrostatik yoğunlaşmayı gidermek için bir başka seçenek de bilgisayar kasasının boyalı olmayan metal bir bölümüne el ile dokunmaktır. Diğer elinizle de takacağınız aygıta dokunun ve takma işi bitene kadar sürekli temas sağlayın. Fırtınalı Hava Uyarısı Fırtınalı havalarda, modeminizin telefon hattıyla veya TV bağlantı noktasının anten yuvasıyla olan bağlantısını kesin. Yakınlardaki telefon hatlarına veya bir antene yıldırım düşmesi durumunda modeminiz, TV kartınız, hatta tüm bilgisayar sisteminiz zarar görebilir. Ürün garantisinin yıldırım düşmesi durumlarında geçersiz olduğunu unutmayın. Epilepsi Uyarısı Bazı kişiler günlük hayatta maruz kaldıkları birtakım ışık düzenlerine veya yanıp sönen ışıklara karşı epileptik kriz (sara krizi) veya bilinç kaybı gibi tepkiler verirler. Bu kişiler televizyon veya bilgisayar görüntüleri izlerken kriz nöbetine girebilirler. Böyle bir olay daha önce epilepsi hastalığına ilişkin herhangi bir belirti yaşamamış veya epilepsi nöbeti geçirmemiş kişilerin dahi başına gelebilir. Siz veya ailenizde herhangi bir kişi yanıp sönen ışıklara maruz kaldığınızda epilepsi (sara) benzeri belirtiler (kriz veya bilinç kaybı) yaşıyorsanız, bilgisayarınızı kullanmadan önce doktorunuza danışın.

12 Uyarılar 11 Bilgisayarınızı kullanırken, baş dönmesi, bulanık görme, göz veya kas seğirmesi, bilinç kaybı, konsantrasyon bozukluğu, istemsiz hareket veya kasılma gibi bir durumla karşılaşırsanız, DERHAL kullanıma ara verin ve doktorunuza danışın. Virüs Uyarısı Bu ürünün %100 virüssüz olduğunu garanti ederiz. Yapılandırmanıza bağlı olarak, bilgisayarınızda bir virüsten koruma uygulaması kullanılabilir. Daha fazla bilgi için çevrimiçi belgelere bakın. Bakım ve Kullanım Bilgisayarınızın doğru şekilde bakımı ve kullanımı için şunlara dikkat ediniz: Bilgisayarınızı aşırı sıcak veya soğuktan koruyun. Kullanmadan önce bilgisayarınızın oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Bilgisayarınızı manyetik alanlardan uzak tutun. Bilgisayarınızı kuru bir ortamda tutun. Bilgisayarınızı ıslak bezle silmeyin veya içine herhangi bir sıvı dökmeyin. Bilgisayarı çarpma veya düşmelere karşı koruyun. Bilgisayarı buğulanmaya karşı koruyun. Eğer buğulanma varsa açmadan önce buharlaşmasını bekleyin. Bilgisayarı toz, kum ve kirden uzak tutun. Daha fazla bilgi için lütfen Çevrimiçi Belgelere bakın. Bkz: NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon, sayfa 23

13 12 NEC Kullanım Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzunuz Hakkında Hızlı Başlangıç Kılavuzu sisteminizi kurmanıza ve NEC bilgisayarınızın size sunacağı tüm faydalardan hemen yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayarınızdaki gelişmiş özellikler hakkında çok daha detaylı bilgi için kullanıcı dostu Çevrimiçi Dokümantasyon'u gözden geçirmek üzere zaman ayırmanızı ısrarla tavsiye ederiz. Yapılandırmanıza bağlı olarak ya bir CD'de kayıtlı olarak ya da sabit diskinize önceden yüklenmiş olarak sunulmaktadır. Bkz. NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon, sayfa 23. Bu kılavuz bilgisayarınızı kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda temel sorun giderme önerileri ile ilgili bir bölüm içermektedir. Önerilen eylemler sorununuzu çözmediği takdirde, yardım için NEC Destek ve Servis bölümü ile temasa geçin. Not: Bu Hızlı Başlangıç Kılavuzu tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayar sistemlerimizin en temel özelliklerini kapsayacak biçimde tasarlanmıştır. Dolayısıyla, bu kılavuzda sözü edilen bazı donanım ve yazılımlar sahip olduğunuz sisteme uygun olmayabilir ve yalnızca size ait sistem yapılandırması ile ilgili bölümleri okumanız gerekir (örneğin sisteminizde bir ses kartı yoksa, ses konusundaki bölümleri okumanız gerekmez). Not: Ayrıca, NEC bilgisayar modelleri bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmeleri kullanıma sunmak amacıyla sürekli geliştirildiğinden, bu kılavuzda detayları verilen donanım ve yazılımlar üzerinde güncellemeler gerçekleştirilebilir. Bu yüzden bazı talimatlar ve resimler basılı olanlarla farklılık gösterebilir. Bizimle Temasa Geçin Kullanıcı Dokümantasyonu ile ilgili sorularınız ve gözlemleriniz varsa ve geçerli bir internet bağlantısına sahipseniz, lütfen aşağıdaki adresi kullanarak bize bir e-posta gönderin: Bu e-posta adresini bilgisayarınızla ilgili soru ve görüşleriniz için KULLANMAMANIZI rica ederiz. Bu tür konular bulunduğunuz yerdeki Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek birimlerine iletilmelidir.z. Metinde kullanılan işaretler Bu kılavuzun olabildiğince kolay okunabilmesi için metin aşağıdaki gibi düzenlenmiştir. Uyarılar, ikazlar ve notlar aşağıdaki formattadır: Not: notlar, tanımlanan şey hakkında özellikle önem taşıyan bilgileri vermektedir. Dikkat: ikazlar, sistem donanımına veya yazılımına zararlı olabilecek durumları göstermektedir.

