Hollanda'nın ilk helal ürün fuarı yoğun bir katılım ile sona erdi Yayınlandı 17 Nisan :46 Laatste update: 17 Nisan :04

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hollanda'nın ilk helal ürün fuarı yoğun bir katılım ile sona erdi Yayınlandı 17 Nisan 2015-01:46 Laatste update: 17 Nisan 2015-02:04"

Transkript

1 Anasayfa Avrupa / Ekonomi Hollanda'nın ilk helal ürün fuarı yoğun bir katılım ile sona erdi Yayınlandı 17 Nisan :46 Laatste update: 17 Nisan :04 Eindhoven şehrinde 1. Uluslararası Halal Expo 2015 Europe Fuarı Hollanda'nın Eindhoven şehrinde 1. Uluslararası Halal Expo 2015 Europe Fuarı yoğun bir ilgi ve katılım ile sona erdi. İki gün süren fuara15 farklı ülkeden 70 firma katıldı.

2 Hollanda Genç İşadamları Federasyonu (HOGİAF) ile birlikte NBI şirketi ile ortaklaşa düzenlediği fuarda sektör temsilcileri memnuniyetlerini dile getirdiler. HOGİAF Genel Sekreteri Ahmet Taşkan, yaptıkları araştırmalar neticesinde helal sektörün gittikçe büyüdüğü ve bulanda girişimcilerin bir takım araştırmalar yaptığını söyledi. HELAL ÜRÜNLERE İLGİ ARTIYOR Taşkan " Avrupa'da 50 milyon Müslüman yaşıyor. Daha doğrusu alım gücü artan bir kitle. Bunun yanında dünyada 1,5 milyar dünyada Müslüman kişi var. Bunların birçoğu helal ürün yemeğe ile ilgili bir çok sıkıntı içerisindeler. Bizim beraber çalıştığımız Belçika'da, Fransa'da ve İngiltere'de partnerlerimiz var. ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden beraber çalıştığımız girişimci derneklerimiz var. Bunların yardımları ile uluslararası çalışmalar neticesinde bir fuar kurmak nasip oldu. 15 ülkeden katılımcı ve 70 firma iki gün süren Halal Expo 2015 fuarımızda yer aldı."

3 KATLIM YÖNÜ İLE BEKLENTİLEİRMİZİN ÜZERİNDE OLDU Halal Expo 2015 fuarında ki asıl maksatlarının HOGİAF'a üye işadamlarının ve katılımcı firmalarının önlerini açmak olduğunu söyleyen Taşkan " Bu sektörden şirketlerin bundan paylarını almaları ve arttırmalarıdır. Bu iki gün süre ile çok sayıda firma ile görüştüm. Dubai ile Bangladeş ile anlaşmalar yapmışlar. gerçekten bunlara çok olumlu bir gelişmeler. Pasta çok büyük aslında bizim aldığımız miktar ise çok küçük. Bunu arttırmamızın çeşitli yollarına başvurmamız lazım. Bu fuarda bu istikamette yapılan çalışmaların bir tanesi. Bundan sonra bunu daha büyütmek ve daha da genişletmek niyetimiz. Özellikle İslam ülkeleri ile ticarete iyi bakmamız lazım. Bu fuara baktığımız da katılım bir hayli yüksek oldu. Katılım yönü ile beklentilerimizin üzerinde oldu. Katılımcı firmalarda çok memnun. Önümüzdeki yıl ise bu fuarı yaparak bunu geleneksel bir hale dönüştürmek istiyoruz." "KATILIMCI FİRMALAR BAŞARILI BİR FUAR OLDU" Orhan Çakır (Erciyes Firması Ortağı), bu denli organzeli ve helal sektörünü öne çıkartan fuarı organize eden HOGİAF'a teşekkür ettiklerini söyledi. Çakır " İnşallah Hollanda genelinde bu dalda daha büyük bir organizasyonu HOGİAF'tan bekliyoruz. Helal sektörü içerisindeki bu fuarda Hollanda içinden ve dışından firmalar ile bizde yakından tanışma fırsatı bulduk. Bende son derece olumlu tepkiler aldık. Erciyes firması olarak helal ürünlerimiz ile Hollanda ve Belçika piyasasında son derece aktif bir şirketiz. Helal konusunda en büyük dikkat ettiğimiz etlerin nerede ve nasıl şartlarda ve daha en önemlisi helal olarak nasıl kesildiklerini yakından inceliyoruz. Daha sonrada üretilen yeri ve şartlarını da yakından takip ediyoruz. Üreten firmaların helal sertifikaları var mı daha doğrusu bunların doğruluğu nasıl onları titiz bir şekilde inceliyoruz. Biz bundan mutmain olur isek müşterilerimize sunuyoruz."

