Çevre Dostu Genesis Makine Dairesiz Konut Asansörü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çevre Dostu Genesis Makine Dairesiz Konut Asansörü"

Transkript

1 Çevre Dostu Genesis Makine Dairesiz Konut Asansörü

2 Dairenize Nasıl Bir Asansör ile Çıktığınızı Biliyor musunuz? Daire satın almayı planlıyorsanız, binanın asansörünü mutlaka inceleyin, güvenliğinizi riske atmayın. Asansörün mucidi Otis in konut projeleri (toplu konut, site, apartman, villa vb.) için geliştirdiği Genesis Makine Dairesiz Asansörler, 160 yıllık Otis emniyet ve kalite anlayışı ile rekabetçi ve cazip fiyat avantajını birleştiriyor. Çevreci bir anlayış doğrultusunda geliştirilen Otis GeN2 teknolojisinin ürünü olan Genesis, emniyetten enerji tasarrufuna, fiyat avantajından kurulum ve montaj kolaylığına kadar, alışılagelmiş konut asansörü kavramını baştan aşağı değiştiren yenilikler içeriyor. Otis, her adımda can güvenliğini gözeten teknolojilerle, sizi ve sevdiklerinizi güven içinde taşıyor; uzun yıllar üstün performansla hizmet vererek binanızın ekonomik değerini artırıyor.

3 Genesis i Tercih Etme Nedenleriniz Çevreci, A Sınıfı Enerji Tasarrufu Mükemmel Seyir Kalitesi Fiyat Avantajı Üstün Emniyet Sistemleri Fark Yaratan Komponentler Üstün Servis ve Bakım Hizmetleri Hızlı ve Kolay Montaj 160 Yıllık Otis Deneyimi Çevreci, A Sınıfı Enerji Tasarrufu Poliüretan kaplı yassı çelik kayış ve dişlisiz makine sayesinde yağlama gerektirmez, daha temiz ve çevreci bir kullanım avantajı sunar. Genesis, ReGen Tahrik Motoru ile birlikte tercih edildiğinde, geleneksel asansör sistemlerine göre %75 daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Makine dairesi havalandırması ve aydınlatması için gerekli olan enerji tüketimini ortadan kaldırır. Stand-by modunda, asansör kabini park halindeyken kabin ışıkları ve fanı, ayarlanabilen bir süre sonunda otomatik olarak kapatılır ve enerji tasarrufu sağlanır. LED aydınlatma sistemi, açma kapama sırasındaki anahtarlama işleminden etkilenmez, enerji tasarrufu sağlar. Mükemmel Seyir Kalitesi Genesis Makine Dairesiz Konut Asansörleri nde, çelik halatların yerini alan poliüretan kaplı yassı çelik kayışlar, metallerin birbiriyle sürtünmesini önler, asansörün ömrünü uzatır. Gürültüsüz ve titreşimsiz bir seyir sunar. Kapalı devre ReGen Tahrik ile kumanda edilen dişlisiz motor, duruş ve kalkışlarda mükemmel konfor sunar. +/- 3 mm ile dünyanın en yüksek duruş hassasiyeti oranı ile fark yaratır. (Diğer asansörlerde hassasiyet değeri +/- 5 mm) Hızlı ve pratik montaj sayesinde inşaat maliyetlerini düşürür. Fiyat Avantajı Otis Genesis Makine Dairesiz Konut Asansörleri, emniyet ve kaliteyi cazip fiyatlarla birleştirerek Türk İnşaat Sanayii nin kullanımına sunar. Genesis ile konutlarda, Otis kalitesinin rahatlığı yaşanır.

