Çelik Derneği YılıY. Faaliyet Raporu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çelik Derneği. 2005 YılıY. Faaliyet Raporu"

Transkript

1 Türk Yapısal Çelik Derneği 2005 YılıY Faaliyet Raporu

2 TYÇD İktisadi İşletmesi 2004 yılında y kurulan Türk Yapısal Çelik Derneği İktisadi İşletmesi, 2005 yılıy itibariyle fatura kesmeye başlad ladı ve ticari bir kimlik kazanarak faaliyete geçti.

3 ISO Çalışmaları Derneğe e ISO-9001 almak için i in Pera Danış ışmanlık k A.Ş. den eğitim-danışmanlık k hizmeti alınmaya ve hazırl rlıklar yürütülmeye başland landı.

4 Komite Çalışmaları Standartlar Komitesi çelik yapı imalat, montaj, boya ve kaynak şartnameleri hazırlamak için i in çalışmalara başlad ladı. Lexicon Komitesi çeviri çalışmalarına başlad ladı. Veri Toplama Komitesi Devlet İstatistik Enstitüsü ile ilişkiler kurarak çelik yapılar ların n da sayılmas lmasını sağlad ladı.

5 Üye Toplantılar ları Dernek üyeleri ile rutin toplantılar lar gerçekle ekleştiren Türk T Yapısal Çelik Derneği İstanbul ve Ankara da yapılan toplantılarla larla üyeleriyle bir araya geldi.

6 Yayınlar Çelik Yapılar Dergileri nin yeni sayılar ları yayınland nlandı. TUCSA e-bültenler e yeniden gönderime başland landı. Yapisalcelikcileryahoogroups hizmete başlad ladı. sitesinin portal haline getirilmesi çalışmaları hız kazandı.

7 Kamu-Özel Sektör r Kurum ve Kuruluşlar larıyla Toplantılar lar İnşaat Mühendisleri M Odası İstanbul Şube Başkan kanı Başkan kanı Cemal Gökçe, G Yapı Denetim Birliği i Başkan kanı Faruk Aydın, Mimarlar Odası Başkan kanı Eyüp Muhçu ziyaret edilerek kurumlararası işbirliğine ine olanak sağland landı. Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanl kanlığı ile toplantı yapıld ldı.

8 Katıld ldığımız Yapıda Yeni Teknolojiler Fuarı ve Ankara Çelik Yapılar Sempozyumu nda üyelerimiz sunumlar yaptı. Yazılı ve görsel g basın n organlarında nda sektörün n ve derneğin tanıtımı amacıyla söyles yleşiler gerçekle ekleştirildi.

9 Profesyonel İletişim im Desteği Derneğin Tanıtım çalışmalarının kurumsal bir çizgiye çekilmesi için, i in, profesyonel bir iletişim im ortağı olarak Reklam Üssü kuruluşu u ile anlaşma sağland landı.

10 TUCSA ve TUCSAmark a Patent Türk Yapısal Çelik Derneği i ve TUCSAmark logolarının patentleri alınd ndı.

11 TUCSAmark Tanıtım m Kampanyası hazırland rlandı,, belgenin işlerlik i kazanması için in kamu ve özel sektör kuruluşlar larına yönelik y tanıtım programı oluşturuldu.

12 TUCSAmark İlanları Başlad ladı Bu, İyiye İşaret aret sloganıyla ilanlarına na başlanan TUCSAmark belgesi nedeniyle, derneğe üye olmak isteyen kuruluş sayısında artış gözlendi.

13 TUCSAmark Yapısal Çelik Yeterlik Belgesi TUCSAmark çalışmaları devam etti.

14 TUCSAmark Belgeli Firmalarımız Çimtaş Çelik İmalat ve Montaj Sanayi Uskon Uzay Sistem Konstrüksiyonlar ksiyonları Temsan Yapı ve Makine Sanayi Gülermak Ağır r Sanayi Aryol Prefabrik Yapı Sanayi Borusan Mannesman Boru Sanayi Rozak Demir Profil Sanayi Prekons İnşaat Sanayi Cepa Celebcioğlu lu Sanayi ve Ticaret 17 firma daha başvuru dosyası aldı ve 4 ü denetim aşamasa amasına kadar ilerledi.

