HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER"

Transkript

1 HiZMETiN USTASINDAN BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER

2 BÜYÜK ANTALYA YA ANTALYA YI SEVEN UĞRUNA ÇALIŞANDIR BÜYÜK HEDEFLER Sevgili Antalyalılar, Antalya, dünden bugüne hepimizin ortak sevdası oldu yılları arasında yürüttüğüm Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de; 2011 den bu yana yaptığım Antalya milletvekilliği görevinde de Antalya için hep çok çalıştım. Çünkü Antalyam her zaman en iyisini hak etti. Biz bu şehir için, insanımız için büyük projelere imza attık, büyük yatırımlar yaptık. Antalya, hak ettiği hizmete kavuşsun diye ekibimle birlikte çok çalıştık. Çünkü Antalya ve ilçeleri, turizmiyle, tarımıyla ve sanayisiyle, Büyük Türkiye ye can veren atar damarlardan biri. İşte bu yüzden Antalya, daha iyi hizmeti, daha vizyoner projeleri, daha çok yatırımı, daha iyi bir altyapıyı, daha iyi yolları hak ediyor. Antalyam hizmet bekliyor. Hizmet için, Antalya için... Çocukluk aşkıma, toprağıma, Antalya ya hizmet aşkıyla geri döndüm. Daha güzelini yapmak için; daha büyük tecrübeyle, daha güçlü bir ekiple, daha iddialı bir vizyonla Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden adayım. Hizmetin ustası, Antalya sevdalısı olarak buradayım. Biliyorum ki; Büyük Türkiye için, Büyük bir Antalya ya ihtiyaç var. Antalya nın durmak için vakti yok. Çünkü Antalya durunca, Türkiye durur. İş de durur, sofraya gelen ekmek de. Büyük Türkiye nin yolu, büyük Antalya dan geçiyor. BÜYÜK ANTALYA YA BÜYÜK HEDEFLER için biz hazırız. Gelin güzel Antalyamız ı büyük hedeflere birlikte götürelim. Menderes Mehmet Tevfik TÜREL Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

3 GEMi YOLCULUKLARININ VAZGEÇiLMEZ LiMANI, ANTALYA... KONYAALTI NA PIRLANTA GERDANLIK, BOĞAÇAYI PROJESi Dünyanın en zengin turistleri limandan limana dev gemilerle gezi ve alışveriş yapılan turizm yöntemini kullanıyor. İşte bu yüzden, biz de Kruvaziyer Liman Projesi geliştirdik. Kundu- Kemerağzı nda dev yolcu gemilerinin uğrayacağı bu limanı yaparak, günübirlik SERBEST DOLAŞAN turisti Antalya esnafıyla buluşturacağız. Turistlerin Kruvaziyer Liman dan, Antalya kent merkezine ve ilçelerimizin merkezlerine toplu taşıma ile rahatça ulaşmasını sağlayacağız. Kuru dere yatağıyla şehrin kalbinde, bakımsız olarak duran Boğaçayı nı yıl boyu dolu tutacak, deniz suyu ile buluşturacağız ve bir nehir marinası haline getireceğiz. Kanalın yüzeyini düzenleyecek; yat limanı, sosyal yaşam alanı, gezinti yerleri, spor alanları ile rekreasyon alanı olarak değerlendireceğiz. Bu büyük yatırımla turisti şehir merkezine çekecek ve binlerce kişiye iş imkanı sağlayacağız. Boğaçayı Projesi ile Konyaaltı nın 6 km lik sahiline 40 km daha sahil ekleyeceğiz.

4 KONYAALTI SAHİLİ, DÜNYANIN GÖZDESi... ANTALYA, KONGRE ve FESTİVAL MERKEZİ ne KAVUŞUYOR. 6 km uzunluğunda, dünyanın en güzel denizine sahip Konyaaltı Sahili şu anda ağır vasıta araçlarının geçtiği, her yıl onlarca kişinin karşıdan karşıya geçerken hayatını kaybettiği, geceleri zifiri karanlıkta insanların yürümeye çekindiği bir yer durumunda. Konyaaltı Sahili ni halka ve turizme kazandıracak şekilde düzenleyeceğiz. Ağır vasıta araçlarının geçişini yeni yapılmakta olan Batı Çevre Yolu na aktaracağız. Artık sahil yolu sadece gezinti ve evlere ulaşım amaçlı kullanılacak. Yayalara saygılı ve kontrollü bir trafik düzeni oluşturacağız. Klimalı Yürüyüş Yolları, Bisiklet Yolları, Spor Alanları, Yelken ve Su Sporları Kulüpleri ve sosyal yaşam alanlarının olacağı Konyaaltı Sahili, Antalyalılar ın ailece gezinti yapabileceği, geceleri aydınlık bir yaşam alanına dönüşecek. Antalya nın Yeni Aspendos u... Festival şehri Antalya nın en modern kültür, sanat, kongre ve festival merkezi, Kepez de yükselecek kişilik festival sarayı, konferans ve seminer salonları, kişilik açık anfi tiyatro, kişilik gösteri çadırı ve yeşil alanlar ile donatılmış gezi parklarının içinde yer alacağı bu muhteşem merkez, hem Antalya nın vizyonu, hem de Kepez in gururu olacak. Antalya nın festivalleri, yapacağımız Kongre ve Festival Merkeziyle uluslararası kimliklerine yakışan tesislere kavuşacak. Yıl boyu düzenlenecek kongrelerle dünyanın dört bir tarafından bilim insanları Antalya da ağırlanacak. Kongre Turizmiyle, Antalya 12 ay turizmin merkezi olacak. Festival Çadırında yıl boyu düzenlenecek etkinliklerle halkımız keyifli vakit geçirecek. Antalya Kongre ve Festival Merkezimizle, halkımıza yeni iş kapıları açacak, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz.

5 ANTALYA NIN TRAFiK SORUNU KALMAYACAK! 19 Yeni Katlı Kavşak, 200 km yeni yol geliyor da 500 bin olan araç sayısı bugün e ulaştı. Vatandaşlarımız evinden işine, işinden evine gidemez oldu. Antalya nın trafik problemini çözeceğiz. Kuzey Çevreyolu 2016 ya kadar tamamlanacak. Kepez-Korkuteli kavşağı-havaalanı arası Doğu Çevreyolu bağlantısı yapılacak. Batı Çevreyolu nu bitireceğiz, Batı Çevreyolu nu Gazi Bulvarı na yapacağımız 9 adet yeni katlı kavşak ilavesi ile Havaalanı na kadar kesintisiz bağlayacağız. Altınova ya yapılacak 60 metre genişliğinde yeni bulvarla, Havaalanı yolu rahatlayacak. Kundu-Kemerağzı turizm bölgesini Belek ve Aksu ya yeni bulvarlarla bağlayacağız. Kırcami planlaması ile Lara bölgesi, çevreyollarına geniş bulvarlarla bağlanacak. Lara bölgesi şehir içi yolları, trafik keşmekeşinden kurtulacak. Sakarya Bulvarı, Varsak şehir merkezine kadar modern bir bulvara dönüştürülecek. 3 adet katlı kavşak yapılacak. Bütün bunlar için 19 yeni katlı kavşak, 200 km yeni yol yapacağız; mevcut yolları modern bulvarlara dönüştüreceğiz.

