HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ."

Transkript

1 1 / 37 HASTANEMİZDE MERKEZİ RANDEVU (MHRS) SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR. MUAYENE İÇİN RANDEVULARINIZI ALO 182 DEN ALABİLİRSİNİZ. HASTANE TELEFON NO: (KEŞAN) (İPSALA) Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

2 2 / 37 Sayın Hastalarımız; Hastanemizde tıbbın yeni ve teknolojik imkânlarını kontrol ederek katılımcı ve yetişmiş personeli ile çağdaş ve güvenilir bir sağlık hizmeti vermek, sizlerin beklentilerini, mesleki becerilerimizi insan sevgisi ile örtüştürerek kişilerin memnuniyet oranını yükseltmeyi benimsedik. Amacımız; hasta ve çalışan memnuniyeti, kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü sağlık hizmetidir. Eleştiri ve önerileriniz bizlere yol gösterici olacaktır. Opr. Dr. Nurettin ALPARSLAN Hastane Yöneticisi TARİHÇE Hastanemiz 1914 yılında şu anki Sağlık Meslek Lisesi Binası 50 yataklı hastane olarak hizmete açılmış,1984 yılında şu anki A-Blok Binası yapılıp yatak sayısı 100 yatağa çıkarılmış ve eski hastane binası da okula (Sağlık Meslek Lisesi) çevrilmiştir. B-Blok Binası da yapılıp tarihinde A ve B blok olarak 175 yataklı olarak hizmet vermeye başlanmıştır tarihinde İpsala Devlet Hastanesi hastanemize bağlanmış ve 198yatak olarak, A Blok, B Blok ve İpsala Ünitesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. -A Blokta; Cerrahi Branşlar ve poliklinikleri, Ameliyathane,Doğumhane,Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi,DiyalizÜnitesi,Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarı,Görüntüleme Hizmetleri; Endoskopi, Odyometri; -B Blokta; Dahili Branşlar ve poliklinikleri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Acil Ünitesi, I.SeviyeYoğun Bakım Ünitesi,II.SeviyeReanimasyonYoğun Bakım Ünitesi, Ultrasonografi,Eczane bulunmaktadır. C Blokta;Kalite Yönetim Birimi,Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi, Faturalama, Hasta kabul Arşiv Evrak kayıt, Sayın alma ve Ambar bulunmaktadır. -D Blokta; Hastane Yöneticiliği, Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri bulunmaktadır. -E Blokta; Sosyal hizmet uzmanı, Evde bakım hizmetleri, İş sağlığı ve güvenliği birimi, mutemetlik bulunmaktadır. Ayrıca İpsala Ünitesinde;Acil Polikliniği, Dâhiliye Polikliniği, Cerrahi Polikliniği, Çocuk PolikliniğiDiş Polikliniği, Kadın Doğum Polikliniği, Ameliyathane, Ultrason, Radyoloji Hizmetleri verilmektedir. KEŞAN İLÇESİ COĞRAFİ KONUMU Keşan ilçesi; Enez, İpsala, Uzunköprü, Malkara, Şarköy, Gelibolu gibi ilçelerin merkezi konumunda olup E87 ve E90 karayolları kavşağında, Anadolu yu Çanakkale Boğazından Avrupa ya bağlayan ve İstanbul dan İpsala GümrükKapısına bağlayan yol kavşağı üzerindedir. İpsala Gümrük Kapısı 34 km mesafededir. İlçemizin bu konumu nedeniyle doğal olarak hastanemizin önemi daha da artmaktadır..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

3 3 / 37 VİZYONUMUZ Hasta haklarına saygılı, Ulusal ve Uluslararası standartlara uygun, Sağlık hizmetlerinde Güvenilir ve Tercih Edilen Hastane Olmak MİSYONUMUZ Güler yüzlü, Güvenilir, Yenilikçi, İnsan haklarına saygılı, Sağlık hizmeti sunmak POLİTİKAMIZ Çağın gerektirdiği teknolojiyi takip etmek ve hastanemizde kullanmak, Hasta ve çalışan memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmak, Objektif ve katılımcı yönetim anlayışını hastanemizin her kademesine yansıtmak, Sağlıkta Kalite Standartları Yönetim Sistemimizi sürekli iyileştirmek ve geliştirmek..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

4 4 / 37 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ Amacımız; sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda sağlık hizmetlerine erişiminizi kolaylaştırmaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan dönemsel denetimlerlepuanlandırılan Sağlıkta Hizmet Kalite Standartları nın en üstseviyede tutulmasına özen gösterilmektedir. NASIL MUAYENE OLURUM Telefonla Randevu için Alo:182 aranarak Web Randevu için Hastane Randevu Merkezi Online Randevu linkine basarak Randevu alamadığınız durumlarda hastanemiz Poliklinik danışma (Müracaat), otomasyon kayıt bankolarına başvurarak muayene olabilirsiniz. Randevusuz muayene sayısı özellikle bazı branşlarda kontenjanlarımız ile sınırlı olduğundan telefonla randevu alarak muayene olmayı tercih ediniz..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

5 5 / 37 KEŞAN DEVLET HASTANESİ A VE B BLOK POLİKLİNİKLERİ - İPSALA ÜNİTESİ Sayın hastalarımız; Acil vakalar (kaza, yaralanma), özürlüler, hamileler, 65 üstü yaşlılar, 7 yaşından küçük çocuklar, şehit yakınları ve gazilerin, ayrıca hizmetin aksamaması için hastane çalışanlarınakayıt ve muayene önceliği verilebilir.anlayış ve yardımlarınıza teşekkür ederiz. Sağlık Kurulu, Sağlık Raporu İşlemleri(Evlilik Raporu, Akli Meleke Raporu (Psikiyatri), Özürlü Sağlık Kurulu Raporu, Silah Bulundurma ve Taşıma Ruhsatı için Sağlık Kurulu Raporu,SilahlıÖzel Güvenlik Görevlisi için Sağlık Kurulu Raporu, Özel Güvenlik Görevlisi olmak için Sağlık Kurulu Raporu, Sağlam Raporu/İşe Giriş Raporu, Gemi Adamı Olur Sağlık Raporu, Sürücü Adayları ve Sürücüler için Ehliyet Raporu ) içinsağlık kurulumuza başvurabilirsiniz. Randevu sonrası rapor çıkarma süreleri 1-3 gün arasında değişmektedir. Muayene işlemleri için her türlü sorunlarınızda Otomasyon sekreteri, Danışma veya Hasta Kayıt (Müracaat)görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