14 Hızlı Başlangıç Kılavuzunuz Hakkında 13 Uyarı: uyarılar, ciddi kişisel yaralanmalara ve ölümlere yol açabilecek durumlara karşı sizi uyarır. Masaüstü bilgisayar simgesi yalnızca masaüstü bilgisayarlarla ilgili bilgileri sunar. Dizüstü bilgisayar simgesi yalnızca dizüstü bilgisayarlarla ilgili bilgileri sunar. İlgili Dokümanlar Bu kılavuza ek olarak, bilgisayarınızla birlikte aşağıdaki dokümantasyon da gönderilebilir. Müşterilere Notlar (sarı kağıt - isteğe bağlı): Müşterilere Notlar, Kullanım Kılavuzu basıldığında bulunmayan, bilgisayarla ilgili ek bilgileri sunmaktadır. Not: sisteminizi hazır ve çalışır hale getirmeden önce Müşteriye Notlar belgesini okuyun. NEC Çevrimiçi Dokümantasyon: sisteminiz rahatça erişilebilecek, her zaman elinizin altında bulunan bir dokümantasyon ile birlikte gelmektedir. Basılı dokümanları artık aramanıza gerek yok. Sisteminiz ya da uygulamalarınız hakkındaki bilgiler doğrudan işletim sisteminden kullanılıyor. Yapılandırmanıza bağlı olarak isteğe bağlı bir CD'de kayıtlı olarak ya da sisteminize kurulu olarak sunulmaktadır. Bu dokümantasyon hakkında daha fazla bilgi için, NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon, sayfa 23 bölümünü okuyun. NEC Sürücü CD/DVD'si (isteğe bağlı): bu CD/DVD sisteminizle beraber gelen aygıtlara ilişkin sürücüleri ve NEC tarafından sunulan donanım seçenekleri ile ilgili isteğe bağlı sürücülerden oluşan eksiksiz bir set içermektedir. Sisteme isteğe bağlı bir donanım kurmanız veya başka sistem yükseltmeleri gerçekleştirmeniz durumunda, sisteminizin çalışması için gerekli olan sürücüleri yüklemek için bu CD/DVD'yi kullanın. Kullanmadan önce lütfen Sürücü CD/DVD'si hakkındaki tüm dokümantasyonu eksiksiz olarak okuyun. Doğayla dost ürün ve hizmetler sunmak ve işimizi bu sorumluluk bilinciyle sürdürmek inancıyla, çevreyi koruma taahhüdümüzün bir parçası olarak NEC Sürücü CD/DVD'si müşterinin talebi üzerine sistemle birlikte gönderilmektedir. Sisteminizi satın alırken bu seçeneği tercih etmemeniz durumunda, web sistesi aracılığıyla sipariş verme fırsatınız bulunmaktadır. Bilgisayarınız yapılandırmanıza ve tercih ettiğiniz seçeneklere bağlı olarak ek dokümanyasyon ile birlikte teslim edilebilir. Monitör, hoparlör veya USB kamera gibi özel cihazlar hakkında ayrıntılı bilgi için bu cihazlara özel dokümantasyona bakın.

15 14 NEC Kullanım Kılavuzu

16 Başlarken Bu bölüm, bilgisayarınızı ambalajından çıkardıktan sonra uygulamanız gereken temel kurulum işlemlerini içerir ve çevrimiçi kılavuzunuzu anlamanıza yardımcı olur. Bu bölümü dikkatlice okuyarak bilgisayarınızın mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz!

17 16 NEC Hızlı Başlangıç Kılavuzu İLK KULLANİM Dizüstü Bilgisayarınızı Kurma ve Çalıştırma Dikkat: Bilgisayarınızı kurduktan sonra, Çevrimiçi Belgeler'de «Sağlıklı Bir Çalışma Ortamı Oluşturma» bölümünü okuyarak, bilgisayarınızı verimli ve güvenli bir biçimde nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Söz konusu bölüm, bilgisayarınızı kurarken ve kullanımı sırasında, sinir, kas veya tendon rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltmayla ilgili bilgileri de içerir. 1. Elektrik Bağlantıları a. AC adaptör kablosunu sistemin elektrik bağlantı noktasına takın. b. Elektrik kablosunun bir ucunu adaptöre, diğer ucunu doğru şekilde topraklanmış bir elektrik prizine takın. Dikkat: AC adaptörünü kullanırken, elektrik kaynağının sistemin volt AC aralığında olduğundan emin olun. Voltaj bu aralığın dışında ise (başka ülkelere seyahat ediyorsanız bu konuya dikkat edin), AC adaptörünü asla kullanmayın. 2. LAN (varsa) Varsa LAN kablosunu LAN bağlantı noktasına takın. 3. Modem (varsa): a. Modem kablosunun bir ucunu modem bağlantı noktasına takın. b. Diğer ucu bir telefon hattına bağlayın (gerekiyorsa adaptör kullanın). 4. LCD paneli kaldırın.

18 Dizüstü Bilgisayarınızı Kurma ve Çalıştırma 17 Dikkat: Zorlamayın, düğmeye basarken veya kilidi açan mandalı iterken dikkatli olun. 5. Sisteminizi çalıştırmak için güç düğmesine kısaca basın. 6. Sıradaki adımlar için bkz: İşletim Sistemi ve Yazılımın Kurulumu, sayfa 21. Not: Yazıcı gibi başka aygıtların bağlanması konusunda bilgiler Elektronik Belgelerdedir (bkz: NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon, sayfa 23.) İlk kurulumla ilgili sorunlar yaşarsanız ilgili bölüme bakın: Temel Sorun Giderme, sayfa 28.

19 18 NEC Kullanım Kılavuzu Masaüstü Bilgisayarınızın Kurulması ve Çalıştırılması Uyarı: bilgisayarınızı kurduktan sonra, Çevrimiçi Dokümantasyon'da yer alan, bilgisayarınızı verimli ve güvenli bir biçimde kullanmanıza yardımcı olacak talimatları içeren «Sağlıklı Bir Çalışma Ortamı Hazırlamak» bölümünü okuyun. Bölüm, bilgisayarınızın nasıl kurulacağı ve sinir, kas veya tendon rahatsızlıklarının oluşması riski en aza indirilecek şekilde nasıl kullanılacağına dair bilgiler içermektedir. Kurulumun başarılı olması için, bilgisayarı ilk açtığınızda yalnızca aşağıdaki aygıtların takılı olmasını öneririz. 1. Fare ve Klavye a. PS/2 aygıtlar (varsa) PS/2 farenizi (yeşil renk kodlu) ve klavyenizi (mor renk kodlu) PS/2 bağlantı noktalarına takın. b. USB aygıtları (varsa) USB farenizi ve klavyenizi USB bağlantı noktalarına takın. 2. Monitör a. VGA konnektörlü monitör. Monitör kablosunu VGA bağlantı noktasına (mavi renk kodlu) takın. b. DVI konnektörlü Monitör Monitör kablosunu DVI konnektörüne takın. Not: bazı durumlarda iki video konnektörüne sahip olursunuz; bu durumda ek kartlardan birini kullanmanızı öneririz. Ana kart üzerindeki konnektör devre dışı bırakılacaktır.