6 Antalya Hızlı Tren le, modern ve hızlı ulaşıma kavuşacak. Ankara-Alanya-Antalya Hızlı Tren pro-jesini mutlaka hayata geçireceğiz. Hızlı Tren projesi tamamlandığında Antalya, gerçek bir dünya şehri olacak. Ankara dan Antalya ya kadar oluşturulacak turizm hattı ile Antalya, Türkiye nin kalanıyla bütünleşecek. Antalya ya ulaşım daha hızlı, kolay ve modern bir hale gelecek. AKTARMA TARİH OLACAK. Antalya merkez ilçelerinde uygulanan aktarmalı ulaşım tarih olacak. Antalyalı evine, işine, gezmeye tek vesait ile duraklarda beklemeden gidebilecek. Antalyalılar ın yıllardır ulaşımda çektiği çile son bulacak. ANTALYA İÇİN ÇAĞDAŞ ULAŞIM... Trafik akışından, üstgeçitlerine, hızlı trenden toplu taşımasına kadar her alanda modern ulaşım gelecek... Trafiğin güvenli akışı için yeni düzenlemeler yapacağız. Kentin tüm bulvarları, caddeleri yeniden modern düzenlemelere kavuşacak. Kavşak ve şerit düzenlemeleri ile hem yayaların güvenliğini, hem de trafiğin akıcılığını sağlayacağız. Park problemi olan ilçelerimizde açık ve kapalı otoparklar yapacağız. Modern üst geçitleri yaygınlaştıracağız. Türkiye nin ilk, yürüyen merdivenli ve Engelli Asansörlü üst geçitlerini Antalya ya biz yapmıştık. Yayaların güvenli geçişlerini sağlamak amacıyla yaptığımız, modern ve son derece estetik tasarımlara sahip üst geçitlerimize yenilerini ekleyeceğiz. İlçelerimize de bu modern üst geçitlerden yapacağız.

7 Karaalioğlu Parkı nı genişleteceğiz. Eşsiz bir manzaraya sahip, Antalya nın en güzel noktalarından birinde kurulu olan Karaalioğlu Parkı nı genişletecek ve güzelleştireceğiz. Tamamlayacağımız yeni büyükşehir binasından sonra Büyükşehir Belediyesi nin Başkanlık Binası, Protokol Binası ve Kent Belleği Merkezi olarak kullanılacak. Büyükşehir Belediyesinin hizmet verdiği eski ve köhne barakaları yıkarak, oluşan alanı Karaalioğlu Parkı nın genişletilmesi için kullanacağız. Eski stadyumun kapalı ve kale arkası tribünlerini yıkarak meydan, yeşil alan ve gösteri havuzu düzenlemesi yapacağız. Eski stadın açık tribünü, şehrin ve AntalyaSpor un tarihine olan saygımızdan, yaşadığımız güzel anları hiç unutmamak için muhafaza edilecek. Ziyaretçilerimiz, gerçekleşen gösterileri bu tribünden oturarak, keyifle izleyebilecekler. 5 YILDIZLI KENT MERKEZİ... Tarihi Balbey Mahallesi, kentin merkezinde yeniden doğacak. Sit alanı içinde olan Balbey mahallesindeki evler Kültür Bakanlığı nın desteğiyle tarihi dokusuna uygun olarak restore edilecek. Balbey mahallesini altyapısından aydınlatmasına kadar yeniden yapacak; şehre, turizme kazandıracağız. Projemiz tamamlandığında Kaleiçi ve Balbey birleşecek, kent merkezi büyük bir çekim merkezi haline gelecek ve esnafımızın yüzü gülecek. Doğu Garajı Projesi kaldığı yerden devam edecek. Doğu Garajı, altında yatan tarihle beraber yeniden hayat bulacak. Yarısı Açık Hava Müzesi, yarısı Festival Çarşısı olarak düzenlenecek. Festival çarşısının taşınan esnafı kendi yerine geri gelecek. Ayrıca yer altına tur otobüsleri için otopark yapılacak. Doğu Garajı Projesi, turizm için büyük bir yatırım olacak. Esnafa iş, şehre zenginlik katacak. Kaleiçi ve Yat Limanı buluşacak. Yat Limanını, Kaleiçi gibi düzenleyecek ve birbirine bağlayacağız. Kaleiçi-Yat Limanı 2. Etap projemiz tamamlandığında, Kaleiçi daha da canlanacak, turist artacak, esnaf kazanacak. Bu canlılığı yıl boyu korumak için Kaleiçi nde sokak festivalleri ve gösterileri düzenleyeceğiz. Cumhuriyet Meydanı nda 2. Etap tamamlanacak. Yarım kalan Cumhuriyet Meydanı projemizi tamamlayacağız. Cumhuriyet Meydanı nı Kaleiçi ile de birleştiren 2. Etap yenileme projemizle, Cumhuriyet Meydanı genişleyecek. Cumhuriyet Meydanı nın etrafındaki binaların cephe düzenlemesi yapılarak güzelleştirilmesi sağlanacak.