15 Çelik Yapı Projesi Öğrenci Yarış ışması PROSteel 2005 TUCSA Borusan -YEM tarafından düzenlendi. Destekleyen ana kuruluşun un Borusan olduğu u yarış ışmaya 146 proje başvurdu. Yarış ışmaya katılan tüm t m projeler bir kitapta toplandı.

16 Arcelor, Corus, Çimtaş, Erdemir, Tabosan ve Akşan an, Izomas, Rozak, Temsan firmaları tarafından desteklenen PROSteel 2005 de dereceye giren öğrencilere ödülleri Borusan İstinye Tesisleri nde gerçekle ekleştirilen törenle verildi.

17 PROSteel 2005 Birincileri ECCS in 50. yıldönümü nedeniyle birinci gelen ekibin sözcüsü Nice/Fransa da yapılan ECCS 50. yıl kutlamalarında projesini sunma olanağı buldu. Nis e e GötürüldG ldü

18 Öğrenci Gezileri Mimarlık k ve İnşaat MühendisliM hendisliği bölümlerinde öğrenim gören g öğrencileri çelik yapılara özendirmek amacıyla imalatçı firmalara ve çelik yapı şantiyelerine geziler düzenlendi. d

19 ECCS Çelik Yapı Proje Yarış ışması İki yılda y bir gerçekle ekleştirilen Avrupa Çelik Yapı Proje Yarış ışması na Türkiye den gönderilecek projeyi belirlemek için i in yarış ışma düzenledi. Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü Binası ECCS yarış ışmasına gönderildi g ve proje Nis te yapılan toplantıda ödül l aldı.

20 Yapı İstanbul 2005 Fuarı na, dernek üyesi 17 firma toplam 500 m 2 lik ortak bir alanda katıld ldı.

21 Tevfik Seno Arda Lisesi ECCS-TY TYÇD-Arcelor arasında 27 Nisan 2005 de İstanbul da Protokol imzalandı. Projeyi yürütecek y olan ekip belirlendi.

22 Proje Yönetim Y Kurulu Proje Yönetim Kurulu ECCS TUCSA Arcelor Allan Collins Nesrin Yardımcı Bruno Theret

23 Proje Hazırl rlık k Grubu Proje Koordinatörü Prof. Dr. Gülay Altay Mimari Tasarım UMO Mimarlik Ltd.. Statik Tasarım Seza Mühendislik Ltd. Elektrik Tasarım Kaltes Ltd. Mekanik Tasarım Tanrıöver Ltd. Yangın Tasarım ODES Ltd. Yaşar Marulyalı Sezai Güvensoy Kamil Yiğit Cevat Tanrıöver Levent Karakoç

24 Proje Uygulama Grubu Proje Müdürü H. Yener Gür eş Proje Yönetim Hizmeti Entegre Ltd Çelik İşleri Yüklenicisi Tabosan A.Ş. Bağış-Bütçe-Muhasebe TUCSA / Özde A.Ş. Pazarlama ve Tanıtım Komisyonu Kemal Okumuş Engin Gökmen Selçuk Özdil Eyüp Tuncer

25 ECCS-TY TYÇD-Kocaeli Valiliği arasında, 28 Nisan 2005 de yerel basının da yer aldığı bir törenle Protokol imzaladı. Vali, konuşmas masında depreme karşı çelik yapılar ların önemini vurguladı.

26 Okul Projesi Hazırl rlık k Safhası Tasarım m hesapları ve çizimleri tamamlandı ve 10 Mayıs s 2005 de Belediye de de proje onay işlemi i başlad ladı. Defterdarlıktan mukteza alınd ndı ve buna göre g bağış ğışlar için i in banka (YTL ve Euro) hesapları açıldı. Corus sponsor olmaya karar verdiğini ini bildirdi.

27 Mali Genel Kurul Toplantısı Yapıld ldı TYÇD D Olağan an Mali Genel Kurul Toplantısı 24 Haziran 2005 tarihinde İTÜ Ü de gerçekle ekleştirildi. Dernek üyelerinin oylarıyla Dernek Tüzüğü T ü nün n 7 maddesi değiştirildi. Yönetim Kurulu Üye sayısı 7 den 9 a 9 çıktı. Mahinur Düvenci ve Melih Şimşek Dernek Yönetim Y Kurulu na seçildiler.