20 Masaüstü Bilgisayarınızın Kurulması ve Çalıştırılması LAN (varsa) LAN kablosunu LAN bağlantı noktasına takın. 4. Modem (varsa): a. Modem kablosunun bir ucunu modem bağlantı noktasına (kırmızı renk kodlu) takın. b. Diğer ucunu duvardaki telefon prizine takın (gerekiyorsa adaptör kullanın).

21 20 NEC Kullanım Kılavuzu 5. Elektrik bağlantıları. a. Ana birimi bir elektrik prizine takın. Dikkat: varsa, güç kaynağı anahtarını doğru voltaja getirin. b. Monitörü bir elektrik prizine takın. 6. Monitörünüzü ve ana birimi açın. 7. Bundan sonraki adımlar için İşletim Sistemi ve Yazılımın Kurulumu, sayfa 21 bölümüne bakın. Not: Yazıcı gibi ek aygıtların nasıl takılacağı hakkındaki bilgiler Elektronik Dokümantasyonda bulunabilir (bkz. NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon, sayfa 23.) Başlangıç kurulumu sırasında sorunlar olduğunda Temel Sorun Giderme, sayfa 28 bölümünün ilgili kısmını okuyun.

22 Ýþletim Sistemi ve Yazýlýmýn Kurulumu 21 İŞLETiM SiSTEMi VE YAZİLİMİN KURULUMU Bilgisayarınızı ilk açtığınızda, işletim sistemi ve yazılım otomatik olarak yüklenir. İşletim sisteminizle ilgili bölüme bakın. FreeDos Dikkat: işletim sistemini kurmadan önce "Sağlıklı Bir Çalışma Ortamı Hazırlamak" bölümünde sözü edilenler haricindeki aygıtları takmayın ve bilgisayarınızın yükseltme işlemlerini gerçekleştirmeyin. FreeDos makinenizde yüklüdür. Bilgisayarınızı ilk açtığınızda ekranda DOS komut ekranı C:> görüntülenir. Windows XP Bilgisayarınızı açtığınızda, "Microsoft Windows'a Hoş Geldiniz» mesajı görüntülenir. Bundan sonra kurulum işlemleri sırasında size bir sihirbaz eşlik edecektir. Bilgisayarınızı doğru biçimde kurmak için ekran talimatlarını izleyin. Kurulum işlemleri sırasında Microsoft'a kayıt yaptırmayı seçerseniz birkaç ekran boyunca internet bağlantınızın yapılandırılması sağlanacaktır. Fabrikada takılan, isteğe bağlı modemi kullanarak Internet'e bağlanmak: Internet Servis Sağlayıcı'nızdan (ISS) gerekli bilgileri alın. Yerel Alan Ağı'nı (LAN) kullanarak Internet'e bağlanmak: IP ve DNS bilgileri gereklidir. Bilgileri almak için ağ yöneticinizle temasa geçin. Uyarı mesajı geldiğinde, Windows XP kurulumunu sonlandırmak için Son düğmesine tıklatın. Sistem yeniden başlayabilir. Bu süre içerisinde bilgisayarınızı kapatmayın! Windows XP'yi öğrenmek ve kullanmak için Başlat düğmesine ve ardından Yardım ve Destek öğesine tıklatın. Windows Vista Kurulum işlemleri sırasında size bir sihirbaz eşlik edecektir. Ekrandaki talimatları izleyin veya tercihlerinize göre gösterilen öğeleri değiştirin. Teşekkür penceresi, kurulum tamamlandığında gerçekleştirilecek ilk eylemi seçmenize izin verir.

23 22 NEC Hýzlý Baþlangýç Kýlavuzu Hoş geldiniz Merkezi penceresi gösterildiğinde, kurulum tamamlanır. Hoş geldiniz Merkezi, kullanımınız için bilgisayarı idealleştirmenizi sağlayan bir dizi görevi tamamlamanızı sağlar. Bu tip görevler, Internet'e bağlanmayı, kullanıcı hesapları eklemeyi, başka bilgisayardan dosyalar ve ayarları aktarmayı, antivirüs uygulamanızı kurmayı veya garanti servisinizi kaydetmeyi içerebilir. Windows Vista'yı öğrenmek ve kullanmak için Başlat düğmesine ve ardından Yardım ve Destek öğesine tıklatın. Windows İşletim Sisteminin Kaydettirilmesi Kurulum işlemi sırasında sizden Microsoft'a kayıt yaptırmanız istenebilir. Bu isteğe bağlıdır. Sahip olduğunuz kopyayı kaydettirmekle, ürün desteği, ürün güncelleme bilgileri ve diğer hizmetlerden yararlanabilmeyi garanti edersiniz. Kaydettirmeye karar vermeniz durumunda, sizden kişisel bilgiler (örneğin, e-posta adresi gibi «iletişim» bilgileri) istenecektir. Windows Kurulum işlemi sırasında kayıt yaptırmamayı seçerseniz, Kayıt Sihirbazı'nı kullanarak bunu daha sonra gerçekleştirebilirsiniz. Windows XP'de: Başlat tuşuna ve daha sonra Çalıştır öğesine tıklatın. Aç kutusuna regwiz /r komutunu yazın. Windows Vista'da: Başlat menüsündeki Anlık Arama kutusuna Kayıt yazın. Kayıt Sihirbazı öğesini seçin ve ekran uyarılarını takip edin. Not: çevrimiçi kayıt işlemi için, etkin bir Internet bağlantısı bulunmalıdır. Aktivasyon ve Kayıt İşlemlerinin Anlaşılması Aktivasyon işlemi zorunlu ve tamamen kimlik belirtilmeden yapılan bir işlemdir. Yazılımın, son kullanıcı lisans anlaşmasında izin verilen sayıdan daha fazla bilgisayara yüklenmemesini sağlar. Microsoft işletim sistemi fabrikada yüklenmiş olduğundan, sahip olduğunuz kopyayı aktive etmeniz gerekmez; bu işlem NEC tarafından sizin için gerçekleştirilmiştir. Kayıt işlemi isteğe bağlıdır ve destek seçeneklerine erişim sağlar. Kişisel kimlik bilgileri tarafınızdan yalnızca kayıt aşamasında verilmektedir.