6 6 / 37 Ellerinizi sık yıkayın, kendinizi ve yakınlarınızı bulaşıcı enfeksiyonlardan koruyun. Ellerinizi çok kirli görürseniz hemen Her tuvalete gidişten sonra Yemek hazırlamadan önce, yemekten önce ve sonra Hapşırdıktan, öksürdükten sonra Vücudunuzun kirli bölgesine dokunduktan sonra Makyaj yapmadan önce Hayvanlara dokunduktan(kafes, malzeme dahil) sonra Para saydıktan ve çöplere dokunduktan sonra Hasta kişilere dokunduktan ve el tokalaştıktan sonra TANI ve TEDAVİ BÖLÜMLERİMİZ GÖRÜNTÜLEME; Hastanemizde Röntgen, Tomografi,MR,Mamografi, Ultrason(USG),Dopler USG, Kemik Dansitometrisi görüntüleme hizmetleri aynı gün veya en kısa süre içinde randevu verilerek yapılmakta ve tecrübeli uzman kadromuz tarafından en kısa süre içinde raporlanmaktadır. Dijital RöntgenTomografi Kemik Dansinometrisi MR LABORATUVARLAR Hastanemiz A Blok binasında;biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarlarımız hizmet vermektedir. Hastalardan örnek alımı ile başlayan ve raporlandırma ile sonlanan preanalitik, analitik ve postanalitik laboratuvar süreçlerinde tüm tetkikler kalibrasyon ve bakımları düzenli olarak yapılan cihazlarda, tecrübeli laborantlar ve uzman doktorlar tarafından yapılmakta, ayrıca cihazlar ve test malzemelerinin iç (internal) ve dış (eksternal) kalite kontrolleri periyodik olarak yapılıp kayıt altına alınmaktadır..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

7 7 / 37 Test sonuçlarınıza hastanemiz web sayfasından T.C. Kimlik No Giris KARDIYOLOJİTANI HİZMETİ Efor Treadmil Testi -Egzersiz Testi (Koroner kalp hastalığının tanısındaki koşu bandında yapılan önemli testlerden biri) Ekokardiyografi (Ultrason denilen ve insan kulağının duyamadığı yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanarak kalbin ve içindeki kan akımının eş zamanlı ve hareketli olarak görüntülenmesi) Ekokardiyografi Efor Treadmil Testi - Egzersiz Testi ENDOSKOPİ ÜNİTESİ Endoskopi içi boş olan organların gözle görülmesi işlemidir. Gastrointestinal endoskopi adıyla da bilinen yemek borusu, mide, oniki parmak barsağı ve kalın barsağın incelendiği tetkik yöntemleridir. Ünite olarak Hastanemiz A Blok Giriş katında hizmet vermektedir..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

8 hhh Doküman No 8 / 37 ODYOLOJİ Kulak Burun -Boğaz uzmanlarının muayenesi ve isteği (kulakta tıkanıklık hissi, bir kulakta ani işitme azalması, söylenenleri tekrarlatma, televizyon sesini yükseltme, sesleri duyduğu halde anlayamama, kalabalık ortamlarda söylenenleri karıştırma ya da yanlış anlama, sesin yönünü belirleyememe, kulakta çınlama)sonrası ve işitmenin ses geçirmez kabinlerde odiolog tarafından değerlendirilmesi(odiometrik Tetkik) ile orta kulak basıncının ölçüldügütimpanometriktetkik iiçerir.yenidoğanlardaemüsyontesti ni içerir. ACiLSERVİSİ Sarı, yeşil ve kırmızı triaj muayene ve müdahale alanları, 4 muayene masası, 9 müşahede yatağı,1 müdahale odası, 1resusitasyon odası, 1 enjeksiyon odası, 1 izolasyon odasıile acil servisimiz tescil edildiği 2. seviye standartlarına uygun acil hasta hizmeti B Blok binasında hizmetvermektedir. I.SEVİYE YOĞUNBAKIM ÜNİTESİ 8 yataklı koroner yoğun bakım ünitesi; yoğun bakım gereksinimi olan hastaların yaşamsal göstergelerin izlendiği, hasta takip ve tedavisinin 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz sağlandığı yoğun bakım hizmeti vermektedir..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

9 9 / 37 II.SEVİYE REANİMASYON YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ tarihi itibariyle tescil edildiği II. seviye yoğun bakım standartlarına uygun4 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ Seviye yenidoğan yoğun bakım ünitesinde 4 küvöz ve 1 adet açık yatak; 1 adet monitör,infüzyon pompası ve 2 adet pulseoksimetre cihazı bulunmaktadır. Ayrıca her küvöz başında merkezi oksijen basınçlı hava ve vakum sistemi bulunmaktadır.herküvöz başında 1 adet fototerapi cihazı bulunmakta, gerekli haller için ayrıca 1 adet yedek fototerapi cihazı bulunmaktadır. Fizyolojik olarak stabil olan, yoğun bakım hizmeti gerektirmeyen ancak tanı, tedavi, beslenme ve bakım hizmetleri gereken veya daha üst düzey yoğun bakımda tedavi sonrası düzelen, takip ve tedavisinin devamı gereken hastaları içermektedir. AMELiYATHANE Hasta Güvenliğini hedefleyen Sterilizasyon hizmetleri ve 4 ameliyat salonu 1 lokal odası ve kullanılan teknolojik anestezi cihazları ile ameliyathanemizde; Genel cerrahi, Ortopedi, Beyin Cerrahisi, Göz, KBB, Kadin Hastalıkları ve Doğum ve Üroloji ameliyatları (açık-kapalı) uzman ekipler tarafındaan başarı ile yapılmaktadır..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

10 10 / 37 DİYALİZ ÜNİTESİ Diyaliz; vücutta birikmiş üre gibi zararlı maddelerin ve aşırı suyun bir membran aracılığı ile vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. A BLOK KLİNİKLERİMİZ BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ Sinir sisteminin (beyin, omurilik, periferiksinirler, ve bunların yer aldığı yapılar) cerrahi hastalıklarının tanı ve tedavisi gerçekleştirilmektedir. GENEL CERRAHİ Genel Cerrahi bölümümüzde sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer, mide, barsak, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve dalak hastalıkları, hemoroidveanal bölge cerrahisi, pilonidal sinüs (kıl dönmesi), meme cerrahisi, tiroid paratiroid cerrahisi, fıtık, yumuşak doku ve yanık cerrahisi, laparoskopik cerrahi ile ilgili tanı, tedavi ve ameliyatları yapılmaktadır. ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ Ortopedi ve travmatoloji bölümümüzde ortopedik hastalıklar ve kas-iskelet sistemi yaralanmalarının tanı, tetkik, tedavi ve ameliyatları yapılmaktadır. ÜROLOJİ Benign prostat hiperplazisine (selim prostat büyümesi) yönelik tanısai tetkik ve ameliyatlar, ürinerinfeksiyonlara yönelik tedaviler böbrek, mesane, testis, prostat kanserleri, taş hastalığı, ürinersistemin doğumsal anomalileri, tekrarlayan infeksiyonlar, işeme bozuklukları, idrar kaçırma, interstisyel sistit tedavileri yapılmaktadır. Gerektiğinde ürodinamik test yapılmaktadır.sistoskopiişlemi de bölümümüzde yapılmaktadır..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

11 11 / 37 KULAK-BURUN-BOĞAZ Kulak-Burun-Boğaz muayenesi, Endoskopik KBB muayenesi ve işitme testi ile VestibülerRehabilitasyon Kulak-Burun-Boğaz ameliyatları, Radyofrekans uygulamaları, baş-boyun kanser ameliyatları ve çocuk KBB ameliyatları hastanemizde yapılmaktadır. Odiometriölçümleri de KBB polikliniğinden istemleri yapılarak ölçülmektedir. GÖZ HASTALIKLARI Her türlü göz hastalıklarına yönelik tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Göz acil (kazalar, yabancı madde kaçması, ani kızarmalar, ani görme kayıplan vb.) vakalara müdahale edilmekte, konjenital, travmatik, metabolik, senil, toksik, sekonder kataraktlara Fakomülsifikasyon yöntemi ile dikişsiz, damla anestezili cerrahi uygulanmakta ve göziçi lens yerleştirilmektedir. KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM Kadın hastalıkları muayenesi, gebe muayenesi, doğum sonrası kontrol muayenesi, ultrasonografikmuayene, endometriyal biyopsi gibi küçük cerrahi müdahaleler, rahim alınması (histerektomi) gibi büyük ameliyatlar, aile planlaması ve doğum hizmetleri verilmektedir. Doğumhane Kadın doğum servisi içerisindedir. B BLOK KLİNİKLERİMİZ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI Poliklinik ve yataklı tedavi ünitesi ile hasta ve sağlam çocuklarımızın muayene, tanı ve tedavileri yapılmaktadır. DÂHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI) Hipertansiyon, hiperkolesterolemi, üst ve alt solunum yolu hastalıkları, midebarsak sistemi, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, obezite (şişmanlık), romatizmal hastalıklar, kan hastalıkları vb. genel dâhili hastalıkların ayaktan ve yatarak tanı ve tedavileri yapılmaktadır. ENFEKSİYON HASTALIKLARI Ateşli ve bulaşicı hastalıklar, hastane infeksiyonları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar (HIV, Frengi, Bel Soğukluğu vb.) ve infeksiyöz hepatitler (bulasicı sarılık) hastalıklarının tanı ve takipleri yapılmaktadır..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

12 12 / 37 KARDIYOLOJİ Kalp hastalıkları ile ilgili muayene, tetkik ve tedaviler yapılmaktadır. Göğüs ağrısı, nefes darlığı, ödem, gece idrara çıkma, bayılma, çarpıntı, morarma (siyanoz), çabuk yorulma gibi şikâyetleriniz varsa Kardiyoloji Polikliniği ne başvurunuz. Ekokardiografi, EforluEKG, Holter NÖROLOJİ Serebrovasküler hastalıklar (felç), baş ağrısı, epilepsi (sara), bunama, hareket bozuklukları, nöromusküler hastalıklar (kas ve sinir hastalıkları, multiplesikleroz (MS) ) vb. hastalıkların tanı ve tedavileri yapılmaktadır. GÖĞÜS HASTALIKLARI Astım, kronik bronşit, KOAH, akciğer kanseri, zatürre, tüberküloz gibi akciğer hastalıkları tetkik ve tedavileri ile Bronkoskopi, Solunum Fonksiyon Testi yapılmaktadır. Solunum Fonksiyon Testi (SFT) DERMATOLOJi Akne (sivilce), sedef hastalığı (psoriazis) egzema, deri alerjileri, bebeklerdeki pişikler, kurdeşen (ürtiker), siğiller, mantar hastalıkları, benler, deri kanserleri, ağız içi aftlan, saç dökülmesi, tırnak hastalıkları, Behçet hastalığı vb. cilt hastalıklarının muayene ve tedavileri yapılmaktadır. PSİKİYATRİ Psikiyatri polikliniğimizde;depresyon ve diğer duygu durum bozuklukları, panik bozukluğu ve diğer bunaltı bozuklukları, şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar, alkol ve madde bağımlılığı, evlilik ve uyum sorunlan, cinsel sorunlar, yeme bozuklukları, yaşlılığı bağlı ortaya çıkan ruhsal sorunların tedavisi yapılmaktadır. FIZIKSEL TIP VE REHABILITASYON Muayene, ilgili röntgen ve kan tetkikleri ile birlikte ağrılı kas-iskelet sistemi hastalıkları, ortopedik, nörolojik ve romatizmal hastalıklar ve rehabilitasyon, spor yaralanmaları ve rehabilitasyonu, el rehabilitasyonu ve osteoporoz ile ilgilenilmektedir. Ayaktan Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetleri verilmekte, gerektiğinde yataklı serviste de FTR planlanmaktadır..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