28 Tevfik Seno Arda Lisesi Çalışmaları Başlad ladı

29 Proje Geliştirildi

30 Tevfik Seno Arda Lisesi Okulu Ekim 2005 Eğitim E Öğretim DönemiD nemi ne yetiştirmeyi tirmeyi amaçlayan Proje Yönetimi Y bir yandan bağış ğışçı bulmakta zorlanırken rken diğer yandan da Anıtlar Kurulu ndan onay alabilmek için i in zorlandı.

31 Kolon Dikme TöreniT 14 Eylül l 2005 tarihinde ECCS üyeleri, Kamu Yöneticileri Y ve çok sayıda katılımc mcı huzurunda Tevfik Seno Arda Lisesi nin Kolon Dikme Töreni T gerçekle ekleştirildi.

32 Kolon Dikme Töreni T

33 TSAL Tanıtım m Kampanyası Başlat latıldı Çelik Yapılar Dergisi TSAL Kolon Dikme Töreni T Özel Sayısı yayınland nlandı. Tanıtım m için i in Profesyonel destek alınarak Tribeca Firması ile anlaşma yapıld ldı. TSAL sitesi İngilizce ve TürkT rkçe olarak açılda ldı,, site üzerinden şantiye ile canlı bağlant lantı kuruldu.

34 Yazılı ve Görsel G Medya Organlarında nda TSAL Projesi üzerinden sektörün n tanıtımı yapıld ldı. Basın n ve öğrenciler için i in şantiye gezileri düzenlendi. d

35 Yapısal Çelik GünüG Kasım m 2005 tarihinde, 6 nc6 ncısı yapılan Yapısal Çelik Günü ü yoğun bir izleyici katılımıyla gerçekle ekleşti.

36 Yapısal Çelik GünüG 2005 Etkinlikleri Sunumlar-Firma Tanıtım m Alanları Sergiler-Kokteyl

37 Türk Yapısal Çelik Derneği 1 Ocak - 30 Haziran 2006 Dönemi D Faaliyet Raporu

38 Çelik Yapılar Dergileri Türk Yapısal Çelik Derneği nin nin 3 ayda bir çıkardığı Çelik Yapılar Dergisi Arcelor-Borusan Borusan-Corus firmalarımızın verdiği i dağı ğıtım m desteği i ile çok sayıda kurum ve kişiye iye ulaştırılmaya lmaya başland landı.. Sektörün n ilk ve tek yayını olmasının n da etkisiyle dergi ilgi görmeye g başlad ladı.

39 Türk Yapısal Çelik Derneği nin nin adresindeki sitesi geliştirildi. TUCSAmark alan firmaların n sitede sayfaları açılmaya başlad ladı. Yapisalcelikcileryahoogroups beklenenin üzerinde ilgi gördg rdü, grubun üye sayısı 1500 ü ün üzerine çıktı.

40 Tevfik Seno Arda Lisesi için i in Arcelor dan gelen heyet ile birlikte projenin yangın n mühendislim hendisliği açısından değerlendirilmesi erlendirilmesi yapıld ldı.

41 TSAL Şantiyesi Hep Yoğun Oldu Kocaeli Valisi Erdal Ata şantiyeyi ziyaret edip bilgi aldı.

42 TSAL Şantiyesi ilerledikçe üniversite öğrencilerine teknik geziler düzenlendi. d

43 TUCSAmark tanıtımlar mları hız z kazandı yeni ilanlar hazırland rlandı

44 Yapısal Çelik Yeterlik Belgesi TUCSAmark alan firma sayısı 11 e e ulaştı.

45 TUCSAmark Belgeli Firmalarımız Çimtaş Çelik İmalat ve Montaj Sanayi Uskon Uzay Sistem Konstrüksiyonlar ksiyonları Temsan Yapı ve Makine Sanayi Gülermak Ağır r Sanayi Aryol Prefabrik Yapı Sanayi Borusan Mannesman Boru Sanayi Rozak Demir Profil Sanayi Prekons İnşaat Sanayi Cepa Celebcioğlu lu Ticaret Teknotes Çelik İmalat Sanayi Alfa Sınai S Yatırım m Sanayi Ticaret

46 Bayınd ndırlık k Bakanlığı Ziyareti Bayınd ndırlık k ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan ile toplantı yapılarak Yapısal Çelik Yeterlik Belgesi TUCSAmark ın kamu ihalelerinde zorunlu hale gelmesinin yolları açıldı.

47 Uluslararası Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarış ışması PROSteel 2006 TUCSA ve Borusan tarafından YEM in organizasyonuyla gerçekle ekleştirilen PROSteel 2006, ECCS ile yapılan görüşmeler neticesinde bu yıl y uluslararası nitelik kazandı. Destekleyen ana kuruluşun un Borusan olduğu u yarış ışmaya 157 proje başvurdu.

48 Arcelor, Corus, Çimtaş, Erdemir, Gülermak, Rozak firmaları tarafından desteklenen PROSteel 2006 da dereceye giren öğrencilere ödülleri İTÜ Taşkış ışla da gerçekle ekleştirilen törenle verildi.

49 İsparta Çelik Çalıştayı Türk Yapısal Çelik Derneği Akademisyen üyelerinin girişimiyle imiyle İsparta Süleyman Demirel Üniversitesi nde nde gerçekle ekleştirilen Çelik Çalıştayı nda sektörün akademik sorunları ele alınd ndı.

50 Yapı İstanbul Fuarı yıldy ldır üyeleriyle birlikte Yapı İstanbul Fuarı na ortak bir tasarım m konseptiyle katılan Türk T Yapısal Çelik Derneği, fuar alanında nda yapısal çelik sektörüne ayrılm lmış bir alan yaratmayı başard ardı. 500 m2 lik alanda 17 firmasıyla çelik sektörünü tanıtt ttı.

51 ECCS Başkan ve Üyeleri İstanbul daydı Avrupa Yapısal Çelik Birliği ECCS in rutin çalışmaları Joint Commission ve Executive Board Toplantılar ları,, Tevfik Seno Arda Lisesi dolayısıyla yla İstanbul da gerçekle ekleştirildi. İstanbul Divan Oteli nde konuk ettiğimiz imiz ECCS Başkan kanı Allan Collins,, ECCS Genel Sekreteri George Gendebien ve 12 ülkenin Yapısal Çelik Derneği i Yöneticileri, Y Divan Oteli nde gerçekle ekleştirdikleri toplantılar ların ardından İTÜ Taşkış ışla da yapılan Uluslararası Çelik Yapı Tasarım m Yarış ışması PROSteel 2006 nın Ödül l TöreniT reni ne ne katıld ldılar. lar.

52 Çelikçilerin ilerin Tekne Turu ECCS den gelen konuklar sektörün n Türkiye T temsilcileri ile teknede buluştu

53 ECCS ve Sponsorlar Tevfik Seno Arda Lisesi ndeydi

54 ECCS ve Sponsorlar Tevfik Seno Arda Lisesi ndeydi

55 Türkiye Kalkınma Bankası ndan ndan gelen istek doğrultusunda aralarında Sanayi Ticaret Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı yetkililerinin de bulunduğu u topluluğa a Ankara da çelik yapılar ların avantajları ve ekonomisi üzerine bir sunum yapıld ldı. İnşaat Mühendisleri M Odası Antakya Şubesi tarafından düzenlenen d iki günlg nlük k seminerde katılımc mcılara yapı çeliğinin inin konutlarda kullanımının n avantajları aktarıld ldı.

56 Türk Yapısal Çelik Derneği 30 Haziran 31 Aralık k 2006 Ve 2007 yılıy Çalışma Raporu

57 Tevfik Seno Arda Lisesi nin Tamamlanıp Teslim Edilmesi Komite Çalışmalarının n Geliştirilmesi İktisadi İşletme Faaliyetlerinin İvme Kazanması Üye Bölge B Toplantılar ları Şartnamelerin Hazırlanmas rlanması Sektörün n Diğer Kurum ve Kuruluşlar larıyla ilişkilere devam edilmesi PROSteel 2007 Yapı İstanbul 2007 Fuarı na Toplu Katılım

58 TUCSAmark V3 Hazırlanmas rlanması TUCSAmark Tanıtımı ve Yaygınla nlaştırılması ECCS e Gidecek Projeyi Belirlemek İçin Türkiye Çelik Yapı Tasarımı Yarış ışması Düzenlenmesi ISO Çalışmalarının n SürdS rdürülmesi Yapısal Çelik GünüG Düzenlenmesi Farklı Bölge ve İllerde Seminerler Yapılmas lması Eğitim Merkezi Kurulması ECCS İle İlişkilerin SürdS rdürülmesi