24 Çevrimiçi Dokümantasyonun Kullanýlmasý 23 ÇEVRiMiÇi DOKÜMANTASYONUN KULLANİLMASİ Sisteminiz rahatça erişilebilecek, her zaman elinizin altında bulunan bir dokümantasyon ile birlikte gelmektedir. Basılı dokümanları artık aramanıza gerek yok. Sisteminiz ya da uygulamalarınız hakkındaki bilgiler doğrudan ekranınızdan kullanılmaktadır. NEC System Çevrimiçi Dokümantasyon Bilgisayarınızı hazır ve çalışır duruma getirdikten sonra, çevrimiçi kullanım kılavuzunuzu okumak için zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Bu doküman sisteminiz hakkında detaylı bilgilerle doludur ve bunları okumak için ayıracağınız birkaç dakika, bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Windows İşletim Sistemi'ne Sahip Bilgisayarlar Dokümantasyon sisteminizde yüklüdür ve Internet Explorer kullanılarak okunabilir. Erişim için Başlat'a tıklatın, Tüm Programlar öğesini seçin, ardından Çevrimiçi Dokümantasyon'a ve Sistem Çevrimiçi Dokümantasyon'a tıklatın. Not: gerektiğinde SmartRestore öğesini kullanarak bunu yeniden yükleyebilirsiniz. Bkz. SmartRestore, sayfa 36. Çevrimiçi dokümantasyonu açarken Internet Explorer'ın açılan pencereler gibi bazı özellikleri engellediğine dair bir uyarı mesajı alabilirsiniz. Dokümantasyonunuzun tüm özelliklerinden yararlanmak için aşağıdaki adımları izleyin: 1. Tamam öğesini seçin ve bilgi çubuğu (adres çubuğunun hemen altında) üzerindeki uyarı mesajını tıklatın. 2. Seçenekler menüsünde Engellenen İçeriğe İzin Ver... öğesini seçin. 3. Bir Güvenlik Uyarı mesajı görüntülenir; bunu okuyun ve Evet öğesine tıklatın. Windows İşletim Sistemi'ne Sahip Olmayan Bilgisayarlar Doğayla dost ürün ve hizmetler sunmak ve işimizi bu sorumluluk bilinciyle sürdürmek inancıyla, çevreyi koruma taahhüdümüzün bir parçası olarak NEC DocLib CD'si, müşterinin talebi üzerine sistemle birlikte gönderilmektedir. Sisteminizi satın alırken bu seçeneği tercih etmemeniz durumunda, web sistesi aracılığıyla sipariş verme fırsatınız bulunmaktadır. Sistem Çevrimiçi Dokümantasyon'un Kurulmasý Elektronik kılavuzu NEC DocLib CD'sinden okumak veya kurmak için şu adımları izleyin:

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç Motorola Phone Tools Hızlı Başlangıç İçerik Minimum Gereksinimler... 2 Motorola Phone Tools Yüklemeden Önce... 3 Yükleme Motorola Phone Tools... 4 Cep Telefonu Cihazını Yükleme ve Yapılandırma... 5 Çevrimiçi

Detaylı

Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu

Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu Microsoft Windows 7: Başlangıç Kılavuzu Windows 7 Kurulumu Dell bilgisayarınız Microsoft Windows 7 işletim sistemiyle yapılandırılmış olarak gelir. Windows Vista işletim sistemini ilk kez kurmak için,

Detaylı

Safety and Certifications

Safety and Certifications 007-07-003.qxd 5.03.004 9:37 Uhr Seite (,) xxxx Başlamadan önce: Aşağıdaki parçaların da DSL kitinizle birlikte verildiğinden emin olun: SpeedStream SpeedStream Safety and Certifications Safety and Certifications

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Buradan Başlayın Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Ürünle ilgili not Bu

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 7 Windows Server 2008 R2 Windows Server

Detaylı

Safety and Certifications

Safety and Certifications 600QSG.qxd 05.04.2004 0: Uhr Seite (,) xxxx Başlamadan önce: Aşağıdaki parçaların da DSL kitinizle birlikte aşağıdaki verildiğinden emin olun: SpeedStream SpeedStream Safety and Certifications Safety and

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2012 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2012 için DataPage+ 2012 için Son Güncelleme: 29 Ağustos 2012 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım 2: Lisans

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Yazıcıyı yerel olarak yükleme (Windows) Yerel yazdırma nedir? Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma

Bağlantı Kılavuzu. Yazıcıyı yerel olarak yükleme (Windows) Yerel yazdırma nedir? Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Yazıcıyı yerel olarak yükleme (Windows) Not: Yazılım ve Belgeler CD'si işletim sistemini desteklemiyorsa, Yazıcı Ekle Sihirbazı'nı kullanmanız gerekir. Yazıcı yazılımının

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri

Yazılım Güncelleştirmeleri Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcıyı Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak kurma. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 6 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 8.1 Windows Server 2012 R2 Windows 7 SP1 Windows

Detaylı

Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yüklemek İçin HIZLI KULLANIM KILAVUZU

Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yüklemek İçin HIZLI KULLANIM KILAVUZU Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yüklemek İçin HIZLI KULLANIM KILAVUZU İçindekiler 1. Giriş...1 2. Olması gerekenler...1 3. Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yükleme...2 3.1 Yüklemeden önce...2 3.2

Detaylı

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır:

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır: K A B L O S U Z N I - 7 0 7 5 0 3 N I - 7 0 7 5 0 7 N I - 7 0 7 5 0 8 1 PA K E T I N I Ç I N D E K I L E R 4 T E K N I K Ö Z E L L I K L E R 5 U Y G U L A M A Y E L PA Z E S I 6 P C / P C I K A R T I D

Detaylı

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için DataPage+ 2013 için En Son Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2013 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım

Detaylı

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı

GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ

GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ Hızlı Kurulum Kılavuzu 1 Önemli Güvenlik Talimatları Bu ürünün, AC güç hattına bağlanması amaçlanmıştır. Ürün kullanılırken aşağıdaki önlemler alınmalıdır: Ürünü kurmadan

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu AE6000. Kablosuz Mini USB Adaptör AC580 Dual Bant

Kullanıcı Kılavuzu AE6000. Kablosuz Mini USB Adaptör AC580 Dual Bant Kullanıcı Kılavuzu AE6000 Kablosuz Mini USB Adaptör AC580 Dual Bant a İçindekiler Ürüne Genel Bakış Özellikler 1 Kurulum Kurulum 2 Kablosuz Ağ Yapılandırması Wi-Fi Protected Setup 3 Kablosuz ağ yapılandırma

Detaylı

Blu- ray Writer lariniz hakkinda Önemli Not

Blu- ray Writer lariniz hakkinda Önemli Not Blu- ray Writer lariniz hakkinda Önemli Not Cihazınızın kurulumunu tamamlamak için bu ilave talimatları kullanın. Disc Publisher cihazınızdaki Blu- ray sürücü (leri) bilgisayara bağlamak için esata kullanılır.

Detaylı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı 2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı Kullanım Kılavuzu DS-11900 Sürüm 1.0 İçindekiler 1 GİRİŞ... 3 1.1 ÖZELLİKLER... 3 1.2 FİZİKSEL ÇİZİMİ... 3 1.3 PAKET İÇİNDEKİLER... 4 2 TEKNİK ÖZELLİKLER...

Detaylı

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu

Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 8.1 Yükleme ve Güncelleştirme BIOS yazılımını, uygulamaları, sürücüleri güncelleştirme ve Windows Update'i çalıştırma Yükleme türünü seçme Windows

Detaylı

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu

LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu LASERJET ENTERPRISE M4555 MFP SERIES Yazılım Yükleme Kılavuzu HP LaserJet Enterprise M4555 MFP Series Yazılım Yükleme Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2011 Copyright Hewlett-Packard Development Company,

Detaylı

HP 2400/2500 Ultra Hafif Takma Birimi Kullanıcı Kılavuzu

HP 2400/2500 Ultra Hafif Takma Birimi Kullanıcı Kılavuzu HP 2400/2500 Ultra Hafif Takma Birimi Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR ların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: lar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer

Detaylı

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bu belgede yer

Detaylı

Dell Storage MD1400 ve MD1420 Kasalari Başlangıç Kılavuzu

Dell Storage MD1400 ve MD1420 Kasalari Başlangıç Kılavuzu Dell Storage MD1400 ve MD1420 Kasalari Başlangıç Kılavuzu Resmi Model: E03J Series and E04J Series Resmi Tip: E03J001 and E04J001 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı

Detaylı

Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu

Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu Genel Yazıcı Sürücüsü Kılavuzu Brother Universal Printer Driver (BR-Script3) Brother Mono Universal Printer Driver (PCL) Brother Universal Printer Driver (Inkjet) Sürüm B TUR 1 Toplu bakış 1 Brother Universal

Detaylı

Modem ve Yerel Ağlar. Belge Parça Numarası: 383057-142. Ekim 2005

Modem ve Yerel Ağlar. Belge Parça Numarası: 383057-142. Ekim 2005 ve Yerel Ağlar Belge Parça Numarası: 383057-142 Ekim 2005 İçindekiler 1 Modem Modem kablosu kullanma.......................... 2 Ülkeye/bölgeye özgü modem kablosu adaptörü kullanma................................

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz PIONEER AVIC-S1

Kullanım kılavuzunuz PIONEER AVIC-S1 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya PIONEER AVIC-S1 için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki PIONEER AVIC-S1 tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar,

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan

Detaylı

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. USB2.0 dan IDE ve SATA ya Adaptör Kablosu. Model: DA-70202

Kullanım Kılavuzu. USB2.0 dan IDE ve SATA ya Adaptör Kablosu. Model: DA-70202 Kullanım Kılavuzu USB2.0 dan IDE ve SATA ya Adaptör Kablosu Model: DA-70202 I. Önsöz Ürünümüzü satın aldığınız için teşekkür ederiz! Güvenlik ve emniyet ile birlikte yeni bir depolama konseptini size göstereceğiz.

Detaylı

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe Bu kılavuzda ele alınan konular: "Güvenlik bilgileri" sayfa 53. "Kurulum sorunlarını giderme" sayfa 54. "Daha fazla bilgi alma" sayfa 58. Güvenlik bilgileri Sadece bu ürünle birlikte sağlanan güç kaynağı

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır.

Bu ürün WinXP, 2000, ME, Win98 de çalıştırılmak için tasarlanmıştır. Her işletim sistemi için yükleme yordamı yaklaşık olarak aynıdır. 78 Türkçe Hızlı Yükleme Kılavuzu Bu yükleme kılavuzu GW-7100U ve yazılımının yüklenmesinde size yol gösterecektir. Kablosuz ağ bağlantınızı kurmak için, aşağıdaki işlemleri sırayla uygulayın. 1. Yükleme

Detaylı

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN.

NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. INSITE YÜKLEME BÜLTENİ Sayfa 2: INSITE yükleme Sayfa 8: INSITE kaldırma NOT: LÜTFEN BU BELGEYİ OKUMADAN YAZILIMI YÜKLEMEYİ DENEMEYİN. HATALI YÜKLEME VEYA KULLANIM YANLIŞ VERİLERE VEYA EKİPMANIN ARIZALANMASINA

Detaylı

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma GIGABYTE Notebook satın aldığınız için sizi kutlarız! Bu kılavuz size notebook kurulumuna başlamanızda yardımcı olacaktır. Nihai ürün konfigürasyonu satın aldığınız andaki modeline bağlıdır. GIGABYTE,

Detaylı

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2010 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Dell Vostro 230. Uyarılar Hakkında. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler

Dell Vostro 230. Uyarılar Hakkında. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Dell Vostro 230 Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. UYARI: Bilgisayarı kendiniz

Detaylı

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı

N300 WiFi Yönlendirici (N300R)