8 ANTALYA, HİPODROM LA ŞAHA KALKACAK. Döşemealtı nda 800 dönümlük bir arazide kuracağımız Hipodrom Kompleksi ile Antalya da dünya çapında yarışlar düzenlenebilecek. Dünyanın dört bir yanından Antalya ya at yarışı tutkunu ziyaretçiler gelecek. Hipodrom Kompleksinde ziyaretçilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak birimler olacak. Antalya da turizm çeşitlenecek ve 12 aya yayılacak. Bölgemiz değerlenecek, Döşemealtı esnafımız ve halkımız kazanacak. SPORUN BAŞKENTİ, ANTALYA... Antalya yı sporun başkenti yapacak Spor Kompleksleri geliyor. Antalya yı uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapan, olimpiyatlara sporcu hazırlayan, uluslararası bir kamp merkezi haline getireceğiz. Antalya ya olimpik tesisler... Antalya ya olimpik ölçülerde buz pateni salonu, futbol sahaları, kapalı spor salonları, atletizm pistleri, yüzme havuzları, yelken sporları ve yeni kayak merkezleri yapacağız. Tesislerimiz tamamlandığında Antalya uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacak ve spor, Antalya da hayatın vazgeçilmezi olacak. Olimpiyatlara aday ülkemizin, olimpiyat ruhunu her an canlı tutmak için spora %100 destek olacağız. Antalya, sporcuların kamp merkezi olacak. Antalya da her yıl binin üzerinde futbol takımı kamp yapıyor. Bunların önemli kısmı kış aylarında Kuzey Avrupa ülkelerinden gelen takımlardır. Antalya yı sporun başkenti yapacak tesislerimizle, dünyanın dört bir yanından binlerce takımı şehrimizde ağırlayacağız. Spor tesislerindeki çeşitliliğimizi arttırarak, her branştaki spor kulüplerinin kamp için Antalya yı tercih etmesini sağlayacağız. Spor turizmini Antalya nın 12 ayına yayacağız. MENDERES MEHMET TEVFİK MENDERES TÜREL ANTALYA MEHMET BÜYÜKŞEHİR TEVFİK TÜREL BELEDİYE ANTALYA BAŞKAN BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MENDERES MEHMET TEVFİK TÜREL MENDERES ANTALYA MEHMET BÜYÜKŞEHİR TEVFİK TÜREL BELEDİYE ANTALYA BAŞKAN BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

9 KEPEZ SU PARKI, YENi BULUŞMA NOKTASI... DENİZ TUTKUNLARINA YENİ LİMANLAR, YENİ BARINAKLAR GELİYOR. Antalyalılar, hem yeşille hem maviyle buluşacak. Kepez de 150 dönüm bir alan üzerine kuracağımız Su Parkımız, Kepez halkına alternatif bir sosyal yaşam alanı sunacak. Su Parkımızın içinde yer alacak Meydan, Kafeler, Çocuk Eğlence Parkları, Yazlık Sinema, Su Eğlence Parkı, Amfi tiyatro ile halkımız gün boyu dolu dolu vakit geçirebilecek. 7 den 70 e hitap eden Su Parkımız, yaz aylarında serinlemek için de vazgeçilmez bir adres olacak. Antalya, nehirlerden denize açılacak. Kopak, Acısu ve Aksu dereleri, denizcilerin teknelerini park edebileceği marinalar haline gelecek. Nehir marinaları, Antalyalılar a 4 mevsim yararlanabileceği, yemyeşil, sakin, keyifli bir ortam sunacak. Nehir Marinaları Projemizle, nehir kenarlarında yeşil alan düzenlemeleri, yürüyüş parkları, çocuk ve oyun parkları yapacağız ve halkımıza güzel bir mesire alanı sunacağız. Yat Turizmini geliştireceğiz. Akdeniz in gözbebeği Antalya da yat turizmini kalıcı bir şekilde ileriye götürebilmek için, alt ve üst yapı eksikliklerini tamamlayacak yatırımlar yapacağız. İhtiyaç duyulan yerlere yat limanları açacağız, mevcut yat limanlarının eksikliklerini tamamlayacağız. Yat limanlarımız, günübirlik gezi tekneleri, turizm amaçlı su altı ve su üstü faaliyetlerinin ev sahibi olacak. Dünyanın birçok yerinden yatçıyı Antalya ve ilçelerinde ağırlayacağız. Antalya da yat limanlarından bir zincir oluşturacağız.

10 Kütükçü Kent Parkı, Sorgun Çamlığı ve daha binlerce dönüm yeşil alan ve kent parkı düzenlemesiyle Antalyalılar ı yeşile kavuşturacağız. Düden Parkı nı kaynağına kadar düzenleyeceğiz. Düden Çayı nın kaynağına kadar gidecek, Düden Parkı nın 2. ve 3. etap projelerini gerçekleştireceğiz. 6 km lik modern bir kanal haline gelecek Düden Çayı üzerinde, yeşil alan düzenlemeleri yapacağız. Parklar, oyun parkları, kafeler, çay bahçeleri, seralar, botanik bahçeleri, spor alanları kuracağız. Antalya nın ortasında yemyeşil bir koridor yaratacağız. Düden 2. Etap. Düden park meydanı. 2 adet modern eğitici sera. Günlük kullanıma yönelik botanik parkı. Sağlıklı yaşam parkuru. Etkinlik parkuru Düden 3. Etap. Tematik çiçek adaları. Modern sera adaları. Tema bahçeleri (Latin, Japon, İngiliz bahçeleri). Gençlik merkezi. Su sporları merkezi. Bitki ve çiçek eğitim alanı. Futbol, basketbol, tenis, mini golf spor alanları DOĞAYLA İÇ İÇE, YEMYEŞİL ANTALYA... Yemyeşil bir Antalya için 10 milyon ağaç dikeceğiz. Antalya nın bitki örtüsünü koruyacağız ve Antalya da orman varlığını arttırmak için milyonlarca ağaç dikeceğiz. Oluşturacağımız ormanlar hem halkımıza oksijen deposu, hem binlerce hayvana barınak olacak. Antalya da doğal yaşamın koruyucusu olacağız. Gazipaşa dan Kaş a kadar ağaçlandırma projemizle gelecek nesillere yemyeşil bir Antalya bırakacağız. Ormanlarımız korumamız altında... Kumköy Şehir Ormanı nı halkımızla buluşturacağız. Kumköy Ormanının 1. derece doğal sit yapısını koruyarak, yürüyüş parkurları yapacağız. Halkımız boş zamanlarını Kumköy Şehir Ormanı nda huzurlu, sakin bir şekilde geçirecek ve doğayla istediği an buluşma fırsatı yakalayacak. Ormanların, yeşilin insan sağlığı ve psikolojisi üzerindeki olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak şehir ormanlarımızı yaygınlaştıracağız. Halkımız, Ermenek Botanik Parkı nda her an yeşille iç içe olacak. Ermenek Botanik Bahçesinde özel oluşturulacak koleksiyonlarda yerel bitki türleri tanıtılacak. Halkımıza bitki bakımı ve bahçe oluşturma sanatı ile ilgili eğitimler verilecek. Ermenek Botanik Bahçesi, Türkiye den ve dünyadan bitkilerin yetiştirildiği ve sergilendiği bilimsel bir açık hava müzesi olacak. Ayrıca açık spor ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, piknik alanları ile halkımızın doğayla buluştuğu bir merkez olacak. Antalyalı şehrin içinde, orman havasını tadacak. Doyran Kent Parkı, Antalyalılar ın haftanın her günü, doğayla buluşma noktası olacak. Doyran Göleti nin çevre düzenlemesini yapacak ve halkımıza yeni bir mesire alanı kazandıracağız.

11 TOPLU İŞ MERKEZLERİ KURACAĞIZ. Kent Esnafı için modern tesisler... BELEDİYE HİZMET BİNASI TAMAMLANACAK. Antalya modern belediyecilik hizmetiyle tanışacak. Aynı iş kolunda hizmet veren esnafımızı bir araya toplayacağız. Şehir içinde sıkışmış ve yetersiz dükkanlarda dağınık bir şekilde hizmet veren, aynı iş kolunda çalışan esnaflarımızı, yapacağımız modern Toplu İş Merkezleriyle bir araya getireceğiz. Hızlı, kaliteli ve güvenli hizmet olanaklarına kavuşturacağız. Vatandaşımız da ihtiyaçlarını karşılamak için tek bir merkeze gidecek. Çağdaş hizmet alacak. Projesine başladığımız ama beş yıldır tamamlanmayan Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası projesini tamamlayacağız. İki katı bodrum olmak üzere toplam 7 kattan oluşacak binada, Başkanlık katı, meclis salonu, hizmet birimleri, belediyeye bağlı şirketler, arşiv, konservatuar çalışma alanı, kafeterya gibi birimler yer alacak. Ayrıca binada, 300 kişilik nikah salonu ile depo ve bodrum katında 750 araç kapasiteli otopark bulunacak. Binanın giriş katını ise sergi ve çok amaçlı kullanım alanları olarak düzenleyeceğiz. Yeni binamızda vatandaşımız hizmete daha hızlı ve kolay ulaşacak. Barakalarda hizmet veren belediye alanları da Karaalioğlu Parkı nın genişletilmesi için kullanılacak.

12 ANTALYA ve İLÇELERİNİN SU SORUNU KALMAYACAK. DOĞAL GAZ YAYGINLAŞACAK, ANTALYA TEMİZ HAVAYA KAVUŞACAK. Doğal gazla birlikte Antalya da hava kirliliği tarih olacak. Manavgat suyuyla, musluklardan kaynak suyu akacak. Önceki dönemde ön protokolünü imzaladığımız Manavgat Suyu Projesini hayata geçirecek; Antalya merkezinin, Alanya nın ve Manavgat ın içme suyu problemini çözeceğiz. Dünyanın en temiz kaynaklarından Manavgat Suyu, şehir şebekesine bağlanacak. Antalya nın içme suyu kalitesi artarken su problemi 2071 yılına kadar yaşanmayacak. Su tekrar ucuzlayacak! yılları arasında suya büyük indirim yaparak, Antalya nın, suyu en ucuz kullanan şehir olmasını sağlamıştık. Şimdi ise son 5 yılda yapılan zamlarla Antalya, Türkiye nin en pahalı suyunu kullanır oldu. Geçmişte suyu nasıl ucuzlattıysak, göreve geldiğimizde suyu yine biz ucuzlatacağız. Çiftçimizin de sulama suyunu çok daha ucuza kullanmasını sağlayacağız. Antalya ve ilçeleri, doğal gazın konforundan yararlanacak. Antalya ve ilçeleri doğal gazın konforundan, verimliliğinden, ucuzluğundan, çevreciliğinden kesintisiz olarak yararlanacak. Vatandaşımız ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacını daha ucuza karşılayacak. Doğal gaz, en az karbon içeren yakıt olduğundan, Antalya nın havası da kazanacak. Antalya da hava kirliliği tarih olacak. Doğal gaz seralara kadar gidecek. Seralara da doğal gazı götüreceğiz ve çiftçimizi soba masrafından kurtacağız, maliyetlerini düşüreceğiz.

13 İLÇELERİMİZE ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR MERKEZİ VE NİKAH SALONU GELİYOR. İLÇELERİMİZE GENÇLİK KÜLTÜR ve SPOR MERKEZLERİ AÇACAĞIZ. Gazipaşa dan Kaş a kadar tüm ilçelerimiz Gençlik Kültür ve Spor Merkezleriyle buluşacak. Tüm ilçelerimizde açacağımız Kültür Merkezlerimizde; vatandaşlarımız sinema, tiyatro, toplantı gibi kültürel faaliyetlerde bulunacak. Ayrıca Kültür Merkezimizdeki nikah ve düğün salonunda da vatandaşlarımızın en özel, unutulmaz anlarında yanında olacağız. Tüm gençlerin beden ve ruh sağlığını korumak, sosyokültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlamak ve beceri kazandırmak, gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirebilmek için modern Gençlik Merkezleri açacağız. Gençlerimizin bütün sosyal ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri Gençlik Merkezlerimizde; açık ve kapalı spor alanları, yüzme havuzları, bilgisayar odaları, kültür ve sanat odaları yer alacak.

14 EĞİTİME TAM DESTEK! Bizim kurduğumuz ASMEK, yine bizimle yaygınlaşacak arasındaki görev dönemimizde, Antalyalı vatandaşlarımızın ücretsiz mesleki eğitim alması için ASMEK i kurduk. Gençlerimizin, kadınlarımızın, tüm vatandaşlarımızın meslek sahibi olması için, 8 binada, 169 öğretmenle, 92 branşta, tam kişiye sanat, meslek, bilgisayar ve yabancı dil gibi birçok branşta ücretsiz eğitim verdik. MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi yle ASMEK kursiyerlerinin iş sahibi olmasını sağladık. ASMEK i tüm ilçelerimize yaygınlaştıracağız. Her ilçede açılacak ASMEK lerle vatandaşımıza iş sağlayacak, aşına katkıda bulunacağız. Okulsuz mahalle, bakımsız okul kalmayacak. Okul arazilerinin mülkiyet sorunlarını çözüp, mahallelere yeni okullar yapacağız. Böylelikle ailelerin, çocuğunu başka yerdeki okula götürme derdi kalmayacak. İhtiyacı olan tüm okullar yenilenecek ve spor alanları yapılacak. DAR GELİRLİLERİN DE KREŞLERİ OLACAK. Anneler işte, çocuklar kreşte... İlçelerimizdeki çalışan annelerimiz için de Büyükşehir Kreşleri geliyor. Dar gelirli ailelerin, çalışan annelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri Büyükşehir Kreşleri kuracağız. Anneler, babalar çalışırken, çocukların öğretmenleri gözetiminde yaşıtlarıyla oynayıp, eğlenerek, öğrenerek dolu dolu vakit geçirmelerini sağlayacağız.

