Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI"

Transkript

1 02 MART PAZARTESİ Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI MART 2015 SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı ve istedikleri ilgi köşelerinde evden getirdikleri oyuncaklarla serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL- SANAT ETKİNLİĞİ: Öğretmen çocuklara bilgisayardan görseller gösterdi uzun süre televizyon izlemenin zararlı olduğundan bahsetti.bilgisayar, ıpad, telefon, televizyon da vaktimizi boşa harcamayalım dedi onun yerine daha yararlı ve yaratıcı etkinlikler yapabileceklerinden bahsetti. bilgisayar ve televizyona 1 saat ayırmamız gerektiği hakkında uyarıda bulundu. Konuyla ilgili hikaye okundu. Dikdörtgen adlı şiir söylendi. Şekillerle ilgili eğitici çizgi film izletildi. Çocuklar farklı renk ve boyutta(dar geniş büyük küçük) dikdörtgen şekillerinin çizili olduğu el işi kağıtlarını keserek resim kağıdına diledikleri şekilde yapıştırdılar pastel boya ve artık materyallerle tamamladılar etkinlik bitiminde çocuklar oluşturdukları şekilleri arkadaşlarına anlattılar DİKDÖRTGEN İki kenarı uzun İki kenarı kısa Buzdolabı dikdörtgendir Tam karşıdan bakınca MATEMATİK- OYUN ETKİNLİĞİ: Kaç tane top var? Adlı oyun oynandı.(çocuklara farklı iki renkte toplar dağıtıldı. Sonra aynı renkte topları eşleştirmeleri sağlandı öğretmen çocuklara bir oyun oynayacağını söyledi iki gruba ayırdı ip ile yerde bir çizgi oluşturdu oyunda amaç grupların ellerinde ki topları mümkün olduğunca karşı tarafa çıkarmasıdır oyun müzik eşliğinde bu şekilde devam eder.) OKUMA- YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI: Farklı Çocuk Kavram 4 kitabı sayfa 5 ve Farklı Çocuk Matematik 4 kitabı sayfa 4-5 ve 6 daki çalışma sayfaları yapıldı. 03 MART SALI SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı ve ilgi köşelerinde (evcilik, kitap, tahta, puzzle) serbest oyun oynandı. Evden getirilen kitaplar incelendi.

2 TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ: Öğretmen çocuklara çiçeklerle ilgili ;Çiçekler nasıldır? Çiçekler canlı mıdır? gibi sorular sordu. Bilgisayardan çeşitli çiçek fotografları gösterildi. Çiçeklerin kokularından bahsedildi ve nasıl korumamız gerektiği anlatıldı. Çiçeğim adlı parmak oyunu oynandı. Mor Çiçekler Büyürken adlı hikaye okundu.(ant:144) ÇİÇEĞİM Toprağı kazdım.(eller Tırmık gibi yapılır) Tohumu attım(avuç içine tohum koyma hareketi yapılarak kapatılır.) Birazda suladım(baş parmak açık tutulur ibrik gibi yapılır) Birde baktım çiçeğim Tomurcuklanmış(Eller havaya kaldırılır.) Yaprakları açılmış(sağa sola sallanılır.) OYUN ETKİNLİĞİ: Çocuklara renk bulmaca oyunu oynanacağı söylendi. Öğretmen eline mavi, kırmızı, sarı renklerde bir oyuncak alır. Çocuklar sayıları eşit üç gruba ayrılır. Her gruba bir renk adı verildi. (kırmızı, sarı, mavi). Her gruba bir sepet verilir. Gruplardan sınıfta bulunan nesnelerden kendi grup renginde olanları bulup sepete koymaları istenir. Grupların topladığı oyuncaklar kontrol edildi. Öğretmen aynı renkte fakat tonları olan iki oyuncağı eline alır. Çocuklara iki oyuncağın renkleri arasında bir fark var mı? diye sorar. Çocukların cevaplarının ardından renklerin aynı fakat tonlarının farklı olduğu açıklanır. Her grup topladığı oyuncakları açıktan koyuya doğru sıralamaları istendi. SANAT ETKİNLİĞİ: Çocuklar fon kartonuna çizilmiş çiçek şekillerini keserek açıktan koyuya doğru sıraladılar. Çiçeğe sap kestiler tamamlanan çiçekler eve gönderildi. (Sarı, mavi,kırmızı tonları v.b) MATEMATİK-HAREKET ETKİNLİĞİ: Yere renkli iplerle daire yapıldı. İçlerine 1/10 arası rakamlar konuldu. Çocuklar müzik eşliğinde dans etti. Müzik durdurulduğunda çocuklar istediği bir dairenin içine girdi. Sayı kutusundan bir sayı çekildi. Seçilen sayı ile aynı sayının yazılı olduğu daire içindeki çocuklar oyun alanının dışına alındı. OKUMA- YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI: Farklı Çocuk Kavram 4 sayfa 6 ve Farklı Çocuk Matematik 4 kitabı sayfa 7-8 ve 9 daki çalışma sayfaları yapıldı.

3 04 MART ÇARŞAMBA SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. İlgi köşelerinde (evcilik, kitap, tahta, puzzle, kukla) serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL SANAT ETKİNLİĞİ: Öğretmen çocuklara yarım-bütün ne demek olduğunu açıklar. Bir elmayı çocukların önünde 2 ye böler çocuklara sorar ve çocukların cevapları dinlenir. Meyve Yemeyi Seviyorum adlı hikaye okundu. (Ant syf:165)öğretmen oyun hamurlarıyla çocuklara rehberlik ederek nesneler yapar.parça bütün tüm yarım (armut muz çilek gibi) çocukların yapmalarına fırsat verir. Meyvelerle ilgili bilmeceler soruldu. Meyve slaytı izlendi. Çocuklarla evden gelen meyvelerle meyve salatası yapıldı. BİLMECELER Üstü yeşil düğmeli, Dilim dilim dilmeli. (portakal) Salkımda tane tane, Tadı da pek şahane. (Üzüm) Dal üstünde al yanaklı oğlan. (Elma) Karşıdan baktım al, Ağzıma aldım bal. (Kiraz) Pazardan aldım Bir tane Eve geldim Bin tane (NAR) VELİ KATILIMI: Sınıfımıza davet edilen velimizle Meyve salatası yapıldı. OYUN ETKİNLİĞİ: Meyve Sepeti adlı oyun oynandı. Bir öğrenci sınıfın önünde durur. Diğerleri yerlerinde otururlar ve hepsine 4 çeşit meyve ismi verilir. Öndeki öğrenci Elmalar " deyince adı elma olanlar ayağa kalkar, yerlerini değiştirir. Bu arada ayaktaki oyuncu kendine bir yer bulmaya çalışır. İkincide başka grup meyve ismini söyler. Bu kez de bu meyveler yer değiştirir. Eğer ebe " Meyve Sepeti " derse her cins meyvenin yerlerini değiştirmesi gerekir.

4 MÜZİK ETKİNLİĞİ: Sağlık adlı şarkı söylendi. SAĞLIK Yeryüzünde sağlık en büyük varlık En büyük varlıktır en büyük varlık Çok çalış çok yorulma çok çabuk da darılma Her şeyi dert etme, etme kendine Yeryüzünde sağlık en büyük varlık En büyük varlıktır en büyük varlık Çok sıcakta oturma, çok soğukta dolaşma Her şeyi dert etme, etme kendine Yeryüzünde sağlık en büyük varlık En büyük varlıktır en büyük varlık Neşe sağlık bizimdir, neşe sağlık içindir Her şeyi dert etme, etme kendine. OKUMA- YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI: Pamuk şekerim 2 kitabı sayfa 17 ve 18 deki çalışma sayfaları yapıldı. Farklı çocuk kavram 4 kitabı sayfa 7 ve 8 deki çalışma sayfaları yapıldı. 05 MART PERŞEMBE SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. İlgi köşelerinde (evcilik, kitap, tahta, puzzle, kukla) serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ : Öğretmen çocuklara palyaçalarla ilgili sorular yöneltti; Palyalçalar kimlerdir? görevleri nelerdir? bilgisayardan görseller izletti palyoçaların kıyafetleri ve makyajları hakkında sohbet edildi. Sınıftan bir öğrenci palyoço yapıldı herkes tarafından alkışlandı. Çocuklarla birlikte palyaço şarkısı ile dans edildi. Palyaço adlı tekerleme söylenir. Palyaço Açıl perde açıl perde Saklanmış güneş nerde Bizi galiba unutmuş Hayır onu bulut yutmuş MÜZİK ETKİNLİĞİ : Palyaço adlı şarkı söylendi. PALYAÇO Düşe kalka, düşe kalka,

5 Düşe kalka düşe kalka koşuşuruz. Şaka yolu, şaka yolu, Şaka yolu şaka yolu konuşuruz. Pinpon topu burnumuzla, Biz sevimli palyaçoyuz Askılıdır pantolonumuz. Kocamandır papyonumuz. Pinpon topu burnumuzla, Biz sevimli palyaçoyuz. Düşe kalka, düşe kalka, Düşe kalka düşe kalka koşuşuruz. Şaka yolu, şaka yolu, Şaka yolu şaka yolu konuşuruz Tüm dünyanın gözünde biz, Neşe veren palyaçoyuz. Çocukların gözdesiyiz. Güldürüde biz öndeyiz. Pinpon topu burnumuzla, Biz sevimli palyaçoyuz. SANAT ETKİNLİĞİ : Palyaço ve renkli toplar resmi çocuklar tarafından pastel boya ile boyandı. Grafon kağıdı ile yuvalama tekniği kullanılarak etkinlikler tamamlandı panoda sergilendi. OYUN EKİNLİĞİ: Çocuklar oyun alanına alındı. Renklerin Dansı adlı oyunun kuralları açıklandı. Çocuk sayısı kadar ve bir çocuğun üzerinde ayakta durabileceği kadar büyüklükteki kırmızı, sarı, mavi, renkli halkalar yere bırakıldı bu daireleri belli bir düzen içinde yere yayıldı. Çocukların sevdiği bir müzik dinletildi. Çocuklar müzik başlayınca kendi dairelerinin üzerinden iner ve başka bir dairenin üzerine çıkar. Müzik durunca herkes üzerinde durduğu dairenin rengini söyledi. Bir daireden diğer daireye çocuklar; geri geri, yan yan, zıplayarak, tek ayakla, sürünerek, hızlı, yavaş şekillerde geçerler.

6 OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI: Farklı Çocuk Matematik kitabı sayfa 10 ve 11 deki ve farklı çocuk kavram 4 ktabı sayfa 9 ve 10 daki çalışma sayfaları yapıldı. 06 MART CUMA SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. İlgi köşelerinde (evcilik, kitap, tahta, puzzle, kukla) serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL -MÜZİK ETKİNLİĞİ: Öğretmen çocuklara mikroplarla ilgili sorular sordu. Mikroplerı daha çok vücudumuzda ve ellerimizde olduğundan bahsetti. Mikropların çok küçük oldukları ve en çok ellerimize bulaştığı açıklandı. Sağlıklı olmak için temiz olmak gerektiği açıklandı. Çocuklara vücutlarıyla ilgili uymaları gereken sağlık kuralları anlatıldı ve beden temizliklerini yapacakları araç ve gereçlerden bahsedildi. Mikroskop ile gözle görülemeyen mikropları incelemekten bahsedildi. Ayrıca içinde yaşadığımız çevrenin temiz olması gerektiği vurgulandı. Bay mikrop adlı şarkı hep birlikte söylendi. Sınıftan seçilen bir hikaye okundu. Bilgisayardan Ilgının Dünyası Mikroplar adlı slayt izletildi. BAY MİKROP Bay mikrop bay mikrop beni hasta edemezsin Yemeğimi böyle yiyorum, sütümü de böyle içiyorum Meyvelerden sebzelerden bol bol yiyorum Bay mikrop bay mikrop beni hasta edemezsin. FEN ETKİNLİĞİ : Köpük deneyi yapıldı.(çukur bir kabın içerisine su doldurulur ve çocuklarla birlikte sıvı sabun konulur. Hep birlikte su ve sabun köpürtülür, baloncuk oluşturulur. Böylece elimizdeki mikropların yok olduğu söylenir.) MÜZİKLİ OYUN ETKİNLİĞİ : Heykel adlı oyun oynandı. Bir ebe seçilir. Ebe diğer çocukları yakalamaya çalışır. Ebe çocuklara yaklaştığında çocuklar çeşitli pozisyonlarda heykel olurlar. Donup kalırlar. Henüz heykel olmamış olanlar heykelleri çözmek için ellerinde çivi, çekiç varmış gibi davranarak arkadaşlarını heykellikten kurtarırlar. En sona kim kalırsa ikinci oyunda ebe olur.( Müzik eşliğinde oynanır) SANAT ETKİNLİĞİ: Bilgisayardan heykellerle ilgili görseller gösterildi. Heykellerin özellikleri anlatıldı. Çocuklara keçeli kalemle heykel resimleri çizmelerine fırsat verildi. OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMASI: Farklı Çocuk Kavram 4 kitabı sayfa ve 14 deki çalışma sayfaları yapıldı.

Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 30 MART-3 NİSAN 2015

Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 30 MART-3 NİSAN 2015 30 MART PAZARTESİ Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 30 MART-3 NİSAN 2015 SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı ve istedikleri ilgi köşelerinde evden getirdikleri oyuncaklarla

Detaylı

EKĠM AYI. TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI ETKĠNLĠK PLANLARI

EKĠM AYI. TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI ETKĠNLĠK PLANLARI EKĠM AYI TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI VE ETKĠNLĠK PLANLARI TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI Okul adı: Tarih: /10/2015 YaĢ grubu (Ay): Öğretmen Adı: Güne BaĢlama Zamanı Oyun Zamanı Öğrenme merkezlerinde oyun Kahvaltı,

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI AYLAR ARALIK OKUL ADI: TARİH: Aralık YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR ŞUBAT KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 3. Algıladıklarını hatırlar.

Detaylı

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 2 Aralık 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Dans Et isimli bütünleştirilmiş okuma-yazmaya hazırlık, oyun etkinliği Öğle

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI 2013 ETKİNLİK

Detaylı

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Güne Başlama Zamanı Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Çocuklar güler yüzle karşılanır. Hangi öğrenme merkezlerine geçecekleri sorulup çocuklara rehberlik

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

OYUN OYNUYORUM DERLEME KİTAPÇIĞI. Derleyenler. Ahsen Akgün Hatice Çebi Esra Ünal Figen Altay A. Dilşad Mirzeoğlu

OYUN OYNUYORUM DERLEME KİTAPÇIĞI. Derleyenler. Ahsen Akgün Hatice Çebi Esra Ünal Figen Altay A. Dilşad Mirzeoğlu 0 OYUN OYNUYORUM DERLEME KİTAPÇIĞI Derleyenler Ahsen Akgün Hatice Çebi Esra Ünal Figen Altay A. Dilşad Mirzeoğlu Bu kitapçık İlkokul 1-4. sınıflar Oyun ve Fiziki Etkinlikler ders kazanımları ile ilişkilendirilmiş

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

Kısacası oyun çocukların hayatı öğrendikleri ve her gün yeni bir deneyim yaşadıkları, özgür alanlarıdır.

Kısacası oyun çocukların hayatı öğrendikleri ve her gün yeni bir deneyim yaşadıkları, özgür alanlarıdır. Oyun, çocuğun kendi dünyasını yansıtabildiği, eğlenceli bir aktivitedir. Çocukların kendisini ifade etme becerileri kazanması, özgüveninin gelişmesi, kendisini tanıması, kendini gerçekleştirmesi ve özyeterlilik

Detaylı

GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI 01/12/2014 PAZARTESĠ

GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI 01/12/2014 PAZARTESĠ 01/12/2014 PAZARTESĠ Çocuklar yere yarım daire biçiminde oturtular. Öğretmen, çocuklara gece ve gündüz zamanlarında çekilmiģ fotoğrafları gösterildi. Çocuklar fotoğrafları incelediler. Öğretmen eline gündüz

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2013 Sayı : 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)

Detaylı

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR 6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme 8.Belli bir yüksekliğe tırmanır. 9.Tırmanılan yükseklikten

Detaylı

M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU

M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU EYLÜL AYI EĞİTİM PROGRAMI OKULUM Hayata ilk adım attığımız yer olan okulumuzu tanıyoruz. Okulumuzun bölümleri, çalışanları, kullandığımız araç ve gereçler, onların ne işe yaradıkları

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ

EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ 1 2 İÇİNDEKİLER Öğrenciden.. Belirli Gün ve Haftalar Öğrendiklerimiz Şarkılar Öğrendik Şiirler Öğrendik Parmak Oyunları Öğrendik Oyunlar Öğrendik Sınıfımızdan

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR,

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR, Sevgili Öğrenciler, Bu yıl okula başladınız. Tüm öğretmenlerinizin, anne, babanızın ve bizim bir dileğimiz var: Kısa sürede okumayı ve yazmayı öğrenmeniz, okuduğunu anlayan, düşünen, düşündüğünü doğru

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

DENIZTEMIZ/TURMEPA Turkish Marine Environment Protection Association

DENIZTEMIZ/TURMEPA Turkish Marine Environment Protection Association DENIZTEMIZ/TURMEPA Turkish Marine Environment Protection Association DENİZTEMİZ / TURMEPA, denizcilik ve sanayi camiasından denize gönül veren bir grup tarafından deniz ve sahillerin kirlenmesini önlemek,

Detaylı

Eğitim Paketi ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ANASINIFI. Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. no: 27 Hasköy 34445 İstanbul. Tel: 0212 369 6600 / 01 Fax: 0212 369 66 06

Eğitim Paketi ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ANASINIFI. Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. no: 27 Hasköy 34445 İstanbul. Tel: 0212 369 6600 / 01 Fax: 0212 369 66 06 ANASINIFI ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ Eğitim Paketi Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. no: 27 Hasköy 34445 İstanbul Tel: 0212 369 6600 / 01 Fax: 0212 369 66 06 http//www.rmk-museum.or.tr ebayam@rmk-museum.org.tr

Detaylı

Okul Öncesi Öğretmen Adaylarının Bilimsel Süreç Becerilerine İlişkin Alan Bilgileri ve Pedagojik Alan Bilgilerinin İrdelenmesi

Okul Öncesi Öğretmen Adaylarının Bilimsel Süreç Becerilerine İlişkin Alan Bilgileri ve Pedagojik Alan Bilgilerinin İrdelenmesi DURU / Uyum Zorluklarını Yordamada Yalnızlık, Sosyal Destek ve Sosyal Bağlılık Arasındaki... 2275 Okul Öncesi Öğretmen Adaylarının Bilimsel Süreç Becerilerine İlişkin Alan Bilgileri ve Pedagojik Alan Bilgilerinin

Detaylı

20 Mart Vızıltı. Mercanlar Sınıfından Merhaba;

20 Mart Vızıltı. Mercanlar Sınıfından Merhaba; Mercanlar Sınıfından Merhaba; 20 Mart Vızıltı Bu hafta konumuz ormanlar idi. Orman nedir? Ormanların önemi ve faydaları nelerdir? Ormanları koruma konusunda üzerimize düşen görevler nelerdir? gibi sorular

Detaylı

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III İÇİNDEKİLER Okul Öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerde oyun Öğrenme Merkezlerinde Oyun Sanat Etkinliklerinde Oyun Müzik Etkinliklerinde Oyun Türkçe Etkinliklerinde Oyun

Detaylı