E-ticaret İşletme Sahipleri için E-posta Pazarlama İlkyardım Seti

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "E-ticaret İşletme Sahipleri için E-posta Pazarlama İlkyardım Seti"

Transkript

1 E-ticaret İşletme Sahipleri için E-posta Pazarlama İlkyardım Seti BÖLÜM 3 : E-Ticaret E-Posta Pazarlamayla Kazancınızı Uçurmanın 11 Yolu

2 Eğer bu serideki ilk iki yazımı okuduysanız, işinizi büyütmek için e-posta pazarlama kullanmamayla ilgili e-ticaret satıcısı bahanelerinin tümünü çürütmekle başladığımı biliyorsunuzdur. Daha sonra size e-posta listesi oluşturmak için 10 kanıtlanmış yöntem verdim ve bu serinin final bölümünde, sizinle o çok çalışarak oluşturduğunuz listeyi alarak nasıl bankadaki paraya dönüştürebileceğinizi paylaşacağım. Başlayalım! E-TİCARET E-POSTA PAZARLAMAYLA KAZANCINIZI UÇURMANIN 11 YOLU (DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN DAHA KOLAY) 1. Abonelerinizi karşılayın ve bu kadar kaba olmayı artık bırakın! Çoğu e-ticaret işletme sahibinin bu acemi hatasını yaptığını görüyorum. Listenizi oluşturmak için zaman harcıyorsunuz ama insanlar kayıt olduklarında. tek duydukları ses cırcır böcekleri. Bu kabalık. Bunu birini evinize akşam yemeği için davet etmek gibi düşünün, geliyorlar ve sonra siz onları sadece görmezden geliyorsunuz. Merhabalar ya da içecek bir şey ister misiniz? demek yok. Hiçbir şey. Hoş geldiniz e-postanız da konukları özel bir partide karşılama gibi bir görev yapıyor havayı belirliyor ve onları partiye hazırlıyor, ya da sizin durumunuzda para harcattırıyor! Aşağıdaki örneği, hoş geldiniz e-postalarının sizi rahatlatmak için hazırlanmış bir etkinlik gibi görünmesi ve size alışveriş yaptırma işini mükemmel bir şekilde yapıyor.

3

4 Müşterilerinizi kollarınızı açarak karşılayın. Müşterilerinize alışveriş yapmaları için birçok sebep verin. 2. Listelerinizi segmentlere ayırın Doğru zamanda doğru mesajı göndermek = daha fazla satış. Müşterileri neden listelerini segmentlere ayırmalarının neredeyse para basmak için izin almış gibi olmakla aynı olduğunu ve zaman kaybı olmadığına ikna ederken harcadığım saatlerin sayısını bile hatırlamıyorum. Mantık basit. İnsanlara onların hoşlarına gitme ve isteme ihtimali olan hedeflenmiş teklifler göndermede ne kadar iyi olursanız, o kadar çok satış yaparsınız ve o kadar az oranda toplu olarak abone kaybedersiniz. Kuantum fiziği sayılmaz. Eğer öyle olsaydı, benden duymazdınız, ben kuantum fiziğinde berbatım. Aşağıdaki örnek, opt-in süreçleri boyunca doğru insanlara doğru mesajları gönderen basit sorular sorma konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor.

5 Bu örnek tam kayıt olma aşamasında listelerini segmentlere ayırmak için basit bir yol kullanıyor. Unutmayın, böylece doğru mesajı doğru zamanda göndermeniz çok kolay.

6 3. En az haftada bir kez e-posta gönderin müşterileri sizi gelen kutularında görmeleri için eğitin Gelen kutularımız gürültülü, kalabalık yerler. Ama tüm trafiğe rağmen en iyi arkadaşınızdan, sevgilinizden ya da patronunuzdan gelen e-postaları nadiren kaçırdığınızı fark ettiniz mi? Bu, gözlerinizin onların iletişimi aramak için eğitilmiş olması ve bilinçaltınızın o e-postaları açmaya alışkın olmasından dolayı oluyor. Düzensiz e-posta göndermek, e-posta pazarlama kampanyanıza en az çok e-posta göndermek kadar yanlış Hiç e-posta göndermemek kadar zarar veriyor. Eğer müşterilerinize her hafta hangi konularla ilgili e-posta göndermeniz gerektiğini merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

7 4. Sadece ürünlerinizin satışını ya da reklamını yapmayın müşterilerinizin ilgilendiği ürünleri ortaya çıkarın ve onların reklamını yapın. Bazı e-ticaret satıcıları e-posta pazarlamayı kendi kişisel aşırı satış huyları için başka bir kanal daha olarak görüyorlar sosyal medyada yaptıkları gibi. İşe yaramıyor. Rakamlar da bunu kanıtlıyor. Neyin işe yaradığını biliyor musunuz? Faydalı, ilgi çekici olmak ve kitlenizle iletişim kurabildiğinizi gösterebilmek. Kitlenizle iletişim kurabilen içerikler, ürünler, fikirler ve deneyimleri düşünün. Aşağıda sizin için bir örnek hazırladık.

8

9 5. E-posta Pazarlamayı geri bildirim almak için kullanın tepkilere göre ayarlamalar yapın E-posta pazarlamanın tek amacının sadece satış, satış, satış olduğunu sanan e-ticaret satıcılarından olmayın. Doğru yapıldığında e-posta, ürününüz, teklifiniz, metniniz ve hatta e-posta yayınlama zamanlarınız hakkında en iyi geri bildirimi almanız için mükemmel bir fırsat olabilir. Ayrıca birisi ürününüzü satın aldığında ilk önce her soruyu cevaplayacak ya da müşterinin ürünlerini teslim almayla ilgili öğrenmek istediği bilgileri verebilecek, bir sonraki adım olarak onlardan bir değerlendirme ya da müşteri yorumu vermelerini isteyecek bir otomatik cevaplayıcı serinin kurulmasının kolay olduğu gerçeğini de unutmayalım. E-posta pazarlama, ürün teklifinizi, pazarlama stratejinizin sunumunun genel olarak ince ayarlarının yapılmasını geliştirmek için kullanılabilir ve kullanılmalıdır. Ayrıca müşteri desteğiyle sosyal kanıt sağlamanızı da kolaylaştırır.

10 6. Görselleşin. Mobil deneyim için optimize edin ama mesaja yoğunlaşın. Mükemmel bir kullanıcı ara yüzü/deneyiminin işareti, markanın mobil deneyimi daha az karışık ve sezgisel hale getirmek için mesajlarını ve görsellerini asgari seviyeye çekmesidir. E-postalarınızın, özellikle yüksek oranda özelleştirilmişler ve ağır grafikler içeriyorlarsa, mobil cihazlarda kolayca okunabilmeleri için optimize edilmeleri gerekir. Bunu yapmamak, bir gözden kaçırma olarak görülebilir ama size çok pahalıya mal olan bir gözden kaçırma olacaktır. Mobil için optimize etmek, mobil satışlarınızın şansını büyük oranda artıracak ya da alışverişi tamamlamaları için müşterilerin ana sitenize gelmelerine yol açacaktır.

11 7. Teklifleri zaman kısıtlamalı yapın. Abonelerden sosyal medya sayfalarında paylaşmalarını isteyin. Yukarıdaki ornekgiyimarkası örneğini hatırlıyorsanız, e-posta abonelerini zarif bir şekilde karşılamakla kalmadılar, hoş geldiniz e-postası içinde sunulan teklifi de zaman kısıtlamalı olarak yaptılar. Bu neden bu kadar çok işe yarıyor? Aslında, eğer markanız potansiyel müşterilere e-postalarını verecekleri kadar hitap ettiyse, gelen kutularına harika bir *zaman kısıtlamalı* teklifle geldiğinizde, istediğimiz bir şeyle ilgili bir indirimi ya da ucuzluğu kaçırma korkusu çoğunlukla düşünmeden alışveriş yapmamıza neden olacaktır. E-posta pazarlama müşterilerimle işi bir adım ileriye taşıyorum. Bir teklif gönderdiğimizde, yararlananların hepsinden sosyal medya profillerinde paylaşmalarını istiyoruz. Ve daha sonra ne olduğunu düşünüyorsunuz? Arkadaşları o harika fiyata aldıkları ürünü görünce kendileri için de istiyorlar ve satışlarda artış görülüyor biz buna büyüme hilesi diyoruz! Bu hile özellikle haklı çıkarması kolay olan 100 TL altındaki ürünler için işe yarıyor. Aşağıda, hoş geldiniz e-postalarını HEMEN alışveriş yapmak için devasa bir aksiyon çağrısına dönüştürmeyle ilgili bir örnek bulabilirsiniz.

12

13 8. Onları gelen kutularından web sitenize çekin Çoğu satış direkt olarak potansiyel müşterinin gelen kutusunda gerçekleşmez. Alışveriş sepetinizi doldurmak için potansiyel müşterilerin gelen kutularından çıkarıp web sitenize gelmelerine sağlamalısınız. Bunu nasıl yaparsınız? Onlara sorun. Abonelerinize gönderilen her bir e-posta tek, açık bir aksiyon çağrısı içermeli, o aksiyon çağrısı (AÇ) hemen alın olmasa bile. Blog yazarlarının içeriğinin tamamını çoğunlukla e-postalara koymadıkları gibi, çoğu e-ticaret satıcısı da tamamı e-ticaret sitelerinde ya da sosyal platformlarda bulunabilecek merak uyandırıcı içeriğin, sitelerine hedeflenmiş trafik çekmekte çok başarılı olduğunu fark ediyorlar. Kafadan yapılan hesap bile yine de mantıklı geliyor. Daha fazla hedeflenmiş trafik = daha fazla satış.

14 9. Büyük tatiller için hazır olun ve şüpheye düştüğünüzde bir şeyler düşünüp bulun Müşterilerime e-posta göndermiyorum çünkü bir sebebim yok. Danışmanlık yaptığım müşterilerimin bana bu cevabı endişe verici bir sıklıkta verdiğini söylesem, bana inanır mısınız? Benim cevabım her zaman; Doğum günleri, Yılbaşı,1 Eylül- Dünya Barış Günü, 7 Nisan - Sağlık Günü, 8 Kasım - Şehircilik Günü, Ramazan ve Kurban Bayramları, Bugünü de ben özel gün yaptım günü! oluyor. Demek istediğim, yıl boyunca e-posta göndermeniz için sebep olabilecek yeterince resmi tatil ve kutlama var, özellikle Anneler Günü ya da Sevgililer Günü gibi hediye vermek ve ucuz alışverişle özdeşleşmiş tatillere yaklaşırken. Biraz yaratıcılıkla ve emrinizde iyi bir metin yazarıyla, öylesine e-posta gönderebilir ve sürpriz bir şekilde, bu e-postalar çoğunlukla en az öbürleri kadar karlı.

15 10. Her e-postanın açık bir aksiyon çağrısı olduğundan emin olun ve bunu basit tutun Bunu 8. noktada kısaca tartışmıştık ancak burası çoğu e-ticaret satıcısının kendi e-posta pazarlama çalışmalarını sabote ettiğini gördüğüm yer. Harika bir teklif oluşturmak için zaman harcıyorlar, harika bir metin yazıyor, harika görseller tasarlıyorlar, daha sonra okuyucularından herhangi bir şey satın almalarını ya da bir şey yapmalarını isteme kısmında duruyorlar. Bu, bankamatikten para çekerken, çektiğiniz parayı bankamatikte unutmaya benziyor. Oturup kampanyanızı şekillendirmeye başlamadan önce, okuyucudan almasını en çok istediğiniz aksiyonun ne olduğundan kesinlikle emin olun.

16 11. Başlıkları ve mesaj uzunluklarını test edin. E-posta pazarlama tamamen test etmekle ilgili, canım! E-posta pazarlamayla ilgili harika şey, özellikle 2. noktada konuştuğumuz gibi listenizi segmentlere ayırıyorsanız, uzun bir süre tahmin oyunları oynamanıza gerek olmaması. Müşterilerime bir mesajı tek bir seferde tüm listelerine göndermelerini asla tavsiye etmem. Neden? Ya metinde bir hata görürseniz, bir bağlantı eklemeyi unutmuşsanız, berbat bir başlık yazıp %100 daha iyi bir hale getirebileceğinizi fark ettiyseniz? Ama şimdi artık çok geç öyle değil mi, işte o yüzden! Listenizi segmentlere ayırmanın güzel tarafı, daha büyük listenize göndermeye başlamadan önce mikro segmentleri alarak başlıkları, teklifleri, mesajları test edebileceğiniz, sonuçları analiz ederek hangilerinin en iyi tepkileri aldığını görebileceğiniz anlamına geliyor. Farklı başlıkları, mesaj uzunluklarını ve farklı teklifleri test eden çalıştığım müşterilerin hepsi satışlarında önemli derecede bir yükseliş ve listelerinde abonelikten çıkış oranlarında bir düşüş gördüler.

17 E-Ticaret işletme sahipleri için E-posta Pazarlama İlkyardım Setimizin üçüncü kısmıyla sona geldik. Serideki diğer iki kısımdan herhangi birini kaçırdıysanız burada bulabilirsiniz. Bölüm I: Başarılı E-Ticaret İşletmelerinin E-posta Pazarlamaya Yoğunlaşmasının 9 Karlı Sebebi Bölüm II: E-Ticaret İşletme Sahiplerinin Bugün Uygulamaya Başlayabileceği 10 Kazandıran E-Posta Liste Oluşturma Stratejisi Sorularınız mı var? Evet, olabileceğini düşünmüştüm! e-posta adresine iletmekten çekinmeyin ve bu serideki yazıların herhangi birini ya da tamamını yardımcı bulduysanız lütfen bunu insanlara yaymama yardımcı olun ve diğerleriyle paylaşın. Son olarak söylemeliyim ki Herkes sadece yazılı kelimelerle cüzdanlardan para çıkarma yeteneği olan bir metin yazarı olarak doğmuyor. Eğer elinizi kalbinize koyup bu ve çok daha fazlası benim içimde var diyemiyorsanız, bugün bizimle iletişime geçin ve size yardımcı olmamıza izin verin. Kazancınızı bir musluk açar gibi artırmanızı sağlayacak özelleştirilmiş e-posta pazarlama kampanyalarında uzmanız. Trafiğiniz ve e-posta adresiniz mi var? Bunları banka hesabınızdaki paralara dönüştürmenize yardımcı olacağız.

18 Bugünün GraphicMail meydan okuması. Başlayın ama akıllı olun. Biliyorum ki gidip tüm bu stratejileri aynı anda denemek için bir istek olacaktır. Yapmayın. Başarısız olacaksınız. Piramitler bir günde inşa edilmedi ve sizin listeniz de edilmeyecek. Eyleme geçebileceğiniz 3-4 strateji seçin. Şimdi iki tane, iki tanesi de sonraki iki hafta içerisinde ve başlayın. E-posta pazarlama deneyimlerinizi ve hangi stratejiler üzerine yoğunlaşmak istediğinizi yorumlarda duymayı çok isterim. Tüm bu e-posta olayına henüz hazır değil misiniz? Gelin ve sosyal medyada bize bir merhaba deyin buralar arkadaş canlısı yerler. Bu gönderide bahsedilen ana stratejiler üzerinde daha ilham ve bilgi verici yazılar mı arıyorsunuz? Bu daha fazla okuma listesine bir göz atın.

İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi

İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi 2. Sürüm DersVerilir.net www.dersverilir.net İnternet ten Öğrenci Bulma Rehberi, 2. Sürüm DersVerilir.net 2007 Bu eserin tüm hakları DersVerilir.net e aittir. Kapak resminin

Detaylı

MasterCard Ön Ödemeli Kart Fırsatları

MasterCard Ön Ödemeli Kart Fırsatları MasterCard Ön Ödemeli Kart Fırsatları Bu yazı hakkında Finans dünyası değişiyor, ve tüketiciler daha fazlasını istiyor. Altı Avrupa ülkesinde gerçekleştirilen bu çalışma, finans kurumlarının tüketici taleplerini

Detaylı

100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü

100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü 100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü 2 Önsöz 100 Adımda E-ticaret Performans Ölçümü dokümanını bir check list olarak 100 üzerinden olmak şartı ile puan verilerek e-ticaret sitelerinin performans ölçümüne

Detaylı

ZINDE YA AM EV GÜ. Başlangıç rehberi

ZINDE YA AM EV GÜ. Başlangıç rehberi ZINDE YA AM EV GÜ Başlangıç rehberi Ömür boyu sürecek bir serüven Amway Serbest Girişimcisi olduğunuz için tebrikler! Amway ile yüksek başarı düzeylerine ulaşan liderlerden her zaman aynı şeyi duyuyoruz.

Detaylı

SOSYAL MEDİA KOKTE Lİ

SOSYAL MEDİA KOKTE Lİ SOSYAL MEDİA KOKTE Lİ SOSYAL MEDYA KOKTEYLİ Önsöz Sizce günümüzde üst düzey yöneticilerin yüzde kaçı mevcut medya düzeninin kontrolden çıktığını düşünüyor? Cevap verelim: Hemen hemen hepsi... Yönetici

Detaylı

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ Yayına Hazırlayanlar: Prof. Dr. Tunçdan BALTACIOĞLU Yrd. Doç.Dr. Öznur YURT Öğr. Gör. Taylan DEMĠRKAYA ÖNSÖZ Değerli Okuyucular, Üniversitemiz kısa sürede uluslararası bir üniversite

Detaylı

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı

Web Analiz. Rehberi. www

Web Analiz. Rehberi. www Web Analiz Rehberi www 1 İçindekiler Önsöz 2 Yazarlar Hakkında 3 Anahtar Performans Göstergeleri 4 Anahtar Performans Göstergelerin (APG) İzlenmesi 5 Değişimlerin (Anomalilerin) Belirlenmesi 6 Ziyaretçiler

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı

SIRADAN BİR DÜNYADA SIRADIŞI BİR HAYAT YAŞAMAK

SIRADAN BİR DÜNYADA SIRADIŞI BİR HAYAT YAŞAMAK ü ğ SIRADAN BİR DÜNYADA SIRADIŞI BİR HAYAT YAŞAMAK ğ ö ç ç Dünya Egemenliği Rehberi Orijinal Adı : A Brief Guide to World Domination Yazar İngilizce den Çeviren Tasarım : Chris Guillebeau : Alper Rozanes

Detaylı

www.eticaretokulu.com

www.eticaretokulu.com www.eticaretokulu.com ARAMA MOTORU TAKTİKLERİ Web Sitenizi Zirveye Çıkartmanın Sırları Oğuz Koç 2003 İnternet Pazarlama Merkezi A.Ş. Eserin her türlü yayın hakları saklıdır. Yazılı izin alınmadan, kısmen

Detaylı

Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 3. Röportaj. (Christina Scott)

Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 3. Röportaj. (Christina Scott) Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 3 Röportaj (Christina Scott) WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. 1 Dünya Bilim Muhabirleri Federasyonu

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen yazar ın kendi kişisel görüşlerini yansıtmakta olup AB Komisyonu bu kılavuz

Detaylı

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık.

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık. Hayat için kısa, bir derginin yeni sayısının gün yüzüne kavuşması için uzun sayılabilecek bir aradan sonra buradayız yine. Ama önemli olan her ay yeni bir sayıyla buluşmaktan çok, anlamlı bir sayıyla karşınıza

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

Gabi Steiner. İnsandan İnsana. Tavsiye Pazarlaması ile Gelir ve Perspektifler

Gabi Steiner. İnsandan İnsana. Tavsiye Pazarlaması ile Gelir ve Perspektifler Gabi Steiner İnsandan İnsana Tavsiye Pazarlaması ile Gelir ve Perspektifler Yapınız, Tanrı nın size bir armağanıdır, yapınıza kattıklarınız, sizin Tanrı ya bir armağanınızdır. Danimarka Atasözü Önsöz Önsöz

Detaylı

AdWords Reklam Metni Yazma Stratejileri

AdWords Reklam Metni Yazma Stratejileri AdWords Reklam Metni Yazma Stratejileri Genel Bakış İyi Bir Reklam Metni Nasıl Olmalı? Reklam Metninde Başlık ve Önemi Reklam Metni Yazma Stratejileri ve İstatistikler Reklam Uzantıları Mobil Reklam Metinleri

Detaylı

Çeviri: Feride Kurtulmuş

Çeviri: Feride Kurtulmuş KĐTAP NASIL OKUNUR RON FRY TĐMAŞ YAYINLARI / 570 ÇALIŞMA TEKNĐKLERĐ DĐZĐSĐ /4 Eserin Türkçe'ye çeviri hakkı Career Press ile yapılan anlaşma uyarınca Timaş Yayınları'na aittir. Đzinsiz yayınlanamaz. Kaynak

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Filantropi Seminerleri. "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var"

Filantropi Seminerleri. Başrolde Ödüllü Kadınlar Var Filantropi Seminerleri "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var" Seminer Deşifresi 11 Aralık 2014 Sabancı Center, Hacı Ömer Konferans Salonu İstanbul Konuşmacılar: Sheryl WuDunn, Pulitzer Ödüllü Gazeteci, Half The

Detaylı

Oyun teorisi: Ders 15 Transkript. 29 Ekim 2007

Oyun teorisi: Ders 15 Transkript. 29 Ekim 2007 Oyun teorisi: Ders 15 29 Ekim 2007 Profesör Ben Polak: Geçen sefer NIM oyununu oynamayı bitirmiştik ve umuyorum ki hatırlıyorsunuzdur, NIM oyunu içinde iki öbek taş vardı bunlar yerine biz tahtada çizgiler

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER Bekleyen üyeleriyle telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir (yüz yüze görüşmeler için de düzenlenebilir). ÖNEMLİ! Bu çalışmaya

Detaylı

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ BİRİNCİ OTURUM Günaydın! Burada bulunmak çok güzel. Bu sabah üç bardak kahve içtim ve kendimi harika

Detaylı

CRM NEDİR. Dr. Ragıp BAŞBUĞ. Müşteri Velinimetiniz mi? Müşteri Velinimetimiz dir diyorsanız, Onun için ne yapıyorsunuz?

CRM NEDİR. Dr. Ragıp BAŞBUĞ. Müşteri Velinimetiniz mi? Müşteri Velinimetimiz dir diyorsanız, Onun için ne yapıyorsunuz? CRM NEDİR Dr. Ragıp BAŞBUĞ Müşteri Velinimetiniz mi? Müşteri Velinimetimiz dir diyorsanız, Onun için ne yapıyorsunuz? CRM veya Tükçesi ile MİY ( Müşteri İlişkileri Yönetimi ) ekonomik hayatımızın içinde

Detaylı

7 ADIMDA BAŞARILI BAĞLILIK OTOMASYONU MÜŞTERİ VERİLERİNDEN MAKSİMUM GELİR ELDE ETME KILAVUZU

7 ADIMDA BAŞARILI BAĞLILIK OTOMASYONU MÜŞTERİ VERİLERİNDEN MAKSİMUM GELİR ELDE ETME KILAVUZU 7 ADIMDA BAŞARILI BAĞLILIK OTOMASYONU MÜŞTERİ VERİLERİNDEN MAKSİMUM GELİR ELDE ETME KILAVUZU @Emarsys Emarsys Yeni bir müşteri elde etmenin maliyeti yüksek olmasına rağmen, halihazırda zor kazanılan müşterilerin

Detaylı

Cristian Mungiu: Yönetmenler bildikleri hikayeleri anlatmalılar. Bu yüzden Hollywood da değil, Romanya dayım.

Cristian Mungiu: Yönetmenler bildikleri hikayeleri anlatmalılar. Bu yüzden Hollywood da değil, Romanya dayım. Cristian Mungiu: Yönetmenler bildikleri hikayeleri anlatmalılar. Bu yüzden Hollywood da değil, Romanya dayım. 2007 yılında Cannes Film Festivali nden Altın Palmiye ile dönen 4 Ay 3 Hafta 2 Gün ün yönetmeni

Detaylı

Facebook Sayfaları ile Facebook'taki yerinizi alın

Facebook Sayfaları ile Facebook'taki yerinizi alın Sayfaları 1 Sayfaları ile 'taki yerinizi alın Sayfanız Her gün tüm dünyada milyonlarca kişi arkadaşlarıyla iletişim kurmak ve sevdikleri şeyleri paylaşmak için 'u ziyaret ediyor. Bu kılavuz, kuruluşların

Detaylı

W-S Umut DUMAN. Bir emailin kalitesini belirleyen temel unsurlar şunlardır:

W-S Umut DUMAN. Bir emailin kalitesini belirleyen temel unsurlar şunlardır: Hotmail bugün en güçlü spam filtreleme sistemine sahip email servislerinden biridir. En eski email servislerinden biridir. Pek belli olmasada bugün yüz milyonlarca kullanıcıya hizmet vermektedir. Gönderdiğiniz

Detaylı