4 Üstün Emniyet Sistemleri 1 Acil Kurtarma Sistemi Güç kesintisi durumunda kat arasında kalan asansör, en yakın kata getirilerek tahliye sağlanır. Manuel Acil Kurtarma Sistemi standart, Otomatik Acil Kurtarma Sistemi ise opsiyonel olarak sunulmaktadır. 4 2D Işık Barajı Geleneksel kapı güvenlik sistemlerinde tek bir noktada bulunan sensör, kapı arasındaki nesneleri algılamakta çoğu zaman yetersiz kalır ve kazalara neden olur. GeN2 teknolojisinde bulunan 2D Işık Barajı ndaki infrared ışınlar, görünmez bir güvenlik perdesi oluşturur. Bu sayede, kapıların kapanması esnasında bir nesne algılanırsa, kapılar derhal açılır ve tam emniyet sağlanır. 2 Kapı Emniyeti Asansörün kat arasında kalması durumunda, kilit sistemi devreye girer ve kapıların kabin içinden açılması engellenir. Asansörde kalan kişinin, yarı açık ya da zorlanıldığında açılan bir kapıdan, emniyetsiz bir şekilde dışarı çıkma riskini alması engellenir. 5 Elektronik Pulse Sistemi Halat, asansör sisteminin en hayati parçalarından birisidir ve zaman içinde eskiyerek sağlamlığını kaybeder. Asansör emniyeti dahilinde, halatların sağlamlığı, belirli sürelerle kontrol edilmeli ve gerektiğinde değişimleri yapılmalıdır. Halat kontrolü geleneksel sistemde, el ve göz ile yapılmakta ve çoğu zaman yanıltıcı sonuçlar vermektedir. Geleneksel halatların yerine Genesis te, poliüretan kaplı yassı çelik kayış kullanılır. Otis in geliştirdiği bir teknoloji olan Elektronik Pulse Sistemi, kayış kontrolünü tam ve mükemmel yapacak şekilde tasarlanmıştır. Geleneksel sistemin aksine, Elektronik Pulse Teknolojisi, kayışlar içinde bulunan çelik tellerin direncini elektronik olarak denetler, denetim sonucunu kumanda sistemine raporlar ve kayış değişim zamanını da otomatik olarak tespit edip gerekli uyarıyı yapar. 3 Kuyu Erişim Emniyeti Asansör kuyusuna giren kişiyi korumak amacıyla, kat kapılarından biri istem dışı olarak açılırsa, Kuyu Erişim Emniyeti devreye girer ve kabinin hareket etmesini engeller. 6Yüksek Duruş Hassasiyeti Otis GeN2 teknolojisinin sunduğu en önemli emniyet sistemlerinden birisi de yüksek duruş hassasiyetidir. Asansörün, çağırıldığı kattan daha yüksekte ya da daha alçakta durması, önemli bir emniyet problemidir. Herkes için; özellikle de çocuklar, destekle yürüyen yayalar, bebek arabaları, tekerlekli sandalyeler, servis veya alışveriş arabaları için asansör girişini riskli hale getiren alçak ya da yüksek duruş seviyesi, sıradan asansörlerde en fazla +/- 5 mm olabiliyorken, Otis GeN2 teknolojisinin ürünü olan Genesis te +/- 3 mm dir. Yüksek duruş hassasiyeti sayesinde, giriş-çıkış emniyeti tam olarak sağlanır.

5 Fark Yaratan Komponentler 1 REGEN Tahrik 2 Poliüretan Kaplı Yassı Çelik Kayış 3 Çevreci Yeşil Motor Tipik bir asansör 3 ana komponent içerir: Makine motor, kabin ve karşı ağırlık... Karşı ağırlık, yarı yüklü kabini dengede tutmak için tasarlanmıştır. Tam yüklü kabin aşağı doğru ya da hafif yükteki kabin yukarı doğru hareket ettiğinde, frenleme sistemi devreye girer ve böylece elektrik üretimi gerçekleşir. ReGen olmayan tahrik sistemlerinde, açığa çıkan elektrik, şebekeye geri kazandırılamaz ve dirençler üzerinde ısı olarak tüketilir. Bu durum, ortam ısısını istem dışı bir şekilde yükselterek ek soğutma ihtiyacı doğurur. Buna karşı, ReGen Tahrik Sistemi nde, temiz elektrik enerjisi şebekeye geri kazandırılır. Bu yolla bina içinde enerji tüketen sistemlerin (aydınlatma üniteleri, güvenlik üniteleri vs.) elektrik ihtiyacı karşılanır. %75 e varan enerji tasarrufu sağlar, İşletme maliyetlerini azaltır, %30 a kadar olan ani voltaj değişimlerinde üstün performans ile çalışır, Düşük Harmonik Distorsiyonu (tipik olarak %5 in altında) ve düşük Radyo Frekansı Girişimine sahiptir. Kayış ya da motorda yağlama gibi kirlilik yaratan bakım uygulamalarına son verir. Çelik halatların yerini alan Poliüretan Kaplı Yassı Çelik Kayışlar, metallerin birbiriyle sürtünmesini önleyerek titreşimi ve gürültüyü azaltır. Mükemmel duruş ve kalkış hassasiyeti sağlar, seyir kalitesini artırır ve asansörünüzün ömrünü uzatır. Sürekli Mıknatıslı (PM) Dişlisiz Senkron Makine: Dişlili motorlara kıyasla %50 daha fazla verim, Dişlisiz asenkron motorlara kıyasla %10 daha fazla verim, Tüm diğer PM motorlara kıyasla %15 daha fazla verim elde eder. Avantaj Tablosu Yıllık Enerji Tüketimi (kw/h) Genesis Avantaj Tablosu Enerji Tasarrufu Yassı Kayış Pulse PM Makine ReGen Tahrik* LED Aydınlatma Stand-by Mode* Makine Dairesiz %100 Hidrolik %66 Dişlili Çevre Koruma Seyir Konforu Emniyet ve Güvenlik %43 Dişlisiz %25 Genesis * Stand-by Mode ve ReGen Tahrik, opsiyonel olarak sunulmaktadır.

6 Genesis Kabin ve Ekipmanlar

7 Üstün Servis ve Bakım Hizmeti Neden sizin asansörünüzün de ömrü binanızın ömrü kadar uzun olmasın? in service Bir asansörün ömrünü belirleyen en önemli unsurlardan biri doğru ve kaliteli asansör bakımıdır. Otis, yıllar sonra bile asansörünüzün ilk günkü gibi emniyetli, konforlu ve verimli çalışmasını sağlayan Üstün Servis ve Bakım Hizmeti sunar. Donanımlı saha personeli tarafından tam zamanında gerçekleştirilen doğru müdahale ve koruyucu periyodik bakım ile Otis, dünyada olduğu gibi Türkiye de de en kaliteli servis ve bakım hizmetini müşterileriyle buluşturur. Asansör ün Mucidi Otis 160 yıl önce ilk yolcu asansörünün icat edilmesinden bugüne, emniyet ve güvenlik Otis için her zaman temel ilke olmuştur. Otis, bir asansörün emniyetli ve verimli olması ve uzun yıllar hizmet vermesi için neye ihtiyacı olduğunu bilir. Otis, Üstün Servis ve Bakım Hizmeti ile müşterilerini üniteleri hakkında düzenli olarak bilgilendirir. En kalıcı ve ekonomik çözümleri geliştirir ve uygular. 7/24 Kesintisiz Destek Hattı 444 OTIS ( ) Acil müdahale ve destek için Türkiye nin her yerinden Kesintisiz Destek Hattımızı arayabilirsiniz. Teknik Özellikler Yük Kapasitesi Kapı Genişliği (mm) Yolcu Kapasitesi Kabin Ölçüleri (mm) 1000* * * *1400 Kuyu Ölçüsü (mm) 1450* * * *1650 Kuyu Dibi Derinliği (mm) Kuyu Üst Boşluğu (mm) Hız 1,0 m/sn 1,0 m/sn 1,0 m/sn 1,0 m/sn Durak Sayısı Maksimum Yükseklik 45 metre 45 metre 45 metre 45 metre Makine Dişlisiz, Sürekli Mıknatıslı Dişlisiz, Sürekli Mıknatıslı Dişlisiz, Sürekli Mıknatıslı Dişlisiz, Sürekli Mıknatıslı Senkron Makine Senkron Makine Senkron Makine Senkron Makine Tahrik Regeneratif Regeneratif Regeneratif Regeneratif Not: Kat kapıları kata yerleştirilmiş olup, kuyu içinde olması durumunda, kuyu derinliği ölçüsüne 130 mm ilave edilmelidir.

8 BUGA OTIS ASANSÖR SAN. TİC. A.Ş. MERKEZ Balabandere Cad. No: 3 Pk: İstinye, İstanbul Tel : Faks : ADANA Sümer Mah Sok. Özanlar Apt. No: 6 Kat: 3 D: 6 Pk: Seyhan, Adana Tel : Faks : OTIS ELEVATOR COMPANY, 1853 yılında ELISHA GRAVES OTIS in dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü icat etmesiyle kurulmuş ve dünya asansör sektörü bu şekilde doğmuştur. ELISHA GRAVES OTIS, 1854 yılı Mayıs ayında, New York Crystal Palace da kalabalığın önünde kurulan yüksek bir kaldırma platformuna çıkar ve üzerinde durduğu platformu tutan tek bir halatı dramatik bir şekilde kestirir. Böylelikle, geliştirdiği emniyet sistemi sayesinde asansörün zemine çarpmadan durabildiğini kanıtlar. Bu etkileyici gösteri karşısında şoke olan kalabalığı sakinleştirmek için ise, bugün Otis in üç temel değerlerinden birini oluşturan kelime ağzından çıkar: tamamen emniyetli baylar, tamamen emniyetli! OTIS, günümüzde, tüm dünyada den fazla çalışanı, 12 milyar dolara ulaşan cirosu ile 200 den fazla ülkede faaliyetlerini sürdüren, United Technologies Corporation a bağlı bir dünya devidir. Bugün, dünyada, 2.3 milyon asansör ve yürüyen merdiven, Otis markasını taşımaktadır. Türkiye de ise, 1865 yılında kurulan bir Türk firması olan BUGA, 1921 yılında bu yana kesintisiz olarak asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol alanında faaliyetlerine devam etmektedir yılında dek Wertheim firmasının Türkiye temsilciliğini üstlenen BUGA, bu yılda OTIS ile bir araya gelerek oluşturduğu güç birliği sayesinde Türkiye de asansör sektöründeki liderliklerini perçinlemiştir. BUGA OTIS, Pera Palas Hotel de Türkiye nin ilk asansörünün kurulmasından günümüze kadar Sabiha Gökçen Havaalanı, Ankaray Metro Hattı, TT Arena, Saphire Tower, İşbankası, Sabancı Kuleleri, Trump Tower, Akmerkez, İstinyePark gibi bir çok prestijli dev projeye imza attı. Firma büyük projelerdeki başarısının yanı sıra toplam satışlarının %30 unu konut sektörüne gerçekleştirmekte ve bu alanda daha da büyümeyi hedeflemektedir. Servis portföyünde kendi markası dışında 70 den fazla markaya hizmet veren BUGA OTIS, Türkiye nin ABD ve Avrupa ya ihracat yapan tek asansör firmasıdır. ANKARA Çetin Emeç Bulvarı Cad. No: 9/1 Aşağı Öveçler Pk: Çankaya, Ankara Tel : Faks : ANTALYA Çaybaşı Mah. Burhanettin Onat Cad Sok. Nurten Alkın Apt. No: 6/A Pk: Muratpaşa, Antalya Tel : Faks : BURSA Kükürtlü Mah. Mudanya Cad. Turgut Sitesi C Blok No: 61/B Pk: Osmangazi, Bursa Tel : Faks : ESKİŞEHİR / ELAS ASANSÖR İstiklal Mah. Çınar Sok. No: 7/3 Pk: Odunpazarı, Eskişehir Tel : Faks : İZMİR Kazım Dirik Mah. 372/1. Sok. No: 10 D: 1 Pk: Bornova, İzmir Tel : Faks : KAYSERİ / PRİZMA ASANSÖR Erciyesevler Mah. 18. Cad. Köknar Sok. No: 9 Kocasinan, Kayseri Tel : Faks : FABRİKA Beymersan Mermerciler Sitesi 8. Cad. No: 17 Pk: Beylikdüzü, İstanbul Tel : Faks :

ASANSÖR KULLANMA KILAVUZU

ASANSÖR KULLANMA KILAVUZU ASANSÖR KULLANMA KILAVUZU Konya 2009 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Konya Şubesi Adres : Hazım Uluşahin İş Merkezi A Blok Kat:1 No:120 Selçuklu - KONYA Telefon : 0 332 444 8 666 0 332 238 52 70 (pbx)

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

Fırsatlarla birlikte gelen sorumluluk

Fırsatlarla birlikte gelen sorumluluk EDİTÖR Fırsatlarla birlikte gelen sorumluluk İş makinaları sektörünü oldukça hareketli bir dönem bekliyor. Açıklanan ve arka arkaya hayata geçmeye başlayan projeler önemli oranda makina ihtiyacı doğuruyor.

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Villavent Konut Havalandırma Sistemleri

Villavent Konut Havalandırma Sistemleri Fanlar Isı Geri Kazanım Üniteleri Soğutma Grupları ve Klimalar Hava Dağıtım Ürünleri Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Villavent Konut Havalandırma Sistemleri Systemair den akıllı havalandırma çözümleri

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

Dev projeye dev kule vinçler

Dev projeye dev kule vinçler NCKY nin tercihi TEKNOÇEVRE NCKY, yapımını gerçekleştirdiği Ankara-Pozantı otoyol projesinde yarma şevlerinin yarattığı risklere karşı, TEKNOÇEVRE ile birlikte gerçekleştirdiği çelik ağ uygulamasıyla önlem

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın.