Türk Yapısal Çelik Derneği 2001-2009. Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI 05 Kasım 2009

Türk Yapısal Çelik Derneği 2001-2009. Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI 05 Kasım 2009 Türk Yapısal Çelik Derneği 2001-2009 2009 Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI 05 Kasım 2009 2001 Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı na seçildi. İzmir, Ankara, Mersin, İstanbul

Detaylı

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri

2009 Yılı Odamız Faaliyetleri 2009 Yılı Odamız Faaliyetleri - 11 Şubat 2009 tarihinde sonuçlanan Oda seçimlerinin ardından Odamız Organları oluşturulmuştur. Bunlar; Oda Yönetim Kurulu, Oda Meclisi, Oda Meslek Komitesi, Disiplin Kurulu,

Detaylı

USB DEN HABERLER. Türkiye Halk Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı Belge Töreni. İZSİAD İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Belge Töreni.

USB DEN HABERLER. Türkiye Halk Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı Belge Töreni. İZSİAD İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Belge Töreni. Sayfa 1 Sayfa 1 USB DEN HABERLER İZSİAD İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Belge Töreni İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD) ne USB Ulusal Sistem Belgelendirme olarak 17 Nisan 2013 tarihinde

Detaylı

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali-

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali- GAZİANTEP TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Gücünü, kaynaklarını ve bilgi birikimini tüm üyeleriyle adil bir şekilde paylaşan, üyeleri ile birlikte hareket edip üyeleri ile birlikte kazanan bir Oda olmayı

Detaylı

İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayın Üyelerimiz, Birliğimizin 11 Ocak 2012 tarihinde yapılan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı nda dört yıl

Detaylı

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ Bu eser; Üyelerimize ve Elazığ ımıza hayırlı olsun... 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ BAŞKANDAN SUNUŞ Ali ŞEKERDAĞ Elazığ TSO Yön. Kur. Bşk. Çok

Detaylı

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ 13. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU 2008-2010 1 FAALİYETLER (2008 2010) 1. Ankara Ticaret Odası, TOSYÖV, OSİAD tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde ortaklaşa düzenlenen

Detaylı

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik

şube etkinlikleri 20 Temmuz- EMO Ankara Şubesi Mühendislik ADANA 12 Eylül- 12 Eylül ün 25 inci yıldönümü dolayısıyla yapılan mitinge katılındı. 16 Eylül- İl Koordinasyon Kurulu (İKK) toplantısına katılındı. 28 Eylül- İKK toplantısına katılım sağlandı. 3 Ekim-

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

UYGUNLUK DEĞERLENDİRMESİ DERNEĞİ 15.11.2012-20.11.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

UYGUNLUK DEĞERLENDİRMESİ DERNEĞİ 15.11.2012-20.11.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU UYGUNLUK DEĞERLENDİRMESİ DERNEĞİ 15.11.2012-20.11.2014 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER: Giriş I. Yönetim - Denetim Kurulları / Görev Dağılımı II. Kurumsal İlişkiler a) Paydaşlarla İlişkiler b) TÜRKAK

Detaylı

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter 1 Sunuş Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı, 25 Ocak 2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun un 3. maddesine dayanılarak T.C. Kalkınma Bakanlığı

Detaylı

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI Yayın Kurulu Abdülkadir DÖLEK Genel sekreter Aslı ÖZYAMANOĞLU Didem ÖZER Aarıştırma Yayın Müdürlüğü Baskı Güven Ofset 0324 321 14 16 Tasarım Hüseyin Akyar Başkandan Türkiye

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

1. DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ 2006 YILI ÖNGÖRÜLERİ

1. DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ 2006 YILI ÖNGÖRÜLERİ GİRİŞ: 1. DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNDEKİ 2006 YILI ÖNGÖRÜLERİ a. Dünya Ekonomisinde 2006 Yılı Öngörüleri 2004 yılında yüzde 2,5 büyüyen ve en önemli ticaret ortağımız olan AB ekonomisinin, 2005 yılında