15 YEPYENİ MUHTAR VE BİLGİ EVLERİ YAPACAĞIZ. ZOR ANLARINIZDA YANINIZDA OLACAĞIZ. Artık muhtarlarımız, kendilerine yakışan prestijli ve konforlu binalarda hizmet verecek. Muhtar ve Bilgi Evleri ni, muhtar ve mahalle sakinlerinin buluştuğu ve kaynaştığı bir mekan olarak tasarlayacağız. Vatandaşlarımız, Muhtar ve Bilgi Evleri nde ücretsiz internete girip, kütüphaneden ve okuma odasından yararlanabilecek. Taziye Evleri kuracağız, acınızı paylaşacağız. Tüm ilçelerimizde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın, acılı günlerinde yanlarında olmak, yüklerini hafifletmek için Taziye Evleri kuracağız. İkram ve servis hizmetlerimizle, cenaze sahiplerine destek olacağız. Bütün ilçelerimizdeki mezarlıkları düzenleyeceğiz. Antalya ve ilçelerindeki tüm mezarlık alanlarını yenileyerek, bakımsız görünümlerinden kurtaracağız. İhtiyaç sahiplerinin defin ve cenaze nakil işlemlerini ücretsiz yapacağız.

16 İLÇELERİMİZ MODERN VE YENİ OTOGARLAR İLE BULUŞACAK. TOPTANCI HALLERİ MODERNLEŞECEK. İlçe Terminallerini baştan aşağıya yenileyeceğiz. Yolculukların konforlu ve ulaşımın rahat olması için tüm ilçe terminallerini baştan yaratacağız. Yetersiz olanları yenileyeceğiz, fiziki şartlarını güzelleştireceğiz. Ayrıca yetersiz kalan otogarlarımızın yerine de yenilerini yapacağız. İlçelerimizdeki vatandaşlarımız da modern ve konforlu şartlar taşıyan terminal hizmetlerinden faydalanabilecek. İlçelerimize yeni toptancı halleri kuracağız, yetersiz olanları iyileştireceğiz. Artık ilçelerimizdeki modernleşen hallerimizde, yaş meyve ve sebze ticaretinin kalite, standart ve sağlık koşullarına uygunluğu sağlanmış olacak. Ayrıca hallerimizde Avrupa dan Akredite Denetim Laboratuvarları da kuracağız. Bu sayede halden ihraç için çıkan ürünler, Avrupa kapılarında sorunla karşılaşmayacak. Laboratuvarımızla hem çiftçimizin maaliyetlerini düşüreceğiz, hem de güvenli bir şekilde ürün testi yapılmasını sağlayacağız. İlçelerimize Balık Halleri kuracağız. Yeni iş imkanları doğması ve vatandaşımızın taze ve günlük olarak balığını alabilmesi için Antalya ve ihtiyacı olan ilçelerimize Balık Halleri kuracağız.

17 Soğuk Hava Depoları kuracağız, ürünler hep taze kalacak. Çiftçimizin ürünlerinin bozulmaması ve ürünlerini yüksek değerden satabilmesi için soğuk hava depoları kuracağız. Tarımsal İşleme ve Paketleme Merkezleri kuracağız. Çiftçimiz ürününü, İşleme ve Paketleme Merkezlerimizde ambalajlayacak. Ürününün değeri kaybolmayacak, zarar etmeyecek. Tarım Makine Parkları Çiftçimizin, köylümüzün bireysel olarak alamadığı tarım makinelerini, ortak kullanımlarına sunacağız. Böylelikle tarım teknolojilerinden daha fazla yararlanacak, üretimlerini arttıracaklar. TARIMA %100 DESTEK Sulama Birliklerine ve Kooperatiflerine Ücretsiz Elektrik sağlayacağız. Sulamalı tarım yapan çiftçilerin, sulama birlikleri ve kooperatiflerinin en büyük problemlerinden biri olan elektrik, artık bedava olacak. Suyun daha verimli ve etkin kullanılması için çalışan Sulama Birlikleri ve Kooperatifleri rahatlayacak, çiftçimizin maliyeti düşecek. Tarım arazilerinin altyapı sorunlarını çözeceğiz. Yepyeni sulama kanalları, göletleri ve drenaj kanalları yapacağız. Köylülerimizin ürünlerini rahatça toplayıp satmasına imkân verecek, yeni arazi yolları ve köy yolları açacağız. Dereleri ıslah edeceğiz. Organize Hayvan Bölgeleri kuracağız. Köylülerimizin hayvanlarının toplu halde bakılabileceği bu tesislerle, köylü kadınlarımızın omuzlarındaki yükü hafifleteceğiz. Bu tesislerde en iyi şekilde bakılan hayvanların sütü daha verimli, eti daha lezzetli olacak. Antalya daki bölgesel tarım ürünlerinin çeşitlendirilmesi için çiftçimize destek olacağız. Tarım Festivalleri düzenleyeceğiz. Düzenleyeceğimiz tarım festivalleri ile çiftçimizin ürünlerinin tanıtımını gerçekleştireceğiz.

18 İLÇELERİMİZE DE SPOR KOMPLEKSLERİ YAPACAĞIZ. Spor ilçelerimizde de hayatın vazgeçilmez parçası olacak. Kapalı yüzme havuzu; atletizm pistleri; futbol, basketbol ve tenis sahaları; atıcılık salonları ile spordaki kalkınmayı ilçelerimizden başlatacağız. Kuracağımız Spor Komplekslerimizde, gencinden yaşlısına tüm vatandaşlarımız ücretsiz yararlanacak. Gezici Sağlık Merkezi ile hastaneyi ayağınıza getireceğiz. Oluşturacağımız tam donanımlı Gezici Sağlık Merkezi ile ilçelerimizde, mahallelerimizde, köylerimizde belirli günlerde hizmet vereceğiz. Sağlık ekibimizdeki doktor ve hemşirelerimizle, Muayene, Kan Tahlili, İdrar Tahlili, Rutin Biyokimya Testleri, Enjeksiyon uygulaması, Pansuman, Serum Takımı ve Ateş takibi gibi sağlık hizmetlerini ücretsiz olarak vereceğiz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri kuracağız. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerimiz, tüm ilçelerimizin, köylerimizin hizmetinde olacak. Sağlıkla gülen nesiller bizimle yetişecek. İlçelerimizdeki hastane, sağlık ocağı, poliklinik ihtiyaçlarının karşılanması için çalışacağız. Yeni projelerle, vatandaşımızın sağlıkla ilgili ihtiyaçlarına hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşması için çözümler üreteceğiz. İLÇELERİMİZDE SAĞLIĞIN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ. Tüm ilçelerimizde Evde Bakım Hizmeti vereceğiz. Kendi öz bakımını yapma gücünü yitirmiş, ekonomik gücü yetersiz engelli ve yaşlılarımıza evde bakım hizmetleri vereceğiz. En zor anınızda ASPEM yanınızda olacak! Sosyal belediyecilik anlayışı ile özellikle şiddet mağduru kadınlarımız ve çocuklarımız olmak üzere ihtiyacı olan vatandaşlarımızın başvurup ücretsiz olarak yararlanabilecekleri, psikolojik ve hukuki hizmet alabilecekleri bir Aile Danışma Merkezi kurduk. Burada vatandaşlarımıza psikolog, avukat, çocuk gelişimi ve rehberlik alanlarında uzmanlaşmış profesyonel bir kadro ile hizmet verdik ve binlerce vatandaşımıza ulaştık. ASPEM i tüm ilçelerimize yaygınlaştıracak ve en zor anınızda yanınızda olacağız.

19 İlçelerimizin hak ettiği değere kavuşmamış doğa, kültür ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmak için projeler geliştireceğiz. Yayla Turizmi, yaylalarımızın yeni gelir kaynağı olacak. Yörük festivali gibi yöresel festivaller düzenleyeceğiz. Likya Yolunu, tüm dünyaya tanıtacağız. Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olan Likya Yolu, her yıl doğa tutkunu birçok insanı Antalya ya çekiyor fakat yeterince tanıtılmıyor. Fethiye den başlayıp, Antalya da noktalanan Likya Yolu nun hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki bilinirliğini arttırmak için tanıtım çalışmaları yapacağız. Hem tarih hem de doğa turizmiyle Antalya ya gelen turist sayısını arttıracağız. Köy turizmini yaygınlaştıracağız ve turisti köylere getireceğiz. Turistler köyde konaklayarak, tarlada çapa yapacak, inek sağacak, tavuklara yem verecek, organik ürünleri bahçeden toplayacak. İlçe Sahillerini halka açacağız. Plajlar, halk için baştan aşağıya düzenlenecek. Halkın daha rahat kullanımı için şezlong, duş kabinleri, kafeterya gibi eksik olan bölümleri tamamlanacak ve halkımız ücretsiz yararlanacak. İlçelerimizin kaleleri ve tarihi eserleri turizmle buluşacak. Kalelerimiz için restorasyon projelerine destek verilecek ve çevre düzenlemeleri yapılacak. Turizme açılabilmesi ve halka kazandırılabilmesi için gerekli tüm çalışmalar yapılacak. İlçelerimizde Seyir Kuleleri ve Rekreasyon alanlarıyla, cazibe merkezleri yaratacağız. İlçelerimize yapacacağımız çevre düzenlemeleri ve seyir kuleleriyle turizmin çekim alanını genişletecek ve yerli, yabancı turist sayısını arttıracağız. İLÇELERİMİZİN DEĞERLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARACAĞIZ. İlçelerimizdeki çay ve nehirlerde halkımız için Rekreasyon Alanları ve yeşil alan düzenlemeleri yapacağız. Çay ve nehirlerin çevre düzenlemelerini yaparak, ilçe merkezlerinde modern kanallar yapacağız. Oturma alanları, çocuk ve oyun parkları, yürüyüş yolları ile halkımızın ailecek, güvenle vakit geçirebileceği, yeşilin tadını doya doya çıkarabileceği mesire alanları oluşturacağız. İlçelerimizin tarihi ve yöresel evlerinin restorasyonları için destek vereceğiz. Antalya Kaleiçi ndeki evlere sahip çıktığımız gibi ilçelerimizde de tarihi mimarimize sahip çıkacağız. Evlerin projelendirilmesi, fon bulunması ve turizme kazandırılması için vatandaşımıza destek olacağız. Bölgemizdeki Altınbeşik ve Yalan Dünya Mağaralarını turizme kazandıracağız. Turizmi çeşitlendirip, doğa turizmini geliştirmek için bölgemizde gizli kalmış değerlerden mağaralarımızı, ilçelerimize turizm değeri olarak kazandıracağız.

20 İLÇELERİMİZDE İMAR, ULAŞIM ve YOL SORUNUNA ÇARE OLACAĞIZ! İlçe ve köyler arasındaki ulaşım, sorun olmaktan çıkacak. İLÇE ve KÖYLERİMİZİN ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ. Mülkiyet ve tapu sorunları kalmayacak. 19 ilçe ve köylerimizin çözülememiş mülkiyet ve tapu sorunlarını çözeceğiz. Bundan sonra vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı bu sorunun takipçisi ve çözüm odağı Büyükşehir Belediyesi olacak. Vatandaşımız mağdur olmayacak, imar sorun olmaktan çıkacak. Kanalizasyon, yağmur suyu drenaj kanalları, elektrik gibi altyapı problemleri köylerimizde ve ilçelerimizde sorun olmaktan çıkacak. Yaylalarımızda, köylerimizde ve ilçelerimizdeki içme suyu sorunları da çözülecek. İlçe ve köylerimizde de duraklarımız ve Kent Mobilyalarımız yenilenecek. İlçelerimizdeki tüm durakları modern duraklar haline getireceğiz. Yönlendirme levhalarını yenileyeceğiz. İlçelerimizde de Asfalt Üretim Tesisi kuracağız. Kendi ürettiğimiz asfaltla ilçe ve köy yollarımızın standartlarını yükselteceğiz. Artık köylümüz de konforlu ulaşıma kavuşacak.

21 DARA DÜŞEN ANTALYALI NIN YANINDAYIZ. Tüm ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşacağız. Antalya Sosyal Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelere; gıda, temizlik, kırtasiye, giyim ve sağlık yardımı yapacağız. Yeni Aşevleri kuracağız. Bir taraftan aşevine gelen vatandaşlarımıza yemek verilirken, diğer taraftan yaşlı, bakıma muhtaç ve sıcak yemek yapacak kimsesi olmayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, yıl boyu günlük sıcak yemek yaparak evlerine kadar teslim edeceğiz. Antalya ya bizim getirdiğimiz bu hizmeti bütün ilçelerimize de sunacağız. İlçelerimizi de ucuz ve kaliteli ekmekle buluşturacağız. Bizim kurmuş olduğumuz Halk Ekmek Fabrikasının ürettiği ekmeklerin, tüm ilçelerimize ulaşmasını sağlayacağız. Eğitim Yardımı yapacağız. Hiçbir Antalyalı Ailemin durumu yoktu okuyamadım. demeyecek. Öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu, anne babası ayrılmış veya %40 ve üzeri engelli tüm öğrencilerimizin eğitim hayatlarına devam edebilmeleri için gereken tüm yardımları yapacağız. Alo Doğum Hattı ile hayata beraber merhaba diyeceğiz. Kuracağımız Alo Doğum Hattı ile bizlerden yardım isteyen, sosyal güvencesi olsun olmasın tüm anne adaylarını, evlerinden hasta nakil aracı ile ebe nezaretinde alarak hijyenik bir ortamda hastanın tercih ettiği sağlık kuruluşuna ve doğumdan sonra da evine götüreceğiz. HASTALARIMIZ VE REFAKATÇİLERİ HASTANE BAHÇELERİNDE YATMAKTAN KURTULACAK! Hasta ve Yakınları için Konuk Evi kuracağız. Antalya ya tedavi amacıyla gelen ve kalacak yerleri olmadığından dolayı hastane bahçesinde ya da araçları içinde konaklamak zorunda kalan hasta ve refakatçilerine ücretsiz olarak hizmet sağlayacağız.