N300 WiFi Yönlendirici (N300R) Easy, Reliable & Secure Kurulum Kılavuzu N300 WiFi Yönlendirici (N300R) Ticari markalar Marka ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bilgiler, herhangi

Detaylı

TOSHIBA Windows PC'nizi veya Tabletinizi Windows 10'a Yükseltme

TOSHIBA Windows PC'nizi veya Tabletinizi Windows 10'a Yükseltme TOSHIBA Windows PC'nizi veya Tabletinizi Windows 10'a Yükseltme Sayın Müşterimiz, Bu belgedeki bilgiler Windows 7 veya Windows 8.x önyüklenmiş belirli TOSHIBA Windows PC veya Tabletlerinizi Windows 10'a

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

Sorun Giderme Kýlavuzu

Sorun Giderme Kýlavuzu Sorun Giderme Kýlavuzu Kılavuza giriş Sony VAIO bilgisayarınızla sorun yaşıyorsanız, çözümleri bu kitapçıkta sunulmuştur. Bilgisayarınızın kapsamlı Yardım ve Destek Merkezi nde sorun gidermeye yönelik

Detaylı

HP Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu

HP Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu HP Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows ve Windows Vista, Microsoft Corporation şirketinin ABD'de kayıtlı

Detaylı

Capture Pro Yazılımı. Başvuru Kılavuzu. A-61640_tr

Capture Pro Yazılımı. Başvuru Kılavuzu. A-61640_tr Capture Pro Yazılımı Başvuru Kılavuzu A-61640_tr Kodak Capture Pro Yazılımı'na Başlarken Bu kılavuz, kısa sürede başlamak için, Kodak Capture Pro Yazılımı'nın yüklenmesi ve başlatılmasına yönelik basit

Detaylı

Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1

Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1 Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1 İÇİNDEKİLER Microsoft Office Kurulumu... 2 Kurulum Öncesİ Bİlgİsİ... 2 Microsoft Office Kurulumu... 3 Başlarken... 7 Daha Fazla Yardım mı Gerekiyor?... 7

Detaylı

Dell Vostro 330. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler. Uyarılar Hakkında. Önden ve Arkadan Görünüm

Dell Vostro 330. Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler. Uyarılar Hakkında. Önden ve Arkadan Görünüm Dell Vostro 330 Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. Önden ve Arkadan Görünüm

Detaylı

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

HP Mini Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu

HP Mini Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu HP Mini Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows ve Windows Vista, Microsoft Corporation şirketinin ABD'de kayıtlı

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum SSID'yi

Detaylı

Dell XC720xd Başlangıç Kılavuzu

Dell XC720xd Başlangıç Kılavuzu Dell XC720xd Başlangıç Kılavuzu Resmi Model: E14S Series Resmi Tip: E14S001 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri anlatır.

Detaylı

PARALEL PCI ARABİRİM KARTI

PARALEL PCI ARABİRİM KARTI PARALEL PCI ARABİRİM KARTI Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş IEEE1284 arabirim PCI eklenti kartını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu kart, kullanıcıların paralel aygıtlarını bağlamak üzere bilgisayar

Detaylı

Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yüklemek İçin HIZLI KULLANIM KILAVUZU

Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yüklemek İçin HIZLI KULLANIM KILAVUZU Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yüklemek İçin HIZLI KULLANIM KILAVUZU İçindekiler 1. Giriş...1 2. Olması gerekenler...1 3. Nokia Connectivity Cable Drivers ı Yükleme...2 3.1 Yüklemeden önce...2 3.2

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. AirPrint hakkında bilgiler. Ayar Prosedürü. Yazdırma. Appendix

AirPrint Kılavuzu. AirPrint hakkında bilgiler. Ayar Prosedürü. Yazdırma. Appendix AirPrint Kılavuzu AirPrint hakkında bilgiler Ayar Prosedürü Yazdırma Appendix İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. AirPrint hakkında bilgiler

Detaylı

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8)

Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Ağınız üzerinde tarama yapmak için Web Hizmetleri'ni kullanma (Windows Vista SP2 veya üzeri, Windows 7 ve Windows 8) Web Hizmetleri protokolü, Windows Vista (SP2 veya üstü), Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarının,

Detaylı

Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanım Kılavuzu

Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanım Kılavuzu Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanım Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows ve Windows Vista, ABD ve/veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation'ın ticari

Detaylı

N150 WiFi Yönlendirici (N150R)

N150 WiFi Yönlendirici (N150R) Easy, Reliable & Secure Kurulum Kılavuzu N150 WiFi Yönlendirici (N150R) Ticari markalar Marka ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Bilgiler, herhangi

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J3520/J3720. Sürüm 0 TUR

AirPrint Kılavuzu. Bu Kullanıcı Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J3520/J3720. Sürüm 0 TUR AirPrint Kılavuzu Bu Kullanıcı Kılavuzu aşağıdaki modeller için geçerlidir: MFC-J350/J370 Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanıcı el kitabında aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar ortaya çıkabilecek

Detaylı

Dijital SLR Kamera Donanım Yazılımını Güncelleme

Dijital SLR Kamera Donanım Yazılımını Güncelleme Dijital SLR Kamera Donanım Yazılımını Güncelleme Bir Nikon ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Elinizdeki kılavuz, kameranın donanım yazılımını nasıl güncelleyebileceğinizi açıklar. Güncellemeyi başarıyla

Detaylı

KWorld. PlusTV DVB-S USB. PlusTV DVB-S USB Kurulum Kılavuzu. İçindekiler

KWorld. PlusTV DVB-S USB. PlusTV DVB-S USB Kurulum Kılavuzu. İçindekiler KWorld PlusTV DVB-S USB PlusTV DVB-S USB Kurulum Kılavuzu İçindekiler V1.1 Bölüm 1 : PlusTV DVB-S USB Donanım Kurulumu...2 1.1 Paket İçeriği...2 1.2 Sistem Gereksinimleri...2 1.3 Donanım Kurulumu...2 Bölüm

Detaylı

OTOsuite. Kurulum Kılavuzu. Türk

OTOsuite. Kurulum Kılavuzu. Türk OTOsuite Kurulum Kılavuzu Türk Bu belgede, DVD'den, flaş diskten veya sıkıştırılmış dosyadan OTOsuite yazılımını nasıl kuracağınızı açıklanır. Sistem gereksinimleri 1,5 GHz işlemci veya üzeri (2 GHz önerilir)

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. razor u type Bu kullanma kılavuzu Piranha Razor U Type oyun kumandası için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar gösterebilir.