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch Klimalar 2013 www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir,

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Ticari Araçlarda Bahar

Detaylı

DX300LC Motor Gücü : Çalışma Ağırlığı: Kepçe kapasitesi (SAE):

DX300LC Motor Gücü : Çalışma Ağırlığı: Kepçe kapasitesi (SAE): DX300LC Motor Gücü : Çalışma Ağırlığı: Kepçe kapasitesi (SAE): Doosan DX300LC Hidrolik Ekskavatör : Yeni Özellikleriyle Daha Güçlü Bir Model Yeni DX300LC Hidrolik ekskavatörler için önerilen tüm standartlara

Detaylı

S17 S27 S35 S40 S68-70. DOĞAN TANKER Doğan Tanker Teslimat Sonuçlarıyla Çıta Atladı. ÖZ GÖZDE Öz Gözde Heavy Team

S17 S27 S35 S40 S68-70. DOĞAN TANKER Doğan Tanker Teslimat Sonuçlarıyla Çıta Atladı. ÖZ GÖZDE Öz Gözde Heavy Team Yayın Sahibi HIZ MEDYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Burhan FIRAT burhan.firat@radusdergisi.com Genel Yayın Koordinatörü S. Göktan GÜÇLÜ goktan.guclu@radusdergisi.com Reklam Koordinatörü Metin ÜNAL metin.unal@radusdergisi.com

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı

1.1. DÜŞEY TRANSPORT SİSTEMLERİNİN SINIFLANDIRILMASI

1.1. DÜŞEY TRANSPORT SİSTEMLERİNİN SINIFLANDIRILMASI GİRİŞ Düşey transport sistemleri, asansörler ve yürüyen merdivenler olmak üzere iki ana grupta toplanabilir. Asansör, yolcuların ve yüklerin bir düzeyden başka bir düzeye taşıyan sistemdir. Asansörleri,

Detaylı

Ağır Hizmet Tipi HMK 220 LC EKSKAVATÖR

Ağır Hizmet Tipi HMK 220 LC EKSKAVATÖR 220 LC 220 LC LR HMK 220 LC Ağır Hizmet Tipi Hidromek mühendisleri tarafından çalıșma koșullarının ve operatör isteklerinin titizlikle dikkate alınmasıyla tasarlanan HMK 220LC, uzun çalıșmalar sonucunda

Detaylı

S12 S20-22 S52 S70 BRİSA CENEVRE. NEVANİS Man ın Onaylı Üst Yapıcısı Oldu IVECO

S12 S20-22 S52 S70 BRİSA CENEVRE. NEVANİS Man ın Onaylı Üst Yapıcısı Oldu IVECO Yayın Sahibi HIZ MEDYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Burhan FIRAT burhan.firat@radusdergisi.com Genel Yayın Koordinatörü S. Göktan GÜÇLÜ goktan.guclu@radusdergisi.com Reklam Koordinatörü Metin ÜNAL metin.unal@radusdergisi.com

Detaylı

RELIABLE SOLUTIONS in POWER ELECTRONICS. Power Management Instruments PMI / GESS GRUP ŞİRKETLERİ

RELIABLE SOLUTIONS in POWER ELECTRONICS. Power Management Instruments PMI / GESS GRUP ŞİRKETLERİ RELIABLE SOLUTIONS in POWER ELECTRONICS Power Management Instruments PMI / GESS GRUP ŞİRKETLERİ ÜRÜN GAMI KGK Serisi Online Kesintisiz Güç Kaynakları Endüstriyel Tip DC Redresör/Akü Şarj Cihazlari

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Hidrolik ve Basınçlı Hava Makinaları Tic. ve San. Ltd. Şti. www.atlaspnomatik.com.tr

Detaylı

Mercedes-Benz Türk, Yeni Sprinter 10+1 s.16 YIL: 1 SAYI: 5 www.ticariden.com 360 derece çözüm sunmaya devam edeceğiz 2014 ÜN LİDERİ DOBLò, YENİ NESLİ İLE 2015 E DAHA DA İDDİALI GİRİYOR! s.14 Mitsubishi,

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

Ditec Yüksek hızlı pvc kapılar. www.ditecentrematic.com

Ditec Yüksek hızlı pvc kapılar. www.ditecentrematic.com Ditec Yüksek hızlı pvc kapılar TR www.ditecentrematic.com Ditec hızlı esnek kapılar: bütün ihtiyaçları karşılayan eksiksiz bir Kendi kendini tamir edebilen yekpare brandalı kapılar Hızlı sarmal kapılar

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı