Yenilikçi Teknolojiler.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yenilikçi Teknolojiler."

Transkript

1 Yenilikçi Teknolojiler.

2 m Sektörün, Avrupadaki tek çatı altında toplanmıº en büyük üretim tesisi

3 ERMAKSAN; 1965 yılından beri Sac ݺleme Makineleri sektörüne güçlü AR-GE si ile yön veren, m lik modern üretim tesislerinde, 700 kiºilik kalifiye ekibiyle verimli çalıºmayı esas alarak, kullanıcılarına kaliteli ve yüksek teknolojiye sahip makineler üreten 47 yıllık güçlü bir kuruluºtur. Hassas ve en yeni CNC tezgahlarla donatılmıº ana fabrikamızda, uzman mühendisler gözetiminde yıllık adet sac iºleme makinesi üretme kapasitesine sahiptir. ERMAKSAN makinaları; Kanada dan Yeni Zelanda ya kadar 70 ülkede, güçlü teknik servise sahip seçkin bayilerimiz tarafından temsil edilmektedir. SAC İŞLEME MAKİNELERİ YenilikçiTeknolojiler.

4 8.000 Tek parçada mm iºleme kapasitesi

5 3.000 Yılda adet makine üretimi

6 3 Eksenli (R Manuel) CNC Abkant Pres Kullanıcılarımızın günümüzdeki ihtiyaçlarına göre tekrar dizayn edilmiº Power-Bend Serisi, normal, paslanmaz, ince ve kalın saclarda mükemmel sonuç veren elektronik ve mekanik donanımlarıyla benzersiz bir yapıya ulaºmıºtır. ݺletmenizdeki üretim maliyetlerini minimumda tutarak yüksek üretim hızlarına çıkan Power-Bend Pro Serisi Abkant Presler, kullanıcı dostu CNC kontrol paneli ve az bakım gerektiren hidrolik sistemleri ile de en çok tercih edilen modeller arasındadır. Tasarım ve teknolojinin bir arada buluºtuğu Power-Bend Pro; dar, geniº, karmaºık ve hassas bükümlerde, tekli ya da yüksek hız gerektiren seri imalatlarda iºletmenizin ekonomik ve kalıcı çözümü olacaktır. CYBELEC DNC600S. Yüksek çözünürlükte 9,4 D grafik ekranı Power-Bend Pro ile standart olarak sunulmaktadır. Daha güçlü, daha hızlı, daha derin bükümler; Power-Bend Pro Serisi, tüm kapasite ile çalıºmanıza olanak sağlar ve iºletmenizde oluºan zaman kaybına son verir. Stoperli kayar ön destek kolları. Metrik sistemde ölçülendirilmiº yükseklik ayarına sahip stoperli kayar ön destek kolları.

7 Daha güçlü, daha hızlı, daha derin bükümler Rijit yapı. Yüksek hassasiyetle iºlenmiº dinamik ve statik rijitliği sağlanmıº güçlü gövde.

8 Bu hıza iº dayanmaz!.. Yüksek Serbest Düºme Hızı Yüksek Büküm Hızı Yüksek Geri Dönüº Hızı Senkronize çalıºan silindirlerin modern hidrolik sistem ve oransal valf teknolojisi kullanarak, makinedeki yüksek büküm kalitesi ile ard arda tekrarlama hassasiyetini sağlaması. Arka dayama dilleri. Özel tasarlanmıº katlanabilir arka dayama dilleri. Eksenlerin otomatik olarak referans almasıyla, ilk çalıºtırmada makinenin kalibrasyonunu sağlama özelliği. Solidworks programlarıyla 3D olarak tasarımı yapılıp, statik ve dinamik rijitliği sağlanmıº, monoblok st44-1 kalite çelikten imal edilmiº, son teknolojiye sahip kaynak gerilimi giderilmiº güçlü gövde. 8 noktadan yataklı rulmanlar üzerinde 0,01 mm bükme hassasiyetiyle çalıºan rijit üst çene. Dünyada kalitesi ve güvenilirliği ile kendini kanıtlamıº uzun ömürlü, hassas büküm yapabilen sertleºtirilmiº ve taºlanmıº kalıplar. SICK M 000 arka ıºık koruma perdesi. Güvenli çalıºmayı sağlayan CE standartlarına uyumlu koruma. Sessiz çalıºan yüksek basınç pompası.

9 eksen (X, R) 4 eksen (X, R, Z 1, Z ) 6 eksen (X, R, Z 1, Z, X 1, X ) servo motorlu arka dayama. (Opsiyonel) ERMAKSAN tarafından tasarlanıp üretilen özel arka dayamalar çok yönlü oluºu ve hassasiyetiyle esnek kullanım isteklerine ideal çözümler sunar. EN ISO standartlarında kaynaklı sağlam konstrüksiyona sahiptir. X R Verimliliği; hassas vidalı miller ve ray üzerinde hareket eden 0,05 mm hassasiyete sahip CNC ve Servo motor sürücülerine bağlıdır. Standart. Arka dayama sistemi. Power-Bend Pro standart arka dayama sistemi X ekseni motorlu, R ekseni manuel hareketli olarak sunulmaktadır. Z 1 Z X R Opsiyonel. 4 eksen (X, R, Z 1, Z ) servo motorlu arka dayama. İstenilen geometriye göre 0,05 mm pozisyonlama hassasiyetine sahip arka dayama. Gösterilen ürün üzerinde opsiyonel donanımlar kullanılmıºtır.

10 Promecam üst kalıp sıkma sistemi. Elle hızlı sökülüp takılabilen Promecam tipi üst kalıp sıkma sistemi. Fiessler Akas LCIIM parmak koruma.

11 Genel özellikler 0,001 mm toleransla hassas tezgahlarda iºlenmiº ve honlanmıº krom kaplı silindirler, taºlanmıº pistonlar. Kolay ve hızlı sökülüp takılabilen hassas tezgâhlarda iºlenmiº orjinal kalıp tutucular. Lineer yataklarda hareket eden stoperli kayar ön destek kolları. CE standardına uygun, yüksek güvenirliliğe sahip, kompakt ve dünyada kendini kanıtlamıº HOERBIGER hidrolik sistem. Arka koruma için karºılıklı iki adet fotosel. Hızlı kalıp bağlama sistemi. 0,001 mm hassasiyetli optik lineer cetveller. Operatöre geniº açılı çalıºma imkanı sağlayan askılı ve hareketli kumanda panel sistemi ve ayak pedal grubu. Senkronize çalıºan silindirlerin oransal valf teknolojisi sayesinde makinedeki yüksek büküm kalitesini ve ard arda tekrarlama hassasiyetinin sağlanması. Vidalı miller ve bilyeli araba-ray sistemi üzerinde hareket eden, bükme boyu CNC olarak kontrol edilebilen, ters bükümler için dili katlanabilme özelliğine, 0,01mm hassasiyete sahip, 800 mm stroklu iki eksen (R manuel) güçlü arka dayama sistemi. Çok fonksiyonlu, yüksek programlama kapasiteli ve D grafik ekranlı CYBELEC DNC600S CNC kontrol ünitesi. SIEMENS elektrik sistemi. Eksenlerin otomatik olarak referans almasıyla, ilk çalıºtırmada makinenin kalibrasyonunu sağlama. CE standartlarına göre tasarlanıp imal edilmiº, yan kafes grubu. HEIDENHAIN ve GIVI MISURE Lineer cetveller Hidrolik blok grubu Gösterilen ürün üzerinde opsiyonel donanımlar kullanılmıºtır.

12 Mükemmel bükümler için çözümünüz... Hassas büküm iºleriniz için mükemmel konfigürasyon, ekonomik çözüm. Derin ve tam boy bükümlerde kesin sonuç. Bombeleme tertibatı ile sürekli hassasiyet. Ağır ºartlara dayanıklı uzun ömürlü rijit yapı. Kolay kurulum, eğitim. Mükemmel bükümler için çözümünüz; Power-Bend Pro ile sahip olduğunuz standart donanımlarla daha derin ve daha uzun sacları maksimum hassasiyet ve kalite ile iºleyin. Motorlu bombeleme sistemi. CNC kontrolörle haberleºip otomatik bombeleme yaparak, bükülen parçanın her noktada ve eºit büküm açısında olmasını sağlayan motorlu bombeleme sistemi.

13 Ayak pedalı. Çift pozisyonlu ayak pedalı otomatik bükümler yapmanıza olanak sağlar. Gösterilen ürün üzerinde opsiyonel donanımlar kullanılmıºtır.

14 Hareketli CNC kumanda paneli. Yan kafes.

15 Etkileyici büküm çözümleri; Power-Bend Pro Serisinde isteğe bağlı olarak donanım seçeneklerini yükseltebilirsiniz. Bu sayede büküm yaparken daha fazla verim elde etmiº olacaksınız. Rijit yapı. Yüksek hassasiyetle iºlenmiº dinamik ve statik rijitliği sağlanmıº güçlü gövde. AP3 / AP4 ön sac destek sistemi. Bükümlerinizde, zaman ve iº gücü kaybını minimum a indiren CNC kontrollü hareketli ön sac destek sistemi.

16 Kullanıcı dostu

17 Kolay kullanım Genel özellikler Kullanım kolaylığı: Yüksek çözünürlüklü 9,4 D grafik ekran. Operatörün ihtiyacını karºılayan kolay kullanım. Hızlı veri giriºi sağlayan ergonomik büyük tuºlu klavye. Bükülecek parçanın boyutlu görünümü. Kullanıcı dostu: Tek sayfada tüm parçaları programlayabilme imkanı. Kolay kurulum ve eğitim. Yardım ve pop-up uyarı pencereleri. 99 büküm tekrarı. 50 adet alt ve üst kalıp tanımlama. Hız, basınç ve paralellik kontrol edilerek üst çenenin yüksek hassasiyetle konumlanması. Standart verilen Cybelec yazılımı ile programların, kalıp kütüphanesinin ve makina parametrelerinin yedeklenme imkanı. Standart verilen PC 100 D yazılımı ile ofis ortamında limitsiz grafik program yaparak makine ile haberleºme imkanı. (offline software) Daha iyi bükümler: Makine parametrelerine kolay eriºim ile istenilen hassasiyetle ayar yapabilmek imkanı. Yüksek sayıda büküm sıralaması yapabilmek için programları ard arda çalıºtırabilme özelliği. Açı ve bükme düzeltmelerinin direkt olarak kontrolöre girebilmesi. Güçlü: Tüm temel fonksiyonlar. CE güvenlik yönetimi. Kolay iletiºim. 0 den fazla dil seçeneği. Sağlam ve ergonomik dizayn.

18 Standart Ekipmanlar Yükseklık ayarlı ve cetvelli, kayar ön kollar. Yüzey sertleºtirme ve taºlamaya tabii tutulmuº, parçalı alt ve üst kalıplar. Promecam hızlı kalıp sıkma sistemi. CYBELEC DNC600S CNC kontrolör ve c/w PC100 D yazılım (maks. 4 eksen). CNC kontrollü tek eksenli 800mm güçlü arka dayama. mm boğaz derinliği. adet arka dayama dili. Metrik ve inç li ölçekler. Alt tablada bombeleme sistemi (3100/.../0-50 ve 3100/ / makinelerde manuel, ton üzeri makinelerde Motorlu bombeleme sistemi standarttır). CE normuna uygun tek ve seri bükmeye elveriºli hareketli ayak pedalı. Yan koruma kafes ve arka koruma için karºılıklı adet fotosel. Silindir ve üst çene muhafaza saçları. Makinenin faaliyet göstereceği ülkeye göre opsiyonel elektrik gerilimi. Müºterinin isteğine göre kumanda panelinin ve/veya elektrik panosunun sağ tarafa montaj edilebilirliği. Stoperli kayar ön destek kolları.

19 Opsiyonel Ekipmanlar Derin bükümlerde kullanıcıya avantaj sağlayan özel strok ve özel boğaz derinliği seçenekleri. ER70 kontrolör (maks. 5 eksen). ER90 kontrolör (3D dokunmatik ekran). Opsiyonel arka dayama stroku ilave arka dayama dilleri. Motorlu bombeleme sistemleri. Hidrolik yağ soğutma veya ısıtma tertibatı. Opsiyonel tabla geniºliği veya alt kalıp kanal seçenekleri. Opsiyonel parçalı alt ve üst kalıplar. Kutu veya direk bükümü için kalıplar. Lazer ön koruma seçenekleri. Wila üst ve alt kalıp sistemi tutucuları. Rol 1 ve Rol 5 promecam hızlı kalıp tutucu sistemi. Ters büküm ve makine ayarı yapılırken çalıºmaya engel olmamak için ön dayama kollarına özel park yeri. Kalıpların temiz ve bakımlı kalmasını, kısa sürede ulaºmanızı ve yer tasarrufuna imkan veren makine üzerine monteli kalıp dolabı. Makinenin kızaklama sisteminin ömrünü uzatan otomatik kızak yağlama sistemi. Kalın malzeme bükümü için U - Tipi kalıplar. İnce malzemelerde oluºan esnemeleri gidermek için ilave hareketli ön dayama kolları. İsteğe bağlı olarak sac boyu ve kalınlığına uygun özel makine üretimi. AP3/AP4 ön sac destek sistemi. Kalıp saklama dolabı.

20 OPSİYONEL KONTROLÖRLER ER70 Genel özellikler Yüksek performans ve çok cazip fiyatıyla kullanıcı dostu CNC kontrolör. D Grafik büküm simülasyonu. D Grafiksel ürün çizimi. D Grafiksel manuel çarpıºma kontrolü. Dahili ve harici ölçülere göre otomatik büküm hesaplaması yapılabilmesi. Ürün ölçüleri ve büküm sıralaması için X ve R hedef pozisyonlamalarının otomatik hesaplanması (Büküm atlama yada büküm değiºtirme). Bükülmüº uzunluğun otomatik hesaplanması. Katlanmıº uzunluğun otomatik hesaplanması. Açı değerine göre otomatik Y 1, Y pozisyonlaması. Otomatik hesaplanan iç radyüs veya strok. Ekran boyutu: 10,4 TFT LCD Tek renk. Çalıºma Sistemi: WINDOWS CE. Hafıza: 64 MB. Son kullanıcılar için boº gerekli hafıza: En az MB. (Yaklaºık 1000 program). 99 adıma kadar programlanabilme özelliği. Maksimum sıralama 99 (Her program için). Y 1, Y, X, R, (Maks.4 EKSEN). Kalıp ve kanal hafızası 30/60. USB yedeklemesiyle Parametre ve ürünlerin geri yüklenmesi. Klavye mouse kullanımı için USB portu mevcuttur. Ethernet parça aktarımı. Offline D parça programlama (PC100).

21 ER70. Çok fonksiyonlu D kontrol teknolojisi ile kolay kullanım. Manüel bombeleme sistemi. Bükülen parçanın her noktada ve eºit büküm açısında olmasını sağlayan manüel bombeleme sistemi. Gösterilen ürün üzerinde opsiyonel donanımlar kullanılmıºtır.

22 OPSİYONEL KONTROLÖRLER ER90 Genel özellikler Windows sitili iºletim sistemi. D ve 3D programlama. 3-boyutta çizim yapılabilme. D DXF import edebilme. Otomatik büküm sırası arama ve çarpma kontrolü. 17 dokunmatik LCD ekranda makine gövdesi, kalıplar, arka dayama, kafesler ve parçaların görülebilmesi. Değiºtirilebilir renkli ekran ünitesi (butonlar, makina rengi, zemin rengi, kalıpların rengi, arka fon). Alfa nümerik çok fonksiyonlu klavye. Harici klavye ve mouse ekleyebilme. IMG 100 sistemi ile açı ölçme ve kontrol. Tandem çalıºma. Dinamik bombeleme. Uzaktan eriºim. Digital açı ölçer uygulanabilir. Motorlu ön destek sistemi. 16 eksene kadar konfigürasyon yapılabilmesi. Hata mesajı gösterilmesi. Inch/mm/ton/ustons birim değiºtirilmesi. ERMAK CAD / CAM Büküm Simülasyon Yazılımı: ERMAKSAN abkantları için CAD / CAM metal sac büküm simülasyonu. ER90 PC (Windows98SE / ME / NT4 / 000 / XP) Farklı dillerde kullanım imkanı (Türkçe, Çekçe, Flemenkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Polonyaca, Portekizce, Rusça, İspanyolca, Fince, Çince).

23 ER90. 3D kontrol teknolojisi ile profesyonel çözümler. Gösterilen ürün üzerinde opsiyonel donanımlar kullanılmıºtır.

24 Güvenlik Sistemleri Fiessler Akas LCIIM Parmak Koruma Sistemi (O) DSP Koruma Sistemi (O) Lazer Safe (O) Abkant Presler için özellikle üretilen lazersafe, güvenlik sistemleri arasında öncü durumdadır. Lazersafe operatör güvenliğini en üst seviyede tutar. SICK Iºık Bariyeri (S) SICK M 000 Arka Iºık Koruma Perdesi (S) Hızlı ve güvenli çalıºmayı sağlayan CE standartlarına uyumlu koruma. IMG 100 Blok Lazer Koruma ve Açı Ölçüm Sistemi (O) Zaman kazanımını kolaylaºtıran lazer parmak koruma sistemi. - Blok lazer koruma sistemi, DNC600S ve ER70 kontrolör ile - Açı ölçüm sistemi, ER90 kontrolör ile gelmektedir.

25 Üst Kalıp Sıkma Sistemleri Promecam üst kalıp sıkma sistemi (Clamping) (S) Elle hızlı sökülüp takılabilen Promecam tipi üst kalıp sıkma sistemi Pnömatik Kalıp Sıkma Sistemi (O) Pnömatik kalıp sıkma sistemleri, basınçlı hava yardımı ile kalıpları otomatik olarak sıkar ve merkezlemesini yapar. Setup zamanların kısaltılması ve otomasyonlu abkant presler için mükemmel çözümlerdir. Hidrolik Kalıp Sıkma Sistemi (O) Hidrolik kalıp tutma sistemleri, hava ihtiyacı olmadan sadece hidrolik yardımıyla kalıpları otomatikman sıkılaºtırır, düzeltir ve ortalar. Setup zamanların kısaltılması ve otomasyonlu abkant presler için mükemmel çözümlerdir. Wila Kalıp Sıkma Sistemi (O) - (O) Opsiyonel - (S) Standart

26 Alt Kalıp Sıkma ve Bombeleme Sistemleri Çoklu Alt Kalıp (O) Multi V ya da U tipi ayarlanabilir kalıplar. Wila Alt Kalıp ve Tutucu Sistemi (O) Hidrolik Alt Kalıp Tutucu Sistemi (O) Wila Hidrolik Kalıp Tutucu Sistemleri (O) Motorlu Bombeleme Sistemi (O) CNC kontrolörle haberleºip otomatik bombeleme yaparak, bükülen parçanın her noktada ve eºit büküm açısında olmasını sağlayan motorlu bombeleme sistemi. Manuel Bombeleme Sistemi (S) Bükülen parçanın her noktada ve eºit büküm açısında olmasını sağlayan manüel bombeleme sistemi.

27 Diğer Ekipmanlar Stoperli Kayar Ön Destek Kolları (S) Boğaz (O) Geniº bükümler için 1500 mm ye kadar özel boğaz derinliği sunulmaktadır. Arka Dayama Dilleri (S) Özel tasarlanmıº katlanabilir arka dayama dilleri. Eksen (X,R) 4 Eksen (X, R, Z 1, Z ) 6 Eksen (X, R, Z 1, Z, X 1, X ) Servo Motorlu Arka Dayama (O) Üretim verimliliğini ve kalitesini arttırmanıza olanak sağlar. Kalıp Saklama Dolabı (O) - (O) Opsiyonel - (S) Standart

28 3 Eksenli (R Manuel) CNC Abkant Pres Teknik Özellikler TİPİ Bükme boyu Bükme kuvveti Ayaklar arası mesafe Y serbest düºme hızı Y bükme hızı * Y geri dönüº hızı Bombeleme X eksen stroğu X eksen hızı Arka dayama dili PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO 0-0 PB-PRO 0-60 PB-PRO 0-30 PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO PB-PRO A B mm Ton mm mm/s mm/s mm/s mm mm/s ADET Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Motorlu Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Manuel Motorlu Manuel Manuel Motorlu Manuel Motorlu Motorlu * EN 16 normuna göre CE'li makinelerde çalıºma hızı max 10 mm/sn olacaktır.

29 Yağ kapasitesi Motor gücü Strok Daylight Boğaz derinliği Tabla yüksekliği Tabla geniºliği Boy Yükseklik Geniºlik Ağırlık Ön sac destek kolu (kayan ön kol) C D E F G L H W mm mm mm mm mm mm mm mm ADET lt. kw kg

30 Özel Alt ve Üst Kalıplar R5 =85 = R0,8

31

32 Özel Alt ve Üst Kalıplar

33

34 SAC İŞLEME MAKİNELERİ YenilikçiTeknolojiler. Ürünlerimiz LAZER SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/lazerserisi FIBERMAK Fiber Lazer Kesim LASERMAK CO Lazer Kesim PLAZMA SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/plazmaserisi 3 EKSEN PLAZMA Plazma Kesim 5 EKSEN PLAZMA Plazma Kesim ABKANT PRES SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/abkantpres EVOLUTION Hibrit Abkant Pres SPEED-BEND Senkronize Hidrolik Abkant Pres POWER-BEND PRO 3 Eksenli CNC Abkant Pres ECO-BEND 3 Eksenli CNC Abkant Pres

35 MAKAS SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/makasserisi CNC HVR Açı Ayarlı Hidrolik Giyotin Makas HGD Hidrolik Devirmeli Makas HGS-A Hidrolik Devirmeli Makas PANÇ PRES SERİSİ ermaksan.com.tr/tr/pançpres ETP CNC Taret Panç Pres CPP Kombine Plazma Panç Pres RPP Döner Kafalı Panç Pres KÖªE KESME ermaksan.com.tr/tr/köºekesme EKN-6 Köºe Kesme EKM Kombine Makas

36 Power-Bend Pro Rev. 01 Türkçe / Ermaksan Makine San. Tic. A.ª. katalogda gösterilen ürünler ve teknik detaylar üzerinde haber vermeksizin değiºiklik yapma hakkına sahiptir.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, 3

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-3

FIBERMAK Momentum Gen-3 Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-3 Yeni Nesil Fiber Lazer. F YARIM ASRI GERİDE BIRAKAN ERMAKSAN, GELECEĞE EMİN

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-2

FIBERMAK Momentum Gen-2 Yenilikçi Teknolojiler. www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-2 Yeni Nesil Fiber Lazer. F SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. www.ermaksan.com.tr

Detaylı

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 95 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, ayrı

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

PVC ve Alüminyum Kapı - Pencere Profili İşleme Makinaları

PVC ve Alüminyum Kapı - Pencere Profili İşleme Makinaları PVC ve Alüminyum Kapı - Pencere Profili İşleme Makinaları Kesim Makinaları Profil İşleme Merkezleri İçindekiler İçindekiler Frezeler ve Delme Makinaları Orta Kayıt Alıştırma Makinaları Single Line Hatlar

Detaylı

TÜRKÇE. SPACE 7040 ve 8030 Serileri

TÜRKÇE. SPACE 7040 ve 8030 Serileri TÜRKÇE SPACE 7040 ve 8030 Serileri 1950 yılında Kemal Coşkunöz tarafından kurulan Coşkunöz Holding, bugün 10 şirketi, 2.500 çalışanı ve Sınırsız Şekillendirme vizyonu ile 6 farklı sektörde faaliyet göstermektedir.

Detaylı

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe w w w. v a r o l m a k i n a. c o m VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu süreçte daima yüksek kalite ve hizmet anlayışını kendine görev

Detaylı

Journal. milltap 700 Hızlı ve hassas. DMG ve MORI SEIKI tarafından ortak olarak geliştirilen ilk ürün

Journal. milltap 700 Hızlı ve hassas. DMG ve MORI SEIKI tarafından ortak olarak geliştirilen ilk ürün Journal dmg / mori seiki İŞBİRLİĞİ YENİLİĞİ BERABERİNDE GETİRİYOR YENİ DMG / MORI SEIKI İNTERNET SİTESİ ANA SAYFASI: www.dmgmoriseiki.com 04 07 nlx + ctx Üst düzey üniversal tornalama teknolojisi 14 15

Detaylı

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 *Etiketleme *Kodlama *Yazılım ve Donanım Bileşenleri *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar * *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 İÇİNDEKİLER ETİKETLEME Print & Apply (Yaz ve Uygula Sistemleri) LA 4050

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Türkiye de sanayi sektörüne teknoloji anlamında destek olan ürün arayışlarımız devam etmekle birlikte, satışı yapılmış olan tezgahlara

Detaylı

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Hidrolik ve Basınçlı Hava Makinaları Tic. ve San. Ltd. Şti. www.atlaspnomatik.com.tr

Detaylı

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori.

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori. DMG MORI müşterileri ve ilgililer için dergi DMG MORI den CELOS Fikirden hazır ürüne 2014 te 24 adet dünya prömiyeri, 2014 yılında 24 dünya, bunun 9'u ilk yarıda DMG MORI Sistemler Maksimum verim artışı

Detaylı

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. KASIM 2014 Yıl:1 Sayı: 2 Kapak Konusu Ağır Tonaj Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı Ermaksan da İSG kültürü Yeni nesil ErCut Kontrolör ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Detaylı

İz Bırakan Üstün Avantajlarımız

İz Bırakan Üstün Avantajlarımız The Passionate Pursuit of Perfection www.shuangma-machinery.com SERVO PLASTİK ENJEKSİYON MAKİNELERİ İz Bırakan Üstün Avantajlarımız Ningbo Shuangma Makine Endüstri Ltd Şti nin tamamı Chenglu Group a ait

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

DMG MORI, Porsche ekibinin LMP1 sınıfındaki özel prömiyer ortağıdır.

DMG MORI, Porsche ekibinin LMP1 sınıfındaki özel prömiyer ortağıdır. DMG MORI Müşterileri ve ilgili müşteriler için Dergi (Journal) 10 tanesi yılın 2. yarısında olmak üzere 2014 yılında 19 Dünya Prömiyeri gerçekleşecek Bu sayımızda, bu dünya prömiyerlerine kısaca değineceğiz.

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

En fazla işlevsellik, en iyi fiyatlar!

En fazla işlevsellik, en iyi fiyatlar! Müşteriler ve ilgili okuyucular için dmg morı dergisi journal dergisi sayı 1 2015 37 nº 1 2015 ECOLINE torna teknolojisi: ecoturn ECOLINE frezeleme teknolojisi: ecomill, ecomill V ve MILLTAP Tüm ECOLINE

Detaylı

AGZ ELEKTRİK & METAL AARAŞTIRMA GELİŞTİRME GGÜVENİLİRLİK FİZİKİ DURUM ZERAFET

AGZ ELEKTRİK & METAL AARAŞTIRMA GELİŞTİRME GGÜVENİLİRLİK FİZİKİ DURUM ZERAFET 2 GGÜVENİLİRLİK AARAŞTIRMA GELİŞTİRME Z ZERAFET FİZİKİ DURUM AGZ ELEKTRİK & METAL Firmamız şirket olarak 2007 de Elektrik Mühendisi Gürsel ŞENGÜL, metal işleme ustaları Ahmet ve Zekeriya ÇAK tarafından

Detaylı

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri İçindekiler Taşınabilir vibrasyon ölçüm cihazları Taşınabilir veri toplayıcılar ve analizörler Arıza

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri PERSONEL GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ Kartlı Geçiş Sistemleri Teknopross Kartlı Geçiş Sistemleri, personellerin giriş çıkış esnasında personel kimlik kartlarını okuyan cihazlar ile personelin hareketlerinin

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

INA-Lineer Teknoloji. Güç, Kalite, Sınırsız Seçenek

INA-Lineer Teknoloji. Güç, Kalite, Sınırsız Seçenek INA-Lineer Teknoloji Güç, Kalite, Sınırsız Seçenek INA-Lineer Teknoloji Akıllı Ürün ve Sistem Çözümleri INA, FAG ve LuK gibi çok güçlü markalara sahip Schaeffler Grubu, üst düzey rulman teknolojisi, komponent

Detaylı

YASKAWA İLE EKSİKSİZ SİSTEM ÇÖZÜMLERİ KONTROLÖRLER SÜRÜCÜLER ROBOTLAR YAZILIM MÜHENDİSLİK TR EN

YASKAWA İLE EKSİKSİZ SİSTEM ÇÖZÜMLERİ KONTROLÖRLER SÜRÜCÜLER ROBOTLAR YAZILIM MÜHENDİSLİK TR EN YASKAWA İLE EKSİKSİZ SİSTEM ÇÖZÜMLERİ KONTROLÖRLER SÜRÜCÜLER ROBOTLAR YAZILIM MÜHENDİSLİK TR EN Proses Otomasyonu Komponentler ve Sistem Mantığı için Zorlu Bir Sınavdır Makine mühendisliği gereksinimleri,

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Ağır Hizmet Tipi HMK 220 LC EKSKAVATÖR

Ağır Hizmet Tipi HMK 220 LC EKSKAVATÖR 220 LC 220 LC LR HMK 220 LC Ağır Hizmet Tipi Hidromek mühendisleri tarafından çalıșma koșullarının ve operatör isteklerinin titizlikle dikkate alınmasıyla tasarlanan HMK 220LC, uzun çalıșmalar sonucunda

Detaylı