4 Ahmet Aktaş (Barla Döner), Hollanda'da bu denli ihtiyaç duyulan bir fuarı organize edenlere teşekkürlerini iletti. Aktaş " Böyle bir fuarın ilk olmasına rağmen kusursuz bir şekilde organize edilmiş olması benim beklentilerimin çok üstünde olmuştur. Gelen ziyaretçiler açısından olsun, katılımcılar açısından olsun benim beklentilerimin üstünde. Bunun yanında diğer görüştüğüm arkadaşlar ile aynı şeyleri paylaştık. Bundan sonra ki yıllarda daha geniş katılımlı olacağını düşünüyorum."

5 Nuri Tuncer (Enfa Food), fuarın helal sektöründe ilk olması nedeni ile son derece başarılı bulduğunu söyledi. Tuncer " Bizde ilk defa katıldık. İlk gün oldukça yoğun ve dolu dolu geçti.aslında beklediğimden daha iyi oldu. Açıkça itiraf edeyim bu kadarını da beklemiyordum. Beklentimin çok çok üzerinde firmamıza yoğun ilgi oldu. İkinci gülde güzel oldu. Tanıtım açısından ve ilk olması açısından son derece iyi bir fuar oldu." Behzat Eren (Silifke Süt Ürünleri), nitelik ve nicelik bakımından Halal Expo 2015 fuarının son derece iyi geçtiğini söyledi. Eren " Ben bu organizasyonu gerçekleştiren arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra ki bu tür adımları ileriye yönelik uluslararası fuarların yanında da bir helal konsepti eklerler ise, bu işin ileride de başarılı olacağı anlamına gelir. Böylede umuyorum.ben iki gün boyunca güzel bir organizasyon oldu. Organizatörlere başarılar diliyorum. İyi bir tecrübe oldu. İlk ve başlangıç olmasına rağmen bu kadar mükemmel, organizasyon aksamadan devam etmesi nedeni ile arkadaşları kutluyorum." Kamil Sivrikaya (Komegena), Avrupa'ya ve Hollanda'ya yeni açılan bir şirket olarak Halal Expo 2015'e katılmakla beklentilerinin çok üzerinde ilgi yakaladıklarını söyledi. Sivrikaya " Kendi açımızdan baktığımızdan oldukça verimli bir fuar geçti. İnşallah bunun daha devamını, daha iyi noktalara ulaşmasını temenni ediyorum.hazırlayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum."

6 Yılmaz Öz (Ugiad Başkanı), HOGİAF organizesi ile hayata geçirilen 1. Uluslararası Halal Expo 2015 Europe'nın amacına ulaştığını söyledi. Öz " Bu kadar profesyonel ve organizeli bir fuar oldu. Hatta bazı sektörleri teşvik ederek, bu alanda yer almalarını sağlamışlar. Bu açıdan ben şahsen son derece olumlu buldum. seneye katılımın daha geniş olacağını düşünüyorum." Bahadır Kılıç (Ülkem Döner), bu fuarda hiç beklenemedik olumlu tepkiler ile ürünlerine olan ilginin son derece fazla olduğunu dile getirdi. Kılıç " O kadar yoğun geçti ve çok sayıda insanlar ile görüştük. Bizim firmamıza olan ilgi ve alakadan son derece memnun kaldık. Başlangıç itibari ile bu kadar ilginin olacağını düşünemiyorduk. Fakat hem buraya gelen firmalardan, hem ziyarete gelen insanlardan çok güzel ilgi gördük. Bunun karşılığında biz döner ve et ürünlerinin haricinde yeni ürünler piyasaya çıkarttık. Bu ürünleri de insanlar tattılar ve memnuniyetini dile getirdiler."

7 Bilal Çakı (Bilal Chicken BV), firma olarak iki gün boyunca tavuk ve dondurulmuş ürünler ile katılımcı firmalara ve insanlara tanıttıklarını son derece olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Çakı " İleri ki yıllarda da Bilal Şirketleri Grubu olarak Helal Ürünler Fuarında yer almaktan onur duyarız. İki gün boyunca gerek Türk olsun, gerekse Hollandalı olsun insanlar ile helal tavuk ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulduk."

8 İKİ DALDA ÖDÜLLER VERİLDİ Mustafa Şentürk Halal Expo 2015 Europa Müdürü, iki gün boyunca Eindhoven Beursgebauw binasında dolu dolu bir fuar gerçekleştirdiklerini söyledi. Şentürk " Helal gıdanın yanı sıra, kozmetik ürünleri, helal turizm ve helal sektörü ile alakalı katılımcılar yer aldı. İki gün boyunca 15 farklı ülke 70 katılımcı ve 30'un üzerinde farklı ülkeden ziyaretçiler bu fuarda yer aldılar. Srilanka, Malezya vb ülkelerden ziyaretçiler bu fuarımıza geldiler. Hem katılımcı firmalar hem de ziyaretçiler oldukça memnun kaldılar. Özellikle bu fuarda iş bağlantıları ve ticaretin yapılmış olması bizi memnun etti. Bu fuarda katılımcı kişilere ve ziyaretçilere oylama kağıdı verdik. İki dalda ödül vermek istedik. Bu oylama sonunda en iyi görsel firma dalında Komegena firması kazandı. İkincisi ise Helal APP üreticisi Ahmet Öztan oldu."

9 Ahmet Öztan (Bilgisayar Mühendisi), fuarda geliştirdikleri Helal ürünleri tanıyan bir APP ürününü tanıtmak için burada olduklarını oldukça yoğun ilgi ile karşılaştıklarını söyledi. Öztan " 1975 yılından bu yana Hollanda'dayım. 20 yıldır ITC alanında çalışımlarım oluyor. Son beş yıldır helal ve haram konuları üzerinde bir APP çalışmasına yoğunlaştım. Bu ürünleri tespit etmek için bir APP yaptık. Bunu iki ay içerisinde piyasaya süreceğiz. Bunu bir barkot vasıtası ile akıllı telefonlar üzerinden piyasaya süreceğiz. Bu helal, haram veya şüpheli diye uyarıda bulunacak." Cengiz Elmas (İşadamı), Hollanda'da bu alanda son derece profesyonel bir fuarda olmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Elmas " İlk defa helal ürünler fuarına Hollanda'da katılıyorum. Çok

10 sayıda farklı ülkelerden katılımcıların olması aslında fuara bir zenginlik katmış. Daha doğrusu uluslararası bir fuar olmuş. Ben dünyada çok sayıda fuara katılıyorum.son derece profesyonel bir fuar olmuş. Organize ekibini takip ediyorum." Selim Kılıç (Sade Center), ilk olmasına rağmen bu fuarın Hollanda'da yaşayan bir milyonu aşkın Müslüman kesim ve Hollanda'da dışından katılan ülkelerin bulunmasının fuara ayrı bir zenginlik kattığına dikkat çekti. Kılıç " Katılımcı firmalar ile bire bir görüşmem oldu. genel anlamda çok memnun olduklarını söylediler. Bu kadar katılımın ilk olması fuarın başarışı olduğunun bir göstergesidir. Önümüzde ki yıl daha başarılı olacağını ve çok daha geniş kapsamlı olacağını zannediyorum." şeklinde açıklamada bulundu.

11 Basri Doğan, Eindhoven

Özışık'a stratejik görev

Özışık'a stratejik görev Durmuş Tanış: 'İşi ehline veririm' Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kariyer Günlerine katılan Tanışlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Durmuş Tanış başarı hikayesini anlattı. Yozgat

Detaylı

ZİRVE SONUÇ kitabı. www.balkanekonomizirvesi.com

ZİRVE SONUÇ kitabı. www.balkanekonomizirvesi.com ZİRVE SONUÇ kitabı www.balkanekonomizirvesi.com www.balkanekonomizirvesi.com / 3 1. RUMELİSİAD ULUSLARARASI BALKAN EKONOMİ ZİRVESİ 01-02 ARALIK 2012 PROJE SAHİBİ DESTEKLEYEN KURUMLAR I. RUMELİSİAD ULUSLARARASI

Detaylı

- Çalıştay Hakkında...4. - Protokol...5. - Protokol Konuşmaları...6. - Konuşmacılar...15. - Çalıştay Sonuç Raporu...17. - Değerlendirme...

- Çalıştay Hakkında...4. - Protokol...5. - Protokol Konuşmaları...6. - Konuşmacılar...15. - Çalıştay Sonuç Raporu...17. - Değerlendirme... 1 İÇİNDEKİLER - Çalıştay Hakkında...4 - Protokol...5 - Protokol Konuşmaları...6 - Konuşmacılar...15 - Çalıştay Sonuç Raporu...17 - Değerlendirme...44 - Çalıştay dan Kareler...47 3 ÇALIŞTAY HAKKINDA AMAÇ:

Detaylı

GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN HABERLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ 2B DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ. Değerlemede Öncü...

GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN HABERLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ 2B DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ. Değerlemede Öncü... GAYRİMENKUL DEĞERLEME SEKTÖRÜNÜN ARTIBIR MART HABERLERİ 2013 KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİ 2B DÜZENLEMESİ YÜRÜRLÜĞE GİRDİ Değerlemede Öncü... Günümüzün en gözde mesleklerinden S.P.K. Lisanslı Gayrimenkul Değerleme

Detaylı

Hedefimiz daha çok katılımın sağlanması, daha çok görüş ve önerinin gündeme alınmasıdır.

Hedefimiz daha çok katılımın sağlanması, daha çok görüş ve önerinin gündeme alınmasıdır. Sayın Milletvekillerim, Saygıdeğer Belediye Başkanlarım, Kayseri Protokolünün Kıymetli Üyeleri, Değerli Üyelerimiz, Ödül Alacak Kıymetli Konuklarımız, Basınımızın Güzide Temsilcileri; Gelecek Kayseri de

Detaylı

HABER. 2010 YILINDA BEKLENTiLERiMiZ. Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı

HABER. 2010 YILINDA BEKLENTiLERiMiZ. Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı Hisarcıklıoğlu'ndan birlik çağrısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye nin ve Türk iş adamlarının geleceklerinin parlak olduğunu, ihtiyaç duydukları tek şeyin

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor

Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor ARALIK 2013 SAYI: 31 Her Alanda Değer Üreten Bursagaz, Ekonomiye de Değer Katıyor Bursagaz Çalışanları Geleneksel Bowling Turnuvası nda Stres Attı Bursagaz Doğalgazcıları Buluşturdu Bursagaz Basın Dostluk

Detaylı

Fuara yabancı ilgisi!

Fuara yabancı ilgisi! www bayimolurmusun.com Öncelikli hedefimiz; markalarımızın global pazarlarda yerlerini almalarıdır EYLÜL 2013 / SAYI: 60 / 7 YTL Fuara yabancı ilgisi! Balkan ve Ortadoğu lu İşadamları Fuarı na Geliyor!

Detaylı

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü

dünyası 04/2012 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü İş Makinaları 04/2012 dünyası Sayı:21 Ak-Eli İnşaat: Komatsu varsa sorun yok Gülmez Nakliyat üstün performanstan memnun Demir Madencilik in makine parkı Komatsu ile daha güçlü Özkar İnşaat zorlu işleri

Detaylı

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $ Dış Ticaret ve Ekonomi Dergisi Yıl 1 Sayı 5 Mayıs 2012 Fiyatı: 10 TL TİKA, UMUT OLDU TİKA, KARA KITAYA RÖNESANS'TAN DEV YATIRIM OTO FUARLARA 7 MİLYON ZİYARETÇİ KATILDI DOĞTAŞ 65 ÜLKEYE İHRACAT İHRACAT

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 1 İçindekiler En İyi İşveren Olarak Farkınızı Ortaya Çıkarın Avrupanın En İyi İşverenleri Hoşgeldiniz 4-5 Türkiye nin En İyi İşverenleri 50-500 Kategorisi Metodoloji

Detaylı

[IRAK TA YATIRIM OLANAKLARI KONFERANSI SONUÇ RAPORU 10 NISAN 2015]

[IRAK TA YATIRIM OLANAKLARI KONFERANSI SONUÇ RAPORU 10 NISAN 2015] 13.05.2015 [IRAK TA YATIRIM OLANAKLARI KONFERANSI SONUÇ RAPORU 10 NISAN 2015] Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci nin iştirakleriyle, DEİK/Türkiye-Irak İş Konseyi ev sahipliğinde Çalık

Detaylı

ORTA DOĞU DAKİ GELİŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKİYE NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİK PERSPEKTİFİ

ORTA DOĞU DAKİ GELİŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKİYE NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİK PERSPEKTİFİ ORTA DOĞU DAKİ GELİŞMELERİN IŞIĞINDA TÜRKİYE NİN AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİK PERSPEKTİFİ 05 KASIM 2012 Editör: Özgür TONUS ADOM YAYINI NO: 02 Sempozyum Kayıt Deşifresi: Aslıhan İLHAN Cansu TAHAN Elif TEKİN Fatih

Detaylı

Logist Eurasia Fuarı nın ilgi odağı olduk

Logist Eurasia Fuarı nın ilgi odağı olduk Bir HMF Makina dergisidir. Üç ayda bir yayımlanır. Mart 2012 Sayı: 12 Logist Eurasia Fuarı nın ilgi odağı olduk Başarılı iş ortağımız Arna Forklift GS Store da Hyundai yi tercih etti İÇİNDEKİLER H a

Detaylı

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011

TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi IDC NİN GÖRÜŞLERİ. Sponsor: IBM. Ocak 2011 TEKNİK İNCELEME Sosyal Bir İşletme Olma: IBM in Hikayesi Sponsor: IBM Erin Traudt Ocak 2011 Richard Vancil IDC NİN GÖRÜŞLERİ Son yıllarda müşteri odaklı sosyal ağ uygulamaları ve platformlarının sayısındaki

Detaylı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ В АЗЕРБАЙДЖАНЕ. towards presıdentıal electıons ın azerbaıjan. hazarworld.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ В АЗЕРБАЙДЖАНЕ. towards presıdentıal electıons ın azerbaıjan. hazarworld. HAZAR STRATEJİ ENSTİTÜSÜ YAYINIDIR EYLÜL 2013 SAYI: 10 Azerbaycan da Cumhurbaşkanlığı seçimlerine doğru towards presıdentıal electıons ın azerbaıjan К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ В АЗЕРБАЙДЖАНЕ hazarworld.com

Detaylı

KPMG Türkiye Denetim Bölüm Başkanı ve GENİŞLEYEN BAĞIMSIZ DENETİMİN İLK TECRÜBESİNİN ARDINDAN

KPMG Türkiye Denetim Bölüm Başkanı ve GENİŞLEYEN BAĞIMSIZ DENETİMİN İLK TECRÜBESİNİN ARDINDAN DENETİM ÖZEL DOSYASI GENİŞLEYEN BAĞIMSIZ DENETİMİN İLK TECRÜBESİNİN ARDINDAN Yeni Türk Ticaret Kanunu nda ilk yıl geride kaldı. Sürecin nasıl geliştiği, şirketlerin bu sürece nasıl cevap verdiği gibi konular

Detaylı

lüyorum. Ebeveynlerinizi seniz düşersiniz. i belki de hiçbir şeyi Bu hayat mağduri- kalmayacak vaziyet-

lüyorum. Ebeveynlerinizi seniz düşersiniz. i belki de hiçbir şeyi Bu hayat mağduri- kalmayacak vaziyet- 01-15 ARALIK 2014 \\ www.212haber.com // Yıl:4 Sayı: 66 Fiyatı: 1 HAYATI OGRETIYORLAR BUGÜNLERDE farklı bir İLKELERİNİZDEN TAVİZ VERMEYİN projeye imza atan Darülaceze, Hayat Okulu ile çınarlarından biri

Detaylı

İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var

İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var İsviçre İstanbul Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz İsviçre ve Türkiye arasında olağanüstü bir potansiyel var Geçtiğimiz günlerde TOKKDER Genel Koordinatörü Selçuk Güven, İsviçre'nin İstanbul Başkonsoluğu'nu

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI

TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 2013 TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İLK 1000 İHRACATÇI FİRMASI 2013 Yılı Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan İhracat İlk 1000 firmamızı performansları nedeniyle yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Detaylı

devralmalarda İstanbul un KPMG sürdürülebilirlik projeleri Ferruh Tunç www.tuyid.org

devralmalarda İstanbul un KPMG sürdürülebilirlik projeleri Ferruh Tunç www.tuyid.org Dijital teknolojiler Belirsizlik ve ortamında yatırımcı Yıldız Holding CFO ların ilişkilerinde CFO su görev Dr. yeni Cem perspektifler Karakaş tanımı Birleşme Borsa ve devralmalarda İstanbul un KPMG sürdürülebilirlik

Detaylı

Almanya ya Türk Göçünün 50. Yılında Türk Alman İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği. 04-05 Mayıs 2011. Ankara

Almanya ya Türk Göçünün 50. Yılında Türk Alman İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği. 04-05 Mayıs 2011. Ankara Almanya ya Türk Göçünün 50. Yılında Türk Alman İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği 04-05 Mayıs 2011 Ankara İÇİNDEKİLER Selamlama ve Açılış 5 Jan SENKYR Konrad-Adenauer-Stiftung Türkiye Temsilcisi Açılış

Detaylı

SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010. CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA DOĞRU ÜNİVERSİTE VİZYONUMUZ (Tebliğler)

SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010. CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA DOĞRU ÜNİVERSİTE VİZYONUMUZ (Tebliğler) SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010 CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA DOĞRU ÜNİVERSİTE VİZYONUMUZ (Tebliğler) Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi Ankara - 2010 SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010 CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA

Detaylı

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx TEGV GÖNÜLLÜLÜK ARAŞTIRMALARI

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx TEGV GÖNÜLLÜLÜK ARAŞTIRMALARI xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx TEGV GÖNÜLLÜLÜK ARAŞTIRMALARI TEGV GÖNÜLLÜLÜK ARAŞTIRMALARI Hazırlayan Dr. Emre Erdoğan xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Detaylı

ELAZIĞ İLİNİN EKONOMİK GELİŞMESİ

ELAZIĞ İLİNİN EKONOMİK GELİŞMESİ 2009/202 ELAZIĞ İLİNİN EKONOMİK GELİŞMESİ SEMİNER AÇILIŞ - TEBLİĞ - PANEL ELAZIĞ, 2009 1 İşbu kitap, 9 Ekim 2009 Cuma günü, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu nda gerçekleştirilen Seminerin

Detaylı

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik.

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik. Sayı: 1 Mart 2014 sosy@l DMY grup şirketleri çatısı altında iletişimi güçlendirmek, sağlıklı bilgi akışını sağlamak ve grup çalışanlarımızın etkileşimini arttırmak amacıyla bundan böyle DMY sosy@l platformu

Detaylı