13 13 / 37 AĞRI POLİKLİNİĞİ Ağrı, ağrı çeken kişileri bedensel, duyusal ve psikolojik olarak etkilemekte yakınları için de duygusal ve sosyal sıkıntılar doğurmaktadır. Ağrıyı algılama tecrübesi karışık bir mekanizmanın son halidir. Belirli bir uyarının ağrı olarak algılanması sadece uyarının yapısına bağlı değildir. Geçmişteki yaşanmış tecrübeler, bellekteki birikimler ve o anki emosyonel durum da algıyı etkiler. Bu karışık yapının iyi analiz edilmesi, ağrı tedavisi açısından doğru yaklaşımın ortaya konması, tedavide başarı için elzemdir. Kliniğimizde bu disiplin altında baş ve boyun ağrılarından bel ağrılarına, dolaşım bozukluğu ağrılarından şeker hastalığı kaynaklı ağrılara kadar çok çeşitli ağrıların tanı ve tedavisi mümkündür. İPSALA KLİNİKLERİMİZ GENEL CERRAHi Genel Cerrahi bölümümüzde sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer, mide, barsak, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve dalak hastalıkları, hemoroidveanal bölge cerrahisi, pilonidal sinüs (kıl dönmesi), meme cerrahisi, tiroid paratiroid cerrahisi, fıtık, yumuşak doku ve yanık cerrahisi, laparoskopik cerrahi ile ilgili tanı, tedavi ve ameliyatları yapılmaktadır. DÂHİLİYE (İÇ HASTALIKLARI) Hipertansiyon, hiperkolesterolemi, üst ve alt solunum yolu hastalıkları, midebarsak sistemi, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, obezite (şişmanlık), romatizmal hastalıklar, kan hastalıkları vb. genel dâhili hastalıkların ayaktan ve yatarak tanı ve tedavileri yapılmaktadır. HASTA HİZMETLERİ VE SAĞLIK OTELCİLİĞİ BİRİMİ ; Ayakta veya yatarak tedavi gören hasta ve yakınlarının, sağlık tesisine adımlarını attıkları andan itibaren misafir olarak görülüp hizmet aldıkları süreyi en az zaman kaybı ile güvenilir ve sorunsuz olarak geçirmelerini sağlayan, şeffaf, bilgilendirici, doğru yere yönlendirici, güler yüzlü ve kişi odaklı hizmet anlayışıyla hastaların mutlu ve sağlıklı bir şekilde tesisten ayrılmalarını amaçlayan sağlık hizmeti sunma sistemidir. Sağlık otelciliği ile, kalite standartları kapsamında temizlik, yemek, güvenlik, çamaşırhane, hasta karşılama-yönlendirme, refakatçi-ziyaretçi uygulamaları, ısıses-ışık düzeyi, havalandırma, bahçe düzeni, otopark, vale gibi hizmetlerin belirli bir sistematik halinde sunulması hedeflenmiştir..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

14 14 / 37 YATAKLI TEDAVİ HİZMETLERİ / KLİNİKLERİMİZ Yatarak tedavi gereken hastalarımıza 198 yataklı yatak başı ve tuvalet hemşire çağrı sistemi bulunan nitelikli hasta odalarımızda nitelikli kadromuzla tedavi hizmeti verilmektedir. AYAKTAN TEDAVİ HİZMETLERİ /POLİKLİNİKLERİMİZ Ayaktan tedavi (poliklinik) Hizmetleri A ( Cerrahi Branşlar) ve B blok ( Dâhili Branşlar) polikliniklerimizden saatleri arasında hizmet verilmektedir. A BLOK POLİKLİNİKLERİMİZ Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji) Genel Cerrahi Göz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve Doğum Ortopedi ve Travmatoloji Üroloji Kulak Burun Boğaz(KBB) B BLOK POLİKLİNİKLERİMİZ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Enfeksiyon Hastalıkları Kardiyoloji Dâhiliye (İç Hastalıkları) Göğüs Hastalıkları Psikiyatri Dermatoloji( Cildiye) Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Ağrı polikliniği İPSALA ÜNİTESİ POLİKLİNİKLERİMİZ Dâhiliye Genel Cerrahi Kadın Hastalıkları ve Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

15 15 / 37 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ Keşan da D blok giriş Katında ve İpsala Ünitemizde Ağız ve diş hastalıkları teşhis ve tedavileri, diş röntgeni, flor tedavisi ve diş protezi hizmetleri saatleri arasında diş hastalıkları hizmeti verilmektedir. SAĞLIKLI BESLENME VE DİYETİSYENLİK HİZMETLERİ Hastanemizde A Blok binası 3. Katında iki diyetisyenle yeterli ve dengeli beslenme, obezite ile mücadele, sağlıklı zayıflama, hastalığa göre diyet düzenlenmesi ve yatan hastaların diyetlerinin düzenlenmesi hizmeti verilmektedir. PSİKOLOG Psikoloğumuz tarafmdanminesotagok yönlü kişilik envanteri,porteuszeka testi, Kent - egy zeka testi, Alexander zaka testi yapılmaktadır.psikolojik destek verilmektedir. GÖZ ÖLÇÜMÜ Göz muayenesi öncesi hastalarımıza göz tansiyonu ve göz numaralandırma, derecelendirme ölçümü yapılmaktadır. Doktor istemine göre bu birimde pakimetre ve görme alanı ölçümleri de teknolojik cihazlarla ve nitelikli personelimizle yapılmaktadır. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ İş yerinin risk haritasını çıkaran, Çalışma ortamlarını gözeten, ilgili birimlerle iş birliği sağlayıp eğitimler veren, sağlıklı ve güvenli iş ortamı oluşturarak iş kazalarını kontrol altına alıp, Çalışanların sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi arttıran, sağlıklı ve güvenli işyerlerinin oluşması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenebilmesi için kurulan sistemdir..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

16 16 / 37 DESTEK BÖLÜMLERİMİZ HASTA HAKLARI BİRİMİ Hasta Hakları Hizmetten genel olarak faydalanma, Bilgilendirme ve bilgi isteme, Sağlık kuruluşunu ve personelini, seçme ve değiştirme, Mahremiyet, Tedaviyi reddetme, durdurma ve rıza, Güvenlik, Dini vecibelerini yerine getirebilme, İnsani değerlere saygı gösterilmesi, saygınlık görme, Ziyaret ve refakatçi bulundurma, Müracaat, şikayet ve dava Hasta Sorumlulukları Genel sorumluluklar, Sosyal güvenlik durumu, Sağlık Çalışanlarını bilgilendirme, Hastane kurallarına uyma, Tedavisi ile ilgili önerilere uyma Hak Sorumluluk Hasta hakları ile ilgili müracaatlarınızı hastanemiz Keşan ve İpsala Ünitesi Hasta Hakları Birimine direk veya Keşan için direk hattı veya dâhili 337 telefon ile İpsala için dâhili 113 ile yapabilirsiniz.ayrıca tüm dilek, şikâyet ve önerilerinizi sayfası Hasta ve Hasta Yakını görüşleri linkinden web sayfamıza, Sağlık Bakanlığı web sayfasına iletebilir veya Alo 184 SABİM hattını arayabilirsiniz. Ayrıca Dilek, şikâyet ve önerileriniz için Hastane Yöneticiliğine başvurabilir, Dilek Şikâyet ve Öneri Kutularının yanındaki formlarımızı doldurup Dilek ve Öneri kutularına atabilirsiniz. Amacımız hasta ve çalışan memnuniyetidir. Kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunmaktır. Eleştiri ve önerileriniz bizlere yol gösterici olacaktır. ÇALIŞAN HAKLARI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında çalışan güvenliğinin sağlanması için hastanelerde Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi kurulması sağlanmış olup hastanemizde Ağustos 2012 de Birim kurulmuş ve faaliyetlerine C Blok 2. Katta devam etmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı nın 2012/23 sayılı Genelgeleri Gereği; Sağlık çalışanlarına, hasta ve hasta yakınları tarafından uygulanan her türlü sözlü veya fiziksel şiddet, şikâyet söz konusu olmasa dahi, hastane idaresi tarafından adli mercilere.adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

17 17 / 37 bildirilmek zorundadır. Hasta ve hasta yakınları tarafından sözlü veya fiziksel şiddet uygulanan sağlık çalışanı, Hizmetten Çekilme (hasta bakmama) hakkına sahiptir. Sağlık çalışanları hakkında SABİM ve Hasta Hakları Birimlerine yapılan, soyut nitelikte, şikâyet sahibinin adı ve adresi belli olmayan veya personelin kusurlu olmadığı açıkça görülen, ihbar ve şikâyetler değerlendirmeye alınmayacaktır. Hizmet İçin Buradayız. Sizin sağlığınız bizim için çok değerli ancak HASTANEMİZDE; Şiddet gören sağlık çalışanı hizmetten çekilebilir. Tedaviniz aksayabilir. Şiddet uygulayanlar adli makamlarca, mutlaka yargılanacak ve cezalandırılacaktır. SOSYAL HIZMET BIRIMI Hastaneden hizmet alan; hastaların karşılaştıklarıpsiko-sosyal ve sosyoekonomik sorunların zamanında çözümlenerek bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halinde olmaları amacıyla hastanemizde yapılan çalışmaların yürütüldüğü birimdir. Kimler Faydalanabilir? Hastaneden hizmet alan; Kimsesiz, terk ve bakıma muhtaç hastalar, engelli hastalar, sağlık güvencesi olmayan hastalar, yoksul hastalar, aile içi şiddet mağduru hastalar, ihmal ve istismara uğramiş çocuk hastalar, mülteci ve sığınmacı hastalar, insane ticareti mağduru hastalar, yaşlı, dul ve yetim hastalar, kronik hastalar, ruh sağlığı bozulmuş hastalar, alkol ve madde bağımlısı hastalar, yabancı uyruklu olup tedaviden yararlanamayan hastalar, il dışından gelen hastalar öncelikli olmak üzere tıbbi sosyal hizmete ihtiyaç duyan hastalar faydalanır. Başvuru Hastanemizde ayaktan ve yatarak tedavi gören tüm hastalar birimimize şahsen başvurabilir. Ayrıca numaralı telefonu arayarak 140No ludâhili numaradan numaralı telefondan başvurunuzuyapabilirsiniz. EVDE SAĞLIK HIZMETİ Yatağa tam bağımlı olan yatalak hastalarınihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında karşılanabilmesi için evde sağlık birimimiz hizmetinizdedir. Evde sağlık biriminin görevi hastaya teşhis koymak değil daha önce uzman doktor tarafından konulmuş tanı ve tedaviye uygun hizmet vermektir. Hastanemiz numaralı telefonuarayarak 165No ludâhili numaradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Hastanemiz evde sağlık hizmetleri hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Evde bakım hizmetlerine kayıt yaptıran hasta ya da hasta yakınlarının belediye sınırları içerisinde olmak kaydıyla ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek hastanın genelkontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Daha sonra hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenmektedir. Acil durumlarda lütfen 112 Acilden yardım isteyiniz..adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

18 18 / 37 ORGAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR! Hastanemizde C Blok 2.katta Organ Bağış Birimimevcuttur. Büromuza Başvurarak organ bağışı hakkında bilgi alabilir, organ bağışında bulunabilirsiniz. ANNE SÜTÜ SAĞLIKTIR! Hastanemiz BEBEK DOSTU HASTANE unvanına sahip olup anne Sütü ve emzirme eğitimleri verilmektedir. A-Blokta 1 ve B-Blokta 1olmaküzere toplam 2 adet emzirme odası bulunmaktadır. DİYABET! Hastanemizde dâhiliye poliklinikleri ve kliniklerinde diyabet ve diyabetin erken tanı, tedavi ve önlenmesi ile ilgili eğitimler verilmektedir. HASTALARIMIZI BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİMİZ GÖRSEL EĞİTİMLERİMİZ Hastanemizde hazırlanan görsel eğitim filmleri ve slaytlar, çeşitli alanlarda bulunan LCD ekranlar aracılığı ile kesintisiz olarak hasta ve ailelerine iletilmektedir. Sunulan slaytlarda özellikle şu konu başlıkları dikkate alınır. Koruyucu bakım hizmetleri Dengeli beslenme Enfeksiyonlardan korunma Kötü alışkanlıkların insanlara ve çevrelerine olumsuz etkileri Sigara bırakma eğitimleri Bulaşıcı hastalıklardan korunma ve mücadele vb. Hastanemizin tüm birimlerinde sigara içmek yasaktır. Dumansız Yaşama siz değerli hasta ve yakınlarımızdan destek bekliyoruz. SAĞLIĞINIZ İÇİN! Sayın hasta/hastayakıniarı ve ziyaretçilerimiz;.adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

19 19 / 37 D Doktor ve hemşirelerinizin uyarı ve tavsiyelerine uyunuz. Hastanemizde ziyaret saatleri her gün gündüz saat 13:30-14:30 akşam 19:00-21:00 arasında olup, hekim kararı doğrultusunda kısıtlama yapılabilir. Enfeksiyon riski sebebiyle grip, nezle vb. bulaşıcı hastalığı olanların ve küçük çocukların ziyarete getirilmemesi gerekir. Aynı nedenle odalara çiçek alınmasında kısıtlamalar yapılabilir. Yoğun Bakım ve izole hasta ziyaretleri için belirlenen ilave kural ve kısıtlamalara lütfen uyunuz. Hasta ziyaret süresinin kısa tutulması ve ziyaretçi sayısının 2 den fazla olmamasına özen gösterilmelidir. Refakatçilerinizin 18 yaş altı ve 56 yaş üstü olmaması gerekmektedir. Özel eşyalarınızı güvenlik açısından ortada bırakmayınız. Hastane içerisinde gürültü yapmayınız; odanızdaki televizyonun sesinidiğer hastaları rahatsız etmeyecek seviyede açınız. Hastanemizin tüm birimlerinde sigara içmek yasaktır. Dumansız yaşama siz değerli hasta ve hasta yakınlarımızdan destekbekliyoruz. Hasta odalarında ve koridorlarda boşa yanan ışıkları söndürün. Hasta/hasta yakınları ve ziyaretçiler hasta odasındaki eşya, cihaz ve sistemler hakkında bildirilen sorumluluklara uymalıdırlar. Hasta lavabolarında boşa akan muslukları kapatınız. Hastane içerisinde gördüğünüz şüpheli kişileri servis hemşiresine bildiriniz. Geçmiş Olsun Dileklerimizle.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

20 20 / 37.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

21 21 / 37 H A S T A N E Y E U L A Ş I M Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Hastane Caddesi Keşan / EDİRNE.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

22 22 / 37 A BLOK.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

23 23 / 37.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

24 24 / 37 A BLOK 2. KAT (AMELİYATHANE-CERRAHİ-KADIN DOĞUM SERVİSİ).Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

25 25 / 37 A BLOK 3. KAT (ÜROLOJİ-BEYİN CERRAHİ-GÖZ -KBB-ORTOPEDİ SERVİSİ).Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

26 26 / 37 A C İ L.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

27 27 / 37 B BLOK ZEMİN KAT POLİKLİNİKLER.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

28 28 / 37 B BLOK 1. KAT(1./2. BASAMAK YOĞUNBAKIM DÂHİLİYE SERVİSİ).Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

29 29 / 37 B BLOK 2. KAT (GÖĞÜS HASTALIKLARI-NÖROLOJİ-İNTANİYE-PSİKİYATRİ SERVİSİ).Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

30 30 / 37 B BLOK 3. KAT ( ÇOCUK-FİZİK TEDAVİ SERVİSİ).Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

31 31 / 37 B BLOK 4. KAT ( ECZANE-FİZİK TEDAVİ BİRİMİ-YEMEKHANE).Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

32 32 / 37 C BLOK.Adres: Yukarı Zaferiye Mahallesi Keşan EDİRNE Tel: (84) Randevu:182 E posta:

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Gaziantep İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 25 Aralık Devlet Hastanesi HASTANE BİLGİ REHBERİ Hastane Yönetimimiz, deneyimli sağlık personelimiz

Detaylı

Hasta Bilgilendirme El Kitabı

Hasta Bilgilendirme El Kitabı Hasta Bilgilendirme El Kitabı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Ankara İli 2. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma

Detaylı

HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010. www.anh.gov.tr

HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010. www.anh.gov.tr HASTA EL KİTABI ANKARA, 2010 www.anh.gov.tr Adres : Ülkü Mahallesi, Talatpaşa Bulvarı, No:5 06100 Altındağ - Ankara Tel : 0 312 508 40 00 Faks : 0 312 311 43 40 e-posta : bilgi@anh.gov.tr web : www.anh.gov.tr

Detaylı

İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ TİRE DEVLET HASTANESİ

İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ TİRE DEVLET HASTANESİ İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ HASTA BİLGİLENDİRME REHBERİ H ASTA NE REHBERİ GİRİŞ Bu, rehber ne yapmış olduğunuz ziyaretin daha rahat geçmesi,

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU SAMSUN İLİ KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERLİĞİ GAZİ DEVLET HASTANESİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU SAMSUN İLİ KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERLİĞİ GAZİ DEVLET HASTANESİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU SAMSUN İLİ KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERLİĞİ GAZİ DEVLET HASTANESİ BİLGİ REHBERİM 1 S a y f a İÇİ NDEKİ LER BİLGİ REHBERİMDE YER ALAN KONULAR Sizin

Detaylı

HASTANE BİLGİ REHBERİ 2013

HASTANE BİLGİ REHBERİ 2013 KONYA T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Bölgenin Sağlık Güvencesi... HASTANE BİLGİ REHBERİ 2013 1.GİRİŞ Hastane Rehberi : Bu rehber hastanemiz tarafından hastalarımızın

Detaylı

BAŞHEKİM GÖZÜYLE Op. Dr. Tunç ÇELEBİ Başhekim

BAŞHEKİM GÖZÜYLE Op. Dr. Tunç ÇELEBİ Başhekim BAŞHEKİM GÖZÜYLE Op. Dr. Tunç ÇELEBİ Başhekim Kuruluşunun 116. yılını geride bıraktığımız hastanemizin son sekiz yılında başhekimliğini yapmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Sekiz yıl önce hastanemiz

Detaylı

Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi

Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi HAYATINIZIN SAĞLIKLI TERCİHİ Doğan Hastanesi Doğan Tıp Merkezi Doğan Diyaliz Merkezi Doğan Aile Danışma Merkezi Doğan Görüntüleme Merkezi Doğan Havacılık Tıp Merkezi DOĞAN HASTANESİ Doğan Hastanesi İstanbul

Detaylı

Bir nefes, sihhat için Palandöken Devlet Hastanesi

Bir nefes, sihhat için Palandöken Devlet Hastanesi T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU ERZURUM İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ PALANDÖKEN DEVLET HASTANESİ HASTANE BİLGİ REHBERİ Bir nefes, sihhat için Palandöken Devlet

Detaylı

LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ ve İNŞAAT TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ 2011 FAALİYET RAPORU

LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ ve İNŞAAT TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ 2011 FAALİYET RAPORU LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ ve İNŞAAT TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ 2011 FAALİYET RAPORU 31.12.2011 1 İÇİNDEKİLER RAPORUN DÖNEMİ, ORTAKLIĞIN UNVANI VE ORTAKLIK YAPISI,YÖNETİM 3 MERKEZ,ŞUBE,İŞTİRAKLERE

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ANKARA HASTANESİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ANKARA HASTANESİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ANKARA HASTANESİ Sağlık hizmetlerinde, bundan tam 30 yıl önce, yola çıkışımız iki katlı bir binada diyaliz çalışmalarıyla başladı. Dönemin koşulları göz önüne alındığında, bitmek

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ORYANTASYON REHBERİ 1 İçindekiler 1. GİRİŞ... 4 2. VİZYONUMUZ... 4 3. MİSYONUMUZ...

Detaylı

HERKES İÇİN. Dr. Mustafa Emeksiz Yönetim Kurulu Başkanı

HERKES İÇİN. Dr. Mustafa Emeksiz Yönetim Kurulu Başkanı Herkes için 1 HERKES İÇİN Kitlelerin değil bireylerin ön plana çıktığı zamanın içerisindeyiz. Sağlık, insanlık tarihi boyunca her şeyin merkezi olmuş bir kavramdır. Günümüzde ise bireylerin en çok önem

Detaylı

SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. REMEDY HOSPİTAL

SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. REMEDY HOSPİTAL SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. CHECK UP Pendik Sapağı Pendik Sahil Işıklar Pendik İlçe REMEDY HOSPİTAL Check up nedir? SAĞLIĞINIZDA OLAN BİTENİ ÖĞRENİN. SİZİ AVANTAJLI CHECK UP PAKETLERİNDEN YARARLANMANIZ

Detaylı

Sağlık İstanbul un merkezinde! Acıbadem Fulya Hastanesi

Sağlık İstanbul un merkezinde! Acıbadem Fulya Hastanesi Sağlık İstanbul un merkezinde! Acıbadem Fulya Acıbadem Sağlık Grubu nun yeni halkası Acıbadem Fulya, İstanbul un en merkezi noktalarından biri olan Beşiktaş Fulya da hizmete açıldı. Tıbbın her dalında

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Ocak 2014 Sayı: 1 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ VE HASTANESİ HABER BÜLTENİ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ VE HASTANESİ BÜLTENİ OCAK 2014 SAYI:1 ISSN:...?????????? AKÜ Adına Sahibi

Detaylı

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi lkbahar Sayısı sa lık Bebekleriniz Emin Ellerde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Obezite ve GEBELİK Alerjik Nezle Nedir? Böbrek Taşı Tedavisi Başağrısı Popüler Diyet mi, Kişiye Özel Beslenme mi? İçindekiler

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNCEL KURUM BİLGİ REHBERİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNCEL KURUM BİLGİ REHBERİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI DR LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜNCEL KURUM BİLGİ REHBERİ 2009 İÇİNDEKİLER KALİTE POLİTİKASI, AMAÇ, KAPSAM 3-4 1-HASTANE TANITIMI 4-7 2-KURULUŞLAR 7 3-HASTANE

Detaylı

EDİTÖR. Ömer BAĞ İdari Hizmetler Başkanı. başlamıştır. Yine sağlık tesisimiz olan Eşme Devlet Hastanesinde 4 yataklı 1.basamak yoğun bakım ünitesinin

EDİTÖR. Ömer BAĞ İdari Hizmetler Başkanı. başlamıştır. Yine sağlık tesisimiz olan Eşme Devlet Hastanesinde 4 yataklı 1.basamak yoğun bakım ünitesinin EDİTÖR Ömer BAĞ İdari Hizmetler Başkanı Yeni sayımız ile yeniden Merhaba; Öncelikle dergimize göster miş olduğunuz ilgiden dolayı,siz okuyucularımıza, çalışma arkadaş - larıma,derginin yayınlanmasındakatkısı

Detaylı

ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ

ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ ÖZEL MODERN DÜNYA HASTANESİ ORYANTASYON REHBERİ EKİBİMİZE HOŞGELDİNİZ İÇİNDEKİLER 1.ORYANTASYON EĞİTİMİNİN AMACI 2.HASTANE TANITIMI 2.1. TARİHÇE 2.2. KAT PLANI 2.3. ÇALIŞMA KOŞULLARI 2.4. KALİTE POLİTİKAMIZ

Detaylı

Sağlıkta Adres. Başkent. Sayı 3 / Sonbahar 2011. Başkent Üniversitesi Hastanesi yayınıdır.

Sağlıkta Adres. Başkent. Sayı 3 / Sonbahar 2011. Başkent Üniversitesi Hastanesi yayınıdır. Sağlıkta Adres Başkent Sayı 3 / Sonbahar 2011 Başkent Üniversitesi Hastanesi yayınıdır. TANI VE TEDAVİ BİRİMLERİ Acil Tıp Anesteziyoloji - Ağrı kliniği Aile Hekimliği Beyin ve Sinir Cerrahisi Çocuk Cerrahisi

Detaylı

HASTANE ORYANTASYON EĞİTİM REHBERİ 2013

HASTANE ORYANTASYON EĞİTİM REHBERİ 2013 T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ KONYA HASTANE ORYANTASYON EĞİTİM REHBERİ 201 HASTANEMİZE HOŞ GELDİNİZ. HASTANEMİZDE İŞE YENİ BAŞLAYAN PERSONELE YARDIMCI OLMASI İÇİN HAZIRLANMIŞTIR.

Detaylı

3 AYLIK E-DERGİ EKİM 2013

3 AYLIK E-DERGİ EKİM 2013 3 AYLIK E-DERGİ EKİM 2013 BAŞBAKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, ADANA DA ADANA ŞEHİR HASTANESİ NİN TEMELİ ATILDI. SAĞLIK BAKANIMIZ MEHMET MÜEZZİNOĞLU, ADANA DA GENEL SEKRETERİMİZİ TANIYALIM YENİ BAŞKANIMIZ,

Detaylı

Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu

Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Faaliyet Raporu 2010 1 İçindekiler SAYFA NO RAPORUN DÖNEMİ, ORTAKLIĞIN UNVANI VE ORTAKLIK YAPISI 3 LOKMAN HEKİM İN KISA TARİHÇESİ 4 YÖNETİM KURULU NDAN MESAJ 6 MİSYON VE VİZYON

Detaylı

HASTA KAYIT, DANIŞMA, KARŞILAMA, YÖNLENDİRME

HASTA KAYIT, DANIŞMA, KARŞILAMA, YÖNLENDİRME T.C. SAĞLIKBAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU Kocaeli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi HASTA KAYIT, DANIŞMA, KARŞILAMA, YÖNLENDİRME GÜVENLİK

Detaylı

HER GEÇEN YIL GÜÇLENİYOR, YENİLENİYOR VE BÜYÜYORUZ

HER GEÇEN YIL GÜÇLENİYOR, YENİLENİYOR VE BÜYÜYORUZ önsöz HER GEÇEN YIL GÜÇLENİYOR, YENİLENİYOR VE BÜYÜYORUZ Uğur Genç Memorial Sağlık Grubu CEO ARTIK İstanbul da da onkoloji hastalarına en iyi hizmeti veriyor olacağız. Memorial Sağlık Grubu olarak bünyemize

Detaylı

Sağlıkta uluslararası standartlarda kaliteli hizmetin kanıtı olan JOINT COMMISSION INTERNATIONAL belgemiz yenilendi.

Sağlıkta uluslararası standartlarda kaliteli hizmetin kanıtı olan JOINT COMMISSION INTERNATIONAL belgemiz yenilendi. Teknolojiyi Tecrübeyle Buluşturduk Sayı 7 Ocak-Mart 2010 Hiperbarik (Oksijen Tedavi Merkezi) Dermatoloji (Kontakt Dermatit) Plastik Cerrahi (Liposuction) Üroloji (Greenlight Prostat Tedavisi) Kadın Doğum

Detaylı

GENEL CERRAHİ DAHİLİYE DERMOTOLOJİ DİŞ SAĞLIĞI FİZİK TEDAVİ ÇOCUK & SAĞLIĞI GÖĞÜS HAST. ORTOPEDİ CERRAHİ DOĞUM. converted by Web2PDFConvert.

GENEL CERRAHİ DAHİLİYE DERMOTOLOJİ DİŞ SAĞLIĞI FİZİK TEDAVİ ÇOCUK & SAĞLIĞI GÖĞÜS HAST. ORTOPEDİ CERRAHİ DOĞUM. converted by Web2PDFConvert. ACİL BEYİN CERRAHİ ÇOCUK & SAĞLIĞI DAHİLİYE DERMOTOLOJİ DİŞ SAĞLIĞI FİZİK TEDAVİ GENEL CERRAHİ GÖĞÜS HAST. GÖZ KADIN DOĞUM KBB ORTOPEDİ ESWL - Taş Kırma Uygulaması-Hastan KURUMSAL Kurumsal Vizyonumuz Misyonumuz

Detaylı

KURUM TANITIM REHBERİ

KURUM TANITIM REHBERİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baştabipliği KURUM TANITIM REHBERİ Doküman No : F BT 109 Yayın Tarihi : Kasım 2009 Revizyon Tarihi: 08/2011 Rev.No : 02 İÇİNDEKİLER MERKEZİMİZ

Detaylı

sa lık 2014 - Kış Sayısı - Sayı: 4 Yaşamın Mucizesi: DOĞUM Gebelikte Hipertansif Bozukluklar Gebelik ve Diyabet

sa lık 2014 - Kış Sayısı - Sayı: 4 Yaşamın Mucizesi: DOĞUM Gebelikte Hipertansif Bozukluklar Gebelik ve Diyabet 2014 - Kış Sayısı - Sayı: 4 sa lık Yaşamın Mucizesi: DOĞUM Gebelikte Hipertansif Bozukluklar Gebelik ve Diyabet Kış Aylarında KOAH Yenidoğan Sarılığı Bademcik ve Geniz Eti İçindekiler 2 içindekiler 05

Detaylı