Detaylı

Bellek Modülleri. Belge Parça Numarası: Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır.

Bellek Modülleri. Belge Parça Numarası: Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır. Bellek Modülleri Belge Parça Numarası: 393521-142 Aralik 2005 Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır. İçindekiler 1 Bellek modülleri ekleme veya değiştirme

Detaylı

Computer Setup Kullanıcı Kılavuzu

Computer Setup Kullanıcı Kılavuzu Computer Setup Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı

Ricoh SG 7100DN. PowerDriver V4 YÜKLEME KILAVUZU. Windows 7 ve 8

Ricoh SG 7100DN. PowerDriver V4 YÜKLEME KILAVUZU. Windows 7 ve 8 Ricoh SG 7100DN PowerDriver V4 YÜKLEME KILAVUZU Windows 7 ve 8 DİKKAT! YAZICIYLA BİRLİKTE GELEN RICOH (OEM) MÜREKKEPLERİ YÜKLEMEYİN. SAWGRASS SUBLIJET-R MÜREKKEP KARTUŞARINI TAKMASDAN YAZICIYI AÇMAYIN.

Detaylı

Data Safe I (Seri ATA) USB2.0 Harici HDD. Kullanıcı Kılavuzu

Data Safe I (Seri ATA) USB2.0 Harici HDD. Kullanıcı Kılavuzu Data Safe I (Seri ATA) USB2.0 Harici HDD Kullanıcı Kılavuzu Sürüm 1.1 İçindekiler 1 Başlarken 1.1 Güvenlik Önlemleri 1.2 Sistem Gereklilikleri 1.3 Paket İçeriği 2 Sürücü Kurulum Kılavuzu 3 Temel İşletim

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme. Appendix

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme. Appendix Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme Appendix İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay

Detaylı

HDD Password Tool. Kullanıcı Elkitabı. Türkçe

HDD Password Tool. Kullanıcı Elkitabı. Türkçe HDD Password Tool Kullanıcı Elkitabı Türkçe 1 İçindekiler Bölüm 1: Giriş... 3 Ticâri markalar... 4 Bölüm 2: Gereken İşletim Sistemi... 5 - HDD Password Tool for Windows... 5 - HDD Password Tool for Mac...

Detaylı

WeldEYE. Kurulum Kılavuzu. İçindekiler

WeldEYE. Kurulum Kılavuzu. İçindekiler WeldEYE Kurulum Kılavuzu İçindekiler Giriş... Hata! Yer işareti tanımlanmamış. Kurulum... Hata! Yer işareti tanımlanmamış. Sistem/Ortam gerekleri... 3 Yazılımın kurulması... 3 Kamera sürücüsünün kurulumu...

Detaylı

WR-1/WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar için Donanım Yazılımını Güncelleme

WR-1/WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar için Donanım Yazılımını Güncelleme WR-1/WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar için Donanım Yazılımını Güncelleme Bir Nikon ürünü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kılavuz WR-1 ve WR-R10 kablosuz uzaktan kumandalar için donanım yazılımının

Detaylı

Dokunmatik Yüzey ve Klavye

Dokunmatik Yüzey ve Klavye Dokunmatik Yüzey ve Klavye Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan

Detaylı

F: Bağlan düğmesi G: Pil yuvası H: Şarj bağlantısı I: Hareket algılayıcısı/göstergesi

F: Bağlan düğmesi G: Pil yuvası H: Şarj bağlantısı I: Hareket algılayıcısı/göstergesi TRUST MI5400X BLUETOOTH OPTICAL MOUSE Ürün bilgileri Fare Şarj Aygıtı F A B D G I E C H J A: Sağ fare düğmesi B: Akıllı rulet/pil göstergesi boş ve şarjda C: Sol fare düğmesi D: Tarayıcı geri düğmesi E:

Detaylı

Dell Latitude E5430/E5530

Dell Latitude E5430/E5530 Dell Latitude E5430/E5530 Kurulum ve Özelliklerle İlgili Bilgiler Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. Latitude E5430

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

KWorld PlusTV Analog USB Stick

KWorld PlusTV Analog USB Stick KWorld PlusTV Analog USB Stick PlusTV Analog USB Stick Kurulum Kılavuzu İçindekiler V1.5 Bölüm 1 : PlusTV Analog USB Stick Donanım Kurulumu Kurulum...2 1.1 Paket İçeriği...2 1.2 Sistem Gereksinimleri...2

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu

Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Yazılım Güncelleştirmeleri Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Ürün bildirimi Bu

Detaylı

Kurulum ve Sistem Gereklilikleri 1

Kurulum ve Sistem Gereklilikleri 1 Kurulum ve Sistem Gereklilikleri 1 1 KURULUM VE SISTEM GEREKLILIKLERI...2 1.1 DONANIM VE YAZILIM GEREKLILIKLERI...2 1.2 KURULUM...3 1.3 LIFTDESIGNER 5 UYGULAMASINI İLK DEFA BAŞLATMA...6 1.4 DIGIPARA SUITE

Detaylı

COLOR LASERJET ENTERPRISE CM4540 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu

COLOR LASERJET ENTERPRISE CM4540 MFP SERIES. Yazılım Yükleme Kılavuzu COLOR LASERJET ENTERPRISE CM4540 MFP SERIES Yazılım Yükleme Kılavuzu HP Color LaserJet Enterprise CM4540 MFP Series Yazılım Yükleme Kılavuzu Telif Hakkı ve Lisans 2010 Copyright Hewlett-Packard Development

Detaylı

P-touch Transfer Manager Kullanmı

P-touch Transfer Manager Kullanmı P-touch Transfer Manager Kullanmı Sürüm 0 TUR Giriş Önemli Not Bu belgenin içindekiler ve bu ürünün özellikleri önceden bildirilmeksizin değişikliğe tabidir. Brother, burada bulunan teknik özellikler ve

Detaylı

Dell Precision İş İstasyonu T1500 Kurulum ve Özellikler ile İlgili Teknik Bilgi Sayfası

Dell Precision İş İstasyonu T1500 Kurulum ve Özellikler ile İlgili Teknik Bilgi Sayfası Uyarılar Hakkında UYARI: UYARI, meydana gelebilecek olası maddi hasar, kişisel yaralanma veya ölüm tehlikesi anlamına gelir. Dell Precision İş İstasyonu T1500 Kurulum ve Özellikler ile İlgili Teknik Bilgi

Detaylı

Bilgisayar Kurulum Kullanıcı Kılavuzu

Bilgisayar Kurulum Kullanıcı Kılavuzu Bilgisayar Kurulum Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de kayıtlı ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler

Detaylı

İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri

İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu

Detaylı

Setup Yardımcı Programı

Setup Yardımcı Programı Setup Yardımcı Programı Belge Parça Numarası: 389194 142 Aralık 2005 İçindekiler 1 Setup Yardımcı Programı erişimi 2 Setup Yardımcı Programı nın dili 3 Setup Yardımcı Programı varsayılan değerleri 4Setup

Detaylı

Paket İçeriği. AC1200 WiFi Router Model R6100 Kurulum Kılavuzu

Paket İçeriği. AC1200 WiFi Router Model R6100 Kurulum Kılavuzu Ticari markalar NETGEAR, NETGEAR logosu ve Connect with Innovation NETGEAR, Inc.in ve/veya bağlı şirketlerinin ABD'de ve/veya diğer ülkelerde ticari markaları ve/ veya kayıtlı ticari markalarıdır. Bilgiler,

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanım kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin

Detaylı

EKLER. EK 12UY0106-4/A5-2: Yeterlilik Biriminin Ölçme ve Değerlendirmesinde Kullanılacak Kontrol Listesi

EKLER. EK 12UY0106-4/A5-2: Yeterlilik Biriminin Ölçme ve Değerlendirmesinde Kullanılacak Kontrol Listesi EKLER EK 12UY0106-4/A5-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının tamamlanması tavsiye edilir.

Detaylı

AirPrint Kılavuzu. Sürüm 0 TUR

AirPrint Kılavuzu. Sürüm 0 TUR AirPrint Kılavuzu Sürüm 0 TUR Not tanımları Bu kullanıcı el kitabında aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: Not Notlar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer özelliklerle

Detaylı

BT180 CLASS I USB BLUETOOTH ADAPTER Ürün bilgileri

BT180 CLASS I USB BLUETOOTH ADAPTER Ürün bilgileri Ürün bilgileri C Kurulum A B D A: USB fişi B: Koruyucu kapak C: Bağlantı LED göstergesi [yavaşça yanıp söner = kullanıma hazır] [hızl ı yan ıp söner = Bluetooth etkinliği] D: USB uzatma kablosu 1 ON Bilgisayarınızı

Detaylı

XPS 12. Servis El Kitabı. Bilgisayar Modeli: XPS Resmi Model: T02H Resmi Tip: T02H001

XPS 12. Servis El Kitabı. Bilgisayar Modeli: XPS Resmi Model: T02H Resmi Tip: T02H001 XPS 12 Servis El Kitabı Bilgisayar Modeli: XPS 12 9250 Resmi Model: T02H Resmi Tip: T02H001 Notlar, dikkat edilecek noktalar ve uyarılar NOT: NOT, tabletinizi daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri

Detaylı

HP ScrollSmart Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu

HP ScrollSmart Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu HP ScrollSmart Mobil Uzaktan Kumanda (Yalnızca Belirli Modellerde) Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows ve Windows Vista, Microsoft Corporation şirketinin

Detaylı

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe. DİKKAT: Bu ürünü şimşekli havalarda kurmayın ya da elektrik kablosu gibi bağlantılar yapmayın

Türkçe. Güvenlik bilgileri. Türkçe. DİKKAT: Bu ürünü şimşekli havalarda kurmayın ya da elektrik kablosu gibi bağlantılar yapmayın Bu kılavuzun içindekiler: Güvenlik bilgileri sayfa 53. Kurulum sorunlarını giderme sayfa 54. Daha geniş bilgi edinme sayfa 58. Güvenlik bilgileri Yalnızca bu ürünle birlikte verilen Lexmark güç kaynağını

Detaylı

Hızlı Ağ Kurulum Kılavuzu

Hızlı Ağ Kurulum Kılavuzu Hızlı Ağ Kurulum Kılavuzu WorkCentre M123/M128 WorkCentre Pro 123/128 701P42078_TR 2004. Her hakkı saklıdır. Belirtilen telif hakkı koruması anayasa ve kanunlarla belirtilen ya da tanına her form ve şekildeki

Detaylı

Touchstone Kisisel-Egitim Sürümü Level 2 DVD-ROM ve Video DVD talimatlari ve bilinen teknik konulari

Touchstone Kisisel-Egitim Sürümü Level 2 DVD-ROM ve Video DVD talimatlari ve bilinen teknik konulari Touchstone Kisisel-Egitim Sürümü Level 2 DVD-ROM ve Video DVD talimatlari ve bilinen teknik konulari DVD-ROM u kullanma Touchstone Self Study DVD-ROM Kopyasını iki şekilde çalıştırabilirsiniz: 1. Programı

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 İçindekiler Baz ünitesi Not * Birden fazla ahize içeren paketlerde, ek ahizeler, şarj cihazları ve güç adaptörleri bulunur. ** Bazı ülkelerde, hat adaptörünü hat kablosuna

Detaylı

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 Fiery Server ile ilişkili görevleri gerçekleştirmek için Fiery uygulamalarını

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

Nikon 1 Değiştirilebilir Objektifli Gelişmiş Fotoğraf Makineleri, 1 NIKKOR Objektifleri ve Nikon 1 Aksesuarlarının Donanım Yazılımlarını Güncelleme

Nikon 1 Değiştirilebilir Objektifli Gelişmiş Fotoğraf Makineleri, 1 NIKKOR Objektifleri ve Nikon 1 Aksesuarlarının Donanım Yazılımlarını Güncelleme Nikon 1 Değiştirilebilir Objektifli Gelişmiş Fotoğraf Makineleri, 1 NIKKOR Objektifleri ve Nikon 1 Aksesuarlarının Donanım Yazılımlarını Güncelleme Bir Nikon ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu

Detaylı