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI

MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI MÜCAHİT YANILMAZ ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MARKA ŞEHİR ELAZIĞ İÇİN ÇÖZÜM PLANLARI 1 ÇÖZÜM PLANLARI YEDİ BÖLÜMDEN, 23 ARA BAŞLIKTAN OLUŞUYOR Hizmet aşkı ve Elazığ sevdası

Detaylı

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM

SİVAS A İSTİKBAL PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM PROJELERİ İS BÜYÜK CÖZÜM HAZIR İMKAN SAĞLAM Sivas ın değerli sakinleri, Büyüklerim ve kardeşlerim Önümüzde bir seçim var. Geçen her gün, bu seçimi daha da büyük bir seçim yapıyor. Bir karar vereceğiz.

Detaylı

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz

Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Yatırımlarımızla Osmangazi de yeni pencereler açıyoruz Osmangazi Belediyesi olarak 3. yılımızı bitirirken, hayatın her alanında görülebilir hizmetler üretmenin gururunu yaşıyoruz. Sosyal ve kültürel etkinliklerden,

Detaylı

Hizmetlerle, eserlerle, yatırımlarla ve reformlarla dolu 8,5 yıl geçirdik.

Hizmetlerle, eserlerle, yatırımlarla ve reformlarla dolu 8,5 yıl geçirdik. İZMİR PROJE ÖNSÖZ ÖNSÖZ 0 0 RECEP TAYYİP ERDOĞAN Sevgili İzmirliler Hizmetlerle, eserlerle, yatırımlarla ve reformlarla dolu, yıl geçirdik. Türkiye nin bütün illerinde, 0 bin kilometrekarelik vatan toprağının

Detaylı

YIL: 3 SAYI: 12 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ. gelecek için. insana yatırım

YIL: 3 SAYI: 12 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ. gelecek için. insana yatırım YIL: 3 SAYI: 12 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ gelecek için insana yatırım YAYIN KOORDİNATÖRÜ'NDEN 1 EKİM-KASIM-ARALIK 2012 / Sayı:12 SAHİBİ Sancaktepe Belediyesi Adına İsmail ERDEM

Detaylı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı

Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı Büyükşehir Muhtarlarla Toplandı 2. Uluslararası Zurna Festivali Muğla ya Yeni Otobüsler Sevgili Hemşehrilerim; Basın Bülteni ilk sayısı ile sizlerle buluşurken, çevireceğiniz her sayfadaki haberlerin,

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi.

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi. Nisan - Mayıs - Haziran 2014 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2005 dergisi ABANA ADALAR AKÇAY ALTINOVA AMASRA ANTAKYA ANTALYA AVANOS AYDIN BALÇOVA BANDIRMA BUHARKENT BURDUR BURSA ÇANKAYA DENİZLİ DERİNCE

Detaylı

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2 KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 3 4 Yayın Kurulu Mustafa UZUNLAR M.Fatih ERTAŞ «etin CANLI Mehmet DEMİRKOL Harun ERYILMAZ Mehmet DEMİR Yapım Kahramanmaraş

Detaylı

ALANYA BELEDİYESİ 2.BÖLÜM BİRİMLER BAZINDA AÇIKLAMALI STRATEJİK PLAN (2010-2014)

ALANYA BELEDİYESİ 2.BÖLÜM BİRİMLER BAZINDA AÇIKLAMALI STRATEJİK PLAN (2010-2014) ALANYA BELEDİYESİ 2.BÖLÜM BİRİMLER BAZINDA AÇIKLAMALI STRATEJİK PLAN (2010-2014) 1 İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ A1: Tarihi doku ve doğal çevreye uyumlu, planlı, sağlıklı ve güvenli bir kent oluşturmak

Detaylı

KIRŞEHİR. YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR BOZTEPE KAMAN KIRŞEHİR

KIRŞEHİR. YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR BOZTEPE KAMAN KIRŞEHİR 40 KIRŞEHİR KIRŞEHİR AKÇAKENT ÇİCEKDAĞI AKPINAR KAMAN BOZTEPE KIRŞEHİR MUCUR YÜZÖLÇÜMÜ 6.530 km² İLÇE SAYISI 7 BELEDİYE SAYISI 10 KÖY SAYISI 252 TOPLAM NÜFUS 222.707 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

Detaylı

. TEKIRDAG. YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 TOPLAM NÜFUS 906.732. Saray. Çerkezköy. Çorlu. Muratlı. Hayrabolu. Süleymanpaşa Kapaklı Ergene.

. TEKIRDAG. YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 TOPLAM NÜFUS 906.732. Saray. Çerkezköy. Çorlu. Muratlı. Hayrabolu. Süleymanpaşa Kapaklı Ergene. 59. TEKIRDAG Saray Çerkezköy Hayrabolu Muratlı Çorlu Malkara Süleymanpaşa Kapaklı Ergene Şarköy YÜZÖLÇÜMÜ 6.342 km² İLÇE SAYISI 11 BELEDİYE SAYISI 12 TOPLAM NÜFUS 906.732 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL

Detaylı

www.akpartiyozgat.org.tr

www.akpartiyozgat.org.tr www.akpartiyozgat.org.tr YÜZÖLÇÜMÜ: 14.074 KM² İLÇE SAYISI: 14 BELEDİYE SAYISI: 36 TOPLAM NÜFUS 453.211 Sevgili Kardeşim, Sizi, tüm aile fertlerinizi, yakınlarınızı ve sevdiklerinizi en kalbi muhabbetlerimle

Detaylı

PENDİK E İYİ GELECEK

PENDİK E İYİ GELECEK Özel Sayı Yıl: 8 Sayı: 165 NİSAN - MAYIS 2015 ÜCRETSİZDİR PENDİK E İYİ GELECEK Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bir yıl önce başarıyla çıktığı yerel seçimler sonrasında pek çok yeni projeyle Pendik i

Detaylı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN 3 5 1 2 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan R. Tayyip ERDOĞAN 3 Maraş Türkiye nin kalem kaşıdır, Maraş Türkiye nin köşe taşıdır, Maraş tarihleri inşaa ettiren, Koca Sinan ların Ustabaşıdır. Arif Nihat ASYA

Detaylı

ADANA. YÜZÖLÇÜMÜ 14.046 km² İLÇE SAYISI 15 BELEDİYE SAYISI 16 KÖY SAYISI 159 TOPLAM NÜFUS 2.165.595

ADANA. YÜZÖLÇÜMÜ 14.046 km² İLÇE SAYISI 15 BELEDİYE SAYISI 16 KÖY SAYISI 159 TOPLAM NÜFUS 2.165.595 01 ADANA ADANA YÜZÖLÇÜMÜ 14.046 km² İLÇE SAYISI 15 BELEDİYE SAYISI 16 KÖY SAYISI 159 TOPLAM NÜFUS 2.165.595 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU Genel BaşkanıMIZ ve başbakanimiz AK

Detaylı

31 HATAY. YÜZÖLÇÜMÜ : 5.831 km² İLÇE SAYISI : 15 BELEDİYE SAYISI : 16 TOPLAM NÜFUS : 1.519.836. E rzin. Erzin. Dörty. Dörtyol. Hassa.

31 HATAY. YÜZÖLÇÜMÜ : 5.831 km² İLÇE SAYISI : 15 BELEDİYE SAYISI : 16 TOPLAM NÜFUS : 1.519.836. E rzin. Erzin. Dörty. Dörtyol. Hassa. 31 HATAY 31 HATAY Erzin E rzin Dörtyol Dörty ol Hassa Hass a ˆrˆkhan Kırıkhan K İskenderun ²ske nderun BeBelen Payas Defne Arsuz Kumlu K Reyhanlı hanlˆ Samandağ S anda¹ Hatay Altınözü Alt ˆnözü ˆ Yayladağ

Detaylı

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ 66 YOZGAT R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU Genel Başkanımız ve başbakanımız AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz büyük dönüşüm sayesinde ülkemizin sorunlarını çözebileceğimizi,

Detaylı

ESKiSEHiR. www.akparti.org.tr www.akpartieskisehir.org.tr

ESKiSEHiR. www.akparti.org.tr www.akpartieskisehir.org.tr ESKiSEHiR www.akparti.org.tr www.akpartieskisehir.org.tr 26 26 ESKiSEHiR SARICAKAYA MİHALGAZİ İNÖNÜ TEPEBAŞI ODUNPAZARI ALPU BEYLİKOVA BEYLİKOVA MİHALIÇÇIK MAHMUDİYE SEYİTGAZİ ÇİFTELER SİVRİHİSAR GÜNYÜZÜ

Detaylı

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ

ULUDAĞ DA ÇÖZÜMÜN ADRESİ MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ YAYIN ORGANIDIR ŞUBAT 2015 - SAYI: 43 - ÜCRETSİZDİR www.marmara.gov.tr boğaz ın incisi beykoz Doğal güzelliği ve yerel yönetimlerdeki başarısıyla İstanbul un müstesna ilçelerinden

Detaylı

Güvenilir firmaya gümrük müjdesi!

Güvenilir firmaya gümrük müjdesi! SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 2013 yılının gümrüklerde çok büyük değişimin yaşanacağı bir yıl olacağını belirten Bakan Yazıcı, Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulamasıyla güvenilir şirketlere imtiyazlar

Detaylı

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ

OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ OSMANGAZİ BELEDİYESİ ŞEHİR SAĞLIK PROFİLİ 2012 KÜNYE Bursa Osmangazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Sağlıklı Şehirler Proje Koordinatörlüğü Çalışma Yöneticisi Esin KARAHAN Yayına Hazırlayan

Detaylı

YÜZÖLÇÜMÜ 9.281 AYISI 20 KÖY SAYISI 550 TOPLAM NÜFUS 568.753

YÜZÖLÇÜMÜ 9.281 AYISI 20 KÖY SAYISI 550 TOPLAM NÜFUS 568.753 23 ELAZIĞ YÜZÖLÇÜMÜ 9.281 11 AYISI 20 KÖY SAYISI 550 TOPLAM NÜFUS 568.753 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU GENEL BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz

Detaylı

Saygıdeğer Meclis Üyeleri,

Saygıdeğer Meclis Üyeleri, Saygıdeğer Meclis Üyeleri, Sakarya mızın daha da yaşanabilir bir şehir olması ve vizyonumuzda da belirttiğimiz gibi özgün nitelikleri ile öne çıkan bir kent olması için 2014 yılı içerisinde yaptığımız

Detaylı

ESKISEHIR YÜZÖLÇÜMÜ 13.902 AYISI 15 TOPLAM NÜFUS 812.320

ESKISEHIR YÜZÖLÇÜMÜ 13.902 AYISI 15 TOPLAM NÜFUS 812.320 ESKISEHIR YÜZÖLÇÜMÜ 13.902 14 AYISI 15 TOPLAM NÜFUS 812.320 R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU GENEL BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz büyük dönüşüm

Detaylı

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ

R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ R. TAYYİP ERDOĞAN KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ AHMET DAVUTOĞLU GENEL BAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZ AK Parti olarak, 13 yılda inşa ettiğimiz büyük dönüşüm sayesinde ülkemizin sorunlarını çözebileceğimizi, sadece

Detaylı

KiLiS. KiLiS. KiLiS. www.akpartikilis.org.tr

KiLiS. KiLiS. KiLiS. www.akpartikilis.org.tr KiLiS KiLiS www.akpartikilis.org.tr KiLiS KiLiS MUSABEYLİ POLATELİ KİLİS ELBEYLİ YÜZÖLÇÜMÜ 1.428 km 2 İLÇE SAYISI 4 BELEDİYE SAYISI 4 KÖY SAYISI 137 TOPLAM NÜFUS 128.586 Sevgili Kardeşim, Sizi, tüm aile

Detaylı

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR

Sağlık İçin. Balık Denetimi. marmara BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIk YAYIN ORgANIDIR Hendek Hurması geliyor GÜNCEL 10 Bininci Yolcuya Sağlık İçin gençlerin kamerasından çiçek Balık Denetimi Bilecik 02 03 08 13 GÜNCEL SAĞLIK KÜLTÜR MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Mart 2013 Sayı:

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

www.akpartiartvin.org.tr

www.akpartiartvin.org.tr www.akpartiartvin.org.tr YÜZÖLÇÜMÜ: 7.367 km² İLÇE SAYISI: 8 BELEDİYE SAYISI: 12 TOPLAM NÜFUS: 169.334 Sevgili Kardeşim, Sizi, tüm aile fertlerinizi, yakınlarınızı ve sevdiklerinizi en kalbi muhabbetlerimle

Detaylı