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini

Detaylı

Mete Galip SAYIL. Türkiye İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı Dönemi 2004 2006

Mete Galip SAYIL. Türkiye İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı Dönemi 2004 2006 Mete Galip SAYIL Türkiye İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı Dönemi 2004 2006 Türkiye İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı Dönemi 2004

Detaylı

Üniversiteler ve teknoparklar. Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; ENGLISH SUMMARY P.58

Üniversiteler ve teknoparklar. Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; ENGLISH SUMMARY P.58 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı www.bebka.org.tr ÜÇ AYDA BİR YAYINLANIR YIL: 2 SAYI: 7 TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2013 Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; Üniversiteler ve teknoparklar KALKINMA

Detaylı

İMSAD Faaliyet Raporu

İMSAD Faaliyet Raporu 10 İMSAD Faaliyet Raporu İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU 2010 YILI FAALİYETLERİ 2 2010 YILI FAALİYETLERİ Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz. Memleketimizi

Detaylı

Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Adres: Selahattini Eyyubi Mah. Urfa Bulvarı No:15/A 21080 Bağlar / DİYARBAKIR

Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi Adres: Selahattini Eyyubi Mah. Urfa Bulvarı No:15/A 21080 Bağlar / DİYARBAKIR Karacadağ Kalkınma Ajansı Adres: Selahattini Eyyubi Mah. Urfa Bulvarı No:5/A 2080 Bağlar / DİYARBAKIR Telefon : 0 (42) 237 2 6-7 Faks : 0 (42) 237 2 4 E-posta : info@karacadag.org.tr İnternet Sitesi: http://www.karacadag.org.tr

Detaylı

2. ÜYE İLİŞKİLERİ ÇALIŞMALARI

2. ÜYE İLİŞKİLERİ ÇALIŞMALARI TMMOB MMO İSTANBUL ŞUBESİ 2012-2013 Çalışma Raporu 2. ÜYE İLİŞKİLERİ ÇALIŞMALARI 2.1 ÜYE İLİŞKİLERİ ÇALIŞMALARI Üye İlişkileri Birimi çalışmaları kapsamında büro personelinin yürütmesi gereken temel işler

Detaylı

BİLMED-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU A. MİSYONUMUZ... 2 B. HEDEFLERİMİZ... 2 C. ÜYELİK... 2

BİLMED-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU A. MİSYONUMUZ... 2 B. HEDEFLERİMİZ... 2 C. ÜYELİK... 2 BİLMED-BİLKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ 2007 YILI FAALİYET RAPORU A. MİSYONUMUZ... 2 B. HEDEFLERİMİZ... 2 C. ÜYELİK... 2 D. BİLMED İLE İLETİŞİM... 2 E. KURUMSAL FAALİYETLER... 4 F. PROJELER... 5 G.

Detaylı

ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLERİHRACATÇILARI BİRLİĞİ [2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU] [ 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI]

ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLERİHRACATÇILARI BİRLİĞİ [2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU] [ 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI] ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLERİHRACATÇILARI BİRLİĞİ [2014 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU] [ 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI] ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2014 YILI YÖNETİM

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

BAŞKANIN MESAJI. Mehmet Zahid POYRAZ Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

BAŞKANIN MESAJI. Mehmet Zahid POYRAZ Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı BAŞKANIN MESAJI 2011 yılında Türkiye'nin demir ve demir dışı metaller ihracatı bir önceki yıla göre değerde %23,5, miktar bazında da %4,8 oranında artış göstererek 22,1 milyar $ seviyesinde gerçekleşmiştir.

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (20.01.2015-16.02.2015)

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (20.01.2015-16.02.2015) YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (20.01.2015-16.02.2015) Sayın Meclis Üyeleri, Oda Meclisimizin 26 Şubat 2015 ve 22 sayılı toplantısının gündeminde yer alan, Yönetim Kurulumuzun 20 Ocak 2015 16 Şubat 2015

Detaylı

BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU

BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU BMO 1. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU Eylül 2012-Mart 2014 GENEL KURUL İLANI TMMOB BİLGİSAYAR MÜHENDİSLERİ ODASI 2. OLAĞAN GENEL KURULU Bilgisayar Mühendisleri Odası 2. Olağan Genel Kurulu 1 Mart 2014 Cumartesi

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı